kjumpingcube - en to km translation catalogue (56 entries)

en: Winner
km: អ្នក​ឈ្នះ

en: General
km: ទូទៅ

en: New Game
km: ល្បែង​ថ្មី

en: There was an error in saving file
    %1
km: មាន​កំហុស​ក្នុង​ការ​រក្សា​ទុក​ឯកសារ
    %1

en: The file %1 does not exist!
km: ឯកសារ %1 មិន​មាន​ឡើយ !

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
km: ឯកសារ %1 មិន​មែន​ជា​ឯកសារ​ល្បែង​របស់ KJumpingCube ឡើយ !

en: There was an error loading file
    %1
km: មាន​កំហុស​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ
    %1

en: The file's cube box size is outside the range %1 to %2. It will be set to %1.
km: ទំហំ​ប្រអប់ cube របស់​ឯកសារ​គឺ​នៅ​ខាង​ក្រៅ​ជួរ %1 ទៅ %2 ។ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទៅ​កាន់ %1 ។

en: Missing input line for cube %1.
km: បាត់​ជួរ​​ខាង​ក្នុង​ផល​សម្រាប់ cube %1 ។

en: Owner of cube %1 is outside the range 0 to 2.
km: cube ផ្ទាល់ %1 នៅ​ខាង​ក្រៅ​ជួរ ០ ទៅ ២ ។

en: Value of cube %1 is outside the range 1 to %2.
km: តម្លៃ cube %1 គឺ​នៅ​ខាង​ក្រៅ​ជួរ ១ ទៅ %2 ។

en: Current player is neither 1 nor 2.
km: អ្នក​លេង​ល្បែង​​បច្ចុប្បន្ន​មិន​មែន ១ ក៏​មិន​មែន​ ២ ។

en: Current player:
km: អ្នក​លេង​​ល្បែង​បច្ចុប្បន្ន ៖

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: Animation speed of overflowing dice
km: ល្បឿន​ចលនា​នៃ dice

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationNone), group (Game)
en: Animation type None (no pauses).
km: គ្មាន​ប្រភេទ​ចលនា (គ្មាន​ការ​ផ្អាក) ។

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDelay), group (Game)
en: Animation type Darken and pause.
km: ប្រភេទ​ចលនា Darken និង pause ។

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationBlink), group (Game)
en: Animation type Blink rapidly.
km: ប្រភេទ​ចលនា​ភ្លឹបភ្លែតៗ

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpread), group (Game)
en: Animation type Scatter dots.
km: ប្រភេទ​ឯកសារ​​ជា​ចំណុចៗ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
km: ពណ៌​របស់​គូប​ស្មើ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
km: ពណ៌​របស់​អ្នក​លេង ១ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
km: ពណ៌​របស់​អ្នក​លេង ២ ។

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
km: ទំហំ​របស់​វាល​លេង ។

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
km: ថា​តើ​អ្នក​លេង ១ ត្រូវ​បាន​លេង​ដោយ​កុំព្យូទ័រ​ឬអត់ ។​

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Kepler AI.
km: ថា​តើ​អ្នក​លេង​ល្បែង​កុំព្យូទ័រ​ ១ ប្រើ Kepler AI ដែរ​ឬ​ទេ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Newton1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Newton AI.
km: ថា​តើ​អ្នក​លេង​ល្បែង​កុំព្យូទ័រ ១ ប្រើ Newton AI ដែរ​ឬ​ទេ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Skill1), group (Game)
en: Skill of computer player 1.
km: ជំនាញ​របស់​អ្នក​លែង​ល្បែង​កុំព្យូទ័រ ១ ។

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
km: ថា​តើ​អ្នក​លេង​ល្បែង​ ២ ត្រូវ​បាន​លេង​ដោយ​កុំព្យូទ័រ​ឬ​​អត់ ។​

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Kepler AI.
km: ថា​តើ​អ្នក​លេង​ល្បែង​កុំព្យូទ័រ​ ២ ប្រើ Kepler AI ដែរ​ឬ​ទេ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Newton2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Newton AI.
km: ថា​តើ​អ្នក​លេង​ល្បែង​កុំព្យូទ័រ ២ ប្រើ Newton AI ដែរ​ឬ​ទេ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Skill2), group (Game)
en: Skill of computer player 2.
km: ជំនាញ​អ្នក​លេង​​ល្បែង​កុំព្យូទ័រ​ ២ ។

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: Tactical one or two player game
km: ល្បែង​ក្បួន​យុទ្ធសាស្ត្រ ដែល​អាច​លេង​ម្នាក់​ឯង ឬ ពីរ​នាក់

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ១​៩​​​​៩​៨-២​០​០​០ ដោយ Matthias Kiefer

en: Various improvements
km: ភាព​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ផ្សេង​ៗ

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ដល់​​ KDE4 និង​ការ​​គាំទ្រការងារ​​សិល្បៈ SVG ។

en: Graphics for KDE 4.0 version.
km: ក្រាហ្វិក​សម្រាប់​កំណែ KDE 4.0 ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Computer Player 1
km: អ្នក​លេង​ល្បែង​កុំព្យូទ័រ​ ១

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer2)
en: Playing now
km: ឥឡូវ​នេះ​កំពុង​​លេង

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Style of Play
km: រចនាប័ទ្ម​ក្នុង​ការ​លេង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
km: ដំបូង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
km: មធ្យម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
km: ជំនាញ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Computer Player 2
km: អ្នក​លេង​ល្បែង​កុំព្យូទ័រ ២

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
km: ទំហំ​ក្ដារ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
km: ពណ៌​របស់​អ្នក​​លេង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
km: អ្នក​លេង ១ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
km: អ្នក​លេង ២ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
km: ស្មើ​ ​​​​​​​​​​៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AnimationType)
en: Cascade Move Display
km: បង្ហាញ​ការ​ផ្លាស់ទី​ល្បាក់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationNone)
en: None (no pauses)
km: គ្មាន (គ្មាន​ការ​ផ្អាក)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationDelay)
en: Darken and pause
km: Darken និង pause

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationBlink)
en: Blink rapidly
km: ភ្លឹបភ្លែតៗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationSpread)
en: Scatter dots
km: ជា​ចំណុច​ៗ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SpeedSlider)
en: Cascade Move Time
km: ពេលវេលា​ផ្លាស់​ទី​ល្បាក់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
km: ខ្លី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
km: វែង
