kjumpingcube - en to mk translation catalogue (20 entries)

en: Winner
mk: Победник

en: General
mk: Општо

en: There was an error in saving file
    %1
mk: Имаше грешка при зачувувањето на датотеката
    %1

en: The file %1 does not exist!
mk: Датотеката %1 не постои!

en: There was an error loading file
    %1
mk: Имаше грешка при вчитување на датотеката
    %1

en: Current player:
mk: Активен играч:

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
mk: Боја на играчот 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
mk: Боја на играчот 2.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
mk: Големина на полето за играње.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
mk: Дали компјутерот игра како играч 1.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
mk: Дали компјутерот игра како играч 2.

en: KJumpingCube
mk: Коцка Скокач

en: Tactical one or two player game
mk: Тактичка игра за еден или двајца играчи

en: Various improvements
mk: Разновидни подобрувања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
mk: Почетник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
mk: Просечен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
mk: Експерт

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
mk: Големина на таблата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
mk: Играч 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
mk: Играч 2:
