kjumpingcube - en to nb translation catalogue (83 entries)

en: Sorry, doing a move...
nb: Beklager, jeg gjør et trekk …

en: Game over
nb: Spillet er slutt

en: The winner is Player %1!
nb: Vinner er spiller %1!

en: Winner
nb: Vinner

en: General
nb: Generelt

en: Start game
nb: Start spillet

en: Continue game
nb: Fortsett spillet

en: Start computer move
nb: Start maskinens trekk

en: Your turn
nb: Det er din tur

en: Player %1
nb: Spiller %1

en: Computer player %1 is moving
nb: Datamaskinspiller %1 gjør et trekk

en: The computer could not find a valid move.
nb: Datamaskinen klarte ikke å finne et gyldig trekk.

en: Show next step
nb: Vis neste steg

en: Finishing move...
nb: Fullfører trekket …

en: Interrupt game
nb: Avbryt spillet

en: Stop computing
nb: Stopp beregning

en: Stop showing move
nb: Slutt å vise trekk

en: Stop animation
nb: Stopp animasjon

en: New Game
nb: Nytt spill

en: Game saved as %1
nb: Spillet lagret som %1

en: There was an error in saving file
    %1
nb: Det oppsto en feil ved lagring av fila
    %1

en: The file %1 does not exist!
nb: Fila %1 finnes ikke!

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
nb: Fila %1 er ikke en spillefil for KJumpingCube.

en: There was an error loading file
    %1
nb: Det oppsto en feil ved lasting av fila
    %1

en: You have changed the size setting of the game and that requires a new game to start.
    
    Do you wish to abandon the current game or continue playing and restore the previous size setting?
nb: Du har endret innstillinger for størrelser i spillet, og da må det startes et nytt spill.
    
    Vil du avbryte det gjeldende spillet, eller fortsette å spille og tilbakestille forrige størrelse?

en: You have requested a new game, but there is already a game in progress.
    
    Do you wish to abandon the current game?
nb: Du har bedt om et nytt spill, men det er alt et spill som pågår.
    
    Vil du forlate det gjeldende spillet?

en: New Game?
nb: Nytt spill?

en: Abandon Game
nb: Forlat spillet

en: Continue Game
nb: Fortsett spillet

en: The file's cube box size is outside the range %1 to %2. It will be set to %1.
nb: Størrelsen på terningboksen i fila er utenfor området %1 til %2.  Den blir satt til %1.

en: Missing input line for cube %1.
nb: Manglende inndatalinje for terning %1.

en: Owner of cube %1 is outside the range 0 to 2.
nb: Eier for terning %1 er utenfor området 0 til 2.

en: Value of cube %1 is outside the range 1 to %2.
nb: Verdien for terning %1 er utenfor området 1 til %2.

en: Current player is neither 1 nor 2.
nb: Nåværende spiller er verken 1 eller 2.

en: Current player:
nb: Nåværende spiller:

en: Settings
nb: Innstillinger

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: Animation speed of overflowing dice
nb: Animasjonsfart for overstrømmende terninger

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationNone), group (Game)
en: Animation type None (no pauses).
nb: Animasjonstype Ingen (ingen pauser).

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDelay), group (Game)
en: Animation type Darken and pause.
nb: Animasjonstype Mørklegg og pause.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationBlink), group (Game)
en: Animation type Blink rapidly.
nb: Animasjonstype Blink fort.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpread), group (Game)
en: Animation type Scatter dots.
nb: Animasjonstype Spredningsprikker.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
nb: Farge for nøytrale kuber.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
nb: Farge for spiller 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
nb: Farge for spiller 2.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
nb: Størrelsen på brettet.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
nb: Velg om spiller 1 skal styres av datamaskinen.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Kepler AI.
nb: Om datamaskinspiller 1 bruker Kepler AI.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Newton AI.
nb: Om datamaskinspiller 1 bruker Newton AI.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill1), group (Game)
en: Skill of computer player 1.
nb: Nivået til dataspiller 1.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
nb: Velg om spiller 2 skal styres av datamaskinen.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Kepler AI.
nb: Om datamaskinspiller 2 bruker Kepler AI.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Newton AI.
nb: Om datamaskinspiller 2 bruker Newton AI.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill2), group (Game)
en: Skill of computer player 2.
nb: Nivået til dataspiller 2.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForComputer), group (Game)
en: Pause before each computer move.
nb: Pause før hvert maskintrekk.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForStep), group (Game)
en: Pause before each cascade step.
nb: Pause før hvert kaskade-steg.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Tactical one or two player game
nb: Taktisk spill for en eller to spillere

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
nb: © 1998–2000 Matthias Kiefer

en: Various improvements
nb: Diverse forbedringer

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
nb: Oppgradering til KDE 4 og SVG-bilder.

en: Graphics for KDE 4.0 version.
nb: Bilder for KDE 4-versjonen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Computer Player 1
nb: Datamaskinspiller 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer2)
en: Playing now
nb: Spiller nå

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Style of Play
nb: Spillestil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
nb: Nybegynner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
nb: Middels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
nb: Ekspert

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Computer Player 2
nb: Datamaskinspiller 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForComputer)
en: Pause before each computer move
nb: Pause før hvert maskintrekk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
nb: Brettstørrelse

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
nb: Spillerfarger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
nb: Spiller 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
nb: Spiller 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
nb: Nøytral:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AnimationType)
en: Cascade Move Display
nb: Kaskade-trekk visning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationNone)
en: None (no pauses)
nb: Ingen (ingen pauser)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationDelay)
en: Darken and pause
nb: Mørklegg og pause

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationBlink)
en: Blink rapidly
nb: Blink fort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationSpread)
en: Scatter dots
nb: Spredningsprikker

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SpeedSlider)
en: Cascade Move Time
nb: Kaskadeflytt tid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
nb: Kort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
nb: Lang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForStep)
en: Pause before each cascade step
nb: Pause før hvert kaskade-steg
