kjumpingcube - en to nds translation catalogue (82 entries)

en: Sorry, doing a move...
nds: Deit mi leed, jüst bi to trecken....

en: Game over
nds: Speel vörbi

en: The winner is Player %1!
nds: De Winner is Speler %1!

en: General
nds: Allgemeen

en: Start game
nds: Speel starten

en: Continue game
nds: Speel wiedermaken

en: Start computer move
nds: Reeknertog utföhren

en: Your turn
nds: Dien Törn

en: Player %1
nds: Speler %1

en: Computer player %1 is moving
nds: Reeknerspeler %1 treckt

en: The computer could not find a valid move.
nds: De Reekner kann keen gellen Tog finnen.

en: Show next step
nds: Nakamen  Schritt wiesen

en: Finishing move...
nds: Tog warrt utföhrt...

en: Interrupt game
nds: Speel anhollen

en: Stop computing
nds: Utreken anhollen

en: Stop showing move
nds: Tog wiesen anhollen

en: Stop animation
nds: Animeren anhollen

en: New Game
nds: Nieg Speel

en: Game saved as %1
nds: Speel sekert as „%1“

en: There was an error in saving file
    %1
nds: Dat hett en Fehler bi't Sekern vun de Datei geven.
    %1

en: The file %1 does not exist!
nds: De Datei „%1“ gifft dat nich!

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
nds: De Datei „%1“ is keen Speeldatei vun KJumpingCube!

en: There was an error loading file
    %1
nds: Dat hett en Fehler bi't Laden vun de Datei geven.
    %1

en: You have changed the size setting of the game and that requires a new game to start.
    
    Do you wish to abandon the current game or continue playing and restore the previous size setting?
nds: Du hest dat Speel sien Gröttinstellen ännert, man dor muttst Du en nieg Speel för anfangen.
    
    Wullt Du dat aktuelle Speel afbreken oder wiederspelen un de verleden Gröttinstellen wedder herstellen?

en: You have requested a new game, but there is already a game in progress.
    
    Do you wish to abandon the current game?
nds: Du wullt en nieg Speel anfangen, man dor löppt al en Speel.
    
    Wullt Du dat aktuelle Speel afbreken?

en: New Game?
nds: Nieg Speel?

en: Abandon Game
nds: Speel afbreken

en: Continue Game
nds: Wiederspelen

en: The file's cube box size is outside the range %1 to %2. It will be set to %1.
nds: De Datei ehr Wörpelgrött is buten dat Rebeet vun %1 bet %2. Se warrt op %1 sett.

en: Missing input line for cube %1.
nds: Ingaavreeg fehlt för Wörpel %1.

en: Owner of cube %1 is outside the range 0 to 2.
nds: Den Wörpel %1 sien Eegner is buten dat Rebeet vun 0 bet 2.

en: Value of cube %1 is outside the range 1 to %2.
nds: Den Wörpel %1 sien Weert is buten dat Rebeet vun 1 bet %2.

en: Current player is neither 1 nor 2.
nds: De aktuelle Speler is nich 1 un ok nich 2.

en: Current player:
nds: Aktuell Speler:

en: Settings
nds: Instellen

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: Animation speed of overflowing dice
nds: Animeergauheit vun överlopen Wörpels

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationNone), group (Game)
en: Animation type None (no pauses).
nds: Animeren-Typ: Keen (keen Pausen).

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDelay), group (Game)
en: Animation type Darken and pause.
nds: Animeren-Typ: Afdüüstern un Paus.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationBlink), group (Game)
en: Animation type Blink rapidly.
nds: Animeren-Typ: Gau blinken.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpread), group (Game)
en: Animation type Scatter dots.
nds: Animeren-Typ: Pünkt verdelen.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
nds: Klöör vun neutraal Wörpels.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
nds: Klöör vun Speler 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
nds: Klöör vun Speler 2.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
nds: Grött vun't Speelfeld.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
nds: Wat Speler 1 vun den Reekner speelt warrn schall.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Kepler AI.
nds: Gifft an, wat Reeknerspeler 1 den Kepler-Karn bruukt.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Newton AI.
nds: Gifft an, wat Reeknerspeler 1 den Newton-Karn bruukt.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill1), group (Game)
en: Skill of computer player 1.
nds: Speelstärk vun den Reeknerspeler 1.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
nds: Wat Speler 2 vun den Reekner speelt warrn schall.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Kepler AI.
nds: Gifft an, wat Reeknerspeler 2 den Kepler-Karn bruukt.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Newton AI.
nds: Gifft an, wat Reeknerspeler 2 den Newton-Karn bruukt.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill2), group (Game)
en: Skill of computer player 2.
nds: Speelstärk vun den Reeknerspeler 2.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForComputer), group (Game)
en: Pause before each computer move.
nds: Paus vöran elk Reeknertog

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForStep), group (Game)
en: Pause before each cascade step.
nds: Paus vöran elk Kaskadenschritt

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Tactical one or two player game
nds: Taktikspeel för een bet twee Spelers

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
nds: © 1998-2000, Matthias Kiefer

en: Various improvements
nds: Verscheden Verbetern

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
nds: Opgraderen na KDE 4 un Ünnerstütten för SVG-Billerwark

en: Graphics for KDE 4.0 version.
nds: Grafiken för KDE 4.0

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Computer Player 1
nds: Reeknerspeler 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer2)
en: Playing now
nds: Bi to spelen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Style of Play
nds: Speelstil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
nds: Anfänger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
nds: Dörsnitt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
nds: Fachmann

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Computer Player 2
nds: Reeknerspeler 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForComputer)
en: Pause before each computer move
nds: Paus vöran elk Reeknertog

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
nds: Speelbrettgrött

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
nds: Spelerklöör

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
nds: Speler 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
nds: Speler 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
nds: Neutraal:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AnimationType)
en: Cascade Move Display
nds: Kaskadentog-Dorstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationNone)
en: None (no pauses)
nds: Keen (keen Pausen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationDelay)
en: Darken and pause
nds: Afdüüstern un Paus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationBlink)
en: Blink rapidly
nds: Gau blinken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationSpread)
en: Scatter dots
nds: Pünkt verdelen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SpeedSlider)
en: Cascade Move Time
nds: Kaskadentog-Tiet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
nds: Kort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
nds: Lang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForStep)
en: Pause before each cascade step
nds: Paus vöran elk Kaskadenschritt
