kjumpingcube - en to ne translation catalogue (28 entries)

en: Winner
ne: विजेता

en: General
ne: साधारण

en: New Game
ne: नयाँ खेल

en: There was an error in saving file
    %1
ne: फाइल बचत गर्दा त्यहाँ त्रुटि थियो
    %1

en: The file %1 does not exist!
ne: %1 फाइल अवस्थित छैन!

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
ne: %1 फाइल केडीई जम्पिङ क्युब खेल फाइल होइन!

en: There was an error loading file
    %1
ne: फाइल लोड गर्दा त्यहाँ त्रुटि थियो
    %1

en: Current player:
ne: हालको खेलाडी:

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
ne: तटस्थ क्युबको रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
ne: खेलाडी १ को रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
ne: खेलाडी २ को रङ ।

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
ne: खेल्ने स्थानको साइज ।

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
ne: खेलाडी १ को रुपमा कम्प्युटरले खेलेको छ या छैन ।

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
ne: खेलाडी २ को रुपमा कम्प्युटरले खेलेको छ या छैन ।

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ne: मुख्य उपकरणपट्टी

en: KJumpingCube
ne: केडीई जम्पिङ क्युब

en: Tactical one or two player game
ne: कुशल एक वा दुई खेलाडीको खेल

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
ne: (c) 1998-2000, माथिहास केइफर

en: Matthias Kiefer
ne: माथिहास केइफर

en: Benjamin Meyer
ne: बेन्जामिन मेयर

en: Various improvements
ne: विविध सुधार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
ne: प्रारम्भिक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
ne: औसत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
ne: दक्ष

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
ne: बोर्ड साइज

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
ne: खेलाडी १:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
ne: खेलाडी २:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
ne: तटस्थ:
