kjumpingcube - en to nn translation catalogue (87 entries)

en: Sorry, doing a move…
nn: Beklagar, eg gjer eit trekk …

en: Game over
nn: Spelet er slutt

en: The winner is Player %1!
nn: Spelar %1 vann!

en: Winner
nn: Vinnar

en: General
nn: Generelt

en: Start game
nn: Start spel

en: Continue game
nn: Hald fram med å spela

en: Start computer move
nn: Start maskintrekk

en: Your turn
nn: Din tur

en: Player %1
nn: Spelar %1

en: Computer player %1 is moving
nn: Datamotstandar %1 spelar

en: The computer could not find a valid move.
nn: Datamaskina klarte ikkje finna eit gyldig trekk.

en: Show next step
nn: Vis neste steg

en: Finishing move…
nn: Fullfører trekket …

en: Interrupt game
nn: Avbryt spelet

en: Stop computing
nn: Stopp berekning

en: Stop showing move
nn: Slutt å visa trekk

en: Stop animation
nn: Stopp animasjonar

en: New Game
nn: Nytt spel

en: The file %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
nn: Fila %1 finst frå før.
    Vil du overskriva ho?

en: Game saved as %1
nn: Spelet vart lagra som %1

en: There was an error in saving file
    %1
nn: Feil ved lagring av fil
    %1

en: The file %1 does not exist!
nn: Fila %1 finst ikkje.

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
nn: Fila %1 er ikkje ei spelfil for KJumpingCube.

en: There was an error loading file
    %1
nn: Feil ved lasting av fil
    %1

en: You have changed the size setting of the game and that requires a new game to start.
    
    Do you wish to abandon the current game or continue playing and restore the previous size setting?
nn: Du har endra storleiksinnstillinga i spelet, og då må det startast eit nytt spel.
    
    Vil du avbryta det gjeldande spelet, eller halda fram å spela og gå tilbake til førre storleik?

en: You have requested a new game, but there is already a game in progress.
    
    Do you wish to abandon the current game?
nn: Du har bedt om eit nytt spill, men eit spel pågår alt.
    
    Vil du forlata spelet?

en: New Game?
nn: Nytt spel?

en: Abandon Game
nn: Forlat spelet

en: Continue Game
nn: Hald fram spelet

en: The file's cube box size is outside the range %1 to %2. It will be set to %1.
nn: Storleiken på terningboksen i fila er utanfor området %1 til %2.  Han vert sett til %1.

en: Missing input line for cube %1.
nn: Manglande inndatalinje for terning %1.

en: Owner of cube %1 is outside the range 0 to 2.
nn: Eigaren til terning %1 er utanfor området 0 til 2.

en: Value of cube %1 is outside the range 1 to %2.
nn: Verdien til terningen %1 er utanfor området 1 til %2.

en: Current player is neither 1 nor 2.
nn: Gjeldande speler er verken 1 eller 2.

en: Current player:
nn: Gjeldande spelar:

en: Settings
nn: Innstillingar

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: Animation speed of overflowing dice
nn: Animasjonsfart for overstraumande terningar

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationNone), group (Game)
en: Animation type None (no pauses).
nn: Animasjonstype «ingen (ingen pausar)».

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDelay), group (Game)
en: Animation type Darken and pause.
nn: Animasjonstype «mørklegg og pause».

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationBlink), group (Game)
en: Animation type Blink rapidly.
nn: Animasjonstype «blink fort».

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpread), group (Game)
en: Animation type Scatter dots.
nn: Animasjonstype «sprei prikkar».

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
nn: Farge på nøytrale kubar.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
nn: Farge for spelar 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
nn: Farge for spelar 2.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
nn: Storleiken på spelebrettet.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
nn: Om spelar 1 skal styrast av datamaskina.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Kepler AI.
nn: Om datamaskinspelar 1 brukar Kepler AI.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Newton AI.
nn: Om datamaskinspelar 1 brukar Newton AI.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill1), group (Game)
en: Skill of computer player 1.
nn: Dugleiken til dataspelar 1.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
nn: Om spelar 2 skal styrast av datamaskina.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Kepler AI.
nn: Om datamaskinspelar 2 brukar Kepler AI.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Newton AI.
nn: Om datamaskinspelar 2 brukar Newton AI.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill2), group (Game)
en: Skill of computer player 2.
nn: Dugleiken til dataspelar 2.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForComputer), group (Game)
en: Pause before each computer move.
nn: Pause før kvart maskintrekk.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForStep), group (Game)
en: Pause before each cascade step.
nn: Pause før kvart steg i følgjetrekk.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: KJumpingCube
nn: Terningsprett

en: Tactical one or two player game
nn: Taktisk spel for éin eller to spelarar

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
nn: © 1998–2000 Matthias Kiefer

en: Various improvements
nn: Ymse forbetringar

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
nn: Oppgradering til KDE 4 og SVG-bilete

en: Graphics for KDE 4.0 version.
nn: Bilete for KDE 4-versjonen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Computer Player 1
nn: Datamotstandar 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer2)
en: Playing now
nn: Spelar no

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Style of Play
nn: Spelestil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
nn: Nybegynnar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
nn: Middels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
nn: Ekspert

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Computer Player 2
nn: Datamotstandar 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForComputer)
en: Pause before each computer move
nn: Pause før kvart maskintrekk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
nn: Brettstorleik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: 3x3
nn: 3 × 3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: 15x15
nn: 15 × 15

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
nn: Spelarfargar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
nn: Spelar 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
nn: Spelar 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
nn: Nøytral:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Cascade Move Display
nn: Vising av følgjetrekk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationNone)
en: None (no pauses)
nn: Ingen (ingen pausar)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationDelay)
en: Darken and pause
nn: Mørklegg og pause

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationBlink)
en: Blink rapidly
nn: Blink fort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationSpread)
en: Scatter dots
nn: Sprei prikkar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SpeedSlider)
en: Cascade Move Time
nn: Tid for følgjetrekk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
nn: Kort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
nn: Lang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForStep)
en: Pause before each cascade step
nn: Pause før kvart steg i følgjetrekk
