kjumpingcube - en to pl translation catalogue (84 entries)

en: Sorry, doing a move…
pl: Przepraszam, robię ruch…

en: Game over
pl: Koniec gry

en: The winner is Player %1!
pl: Zwycięzcą jest gracz %1!

en: Winner
pl: Zwycięzca

en: General
pl: Ogólne

en: Start game
pl: Rozpocznij grę

en: Continue game
pl: Kontynuuj grę

en: Start computer move
pl: Rozpocznij ruch komputera

en: Your turn
pl: Twoja kolej

en: Player %1
pl: Gracz %1

en: Computer player %1 is moving
pl: Gracz komputerowy %1 rusza się

en: The computer could not find a valid move.
pl: Komputer nie mógł znaleźć prawidłowego ruchu.

en: Show next step
pl: Pokaż następny ruch

en: Finishing move…
pl: Ruch kończący…

en: Interrupt game
pl: Przerwij grę

en: Stop computing
pl: Zatrzymaj obliczanie

en: Stop showing move
pl: Zatrzymaj pokazywanie ruchu

en: Stop animation
pl: Zatrzymaj animację

en: New Game
pl: Nowa gra

en: The file %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
pl: Plik %1 już istnieje.
    Czy chcesz go zastąpić?

en: Game saved as %1
pl: Grę zapisano jako %1

en: There was an error in saving file
    %1
pl: Błąd podczas zapisu pliku
    %1

en: The file %1 does not exist!
pl: Plik %1 nie istnieje!

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
pl: Plik %1 nie jest zapisem KJumpingCube!

en: There was an error loading file
    %1
pl: Błąd przy odczycie pliku
    %1

en: You have changed the size setting of the game and that requires a new game to start.
    
    Do you wish to abandon the current game or continue playing and restore the previous size setting?
pl: Zmieniłeś ustawienie rozmiar u gry, a to wymaga rozpoczęcia nowej gry.
    
    Czy chcesz porzucić obecną grę, czy kontynuować grę i przywrócić poprzednie ustawienie rozmiaru?

en: You have requested a new game, but there is already a game in progress.
    
    Do you wish to abandon the current game?
pl: Zażądano nowej gry, ale jakaś gra właśnie się toczy.
    
    Czy chcesz porzucić obecną grę?

en: New Game?
pl: Nowa gra?

en: Abandon Game
pl: Porzuć grę

en: Continue Game
pl: Kontynuuj grę

en: The file's cube box size is outside the range %1 to %2. It will be set to %1.
pl: Rozmiar pudełka sześciennego pliku jest poza zakresem od %1 do %2. Zostanie ustawiony na %1.

en: Missing input line for cube %1.
pl: Brakuje wiersza wejściowego dla sześcianu %1.

en: Owner of cube %1 is outside the range 0 to 2.
pl: Właściciel sześcianu %1 jest poza zakresem od 0 do 2.

en: Value of cube %1 is outside the range 1 to %2.
pl: Wartość sześcianu %1 jest poza zakresem 1 do %2.

en: Current player is neither 1 nor 2.
pl: Bieżący gracz nie jest ani 1, ani 2.

en: Current player:
pl: Bieżący gracz:

en: Settings
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: Animation speed of overflowing dice
pl: Szybkość animacji dla przepełnionej kostki

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationNone), group (Game)
en: Animation type None (no pauses).
pl: Typ animacji: żaden (bez przerywań).

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDelay), group (Game)
en: Animation type Darken and pause.
pl: Typ animacji: Przyciemniony i ze wstrzymaniem.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationBlink), group (Game)
en: Animation type Blink rapidly.
pl: Typ animacji: Szybko migaj.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpread), group (Game)
en: Animation type Scatter dots.
pl: Typ animacji: Rozrzucone kropki.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
pl: Kolor sześcianów neutralnych.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
pl: Kolor gracza 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
pl: Kolor gracza 2.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
pl: Rozmiar planszy do gry.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
pl: Czy gracz 1 będzie sterowany przez komputer.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Kepler AI.
pl: Określa czy gracz komputerowy 1 używa sztucznej inteligencji Keplera.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Newton AI.
pl: Określa czy gracz komputerowy 1 używa sztucznej inteligencji Newtona.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill1), group (Game)
en: Skill of computer player 1.
pl: Umiejętności gracza komputerowego nr 1.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
pl: Czy gracz 2 będzie sterowany przez komputer.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Kepler AI.
pl: Określa czy gracz komputerowy 2 używa sztucznej inteligencji Keplera.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Newton AI.
pl: Określa czy gracz komputerowy 2 używa sztucznej inteligencji Newtona.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill2), group (Game)
en: Skill of computer player 2.
pl: Umiejętności gracza komputerowego nr 2.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForComputer), group (Game)
en: Pause before each computer move.
pl: Wstrzymaj przed każdym ruchem komputera.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForStep), group (Game)
en: Pause before each cascade step.
pl: Wstrzymaj przed każdym krokiem kaskadowym.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: KJumpingCube
pl: Skaczące sześciany

en: Tactical one or two player game
pl: 1- lub 2-osobowa gra taktyczna

en: Various improvements
pl: Różne usprawnienia

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
pl: Wersja KDE4 i obsługa grafiki SVG.

en: Graphics for KDE 4.0 version.
pl: Grafika dla wersji KDE4.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Computer Player 1
pl: Gracz komputerowy 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer2)
en: Playing now
pl: Teraz grasz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Style of Play
pl: Styl gry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
pl: Początkujący

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
pl: Przeciętny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
pl: Ekspert

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Computer Player 2
pl: Gracz komputerowy 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForComputer)
en: Pause before each computer move
pl: Wstrzymaj przed każdym ruchem komputera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
pl: Rozmiar planszy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
pl: Kolory graczy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
pl: Gracz 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
pl: Gracz 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
pl: Neutralny:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Cascade Move Display
pl: Wyświetlacz ruchu kaskadowego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationNone)
en: None (no pauses)
pl: Brak (bez przerw)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationDelay)
en: Darken and pause
pl: Przyciemniony i ze wstrzymaniem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationBlink)
en: Blink rapidly
pl: Szybko migaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationSpread)
en: Scatter dots
pl: Rozrzucone kropki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SpeedSlider)
en: Cascade Move Time
pl: Czas ruchu kaskadowego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
pl: Krótki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
pl: Długi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForStep)
en: Pause before each cascade step
pl: Wstrzymaj przed każdym krokiem kaskadowym
