kjumpingcube-1.0 - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Winner
ro: Câștigător

en: New Game
ro: Joc nou

en: There was an error in saving file
    %1
ro: A apărut o eroare la salvarea fișierului
    %1

en: The file %1 does not exist!
ro: Fișierul %1 nu există!

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
ro: Fișierul %1 nu este un fișier KJumpingCube!

en: There was an error loading file
    %1
ro: A apărut o eroare la încărcarea fișierului
    %1

en: Current player:
ro: Jucătorul actual:

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
ro: Culoarea cuburilor neutre.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
ro: Culoarea jucătorului 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
ro: Culoarea jucătorului 2.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
ro: Dimensiunea terenului de joc.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
ro: Dacă jucătorul 1 este controlat de calculator.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
ro: Dacă jucătorul 2 este controlat de calculator.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

en: Tactical one or two player game
ro: Joc de tactică pentru unul sau doi jucători

en: Various improvements
ro: Diverse îmbunătățiri

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
ro: Suport pentru grafică SVG și portare la KDE4.

en: Graphics for KDE 4.0 version.
ro: Grafică pentru versiunea KDE 4.0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
ro: Începător

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
ro: Mediu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
ro: Dimensiune tablă

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
ro: Culorile jucătorilor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
ro: Jucător 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
ro: Jucător 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
ro: Neutru:
