kjumpingcube - en to sa translation catalogue (93 entries)

en: Sorry, doing a move…
sa: क्षम्यतां, एकं चालनं कुर्वन्…

en: Game over
sa: गेम ओवर

en: The winner is Player %1!
sa: विजेता खिलाडी %1 अस्ति!

en: Winner
sa: विजेता

en: General
sa: सामान्य

en: Start game
sa: क्रीडां आरभत

en: Continue game
sa: क्रीडां निरन्तरं कुर्वन्तु

en: Start computer move
sa: सङ्गणकस्य चालनं आरभत

en: Your turn
sa: भवतः वारः

en: Player %1
sa: खिलाडी %1

en: Computer player %1 is moving
sa: कम्प्यूटर प्लेयर %1 चलति

en: The computer could not find a valid move.
sa: सङ्गणकः वैधं चालनं न प्राप्नोत् ।

en: Show next step
sa: अग्रिमपदं दर्शयतु

en: Finishing move…
sa: समाप्ति चाल…

en: Interrupt game
sa: क्रीडां व्यत्यययतु

en: Stop computing
sa: कम्प्यूटिंग् त्यजतु

en: Stop showing move
sa: चालं दर्शयितुं त्यजतु

en: Stop animation
sa: एनिमेशनं स्थगयन्तु

en: New Game
sa: नवीन खेल

en: The file %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
sa: %1 इति सञ्चिका पूर्वमेव अस्ति ।
    किं भवन्तः तस्य अधिलेखनं कर्तुम् इच्छन्ति ?

en: Game saved as %1
sa: क्रीडा %1 इति रक्षिता

en: There was an error in saving file
    %1
sa: सञ्चिकायाः रक्षणे दोषः आसीत्
    %1

en: The file %1 does not exist!
sa: %1 इति सञ्चिका नास्ति!

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
sa: %1 इति सञ्चिका KJumpingCube गेमसञ्चिका नास्ति!

en: There was an error loading file
    %1
sa: सञ्चिकां लोड् करणं त्रुटिः आसीत्
    %1

en: You have changed the size setting of the game and that requires a new game to start.
    
    Do you wish to abandon the current game or continue playing and restore the previous size setting?
sa: भवता क्रीडायाः आकारसेटिंग् परिवर्तितम् अस्ति तदर्थं नूतनं क्रीडां आरभ्यत इति आवश्यकम् ।
    
    किं भवान् वर्तमानक्रीडां त्यक्तुम् इच्छति अथवा क्रीडनं निरन्तरं कर्तुम् इच्छति तथा पूर्वाकारसेटिंग् पुनः स्थापयितुम् इच्छति?

en: You have requested a new game, but there is already a game in progress.
    
    Do you wish to abandon the current game?
sa: भवता नूतनं क्रीडां याचितं, परन्तु पूर्वमेव क्रीडा प्रचलति ।
    
    किं भवन्तः वर्तमानक्रीडां त्यक्तुम् इच्छन्ति ?

en: New Game?
sa: नवीनः क्रीडा?

en: Abandon Game
sa: परित्याग खेल

en: Continue Game
sa: क्रीडां निरन्तरं कुर्वन्तु

en: The file's cube box size is outside the range %1 to %2. It will be set to %1.
sa: सञ्चिकायाः घनपेटिकायाः आकारः %1 तः %2 पर्यन्तं परिधितः बहिः अस्ति । %1 इति सेट् भविष्यति ।

en: Missing input line for cube %1.
sa: घन %1 कृते निवेशरेखा अनुपलब्धा ।

en: Owner of cube %1 is outside the range 0 to 2.
sa: %1 घनस्य स्वामी 0 तः 2 पर्यन्तं परिधितः बहिः अस्ति ।

en: Value of cube %1 is outside the range 1 to %2.
sa: %1 घनस्य मूल्यं 1 तः %2 पर्यन्तं परिधितः बहिः अस्ति ।

en: Current player is neither 1 nor 2.
sa: वर्तमानः खिलाडी न १ न २ अस्ति ।

en: Current player:
sa: वर्तमान खिलाडी :

en: Settings
sa: सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: Animation speed of overflowing dice
sa: अतिप्रवाहितपाशानां एनिमेशनवेगः

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationNone), group (Game)
en: Animation type None (no pauses).
sa: एनिमेशन प्रकारः नास्ति (विरामाः नास्ति)।

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDelay), group (Game)
en: Animation type Darken and pause.
sa: एनिमेशन प्रकारः अन्धकारं कृत्वा विरामं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationBlink), group (Game)
en: Animation type Blink rapidly.
sa: एनिमेशन प्रकार द्रुतगत्या निमिषं कुर्वन्तु।

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpread), group (Game)
en: Animation type Scatter dots.
sa: एनिमेशन प्रकार बिन्दून् प्रकीर्णयतु।

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
sa: तटस्थ घनानां वर्णः ।

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
sa: खिलाडीयाः वर्णः

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
sa: क्रीडकस्य वर्णः

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
sa: क्रीडाक्षेत्रस्य परिमाणम् ।

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
sa: प्लेयर १ सङ्गणकेन क्रीड्यते वा।

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Kepler AI.
sa: सङ्गणकप्लेयर १ केप्लर एआइ इत्यस्य उपयोगं करोति वा।

note: i18n: ectx: label, entry (Newton1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Newton AI.
sa: सङ्गणकप्लेयर १ न्यूटन एआइ इत्यस्य उपयोगं करोति वा।

note: i18n: ectx: label, entry (Skill1), group (Game)
en: Skill of computer player 1.
sa: सङ्गणकवादकस्य कौशलम्

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
sa: खिलाडी २ सङ्गणकेन क्रीड्यते वा।

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Kepler AI.
sa: सङ्गणकप्लेयर २ केप्लर एआइ इत्यस्य उपयोगं करोति वा।

note: i18n: ectx: label, entry (Newton2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Newton AI.
sa: सङ्गणकप्लेयर २ न्यूटन एआइ इत्यस्य उपयोगं करोति वा।

note: i18n: ectx: label, entry (Skill2), group (Game)
en: Skill of computer player 2.
sa: सङ्गणकवादकस्य कौशलम्

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForComputer), group (Game)
en: Pause before each computer move.
sa: प्रत्येकं सङ्गणकस्य चालनात् पूर्वं विरामं कुर्वन्तु।

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForStep), group (Game)
en: Pause before each cascade step.
sa: प्रत्येकं झरनापदं पूर्वं विरामं कुर्वन्तु।

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sa: मुख्य साधनपट्टी

en: KJumpingCube
sa: जम्पिंगक्यूब इत्यत्र

en: Tactical one or two player game
sa: सामरिकः एकः वा द्वौ वा खिलाडीक्रीडा

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
sa: (ग) 1998-2000, मथियस कीफर

en: Matthias Kiefer
sa: मथियस कीफर

en: Benjamin Meyer
sa: बेन्जामिन मेयर

en: Various improvements
sa: विविधाः सुधाराः

en: Ian Wadham
sa: इयान् वाधम्

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
sa: KDE4 तथा SVG कलाकृतिसमर्थने उन्नयनं कुर्वन्तु ।

en: Eugene Trounev
sa: यूजीन ट्रोनेव

en: Graphics for KDE 4.0 version.
sa: KDE 4.0 संस्करणस्य कृते ग्राफिक्स् ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Computer Player 1
sa: कम्प्यूटर प्लेयर 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer2)
en: Playing now
sa: इदानीं क्रीडन्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Style of Play
sa: क्रीडाशैली

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Kepler1) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Kepler2)
en: Kepler
sa: केप्लर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Newton1) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Newton2)
en: Newton
sa: न्यूटन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
sa: आरम्भक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
sa: माध्यम्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
sa: निपुण

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Computer Player 2
sa: कम्प्यूटर प्लेयर 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForComputer)
en: Pause before each computer move
sa: प्रत्येकं सङ्गणकस्य चालनात् पूर्वं विरामं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
sa: बोर्ड आकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: 3x3
sa: ३x३ इति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: 15x15
sa: १५x१५ इति

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
sa: खिलाडयः वर्णाः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
sa: खिलाडी १ :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
sa: खिलाडी २ :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
sa: तटस्थ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Cascade Move Display
sa: झरना चाल प्रदर्शन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationNone)
en: None (no pauses)
sa: न कश्चित् (न विरामाः)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationDelay)
en: Darken and pause
sa: कृष्णं कृत्वा विरामं कुरुत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationBlink)
en: Blink rapidly
sa: शीघ्रं निमिषं कुरुत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationSpread)
en: Scatter dots
sa: बिन्दून् प्रकीर्णयतु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SpeedSlider)
en: Cascade Move Time
sa: झरना चाल समय

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
sa: वामनः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
sa: दीर्घम्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForStep)
en: Pause before each cascade step
sa: प्रत्येकं झरनापदं पूर्वं विरामं कुर्वन्तु
