kjumpingcube - en to sr@ijekavian translation catalogue (93 entries)

en: Sorry, doing a move...
sr@ijekavian: Извините, повлачим потез...

en: Game over
sr@ijekavian: Крај игре

en: The winner is Player %1!
sr@ijekavian: Побједник је играч %1!

en: Winner
sr@ijekavian: Побједник

en: General
sr@ijekavian: Опште

en: Start game
sr@ijekavian: Започни партију

en: Continue game
sr@ijekavian: Настави партију

en: Start computer move
sr@ijekavian: Започни рачунарев потез

en: Your turn
sr@ijekavian: Ваш потез

en: Player %1
sr@ijekavian: Играч %1

en: Computer player %1 is moving
sr@ijekavian: Потез рачунарског играча %1.

en: The computer could not find a valid move.
sr@ijekavian: Рачунар не може да нађе правилан потез.

en: Show next step
sr@ijekavian: Покажи следећи потез

en: Finishing move...
sr@ijekavian: Довршавам потез...

en: Interrupt game
sr@ijekavian: Прекини партију

en: Stop computing
sr@ijekavian: Заустави рачунање

en: Stop showing move
sr@ijekavian: Престани са показивањем потеза

en: Stop animation
sr@ijekavian: Заустави анимацију

en: New Game
sr@ijekavian: Нова партија

en: The file %1 exists.
    Do you want to overwrite it?
sr@ijekavian: Фајл %1 већ постоји.
    Желите ли да га пребришете?

en: Game saved as %1
sr@ijekavian: Позиција је сачувана као %1

en: There was an error in saving file
    %1
sr@ijekavian: Грешка при уписивању фајла
    %1

en: The file %1 does not exist!
sr@ijekavian: Фајл %1 не постоји.

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
sr@ijekavian: Фајл %1 није партија К‑скочикоцке.

en: There was an error loading file
    %1
sr@ijekavian: Грешка при учитавању фајла
    %1

en: You have changed the size setting of the game and that requires a new game to start.
    
    Do you wish to abandon the current game or continue playing and restore the previous size setting?
sr@ijekavian: Променили сте поставку величине партије, што захтева покретање нове партије.
    
    Желите ли да обуставите тренутну партију, или да наставите са играњем вративши претходну поставку величине?

en: You have requested a new game, but there is already a game in progress.
    
    Do you wish to abandon the current game?
sr@ijekavian: Затражили сте нову партију, али је једна партија већ у току.
    
    Желите ли да обуставите тренутну партију?

en: New Game?
sr@ijekavian: Нова партија?

en: Abandon Game
sr@ijekavian: Обустави партију

en: Continue Game
sr@ijekavian: Настави партију

en: The file's cube box size is outside the range %1 to %2. It will be set to %1.
sr@ijekavian: Величина кутије коцкица у фајлу лежи изван опсега %1 до %2. Поставиће се на %1.

en: Missing input line for cube %1.
sr@ijekavian: Недостаје улазни ред за коцкицу %1.

en: Owner of cube %1 is outside the range 0 to 2.
sr@ijekavian: Власник коцкице %1 лежи изван опсега 0 до 2.

en: Value of cube %1 is outside the range 1 to %2.
sr@ijekavian: Вредност коцкице %1 лежи изван опсега 1 до %2.

en: Current player is neither 1 nor 2.
sr@ijekavian: Тренутни играч није ни 1 ни 2.

en: Current player:
sr@ijekavian: Тренутни играч:

en: Settings
sr@ijekavian: Поставке

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: Animation speed of overflowing dice
sr@ijekavian: Брзина анимације преливајућих коцкица

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationNone), group (Game)
en: Animation type None (no pauses).
sr@ijekavian: Тип анимације: ништа (без пауза).

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDelay), group (Game)
en: Animation type Darken and pause.
sr@ijekavian: Тип анимације: затамњено и пауза.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationBlink), group (Game)
en: Animation type Blink rapidly.
sr@ijekavian: Тип анимације: брзо трептање.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpread), group (Game)
en: Animation type Scatter dots.
sr@ijekavian: Тип анимације: расуте тачке.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
sr@ijekavian: Боја неутралних поља.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
sr@ijekavian: Боја првог играча.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
sr@ijekavian: Боја другог играча.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
sr@ijekavian: Величина поља за игру.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
sr@ijekavian: Да ли рачунар игра као први играч.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Kepler AI.
sr@ijekavian: Да ли играч 1 користи Кеплерову ВИ.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Newton AI.
sr@ijekavian: Да ли играч 1 користи Њутнову ВИ.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill1), group (Game)
en: Skill of computer player 1.
sr@ijekavian: Вјештина рачунарског играча 1.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
sr@ijekavian: Да ли рачунар игра као други играч.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Kepler AI.
sr@ijekavian: Да ли играч 2 користи Кеплерову ВИ.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Newton AI.
sr@ijekavian: Да ли играч 2 користи Њутнову ВИ.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill2), group (Game)
en: Skill of computer player 2.
sr@ijekavian: Вјештина рачунарског играча 2.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForComputer), group (Game)
en: Pause before each computer move.
sr@ijekavian: Паузирај пре рачунаревог потеза

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForStep), group (Game)
en: Pause before each cascade step.
sr@ijekavian: Паузирај пре надовезаног потеза

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

en: Tactical one or two player game
sr@ijekavian: Тактичка игра за једног или два играча

en: KJumpingCube
sr@ijekavian: К‑скочикоцка

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
sr@ijekavian: © 1998–2000, Матијас Кифер

en: Matthias Kiefer
sr@ijekavian: Матијас Кифер

en: Benjamin Meyer
sr@ijekavian: Бенџамин К. Мејер

en: Various improvements
sr@ijekavian: разна побољшања

en: Ian Wadham
sr@ijekavian: Ијан Вадам

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
sr@ijekavian: надградња за КДЕ‑4 и подршка за СВГ графику

en: Eugene Trounev
sr@ijekavian: Јевгениј Труњов

en: Graphics for KDE 4.0 version.
sr@ijekavian: графика за КДЕ‑4 верзију

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Computer Player 1
sr@ijekavian: Рачунарски играч 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer2)
en: Playing now
sr@ijekavian: Игра сада

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Style of Play
sr@ijekavian: Стил играња

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Kepler1) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Kepler2)
en: Kepler
sr@ijekavian: Кеплеров

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Newton1) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Newton2)
en: Newton
sr@ijekavian: Њутнов

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
sr@ijekavian: почетник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
sr@ijekavian: просјек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
sr@ijekavian: зналац

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Computer Player 2
sr@ijekavian: Рачунарски играч 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForComputer)
en: Pause before each computer move
sr@ijekavian: Паузирај пре рачунаревог потеза

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
sr@ijekavian: Величина табле

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: 3x3
sr@ijekavian: 3×3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: 15x15
sr@ijekavian: 15×15

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
sr@ijekavian: Боје играча

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
sr@ijekavian: Играч 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
sr@ijekavian: Играч 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
sr@ijekavian: Неутрална:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AnimationType)
en: Cascade Move Display
sr@ijekavian: Приказ надовезаног потеза

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationNone)
en: None (no pauses)
sr@ijekavian: Ништа (без пауза)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationDelay)
en: Darken and pause
sr@ijekavian: Затамњено и пауза

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationBlink)
en: Blink rapidly
sr@ijekavian: Брзо трептање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationSpread)
en: Scatter dots
sr@ijekavian: Расуте тачке

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SpeedSlider)
en: Cascade Move Time
sr@ijekavian: Време надовезаног потеза

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
sr@ijekavian: кратко

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
sr@ijekavian: дугачко

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForStep)
en: Pause before each cascade step
sr@ijekavian: Паузирај пре надовезаног потеза
