kjumpingcube - en to tg translation catalogue (20 entries)

en: Winner
tg: Ғолиб

en: General
tg: Умумӣ

en: There was an error in saving file
    %1
tg: Хатогӣ ҳангоми захиракунии файл рух дод
    %1

en: The file %1 does not exist!
tg: Файли %1 мавҷуд нест!

en: There was an error loading file
    %1
tg: Хатогӣ ҳангоми боркунии файл рух дод
    %1

en: Current player:
tg: Бозингари Ҷорӣ:

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
tg: Ранги бозингари 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
tg: Ранги бозингари 2.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
tg: Андозаи майдони бозӣ.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
tg: Оё компютер ба ҷои бозингари 1 бозӣ мекунад.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
tg: Оё компютер ба ҷои бозингари 2 бозӣ мекунад.

en: KJumpingCube
tg: KКубҳои Ҷаҳанда

en: Tactical one or two player game
tg: Бозии тактикии як ё ду бозингар

en: Various improvements
tg: Мукаммалсозиҳои гуногун

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
tg: Навомӯз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
tg: Миёна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
tg: Кордон

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
tg: Андозаҳои Тахта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
tg: Бозингари 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
tg: Бозингари 2:
