kjumpingcube - en to ug translation catalogue (18 entries)

en: Game over
ug: ئويۇن تامام

en: Winner
ug: غالبىيەتچى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Player %1
ug: ئوينىغۇچى %1

en: New Game
ug: يېڭى ئويۇن

en: Current player:
ug: C

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Various improvements
ug: ھەر خىل ياخشىلىنىشلار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Newton1) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Newton2)
en: Newton
ug: نيۇتون

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
ug: يېڭى كەلداخۇن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
ug: ئوتتۇرىچە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
ug: مۇتەخەسسىس

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
ug: تاختا چوڭلۇقى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
ug: ئوينىغۇچى 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
ug: ئوينىغۇچى 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
ug: قىسقا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
ug: ئۇزۇن
