klavaro 3.01-pre1 - en to ca translation catalogue (221 entries)

en: Klavaro - Progress
ca: Klavaro - Progrés

en: _Lesson:
ca: _Lliçó

en: Value
ca: Valor

en: _Reset
ca: _Reinicia

en: Close this window, returning to the exercise.
ca: Tanca aquesta finestra i retorna a l'exercici.

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Load other exercises/lessons
ca: Carrega altres exercicis/lliçons

en: _Other texts
ca: _Altres texts

en: Edit the character set to be used in this lesson.
ca: Edita el joc de caràcters a utilitzar en aquesta lliçó

en: This is a specific exercise, adjusted to your error profile.
ca: Això és un exercici específic, ajustat al teu perfil d'errors.

en: Edit the character set to be used in lessons after 43: they are customizable!
ca: Edita el joc de caràcters a utilitzar en les lliçons després de la 33: són personalitzables!

en: Drag and drop text here to practice with it.
ca: Arrossega aquí el text per practicar-hi.

en: Press here to restart the exercise. Hotkey: [Ctrl-R]
ca: Fes clic aquí per reiniciar l'exercici. Drecera: [Ctrl-R]

en: Show the virtual keyboard and the relation between fingers and keys.
ca: Mostra el teclat virtual i la relació entre els dits i les tecles.

en: _Keyboard
ca: _Teclat

en: Select the font to be used in the exercise window.
ca: Selecciona la tipografia a utilitzar a la finestra d'exercicis.

en: Font definition
ca: Definició de tipografia

en: Co_urse information
ca: Informació del C_urs

en: Charts showing the learning progress along the exercises.
ca: Gràfiques que mostren el progrés al llarg de l'exercici.

en: _Progress
ca: _Progrés

en: Exit the application immediately.
ca: Surt immediatament de l'aplicació.

en: Return to the main menu.
ca: Torna al menú principal.

en: B_ack to menu
ca: Torna _al menú

en: Show local and external scores from other users.
ca: Mostra les puntuacions locals i externes d'altres usuaris.

en: _Top 10
ca: Els 10 _Millors

en: Change language
ca: Canvia l'idioma

en: Attention!
ca: Atenció!

en: Do you confirm?
ca: Ho confirmes?

en: _Yes
ca: _Sí

en: Klavaro - Select file
ca: Klavaro - Selecció de fitxer

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obre

en: Re_name:
ca: Rea_nomena

en: Rename the selected item.
ca: Reanomena l'element seleccionat.

en: Read a text file and add a copy of it here. The file must be encoded in UTF-8.
ca: Llegeix un fitxer de text i en posa una còpia aquí. El fitxer ha d'estar codificat en UTF-8.

en: _Open text file
ca: _Obre un fitxer de text

en: Paste text that was copied to the clipboard.
ca: Enganxa el text copiat al portapapers.

en: _Paste from clipboard
ca: _Enganxa del portapapers

en: Remove the selected item.
ca: Elimina l'element seleccionat.

en: _Remove copied file
ca: _Elimina el fitxer copiat

en: Apply the selected item to create an exercise.
ca: Aplica l'element seleccionar per crear un exercici.

en: _Apply
ca: _Aplica

en: Close this window.
ca: Tanca aquesta finestra.

en: Country / Custom
ca: País / Personalització

en: Remove the selected custom layout.
ca: Elimina la disposició personalitzada seleccionada.

en: _Remove
ca: _Elimina

en: Toggles the shift effect on the keys. Alternates between the upper and lower characters of the keys.
ca: Canvia l'efecte majúscules de les tecles. Canvia entre majúscules i minúscules.

en: SPACE BAR
ca: BARRA ESPAIADORA

en: thumbs
ca: polzes

en: Caps
ca: Majús

en: S_ave as:
ca: _Anomena i desa:

en: Show previous screen.
ca: Mostra la pantalla anterior.

en: _Previous step
ca: Pas _Anterior

en: Show next screen.
ca: Mostra la pantalla següent.

en: _Next step
ca: Pas _Següent

en: Return without any modification.
ca: Torna sense modificacions

en: Save the current keyboard layout with the name specified above.
ca: Desa la disposició actual del teclat amb el nom especificat més amunt.

en: _Save and use
ca: De_sa i utilitza

en: If you like those beautiful hands, click here to close this window keeping them.
ca: Si t'agraden aquestes mans tant boniques, fes clic aquí per tancar aquesta finestra bo i mantenint-les.

en: _Keep hands
ca: _Mantingues les mans

en: Klavaro - Main menu
ca: Klavaro - Menú principal

en: Don't be shy about learning the basics!
ca: No siguis tímid per aprendre les coses bàsiques!

en: Learn how to type correctly
ca: Aprèn a teclejar correctament

en: Initial training for your fingers.
ca: Entrenament inicial per als teus dits.

en: First steps with initial training
ca: Primers passos amb l'entrenament inicial.

en: Memorizing the keyboard practicing random keys exercises.
ca: Memoritzant el teclat i practicant exercicis amb tecles a l'atzar.

en: Practice with random keys
ca: Pràctica amb tecles a l'atzar.

en: Accelerating the touches practicing random words exercises.
ca: Accelerant el toc i practicant exercicis de paraules a l'atzar.

en: Practice with random words
ca: Pràctica amb paraules a l'atzar

en: Becoming proficient practicing complete paragraphs exercises.
ca: Esdevenint competent amb exercicis de pràctica de paràgrafs complets.

en: Practice with complete texts
ca: Pràctica amb texts complets

en: Speech
ca: Veu

en: Your language here.
ca: Aquí el teu idioma.

en: Keyboard layout for modules 1 and 2. Also used informatively in the fluidness contest.
ca: Disposició del teclat dels mòduls 1 i 2. També utilitzat informativament en el concurs de fluïdesa.

en: _Keyboard:
ca: _Teclat:

en: Language for modules 3 and 4.
ca: Idioma dels mòduls 3 i 4.

en: _Language:
ca: _Idioma:

en: Little tip about this program.
ca: Un petit consell sobre aquest programa.

en: _Help
ca: _Ajuda

en: General information about the program.
ca: Informació general del programa.

en: _About...
ca: _Quant a...

en: About 'Klavaro'
ca: Quant a 'Klavaro'

en: Yet another touch typing tutor
ca: Un altre tutor més de mecanografia

en: Remember always: someone loves you!
ca: Recorda sempre: algú t'estima!

en: Help?
ca: Ajuda?

en: This is a tip. Now you press this button to return to the main menu.
ca: Això és un consell. Ara prem aquest botó per tornar al menú principal.

en: The main menu of the application is very straightforward. Just select the type of exercise you wish to take. Do not worry about clicking any button on the screen. The buttons will never hurt you!
ca: El menú principal de l'aplicació és molt senzill. Selecciona el tipus d'exercici que vols fer. No et faci por de fer clic a cap botó de la pantalla. Els botons no et faran cap mal!

en: Also the controls have tips which will appear if you hover over them with your mouse. These tips can come in very handy. To see how these tips work, position your mouse over the button below, and without clicking, wait for the tip to appear...
ca: Els controls també tenen consells que apareixeran si hi passes el ratolí per sobre. Aquests consells poden ser molt útils. Per veure com funcionen. posa el ratolí sobre el botó de sota i, sense fer clic, espera que aparegui el consell...

en: Top 10
ca: Els 10 Millors

en: Show extra information.
ca: Mostra la informació extra.

en: Hide extra information.
ca: Amaga la informació extra.

en: Publish to the web your local scores.
ca: Publica a la web les teves puntuacions locals.

en: _Participate
ca: _Participa

en: Download from the web the most up to date ranking.
ca: Baixa de la web el rànquing més actualitzat.

en: _Update
ca: A_ctualitza

en: A very flexible and efficient touch typing tutor.
ca: Un tutor de mecanografia molt flexible i eficient.

en: (Custom)
ca: (Personalitzat)

en: (Edit custom)
ca: (Edita la personalització)

en: (Default)
ca: (Per defecte)

en: Dictation mode (depends on this speech synthesizer: %s) | Dictation mode (depends on one of these speech synthesizers: %s)
ca[0]: Mode de dictat (depèn d'aquest sintetitzador de veu: %s)
ca[1]: Mode de dictat (depèn d'un d'aquests sintetitzadors de veu: %s)

note: Set main labels (for translation)
en: Introduction
ca: Introducció

en: Basic course
ca: Curs bàsic

en: Adaptability
ca: Adaptabilitat

en: Speed
ca: Rapidesa

en: Fluidity
ca: Fluïdesa

en: Keys:
ca: Tecles:

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: Overwrite user layout
ca: Sobreescriu la disposició de l'usuari

en: This will OVERWRITE an existent keyboard layout.
ca: Això SOBREESCRIURÀ una disposició de teclat existent.

en: Remove user layout
ca: Elimina la disposició de l'usuari

en: This will REMOVE an existent keyboard layout.
ca: Això ELIMINARÀ una disposició de teclat existent.

en: Reset progress data
ca: Reinicia les dades de progrés

en: Accuracy
ca: Exactitud

en: (WPM)
ca: (PPM)

en: Touch times (s)
ca: Temps de toc (s)

en: Score
ca: Puntuació

note: Translators: your language code (first 2 letters of your po-file)
en: en
ca: ca

en: The basic course focuses on having you read the characters presented to you on screen and typing the corresponding keys. Remember to keep your hands correctly oriented on the home row of the keyboard at all times (see introduction on main menu).
ca: El curs bàsic se centra en fer que llegeixis els caràcters que se't presenten a la pantalla i que teclegis les tecles corresponents. Pensa a tenir les mans sempre correctament orientades sobre la fila base del teclat (mira la introducció del menú principal).

en: The key set used in each series will be shown in the above message line. The [Space], [Shift] and [Enter] keys may not show up there but are used very often.
ca: El joc de tecles utilitzat a cada sèrie es mostrarà a la línia de missatge de dalt. Pot ser que les tecles [Espai], [Majús] i [Intro] no es mostrin, però s'utilitzen molt sovint.

en: The message line below follows and echoes your key presses. If required, it changes and displays instructions for actions required from you.
ca: La línia de missatge de sota segueix i repeteix els teus tocs de tecla. Si cal, aquesta canvia i et mostra instruccions per fer accions que se't demanen.

en: Here you may practice and improve your memorization of all keys. There will be sentences presented with nonsense words which mix some numbers and symbols.
ca: Aquí pots practicar i millorar la memorització de totes les tecles. Hi haurà frases presentades amb paraules absurdes que barregen números i símbols.

en: In order to keep the lesson contents language and keyboard independent, accented letter combinations will probably not appear. For real word sentences, please use the fourth option of the main menu (about fluidness).
ca: Per tal de mantenir independents l'idioma del contingut de la lliçó i el teclat, pot ser que les combinacions de lletres accentuades no apareguin. Per a frases amb paraules reals, utilitza la quarta opció del menú principal (quant a la fluïdesa).

en: After each exercise there will be a brief statistics panel reviewing your performance along with some relevant comments.
ca: Després de cada exercici, hi haurà un panell amb unes breus estadístiques que revisen la teva actuació, juntament amb alguns comentaris rellevants.

en: This exercise is very similar to the second one, for adaptability. The difference is that here you'll type real words.
ca: Aquest exercici és molt semblant al segon, per adaptabilitat. La diferència és que aquí teclejaràs paraules reals.

en: The default language is the actual one of the interface. But you may select any other texts with words you would like to use. Press the 'Other' option above and add files containing those texts.
ca: L'idioma per defecte és el de la interfície; però pots seleccionar altres texts amb les paraules que vulguis utilitzar. Prem l'opció 'Altres" de dalt i afegeix-hi els fitxers que continguin aquests texts.

en: With this exercise the focus is on speed. So, you are supposed to type really fast and I will only flatter you when you deserve it!
ca: Amb aquest exercici, el focus és la rapidesa, així que se suposa que has de teclejar ràpid de debò i només t'afalagaré si de debò t'ho mereixes!

en: We will now use complete sentences and paragraphs which make logical sense. This may distract you while you type if you try to understand what you are entering. The previous exercises were aimed at getting you to type without interpreting and analyzing the content.
ca: Ara utilitzarem frases completes i paràgrafs que tenen sentit. Això et pot distreure mentre tecleges si intentes entendre el que estàs picant. Els exercicis anteriors estaven orientats a fer-te teclejar sense analitzar el contingut.

en: We do not mean to imply that the typists must behave like a robot, without understanding what they type. We do aim to develop the skill of typing, making it an automatic reflex akin to the acts of walking, talking, etc. After reaching this goal, the act of typing will become automatic and require little concentration. Then you will be able to pay attention to the real meaning of the text.
ca: Això no vol dir que pretenguem que els mecanògrafs siguin com robots, sense entendre el que escriuen. Tenim la intenció de desenvolupar la capacitat de teclejar, fent-ne un reflex automàtic similar als actes de caminar, parlar, etc. Després d'haver aconseguit aquest objectiu, l'acte de teclejar esdevindrà automàtic i demanarà poca concentració. Llavors seràs capaç de parar atenció al significat real del text.

en: These exercises are longer. Each exercise consists of three paragraphs and the emphasis is placed on correctness and rhythm, with a minimum speed requirement. Here you will be required to use the backspace key to correct any mistakes. In other words, only input without error will be accepted.
ca: Aquests exercicis són més llargs. Cada exercici consisteix en tres paràgrafs i l'èmfasi està posat en la correcció i el ritme, amb una rapidesa mínima. Aquí se't demanarà que utilitzis la tecla de retrocés per corregir qualsevol errada. En altres paraules, només s'acceptarà l'entrada sense errors.

en: Correct positioning of the hands and fingers is very important to efficient typing. You will learn faster and type better if you follow the next recommendations.
ca: La correcta posició de les mans i els dits és molt important per a un tecleig eficient. Aprendràs més ràpid i escriuràs millor si segueixes les recomanacions següents.

en: The index-finger tips rest over each of the two keys which have a small raised mark, in the center of the keyboard.
ca: Les puntes dels dits índexs descansen sobre les dues tecles que tenen una petita marca en relleu, al centre del teclat.

en: These marks function as 'tactile hooks' for your fingers to remain at the correct position. This way, with a little experience, you will not need to look at the keyboard to see if your fingers are properly positioned.
ca: Aquestes marques actuen com a 'ganxos tàctils' per tal que els teus dits romanguin a la posició correcta. D'aquesta manera, amb una mica d'experiència, no et caldrà mirar el teclat per veure si els dits estan correctament posicionats.

en: The tips of the other fingers lie naturally beside the index ones, over the keys on the same row of the keyboard.
ca: Les puntes dels altres dits queden posades naturalment al costat dels índexs, sobre les tecles de la mateixa fila del teclat.

en: The outside edges of your thumbs rest over the space bar.
ca: Les cares exteriors dels polzes queden sobre la barra espaiadora.

en: The part of the hands closest to the wrist (the base) rest over the table, outside the keyboard. Without this kind of support the arms would quickly tire.
ca: La part de les mans més propera al canell (la base), queda sobre la taula, fora del teclat. Sense aquest suport els braços es cansarien ràpidament.

en: This is referred to as the home position for the hands. From it the fingers move all over the keyboard, reaching all the keys as naturally and quickly as possible. To reach this goal one uses a specific relation between each key and finger. This relation will be learned gradually as you complete the basic course.
ca: Això s'anomena la posició base de les mans. A partir d'aquesta, els dits es mouen sobre el teclat, bo i arribant a totes les tecles tant natural i ràpidament com és possible. Per atènyer aquest objectiu, cal utilitzar una relació específica entre cada tecla i dit. Aprendràs aquesta relació gradualment a mida que completis el curs bàsic.

en: When learning the relation between fingers and keys, it is very important that you only move the finger which must press the key and allow all other fingers to remain in the home position.
ca: En aprendre la relació entre els dits i les tecles, és molt important que moguis només el dit que ha de prémer la tecla i deixar que els altres romanguin a la seva posició base.

en: After memorizing this relationship, you can relax the previous rule some, so that you can attain greater speed while typing.
ca: Un cop havent memoritzat aquesta relació, podràs relaxar una mica la regla anterior, de manera que puguis anar més ràpid escrivint.

en: You should be prepared to start training with the basic course. It will take effort and patience to be successful as a typist. We trust you have these and look forward to your success!
ca: Ara t'has de posar a punt per començar la pràctica amb el curs bàsic. Et costarà esforç i paciència reeixir com a mecanògra/a. Confiem que tens ambdues coses i esperem que tinguis èxit!

en: Step %i
ca: Pas %i

note: Recommendations
en: To position the hands
ca: Per posicionar les mans

note: Final words
en: Go ahead!
ca: Endavant!

en: Click on any key to see which finger you must use:
ca: Fes clic sobre qualsevol tecla per veure quin dit has d'utilitzar:

en: Relation between fingers and keys
ca: Relació entre dits i tecles

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Create or modify a custom keyboard layout
ca: Crea o modifica una disposició de teclat personalitzada

en: small finger
ca: dit petit

en: ring finger
ca: dit anular

en: middle finger
ca: dit del mig

en: index finger
ca: dit índex

en: Press and edit me
ca: Fes-me clic i edita'm

en: Lesson:
ca: Lliçó:

en: Paragraphs:
ca: Paràgrafs:

en: Klavaro - Basic Course
ca: Klavaro - Curs Bàsic

en: Klavaro - Adaptability
ca: Klavaro - Adaptabilitat

en: Adaptability exercises: automating the fingers responses, typing over all the keyboard.
ca: Exercicis d'adaptabilitat: automatització de respostes dels dits, teclejant sobre tot el teclat.

en: Klavaro - Velocity
ca: Klavaro - Rapidesa

en: Velocity exercises: accelerate typing real words.
ca: Exercicis de rapidesa: acceleració del tecleig de paraules reals.

en: Klavaro - Fluidness
ca: Klavaro - Fluïdesa

en: Fluidness exercises: accuracy typing good sense paragraphs.
ca: Exercicis de fluïdesa: exactitud en el tecleig de paràgrafs amb sentit.

en: End of exercise. Press [Enter] to start another.
ca: Fi de l'exercici: Prem [Intro] per començar-ne un altre.

en: Learning the key positions.
ca: Aprenentatge de les posicions de les tecles.

en: Press any key to start the exercise.
ca: Prem qualsevol tecla per començar l'exercici.

en: Start typing when you are ready.
ca: Comença a teclejar quan estiguis a punt.

en: Use backspace to correct errors.
ca: Utilitza el retrocés per corregir errors.

en: ps.: logging not performed for this session: the number of typed characters (%i) must be greater than %i.
ca: nota: no s'ha efectuat el registre per a aquesta sessió: el nombre de caràcters teclejats (%i) ha de ser més gran de %i.

en: ps.: you have entered the Top 10 list, great!
ca: nota: has entrat a la llista dels 10 Millors, fantàstic!

en: ps.: the text you just typed doesn't seem to be similar to ordinary texts in the language currently selected: we can't account for it in the 'Top 10' contest.
ca: nota: el text que has escrit no sembla que sigui similar als texts ordinaris de l'idioma seleccionat actualment: no t'ho podem prendre em compte per al concurs dels 10 Millors.

note: Begin the accuracy
en: STATISTICS
ca: ESTADÍSTIQUES

en: Elapsed time:
ca: Temps transcorregut:

en: minute and | minutes and
ca[0]: minut i
ca[1]: minuts i

en: second | seconds
ca[0]: segon
ca[1]: segons

en: Error ratio:
ca: Proporció d'errors:

en: Accuracy:
ca: Exactitud:

en: Goal:
ca: Objectiu:

en: Characters per second:
ca: Caràcters per segon:

en: Words per minute:
ca: Paraules per minut:

en: Fluidness:
ca: Fluïdesa:

en: Comments:
ca: Comentaris:

en: space
ca: espai

note: Translators: the name of letter Y
en: wye
ca: i grega

note: Translators: the name of the Return key
en: enter
ca: intro

en: apostrophe
ca: apòstrof

note: Translators: double quote symbol: "
en: quote
ca: cometes

note: Error frequencies or touch times
en: Character
ca: Caràcter

en: Date & Time
ca: Data & Hora

en: Positions of keys seems to be learned!
ca: Sembla que has après la posició de les tecles!

en:  Congratulations!
     You have accomplished the entire basic course.
     Go to the next type of exercise: adaptability.
     There you will practice mainly the accuracy.
ca:  Felicitats!
     Has completat tot el curs bàsic.
     Ves al següent tipus d'exercici: adaptabilitat.
     Allà podràs practicar-hi principalment l'exactitud.

en:  All right, now you got it!
     Go to the next lesson.
ca:  Molt bé, ho has entès!
     Ves a la lliçó següent.

en:  Your accuracy rate is below %.0f%%...
     Could you please try again to improve it?
ca:  El teu nivell d'exactitud està per sota de %.0f%%...
     Et faria res de tornar-ho a provar per millorar-lo?

en:  You are doing well. But...
     Could you make the accuracy reach %.0f%%?
ca:  Ho estàs fent bé, però...
     Podries fer que l'exactitud arribés a %.0f%%?

en:  You are almost there, but your accuracy rate is still below %.0f%%.
     Try a few more times, or maybe you're getting upset, so go to another kind of exercise.
ca:  Ja gairebé ho has aconseguit, però el teu nivell d'exactitud encara està per sota de %.0f%%.
     Prova-ho algunes vegades més, però si t'avorreixes, pots provar una altra mena d'exercici.

en:  Very good!
     You succeeded with an accuracy rate above %.0f%%.
     Now it is time to increase your velocity.
     Go to the 3rd exercise at the main menu.
ca:  Molt bé!
     T'he n'has sortit, amb un ritme d'exactitud per sobre de %.0f%%.
     Ara és l'hora d'incrementar la rapidesa.
     Ves al 3r exercici del menú principal.

en: Pasted_or_dropped
ca: Enganxat o deixat

en:  You are just beginning.
     Be patient, try it again every day, rest and don't worry so much:
     persistence and practice will improve your velocity.
ca:  Tot just estàs començant.
     Tingues pàciència, torna-ho a provar a diari, descansa i no et preocupis:
     la persistència i la pràctica milloraran la teva rapidesa.

en:  Still away from the highway. You can do better...
     Try to reach at least %.0f WPM.
ca:  Encara ets lluny de l'autopista. Pots fer-ho millor...
     Prova d'arribar almenys a %.0f PPM.

en:  You are doing well, but need to go faster.
     And don't forget the accuracy. Try to get %.0f WPM.
ca:  Ho estàs fent bé, però cal que vagis més ràpid.
     I no t'oblidis de l'exactitud. Prova d'arribar a %.0f PPM.

en:  Fine. Now you need to start running.
     Can you reach %.0f WPM?
ca:  Bé. Ara cal que comencis a córrer.
     Pots arribar a %.0f PPM?

en:  Very good. You are almost there.
     Can you finally reach %.0f WPM?
ca:  Molt bé. Gairebé hi ets.
     Pots arribar finalment a %.0f PPM?

en:  Excellent. For this course, that is enough.
     Try now the fluidness exercises, OK?
ca:  Excel·lent. Per aquest curs, és suficient.
     Prova ara els exercicis de fluïdesa, d'acord?

en:  Fast! Are you a professional?
     So, try to get %.0f WPM!
ca:  Que ràpid! Ets professional?
     Doncs prova d'arribar a %.0f PPM!

note: Translators: Speed Racer is a reference to a Japanese anime franchise about automobile racing, also known as Mach GoGoGo.
en:  Ranking good, Speed Racer! Are you afraid of reaching %.0f WPM?
ca:  Bona classificació! Tens por d'arribar a %.0f PPM?

note: Translators: feel free to change the reference to that martial art, if you find another good analogy.
en:  Kung-fu mastery!
     Can you fly at %.0f WPM?
ca:  Mestre de Kung-fu!
     Pots volar a %.0f PPM?

note: Translators: Dvorak here means that infamous ergonomic keyboard layout. Feel free to change the speed mastery analogy.
en:  Dvorak master!
     I have no words to express my admiration!
ca:  Mestre de dvorak!
     No tinc paraules per expressar la meva admiració!

en:  You type accurately but not so fast.
     Can you reach %.0f WPM?
ca:  Teclejes amb exactitud, però no prou ràpid.
     Pots arribar a %.0f PPM?

en:  Your rhythm is not so constant. Calm down.
     For now, try to make the fluidness greater than %i%%.
ca:  El teu ritme no és gaire constant. Tranquilitza't.
     Ara per ara, intenta que la fluïdesa sigui més gran del %i%%.

en:  You are almost getting there. Type more fluently.
     I want a fluidness greater than %.0f%%.
ca:  Ja gairebé hi ets. Tecleja amb més fluïdesa.
     Vull una fluïdesa més gran del %.0f%%.

en:  Congratulations!
     It seems to me that you are a professional.
     You don't need this program (me) anymore.
     Hope you have enjoyed. Thanks and be happy!
ca:  Felicitats!
     Em sembla que ets professional.
     No necessites més aquest programa.
     Espero que t'ho hagis passat bé. Gràcies!

en:  How can you type so fast?
     You have exceeded all my expectations.
     Are you a machine? Could you teach me?
     I can not help you anymore. Go to an expert!
ca:  Com pots teclejar tant de pressa?
      Has ultrapassat totes les meves expectatives.
     Ets una màquina? Me'n pots ensenyar?
     Ja no et puc ajudar més. Ves a veure un expert!

en: Name
ca: Nom

en: Chars
ca: Caràcters

en: When
ca: Quan

en: Local scores
ca: Puntuacions locals

en: External scores
ca: Puntuacions externes

en: Empty ranking. Please practice fluidness.
ca: El rànquing està buit. Practica la fluïdesa, si et plau.

en: Not able to download files
ca: No es poden baixar els fitxers

en: not found
ca: no s'ha trobat

en: Are you sure you have it installed in your system?
ca: Segur que ho has instal·lat?

en: Could not download file from the host server.
ca: No s'ha pogut baixar el fitxer del servidor.

en: Not able to upload files
ca: No s'han pogut pujar els fitxers.

en: Could not upload/download scores.
ca: No s'han pogut pujar/baixar les puntuacions.
