klavaro-3.01-pre1 - en to cs translation catalogue (221 entries)

en: Klavaro - Progress
cs: Klavaro – pokrok

en: _Lesson:
cs: _Lekce:

en: Value
cs: Hodnota

en: _Reset
cs: Vy_nulovat

en: Close this window, returning to the exercise.
cs: Zavřít toto okno a vrátit se zpět ke cvičení.

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Load other exercises/lessons
cs: Načíst jiné cvičení/lekce

en: _Other texts
cs: _Další texty

en: Edit the character set to be used in this lesson.
cs: Upravit znakovou sadu použitou v této lekci.

en: This is a specific exercise, adjusted to your error profile.
cs: Toto je cvičení ušité na míru dle chyb, kterých se dopouštíte.

en: Edit the character set to be used in lessons after 43: they are customizable!
cs: Upravit znakovou sadu použitou v lekcích 43 a dále: ty jsou uživatelsky definovatelné!

en: Drag and drop text here to practice with it.
cs: Pro účely procvičení sem přetáhněte text.

en: Press here to restart the exercise. Hotkey: [Ctrl-R]
cs: Přejete-li si restartovat cvičení, pak zde klikněte. Zkratka: [Ctrl+R]

en: Show the virtual keyboard and the relation between fingers and keys.
cs: Zobrazit virtuální klávesnici a vztahy mezi prsty a klávesami.

en: _Keyboard
cs: _Klávesnice

en: Select the font to be used in the exercise window.
cs: Vybrat písmo, které bude použito v okně se cvičením.

en: Font definition
cs: Definice písma

en: Co_urse information
cs: Informace o k_urzu

en: Charts showing the learning progress along the exercises.
cs: Grafy znázorňují postup učení během jednotlivých cvičení.

en: _Progress
cs: _Pokroky

en: Exit the application immediately.
cs: Ihned ukončit aplikaci.

en: Return to the main menu.
cs: Vrátit se do hlavní nabídky.

en: B_ack to menu
cs: Z_pět do nabídky

en: Show local and external scores from other users.
cs: Zobrazit místní a externí hodnocení získaná od ostatních uživatelů.

en: Change language
cs: Změnit jazyk

en: Attention!
cs: Upozornění!

en: Do you confirm?
cs: Souhlasíte?

en: _No
cs: _Ne

en: _Yes
cs: _Ano

en: Klavaro - Select file
cs: Klavaro – volba souboru

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Open
cs: _Otevřít

en: Re_name:
cs: Přejme_novat:

en: Rename the selected item.
cs: Přejmenovat vybrané položky.

en: Read a text file and add a copy of it here. The file must be encoded in UTF-8.
cs: Načíst textový soubor a přidat zde jeho kopii. Soubor musí být kódován pomocí UTF-8.

en: _Open text file
cs: _Otevřít textový soubor

en: Paste text that was copied to the clipboard.
cs: Vložit zkopírovaný text ze schránky.

en: _Paste from clipboard
cs: _Vložit ze schránky

en: Remove the selected item.
cs: Odstranit vybrané položky.

en: _Remove copied file
cs: Odst_ranit zkopírovaný soubor

en: Apply the selected item to create an exercise.
cs: Použít vybrané položky pro vytvoření cvičení.

en: _Apply
cs: _Použít

en: Close this window.
cs: Zavřít toto okno.

en: Country / Custom
cs: Země / vlastní

en: Variant
cs: Varianta

en: Remove the selected custom layout.
cs: Odstranit vybraná vlastní rozložení.

en: _Remove
cs: Odst_ranit

en: Toggles the shift effect on the keys. Alternates between the upper and lower characters of the keys.
cs: Zmáčknutí klávesy shift přepíná mezi psaním malých a velkých písmen.

en: SPACE BAR
cs: MEZERNÍK

en: thumbs
cs: palce

en: S_ave as:
cs: Uložit j_ako:

en: Show previous screen.
cs: Zobrazit předchozí obrazovku.

en: _Previous step
cs: _Předchozí krok

en: Show next screen.
cs: Zobrazit následující obrazovku.

en: _Next step
cs: _Následující krok

en: Return without any modification.
cs: Vrátit se zpět bez jakýchkoliv změn.

en: Save the current keyboard layout with the name specified above.
cs: Uložit současné rozložení klávesnice pod názvem zadaným výše.

en: _Save and use
cs: _Uložit a použít

en: If you like those beautiful hands, click here to close this window keeping them.
cs: Pokud se vám líbí tyto překrásné ruce, klikněte zde a zůstanou zobrazeny se v malém okně.

en: _Keep hands
cs: _Ponechat ruce

en: Klavaro - Main menu
cs: Klavaro – hlavní nabídka

en: Don't be shy about learning the basics!
cs: Nepodceňujte výuku základů!

en: Learn how to type correctly
cs: Naučte se správně psát

en: Initial training for your fingers.
cs: Počáteční trénink pro vaše prsty.

en: First steps with initial training
cs: První kroky v počátečním tréninku

en: Memorizing the keyboard practicing random keys exercises.
cs: Zapamatujte si klávesnici procvičováním s náhodnými znaky.

en: Practice with random keys
cs: Cvičení s náhodnými znaky

en: Accelerating the touches practicing random words exercises.
cs: Zvyšujte rychlost psaní procvičováním s náhodnými slovy.

en: Practice with random words
cs: Cvičení s náhodnými slovy

en: Becoming proficient practicing complete paragraphs exercises.
cs: Staňte se dokonalými procvičováním celých odstavců.

en: Practice with complete texts
cs: Procvičovat kompletní texty

en: Speech
cs: Diktovat

en: Your language here.
cs: Váš jazyk.

en: Keyboard layout for modules 1 and 2. Also used informatively in the fluidness contest.
cs: Rozložení klávesnice pro moduly 1 a 2. Také se informativně používá při testu plynulosti.

en: _Keyboard:
cs: _Klávesnice:

en: Language for modules 3 and 4.
cs: Jazyk pro moduly 3 a 4.

en: _Language:
cs: _Jazyk:

en: Little tip about this program.
cs: Malý návod k tomuto programu.

en: _Help
cs: _Nápověda

en: General information about the program.
cs: Obecné informace o této aplikaci.

en: _About...
cs: O _aplikaci…

en: About 'Klavaro'
cs: O aplikaci „Klavaro“

en: Yet another touch typing tutor
cs: Jeden z dalších programů pro výuku psaní na stroji

en: Remember always: someone loves you!
cs: Nezapomeňte: někdo vás určitě má rád!

en: Help?
cs: Nápověda?

en: This is a tip. Now you press this button to return to the main menu.
cs: Tady je nápověda. Pro návrat do hlavní nabídky zmáčkněte toto tlačítko.

en: The main menu of the application is very straightforward. Just select the type of exercise you wish to take. Do not worry about clicking any button on the screen. The buttons will never hurt you!
cs: Hlavní nabídka aplikace je velmi přímočará. Prostě vyberte druh cvičení, které chcete absolvovat. Nebojte se kliknout na kterékoliv tlačítko. Tlačítka vám neublíží!

en: Also the controls have tips which will appear if you hover over them with your mouse. These tips can come in very handy. To see how these tips work, position your mouse over the button below, and without clicking, wait for the tip to appear...
cs: Také nezapomeňte chvilku počkat na tipy, které se zobrazí po najetí myší nad každým ovládacím prvkem. Mnohdy mohou být užitečné. Chcete-li tyto tipy zobrazit, ukažte myší na dané tlačítko, bez kliknutí, a chvilku posečkejte…

en: Show extra information.
cs: Zobrazit doplňující informace.

en: Hide extra information.
cs: Skrýt doplňující informace.

en: Publish to the web your local scores.
cs: Publikovat vaše místní hodnocení na webu.

en: _Participate
cs: Úča_stnit se

en: Download from the web the most up to date ranking.
cs: Stáhnout z webu nejlepší hodnocení.

en: _Update
cs: _Aktualizovat

en: A very flexible and efficient touch typing tutor.
cs: Velmi přizpůsobivá a efektivní výuka psaní na stroji.

en: (Custom)
cs: (vlastní)

en: (Edit custom)
cs: (upravit vlastní)

en: (Default)
cs: (výchozí)

en: Dictation mode (depends on this speech synthesizer: %s) | Dictation mode (depends on one of these speech synthesizers: %s)
cs[0]: Režim diktování (závisí na tomto hlasovém syntetizéru: %s)
cs[1]: Režim diktování (závisí na těchto hlasových syntetizérech: %s)
cs[2]: Režim diktování (závisí na těchto hlasových syntetizérech: %s)

note: Set main labels (for translation)
en: Introduction
cs: Úvod

en: Basic course
cs: Základní kurz

en: Adaptability
cs: Přizpůsobivost

en: Speed
cs: Rychlost

en: Fluidity
cs: Plynulost

en: Keys:
cs: Klávesy:

en: Connecting...
cs: Připojuje se…

en: Overwrite user layout
cs: Přepsat uživatelské rozložení

en: This will OVERWRITE an existent keyboard layout.
cs: Tímto se PŘEPÍŠE stávající rozložení klávesnice.

en: Remove user layout
cs: Odstranit uživatelské rozložení

en: This will REMOVE an existent keyboard layout.
cs: Tímto se odstraní stávající rozložení klávesnice.

en: Reset progress data
cs: Vynulovat data s postupem

en: Accuracy
cs: Přesnost

en: (WPM)
cs: (slov/min)

en: Errors
cs: Chyby

en: Touch times (s)
cs: Časy doteku (s)

en: Score
cs: Hodnocení

note: Translators: your language code (first 2 letters of your po-file)
en: en
cs: cs

en: The basic course focuses on having you read the characters presented to you on screen and typing the corresponding keys. Remember to keep your hands correctly oriented on the home row of the keyboard at all times (see introduction on main menu).
cs: V základním kurzu budete číst předepsané znaky a mačkat odpovídající klávesy. Pamatujte na neustálé správné umístění prstů na klávesnici (návod naleznete v hlavní nabídce).

en: The key set used in each series will be shown in the above message line. The [Space], [Shift] and [Enter] keys may not show up there but are used very often.
cs: Skupina kláves použitá v dané sérii bude zobrazena v horním informačním řádku. [Mezerník], [Shift] a [Enter] zobrazeny nejsou, neboť je jasné, že se používají velmi často.

en: The message line below follows and echoes your key presses. If required, it changes and displays instructions for actions required from you.
cs: Ve spodním informačním řádku se zobrazují vámi zmáčknuté klávesy. Bude-li to nutné, zobrazí se zde nějaké informační sdělení týkající se činnosti, která je po vás požadována.

en: Here you may practice and improve your memorization of all keys. There will be sentences presented with nonsense words which mix some numbers and symbols.
cs: Zde můžete procvičovat rozmístění všech kláves a tak si je lépe zapamatovat. K dispozici máte věty skládající se z nesmyslných slov obsahujících i některá čísla a symboly.

en: In order to keep the lesson contents language and keyboard independent, accented letter combinations will probably not appear. For real word sentences, please use the fourth option of the main menu (about fluidness).
cs: Nevyskytují se zde kombinace znaků s diakritikou z důvodu zachování nezávislosti na jazyku a rozložení klávesnice. Pro cvičení psaní skutečných vět zkuste čtvrtou volbu v hlavní nabídce (rychlost psaní).

en: After each exercise there will be a brief statistics panel reviewing your performance along with some relevant comments.
cs: Na konci každého cvičení se zobrazí krátká statistika o dosaženém výkonu spolu s nějakým příslušným komentářem.

en: This exercise is very similar to the second one, for adaptability. The difference is that here you'll type real words.
cs: Toto cvičení je velmi podobné tomu druhému – přizpůsobení. Rozdíl spočívá ve psaní skutečných slov.

en: The default language is the actual one of the interface. But you may select any other texts with words you would like to use. Press the 'Other' option above and add files containing those texts.
cs: Jazyk cvičení je stejný jako současný jazyk uživatelského rozhraní. Také můžete dle libosti vybrat kterýkoliv jiný textový soubor. Kliknutím na volbu „Další“ můžete přidat soubor s texty.

en: With this exercise the focus is on speed. So, you are supposed to type really fast and I will only flatter you when you deserve it!
cs: V tomto cvičení se zaměříte na rychlost. Takže budete muset psát skutečně rychle a za to vám bude upřímně lichoceno.

en: We will now use complete sentences and paragraphs which make logical sense. This may distract you while you type if you try to understand what you are entering. The previous exercises were aimed at getting you to type without interpreting and analyzing the content.
cs: Zde se nacházejí kompletní věty a odstavce, které dávají smysl. Budete-li chtít porozumět obsahu textu, zřejmě budete muset zapojit svoji pozornost. Pokud jste prošli předchozími cvičeními, pak s tím zřejmě nebudete mít žádné problémy, neboť se musíte naučit psát bez interpretace a analyzování textu.

en: We do not mean to imply that the typists must behave like a robot, without understanding what they type. We do aim to develop the skill of typing, making it an automatic reflex akin to the acts of walking, talking, etc. After reaching this goal, the act of typing will become automatic and require little concentration. Then you will be able to pay attention to the real meaning of the text.
cs: Tím nechceme říci, že byste se při psaní měli chovat jako robot, bez porozumění danému textu. Ale míříme tím k vytvoření schopnosti psaní v podobě automatického reflexu, jakým je například chůze, hovor atd. Po dosažení tohoto cíle, nebudete s psaním již více bojovat a budete schopni dávat pozor na skutečný smysl textu.

en: These exercises are longer. Each exercise consists of three paragraphs and the emphasis is placed on correctness and rhythm, with a minimum speed requirement. Here you will be required to use the backspace key to correct any mistakes. In other words, only input without error will be accepted.
cs: Cvičení jsou dlouhá. Každé sestává ze tří odstavců a největší důraz je kladen na správnost přepisu a rytmus, spolu s minimálním rychlostním limitem. Taky budete muset na opravu případných chyb používat klávesu Backspace. Jinými slovy, budou uznány pouze ty texty, které budou napsány bez chyb.

en: Correct positioning of the hands and fingers is very important to efficient typing. You will learn faster and type better if you follow the next recommendations.
cs: Správné umístění rukou a prstů je pro úspěšné psaní velmi důležité. Proto se držte zde uvedených doporučení a vaše učení psaní bude rychlejší.

en: The index-finger tips rest over each of the two keys which have a small raised mark, in the center of the keyboard.
cs: Ukazováčky se umísťují na tlačítka zhruba uprostřed klávesnice označená malým výstupkem.

en: These marks function as 'tactile hooks' for your fingers to remain at the correct position. This way, with a little experience, you will not need to look at the keyboard to see if your fingers are properly positioned.
cs: Tyto značky plní funkci „záchytných bodů“, které vám pomáhají při tom správném umístění prstů na klávesnici. Díky nim, spolu s trochou zkušenosti, se nebudete muset na klávesnici dívat, abyste se přesvědčili o správném umístění prstů.

en: The tips of the other fingers lie naturally beside the index ones, over the keys on the same row of the keyboard.
cs: Další prsty jsou přirozeně umístěny na klávesách ve stejné řadě jako ukazováčky.

en: The outside edges of your thumbs rest over the space bar.
cs: Konečky palců jsou umístěny na mezerníku.

en: The part of the hands closest to the wrist (the base) rest over the table, outside the keyboard. Without this kind of support the arms would quickly tire.
cs: Část ruky blíže zápěstí se opírá o stůl, mimo klávesnici. Bez této opory se ruka brzy unaví.

en: This is referred to as the home position for the hands. From it the fingers move all over the keyboard, reaching all the keys as naturally and quickly as possible. To reach this goal one uses a specific relation between each key and finger. This relation will be learned gradually as you complete the basic course.
cs: Toto je výchozí poloha rukou. Z ní se mohou prsty pohybovat po celé klávesnici, dosáhnou na všechny klávesy a zároveň co nejrychleji je to možné. Pro dosažení tohoto cíle se používají určité vztahy mezi každou klávesou a daným prstem. Tyto vztahy si postupně osvojíte během základního kursu.

en: When learning the relation between fingers and keys, it is very important that you only move the finger which must press the key and allow all other fingers to remain in the home position.
cs: Při učení se těmto vztahům je velmi důležité, abyste vždy přesouvali jen ten prst, který mačká klávesu a všechny ostatní prsty zůstávaly na svých místech.

en: After memorizing this relationship, you can relax the previous rule some, so that you can attain greater speed while typing.
cs: Po zapamatovaní těchto vztahů nemusíte brát předchozí pravidlo zcela doslovně, neboť tím zpravidla můžete dosáhnout větší rychlosti psaní.

en: You should be prepared to start training with the basic course. It will take effort and patience to be successful as a typist. We trust you have these and look forward to your success!
cs: Nyní jste připraveni začít cvičit psaní v základním kursu. A vždy si pamatujte: učení se psaní na klávesnici vyžaduje trpělivost! Máte plnou důvěru, tak ji nezklamte.

en: Step %i
cs: Krok %i

note: Recommendations
en: To position the hands
cs: K umístění rukou

note: Final words
en: Go ahead!
cs: Jen do toho!

en: Click on any key to see which finger you must use:
cs: Po kliknutím na daný znak uvidíte, který prst použít:

en: Relation between fingers and keys
cs: Vztahy mezi prsty a klávesami

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Create or modify a custom keyboard layout
cs: Vytvořit nebo upravit vlastní rozložení klávesnice

en: small finger
cs: malíček

en: ring finger
cs: prsteníček

en: middle finger
cs: prostředníček

en: index finger
cs: ukazováček

en: Press and edit me
cs: Zmáčkni a uprav klávesu

en: Lesson:
cs: Lekce:

en: Paragraphs:
cs: Odstavců:

en: Klavaro - Basic Course
cs: Klavaro - základní kurz

en: Klavaro - Adaptability
cs: Klavaro - přizpůsobení

en: Adaptability exercises: automating the fingers responses, typing over all the keyboard.
cs: Adaptační cvičení: zautomatizujte si reakce prstů při psaní na celé klávesnici.

en: Klavaro - Velocity
cs: Klavaro - rychlost

en: Velocity exercises: accelerate typing real words.
cs: Cvičení rychlosti: zrychlete si psaní skutečných slov.

en: Klavaro - Fluidness
cs: Klavaro - plynulost

en: Fluidness exercises: accuracy typing good sense paragraphs.
cs: Cvičení plynulosti: přesnost psaní smysluplných odstavců.

en: End of exercise. Press [Enter] to start another.
cs: Konec cvičení. Další spustíte zmáčknutím [Enter].

en: Learning the key positions.
cs: Cvičení rozmístění kláves.

en: Press any key to start the exercise.
cs: Cvičení spustíte zmáčknutím libovolné klávesy.

en: Start typing when you are ready.
cs: Jakmile budete připraveni, začněte psát.

en: Use backspace to correct errors.
cs: Použijte klávesu Backspace k opravě chyb.

en: ps.: logging not performed for this session: the number of typed characters (%i) must be greater than %i.
cs: P.S.: uložení úspěšnosti tohoto sezení není možné: počet zadaných znaků (%i) musí být větší než %i.

en: ps.: you have entered the Top 10 list, great!
cs: P.S.: umístili jste se mezi 10 nejlepšími výsledky, výborně!

en: ps.: the text you just typed doesn't seem to be similar to ordinary texts in the language currently selected: we can't account for it in the 'Top 10' contest.
cs: P.S.: text, který jste právě psali nevypadá jako běžné texty zvoleného jazyka: výsledek není možno porovnat s těmi nejlepšími v „Top 10“

note: Begin the accuracy
en: STATISTICS
cs: STATISTIKA

en: Elapsed time:
cs: Uplynulá doba:

en: minute and | minutes and
cs[0]: minut a
cs[1]: minut a
cs[2]: minut a

en: second | seconds
cs[0]: sekund
cs[1]: sekund
cs[2]: sekund

en: Error ratio:
cs: Poměr chyb:

en: Accuracy:
cs: Přesnost:

en: Goal:
cs: Cíl:

en: Characters per second:
cs: Znaků za sekundu:

en: (CPS)
cs: (zn/s)

en: Words per minute:
cs: Slov za minutu:

en: Fluidness:
cs: Plynulost:

en: Comments:
cs: Komentáře:

en: space
cs: mezerník

note: Translators: the name of letter Y
en: wye
cs: ypsilon

en: apostrophe
cs: apostrof

note: Translators: double quote symbol: "
en: quote
cs: uvozovky

note: Error frequencies or touch times
en: Character
cs: Znak

en: Date & Time
cs: Datum a čas

en: Positions of keys seems to be learned!
cs: Zdá se, že jste se naučili rozmístění kláves!

en:  Congratulations!
     You have accomplished the entire basic course.
     Go to the next type of exercise: adaptability.
     There you will practice mainly the accuracy.
cs:  Blahopřejeme!
     Splnili jste celý základní kurz.
     Nyní zkuste následující typ cvičení: přizpůsobení.
     Zde se bude cvičit zejména přesnost.

en:  All right, now you got it!
     Go to the next lesson.
cs:  V pořádku, nyní jste to zvládli!
     Pokračujte další lekcí.

en:  Your accuracy rate is below %.0f%%...
     Could you please try again to improve it?
cs:  Přesnost vašeho psaní je nižší než %.0f %%…
     Můžete to prosím zkusit znovu, abyste ji zvýšili?

en:  You are doing well. But...
     Could you make the accuracy reach %.0f%%?
cs:  Píšete dobře. Ale…
     Co takhle zvýšit přesnost psaní na více než %.0f %%?

en:  You are almost there, but your accuracy rate is still below %.0f%%.
     Try a few more times, or maybe you're getting upset, so go to another kind of exercise.
cs:  Už píšete téměř dokonale, ale přesnost psaní je stále menší jak %.0f %%.
     Zkuste si to ještě zopakovat. Také je možné, že píšete příliš překotně, pak zkuste raději jiný druh cvičení.

en:  Very good!
     You succeeded with an accuracy rate above %.0f%%.
     Now it is time to increase your velocity.
     Go to the 3rd exercise at the main menu.
cs:  Výborně!
     Vaše úspěšnost je vyšší jak %.0f%%.
     Nyní je čas zvýšit vaši rychlost.
     Zkuste třetí cvičení v hlavní nabídce.

en: Pasted_or_dropped
cs: Vloženo_či_přetaženo

en:  You are just beginning.
     Be patient, try it again every day, rest and don't worry so much:
     persistence and practice will improve your velocity.
cs:  Jste teprve na začátku.
     Buďte trpěliví, pravidelně cvičte, odpočívejte a nebojte se toho:
     jedině vytrvalostí a pravidelným cvičením zvýšíte rychlost svého psaní.

en:  Still away from the highway. You can do better...
     Try to reach at least %.0f WPM.
cs:  Stále mimo hlavní proud. Určitě můžete psát lépe…
     Zkuste alespoň %.0f slov za minutu.

en:  You are doing well, but need to go faster.
     And don't forget the accuracy. Try to get %.0f WPM.
cs:  Jde vám to dobře, ale pořád nejste dost rychlí.
     A nezapomeňte na přesnost. Zkuste se dostat na %.0f slov za minutu.

en:  Fine. Now you need to start running.
     Can you reach %.0f WPM?
cs:  Dobře. Nyní se potřebujete rozjet.
     Můžete dosáhnout %.0f slov za minutu?

en:  Very good. You are almost there.
     Can you finally reach %.0f WPM?
cs:  Velmi dobře. Už jste skoro tam.
     Můžete konečně dosáhnout %.0f slov za minutu?

en:  Excellent. For this course, that is enough.
     Try now the fluidness exercises, OK?
cs:  Znamenitě. Pro tento kurz to je dostatečné.
     Zkuste nyní cvičení plynulosti, OK?

en:  Fast! Are you a professional?
     So, try to get %.0f WPM!
cs:  Rychlé! Jste profesionál?
     Tak to pojďte zkusit dostat na %.0f slov za minutu!

note: Translators: Speed Racer is a reference to a Japanese anime franchise about automobile racing, also known as Mach GoGoGo.
en:  Ranking good, Speed Racer! Are you afraid of reaching %.0f WPM?
cs:  Dobré umístění, jste rozený závodník! Nemáte strach dosáhnout na %.0f slov za minutu!

note: Translators: feel free to change the reference to that martial art, if you find another good analogy.
en:  Kung-fu mastery!
     Can you fly at %.0f WPM?
cs:  Úplný mistr kung-fu!
     Můžete letět rychlostí %.0f slov za minutu?

note: Translators: Dvorak here means that infamous ergonomic keyboard layout. Feel free to change the speed mastery analogy.
en:  Dvorak master!
     I have no words to express my admiration!
cs:  Jste Mistr na mistry!
     Nedostává se slov, jak popsat váš výkon!

en:  You type accurately but not so fast.
     Can you reach %.0f WPM?
cs:  Píšete přesně, ale ne rychle.
     Můžete dosáhnout %.0f slov za minutu?

en:  Your rhythm is not so constant. Calm down.
     For now, try to make the fluidness greater than %i%%.
cs:  Váš rytmus psaní není stálý. Uklidněte se.
     Od nynějška zkuste psát plynuleji a to více jak %i%%.

en:  You are almost getting there. Type more fluently.
     I want a fluidness greater than %.0f%%.
cs:  Už píšete téměř dokonale. Pište ale plynuleji.
     Chce to plynulost vyšší jak %.0f%%.

en:  Congratulations!
     It seems to me that you are a professional.
     You don't need this program (me) anymore.
     Hope you have enjoyed. Thanks and be happy!
cs:  Gratulace!
     Vypadá to, že jste profesionál.
     Tento program již nebudete nadále potřebovat.
     Snad jste se i pobavili. Díky a ať se daří!

en:  How can you type so fast?
     You have exceeded all my expectations.
     Are you a machine? Could you teach me?
     I can not help you anymore. Go to an expert!
cs:  Jak můžete psát tak rychle?
     Překročili jste všechna očekávání.
     Jste stroj? Můžete to naučit i váš počítač?
     Tato výuka vám již více nepomůže. Staňte se expertem!

en: Name
cs: Jméno

en: Chars
cs: Znaků

en: When
cs: Kdy

en: Local scores
cs: Místní hodnocení

en: External scores
cs: Externí hodnocení

en: Empty ranking. Please practice fluidness.
cs: Hodnocení je prázdné. Vyzkoušejte prosím svoji plynulost psaní.

en: Not able to download files
cs: Nelze stáhnout soubory

en: not found
cs: nenalezeno

en: Are you sure you have it installed in your system?
cs: Opravdu je máte nainstalovány ve svém systému?

en: Could not download file from the host server.
cs: Nelze stáhnout soubor ze serveru.

en: Not able to upload files
cs: Nelze nahrát soubory

en: Could not upload/download scores.
cs: Nelze nahrát/stáhnout hodnocení.
