klavaro-3.01-pre1 - en to gl translation catalogue (225 entries)

en: Klavaro - Progress
gl: Klavaro - Progreso

en: _Lesson:
gl: _Lección:

en: Value
gl: Valor

en: _Reset
gl: _Reiniciar

en: Close this window, returning to the exercise.
gl: Pechar esta xanela e volver ao exercicio.

en: _Close
gl: _Pechar

en: Load other exercises/lessons
gl: Cargar outros exercicios ou leccións

en: _Other texts
gl: _Outros textos

en: Edit the character set to be used in this lesson.
gl: Editar o xogo de caracteres a usar nesta lección.

en: This is a specific exercise, adjusted to your error profile.
gl: Este é un exercicio específico, axustado ao seu perfil de erros.

en: Edit the character set to be used in lessons after 43: they are customizable!
gl: Editar o xogo de caracteres para usar nas leccións após a 43: isto é adaptábel!

en: Drag and drop text here to practice with it.
gl: Arrastre un texto aquí para practicar con el.

en: Press here to restart the exercise. Hotkey: [Ctrl-R]
gl: Prema para volver comezar o exercicio. Atallo: [Ctrl+R]

en: Show the virtual keyboard and the relation between fingers and keys.
gl: Ver o teclado virtual e a relación entre dedos e teclas.

en: _Keyboard
gl: _Teclado

en: Select the font to be used in the exercise window.
gl: Escolla o tipo de letra a usar na xanela de exercicio.

en: Font definition
gl: Definir o tipo de letra

en: Co_urse information
gl: Información sobre o _curso

en: Charts showing the learning progress along the exercises.
gl: Táboas con información sobre o progreso da súa aprendizaxe, ordenadas por exercicios.

en: _Progress
gl: _Progreso

en: Exit the application immediately.
gl: Pechar o programa inmediatamente.

en: Return to the main menu.
gl: Volver ao menú principal.

en: B_ack to menu
gl: _Volver ao menú

en: Show local and external scores from other users.
gl: Ver puntuacións locais e globais doutros usuarios.

en: _Top 10
gl: _Os 10 mellores

en: Change language
gl: Cambiar o idioma

en: Attention!
gl: Atención!

en: Do you confirm?
gl: Confírmao?

en: _No
gl: _Non

en: _Yes
gl: _Si

en: Klavaro - Select file
gl: Klavaro - Escoller un ficheiro

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Open
gl: _Abrir

en: Re_name:
gl: _Renomear:

en: Rename the selected item.
gl: Renomear o elemento seleccionado.

en: Read a text file and add a copy of it here. The file must be encoded in UTF-8.
gl: Ler un ficheiro de texto e copialo aquí. O ficheiro debe estar codificado en UTF-8.

en: _Open text file
gl: _Abrir un ficheiro de texto

en: Paste text that was copied to the clipboard.
gl: Pegar o texto copiado no portapapeis.

en: _Paste from clipboard
gl: _Pegar do portapapeis

en: Remove the selected item.
gl: Eliminar o elemento seleccionado.

en: _Remove copied file
gl: _Retirar o ficheiro copiado

en: Apply the selected item to create an exercise.
gl: Aplicar o elemento seleccionado para crear un exercicio.

en: _Apply
gl: _Aplicar

en: Close this window.
gl: Pechar esta xanela.

en: Country / Custom
gl: País / Personalizado

en: Variant
gl: Variante

en: Remove the selected custom layout.
gl: Eliminar esta distribución personalizada.

en: _Remove
gl: _Retirar

en: Toggles the shift effect on the keys. Alternates between the upper and lower characters of the keys.
gl: Alternar entre maiúsculas e minúsculas.

en: SPACE BAR
gl: BARRA ESPAZADORA

en: thumbs
gl: polgares

en: Caps
gl: Maiúsculas

en: S_ave as:
gl: _Gardar como:

en: Show previous screen.
gl: Amosar a pantalla anterior.

en: _Previous step
gl: _Paso anterior

en: Show next screen.
gl: Amosar a pantalla seguinte.

en: _Next step
gl: _Paso seguinte

en: Return without any modification.
gl: Volver sen gardar ningún cambio.

en: Save the current keyboard layout with the name specified above.
gl: Gardar a distribución actual co nome especificado.

en: _Save and use
gl: _Gardar e usar

en: If you like those beautiful hands, click here to close this window keeping them.
gl: Se lle gustan esas mans tan bonitas, prema aquí para pechar esta xanela conservándoas.

en: _Keep hands
gl: _Manter as mans

en: Klavaro - Main menu
gl: Klavaro - Menú principal

en: Don't be shy about learning the basics!
gl: Non teña vergoña en ter que aprender o básico!

en: Learn how to type correctly
gl: Aprenda a escribir correctamente

en: Initial training for your fingers.
gl: Adestramento inicial para os dedos.

en: First steps with initial training
gl: Primeiros pasos do adestramento inicial

en: Memorizing the keyboard practicing random keys exercises.
gl: Memorice o teclado practicando coas teclas ao chou.

en: Practice with random keys
gl: Practique con teclas ao chou

en: Accelerating the touches practicing random words exercises.
gl: Acelere as súas pulsacións practicando con palabras ao chou.

en: Practice with random words
gl: Practique con palabras ao chou

en: Becoming proficient practicing complete paragraphs exercises.
gl: Adquira destreza practicando con parágrafos completos.

en: Practice with complete texts
gl: Practique con textos completos

en: Speech
gl: Ditado

en: Your language here.
gl: Escolla aquí o seu idioma.

en: Keyboard layout for modules 1 and 2. Also used informatively in the fluidness contest.
gl: Distribución do teclado para os cursos 1 e 2. Tamén se usa a título informativo no curso de fluidez.

en: _Keyboard:
gl: _Teclado:

en: Language for modules 3 and 4.
gl: Idioma dos módulos 3 e 4.

en: _Language:
gl: _Idioma:

en: Little tip about this program.
gl: Algúns consellos sobre este programa.

en: _Help
gl: _Axuda

en: General information about the program.
gl: Información xeral sobre o programa.

en: _About...
gl: _Sobre...

en: About 'Klavaro'
gl: Sobre o «Klavaro»

en: Yet another touch typing tutor
gl: Simplemente un titor máis de mecanografía

en: Remember always: someone loves you!
gl: Lembre sempre: Alguén o quere!

en: Help?
gl: Axuda?

en: This is a tip. Now you press this button to return to the main menu.
gl: Isto é un consello. Prema este botón para volver ao menú principal.

en: The main menu of the application is very straightforward. Just select the type of exercise you wish to take. Do not worry about clicking any button on the screen. The buttons will never hurt you!
gl: O menú principal do aplicativo é moi sinxelo. Escolla o tipo de curso que quere realizar. Non teña medo en premer calquera botón. Premer un botón non lle fará dano!

en: Also the controls have tips which will appear if you hover over them with your mouse. These tips can come in very handy. To see how these tips work, position your mouse over the button below, and without clicking, wait for the tip to appear...
gl: Asemade, hai consellos que aparecerán se mantén o cursor sobre os botóns. Estes consellos poden ser moi útiles. Para ver como funcionan, poña o cursor sobre o botón de embaixo, sen premer, e agarde a que apareza o consello.

en: Top 10
gl: Os 10 mellores

en: Show extra information.
gl: Amosar a información adicional.

en: Hide extra information.
gl: Agochar a información adicional.

en: Publish to the web your local scores.
gl: Publicar as puntuacións locais na web.

en: _Participate
gl: _Participar

en: Download from the web the most up to date ranking.
gl: Descargar da web as puntuacións actualizadas.

en: _Update
gl: _Actualizar

en: A very flexible and efficient touch typing tutor.
gl: Un titor de mecanografía moi flexíbel e eficiente.

en: (Custom)
gl: (Personalizado)

en: (Edit custom)
gl: (Editar a personalización)

en: (Default)
gl: (Predeterminado)

en: Dictation mode (depends on this speech synthesizer: %s) | Dictation mode (depends on one of these speech synthesizers: %s)
gl[0]: Modo de dictado (depende do sintetizador de voz: %s)
gl[1]: Modo de dictado (depende dun dos seguintes sintetizadores de voz: %s)

note: Set main labels (for translation)
en: Introduction
gl: Introdución

en: Basic course
gl: Curso básico

en: Adaptability
gl: Adaptabilidade

en: Speed
gl: Velocidade

en: Fluidity
gl: Fluidez

en: Keys:
gl: Teclas:

en: Connecting...
gl: Conectando...

en: Overwrite user layout
gl: Sobrescribir a distribución de teclado

en: This will OVERWRITE an existent keyboard layout.
gl: Isto SOBRESCRIBIRÁ unha distribución de teclado existente.

en: Remove user layout
gl: Eliminar a distribución de teclado

en: This will REMOVE an existent keyboard layout.
gl: Isto ELIMINARÁ unha distribución de teclado existente.

en: Reset progress data
gl: Reiniciar os datos de progreso

en: Accuracy
gl: Precisión

en: (WPM)
gl: (PPM)

en: Errors
gl: Erros

en: Touch times (s)
gl: Tempo de pulsación (s)

en: Score
gl: Puntuación

note: Translators: your language code (first 2 letters of your po-file)
en: en
gl: gl

en: The basic course focuses on having you read the characters presented to you on screen and typing the corresponding keys. Remember to keep your hands correctly oriented on the home row of the keyboard at all times (see introduction on main menu).
gl: O curso básico consiste en ler os caracteres que aparecen na pantalla e premer as teclas correspondentes. Lembre manter sempre as mans ben orientadas na fila guía (vexa como facelo na introdución do menú principal).

en: The key set used in each series will be shown in the above message line. The [Space], [Shift] and [Enter] keys may not show up there but are used very often.
gl: O xogo de teclas usado en cada serie aparecerá na parte superior da xanela. Pode que as teclas [Espazo], [Maiúsculas] e [Intro] non aparezan, pero úsanse de cotío.

en: The message line below follows and echoes your key presses. If required, it changes and displays instructions for actions required from you.
gl: O texto da liña inferior reproduce as teclas que vostede prema.  Se é necesario, cambia e amosa as instrucións para as accións requiridas de vostede.

en: Here you may practice and improve your memorization of all keys. There will be sentences presented with nonsense words which mix some numbers and symbols.
gl: Aquí pode practicar e mellorar a súa memorización das teclas. Haberá frases formadas por palabras sen sentido, mesturadas con números e símbolos.

en: In order to keep the lesson contents language and keyboard independent, accented letter combinations will probably not appear. For real word sentences, please use the fourth option of the main menu (about fluidness).
gl: Para que o contido da lección non dependa do idioma nin do teclado, é probábel que non aparezan combinacións de letras acentuadas. Para practicar con frases reais, use a cuarta opción do menú principal (fluidez).

en: After each exercise there will be a brief statistics panel reviewing your performance along with some relevant comments.
gl: Tras cada exercicio aparecerá un sinxelo panel de estatísticas cunha análise do seu rendemento, xunto con algúns comentarios relevantes.

en: This exercise is very similar to the second one, for adaptability. The difference is that here you'll type real words.
gl: Este exercicio é similar ao segundo, adaptabilidade. A diferencia é que aquí practicará con palabras reais.

en: The default language is the actual one of the interface. But you may select any other texts with words you would like to use. Press the 'Other' option above and add files containing those texts.
gl: O idioma predeterminado é o da interface. Pero pode seleccionar calquera  outro texto que queira utilizar. Prema na opción «Outros textos» na parte superior da xanela, e engada o ficheiro que contén o texto.

en: With this exercise the focus is on speed. So, you are supposed to type really fast and I will only flatter you when you deserve it!
gl: Este exercicio céntrase na velocidade. O seu obxectivo é escribir moi rápido, e só lle darei os parabéns se de verdade o merece!

en: We will now use complete sentences and paragraphs which make logical sense. This may distract you while you type if you try to understand what you are entering. The previous exercises were aimed at getting you to type without interpreting and analyzing the content.
gl: Agora usaremos frases e parágrafos con sentido lóxico completo. Se intenta entender o texto, pode que se distraia. Os exercicios anteriores pretendían conseguir que se centrase en teclear, sen interpretar nin analizar o contido.

en: We do not mean to imply that the typists must behave like a robot, without understanding what they type. We do aim to develop the skill of typing, making it an automatic reflex akin to the acts of walking, talking, etc. After reaching this goal, the act of typing will become automatic and require little concentration. Then you will be able to pay attention to the real meaning of the text.
gl: Isto non significa que os mecanógrafos deban ser como robots e escribir sen entender nada. Queremos desenvolver a súa habilidade mecanográfica e convertela nun reflexo automático, similar aos feitos de andar, falar... Se o consegue, teclear será para vostede un acto automático que case non requirirá concentración. Entón poderá centrarse no auténtico significado do texto.

en: These exercises are longer. Each exercise consists of three paragraphs and the emphasis is placed on correctness and rhythm, with a minimum speed requirement. Here you will be required to use the backspace key to correct any mistakes. In other words, only input without error will be accepted.
gl: Estes exercicios son máis longos. Cada exercicio consta de tres parágrafos e a  énfase ponse na corrección e o ritmo, cunhas esixencias de velocidade mínimas. Pedireille que use a tecla de retroceso para corrixir os erros. Dito doutra maneira, só aceptarei textos correctos, sen ningún erro.

en: Correct positioning of the hands and fingers is very important to efficient typing. You will learn faster and type better if you follow the next recommendations.
gl: Poñer as mans e os dedos de forma correcta é moi importante para escribir correctamente. Se segue estas recomendacións aprenderá antes e escribirá mellor.

en: The index-finger tips rest over each of the two keys which have a small raised mark, in the center of the keyboard.
gl: A punta dos índices descansa sobre as dúas teclas cunha pequena marca sobresaínte, no centro do teclado.

en: These marks function as 'tactile hooks' for your fingers to remain at the correct position. This way, with a little experience, you will not need to look at the keyboard to see if your fingers are properly positioned.
gl: Estas marcas úsanse como «sinais táctiles», para que os seus dedos permanezan no lugar correcto. Así, con algo de experiencia, non necesitará mirar o teclado para saber se os seus dedos están no lugar correcto.

en: The tips of the other fingers lie naturally beside the index ones, over the keys on the same row of the keyboard.
gl: A punta dos outros dedos descansa xunto aos índices, sobre as teclas da mesma fila do teclado.

en: The outside edges of your thumbs rest over the space bar.
gl: O lado exterior dos polgares descansa sobre a barra espazadora.

en: The part of the hands closest to the wrist (the base) rest over the table, outside the keyboard. Without this kind of support the arms would quickly tire.
gl: A base da man (a parte máis próxima ao pulso) descansa sobre a mesa, fora do teclado. Sen este apoio os brazos cansaríanse deseguido.

en: This is referred to as the home position for the hands. From it the fingers move all over the keyboard, reaching all the keys as naturally and quickly as possible. To reach this goal one uses a specific relation between each key and finger. This relation will be learned gradually as you complete the basic course.
gl: Esta é a «posición guía» das mans. Partindo dela, os dedos móvense polo teclado e alcanzan todas as teclas tan rápida e naturalmente como sexa posíbel. Cada dedo correspóndese cunhas teclas específicas; vostede aprenderá esa relación segundo vaia completando o curso básico.

en: When learning the relation between fingers and keys, it is very important that you only move the finger which must press the key and allow all other fingers to remain in the home position.
gl: Para aprender a relación entre dedos e teclas, é moi importante que só mova o dedo que debe premer a tecla e deixe o resto na súa posición guía.

en: After memorizing this relationship, you can relax the previous rule some, so that you can attain greater speed while typing.
gl: Cando memorice esta relación, pode relaxar un pouco o seu cumprimento para conseguir maior velocidade de escritura.

en: You should be prepared to start training with the basic course. It will take effort and patience to be successful as a typist. We trust you have these and look forward to your success!
gl: Prepárese para comezar o seu adestramento co curso básico. Converterse nun bo mecanógrafo require esforzo e paciencia. Confiamos en que os terá, e desexámoslle moito éxito.

en: Step %i
gl: Paso %i

note: Recommendations
en: To position the hands
gl: Como poñer as mans

note: Final words
en: Go ahead!
gl: Adiante!

en: Click on any key to see which finger you must use:
gl: Prema calquera tecla para ver que dedo usar:

en: Relation between fingers and keys
gl: Relación entre dedos e teclas

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Create or modify a custom keyboard layout
gl: Crear ou modificar unha distribución de teclado personalizada

en: small finger
gl: dedo maimiño

en: ring finger
gl: dedo anular

en: middle finger
gl: dedo medio

en: index finger
gl: dedo índice

en: Press and edit me
gl: Prema e edíteme

en: Lesson:
gl: Lección:

en: Paragraphs:
gl: Parágrafos:

en: Klavaro - Basic Course
gl: Klavaro - Curso básico

en: Klavaro - Adaptability
gl: Klavaro - Adaptabilidade

en: Adaptability exercises: automating the fingers responses, typing over all the keyboard.
gl: Exercicios de adaptabilidade: automatizar a resposta dos dedos usando todo o teclado.

en: Klavaro - Velocity
gl: Klavaro - Velocidade

en: Velocity exercises: accelerate typing real words.
gl: Exercicios de velocidade: acelerar a escritura de palabras reais.

en: Klavaro - Fluidness
gl: Klavaro - Fluidez

en: Fluidness exercises: accuracy typing good sense paragraphs.
gl: Exercicios de fluidez: adquirir precisión escribindo parágrafos con sentido.

en: End of exercise. Press [Enter] to start another.
gl: Fin do exercicio. Prema [Intro] para comezar outro.

en: Learning the key positions.
gl: Aprender a posición das teclas.

en: Press any key to start the exercise.
gl: Prema calquera tecla para comezar o exercicio.

en: Start typing when you are ready.
gl: Comece a escribir cando estea listo.

en: Use backspace to correct errors.
gl: Use a tecla de retroceso para corrixir os erros.

en: ps.: logging not performed for this session: the number of typed characters (%i) must be greater than %i.
gl: P.D. Esta sesión non quedou rexistrada: o número de caracteres escritos (%i) debe ser maior que %i.

en: ps.: you have entered the Top 10 list, great!
gl: P.D. Entrou na lista dos 10 mellores. Magnifico!

en: ps.: the text you just typed doesn't seem to be similar to ordinary texts in the language currently selected: we can't account for it in the 'Top 10' contest.
gl: P.D. O texto que escribiu non se parece a outros textos comúns do idioma escollido. Non podemos incluílo nos 10 mellores.

note: Begin the accuracy
en: STATISTICS
gl: ESTATÍSTICAS

en: Elapsed time:
gl: Tempo transcorrido:

en: minute and | minutes and
gl[0]: minuto e
gl[1]: minutos e

en: second | seconds
gl[0]: segundo
gl[1]: segundos

en: Error ratio:
gl: Proporción de erros:

en: Accuracy:
gl: Precisión:

en: Goal:
gl: Obxectivo:

en: Characters per second:
gl: Caracteres por segundo:

en: Words per minute:
gl: Palabras por minuto:

en: Fluidness:
gl: Fluidez:

en: Comments:
gl: Comentarios:

en: space
gl: espazo

note: Translators: the name of letter Y
en: wye
gl: y

note: Translators: the name of the Return key
en: enter
gl: intro

en: apostrophe
gl: apóstrofo

note: Translators: double quote symbol: "
en: quote
gl: comiñas

note: Translators: ampersand symbol: &
en: ampersand
gl: et

note: Error frequencies or touch times
en: Character
gl: Letra

en: Date & Time
gl: Data e hora

en: Positions of keys seems to be learned!
gl: Semella que xa aprendeu a posición das teclas!

en:  Congratulations!
     You have accomplished the entire basic course.
     Go to the next type of exercise: adaptability.
     There you will practice mainly the accuracy.
gl:  Parabéns!
     Completou o curso básico.
     Vaia ao seguinte exercicio: adaptabilidade.
     Nel practicará sobre todo a precisión.

en:  All right, now you got it!
     Go to the next lesson.
gl:  Perfecto, conseguiuno!
     Vaia á seguinte lección.

en:  Your accuracy rate is below %.0f%%...
     Could you please try again to improve it?
gl:  A súa precisión está por baixo do %.0f%%...
     Pode intentar mellorala?

en:  You are doing well. But...
     Could you make the accuracy reach %.0f%%?
gl:  Esta facéndoo moi ben. Mais...
     Pode chegar a unha precisión do %.0f%%?

en:  You are almost there, but your accuracy rate is still below %.0f%%.
     Try a few more times, or maybe you're getting upset, so go to another kind of exercise.
gl:  Case o ten, mais a súa precisión segue por baixo do %.0f%%.
     Ténteo outra vez ou, se está a poñerse nervioso, cambie de exercicio.

en:  Very good!
     You succeeded with an accuracy rate above %.0f%%.
     Now it is time to increase your velocity.
     Go to the 3rd exercise at the main menu.
gl:  Moi ben!
     Acadou unha precisión por riba do %.0f%%.
     É hora de mellorar a súa velocidade.
     Escolla o terceiro exercicio no menú principal.

en: Pasted_or_dropped
gl: Pegado_ou_arrastrado

en:  You are just beginning.
     Be patient, try it again every day, rest and don't worry so much:
     persistence and practice will improve your velocity.
gl:  Ven de comezar.
     Sexa paciente, ténteo de novo todos os días, descanse e non se preocupe:
     a persistencia e a práctica mellorarán a súa velocidade.

en:  Still away from the highway. You can do better...
     Try to reach at least %.0f WPM.
gl:  Aínda ten moito camiño por diante. Pode facelo mellor...
     Tente chegar polo menos ás %.0f PPM.

en:  You are doing well, but need to go faster.
     And don't forget the accuracy. Try to get %.0f WPM.
gl:  Esta facéndoo ben, mais ten que ir máis rápido.
     E non esqueza a precisión. Tente chegar ás %.0f PPM.

en:  Fine. Now you need to start running.
     Can you reach %.0f WPM?
gl:  Estupendo. Agora ten que comezar a correr.
     Pode chegar ás %.0f PPM?

en:  Very good. You are almost there.
     Can you finally reach %.0f WPM?
gl:  Moi ben. Case o conseguiu.
     Pode chegar por fin ás %.0f PPM?

en:  Excellent. For this course, that is enough.
     Try now the fluidness exercises, OK?
gl:  Excelente. Pode dicir que completou este curso.
     Agora tente os exercicios de fluidez, de acordo?

en:  Fast! Are you a professional?
     So, try to get %.0f WPM!
gl:  Que velocidade! Está adestrando para unha competición?
     Agora, tente chegar ás %.0f PPM!

note: Translators: Speed Racer is a reference to a Japanese anime franchise about automobile racing, also known as Mach GoGoGo.
en:  Ranking good, Speed Racer! Are you afraid of reaching %.0f WPM?
gl:  Boa clasificación, semella de carreiras! Tenlle medo a acadar as %.0f PPM?

note: Translators: feel free to change the reference to that martial art, if you find another good analogy.
en:  Kung-fu mastery!
     Can you fly at %.0f WPM?
gl:  É un mestre do Kung-fu!
     Pode voar ata ás %.0f PPM?

note: Translators: Dvorak here means that infamous ergonomic keyboard layout. Feel free to change the speed mastery analogy.
en:  Dvorak master!
     I have no words to express my admiration!
gl:  É un mestre do Dvorak!
     Fáltanme palabras para expresar a miña admiración!

en:  You type accurately but not so fast.
     Can you reach %.0f WPM?
gl:  Escribe vostede con precisión, mais sen velocidade.
     Pode acadar as %.0f PPM?

en:  Your rhythm is not so constant. Calm down.
     For now, try to make the fluidness greater than %i%%.
gl:  Non leva un ritmo constante. Reláxese.
     Polo de agora, tente conseguir unha fluidez por riba do %i%%.

en:  You are almost getting there. Type more fluently.
     I want a fluidness greater than %.0f%%.
gl:  Case o conseguiu. Escriba con máis fluidez.
     Quero unha fluidez por riba do %.0f%%.

en:  Congratulations!
     It seems to me that you are a professional.
     You don't need this program (me) anymore.
     Hope you have enjoyed. Thanks and be happy!
gl:  Parabéns!
     Da a impresión de seren un profesional.
     Xa non necesita máis este programa (ou sexa, a min).
     Agardo que o gozara. Grazas e sexa feliz!

en:  How can you type so fast?
     You have exceeded all my expectations.
     Are you a machine? Could you teach me?
     I can not help you anymore. Go to an expert!
gl:  Como pode teclear tan rápido?
     Superou todas as miñas expectativas.
     É vostede una máquina? Podería ensinarme?
     Eu xa non podo axudalo máis. Acuda a un experto!

en: Name
gl: Nome

en: Chars
gl: Caracteres

en: When
gl: Cando

en: Local scores
gl: Puntuacións locais

en: External scores
gl: Puntuacións globais

en: Empty ranking. Please practice fluidness.
gl: Clasificación baleira. Practique a fluidez.

en: Not able to download files
gl: Non foi posíbel descargar os ficheiros

en: not found
gl: non atopado

en: Are you sure you have it installed in your system?
gl: Seguro que o ten instalado?

en: Could not download file from the host server.
gl: Non foi posíbel descargar o ficheiro desde o servidor.

en: Not able to upload files
gl: Non foi posíbel enviar os ficheiros

en: Could not upload/download scores.
gl: Non foi posíbel enviar/descargar as puntuacións.
