klavaro-1.9.7 - en to ky translation catalogue (167 entries)

en: Klavaro - Progress
ky: Klavaro - Жетишкендик

en: _Lesson:
ky: _Сабак:

en: Value
ky: Мааниси

en: _Reset
ky: _Түшүрүү

en: Close this window, returning to the exercise.
ky: Терезени жабып көнүгүүгө кайтуу.

en: _Close
ky: Жа_буу

en: Load other exercises/lessons
ky: Башка көнүгүүлөрдү/сабактарды жүктөө

en: _Other texts
ky: _Башка тексттер

en: Edit the character set to be used in this lesson.
ky: Бул сабакта колдонулуучу символдордун топтомун ондоңуз.

en: Drag and drop text here to practice with it.
ky: Текст менен көнүгүш үчүн, аны бул жерге көчүрүңүз.

en: Show the virtual keyboard and the relation between fingers and keys.
ky: Манжалар менен баскычтардын ортосундагы мамилени виртуалдык ариптактадан көрсөтүү.

en: _Keyboard
ky: _Ариптакта

en: Select the font to be used in the exercise window.
ky: Көнүгүүнүн терезесинде колдонулуучу шрифтти тандоо.

en: Font definition
ky: Арипти аныктоо

en: Co_urse information
ky: Ку_рс жөнүндө маалымат

en: Charts showing the learning progress along the exercises.
ky: Көнүгүүлөрдүн окуу жетишкендигин көрсөтүүчү графиктери.

en: _Progress
ky: _Жетишкендик

en: Exit the application immediately.
ky: Тиркемеден токтоосуз чыгуу

en: Return to the main menu.
ky: Башкы менюга кайтуу

en: B_ack to menu
ky: Менюга к_айтуу

en: Show local and external scores from other users.
ky: Башка колдонуучулардын жердик жана тышкы упайларын көрсөтүү.

en: _Top 10
ky: _Төбөл 10

en: Change language
ky: Тилди өзгөртүү

en: Attention!
ky: Көңүл буруңуз!

en: Do you confirm?
ky: Сиз аныктайсызбы?

en: _No
ky: _Жок

en: _Yes
ky: _Ооба

en: Klavaro - Select file
ky: Klavaro - Файл тандоо

en: _Cancel
ky: _Айнуу

en: _Open
ky: _Ачуу

en: Re_name:
ky: Атын _өзгөртүү:

en: Rename the selected item.
ky: Тандалган элементтин атын өзгөртүү.

en: Read a text file and add a copy of it here. The file must be encoded in UTF-8.
ky: Текст файлын окуп жана көчүрмөсүн бул жерге кошуу. Файл UTF-8 кодировкасында болуш керек.

en: _Open text file
ky: _Текст файлын ачуу

en: Paste text that was copied to the clipboard.
ky: Алмашуу буферине көчүрүлгөн текстти коюу.

en: _Paste from clipboard
ky: _Алмашуу буферинен коюу

en: Remove the selected item.
ky: Тандалган элементти өчүрүү.

en: _Remove copied file
ky: _Көчүрүлгөн файлды өчүрүү

en: Apply the selected item to create an exercise.
ky: Тандалган элементтен көнүгүүнү жаратып колдонуу.

en: _Apply
ky: _Колдонуу

en: Close this window.
ky: Бул терезени жабуу

en: Country / Custom
ky: Өлкө / Башка

en: Variant
ky: Вариант

en: Remove the selected custom layout.
ky: Тандалган жайылманы өчүрүү

en: _Remove
ky: Ө_чүрүү

en: Toggles the shift effect on the keys. Alternates between the upper and lower characters of the keys.
ky: Shift клавишасы үстүңкү жана астыңкы символдордун ортосунан которот.

en: SPACE BAR
ky: БОШТУК

en: thumbs
ky: баш бармак

en: S_ave as:
ky: Ат коюп с_актоо:

en: Show previous screen.
ky: Мурунку экранды көрсөтүү

en: _Previous step
ky: _Мурунку кадам

en: Show next screen.
ky: Кийинки экранды көрсөтүү

en: _Next step
ky: _Кийинки кадам

en: Return without any modification.
ky: Эч нерсени өзгөртпөй кайтуу

en: Save the current keyboard layout with the name specified above.
ky: Кезектеги ариптакта жайылмасын жогоруда көрсөтүлгөн аты менен сактоо

en: _Save and use
ky: _Сактап анан колдонуу

en: If you like those beautiful hands, click here to close this window keeping them.
ky: Эгер сизге тиги кооз колдор жагып калса, анда аларды калтырып бул жерди басып терезени жабыңыз.

en: _Keep hands
ky: _Колдорду калтыруу

en: Klavaro - Main menu
ky: Klavaro - Башкы меню

en: Don't be shy about learning the basics!
ky: Негиздерди үйрөнүү жөнүндө уялбаңыз!

en: Learn how to type correctly
ky: Кантип туура тергенди үйрөнүңүз

en: Initial training for your fingers.
ky: Сиздин бармактарыңыз үчүн баштапкы окуу

en: First steps with initial training
ky: Баштапкы окуунун биринчи кадамдары

en: Memorizing the keyboard practicing random keys exercises.
ky: Туш келди баскычтар көнүгүүлөрүн аткарып ариптактаны эске тутуу

en: Practice with random keys
ky: Кокустук баскычтар менен көнүгүңүз

en: Accelerating the touches practicing random words exercises.
ky: Кокустук сөздөрдүн көнүгүүлөрүн аткарып терүүнү ылдамдатуу.

en: Practice with random words
ky: Кокустук сөздөр менен көнүгүңүз

en: Becoming proficient practicing complete paragraphs exercises.
ky: Толук параграфтардын көнүгүүлөрүн аткарып чебер болуу

en: Practice with complete texts
ky: Толук тексттер менен көнүгүңүз

en: Speech
ky: Сүйлөө

en: Your language here.
ky: Сиздин тилиңиз бул жерде

en: _Keyboard:
ky: _Ариптакта:

en: Language for modules 3 and 4.
ky: 3 жана 4 модуль үчүн тил.

en: _Language:
ky: _Тили:

en: Little tip about this program.
ky: Бул программа жөнүндө кичинекей кеңеш

en: _Help
ky: _Жардам

en: General information about the program.
ky: Программа жөнүндө жалпы маалымат

en: _About...
ky: _Программа жөнүндө...

en: About 'Klavaro'
ky: 'Klavaro' жөнүндө

en: Yet another touch typing tutor
ky: Дагы бир баскычтоп машыктыргычы

en: Remember always: someone loves you!
ky: Эч качан унутпаңыз: бирөө сизди жакшы көрөт!

en: Help?
ky: Жардам?

en: This is a tip. Now you press this button to return to the main menu.
ky: Бул калкуучу билдирме болот. Эми сиз башкы менюга кайтуу үчүн бул баскычты басыңыз.

en: Top 10
ky: Төбөл 10

en: Publish to the web your local scores.
ky: Сиздин жердик упайларыңызды желеге жарыялоо.

en: _Participate
ky: _Катышуу

en: Download from the web the most up to date ranking.
ky: Желеден эң акыркы жаңыртылган рейтингди жүктөп алуу.

en: _Update
ky: _Жаңылоо

en: (Custom)
ky: (башка)

en: (Edit custom)
ky: (башканы оңдоо)

en: (Default)
ky: (жарыяланбаган)

en: Dictation mode (depends on this speech synthesizer: %s) | Dictation mode (depends on one of these speech synthesizers: %s)
ky[0]: Жат жазуу режими (төмөнкү үн синтезаторунан көз каранды болот: %s)

note: Set main labels (for translation)
en: Introduction
ky: Киришүү

en: Basic course
ky: Негизги курс

en: Adaptability
ky: Көнгүчтүк

en: Speed
ky: Ылдамдык

en: Fluidity
ky: Жай-салмактуулук

en: Keys:
ky: Баскычтары:

en: Connecting...
ky: Туташтырылууда...

en: Overwrite user layout
ky: Колдонуучу жайылматүрүн кайтадан жаздыруу

en: This will OVERWRITE an existent keyboard layout.
ky: Бул бар болгон ариптакта жайылмасынын ҮСТҮНӨН ЖАЗДЫРАТ.

en: Remove user layout
ky: Колдонуучулук жайылмасын өчүрүү

en: This will REMOVE an existent keyboard layout.
ky: Бул бар болгон ариптакта жайылмасын ӨЧҮРӨТ.

en: Reset progress data
ky: Жетишкендик жөнүндө маалыматтарды түшүрүү

en: Accuracy
ky: Тактык

en: (WPM)
ky: (МС)

en: Errors
ky: Каталар

en: Touch times (s)
ky: Терүү убагы (с)

en: Score
ky: Упай

note: Translators: your language code (first 2 letters of your po-file)
en: en
ky: ky

en: Correct positioning of the hands and fingers is very important to efficient typing. You will learn faster and type better if you follow the next recommendations.
ky: Колдор менен бармактардын туура жайлаштырылышы натыйжалуу басуу үчүн өтө зарыл. Эгер кийинки сунуштардын жолун жолдосоңуз, батыраак жана жакшыраак басканды үйрөнүп аласыз.

en: Step %i
ky: %i кадам

note: Recommendations
en: To position the hands
ky: Колдорду жайлаштыруу

note: Final words
en: Go ahead!
ky: Алга!

en: Click on any key to see which finger you must use:
ky: Кайсы бармакты сизге колдонуш керегин көрүш үчүн каалаган клавишаны басып көрүңүз:

en: Relation between fingers and keys
ky: Бармак жана клавишанын катышы

en: Keyboard
ky: Ариптакта

en: Create or modify a custom keyboard layout
ky: Тапшырылма ариптакта жайылмасын жаратуу же өзгөртүү

en: small finger
ky: чыпалак

en: ring finger
ky: аты жок

en: middle finger
ky: ортон

en: index finger
ky: сөөмөй

en: Press and edit me
ky: Мени басып ондоңуз

en: Lesson:
ky: Сабак:

en: Paragraphs:
ky: Параграф:

en: Klavaro - Basic Course
ky: Klavaro - Негизги курс

en: Klavaro - Adaptability
ky: Klavaro - Көнгүчтүк

en: Klavaro - Velocity
ky: Klavaro - Ылдамдык

en: Klavaro - Fluidness
ky: Klavaro - Жай-салмактуулук

en: Learning the key positions.
ky: Клавишанын орундарын үйрөнүү.

en: Press any key to start the exercise.
ky: Көнүгүүнү башташ үчүн каалаган клавишаны басыңыз.

en: Start typing when you are ready.
ky: Сиз даяр болгондо терип баштаңыз.

en: Use backspace to correct errors.
ky: Каталарды оңдоо үчүн backspace'ти колдонуңуз.

note: Begin the accuracy
en: STATISTICS
ky: СТАТИСТИКА

en: Elapsed time:
ky: Коротулган убагы:

en: minute and | minutes and
ky[0]: мүнөт жана

en: second | seconds
ky[0]: секунда

en: Error ratio:
ky: Катанын коэффициенти:

en: Accuracy:
ky: Тактык:

en: Goal:
ky: Максат:

en: Characters per second:
ky: Секундасына символ:

en: (CPS)
ky: (СБ)

en: Words per minute:
ky: Сөз саны (м.):

en: Fluidness:
ky: Жай-салмактуулук:

en: Comments:
ky: Комментарийлер:

en: space
ky: боштук

note: Translators: the name of letter Y
en: wye
ky: жылдызча

note: Translators: the name of the Return key
en: enter
ky: киргизүү

en: apostrophe
ky: апостроф

note: Translators: double quote symbol: "
en: quote
ky: тырмакча

note: Translators: ampersand symbol: &
en: ampersand
ky: амперсанд

note: Error frequencies or touch times
en: Character
ky: Символ

en: Date & Time
ky: Күн жана убакыт

en: Positions of keys seems to be learned!
ky: Клавишалардын орундары жатталгандай көрүнөт!

en: Pasted_or_dropped
ky: Коюлган_же_ташылган

en: Name
ky: Аты

en: Chars
ky: Символдор

en: When
ky: Качан

en: Local scores
ky: Жергиликтүү упайлар

en: External scores
ky: Тышкы упайлар

en: Empty ranking. Please practice fluidness.
ky: Бош рейтинг. Жай-салмактуулуктан көнүгүңүз.

en: Not able to download files
ky: Файлдарды жүктөп алуу оңунан чыккан жок

en: not found
ky: табылган жок

en: Are you sure you have it installed in your system?
ky: Сиз буну системаңызга орноттуңуз беле?

en: Could not download file from the host server.
ky: Файлды хост серверинен жүктөп алууга мүмкүн эмес.

en: Not able to upload files
ky: Файлдарды жүктөө оңунан чыккан жок

en: Could not upload/download scores.
ky: Упайларды жүктөөгө/жүктөп алууга мүмкүн эмес.
