klavaro 3.05-pre2 - en to nl translation catalogue (230 entries)

en: Klavaro - Progress
nl: Klavaro - Voortgang

en: _Lesson:
nl: _Les:

en: Value
nl: Waarde

en: Clear progress data.
nl: Voortgangsgegevens wissen.

en: _Reset
nl: _Wissen

en: Close this window, returning to the exercise.
nl: Dit venster sluiten; teruggaan naar de oefening.

en: _Close
nl: Sl_uiten

note: Everything means ALL the progress charts statistics.
en: everything!
nl: alles!

note: Confirmation check-button for removing data.
en: Clear data for every module, if checked!
nl: Alle voortgangsgegevens wissen, voor elke module, indien aangevinkt!

en: Load other exercises/lessons
nl: Andere oefeningen/lessen openen.

en: _Other texts
nl: _Andere teksten

en: Edit the character set to be used in this lesson.
nl: De tekenset wijzigen die in deze les gebruikt wordt.

en: This is a specific exercise, adjusted to your error profile.
nl: Dit is een speciale oefening, aangepast aan jouw foutenprofiel.

en: Edit the character set to be used in lessons after 43: they are customizable!
nl: De tekenset wijzigen die in de lessen na les 43 gebruikt wordt: die zijn te veranderen!

en: Drag and drop text here to practice with it.
nl: Sleep een tekst hierheen om ermee te oefenen.

en: Press here to restart the exercise. Hotkey: [Ctrl-R]
nl: Klik hier om de oefening te herstarten. Sneltoets: [Ctrl-R]

en: Show the virtual keyboard and the relation between fingers and keys.
nl: Een schematisch toetsenbord tonen met de relatie tussen vingers en toetsen.

en: _Keyboard
nl: _Toetsenbord

en: Select the font to be used in the exercise window.
nl: Het lettertype kiezen dat gebruikt wordt in het oefeningenscherm.

en: Font definition
nl: Lettertypedefinitie

en: Co_urse information
nl: Les_informatie

en: Charts showing the learning progress along the exercises.
nl: Grafieken die de leercurve tonen.

en: _Progress
nl: _Voortgang

en: Exit the application immediately.
nl: Het programma onmiddellijk afsluiten.

en: Return to the main menu.
nl: Terug naar het hoofdmenu.

en: B_ack to menu
nl: Terug naar _menu

en: Show local and external scores from other users.
nl: Lokale en externe scores van andere gebruikers tonen.

en: Change language
nl: Taal wijzigen

en: Attention!
nl: Waarschuwing!

en: Do you confirm?
nl: Weet je het zeker?

en: _No
nl: _Nee

en: _Yes
nl: _Ja

en: Klavaro - Select file
nl: Klavaro - Kies bestand

en: _Cancel
nl: _Annuleren

en: _Open
nl: _Openen

en: Re_name:
nl: _Hernoemen:

en: Rename the selected item.
nl: Het geselecteerde item hernoemen.

en: Read a text file and add a copy of it here. The file must be encoded in UTF-8.
nl: Een tekstbestand inlezen en een kopie ervan hier invoegen. Het bestand moet gecodeerd zijn in UTF-8.

en: _Open text file
nl: Tekstbestand _openen

en: Paste text that was copied to the clipboard.
nl: Tekst vanaf het klembord plakken.

en: _Paste from clipboard
nl: _Plakken vanaf klembord

en: Remove the selected item.
nl: Het geselecteerde item verwijderen.

en: _Remove copied file
nl: Gekopieerd bestand _verwijderen

en: Apply the selected item to create an exercise.
nl: Het geselecteerde item toepassen om een oefening aan te maken.

en: _Apply
nl: _Toepassen

en: Close this window.
nl: Dit venster sluiten.

en: Country / Custom
nl: Kies hier je toetsenbordindeling.

en: Variant
nl: Kies hier je toetsenbordvariant

en: Remove the selected custom layout.
nl: De geselecteerde aangepaste indeling verwijderen.

en: _Remove
nl: _Verwijderen

en: Toggles the shift effect on the keys. Alternates between the upper and lower characters of the keys.
nl: Schakelt Shift aan of uit; wisselt tussen de bovenste en onderste tekens van de toetsen.

en: SPACE BAR
nl: SPATIEBALK

en: thumbs
nl: duimen

en: Caps
nl: Capslock

en: S_ave as:
nl: Opslaan _als:

en: Show previous screen.
nl: Vorig scherm tonen.

en: _Previous step
nl: _Vorige stap

en: Show next screen.
nl: Volgend scherm tonen.

en: _Next step
nl: V_olgende stap

en: Return without any modification.
nl: Terug zonder aanpassingen.

en: Save the current keyboard layout with the name specified above.
nl: Deze toetsenbordindeling opslaan onder de bovenstaande naam.

en: _Save and use
nl: _Opslaan en gebruiken

en: If you like those beautiful hands, click here to close this window keeping them.
nl: Als je die mooie handen graag ziet, klik dan hier om dit venster te sluiten en ze te behouden.

en: _Keep hands
nl: _Handen behouden

en: Klavaro - Main menu
nl: Klavaro - Hoofdmenu

en: Don't be shy about learning the basics!
nl: Wees niet te verlegen om de basisvaardigheden te leren!

en: Learn how to type correctly
nl: Leer de juiste manier van typen

en: Initial training for your fingers.
nl: Eerste training voor je vingers.

en: First steps with initial training
nl: Eerste stappen van de training

en: Memorizing the keyboard practicing random keys exercises.
nl: Je het toetsenbord inprenten door te oefenen met willekeurige toetsen.

en: Practice with random keys
nl: Oefen met willekeurige toetsen

en: Accelerating the touches practicing random words exercises.
nl: Je snelheid verhogen door te oefenen met willekeurige woorden.

en: Practice with random words
nl: Oefen met willekeurige woorden

en: Becoming proficient practicing complete paragraphs exercises.
nl: Bekwaam worden door te oefenen met volledige alinea's.

en: Practice with complete texts
nl: Oefen met complete teksten

en: Speech
nl: Spraak

en: Your language here.
nl: Kies hier je taal.

en: Keyboard layout for modules 1 and 2. Also used informatively in the fluidness contest.
nl: Toetsenbordindeling voor modules 1 en 2; wordt ook informatief gebruikt in de vloeiendtypenwedstrijd.

en: _Keyboard:
nl: Toetsen_bord:

en: Language for modules 3 and 4.
nl: Taal voor modules 3 en 4.

en: _Language:
nl: _Taal:

en: Little tip about this program.
nl: Kleine toelichting bij dit programma.

en: _Help
nl: _Hulp

en: General information about the program.
nl: Algemene informatie over het programma.

en: _About...
nl: _Info...

en: About 'Klavaro'
nl: Over 'Klavaro'

en: Yet another touch typing tutor
nl: voor het leren van blind typen

en: Remember always: someone loves you!
nl: En vergeet niet: iemand houdt van je!

en: Help?
nl: Hulp?

en: This is a tip. Now you press this button to return to the main menu.
nl: Dit is een tip. Je kunt nu op deze knop klikken om terug te keren naar het hoofdmenu.

en: The main menu of the application is very straightforward. Just select the type of exercise you wish to take. Do not worry about clicking any button on the screen. The buttons will never hurt you!
nl: Het hoofdmenu van het programma is vrij eenvoudig: kies het soort oefening dat je wilt doen. Wees niet bang om op een knop op het scherm te klikken. Ze zullen niet bijten!

en: Also the controls have tips which will appear if you hover over them with your mouse. These tips can come in very handy. To see how these tips work, position your mouse over the button below, and without clicking, wait for the tip to appear...
nl: Elke knop toont een toelichting als je de muisaanwijzer erboven houdt. Deze toelichtingen kunnen van pas komen. Om te zien hoe ze werken, plaats je nu de muisaanwijzer boven de knop hieronder, zonder te klikken -- wacht tot de tip verschijnt...

en: Show extra information.
nl: Extra informatie tonen.

en: Hide extra information.
nl: Extra informatie verbergen.

en: Publish to the web your local scores.
nl: Jouw lokale scores op het web publiceren.

en: _Participate
nl: _Deelnemen

en: Download from the web the most up to date ranking.
nl: De laatste rangorde van het web downloaden.

en: _Update
nl: _Verversen

en: Klavaro
nl: 'Klavaro'

en: A very flexible and efficient touch typing tutor.
nl: Een zeer flexibel en efficiënt typelesprogramma.

en: (Custom)
nl: (aangepast)

en: (Edit custom)
nl: (Aanpassen)

en: (Default)
nl: (standaard)

en: Dictation mode (depends on this speech synthesizer: %s) | Dictation mode (depends on one of these speech synthesizers: %s)
nl[0]: Dicteermodus (maakt gebruik van deze spraaksynthesizer: %s)
nl[1]: Dicteermodus (maakt gebruik van één van deze spraaksynthesizers: %s)

note: Set main labels (for translation)
en: Introduction
nl: Inleiding

en: Basic course
nl: Basiscursus

en: Adaptability
nl: Flexibiliteit

en: Speed
nl: Snelheid

en: Fluidity
nl: Vloeiendheid

en: Keys:
nl: Toetsen:

en: Connecting...
nl: Verbinden...

en: Overwrite user layout
nl: Zelfgemaakte indeling overschrijven

en: This will OVERWRITE an existent keyboard layout.
nl: Dit zal een bestaande toetsenbordindeling OVERSCHRIJVEN.

en: Remove user layout
nl: Zelfgemaakte indeling verwijderen

en: This will REMOVE an existent keyboard layout.
nl: Dit zal een bestaande toetsenbordindeling VERWIJDEREN.

en: Reset progress data
nl: Voortgangsgegevens wissen

en: This will DELETE all the progress data of all modules.
nl: Dit zal alle voortgangsgegevens van alle modules VERWIJDEREN.

en: This will delete the data of this chart. <%s>
nl: Dit zal de gegevens van deze grafiek verwijderen. <%s>

en: This will delete the progress data of the module. (%s)
nl: Dit zal de voortgangsgegevens van de module wissen. (%s)

en: Accuracy
nl: Nauwkeurigheid

en: Errors
nl: Fouten

en: Touch times (s)
nl: Aanslagtijden (s)

note: Translators: your language code (first 2 letters of your po-file)
en: en
nl: nl

en: The basic course focuses on having you read the characters presented to you on screen and typing the corresponding keys. Remember to keep your hands correctly oriented on the home row of the keyboard at all times (see introduction on main menu).
nl: De basiscursus richt zich erop dat je de tekens die op het scherm getoond worden leest en de corresponderende toetsen indrukt. Denk eraan om continu je handen op de basisrij van het toetsenbord te houden (zie de Inleiding in het hoofdmenu).

en: The key set used in each series will be shown in the above message line. The [Space], [Shift] and [Enter] keys may not show up there but are used very often.
nl: De gebruikte toetsenset in elke serie wordt in de bovenste berichtenregel getoond. Het kan zijn dat de [Spatie]-, [Shift]- en [Enter]-toetsen daar niet verschijnen maar toch vaak gebruikt worden.

en: The message line below follows and echoes your key presses. If required, it changes and displays instructions for actions required from you.
nl: De berichtenregel onderaan geeft de toetsen weer die je indrukte. Indien nodig toont het instructies voor vereiste acties.

en: Here you may practice and improve your memorization of all keys. There will be sentences presented with nonsense words which mix some numbers and symbols.
nl: Hier kun je oefenen en je inprenting van de toetsen verbeteren. Er zullen zinnen worden getoond met niet-bestaande woorden plus enkele cijfers en symbolen.

en: In order to keep the lesson contents language and keyboard independent, accented letter combinations will probably not appear. For real word sentences, please use the fourth option of the main menu (about fluidness).
nl: Om de lessen onafhankelijk van taal en toetsenbord te houden, zullen letters met accenten waarschijnlijk niet verschijnen. Gebruik voor echte zinnen de vierde optie van het hoofdmenu (Vloeiendheid).

en: After each exercise there will be a brief statistics panel reviewing your performance along with some relevant comments.
nl: Na elke oefening zal een kort statistisch overzicht van je prestaties getoond worden, samen met enkele relevante commentaren.

en: This exercise is very similar to the second one, for adaptability. The difference is that here you'll type real words.
nl: Deze oefening is vergelijkbaar met de tweede (Flexibiliteit). Het verschil is dat je hier bestaande woorden zult typen.

en: The default language is the actual one of the interface. But you may select any other texts with words you would like to use. Press the 'Other' option above and add files containing those texts.
nl: De standaard taal is die van je interface. Maar je mag andere teksten selecteren met woorden die je graag zou oefenen. Klik op de keuze 'Overig' bovenaan om bestanden toe te voegen die de gewenste tekst bevatten.

en: With this exercise the focus is on speed. So, you are supposed to type really fast and I will only flatter you when you deserve it!
nl: Bij deze oefening ligt de nadruk op snelheid. Het is dus de bedoeling om zo snel mogelijk te typen; ik zal je enkel vleien wanneer je het verdient!

en: We will now use complete sentences and paragraphs which make logical sense. This may distract you while you type if you try to understand what you are entering. The previous exercises were aimed at getting you to type without interpreting and analyzing the content.
nl: We zullen nu complete zinnen en alinea's gebruiken die logisch verband houden. Dit kan je aandacht afleiden tijdens het typen als je tracht te begrijpen wat je typt. De voorgaande oefeningen waren erop gericht om je te leren typen zonder de inhoud te analyseren en te interpreteren.

en: We do not mean to imply that the typists must behave like a robot, without understanding what they type. We do aim to develop the skill of typing, making it an automatic reflex akin to the acts of walking, talking, etc. After reaching this goal, the act of typing will become automatic and require little concentration. Then you will be able to pay attention to the real meaning of the text.
nl: We willen niet zeggen dat typisten zich als een robot zouden moeten gedragen, zonder te begrijpen wat ze typen. We hebben enkel als doel de vaardigheid van het typen te ontwikkelen, om het een automatische reflex te maken, net als lopen, fietsen, praten enzovoort. Na het bereiken van dit doel zal de vaardigheid van het typen automatisch worden en weinig aandacht vereisen. Dan zul je aandacht kunnen besteden aan de betekenis van de tekst.

en: These exercises are longer. Each exercise consists of three paragraphs and the emphasis is placed on correctness and rhythm, with a minimum speed requirement. Here you will be required to use the backspace key to correct any mistakes. In other words, only input without error will be accepted.
nl: Deze oefeningen zijn langer. Elke oefening bestaat uit drie alinea's en de nadruk ligt op correctheid en ritme, met een vereiste minimumsnelheid. Hier zul je de [Backspace]-toets moeten gebruiken om fouten te corrigeren. Met andere woorden: alleen foutloze inhoud wordt geaccepteerd.

en: Correct positioning of the hands and fingers is very important to efficient typing. You will learn faster and type better if you follow the next recommendations.
nl: Het correct positioneren van je handen en vingers is zeer belangrijk om efficiënt te kunnen typen. Je zult het sneller leren en beter typen als je deze aanbevelingen opvolgt.

en: The index-finger tips rest over each of the two keys which have a small raised mark, in the center of the keyboard.
nl: De twee wijsvingertoppen moeten rusten op de twee toetsen die een kleine verhoogde markering hebben, in het midden van het toetsenbord.

en: These marks function as 'tactile hooks' for your fingers to remain at the correct position. This way, with a little experience, you will not need to look at the keyboard to see if your fingers are properly positioned.
nl: Deze verhoginkjes functioneren als 'gevoelshaken' voor je vingers, om makkelijk op de correcte positie te kunnen blijven. Op deze manier, en met een klein beetje oefening, zul je niet naar het toetsenbord hoeven kijken om te weten of je vingers correct gepositioneerd zijn.

en: The tips of the other fingers lie naturally beside the index ones, over the keys on the same row of the keyboard.
nl: De toppen van de andere vingers liggen natuurlijk naast die van de wijsvingers, op de toetsen van dezelfde rij van het toetsenbord.

en: The outside edges of your thumbs rest over the space bar.
nl: De buitenranden van je duimen rusten op de spatiebalk.

en: The part of the hands closest to the wrist (the base) rest over the table, outside the keyboard. Without this kind of support the arms would quickly tire.
nl: Het deel van de handen dicht bij de pols (de basis) rust op de tafel buiten het toetsenbord. Zonder deze ondersteuning zouden de armen snel moe worden.

en: This is referred to as the home position for the hands. From it the fingers move all over the keyboard, reaching all the keys as naturally and quickly as possible. To reach this goal one uses a specific relation between each key and finger. This relation will be learned gradually as you complete the basic course.
nl: Dit wordt de basispositie voor de handen genoemd. Van daar bewegen de vingers over het toetsenbord, en bereiken alle toetsen zo natuurlijk en snel mogelijk. Om het typen automatisch te kunnen maken, wordt er een vaste relatie tussen toetsen en vingers gebruikt. Deze relatie zal tijdens de basiscursus langzaam worden aangeleerd.

en: When learning the relation between fingers and keys, it is very important that you only move the finger which must press the key and allow all other fingers to remain in the home position.
nl: Tijdens het aanleren van de relatie tussen vingers en toetsen, is het zeer belangrijk dat je alleen de vinger die de toets moet indrukken beweegt en alle andere vingers in de basispositie houdt.

en: After memorizing this relationship, you can relax the previous rule some, so that you can attain greater speed while typing.
nl: Na het je inprenten van deze relatie, kun je de voorgaande regel een beetje afzwakken, zodat je een grotere typsnelheid kunt behalen.

en: The shift keys are used for capital letters and for some symbols. To get a shifted key input you should first use the small finger of the opposite hand. Just keep it in the closest Shift while reaching the target key with the other hand.
nl: De Shift-toetsen worden gebruikt voor hoofdletters en sommige symbolen. Om de tweede betekenis van een toets te krijgen dient u de pink van de andere hand te gebruiken. Houd deze pink op de betreffende Shift-toets terwijl u met de andere hand naar de doeltoets gaat.

en: You should be prepared to start training with the basic course. It will take effort and patience to be successful as a typist. We trust you have these and look forward to your success!
nl: Je zou nu klaar moeten zijn om te beginnen met de basiscursus. Het zal moeite en geduld kosten om even goed te worden als een typist. Maar we vertrouwen erop dat je dit kunt en kijken uit naar je succes!

en: Step %i
nl: Stap %i

note: Recommendations
en: To position the hands
nl: Om je handen te positioneren

note: Final words
en: Go ahead!
nl: Voorwaarts!

en: Click on any key to see which finger you must use:
nl: Klik op een toets om te zien welke vinger je moet gebruiken:

en: Relation between fingers and keys
nl: Relatie tussen vingers en toetsen

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Create or modify a custom keyboard layout
nl: Een eigen toetsenbordindeling aanmaken of aanpassen

en: small finger
nl: pink

en: ring finger
nl: ringvinger

en: middle finger
nl: middelvinger

en: index finger
nl: wijsvinger

en: Press and edit me
nl: Druk en bewerk me

en: Lesson:
nl: Les:

en: Paragraphs:
nl: Alinea's:

en: Klavaro - Basic Course
nl: Klavaro - Basiscursus

en: Klavaro - Adaptability
nl: Klavaro - Flexibiliteit

en: Adaptability exercises: automating the fingers responses, typing over all the keyboard.
nl: Flexibiliteitsoefeningen: de vingeracties automatiseren, alle toetsen gebruikend.

en: Klavaro - Velocity
nl: Klavaro - Snelheid

en: Velocity exercises: accelerate typing real words.
nl: Snelheidsoefeningen: het typen van woorden versnellen.

en: Klavaro - Fluidness
nl: Klavaro - Vloeiendheid

en: Fluidness exercises: accuracy typing good sense paragraphs.
nl: Vloeiendheidsoefeningen: het nauwkeurig typen van zinnige alinea's.

en: End of exercise. Press [Enter] to start another.
nl: Einde van de oefening. Druk op [Enter] om een nieuwe les te starten.

en: Learning the key positions.
nl: Het leren van de toetsposities.

en: Press any key to start the exercise.
nl: Druk op een toets om de oefening te starten.

en: Start typing when you are ready.
nl: Start met typen wanneer je er klaar voor bent.

en: Use backspace to correct errors.
nl: Gebruik [Backspace] om fouten te corrigeren.

en: ps.: logging not performed for this session: the number of typed characters (%i) must be greater than %i.
nl: PS: er worden geen log-bestanden bijgehouden voor deze sessie: het totaal aantal ingetikte tekens (%i) moet groter zijn dan %i.

en: ps.: you have entered the Top 10 list, great!
nl: PS: je hebt de top 10 bereikt, geweldig!

en: ps.: the text you just typed doesn't seem to be similar to ordinary texts in the language currently selected: we can't account for it in the 'Top 10' contest.
nl: PS: de tekst die je intikte lijkt niet op de standaardteksten in de taal die nu geselecteerd is: we kunnen het niet in rekening brengen voor de 'Top 10'-wedstrijd.

note: Begin the accuracy
en: STATISTICS
nl: STATISTIEKEN

en: Elapsed time:
nl: Verstreken tijd:

en: minute and | minutes and
nl[0]: minuut en
nl[1]: minuten en

en: second | seconds
nl[0]: seconde
nl[1]: seconden

en: Error ratio:
nl: Foutenverhouding:

en: Accuracy:
nl: Nauwkeurigheid:

en: Goal:
nl: Doel:

en: Characters per second:
nl: Aanslagen per seconde:

en: (CPS)
nl: (TPS)

en: Words per minute:
nl: Woorden per minuut:

en: Fluidness:
nl: Vloeiendheid:

en: Comments:
nl: Commentaar:

en: space
nl: spatie

note: Translators: the name of letter Y
en: wye
nl: i-grec

note: Translators: the name of the Return key
en: enter
nl: Enter

en: apostrophe
nl: apostrof

note: Translators: double quote symbol: "
en: quote
nl: dubbel aanhalingsteken

note: Error frequencies or touch times
en: Character
nl: Teken

en: Date & Time
nl: Datum en tijd

en: This custom lesson is empty. You can define two or more different characters to generate a personal practice. Press the editting button in the upper-right corner.
nl: Deze aanpasbare les is leeg. U kunt twee of meer tekens definiëren om een persoonlijke oefening te genereren. Klik op de Bewerken-knop in de rechter bovenhoek.

en: Positions of keys seems to be learned!
nl: Het ziet er naar uit dat de posities van de toetsen geleerd zijn!

en:  Congratulations!
     You have accomplished the entire basic course.
     Go to the next type of exercise: adaptability.
     There you will practice mainly the accuracy.
nl:  Gefeliciteerd!
     Je hebt de volledige basiscursus voltooid.
     Ga naar het volgende soort oefening: flexibiliteit.
     Daar zul je voornamelijk oefenen op nauwkeurigheid.

en:  All right, now you got it!
     Go to the next lesson.
nl:  Goed zo, je begrijpt het!
     Ga naar de volgende les.

en:  Your accuracy rate is below %.0f%%...
     Could you please try again to improve it?
nl:  Je nauwkeurigheid is minder dan %.0f%%...
     Wil je het opnieuw proberen om het te verbeteren?

en:  You are doing well. But...
     Could you make the accuracy reach %.0f%%?
nl:  Je doet het goed. Maar...
     Kun je je nauwkeurigheid op zijn minst %.0f%% krijgen?

en:  You are almost there, but your accuracy rate is still below %.0f%%.
     Try a few more times, or maybe you're getting upset, so go to another kind of exercise.
nl:  Je bent er bijna, maar je nauwkeurigheid is nog steeds onder de %.0f%%.
     Probeer het nog een paar keer opnieuw, of ga naar een ander soort oefening als je er genoeg van hebt.

en:  Very good!
     You succeeded with an accuracy rate above %.0f%%.
     Now it is time to increase your velocity.
     Go to the 3rd exercise at the main menu.
nl:  Heel goed!
     Je slaagde met een nauwkeurigheid van meer dan %.0f%%.
     Nu is het tijd om je snelheid te verbeteren.
     Ga naar de derde oefening in het hoofdmenu.

en: Pasted_or_dropped
nl: Geplakt_of_neergezet

en:  You are just beginning.
     Be patient, try it again every day, rest and don't worry so much:
     persistence and practice will improve your velocity.
nl:  Je begint pas.
     Heb geduld, probeer het elke dag opnieuw, rust uit en pieker niet:
     doorzetting en oefening zullen je snelheid verbeteren.

en:  Still away from the highway. You can do better...
     Try to reach at least %.0f WPM.
nl:  Je bent nog ver weg van de snelweg. Je kunt beter...
     Probeer ten minste %.0f WPM te halen.

en:  You are doing well, but need to go faster.
     And don't forget the accuracy. Try to get %.0f WPM.
nl:  Je doet het goed, maar je moet sneller gaan.
     En verlies de nauwkeurigheid niet uit het oog. Ga voor de %.0f WPM.

en:  Fine. Now you need to start running.
     Can you reach %.0f WPM?
nl:  Je kunt nu beginnen met rennen.
     Kun je de %.0f WPM halen?

en:  Very good. You are almost there.
     Can you finally reach %.0f WPM?
nl:  Heel goed. Je bent er bijna.
     Kun je eindelijk de %.0f WPM halen?

en:  Excellent. For this course, that is enough.
     Try now the fluidness exercises, OK?
nl:  Uitstekend. Voor deze cursus is dit genoeg.
     Probeer nu de oefeningen op vloeiendheid, OK?

en:  Fast! Are you a professional?
     So, try to get %.0f WPM!
nl:  Snel! Train je voor een wedstrijd?
     Zo ja, probeer de %.0f WPM te halen!

note: Translators: Speed Racer is a reference to a Japanese anime franchise about automobile racing, also known as Mach GoGoGo.
en:  Ranking good, Speed Racer! Are you afraid of reaching %.0f WPM?
nl:  Je scoort goed, racemonster! En... ben je bang om de %.0f WPM te halen?

note: Translators: feel free to change the reference to that martial art, if you find another good analogy.
en:  Kung-fu mastery!
     Can you fly at %.0f WPM?
nl:  Je hebt het onder de knie!
     Kun je ook vliegen met %.0f WPM?

note: Translators: Dvorak here means that infamous ergonomic keyboard layout. Feel free to change the speed mastery analogy.
en:  Dvorak master!
     I have no words to express my admiration!
nl:  Dvorak-meester!
     Ik heb geen woorden om mijn bewondering te uiten!

en:  You type accurately but not so fast.
     Can you reach %.0f WPM?
nl:  Je typt nauwkeurig maar niet snel.
     Kun je de %.0f WPM halen?

en:  Your rhythm is not so constant. Calm down.
     For now, try to make the fluidness greater than %i%%.
nl:  Je typt niet met een constante snelheid. Kalmeer.
     Probeer je vloeiendheid boven de %i%% te krijgen.

en:  You are almost getting there. Type more fluently.
     I want a fluidness greater than %.0f%%.
nl:  Je bent er bijna. Typ vloeiender.
     Ik wil een vloeiendheid die hoger is dan %.0f%%.

en:  Congratulations!
     It seems to me that you are a professional.
     You don't need this program (me) anymore.
     Hope you have enjoyed. Thanks and be happy!
nl:  Gefeliciteerd!
     Het lijkt erop dat je een professional bent!
     Je hebt dit programma (mij) niet meer nodig.
     Ik hoop dat je er van genoten hebt. Bedankt en wees blij!

en:  How can you type so fast?
     You have exceeded all my expectations.
     Are you a machine? Could you teach me?
     I can not help you anymore. Go to an expert!
nl:  Hoe kun je zo snel typen?
     Je presteert boven mijn verwachtingen.
     Ben je een machine? Kun je mij les geven?
     Ik kan je niet verder helpen. Zoek een expert op!

en: Name
nl: Naam

en: Chars
nl: Tekens

en: When
nl: Wanneer

en: Local scores
nl: Lokale scores

en: External scores
nl: Externe scores

en: Empty ranking. Please practice fluidness.
nl: Geen rangorde. Oefen je vloeiendheid.

en: Not able to download files
nl: Kan geen bestanden downloaden

en: not found
nl: niet gevonden

en: Are you sure you have it installed in your system?
nl: Weet je zeker dat je het op je systeem geïnstalleerd hebt?

en: Could not download file from the host server.
nl: Kan geen bestand van de server downloaden.

en: Not able to upload files
nl: Kan geen bestanden uploaden

en: Could not upload/download scores.
nl: Kan de lokale scores niet uploaden/downloaden.
