klavaro 3.00-pre2 - en to sl translation catalogue (225 entries)

en: Klavaro - Progress
sl: Klavaro - napredek

en: _Lesson:
sl: _Lekcija:

en: Value
sl: Vrednost

en: _Reset
sl: _Resetiraj

en: Close this window, returning to the exercise.
sl: Zapri tole okno in se vrni na vajo.

en: _Close
sl: _Zapri

en: Load other exercises/lessons
sl: Naloži druge vaje/lekcije.

en: _Other texts
sl: _Druga besedila

en: Edit the character set to be used in this lesson.
sl: Uredi nabor znakov za uporabo v tej vaji.

en: This is a specific exercise, adjusted to your error profile.
sl: Tale vaja je posebej prilagojena glede na tvoje dosedanje napake.

en: Edit the character set to be used in lessons after 43: they are customizable!
sl: Uredi nabor znakov za vaje po 43-ti.  Da se jih spreminjati!

en: Drag and drop text here to practice with it.
sl: Povleci in spusti besedilo, na katerem želiš vaditi.

en: Press here to restart the exercise. Hotkey: [Ctrl-R]
sl: Pritisni tukaj, da ponoviš vajo od začetka.  (Bližnjica - tipki [Ctrl R].)

en: Show the virtual keyboard and the relation between fingers and keys.
sl: Prikaži sliko tipkovnice in kateri prst naj tipka po kateri tipki.

en: _Keyboard
sl: _Tipkovnica

en: Select the font to be used in the exercise window.
sl: Izberi pisavo za uporabo v tem vadbenem oknu.

en: Font definition
sl: Definicija pisave (fontov).

en: Co_urse information
sl: Po_datki

en: Charts showing the learning progress along the exercises.
sl: Diagrami (Charts), ki prikazujejo napredek v vajah.

en: _Progress
sl: _Napredek

en: Exit the application immediately.
sl: Takoj končaj program Klavaro.

en: Return to the main menu.
sl: Vrni se v glavni menu.

en: B_ack to menu
sl: N_azaj na menu

en: Show local and external scores from other users.
sl: Prikaži (računalniku) lokalne in rezultate zunanjih tekmovalcev.

en: _Top 10
sl: _Najboljših 10

en: Change language
sl: Spremeni jezik.

en: Attention!
sl: Pozor!

en: Do you confirm?
sl: Potrdiš?

en: _No
sl: _Ne

en: _Yes
sl: _Da

en: Klavaro - Select file
sl: Klavaro - izberi datoteko

en: _Cancel
sl: _Prekini

en: _Open
sl: _Odpri

en: Re_name:
sl: Pr_eimenuj:

en: Rename the selected item.
sl: Izbrano preimenuj.

en: Read a text file and add a copy of it here. The file must be encoded in UTF-8.
sl: Preberi tekstovno datoteko in jo kopiraj sem. Datoteka mora biti kodirana v  UTF-8.

en: _Open text file
sl: _Odpri tekstovno datoteko

en: Paste text that was copied to the clipboard.
sl: Prilepi besedilo iz odložišča.

en: _Paste from clipboard
sl: _Prilepi (iz odložišča)

en: Remove the selected item.
sl: Odstrani izbrano.

en: _Remove copied file
sl: _Odstrani kopirano datoteko

en: Apply the selected item to create an exercise.
sl: Uporabi izbrano za ustvarjanje vaje.

en: _Apply
sl: _Uporabi

en: Close this window.
sl: Zapri tole okno.

en: Country / Custom
sl: Država / razpored

en: Variant
sl: Varianta

en: Remove the selected custom layout.
sl: Odstrani izbrano običajno razporeditev.

en: _Remove
sl: _Odstrani

en: Toggles the shift effect on the keys. Alternates between the upper and lower characters of the keys.
sl: Preklopi med malimi in velikimi črkami.  "Šift"...

en: SPACE BAR
sl: PRESLEDEK

en: thumbs
sl: palci

en: Caps
sl: Šift

en: S_ave as:
sl: S_hrani kot:

en: Show previous screen.
sl: Pokaži prejšnji zaslon.

en: _Previous step
sl: _Prejšnji korak

en: Show next screen.
sl: Pokaži naslednji zaslon.

en: _Next step
sl: _Naslednji korak

en: Return without any modification.
sl: Vrni se brez sprememb.

en: Save the current keyboard layout with the name specified above.
sl: Shrani izbrano razporeditev tipk z zgoraj izbranim imenom.

en: _Save and use
sl: _Shrani in uporabi

en: If you like those beautiful hands, click here to close this window keeping them.
sl: Če so vam všeč tele prelepe roke, kliknite tukaj, da zaprete okno, a obdržite roke.

en: _Keep hands
sl: _Obdrži roke

en: Klavaro - Main menu
sl: Klavaro - glavni menu

en: Don't be shy about learning the basics!
sl: Naj se ti ne bo nerodno učiti osnov!

en: Learn how to type correctly
sl: Nauči se, kako pravilno tipkati.

en: Initial training for your fingers.
sl: Začetna vaja za tvoje prste.

en: First steps with initial training
sl: Prvi koraki v uvodno vajo

en: Memorizing the keyboard practicing random keys exercises.
sl: Zapomni si tipkovnico, tako da vadiš naključne tipke.

en: Practice with random keys
sl: Vadi naključne tipke.

en: Accelerating the touches practicing random words exercises.
sl: Povečuj hitrost z vajami tipkanja naključnih besed.

en: Practice with random words
sl: Vadi s slučajnimi besedami.

en: Becoming proficient practicing complete paragraphs exercises.
sl: Izpopolni znanje z vadbo tipkanja celotnih odstavkov.

en: Practice with complete texts
sl: Vadi popolna besedila.

en: Speech
sl: Govor

en: Your language here.
sl: Tukaj vnesite svoj jezik.

en: Keyboard layout for modules 1 and 2. Also used informatively in the fluidness contest.
sl: Postavitev tipkovnice za modula 1 in 2. Uporablja se informativno tudi  pri tekočem tipkanju (Fluidity).

en: _Keyboard:
sl: _Tipkovnica:

en: Language for modules 3 and 4.
sl: Jezik za modula 3 in 4.

en: _Language:
sl: _Jezik:

en: Little tip about this program.
sl: Majhen namig o Klavaru.

en: _Help
sl: _Pomoč

en: General information about the program.
sl: Splošne informacije o Klavaru.

en: _About...
sl: _O...

en: About 'Klavaro'
sl: O programu "Klavaro"

en: Yet another touch typing tutor
sl: Še en program za učenje slepega tipkanja

en: Remember always: someone loves you!
sl: Vedno pomni.  Nekdo te ima rad!

en: Help?
sl: Naj pomagam?

en: This is a tip. Now you press this button to return to the main menu.
sl: Namig! Pritisni tole tipko, da se vrneš v glavni menu.

en: The main menu of the application is very straightforward. Just select the type of exercise you wish to take. Do not worry about clicking any button on the screen. The buttons will never hurt you!
sl: Glavni menu aplikacije je zelo enostaven.  Samo si izbereš vrsto vaje.  Ne skrbi glede klikanja kamorkoli po zaslonu. Ne moreš ničesar pokvariti!

en: Also the controls have tips which will appear if you hover over them with your mouse. These tips can come in very handy. To see how these tips work, position your mouse over the button below, and without clicking, wait for the tip to appear...
sl: Tudi za vsakim gumbkom se skriva pomoč, ki jo razkriješ s svojo miško.  Ti nasveti so lahko zelo priročni.  Da vidiš, kako namigi delujejo, postavi miško nad spodnjim gumbom in brez klikanja počakaj, da se namig pojavi.

en: Top 10
sl: Najboljših 10

en: Show extra information.
sl: Pokaži dodatne informacije.

en: Hide extra information.
sl: Skrij dodatne informacije.

en: Publish to the web your local scores.
sl: Objavi na spletu svoje rezultate.

en: _Participate
sl: _Sodeluj

en: Download from the web the most up to date ranking.
sl: Snami s spleta najnovejšo lestvico.

en: _Update
sl: _Posodobi

en: A very flexible and efficient touch typing tutor.
sl: Zelo prilagodljiv in učinkovit program za učenje tipkanja.

en: (Custom)
sl: (Običajno)

en: (Edit custom)
sl: (Uredi "običajno")

en: (Default)
sl: (privzeto)

en: Dictation mode (depends on this speech synthesizer: %s) | Dictation mode (depends on one of these speech synthesizers: %s)
sl[0]: Način za narek (odvisen od generatorja zvoka: %s)
sl[1]: Način za narek (odvisen od enega od naslednjih generatorjev zvoka: %s)
sl[2]: Način za narek (odvisen od enega od naslednjih generatorjev zvoka: %s)
sl[3]: Način za narek (odvisen od enega od naslednjih generatorjev zvoka: %s)

note: Set main labels (for translation)
en: Introduction
sl: Uvod

en: Basic course
sl: Osnovni tečaj

en: Adaptability
sl: Prilagodljivost

en: Speed
sl: Hitrost

en: Fluidity
sl: Fluidity (tekoče tipkanje)

en: Keys:
sl: Tipke:

en: Connecting...
sl: Povezujem...

en: Overwrite user layout
sl: Prepiši (svojo razporeditev)

en: This will OVERWRITE an existent keyboard layout.
sl: Tole po PREPISALO obstoječo razporeditev tipkovnice.

en: Remove user layout
sl: Odstrani (svojo razporeditev)

en: This will REMOVE an existent keyboard layout.
sl: Tole po IZBRISALO obstoječo razporeditev tipkovnice.

en: Reset progress data
sl: Resetiraj statistike o napredku.

en: Accuracy
sl: Natančnost

en: (WPM)
sl: (B/M)

en: Errors
sl: Napak

en: Touch times (s)
sl: Štev. dotikov (s?)

en: Score
sl: Rezultat

note: Translators: your language code (first 2 letters of your po-file)
en: en
sl: sl

en: The basic course focuses on having you read the characters presented to you on screen and typing the corresponding keys. Remember to keep your hands correctly oriented on the home row of the keyboard at all times (see introduction on main menu).
sl: Bistvo osnovnega tečaja je, da za na zaslonu predstavljene znake pritisnete ustrezne tipke.  Ne pozabite vseskozi pravilno držati roke na tipkovnici (glej uvod iz glavnega menija).

en: The key set used in each series will be shown in the above message line. The [Space], [Shift] and [Enter] keys may not show up there but are used very often.
sl: Za vsako vajo bodo vse tipke, ki jih uporablja, prikazane zgoraj nad sporočilno vrstico.   Razen morda presledka ter tipk za velike črke ([Shift])) ter za novo vrstico([Enter]).

en: The message line below follows and echoes your key presses. If required, it changes and displays instructions for actions required from you.
sl: Sporočilo v spodnji vrstici sledi tvojemu tipkanju in ga ponovi. Če je potrebno, se spremeni in ti prikaže ustrezna navodila.

en: Here you may practice and improve your memorization of all keys. There will be sentences presented with nonsense words which mix some numbers and symbols.
sl: Tukaj lahko vadite in izboljšate poznavanje tipkovnice.  Pretipkati bo treba stavke iz neobstoječih besed sestavljenih iz črk, številk in simbolov.

en: In order to keep the lesson contents language and keyboard independent, accented letter combinations will probably not appear. For real word sentences, please use the fourth option of the main menu (about fluidness).
sl: Da bi ohranili jezik in tipkovnico vaj neodvisni, kombinacije naglašenih črk verjetno ne bodo prikazane. Za stavke iz pravih besed, prosimo, uporabite četrto opcijo glavnega menija (Fluidity - tekoče tipkanje...).

en: After each exercise there will be a brief statistics panel reviewing your performance along with some relevant comments.
sl: Po vsaki vaji se bodo pojavile kratke statistike o tvojem tipkanju skupaj z nekaj koristnimi komentarji.

en: This exercise is very similar to the second one, for adaptability. The difference is that here you'll type real words.
sl: Tale vaja je zelo podobna drugi (za prilagodljivost). Razlika je, da boš tukaj tipkal resnične besede.

en: The default language is the actual one of the interface. But you may select any other texts with words you would like to use. Press the 'Other' option above and add files containing those texts.
sl: Privzeti jezik je dejanski jezik, ki ga uporablja tvoj vmesnik (interface). Seveda si lahko izbereš tekste z besedami, ki bi jih rad tipkal.  Zgoraj pritisni na opcijo "Druga besedila" in dodaj datoteke s takšnimi besedili.

en: With this exercise the focus is on speed. So, you are supposed to type really fast and I will only flatter you when you deserve it!
sl: V tej vaji je poudarek na hitrosti.  Tipkaj zelo hitro, a pohvalil te bom le, če si boš res zaslužil.

en: We will now use complete sentences and paragraphs which make logical sense. This may distract you while you type if you try to understand what you are entering. The previous exercises were aimed at getting you to type without interpreting and analyzing the content.
sl: Sedaj bomo uporabili cele in smiselne stavke in odstavke, kar te lahko moti med tipkanjem, če boš poskušal razumeti, kaj vnašaš.  Cilj prejšnjih vaj je bil, da zmoreš pretipkavati brez poskušanja razumevanja in analiziranja vsebine.

en: We do not mean to imply that the typists must behave like a robot, without understanding what they type. We do aim to develop the skill of typing, making it an automatic reflex akin to the acts of walking, talking, etc. After reaching this goal, the act of typing will become automatic and require little concentration. Then you will be able to pay attention to the real meaning of the text.
sl: Ne impliciramo, da se strojepisci morajo obnašati kot roboti - brez razumevanja natipkanega.  Res želimo razviti sposobnost avtomatiziranega tipkanja podobno, kot podzavestno hodimo, govorimo in podobno.  Po dosegu tega cilja tipkanje postane avtomatično in zahteva le malo koncentracije.  Takrat boš brez težav lahko dodatno še sledil pomenu besedila.

en: These exercises are longer. Each exercise consists of three paragraphs and the emphasis is placed on correctness and rhythm, with a minimum speed requirement. Here you will be required to use the backspace key to correct any mistakes. In other words, only input without error will be accepted.
sl: Tele vaje so daljše.  Vsaka vaja je sestavljena iz treh odstavkov in poudarek je na pravilnosti in ritmu z minimalnimi zahtevami glede hitrosti.  Napake je nujno popraviti z uporabo tipke "Backspace" (vračalke).  Z drugimi besedami sprejeta bodo le popolnoma pravilno pretipkana besedila.

en: Correct positioning of the hands and fingers is very important to efficient typing. You will learn faster and type better if you follow the next recommendations.
sl: Pravilna drža rok in prstov je zelo pomembna za učinkovito tipkanje.  Naučil(a) se boš hitreje in bolje tipkati, če boš sledil(a) naslednjim navodilom.

en: The index-finger tips rest over each of the two keys which have a small raised mark, in the center of the keyboard.
sl: Namigi za kazalec se nahajajo na vsaki od obeh označenih tipk na sredini tipkovnice.

en: These marks function as 'tactile hooks' for your fingers to remain at the correct position. This way, with a little experience, you will not need to look at the keyboard to see if your fingers are properly positioned.
sl: Tele oznake ti pomagajo, da obdržiš prste na pravilnih mestih. Na tak način, z le malo vaje, ne boš rabil gledati na tipkovnico, da vidiš, ali so tvoji prsti pravilno postavljeni.

en: The tips of the other fingers lie naturally beside the index ones, over the keys on the same row of the keyboard.
sl: Namigi za ostale prste ležijo zraven tistih za kazalec na tipkah v osnovni vrstici tipkovnice.

en: The outside edges of your thumbs rest over the space bar.
sl: Zunanja roba tvojih palcev počivata nad preslednico.

en: The part of the hands closest to the wrist (the base) rest over the table, outside the keyboard. Without this kind of support the arms would quickly tire.
sl: Del roke, ki je najbližje zapestju (osnova) leži nad mizo zunaj tipkovnice.  Brez takšne opore bi se roke hitro utrudile.

en: This is referred to as the home position for the hands. From it the fingers move all over the keyboard, reaching all the keys as naturally and quickly as possible. To reach this goal one uses a specific relation between each key and finger. This relation will be learned gradually as you complete the basic course.
sl: Temu bi lahko rekli osnovni položaj za roke.  Iz njega se prsti premikajo po celi tipkovnici dosegajoč vse tipke na naraven način in kar se le da hitro.  Da dosežemo ta cilj moramo za vsako tipko upoštevati, s katerim prstom jo je treba pritisniti, kar se bomo postopoma naučili že med osnovnim tečajem.

en: When learning the relation between fingers and keys, it is very important that you only move the finger which must press the key and allow all other fingers to remain in the home position.
sl: Med učenjem, kateri prst naj pritisne katero tipko, je zelo pomembno, da premakneš le tisti prst, ki dejansko mora pritisniti tipko ter da pri tem vsi ostali prsti ostanejo na svojih osnovnih (začetnih) mestih.

en: After memorizing this relationship, you can relax the previous rule some, so that you can attain greater speed while typing.
sl: Ko si dobro zapomniš, kateremu prstu pripada katera tipka, se lahko za še hitrejše tipkanje tudi malenkost prilagodiš.  (Ne upoštevaš pravila povsem rigidno in hkrati premikaš že naslednji prst/prste.)

en: You should be prepared to start training with the basic course. It will take effort and patience to be successful as a typist. We trust you have these and look forward to your success!
sl: Po tej razlagi bi moral biti pripravljen na začetno vajo.  Treba je veliko volje in potrpljenja, da postaneš uspešen strojepisec.  Verjamemo, da ti jih ne manjka in se veselimo tvojega uspeha!

en: Step %i
sl: Korak %i

note: Recommendations
en: To position the hands
sl: Postavitev rok

note: Final words
en: Go ahead!
sl: Začni!

en: Click on any key to see which finger you must use:
sl: Pritisni katerokoli tipko
     da vidiš, kateri prst je treba uporabiti:

en: Relation between fingers and keys
sl: Tipka in njen prst

en: Keyboard
sl: Tipkovnica

en: Create or modify a custom keyboard layout
sl: Ustvari ali spremeni običajno(?) razporeditev tipkovnice

en: small finger
sl: mali prst

en: ring finger
sl: prstanec

en: middle finger
sl: sredinec

en: index finger
sl: kazalec

en: Press and edit me
sl: Pritisni in me uredi (?)

en: Lesson:
sl: Vaja:

en: Paragraphs:
sl: Odstavki:

en: Klavaro - Basic Course
sl: Klavaro - osnovni tečaj

en: Klavaro - Adaptability
sl: Klavaro - prilagodljivost

en: Adaptability exercises: automating the fingers responses, typing over all the keyboard.
sl: Vaje za prilagodljivost: avtomatizacija odziva vseh prstov pri tipkanju po celi tipkovnici.

en: Klavaro - Velocity
sl: Klavaro - hitrost

en: Velocity exercises: accelerate typing real words.
sl: Vaje za hitrost.  Pospeši tipkanje resničnih besed.

en: Klavaro - Fluidness
sl: Klavaro - tekoče tipkanje (Fluidness)

en: Fluidness exercises: accuracy typing good sense paragraphs.
sl: Vaje za tekoče tipkanje: natančno tipkanje smiselnih odstavkov.

en: End of exercise. Press [Enter] to start another.
sl: Konec vaje.  Pritisni tipko [Enter] za naslednjo.

en: Learning the key positions.
sl: Učenje kje so tipke.

en: Press any key to start the exercise.
sl: Pritisni katerokoli tipko, da začneš vajo.

en: Start typing when you are ready.
sl: Ko boš pripravljen, začni tipkati.

en: Use backspace to correct errors.
sl: Uprabi vračalko (tipko "Backspace"), da popraviš napako.

en: ps.: logging not performed for this session: the number of typed characters (%i) must be greater than %i.
sl: P.S.  Tale vaja ne šteje. Število udarcev (natipkanih znakov) (%i) mora biti večje od %i.

en: ps.: you have entered the Top 10 list, great!
sl: P.S. Prišel si na seznam "Najboljših 10".  Odlično!

en: ps.: the text you just typed doesn't seem to be similar to ordinary texts in the language currently selected: we can't account for it in the 'Top 10' contest.
sl: P.S. Besedilo, ki si ga ravnokar natipkal, ne deluje podobno običajnim besedilom v izbranem jeziku.  Zato nisi upravičen do mesta med "Najboljših 10".

note: Begin the accuracy
en: STATISTICS
sl: STATISTIKE

en: Elapsed time:
sl: Porabljen čas:

en: minute and | minutes and
sl[0]: minuta in
sl[1]: minuti in
sl[2]: minute in
sl[3]: minut in

en: second | seconds
sl[0]: sekunda
sl[1]: sekundi
sl[2]: sekunde
sl[3]: sekund

en: Error ratio:
sl: Delež napak:

en: Accuracy:
sl: Natančnost:

en: Goal:
sl: Cilj:

en: Characters per second:
sl: Udarcev na sekundo:

en: (CPS)
sl: (U/S)

en: Words per minute:
sl: Besed na minuto:

en: Fluidness:
sl: Tekoče tipkanje:

en: Comments:
sl: Komentarji:

en: space
sl: presledek

note: Translators: the name of the Return key
en: enter
sl: "enter" (nova vrstica)

en: apostrophe
sl: opuščaj

note: Translators: double quote symbol: "
en: quote
sl: narekovaj

note: Translators: ampersand symbol: &
en: ampersand
sl: znak "&" (?)

note: Error frequencies or touch times
en: Character
sl: znak

en: Date & Time
sl: Datum in čas

en: Positions of keys seems to be learned!
sl: Kaže, da si se naučil(a) pozicije tipk.

en:  Congratulations!
     You have accomplished the entire basic course.
     Go to the next type of exercise: adaptability.
     There you will practice mainly the accuracy.
sl:  Čestitke!
    Opravil(a) si celoten osnovni tečaj.
     Idi na naslednjo vrsto vaj - prilagodljivost.
     Tam boš vadil(a) predvsem natančnost.

en:  All right, now you got it!
     Go to the next lesson.
sl:  Odlično, naučil(a) si se!
     Kar na naslednjo vajo.

en:  Your accuracy rate is below %.0f%%...
     Could you please try again to improve it?
sl:  Tvoja natančnost je pod %.0f%%...
     Bi se jo prosim potrudil(a) izboljšati?

en:  You are doing well. But...
     Could you make the accuracy reach %.0f%%?
sl:  Dobro ti gre, a...
     Bi lahko tvoja natančnost dosegla %.0f%%?

en:  You are almost there, but your accuracy rate is still below %.0f%%.
     Try a few more times, or maybe you're getting upset, so go to another kind of exercise.
sl: Skoraj ti je uspelo.  A je natančnost še vedno pod %.0f%%.
     Poskusi še nekajkrat.  Če pa si že razburjen, pojdi raje na katero drugo vrsto vaj.

en:  Very good!
     You succeeded with an accuracy rate above %.0f%%.
     Now it is time to increase your velocity.
     Go to the 3rd exercise at the main menu.
sl:  Zelo dobro!
    Uspela ti je natančnost nad %.0f%%.
     Zdaj je čas, da povečaš hitrost.
     Idi na tretjo vajo iz osnovnega menuja.

en: Pasted_or_dropped
sl: Prilepljeno_ali_spuščeno

en:  You are just beginning.
     Be patient, try it again every day, rest and don't worry so much:
     persistence and practice will improve your velocity.
sl: Šele začel si.
     Bodi potrpežljiv. Poskušaj vsak dan ponovno.  Spočij si in ne
     skrbi toliko.  Vztrajnost in vaja bosta povečali tvojo hitrost.

en:  Still away from the highway. You can do better...
     Try to reach at least %.0f WPM.
sl:  Še ni dovolj dobro. Zmoreš bolje...
     Poskušaj doseči vsaj %.0f besed/minuto.

en:  You are doing well, but need to go faster.
     And don't forget the accuracy. Try to get %.0f WPM.
sl: Dobro ti gre, a je treba hitreje.
     In ne pozabi na natančnost. Poskusi doseči vsaj %.0f besed/minuto.

en:  Fine. Now you need to start running.
     Can you reach %.0f WPM?
sl:  Lepo.  Zdaj bi bilo treba začeti "tekati".
     Ali lahko dosežeš %.0f B/M?

en:  Very good. You are almost there.
     Can you finally reach %.0f WPM?
sl:  Zelo dobro.  Cilj skoraj dosežen.
     Ali lahko končno dosežeš %.0f B/M?

en:  Excellent. For this course, that is enough.
     Try now the fluidness exercises, OK?
sl: Odlično.  Za tale tečaj je kar dovolj.
    Poskusi še vaje v natančnosti (fluidness).  Velja?

en:  Fast! Are you a professional?
     So, try to get %.0f WPM!
sl:  To je pa res hitro!  Si profesionalec?
     Torej poskusi doseči %.0f B/M!

note: Translators: Speed Racer is a reference to a Japanese anime franchise about automobile racing, also known as Mach GoGoGo.
en:  Ranking good, Speed Racer! Are you afraid of reaching %.0f WPM?
sl: Visoko na lestvici, Šprinter!  Ali si upaš doseči %.0f B/M?

note: Translators: feel free to change the reference to that martial art, if you find another good analogy.
en:  Kung-fu mastery!
     Can you fly at %.0f WPM?
sl:  Kung-fu mojster!
     Ali lahko letiš na %.0f besed/minuto?

note: Translators: Dvorak here means that infamous ergonomic keyboard layout. Feel free to change the speed mastery analogy.
en:  Dvorak master!
     I have no words to express my admiration!
sl:  Mojster Dvoraka!
     Nimam besed, da izrazim svoje občudovanje.

en:  You type accurately but not so fast.
     Can you reach %.0f WPM?
sl:  Tipkaš zelo natančno, a ne pretirano hitro.
     Ali lahko dosežeš %.0f besed/minuto?

en:  Your rhythm is not so constant. Calm down.
     For now, try to make the fluidness greater than %i%%.
sl:  Tvoj ritem tipkanja ni preveč konstanten. Umiri se.
     Za zdaj poskušaj natančnost (fluidness) povečati čez %i%%?

en:  You are almost getting there. Type more fluently.
     I want a fluidness greater than %.0f%%.
sl:  Skoraj!  Tipkaj bolj tekoče (fluently)?
     Želim si natančnost (fluidness) večjo od %.0f%%.

en:  Congratulations!
     It seems to me that you are a professional.
     You don't need this program (me) anymore.
     Hope you have enjoyed. Thanks and be happy!
sl:  Čestitke!
     Kot kaže, si profesionalec.
     Ne potrebuješ me (tale program) nič več.
     Upam, da si užival(a).  Hvala in vso srečo!

en:  How can you type so fast?
     You have exceeded all my expectations.
     Are you a machine? Could you teach me?
     I can not help you anymore. Go to an expert!
sl:  Kako ti uspeva tipkati tako hitro?
     Presegel si vsa moja pričakovanja.
     Ali si stroj?  Bi ti učil(a) mene?
     Ne morem ti več pomagati.  Poišči si strokovnjaka!

en: Name
sl: Ime

en: Chars
sl: Udarcev (znakov?)

en: When
sl: Kdaj

en: Local scores
sl: lokalni rezultati

en: External scores
sl: Zunanji rezultati

en: Empty ranking. Please practice fluidness.
sl: Prazen seznam najboljših. Prosim vadi tekoče tipkanje (fluidness).

en: Not able to download files
sl: Ne morem prenesti datotek.

en: not found
sl: ni najdeno

en: Are you sure you have it installed in your system?
sl: Ali si prepričan(a), da je inštalirano na tvojem računalniku?

en: Could not download file from the host server.
sl: Ni mi uspelo naložiti datoteke s strežnika (host).

en: Not able to upload files
sl: Ne morem naložiti datoteke.

en: Could not upload/download scores.
sl: Rezultatov ni bilo mogoče naložiti (upload/download).
