libkldap - en to da translation catalogue (46 entries)

en: No LDAP Support...
da: Ingen LDAP-understøttelse...

en: An error occurred during the connection initialization phase.
da: En fejl opstod under forbindelsens initialiseringsfase.

en: Cannot set protocol version to %1.
da: Kan ikke sætte protokolversion til %1.

en: Cannot set timeout to %1 second. | Cannot set timeout to %1 seconds.
da[0]: Kan ikke sætte tidsudløb til %1 sekund.
da[1]: Kan ikke sætte tidsudløb til %1 sekunder.

en: Could not set CA certificate file.
da: Kunne ikke sætte CA-certifikatfil.

en: Invalid TLS require certificate mode.
da: Ugyldig TLS kræv-certifikat-tilstand.

en: Could not set TLS require certificate mode.
da: Kunne ikke sætte TLS kræv-certifikat-tilstand.

en: Could not initialize new TLS context.
da: Kunne ikke initialisere ny TLS-kontekst.

en: TLS support not available in the LDAP client libraries.
da: TLS-understøttelse er ikke tilgængelig i LDAP-klientbibliotekerne.

en: Cannot set size limit.
da: Kan ikke sætte størrelsesgrænse.

en: Cannot set time limit.
da: Kan ikke sætte tidsgrænse.

en: Cannot initialize the SASL client.
da: Kan ikke initialisere SASL-klienten.

en: LDAP support not compiled in. Please recompile libkldap with the OpenLDAP (or compatible) client libraries, or complain to your distribution packagers.
da: LDAP-understøttelse er ikke oversat ind. Genoversæt venligst likldap med OpenLDAP (eller kompatible) klientbiblioteker, eller klag til de pakkeansvarlige hos din distribution.

en: Cannot access to server. Please reconfigure it.
da: Kan ikke tilgå serveren. Omkonfigurér den.

[ctx: @title:window]
en: Add Host
da: Tilføj vært

en: LDAP password is stored as clear text, do you want to store it in kwallet?
da: LDAP-adgangskoden gemmes som klartekst, vil du gemme det i KWallet?

en: Store clear text password in Wallet
da: Gem klartekst-adgangskode i tegnebogen

[ctx: @title:window]
en: Edit Host
da: Redigér vært

en: Do you want to remove setting for host "%1"?
da: Vil du fjerne indstillingen for værten "%1"?

en: Remove Host
da: Fjern vært

en: Check all servers that should be used:
da: Markér alle servere der skal bruges:

en: &Add Host...
da: &Tilføj vært...

en: &Edit Host...
da: R&edigér vært...

en: &Remove Host
da: &Fjern vært

en: User:
da: Bruger:

en: Realm:
da: Område:

en: Password:
da: Adgangskode:

en: Host:
da: Vært:

en: LDAP version:
da: LDAP-version:

[ctx: default ldap size limit]
en: Default
da: Standard

en: Size limit:
da: Størrelsesgrænse:

en:  sec
da:  sek.

[ctx: default ldap time limit]
en: Default
da: Standard

en: Time limit:
da: Tidsgrænse:

en: No paging
da: Ingen side

en: Page size:
da: Sidestørrelse:

en: Query Server
da: Forespørg server

[ctx: @option:radio set no security]
en: No
da: Nej

en: Security:
da: Sikkerhed:

[ctx: @option:radio anonymous authentication]
en: Anonymous
da: Anonym

[ctx: @option:radio simple authentication]
en: Simple
da: Simpel

en: Authentication:
da: Autentificering:

en: SASL mechanism:
da: SASL-mekanisme:

en: Check server
da: Tjek server

[ctx: @title:window]
en: LDAP Query
da: LDAP-forespørgsel

[ctx: %1 is a url to ldap server]
en: Unknown error connecting %1
da: Ukendt fejl ved forbindelse til %1
