libkldap - en to fi translation catalogue (48 entries)

en: No LDAP Support...
fi: Ei LDAP-tukea…

en: An error occurred during the connection initialization phase.
fi: Sattui virhe alustettaessa yhteyttä.

en: Cannot set protocol version to %1.
fi: Yhteyskäytännön versioksi ei voi asettaa %1.

en: Cannot set timeout to %1 second. | Cannot set timeout to %1 seconds.
fi[0]: Aikakatkaisua ei voi asettaa %1 sekuntiin.
fi[1]: Aikakatkaisua ei voi asettaa %1 sekuntiin.

en: Could not set CA certificate file.
fi: CA-varmennetiedostoa ei voitu asettaa.

en: Invalid TLS require certificate mode.
fi: Virheellinen TLS:n vaatima varmennetila.

en: Could not set TLS require certificate mode.
fi: TLS:n vaatimaa varmennetilaa ei voitu asettaa.

en: Could not initialize new TLS context.
fi: Uutta TLS-kontekstia ei voitu alustaa.

en: TLS support not available in the LDAP client libraries.
fi: TLS-tukea ei ole saatavilla LDAP-asiakaskirjastoissa.

en: Cannot set size limit.
fi: Kokorajoitusta ei voi asettaa.

en: Cannot set time limit.
fi: Aikarajoitusta ei voi asettaa.

en: Cannot initialize the SASL client.
fi: SASL-asiakasta ei voi alustaa.

en: LDAP support not compiled in. Please recompile libkldap with the OpenLDAP (or compatible) client libraries, or complain to your distribution packagers.
fi: LDAP-tukea ei ole käännetty. Käännä libkldap uudelleen OpenLDAP- tai yhteensopivalla asiakaskirjastolla tai valita jakelusi paketoijille.

en: Cannot access to server. Please reconfigure it.
fi: Palvelimeen ei saa yhteyttä: määritä sen asetukset uudelleen.

[ctx: @title:window]
en: Add Host
fi: Lisää palvelin

en: LDAP password is stored as clear text, do you want to store it in kwallet?
fi: LDAP-salasana tallennetaan salaamattomana tekstinä: haluatko tallentaa sen lompakkoon?

en: Store clear text password in Wallet
fi: Tallenna salasana salaamattomana lompakkoon

[ctx: @title:window]
en: Edit Host
fi: Muokkaa palvelinta

en: Do you want to remove setting for host "%1"?
fi: Haluatko poistaa asetuksen palvelimelta ”%1”?

en: Remove Host
fi: Poista palvelin

en: Check all servers that should be used:
fi: Valitse kaikki palvelimet, joita tulisi käyttää:

en: &Add Host...
fi: L&isää palvelin…

en: &Edit Host...
fi: &Muokkaa palvelinta…

en: &Remove Host
fi: P&oista palvelin

en: User:
fi: Käyttäjä:

en: Realm:
fi: Alue:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Host:
fi: Palvelin:

en: Port:
fi: Portti:

en: LDAP version:
fi: LDAP-versio:

[ctx: default ldap size limit]
en: Default
fi: Oletus

en: Size limit:
fi: Kokorajoitus:

en:  sec
fi:  s

[ctx: default ldap time limit]
en: Default
fi: Oletus

en: Time limit:
fi: Aikarajoitus:

en: No paging
fi: Ei sivutusta

en: Page size:
fi: Sivutuksen koko:

en: Query Server
fi: Kysy palvelimelta

en: Filter:
fi: Suodatin:

[ctx: @option:radio set no security]
en: No
fi: Ei

en: Security:
fi: Salaus:

[ctx: @option:radio anonymous authentication]
en: Anonymous
fi: Nimetön

[ctx: @option:radio simple authentication]
en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Authentication:
fi: Todennus:

en: SASL mechanism:
fi: SASL-mekanismi:

en: Check server
fi: Tarkista palvelin

[ctx: @title:window]
en: LDAP Query
fi: LDAP-kysely

[ctx: %1 is a url to ldap server]
en: Unknown error connecting %1
fi: Tuntematon virhe yhdistettäessä palvelimeen %1
