libkldap - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: No LDAP Support...
hi: कोई एलडीएपी समर्थन नहीं....

en: An error occurred during the connection initialization phase.
hi: कनेक्शन को चालू करने के दौरान एक त्रुटि हुई.

en: Cannot set protocol version to %1.
hi: प्रोटोकॉल संस्करण %1 सेट नहीं किया जा सका.

en: TLS support not available in the LDAP client libraries.
hi: एलडीएपी क्लाएंट लाइब्रेरी में टीएलएस समर्थन उपलब्ध नहीं है.

en: Cannot set size limit.
hi: आकार सीमा नियत नहीं कर सका.

en: Cannot set time limit.
hi: समय सीमा नियत नहीं कर सका.

en: Cannot initialize the SASL client.
hi: एसएएसएल क्लाएंट प्रारंभ नहीं किया जा सका.

en: User:
hi: उपयोक्ता:

en: Bind DN:
hi: बाइंड डीएन:

en: Realm:
hi: रीयल्म:

en: Password:
hi: पासवर्ड:

en: Host:
hi: होस्टः

en: Port:
hi: पोर्टः

en: LDAP version:
hi: एलडीएपी संस्करण:

en: Size limit:
hi: आकार सीमा:

en:  sec
hi: सेक.

en: Time limit:
hi: समय सीमा:

en: No paging
hi: पेजिंग नहीं

en: Page size:
hi: पृष्ठ आकार:

en: Query Server
hi: क्वैरी सर्वर

en: Filter:
hi: फ़िल्टर:

en: SASL mechanism:
hi: एसएएसएल मेकेनिज़्म
