libkldap - en to pa translation catalogue (20 entries)

en: No LDAP Support...
pa: ਕੋਈ LDAP ਸਹਿਯੋਗ ਨਹੀਂ...

en: User:
pa: ਯੂਜ਼ਰ:

en: Realm:
pa: ਰੀਲੇਅ:

en: Password:
pa: ਪਾਸਵਰਡ:

en: Host:
pa: ਹੋਸਟ:

en: Port:
pa: ਪੋਰਟ:

en: LDAP version:
pa: LDAP ਵਰਜਨ:

[ctx: default ldap size limit]
en: Default
pa: ਡਿਫਾਲਟ

en: Size limit:
pa: ਆਕਾਰ ਲਿਮਟ:

en:  sec
pa:  ਸਕਿੰਟ

[ctx: default ldap time limit]
en: Default
pa: ਡਿਫਾਲਟ

en: Time limit:
pa: ਸਮਾਂ ਲਿਮਟ:

en: No paging
pa: ਪੇਜ਼ਿੰਗ ਨਹੀਂ

en: Page size:
pa: ਸਫ਼ਾ ਆਕਾਰ:

en: Query Server
pa: ਕਿਊਰੀ ਸਰਵਰ

en: Filter:
pa: ਫਿਲਟਰ:

[ctx: @option:radio set no security]
en: No
pa: ਨਹੀਂ

[ctx: @option:radio anonymous authentication]
en: Anonymous
pa: ਅਗਿਆਤ

[ctx: @option:radio simple authentication]
en: Simple
pa: ਸੈਂਪਲ

en: SASL mechanism:
pa: SASL ਢੰਗ:
