libkldap - en to ro translation catalogue (48 entries)

en: No LDAP Support...
ro: Niciun suport LDAP…

en: An error occurred during the connection initialization phase.
ro: A intervenit o eroare în timpul fazei de inițializare a conexiunii.

en: Cannot set protocol version to %1.
ro: Imposibil de stabilit versiunea protocolului la %1.

en: Cannot set timeout to %1 second. | Cannot set timeout to %1 seconds.
ro[0]: Imposibil de stabilit temporizarea la %1 secundă.
ro[1]: Imposibil de stabilit temporizarea la %1 secunde.
ro[2]: Imposibil de stabilit temporizarea la %1 de secunde.

en: Could not set CA certificate file.
ro: Nu s-a putut inițializa fișierul cu certificat al autorității de certificare.

en: Invalid TLS require certificate mode.
ro: Regim eronat de necesitate a certificatului TLS.

en: Could not set TLS require certificate mode.
ro: Nu s-a putut inițializa regimul de necesitate a certificatului TLS.

en: Could not initialize new TLS context.
ro: Nu s-a putut inițializa noul context TLS.

en: TLS support not available in the LDAP client libraries.
ro: Suportul pentru TLS nu este disponibil în bibliotecile clientului LDAP.

en: Cannot set size limit.
ro: Imposibil de stabilit limita de dimensiune.

en: Cannot set time limit.
ro: Imposibil de stabilit limita de timp.

en: Cannot initialize the SASL client.
ro: Imposibil de inițializat clientul SASL.

en: LDAP support not compiled in. Please recompile libkldap with the OpenLDAP (or compatible) client libraries, or complain to your distribution packagers.
ro: Suportul pentru LDAP nu e inclus. Recompilați libkldap împreună cu bibliotecile-client OpenLDAP (sau compatibile), sau anunțați împachetatorii distribuției.

en: Cannot access to server. Please reconfigure it.
ro: Serverul nu poate fi accesat. Reconfigurați-l.

[ctx: @title:window]
en: Add Host
ro: Adaugă gazdă

en: Configure
ro: Configurează

en: Activities
ro: Activități

en: Show only ldap servers on current activity
ro: Arată numai servere LDAP din activitatea actuală

[ctx: @title:window]
en: Edit Host
ro: Modifică gazda

en: Do you want to remove setting for host "%1"?
ro: Doriți să eliminați configurările pentru gazda „%1”?

[ctx: @title:window]
en: Remove Host
ro: Elimină gazda

[ctx: @label:textbox]
en: Check all servers that should be used:
ro: Bifați toate serverele de utilizat:

[ctx: @action:button]
en: &Add Host…
ro: &Adaugă gazdă…

[ctx: @action:button]
en: &Edit Host…
ro: &Modifică gazda…

[ctx: @action:button]
en: &Remove Host
ro: Elimină g&azda

en: User:
ro: Utilizator:

en: Bind DN:
ro: DN de legătură:

en: Realm:
ro: Domeniu:

en: Password:
ro: Parolă:

en: Host:
ro: Gazdă:

en: LDAP version:
ro: Versiune LDAP:

[ctx: default ldap size limit]
en: Default
ro: Implicită

en: Size limit:
ro: Limită dimensiune:

[ctx: default ldap time limit]
en: Default
ro: Implicită

en: Time limit:
ro: Limită de timp:

en: No paging
ro: Fără paginare

en: Page size:
ro: Dimensiune pagină:

[ctx: @action:button]
en: Query Server
ro: Interoghează serverul

en: Filter:
ro: Filtru:

[ctx: @option:radio set no security]
en: No
ro: Fără

en: Security:
ro: Securitate:

[ctx: @option:radio anonymous authentication]
en: Anonymous
ro: Anonim

[ctx: @option:radio simple authentication]
en: Simple
ro: Simplă

en: Authentication:
ro: Autentificare:

en: SASL mechanism:
ro: Mecanism SASL:

[ctx: @title:window]
en: Check server
ro: Verificarea serverului

[ctx: @title:window]
en: LDAP Query
ro: Interogare LDAP

[ctx: %1 is a url to ldap server]
en: Unknown error connecting %1
ro: Eroare necunoscută la conectarea %1
