libkldap5 - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (28 entries)

en: No LDAP Support...
sr@ijekavianlatin: Nema podrške za LDAP...

en: An error occurred during the connection initialization phase.
sr@ijekavianlatin: Greška u fazi pripremanja veze.

en: Cannot set protocol version to %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da postavim verziju protokola na %1.

en: Cannot set timeout to %1 second. | Cannot set timeout to %1 seconds.
sr@ijekavianlatin[0]: Ne mogu da postavim prekovrijeme na %1 sekundu.
sr@ijekavianlatin[1]: Ne mogu da postavim prekovrijeme na %1 sekunde.
sr@ijekavianlatin[2]: Ne mogu da postavim prekovrijeme na %1 sekundi.
sr@ijekavianlatin[3]: Ne mogu da postavim prekovrijeme na %1 sekundu.

en: TLS support not available in the LDAP client libraries.
sr@ijekavianlatin: Nema podrške za TLS u klijentskim bibliotekama LDAP klijenta.

en: Cannot set size limit.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da postavim ograničenje veličine.

en: Cannot set time limit.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da postavim ograničenje vremena.

en: Cannot initialize the SASL client.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pripremim SASL klijent.

en: LDAP support not compiled in. Please recompile libkldap with the OpenLDAP (or compatible) client libraries, or complain to your distribution packagers.
sr@ijekavianlatin: Podrška za LDAP nije ugrađena. Izgradite ponovo „libkldap“ sa klijentskim bibliotekama OpenLDAP‑a (ili saglasnim), ili se požalite paketarima svoje distribucije.

en: Cannot access to server. Please reconfigure it.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pristupim serveru. Podesite ga ponovo.

en: User:
sr@ijekavianlatin: Korisnik:

en: Bind DN:
sr@ijekavianlatin: DN sveze:

en: Realm:
sr@ijekavianlatin: Carstvo:

en: Password:
sr@ijekavianlatin: Lozinka:

en: Host:
sr@ijekavianlatin: Domaćin:

en: LDAP version:
sr@ijekavianlatin: Verzija LDAP‑a:

[ctx: default ldap size limit]
en: Default
sr@ijekavianlatin: podrazumijevano

en: Size limit:
sr@ijekavianlatin: Ograničenje veličine:

en:  sec
sr@ijekavianlatin:  sek.

[ctx: default ldap time limit]
en: Default
sr@ijekavianlatin: podrazumijevano

en: Time limit:
sr@ijekavianlatin: Ograničenje vremena:

en: No paging
sr@ijekavianlatin: bez straničenja

en: Page size:
sr@ijekavianlatin: Veličina stranice:

[ctx: @option:radio set no security]
en: No
sr@ijekavianlatin: nikakva

[ctx: @option:radio anonymous authentication]
en: Anonymous
sr@ijekavianlatin: anonimna

[ctx: @option:radio simple authentication]
en: Simple
sr@ijekavianlatin: jednostavna

en: SASL mechanism:
sr@ijekavianlatin: Mehanizam SASL‑a:

[ctx: %1 is a url to ldap server]
en: Unknown error connecting %1
sr@ijekavianlatin: Nepoznata greška pri povezivanju sa %1
