kwatchgnupg - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Original Author
ar: المؤلّف الأصليّ

en: KWatchGnuPG
ar: مراقبك لِ‍GnuPG

en: GnuPG log viewer
ar: عارض سجلّات GnuPG

en: (c) 2004 Klarälvdalens Datakonsult AB
ar: © ٢٠٠٤ لِ‍ Klarälvdalens Datakonsult AB

en: WatchGnuPG
ar: مراقب GnuPG

en: &Executable:
ar: ال&تّنفيذيّ:

en: &Socket:
ar: الم&قبس:

en: None
ar: بلا

en: Basic
ar: أساسيّ

en: Advanced
ar: متقدّم

en: Expert
ar: خبير

en: Guru
ar: أستاذ

en: Default &log level:
ar: مستوى التّ&سجيل المبدئيّ:

en: Log Window
ar: نافذة التّسجيل

[ctx: history size spinbox suffix]
en:  line |  lines
ar[0]:  (لا أسطر)
ar[1]:  (سطر واحد)
ar[2]:  (سطران)
ar[3]:  أسطر
ar[4]:  سطرًا
ar[5]:  سطر

en: unlimited
ar: بلا حدّ

en: &History size:
ar: حجم ال&تّأريخ:

en: Set &Unlimited
ar: اج&عله بلا حدّ

en: Enable &word wrapping
ar: فعّل ل&فّ الكلمات

en: [%1] Log cleared
ar: [%1] مُسح السّجلّ

en: C&lear History
ar: ام&سح التّأريخ

en: [%1] Log stopped
ar: [%1] توقّف التّسجيل

en: The watchgnupg logging process could not be started.
    Please install watchgnupg somewhere in your $PATH.
    This log window is unable to display any useful information.
ar: تعذّر بدء عمليّة watchgnupg.
    رجاءً ثبّت watchgnupg في مكان ما في ‎$PATH.
    تعذّر على نافذة التسجيل عرض أيّة معلومات مفيدة.

en: [%1] Log started
ar: [%1] بدأ التّسجيل

en: There are no components available that support logging.
ar: لا مكوّنات متوفّرة تدعم التّسجيل.

en: The watchgnupg logging process died.
    Do you want to try to restart it?
ar: ماتت عمليّة watchgnupg.
    أتريد تجربة إعادة بدئها؟

en: Try Restart
ar: جرّب الإعادة

en: Do Not Try
ar: لا تجرّب

en: ====== Restarting logging process =====
ar: ====== يُعيد عمليّة التّسجيل =====

en: The watchgnupg logging process is not running.
    This log window is unable to display any useful information.
ar: عمليّة watchgnupg لا تعمل.
    تعذّر على نافذة التسجيل عرض أيّة معلومات مفيدة.

en: Save Log to File
ar: احفظ السّجلّ في ملفّ

en: Could not save file %1: %2
ar: تعذّر حفظ الملفّ %1: ‏%2

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ar: &ملفّ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ar: شريط الأدوات الرّئيسيّ

en: KWatchGnuPG Log Viewer
ar: عارض السّجلّات «مراقبك لِ‍GnuPG»
