kleopatra - en to ast translation catalogue (48 entries)

[ctx: @info]
en: This key has expired. You cannot certify it.
ast: Esta clave caducó. Nun pues certificala.

en: An error occurred: %1
ast: Prodúxose un error: %1

[ctx: Count of revocations in a CRL]
en: Entries:
ast: Entraes:

[ctx: description of filename filter]
en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: Clipboard
ast: Cartafueyu

en: New signatures:
ast: Firmes nueves:

en: New groups:
ast: Grupos nuevos:

[ctx: @info]
en: No certificates found
ast: Nun s'atopó nengún certificáu

[ctx: @info:status]
en: Updating key...
ast: Anovando la clave…

[ctx: @info:status]
en: Updating certificate...
ast: Anovando'l certificáu…

en: You cannot revoke this certification.
ast: Nun pues revocar esta certificación.

[ctx: @item never show expiry notification]
en: never
ast: enxamás

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Smart Cards
ast: Tarxetes intelixentes

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en: hour
ast: hora

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: &LDAP Requests
ast: Solicitúes &LDAP

[ctx: @info]
en: There were no errors.
ast: Nun hebo nengún error.

en: %1: All operations completed.
ast: %1: Completáronse toles operaciones.

en: All operations completed.
ast: Completáronse toles operaciones.

[ctx: @info]
en: This certificate expires today.
ast: Esti certificáu caduca güei.

[ctx: @title:window]
en: Advanced Settings
ast: Configuración avanzada

en: Algorithm:
ast: Algoritumu:

en: There is a problem.
ast: Hai un problema.

en: Updating...
ast: Anovando…

en: Organization
ast: Organización

en: Street
ast: Cai

en: City
ast: Ciudá

en: State
ast: Estáu

en: Country
ast: País

en: Tags:
ast: Etiquetes:

[ctx: Name of a group of keys]
en: Name:
ast: Nome:

[ctx: @title:column]
en: Status
ast: Estáu

[ctx: @title:column]
en: Usage
ast: Usu

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
ast: Algoritumu

en: smart card
ast: tarxeta intelixente

en: on this computer
ast: nesti ordenador

en: Tags
ast: Etiquetes

en: never
ast: enxamás

en: Encryption
ast: Cifráu

note: i18n: ectx: Menu (certMenu) i18n: ectx: Menu (listview_popup)
en: &Certificates
ast: &Certificaos

note: i18n: ectx: Menu (_tools)
en: &Tools
ast: &Ferramientes

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ast: &Configuración

en: unexpected error
ast: error inesperáu

en: Could not write to clipboard
ast: Nun se pudo escribir nel cartafueyu

[ctx: @info]
en: Reading certificates from smart card ...
ast: Lleendo los certificaos d'esta tarxeta intelixente…

en: Technical Details
ast: Detalles téunicos

en: New Tab
ast: Llingüeta nueva

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to Kleopatra %1
ast: Afáyate en Kleopatra %1
