kdepim - en to bs translation catalogue (33 entries)

en: Original Author
bs: Originalni autor

en: KWatchGnuPG
bs: KVočGnuPG

en: GnuPG log viewer
bs: Pregledač GnuPG-ovog dnevnika

en: WatchGnuPG
bs: VočGnuPG

en: &Executable:
bs: Izvršni:

en: &Socket:
bs: Soket:

en: None
bs: Nijedan

en: Basic
bs: Osnovni

en: Advanced
bs: Napredni

en: Expert
bs: Ekspert

en: Default &log level:
bs: Podrazumijevani nivo dnevnika:

en: Log Window
bs: Prozor dnevnika

[ctx: history size spinbox suffix]
en:  line |  lines
bs[0]:  linija
bs[1]:  linije
bs[2]:  linija

en: unlimited
bs: neograničeno

en: &History size:
bs: Veličina istorijata:

en: Set &Unlimited
bs: Postavi neograničeno

en: Enable &word wrapping
bs: Omogući prelom teksta

en: [%1] Log cleared
bs: [%1] zapis obrisan

en: C&lear History
bs: Isprazni istorijat

en: [%1] Log stopped
bs: [%1] zapis zaustavljen

en: The watchgnupg logging process could not be started.
    Please install watchgnupg somewhere in your $PATH.
    This log window is unable to display any useful information.
bs: Vočgnupg proces prijavljivanja ne može biti pokrenut.
    Instalirajte watchgnupg negdje u Vašem $PATH.
    Ovaj prozor zapisa nije u mogućnosti da prikaže bilo koju korisnu informaciju.

en: [%1] Log started
bs: [%1] zapis pokrenut

en: There are no components available that support logging.
bs: Ne postoje dostupne nove komponente koje podržavaju dnevnik.

en: The watchgnupg logging process died.
    Do you want to try to restart it?
bs: Proces nadgledanja watchgnupg je zaginuo.
    Da li želite da pokušate da ga opet pokrenete?

en: Try Restart
bs: Pokušaj restart

en: Do Not Try
bs: Ne pokušavaj

en: ====== Restarting logging process =====
bs: ====== Počinjem proces dnevnika =====

en: The watchgnupg logging process is not running.
    This log window is unable to display any useful information.
bs: Vočgnupg proces zapisivanja nije pokrenut.
    Ovaj prozor zapisa nije u mogućnosti da prikaže bilo koju korisnu informaciju.

en: Save Log to File
bs: Snimi dnevnik u datoteku

en: Could not save file %1: %2
bs: Nisam mogao da sačuvam datoteku %1: %2

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bs: &Datoteka

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna traka alata

en: KWatchGnuPG Log Viewer
bs: Pregledač KWatchGnuPG-ovog dnevnika
