kleopatra - en to ca@valencia translation catalogue (1889 entries)

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Former Maintainer
ca@valencia: Mantenidor anterior

[ctx: @info:credit]
en: UX redesign of smartcard view and certificate details
ca@valencia: Redisseny de la IU de la vista de targetes intel·ligents i detalls de certificats

[ctx: @info:credit]
en: Mail viewer
ca@valencia: Visor de correu

en: Backend configuration framework, KIO integration
ca@valencia: Marc de treball de la configuració del dorsal, integració KIO

en: Resident gpgme/win wrangler, UI Server commands and dialogs
ca@valencia: Domador resident del gpgme/win, ordres del servidor IU i diàlegs

en: DN display ordering support, infrastructure
ca@valencia: Funcionament de l'ordenació en mostrar el DN, infraestructura

en: Qt5 port, general code maintenance
ca@valencia: Adaptació a les Qt5, manteniment general del codi

en: Original Author
ca@valencia: Autor original

en: Key-state dependent colors and fonts in the certificates list
ca@valencia: Colors i lletres dependents de l'estat de les claus en la llista de certificats

en: Artwork
ca@valencia: Grafisme

[ctx: Preceeds a list of applications/libraries used by Kleopatra]
en: Uses:
ca@valencia: Usos:

en: Certificate manager and cryptography app
ca@valencia: Aplicació de gestió de certificats i criptografia

[ctx: @info:credit]
en: © 2001-%1 The Kleopatra developers
ca@valencia: © 2001-%1 Els desenvolupadors de Kleopatra

[ctx: @info]
en: <p>An error occurred while trying to add an ADSK to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
ca@valencia: <p>S'ha produït un error en provar d'afegir un ADSK a <b>%1</b>:</p> <p>%2</p>

[ctx: @info]
en: ADSK added successfully.
ca@valencia: ADSK s'ha afegit correctament.

[ctx: @info]
en: By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate. Do you want to add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate?
ca@valencia: En afegir un ADSK al vostre certificat, permeteu que el propietari d'ADSK desencripte tots els missatges nous que estan encriptats per al vostre certificat. Voleu afegir al vostre certificat ADSK especificat en la configuració de GnuPG?

[ctx: @title:dialog]
en: Add ADSK
ca@valencia: Afig un ADSK

en: Add ADSK
ca@valencia: Afig un ADSK

en: <p>An error occurred while trying to add a new subkey to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
ca@valencia: <p>S'ha produït un error en provar d'afegir una subclau nova a <b>%1</b>:</p> <p>%2</p>

en: Subkey added successfully.
ca@valencia: La subclau s'ha afegit correctament.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to add the user ID: <message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error en intentar afegir l'ID d'usuari: <message>%1</message></para>

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Error
ca@valencia: S'ha produït un error en afegir un ID d'usuari

[ctx: @info]
en: User ID successfully added.
ca@valencia: L'ID d'usuari s'ha afegit correctament.

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Succeeded
ca@valencia: S'ha afegit l'ID d'usuari

en: Failed to find the PIV card with the serial number: %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la targeta PIV amb el número de sèrie: %1

[ctx: @info]
en: Authenticating to the card failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut autenticar la targeta: %1

en: Please enter the PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
ca@valencia: Introduïu la clau d'administració de l'aplicació de la targeta PIV en format codificat hexadecimal.

[ctx: @info]
en: No empty smart card was found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap targeta intel·ligent buida.

en: Failed to find the card with the serial number: %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la targeta amb el número de sèrie: %1

[ctx: @info]
en: No slot found for subkey %1 on the smart card.
ca@valencia: No s'ha trobat cap ranura per a la subclau %1 a la targeta intel·ligent.

en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la targeta OpenPGP amb el número de sèrie: %1

[ctx: @info]
en: Copying the key to the card failed.
ca@valencia: No s'ha pogut copiar la clau a la targeta.

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para>
ca@valencia: <para>La clau s'ha copiat a la targeta intel·ligent.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para><para>A backup was exported to <filename>%1</filename></para>
ca@valencia: <para>La clau s'ha copiat a la targeta intel·ligent.</para><para>S'ha exportat una còpia de seguretat a <filename>%1</filename></para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the secret key stored on this computer?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir la còpia de la clau secreta emmagatzemada en este ordinador?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Deletion
ca@valencia: Confirmeu la supressió

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the secret key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>No s'ha pogut suprimir la còpia de la clau secreta emmagatzemada en este ordinador:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Copying the key to the card failed:</para><para><message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>No s'ha pogut copiar la clau a la targeta:</para><para><message>%1</message></para>

en: Sorry! No suitable certificate to write to this card slot was found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap certificat adequat per a escriure'l en esta ranura de la targeta.

[ctx: X.509 certificate DN (validity, created: date)]
en: %1 (%2, created: %3)
ca@valencia: %1 (%2, creat: %3)

[ctx: @info %1 name of card slot, %2 serial number of card]
en: <p>Please confirm that you want to write the following certificate to the %1 slot of card %2:</p><center>%3</center>
ca@valencia: <p>Confirmeu que voleu escriure el certificat següent a la ranura %1 de la targeta %2:</p><center>%3</center>

[ctx: @action:button]
en: Write certificate
ca@valencia: Escriu el certificat

[ctx: @title:window]
en: Write certificate to card
ca@valencia: Escriu el certificat a la targeta

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut exportar el certificat: %1

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut escriure el certificat a la targeta: %1

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card succeeded.
ca@valencia: El certificat s'ha escrit correctament a la targeta.

[ctx: @title:window]
en: Key is Revoked
ca@valencia: La clau està revocada

[ctx: @title:window]
en: Key is Expired
ca@valencia: La clau ha caducat

[ctx: @info]
en: This key has been revoked. You cannot certify it.
ca@valencia: Esta clau s'ha revocat. No la podeu certificar.

[ctx: @info]
en: This key has expired. You cannot certify it.
ca@valencia: Esta clau ha caducat No la podeu certificar.

[ctx: @info]
en: To certify other certificates, you first need to create an OpenPGP certificate for yourself.
ca@valencia: Per a certificar altres certificats, primer heu de crear un certificat OpenPGP per a tu.

en: Do you wish to create one now?
ca@valencia: Voleu crear-ne un de nou?

[ctx: @title:window]
en: Certification Not Possible
ca@valencia: No és possible la certificació

[ctx: @action:button]
en: Create
ca@valencia: Crea

en: <p>An error occurred while trying to certify<br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>
ca@valencia: <p>S'ha produït un error en intentar certificar <br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>

en: Certification Error
ca@valencia: S'ha produït un error en certificar

en: Certification successful.
ca@valencia: Certificació correcta.

en: Certification Succeeded
ca@valencia: Certificació correcta

[ctx: @title:window]
en: Group Cannot Be Certified
ca@valencia: No s'ha pogut certificar el grup

[ctx: @info]
en: This group contains S/MIME certificates which cannot be certified.
ca@valencia: Este grup conté certificats S/MIME que no es poden certificar.

[ctx: @title:window]
en: Certify Certificates
ca@valencia: Certifica certificats

[ctx: @info:progress]
en: Certifying certificates ...
ca@valencia: S'estan certificant els certificats…

[ctx: @info]
en: <para>The certification of the certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>Ha fallat la certificació dels certificats.</para><para>Error: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: All certificates were certified successfully.
ca@valencia: Tots els certificats s'han certificat correctament.

[ctx: @info]
en: <para>The certification of all certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>Ha fallat la certificació de tots els certificats.</para><para>Error: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: 1 of %2 certificates was certified successfully. | %1 of %2 certificates were certified successfully.
ca@valencia[0]: 1 de %2 certificats s'ha certificat correctament.
ca@valencia[1]: %1 de %2 certificats s'han certificat correctament.

[ctx: @info]
en: <p>Next the certified certificates will be uploaded to the configured certificate directory.</p>
ca@valencia: <p>A continuació, els certificats que s'han certificat es pujaran al directori de certificats configurat.</p>

[ctx: @info]
en: <p>Certifying the following certificates failed:</p>
ca@valencia: <p>Ha fallat la certificació dels certificats següents:</p>

[ctx: @title:window]
en: Certification Completed
ca@valencia: La certificació s'ha completat

en: <p>An error occurred while trying to change the end of the validity period for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
ca@valencia: <p>S'ha produït un error en provar de canviar el final del període de validesa de <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: End of validity period changed successfully.
ca@valencia: El final del període de validesa s'ha canviat correctament.

[ctx: @info]
en: Is '%1' your own certificate?
ca@valencia: És «%1» el vostre propi certificat?

[ctx: @title:window]
en: Mark Own Certificate
ca@valencia: Marca com a certificat propi

[ctx: @action:button]
en: Yes, it's mine
ca@valencia: Sí, és meu

[ctx: @action:button]
en: No, it's not mine
ca@valencia: No, no és meu

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as %2 for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
ca@valencia: <para>Voleu concedir a «%1» el dret de marcar els certificats com a %2 per tu?</para><para><emphasis>Açò significa que el propietari d'este certificat comprova correctament les empremtes digitals i confirma les identitats d'altres.</emphasis></para>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as valid for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
ca@valencia: <para>Voleu concedir a «%1» el dret de marcar els certificats com a vàlids per tu?</para><para><emphasis>Açò significa que el propietari d'este certificat comprova correctament les empremtes digitals i confirma les identitats d'altres.</emphasis></para>

[ctx: @title:window]
en: Grant Certification Power
ca@valencia: Concediu el dret de certificació

[ctx: @action:button]
en: Grant Power
ca@valencia: Concedix el dret

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as %2 for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
ca@valencia: <para>El certificat «%1» està facultat per a marcar altres certificats com a %2 per tu.</para><para>Voleu revocar este dret?</para>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as valid for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
ca@valencia: <para>El certificat «%1» està facultat per a marcar altres certificats com a vàlids per tu.</para><para>Voleu revocar este dret?</para>

[ctx: @title:window]
en: Revoke Certification Power
ca@valencia: Revocació del dret de certificació

[ctx: @action:button]
en: Revoke Power
ca@valencia: Revoca el dret

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while marking certificate '%1' as your certificate.</para><para><message>%2</message></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error en marcar el certificat «%1» com a certificat vostre.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while granting certification power to '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error en concedir el dret de certificació a «%1».</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while revoking the certification power of '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error en revocar el dret de certificació de «%1».</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: Certificate '%1' was marked as your certificate.
ca@valencia: El certificat «%1» s'ha marcat com a certificat vostre.

[ctx: @info]
en: Certification power was granted to '%1'.
ca@valencia: S'ha concedit el dret de certificació a «%1».

[ctx: @info]
en: The certification power of '%1' was revoked.
ca@valencia: S'ha revocat el dret de certificació de «%1».

en: <p>An error occurred while trying to change the passphrase for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
ca@valencia: <p>S'ha produït un error en provar de canviar la frase de pas per a <b>%1</b>:</p> <p>%2</p>

en: Passphrase Change Error
ca@valencia: S'ha produït un error en canviar la frase de pas

en: Passphrase changed successfully.
ca@valencia: La frase de pas s'ha canviat correctament.

en: Passphrase Change Succeeded
ca@valencia: Frase de pas canviada correctament

en: Failed to find the smartcard with the serial number: %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la targeta intel·ligent amb el número de sèrie: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PUK failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el PUK: %1

[ctx: @info]
en: Unblocking the PIN failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut desbloquejar el PIN: %1

[ctx: @info]
en: Changing the Admin PIN failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el PUK d'administració: %1

[ctx: @info]
en: Setting the NKS PIN failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut configurar el PIN de NKS: %1

[ctx: @info]
en: Changing the NKS PIN failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el PIN del KNS: %1

[ctx: @info]
en: Setting the SigG PIN failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut configurar el PIN de SigG: %1

[ctx: @info]
en: Changing the SigG PIN failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el PIN de SigG: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PIN failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el PIN: %1

[ctx: @info]
en: PUK changed successfully.
ca@valencia: El PUK s'ha canviat correctament.

[ctx: @info]
en: Unblocked and set a new PIN successfully.
ca@valencia: S'ha desbloquejat i establit correctament el PIN.

[ctx: @info]
en: Admin PIN changed successfully.
ca@valencia: El PIN d'administració s'ha canviat correctament.

[ctx: @info]
en: NKS PIN set successfully.
ca@valencia: S'ha establit correctament el PIN del KNS.

[ctx: @info]
en: NKS PIN changed successfully.
ca@valencia: El PIN de NKS s'ha canviat correctament.

[ctx: @info]
en: SigG PIN set successfully.
ca@valencia: S'ha establit correctament el PIN de SigG.

[ctx: @info]
en: SigG PIN changed successfully.
ca@valencia: El PIN de SigG s'ha canviat correctament.

[ctx: @info]
en: PIN changed successfully.
ca@valencia: El PIN s'ha canviat correctament.

[ctx: @info]
en: The certificate has been marked as not trusted because the fingerprint did not match.
ca@valencia: El certificat s'ha marcat com a no fiable perquè l'empremta digital no coincidix.

en: Failed to update the trust database:
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar la base de dades de confiança:
    %1

[ctx: @info]
en: You are not allowed to mark certificates as trusted or not trusted.
ca@valencia: No es permet que marqueu certificats com a fiables o no fiables.

[ctx: @info]
en: <para>Do you ultimately trust</para><para>%1</para><para>to correctly certify user certificates?</para>
ca@valencia: <para>Confieu fonamentalment en</para><para>%1</para><para>per a certificar correctament els certificats d'usuari?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you distrust</para><para>%1</para><para>to correctly certify user certificates?</para>
ca@valencia: <para>Desconfieu de</para><para>%1</para><para>per a certificar correctament els certificats d'usuari?</para>

[ctx: @title:window]
en: Trust Root Certificate
ca@valencia: Confiança en el certificat arrel

[ctx: @title:window]
en: Distrust Root Certificate
ca@valencia: Desconfiança en el certificat arrel

[ctx: @action:button]
en: Yes
ca@valencia: Sí

[ctx: @info]
en: <para>Please verify that the certificate identified as:</para><para>%1</para><para>has the SHA-1 fingerprint:</para><para>%2</para>
ca@valencia: <para>Verifiqueu que el certificat identifica com:</para><para>%1</para><para>tinga l'empremta digital SHA:</para><para>%2</para>

[ctx: @title:window]
en: Verify Fingerprint
ca@valencia: Verificació de l'empremta digital

[ctx: @action:button]
en: Correct
ca@valencia: Correcta

[ctx: @action:button]
en: Wrong
ca@valencia: Incorrecta

en: Cannot open existing file "%1" for reading: %2
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer existent «%1» per a lectura: %2

en: Cannot open file "%1" for reading and writing: %2
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1» per a lectura i escriptura: %2

en: Cannot set restrictive permissions on file %1: %2
ca@valencia: No s'han pogut establir permisos restrictius en el fitxer %1: %2

en: Failed to move file %1 to its final destination, %2: %3
ca@valencia: No s'ha pogut moure el fitxer %1 a la seua destinació final, %2: %3

en: Could not find gpgconf executable
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'executable «gpgconf»

en: "gpgconf --reload gpg-agent" failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut executar «gpgconf --reload gpg-agent»: %1

en: An error occurred: %1
ca@valencia: S'ha detectat un error: %1

en: Create Checksum Files Error
ca@valencia: S'ha produït un error en crear els fitxers de suma de verificació

en: Select One or More Files to Create Checksums For
ca@valencia: Seleccioneu un o més fitxers per a crear la suma de verificació

en: Verify Checksum Files Error
ca@valencia: S'ha produït un error en verificar els fitxers de suma de verificació

en: Select One or More Checksum Files
ca@valencia: Seleccioneu un o més fitxers de suma de verificació

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Error
ca@valencia: S'ha produït un error en netejar el cau de la CRL

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Finished
ca@valencia: La neteja del cau de la CRL ha acabat

en: The DirMngr process that tried to clear the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of %1 for details.
ca@valencia: El procés DirMngr que ha provat de netejar el cau de la CRL ha acabat prematurament degut a un error inesperat. Per als detalls, comproveu l'eixida de %1.

en: An error occurred while trying to clear the CRL cache. The output from %1 was:
    %2
ca@valencia: S'ha produït un error en provar de netejar el cau de la CRL. L'eixida de %1 ha sigut:
    %2

en: CRL cache cleared successfully.
ca@valencia: S'ha netejat el cau de la CRL amb èxit.

[ctx: @title:window]
en: Success
ca@valencia: Correcte

[ctx: @title:window]
en: Certificate Details
ca@valencia: Detalls del certificat

[ctx: @info]
en: Creating a CSR for the card key failed:
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear una CSR per a la clau de la targeta:
    %1

[ctx: @info]
en: <para>Successfully wrote request to <filename>%1</filename>.</para><para>You should now send the request to the Certification Authority (CA).</para>
ca@valencia: <para>S'ha escrit correctament la sol·licitud a <filename>%1</filename>.</para><para>Ara hauríeu d'enviar la sol·licitud a l'autoritat de certificació (CA).</para>

[ctx: @title]
en: Request Saved
ca@valencia: S'ha guardat la sol·licitud

[ctx: @title]
en: Save Request
ca@valencia: Guarda la sol·licitud

en: PKCS#10 Requests (*.p10)
ca@valencia: Sol·licituds de PKCS#10 (*.p10)

[ctx: @info]
en: <para>Saving the request failed.</para><para><message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>Ha fallat la sol·licitud de guardada.</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: Error Saving Request
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar la sol·licitud

en: None of the selected certificates can be used for encryption. No group will be created.
ca@valencia: Cap dels certificats seleccionats es pot utilitzar per a encriptar. No es crearà cap grup.

en: Some of the selected certificates cannot be used for encryption. These will not be added to the group.
ca@valencia: Alguns dels certificats seleccionats no es poden utilitzar per a encriptar. Estos no s'afegiran al grup.

[ctx: default name for new group of keys]
en: New Group
ca@valencia: Grup nou

[ctx: @title:window a group of keys]
en: New Group
ca@valencia: Grup nou

[ctx: @info]
en: <p>There is already an OpenPGP key corresponding to the signing key on this card:</p><p>%1</p><p>Do you still want to create an OpenPGP key for the card keys?</p>
ca@valencia: <p>Ja hi ha una clau OpenPGP corresponent a la clau de signatura en esta targeta:</p><p>%1</p><p>Encara voleu crear una clau OpenPGP per a les claus de la targeta?</p>

[ctx: @title:window]
en: Create OpenPGP Key
ca@valencia: Crea una clau OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: Enter User ID
ca@valencia: Introducció de l'ID d'usuari

[ctx: @info]
en: Creating an OpenPGP key from the card keys failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear una clau OpenPGP a partir de les claus de la targeta: %1

[ctx: @info]
en: Successfully generated an OpenPGP key from the card keys.
ca@valencia: S'ha generat correctament una clau OpenPGP a partir de les claus de la targeta.

en: The clipboard does not appear to contain a signature or encrypted text.
ca@valencia: Pareix que el porta-retalls no conté cap signatura o text encriptat.

en: Decrypt/Verify Clipboard Error
ca@valencia: S'ha produït un error en la desencriptació/verificació del porta-retalls

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Failed
ca@valencia: Ha fallat la desencriptació/verificació

en: Decrypt/Verify Files Error
ca@valencia: S'ha produït un error en desencriptar/verificar els fitxers

en: Select One or More Files to Decrypt and/or Verify
ca@valencia: Seleccioneu un o més fitxers que s'han de desencriptar i/o verificar

[ctx: @title:window]
en: Delete Certificates
ca@valencia: Suprimix els certificats

en: Neither the OpenPGP nor the CMS backends support certificate deletion.
    Check your installation.
ca@valencia: Ni el dorsal d'OpenPGP ni el del CMS admeten la supressió de certificats.
    Comproveu la instal·lació.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected CMS certificates will be deleted.
ca@valencia: El dorsal d'OpenPGP no admet la supressió de certificats.
    Comproveu la instal·lació.
    Només se suprimiran els certificats CMS seleccionats.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
ca@valencia: El dorsal d'OpenPGP no admet la supressió de certificats.
    Comproveu la instal·lació.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected OpenPGP certificates will be deleted.
ca@valencia: El dorsal del CMS no admet la supressió de certificats.
    Comproveu la instal·lació.
    Només se suprimiran els certificats OpenPGP seleccionats.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
ca@valencia: El dorsal del CMS no admet la supressió de certificats.
    Comproveu la instal·lació.

en: Certificate Deletion Failed
ca@valencia: La supressió del certificat ha fallat

en: Certificate Deletion Problem
ca@valencia: Problema en suprimir un certificat

en: OpenPGP backend: %1
ca@valencia: Dorsal OpenPGP: %1

en: CMS backend: %1
ca@valencia: Dorsal CMS: %1

en: <qt><p>An error occurred while trying to delete the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
ca@valencia: <qt><p>S'ha produït un error en provar de suprimir el certificat:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @action:button Update the log text widget]
en: &Update
ca@valencia: Act&ualitza

[ctx: @title:window]
en: Certificate Dump
ca@valencia: Bolcat del certificat

en: Unable to start process gpgsm. Please check your installation.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés «gpgsm». Comproveu la instal·lació.

en: Dump Certificate Error
ca@valencia: S'ha produït un error en el bolcat del certificat

en: The GpgSM process that tried to dump the certificate ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --dump-cert %1 for details.
ca@valencia: El procés GpgSM que ha provat de bolcar el certificat ha acabat prematurament degut a un error inesperat. Per als detalls, comproveu l'eixida de «gpgsm --dump-cert %1».

[ctx: @title:window]
en: Dump Certificate Error
ca@valencia: S'ha produït un error en el bolcat del certificat

en: An error occurred while trying to dump the certificate. The output from GpgSM was:
    %1
ca@valencia: S'ha produït un error en provar de bolcar el certificat. L'eixida de GpgSM ha sigut:
    %1

en: Show Entries
ca@valencia: Mostra les entrades

[ctx: Count of revocations in a CRL]
en: Entries:
ca@valencia: Entrades:

[ctx: @title:window]
en: CRL Cache Dump
ca@valencia: Bolcat del cau de la CRL

[ctx: @title:window]
en: Dump CRL Cache Error
ca@valencia: S'ha produït un error en el bolcat de la memòria cau de la CRL

en: The GpgSM process that tried to dump the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr listcrls for details.
ca@valencia: El procés GpgSM que ha provat de bolcar el cau de la CRL ha acabat prematurament degut a un error inesperat. Per als detalls, comproveu l'eixida de «gpgsm --call-dirmngr listcrls».

en: An error occurred while trying to dump the CRL cache. The output from GpgSM was:
    %1
ca@valencia: S'ha produït un error en provar de bolcar el cau de la CRL. L'eixida de GpgSM ha sigut:
    %1

en: Encrypt Clipboard Error
ca@valencia: S'ha produït un error en encriptar el porta-retalls

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of this certificate with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificate.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
ca@valencia: <para>No heu certificat tots els ID d'usuari vàlids d'este certificat amb una certificació exportable. És possible que les persones que confien en les vostres certificacions no puguen verificar el certificat.</para><para>Voleu continuar l'exportació?</para>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Certificate Export
ca@valencia: Confirmeu l'exportació de certificats

[ctx: @action:button]
en: Export Certificate | Export Certificates
ca@valencia[0]: Exporta el certificat
ca@valencia[1]: Exporta els certificats

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of the certificates listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
ca@valencia: <para>No heu certificat tots els ID d'usuari vàlids dels certificats llistats davall amb certificacions exportables. És possible que les persones que confien en les vostres certificacions no puguen verificar el certificat.</para><para>Voleu continuar l'exportació?</para>

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates
ca@valencia: certificats

[ctx: 1 is protocol]
en: Export %1 Certificates
ca@valencia: Exporta els certificats %1

en: OpenPGP Certificates
ca@valencia: Certificats OpenPGP

en: S/MIME Certificates
ca@valencia: Certificats S/MIME

en: You have to select different filenames for different protocols.
ca@valencia: Heu de seleccionar diferents noms de fitxer per a protocols diferents.

[ctx: @title:window]
en: Export Error
ca@valencia: S'ha produït un error d'exportació

en: Exporting certificates...
ca@valencia: S'estan exportant els certificats…

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
ca@valencia: <qt><p>S'ha produït un error en provar d'exportar el certificat:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: Certificate Export Failed
ca@valencia: L'exportació del certificat ha fallat

en: Could not write to file %1.
ca@valencia: No s'ha pogut escriure en el fitxer %1.

[ctx: A generic filename for exported certificate groups]
en: certificate groups
ca@valencia: grups de certificats

[ctx: @title:window]
en: Export Certificate Group | Export Certificate Groups
ca@valencia[0]: Exporteu el grup de certificats
ca@valencia[1]: Exporteu els grups de certificats

[ctx: filename filter like Certificate Groups (*.foo)]
en: Certificate Groups (*%1)
ca@valencia: Grups de certificats (*%1)

[ctx: @title:window]
en: Export Failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'exportació

[ctx: @info]
en: Cannot overwrite existing <filename>%1</filename>.
ca@valencia: No s'ha pogut sobreescriure <filename>%1</filename> existent.

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in this group with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
ca@valencia: <para>No heu certificat tots els certificats OpenPGP d'este grup amb una certificació exportable. És possible que les persones que confien en les vostres certificacions no puguen verificar el certificat.</para><para>Voleu continuar l'exportació?</para>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Group Export
ca@valencia: Confirmeu l'exportació de grup

[ctx: @action:button]
en: Export Group
ca@valencia: Exporta un grup

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in the groups listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
ca@valencia: <para>No heu certificat tots els certificats OpenPGP dels grups llistats davall amb una certificació exportable. És possible que les persones que confien en les vostres certificacions no puguen verificar el certificat.</para><para>Voleu continuar l'exportació?</para>

[ctx: @action:button]
en: Export Groups
ca@valencia: Exporta els grups

[ctx: @info]
en: Writing groups to file <filename>%1</filename> failed.
ca@valencia: No s'han pogut escriure els grups en el fitxer <filename>%1</filename>.

en: Exporting certificate groups...
ca@valencia: S'estan exportant els grups de certificats…

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer <filename>%1</filename> per a escriptura.

[ctx: @info]
en: Writing certificates to file <filename>%1</filename> failed.
ca@valencia: No s'han pogut escriure els certificats en el fitxer <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the export:</para><para><message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error durant l'exportació:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly. | Exporting the certificates to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly.
ca@valencia[0]: L'exportació del certificat a un servidor de claus no és possible perquè l'ús de servidors de claus s'ha desactivat explícitament.
ca@valencia[1]: L'exportació dels certificats cap a un servidor de claus no és possible perquè l'ús de servidors de claus s'ha desactivat explícitament.

[ctx: @info]
en: <para>When OpenPGP certificates have been exported to a public directory server, it is nearly impossible to remove them again.</para><para>Before exporting your certificate to a public directory server, make sure that you have created a revocation certificate so you can revoke the certificate if it is compromised, lost, or you forgot the passphrase.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
ca@valencia: <para>Quan s'han exportat els certificats OpenPGP a un servidor de directori públic, és pràcticament impossible d'eliminar-los.</para><para>Abans d'exportar el vostre certificat a un servidor de directori públic, assegureu-vos que heu creat un certificat de revocació de manera que pugueu revocar-lo si es compromet, es perd o oblideu la frase de pas.</para><para>Segur que voleu continuar?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export
ca@valencia: Exporteu el certificat OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Error
ca@valencia: S'ha produït un error en l'exportació del certificat OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Finished
ca@valencia: L'exportació del certificat OpenPGP ha finalitzat

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to export OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
ca@valencia: <para>El procés GPG que ha provat d'exportar els certificats OpenPGP ha acabat prematurament degut a un error inesperat.</para><para>Per als detalls, comproveu l'eixida de <icode>%1</icode>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output of <command>%1</command> was:<nl /><message>%2</message></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error en provar d'exportar els certificats OpenPGP.</para> <para>L'eixida de <command>%1</command> ha sigut:<nl /><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates exported successfully.
ca@valencia: Els certificats OpenPGP s'han exportat correctament.

[ctx: @warning]
en: <para><email>%1</email> has no usable transport for mailing a key available, WKS upload not possible.</para>
ca@valencia: <para><email>%1</email> no té cap transport útil disponible per a enviar una clau. No és possible la pujada WKS.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Not every mail provider supports WKS, so any key being exported this way may fail individually.</para><para>If exported, a confirmation request mail will be sent to <email>%1</email> which needs to be acknowledged with a mail program to complete the export process.</para><para><application>KMail</application> can handle these mails, but not all mail programs can.</para><para>Once exported, the standard does not (yet) allow for automated removal of a published key.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
ca@valencia: <para>No tots els proveïdors de correu suporten WKS, de manera que qualsevol clau que s'exporte d'esta manera pot fallar individualment.</para><para>Si s'exporta, s'enviarà una sol·licitud de confirmació a <email>%1</email> que ha de ser reconeguda amb un programa de correu per a completar el procés d'exportació.</para><para><application>KMail</application> pot gestionar estos correus, però no tots els programes de correu poden.</para><para>Una vegada exportat, l'estàndard no permet (encara) l'eliminació automàtica d'una clau publicada.</para><para>Segur que voleu continuar?</para>

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output from GnuPG WKS client was: <message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error en provar d'exportar els certificats OpenPGP.</para> <para>L'eixida del client WKS de GnuPG ha sigut: <message>%1</message></para>

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred when creating the mail to publish key:</para><message>%1</message>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error en crear el correu per a publicar la clau:</para><message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to create a minimized and printable version of your secret key.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
ca@valencia: <para><application>Kleopatra</application> utilitza <application>PaperKey</application> per a crear una versió minimitzada i imprimible de la vostra clau secreta.</para><para>Assegureu-vos que es troba instal·lat.</para>

[ctx: @title]
en: Failed to find PaperKey executable.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'executable «PaperKey».

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during export of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error durant l'exportació de la clau secreta:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para><application>PaperKey</application> failed with error</para><para><message>%1</message></para>
ca@valencia: <para><application>PaperKey</application> ha fallat per l'error</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @title:window]
en: Print Secret Key
ca@valencia: Imprimix la clau secreta

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Files
ca@valencia: Fitxers de clau secreta

[ctx: description of filename filter]
en: All Files
ca@valencia: Tots els fitxers

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Backup
ca@valencia: Còpia de seguretat de clau secreta

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Backup Error
ca@valencia: S'ha produït un error en la còpia de seguretat de la clau secreta

[ctx: @info:status]
en: Backing up secret key...
ca@valencia: Còpia de seguretat de la clau secreta…

[ctx: @info]
en: The result of the backup is empty. Maybe you entered an empty or a wrong passphrase.
ca@valencia: El resultat de la còpia de seguretat està buit. Potser heu introduït una frase de pas buida o incorrecta.

[ctx: @info]
en: Writing key to file <filename>%1</filename> failed.
ca@valencia: No s'ha pogut escriure la clau en el fitxer <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The backup of the secret key was created successfully.
ca@valencia: La còpia de seguretat de la clau secreta s'ha creat correctament.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the backup of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error durant la còpia de seguretat de la clau secreta:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: Generic filename for exported subkeys]
en: subkeys
ca@valencia: subclaus

[ctx: @title:window]
en: Export Subkey | Export Subkeys
ca@valencia[0]: Exportació de subclau
ca@valencia[1]: Exportació de subclaus

[ctx: @info:status]
en: Exporting subkeys...
ca@valencia: S'està exportant subclaus…

[ctx: @info]
en: The result of the export is empty.
ca@valencia: El resultat de l'exportació està buit.

[ctx: @info]
en: Writing subkey to file <filename>%2</filename> failed. | Writing subkeys to file <filename>%2</filename> failed.
ca@valencia[0]: No s'ha pogut escriure la subclau en el fitxer <filename>%2</filename>.
ca@valencia[1]: No s'han pogut escriure les subclaus en el fitxer <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: The subkey was exported successfully. | %1 subkeys were exported successfully.
ca@valencia[0]: La subclau s'ha exportat correctament.
ca@valencia[1]: Les %1 subclaus s'han exportat correctament.

[ctx: @info]
en: Failed to generate new card keys and a certificate: %1
ca@valencia: No s'ha pogut generar les claus noves de la targeta i un certificat: %1

en: Save backup of encryption key
ca@valencia: Guarda una còpia de seguretat de la clau d'encriptació

en: Backup Key
ca@valencia: Còpia de seguretat de la clau

[ctx: @info]
en: Failed to move backup. The backup key is still stored under: %1
ca@valencia: No s'ha pogut moure la còpia de seguretat. La clau de la còpia de seguretat encara es troba emmagatzemada a: %1

[ctx: @info]
en: Successfully generated new card keys and a certificate for this card.
ca@valencia: S'han generat correctament les claus noves i un certificat per a esta targeta.

[ctx: @title]
en: Success
ca@valencia: Correcta

[ctx: @title:window]
en: Generating Keys
ca@valencia: Genereu les claus

[ctx: @label:textbox]
en: This may take several minutes...
ca@valencia: Este procés pot tardar diversos minuts…

en: The existing keys on this card will be <b>deleted</b> and replaced by new keys.
ca@valencia: Les claus existents en esta targeta seran <b>suprimides</b> i substituïdes per les claus noves.

en: It will no longer be possible to decrypt past communication encrypted for the existing key.
ca@valencia: Ja no serà possible desencriptar les comunicacions encriptades anteriors a la clau existent.

en: Secret Key Deletion
ca@valencia: Suprimiu la clau secreta

[ctx: @info]
en: You cannot generate keys on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
ca@valencia: No podeu generar claus en esta targeta intel·ligent perquè no admet cap dels algoritmes compatibles.

en: This is a revocation certificate for the OpenPGP key:
ca@valencia: Este és un certificat de revocació per a la clau OpenPGP:

en: A revocation certificate is a kind of "kill switch" to publicly
    declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible
    to retract such a revocation certificate once it has been published.
ca@valencia: Un certificat de revocació és una espècie d'«interruptor
    d'apagat» per a declarar públicament que una clau no es pot
    emprar més. No és possible retirar un certificat de revocació
    una vegada ha sigut publicat.

en: Use it to revoke this key in case of a compromise or loss of
    the secret key.
ca@valencia: Utilitzeu-lo per a revocar esta clau en el cas d'un compromís
    o pèrdua de la clau secreta.

en: To avoid an accidental use of this file, a colon has been inserted
    before the 5 dashes below.  Remove this colon with a text editor
    before importing and publishing this revocation certificate.
ca@valencia: Per a evitar un ús accidental d'este fitxer, s'ha d'inserir un
    caràcter de dos punts abans dels 5 guions de davall. Cal eliminar
    este caràcter amb un editor de text abans de la importació
    i publicació d'este certificat de revocació.

[ctx: @info]
en: Certificate successfully created.<br><br>Note:<br>To prevent accidental import of the revocation<br>it is required to manually edit the certificate<br>before it can be imported.
ca@valencia: El certificat s'ha creat correctament.<br><br>Nota:<br>Per a evitar la importació accidental de la revocació,<br>es requerix editar manualment el certificat abans<br>que es puga importar.

[ctx: @title:window]
en: Revocation certificate created
ca@valencia: S'ha creat un certificat de revocació

en: Generate revocation certificate
ca@valencia: Genera un certificat de revocació

en: Revocation Certificates
ca@valencia: Certificats de revocació

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
ca@valencia: El fitxer <filename>%1</filename> ja existix. Voleu sobreescriure'l?

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
ca@valencia: Voleu sobreescriure el fitxer?

[ctx: @title:window]
en: Error creating revocation certificate
ca@valencia: S'ha produït un error en crear el certificat de revocació

[ctx: @title:window]
en: Subprocess Diagnostics
ca@valencia: Diagnòstics del subprocés

en: Unable to start process %1. Please check your installation.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés %1. Comproveu la instal·lació.

en: Starting %1...
ca@valencia: S'està iniciant %1…

en: Process finished
ca@valencia: El procés ha finalitzat

en: Certificate Import Failed
ca@valencia: La importació del certificat ha fallat

en: Clipboard contents do not look like a certificate.
ca@valencia: El contingut del porta-retalls no pareix un certificat.

en: Could not determine certificate type of clipboard contents.
ca@valencia: No s'ha pogut determinar el tipus de certificat del contingut del porta-retalls.

en: Clipboard
ca@valencia: Porta-retalls

en: Notepad
ca@valencia: Bloc de notes

[ctx: @title:window]
en: Importing Certificates
ca@valencia: Importació de certificats

en: Importing certificates from 1 file... | Importing certificates from %1 files...
ca@valencia[0]: S'estan important certificats des d'1 fitxer…
ca@valencia[1]: S'estan important certificats des de %1 fitxers…

en: Could not open file %1 for reading: %2
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer %1 per a lectura: %2

en: Certificates
ca@valencia: Certificats

en: Any files
ca@valencia: Qualsevol fitxer

en: Select Certificate File
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer de certificat

[ctx: @title:window]
en: Fetching Keys
ca@valencia: Recuperació de claus

en: Fetching 1 key... (this can take a while) | Fetching %1 keys... (this can take a while)
ca@valencia[0]: S'està recuperant 1 clau… (pot tardar una estona)
ca@valencia[1]: S'estan recuperant %1 claus… (pot tardar una estona)

en: Sorry! No certificate to import from this card slot was found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap certificat que s'haja d'importar des d'esta ranura de la targeta.

en: Card Certificate
ca@valencia: Certificat de la targeta

en: Importing certificates... (this can take a while)
ca@valencia: S'estan important certificats… (pot tardar una estona)

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported Certificates from %1
ca@valencia: Certificats importats des de %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported certificates from these sources:<br/>%1
ca@valencia: Certificats importats des d'estes fonts:<br/>%1

[ctx: @title:tab]
en: Imported Certificates
ca@valencia: Certificats importats

en: Total number processed:
ca@valencia: Nombre total processat:

en: Imported:
ca@valencia: Importades:

en: New signatures:
ca@valencia: Signatures noves:

en: New user IDs:
ca@valencia: ID nous d'usuari:

en: Certificates without user IDs:
ca@valencia: Certificats sense ID d'usuari:

en: New subkeys:
ca@valencia: Subclaus noves:

en: Newly revoked:
ca@valencia: Revocades noves:

en: Not imported:
ca@valencia: No importades:

en: Unchanged:
ca@valencia: Sense canvis:

en: Secret keys processed:
ca@valencia: Claus secretes processades:

en: Secret keys imported:
ca@valencia: Claus secretes importades:

en: Secret keys <em>not</em> imported:
ca@valencia: Claus secretes <em>no</em> importades:

en: Secret keys unchanged:
ca@valencia: Claus secretes sense canvis:

en: Deprecated PGP-2 keys skipped:
ca@valencia: Claus obsoletes PGP-2 omeses:

en: Certificate Groups
ca@valencia: Grups de certificats

en: New groups:
ca@valencia: Grups nous:

en: Updated groups:
ca@valencia: Grups actualitzats:

en: No imports (should not happen, please report a bug).
ca@valencia: Cap importació (açò no hauria de passar, informeu d'este error).

en: Detailed results of importing %1:
ca@valencia: Resultats detallats de la importació %1:

en: Detailed results of import:
ca@valencia: Resultats detallats de la importació:

en: A phone call to the person.
ca@valencia: Una tocada de telèfon a la persona.

en: Using a business card.
ca@valencia: Utilitzant una targeta de visita.

en: Confirming it on a trusted website.
ca@valencia: Confirmant-la en un lloc web de confiança.

en: In order to mark the certificate as valid it needs to be certified.
ca@valencia: Per tal de marcar el certificat com a vàlid s'ha de certificar.

en: Certifying means that you check the Fingerprint.
ca@valencia: La certificació vol dir que comproveu l'empremta digital.

en: Some suggestions to do this are:
ca@valencia: Alguns consells per a fer-ho són:

en: Do you wish to start this process now?
ca@valencia: Voleu iniciar este procés ara?

[ctx: @title]
en: You have imported a new certificate (public key)
ca@valencia: Heu importat un certificat nou (clau pública)

[ctx: @action:button]
en: Certify
ca@valencia: Certifica

[ctx: file name (imported with gpg/gpgsm)]
en: %1 (imported with %2)
ca@valencia: %1 (importat amb %2)

[ctx: @info]
en: Audit log is empty.
ca@valencia: El registre d'auditoria està buit.

[ctx: @info]
en: Import was canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat la importació.

en: Certificate Import Result
ca@valencia: Resultat en la importació de certificats

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
ca@valencia: <qt><p>S'ha produït un error en provar d'importar el certificat:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
ca@valencia: <qt><p>S'ha produït un error en provar d'importar el certificat %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>

[ctx: @info]
en: <para>You have imported a certificate with fingerprint</para><para><numid>%1</numid></para><para>and user IDs<list>%2</list></para><para>Is this your own certificate?</para>
ca@valencia: <para>Heu importat un certificat amb l'empremta digital</para><para><numid>%1</numid></para><para>i ID d'usuari <list>%2</list></para><para>És el propi certificat?</para>

[ctx: @action:button]
en: Yes, It's Mine
ca@valencia: Sí, és meu

[ctx: @action:button]
en: No, It's Not Mine
ca@valencia: No, no és meu

[ctx: @info]
en: <para>The imported group</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.</para>
ca@valencia: <para>El grup importat</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>conté certificats que no es poden utilitzar per a encriptar. Açò podria portar a resultats inesperats.</para>

en: Fetching 1 signer key... (this can take a while) | Fetching %1 signer keys... (this can take a while)
ca@valencia[0]: S'està recuperant 1 clau de signant… (pot tardar una estona)
ca@valencia[1]: S'estan recuperant %1 claus de signant… (pot tardar una estona)

en: The type of this certificate (%1) is not supported by this Kleopatra installation.
ca@valencia: Este tipus de certificat (%1) no s'admet en esta instal·lació de Kleopatra.

en: Certificate Revocation Lists, DER encoded
ca@valencia: Llistes de revocació de certificats, codificades DER

en: Select CRL File to Import
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer CRL que s'ha d'importar

en: Unable to start process dirmngr. Please check your installation.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés «dirmngr». Comproveu la instal·lació.

en: Clear CRL Cache Error
ca@valencia: S'ha produït un error en netejar el cau de la CRL

en: The GpgSM process that tried to import the CRL file ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr loadcrl <filename> for details.
ca@valencia: El procés GpgSM que ha provat d'importar el fitxer CRL ha acabat prematurament degut a un error inesperat. Per als detalls, comproveu l'eixida de «gpgsm --call-dirmngr loadcrl <nom_del_fitxer>».

en: Import CRL Error
ca@valencia: S'ha produït un error en importar una CRL

en: An error occurred while trying to import the CRL file. The output from gpgsm was:
    %1
ca@valencia: S'ha produït un error en provar d'importar el fitxer CRL. L'eixida de «gpgsm» ha sigut:
    %1

en: CRL file imported successfully.
ca@valencia: El fitxer CRL ha sigut importat amb èxit.

en: Import CRL Finished
ca@valencia: La importació de la CRL ha acabat

[ctx: @info]
en: Cannot open <filename>%1</filename> for reading.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer <filename>%1</filename> per a lectura.

en: Failed to restore any secret keys.
ca@valencia: No s'ha pogut restaurar les claus secretes.

[ctx: @info]
en: Successfully restored the secret key parts from <filename>%1</filename>
ca@valencia: S'ha restaurat amb èxit les parts de la clau secreta des de <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to import your text backup.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
ca@valencia: <para><application>Kleopatra</application> utilitza <application>PaperKey</application> per a importar una còpia de seguretat en text.</para><para>Assegureu-vos que es troba instal·lat.</para>

en: Select input file
ca@valencia: Selecciona el fitxer d'entrada

en: Paper backup
ca@valencia: Còpia de seguretat en paper

[ctx: @title:window]
en: Error importing secret key
ca@valencia: S'ha produït un error en importar la clau secreta

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to restore the secret key ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
ca@valencia: <para>El procés GPG que intentava restaurar la clau secreta ha acabat prematurament degut a un error inesperat.</para><para>Per als detalls, comproveu l'eixida de <icode>%1</icode>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to restore the secret key.</para> <para>The output from <command>%1</command> was:</para><para><message>%2</message></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error en intentar restaurar la clau secreta.</para> <para>L'eixida de <command>%1</command> ha sigut: <message>%2</message></para>

en: Select Card
ca@valencia: Seleccioneu una targeta

en: Please select the card the key should be written to:
ca@valencia: Seleccioneu la targeta en la qual s'ha d'escriure la clau:

[ctx: @info]
en: Sorry! Writing keys to the card <emphasis>%1</emphasis> is not supported.
ca@valencia: No està permés escriure claus a la targeta <emphasis>%1</emphasis>.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Signature
ca@valencia: Signatura

[ctx: @item:inlistbox]
en: Encryption
ca@valencia: Encriptació

[ctx: @item:inlistbox]
en: Authentication
ca@valencia: Autenticació

en: Select Card Slot
ca@valencia: Selecciona la ranura de la targeta

en: Please select the card slot the key should be written to:
ca@valencia: Seleccioneu la ranura de la targeta en la qual s'ha d'escriure la clau:

en: Sorry! This key cannot be transferred to an OpenPGP card.
ca@valencia: Esta clau no es pot transferir cap a una targeta OpenPGP.

[ctx: @info]
en: <p>The card <em>%1</em> already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
ca@valencia: <p>La targeta <em>%1</em> ja conté una clau en esta ranura. A continuació se <b>sobreescriurà</b> esta clau.</p><p>Si no hi ha cap còpia de seguretat es perdrà irremeiablement la clau existent.</p>

en: The existing key has the fingerprint:
ca@valencia: La clau existent té l'empremta digital:

[ctx: @title:window]
en: Overwrite existing key
ca@valencia: Sobreescriure la clau existent

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Existing Key
ca@valencia: Sobreescriu la clau existent

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate
ca@valencia: Seleccioneu un certificat

en: Please select the certificate whose key pair you want to write to the card:
ca@valencia: Seleccioneu el certificat del qual voleu escriure el seu parell de claus a la targeta:

en: Sorry! This key cannot be transferred to a PIV card.
ca@valencia: Esta clau no es pot transferir cap a una targeta PIV.

en: Sorry! Only encryption keys and signing keys can be transferred to a PIV card.
ca@valencia: Només es poden transferir claus d'encriptació i claus de signatura cap a una targeta PIV.

en: The existing key has the key grip:
ca@valencia: La clau existent té el control de clau:

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card.</para><para>You can now delete the copy of the key stored on this computer. Optionally, you can first create a backup of the key.</para>
ca@valencia: <para>La clau s'ha copiat a la targeta.</para><para>Ara podeu suprimir la còpia de la clau emmagatzemada en este ordinador. De manera opcional, abans podreu crear una còpia de seguretat de la clau.</para>

[ctx: @action:button]
en: Create backup
ca@valencia: Crea una còpia de seguretat

[ctx: @action:button]
en: Delete copy on disk
ca@valencia: Suprimix la còpia en el disc

[ctx: @action:button]
en: Keep copy on disk
ca@valencia: Mantín la còpia en el disc

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card and a backup has been written to <filename>%1</filename>.</para><para>Do you want to delete the copy of the key stored on this computer?</para>
ca@valencia: <para>La clau s'ha copiat a la targeta i s'ha escrit una còpia de seguretat a <filename>%1</filename>.</para><para>Voleu suprimir la còpia de la clau emmagatzemada en este ordinador?</para>

[ctx: @title:window]
en: Backup Secret Key
ca@valencia: Còpia de seguretat de la clau secreta

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Backup Files
ca@valencia: Fitxers de còpia de seguretat de clau secreta

[ctx: @info]
en: Cannot open the private key file <filename>%1</filename> for reading.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de clau privada <filename>%1</filename> per a lectura.

[ctx: @info]
en: The private key file <filename>%1</filename> is empty.
ca@valencia: El fitxer de clau privada <filename>%1</filename> està buit.

[ctx: @info]
en: Cannot open the file <filename>%1</filename> for writing.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer <filename>%1</filename> per a escriptura.

[ctx: @info]
en: Writing the backup of the secret key to <filename>%1</filename> failed.
ca@valencia: No s'ha pogut escriure la còpia de seguretat de la clau privada a <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the key stored on this computer?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir la còpia de la clau emmagatzemada en este ordinador?

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>No s'ha pogut suprimir la còpia de la clau emmagatzemada en este ordinador:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: Successfully deleted the copy of the key stored on this computer.
ca@valencia: S'ha suprimit correctament la còpia de la clau emmagatzemada en este ordinador.

[ctx: @info]
en: Searching for matching certificates ...
ca@valencia: S'estan certificant els certificats que coincidisquen…

[ctx: @info]
en: <para>One of the X.509 directory services returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different X.509 directory service in the configuration dialog.</para>
ca@valencia: <para>Un dels serveis de directori X.509 ha retornat els certificats sense empremtes digitals. Estos certificats s'ignoraran perquè les empremtes digitals són necessàries com a identificadors únics per als certificats.</para><para>És possible que vulgueu configurar un servei de directori X.509 diferent en el diàleg de configuració.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The OpenPGP keyserver returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different OpenPGP keyserver in the configuration dialog.</para>
ca@valencia: <para>El servidor de claus OpenPGP ha retornat els certificats sense empremtes digitals. Estos certificats s'ignoraran perquè les empremtes digitals són necessàries com a identificadors únics per als certificats.</para><para>És possible que vulgueu configurar un servidor de claus OpenPGP diferent en el diàleg de configuració.</para>

[ctx: @title]
en: Invalid Server Reply
ca@valencia: Resposta no vàlida del servidor

[ctx: @info]
en: No certificates found
ca@valencia: No s'ha trobat cap certificat

[ctx: @title %1:"OpenPGP" or "S/MIME"]
en: %1 Certificate Server
ca@valencia: Servidor de certificats %1

[ctx: @info]
en: Failed to search on certificate server. The error returned was:
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut buscar en el servidor de certificats. L'error retornat ha sigut:
    %1

[ctx: @info]
en: <para>The query result has been truncated.</para><para>Either the local or a remote limit on the maximum number of returned hits has been exceeded.</para><para>You can try to increase the local limit in the configuration dialog, but if one of the configured servers is the limiting factor, you have to refine your search.</para>
ca@valencia: <para>S'ha truncat el resultat de la consulta.</para><para>S'ha excedit el límit local o remot del nombre màxim de respostes retornades.</para><para>Podeu intentar augmentar el límit local en el diàleg de configuració, però si el factor de limitació és un dels servidors configurats, haureu de refinar la busca.</para>

[ctx: @title]
en: Result Truncated
ca@valencia: Resultat truncat

[ctx: @info]
en: <para>You do not have any directory servers configured.</para><para>You need to configure at least one directory server to search on one.</para><para>You can configure directory servers here: <interface>Settings->Configure Kleopatra</interface>.</para>
ca@valencia: <para>No teniu configurat cap servidor de directori.</para><para>Heu de configurar com a mínim un servidor de directori on buscar.</para><para>Ací podeu configurar els servidors de directori: <interface>Configuració -> Configura Kleopatra</interface>.</para>

[ctx: @title]
en: No Directory Servers Configured
ca@valencia: No s'ha configurat cap servidor de directori

en: You are not allowed to create S/MIME certificate signing requests.
ca@valencia: No es permet que creeu sol·licituds de signatura del certificat S/MIME.

en: Could not start key pair creation: %1
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar la creació del parell de claus: %1

[ctx: @title]
en: Creating Key Pair...
ca@valencia: Creeu el parell de claus…

en: The process of creating a key requires large amounts of random numbers. This may require several minutes...
ca@valencia: El procés de creació d'una clau requerix grans quantitats de nombres aleatoris. Açò pot tardar diversos minuts…

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully.</para><para>Fingerprint of the new certificate: %1</para>
ca@valencia: <para>S'ha creat correctament un certificat OpenPGP nou.</para><para>Empremta digital del certificat nou: %1</para>

[ctx: @info]
en: <para>The creation of a new OpenPGP certificate failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>No s'ha pogut crear un certificat OpenPGP nou.</para><para>Error: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully, but it has not been found in the key ring.</para><para>Fingerprint of the new certificate:<nl/>%1</para>
ca@valencia: <para>S'ha creat correctament un certificat OpenPGP nou, però no s'ha trobat en l'anell de claus.</para><para>Empremta digital del certificat nou:<nl/>%1</para>

[ctx: @title:window]
en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

[ctx: @info]
en: Generating key failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut generar la clau: %1

[ctx: @info]
en: Key successfully generated.
ca@valencia: S'ha generat correctament la clau.

[ctx: @info]
en: <p>This card already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
ca@valencia: <p>Esta targeta ja conté una clau en esta ranura. A continuació se <b>sobreescriurà</b> esta clau.</p><p>Si no hi ha cap còpia de seguretat es perdrà irremeiablement la clau existent.</p>

en: The existing key has the ID:
ca@valencia: La clau existent té la ID:

[ctx: @title:window]
en: Overwrite Existing Key
ca@valencia: Sobreescriure la clau existent

[ctx: @info]
en: You cannot generate a key on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
ca@valencia: No podeu generar una clau en esta targeta intel·ligent perquè no admet cap dels algoritmes compatibles.

[ctx: @info:status]
en: Updating key...
ca@valencia: S'està actualitzant la clau…

[ctx: @info:status]
en: Updating certificate...
ca@valencia: S'està actualitzant el certificat…

en: The certificate has not changed.
ca@valencia: El certificat no ha canviat.

en: The certificate has been revoked.
ca@valencia: El certificat ha sigut revocat.

en: The certificate has been updated.
ca@valencia: El certificat ha sigut actualitzat.

en: New user IDs: %1
ca@valencia: ID nous d'usuari: %1

en: New subkeys: %1
ca@valencia: Subclaus noves: %1

en: New signatures: %1
ca@valencia: Signatures noves: %1

en: Additionally, one new key has been retrieved. | Additionally, %1 new keys have been retrieved.
ca@valencia[0]: A més, s'ha recuperat una clau nova.
ca@valencia[1]: A més, s'han recuperat %1 claus noves.

[ctx: @info]
en: Result of OpenPGP certificate update from keyserver, LDAP server, or Active Directory
ca@valencia: Resultat de l'actualització del certificat OpenPGP des d'un servidor de claus, un servidor LDAP o un Active Directory

[ctx: @info]
en: <para>Update failed:</para><para><message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>No s'ha pogut fer l'actualització:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Update skipped because no OpenPGP keyserver is configured.</para>
ca@valencia: <para>S'ha omés l'actualització perquè no hi ha cap servidor de claus OpenPGP configurat.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was not found.</para> | <para>The certificates were not found.</para>
ca@valencia[0]: <para>No s'ha trobat el certificat.</para>
ca@valencia[1]: <para>No s'han trobat els certificats.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was updated.</para> | <para>The certificates were updated.</para>
ca@valencia[0]: <para>El certificat estava actualitzat.</para>
ca@valencia[1]: <para>Els certificats estaven actualitzats.</para>

[ctx: @info]
en: Result of update from Web Key Directory
ca@valencia: Resultat de l'actualització des d'un directori de claus web

[ctx: @info]
en: Result of S/MIME certificate update
ca@valencia: Resultat de l'actualització del certificat S/MIME

[ctx: @title:window]
en: Certificate Updated | Certificates Updated
ca@valencia[0]: S'ha actualitzat el certificat
ca@valencia[1]: Certificats actualitzats

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització

[ctx: @info]
en: Refreshing the OpenPGP certificates is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly.
ca@valencia: L'actualització dels certificats OpenPGP no és possible perquè l'ús de servidors de claus s'ha desactivat explícitament.

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing OpenPGP certificates implies downloading all certificates anew, to check if any of them have been revoked in the meantime.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
ca@valencia: <para>L'actualització dels certificats OpenPGP implica la baixada de tots els certificats de nou, per a comprovar si mentrestant qualsevol d'estos s'ha revocat.</para><para>Açò pot posar una congestió de la connexió de la xarxa pròpia i la d'altres persones, i pot tardar fins a una hora en acabar, depenent de la connexió de la xarxa i del nombre de certificats que es verificaran.</para> <para>Segur que voleu continuar?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh
ca@valencia: Actualització del certificat OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Error
ca@valencia: S'ha produït un error durant l'actualització del certificat OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Finished
ca@valencia: L'actualització del certificat OpenPGP ha finalitzat

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to refresh OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
ca@valencia: <para>El procés GPG que ha provat d'actualitzar els certificats OpenPGP ha acabat prematurament degut a un error inesperat.</para><para>Per als detalls, comproveu l'eixida de <icode>%1</icode>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to refresh OpenPGP certificates.</para> <para>The output from <command>%1</command> was: <bcode>%2</bcode></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error en provar d'actualitzar els certificats OpenPGP.</para> <para>L'eixida de <command>%1</command> ha sigut: <bcode>%2</bcode></para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates refreshed successfully.
ca@valencia: Els certificats OpenPGP s'han actualitzat correctament.

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing X.509 certificates implies downloading CRLs for all certificates, even if they might otherwise still be valid.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
ca@valencia: <para>L'actualització dels certificats X.509 implica la baixada de les CRL per a tots els certificats, inclús encara que puguen ser vàlids.</para><para>Açò pot provocar una congestió de la connexió de la xarxa (també la d'altres persones), i pot tardar fins a una hora en acabar, en funció de la connexió de xarxa i el nombre de certificats que es verificaran.</para> <para>Segur que voleu continuar?</para>

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh
ca@valencia: Actualització del certificat X.509

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Error
ca@valencia: S'ha produït un error durant l'actualització del certificat X.509

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Finished
ca@valencia: L'actualització del certificat X.509 ha finalitzat

[ctx: @info]
en: <para>The GpgSM process that tried to refresh X.509 certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
ca@valencia: <para>El procés GpgSM que intentava actualitzar els certificats X.509 ha acabat prematurament degut a un error inesperat.</para><para>Per als detalls, comproveu l'eixida de <icode>%1</icode>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to refresh X.509 certificates.</para><para>The output from <command>%1</command> was: <bcode>%2</bcode></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error en provar d'actualitzar els certificats X.509.</para><para>L'eixida de <command>%1</command> ha sigut: <bcode>%2</bcode></para>

[ctx: @info]
en: X.509 certificates refreshed successfully.
ca@valencia: Els certificats X.509 s'han actualitzat correctament.

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with the key<nl/>%2.</para>
ca@valencia: <para>Esteu a punt de revocar la certificació de l'ID de l'usuari<nl/>%1<nl/>efectuada amb la clau<nl/>%2.</para>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Revocation
ca@valencia: Confirmeu la revocació

en: Revoke Certification
ca@valencia: Revocació de la certificació

en: User ID '%1' certified with key %2
ca@valencia: ID de l'usuari «%1» certificada amb la clau %2

en: You are about to revoke the following certification: | You are about to revoke the following %1 certifications:
ca@valencia[0]: Esteu a punt de revocar la certificació següent:
ca@valencia[1]: Esteu a punt de revocar les %1 certificacions següents:

en: Revoke Certifications
ca@valencia: Revoca les certificacions

[ctx: @info]
en: <para>The certification has been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocation?</para> | <para>%1 certifications have been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocations?</para>
ca@valencia[0]: <para>La certificació s'ha revocat correctament.</para><para>Voleu publicar la revocació?</para>
ca@valencia[1]: <para>Les %1 certificacions s'han revocat correctament.</para><para>Voleu publicar les revocacions?</para>

[ctx: @action:button]
en: Publish Revocation | Publish Revocations
ca@valencia[0]: Publica la revocació
ca@valencia[1]: Publica les revocacions

[ctx: @title:window]
en: Confirm Publication
ca@valencia: Confirmeu la publicació

[ctx: @info]
en: <para>The revocation of the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with key<nl/>%2<nl/>failed:</para><para><message>%3</message></para>
ca@valencia: <para>Ha fallat la revocació de la certificació de l'ID de l'usuari<nl/>%1<nl/>feta amb la clau<nl/>%2<nl/>:</para><para><message>%3</message></para>

en: You cannot revoke any certifications of this key.
ca@valencia: No podeu revocar cap certificació d'esta clau.

en: You cannot revoke any certifications of this user ID. | You cannot revoke any certifications of these user IDs.
ca@valencia[0]: No podeu revocar cap certificació d'este ID d'usuari.
ca@valencia[1]: No podeu revocar cap certificació d'estos ID d'usuari.

en: You cannot revoke this certification.
ca@valencia: No podeu revocar esta certificació.

[ctx: @info]
en: This key has already been revoked.
ca@valencia: Esta clau ja ha sigut revocada.

[ctx: @info:status]
en: Revoking key...
ca@valencia: S'està revocant la clau…

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the revocation:</para><para><message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error durant la revocació:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @title:window]
en: Revocation Failed
ca@valencia: La revocació ha fallat

[ctx: @info]
en: The certificate was revoked successfully.
ca@valencia: El certificat s'ha revocat correctament.

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to the internal directory.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
ca@valencia: <para>El certificat s'ha revocat correctament i s'ha pujat al directori intern.</para><para>El certificat revocat s'ha guardat a <filename>%1</filename>.</para><para>Hauríeu d'enviar este fitxer als vostres destinataris de comunicació amb les instruccions per a importar-lo.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to %1.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%2</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
ca@valencia: <para>El certificat s'ha revocat correctament i s'ha pujat a %1.</para><para>El certificat revocat s'ha guardat a <filename>%2</filename>.</para><para>Hauríeu d'enviar este fitxer als vostres destinataris de comunicació amb les instruccions per a importar-lo.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename></para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
ca@valencia: <para>El certificat s'ha revocat correctament.</para><para>El certificat revocat s'ha guardat a <filename>%1</filename>.</para><para>Hauríeu d'enviar este fitxer als vostres destinataris de comunicació amb les instruccions per a importar-lo.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error en intentar revocar l'ID d'usuari<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been revoked successfully.</para>
ca@valencia: <para>L'ID d'usuari<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>s'ha revocat correctament.</para>

[ctx: @title:window]
en: Revocation Succeeded
ca@valencia: Revocació correcta

[ctx: @title:window]
en: Set Initial Pin
ca@valencia: Establix el PIN inicial

en: Failed to find the NetKey card with the serial number: %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la targeta NetKey amb el número de sèrie: %1

en: Please enter the old PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
ca@valencia: Introduïu la clau antiga d'administració de l'aplicació de la targeta PIV en format codificat hexadecimal.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form. The key needs to consist of 24 bytes, i.e. 48 hex-characters.
ca@valencia: Introduïu la clau nova d'administració de l'aplicació de la targeta PIV en format codificat hexadecimal. La clau cal que consti de 24 bytes, és a dir, 48 caràcters hexadecimals.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key again.
ca@valencia: Introduïu de nou la clau nova d'administració de l'aplicació de la targeta PIV.

[ctx: @info]
en: The two keys you have entered do not match. Please retry.
ca@valencia: Les dues claus introduïdes no coincidixen. Reintenteu-ho.

[ctx: @info]
en: Setting the PIV Card Application Administration Key failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut establir la clau d'administració de l'aplicació de la targeta PIV: %1

[ctx: @info]
en: PIV Card Application Administration Key set successfully.
ca@valencia: La clau d'administració de l'aplicació de la targeta PIV s'ha establit correctament.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to flag the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>as the primary user ID.</para><para><message>%2</message></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error en intentar marcar l'ID d'usuari<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>com a ID primari de l'usuari.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been flagged successfully as the primary user ID.</para>
ca@valencia: <para>L'ID d'usuari<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>s'ha marcat correctament com a ID primari de l'usuari.</para>

en: Sign Clipboard Error
ca@valencia: S'ha produït un error en signar el porta-retalls

en: Sign/Encrypt Files Error
ca@valencia: S'ha produït un error en signar/encriptar fitxers

en: Select One or More Files to Sign and/or Encrypt
ca@valencia: Seleccioneu un o més fitxers per a signar i/o encriptar

en: Select Folder to Sign and/or Encrypt
ca@valencia: Seleccioneu una carpeta per a signar i/o encriptar

[ctx: @info]
en: <para>Failed to enable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>No s'ha pogut activar el certificat:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to disable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>No s'ha pogut desactivar el certificat:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: Key filter without user-assigned name]
en: <unnamed>
ca@valencia: <sense nom>

[ctx: @info:tooltip]
en: This parameter has been locked down by the system administrator.
ca@valencia: Este paràmetre l'ha bloquejat l'administrador del sistema.

[ctx: @info]
en: Show the following information in certificate list tooltips:
ca@valencia: Mostra la informació següent en els consells de la llista de certificats:

[ctx: @option:check]
en: Show validity
ca@valencia: Mostra la validesa

[ctx: @option:check]
en: Show owner information
ca@valencia: Mostra la informació del propietari

[ctx: @option:check]
en: Show technical details
ca@valencia: Mostra els detalls tècnics

[ctx: @option:check]
en: Show upcoming certificate expiration
ca@valencia: Mostra el venciment pròxim del certificat

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for own certificates:
ca@valencia: Llindar per als certificats propis:

[ctx: @item never show expiry notification]
en: never
ca@valencia: mai

[ctx: @item:valuesuffix]
en: %v day | %v days
ca@valencia[0]: %v dia
ca@valencia[1]: %v dies

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if your own certificate is about to expire soon.
ca@valencia: Seleccioneu ací el nombre de dies que voleu ser avisat per avançat, si el vostre propi certificat està a punt de véncer prompte.

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for other certificates:
ca@valencia: Llindar per als certificats d'altres:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if another person's certificate is about to expire soon.
ca@valencia: Seleccioneu ací el nombre de dies que voleu ser avisat per avançat, si el certificat d'una altra persona està a punt de véncer prompte.

[ctx: @action:button]
en: Set Icon...
ca@valencia: Establix la icona…

[ctx: @action:button]
en: Set Text Color...
ca@valencia: Establix el color del text…

[ctx: @action:button]
en: Set Background Color...
ca@valencia: Establix el color de fons…

[ctx: @action:button]
en: Set Font...
ca@valencia: Establix la lletra…

[ctx: @option:check]
en: Italic
ca@valencia: Cursiva

[ctx: @option:check]
en: Bold
ca@valencia: Negreta

[ctx: @option:check]
en: Strikeout
ca@valencia: Ratllat

[ctx: @action:button]
en: Default Appearance
ca@valencia: Aparença predeterminada

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Categories
ca@valencia: Categories de certificat

en: The preview of colors is disabled because high-contrast mode is active.
ca@valencia: La vista prèvia dels colors està desactivada perquè el mode d'alt contrast està actiu.

note: i18n: ectx: label, entry (AttributeOrder), group (DN)
en: DN-Attribute Order
ca@valencia: Ordre dels atributs DN

[ctx: @title:window]
en: Configure
ca@valencia: Configuració

en: Directory Services
ca@valencia: Serveis de directori

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Crypto Operations
ca@valencia: Operacions de criptografia

en: S/MIME Validation
ca@valencia: Validació S/MIME

en: Smart Cards
ca@valencia: Targetes intel·ligents

en: GnuPG System
ca@valencia: Sistema GnuPG

[ctx: @option:check]
en: Create OpenPGP encrypted files with ".pgp" file extensions instead of ".gpg"
ca@valencia: Crea fitxers encriptats amb OpenPGP i l'extensió de fitxer «.pgp» en lloc de «.gpg»

[ctx: @option:check]
en: Create signed or encrypted files as text files.
ca@valencia: Crea fitxers signats o encriptats com a fitxers de text.

[ctx: @info]
en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
ca@valencia: Establir esta opció per a codificar fitxers encriptats o signats i com text codificat en base64. De manera que es puguen obrir amb un editor o enviar-se al cos d'un correu electrònic. Açò incrementarà la mida del fitxer en un terç.

[ctx: @option:check]
en: Treat .p7m files without extensions as mails.
ca@valencia: Tracta els fitxers «.p7m» sense extensió com a correus.

[ctx: @option:check]
en: Automatically start operation based on input detection for decrypt/verify.
ca@valencia: Inicia automàticament l'operació a partir de la detecció de l'entrada per a desencriptar/verificar.

[ctx: @option:check]
en: Automatically extract file archives after decryption
ca@valencia: Extrau automàticament els arxius de fitxers després de la desencriptació

[ctx: @option:check]
en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
ca@valencia: Crea fitxers desencriptats temporals en la carpeta del fitxer encriptat.

[ctx: @info]
en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
ca@valencia: Establir esta opció per a evitar l'ús del directori temporal dels usuaris.

[ctx: @option:check]
en: Use symmetric encryption only.
ca@valencia: Utilitza només encriptació simètrica.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable public key encryption.
ca@valencia: Establir esta opció per a desactivar l'encriptació amb la clau pública.

[ctx: @option:check]
en: Use public-key encryption only.
ca@valencia: Utilitza només l'encriptació de clau pública.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable password-based encryption.
ca@valencia: Establiu esta opció per a desactivar l'encriptació amb contrasenya.

en: Checksum program to use when creating checksum files:
ca@valencia: Programa de suma de verificació que s'ha d'utilitzar en crear els fitxers de suma de verificació:

en: Archive command to use when archiving files:
ca@valencia: Ordre d'arxivat que s'ha d'utilitzar quan s'arxiven fitxers:

[ctx: @title]
en: OpenPGP Keyserver
ca@valencia: Servidor de claus OpenPGP

[ctx: @label:textbox]
en: Please note that only one OpenPGP keyserver can be configured.
ca@valencia: Cal tindre en compte que només es pot configurar un servidor de claus OpenPGP.

[ctx: @label:checkbox]
en: Use OpenPGP keyserver
ca@valencia: Utilitza un servidor de claus OpenPGP

en: OpenPGP keyserver:
ca@valencia: Servidor de claus OpenPGP:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the address of the keyserver to use when searching for OpenPGP certificates and when uploading OpenPGP certificates. If you do not enter an address then an internal default will be used. To disable the use of an OpenPGP keyserver enter the special value <emphasis>none</emphasis>.
ca@valencia: Introduïu l'adreça del servidor de claus que s'utilitzarà en buscar certificats OpenPGP i en pujar certificats OpenPGP. Si no introduïu cap adreça, s'utilitzarà un valor predeterminat intern. Per a desactivar l'ús d'un servidor de claus OpenPGP introduïu el valor especial <emphasis>none</emphasis>.

[ctx: @label:checkbox]
en: Search missing keys when verifying a signature
ca@valencia: Busca les claus que falten en verificar una signatura

en: X.509 Directory Services
ca@valencia: Serveis de directori X.509

en: LDAP &timeout (minutes:seconds):
ca@valencia: Temps d'e&xpiració LDAP (minuts:segons):

en: &Maximum number of items returned by query:
ca@valencia: Nombre &màxim d'elements retornats per a esta petició:

[ctx: @option:check]
en: Retrieve missing certification keys when importing new keys
ca@valencia: Recupera les claus de certificació que falten en importar claus noves

[ctx: @info:tooltip]
en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys that were used to certify the user IDs of newly imported OpenPGP keys.
ca@valencia: Si està marcada, Kleopatra intentarà recuperar automàticament les claus que s'han utilitzat per a certificar els ID d'usuari de les claus OpenPGP importades de nou.

[ctx: @option:check]
en: Query certificate directories of providers for all user IDs
ca@valencia: Consulta els directoris de certificats dels proveïdors per a tots els ID d'usuari

[ctx: @info:tooltip]
en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD) for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate. If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
ca@valencia: De manera predeterminada, Kleopatra només consulta els directoris de certificats dels proveïdors (WKD) per als identificadors d'usuari que es van recuperar originalment d'un WKD quan actualitzeu un certificat OpenPGP. Si està marcada, Kleopatra consultarà els WKD per a tots els ID d'usuari.

en: Backend error: gpgconf does not seem to know the entry for %1/%2
ca@valencia: S'ha produït un error del dorsal: «gpgconf» no pareix conéixer l'entrada per a %1/%2

en: Backend error: gpgconf has wrong type for %1/%2: %3 %4
ca@valencia: S'ha produït un error del dorsal: «gpgconf» té el tipus incorrecte per a %1/%2: %3 %4

[ctx: @title:window]
en: Configure Groups
ca@valencia: Configureu els grups

en: Help
ca@valencia: Ajuda

[ctx: @label]
en: Search:
ca@valencia: Busca:

[ctx: @label]
en: Search groups
ca@valencia: Busca grups

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list for groups matching the search term.
ca@valencia: Busca la llista de grups que coincidisquen amb el terme de busca.

[ctx: @info::placeholder]
en: Enter search term
ca@valencia: Introduïu el terme que s'ha de buscar

[ctx: groups of keys]
en: groups
ca@valencia: grups

[ctx: @action:button]
en: New
ca@valencia: Nou

[ctx: @action:button]
en: Edit
ca@valencia: Edita

[ctx: @action:button]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the certification process for all certificates in the group.
ca@valencia: Inicia el procés de certificació de tots els certificats en el grup.

[ctx: @action:button]
en: Export
ca@valencia: Exporta

[ctx: @title:window a group of keys]
en: Edit Group
ca@valencia: Editeu un grup

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this group?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para>
ca@valencia: <para>Segur que voleu suprimir este grup?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>Una vegada suprimit, no es podrà restaurar.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this %1 group?</para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para> | <para>Do you really want to delete these %1 groups?</para><para>Once deleted, they cannot be restored.</para>
ca@valencia[0]: <para>Segur que voleu suprimir este %1 grup?</para><para>Una vegada suprimit, no es podrà restaurar.</para>
ca@valencia[1]: <para>Segur que voleu suprimir estos %1 grups?</para><para>Una vegada suprimits, no es podran restaurar.</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group | Delete Groups
ca@valencia[0]: Suprimix el grup
ca@valencia[1]: Suprimix els grups

[ctx: @info]
en: The group contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.
ca@valencia: El grup conté certificats que no es poden utilitzar per a encriptar. Açò podria portar a resultats inesperats.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
ca@valencia: La configuració del mòdul actual ha canviat.
    Voleu aplicar els canvis o descartar-los?

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
ca@valencia: Aplica la configuració

en: Smart card reader to use:
ca@valencia: Lector de targetes intel·ligents que s'ha d'utilitzar:

en: Cannot be configured with Kleopatra
ca@valencia: No es pot configurar en Kleopatra

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
ca@valencia: Esta opció necessita «dirmngr» >= 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
ca@valencia: sense intermediari

en: (Current system setting: %1)
ca@valencia: (Valor actual del sistema: %1)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB) i18n: ectx: whatsthis, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: This option enables interval checking of certificate validity. You can also choose the checking interval (in hours). Note that validation is performed implicitly whenever significant files in ~/.gnupg change. This option therefore only affects external factors of certificate validity.
ca@valencia: Esta opció activa l'interval de comprovació de la validesa dels certificats. També podeu triar l'interval de comprovació (en hores). Cal tindre en compte que la validació es porta a terme implícitament quan canvien els fitxers significatius de ~/.gnupg. Per tant, esta opció només afecta els factors externs de la validesa dels certificats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB)
en: Check certificate validity every
ca@valencia: Comprova la validesa dels certificats cada

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en: hour
ca@valencia: hora

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en:  hours
ca@valencia:  hores

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
ca@valencia: Si se selecciona esta opció, els certificats S/MIME es validen en línia utilitzant el protocol d'estat de certificats en línia (Online Certificates Status Protocol, OCSP). Empleneu l'URL del contestador OCSP davall.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: Validate certificates online (OCSP)
ca@valencia: Valida els certificats en línia (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
ca@valencia: Validació del certificat en línia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderURLLabel)
en: OCSP responder URL:
ca@valencia: URL del contestador OCSP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
ca@valencia: Introduïu ací l'adreça del servidor per a la validació en línia de certificats (contestador OCSP). Normalment l'URL comença amb http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderSignatureLabel)
en: OCSP responder signature:
ca@valencia: Signatura del contestador OCSP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
ca@valencia: Ignora l'URL de servei dels certificats

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KleopatraClientCopy::Gui::CertificateRequester, OCSPResponderSignature)
en: Choose here the certificate with which the OCSP server signs its replies.
ca@valencia: Escolliu ací el certificat amb el qual el servidor OCSP signa les seues respostes.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default, GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
ca@valencia: De manera predeterminada, GnuPG utilitza el fitxer ~/.gnupg/policies.txt per a comprovar si s'admet la política d'un certificat. Si es marca esta opció, no es comprovaran les polítiques.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
ca@valencia: No comprovar les polítiques del certificat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
ca@valencia: Si està marcada, no s'empraran mai les llistes de revocació de certificats per a validar els certificats S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
ca@valencia: No consultar mai una CRL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: If this option is checked while a root CA certificate is being imported, you will be asked to confirm its fingerprint and to state whether or not you consider this root certificate to be trusted. A root certificate needs to be trusted before the certificates it certified become trusted, but lightly allowing trusted root certificates into your certificate store will undermine the security of the system.
ca@valencia: Si es marca esta opció mentre s'importa un certificat de la CA arrel, se us demanarà que confirmeu la seua empremta digital i el seu estat, si considereu que podeu confiar en este certificat arrel. Cal que els certificats arrels siguen de confiança abans que els certificats que ell certifica esdevinguen de confiança. Però acceptar la confiança dels certificats arrel a la lleugera en el magatzem de certificats pot comprometre la seguretat del sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: Allow to mark root certificates as trusted
ca@valencia: Permetre marcar els certificats arrel com a fiables

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP).
ca@valencia: Si es marca esta opció, els certificats de l'emissor que falten s'obtindran quan siga necessari (açò aplica als dos mètodes de validació, CRL i OCSP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
ca@valencia: Obtín els certificats de l'emissor que falten

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: &HTTP Requests
ca@valencia: Sol·licituds &HTTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
ca@valencia: Desactiva totalment l'ús d'HTTP per a S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
ca@valencia: No fer cap sol·licitud HTTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
ca@valencia: Quan es busca la ubicació d'una CRL, el certificat que es comprovarà usualment conté el que es coneix com a entrades «punt de distribució (DP -Distribution Point-) CRL», les quals són els URL que descriuen la manera d'accedir a la CRL. La primera entrada DP que es trobe és la que s'utilitzarà. Amb esta opció, totes les entrades que empren l'esquema HTTP seran ignorades quan s'estiga buscant un DP adequat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
ca@valencia: Ignora el punt de distribució CRL mitjançant HTTP dels certificats

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
ca@valencia: Si es marca esta opció, el valor de l'intermediari HTTP que es mostra a la dreta (i que prové de la variable d'entorn http_proxy) serà l'emprada per a qualsevol sol·licitud HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use system HTTP proxy:
ca@valencia: Utilitza l'intermediari HTTP del sistema:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use this proxy for HTTP requests:
ca@valencia: Utilitza este intermediari per a les sol·licituds HTTP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customHTTPProxy)
en: <p>If no system proxy is set, or you need to use a different proxy for GpgSM, you can enter its location here.</p><p>It will be used for all HTTP requests relating to S/MIME.</p><p>The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.</p>
ca@valencia: <p>Si no s'ha definit cap intermediari al sistema, o si heu d'utilitzar un intermediari diferent per a GpgSM, introduïu ací la seua ubicació.</p><p>S'utilitzarà per a totes les sol·licituds HTTP relacionades amb S/MIME.</p><p>La sintaxi és màquina:port, per exemple intermediari.enlloc.com:3128.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: &LDAP Requests
ca@valencia: Sol·licituds &LDAP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
ca@valencia: Desactiva totalment l'ús d'LDAP per a S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
ca@valencia: No fer cap sol·licitud LDAP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first found DP entry is used.  With this option, all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
ca@valencia: Quan es busca la ubicació d'una CRL, el certificat que es comprovarà usualment conté el que es coneix com a entrades «punt de distribució (DP -Distribution Point-) CRL», les quals són els URL que descriuen la manera d'accedir a la CRL. La primera entrada DP que es trobe és la que s'utilitzarà. Amb esta opció, totes les entrades que empren l'esquema LDAP seran ignorades quan s'estiga buscant un DP adequat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
ca@valencia: Ignora el punt de distribució CRL mitjançant LDAP dels certificats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
ca@valencia: Màquina primària per a les sol·licituds LDAP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering an LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
ca@valencia: La introducció d'un servidor LDAP ací farà que totes les sol·licituds LDAP vagen primer a este servidor. Més precisament, esta opció modifica la màquina i el port especificats a un URL LDAP i també s'utilitzarà si la màquina i el port s'han omés a l'URL. Altres servidors LDAP només s'utilitzaran si falla la connexió amb «l'intermediari».
    La sintaxi és «màquina» o «màquina:port». Si s'omet el port, s'utilitzarà el port 389 (que és l'estàndard LDAP).

[ctx: @info]
en: Failed to find encrypted or signed data in one or more files.<nl/>You can manually select what to do with the files now.<nl/>If they contain signed or encrypted data please report a bug (see Help->Report Bug).
ca@valencia: No s'han pogut trobar les dades encriptades o signades en un o més fitxers.<nl/>Ara podeu seleccionar manualment què fer amb els fitxers.<nl/>Si contenen dades encriptades o signades, informeu d'un error (vegeu «Ajuda -> Informeu d'un error»).

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> contains certificates and can't be decrypted or verified.
ca@valencia: El fitxer <filename>%1</filename> conté els certificats i no es pot desencriptar o verificar.

[ctx: @title:window]
en: Select the file to verify with the signature <filename>%1</filename>
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer que s'ha de verificar amb la signatura <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para><para><message>%3</message></para>
ca@valencia: <para>No s'ha pogut moure <filename>%1</filename> a <filename>%2</filename>.</para><para><message>%3</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para>
ca@valencia: <para>No s'ha pogut moure <filename>%1</filename> a <filename>%2</filename>.</para>

[ctx: @info]
en: Shall the file be saved with the original file name <filename>%1</filename>?
ca@valencia: El fitxer s'ha de guardar amb el nom del fitxer original <filename>%1</filename>?

[ctx: @title:window]
en: Use Original File Name?
ca@valencia: Voleu emprar el nom del fitxer original?

[ctx: @action:button]
en: No, Save As <filename>%1</filename>
ca@valencia: No, guarda com a <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Yes, Save As <filename>%1</filename>
ca@valencia: Sí, guarda com a <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to delete <filename>%1</filename>.
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
ca@valencia: No s'ha pogut moure <filename>%1</filename> a <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: No checksum files have been created.
ca@valencia: No s'ha creat cap fitxer de suma de verificació.

[ctx: @info]
en: These checksum files have been successfully created:
ca@valencia: Estos fitxers de suma de verificació s'han creat correctament:

[ctx: @info]
en: There were no errors.
ca@valencia: No hi ha hagut cap error.

[ctx: @info]
en: The following errors were encountered:
ca@valencia: S'han detectat els errors següents:

en: Create Checksums: input files must be either all checksum files or all files to be checksummed, not a mixture of both.
ca@valencia: Creació de sumes de verificació: els fitxers d'entrada han de ser o bé fitxers de suma de verificació o tots els fitxers a sumar, no una mescla d'ambdós.

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Initializing...
ca@valencia: S'està inicialitzant…

[ctx: @title:window]
en: Create Checksum Progress
ca@valencia: Progrés en la creació de la suma de verificació

en: Error while running %1: %2
ca@valencia: S'ha produït un error en executar %1: %2

en: Failed to execute %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut executar %1: %2

[ctx: @info]
en: Failed to overwrite <filename>%1</filename>.
ca@valencia: No s'ha pogut sobreescriure <filename>%1</filename>.

en: No checksum programs defined.
ca@valencia: No s'ha definit cap programa de suma de verificació.

en: Scanning directories...
ca@valencia: S'estan explorant els directoris…

en: Calculating total size...
ca@valencia: S'està calculant la mida total…

en: Checksumming (%2) in %1
ca@valencia: S'està verificant la suma (%2) a %1

en: Done.
ca@valencia: Fet.

en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
ca@valencia: Ací es mostra l'estat i el progrés de les operacions de criptografia.

en: User canceled
ca@valencia: Cancel·lació de l'usuari

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify E-Mail
ca@valencia: Desencriptació/verificació del correu

en: At least one input needs to be provided
ca@valencia: Cal proporcionar com a mínim una entrada

en: Informative sender/signed data count mismatch
ca@valencia: Incoherència en el comptador de dades informatives de remitent/signades

en: Signature/signed data count mismatch
ca@valencia: Incoherència en el comptador de dades de signatura/signades

en: Signed data can only be given for detached signature verification
ca@valencia: Les dades signades només es poden donar per a la verificació de signatura separada

en: Input/Output count mismatch
ca@valencia: Incoherència del comptador d'entrada/eixida

en: Cannot use output and signed data simultaneously
ca@valencia: No es poden utilitzar simultàniament les dades d'eixida i signades

en: No backend support for %1
ca@valencia: No s'admet cap dorsal per a %1

en: Cannot determine whether input data is OpenPGP or CMS
ca@valencia: No s'ha pogut determinar si les dades d'entrada són OpenPGP o CMS

en: No usable inputs found
ca@valencia: No s'ha trobat cap entrada útil

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Files
ca@valencia: Desencriptació/verificació dels fitxers

en: Unknown certificate
ca@valencia: Certificat desconegut

en: Verification canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat la verificació.

en: No signatures found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap signatura.

en: Invalid signature. | %1 invalid signatures.
ca@valencia[0]: Signatura no vàlida.
ca@valencia[1]: %1 signatures no vàlides.

en: The data could not be verified. | %1 signatures could not be verified.
ca@valencia[0]: La data no s'ha pogut verificar.
ca@valencia[1]: No s'han pogut verificar %1 signatures.

en: Valid signature by %1.
ca@valencia: Signatura vàlida per a %1.

[ctx: @info The placeholder is a link to the certificate. The text of the link is the translated work 'certificate']
en: <br/>Warning: The sender's mail address is not stored in the %1 used for signing.
ca@valencia: <br/>Avís: l'adreça de correu del remitent no està guardada en %1 utilitzat per a la signatura.

en: certificate
ca@valencia: certificat

en: Valid signature. | %1 valid signatures.
ca@valencia[0]: Signatura vàlida.
ca@valencia[1]: %1 signatures vàlides.

en: <br/>Warning: The sender's mail address is not stored in the certificates used for signing.
ca@valencia: <br/>Avís: l'adreça del correu del remitent no està guardada en els certificats utilitzats per a la signatura.

en: Decryption canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat la desencriptació.

en: No integrity protection (MDC).
ca@valencia: Sense protecció d'integritat (MDC).

[ctx: @info Unable to decrypt and verify <file>: <reason><nl />The data was not encrypted for any secret key in your certificate list.]
en: Unable to decrypt and verify <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis><nl />The data was not encrypted for any secret key in your certificate list.
ca@valencia: No s'ha pogut desencriptar ni verificar <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis><nl />Les dades no s'han encriptat amb cap clau secreta de la llista de certificats.

[ctx: @info Failed to decrypt and verify <file>: <reason>]
en: Failed to decrypt and verify <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
ca@valencia: No s'ha pogut desencriptar i verificar <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Successfully decrypted and verified <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted and verified <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
ca@valencia: S'ha desencriptat i verificat correctament <filename>%1</filename> com a <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Failed to verify <file>: <reason>]
en: Failed to verify <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
ca@valencia: No s'ha pogut verificar <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Verified <file> with signature in <file>.]
en: Verified <filename>%1</filename> with signature in <filename>%2</filename>.
ca@valencia: S'ha verificat <filename>%1</filename> amb la signatura <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Unable to decrypt <file>: <reason><nl />The data was not encrypted for any secret key in your certificate list.]
en: Unable to decrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis><nl />The data was not encrypted for any secret key in your certificate list.
ca@valencia: No s'ha pogut desencriptar <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis><nl />Les dades no s'han encriptat amb cap clau secreta de la llista de certificats.

[ctx: @info Failed to decrypt <file>: <reason>]
en: Failed to decrypt <filename>%1</filename>: %2
ca@valencia: No s'ha pogut desencriptar <filename>%1</filename>: %2

[ctx: @info Successfully decrypted <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
ca@valencia: S'ha desencriptat correctament <filename>%1</filename> com a <filename>%2</filename>.

en: Input error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error d'entrada: %1

en: <p>The sender's address %1 is not stored in the certificate. Stored: %2</p>
ca@valencia: <p>L'adreça del remitent %1 no s'ha guardat en el certificat. S'ha guardat: %2</p>

en: Recipient: | Recipients:
ca@valencia[0]: Destinatari:
ca@valencia[1]: Destinataris:

en: One unknown recipient | %1 unknown recipients
ca@valencia[0]: Un destinatari desconegut
ca@valencia[1]: %1 destinataris desconeguts

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption is %1.
ca@valencia: La desencriptació és %1.

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption <b>is not</b> %1.
ca@valencia: La desencriptació <b>no és</b> %1.

en: Embedded file name: '%1'
ca@valencia: Nom del fitxer incrustat: «%1»

en: <b>Note:</b> You cannot be sure who encrypted this message as it is not signed.
ca@valencia: <b>Nota:</b> No es pot assegurar que s'ha encriptat este missatge, ja que no està signat.

[ctx: Integrity protection was missing because an old cipher was used.]
en: <b>Hint:</b> If this file was encrypted before the year 2003 it is likely that the file is legitimate.  This is because back then integrity protection was not widely used.
ca@valencia: <b>Consell:</b> Si este fitxer es va encriptar abans de l'any 2003, és probable que siga legítim. Açò és perquè la protecció de la integritat no s'emprava àmpliament.

[ctx: The user is offered to force decrypt a non integrity protected message. With the strong advice to re-encrypt it.]
en: If you are confident that the file was not manipulated you should re-encrypt it after you have forced the decryption.
ca@valencia: Si segur que el fitxer no ha sigut manipulat, haureu de tornar a encriptar-lo després de forçar la desencriptació.

[ctx: @info]
en: Failed to decrypt the notepad: %1
ca@valencia: No s'ha pogut desencriptar el bloc de notes: %1

[ctx: @info]
en: Failed to verify the notepad: %1
ca@valencia: No s'ha pogut verificar el bloc de notes: %1

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted and verified the notepad
ca@valencia: S'ha desencriptat i verificat correctament el bloc de notes

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted the notepad
ca@valencia: S'ha desencriptat correctament el bloc de notes

[ctx: @info]
en: Successfully verified the notepad
ca@valencia: S'ha verificat correctament el bloc de notes

en: Caught exception: %1
ca@valencia: S'ha detectat una excepció: %1

en: Caught unknown exception
ca@valencia: S'ha detectat una excepció desconeguda

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature/ciphertext - maybe it is neither ciphertext nor a signature?
ca@valencia: No s'ha pogut determinar si açò és una signatura/text xifrat en S/MIME o en OpenPGP. Potser no es tracta de text xifrat o una signatura?

en: Decrypting %1...
ca@valencia: S'està desencriptant %1…

en: Could not determine whether this was S/MIME- or OpenPGP-encrypted - maybe it is not ciphertext at all?
ca@valencia: No s'ha pogut determinar si açò és un text encriptat en S/MIME o en OpenPGP. Potser no és cap text xifrat?

en: Decrypting: %1...
ca@valencia: S'està desencriptant: %1…

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature - maybe it is not a signature at all?
ca@valencia: No s'ha pogut determinar si açò és una signatura en S/MIME o en an OpenPGP. Potser no és cap signatura?

en: Verifying %1...
ca@valencia: S'està verificant %1…

[ctx: Verification of a detached signature in progress. The first file contains the data.The second file is the signature file.]
en: Verifying <filename>%1</filename> with <filename>%2</filename>...
ca@valencia: S'està verificant <filename>%1</filename> amb <filename>%2</filename>…

en: Verifying signature %1...
ca@valencia: S'està verificant la signatura %1…

en: Call to EncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
ca@valencia: La crida a EncryptEMailController::protocolAsString() és ambigua.

en: User cancel
ca@valencia: Cancel·lat per l'usuari

en: Encryption canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat l'encriptació.

en: Encryption failed: %1
ca@valencia: L'encriptació ha fallat: %1

en: Encryption succeeded.
ca@valencia: Encriptació correcte.

[ctx: @info:placeholder]
en: Please enter a name or email address...
ca@valencia: Introduïu un nom o una adreça de correu…

[ctx: @info:tooltip]
en: Show certificate list
ca@valencia: Mostra la llista de certificats

en: Show certificate list
ca@valencia: Mostra la llista de certificats

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Details
ca@valencia: Mostra els detalls

en: No matching certificates or groups found
ca@valencia: No s'ha trobat cap certificat o grup coincident

en: Multiple matching certificates or groups found
ca@valencia: S'han trobat múltiples certificats o grups coincidents

en: This certificate is expired
ca@valencia: Este certificat ha caducat

en: This certificate is revoked
ca@valencia: Este certificat està revocat

[ctx: @info]
en: Error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error: %1

en: (no matching certificates found)
ca@valencia: (no s'ha trobat cap certificat coincident)

en: Please select a certificate
ca@valencia: Seleccioneu un certificat

en: (please choose between OpenPGP and S/MIME first)
ca@valencia: (escolliu abans entre OpenPGP i S/MIME)

en: ...
ca@valencia: …

[ctx: @label:textbox]
en: &Output folder:
ca@valencia: Carpeta d'ei&xida:

[ctx: @title:window]
en: Verify Files
ca@valencia: Verificació dels fitxers

en: %1: All operations completed.
ca@valencia: %1: Han finalitzat totes les operacions.

en: All operations completed.
ca@valencia: Han finalitzat totes les operacions.

[ctx: number, operation description]
en: Operation %1: %2
ca@valencia: Operació %1: %2

en: <b>Choose operations to be performed</b>
ca@valencia: <b>Escolliu les operacions que s'han de realitzar</b>

en: Here you can check and, if needed, override the operations Kleopatra detected for the input given.
ca@valencia: Ací podeu comprovar, i si cal, modificar les operacions que Kleopatra ha detectat per a les dades introduïdes.

[ctx: @action:button]
en: &Decrypt/Verify
ca@valencia: &Desencripta/verifica

en: Create all output files in a single folder
ca@valencia: Crea tots els fitxers d'eixida en una carpeta única

en: &Output folder:
ca@valencia: Carpeta d'ei&xida:

en: Input file:
ca@valencia: Fitxer d'entrada:

en: &Input file is a detached signature
ca@valencia: El fitxer d'e&ntrada és una signatura separada

en: &Signed data:
ca@valencia: Dades &signades:

en: &Input file is an archive; unpack with:
ca@valencia: El fitxer d'e&ntrada és un arxiu; descomprimix amb:

[ctx: @title:window]
en: Encrypt Text
ca@valencia: Encriptació de text

en: <b>Results</b>
ca@valencia: <b>Resultats</b>

en: <b>Objects</b>
ca@valencia: <b>Objectes</b>

en: Remove Selected
ca@valencia: Elimina el seleccionat

en: Select File
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer

en: <i>No certificate selected</i>
ca@valencia: <i>No s'ha seleccionat cap certificat</i>

en: <b>Recipients</b>
ca@valencia: <b>Destinataris</b>

en: Add Recipient...
ca@valencia: Afig un destinatari…

en: <b>Warning:</b> None of the selected certificates seem to be your own. You will not be able to decrypt the encrypted data again.
ca@valencia: <b>Avís:</b> cap dels certificats seleccionats pareix que siga el vostre. No podreu tornar a desencriptar les dades encriptades.

en: Recipient
ca@valencia: Destinatari

[ctx: %1 == number]
en: Recipient (%1)
ca@valencia: Destinatari (%1)

en: <qt><p>Recipients predefined via GnuPG settings:</p>%1</qt>
ca@valencia: <qt><p>Destinataris predefinits via configuració de GnuPG:</p>%1</qt>

[ctx: @action:button]
en: Force decryption
ca@valencia: Força la desencriptació

[ctx: 1 is optional keyid. No space is intended as it can be empty.]
en: Search%1
ca@valencia: Busca%1

[ctx: 1 is optional keyid. No space is intended as it can be empty.]
en: Import%1
ca@valencia: Importa%1

en: Diagnostics
ca@valencia: Diagnòstics

[ctx: The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
ca@valencia: Mostra el registre d'auditoria

[ctx: @action:button]
en: Show Email
ca@valencia: Mostra el correu electrònic

en: Keep open after operation completed
ca@valencia: Conserva obert després del final de l'operació

en: You need to select a signing certificate to proceed.
ca@valencia: Heu de seleccionar un certificat de signatura per a continuar.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate to proceed.
ca@valencia: Heu de seleccionar un certificat de signatura OpenPGP per a continuar.

en: You need to select an S/MIME signing certificate to proceed.
ca@valencia: Heu de seleccionar un certificat de signatura S/MIME per a continuar.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate and an S/MIME signing certificate to proceed.
ca@valencia: Heu de seleccionar un certificat de signatura OpenPGP i un altre S/MIME per a continuar.

[ctx: @title:window]
en: Sign Text
ca@valencia: Signatura de text

en: Please select an encryption certificate for recipient "%1"
ca@valencia: Seleccioneu un certificat d'encriptació per al destinatari «%1»

en: Please select a signing certificate for sender "%1"
ca@valencia: Seleccioneu un certificat de signatura per al remitent «%1»

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients/senders of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
ca@valencia: Kleopatra no pot determinar sense ambigüitat els certificats corresponents a tots els destinataris/remitents del missatge.
    Seleccioneu el certificat correcte per a cada destinatari:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for the sender of the message.
    Please select the correct certificates for the sender:
ca@valencia: Kleopatra no pot determinar sense ambigüitat els certificats corresponents al remitent del missatge.
    Seleccioneu el certificat correcte per al remitent:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
ca@valencia: Kleopatra no pot determinar sense ambigüitat els certificats corresponents a tots els destinataris del missatge.
    Seleccioneu el certificat correcte per a cada destinatari:

en: Please verify that correct certificates have been selected for each recipient:
ca@valencia: Verifiqueu que els certificats que s'han seleccionat per a cada destinatari són correctes:

en: Please verify that the correct certificate has been selected for the sender:
ca@valencia: Verifiqueu que s'ha seleccionat el certificat correcte per a cada destinatari:

en: Show all recipients
ca@valencia: Mostra tots els destinataris

en: Select Signing Certificate
ca@valencia: Seleccioneu el certificat de signatura

en: Select Encryption Certificate
ca@valencia: Seleccioneu el certificat d'encriptació

en: Only show this dialog in case of conflicts (experimental)
ca@valencia: Mostra este diàleg només en cas de conflictes (experimental)

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message
ca@valencia: Seleccioneu els certificats per al missatge

en: From:
ca@valencia: Des de:

en: To:
ca@valencia: A:

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message "%1"
ca@valencia: Seleccioneu els certificats per al missatge «%1»

[ctx: @title]
en: Sign / Encrypt Files
ca@valencia: Signa i encripta els fitxers

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: &Sign as:
ca@valencia: &Signa com a:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &me:
ca@valencia: Encripta per a &mi:

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &others:
ca@valencia: Encripta per a &altres:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt with &password:
ca@valencia: Encripta amb &contrasenya:

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an action.
ca@valencia: Seleccioneu una acció.

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Output &files/folder:
ca@valencia: Fi&txers/carpeta d'eixida:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt / Sign &each file separately.
ca@valencia: Encripta / Signa cada fitxer p&er separat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep each file separate instead of creating an archive for all.
ca@valencia: Manté cada fitxer per separat en lloc de crear un arxiu per a tot.

en: Invalid compliance settings for signing and encrypting files.
ca@valencia: Paràmetres de compliment no vàlids per a signar i encriptar fitxers.

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
ca@valencia: <para>No podeu utilitzar <application>Kleopatra</application> per a signar o encriptar fitxers perquè el sistema de <application>GnuPG</application> emprat per <application>Kleopatra</application> no és %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
ca@valencia: <para>Perdó! No podeu utilitzar <application>Kleopatra</application> per a signar o encriptar fitxers perquè el sistema de <application>GnuPG</application> emprat per <application>Kleopatra</application> no és %1.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Archiving in combination with sign-only currently requires what are known as opaque signatures - unlike detached ones, these embed the content in the signature.</para><para>This format is rather unusual. You might want to archive the files separately, and then sign the archive as one file with Kleopatra.</para><para>Future versions of Kleopatra are expected to also support detached signatures in this case.</para>
ca@valencia: <para>L'arxivat en combinació amb només signat, actualment requerix el que es coneix com a signatures opaques, que a diferència de les separades, aquelles incrusten el contingut en la signatura.</para><para>Este format no és gaire usual. Potser voldríeu arxivar els fitxers de manera separada, i després signar l'arxiu com un fitxer amb Kleopatra.</para><para>S'espera que les versions futures de Kleopatra també admeten les signatures separades per a estos casos.</para>

[ctx: @title:window]
en: Unusual Signature Warning
ca@valencia: Avís de signatura no habitual

[ctx: @info]
en: <para>None of the recipients you are encrypting to seems to be your own.</para><para>This means that you will not be able to decrypt the data anymore, once encrypted.</para><para>Do you want to continue, or cancel to change the recipient selection?</para>
ca@valencia: <para>Cap dels destinataris als quals esteu encriptant pareix que siga el vostre.</para><para>Açò significa que no sereu capaç de tornar a desencriptar les dades, una vegada estiguen encriptades.</para><para>Voleu continuar o cancel·lar per a canviar esta selecció dels destinataris?</para>

[ctx: @title:window]
en: Encrypt-To-Self Warning
ca@valencia: Avís d'autoencriptatge

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME signature.
ca@valencia: Este és el nom de fitxer de la signatura S/MIME.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME signature file
ca@valencia: Fitxer de signatura S/MIME

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Signatures (*.p7s)
ca@valencia: Signatures S/MIME (*.p7s)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Signatures (*.p7s *.pem)
ca@valencia: Signatures S/MIME (*.p7s *.pem)

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the detached OpenPGP signature.
ca@valencia: Este és el nom de fitxer de la signatura OpenPGP separada.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signature file
ca@valencia: Fitxer de signatura OpenPGP

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Signatures (*.sig *.pgp)
ca@valencia: Signatures OpenPGP (*.sig *.pgp)

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Signatures (*.asc *.sig)
ca@valencia: Signatures OpenPGP (*.asc *.sig)

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP-signed and encrypted file.
ca@valencia: Este és el nom del fitxer signat i encriptat amb OpenPGP.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signed and encrypted file
ca@valencia: Fitxer signat i encriptat amb OpenPGP

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Files (*.gpg *.pgp)
ca@valencia: Fitxers OpenPGP (*.gpg *.pgp)

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Files (*.asc)
ca@valencia: Fitxers OpenPGP (*.asc)

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP encrypted file.
ca@valencia: Este és el nom del fitxer encriptat amb OpenPGP.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP encrypted file
ca@valencia: Fitxer encriptat amb OpenPGP

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME encrypted file.
ca@valencia: Este és el nom del fitxer encriptat amb S/MIME.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME encrypted file
ca@valencia: Fitxer encriptat amb S/MIME

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Files (*.p7m)
ca@valencia: Fitxers S/MIME (*.p7m)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Files (*.p7m *.pem)
ca@valencia: Fitxers S/MIME (*.p7m *.pem)

[ctx: @info:tooltip]
en: The resulting files are written to this directory.
ca@valencia: Els fitxers resultants s'escriuen en este directori.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: Output directory
ca@valencia: Directori d'eixida

[ctx: @action:button]
en: Sign
ca@valencia: Signa

[ctx: @action:button]
en: Encrypt
ca@valencia: Encripta

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt
ca@valencia: Signa i encripta

en: Next
ca@valencia: Següent

[ctx: @title]
en: Results
ca@valencia: Resultats

[ctx: @title]
en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
ca@valencia: Ací es mostra l'estat i el progrés de les operacions de criptografia.

en: &Sign as:
ca@valencia: &Signa com a:

en: Encrypt for me:
ca@valencia: Encripta per a mi:

[ctx: @label]
en: Encrypt for others:
ca@valencia: Encripta per a altres:

[ctx: @option:check]
en: Encrypt with password:
ca@valencia: Encripta amb contrasenya:

[ctx: Tooltip information for symmetric encryption]
en: Additionally to the keys of the recipients you can encrypt your data with a password. Anyone who has the password can read the data without any secret key. Using a password is <b>less secure</b> then public key cryptography. Even if you pick a very strong password.
ca@valencia: A més de les claus dels destinataris, podeu encriptar les vostres dades amb una contrasenya. Qualsevol persona que la tinga podrà llegir les dades sense cap clau secreta. L'ús d'una contrasenya <b>fa menys segura</b> la criptografia que l'ús d'una clau pública. Fins i tot si heu triat una contrasenya molt forta.

[ctx: @info]
en: Anyone you share the password with can read the data.
ca@valencia: Qualsevol persona amb qui compartiu la contrasenya podrà llegir les dades.

[ctx: text for screen readers]
en: recipient key
ca@valencia: clau del destinatari

en: Usable for Signing
ca@valencia: Es pot emprar per a signatura

en: Certificates that can be used for signing
ca@valencia: Certificats que es poden emprar per a signatura

en: Usable for Encryption
ca@valencia: Es pot emprar per a encriptació

en: Certificates that can be used for encryption
ca@valencia: Certificats que es poden emprar per a encriptació

[ctx: @info]
en: This certificate is expired.
ca@valencia: Este certificat ha caducat.

[ctx: @info]
en: This certificate expires today.
ca@valencia: Este certificat venç hui.

[ctx: @info]
en: This certificate expires tomorrow. | This certificate expires in %1 days.
ca@valencia[0]: Este certificat venç demà.
ca@valencia[1]: Este certificat venç d'ací a %1 dies.

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for encryption.
ca@valencia: Este certificat no es pot emprar per a encriptació.

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for signing.
ca@valencia: Este certificat no es pot emprar per a signatura.

en: Could not find a key for the following recipients:
ca@valencia: No s'ha trobat cap clau per als destinataris següents:

[ctx: @title:window]
en: Failed to find some keys
ca@valencia: No s'ha pogut trobar algunes de les claus

[ctx: @info]
en: This certificate is revoked.
ca@valencia: Este certificat està revocat.

[ctx: %1=protocol (S/Mime, OpenPGP), %2=certificate]
en: Sign using %1: %2
ca@valencia: Signa utilitzant %1: %2

en: No certificate selected
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap certificat

en: Sign and encrypt (OpenPGP only)
ca@valencia: Signa i encripta (només OpenPGP)

en: Encrypt only
ca@valencia: Només encripta

en: Sign only
ca@valencia: Només signa

en: Encryption Options
ca@valencia: Opcions de l'encriptació

en: Text output (ASCII armor)
ca@valencia: Eixida de text (cuirassa ASCII)

en: Signing Options
ca@valencia: Opcions de signatura

en: Signer:
ca@valencia: Signant:

en: Change Signing Certificates...
ca@valencia: Canvia els certificats de signatura…

en: <b>Choose Operation to be Performed</b>
ca@valencia: <b>Escolliu l'operació que s'ha de realitzar</b>

[ctx: @title:window]
en: Select Signing Certificates
ca@valencia: Seleccioneu els certificats de signatura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCO)
en: Remember these as default for future operations
ca@valencia: Recorda estos com a predefinits per a les operacions futures

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pgpLabel)
en: OpenPGP Signing Certificate:
ca@valencia: Certificat de signatura OpenPGP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmsLabel)
en: S/MIME Signing Certificate:
ca@valencia: Certificat de signatura S/MIME:

[ctx: Caption for an unknown key/certificate where only ID is known.]
en: Unknown Recipient:
ca@valencia: Destinatari desconegut:

[ctx: @action:button]
en: Search
ca@valencia: Busca

[ctx: @info:tooltip]
en: Search on keyserver
ca@valencia: Busca al servidor de claus

[ctx: @info:tooltip]
en: The data was encrypted to this key / certificate.
ca@valencia: Les dades s'han encriptat a esta clau / certificat.

en: The following errors and warnings were recorded:
ca@valencia: S'han enregistrat els errors i avisos següents:

[ctx: @title:window]
en: Checksum Verification Errors
ca@valencia: Errors en la comprovació de la suma de verificació

en: No errors occurred
ca@valencia: No hi ha hagut cap error

en: One error occurred | %1 errors occurred
ca@valencia[0]: S'ha detectat un error
ca@valencia[1]: S'han detectat %1 errors

en: Progress:
ca@valencia: Progrés:

[ctx: Show Errors]
en: Show
ca@valencia: Mostra

[ctx: @action:button]
en: &Next
ca@valencia: &Següent

en: Back
ca@valencia: Arrere

en: Call to NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
ca@valencia: La crida a NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() és ambigua.

en: Signing canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat la signatura.

en: Signing failed: %1
ca@valencia: Ha fallat la signatura: %1

en: Signing succeeded.
ca@valencia: La signatura ha sigut correcta.

en: Archive and Sign Files
ca@valencia: Arxivat i signatura de fitxers

en: Sign Files
ca@valencia: Signatura de fitxers

en: Archive and Encrypt Files
ca@valencia: Arxivat i encriptació de fitxers

en: Encrypt Files
ca@valencia: Encriptació de fitxers

en: Archive and Sign/Encrypt Files
ca@valencia: Arxivat i signatura/encriptació de fitxers

en: Sign/Encrypt Files
ca@valencia: Signatura/encriptació de fitxers

[ctx: base name of an archive file, e.g. archive.zip or archive.tar.gz]
en: archive
ca@valencia: arxiu

en: Caught unexpected exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada en SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1

en: Caught unknown exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada en SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared

[ctx: @info]
en: Signing and encryption canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat la signatura i l'encriptació.

[ctx: @info]
en: Signing canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat la signatura.

[ctx: @info]
en: Encryption canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat l'encriptació.

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
ca@valencia: No s'ha pogut signar i encriptar <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ca@valencia: No s'ha pogut signar i encriptar <filename>%1</filename> i <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign and encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ca@valencia[0]: No s'ha pogut signar i encriptar <filename>%2</filename> i %1 altre: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ca@valencia[1]: No s'ha pogut signar i encriptar <filename>%2</filename> i %1 altres: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
ca@valencia: No s'ha pogut signar <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ca@valencia: No s'ha pogut signar <filename>%1</filename> i <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ca@valencia[0]: No s'ha pogut signar <filename>%2</filename> i %1 altre: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ca@valencia[1]: No s'ha pogut signar <filename>%2</filename> i %1 altres: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
ca@valencia: No s'ha pogut encriptar <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ca@valencia: No s'ha pogut encriptar <filename>%1</filename> i <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ca@valencia[0]: No s'ha pogut encriptar <filename>%2</filename> i %1 altre: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ca@valencia[1]: No s'ha pogut encriptar <filename>%2</filename> i %1 altres: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
ca@valencia: S'ha signat i encriptat correctament <filename>%1</filename> i s'ha guardat com a <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
ca@valencia: S'ha signat i encriptat correctament <filename>%1</filename> i <filename>%2</filename> i s'han guardat com a <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <n> other(s) as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
ca@valencia[0]: S'ha signat i encriptat correctament <filename>%2</filename> i %1 altre i s'han guardat com a <filename>%3</filename>.
ca@valencia[1]: S'ha signat i encriptat correctament <filename>%2</filename> i %1 altres i s'han guardat com a <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and saved the signature in <filename>%2</filename>.
ca@valencia: S'ha signat correctament <filename>%1</filename> i la signatura s'ha guardat a <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved the signature in <filename>%3</filename>.
ca@valencia: S'ha signat correctament <filename>%1</filename> i <filename>%2</filename> i la signatura s'ha guardat a <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <n> other(s) and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 other and saved the signature in <filename>%3</filename>. | Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 others and saved the signature in <filename>%3</filename>.
ca@valencia[0]: S'ha signat correctament <filename>%2</filename> i %1 altre i la signatura s'ha guardat a <filename>%3</filename>.
ca@valencia[1]: S'ha signat correctament <filename>%2</filename> i %1 altres i la signatura s'ha guardat a <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
ca@valencia: S'ha encriptat correctament <filename>%1</filename> i s'ha guardat com a <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
ca@valencia: S'ha encriptat correctament <filename>%1</filename> i <filename>%2</filename> i s'ha guardat com a <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <n> other(s) and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
ca@valencia[0]: S'ha encriptat correctament <filename>%2</filename> i %1 altre i s'han guardat com a <filename>%3</filename>.
ca@valencia[1]: S'ha encriptat correctament <filename>%2</filename> i %1 altres i s'han guardat com a <filename>%3</filename>.

en: Output error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error d'eixida: %1

en: Cannot determine protocol for task
ca@valencia: No es pot determinar cap protocol per a la tasca

[ctx: <name of first file>, ...]
en: %1, ...
ca@valencia: %1…

en: Cannot find common base directory for these files:
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el directori base comú per a estos fitxers:
    %1

[ctx: @info]
en: Creating signed and encrypted archive ...
ca@valencia: S'està creant un arxiu signat i encriptat…

[ctx: @info]
en: Creating encrypted archive ...
ca@valencia: S'està creant un arxiu encriptat…

[ctx: @info]
en: Creating signed archive ...
ca@valencia: S'està creant un arxiu signat…

[ctx: @info]
en: Failed to sign the notepad: %1
ca@valencia: No s'ha pogut signar el bloc de notes: %1

[ctx: @info]
en: Failed to encrypt the notepad: %1
ca@valencia: No s'ha pogut encriptar el bloc de notes: %1

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted and signed the notepad
ca@valencia: S'ha encriptat i signat correctament el bloc de notes

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted the notepad
ca@valencia: S'ha encriptat correctament el bloc de notes

[ctx: @info]
en: Successfully signed the notepad
ca@valencia: S'ha signat correctament el bloc de notes

en: Unknown exception in Task::start()
ca@valencia: Excepció desconeguda a Task::start()

[ctx: @title:window]
en: Verify Checksum Results
ca@valencia: Resultats en la comprovació de la suma de verificació

en: Cannot find checksums file for file %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el fitxer de suma de verificació per al fitxer %1

en: Verifying checksums (%2) in %1
ca@valencia: S'està verificant la suma de verificació (%2) en %1

[ctx: @title:window]
en: Advanced Settings
ca@valencia: Configuració avançada

[ctx: @title:group]
en: Key Material
ca@valencia: Material de clau

en: Algorithm:
ca@valencia: Algorisme:

[ctx: @title:group]
en: Certificate Usage
ca@valencia: Ús del certificat

[ctx: @option:check]
en: Signing
ca@valencia: Signatura

[ctx: @option:check]
en: Encryption
ca@valencia: Encriptació

[ctx: @option:check]
en: Authentication
ca@valencia: Autenticació

[ctx: @option:check]
en: Valid until:
ca@valencia: Vàlid fins a:

[ctx: @title:window]
en: Add Subkey
ca@valencia: Addició de subclau

en: Expiration of primary key: %1
ca@valencia: Expiració de la clau primària: %1

[ctx: Default Algorithm]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: title:window]
en: Add User ID
ca@valencia: Afig un ID d'usuari

en: Enter a name and an email address to use for the user ID.
ca@valencia: Introduïu un nom i una adreça de correu electrònic que s'utilitzarà per a l'ID d'usuari.

en: Enter a name and/or an email address to use for the user ID.
ca@valencia: Introduïu un nom i/o una adreça de correu electrònic que s'utilitzarà per a l'ID d'usuari.

en: Enter a name or an email address.
ca@valencia: Introduïu un nom o una adreça de correu electrònic.

en: There is a problem.
ca@valencia: Hi ha hagut un problema.

[ctx: @info]
en: <div>This is how the new user ID will be stored in the certificate:</div><center><strong>%1</strong></center>
ca@valencia: <div>Esta és la forma en què la identificació nova d'usuari s'emmagatzemarà en el certificat:</div><center><strong>%1</strong></center>

[ctx: @action:button]
en: Update
ca@valencia: Actualitza

[ctx: @action:button]
en: Generate Revocation Certificate
ca@valencia: Genera un certificat de revocació

en: A revocation certificate is a file that serves as a "kill switch" to publicly declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible to retract such a revocation certificate once it has been published.
ca@valencia: Un certificat de revocació és un fitxer que servix com un «interruptor d'apagat» per a declarar públicament que una clau no es pot emprar més. No és possible retirar un certificat de revocació una vegada ha sigut publicat.

[ctx: @action:button]
en: Change Passphrase
ca@valencia: Canvia la frase de pas

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate
ca@valencia: Certificat OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: S/MIME Certificate
ca@valencia: Certificat S/MIME

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the CRLs and do a full validation check of the certificate.
ca@valencia: Actualitza les CRL i fes una comprovació completa de validesa del certificat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the key from external sources.
ca@valencia: Actualitza la clau a partir de fonts externes.

en: (required)
ca@valencia: (requerit)

en: (optional)
ca@valencia: (opcional)

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.
ca@valencia: Es requerix <interface>%1</interface>, però està buit.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
ca@valencia: Es requerix <interface>%1</interface>, però està buit.<nl/>Regla de l'administració local: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.
ca@valencia: <interface>%1</interface> és incomplet.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
ca@valencia: <interface>%1</interface> és incomplet. <nl/>Regla de l'administració local: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.
ca@valencia: <interface>%1</interface> no és vàlid.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
ca@valencia: <interface>%1</interface> no és vàlid. <nl/>Regla de l'administració local: <icode>%2</icode>

en: User ID:
ca@valencia: ID d'usuari:

en: Trust level:
ca@valencia: Nivell de confiança:

en: Valid from:
ca@valencia: Vàlid des de:

en: Valid until:
ca@valencia: Vàlid fins a:

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the end of the validity period
ca@valencia: Canvia el final del període de validesa

[ctx: @action:button]
en: Change Validity
ca@valencia: Canvia la validesa

en: Status:
ca@valencia: Estat:

en: Fingerprint:
ca@valencia: Empremta digital:

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the fingerprint to the clipboard
ca@valencia: Copia l'empremta digital a dins del porta-retalls

[ctx: @action:button]
en: Copy fingerprint
ca@valencia: Copia l'empremta digital

en: Issuer:
ca@valencia: Emissor:

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the issuer certificate
ca@valencia: Mostra el certificat de l'emissor

[ctx: @action:button]
en: Show certificate
ca@valencia: Mostra el certificat

en: Compliance:
ca@valencia: Compliment:

en: Usage:
ca@valencia: Ús:

en: Trusted introducer for:
ca@valencia: Presentador de confiança per a:

[ctx: @info:tooltip]
en: See certifications for details.
ca@valencia: Mostra les certificacions per a obtindre més detalls.

en: Private Key:
ca@valencia: Clau privada:

[ctx: @title:tab]
en: User IDs
ca@valencia: Els ID d'usuari

en: Related addresses
ca@valencia: Adreces relacionades

[ctx: @title:tab]
en: Related Addresses
ca@valencia: Adreces relacionades

[ctx: @title:tab]
en: Subkeys
ca@valencia: Subclaus

[ctx: @title:tab]
en: Certifications
ca@valencia: Certificacions

[ctx: @title:tab]
en: Trust Chain Details
ca@valencia: Detalls de la cadena de confiança

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Dump
ca@valencia: Bolcat del certificat

[ctx: @title:tab]
en: Revokers
ca@valencia: Revocadors

[ctx: Valid until:]
en: unlimited
ca@valencia: sense límit

[ctx: not applicable]
en: n/a
ca@valencia: n/d

[ctx: As in 'this secret key is stored on smart card <serial number>']
en: smart card %1
ca@valencia: la targeta intel·ligent %1

[ctx: As in 'this secret key is stored on a smart card']
en: smart card
ca@valencia: la targeta intel·ligent

[ctx: key is 'offline key', i.e. secret key is not stored on this computer]
en: offline
ca@valencia: fora de línia

[ctx: As in 'this key is stored on this computer and on smart card(s)']
en: On this computer and on a smart card | On this computer and on %1 smart cards
ca@valencia[0]: En este ordinador i en una targeta intel·ligent
ca@valencia[1]: En este ordinador i en %1 targetes intel·ligents

[ctx: As in 'this secret key is stored on this computer']
en: on this computer
ca@valencia: en este ordinador

en: encryption
ca@valencia: encriptació

en: signing
ca@valencia: signatura

en: certification
ca@valencia: certificació

en: authentication
ca@valencia: autenticació

[ctx: as in: can be used for ...]
en: qualified signatures
ca@valencia: signatures qualificades

en: Updating...
ca@valencia: S'està actualitzant…

en: Common Name
ca@valencia: Nom comú

en: Organization
ca@valencia: Organització

en: Street
ca@valencia: Carrer

en: City
ca@valencia: Ciutat

en: State
ca@valencia: Estat

en: Country
ca@valencia: País

en: The issuer certificate could not be found locally.
ca@valencia: No s'ha trobat localment l'emissor del certificat.

en: Please select one or more of the following certificates:
ca@valencia: Seleccioneu un o més dels certificats següents:

en: Please select one of the following certificates:
ca@valencia: Seleccioneu un dels certificats següents:

[ctx: @action:button]
en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh certificate list
ca@valencia: Actualitza la llista de certificats

[ctx: @action:button]
en: Import...
ca@valencia: Importa…

[ctx: @info:tooltip]
en: Import certificate from file
ca@valencia: Importa un certificat des del fitxer

en: Import certificate
ca@valencia: Importa un certificat

[ctx: @action:button]
en: Lookup...
ca@valencia: Busca…

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up certificate on server
ca@valencia: Busca de certificats al servidor

en: Look up certificate
ca@valencia: Busca de certificats

[ctx: @action:button]
en: New...
ca@valencia: Nou…

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new OpenPGP certificate
ca@valencia: Crea un certificat OpenPGP nou

en: Create certificate
ca@valencia: Crea un certificat

[ctx: @action:button]
en: Groups...
ca@valencia: Grups…

[ctx: @info:tooltip]
en: Manage certificate groups
ca@valencia: Gestiona els grups de certificats

en: Manage groups
ca@valencia: Gestiona grups

[ctx: @title:window]
en: Certificate Selection
ca@valencia: Seleccioneu els certificats

en: Certify
ca@valencia: Certifica

[ctx: @title:window arg is name, email of certificate holder]
en: Certify Certificate: %1
ca@valencia: Certifica el certificat: %1

[ctx: @title:window Certify Certificate Group <group name>]
en: Certify Certificate Group %1
ca@valencia: Certifica el grup de certificats %1

en: Verify the fingerprint, mark the user IDs you want to certify, and select the key you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprint clearly identifies the key and its owner.</i>
ca@valencia: Verifiqueu l'empremta digital, marqueu els ID de l'usuari que voleu certificar, i seleccioneu la clau amb la qual voleu certificar els ID de l'usuari.<br><i>Nota: Només l'empremta digital identifica amb claredat la clau i el seu propietari.</i>

en: Certify with:
ca@valencia: Certifica amb:

[ctx: @action:button]
en: Set Owner Trust
ca@valencia: Establix la confiança en el propietari

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to set the trust level of the selected certification key to ultimate trust. This is what you usually want to do for your own keys.
ca@valencia: Feu clic per a establir el nivell de confiança de la clau de certificació seleccionada a fonamental. Açò és el que normalment voldreu fer amb les vostres pròpies claus.

[ctx: @info]
en: One or more certificates cannot be certified.
ca@valencia: Un o més certificats S/MIME no s'han pogut certificar.

en: User IDs
ca@valencia: Els ID d'usuari

[ctx: @title:column]
en: User ID
ca@valencia: ID d'usuari

en: Advanced
ca@valencia: Avançat

en: Show advanced options
ca@valencia: Mostra les opcions avançades

en: Certify for everyone to see (exportable)
ca@valencia: Certifica perquè tothom ho veja (exportable)

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option, if you want to share your certifications with others. If you just want to mark certificates as certified for yourself, then you can uncheck it.
ca@valencia: Marqueu esta opció si voleu compartir les vostres certificacions amb altres. Si només voleu marcar els certificats com a certificats per a tu, llavors podeu desactivar-la.

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish in internal directory
ca@valencia: Publica en el directori intern

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish to %1
ca@valencia: Publica a %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option if you want to upload your certifications to a certificate directory after successful certification.
ca@valencia: Marqueu esta opció si voleu pujar les vostres certificacions a un directori de certificats després d'una certificació correcta.

en: Tags:
ca@valencia: Etiquetes:

en: You can use this to add additional info to a certification.
ca@valencia: Podeu utilitzar açò per a afegir informació addicional a una certificació.

en: Tags created by anyone with full certification trust are shown in the keylist and can be searched.
ca@valencia: Les etiquetes creades per qualsevol amb una confiança de certificació completa es mostren en la llista de claus i es poden buscar.

en: Expiration:
ca@valencia: Venciment:

en: You can use this to set an expiration date for a certification.
ca@valencia: Podeu utilitzar-la per a establir una data de venciment per a una certificació.

en: By setting an expiration date, you can limit the validity of your certification to a certain amount of time. Once the expiration date has passed, your certification is no longer valid.
ca@valencia: En establir una data de venciment, podreu limitar la validesa de la certificació a un cert període de temps. Una vegada que ha passat la data de venciment, la certificació ja no serà vàlida.

en: Certify as trusted introducer
ca@valencia: Certificar com a presentador de confiança

en: You can use this to certify a trusted introducer for a domain.
ca@valencia: Podeu utilitzar açò per a certificar un presentador de confiança per a un domini.

en: All certificates with email addresses belonging to the domain that have been certified by the trusted introducer are treated as certified, i.e. a trusted introducer acts as a kind of intermediate CA for a domain.
ca@valencia: Tots els certificats amb adreces de correu electrònic que pertanyen al domini que han sigut certificats pel presentador de confiança i que es tractaran com a certificats, és a dir, un presentador de confiança actua com una mena de CA intermèdia per a un domini.

en: Domain:
ca@valencia: Domini:

[ctx: @info]
en: Verify the fingerprints, mark the user IDs you want to certify, and select the certificate you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprints clearly identify the certificate and its owner.</i>
ca@valencia: Verifiqueu les empremtes digitals, marqueu els ID d'usuari que voleu certificar, i seleccioneu el certificat amb el qual voleu certificar els ID d'usuari.<br><i>Nota: Només les empremtes digitals identifiquen amb claredat el certificat i el seu propietari.</i>

[ctx: @title:column]
en: Fingerprint
ca@valencia: Empremta digital

[ctx: @info:tooltip]
en: S/MIME certificates cannot be certified.
ca@valencia: Els certificats S/MIME no es poden certificar.

[ctx: @info:tooltip]
en: Expired or revoked certificates cannot be certified.
ca@valencia: Els certificats vençuts o revocats no es poden certificar.

en: Is this your own key?
ca@valencia: És esta la vostra clau?

en: <p>Changing the certification trust of the key <b>%1</b> failed:</p><p>%2</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut canviar la confiança de certificació de la clau <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

[ctx: @title:window]
en: Certification Trust Change Failed
ca@valencia: No s'ha pogut canviar la confiança de la certificació

en: Owner trust set successfully.
ca@valencia: S'ha establit correctament la confiança del propietari.

[ctx: @option:radio]
en: Delete secret key from disk.
ca@valencia: Suprimix la clau secreta del disc.

[ctx: @option:radio]
en: Keep secret key on disk.
ca@valencia: Mantín la clau secreta en el disc.

[ctx: @option:radio]
en: Make a backup of the secret key to a file.
ca@valencia: Fa una còpia de seguretat de la clau secreta a un fitxer.

[ctx: @option:radio]
en: Make a printed backup of the secret key.
ca@valencia: Fa una còpia de seguretat impresa de la clau secreta.

[ctx: @option:radio]
en: I already have a backup of the secret key.
ca@valencia: Ja tinc una còpia de seguretat de la clau secreta.

[ctx: @action:button]
en: Copy to Card
ca@valencia: Copia a la targeta

[ctx: @title:dialog]
en: Copy Key to Smartcard
ca@valencia: Copia la clau a la targeta intel·ligent

[ctx: @info]
en: <para>Selected Key: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Selected Smartcard: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Choose one of the following options to continue:</para>
ca@valencia: <para>Clau seleccionada: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Targeta intel·ligent seleccionada: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Seleccioneu una de les opcions següents per a continuar:</para>

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Configuration Overview
ca@valencia: Resum de la configuració de GnuPG

[ctx: @action:button]
en: Run Command
ca@valencia: Executa una ordre

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
ca@valencia: Copia a dins del porta-retalls

[ctx: @action:button]
en: Save to File
ca@valencia: Guarda a un fitxer

[ctx: @info]
en: Exit code: %1
ca@valencia: Codi d'eixida: %1

en: The certificate is part of a group. Deleting it may prevent this recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of a group. Deleting them may prevent these recipients from decrypting messages to:
ca@valencia[0]: El certificat forma part d'un grup. Eliminar-lo pot fer que este destinatari no puga desencriptar els missatges a:
ca@valencia[1]: Els certificats formen part d'un grup. Eliminar-los pot fer que estos destinataris no puguen desencriptar els missatges a:

en: The certificate is part of several groups. Deleting it may prevent the recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of several groups. Deleting them may prevent the recipients from decrypting messages to:
ca@valencia[0]: El certificat forma part de diversos grups. Eliminar-lo pot fer que el destinatari no puga desencriptar els missatges a:
ca@valencia[1]: Els certificats formen part de diversos grups. Eliminar-los pot fer que els destinataris no puguen desencriptar els missatges a:

[ctx: @info]
en: <para>When you delete CA certificates (both root CAs and intermediate CAs), the certificates issued by them will also be deleted.</para><para>This can be nicely seen in <application>Kleopatra</application>'s hierarchical view mode: In this mode, if you delete a certificate that has children, those children will also be deleted. Think of CA certificates as folders containing other certificates: When you delete the folder, you delete its contents, too.</para>
ca@valencia: <para>En suprimir els certificats de la CA (tant les CA arrel i intermediàries), també se suprimiran els certificats emesos per estes.</para><para>Açò es pot veure molt bé en el mode de vista jeràrquic de <application>Kleopatra</application>: En este mode, si se suprimix un certificat que té fills, estos també se suprimiran. Penseu en els certificats de la CA com en carpetes que contenen altres certificats: En suprimir la carpeta, també se suprimirà el contingut.</para>

en: The following certificate was selected for deletion: | The following certificates were selected for deletion:
ca@valencia[0]: El certificat següent s'ha seleccionat per a suprimir:
ca@valencia[1]: Els certificats següents s'han seleccionat per a suprimir:

en: The following certificate will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select it (<a href="whatsthis://">Why?</a>): | The following certificates will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select them (<a href="whatsthis://">Why?</a>):
ca@valencia[0]: El certificat següent se suprimirà encara que <b>no</b> l'heu seleccionat explícitament (<a href="whatsthis://">Per què?</a>):
ca@valencia[1]: Els certificats següents se suprimiran encara que <b>no</b> els hàgeu seleccionat explícitament (<a href="whatsthis://">Per què?</a>):

en: The certificate to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | All of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
ca@valencia[0]: El certificat que se suprimirà és el vostre propi. Conté material de clau privada, el qual es necessita per a desencriptar comunicacions antigues encriptades amb el certificat i, per tant, no es pot suprimir.
ca@valencia[1]: Tots els certificats que se suprimiran són els vostres propis. Contenen material de clau privada, el qual es necessita per a desencriptar comunicacions antigues encriptades amb els certificats i, per tant, no es poden suprimir.

en: One of the certificates to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | Some of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
ca@valencia[0]: Un dels certificats que se suprimirà és el vostre propi. Conté material de clau privada, el qual es necessita per a desencriptar comunicacions antigues encriptades amb el certificat i, per tant, no es pot suprimir.
ca@valencia[1]: Alguns dels certificats que se suprimiran són els vostres propis. Contenen material de clau privada, el qual es necessita per a desencriptar comunicacions antigues encriptades amb els certificats i, per tant, no es poden suprimir.

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Deletion
ca@valencia: Suprimiu la clau secreta

[ctx: @info as in 'this certificate is unusable']
en: unusable
ca@valencia: inservible

[ctx: @info:tooltip]
en: This certificate cannot be used for encryption.
ca@valencia: Este certificat no es pot emprar per a encriptar.

[ctx: Name of a group of keys]
en: Name:
ca@valencia: Nom:

[ctx: @title]
en: Available Keys
ca@valencia: Claus disponibles

[ctx: @label]
en: Search available keys
ca@valencia: Busca les claus disponibles

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of available keys for keys matching the search term.
ca@valencia: Busca en la llista de claus disponibles les claus que coincidisquen amb el terme de busca.

en: Filter certificates by category
ca@valencia: Filtra els certificats per la categoria

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that belong to the selected category.
ca@valencia: Només mostra els certificats que pertanguen a la categoria seleccionada.

en: available keys
ca@valencia: claus disponibles

[ctx: @action:button]
en: Add Selected Keys
ca@valencia: Afig les claus seleccionades

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the selected keys to the group
ca@valencia: Afig les claus seleccionades al grup

[ctx: @action:button]
en: Remove Selected Keys
ca@valencia: Elimina les claus seleccionades

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected keys from the group
ca@valencia: Elimina les claus seleccionades del grup

[ctx: @title]
en: Group Keys
ca@valencia: Grup de claus

[ctx: @label]
en: Search group keys
ca@valencia: Busca al grup de claus

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of group keys for keys matching the search term.
ca@valencia: Busca en la llista de grup de claus les claus que coincidisquen amb el terme de busca.

en: group keys
ca@valencia: grup de claus

[ctx: @title:window]
en: Edit Group
ca@valencia: Editeu un grup

en: Please select until when the subkey should be valid:
ca@valencia: Seleccioneu fins quan hauria de ser vàlida esta subclau:

en: Please select until when the certificate should be valid:
ca@valencia: Seleccioneu fins quan hauria de ser vàlid este certificat:

[ctx: @option:radio]
en: Unlimited validity
ca@valencia: Validesa sense límit

[ctx: The placeholders are dates]
en: Valid until (between %1 and %2):
ca@valencia: Vàlid fins a (entre %1 i %2):

en: Also update the validity period of the subkeys
ca@valencia: Actualitza també el període de validesa de les subclaus

[ctx: Valid until DATE]
en: Valid until %1
ca@valencia: Vàlid fins al %1

[ctx: @title:window]
en: Change Validity Period
ca@valencia: Canvia el període de validesa

[ctx: The placeholder is a date]
en: Same validity as the primary key (%1)
ca@valencia: Mateixa validesa que la clau primària (%1)

[ctx: 'unlimited' means 'forever', here]
en: Same validity as the primary key (unlimited)
ca@valencia: Mateixa validesa que la clau primària (sense límit)

en: Exporting ...
ca@valencia: S'està exportant…

[ctx: %1 is error message]
en: Failed to export: '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut exportar: %1

[ctx: @title:window]
en: Export
ca@valencia: Exportació

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
ca@valencia: Nom:

[ctx: @label:textbox]
en: EMail:
ca@valencia: Correu electrònic:

en: Invalid EMail
ca@valencia: Correu no vàlid

[ctx: @label:textbox]
en: Algorithm:
ca@valencia: Algorisme:

[ctx: @option:check]
en: Backup encryption key
ca@valencia: Fes una còpia de seguretat de la clau d'encriptació

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup the encryption key in a file.
ca@valencia: Fa una còpia de seguretat de la clau d'encriptació a un fitxer.

en: You will be asked for a passphrase to protect that file during key generation.
ca@valencia: Se us demanarà una frase de pas per a protegir estos fitxers durant la generació de la clau.

[ctx: @title:window]
en: Group Details
ca@valencia: Detalls del grup

en: Note: This group is defined in the configuration files of gpg.
ca@valencia: Nota: Este grup està definit en els fitxers de configuració de gpg.

en: Find:
ca@valencia: Busca:

en: Search
ca@valencia: Busca

en: Select All
ca@valencia: Selecciona-ho tot

en: Deselect All
ca@valencia: Desselecciona-ho tot

en: Details...
ca@valencia: Detalls…

en: Save As...
ca@valencia: Anomena i guarda…

[ctx: @title:column]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title:column]
en: Email
ca@valencia: Correu-e

[ctx: @title:column]
en: Valid From
ca@valencia: Vàlida des de

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
ca@valencia: Vàlida fins

[ctx: @title:column]
en: Key ID
ca@valencia: ID de la clau

[ctx: @title:column]
en: Origin
ca@valencia: Origen

[ctx: @title:window]
en: Lookup on Server
ca@valencia: Busca al servidor

en: Import
ca@valencia: Importa

[ctx: @info]
en: Enter a search term to search for matching certificates.
ca@valencia: Introduïu un terme de busca per a buscar certificats coincidents.

[ctx: @info]
en: Enter an email address to search for matching certificates.
ca@valencia: Introduïu una adreça de correu per a buscar certificats coincidents.

en: Keyserver
ca@valencia: Servidor de claus

[ctx: title:window]
en: Revoke Certificate
ca@valencia: Revocació de certificat

[ctx: @option:radio]
en: Certificate has been compromised
ca@valencia: El certificat ha sigut compromés

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is superseded
ca@valencia: El certificat s'ha substituït

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is no longer used
ca@valencia: El certificat ja no s'utilitza

[ctx: @option:radio]
en: For a different reason
ca@valencia: Per un motiu diferent

[ctx: @title]
en: Reason for Revocation (optional)
ca@valencia: Motiu de la revocació (opcional)

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to internal directory
ca@valencia: Puja el certificat revocat al directori intern

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to %1
ca@valencia: Puja el certificat revocat a %1

[ctx: @label:textbox]
en: Description (optional):
ca@valencia: Descripció (opcional):

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certificate
ca@valencia: Revoca el certificat

en: Error: The description must not contain empty lines.
ca@valencia: S'ha produït un error: La descripció no pot contindre línies buides.

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the following certificate:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true'>The revocation will take effect immediately and cannot be reverted.</emphasis></para><para>Consequences: <list><item>You can still decrypt everything encrypted for this certificate.</item><item>You cannot sign anything with this certificate anymore.</item><item>You cannot certify other certificates with it anymore.</item><item>Other people can no longer encrypt with it after receiving the revocation.</item></list></para>
ca@valencia: <para>Esteu a punt de revocar el certificat següent:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true'>La revocació tindrà efecte immediatament i no es pot revertir.</emphasis></para><para>Conseqüències: <list><item>Encara podreu desencriptar tot el que s'haja xifrat amb este certificat.</item><item>Ja no podreu signar res amb este certificat.</item><item>Ja no podreu certificar altres certificats amb ell.</item><item>Altres persones ja no podran encriptar amb ell després de rebre la revocació.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Revokers
ca@valencia: Revocadors

[ctx: text for screen readers for an unknown name]
en: unknown name
ca@valencia: nom desconegut

[ctx: text for screen readers for an unknown email]
en: unknown email
ca@valencia: correu electrònic desconegut

en: Skipped
ca@valencia: S'ha omés

en: Passed
ca@valencia: Ha passat

en: Test Name
ca@valencia: Nom de la prova

en: Result
ca@valencia: Resultat

en: (select test first)
ca@valencia: (primer seleccioneu la prova)

[ctx: @info]
en: <para>These are the results of the Kleopatra self-test suite. Click on a test for details.</para><para>Note that all but the first failure might be due to prior tests failing.</para>
ca@valencia: <para>Estos són els resultats del joc d'autocomprovacions de Kleopatra. Per als detalls, feu clic en una prova.</para><para>Cal tindre en compte que tot, excepte la primera fallada, pot ser degut a anteriors fallades a les proves.</para>

en: test results
ca@valencia: resultats de la prova

[ctx: @title:group]
en: Details
ca@valencia: Detalls

[ctx: @title:group]
en: Proposed Corrective Action
ca@valencia: Acció correctiva proposada

[ctx: @action:button]
en: Do It
ca@valencia: Fes-ho

[ctx: @option:check]
en: Show all test results
ca@valencia: Mostra tots els resultats de la prova

[ctx: @option:check]
en: Run these tests at startup
ca@valencia: Executa estes proves en iniciar

[ctx: @action:button]
en: Continue
ca@valencia: Continua

[ctx: @action:button]
en: Rerun Tests
ca@valencia: Torna a executar les proves

[ctx: @title:window]
en: Self Test
ca@valencia: Autocomprovació

[ctx: @info]
en: No NullPin found. <warning>If this PIN was not set by you personally, the card might have been tampered with.</warning>
ca@valencia: No s'ha trobat NullPin. <warning>Si no heu establit este PIN personalment, la targeta podria haver estat manipulada.</warning>

[ctx: @info]
en: Canceled setting PIN.
ca@valencia: S'ha cancel·lat l'establiment del PIN.

[ctx: @info]
en: There was an error setting the PIN: <message>%1</message>.
ca@valencia: S'ha produït un error en establir el PIN: <message>%1</message>.

[ctx: @info]
en: PIN set successfully.
ca@valencia: S'ha establit correctament el PIN.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainLB)
en: <p>On this SmartCard, there is space for two certificates:
    <ol>
    <li>A normal certificate</li>
    <li>A special certificate for making <em>qualified signatures</em> according to the German Signaturgesetz</li>
    </ol>
    You need to set initial PINs before you can use them.</p>
ca@valencia: <p>En esta targeta intel·ligent, hi ha espai per a dos certificats:
    <ol>
    <li>Un certificat normal</li>
    <li>Un certificat especial per a fer <em>signatures qualificades</em> d'acord amb German Signaturgesetz</li>
    </ol>
    Abans d'utilitzar-los, haureu d'establir els PIN inicials.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nksLB)
en: Step 1: Set the initial PIN for the first certificate ("NKS"):
ca@valencia: Pas 1: Establiu el PIN inicial per al primer certificat («NKS»):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nksPB)
en: Set Initial PIN (NKS)
ca@valencia: Establix el PIN inicial (NKS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sigGLB)
en: Step 2: Set the initial PIN for the qualified signature certificate ("SigG"):
ca@valencia: Pas 2: Establiu el PIN inicial per al certificat de la signatura qualificada («SigG»):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sigGPB)
en: (optional) Set Initial PIN (SigG)
ca@valencia: Establix el PIN inicial (SigG) (opcional)

[ctx: @info:status]
en: Loading smart cards...
ca@valencia: S'estan carregant les targetes intel·ligents…

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card %1...
ca@valencia: S'està actualitzant la targeta intel·ligent %1…

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card...
ca@valencia: S'està actualitzant la targeta intel·ligent…

[ctx: @info:status]
en: Importing certificates from smart cards...
ca@valencia: S'estan important els certificats de la targeta intel·ligent…

[ctx: @title:window]
en: Manage Smart Cards
ca@valencia: Gestió de targetes intel·ligents

[ctx: @label]
en: Subkeys
ca@valencia: Subclaus

[ctx: @title:column]
en: Status
ca@valencia: Estat

[ctx: @title:column]
en: Usage
ca@valencia: Ús

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
ca@valencia: Algorisme

[ctx: @title:column]
en: Storage
ca@valencia: Emmagatzematge

[ctx: @title:column]
en: Keygrip
ca@valencia: Control de clau

[ctx: @action:button]
en: Add subkey
ca@valencia: Afig una subclau

[ctx: @action:button]
en: Change validity
ca@valencia: Canvia la validesa

[ctx: @action:button]
en: Export OpenSSH key
ca@valencia: Exporta la clau OpenSSH

[ctx: @action:button]
en: Restore printed backup
ca@valencia: Restaura una còpia de seguretat impresa

[ctx: @action:button]
en: Transfer to smartcard
ca@valencia: Transferix cap a la targeta intel·ligent

[ctx: @action:button]
en: Export secret subkey
ca@valencia: Exporta la subclau secreta

[ctx: @action:button]
en: Add ADSK
ca@valencia: Afig un ADSK

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate. By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate, if the client encrypting the message supports this functionality.
ca@valencia: Afig ADSK especificat en la configuració de GnuPG al vostre certificat. En afegir un ADSK al vostre certificat permeteu que el propietari d'ADSK desencripte tots els missatges nous que estan encriptats per al vostre certificat, si el client que encripta el missatge permet esta característica.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show more options
ca@valencia: Mostra més opcions

en: Change validity
ca@valencia: Canvia la validesa

en: Export OpenSSH key
ca@valencia: Exporta la clau OpenSSH

en: Transfer to smartcard
ca@valencia: Transferix cap a la targeta intel·ligent

en: Export secret subkey
ca@valencia: Exporta la subclau secreta

[ctx: smart card <serial number>]
en: smart card %1
ca@valencia: targeta intel·ligent %1

en: smart card
ca@valencia: targeta intel·ligent

en: on this computer
ca@valencia: en este ordinador

[ctx: unknown storage location]
en: unknown
ca@valencia: desconeguda

en: Issuer Certificate Not Found (%1)
ca@valencia: No s'ha trobat l'emissor del certificat (%1)

en: Searching for updates...
ca@valencia: Comprova si hi ha actualitzacions…

[ctx: @info]
en: No update found in the available version database.
ca@valencia: No s'ha trobat cap actualització en la base de dades de les versions disponibles.

[ctx: @title]
en: Up to date
ca@valencia: Actualitzada

[ctx: %1 is the version number]
en: Version %1 is available.
ca@valencia: Hi ha disponible la versió %1.

[ctx: Link to NEWS style changelog]
en: See the <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">new features</a>.
ca@valencia: Vegeu les <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">noves característiques</a>.

[ctx: @title:window]
en: Update Available
ca@valencia: Actualització disponible

[ctx: @option:check]
en: Show this notification for future updates.
ca@valencia: Mostra esta notificació per a futures actualitzacions.

[ctx: @action:button]
en: &Get update
ca@valencia: O&btín l'actualització

[ctx: @action:button]
en: Add User ID
ca@valencia: Afig un ID d'usuari

[ctx: @action:button]
en: Revoke User ID
ca@valencia: Revoca l'ID d'usuari

[ctx: @action:button]
en: Flag as Primary
ca@valencia: Marca com a primari

[ctx: @info:tooltip]
en: Flag the selected user ID as the primary user ID of this key.
ca@valencia: Marca l'ID de l'usuari seleccionat com a ID primari de l'usuari d'esta clau.

[ctx: @action:button]
en: Certify User IDs
ca@valencia: Certifica els ID d'usuari

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certifications
ca@valencia: Revoca les certificacions

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Email
ca@valencia: Correu electrònic

en: Trust Level
ca@valencia: Nivell de confiança

en: Origin
ca@valencia: Origen

en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

[ctx: text for screen readers for an empty email address]
en: no email
ca@valencia: sense correu electrònic

en: never
ca@valencia: Mai

en: Signing
ca@valencia: Signatura

en: First message
ca@valencia: Primer missatge

en: Last message
ca@valencia: Últim missatge

en: Message count
ca@valencia: Comptador de missatges

en: Encryption
ca@valencia: Encriptació

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis> ?</para>
ca@valencia: <para>Segur que voleu revocar l'ID d'usuari<nl/><emphasis>%1</emphasis>?</para>

[ctx: @action:inmenu]
en: Flag as Primary User ID
ca@valencia: Marca com a ID primari de l'usuari

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User IDs...
ca@valencia: Certifica els ID d'usuari…

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User ID... | Certify User IDs...
ca@valencia[0]: Certifica l'ID d'usuari…
ca@valencia[1]: Certifica els ID d'usuari…

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certifications...
ca@valencia: Revoca les certificacions…

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certification... | Revoke Certifications...
ca@valencia[0]: Revoca la certificació…
ca@valencia[1]: Revoca les certificacions…

[ctx: @action:inmenu]
en: Publish at Mail Provider ...
ca@valencia: Publica al proveïdor de correu…

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke User ID
ca@valencia: Revoca l'ID d'usuari

en: User IDs and certifications
ca@valencia: ID d'usuari i certificacions

[ctx: @info]
en: Certifications are not available before the certificate is imported.
ca@valencia: Les certificacions no estan disponibles abans d'importar el certificat.

[ctx: @action]
en: Show Certificate Details
ca@valencia: Mostra els detalls del certificat

[ctx: @action]
en: Add Certification
ca@valencia: Afig una certificació

[ctx: @action]
en: Revoke Certification
ca@valencia: Revocació de la certificació

[ctx: @action:button]
en: Fetch Missing Keys
ca@valencia: Recupera les claus que falten

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up and import all keys that were used to certify the user IDs of this key
ca@valencia: Busca i importa totes les claus que s'han utilitzat per a certificar els ID d'usuari d'esta clau

[ctx: label:checkbox]
en: Show only my own certifications
ca@valencia: Mostra només les certificacions pròpies

en: You cannot revoke this certification because it wasn't made with one of your keys (or the required secret key is missing).
ca@valencia: No podeu revocar esta certificació perquè no es va fer amb una de les vostres claus (o falta la clau secreta requerida).

[ctx: @info:tooltip]
en: Revocation of self-certifications is currently not possible.
ca@valencia: Actualment, no és possible revocar les certificacions automàtiques.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this revocation certification. (But you can re-certify the corresponding user ID.)
ca@valencia: No podeu revocar esta certificació de revocació. (Però podeu tornar a certificar l'ID d'usuari corresponent).

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this expired certification.
ca@valencia: No podeu revocar esta certificació vençuda.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this invalid certification.
ca@valencia: No podeu revocar esta certificació no vàlida.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this certification because the required secret key is not available.
ca@valencia: No podeu revocar esta certificació perquè la clau secreta no està disponible.

en: You cannot revoke any of the certifications of this user ID. Select any of the certifications for details.
ca@valencia: No podeu revocar cap de les certificacions d'este usuari. Per als detalls, seleccioneu qualsevol de les certificacions.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while loading the certifications: <message>%1</message></para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error en carregar les certificacions: <message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: Certifications Loading Failed
ca@valencia: Ha fallat la càrrega de les certificacions

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptVerifyPopupGeometry), group (EMailOperations)
en: Decrypt/Verify Popup Geometry
ca@valencia: Posició de la finestra emergent de desencriptació/verificació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DecryptVerifyPopupGeometry), group (EMailOperations)
en: The remembered size and position of the Decrypt/Verify Result Popup used by clients which do not support inline display of D/V results, such as MS Outlook.
ca@valencia: La mida i posició de la finestra de resultat de desencriptació/verificació utilitzada pels clients que no permeten la visualització inclosa del resultat de desencriptació/verificació, com Outlook de MS.

note: i18n: ectx: label, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Use pgp as the default extension for generated OpenPGP files
ca@valencia: Utilitza «pgp» com a extensió predeterminada per als fitxers generats amb OpenPGP

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Set this to make kleopatra default to pgp file extensions for OpenPGP files.
ca@valencia: Establiu açò per a fer que Kleopatra assigne per defecte les extensions de fitxer «pgp» per als fitxers OpenPGP.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDecryptVerify), group (FileOperations)
en: Automatically start operation based on input detection for decrypt/verify.
ca@valencia: Inicia automàticament l'operació a partir de la detecció de l'entrada per a desencriptar/verificar.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoDecryptVerify), group (FileOperations)
en: With this option set Kleopatra no longer asks you what you want to do with input files but instead automatically starts the operations it detects as applicable to the input.
ca@valencia: Amb esta opció, s'establix que Kleopatra ja no preguntarà què voleu fer amb els fitxers d'entrada, sinó que s'iniciaran automàticament les operacions que detecte com aplicables des de l'entrada.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExtractArchives), group (FileOperations)
en: Automatically extract archives after decryption.
ca@valencia: Extrau automàticament els arxius després de la desencriptació.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoExtractArchives), group (FileOperations)
en: If this option is set, then Kleopatra automatically extracts file archives after decryption.
ca@valencia: Quan es marca esta opció, Kleopatra extraurà automàticament els arxius de fitxers després de la desencriptació.

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveCommand), group (FileOperations)
en: Use this command to create file archives.
ca@valencia: Utilitzeu esta ordre per a crear arxius de fitxers.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchiveCommand), group (FileOperations)
en: When encrypting multiple files or a folder Kleopatra creates an encrypted archive with this command.
ca@valencia: Quan s'encripten múltiples fitxers o una carpeta, Kleopatra crearà un arxiu encriptat amb esta ordre.

note: i18n: ectx: label, entry (AddASCIIArmor), group (FileOperations)
en: Create signed or encrypted files as text files.
ca@valencia: Crea fitxers signats o encriptats com a fitxers de text.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AddASCIIArmor), group (FileOperations)
en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
ca@valencia: Establir esta opció per a codificar fitxers encriptats o signats i com text codificat en base64. De manera que es puguen obrir amb un editor o enviar-se al cos d'un correu electrònic. Açò incrementarà la mida del fitxer en un terç.

note: i18n: ectx: label, entry (DontUseTmpDir), group (FileOperations)
en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
ca@valencia: Crea fitxers desencriptats temporals en la carpeta del fitxer encriptat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DontUseTmpDir), group (FileOperations)
en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
ca@valencia: Establir esta opció per a evitar l'ús del directori temporal dels usuaris.

note: i18n: ectx: label, entry (SymmetricEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Use symmetric encryption only.
ca@valencia: Utilitza només l'encriptació simètrica.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SymmetricEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Set this option to disable public key encryption.
ca@valencia: Establir esta opció per a desactivar l'encriptació amb la clau pública.

note: i18n: ectx: label, entry (PublicKeyEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Use public key encryption only.
ca@valencia: Utilitza només l'encriptació de clau pública.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PublicKeyEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Set this option to disable password-based encryption.
ca@valencia: Establiu esta opció per a desactivar l'encriptació amb contrasenya.

note: i18n: ectx: label, entry (cnPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: Placeholder for CN
ca@valencia: Marcador de posició per a CN

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cnPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: This text will be used as placeholder text for the common name (CN) field of S/MIME certificates.
ca@valencia: Este text s'utilitzarà com a text de marcador de posició per al camp de nom comú (NC) dels certificats S/MIME.

note: i18n: ectx: label, entry (prefillCN), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefill CN automatically
ca@valencia: Automàticament perfil per a CN

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefillCN), group (CertificateCreationWizard)
en: If true, then the common name (CN) field of S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
ca@valencia: Si és cert, el camp de nom comú (NC) dels certificats S/MIME s'emplenarà prèviament amb la informació arreplegada des del sistema.
             P. ex., des de la configuració de correu electrònic de l'escriptori o, a Windows, des d'Active Directory.

note: i18n: ectx: label, entry (emailPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: Hint for EMAIL
ca@valencia: Consell per a EMAIL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (emailPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: This text will be shown above the email address field of OpenPGP certificates and as placeholder in that field for S/MIME certificates.
ca@valencia: Este text es mostrarà damunt del camp de l'adreça de correu electrònic dels certificats OpenPGP i com a marcador de posició per als certificats S/MIME.

note: i18n: ectx: label, entry (prefillEmail), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefill EMAIL automatically
ca@valencia: Automàticament perfil per a EMAIL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefillEmail), group (CertificateCreationWizard)
en: If true, then the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
ca@valencia: Si és cert, el camp de l'adreça de correu electrònic dels certificats OpenPGP i S/MIME s'emplenarà prèviament amb la informació arreplegada des del sistema.
             P. ex., des de la configuració de correu electrònic de l'escriptori o, a Windows, des d'Active Directory.

note: i18n: ectx: label, entry (email), group (CertificateCreationWizard)
en: Value of EMAIL
ca@valencia: Valor d'EMAIL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (email), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefilled value for the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates. This will override EMAIL_prefill. It is useful if no or unsuitable system settings are found for EMAIL_prefill.
ca@valencia: Valor emplenat prèviament per al camp d'adreça de correu electrònic dels certificats OpenPGP i S/MIME. Açò substituirà EMAIL_prefill. És útil si no es troba cap configuració del sistema adequada.

note: i18n: ectx: label, entry (namePlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: Hint for NAME
ca@valencia: Consell per a NAME

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (namePlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: This text will be shown above the name field of OpenPGP certificates.
ca@valencia: Este text es mostrarà damunt del camp de nom dels certificats OpenPGP.

note: i18n: ectx: label, entry (prefillName), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefill NAME automatically
ca@valencia: Automàticament perfil per a NAME

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefillName), group (CertificateCreationWizard)
en: If true, then the name field of OpenPGP certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
ca@valencia: Si és cert, el camp de nom dels certificats OpenPGP s'emplenarà prèviament amb la informació arreplegada des del sistema.
             P. ex., des de la configuració de correu electrònic de l'escriptori o, a Windows, des d'Active Directory.

note: i18n: ectx: label, entry (name), group (CertificateCreationWizard)
en: Value of NAME
ca@valencia: Valor de NAME

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (name), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefilled value for the name field of OpenPGP certificates. This will override NAME_prefill. It is useful if no or an unsuitable system setting is found for NAME_prefill.
ca@valencia: Valor emplenat prèviament per al camp de nom dels certificats OpenPGP. Açò substituirà NAME_prefill. És útil si no es troba cap configuració del sistema adequada.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Default validity period
ca@valencia: Període de validesa predeterminat

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Specifies the default validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
ca@valencia: Especifica el període de validesa predeterminat en dies de les claus OpenPGP noves o ampliades.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: This setting specifies how many days an OpenPGP key will be valid by default at creation or change of validity, or, in other words, after how many days the key will expire. Set this to 0 for unlimited validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then new or extended OpenPGP keys will be valid for three years (possibly clamped to the allowed minimum or maximum validity period) by default.
ca@valencia: Este paràmetre especifica quants dies serà vàlida de manera predeterminada una clau OpenPGP nova o en canviar la validesa, o, en altres paraules, després de quants dies caducarà la clau. Establiu-ho a 0 per a una validesa il·limitada. Si esta configuració no està establida o si s'establix en un valor negatiu, les claus OpenPGP noves o ampliades seran vàlides durant tres anys (possiblement restringit al període de validesa mínim o màxim permés) de manera predeterminada.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Minimum validity period
ca@valencia: Període de validesa mínim

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Specifies the minimum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
ca@valencia: Especifica el període de validesa mínim en dies de les claus OpenPGP noves o ampliades.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: This setting specifies the minimum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity.
ca@valencia: Este paràmetre especifica el nombre mínim de dies que l'usuari pot triar per al període de validesa dels certificats OpenPGP. S'aplica a la creació de la clau i al canvi de validesa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Maximum validity period
ca@valencia: Període de validesa màxim

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Specifies the maximum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
ca@valencia: Especifica el període de validesa màxim en dies de les claus OpenPGP noves o ampliades.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: This setting specifies the maximum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then unlimited validity is allowed.
ca@valencia: Este paràmetre especifica el nombre màxim de dies que l'usuari pot triar per al període de validesa dels certificats OpenPGP. S'aplica a la creació de la clau i al canvi de validesa. Si este paràmetre no s'establix o si s'establix a un valor negatiu, llavors es permet una validesa il·limitada.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Hide advanced settings
ca@valencia: Oculta la configuració avançada

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: If true, hides the advanced settings button in the new certificate wizard.
ca@valencia: Si és cert, oculta el botó de configuració avançada de l'assistent de certificats nous.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Certification)
en: Default certification validity
ca@valencia: Validesa predeterminada del certificat

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Certification)
en: Specifies the default validity of certifications in days.
ca@valencia: Especifica la validesa predeterminada dels certificats en dies.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Certification)
en: This setting specifies how many days a certification is valid by default, or, in other words, after how many days a new certification will expire. Set this to 0 for unlimited validity of certifications.
ca@valencia: Este paràmetre especifica quants dies serà vàlid un certificat de manera predeterminada, o, en altres paraules, després de quants dies caducarà un certificat nou. Establiu-ho a 0 per a una validesa il·limitada dels certificats.

note: i18n: ectx: label, entry (ChecksumDefinitionId), group (ChecksumOperations)
en: Checksum program to use when creating checksum files
ca@valencia: Programa de suma de verificació que s'ha d'utilitzar en crear els fitxers de suma de verificació

note: i18n: ectx: label, entry (ShowResultsAfterSigningClipboard), group (Clipboard)
en: Show results after signing
ca@valencia: Mostra el resultat després de signar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowResultsAfterSigningClipboard), group (Clipboard)
en: If true, then the results are shown after successfully signing the clipboard.
ca@valencia: Si és cert, el resultat es mostrarà després de signar correctament el porta-retalls.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowResultsAfterEncryptingClipboard), group (Clipboard)
en: Show results after encryption
ca@valencia: Mostra el resultat després de l'encriptació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowResultsAfterEncryptingClipboard), group (Clipboard)
en: If true, then the results are shown after successfully encrypting the clipboard.
ca@valencia: Si és cert, el resultat es mostrarà després d'encriptar correctament el porta-retalls.

note: i18n: ectx: label, entry (cmsEnabled), group (CMS)
en: Enable S/MIME
ca@valencia: Activa S/MIME

note: i18n: ectx: tooltip, entry (cmsEnabled), group (CMS)
en: Enables support for S/MIME (CMS).
ca@valencia: Habilita el suport per a S/MIME (CMS).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cmsEnabled), group (CMS)
en: If false, then Kleopatra's main UI will not offer any functionality related to S/MIME (CMS).
ca@valencia: Si és fals, la IU principal de Kleopatra no oferirà cap funcionalitat relacionada amb S/MIME (CMS).

note: i18n: ectx: label, entry (cmsCertificateCreationAllowed), group (CMS)
en: Allow S/MIME certificate creation
ca@valencia: Permet la creació del certificat S/MIME

note: i18n: ectx: tooltip, entry (cmsCertificateCreationAllowed), group (CMS)
en: Allows the creation of S/MIME certificate signing requests.
ca@valencia: Permet la creació de sol·licituds de signatura del certificat S/MIME.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cmsCertificateCreationAllowed), group (CMS)
en: If false, then Kleopatra will not offer the creation of S/MIME certificate signing requests.
ca@valencia: Si és fals, Kleopatra no oferirà la creació de sol·licituds de signatura del certificat S/MIME.

note: i18n: ectx: label, entry (cmsSigningAllowed), group (CMS)
en: Allow signing with S/MIME certificates
ca@valencia: Permet signar amb certificats S/MIME

note: i18n: ectx: tooltip, entry (cmsSigningAllowed), group (CMS)
en: Allows signing of text or files with S/MIME certificates.
ca@valencia: Permet la signatura de text o fitxers amb certificats S/MIME.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cmsSigningAllowed), group (CMS)
en: If false, then Kleopatra will not offer functionality for creating signatures with S/MIME certificates.
ca@valencia: Si és fals, Kleopatra no oferirà la funcionalitat per a crear signatures amb els certificats S/MIME.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAppearanceConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show appearance configuration
ca@valencia: Mostra la configuració de l'aparença

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCryptoOperationsConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show crypto operations configuration
ca@valencia: Mostra la configuració de les operacions de criptografia

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDirectoryServicesConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show directory services configuration
ca@valencia: Mostra la configuració dels serveis de directori

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGnuPGSystemConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show GnuPG system configuration
ca@valencia: Mostra la configuració del sistema GnuPG

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSmartCardsConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show smart cards configuration
ca@valencia: Mostra la configuració de les targetes intel·ligents

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSMimeValidationConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show S/MIME validation configuration
ca@valencia: Mostra la configuració de la validació S/MIME

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AttributeOrder), group (DN)
en: Specifies the display order of the DN attributes of X.509 certificates.
ca@valencia: Especifica l'ordre de visualització dels atributs DN dels certificats X.509.

note: i18n: ectx: label, entry (GroupsEnabled), group (Groups)
en: Enable Groups
ca@valencia: Habilita els grups

note: i18n: ectx: tooltip, entry (GroupsEnabled), group (Groups)
en: Enable usage of groups of keys.
ca@valencia: Habilita l'ús de grups de claus.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupsEnabled), group (Groups)
en: Enable usage of groups of keys to create lists of recipients.
ca@valencia: Habilita l'ús de grups de claus per a crear llistes de destinataris.

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveSignerKeysAfterImport), group (Import)
en: Retrieve signer keys after import
ca@valencia: Recupera les claus del signant després d'importar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RetrieveSignerKeysAfterImport), group (Import)
en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys
             that were used to certify the user ids of newly imported OpenPGP keys. This is
             useful in combination with trusted introducers.
ca@valencia: Si està marcada, Kleopatra intentarà recuperar automàticament les claus
             que s'han utilitzat per a certificar els ID d'usuari de les claus OpenPGP importades de nou.
             Açò és útil en combinació amb els presentadors de confiança.

note: i18n: ectx: label, entry (QueryWKDsForAllUserIDs), group (Import)
en: Query certificate directories of providers for all user IDs
ca@valencia: Consulta els directoris de certificats dels proveïdors per a tots els ID d'usuari

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (QueryWKDsForAllUserIDs), group (Import)
en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD)
             for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate.
             If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
ca@valencia: De manera predeterminada, Kleopatra només consulta els directoris de certificats dels proveïdors (WKD)
             per als identificadors d'usuari que es van recuperar originalment d'un WKD quan actualitzeu un certificat OpenPGP.
             Si està marcada, Kleopatra consultarà els WKD per a tots els ID d'usuari.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpiryNotifications), group (Notifications)
en: Notify about upcoming certificate expiration
ca@valencia: Notifica sobre el venciment pròxim del certificat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowExpiryNotifications), group (Notifications)
en: If enabled, then Kleopatra will show notifications in some place when using
            certificates that are about to expire soon.
ca@valencia: Si està marcada, Kleopatra mostrarà notificacions en diversos llocs quan s'utilitzen
            certificats que estan a punt de véncer prompte.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockedUrlSchemes), group (Privacy)
en: URL schemes to block
ca@valencia: Esquemes d'URL que s'han de bloquejar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BlockedUrlSchemes), group (Privacy)
en: This is a list of URL schemes that shall be blocked by the application.
             This can be used to prevent the application from opening external applications for certain URLs.
ca@valencia: Esta és una llista d'esquemes d'URL que l'aplicació bloquejarà.
             Açò es pot emprar per a evitar que l'aplicació òbriga aplicacions externes per a determinats URL.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysSearchCardOnKeyserver), group (Smartcard)
en: Always search smartcard certificates on keyserver
ca@valencia: Busca sempre els certificats de targeta intel·ligent al servidor de claus

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AlwaysSearchCardOnKeyserver), group (Smartcard)
en: Searches for the certificates belonging the smartcard keys on the configured keyserver.
ca@valencia: Busca els certificats pertanyents a les claus de targeta intel·ligent en el servidor de claus configurat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlwaysSearchCardOnKeyserver), group (Smartcard)
en: Searches on keyservers regardless of the protocol for the smartcards key, regardless
            of the keyserver protocol. Default behavior is to only do this for LDAP keyservers.
ca@valencia: Busques en els servidors de claus, independentment del protocol de la clau
    de les targetes intel·ligents i del protocol del servidor de claus.
    El comportament predeterminat és només fer-ho per als servidors de claus LDAP.

note: i18n: ectx: label, entry (autoLoadP15Certs), group (Smartcard)
en: Try to load S/MIME certificates from PKCS#15 smartcards
ca@valencia: Intenta carregar els certificats S/MIME de les targetes intel·ligents PKCS#15

note: i18n: ectx: tooltip, entry (autoLoadP15Certs), group (Smartcard)
en: Automatically load S/MIME certificates from PKCS#15 (CardOS) smartcards
ca@valencia: Carrega automàticament els certificats S/MIME de les targetes intel·ligents PKCS#15 (CardOS)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoLoadP15Certs), group (Smartcard)
en: If true, then Kleopatra will call gpgsm --learn if a PKCS#15 Smartcard is inserted with unknown certificates. This can take a while and blocks the smartcard while the command is running.
ca@valencia: Si és cert, Kleopatra invocarà «gpgsm --learn» si s'inserix una targeta intel·ligent PKCS#15 amb certificats desconeguts. Açò pot tardar una estona i bloqueja la targeta intel·ligent mentre s'executa l'ordre.

note: i18n: ectx: label, entry (ProfilesDisabled), group (General)
en: Disable profile settings
ca@valencia: Desactiva la configuració del perfil

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomDebugCommands), group (General)
en: Allow custom debug commands
ca@valencia: Permet ordres personalitzades de depuració

note: i18n: ectx: label, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: Certificate refresh interval (in hours). Zero (0) disables.
ca@valencia: Interval d'actualització dels certificats (en hores). Zero (0) el desactiva.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show certificate validity
ca@valencia: Mostra la validesa del certificat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show validity information for certificates in tooltip, such as whether the certificate is expired or revoked.
ca@valencia: Mostra la informació de la validesa dels certificats en un consell emergent, com per exemple, si el certificat està vençut o revocat.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show certificate owner information
ca@valencia: Mostra la informació del propietari del certificat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show owner information for certificates in tooltip, such as User IDs, subject and issuers.
ca@valencia: Mostra la informació del propietari dels certificats en un consell emergent, com per exemple l'ID d'usuari, l'assumpte i els emissors.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show certificate details
ca@valencia: Mostra els detalls del certificat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show more certificate details, such as fingerprint, key length and expiration dates
ca@valencia: Mostra més detalls del certificat, com l'empremta digital, la llargària de la clau i la data de venciment

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: Fi&txer

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca@valencia: Vi&sualitza

note: i18n: ectx: Menu (certMenu) i18n: ectx: Menu (listview_popup)
en: &Certificates
ca@valencia: &Certificats

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca@valencia: &Eines

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ca@valencia: &Finestra

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca@valencia: &Ajuda

note: i18n: ectx: Menu (help_more)
en: &More Documentation
ca@valencia: &Més documentació

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

[ctx: @info:shell]
en: Use OpenPGP for the following operation
ca@valencia: Utilitza OpenPGP per a l'operació següent

[ctx: @info:shell]
en: Use CMS (X.509, S/MIME) for the following operation
ca@valencia: Utilitza el CMS (X.509, S/MIME) per a l'operació següent

[ctx: @info:shell]
en: Location of the socket the ui server is listening on
ca@valencia: Ubicació del sòcol que està escoltant el servidor d'IU

[ctx: @info:shell]
en: Run UI server only, hide main window
ca@valencia: Executa només el servidor d'IU, amaga la pantalla principal

[ctx: @info:shell]
en: Import certificate file(s)
ca@valencia: Importa els fitxers de certificat

[ctx: @info:shell]
en: Encrypt file(s)
ca@valencia: Encripta els fitxers

[ctx: @info:shell]
en: Sign file(s)
ca@valencia: Signa els fitxers

[ctx: @info:shell]
en: Sign and/or encrypt file(s)
ca@valencia: Signa i/o encripta els fitxers

[ctx: @info:shell]
en: Same as --sign-encrypt, do not use
ca@valencia: El mateix que --sign-encrypt, no utilitzar

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt file(s)
ca@valencia: Desencripta els fitxers

[ctx: @info:shell]
en: Verify file/signature
ca@valencia: Verifica el fitxer/signatura

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt and/or verify file(s)
ca@valencia: Desencripta i/o verifica els fitxers

[ctx: @info:shell]
en: Search for a certificate on a keyserver
ca@valencia: Busca un certificat al servidor de claus

[ctx: @info:shell]
en: Create or check a checksum file
ca@valencia: Crea o comprova un fitxer de suma de verificació

[ctx: If a certificate is already known it shows the certificate details dialog. Otherwise it brings up the certificate search dialog.]
en: Show details of a local certificate or search for it on a keyserver by fingerprint
ca@valencia: Mostra els detalls d'un certificat local o el busca per empremta digital a un servidor de claus

[ctx: @info:shell]
en: Create a new key pair or certificate signing request
ca@valencia: Crea un parell nou de claus o una sol·licitud de signatura de certificat

[ctx: @info:shell]
en: Parent Window Id for dialogs
ca@valencia: ID de la finestra pare per als diàlegs

[ctx: @info:shell]
en: Open the config dialog
ca@valencia: Obri el diàleg de configuració

[ctx: @info:shell]
en: File(s) to process
ca@valencia: Fitxers que s'han de processar

[ctx: @info:shell]
en: String or Fingerprint for query and search
ca@valencia: Cadena o empremta digital per a les consultes i busques

[ctx: @title:window]
en: Failed to execute command
ca@valencia: No s'ha pogut executar l'ordre

en: Ambiguous protocol: --openpgp and --cms
ca@valencia: Protocol ambigu: --openpgp i --cms

en: No search string specified for --search
ca@valencia: «--search» no especifica cap cadena de busca

en: No fingerprint argument specified for --query
ca@valencia: «--query» no especifica cap argument d'empremta digital

en: Ambiguous commands "%1" and "%2"
ca@valencia: Ordres ambigües «%1» i «%2»

en: No files specified for "%1" command
ca@valencia: No s'ha especificat cap fitxer per a l'ordre «%1»

en: Cannot read "%1"
ca@valencia: No s'ha pogut llegir «%1»

en: Opening an external link is administratively prohibited.
ca@valencia: Obrir un enllaç extern està prohibit administrativament.

[ctx: @title:window]
en: Prohibited
ca@valencia: Prohibit

en: Failed to start uiserver %1
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar l'«uiserver» %1

en: Invalid socket name!
ca@valencia: Nom de sòcol no vàlid!

en: Could not allocate resources to connect to Kleopatra UI server at %1: %2
ca@valencia: No s'han pogut assignar recursos per a connectar amb el servidor IU de Kleopatra a %1: %2

en: Could not connect to Kleopatra UI server at %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut connectar amb el servidor UI de Kleopatra a %1: %2

en: Could not get the process-id of the Kleopatra UI server at %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut aconseguir l'ID del procés del servidor UI de Kleopatra a %1: %2

en: Failed to send critical option %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut enviar l'opció crítica %1: %2

en: Failed to send file path %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut enviar el camí del fitxer %1: %2

en: Failed to send sender %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut enviar el remitent %1: %2

en: Failed to send recipient %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut enviar el destinatari %1: %2

en: Command (%1) failed: %2
ca@valencia: L'ordre (%1) ha fallat: %2

en: Change...
ca@valencia: Canvia…

en: Kleopatra Error
ca@valencia: S'ha produït un error de Kleopatra

en: There was an error while connecting to Kleopatra: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en connectar amb Kleopatra: %1

[ctx: @info]
en: <para>The version of the <application>GpgME</application> library you are running against is older than the one that the <application>GpgME++</application> library was built against.</para><para><application>Kleopatra</application> will not function in this setting.</para><para>Please ask your administrator for help in resolving this issue.</para>
ca@valencia: <para>La versió de la biblioteca <application>GpgME</application> que esteu executant és més antiga que la biblioteca amb la qual es va construir <application>GpgME++</application>.</para><para><application>Kleopatra</application> no funcionarà en esta configuració.</para><para>Demaneu ajuda a l'administrador per a solucionar este problema.</para>

[ctx: @title]
en: GpgME Too Old
ca@valencia: GpgME massa antiga

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> cannot be run as adminstrator without breaking file permissions in the GnuPG data folder.</para><para>To manage keys for other users please manage them as a normal user and copy the <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> directory with proper permissions.</para>
ca@valencia: <para><application>Kleopatra</application> no es pot executar com a administrador sense trencar els permisos de fitxer en la carpeta de dades de GnuPG.</para><para>Per a gestionar les claus dels altres usuaris, gestioneu-les com un usuari normal i copieu el directori <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> amb els permisos adequats.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure that you want to continue?</para>
ca@valencia: <para>Segur que voleu continuar?</para>

[ctx: @title]
en: Running as Administrator
ca@valencia: Funcionant com a administrador

en: GPG UI Server Error
ca@valencia: S'ha produït un error del servidor IU de GPG

[ctx: This error message is only shown on Windows when the socket to communicate with Windows Explorer could not be created. This often times means that the whole installation is buggy. e.g. GnuPG is not installed at all.]
en: <qt>The Kleopatra Windows Explorer Module could not be initialized.<br/>The error given was: <b>%1</b><br/>This likely means that there is a problem with your installation. Try reinstalling or contact your Administrator for support.<br/>You can try to continue to use Kleopatra but there might be other problems.</qt>
ca@valencia: <qt>No s'ha pogut restablir el mòdul de Kleopatra de l'Explorador de Windows.<br/>L'error ha sigut: <b>%1</b><br/>Segurament vol dir que hi ha un problema amb esta instal·lació. Intenteu la reinstal·lació o contacteu amb el vostre administrador per a obtindre ajuda.<br/>Podeu intentar continuar utilitzant Kleopatra però podrien haver-hi altres problemes.</qt>

en: Invalid arguments: %1
ca@valencia: Arguments no vàlids: %1

[ctx: @action:button]
en: &Quit <application>%1</application>
ca@valencia: I&x de <application>%1</application>

[ctx: @action:button]
en: Only &Close Window
ca@valencia: &Tanca només la finestra

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> may be used by other applications as a service.<nl/>You may instead want to close this window without exiting <application>%1</application>.
ca@valencia: <application>%1</application> pot ser emprat per altres aplicacions com a servei.<nl/>En canvi, potser voldríeu tancar esta finestra sense eixir de <application>%1</application>.

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
ca@valencia: Voleu eixir?

en: Could not start the GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Please check your installation.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el visor del registre de GnuPG (kwatchgnupg). Comproveu la instal·lació.

en: Error Starting KWatchGnuPG
ca@valencia: S'ha produït un error en iniciar KWatchGnuPG

en: GnuPG Log Viewer
ca@valencia: Visor del registre de GnuPG

en: Show GnuPG Configuration
ca@valencia: Mostra la configuració de GnuPG

[ctx: @action:inmenu]
en: Restart Background Processes
ca@valencia: Reinicia els processos en segon pla

[ctx: @info:tooltip]
en: Restart the background processes, e.g. after making changes to the configuration.
ca@valencia: Reinicia els processos en segon pla, p. ex., després de fer canvis a la configuració.

en: Check for updates
ca@valencia: Comprova si hi ha actualitzacions

[ctx: @action show certificate overview]
en: Certificates
ca@valencia: Certificats

en: Show certificate overview
ca@valencia: Mostra un resum del certificat

[ctx: @action show input / output area for encrypting/signing resp. decrypting/verifying text]
en: Notepad
ca@valencia: Bloc de notes

en: Show pad for encrypting/decrypting and signing/verifying text
ca@valencia: Mostra una àrea per al text d'encriptació/desencriptació i signatura/verificació

[ctx: @action show smartcard management view]
en: Smartcards
ca@valencia: Targetes intel·ligents

en: Show smartcard management
ca@valencia: Mostra la gestió de targetes intel·ligents

en: Perform Self-Test
ca@valencia: Executa una autocomprovació

en: Configure Groups...
ca@valencia: Configura els grups…

[ctx: @action:intoolbar]
en: Groups
ca@valencia: Grups

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
ca@valencia: Establix el focus a la busca ràpida

en: Gpg4win Compendium
ca@valencia: Compendi de Gpg4win

en: &Quick Guide Encrypt and Sign
ca@valencia: Guia &ràpida d'encriptació i signatura

en: &Password-based Encryption
ca@valencia: Encriptació basat en contra&senyes

en: Certificate &Groups
ca@valencia: &Grups de certificats

en: &Mail Encryption in Outlook
ca@valencia: Encriptació de &correu a Outlook

en: &Certification Management
ca@valencia: &Gestió de certificats

en: &Smartcard Setup
ca@valencia: Configuració de &targetes intel·ligents

en: GnuPG Command&line
ca@valencia: &Línia d'ordres de GnuPG

en: Manual for VS-NfD Approval
ca@valencia: Manual per a l'aprovació de VS-NfD (anglés)

en: SecOps for VS-NfD Approval
ca@valencia: SecOps per a l'aprovació de VS-NfD (anglés)

en: There are still some background operations ongoing. These will be terminated when closing the window. Proceed?
ca@valencia: Encara hi ha algunes operacions en curs en segon pla. Es finalitzaran en tancar la finestra. Voleu continuar?

en: Ongoing Background Tasks
ca@valencia: Tasques en curs en segon pla

[ctx: @info:label]
en: RSA key strength:
ca@valencia: Fortalesa de la clau RSA:

[ctx: @title:tab]
en: Technical Details
ca@valencia: Detalls tècnics

[ctx: @title:group]
en: EMail Addresses
ca@valencia: Adreces de correu electrònic

[ctx: @title:group]
en: DNS Names
ca@valencia: Noms de DNS

[ctx: @title:group]
en: URIs
ca@valencia: Els URI

[ctx: @title:tab]
en: Personal Details
ca@valencia: Detalls personals

en: new email
ca@valencia: correu nou

en: new dns name
ca@valencia: nom de DNS nou

en: new uri
ca@valencia: URI nou

en: EMail
ca@valencia: Correu electrònic

[ctx: @title]
en: Enter Details
ca@valencia: Introducció dels detalls

en: Real name:
ca@valencia: Nom real:

en: EMail address:
ca@valencia: Adreça de correu:

en: Protect the generated key with a passphrase.
ca@valencia: Protegix la clau generada amb una frase de pas.

[ctx: @info:tooltip]
en: Encrypts the secret key with an unrecoverable passphrase. You will be asked for the passphrase during key generation.
ca@valencia: Encripta la clau secreta amb una frase de pas irrecuperable. Se us demanarà la frase de pas durant la generació de la clau.

en: Advanced Settings...
ca@valencia: Configuració avançada…

en: Please enter your personal details below.
ca@valencia: Introduïu els vostres detalls personals davall.

en: Please enter your personal details below. If you want more control over the parameters, click on the Advanced Settings button.
ca@valencia: Introduïu els vostres detalls personals davall. Si voleu més control quant als paràmetres, cliqueu en el botó Configuració avançada.

[ctx: @action]
en: Create
ca@valencia: Crea

en: Operation canceled.
ca@valencia: Operació cancel·lada.

en: Could not create key pair: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear el parell de claus: %1

en: Could not write output file %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut escriure en el fitxer d'eixida %1: %2

en: Key pair created successfully.
ca@valencia: El parell de claus s'ha creat correctament.

[ctx: @action:button]
en: Add Entry
ca@valencia: Afig una entrada

[ctx: @action:button]
en: Remove Entry
ca@valencia: Elimina l'entrada

[ctx: @action:button]
en: Move Up
ca@valencia: Mou cap amunt

[ctx: @action:button]
en: Move Down
ca@valencia: Mou cap avall

[ctx: @title:window]
en: Key Pair Creation Wizard
ca@valencia: Assistent de creació del parell de claus

[ctx: @title:group]
en: Result
ca@valencia: Resultat

[ctx: @info:tooltip]
en: Drag this icon to your mail application's composer to attach the request to a mail.
ca@valencia: Arrossegueu esta icona a l'editor de l'aplicació de correu per a adjuntar la sol·licitud a un correu.

en: Restart This Wizard (Keeps Your Parameters)
ca@valencia: Reinicia este auxiliar (conserva els vostres paràmetres)

[ctx: @title:group]
en: Next Steps
ca@valencia: Passos següents

en: Save Certificate Request To File...
ca@valencia: Guarda la sol·licitud de certificat a un fitxer…

en: Send Certificate Request By EMail...
ca@valencia: Envia la sol·licitud de certificat per correu…

en: Create Signing Certificate With Same Parameters
ca@valencia: Crea un certificat de signatura amb els mateixos paràmetres

en: Create Encryption Certificate With Same Parameters
ca@valencia: Crea un certificat d'encriptació amb els mateixos paràmetres

[ctx: @title]
en: Key Creation Failed
ca@valencia: La creació de la clau ha fallat

en: Key pair creation failed. Please find details about the failure below.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el parell de claus. A davall trobareu els detalls de l'error.

[ctx: @title]
en: Key Pair Successfully Created
ca@valencia: S'ha creat correctament el parell de claus

en: Your new key pair was created successfully. Please find details on the result and some suggested next steps below.
ca@valencia: El parell nou de claus s'ha creat correctament. Més avall trobareu els detalls del resultat i alguns suggeriments dels passos següents.

[ctx: @info]
en: Could not copy temporary file <filename>%1</filename> to file <filename>%2</filename>: <message>%3</message>
ca@valencia: No s'ha pogut copiar el fitxer temporal <filename>%1</filename> en el fitxer <filename>%2</filename>: <message>%3</message>

en: Please process this certificate.
ca@valencia: Processeu este certificat.

en: Please process this certificate and inform the sender about the location to fetch the resulting certificate.
    
    Thanks,
ca@valencia: Processeu este certificat i informeu el remitent quant a la ubicació per a recuperar el certificat resultant.
    
    Gràcies,

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> tried to send a mail via your default mail client.</para><para>Some mail clients are known not to support attachments when invoked this way.</para><para>If your mail client does not have an attachment, then drag the <application>Kleopatra</application> icon and drop it on the message compose window of your mail client.</para><para>If that does not work, either, save the request to a file, and then attach that.</para>
ca@valencia: <para><application>Kleopatra</application> intenta enviar un correu via el client de correu predeterminat.</para><para>Se sap que alguns clients de correu no permeten adjunts quan s'invoquen d'esta manera.</para><para>Si el client de correu no té cap adjunt, arrossegueu la icona de <application>Kleopatra</application> i deixeu-la anar en la finestra d'edició del missatge del client de correu.</para><para>Si açò no funciona, guardeu la sol·licitud en un fitxer i adjunteu-lo.</para>

[ctx: @title]
en: Sending Mail
ca@valencia: Enviament del correu

[ctx: @info]
en: This operation will delete the certification request. Please make sure that you have sent or saved it before proceeding.
ca@valencia: Esta operació suprimirà la sol·licitud de certificació. Assegureu-vos que l'heu enviat o guardat abans de continuar.

[ctx: @title]
en: Certification Request About To Be Deleted
ca@valencia: La sol·licitud de certificació està a punt de ser suprimida

[ctx: @title]
en: Compliance Check
ca@valencia: Comprovació de compliment

[ctx: @info]
en: <para><application>GnuPG</application> is not configured for <icode>de-vs</icode> compliance.</para>
ca@valencia: <para><application>GnuPG</application> no està configurat per al compliment de <icode>de-vs</icode>.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>The <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
ca@valencia: <para>El sistema de <application>GnuPG</application> emprat per <application>Kleopatra</application> no és %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Install a version of <application>GnuPG</application> that is %1.</para>
ca@valencia: <para>Instal·leu una versió de <application>GnuPG</application> que siga %1.</para>

[ctx: @title]
en: GPG (OpenPGP Backend) installation
ca@valencia: Instal·lació de GPG (dorsal d'OpenPGP)

[ctx: @title]
en: GpgSM (S/MIME Backend) installation
ca@valencia: Instal·lació de GpgSM (dorsal de S/MIME)

[ctx: @title]
en: GpgConf (Configuration) installation
ca@valencia: Instal·lació de GpgConf (configuració)

[ctx: @info]
en: <para>A problem was detected with the <application>%1</application> backend.</para>
ca@valencia: <para>S'ha detectat un problema amb el dorsal de <application>%1</application>.</para>

en: not supported
ca@valencia: no admés

[ctx: @info]
en: <para>It seems that the <icode>gpgme</icode> library was compiled without support for this backend.</para>
ca@valencia: <para>Pareix que la biblioteca <icode>gpgme</icode> s'ha compilat sense implementar este dorsal.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Replace the <icode>gpgme</icode> library with a version compiled with <application>%1</application> support.</para>
ca@valencia: <para>Substituïu la biblioteca <icode>gpgme</icode> per una versió compilada amb implementació de <application>%1</application>.</para>

en: not properly installed
ca@valencia: no s'ha instal·lat correctament

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is not installed properly.</para>
ca@valencia: <para>El dorsal <command>%1</command> no s'ha instal·lat correctament.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please check the output of <command>%1 --version</command> manually.</para>
ca@valencia: <para>Comproveu manualment l'eixida de <command>%1 --version</command>.</para>

en: too old
ca@valencia: massa antic

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is installed in version %2, but at least version %3 is required.</para>
ca@valencia: <para>El dorsal <command>%1</command> està instal·lat amb la versió %2, però es necessita com a mínim la versió %3.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Install <application>%1</application> version %2 or higher.</para>
ca@valencia: <para>Instal·leu <application>%1</application> versió %2 o superior.</para>

en: unknown problem
ca@valencia: problema desconegut

[ctx: @info]
en: <para>Make sure <application>%1</application> is installed and in <envar>PATH</envar>.</para>
ca@valencia: <para>Assegureu-vos que <application>%1</application> estiga instal·lat i en el <envar>camí (PATH)</envar>.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is required for this test, but only %5 is installed.</para>
ca@valencia: <para>Es requerix <application>%1</application> v%2.%3.%4 per a esta prova, però només està instal·lada la %5.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is required for this test, but does not seem available.</para><para>See tests further up for more information.</para>
ca@valencia: <para>Es requerix <application>%1</application> per a esta prova, però pareix que no està disponible.</para><para>Vegeu les altres proves per a més informació.</para>

[ctx: @info %1: test name]
en: <para>See "%1" above.</para>
ca@valencia: <para>Vegeu «%1» més amunt.</para>

[ctx: @title]
en: Gpg-Agent Connectivity
ca@valencia: Connectivitat de l'agent Gpg

en: GpgME library too old
ca@valencia: La biblioteca GpgME és massa antiga

[ctx: @info]
en: Either the GpgME library itself is too old, or the GpgME++ library was compiled against an older GpgME that did not support connecting to gpg-agent.
ca@valencia: La biblioteca GpgME és massa antiga o la biblioteca GpgME++ ha sigut compilada contra un GpgME més antic que no admet connectar amb l'agent gpg.

[ctx: @info]
en: Upgrade to <application>gpgme</application> 1.2.0 or higher, and ensure that gpgme++ was compiled against it.
ca@valencia: Actualitzeu a <application>gpgme</application> 1.2.0 o superior, i assegureu-vos que gpgme++ està compilat contra ella.

en: GpgME does not support gpg-agent
ca@valencia: GpgME no admet l'agent gpg

[ctx: @info]
en: <para>The <application>GpgME</application> library is new enough to support <application>gpg-agent</application>, but does not seem to do so in this installation.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
ca@valencia: <para>La biblioteca <application>GpgME</application> és prou nova per a admetre <application>gpg-agent</application>, però no pareix fer-ho en esta instal·lació.</para><para>Ha retornat l'error: <message>%1</message>.</para>

en: unexpected error
ca@valencia: error inesperat

[ctx: @info]
en: <para>Unexpected error while asking <application>gpg-agent</application> for its version.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
ca@valencia: <para>S'ha produït un error inesperat en consultar la versió de <application>gpg-agent</application>.</para><para>Ha retornat l'error: <message>%1</message>.</para>

[ctx: @title]
en: %1 Configuration Check
ca@valencia: Verificació de la configuració de %1

[ctx: self-test did not pass]
en: Failed
ca@valencia: No s'ha pogut

en: There was an error executing the GnuPG configuration self-check for %2:
      %1
    You might want to execute "gpgconf %3" on the command line.
ca@valencia: S'ha produït un error en executar l'autocomprovació de la configuració de GnuPG per a %2:
      %1
    Potser voldreu executar «gpgconf %3» en la línia d'ordres.

[ctx: @title]
en: Config File 'libkleopatrarc'
ca@valencia: Fitxer de configuració «libkleopatrarc»

en: Errors found
ca@valencia: S'han trobat errors

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected the following errors in the libkleopatrarc configuration:</para>%1
ca@valencia: <para>Kleopatra ha detectat els errors següents en la configuració de libkleopatrarc:</para>%1

[ctx: @title]
en: Windows Registry
ca@valencia: Registre de Windows

en: Obsolete registry entries found
ca@valencia: S'han trobat entrades obsoletes en el registre

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected an obsolete registry key (<resource>%1\%2</resource>), added by either a previous <application>Gpg4win</application> version or applications such as <application>WinPT</application> or <application>EnigMail</application>.</para><para>Keeping the entry might lead to an old GnuPG backend being used.</para>
ca@valencia: <para>Kleopatra ha detectat una clau de registre obsoleta (<resource>%1\%2</resource>), afegida per una versió prèvia de <application>Gpg4win</application> o per aplicacions com <application>WinPT</application> o <application>EnigMail</application>.</para><para>En mantindre l'entrada es podria conduir a què s'utilitze un dorsal antic de GnuPG.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Delete registry key <resource>%1\%2</resource>.</para>
ca@valencia: <para>Suprimix la clau de registre <resource>%1\%2</resource>.</para>

[ctx: @info]
en: Could not delete the registry key <resource>%1\%2</resource>
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir la clau de registre <resource>%1\%2</resource>

[ctx: @title]
en: Error Deleting Registry Key
ca@valencia: S'ha produït un error en suprimir la clau de registre

[ctx: @title]
en: UiServer Connectivity
ca@valencia: Connectivitat del servidor d'IU

en: not reachable
ca@valencia: no es pot accedir

[ctx: @info]
en: Could not connect to UiServer: <message>%1</message>
ca@valencia: No s'ha pogut connectar amb el servidor d'IU: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para>Check that your firewall is not set to block local connections (allow connections to <resource>localhost</resource> or <resource>127.0.0.1</resource>).</para>
ca@valencia: <para>Comproveu que el tallafoc no bloquege les connexions locals (ha de permetre les connexions amb <resource>localhost</resource> o <resource>127.0.0.1</resource>).</para>

en: multiple instances
ca@valencia: instàncies múltiples

[ctx: @info]
en: It seems another <application>Kleopatra</application> is running (with process-id %1)
ca@valencia: Pareix que hi ha un altre <application>Kleopatra</application> executant-se (amb ID del procés %1)

[ctx: @info]
en: Quit any other running instances of <application>Kleopatra</application>.
ca@valencia: Ix de qualsevol altra instància en execució de <application>Kleopatra</application>.

[ctx: @label PIN to unlock the smart card for administrative operations]
en: Admin PIN
ca@valencia: PIN d'administració

en: RSA key transport (2048 bits)
ca@valencia: Clau de transport RSA (2048 bits)

en: ECDH (Curve P-256)
ca@valencia: ECDH (Corba P-256)

en: ECDH (Curve P-384)
ca@valencia: ECDH (Corba P-384)

en: ECDSA (Curve P-256)
ca@valencia: ECDH (Corba P-256)

en: ECDSA (Curve P-384)
ca@valencia: ECDH (Corba P-384)

en: Signature Key
ca@valencia: Clau de signatura

en: Encryption Key
ca@valencia: Clau d'encriptació

en: Authentication Key
ca@valencia: Clau d'autenticació

en: PIV Authentication Key
ca@valencia: Clau d'autenticació de la PIV

en: Card Authentication Key
ca@valencia: Clau d'autenticació de la targeta

en: Digital Signature Key
ca@valencia: Clau de signatura digital

en: Key Management Key
ca@valencia: Clau de gestió de claus

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open Certificate Manager...
ca@valencia: O&bri el gestor de certificats…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure <application>%1</application>...
ca@valencia: &Configura <application>%1</application>…

[ctx: @action:inmenu]
en: &About <application>%1</application>...
ca@valencia: &Quant a <application>%1</application>…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Shutdown <application>%1</application>
ca@valencia: &Para <application>%1</application>

[ctx: @title:menu]
en: SmartCard
ca@valencia: Targeta intel·ligent

[ctx: @action:inmenu]
en: Update Card Status
ca@valencia: Actualitza l'estat de la targeta

[ctx: @action:inmenu]
en: Set NetKey v3 Initial PIN...
ca@valencia: Establix el PIN inicial de la NetKey v3…

en: No option name given
ca@valencia: No s'ha indicat cap nom d'opció

en: Parse error
ca@valencia: S'ha produït un error d'anàlisi

en: Parse error: numeric session id too large
ca@valencia: S'ha produït un error d'anàlisi: l'ID numèric de la sessió és massa gran

en: CAPABILITIES does not take arguments
ca@valencia: CAPABILITIES no porta arguments

en: Unknown value for WHAT
ca@valencia: Valor desconegut per a WHAT

en: START_KEYMANAGER does not take arguments
ca@valencia: START_KEYMANAGER no porta arguments

en: START_CONFDIALOG does not take arguments
ca@valencia: START_CONFDIALOG no porta arguments

en: Message #%1
ca@valencia: Missatge núm. %1

en: Empty file path
ca@valencia: Camí de fitxer buit

en: Only absolute file paths are allowed
ca@valencia: Només es permeten camins de fitxer absoluts

en: Only files are allowed in INPUT/OUTPUT FILE
ca@valencia: Només es permeten fitxers en INPUT/OUTPUT FILE

en: unknown exception caught
ca@valencia: s'ha detectat una excepció desconeguda

en: Cannot mix --info with non-info SENDER or RECIPIENT
ca@valencia: No es pot barrejar --info amb SENDER o RECIPIENT sense informació

en: Argument is not a valid RFC-2822 mailbox
ca@valencia: L'argument no és una bústia de correu RFC-2822 vàlida

en: Garbage after valid RFC-2822 mailbox detected
ca@valencia: S'ha detectat brutícia després d'una bústia de correu RFC-2822 vàlida

en: Caught unexpected exception: %1
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada: %1

en: Caught unknown exception - please report this error to the developers.
ca@valencia: S'ha detectat una excepció desconeguda. Informeu de l'error als desenvolupadors.

en: Cannot send "%1" status
ca@valencia: No s'ha pogut enviar l'estat «%1»

en: Cannot send data
ca@valencia: No s'han pogut enviar les dades

en: Cannot flush data
ca@valencia: No s'han pogut buidar les dades

en: Required --mode option missing
ca@valencia: No s'ha trobat l'opció requerida --mode

en: invalid mode: "%1"
ca@valencia: Mode no vàlid: «%1»

en: Required --protocol option missing
ca@valencia: No s'ha trobat l'opció requerida --protocol

en: --protocol is not allowed here
ca@valencia: Ací no es permet --protocol

en: invalid protocol "%1"
ca@valencia: Protocol no vàlid: «%1»

en: At least one FILE must be present
ca@valencia: Com a mínim ha d'estar present un FILE

en: Cannot use non-info SENDER
ca@valencia: No es pot utilitzar SENDER sense informació

en: Cannot use non-info RECIPIENT
ca@valencia: No es pot utilitzar RECIPIENT sense informació

en: FILES present
ca@valencia: Està present FILES

en: At least one INPUT needs to be provided
ca@valencia: Cal proporcionar com a mínim un INPUT

en: INPUT/SENDER --info count mismatch
ca@valencia: Incoherència del comptador d'informació INPUT/SENDER

en: INPUT/MESSAGE count mismatch
ca@valencia: Incoherència del comptador INPUT/MESSAGE

en: MESSAGE can only be given for detached signature verification
ca@valencia: Només es pot indicar MESSAGE per a la verificació de signatures separades

en: INPUT/OUTPUT count mismatch
ca@valencia: Incoherència del comptador INPUT/OUTPUT

en: Cannot use OUTPUT and MESSAGE simultaneously
ca@valencia: No es pot utilitzar simultàniament OUTPUT i MESSAGE

en: No backend support for OpenPGP
ca@valencia: No s'admet cap dorsal per a OpenPGP

en: No backend support for S/MIME
ca@valencia: No s'admet cap dorsal per a S/MIME

en: Cannot use SENDER
ca@valencia: No es pot utilitzar SENDER

en: Cannot use RECIPIENT
ca@valencia: No es pot utilitzar RECIPIENT

en: INPUT present
ca@valencia: Està present INPUT

en: MESSAGE present
ca@valencia: Està present MESSAGE

en: OUTPUT present
ca@valencia: Està present OUTPUT

en: DECRYPT/VERIFY_FILES cannot use directories as input
ca@valencia: DECRYPT/VERIFY_FILES no pot utilitzar directoris com a entrada

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada en SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada en SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined

en: ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
ca@valencia: ENCRYPT és una ordre en mode de correu electrònic, i pareix que la connexió està en mode gestor de fitxers

en: SENDER may not be given prior to ENCRYPT, except with --info
ca@valencia: SENDER no es pot indicar abans d'ENCRYPT, excepte amb --info

en: At least one INPUT must be present
ca@valencia: Com a mínim ha d'estar present un INPUT

en: At least one OUTPUT must be present
ca@valencia: Com a mínim ha d'estar present un OUTPUT

en: MESSAGE command is not allowed before ENCRYPT
ca@valencia: No es permet l'ordre MESSAGE abans d'ENCRYPT

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT
ca@valencia: El protocol indicat entra en conflicte amb el protocol determinat per PREP_ENCRYPT

en: New recipients added after PREP_ENCRYPT command
ca@valencia: S'han afegit destinataris nous després de l'ordre PREP_ENCRYPT

en: New senders added after PREP_ENCRYPT command
ca@valencia: S'han afegit remitents nous després de l'ordre PREP_ENCRYPT

en: No recipients given, or only with --info
ca@valencia: No s'han indicat destinataris, o només amb --info

en: Caught unexpected exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada en EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada en EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_ENCRYPT
ca@valencia: INPUT/OUTPUT/MESSAGE només es pot indicar després de PREP_ENCRYPT

en: PREP_ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
ca@valencia: PREP_ENCRYPT és una ordre en mode de correu electrònic, i pareix que la connexió està en mode gestor de fitxers

en: SENDER may not be given prior to PREP_ENCRYPT, except with --info
ca@valencia: SENDER no es pot indicar abans de PREP_ENCRYPT, excepte amb --info

en: Caught unexpected exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada en PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada en PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_SIGN
ca@valencia: INPUT/OUTPUT/MESSAGE només es pot proporcionar després de PREP_SIGN

en: PREP_SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
ca@valencia: PREP_SIGN és una ordre en mode de correu electrònic, i pareix que la connexió està en mode gestor de fitxers

en: No SENDER given
ca@valencia: No s'ha proporcionat cap remitent «SENDER»

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT in this session
ca@valencia: El protocol indicat entra en conflicte amb el protocol determinat per PREP_ENCRYPT en esta sessió

en: Caught unexpected exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada en PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada en PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unexpected exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada en SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1

en: Caught unknown exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada en SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted

en: SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
ca@valencia: SIGN és una ordre en mode de correu electrònic, i pareix que la connexió està en mode gestor de fitxers

en: RECIPIENT may not be given prior to SIGN, except with --info
ca@valencia: No es pot indicar RECIPIENT abans de SIGN, excepte amb --info

en: MESSAGE command is not allowed before SIGN
ca@valencia: No es permet l'ordre MESSAGE abans de SIGN

en: No senders given, or only with --info
ca@valencia: No s'han proporcionat destinataris, o només amb --info

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada en SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved
ca@valencia: S'ha detectat una excepció inesperada en SignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: %1 is a filemanager mode command, connection seems to be in email mode (%2 present)
ca@valencia: %1 és una ordre en mode gestor de fitxers, i pareix que la connexió està en mode correu electrònic (està present %2)

en: Could not determine the GnuPG home directory. Consider setting the GNUPGHOME environment variable.
ca@valencia: No s'ha pogut determinar el directori d'usuari de GnuPG. Considereu l'establiment de la variable d'entorn GNUPGHOME.

en: Cannot determine the GnuPG home directory: %1 exists but is not a directory.
ca@valencia: No s'ha pogut determinar el directori d'usuari de GnuPG: %1 existix però no és un directori.

en: Could not create GnuPG home directory %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut crear el directori d'usuari de GnuPG %1: %2

en: Detected another running gnupg UI server listening at %1.
ca@valencia: S'ha detectat un altre servidor IU en execució escoltant a %1.

en: Could not create socket: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear el sòcol: %1

en: Could not bind to socket: %1
ca@valencia: No s'ha pogut vincular al sòcol: %1

en: Could not get socket nonce: %1
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre el nombre únic («nonce») del sòcol: %1

en: Could not listen to socket: %1
ca@valencia: No s'ha pogut escoltar el sòcol: %1

en: Could not pass socket to Qt: %1. This should not happen, please report this bug.
ca@valencia: No s'ha pogut passar el sòcol a les Qt: %1. Açò no hauria de passar. Informeu d'este error.

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field, has an error]
en: invalid entry
ca@valencia: entrada no vàlida

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field must be filled out]
en: required
ca@valencia: requerit

en: Error in archive definition %1: %2
ca@valencia: S'ha produït un error en la definició de l'arxiu %1: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
ca@valencia: No es pot utilitzar %f i | a la vegada en «%1»

en: Quoting error in '%1' entry
ca@valencia: S'ha produït un error de citació en l'entrada «%1»

en: '%1' too complex (would need shell)
ca@valencia: «%1» massa complexa (podria necessitar intèrpret)

en: '%1' entry is empty/missing
ca@valencia: L'entrada «%1» està buida -falta-

en: '%1' empty or not found
ca@valencia: «%1» buida o no trobada

en: cannot use argument passing on standard input for unpack-command
ca@valencia: no es pot utilitzar l'argument passat en l'entrada estàndard per a l'ordre de descompressió

en: Caught unknown exception in group %1
ca@valencia: S'ha detectat una excepció desconeguda en el grup %1

[ctx: @action]
en: Certificate Import
ca@valencia: Importa el certificat

[ctx: @action]
en: Encrypt...
ca@valencia: Encripta…

[ctx: @action]
en: S/MIME-Sign...
ca@valencia: Signatura S/MIME…

[ctx: @action]
en: OpenPGP-Sign...
ca@valencia: Signatura OpenPGP…

[ctx: @action]
en: Decrypt/Verify...
ca@valencia: Desencriptació/verificació…

en: Please select an output folder.
ca@valencia: Seleccioneu una carpeta d'eixida.

[ctx: @title:window]
en: No Output Folder
ca@valencia: Sense carpeta d'eixida

[ctx: @info]
en: <para>Failed to create output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
ca@valencia: <para>No s'ha pogut crear la carpeta d'eixida <filename>%1</filename>.</para><para>Seleccioneu una carpeta d'eixida diferent.</para>

[ctx: @title:window]
en: Unusable Output Folder
ca@valencia: Carpeta d'eixida no utilitzable

en: Please select a different output folder.
ca@valencia: Seleccioneu una carpeta d'eixida diferent.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Output Folder
ca@valencia: Carpeta d'eixida no vàlida

[ctx: @info]
en: <para>Cannot write in the output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
ca@valencia: <para>No s'ha pogut escriure en la carpeta d'eixida <filename>%1</filename>.</para><para>Seleccioneu una carpeta d'eixida diferent.</para>

en: Could not open FD %1 for reading
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el FD %1 per a lectura

en: Could not open file "%1" for reading
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1» per a lectura

en: File "%1" is already open, but not for reading
ca@valencia: El fitxer «%1» ja es troba obert, però no per a lectura

en: Command not specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap ordre

en: Could not start %1 process: %2
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés %1: %2

en: Failed to write input to %1 process: %2
ca@valencia: No s'ha pogut escriure l'entrada al procés %1: %2

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file1 ..."]
en: Output of %1 ...
ca@valencia: Eixida de %1…

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file"]
en: Output of %1
ca@valencia: Eixida de %1

en: Error while running %1:
    %2
ca@valencia: S'ha produït un error en executar %1:
    %2

en: Could not open clipboard for reading
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el porta-retalls per a lectura

en: Clipboard contents
ca@valencia: Contingut del porta-retalls

en: FindBuffer contents
ca@valencia: Contingut de la memòria intermèdia de busca

en: Current selection
ca@valencia: Selecció actual

en: No input device
ca@valencia: Cap dispositiu d'entrada

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates.%1
ca@valencia: certificats.%1

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> seems to be running for you already, but with different privileges.</para><para>This usually happens if <application>Kleopatra</application> is accidentally run as Administrator.</para><para>Please right click the tray icon of <application>Kleopatra</application> and select 'quit' to try again.</para>
ca@valencia: <para><application>Kleopatra</application> pareix que ja està funcionant, però amb privilegis diferents.</para><para>Açò normalment passa si <application>Kleopatra</application> s'executa accidentalment com a administrador.</para><para>Feu clic dret en la icona de la safata de <application>Kleopatra</application> i seleccioneu «ix» per a tornar-ho a provar.</para>

[ctx: @title]
en: <application>Kleopatra</application> failed to start
ca@valencia: <application>Kleopatra</application> ha fallat en iniciar-se

en: Log Error: Could not open log file "%1" for writing.
ca@valencia: S'ha produït un error de registre: no s'ha pogut obrir el fitxer de registre «%1» per a escriptura.

en: No output device
ca@valencia: Cap dispositiu d'eixida

en: Could not open FD %1 for writing
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el FD %1 per a escriptura

en: Could not create temporary file for output "%1"
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer temporal d'eixida «%1»

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
ca@valencia: El fitxer ja existix

en: Overwriting declined
ca@valencia: S'ha rebutjat la sobreescriptura

[ctx: @info]
en: Could not remove file <filename>%1</filename> for overwriting.
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir el fitxer <filename>%1</filename> per a sobreescriure'l.

en: Could not rename file "%1" to "%2"
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer «%1» a «%2»

en: Could not write to clipboard
ca@valencia: No s'ha pogut escriure a dins del porta-retalls

en: Find buffer
ca@valencia: Memòria intermèdia de busca

en: Selection
ca@valencia: Selecció

en: Could not find clipboard
ca@valencia: No s'ha pogut trobar en el porta-retalls

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Please enter a different file name.
ca@valencia: El fitxer <filename>%1</filename> ja existix. Introduïu un nom diferent de fitxer.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists.
ca@valencia: El fitxer <filename>%1</filename> ja existix.

[ctx: @label]
en: Rename:
ca@valencia: Canvia el nom:

[ctx: @action:button]
en: Suggest New Name
ca@valencia: Suggerix un nom nou

[ctx: @info:tooltip]
en: Suggest a file name that does not already exist.
ca@valencia: Suggerix un nom de fitxer que encara no existisca.

[ctx: @action:button]
en: Rename
ca@valencia: Canvia el nom

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file with the given name.
ca@valencia: Guarda el fitxer amb el nom indicat.

[ctx: @action:button]
en: Rename All
ca@valencia: Canvia el nom de tots

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically save all files that would overwrite an already existing file with a different name.
ca@valencia: Guarda automàticament tots els fitxers que sobreescriurien un fitxer ja existent amb un nom diferent.

[ctx: @action:button]
en: Skip
ca@valencia: Omet

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file, skip to the next one instead.
ca@valencia: No escrigues este fitxer, en lloc d'açò salta fins al següent.

[ctx: @action:button]
en: Skip All
ca@valencia: Omet-ho tot

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file and any other files that would overwrite an already existing file.
ca@valencia: No escrigues este fitxer ni cap altre que sobreescriuria un fitxer ja existent.

[ctx: @action:button]
en: Append
ca@valencia: Annexa

[ctx: @info:tooltip]
en: Append the new file to the existing file.
ca@valencia: Annexa el fitxer nou a un fitxer existent.

[ctx: @action:button]
en: Overwrite
ca@valencia: Sobreescriu

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file.
ca@valencia: Sobreescriu el fitxer existent.

[ctx: @action:button]
en: Overwrite All
ca@valencia: Sobreescriure-ho tot

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file and any other files that already exist.
ca@valencia: Sobreescriu el fitxer existent i qualsevol altre fitxer que ja existisca.

en: Cannot remove directory %1
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar el directori %1

en: Cannot remove file %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar el fitxer %1: %2

en: encrypt
ca@valencia: encripta

en: sign
ca@valencia: signa

en: certify
ca@valencia: certifica

en: authenticate
ca@valencia: autentica

[ctx: @info:tooltip]
en: Card slot ID: %1
ca@valencia: ID de la ranura de la targeta: %1

[ctx: @info entry in Usage column of a smart card key]
en: none
ca@valencia: cap

[ctx: @info date is unknown]
en: unknown
ca@valencia: desconeguda

[ctx: @info unknown key algorithm]
en: unknown
ca@valencia: desconegut

[ctx: @info]
en: no key
ca@valencia: sense clau

[ctx: @info]
en: no associated certificate
ca@valencia: sense certificat associat

[ctx: @title]
en: card keys and certificates
ca@valencia: claus i certificats de la targeta

[ctx: @title:column Name or ID of a storage slot for a key on a smart card]
en: Card Slot
ca@valencia: Ranura de la targeta

[ctx: @title:column]
en: Created
ca@valencia: Creat

[ctx: @title:column]
en: Actions
ca@valencia: Accions

[ctx: @action:button]
en: Actions
ca@valencia: Accions

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card slot
ca@valencia: Mostra les accions disponibles per a esta ranura de la targeta intel·ligent

[ctx: @info]
en: Reading certificates from smart card ...
ca@valencia: S'estan llegint els certificats de la targeta intel·ligent…

en: Loading certificate cache...
ca@valencia: S'està carregant la memòria cau dels certificats…

en: New OpenPGP Key Pair...
ca@valencia: Parell nou de claus OpenPGP…

en: Create a new OpenPGP certificate
ca@valencia: Crea un certificat OpenPGP nou

en: Export...
ca@valencia: Exporta…

en: Export the selected certificate (public key) to a file
ca@valencia: Exporta el certificat seleccionat (clau pública) a un fitxer

en: Publish on Server...
ca@valencia: Publica al servidor…

en: Publish the selected certificate (public key) to internal directory
ca@valencia: Publica el certificat seleccionat (clau pública) al directori intern

en: Publish the selected certificate (public key) on %1
ca@valencia: Publica el certificat seleccionat (clau pública) a %1

en: Publish at Mail Provider...
ca@valencia: Publica al proveïdor de correu…

en: Publish the selected certificate (public key) at mail provider's Web Key Directory if offered
ca@valencia: Si s'oferix, publica el certificat seleccionat (clau pública) al directori web de claus del proveïdor

en: Backup Secret Keys...
ca@valencia: Còpia de seguretat de les claus secretes…

en: Print Secret Key...
ca@valencia: Imprimix la clau secreta…

en: Lookup on Server...
ca@valencia: Busca al servidor…

en: Search for certificates in internal directory
ca@valencia: Busca certificats al directori intern

en: Search for certificates on %1
ca@valencia: Busca certificats a %1

en: Import...
ca@valencia: Importa…

en: Import a certificate from a file
ca@valencia: Importa un certificat des d'un fitxer

en: Decrypt/Verify...
ca@valencia: Desencriptació/verificació…

en: Decrypt and/or verify files
ca@valencia: Desencripta i/o verifica els fitxers

en: Sign/Encrypt...
ca@valencia: Signa i encripta…

en: Encrypt and/or sign files
ca@valencia: Encripta i/o signa els fitxers

en: Sign/Encrypt Folder...
ca@valencia: Signa i encripta una carpeta…

en: Encrypt and/or sign folders
ca@valencia: Encripta i/o signa els fitxers

en: Create Checksum Files...
ca@valencia: Crea fitxers de suma de verificació…

en: Verify Checksum Files...
ca@valencia: Comprova la suma de verificació…

en: Redisplay
ca@valencia: Torna a mostrar

en: Stop Operation
ca@valencia: Para l'operació

en: Details
ca@valencia: Detalls

en: Revoke Certificate...
ca@valencia: Revoca un certificat…

en: Revoke the selected OpenPGP certificate
ca@valencia: Revoca els certificats OpenPGP seleccionats

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Delete selected certificates
ca@valencia: Suprimix els certificats seleccionats

en: Update Certificates
ca@valencia: Actualitza els certificats

en: Update selected certificates
ca@valencia: Actualitza els certificats seleccionats

en: Certify...
ca@valencia: Certifica…

en: Certify the validity of the selected certificate
ca@valencia: Certifica la validesa del certificat seleccionat

en: Revoke Certification...
ca@valencia: Revoca la certificació…

en: Revoke the certification of the selected certificate
ca@valencia: Revoca la certificació del certificat seleccionat

en: Change End of Validity Period...
ca@valencia: Canvia el final del període de validesa…

[ctx: @action:inmenu]
en: Change Certification Power...
ca@valencia: Canvia el dret de certificació…

[ctx: @info:tooltip]
en: Grant or revoke the certification power of the selected certificate
ca@valencia: Concedix o revoca el dret de certificació del certificat seleccionat

en: Change Passphrase...
ca@valencia: Canvia la frase de pas…

en: Add User ID...
ca@valencia: Afig un ID d'usuari…

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Group...
ca@valencia: Crea un grup…

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a group from the selected certificates
ca@valencia: Crea un grup a partir dels certificats seleccionats

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Card
ca@valencia: Copia a la targeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the selected certificate to a smartcard
ca@valencia: Copia el certificat seleccionat a la targeta intel·ligent

en: Refresh OpenPGP Certificates
ca@valencia: Actualitza els certificats OpenPGP

[ctx: @action:button]
en: Copy
ca@valencia: Copia

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable Certificate
ca@valencia: Desactiva el certificat

[ctx: @action:tooltip]
en: Disabled certificates are not offered when selecting a certificate to sign with or to encrypt for.
    They are still listed in the certificate list.
ca@valencia: Els certificats desactivats no s'oferixen en seleccionar un certificat amb el qual signar o encriptar.
    Tanmateix, es llisten a la llista de certificats.

en: New S/MIME Certification Request...
ca@valencia: Sol·licitud de certificació S/MIME nova…

en: Create a new S/MIME certificate signing request (CSR)
ca@valencia: Crea una sol·licitud nova de signatura de certificat S/MIME (CSR)

en: Trust Root Certificate
ca@valencia: Confia en el certificat arrel

en: Distrust Root Certificate
ca@valencia: Desconfia del certificat arrel

en: Technical Details
ca@valencia: Detalls tècnics

en: Refresh S/MIME Certificates
ca@valencia: Actualitza els certificats S/MIME

en: Clear CRL Cache
ca@valencia: Neteja el cau de la CRL

en: Dump CRL Cache
ca@valencia: Bolcat del cau de la CRL

en: Import CRL From File...
ca@valencia: Importa la CRL des d'un fitxer…

[ctx: @action:inmenu]
en: Enable Certificate
ca@valencia: Activa el certificat

en: Hierarchical list of certificates
ca@valencia: Llista jeràrquica de certificats

en: List of certificates
ca@valencia: Llista de certificats

en: Sign / Encrypt Notepad
ca@valencia: Signa i encripta el bloc de notes

en: Decrypt / Verify Notepad
ca@valencia: Desencripta i verifica el bloc de notes

en: Import Notepad
ca@valencia: Importa un bloc de notes

en: Revert
ca@valencia: Revertix

en: Signing and encryption is not possible.
ca@valencia: Signar i encriptar no ha sigut possible.

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
ca@valencia: <para>No podeu utilitzar <application>Kleopatra</application> per a signar o encriptar perquè el sistema de <application>GnuPG</application> emprat per <application>Kleopatra</application> no és %1.</para>

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter a message to encrypt or decrypt...
ca@valencia: Introduïu un missatge que s'ha d'encriptar o desencriptar…

en: Decrypt / Verify
ca@valencia: Desencripta i verifica

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
ca@valencia: <para>Perdó! No podeu utilitzar <application>Kleopatra</application> per a signar o encriptar perquè el sistema de <application>GnuPG</application> emprat per <application>Kleopatra</application> no és %1.</para>

[ctx: @info:progress]
en: Signing notepad...
ca@valencia: S'està signant el bloc de notes…

[ctx: @info:progress]
en: Encrypting notepad...
ca@valencia: S'està encriptant el bloc de notes…

[ctx: @info:progress]
en: Signing and encrypting notepad...
ca@valencia: S'està signant i encriptant el bloc de notes…

en: Importing...
ca@valencia: S'està important…

[ctx: @action:button]
en: Sign Notepad
ca@valencia: Signa el bloc de notes

[ctx: @action:button]
en: Encrypt Notepad
ca@valencia: Encripta el bloc de notes

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt Notepad
ca@valencia: Signa i encripta el bloc de notes

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term
ca@valencia: Introduïu el terme que s'ha de buscar

en: Filter certificates by text
ca@valencia: Filtra els certificats pel text

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that match the entered search term.
ca@valencia: Només mostra els certificats que coincidisquen amb el terme de busca introduït.

en: Show not certified certificates
ca@valencia: Mostra els certificats sense certificar

en: Some certificates are not yet certified. Click here to see a list of these certificates.<br/><br/>Certification is required to make sure that the certificates actually belong to the identity they claim to belong to.
ca@valencia: Alguns certificats encara no estan certificats. Feu clic ací per a veure una llista d'estos certificats.<br/><br/>Es requerix la certificació per a assegurar-se que els certificats realment pertanyen a la identitat que diuen pertànyer.

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term <%1>
ca@valencia: Introduïu el terme que s'ha de buscar <%1>

en: Smart Card Management
ca@valencia: Gestió de targetes intel·ligents

[ctx: @action]
en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload smart cards
ca@valencia: Torna a carregar les targetes intel·ligents

[ctx: @action]
en: Create OpenPGP Certificate
ca@valencia: Crea un certificat OpenPGP

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an OpenPGP certificate for the keys stored on the card.
ca@valencia: Crea una certificatOpenPGP per a les claus emmagatzemades en la targeta.

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set NKS PIN
ca@valencia: Establix el PIN de NKS

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set SigG PIN
ca@valencia: Establix el PIN de SigG

[ctx: @action]
en: Generate New Keys
ca@valencia: Genera claus noves

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Generate three new keys on the smart card and create a new OpenPGP certificate with those keys. Optionally, the encryption key is generated off-card and a backup is created so that you can still access data encrypted with this key in case the card is lost or damaged.</para><para><emphasis strong='true'>Existing keys on the smart card will be overwritten.</emphasis></para>
ca@valencia: <para>Genera tres claus noves a la targeta intel·ligent i crea un certificat OpenPGP nou amb estes claus. De manera opcional, la clau d'encriptació es genera fora de la targeta i es crea una còpia de seguretat perquè encara pugueu accedir a dades xifrades amb esta clau en cas que la targeta es perda o es faça malbé.</para><para><emphasis strong='true'>Les claus existents a la targeta intel·ligent se sobreescriuran.</emphasis></para>

[ctx: @action]
en: Change PIN
ca@valencia: Canvia el PIN

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card. The PIN must contain at least six characters.
ca@valencia: Canvia el PIN necessari per a utilitzar les claus de la targeta intel·ligent. Cal que el PIN tinga sis caràcters com a mínim.

[ctx: @action]
en: Unblock Card
ca@valencia: Desbloqueja la targeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Unblock the smart card with the PUK (if available) or the Admin PIN.
ca@valencia: Desbloqueja la targeta intel·ligent amb el PUK (si està disponible) o el PIN d'administració.

[ctx: @action]
en: Change Admin PIN
ca@valencia: Canvia el PIN d'administració

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for administrative operations.
ca@valencia: Canvia el PIN necessari per a les operacions administratives.

[ctx: @action]
en: Set PUK
ca@valencia: Establix el PUK

[ctx: @info:tooltip]
en: Set or change the PUK that can be used to unblock the smart card. The PUK must contain at least eight characters.
ca@valencia: Establix o canvia el PUK que es pot utilitzar per a desbloquejar la targeta intel·ligent. Cal que el PUK tinga huit caràcters com a mínim.

[ctx: @action]
en: Change Cardholder
ca@valencia: Canvia el titular de la targeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the cardholder's name.
ca@valencia: Canvia el nom del titular de la targeta.

[ctx: @action]
en: Change Public Key URL
ca@valencia: Canvia l'URL de la clau pública

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the URL where the public key for the keys on this smartcard can be downloaded.
ca@valencia: Canvia l'URL des d'on es podrà baixar la clau pública de les claus de la targeta intel·ligent.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card.
ca@valencia: Canvia el PIN necessari per a utilitzar les claus de la targeta intel·ligent.

[ctx: @action]
en: Change PUK
ca@valencia: Canvia el PUK

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN Unblocking Key (PUK) that can be used to unblock the smart card after a wrong PIN has been entered too many times.
ca@valencia: Canvia el PUK (Clau de desbloqueig del PIN o «PIN Unblocking Key») que es pot emprar per a desbloquejar la targeta intel·ligent després d'introduir un PIN incorrecte massa vegades.

[ctx: @action]
en: Change Admin Key
ca@valencia: Canvia la clau d'administració

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIV Card Application Administration Key that is used by the PIV Card Application to authenticate the PIV Card Application Administrator and by the administrator (resp. Kleopatra) to authenticate the PIV Card Application.
ca@valencia: Canvia la clau d'administració de l'aplicació de la targeta PIV utilitzada l'aplicació de la targeta PIV per a autenticar l'administrador de l'aplicació de la targeta PIV i per l'administrador (resp. Kleopatra) per a autenticar l'aplicació de la targeta PIV.

[ctx: @action]
en: Generate New Key
ca@valencia: Genera una clau nova

[ctx: @info:tooltip]
en: If the card slot already contains a key then the new key will irrevocably replace the old key.
ca@valencia: Si la ranura de la targeta ja conté una clau, la clau nova substituirà irrevocablement la clau antiga.

[ctx: @action]
en: Write Key to Card
ca@valencia: Escriu la clau a la targeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the key pair of a certificate to the card
ca@valencia: Escriu el parell de claus del certificat a la targeta

[ctx: @action]
en: Write Certificate to Card
ca@valencia: Escriu el certificat a la targeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the certificate corresponding to this key to the card
ca@valencia: Escriu a la targeta el certificat corresponent a esta clau

[ctx: @action]
en: Import Certificate from Card
ca@valencia: Importa un certificat des de la targeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Import the certificate stored on the card
ca@valencia: Importa el certificat emmagatzemat en la targeta

[ctx: @action]
en: Create S/MIME Certification Request
ca@valencia: Crea una sol·licitud de certificació S/MIME

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an S/MIME certificate signing request for this key
ca@valencia: Crea una sol·licitud per a signar el certificat S/MIME per a esta clau

[ctx: OpenPGP refers to a smartcard protocol]
en: OpenPGP v2.0 or later
ca@valencia: OpenPGP v2.0 o posterior

[ctx: NetKey refers to a smartcard protocol]
en: NetKey v3 or later
ca@valencia: NetKey v3 o posterior

[ctx: PIV refers to a smartcard protocol]
en: PIV (requires GnuPG 2.3 or later)
ca@valencia: PIV (requerix GnuPG 2.3 o posterior)

[ctx: CardOS is a smartcard operating system]
en: CardOS 5 (various apps)
ca@valencia: CardOS 5 (diverses aplicacions)

en: Please insert a compatible smartcard.
ca@valencia: Inseriu una targeta intel·ligent compatible.

en: Kleopatra currently supports the following card types:
ca@valencia: Actualment Kleopatra admet els tipus següents de targetes:

[ctx: @title:window]
en: Change Cardholder
ca@valencia: Canvia el titular de la targeta

[ctx: @label]
en: Enter the new cardholder name:
ca@valencia: Introduïu el nom nou del titular de la targeta:

[ctx: @info]
en: The "<" character may not be used.
ca@valencia: No es pot utilitzar el caràcter «<».

[ctx: @info]
en: Double spaces are not allowed
ca@valencia: Els espais dobles no estan permesos

[ctx: @info]
en: The size of the name may not exceed 38 characters.
ca@valencia: La grandària del nom no podrà ser superior als 38 caràcters.

[ctx: @info]
en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la targeta OpenPGP amb el número de sèrie: %1

[ctx: @info]
en: Name change failed: %1
ca@valencia: Ha fallat el canvi del nom: %1

[ctx: @title:window]
en: Change Public Key URL
ca@valencia: Canvia l'URL de la clau pública

[ctx: @label]
en: Enter the new public key URL:
ca@valencia: Introduïu l'URL nou de la clau pública:

[ctx: @info]
en: The size of the URL may not exceed 254 characters.
ca@valencia: La grandària de l'URL no podrà ser superior als 254 caràcters.

[ctx: @info]
en: URL change failed: %1
ca@valencia: Ha fallat el canvi de l'URL: %1

[ctx: 1 is a Version number]
en: NetKey v%1 Card
ca@valencia: Targeta NetKey v%1

[ctx: Placeholder is a version number]
en: Unknown OpenPGP v%1 card
ca@valencia: Targeta OpenPGP v%1 desconeguda

[ctx: First placeholder is manufacturer, second placeholder is a version number]
en: %1 OpenPGP v%2 card
ca@valencia: Targeta OpenPGP v%2 de %1

[ctx: %1 is a smartcard manufacturer]
en: %1 PKCS#15 card
ca@valencia: Targeta %1 PKCS núm. 15

[ctx: %1 version number]
en: PIV v%1 card
ca@valencia: Targeta PIV v%1

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change NKS PIN
ca@valencia: Canvia el PIN de NKS

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change SigG PIN
ca@valencia: Canvia el PIN de SigG

[ctx: NullPIN is a word that is used all over in the netkey documentation and should be understandable by Netkey cardholders]
en: The NullPIN is still active on this card.
ca@valencia: El NullPIN encara està actiu en esta targeta.

en: You need to set a PIN before you can use the certificates.
ca@valencia: Heu d'establir un PIN abans de poder utilitzar els certificats.

[ctx: @label]
en: Card type:
ca@valencia: Tipus de targeta:

[ctx: @label]
en: Serial number:
ca@valencia: Número de sèrie:

[ctx: @label The owner of a smartcard. GnuPG refers to this as cardholder.]
en: Cardholder:
ca@valencia: Titular de la targeta:

[ctx: @label]
en: Public key URL:
ca@valencia: URL de la clau pública:

[ctx: @label The number of remaining attempts to enter a PIN or PUK, as in Remaining attempts: PIN: 2, PUK: 3, Admin PIN: 3]
en: Remaining attempts:
ca@valencia: Intents restants:

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the number of remaining attempts for entering the correct PIN or PUK.
ca@valencia: Mostra el nombre d'intents que queden per a introduir el PIN o PUK correcte.

[ctx: @action:button]
en: Card Actions
ca@valencia: Accions de la targeta

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card
ca@valencia: Mostra les accions disponibles per a esta targeta intel·ligent

en: not set
ca@valencia: Sense definir

en: Searching matching certificate in directory service...
ca@valencia: S'està buscant en el servei de directori un certificat coincident…

en: The matching certificate was imported successfully.
ca@valencia: El certificat coincident s'ha importat correctament.

en: Multiple matching certificates were found in directory service.
ca@valencia: S'han trobat múltiples certificats coincidents en el servei de directori.

en: No matching certificate was found in directory service.
ca@valencia: No s'ha trobat cap certificat coincident en el servei de directori.

en: Rename Tab
ca@valencia: Canvia el nom de la pestanya

en: New tab title:
ca@valencia: Títol nou de la pestanya:

en: New Tab
ca@valencia: Pestanya nova

en: Open a new tab
ca@valencia: Obri una pestanya nova

en: Rename Tab...
ca@valencia: Canvia el nom de la pestanya…

en: Rename this tab
ca@valencia: Canvia el nom d'esta pestanya

en: Duplicate Tab
ca@valencia: Duplica la pestanya

en: Duplicate this tab
ca@valencia: Duplica esta pestanya

en: Close Tab
ca@valencia: Tanca la pestanya

en: Close this tab
ca@valencia: Tanca esta pestanya

en: Move Tab Left
ca@valencia: Mou la pestanya cap a l'esquerra

en: Move this tab left
ca@valencia: Mou esta pestanya a l'esquerra

en: Move Tab Right
ca@valencia: Mou la pestanya cap a la dreta

en: Move this tab right
ca@valencia: Mou esta pestanya a la dreta

en: Hierarchical Certificate List
ca@valencia: Llista jeràrquica de certificats

en: Expand All
ca@valencia: Expandix-ho tot

en: Collapse All
ca@valencia: Reduïx-ho tot

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to Kleopatra %1
ca@valencia: Us donem la benvinguda a Kleopatra %1

en: Kleopatra is a front-end for the crypto software <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.
ca@valencia: Kleopatra és un frontal per al programari de criptografia <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.

en: For most actions you need either a public key (certificate) or your own private key.
ca@valencia: Per a la majoria de les accions que necessitareu amb una clau pública (certificat) o una clau privada pròpia.

en: The private key is needed to decrypt or sign.
ca@valencia: Es necessita la clau privada per a desencriptar o signar.

en: The public key can be used by others to verify your identity or encrypt to you.
ca@valencia: La clau pública pot ser emprada per altres persones per a verificar la vostra identitat o encriptar si s'escau -amb vós-.

[ctx: More info about public key cryptography, please link to your local version of Wikipedia]
en: https://en.wikipedia.org/wiki/Public-key_cryptography
ca@valencia: https://ca.wikipedia.org/wiki/Criptografia_de_clau_pública

[ctx: %1 is link a wiki article]
en: You can learn more about this on <a href="%1">Wikipedia</a>.
ca@valencia: Podeu aprendre més sobre açò en la <a href="%1">Viquipèdia</a>.

en: New Key Pair...
ca@valencia: Parell nou de claus…

[ctx: @info]
en: Create a new OpenPGP key pair.<nl/>To create an S/MIME certificate request use <interface>New S/MIME Certification Request</interface> from the <interface>File</interface> menu instead.
ca@valencia: Crea un parell nou de claus OpenPGP.<nl/>Per a crear una sol·licitud de certificat S/MIME utilitzeu <interface>Sol·licitud de certificació S/MIME nova</interface> des del menú <interface>Fitxer</interface>.

[ctx: @info]
en: Import certificate from a file.<nl/>To import from a public keyserver use <interface>Lookup on Server</interface> instead.
ca@valencia: Importa un certificat a partir d'un fitxer.<nl/>Per a importar des d'un servidor de claus públiques utilitzeu <interface>Busca al servidor</interface>.
