kwatchgnupg - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Original Author
da: Oprindelig udvikler

en: None
da: Ingen

en: Basic
da: Basal

en: Advanced
da: Avanceret

en: Expert
da: Ekspert

en: Log Window
da: Logvindue

en: unlimited
da: ubegrænset

en: [%1] Log cleared
da: [%1] Log ryddet

en: C&lear History
da: &Ryd historik

en: [%1] Log stopped
da: [%1] Log stoppet

en: The watchgnupg logging process could not be started.
    Please install watchgnupg somewhere in your $PATH.
    This log window is unable to display any useful information.
da: Watchgnupg logningsprocessen kunne ikke startes.
    Installér watchgnupg et sted i din $PATH.
    Dette logvindue kan ikke vise nogen nyttig information.

en: [%1] Log started
da: [%1] Log startet

en: There are no components available that support logging.
da: Der er ingen tilgængelige komponenter der understøtter logning.

en: The watchgnupg logging process died.
    Do you want to try to restart it?
da: Watchgnupg logningsprocessen døde.
    Ønsker du at starte den igen?

en: ====== Restarting logging process =====
da: ====== Genstarter logningsprocessen =====

en: The watchgnupg logging process is not running.
    This log window is unable to display any useful information.
da: Watchgnupg logningsprocessen kører ikke.
    Dette logvindue kan ikke vise nogen nyttig information.

en: Save Log to File
da: Gem loggen til fil

en: Could not save file %1: %2
da: Kunne ikke gemme filen %1: %2

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
da: &Fil

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
da: Hovedværktøjslinje

en: KWatchGnuPG Log Viewer
da: KWatchGnuPG logfremviser
