kwatchgnupg - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Original Author
fa: نویسنده اصلی

en: GnuPG log viewer
fa: مشاهده‌گر ثبت GnuPG

en: &Executable:
fa: &قابل اجرا:‌

en: &Socket:
fa: &سوکت:‌

en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Basic
fa: پایه‌ای

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Expert
fa: متخصص

en: Guru
fa: معلم

en: Default &log level:
fa: سطح &ثبت پیش‌فرض:‌

en: Log Window
fa: ‌پنجره ثبت

en: unlimited
fa: نامحدود

en: &History size:
fa: اندازه &تاریخچه:‌

en: Set &Unlimited
fa: تنظیم &نامحدود‌

en: Enable &word wrapping
fa: فعال‌سازی سطربندی &واژه‌

en: C&lear History
fa: &پاک کردن تاریخچه‌

en: There are no components available that support logging.
fa: هیچ محتوایی وجود ندارد که از ثبت پشتیبانی کند.

en: The watchgnupg logging process died.
    Do you want to try to restart it?
fa: فرایند ثبت watchgnupg مرد.
    می‌خواهید آن را بازآغازی کنید؟

en: Try Restart
fa: سعی برای بازآغازی

en: Do Not Try
fa: سعی نکنید

en: ====== Restarting logging process =====
fa: ====== بازآغازی فرایند ثبت =====

en: Save Log to File
fa: ذخیره ثبت در پرونده

en: KWatchGnuPG Log Viewer
fa: مشاهده‌گر ثبت KWatchGnuPG
