kwatchgnupg - en to fi translation catalogue (34 entries)

en: Original Author
fi: Alkuperäinen tekijä

[ctx: @title]
en: GnuPG Log Viewer
fi: GnuPG-lokikatselin

[ctx: @info]
en: Viewer for GnuPG daemon and application logs
fi: GnuPG-palvelun ja sovelluksen lokien katselin

[ctx: @info:credit]
en: © 2019-%1 g10 Code GmbH
fi: © 2019–%1 g10 Code GmbH

en: © 2001-2004 Klarälvdalens Datakonsult AB
fi: © 2001–2004 Klarälvdalens Datakonsult AB

[ctx: @title:window]
en: Configure KWatchGnuPG
fi: KWatchGnuPG:n asetukset

[ctx: @label:textbox]
en: &Executable:
fi: Oh&jelmatiedosto:

[ctx: @label:textbox]
en: &Socket:
fi: &Pistoke:

en: None
fi: Ei mikään

en: Basic
fi: Tavallinen

en: Advanced
fi: Edistynyt

en: Expert
fi: Ammattilainen

[ctx: @label:textbox]
en: Default &log level:
fi: Oletus&lokitustaso:

en: Log Window
fi: Loki-ikkuna

[ctx: history size spinbox suffix]
en: %v line | %v lines
fi[0]: %v rivi
fi[1]: %v riviä

en: unlimited
fi: rajoittamaton

[ctx: @label:textbox]
en: &History size:
fi: &Historian koko:

[ctx: @action:button]
en: Set &Unlimited
fi: Aseta &rajoittamattomaksi

[ctx: @option:check]
en: Enable &word wrapping
fi: &Rivitä teksti

en: [%1] Log cleared
fi: [%1] Loki tyhjennetty

en: C&lear History
fi: &Tyhjennä historia

en: [%1] Log stopped
fi: [%1] Loki pysäytetty

en: The watchgnupg logging process could not be started.
    Please install watchgnupg somewhere in your $PATH.
    This log window is unable to display any useful information.
fi: Watchgnupg-lokiprosessia ei voitu käynnistää.
    Asenna watchgnupg jonnekin hakupolun varrelle.
    Tämä loki-ikkuna ei pysty esittämään mitään hyödyllistä.

en: [%1] Log started
fi: [%1] Loki käynnistetty

en: There are no components available that support logging.
fi: Ei löydy komponentteja, jotka tukevat kirjoitusta lokiin.

en: The watchgnupg logging process died.
    Do you want to try to restart it?
fi: watchgnupg-prosessi kuoli.
    Haluatko käynnistää sen uudelleen?

[ctx: @action:button]
en: Try Restart
fi: Yritä käynnistää uudelleen

[ctx: @action:button]
en: Do Not Try
fi: Älä yritä

en: ====== Restarting logging process =====
fi: ====== Käynnistetään lokiprosessia uudelleen =====

en: The watchgnupg logging process is not running.
    This log window is unable to display any useful information.
fi: watchgnupg-prosessi ei ole käynnissä.
    Tämä loki-ikkuna ei pysty esittämään mitään hyödyllistä.

en: Save Log to File
fi: Tallenna loki tiedostoon

en: Could not save file %1: %2
fi: Tiedostoa %1 ei voitu tallentaa: %2

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fi: &Tiedosto

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi
