kleopatra - en to gl translation catalogue (1893 entries)

en: Maintainer
gl: Mantemento.

en: Developer
gl: Desenvolvemento.

en: Former Maintainer
gl: Mantemento anterior.

[ctx: @info:credit]
en: UX redesign of smartcard view and certificate details
gl: Redeseño da experiencia de uso da vista de tarxeta intelixente e os detalles de certificado.

[ctx: @info:credit]
en: Mail viewer
gl: Visor de correo.

en: Backend configuration framework, KIO integration
gl: Infraestrutura de configuración do motor, integración con KIO

en: Resident gpgme/win wrangler, UI Server commands and dialogs
gl: O que argalla con gpgme/win, ordes e diálogos do Servidor UI

en: DN display ordering support, infrastructure
gl: Funcionalidade de ordenamento ao amosar os DN, infraestrutura.

en: Qt5 port, general code maintenance
gl: Adaptación a Qt 5, mantemento xeral do código.

en: Original Author
gl: Autoría orixinal.

en: Key-state dependent colors and fonts in the certificates list
gl: Cores e fontes dependentes do estado da chave na lista de certificados

en: Artwork
gl: Gráficos

[ctx: Preceeds a list of applications/libraries used by Kleopatra]
en: Uses:
gl: Usos:

en: Certificate manager and cryptography app
gl: Xestor de certificados e aplicación de criptografía

[ctx: @info:credit]
en: © 2001-%1 The Kleopatra developers
gl: © 2001-%1 Equipo desenvolvedor de Kleopatra

[ctx: @info]
en: <p>An error occurred while trying to add an ADSK to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
gl: <p>Produciuse un erro ao intentar engadir unha ADSK a <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

[ctx: @info]
en: ADSK added successfully.
gl: Engadiuse a ADSK.

[ctx: @info]
en: By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate. Do you want to add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate?
gl: Ao engadir unha ADSK ao certificado, permítelle á persoa dona da ADSK descifrar todas as novas mensaxes cifradas para o certificado. Quere engadir a ADSK indicada na configuración de GnuPG ao certificado?

[ctx: @title:dialog]
en: Add ADSK
gl: Engadir unha ADSK

en: Add ADSK
gl: Engadir unha ADSK

en: <p>An error occurred while trying to add a new subkey to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
gl: <p>Produciuse un erro ao intentar engadir unha subchave a <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: Subkey added successfully.
gl: Engadiuse a subchave.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to add the user ID: <message>%1</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro ao intentar engadir o identificador de persoa usuaria:<message>%1</message></para>

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Error
gl: Erro ao engadir o identificador de persoa usuaria

[ctx: @info]
en: User ID successfully added.
gl: Engadiuse o identificador de persoa usuaria.

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Succeeded
gl: Engadiuse o identificador de persoa usuaria

en: Failed to find the PIV card with the serial number: %1
gl: Non foi posíbel atopar a tarxeta PIV co número de serie: %1

[ctx: @info]
en: Authenticating to the card failed: %1
gl: Non foi posíbel autenticar coa tarxeta: %1

en: Please enter the PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
gl: Introduza a chave de administración de aplicación da tarxeta PIV en hexadecimal.

[ctx: smartcard application - serial number of smartcard]
en: %1 - %2
gl: %1 — %2

[ctx: @info]
en: No empty smart card was found.
gl: Non se atopou ningunha tarxeta intelixente baleira.

en: Failed to find the card with the serial number: %1
gl: Non foi posíbel atopar a tarxeta co número de serie: %1

[ctx: @info]
en: No slot found for subkey %1 on the smart card.
gl: Non se atopou ningunha rañura na tarxeta intelixente para a subchave %1.

en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
gl: Non foi posíbel atopar a tarxeta OpenPGP co número de serie: %1

[ctx: @info]
en: Copying the key to the card failed.
gl: Produciuse un erro ao copiar a chave na tarxeta.

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para>
gl: <para>A chave copiouse na tarxeta intelixente.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para><para>A backup was exported to <filename>%1</filename></para>
gl: <para>A chave copiouse na tarxeta intelixente.</para><para>Exportouse unha salvagarda a <filename>%1</filename>.</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the secret key stored on this computer?
gl: Seguro que quere eliminar a copia da chave secreta almacenada no computador?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Deletion
gl: Confirmar a eliminación

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the secret key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
gl: <para>Non foi posíbel eliminar a copia da chave secreta almacenada no computador:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Copying the key to the card failed:</para><para><message>%1</message></para>
gl: <para>Non foi posíbel copiar a chave na tarxeta:</para><para><message>%1</message></para>

en: Sorry! No suitable certificate to write to this card slot was found.
gl: Non se atopou un certificado axeitado para escribir esta rañura de tarxeta.

[ctx: X.509 certificate DN (validity, created: date)]
en: %1 (%2, created: %3)
gl: %1 (%2, creación: %3)

[ctx: @info %1 name of card slot, %2 serial number of card]
en: <p>Please confirm that you want to write the following certificate to the %1 slot of card %2:</p><center>%3</center>
gl: <p>Confirme que quere escribir o seguinte certificado na rañura %1 da tarxeta %2:</p><center>%3</center>

[ctx: @action:button]
en: Write certificate
gl: Escribir o certificado

[ctx: @title:window]
en: Write certificate to card
gl: Escribir o certificado na tarxeta

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate failed: %1
gl: Non foi posíbel exportar o certificado: %1

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card failed: %1
gl: Non foi posíbel escribir o certificado na tarxeta: %1

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card succeeded.
gl: O certificado escribiuse na tarxeta.

[ctx: @title:window]
en: Key is Revoked
gl: Revogouse a chave

[ctx: @title:window]
en: Key is Expired
gl: A chave caducou

[ctx: @info]
en: This key has been revoked. You cannot certify it.
gl: Revogouse a chave. Non pode certificala.

[ctx: @info]
en: This key has expired. You cannot certify it.
gl: A chave caducou. Non pode certificala.

[ctx: @info]
en: To certify other certificates, you first need to create an OpenPGP certificate for yourself.
gl: Para certificar outros certificados, primeiro ha de crear un certificado OpenPGP para vostede.

en: Do you wish to create one now?
gl: Quere crear un agora?

[ctx: @title:window]
en: Certification Not Possible
gl: A certificación non é posíbel

[ctx: @action:button]
en: Create
gl: Crear

en: <p>An error occurred while trying to certify<br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>
gl: <p>Produciuse un erro ao intentar certificar.<br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>

en: Certification Error
gl: Erro de certificación

en: Certification successful.
gl: Certificación sen problemas.

en: Certification Succeeded
gl: Completouse a certificación

[ctx: @title:window]
en: Group Cannot Be Certified
gl: Non é posíbel certificar o grupo

[ctx: @info]
en: This group contains S/MIME certificates which cannot be certified.
gl: O grupo contén certificados S/MIME que non é posíbel certificar.

[ctx: @title:window]
en: Certify Certificates
gl: Certificar certificados

[ctx: @info:progress]
en: Certifying certificates ...
gl: Certificando os certificados…

[ctx: @info]
en: <para>The certification of the certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
gl: <para>Non foi posíbel certificar os certificados.</para><para>Erro: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: All certificates were certified successfully.
gl: Certificáronse todos os certificados.

[ctx: @info]
en: <para>The certification of all certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
gl: <para>Non foi posíbel certificar todos os certificados.</para><para>Erro: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: 1 of %2 certificates was certified successfully. | %1 of %2 certificates were certified successfully.
gl[0]: Certificouse 1 de %2 certificados.
gl[1]: Certificáronse %1 de %2 certificados.

[ctx: @info]
en: <p>Next the certified certificates will be uploaded to the configured certificate directory.</p>
gl: <p>A continuación os certificados que se certificaron enviaranse ao directorio de certificados configurado.</p>

[ctx: @info]
en: <p>Certifying the following certificates failed:</p>
gl: <p>Non foi posíbel certificar os seguintes certificados:</p>

[ctx: @title:window]
en: Certification Completed
gl: Completouse a certificación

en: <p>An error occurred while trying to change the end of the validity period for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
gl: <p>Produciuse un erro ao intentar cambiar o fin do período de validez de <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: End of validity period changed successfully.
gl: Cambiouse o fin do período de validez.

[ctx: @info]
en: Is '%1' your own certificate?
gl: É «%1» o seu propio certificado?

[ctx: @title:window]
en: Mark Own Certificate
gl: Marcar como certificado propio

[ctx: @action:button]
en: Yes, it's mine
gl: É meu, si

[ctx: @action:button]
en: No, it's not mine
gl: Non é meu, non

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as %2 for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
gl: <para>Quere garantir a «%1» o poder para marcar certificados como %2 por vostede?</para><para><emphasis>Isto significa que a persoa propietaria deste certificado comproba correctamente pegadas e confirma a identidade doutras persoas.</emphasis></para>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as valid for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
gl: <para>Quere garantir a «%1» o poder para marcar certificados como válido por vostede?</para><para><emphasis>Isto significa que a persoa propietaria deste certificado comproba correctamente pegadas e confirma a identidade doutras persoas.</emphasis></para>

[ctx: @title:window]
en: Grant Certification Power
gl: Garantir o poder de certificación

[ctx: @action:button]
en: Grant Power
gl: Garantir o poder

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as %2 for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
gl: <para>O certificado «%1» pode marcar outros certificados como %2 por vostede.</para><para>Quere revogar este poder?</para>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as valid for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
gl: <para>O certificado «%1» pode marcar outros certificados como válidos por vostede.</para><para>Quere revogar este poder?</para>

[ctx: @title:window]
en: Revoke Certification Power
gl: Revogar o poder de certificación

[ctx: @action:button]
en: Revoke Power
gl: Revogar o poder

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while marking certificate '%1' as your certificate.</para><para><message>%2</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro ao marcar o certificado «%1» como o seu certificado.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while granting certification power to '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro ao garantir o poder de certificación a «%1».</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while revoking the certification power of '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro ao revogar o poder de certificación de «%1».</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: Certificate '%1' was marked as your certificate.
gl: O certificado «%1» marcouse como o seu certificado.

[ctx: @info]
en: Certification power was granted to '%1'.
gl: Garantiuse o poder de certificación a «%1».

[ctx: @info]
en: The certification power of '%1' was revoked.
gl: Revogouse o poder de certificado de «%1».

en: <p>An error occurred while trying to change the passphrase for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
gl: <p>Produciuse un erro ao intentar cambiar a frase de paso de <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: Passphrase Change Error
gl: Erro ao cambiar a frase de paso

en: Passphrase changed successfully.
gl: Cambiouse a frase de paso.

en: Passphrase Change Succeeded
gl: Cambiouse a frase de paso

en: Failed to find the smartcard with the serial number: %1
gl: Non foi posíbel atopar a tarxeta intelixente co número de serie: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PUK failed: %1
gl: Non foi posíbel cambiar o PUK: %1

[ctx: @info]
en: Unblocking the PIN failed: %1
gl: Non foi posíbel desbloquear o PIN: %1

[ctx: @info]
en: Changing the Admin PIN failed: %1
gl: Non foi posíbel cambiar o PIN de administración: %1

[ctx: @info]
en: Setting the NKS PIN failed: %1
gl: Non foi posíbel configurar o PIN NKS: %1

[ctx: @info]
en: Changing the NKS PIN failed: %1
gl: Non foi posíbel cambiar o PIN NKS: %1

[ctx: @info]
en: Setting the SigG PIN failed: %1
gl: Non foi posíbel configurar o PIN SigG: %1

[ctx: @info]
en: Changing the SigG PIN failed: %1
gl: Non foi posíbel cambiar o PIN SigG: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PIN failed: %1
gl: Non foi posíbel cambiar o PIN: %1

[ctx: @info]
en: PUK changed successfully.
gl: Cambiouse o PUK.

[ctx: @info]
en: Unblocked and set a new PIN successfully.
gl: Desbloqueouse e definiuse un novo PIN.

[ctx: @info]
en: Admin PIN changed successfully.
gl: Cambiouse o PIN de administración.

[ctx: @info]
en: NKS PIN set successfully.
gl: Definiuse o PIN NKS.

[ctx: @info]
en: NKS PIN changed successfully.
gl: Cambiouse o PIN NKS.

[ctx: @info]
en: SigG PIN set successfully.
gl: Definiuse o PIN SigG.

[ctx: @info]
en: SigG PIN changed successfully.
gl: Cambiouse o PIN SigG.

[ctx: @info]
en: PIN changed successfully.
gl: Cambiouse o PIN.

[ctx: @info]
en: The certificate has been marked as not trusted because the fingerprint did not match.
gl: O certificado marcouse como non de confianza porque a pegada non coincidiu.

en: Failed to update the trust database:
    %1
gl: Non foi posíbel actualizar a base de datos de confianza:
    %1

[ctx: @info]
en: You are not allowed to mark certificates as trusted or not trusted.
gl: Non se lle permite marcar certificados como de confianza ou non de confianza.

[ctx: @info]
en: <para>Do you ultimately trust</para><para>%1</para><para>to correctly certify user certificates?</para>
gl: <para>Confía plenamente en que</para><para>%1</para><para>certifique correctamente certificados de persoas usuarias?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you distrust</para><para>%1</para><para>to correctly certify user certificates?</para>
gl: <para>Non confía en que</para><para>%1</para><para>certifique correctamente certificados de persoas usuarias?</para>

[ctx: @title:window]
en: Trust Root Certificate
gl: Confiar no certificado raíz

[ctx: @title:window]
en: Distrust Root Certificate
gl: Desconfiar do certificado raíz

[ctx: @action:button]
en: Yes
gl: Si

[ctx: @info]
en: <para>Please verify that the certificate identified as:</para><para>%1</para><para>has the SHA-1 fingerprint:</para><para>%2</para>
gl: <para>Verifique que o certificado identificado como:</para><para>%1</para><para>ten a pegada SHA-1:</para><para>%2</para>

[ctx: @title:window]
en: Verify Fingerprint
gl: Verificar a pegada

[ctx: @action:button]
en: Correct
gl: Correcta

[ctx: @action:button]
en: Wrong
gl: Incorrecta

en: Cannot open existing file "%1" for reading: %2
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro existente «%1» para lectura: %2

en: Cannot open file "%1" for reading and writing: %2
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro «%1» para lectura e escritura: %2

en: Cannot set restrictive permissions on file %1: %2
gl: Non é posíbel definir permisos restritivos sobre o ficheiro %1: %2

en: Failed to move file %1 to its final destination, %2: %3
gl: Non foi posíbel trasladar o ficheiro %1 ao seu destino final, %2: %3

en: Could not find gpgconf executable
gl: Non foi posíbel atopar o executábel gpgconf

en: "gpgconf --reload gpg-agent" failed: %1
gl: Fallou «gpgconf --reload gpg-agent»: %1

en: An error occurred: %1
gl: Produciuse un erro: %1

en: Create Checksum Files Error
gl: Crear erro de ficheiros de suma de comprobación

en: Select One or More Files to Create Checksums For
gl: Escolla un ou máis ficheiros para os que crear as sumas de comprobación

en: Verify Checksum Files Error
gl: Comprobar o erro dos ficheiros de sumas de comprobación

en: Select One or More Checksum Files
gl: Escolla un ou máis ficheiros de sumas de comprobación

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Error
gl: Limpar erro da caché de CRL

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Finished
gl: Rematou a limpeza da caché de CRL

en: The DirMngr process that tried to clear the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of %1 for details.
gl: O proceso DirMngr que intentou limpar a caché de CRL rematou prematuramente por causa dun erro inesperado. Comprobe a saída de %1 para máis detalles.

en: An error occurred while trying to clear the CRL cache. The output from %1 was:
    %2
gl: Produciuse un erro ao intentar limpar a caché de CRL. A saída de %1 foi:
    %2

en: CRL cache cleared successfully.
gl: Caché de CRL limpada satisfactoriamente.

[ctx: @title:window]
en: Success
gl: Éxito

[ctx: @title:window]
en: Certificate Details
gl: Detalles do certificado

[ctx: @info]
en: Creating a CSR for the card key failed:
    %1
gl: Non foi posíbel crear un CSR para a chave da tarxeta:
    %1

[ctx: @info]
en: <para>Successfully wrote request to <filename>%1</filename>.</para><para>You should now send the request to the Certification Authority (CA).</para>
gl: <para>Escribiuse a solicitude en <filename>%1</filename>.</para><para>Agora debería enviar a solicitude á Autoridade Certificadora (CA).</para>

[ctx: @title]
en: Request Saved
gl: Solicitude gardada

[ctx: @title]
en: Save Request
gl: Gardar a solicitude

en: PKCS#10 Requests (*.p10)
gl: Solicitudes PKCS#10 (*.p10)

[ctx: @info]
en: <para>Saving the request failed.</para><para><message>%1</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro ao gardar a solicitude.</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: Error Saving Request
gl: Erro ao gardar a solicitude

en: None of the selected certificates can be used for encryption. No group will be created.
gl: Ningún dos certificados seleccionados pode usarse para cifrar. Non se creará ningún grupo.

en: Some of the selected certificates cannot be used for encryption. These will not be added to the group.
gl: Non é posíbel usar algún dos certificados seleccionados para cifrar. Non se engadirán ao grupo.

[ctx: default name for new group of keys]
en: New Group
gl: Novo grupo

[ctx: @title:window a group of keys]
en: New Group
gl: Novo grupo

[ctx: @info]
en: <p>There is already an OpenPGP key corresponding to the signing key on this card:</p><p>%1</p><p>Do you still want to create an OpenPGP key for the card keys?</p>
gl: <p>Xa hai unha chave OpenPGP correspondente á chave de sinatura desta tarxeta:</p><p>%1</p><p>Aínda quere crear unha chave OpenPGP para as chaves da tarxeta?</p>

[ctx: @title:window]
en: Create OpenPGP Key
gl: Create unha chave OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: Enter User ID
gl: Introduza o identificador de persoa usuaria

[ctx: @info]
en: Creating an OpenPGP key from the card keys failed: %1
gl: Non foi posíbel crear unha chave OpenPGP a partir das chaves da tarxeta: %1

[ctx: @info]
en: Successfully generated an OpenPGP key from the card keys.
gl: Xerouse unha chave OpenPGP a partir das chaves da tarxeta.

en: The clipboard does not appear to contain a signature or encrypted text.
gl: Semella que o portapapeis non contén unha sinatura ou texto cifrado.

en: Decrypt/Verify Clipboard Error
gl: Erro de descifrar ou verificar o portapapeis

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Failed
gl: Non foi posíbel descifrar ou verificar

en: Decrypt/Verify Files Error
gl: Erro de descifrar ou verificar ficheiros

en: Select One or More Files to Decrypt and/or Verify
gl: Seleccione un ou máis ficheiros para descifrar e/ou verificar

[ctx: @title:window]
en: Delete Certificates
gl: Eliminar certificados

en: Neither the OpenPGP nor the CMS backends support certificate deletion.
    Check your installation.
gl: Nin as infraestruturas de OpenPGP nin os de CMS permiten a eliminación de certificados.
    Comprobe a súa instalación.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected CMS certificates will be deleted.
gl: A infraestrutura OpenPGP non permite a eliminación de certificados.
    Comprobe a súa instalación.
    Só se eliminarán os certificados CMS seleccionados.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
gl: A infraestrutura OpenPGP non permite a eliminación de certificados.
    Comprobe a instalación.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected OpenPGP certificates will be deleted.
gl: A infraestrutura de CMS non permite a eliminación de certificados.
    Comprobe a súa instalación.
    Só se eliminarán os certificados OpenPGP seleccionados.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
gl: A infraestrutura de CMS non permite a eliminación de certificados.
    Comprobe a instalación.

en: Certificate Deletion Failed
gl: Fallou a eliminación do certificado

en: Certificate Deletion Problem
gl: Problema de eliminación de certificados

en: OpenPGP backend: %1
gl: Infraestrutura OpenPGP: %1

en: CMS backend: %1
gl: Infraestrutura CMS: %1

en: <qt><p>An error occurred while trying to delete the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
gl: <qt><p>Produciuse un erro ao intentar eliminar os certificados:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @action:button Update the log text widget]
en: &Update
gl: Act&ualizar

[ctx: @title:window]
en: Certificate Dump
gl: Envorcado do certificado

en: Unable to start process gpgsm. Please check your installation.
gl: Non é posíbel iniciar o proceso gpgsm. Comprobe a súa instalación.

en: Dump Certificate Error
gl: Produciuse un erro no envorcado do certificado

en: The GpgSM process that tried to dump the certificate ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --dump-cert %1 for details.
gl: O proceso GpgSM que intentaba envorcar o certificado rematou prematuramente por causa dun erro inesperado. Comprobe a saída de gpgsm --dump-cert %1 para máis detalles.

[ctx: @title:window]
en: Dump Certificate Error
gl: Produciuse un erro no envorcado do certificado

en: An error occurred while trying to dump the certificate. The output from GpgSM was:
    %1
gl: Produciuse un erro ao intentar envorcar o certificado. A saída de GpgSM foi:
    %1

en: Show Entries
gl: Amosar as entradas

[ctx: Count of revocations in a CRL]
en: Entries:
gl: Entradas:

[ctx: @title:window]
en: CRL Cache Dump
gl: Envorcado da caché de CRL

[ctx: @title:window]
en: Dump CRL Cache Error
gl: Erro ao envorcar a caché de CRL

en: The GpgSM process that tried to dump the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr listcrls for details.
gl: O proceso GpgSM que intentaba envorcar a caché de CRL rematou prematuramente por causa dun erro inesperado. Comprobe a saída de gpgsm --call-dirmngr listcrls para máis detalles.

en: An error occurred while trying to dump the CRL cache. The output from GpgSM was:
    %1
gl: Produciuse un erro ao intentar envorcar a caché de CRL. A saída de GpgSM foi:
    %1

en: Encrypt Clipboard Error
gl: Cifrar o erro de portapapeis

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of this certificate with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificate.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
gl: <para>Non certificou todos os identificadores de persoa usuaria válidos do certificado cunha certificación exportábel. A xente que confíe nas súas certificacións quizais non poida verificar o certificado.</para><para>Quere continuar a exportación?</para>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Certificate Export
gl: Confirmar a exportación do certificado

[ctx: @action:button]
en: Export Certificate | Export Certificates
gl[0]: Exportar o certificado
gl[1]: Exportar os certificados

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of the certificates listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
gl: <para>Non certificou todos os identificadores de persoa usuaria válidos dos certificados listados embaixo con certificacións exportábeis. A xente que confíe nas súas certificacións quizais non poida verificar os certificados.</para><para>Quere continuar a exportación?</para>

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates
gl: certificados

[ctx: 1 is protocol]
en: Export %1 Certificates
gl: Exportar %1 certificados

en: OpenPGP Certificates
gl: Certificados OpenPGP

en: S/MIME Certificates
gl: Certificados S/MIME

en: You have to select different filenames for different protocols.
gl: Ten que seleccionar nomes de ficheiro distintos para distintos protocolos.

[ctx: @title:window]
en: Export Error
gl: Erro de exportación

en: Exporting certificates...
gl: Estanse a exportar os certificados…

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
gl: <qt><p>Produciuse un erro ao intentar exportar o certificado:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: Certificate Export Failed
gl: A exportación do certificado fallou

en: Could not write to file %1.
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro %1.

[ctx: A generic filename for exported certificate groups]
en: certificate groups
gl: grupos de certificados

[ctx: @title:window]
en: Export Certificate Group | Export Certificate Groups
gl[0]: Exportar o grupo de certificados
gl[1]: Exportar os grupos de certificados

[ctx: filename filter like Certificate Groups (*.foo)]
en: Certificate Groups (*%1)
gl: Grupos de certificados (*%1)

[ctx: @title:window]
en: Export Failed
gl: A exportación fallou

[ctx: @info]
en: Cannot overwrite existing <filename>%1</filename>.
gl: Non é posíbel sobrescribir o <filename>%1</filename> existente.

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in this group with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
gl: <para>Non certificou todos os certificados OpenPGP deste grupo cunha certificación exportábel. A xente que confía nas súas certificacións quizais non poida verificar os certificados.</para><para>Quere continuar a exportación?</para>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Group Export
gl: Confirmar a exportación do grupo

[ctx: @action:button]
en: Export Group
gl: Exportar o grupo

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in the groups listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
gl: <para>Non certificou todos os certificados OpenPGP en grupos listados embaixo con certificacións exportábeis. A xente que confíe nas súas certificacións quizais non poida verificar os certificados.</para><para>Quere continuar a exportación?</para>

[ctx: @action:button]
en: Export Groups
gl: Exportar os grupos

[ctx: @info]
en: Writing groups to file <filename>%1</filename> failed.
gl: Non foi posíbel escribir os grupos no ficheiro <filename>%1</filename>.

en: Exporting certificate groups...
gl: Exportando os grupos de certificados…

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro <filename>%1</filename> para escritura.

[ctx: @info]
en: Writing certificates to file <filename>%1</filename> failed.
gl: Non foi posíbel escribir os certificados no ficheiro <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the export:</para><para><message>%1</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro durante a exportación:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly. | Exporting the certificates to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly.
gl[0]: Non é posíbel exportar o certificado a un servidor de chaves porque se desactivou explicitamente o uso de servidores de chaves.
gl[1]: Non é posíbel exportar os certificados a un servidor de chaves porque se desactivou explicitamente o uso de servidores de chaves.

[ctx: @info]
en: <para>When OpenPGP certificates have been exported to a public directory server, it is nearly impossible to remove them again.</para><para>Before exporting your certificate to a public directory server, make sure that you have created a revocation certificate so you can revoke the certificate if it is compromised, lost, or you forgot the passphrase.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
gl: <para>Unha vez que os certificados OpenPGP se exporten a un servizo de nomes público, resulta practicamente imposíbel retiralos de alí.</para><para>Antes de exportar o seu certificado a un servizo de nomes público, asegúrese de que creou un certificado de revogación para que poida revogar o certificado se se ve comprometido, o perde, ou esquece a frase de paso.</para><para>Seguro que quere continuar?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export
gl: Exportación de certificados OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Error
gl: Erro ao exportar os certificados OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Finished
gl: Rematou a exportación de certificados OpenPGP

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to export OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
gl: <para>O proceso PGP que intentaba exportar certificados OpenPGP rematou prematuramente por causa dun erro inesperado.</para><para>Comprobe a saída de <icode>%1</icode> para máis detalles.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output of <command>%1</command> was:<nl /><message>%2</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro ao intentar exportar os certificados OpenPGP.</para> <para>A saída de <command>%1</command> foi:<nl /><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates exported successfully.
gl: Exportáronse os certificados OpenPGP.

[ctx: @warning]
en: <para><email>%1</email> has no usable transport for mailing a key available, WKS upload not possible.</para>
gl: <para><email>%1</email> non ten dispoñíbel un transporte usábel para subir a chave por correo, non é posíbel subir a WKS.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Not every mail provider supports WKS, so any key being exported this way may fail individually.</para><para>If exported, a confirmation request mail will be sent to <email>%1</email> which needs to be acknowledged with a mail program to complete the export process.</para><para><application>KMail</application> can handle these mails, but not all mail programs can.</para><para>Once exported, the standard does not (yet) allow for automated removal of a published key.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
gl: <para>Non todos os fornecedores de correo permiten WKS, así que calquera clave que se exporte así pode fallar de maneira individual.</para><para>Se se exporta, enviarase unha solicitude de confirmación a <email>%1</email> que debe recoñecerse cun programa de correo para completar o proceso de exportación.</para><para><application>KMail</application> pode xestionar estas mensaxes, pero non todos os programas de correo poden.</para><para>Unha vez exportada, o estándar (aínda) non permite retirar automaticamente unha chave publicada.</para><para>Seguro que quere continuar?</para>

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output from GnuPG WKS client was: <message>%1</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro ao intentar exportar certificados OpenPGP.</para><para>A saída do cliente de WKS de GnuPG foi: <message>%1</message></para>

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred when creating the mail to publish key:</para><message>%1</message>
gl: <para>Produciuse un erro ao crear a mensaxe para publicar a chave:</para><message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to create a minimized and printable version of your secret key.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
gl: <para><application>Kleopatra</application> usa <application>PaperKey</application> para crear unha versión minimizada e imprimíbel da súa chave secreta.</para> <para>Asegúrese de que ten <application>PaperKey</application> instalado.</para>

[ctx: @title]
en: Failed to find PaperKey executable.
gl: Non foi posíbel atopar o executábel de PaperKey.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during export of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro durante a exportación da chave secreta:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para><application>PaperKey</application> failed with error</para><para><message>%1</message></para>
gl: <para><application>PaperKey</application> fallou co erro:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @title:window]
en: Print Secret Key
gl: Imprimir a chave secreta

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Files
gl: Ficheiros de chave secreta

[ctx: description of filename filter]
en: All Files
gl: Todos os ficheiros

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Backup
gl: Salvagarda de chave secreta

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Backup Error
gl: Erro de salvagarda de chave secreta

[ctx: @info:status]
en: Backing up secret key...
gl: Salvagardando a chave secreta…

[ctx: @info]
en: The result of the backup is empty. Maybe you entered an empty or a wrong passphrase.
gl: O resultado da salvagarda está baleiro. Quizais introducise unha frase de paso baleira ou incorrecta.

[ctx: @info]
en: Writing key to file <filename>%1</filename> failed.
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro de chave <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The backup of the secret key was created successfully.
gl: Salvagardouse a chave secreta.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the backup of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro durante a salvagarda da chave secreta:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: Generic filename for exported subkeys]
en: subkeys
gl: subchaves

[ctx: @title:window]
en: Export Subkey | Export Subkeys
gl[0]: Exportar a subchave
gl[1]: Exportar as subchaves

[ctx: @info:status]
en: Exporting subkeys...
gl: Exportando as subchaves…

[ctx: @info]
en: The result of the export is empty.
gl: O resultado da exportación está baleiro.

[ctx: @info]
en: Writing subkey to file <filename>%2</filename> failed. | Writing subkeys to file <filename>%2</filename> failed.
gl[0]: Non foi posíbel escribir a subchave no ficheiro <filename>%2</filename>.
gl[1]: Non foi posíbel escribir as subchaves no ficheiro <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: The subkey was exported successfully. | %1 subkeys were exported successfully.
gl[0]: Exportouse a subchave.
gl[1]: Exportáronse as %1 subchaves.

[ctx: @info]
en: Failed to generate new card keys and a certificate: %1
gl: Non foi posíbel xerar as novas chaves da tarxeta e un certificado: %1

en: Save backup of encryption key
gl: Gardar unha salvagarda da chave de cifraxe

en: Backup Key
gl: Facer unha salvagarda da chave

[ctx: @info]
en: Failed to move backup. The backup key is still stored under: %1
gl: Non foi posíbel mover a salvagarda. A salvagarda da chave continúa almacenada dentro de: %1

[ctx: @info]
en: Successfully generated new card keys and a certificate for this card.
gl: Xeráronse as novas chaves e un certificado para esta tarxeta.

[ctx: @title]
en: Success
gl: Éxito

[ctx: @title:window]
en: Generating Keys
gl: Xerando as chaves

[ctx: @label:textbox]
en: This may take several minutes...
gl: Isto podería levar varios minutos…

en: The existing keys on this card will be <b>deleted</b> and replaced by new keys.
gl: As chaves existentes nesta tarxeta <b>eliminaranse</b> e substituirase por novas chaves.

en: It will no longer be possible to decrypt past communication encrypted for the existing key.
gl: Non volverá ser posíbel descifrar comunicacións pasadas cifradas para a chave existente.

en: Secret Key Deletion
gl: Eliminación de chave secreta

[ctx: @info]
en: You cannot generate keys on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
gl: Non pode xerar chaves nesta tarxeta intelixente porque non permite ningún dos algoritmos estándar.

en: This is a revocation certificate for the OpenPGP key:
gl: Isto é un certificado de revogación para a chave de OpenPGP:

en: A revocation certificate is a kind of "kill switch" to publicly
    declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible
    to retract such a revocation certificate once it has been published.
gl: Un certificado de revogación é un tipo de «interruptor de matar»
    para declarar publicamente que unha chave non debe usarse
    máis. Unha vez publicado o certificado de revogación, non pode
    dar volta atrás.

en: Use it to revoke this key in case of a compromise or loss of
    the secret key.
gl: Úseo para revogar esta chave en caso de risco ou perda
    da chave secreta.

en: To avoid an accidental use of this file, a colon has been inserted
    before the 5 dashes below.  Remove this colon with a text editor
    before importing and publishing this revocation certificate.
gl: Para evitar o uso accidental deste ficheiro, inseriuse un carácter
    de dous puntos (:) antes dos cinco guións a continuación. Retire
    os dous puntos dun editor de texto antes de importar e publicar
    este certificado de revogación.

[ctx: @info]
en: Certificate successfully created.<br><br>Note:<br>To prevent accidental import of the revocation<br>it is required to manually edit the certificate<br>before it can be imported.
gl: Creouse o certificado.<br> <br> Nota:<br> Para evitar a importación accidental da revogación <br> hai que editar manualmente o certificado<br> antes de poder importalo.

[ctx: @title:window]
en: Revocation certificate created
gl: Creouse o certificado de revogación

en: Generate revocation certificate
gl: Xerar un certificado de revogación

en: Revocation Certificates
gl: Certificados de revogación

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
gl: O ficheiro <filename>%1</filename> xa existe. Quere sobrescribilo?

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
gl: Sobrescribir o ficheiro?

[ctx: @title:window]
en: Error creating revocation certificate
gl: Erro ao crear o certificado de revogación

[ctx: @title:window]
en: Subprocess Diagnostics
gl: Diagnóstico do subproceso

en: Unable to start process %1. Please check your installation.
gl: Non é posíbel iniciar o proceso %1. Comprobe a instalación.

en: Starting %1...
gl: Iniciando %1…

en: Process finished
gl: Rematou o proceso

en: Certificate Import Failed
gl: Fallou a importación do certificado

en: Clipboard contents do not look like a certificate.
gl: O contido do portapapeis non parece ser un certificado.

en: Could not determine certificate type of clipboard contents.
gl: Non foi posíbel determinar o tipo de certificado do contido do portapapeis.

en: Clipboard
gl: Portapapeis

[ctx: @title:window]
en: Importing Certificates
gl: Importar certificados

en: Importing certificates from 1 file... | Importing certificates from %1 files...
gl[0]: Importando os certificados dun ficheiro…
gl[1]: Importando os certificados de %1 ficheiros…

en: Could not open file %1 for reading: %2
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro %1 para lectura: %2

en: Certificates
gl: Certificados

en: Any files
gl: Calquera ficheiro

en: Select Certificate File
gl: Seleccione o ficheiro de certificado

[ctx: @title:window]
en: Fetching Keys
gl: Obtendo chaves

en: Fetching 1 key... (this can take a while) | Fetching %1 keys... (this can take a while)
gl[0]: Obtendo 1 chave… (pode levar un tempo)
gl[1]: Obtendo %1 chaves… (pode levar un tempo)

en: Sorry! No certificate to import from this card slot was found.
gl: Non se atopou ningún certificado para importar desta rañura de tarxeta.

en: Card Certificate
gl: Certificado da tarxeta

en: Importing certificates... (this can take a while)
gl: Importando os certificados… (pode levar un anaco)

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported Certificates from %1
gl: Certificados Importados de %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported certificates from these sources:<br/>%1
gl: Certificados Importados destas fontes:<br/>%1

[ctx: @title:tab]
en: Imported Certificates
gl: Certificados importados

en: Total number processed:
gl: Número total procesado:

en: Imported:
gl: Importado:

en: New signatures:
gl: Novas sinaturas:

en: New user IDs:
gl: Identificadores de persoas usuarias novas:

en: Certificates without user IDs:
gl: Certificados sen identificadores de persoa usuaria:

en: New subkeys:
gl: Novas subchaves:

en: Newly revoked:
gl: Recentemente revogados:

en: Not imported:
gl: Sen importar:

en: Unchanged:
gl: Sen cambios:

en: Secret keys processed:
gl: Chaves secretas procesadas:

en: Secret keys imported:
gl: Chaves secretas importadas:

en: Secret keys <em>not</em> imported:
gl: Chaves secretas <em>non</em> importadas:

en: Secret keys unchanged:
gl: Chaves secretas sen cambios:

en: Deprecated PGP-2 keys skipped:
gl: Saltáronse as chaves obsoletas PGP-2:

en: Certificate Groups
gl: Grupos de certificados

en: New groups:
gl: Novos grupos:

en: Updated groups:
gl: Grupos actualizados:

en: No imports (should not happen, please report a bug).
gl: Non hai importacións (non debería ocorrer, informe do fallo).

en: Detailed results of importing %1:
gl: Resultados detallados da importación de %1:

en: Detailed results of import:
gl: Resultados detallados da importación:

en: A phone call to the person.
gl: Unha chamada telefónica á persoa.

en: Using a business card.
gl: Usando una tarxeta de visita.

en: Confirming it on a trusted website.
gl: Confirmándoa nun sitio web de confianza.

en: In order to mark the certificate as valid it needs to be certified.
gl: Para marcar o certificado como válido hai que certificalo.

en: Certifying means that you check the Fingerprint.
gl: Certificar significa comprobar a pegada.

en: Some suggestions to do this are:
gl: Algunhas suxestións para facelo son:

en: Do you wish to start this process now?
gl: Quere comezar o proceso agora?

[ctx: @title]
en: You have imported a new certificate (public key)
gl: Importou un novo certificado (chave pública)

[ctx: @action:button]
en: Certify
gl: Certificar

[ctx: file name (imported with gpg/gpgsm)]
en: %1 (imported with %2)
gl: %1 (importouse con %2)

[ctx: @info]
en: Audit log is empty.
gl: O rexistro de auditoría está baleiro.

[ctx: @info]
en: Import was canceled.
gl: Cancelouse a importación.

en: Certificate Import Result
gl: Resultado da importación de certificados

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
gl: <qt><p>Produciuse un erro ao intentar importar o certificado:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
gl: <qt><p>Produciuse un erro ao intentar importar o certificado %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>

[ctx: @info]
en: <para>You have imported a certificate with fingerprint</para><para><numid>%1</numid></para><para>and user IDs<list>%2</list></para><para>Is this your own certificate?</para>
gl: <para>Importou un certificado coa pegada</para><para><numid>%1</numid></para><para>e os identificadores de persoa usuaria<list>%2</list></para><para>É o seu propio certificado?</para>

[ctx: @action:button]
en: Yes, It's Mine
gl: É meu, si

[ctx: @action:button]
en: No, It's Not Mine
gl: Non é meu, non

[ctx: @info]
en: <para>The imported group</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.</para>
gl: <para>O grupo importado</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>contén certificados que non é posíbel usar para cifrar. Isto pode dar resultados inesperados.</para>

en: Fetching 1 signer key... (this can take a while) | Fetching %1 signer keys... (this can take a while)
gl[0]: Obtendo 1 chave de asinante… (pode levar un anaco)
gl[1]: Obtendo %1 chaves de asinante… (pode levar un anaco)

en: The type of this certificate (%1) is not supported by this Kleopatra installation.
gl: Esta instalación de Kleopatra non é compatíbel con este tipo de certificado (%1).

en: Certificate Revocation Lists, DER encoded
gl: Listas de revogación de certificados, codificadas con DER

en: Select CRL File to Import
gl: Escoller o ficheiro CRL que importar

en: Unable to start process dirmngr. Please check your installation.
gl: Non é posíbel iniciar o proceso dirmngr. Comprobe a súa instalación.

en: Clear CRL Cache Error
gl: Limpar erro da caché de CRL

en: The GpgSM process that tried to import the CRL file ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr loadcrl <filename> for details.
gl: O proceso GpgSM que intentaba importar o ficheiro CRL rematou prematuramente por causa dun erro inesperado. Comprobe a saída de gpgsm --call-dirmngr loadcrl <nomedoficheiro> para máis detalles.

en: Import CRL Error
gl: Erro de importación de CRL

en: An error occurred while trying to import the CRL file. The output from gpgsm was:
    %1
gl: Produciuse un erro ao intentar importar o ficheiro CRL. A saída de gpgsm foi:
    %1

en: CRL file imported successfully.
gl: Ficheiro CRL importado satisfactoriamente.

en: Import CRL Finished
gl: Importación de CRL rematada

[ctx: @info]
en: Cannot open <filename>%1</filename> for reading.
gl: Non é posíbel abrir <filename>%1</filename> para lectura.

en: Failed to restore any secret keys.
gl: Non foi posíbel restaurar ningunha chave secreta.

[ctx: @info]
en: Successfully restored the secret key parts from <filename>%1</filename>
gl: Restauráronse as partes de chave secreta de <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to import your text backup.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
gl: <para><application>Kleopatra</application> usa <application>PaperKey</application> para importar a súa salvagarda de texto.</para><para>Asegúrese de que está instalado.</para>

en: Select input file
gl: Seleccionar o ficheiro de entrada

en: Paper backup
gl: Salvagarda en papel

[ctx: @title:window]
en: Error importing secret key
gl: Erro ao importar a chave secreta

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to restore the secret key ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
gl: <para>O proceso GPG que intentaba restaurar a chave secreta rematou prematuramente por causa dun erro inesperado.</para><para>Comprobe a saída de <icode>%1</icode> para máis detalles.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to restore the secret key.</para> <para>The output from <command>%1</command> was:</para><para><message>%2</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro ao intentar restaurar a chave secreta.</para> <para>A saída de <command>%1</command> foi:</para><para><message>%2</message></para>

en: Select Card
gl: Seleccionar a etiqueta

en: Please select the card the key should be written to:
gl: Seleccione a tarxeta na que escribir a chave:

[ctx: @info]
en: Sorry! Writing keys to the card <emphasis>%1</emphasis> is not supported.
gl: Non se permite escribir chaves na tarxeta <emphasis>%1</emphasis>.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Signature
gl: Sinatura

[ctx: @item:inlistbox]
en: Encryption
gl: Cifrado

[ctx: @item:inlistbox]
en: Authentication
gl: Autenticación

en: Select Card Slot
gl: Seleccionar a rañura de tarxeta

en: Please select the card slot the key should be written to:
gl: Seleccione a rañura de tarxeta na que escribir a chave:

en: Sorry! This key cannot be transferred to an OpenPGP card.
gl: A chave non é posíbel transferila a unha tarxeta OpenPGP.

[ctx: @info]
en: <p>The card <em>%1</em> already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
gl: <p>A tarxeta <em>%1</em> xa contén unha chave nesta rañura. Continuar <b>sobrescribirá</b> esa chave.</p><p>Se non hai salvagarda a chave existente perderase sen posibilidade de recuperala.</p>

en: The existing key has the fingerprint:
gl: A chave existente ten unha pegada:

[ctx: @title:window]
en: Overwrite existing key
gl: Sobrescribir a chave existente

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Existing Key
gl: Sobrescribir a chave existente

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate
gl: Seleccione o certificado

en: Please select the certificate whose key pair you want to write to the card:
gl: Seleccione o certificado cuxa parella de chaves quere escribir na tarxeta:

en: Sorry! This key cannot be transferred to a PIV card.
gl: Esta chave non é posíbel transferila a unha tarxeta PIV.

en: Sorry! Only encryption keys and signing keys can be transferred to a PIV card.
gl: Ás tarxetas PIV só poden transferirse chaves de cifrado e chaves de sinatura.

en: The existing key has the key grip:
gl: A chave existente ten a asa de chave:

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card.</para><para>You can now delete the copy of the key stored on this computer. Optionally, you can first create a backup of the key.</para>
gl: <para>A chave copiouse na tarxeta.</para><para>Agora pode eliminar a copia da chave almacenada no computador. Opcionalmente, pode crear primeiro unha salvagarda da chave.</para>

[ctx: @action:button]
en: Create backup
gl: Crear unha salvagarda

[ctx: @action:button]
en: Delete copy on disk
gl: Eliminar a copia do disco

[ctx: @action:button]
en: Keep copy on disk
gl: Manter a copia no disco

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card and a backup has been written to <filename>%1</filename>.</para><para>Do you want to delete the copy of the key stored on this computer?</para>
gl: <para>A chave copiouse na tarxeta e gardouse unha salvagarda en <filename>%1</filename>.</para><para>Quere eliminar a copia da chave almacenada no computador?</para>

[ctx: @title:window]
en: Backup Secret Key
gl: Salvagardar a chave secreta

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Backup Files
gl: Ficheiros de salvagarda de chaves secretas

[ctx: @info]
en: Cannot open the private key file <filename>%1</filename> for reading.
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro de chave privada <filename>%1</filename> para lectura.

[ctx: @info]
en: The private key file <filename>%1</filename> is empty.
gl: O ficheiro de chave privada <filename>%1</filename> está baleiro.

[ctx: @info]
en: Cannot open the file <filename>%1</filename> for writing.
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro <filename>%1</filename> para escritura.

[ctx: @info]
en: Writing the backup of the secret key to <filename>%1</filename> failed.
gl: Non foi posíbel escribir a salvagarda da chave secreta en <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the key stored on this computer?
gl: Seguro que quere eliminar a copia da chave almacenada no computador?

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
gl: <para>Non foi posíbel eliminar a copia da chave almacenada no computador:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: Successfully deleted the copy of the key stored on this computer.
gl: Eliminouse a copia da chave almacenada no computador.

[ctx: @info]
en: Searching for matching certificates ...
gl: Buscando certificados coincidentes…

[ctx: @info]
en: <para>One of the X.509 directory services returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different X.509 directory service in the configuration dialog.</para>
gl: <para>Un dos servizos de nomes de X.509 devolveu certificados sen pegada. Eses certificados ignóranse porque as pegadas son necesarias como identificadores únicos de certificados.</para><para>Considere configurar outro servizo de nomes de X.509 no diálogo de configuración.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The OpenPGP keyserver returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different OpenPGP keyserver in the configuration dialog.</para>
gl: <para>O servidor de chaves de OpenPGP devolveu certificados sen pegada. Eses certificados ignóranse porque as pegadas son necesarias como identificadores únicos de certificados.</para><para>Considere configurar outro servidor de chaves de OpenPGP no diálogo de configuración.</para>

[ctx: @title]
en: Invalid Server Reply
gl: Resposta de servidor non válida

[ctx: @info]
en: No certificates found
gl: Non se atoparon certificados.

[ctx: @title %1:"OpenPGP" or "S/MIME"]
en: %1 Certificate Server
gl: Servidor de certificados %1

[ctx: @info]
en: Failed to search on certificate server. The error returned was:
    %1
gl: Non foi posíbel buscar no servidor de certificados. O erro que se devolveu foi:
    %1

[ctx: @info]
en: <para>The query result has been truncated.</para><para>Either the local or a remote limit on the maximum number of returned hits has been exceeded.</para><para>You can try to increase the local limit in the configuration dialog, but if one of the configured servers is the limiting factor, you have to refine your search.</para>
gl: <para>O resultado da busca recortouse.</para><para>Ou ben se excedeu o número de aparicións devolvidas ou ben hai un límite remoto para estas.</para><para>Pode intentar aumentar o límite local no diálogo de configuración pero se o factor limitador o estabelece a configuración dos servidores ha ter que redefinir a súa busca.</para>

[ctx: @title]
en: Result Truncated
gl: Resultado truncado

[ctx: @info]
en: <para>You do not have any directory servers configured.</para><para>You need to configure at least one directory server to search on one.</para><para>You can configure directory servers here: <interface>Settings->Configure Kleopatra</interface>.</para>
gl: <para>Non ten ningún servizo de nomes configurado.</para><para>Ten que configurar polo menos un servizo de nomes para poder buscar nel.</para><para>Pode configurar servizos de nomes aquí: <interface>Configuración->Configurar Kleopatra</interface>.</para>

[ctx: @title]
en: No Directory Servers Configured
gl: Non hai servizos de nomes configurados

en: You are not allowed to create S/MIME certificate signing requests.
gl: Non se lle permite crear solicitudes de sinatura de certificado S/MIME.

en: Could not start key pair creation: %1
gl: Non foi posíbel iniciar a creación da parella de chaves: %1

[ctx: @title]
en: Creating Key Pair...
gl: Creando a parella de chaves…

en: The process of creating a key requires large amounts of random numbers. This may require several minutes...
gl: O proceso de crear unha chave require grandes cantidades de números aleatorios. Isto pode levar varios minutos…

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully.</para><para>Fingerprint of the new certificate: %1</para>
gl: <para>Creouse un novo certificado OpenPGP.</para><para>Pegada do novo certificado: %1</para>

[ctx: @info]
en: <para>The creation of a new OpenPGP certificate failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
gl: <para>Non foi posíbel crear o novo certificado de OpenPGP.</para><para>Erro: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully, but it has not been found in the key ring.</para><para>Fingerprint of the new certificate:<nl/>%1</para>
gl: <para>Creouse un novo certificado de OpenPGP, pero non se atopou no chaveiro.</para><para>Pegada do novo certificado:<nl/>%1</para>

[ctx: @title:window]
en: Error
gl: Erro

[ctx: @info]
en: Generating key failed: %1
gl: Non foi posíbel xerar a chave: %1

[ctx: @info]
en: Key successfully generated.
gl: A chave xerouse.

[ctx: @info]
en: <p>This card already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
gl: <p>Esta tarxeta xa contén unha chave nesta rañura. Continuar <b>sobrescribirá</b> esa chave.</p><p>Se non hai salvagarda a chave existente perderase sen posibilidade de recuperala.</p>

en: The existing key has the ID:
gl: A chave existente ten o identificador:

[ctx: @title:window]
en: Overwrite Existing Key
gl: Sobrescribir a chave existente

[ctx: @info]
en: You cannot generate a key on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
gl: Non pode xerar unha chave nesta tarxeta intelixente porque non permite ningún dos algoritmos estándar.

[ctx: @info:status]
en: Updating key...
gl: Actualizando a chave…

[ctx: @info:status]
en: Updating certificate...
gl: Actualizando o certificado…

en: The certificate has not changed.
gl: O certificado non cambiou.

en: The certificate has been revoked.
gl: Revogouse o certificado.

en: The certificate has been updated.
gl: Actualizouse o certificado.

en: New user IDs: %1
gl: Novos identificadores de persoas usuarias: %1

en: New subkeys: %1
gl: Novas subchaves: %1

en: New signatures: %1
gl: Novas sinaturas: %1

en: Additionally, one new key has been retrieved. | Additionally, %1 new keys have been retrieved.
gl[0]: Ademais obtívose unha nova chave.
gl[1]: Ademais obtivéronse %1 novas chaves.

[ctx: @info]
en: Result of OpenPGP certificate update from keyserver, LDAP server, or Active Directory
gl: Resultado da actualización do certificado de OpenPGP dun servidor de chaves, dun servidor de LDAP ou dun directorio activo.

[ctx: @info]
en: <para>Update failed:</para><para><message>%1</message></para>
gl: <para>A actualización fallou:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Update skipped because no OpenPGP keyserver is configured.</para>
gl: <para>Omitiuse a actualización porque non hai ningún servidor de chaves de OpenPGP configurado.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was not found.</para> | <para>The certificates were not found.</para>
gl[0]: <para>Non se atopou o certificado.</para>
gl[1]: <para>Non se atoparon os certificados.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was updated.</para> | <para>The certificates were updated.</para>
gl[0]: <para>Actualizouse o certificado.</para>
gl[1]: <para>Actualizáronse os certificados.</para>

[ctx: @info]
en: Result of update from Web Key Directory
gl: Resultado da actualización do directorio de chaves web.

[ctx: @info]
en: Result of S/MIME certificate update
gl: Resultado da actualización do certificado de S/MIME

[ctx: @title:window]
en: Certificate Updated | Certificates Updated
gl[0]: Actualizouse o certificado
gl[1]: Actualizáronse os certificados

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
gl: A actualización fallou

[ctx: @info]
en: Refreshing the OpenPGP certificates is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly.
gl: Non é posíbel actualizar os certificados OpenPGP porque o uso de servidores de chaves desactivouse explicitamente.

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing OpenPGP certificates implies downloading all certificates anew, to check if any of them have been revoked in the meantime.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
gl: <para>Actualizar certificados OpenPGP implica descargar todos os certificados de novo para comprobar se algún deles se revogou ultimamente.</para><para>Isto pode ocasionar unha sobrecarga na súa conexión de rede e nas doutras persoas e completalo pode levar unha hora ou máis, dependendo da súa conexión de rede e do número de certificados a comprobar.</para><para>Seguro que quere continuar?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh
gl: Actualización de certificado OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Error
gl: Erro ao actualizar o certificado OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Finished
gl: Rematou a actualización do certificado OpenPGP

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to refresh OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
gl: <para>O proceso PGP que intentaba actualizar os certificados OpenPGP rematou prematuramente por causa dun erro inesperado.</para><para>Comprobe a saída de <icode>%1</icode> para máis detalles.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to refresh OpenPGP certificates.</para> <para>The output from <command>%1</command> was: <bcode>%2</bcode></para>
gl: <para>Produciuse un erro ao intentar actualizar os certificados OpenPGP.</para><para>A saída de <command>%1</command> foi: <bcode>%2</bcode></para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates refreshed successfully.
gl: Anováronse os certificados OpenPGP.

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing X.509 certificates implies downloading CRLs for all certificates, even if they might otherwise still be valid.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
gl: <para>Actualizar os certificados X.509 implica descargar CRL para todos os certificados, mesmo se seguiren a ser correctos.</para><para>Isto pode sobrecargar tanto a súa conexión de rede como as doutras persoas e completalo pode levar unha hora ou máis, dependendo da súa conexión de rede e do número de certificados que pretenda comprobar.</para><para>Seguro que quere continuar?</para>

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh
gl: Actualización dos certificados X.509

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Error
gl: Erro ao actualizar os certificados X.509

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Finished
gl: Rematou a actualización dos certificados X.509

[ctx: @info]
en: <para>The GpgSM process that tried to refresh X.509 certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
gl: <para>O proceso GpgSM que intentou actualizar os certificados X.509 rematou prematuramente por causa dun erro inesperado.</para><para>Comprobe a saída de <icode>%1</icode> para máis detalles.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to refresh X.509 certificates.</para><para>The output from <command>%1</command> was: <bcode>%2</bcode></para>
gl: <para>Produciuse un erro ao intentar actualizar os certificados X.509.</para><para>A saída de <command>%1</command> foi: <bcode>%2</bcode></para>

[ctx: @info]
en: X.509 certificates refreshed successfully.
gl: Anováronse os certificados X.509.

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with the key<nl/>%2.</para>
gl: <para>Está a piques de revogar a certificación do identificador de persoa usuaria<nl/>%1<nl/>feita coa chave<nl/>%2.</para>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Revocation
gl: Confirmar a revogación

en: Revoke Certification
gl: Revogar a certificación

en: User ID '%1' certified with key %2
gl: Identificador de persoa usuaria «%1» certificado coa chave %2

en: You are about to revoke the following certification: | You are about to revoke the following %1 certifications:
gl[0]: Está a piques de revogar a seguinte certificación:
gl[1]: Está a piques de revogar as seguintes %1 certificacións:

en: Revoke Certifications
gl: Revogar as certificacións

[ctx: @info]
en: <para>The certification has been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocation?</para> | <para>%1 certifications have been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocations?</para>
gl[0]: <para>Revogouse a certificación.</para><para>Quere publicar a revogación?</para>
gl[1]: <para>Revogáronse as %1 certificacións.</para><para>Quere publicar a revogación?</para>

[ctx: @action:button]
en: Publish Revocation | Publish Revocations
gl[0]: Publicar a revogación
gl[1]: Publicar as revogacións

[ctx: @title:window]
en: Confirm Publication
gl: Confirmar a publicación

[ctx: @info]
en: <para>The revocation of the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with key<nl/>%2<nl/>failed:</para><para><message>%3</message></para>
gl: <para>Non foi posíbel revogar a certificación do identificador de persoa usuaria<nl/>%1<nl/>feita coa chave<nl/>%2:</para><para><message>%3</message></para>

en: You cannot revoke any certifications of this key.
gl: Non pode revogar ningunha certificación desta chave.

en: You cannot revoke any certifications of this user ID. | You cannot revoke any certifications of these user IDs.
gl[0]: Non pode revogar ningunha certificación deste identificador de persoa usuaria.
gl[1]: Non pode revogar ningunha certificación destes identificadores de persoa usuaria.

en: You cannot revoke this certification.
gl: Non pode revogar esta certificación.

[ctx: @info]
en: This key has already been revoked.
gl: Xa se revogou esta chave.

[ctx: @info:status]
en: Revoking key...
gl: Revogando a chave…

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the revocation:</para><para><message>%1</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro durante a revogación:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @title:window]
en: Revocation Failed
gl: A revogación fallou

[ctx: @info]
en: The certificate was revoked successfully.
gl: Revogouse o certificado.

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to the internal directory.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
gl: <para>O certificado revogouse e enviouse ao directorio interno.</para><para>O certificado revogado gardouse en <filename>%1</filename>.</para><para>Debería subir este ficheiro á xente coa que quere comunicarse xunto con instrucións para importalo.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to %1.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%2</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
gl: <para>O certificado revogouse e enviouse a %1.</para><para>O certificado revogado gardouse en <filename>%2</filename>.</para><para>Debería subir este ficheiro á xente coa que quere comunicarse xunto con instrucións para importalo.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename></para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
gl: <para>O certificado revogouse.</para><para>O certificado revogado gardouse en <filename>%1</filename>.</para><para>Debería enviar este ficheiro á xente coa que quere comunicarse xunto con instrucións para importalo.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro ao intentar revogar o identificador de persoa usuaria<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been revoked successfully.</para>
gl: <para>Revogouse o identificador de persoa usuaria<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para>

[ctx: @title:window]
en: Revocation Succeeded
gl: Completouse a revogación

[ctx: @title:window]
en: Set Initial Pin
gl: Definir o PIN inicial

en: Failed to find the NetKey card with the serial number: %1
gl: Non foi posíbel atopar a tarxeta NetKey co número de serie: %1

en: Please enter the old PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
gl: Introduza a anterior chave de administración de aplicación da tarxeta PIV en hexadecimal.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form. The key needs to consist of 24 bytes, i.e. 48 hex-characters.
gl: Introduza a nova chave de administración de aplicación da tarxeta PIV en hexadecimal. A chave ten que consistir en 24 bytes, é dicir 48 caracteres hexadecimais.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key again.
gl: Introduza a nova chave de administración de aplicación da tarxeta PIV outra vez.

[ctx: @info]
en: The two keys you have entered do not match. Please retry.
gl: As chaves que introduciu non coinciden. Inténteo de novo.

[ctx: @info]
en: Setting the PIV Card Application Administration Key failed: %1
gl: Non foi posíbel definir a chave de administración de aplicación da tarxeta PIV: %1

[ctx: @info]
en: PIV Card Application Administration Key set successfully.
gl: Definiuse a chave de administración de aplicación da tarxeta PIV.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to flag the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>as the primary user ID.</para><para><message>%2</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro ao intentar marcar o identificador de persoa usuaria<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>como identificador de persoa usuaria principal.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been flagged successfully as the primary user ID.</para>
gl: <para>O identificador de persoa usuaria<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>marcouse como identificador de persoa usuaria principal.</para>

en: Sign Clipboard Error
gl: Erro do portapapeis de sinaturas

en: Sign/Encrypt Files Error
gl: Erro ao asinar/cifrar ficheiros

en: Select One or More Files to Sign and/or Encrypt
gl: Escolla un ou máis ficheiros para asinar e/ou cifrar

en: Select Folder to Sign and/or Encrypt
gl: Seleccione un cartafol para asinar e/ou cifrar

[ctx: @info]
en: <para>Failed to enable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
gl: <para>Non foi posíbel activar o certificado:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to disable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
gl: <para>Non foi posíbel desactivar o certificado:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: Key filter without user-assigned name]
en: <unnamed>
gl: <sennome>

[ctx: @info:tooltip]
en: This parameter has been locked down by the system administrator.
gl: A administración do sistema bloqueou este parámetro.

[ctx: @info]
en: Show the following information in certificate list tooltips:
gl: Amosar a información seguinte nas indicacións emerxentes das listas de certificados:

[ctx: @option:check]
en: Show validity
gl: Amosar a validez

[ctx: @option:check]
en: Show owner information
gl: Amosar a información do propietario

[ctx: @option:check]
en: Show technical details
gl: Amosar os detalles técnicos

[ctx: @option:check]
en: Show upcoming certificate expiration
gl: Amosar a vindeira caducidade de certificado

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for own certificates:
gl: Limiar dos certificados propios:

[ctx: @item never show expiry notification]
en: never
gl: nunca

[ctx: @item:valuesuffix]
en: %v day | %v days
gl[0]: %v día
gl[1]: %v días

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if your own certificate is about to expire soon.
gl: Seleccione o número de días de antelación para avisar cando o certificado propio estea a piques de caducar.

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for other certificates:
gl: Limiar doutros certificados:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if another person's certificate is about to expire soon.
gl: Seleccione o número de días de antelación para avisar cando o certificado doutra persoa estea a piques de caducar.

[ctx: @title:tab]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @action:button]
en: Set Icon...
gl: Definir unha icona…

[ctx: @action:button]
en: Set Text Color...
gl: Definir a cor do texto…

[ctx: @action:button]
en: Set Background Color...
gl: Definir a cor de fondo…

[ctx: @action:button]
en: Set Font...
gl: Definir a fonte…

[ctx: @option:check]
en: Italic
gl: Cursiva

[ctx: @option:check]
en: Bold
gl: Grosa

[ctx: @option:check]
en: Strikeout
gl: Riscada

[ctx: @action:button]
en: Default Appearance
gl: Aparencia predeterminada

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Categories
gl: Categorías de certificado

en: The preview of colors is disabled because high-contrast mode is active.
gl: A vista previa de cores está desactivada porque o modo de contraste alto está activo.

note: i18n: ectx: label, entry (AttributeOrder), group (DN)
en: DN-Attribute Order
gl: Orde dos atributos DN

[ctx: @title:window]
en: Configure
gl: Configurar

en: Directory Services
gl: Servizos de nomes

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Crypto Operations
gl: Operacións criptográficas

en: S/MIME Validation
gl: Validación S/MIME

en: Smart Cards
gl: Tarxetas intelixentes

en: GnuPG System
gl: Sistema GnuPG

[ctx: @option:check]
en: Create OpenPGP encrypted files with ".pgp" file extensions instead of ".gpg"
gl: Crear ficheiros cifrados con OpenPGP con extensións de ficheiro «.pgp» no canto de «.gpg».

[ctx: @option:check]
en: Create signed or encrypted files as text files.
gl: Crear ficheiros asinados ou cifrados como ficheiros de texto.

[ctx: @info]
en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
gl: Defina esta opción para codificar ficheiros cifrados ou asinados como texto codificado en base64. Así poden abrirse nun editor ou enviarse no corpo dunha mensaxe de correo. Isto aumentará o tamaño do ficheiro nun terzo.

[ctx: @option:check]
en: Treat .p7m files without extensions as mails.
gl: Tratar os ficheiros .p7m sen extensión como mensaxes.

[ctx: @option:check]
en: Automatically start operation based on input detection for decrypt/verify.
gl: Iniciar operacións automaticamente en base á detección da entrada para descifrar ou verificar.

[ctx: @option:check]
en: Automatically extract file archives after decryption
gl: Extraer automaticamente os arquivos de ficheiros tras descifralos.

[ctx: @option:check]
en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
gl: Crear os ficheiros descifrados temporais no cartafol do ficheiro cifrado.

[ctx: @info]
en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
gl: Defina esta opción para evitar usar o cartafol temporal da persoa usuaria.

[ctx: @option:check]
en: Use symmetric encryption only.
gl: Usar só cifrado simétrico.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable public key encryption.
gl: Marque esta opción para desactivar o cifrado da chave pública.

[ctx: @option:check]
en: Use public-key encryption only.
gl: Usar só cifrado de chave pública.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable password-based encryption.
gl: Marque esta opción para desactivar o cifrado mediante contrasinal.

en: Checksum program to use when creating checksum files:
gl: Programa de suma de comprobación para usar ao crear as sumas de comprobación de ficheiros:

en: Archive command to use when archiving files:
gl: Orde de arquivado para usar ao arquivar ficheiros:

[ctx: @title]
en: OpenPGP Keyserver
gl: Servidor de chaves de OpenPGP

[ctx: @label:textbox]
en: Please note that only one OpenPGP keyserver can be configured.
gl: Teña en conta que só se pode configurar un servidor de chaves de OpenPGP.

[ctx: @label:checkbox]
en: Use OpenPGP keyserver
gl: Usar un servidor de chaves de OpenPGP.

en: OpenPGP keyserver:
gl: Servidor de chaves de OpenPGP:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the address of the keyserver to use when searching for OpenPGP certificates and when uploading OpenPGP certificates. If you do not enter an address then an internal default will be used. To disable the use of an OpenPGP keyserver enter the special value <emphasis>none</emphasis>.
gl: Introduza o enderezo do servidor de chaves para usar ao buscar certificados OpenPGP e ao subir certificados OpenPGP. Se non introduce un enderezo, úsase o predeterminado interno. Para desactivar o uso dun servidor de chaves OpenPGP introduza o valor especial <emphasis>none</emphasis> (nada).

[ctx: @label:checkbox]
en: Search missing keys when verifying a signature
gl: Buscar as chaves que falten ao verificar unha sinatura.

en: X.509 Directory Services
gl: Servizos de nomes de X.509

en: LDAP &timeout (minutes:seconds):
gl: &Tempo de agarda de LDAP (minutos:segundos):

en: &Maximum number of items returned by query:
gl: Nú&mero máximo de elementos devoltos na solicitude:

[ctx: @option:check]
en: Retrieve missing certification keys when importing new keys
gl: Obter as chaves de certificación que falten ao importar novas chaves

[ctx: @info:tooltip]
en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys that were used to certify the user IDs of newly imported OpenPGP keys.
gl: Se escolle esta opción, Kleopatra intentará obter automaticamente as chaves que se usaron para certificar os identificadores de persoas usuarias das chaves de OpenPGP que se acaben de importar.

[ctx: @option:check]
en: Query certificate directories of providers for all user IDs
gl: Consultar todos os identificadores de persoas usuarias nos directorios de certificados de fornecedores.

[ctx: @info:tooltip]
en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD) for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate. If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
gl: De maneira predeterminada, Kleopatra só consulta nos directorios de certificados de fornecedores (WKD) os identificadores de persoas usuarias que se obtiveron orixinalmente dun WKD ao actualizar un certificado de OpenPGP. Se activa esta opción, Kleopatra consultará nos WKD todos os identificadores de persoas usuarias.

en: Backend error: gpgconf does not seem to know the entry for %1/%2
gl: Erro da infraestrutura: gpgconf semella non saber a entrada para %1/%2

en: Backend error: gpgconf has wrong type for %1/%2: %3 %4
gl: Erro da infraestrutura: gpgconf ten un tipo incorrecto para %1/%2: %3 %4

[ctx: @title:window]
en: Configure Groups
gl: Configurar os grupos

en: Help
gl: Axuda

[ctx: @label]
en: Search:
gl: Buscar:

[ctx: @label]
en: Search groups
gl: Buscar nos grupos

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list for groups matching the search term.
gl: Buscar na lista grupos que coincidan co termo de busca.

[ctx: @info::placeholder]
en: Enter search term
gl: Escriba o termo de busca

[ctx: groups of keys]
en: groups
gl: grupos

[ctx: @action:button]
en: New
gl: Novo

[ctx: @action:button]
en: Edit
gl: Editar

[ctx: @action:button]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the certification process for all certificates in the group.
gl: Iniciar o proceso de certificación para todos os certificados do grupo.

[ctx: @action:button]
en: Export
gl: Exportar

[ctx: @title:window a group of keys]
en: Edit Group
gl: Editar o grupo

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this group?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para>
gl: <para>Seguro que quere eliminar o grupo?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>Unha vez eliminado non é posíbel recuperalo.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this %1 group?</para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para> | <para>Do you really want to delete these %1 groups?</para><para>Once deleted, they cannot be restored.</para>
gl[0]: <para>Seguro que quere eliminar este grupo?</para><para>Unha vez eliminado non é posíbel recuperalo.</para>
gl[1]: <para>Seguro que quere eliminar estes %1 grupos ?</para><para>Unha vez eliminados non é posíbel recuperalos.</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group | Delete Groups
gl[0]: Eliminar o grupo
gl[1]: Eliminar

[ctx: @info]
en: The group contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.
gl: O grupo contén certificados que non é posíbel usar para cifrar. Isto pode dar resultados inesperados.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
gl: Cambiaron as opcións de configuración deste módulo.
    Quere aplicar os cambios ou descartalos?

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
gl: Aplicar a configuración

en: Smart card reader to use:
gl: Lector de tarxetas intelixentes para usar:

en: Cannot be configured with Kleopatra
gl: Non é posíbel configurar con Kleopatra

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
gl: Esta opción require dirmngr >= 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
gl: sen mandatario

en: (Current system setting: %1)
gl: (Configuración actual do sistema: %1)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB) i18n: ectx: whatsthis, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: This option enables interval checking of certificate validity. You can also choose the checking interval (in hours). Note that validation is performed implicitly whenever significant files in ~/.gnupg change. This option therefore only affects external factors of certificate validity.
gl: Esta opción permite a comprobación da validez dos certificados en intervalos. Tamén pode escoller o intervalo de comprobación (en horas). Teña en conta que a validación se realiza implicitamente sempre que se cambian ficheiros importantes de ~/.gnupg. Polo tanto, esta opción só afecta a factores externos da validez dos certificados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB)
en: Check certificate validity every
gl: Comprobar a validez dos certificados cada

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en: hour
gl: hora

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en:  hours
gl:  horas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
gl: Se se escolle esta opción, os certificados S/MIME valídanse en liña usando o Protocolo en liña de estado de certificados (OCSP). Introduza o URL do contestador de OCSP embaixo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: Validate certificates online (OCSP)
gl: Validar certificados en liña (OCSP).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
gl: Validación de certificados en liña

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderURLLabel)
en: OCSP responder URL:
gl: URL do contestador de OCSP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
gl: Escriba aquí o enderezo do servidor de validación en liña de certificados (OCSP). O URL comeza normalmente por http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderSignatureLabel)
en: OCSP responder signature:
gl: Sinatura do contestador de OCSP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
gl: Ignorar o URL do servizo dos certificados.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KleopatraClientCopy::Gui::CertificateRequester, OCSPResponderSignature)
en: Choose here the certificate with which the OCSP server signs its replies.
gl: Escolla aquí o certificado co que asina as súas respostas o servidor de OCSP.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default, GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
gl: De maneira predeterminada, GnuPG usa o ficheiro ~/.gnupg/policies.txt para comprobar se se permite unha política de certificados. Se se selecciona esta opción non se comproban as políticas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
gl: Non comprobar as políticas dos certificados.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
gl: Se se marca esta opción, nunca se usan as Listas de Revogación de Certificados para validar certificados S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
gl: Non consultar nunca unha CRL.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: If this option is checked while a root CA certificate is being imported, you will be asked to confirm its fingerprint and to state whether or not you consider this root certificate to be trusted. A root certificate needs to be trusted before the certificates it certified become trusted, but lightly allowing trusted root certificates into your certificate store will undermine the security of the system.
gl: Se se marca esta opción ao tempo que se está a importar un certificado raíz de CA, pediráselle que confirme a súa pegada dixital e que indique se considera ou non que este certificado raíz é de confianza. Hai que confiar nun certificado raíz antes de que se poida confiar nos certificados que aquel certifica, pero permitir certificados raíz de pouca confianza no almacén de certificados socavará a seguridade do sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: Allow to mark root certificates as trusted
gl: Permitir marcar os certificados raíz como de confianza.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP).
gl: Se marca esta opción, os certificados de expedidor que falten obtéñense cando sexa preciso (isto aplícase a ambos os dous métodos de validación, CRL e OCSP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
gl: Obter os certificados de expedidor que falten.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: &HTTP Requests
gl: Solicitudes &HTTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
gl: Desactiva por completo o uso de HTTP para S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
gl: Non realizar ningunha solicitude HTTP.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
gl: Ao buscar pola localización dunha CRL, o certificado que vai probarse normalmente contén o que se chaman entradas «Punto de distribución CRL» (DP), que son URL que describen como se accede á CRL. Úsase a primeira entrada DP que se atope. Con esta opción ignóranse todas as entradas que usen o esquema HTTP ao buscar un DP axeitado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
gl: Ignorar os puntos de distribución CRL HTTP dos certificados.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
gl: Se se selecciona esta opción, usarase o valor do mandatario HTTP que se amosa á dereita (que ven da variábel de contorno http_proxy) para todas as solicitudes HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use system HTTP proxy:
gl: Usar o mandatario HTTP do sistema:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use this proxy for HTTP requests:
gl: Usar este mandatario para as solicitudes HTTP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customHTTPProxy)
en: <p>If no system proxy is set, or you need to use a different proxy for GpgSM, you can enter its location here.</p><p>It will be used for all HTTP requests relating to S/MIME.</p><p>The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.</p>
gl: <p>Se non se configura ningún mandatario do sistema ou se se precisa usar un mandatario distinto para GpgSM, pódese inserir aquí o lugar onde está.</p><p>Usarase para todas as solicitudes HTTP relacionadas con S/MIME.</p><p> A sintaxe é servidor:porto; por exemplo omeuproxy.ningures.gal:3128.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: &LDAP Requests
gl: Solicitudes &LDAP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
gl: Desactiva por completo o uso de LDAP para S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
gl: Non realizar ningunha solicitude LDAP.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first found DP entry is used.  With this option, all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
gl: Ao buscar pola localización dunha CRL, o certificado que vai probarse normalmente contén o que se chaman entradas «Punto de distribución CRL» (DP), que son URL que describen como se accede ás CRL. Úsase a primeira entrada DP que se atope. Con esta opción ignóranse todas as entradas que usen o esquema LDAP ao buscar un DP axeitado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
gl: Ignorar o punto de distribución CRL LDAP dos certificados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
gl: Servidor primario para as solicitudes LDAP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering an LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
gl: Se se inserir aquí un servidor LDAP, todas as solicitudes LDAP irán primeiro a ese servidor. Máis exactamente, esta configuración sobredefine calquera parte de servidor e porto indicados nun URL de LDAP e tamén se usará se se omitiron o servidor e o porto do URL. Usaranse outros servidores LDAP só se falla a conexión co «mandatario».
    A sintaxe é «SERVIDOR» OU «SERVIDOR:PORTO». Se se omitir o porto, úsase o porto 389 (porto LDAP estándar).

[ctx: @info]
en: Failed to find encrypted or signed data in one or more files.<nl/>You can manually select what to do with the files now.<nl/>If they contain signed or encrypted data please report a bug (see Help->Report Bug).
gl: Non foi posíbel atopar datos cifrados ou asinados en un o máis ficheiros.<nl/> Agora pode seleccionar manualmente o que facer cos ficheiros.<nl/> Se poden conter datos asinados ou cifrados, informe deste fallo (consulte «Axuda → Informar dun fallo»).

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> contains certificates and can't be decrypted or verified.
gl: O ficheiro <filename>%1</filename> contén certificados e non pode descifrarse ou verificarse.

[ctx: @title:window]
en: Select the file to verify with the signature <filename>%1</filename>
gl: Seleccione o ficheiro para verificar coa sinatura <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para><para><message>%3</message></para>
gl: <para>Non foi posíbel mover <filename>%1</filename> a <filename>%2</filename>.</para><para><message>%3</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para>
gl: <para>Non foi posíbel mover <filename>%1</filename> a <filename>%2</filename>.</para>

[ctx: @info]
en: Shall the file be saved with the original file name <filename>%1</filename>?
gl: Quere gardar o ficheiro co nome orixinal <filename>%1</filename>?

[ctx: @title:window]
en: Use Original File Name?
gl: Quere usar o nome de ficheiro orixinal?

[ctx: @action:button]
en: No, Save As <filename>%1</filename>
gl: No, gardar como <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Yes, Save As <filename>%1</filename>
gl: Si, gardar como <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to delete <filename>%1</filename>.
gl: Non foi posíbel eliminar <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
gl: Non foi posíbel mover <filename>%1</filename> a <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: No checksum files have been created.
gl: Non se creou ningún ficheiro de suma de comprobación.

[ctx: @info]
en: These checksum files have been successfully created:
gl: Creáronse satisfactoriamente os ficheiros de sumas de comprobación seguintes:

[ctx: @info]
en: There were no errors.
gl: Non houbo ningún erro.

[ctx: @info]
en: The following errors were encountered:
gl: Apareceron os seguintes erros:

en: Create Checksums: input files must be either all checksum files or all files to be checksummed, not a mixture of both.
gl: Crear sumas de comprobación: os ficheiros de entrada han de ser ou ficheiros de sumas de comprobación ou todos os ficheiros que haxa que comprobar, non unha mestura dos dous.

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Initializing...
gl: Está a inicializar…

[ctx: @title:window]
en: Create Checksum Progress
gl: Crear o progreso da suma de comprobación

en: Error while running %1: %2
gl: Erro ao executar %1: %2

en: Failed to execute %1: %2
gl: Non foi posíbel executar %1: %2

[ctx: @info]
en: Failed to overwrite <filename>%1</filename>.
gl: Non foi posíbel sobrescribir <filename>%1</filename>.

en: No checksum programs defined.
gl: Non se definiu ningún programa de suma de comprobación.

en: Scanning directories...
gl: Examinando os cartafoles…

en: Calculating total size...
gl: Calculando o tamaño total…

en: Checksumming (%2) in %1
gl: Facendo a suma de comprobación (%2) en %1

en: Done.
gl: Feito.

en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
gl: Aquí aparecen o estado e a evolución das operacións criptográficas.

en: User canceled
gl: Cancelado pola persoa usuaria

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify E-Mail
gl: Descifrar ou verificar o correo electrónico

en: At least one input needs to be provided
gl: Hai que fornecer polo menos unha entrada

en: Informative sender/signed data count mismatch
gl: O número de datos informativos sinatura/asinado non coincide

en: Signature/signed data count mismatch
gl: O número de datos sinatura/asinado non coincide

en: Signed data can only be given for detached signature verification
gl: Só se poden dar datos asinados para a verificación de sinaturas desconectadas

en: Input/Output count mismatch
gl: O número de Entrada/Saída non coincide

en: Cannot use output and signed data simultaneously
gl: Non é posíbel usar simultaneamente datos de saída e asinados

en: No backend support for %1
gl: A infraestrutura non permite %1

en: Cannot determine whether input data is OpenPGP or CMS
gl: Non é posíbel determinar se os datos de entrada son OpenPGP ou CMS

en: No usable inputs found
gl: Non se atoparon entradas usábeis

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Files
gl: Descifrar ou verificar ficheiros

en: Unknown certificate
gl: O certificado é descoñecido

en: Verification canceled.
gl: Cancelouse a verificación.

en: No signatures found.
gl: Non se atoparon sinaturas.

en: Invalid signature. | %1 invalid signatures.
gl[0]: A sinatura é incorrecta.
gl[1]: %1 sinaturas son incorrectas.

en: The data could not be verified. | %1 signatures could not be verified.
gl[0]: Non foi posíbel verificar os datos.
gl[1]: Non foi posíbel verificar %1 sinaturas.

en: Valid signature by %1.
gl: Sinatura correcta de %1.

[ctx: @info The placeholder is a link to the certificate. The text of the link is the translated work 'certificate']
en: <br/>Warning: The sender's mail address is not stored in the %1 used for signing.
gl: <br/>Aviso: O enderezo do remitente do correo non está no %1 usado para asinar.

en: certificate
gl: certificado

en: Valid signature. | %1 valid signatures.
gl[0]: Sinatura válida.
gl[1]: %1 sinaturas válidas.

en: <br/>Warning: The sender's mail address is not stored in the certificates used for signing.
gl: <br/>Aviso: O enderezo de correo do remitente non está almacenado nos certificados usados para asinar.

en: Decryption canceled.
gl: Cancelouse a descifraxe.

en: No integrity protection (MDC).
gl: Sen protección da integridade (MDC).

[ctx: @info Unable to decrypt and verify <file>: <reason><nl />The data was not encrypted for any secret key in your certificate list.]
en: Unable to decrypt and verify <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis><nl />The data was not encrypted for any secret key in your certificate list.
gl: Non é posíbel descifrar e verificar <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis><nl />Os datos non se cifraron para ningunha das chaves secretas da súa lista de certificados.

[ctx: @info Failed to decrypt and verify <file>: <reason>]
en: Failed to decrypt and verify <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
gl: Non foi posíbel descifrar e verificar <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Successfully decrypted and verified <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted and verified <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
gl: Descifrouse e verificouse <filename>%1</filename> como <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Failed to verify <file>: <reason>]
en: Failed to verify <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
gl: Non foi posíbel verificar <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Verified <file> with signature in <file>.]
en: Verified <filename>%1</filename> with signature in <filename>%2</filename>.
gl: Verificouse <filename>%1</filename> coa sinatura de <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Unable to decrypt <file>: <reason><nl />The data was not encrypted for any secret key in your certificate list.]
en: Unable to decrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis><nl />The data was not encrypted for any secret key in your certificate list.
gl: Non é posíbel descifrar <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis><nl />Os datos non se cifraron para ningunha das chaves secretas da súa lista de certificados.

[ctx: @info Failed to decrypt <file>: <reason>]
en: Failed to decrypt <filename>%1</filename>: %2
gl: Non foi posíbel descifrar <filename>%1</filename>: %2

[ctx: @info Successfully decrypted <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
gl: Descifrouse <filename>%1</filename> como <filename>%2</filename>.

en: Input error: %1
gl: Produciuse un erro na entrada: %1

en: <p>The sender's address %1 is not stored in the certificate. Stored: %2</p>
gl: <p>O enderezo do remitente %1 non está almacenado no certificado. Almacenado: %2</p>

en: Recipient: | Recipients:
gl[0]: Destinatario:
gl[1]: Destinatarios:

en: One unknown recipient | %1 unknown recipients
gl[0]: Un destinatario descoñecido
gl[1]: %1 destinatarios descoñecidos

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption is %1.
gl: O descifrado é %1.

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption <b>is not</b> %1.
gl: O descifrado <b>non é</b> %1.

en: Embedded file name: '%1'
gl: Nome de ficheiro incrustado: «%1»

en: <b>Note:</b> You cannot be sure who encrypted this message as it is not signed.
gl: <b>Nota:</b> Non pode estar seguro de quen cifrou a mensaxe porque non está asinada.

[ctx: Integrity protection was missing because an old cipher was used.]
en: <b>Hint:</b> If this file was encrypted before the year 2003 it is likely that the file is legitimate.  This is because back then integrity protection was not widely used.
gl: <b>Consello:</b> Se o ficheiro se cifrou antes do ano 2003 o máis probábel é que sexa ilexítimo. O motivo é que por aquel entón a protección da integridade apenas se usaba.

[ctx: The user is offered to force decrypt a non integrity protected message. With the strong advice to re-encrypt it.]
en: If you are confident that the file was not manipulated you should re-encrypt it after you have forced the decryption.
gl: Se está seguro de que o ficheiro non o manipularon, debería cifralo de novo tras forzar o descifrado.

[ctx: @info]
en: Failed to decrypt the notepad: %1
gl: Non foi posíbel descifrar o caderno: %1

[ctx: @info]
en: Failed to verify the notepad: %1
gl: Non foi posíbel verificar o caderno: %1

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted and verified the notepad
gl: Descifrouse e verificouse o caderno.

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted the notepad
gl: Descifrouse o caderno.

[ctx: @info]
en: Successfully verified the notepad
gl: Verificouse o caderno.

en: Caught exception: %1
gl: Recolleuse unha excepción: %1

en: Caught unknown exception
gl: Recolleuse unha excepción descoñecida

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature/ciphertext - maybe it is neither ciphertext nor a signature?
gl: Non foi posíbel determinar se esta é unha sinatura ou cifrado de S/MIME ou de OpenPGP. Pode ser que non sexa nin un cifrado nin unha sinatura?

en: Decrypting %1...
gl: Descifrando %1…

en: Could not determine whether this was S/MIME- or OpenPGP-encrypted - maybe it is not ciphertext at all?
gl: Non foi posíbel determinar se se cifrou con S/MIME ou con OpenPGP. É posíbel que non estea cifrado?

en: Decrypting: %1...
gl: Está a descifrar: %1…

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature - maybe it is not a signature at all?
gl: Non foi posíbel determinar se se trata dunha sinatura de S/MIME ou de OpenPGP. Pode ser que non sexa unha sinatura?

en: Verifying %1...
gl: Verificando %1…

[ctx: Verification of a detached signature in progress. The first file contains the data.The second file is the signature file.]
en: Verifying <filename>%1</filename> with <filename>%2</filename>...
gl: Verificando <filename>%1</filename> con <filename>%2</filename>…

en: Verifying signature %1...
gl: Verificando a sinatura %1…

en: Call to EncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
gl: A chamada a EncryptEMailController::protocolAsString() é ambigua.

en: User cancel
gl: Cancelación pola persoa usuaria

en: Encryption canceled.
gl: Cancelouse o cifrado.

en: Encryption failed: %1
gl: Fallou o cifrado: %1

en: Encryption succeeded.
gl: Completouse o cifrado.

[ctx: @info:placeholder]
en: Please enter a name or email address...
gl: Insira o nome ou enderezo de correo…

[ctx: @info:tooltip]
en: Show certificate list
gl: Amosar a lista de certificados.

en: Show certificate list
gl: Amosar a lista de certificados

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Details
gl: Amosar os detalles

en: No matching certificates or groups found
gl: Non se atoparon certificados ou grupos coincidentes

en: Multiple matching certificates or groups found
gl: Atopáronse varios certificados ou grupos coincidentes

en: This certificate is expired
gl: O certificado caducou.

en: This certificate is revoked
gl: O certificado revogouse.

[ctx: @info]
en: Error: %1
gl: Erro: %1

en: (no matching certificates found)
gl: (non se atoparon certificados coincidentes)

en: Please select a certificate
gl: Seleccione un certificado

en: (please choose between OpenPGP and S/MIME first)
gl: (escolla primeiro entre OpenPGP e S/MIME)

en: ...
gl: …

[ctx: @label:textbox]
en: &Output folder:
gl: Cartaf&ol de saída:

[ctx: @title:window]
en: Verify Files
gl: Verificar ficheiros

en: %1: All operations completed.
gl: %1: Completáronse todas as operacións.

en: All operations completed.
gl: Completáronse todas as operacións.

[ctx: number, operation description]
en: Operation %1: %2
gl: Operación %1: %2

en: <b>Choose operations to be performed</b>
gl: <b>Escoller as operacións a realizar</b>

en: Here you can check and, if needed, override the operations Kleopatra detected for the input given.
gl: Aquí pode comprobar e, de ser preciso, sobredefinir as operacións que Kleopatra detectou para a entrada dada.

[ctx: @action:button]
en: &Decrypt/Verify
gl: &Descifrar ou verificar

en: Create all output files in a single folder
gl: Crear todos os ficheiros de saída nun único cartafol

en: &Output folder:
gl: Cartaf&ol de saída:

en: Input file:
gl: Ficheiro de entrada:

en: &Input file is a detached signature
gl: O f&icheiro de entrada é unha sinatura desconectada

en: &Signed data:
gl: Datos as&inados:

en: &Input file is an archive; unpack with:
gl: O f&icheiro de entrada é un arquivo; descomprimilo con:

[ctx: @title:window]
en: Encrypt Text
gl: Cifrar o texto

en: <b>Results</b>
gl: <b>Resultados</b>

en: <b>Objects</b>
gl: <b>Obxectos</b>

en: Remove Selected
gl: Retirar os seleccionados

en: Select File
gl: Seleccionar ficheiro

en: <i>No certificate selected</i>
gl: <i>Non se seleccionou ningún certificado</i>

en: <b>Recipients</b>
gl: <b>Destinatarios</b>

en: Add Recipient...
gl: Engadir destinatarios…

en: <b>Warning:</b> None of the selected certificates seem to be your own. You will not be able to decrypt the encrypted data again.
gl: <b>Advertencia:</b> Parece que ningún dos certificados seleccionados é o seu propio. Non será quen de descifrar de novo os datos cifrados.

en: Recipient
gl: Destinatario

[ctx: %1 == number]
en: Recipient (%1)
gl: Destinatario (%1)

en: <qt><p>Recipients predefined via GnuPG settings:</p>%1</qt>
gl: <qt><p>Destinatarios predefinidos mediante a configuración de GnuPG:</p>%1</qt>

[ctx: @action:button]
en: Force decryption
gl: Forzar o descifrado

[ctx: 1 is optional keyid. No space is intended as it can be empty.]
en: Search%1
gl: Busca%1

[ctx: 1 is optional keyid. No space is intended as it can be empty.]
en: Import%1
gl: Importación%1

en: Diagnostics
gl: Análise

[ctx: The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
gl: Amosar o rexistro de auditoría

[ctx: @action:button]
en: Show Email
gl: Amosar a mensaxe

en: Keep open after operation completed
gl: Manter aberta despois de completar a operación

en: You need to select a signing certificate to proceed.
gl: Ten que seleccionar un certificado de sinatura para continuar.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate to proceed.
gl: Ten que seleccionar un certifico de sinatura OpenPGP para continuar.

en: You need to select an S/MIME signing certificate to proceed.
gl: Ten que seleccionar un certifico de sinatura S/MIME para continuar.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate and an S/MIME signing certificate to proceed.
gl: Ten que seleccionar un certificado de sinatura OpenPGP e un S/MIME para continuar.

[ctx: @title:window]
en: Sign Text
gl: Asinar o texto

en: Please select an encryption certificate for recipient "%1"
gl: Seleccione un certificado de cifrado para o destinatario «%1»

en: Please select a signing certificate for sender "%1"
gl: Seleccione un certificado de sinatura para o remitente «%1»

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients/senders of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
gl: Kleopatra non pode determinar de maneira non ambigua os certificados coincidentes para todos os destinatarios/remitentes da mensaxe.
    Seleccione os certificados correctos para cada destinatario:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for the sender of the message.
    Please select the correct certificates for the sender:
gl: Kleopatra non pode determinar de maneira non ambigua os certificados coincidentes para o remitente da mensaxe.
    Seleccione os certificados correctos para o remitente:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
gl: Kleopatra non pode determinar de maneira non ambigua os certificados coincidentes para todos os destinatarios da mensaxe.
    Seleccione os certificados correctos para cada destinatario:

en: Please verify that correct certificates have been selected for each recipient:
gl: Verifique que se seleccionaron certificados correctos para cada destinatario:

en: Please verify that the correct certificate has been selected for the sender:
gl: Verifique que se escolleu o certificado correcto para o remitente:

en: Show all recipients
gl: Amosar todos os destinatarios

en: Select Signing Certificate
gl: Seleccionar o certificado de sinatura

en: Select Encryption Certificate
gl: Seleccionar o certificado de cifrado

en: Only show this dialog in case of conflicts (experimental)
gl: Amosar este diálogo só no caso de conflitos (experimental)

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message
gl: Seleccionar os certificados para a mensaxe

en: From:
gl: De:

en: To:
gl: Para:

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message "%1"
gl: Seleccionar os certificados para a mensaxe «%1»

[ctx: @title]
en: Sign / Encrypt Files
gl: Asinar e/ou cifrar ficheiros

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: &Sign as:
gl: A&sinar como:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &me:
gl: Cifrar para &min:

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &others:
gl: Cifrar para &outra xente:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt with &password:
gl: Cifrar cun c&ontrasinal:

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an action.
gl: Seleccione unha acción.

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Output &files/folder:
gl: &Ficheiros e cartafoles de saída:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt / Sign &each file separately.
gl: Cifrar ou asinar c&ada ficheiro por separado.

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep each file separate instead of creating an archive for all.
gl: Manter cada ficheiro por separado en vez de crear un arquivo para todo.

en: Invalid compliance settings for signing and encrypting files.
gl: A configuración de cumprimento para asinar e cifrar ficheiro non é válida.

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
gl: <para>Non pode usar <application>Kleopatra</application> para asinar ou cifrar ficheiros porque o sistema <application>GnuPG</application> que usa <application>Kleopatra</application> non é %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
gl: <para>Non pode usar <application>Kleopatra</application> para asinar ou cifrar ficheiros porque o sistema <application>GnuPG</application> que usa <application>Kleopatra</application> non é %1.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Archiving in combination with sign-only currently requires what are known as opaque signatures - unlike detached ones, these embed the content in the signature.</para><para>This format is rather unusual. You might want to archive the files separately, and then sign the archive as one file with Kleopatra.</para><para>Future versions of Kleopatra are expected to also support detached signatures in this case.</para>
gl: <para>O arquivo en combinación con só a sinatura require actualmente o que se chaman sinaturas opacas — ao contrario das desconectadas, estas inclúen o contido na sinatura.</para><para>Este formato é bastante infrecuente. Quizais sexa mellor arquivar os ficheiros por separado e despois asinar o arquivo como ficheiro con Kleopatra.</para><para>Espérase que as versións futuras de Kleopatra permitan usar tamén as sinaturas desconectadas neste caso.</para>

[ctx: @title:window]
en: Unusual Signature Warning
gl: Advertencia de sinatura infrecuente

[ctx: @info]
en: <para>None of the recipients you are encrypting to seems to be your own.</para><para>This means that you will not be able to decrypt the data anymore, once encrypted.</para><para>Do you want to continue, or cancel to change the recipient selection?</para>
gl: <para>Parece que ningún dos destinatarios que vai cifrar é o seu propio.</para><para>Isto significa que non será quen de descifrar máis os datos unha vez que se cifren.</para><para>Quere continuar ou cancelar para cambiar a selección de destinatarios?</para>

[ctx: @title:window]
en: Encrypt-To-Self Warning
gl: Advertencia de cifrado para si mesmo

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME signature.
gl: Este é o nome de ficheiro da sinatura S/MIME.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME signature file
gl: Ficheiro de sinatura S/MIME

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Signatures (*.p7s)
gl: Sinaturas S/MIME (*.p7s)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Signatures (*.p7s *.pem)
gl: Sinaturas S/MIME (*.p7s *.pem)

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the detached OpenPGP signature.
gl: Este é o nome de ficheiro da sinatura OpenPGP desconectada.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signature file
gl: Ficheiro de sinatura OpenPGP

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Signatures (*.sig *.pgp)
gl: Sinaturas OpenPGP (*.sig *.pgp)

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Signatures (*.asc *.sig)
gl: Sinaturas OpenPGP (*.asc *.sig)

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP-signed and encrypted file.
gl: Este é o nome de ficheiro do ficheiro asinado e cifrado con OpenPGP.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signed and encrypted file
gl: Ficheiro asinado e cifrado con OpenPGP

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Files (*.gpg *.pgp)
gl: Ficheiros OpenPGP (*.gpg *.pgp)

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Files (*.asc)
gl: Ficheiros OpenPGP (*.asc)

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP encrypted file.
gl: Este é o nome de ficheiro do ficheiro cifrado con OpenPGP.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP encrypted file
gl: Ficheiro cifrado con OpenPGP

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME encrypted file.
gl: Este é o nome de ficheiro do ficheiro cifrado con S/MIME.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME encrypted file
gl: Ficheiro cifrado con S/MIME

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Files (*.p7m)
gl: Ficheiros S/MIME (*.p7m)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Files (*.p7m *.pem)
gl: Ficheiros S/MIME (*.p7m *.pem)

[ctx: @info:tooltip]
en: The resulting files are written to this directory.
gl: Os ficheiros resultantes escríbense neste cartafol.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: Output directory
gl: Cartafol de saída

[ctx: @action:button]
en: Sign
gl: Asinar

[ctx: @action:button]
en: Encrypt
gl: Cifrar

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt
gl: Asinar ou cifrar

en: Next
gl: Seguinte

[ctx: @title]
en: Results
gl: Resultados

[ctx: @title]
en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
gl: Aquí aparecen o estado e a evolución das operacións criptográficas.

en: &Sign as:
gl: A&sinar como:

en: Encrypt for me:
gl: Cifrar para min:

[ctx: @label]
en: Encrypt for others:
gl: Cifrar para outros:

[ctx: @option:check]
en: Encrypt with password:
gl: Cifrar cun contrasinal:

[ctx: Tooltip information for symmetric encryption]
en: Additionally to the keys of the recipients you can encrypt your data with a password. Anyone who has the password can read the data without any secret key. Using a password is <b>less secure</b> then public key cryptography. Even if you pick a very strong password.
gl: Ademais das chaves dos destinatarios pode cifrar os seus datos cun contrasinal. Calquera que teña o contrasinal pode ler os datos sen ningunha chave secreta. Usar un contrasinal é <b>menos seguro</b> que a criptografía de chave pública. Incluso se escolle un contrasinal moi seguro.

[ctx: @info]
en: Anyone you share the password with can read the data.
gl: Calquera con quen comparta o contrasinal pode ler os datos.

[ctx: text for screen readers]
en: recipient key
gl: chave destinataria

en: Usable for Signing
gl: Asinantes

en: Certificates that can be used for signing
gl: Certificados que poden usarse para asinar.

en: Usable for Encryption
gl: Cifrante

en: Certificates that can be used for encryption
gl: Certificados que poden usarse para cifrar.

[ctx: @info]
en: This certificate is expired.
gl: O certificado caducou.

[ctx: @info]
en: This certificate expires today.
gl: O certificado caduca hoxe.

[ctx: @info]
en: This certificate expires tomorrow. | This certificate expires in %1 days.
gl[0]: O certificado caduca mañá.
gl[1]: O certificado caduca en %1 días.

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for encryption.
gl: O certificado non é posíbel usalo para cifrar.

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for signing.
gl: O certificado non é posíbel usalo para asinar.

en: Could not find a key for the following recipients:
gl: Non foi posíbel atopar unha chave para as seguintes persoas destinatarias:

[ctx: @title:window]
en: Failed to find some keys
gl: Non foi posíbel atopar algunhas chaves

[ctx: @info]
en: This certificate is revoked.
gl: O certificado revogouse.

[ctx: %1=protocol (S/Mime, OpenPGP), %2=certificate]
en: Sign using %1: %2
gl: Asinar usando %1: %2

en: No certificate selected
gl: Non se seleccionou ningún certificado

en: Sign and encrypt (OpenPGP only)
gl: Asinar e cifrar (só OpenPGP)

en: Encrypt only
gl: Só cifrar

en: Sign only
gl: Só asinar

en: Encryption Options
gl: Opcións de cifrado

en: Text output (ASCII armor)
gl: Saída de texto (ASCII armor)

en: Signing Options
gl: Opcións de sinatura

en: Signer:
gl: Asinante:

en: Change Signing Certificates...
gl: Cambiar os certificados de sinatura…

en: <b>Choose Operation to be Performed</b>
gl: <b>Escolla a operación que queira realizar</b>

[ctx: @title:window]
en: Select Signing Certificates
gl: Seleccionar certificados de sinatura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCO)
en: Remember these as default for future operations
gl: Lembrar estes como predeterminados para operacións futuras.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pgpLabel)
en: OpenPGP Signing Certificate:
gl: Certificado de sinatura OpenPGP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmsLabel)
en: S/MIME Signing Certificate:
gl: Certificado de sinatura S/MIME:

[ctx: Caption for an unknown key/certificate where only ID is known.]
en: Unknown Recipient:
gl: Destinatario descoñecido:

[ctx: @action:button]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: @info:tooltip]
en: Search on keyserver
gl: Buscar nun servidor de chaves.

[ctx: @info:tooltip]
en: The data was encrypted to this key / certificate.
gl: Os datos cifráronse para esta chave ou certificado.

en: The following errors and warnings were recorded:
gl: Rexistráronse os erros e advertencias seguintes:

[ctx: @title:window]
en: Checksum Verification Errors
gl: Erros de comprobación da suma de comprobación

en: No errors occurred
gl: Non se produciu ningún erro

en: One error occurred | %1 errors occurred
gl[0]: Produciuse un erro
gl[1]: Producíronse %1 erros

en: Progress:
gl: Evolución:

[ctx: Show Errors]
en: Show
gl: Amosar

[ctx: @action:button]
en: &Next
gl: Segui&nte

en: Back
gl: Atrás

en: Call to NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
gl: A chamada a NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() é ambigua.

en: Signing canceled.
gl: Cancelouse a sinatura.

en: Signing failed: %1
gl: A sinatura fallou: %1

en: Signing succeeded.
gl: Asinouse sen problemas.

en: Archive and Sign Files
gl: Arquivar e asinar ficheiros

en: Sign Files
gl: Asinar ficheiros

en: Archive and Encrypt Files
gl: Arquivar e cifrar ficheiros

en: Encrypt Files
gl: Cifrar ficheiros

en: Archive and Sign/Encrypt Files
gl: Arquivar e asinar ou cifrar ficheiros

en: Sign/Encrypt Files
gl: Asinar/Cifrar ficheiros

[ctx: base name of an archive file, e.g. archive.zip or archive.tar.gz]
en: archive
gl: arquivo

en: Caught unexpected exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1
gl: Recolleuse unha excepción inesperada en SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1

en: Caught unknown exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared
gl: Recolleuse unha excepción descoñecida en SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared

[ctx: @info]
en: Signing and encryption canceled.
gl: Canceláronse a sinatura e o cifrado.

[ctx: @info]
en: Signing canceled.
gl: Cancelouse a sinatura.

[ctx: @info]
en: Encryption canceled.
gl: Cancelouse o cifrado.

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
gl: Non foi posíbel asinar e cifrar <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
gl: Non foi posíbel asinar e cifrar <filename>%1</filename> e <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign and encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
gl[0]: Non foi posíbel asinar e cifrar <filename>%2</filename> e %1 outro: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
gl[1]: Non foi posíbel asinar e cifrar <filename>%2</filename> e %1 outros: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
gl: Non foi posíbel asinar <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
gl: Non foi posíbel asinar <filename>%1</filename> e <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
gl[0]: Non foi posíbel asinar <filename>%2</filename> e %1 outro: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
gl[1]: Non foi posíbel asinar <filename>%2</filename> e %1 outros: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
gl: Non foi posíbel cifrar <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
gl: Non foi posíbel cifrar <filename>%1</filename> e <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
gl[0]: Non foi posíbel cifrar <filename>%2</filename> e %1 outro: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
gl[1]: Non foi posíbel cifrar <filename>%2</filename> e %1 outros: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
gl: Asinouse e cifrouse <filename>%1</filename> e gardouse como <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
gl: Asináronse e cifráronse <filename>%1</filename> e <filename>%2</filename> e gardáronse como <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <n> other(s) as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
gl[0]: Asináronse e cifráronse <filename>%2</filename> e %1 outro e gardáronse como <filename>%3</filename>.
gl[1]: Asináronse e cifráronse <filename>%2</filename> e %1 outro e gardáronse como <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and saved the signature in <filename>%2</filename>.
gl: Asinouse <filename>%1</filename> e a sinatura gardouse en <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved the signature in <filename>%3</filename>.
gl: Asináronse <filename>%1</filename> e <filename>%2</filename> e a sinatura gardouse en <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <n> other(s) and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 other and saved the signature in <filename>%3</filename>. | Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 others and saved the signature in <filename>%3</filename>.
gl[0]: Asináronse <filename>%2</filename> e %1 outro e a sinatura gardouse en <filename>%3</filename>.
gl[1]: Asináronse <filename>%2</filename> e %1 outros e a sinatura gardouse en <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
gl: Cifrouse <filename>%1</filename> e gardouse como <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
gl: Cifráronse <filename>%1</filename> e <filename>%2</filename> e gardáronse como <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <n> other(s) and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
gl[0]: Cifráronse <filename>%2</filename> e %1 outro e gardáronse como <filename>%3</filename>.
gl[1]: Cifráronse <filename>%2</filename> e %1 outros e gardáronse como <filename>%3</filename>.

en: Output error: %1
gl: Produciuse un erro na saída: %1

en: Cannot determine protocol for task
gl: Non é posíbel determinar o protocolo para a tarefa

[ctx: <name of first file>, ...]
en: %1, ...
gl: %1…

en: Cannot find common base directory for these files:
    %1
gl: Non é posíbel atopar un cartafol base común para estes ficheiros:
    %1

[ctx: @info]
en: Creating signed and encrypted archive ...
gl: Creando un arquivo asinado e cifrado…

[ctx: @info]
en: Creating encrypted archive ...
gl: Creando un arquivo cifrado…

[ctx: @info]
en: Creating signed archive ...
gl: Creando un arquivo asinado…

[ctx: @info]
en: Failed to sign the notepad: %1
gl: Non foi posíbel asinar o caderno: %1

[ctx: @info]
en: Failed to encrypt the notepad: %1
gl: Non foi posíbel cifrar o caderno: %1

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted and signed the notepad
gl: Cifrouse e asinouse o caderno.

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted the notepad
gl: Cifrouse o caderno.

[ctx: @info]
en: Successfully signed the notepad
gl: Asinouse o caderno.

en: Unknown exception in Task::start()
gl: Excepción descoñecida en Task::start()

[ctx: @title:window]
en: Verify Checksum Results
gl: Resultados da comprobación da suma de comprobación

en: Cannot find checksums file for file %1
gl: Non é posíbel atopar o ficheiro coas sumas de comprobación do ficheiro %1

en: Verifying checksums (%2) in %1
gl: Estanse a comprobar as sumas de comprobación (%2) de %1

[ctx: @title:window]
en: Advanced Settings
gl: Configuración avanzada

[ctx: @title:group]
en: Key Material
gl: Material clave

en: Algorithm:
gl: Algoritmo:

[ctx: @title:group]
en: Certificate Usage
gl: Uso do certificado

[ctx: @option:check]
en: Signing
gl: Sinatura

[ctx: @option:check]
en: Encryption
gl: Cifrado

[ctx: @option:check]
en: Authentication
gl: Autenticación

[ctx: @option:check]
en: Valid until:
gl: Válido ata:

[ctx: @title:window]
en: Add Subkey
gl: Engadir unha subchave

en: Expiration of primary key: %1
gl: Caducidade da clave primaria: %1

[ctx: Default Algorithm]
en: Default
gl: Predeterminado

[ctx: title:window]
en: Add User ID
gl: Engadir un identificador de persoa usuaria

en: Enter a name and an email address to use for the user ID.
gl: Escriba un nome e un enderezo de correo electrónico para usar para o identificador de persoa usuaria.

en: Enter a name and/or an email address to use for the user ID.
gl: Escriba un nome e/ou un enderezo de correo electrónico para usar para o identificador de persoa usuaria.

en: Enter a name or an email address.
gl: Escriba un nome ou un enderezo de correo electrónico.

en: There is a problem.
gl: Hai un problema.

[ctx: @info]
en: <div>This is how the new user ID will be stored in the certificate:</div><center><strong>%1</strong></center>
gl: <div>Así é como se almacenará no certificado o novo identificador de persoa usuaria:</div><center><strong>%1</strong></center>

[ctx: @action:button]
en: Update
gl: Actualizar

[ctx: @action:button]
en: Generate Revocation Certificate
gl: Xerar un certificado de revogación

en: A revocation certificate is a file that serves as a "kill switch" to publicly declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible to retract such a revocation certificate once it has been published.
gl: Un certificado de revogación é un ficheiro que serve de «interruptor de matar» para declarar publicamente que unha chave non debe usarse máis. Unha vez publicado o certificado de revogación, non pode dar volta atrás.

[ctx: @action:button]
en: Change Passphrase
gl: Cambiar a frase de paso

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate
gl: Certificado OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: S/MIME Certificate
gl: Certificado S/MIME

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the CRLs and do a full validation check of the certificate.
gl: Actualizar os CRL e realizar unha comprobación completa de validación do certificado.

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the key from external sources.
gl: Actualizar a chave de fontes externas.

en: (required)
gl: (requirido)

en: (optional)
gl: (opcional)

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.
gl: Requírese <interface>%1</interface>, pero está baleiro.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
gl: Requírese <interface>%1</interface>, pero está baleiro.<nl/>Regra de administración local: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.
gl: <interface>%1</interface> está incompleto.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
gl: <interface>%1</interface> está incompleto.<nl/>Regra de administración local: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.
gl: <interface>%1</interface> é incorrecto.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
gl: <interface>%1</interface> é incorrecto.<nl/>Regra de administración local: <icode>%2</icode>

en: User ID:
gl: Identificador de usuaria:

en: Trust level:
gl: Nivel de confianza:

en: Valid from:
gl: Válido desde:

en: Valid until:
gl: Correcto ata:

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the end of the validity period
gl: Cambiar o fin do período de validez.

[ctx: @action:button]
en: Change Validity
gl: Cambiar a validez

en: Status:
gl: Estado:

en: Fingerprint:
gl: Pegada dixital:

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the fingerprint to the clipboard
gl: Copiar a pegada no portapapeis.

[ctx: @action:button]
en: Copy fingerprint
gl: Copiar a pegada

en: Issuer:
gl: Expedición:

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the issuer certificate
gl: Amosar o certificado da entidade expedidora.

[ctx: @action:button]
en: Show certificate
gl: Amosar o certificado

en: Compliance:
gl: Cumprimento:

en: Usage:
gl: Uso:

en: Trusted introducer for:
gl: Introdutora de confianza para:

[ctx: @info:tooltip]
en: See certifications for details.
gl: Consulte as certificacións para máis información.

en: Private Key:
gl: Chave privada:

[ctx: @title:tab]
en: User IDs
gl: Identificadores de persoas usuarias

en: Related addresses
gl: Enderezos relacionados

[ctx: @title:tab]
en: Related Addresses
gl: Enderezos relacionados

[ctx: @title:tab]
en: Subkeys
gl: Subchaves

[ctx: @title:tab]
en: Certifications
gl: Certificacións

[ctx: @title:tab]
en: Trust Chain Details
gl: Detalles da cadea de confianza

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Dump
gl: Envorcado do certificado

[ctx: @title:tab]
en: Revokers
gl: Persoas revogadoras

[ctx: Valid until:]
en: unlimited
gl: sen límite

[ctx: not applicable]
en: n/a
gl: N/A

[ctx: As in 'this secret key is stored on smart card <serial number>']
en: smart card %1
gl: tarxeta intelixente %1

[ctx: As in 'this secret key is stored on a smart card']
en: smart card
gl: tarxeta intelixente

[ctx: key is 'offline key', i.e. secret key is not stored on this computer]
en: offline
gl: sen conexión

[ctx: As in 'this key is stored on this computer and on smart card(s)']
en: On this computer and on a smart card | On this computer and on %1 smart cards
gl[0]: Neste computador e nunha tarxeta intelixente.
gl[1]: Neste computador e en %1 tarxetas intelixentes.

[ctx: As in 'this secret key is stored on this computer']
en: on this computer
gl: neste computador

en: encryption
gl: cifrado

en: signing
gl: sinatura

en: certification
gl: certificación

en: authentication
gl: autenticación

[ctx: as in: can be used for ...]
en: qualified signatures
gl: sinaturas cualificadas

en: Updating...
gl: Actualizando…

en: Common Name
gl: Nome común

en: Organization
gl: Organización

en: Street
gl: Rúa

en: City
gl: Cidade

en: State
gl: Estado

en: Country
gl: País

en: The issuer certificate could not be found locally.
gl: Non foi posíbel atopar en local o certificado de entidade expedidora.

en: Please select one or more of the following certificates:
gl: Seleccione un ou máis dos certificados seguintes:

en: Please select one of the following certificates:
gl: Seleccione un dos certificados seguintes:

[ctx: @action:button]
en: Reload
gl: Cargar de novo

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh certificate list
gl: Actualizar a lista de contactos.

[ctx: @action:button]
en: Import...
gl: Importar…

[ctx: @info:tooltip]
en: Import certificate from file
gl: Importar un certificado dun ficheiro.

en: Import certificate
gl: Importar o certificado

[ctx: @action:button]
en: Lookup...
gl: Consultar…

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up certificate on server
gl: Consultar o certificado no servidor.

en: Look up certificate
gl: Consultar o certificado

[ctx: @action:button]
en: New...
gl: Novo…

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new OpenPGP certificate
gl: Crear un novo certificado OpenPGP.

en: Create certificate
gl: Crear un certificado

[ctx: @action:button]
en: Groups...
gl: Grupos…

[ctx: @info:tooltip]
en: Manage certificate groups
gl: Xestionar os grupos de certificados.

en: Manage groups
gl: Xestionar os grupos

[ctx: @title:window]
en: Certificate Selection
gl: Selección de certificados

en: Certify
gl: Certificar

[ctx: @title:window arg is name, email of certificate holder]
en: Certify Certificate: %1
gl: Certificar o certificado: %1

[ctx: @title:window Certify Certificate Group <group name>]
en: Certify Certificate Group %1
gl: Certificar o grupo de certificados %1

en: Verify the fingerprint, mark the user IDs you want to certify, and select the key you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprint clearly identifies the key and its owner.</i>
gl: Verifique a pegada, marque os identificadores de persoa usuaria que queira certificar e seleccione a chave coa que quere certificalos.<br><i>Nota: só a pegada identifica claramente a chave e o seu dono.</i>

en: Certify with:
gl: Certificar con:

[ctx: @action:button]
en: Set Owner Trust
gl: Definir a confianza de a quen pertence

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to set the trust level of the selected certification key to ultimate trust. This is what you usually want to do for your own keys.
gl: Prema para definir o nivel de confianza da chave de certificación seleccionada como confianza máxima. Isto é o que adoita facerse coas chaves propias.

[ctx: @info]
en: One or more certificates cannot be certified.
gl: Non é posíbel certificar un ou máis certificados.

en: User IDs
gl: Identificadores de persoas usuarias

[ctx: @title:column]
en: User ID
gl: Identificador de persoa usuaria

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Show advanced options
gl: Amosar as opcións avanzadas

en: Certify for everyone to see (exportable)
gl: Certificar para que o vexan todos (exportábel)

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option, if you want to share your certifications with others. If you just want to mark certificates as certified for yourself, then you can uncheck it.
gl: Marce esta opción se quere compartir as certificacións con outra xente. Se só quere marcar certificados como que están certificados por vostede, pode desmarcala.

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish in internal directory
gl: Publicar no directorio interno.

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish to %1
gl: Publicar en %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option if you want to upload your certifications to a certificate directory after successful certification.
gl: Marque esta opción para subir as certificacións a un directorio de certificados despois de certificalas.

en: Tags:
gl: Etiquetas:

en: You can use this to add additional info to a certification.
gl: Pode usar isto para engadir información adicional a unha certificación.

en: Tags created by anyone with full certification trust are shown in the keylist and can be searched.
gl: As etiquetas creadas por alguén con confianza de certificación total amósanse na lista de chaves e poden buscarse.

en: Expiration:
gl: Caducidade:

en: You can use this to set an expiration date for a certification.
gl: Pode usar isto para definir unha data de caducidade dunha certificación.

en: By setting an expiration date, you can limit the validity of your certification to a certain amount of time. Once the expiration date has passed, your certification is no longer valid.
gl: Definir a data de caducidade permítelle limitar a validez da certificación no tempo. Unha vez pasada a data de caducidade, a certificación deixará de ser válida.

en: Certify as trusted introducer
gl: Certificar como introdutora de confianza

en: You can use this to certify a trusted introducer for a domain.
gl: Pode usar isto para certificar unha introdutora de confianza para un dominio.

en: All certificates with email addresses belonging to the domain that have been certified by the trusted introducer are treated as certified, i.e. a trusted introducer acts as a kind of intermediate CA for a domain.
gl: Todos os certificados con enderezos de correo electrónico do dominio certificados pola introdutora de confianza trátanse como certificados, é dicir, a introdutora de confianza actúa como unha autoridade de certificación intermediaria para un dominio.

en: Domain:
gl: Dominio:

[ctx: @info]
en: Verify the fingerprints, mark the user IDs you want to certify, and select the certificate you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprints clearly identify the certificate and its owner.</i>
gl: Verifique as pegadas, marque os identificadores de persoa usuaria que queira certificar e seleccione o certificado co que certificalos.<br><i>Nota: só as pegadas identifican claramente o certificado e a quen pertence.</i>

[ctx: @title:column]
en: Fingerprint
gl: Pegada

[ctx: @info:tooltip]
en: S/MIME certificates cannot be certified.
gl: Os certificados S/MIME non é posíbel certificalos.

[ctx: @info:tooltip]
en: Expired or revoked certificates cannot be certified.
gl: Os certificados caducados ou revogados non é posíbel certificalos.

en: Is this your own key?
gl: É a súa propia chave?

en: <p>Changing the certification trust of the key <b>%1</b> failed:</p><p>%2</p>
gl: <p>Non foi posíbel cambiar a confianza de certificación da chave <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

[ctx: @title:window]
en: Certification Trust Change Failed
gl: Non foi posíbel cambiar a confianza de certificación

en: Owner trust set successfully.
gl: Definiuse a confianza na persoa dona.

[ctx: @option:radio]
en: Delete secret key from disk.
gl: Eliminar a chave secreta do disco.

[ctx: @option:radio]
en: Keep secret key on disk.
gl: Manter a chave secreta no disco.

[ctx: @option:radio]
en: Make a backup of the secret key to a file.
gl: Salvagardar a chave secreta nun ficheiro.

[ctx: @option:radio]
en: Make a printed backup of the secret key.
gl: Imprimir unha salvagarda da chave secreta.

[ctx: @option:radio]
en: I already have a backup of the secret key.
gl: Xa teño unha salvagarda da chave secreta.

[ctx: @action:button]
en: Copy to Card
gl: Copiar na tarxeta

[ctx: @title:dialog]
en: Copy Key to Smartcard
gl: Copiar a chave na tarxeta intelixente

[ctx: @info]
en: <para>Selected Key: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Selected Smartcard: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Choose one of the following options to continue:</para>
gl: <para>Chave seleccionada: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Tarxeta intelixente seleccionada: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Escolla unha das seguintes opcións para continuar:</para>

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Configuration Overview
gl: Resumo da configuración de GnuPG

[ctx: @action:button]
en: Run Command
gl: Executar a orde

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
gl: Copiar no portapapeis

[ctx: @action:button]
en: Save to File
gl: Gardar nun ficheiro

[ctx: @info]
en: Exit code: %1
gl: Código de saída: %1

en: The certificate is part of a group. Deleting it may prevent this recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of a group. Deleting them may prevent these recipients from decrypting messages to:
gl[0]: Este certificado é parte dun grupo. Eliminalo pode impedir a esta persoa receptora descifrar as mensaxes a:
gl[1]: Estes certificados son parte dun grupo. Eliminalos pode impedir a estas persoas receptoras descifrar as mensaxes a:

en: The certificate is part of several groups. Deleting it may prevent the recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of several groups. Deleting them may prevent the recipients from decrypting messages to:
gl[0]: Este certificado é parte de varios grupos. Eliminalo pode impedir á persoa receptora descifrar as mensaxes a:
gl[1]: Estes certificados son parte de varios grupos. Eliminalos pode impedir ás persoas receptoras descifrar as mensaxes a:

[ctx: @info]
en: <para>When you delete CA certificates (both root CAs and intermediate CAs), the certificates issued by them will also be deleted.</para><para>This can be nicely seen in <application>Kleopatra</application>'s hierarchical view mode: In this mode, if you delete a certificate that has children, those children will also be deleted. Think of CA certificates as folders containing other certificates: When you delete the folder, you delete its contents, too.</para>
gl: <para>Cando se eliminan certificados de CA (tanto de CA raíz como de CA intermediarias), tamén se eliminan os certificados emitidos por elas.</para><para>Isto pódese ver claramente no modo de vista xerárquico de <application>Kleopatra</application>: Neste modo, se se elimina un certificado que teña fillos, eses fillos tamén se eliminan. Imaxine os certificados de CA como cartafoles que conteñan outros certificados: Cando se elimina o cartafol, elimínase tamén o seu contido.</para>

en: The following certificate was selected for deletion: | The following certificates were selected for deletion:
gl[0]: O seguinte certificado seleccionouse para eliminar:
gl[1]: Os seguintes certificados seleccionáronse para eliminar:

en: The following certificate will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select it (<a href="whatsthis://">Why?</a>): | The following certificates will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select them (<a href="whatsthis://">Why?</a>):
gl[0]: O seguinte certificado eliminarase aínda que <b>non</b> o seleccionou explicitamente (<a href="whatsthis://">motivo</a>):
gl[1]: Os seguintes certificados eliminaranse aínda que <b>non</b> os seleccionou explicitamente (<a href="whatsthis://">motivo</a>):

en: The certificate to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | All of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
gl[0]: O certificado a eliminar é o seu propio. Contén material de chaves privadas, que resulta necesario para descifrar comunicacións pasadas cifradas con ese certificado e non se debería, polo tanto, eliminar.
gl[1]: Todos os certificados a eliminar son os seus propios. Conteñen material de chaves privadas, que resulta necesario para descifrar comunicacións pasadas cifradas con eses certificados e non se deberían, polo tanto, eliminar.

en: One of the certificates to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | Some of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
gl[0]: Un dos certificados a eliminar é o seu propio. Contén material de chaves privadas, que resulta necesario para descifrar comunicacións pasadas cifradas con ese certificado e non se debería, polo tanto, eliminar.
gl[1]: Algúns dos certificados a eliminar son os seus propios. Conteñen material de chaves privadas, que resulta necesario para descifrar comunicacións pasadas cifradas con eses certificados e non se deberían, polo tanto, eliminar.

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Deletion
gl: Eliminación de chave secreta

[ctx: @info as in 'this certificate is unusable']
en: unusable
gl: Non usábel

[ctx: @info:tooltip]
en: This certificate cannot be used for encryption.
gl: O certificado non pode usarse para cifrar.

[ctx: Name of a group of keys]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: @title]
en: Available Keys
gl: Chaves dispoñíbeis

[ctx: @label]
en: Search available keys
gl: Buscar entre as chaves dispoñíbeis

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of available keys for keys matching the search term.
gl: Buscar na lista de chaves dispoñíbeis chaves que correspondan co termo de busca.

en: Filter certificates by category
gl: Filtrar os certificados por categoría

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that belong to the selected category.
gl: Amosar só certificados que pertencen á categoría seleccionada.

en: available keys
gl: chaves dispoñíbeis

[ctx: @action:button]
en: Add Selected Keys
gl: Engadir as chaves seleccionadas

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the selected keys to the group
gl: Engadir as chaves seleccionadas ao grupo.

[ctx: @action:button]
en: Remove Selected Keys
gl: Retirar as chaves seleccionadas

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected keys from the group
gl: Retiras as chaves seleccionadas do grupo.

[ctx: @title]
en: Group Keys
gl: Chaves de grupo

[ctx: @label]
en: Search group keys
gl: Buscar chaves de grupo

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of group keys for keys matching the search term.
gl: Buscar na lista de chaves de grupo chaves que correspondan co termo de busca.

en: group keys
gl: chaves de grupo

[ctx: @title:window]
en: Edit Group
gl: Editar o grupo

en: Please select until when the subkey should be valid:
gl: Seleccione ata cando debería valer a subchave:

en: Please select until when the certificate should be valid:
gl: Seleccione ata cando debería valer o certificado:

[ctx: @option:radio]
en: Unlimited validity
gl: Validez ilimitada.

[ctx: The placeholders are dates]
en: Valid until (between %1 and %2):
gl: Validez ata (entre %1 e %2):

en: Also update the validity period of the subkeys
gl: Actualizar tamén o período de validez das subchaves

[ctx: Valid until DATE]
en: Valid until %1
gl: Válida ata %1

[ctx: @title:window]
en: Change Validity Period
gl: Cambiar o período de validez

[ctx: The placeholder is a date]
en: Same validity as the primary key (%1)
gl: Mesma validez que a chave principal (%1).

[ctx: 'unlimited' means 'forever', here]
en: Same validity as the primary key (unlimited)
gl: Mesma validez que a chave principal (sem límite).

en: Exporting ...
gl: Exportando…

[ctx: %1 is error message]
en: Failed to export: '%1'
gl: Non foi posíbel exportar: «%1»

[ctx: @title:window]
en: Export
gl: Exportar

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: @label:textbox]
en: EMail:
gl: Correo electrónico:

en: Invalid EMail
gl: Correo electrónico incorrecto

[ctx: @label:textbox]
en: Algorithm:
gl: Algoritmo:

[ctx: @option:check]
en: Backup encryption key
gl: Facer unha salvagarda da chave de cifraxe.

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup the encryption key in a file.
gl: Facer unha salvagarda da chave de cifraxe nun ficheiro.

en: You will be asked for a passphrase to protect that file during key generation.
gl: Pediráselle unha frase de paso para protexer o ficheiro durante a xeración da chave.

[ctx: @title:window]
en: Group Details
gl: Detalles do grupo

en: Note: This group is defined in the configuration files of gpg.
gl: Nota: o grupo está definido nos ficheiros de configuración de gpg.

en: Find:
gl: Atopar:

en: Search
gl: Buscar

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Deselect All
gl: Anular a selección

en: Details...
gl: Detalles…

en: Save As...
gl: Gardar como…

[ctx: @title:column]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title:column]
en: Email
gl: Correo electrónico

[ctx: @title:column]
en: Valid From
gl: Válida desde

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
gl: Válida ata

[ctx: @title:column]
en: Protocol
gl: Protocolo

[ctx: @title:column]
en: Key ID
gl: Identificador de chave

[ctx: @title:column]
en: Origin
gl: Orixe

[ctx: @title:window]
en: Lookup on Server
gl: Consultar no servidor

en: Import
gl: Importar

[ctx: @info]
en: Enter a search term to search for matching certificates.
gl: Escriba un termo de busca para buscar certificados que coincidan.

[ctx: @info]
en: Enter an email address to search for matching certificates.
gl: Escriba un enderezo de correo electrónico para buscar certificados que coincidan.

en: Keyserver
gl: Servidor de chaves

[ctx: title:window]
en: Revoke Certificate
gl: Revogar o certificado

[ctx: @option:radio]
en: Certificate has been compromised
gl: O certificado estivo exposto.

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is superseded
gl: O certificado suplantouse.

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is no longer used
gl: O certificado xa non se usa.

[ctx: @option:radio]
en: For a different reason
gl: Outro motivo.

[ctx: @title]
en: Reason for Revocation (optional)
gl: Motivo da revogación (opcional)

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to internal directory
gl: Enviar o certificado revogado ao directorio interno.

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to %1
gl: Enviar o certificado revogado a %1.

[ctx: @label:textbox]
en: Description (optional):
gl: Descrición (opcional):

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certificate
gl: Revogar o certificado

en: Error: The description must not contain empty lines.
gl: Erro: a descrición non pode conter liñas baleiras.

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the following certificate:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true'>The revocation will take effect immediately and cannot be reverted.</emphasis></para><para>Consequences: <list><item>You can still decrypt everything encrypted for this certificate.</item><item>You cannot sign anything with this certificate anymore.</item><item>You cannot certify other certificates with it anymore.</item><item>Other people can no longer encrypt with it after receiving the revocation.</item></list></para>
gl: <para>Está a piques de revogar o seguinte certificado:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true'>A revogación será inmediata e non pode reverterse.</emphasis></para><para>Consecuencias:<list><item>Aínda pode descifrar todo o que se cifrase para este certificado.</item><item>Xa non pode asinar nada con este certificado.</item><item>Xa non pode certificar outros certificados con este certificado.</item><item>Outra xente xa non pode cifrar con el tras recibir a revogación.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Revokers
gl: Persoas revogadoras

[ctx: text for screen readers for an unknown name]
en: unknown name
gl: nome descoñecido

[ctx: text for screen readers for an unknown email]
en: unknown email
gl: enderezo de correo electrónico descoñecido

en: Skipped
gl: Saltado

en: Passed
gl: Aprobado

en: Test Name
gl: Nome da proba

en: Result
gl: Resultado

en: (select test first)
gl: (seleccione primeiro a proba)

[ctx: @info]
en: <para>These are the results of the Kleopatra self-test suite. Click on a test for details.</para><para>Note that all but the first failure might be due to prior tests failing.</para>
gl: <para>Estes son os resultados do conxunto de probas automáticas de Kleopatra. Prema unha proba para ver os detalles.</para><para>Teña en conta que todos os fallos, a excepción do primeiro, poderían deberse a que fallasen as probas anteriores.</para>

en: test results
gl: resultados da proba

[ctx: @title:group]
en: Details
gl: Detalles

[ctx: @title:group]
en: Proposed Corrective Action
gl: Acción correctiva proposta

[ctx: @action:button]
en: Do It
gl: Facelo

[ctx: @option:check]
en: Show all test results
gl: Amosar todos os resultados das probas

[ctx: @option:check]
en: Run these tests at startup
gl: Executar estas probas no inicio

[ctx: @action:button]
en: Continue
gl: Continuar

[ctx: @action:button]
en: Rerun Tests
gl: Repetir as probas

[ctx: @title:window]
en: Self Test
gl: Probarse

[ctx: @info]
en: No NullPin found. <warning>If this PIN was not set by you personally, the card might have been tampered with.</warning>
gl: Non se atopou NullPin. <warning>Se vostede non configurou persoalmente este PIN, pode que alguén argallase nel.</warning>

[ctx: @info]
en: Canceled setting PIN.
gl: Cancelouse a configuración do PIN.

[ctx: @info]
en: There was an error setting the PIN: <message>%1</message>.
gl: Produciuse un erro ao configurar o PIN:<message>%1</message>.

[ctx: @info]
en: PIN set successfully.
gl: O PIN configurouse correctamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainLB)
en: <p>On this SmartCard, there is space for two certificates:
    <ol>
    <li>A normal certificate</li>
    <li>A special certificate for making <em>qualified signatures</em> according to the German Signaturgesetz</li>
    </ol>
    You need to set initial PINs before you can use them.</p>
gl: <p>Nesta tarxeta intelixente hai espazo para dous certificados:
    <ol>
    <li>Un certificado normal</li>
    <li>Un certificado especial para crear <em>sinaturas cualificadas</em> de acordo coa Signaturgesetz alemá</li>
    </ol>
    Hai que definir os PIN iniciais para poder usalos.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nksLB)
en: Step 1: Set the initial PIN for the first certificate ("NKS"):
gl: Paso 1: Definir o PIN inicial do primeiro certificado («NKS»):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nksPB)
en: Set Initial PIN (NKS)
gl: Definir o PIN inicial (NKS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sigGLB)
en: Step 2: Set the initial PIN for the qualified signature certificate ("SigG"):
gl: Paso 2: Definir o PIN inicial do certificado de sinatura cualificado («SigG»):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sigGPB)
en: (optional) Set Initial PIN (SigG)
gl: (opcional) Definir o PIN inicial (SigG)

[ctx: @info:status]
en: Loading smart cards...
gl: Cargando as tarxetas intelixentes…

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card %1...
gl: Actualizando a tarxeta intelixente %1…

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card...
gl: Actualizando a tarxeta intelixente…

[ctx: @info:status]
en: Importing certificates from smart cards...
gl: Importando os certificados de tarxetas intelixentes…

[ctx: @title:window]
en: Manage Smart Cards
gl: Xestionar as tarxetas intelixentes

[ctx: @label]
en: Subkeys
gl: Subchaves

[ctx: @title:column]
en: Status
gl: Estado

[ctx: @title:column]
en: Usage
gl: Uso

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
gl: Algoritmo

[ctx: @title:column]
en: Storage
gl: Almacenamento

[ctx: @title:column]
en: Keygrip
gl: Identificador de clave pública

[ctx: @action:button]
en: Add subkey
gl: Engadir unha subchave

[ctx: @action:button]
en: Change validity
gl: Cambiar a validez

[ctx: @action:button]
en: Export OpenSSH key
gl: Exportar a chave de OpenSSH

[ctx: @action:button]
en: Restore printed backup
gl: Restaurar a salvagarda impresa

[ctx: @action:button]
en: Transfer to smartcard
gl: Transferir a unha tarxeta intelixente

[ctx: @action:button]
en: Export secret subkey
gl: Exportar a subchave secreta

[ctx: @action:button]
en: Add ADSK
gl: Engadir unha ADSK

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate. By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate, if the client encrypting the message supports this functionality.
gl: Engadir ao certificado a ADSK indicada na configuración de GnuPG. Facelo permite que a persoa dona da ADSK descifre todas as novas mensaxes cifradas para o certificado se o cliente que cifre esas mensaxes permite esta funcionalidade.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show more options
gl: Amosar máis opcións

en: Change validity
gl: Cambiar a validez

en: Export OpenSSH key
gl: Exportar a chave de OpenSSH

en: Transfer to smartcard
gl: Transferir a unha tarxeta intelixente

en: Export secret subkey
gl: Exportar a subchave secreta

[ctx: smart card <serial number>]
en: smart card %1
gl: tarxeta intelixente %1

en: smart card
gl: tarxeta intelixente

en: on this computer
gl: neste computador

[ctx: unknown storage location]
en: unknown
gl: descoñecida

en: Issuer Certificate Not Found (%1)
gl: Non se atopou o certificado do expendedor ( %1)

en: Searching for updates...
gl: Buscando actualizacións…

[ctx: @info]
en: No update found in the available version database.
gl: Non se atopou ningunha actualización na versión de base de datos dispoñíbel.

[ctx: @title]
en: Up to date
gl: Actualizado

[ctx: %1 is the version number]
en: Version %1 is available.
gl: A versión %1 está dispoñíbel.

[ctx: Link to NEWS style changelog]
en: See the <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">new features</a>.
gl: Consulte as <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">novas funcionalidades</a>.

[ctx: @title:window]
en: Update Available
gl: Actualización dispoñíbel

[ctx: @option:check]
en: Show this notification for future updates.
gl: Amosar esta notificación para actualizacións futuras.

[ctx: @action:button]
en: &Get update
gl: &Obter a actualización

[ctx: @action:button]
en: Add User ID
gl: Engadir un identificador de persoa usuaria

[ctx: @action:button]
en: Revoke User ID
gl: Revogar o identificador de persoa usuaria

[ctx: @action:button]
en: Flag as Primary
gl: Marcar como principal

[ctx: @info:tooltip]
en: Flag the selected user ID as the primary user ID of this key.
gl: Marcar o identificador de persoa usuaria como o principal desta chave.

[ctx: @action:button]
en: Certify User IDs
gl: Certificar os identificadores de persoa usuaria

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certifications
gl: Revogar as certificacións

en: Name
gl: Nome

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Trust Level
gl: Nivel de confianza

en: Origin
gl: Orixe

en: Tags
gl: Etiquetas

[ctx: text for screen readers for an empty email address]
en: no email
gl: sen enderezo de correo electrónico

en: never
gl: nunca

en: Signing
gl: Sinatura

en: First message
gl: Primeira mensaxe

en: Last message
gl: Última mensaxe

en: Message count
gl: Número de mensaxes

en: Encryption
gl: Cifrado

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis> ?</para>
gl: <para>Seguro que quere revogar o identificador de persoa usuaria<nl/><emphasis>%1</emphasis> ?</para>

[ctx: @action:inmenu]
en: Flag as Primary User ID
gl: Marcar como identificador de persoa usuaria principal

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User IDs...
gl: Certificar os identificadores de persoa usuaria…

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User ID... | Certify User IDs...
gl[0]: Certificar o identificador de persoa usuaria…
gl[1]: Certificar os identificadores de persoa usuaria…

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certifications...
gl: Revogar as certificacións…

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certification... | Revoke Certifications...
gl[0]: Revogar a certificación…
gl[1]: Revogar as certificacións…

[ctx: @action:inmenu]
en: Publish at Mail Provider ...
gl: Publicar no fornecedor de correo…

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke User ID
gl: Revogar o identificador de persoa usuaria

en: User IDs and certifications
gl: Identificadores de persoa usuaria e certificacións

[ctx: @info]
en: Certifications are not available before the certificate is imported.
gl: As certificacións non están dispoñíbeis antes de importar o certificado.

[ctx: @action]
en: Show Certificate Details
gl: Amosar os detalles do certificado

[ctx: @action]
en: Add Certification
gl: Engadir unha certificación

[ctx: @action]
en: Revoke Certification
gl: Revogar a certificación

[ctx: @action:button]
en: Fetch Missing Keys
gl: Obter as chaves que falten

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up and import all keys that were used to certify the user IDs of this key
gl: Consultar e importar todas as chaves que se usaron para certificar os identificadores de persoa usuaria desta chave

[ctx: label:checkbox]
en: Show only my own certifications
gl: Amosar só as miñas certificacións.

en: You cannot revoke this certification because it wasn't made with one of your keys (or the required secret key is missing).
gl: Non pode revogar esta certificación porque non se fixo cunha das súas chaves (ou falta a chave secreta necesaria).

[ctx: @info:tooltip]
en: Revocation of self-certifications is currently not possible.
gl: Non é posíbel revogar as auto-certificacións actualmente.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this revocation certification. (But you can re-certify the corresponding user ID.)
gl: Non pode revogar este certificado de revogación. Pero pode certificar de novo o identificador de persoa usuaria correspondente.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this expired certification.
gl: Non pode revogar esta certificación caducada.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this invalid certification.
gl: Non pode revogar esta certificación non válida.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this certification because the required secret key is not available.
gl: Non pode revogar esta certificación porque a chave secreta necesaria non está dispoñíbel.

en: You cannot revoke any of the certifications of this user ID. Select any of the certifications for details.
gl: Non pode revogar ningunha das certificacións deste identificador de persoa usuaria. Seleccione calquera das certificacións para máis información.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while loading the certifications: <message>%1</message></para>
gl: <para>Produciuse un erro ao cargar as certificacións:<message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: Certifications Loading Failed
gl: Fallou a carga das certificacións

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptVerifyPopupGeometry), group (EMailOperations)
en: Decrypt/Verify Popup Geometry
gl: Xeometría da xanela emerxente de descifrar ou verificar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DecryptVerifyPopupGeometry), group (EMailOperations)
en: The remembered size and position of the Decrypt/Verify Result Popup used by clients which do not support inline display of D/V results, such as MS Outlook.
gl: O tamaño e posición lembrados do aviso de resultados de descifrar ou verificar usado por clientes que non admiten a visualización en liña de resultados de D/V, como o Outlook de MS.

note: i18n: ectx: label, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Use pgp as the default extension for generated OpenPGP files
gl: Usar pgp como extensión predeterminada dos ficheiros xerados por OpenPGP

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Set this to make kleopatra default to pgp file extensions for OpenPGP files.
gl: Escolla isto para que Kleopatra cree de maneira predeterminada extensións de ficheiro pgp para os ficheiros OpenPGP.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDecryptVerify), group (FileOperations)
en: Automatically start operation based on input detection for decrypt/verify.
gl: Iniciar operacións automaticamente en base á detección da entrada para descifrar ou verificar.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoDecryptVerify), group (FileOperations)
en: With this option set Kleopatra no longer asks you what you want to do with input files but instead automatically starts the operations it detects as applicable to the input.
gl: Con esta opción estabelecida Kleopatra deixa de preguntarlle o que quere facer cos ficheiros de entrada, e no seu lugar inicia automaticamente as operacións que detecta que corresponden á entrada.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExtractArchives), group (FileOperations)
en: Automatically extract archives after decryption.
gl: Extraer automaticamente os arquivos tras descifralos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoExtractArchives), group (FileOperations)
en: If this option is set, then Kleopatra automatically extracts file archives after decryption.
gl: Se marca esta opción, Kleopatra extrae automaticamente os arquivos de ficheiros tras descifralos.

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveCommand), group (FileOperations)
en: Use this command to create file archives.
gl: Use esta orde para crear arquivos de ficheiros.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchiveCommand), group (FileOperations)
en: When encrypting multiple files or a folder Kleopatra creates an encrypted archive with this command.
gl: Ao cifrar varios ficheiros ou un cartafol, Kleopatra crea un arquivo cifrado con esta orde.

note: i18n: ectx: label, entry (AddASCIIArmor), group (FileOperations)
en: Create signed or encrypted files as text files.
gl: Crear ficheiros asinados ou cifrados como ficheiros de texto.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AddASCIIArmor), group (FileOperations)
en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
gl: Defina esta opción para codificar ficheiros cifrados ou asinados como texto codificado en base64. Así poden abrirse nun editor ou enviarse no corpo dunha mensaxe de correo. Isto aumentará o tamaño do ficheiro nun terzo.

note: i18n: ectx: label, entry (DontUseTmpDir), group (FileOperations)
en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
gl: Crear os ficheiros descifrados temporais no cartafol do ficheiro cifrado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DontUseTmpDir), group (FileOperations)
en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
gl: Defina esta opción para evitar usar o cartafol temporal do usuario.

note: i18n: ectx: label, entry (SymmetricEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Use symmetric encryption only.
gl: Usar só cifrado simétrico.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SymmetricEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Set this option to disable public key encryption.
gl: Marque esta opción para desactivar o cifrado da chave pública.

note: i18n: ectx: label, entry (PublicKeyEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Use public key encryption only.
gl: Usar só cifrado de chave pública.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PublicKeyEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Set this option to disable password-based encryption.
gl: Marque esta opción para desactivar o cifrado mediante contrasinal.

note: i18n: ectx: label, entry (cnPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: Placeholder for CN
gl: Marca de posición do nome común (CN)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cnPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: This text will be used as placeholder text for the common name (CN) field of S/MIME certificates.
gl: Este texto usarase como texto marcador de posición do campo de nome común (CN) dos certificados S/MIME.

note: i18n: ectx: label, entry (prefillCN), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefill CN automatically
gl: Encher automaticamente o nome común (CN)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefillCN), group (CertificateCreationWizard)
en: If true, then the common name (CN) field of S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
gl: Se se marca, o campo de nome común (CN) dos certificados S/MIME encherase automaticamente con información recollida do sistema,
    p. ex. da configuración de correo electrónico do escritorio ou, en Windows, do directorio activo.

note: i18n: ectx: label, entry (emailPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: Hint for EMAIL
gl: Consello do enderezo de correo electrónico (EMAIL)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (emailPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: This text will be shown above the email address field of OpenPGP certificates and as placeholder in that field for S/MIME certificates.
gl: Este texto amosarase sobre o campo de enderezo de correo electrónico (EMAIL) dos certificados OpenPGP e como marcador de posición dese campo dos certificados S/MIME.

note: i18n: ectx: label, entry (prefillEmail), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefill EMAIL automatically
gl: Encher automaticamente o enderezo de correo electrónico (EMAIL)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefillEmail), group (CertificateCreationWizard)
en: If true, then the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
gl: Se se marca, o campo de enderezo de correo electrónico (EMAIL) dos certificados OpenPGP e S/MIME encherase automaticamente con información recollida do sistema,
    p. ex. da configuración de correo electrónico do escritorio ou, en Windows, do directorio activo.

note: i18n: ectx: label, entry (email), group (CertificateCreationWizard)
en: Value of EMAIL
gl: Valor do enderezo de correo electrónico (EMAIL)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (email), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefilled value for the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates. This will override EMAIL_prefill. It is useful if no or unsuitable system settings are found for EMAIL_prefill.
gl: Valor enchido previamente do campo de enderezo de correo electrónico de certificados OpenPGP e S/MIME. Isto sobredefinirá EMAIL_prefill. É útil se non se atopan opcións para EMAIL_prefill ou esas opcións non son axeitadas.

note: i18n: ectx: label, entry (namePlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: Hint for NAME
gl: Consello do nome (NAME)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (namePlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: This text will be shown above the name field of OpenPGP certificates.
gl: Este texto amosarase sobre o campo de nome (NAME) dos certificados OpenPGP.

note: i18n: ectx: label, entry (prefillName), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefill NAME automatically
gl: Encher automaticamente o nome (NAME)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefillName), group (CertificateCreationWizard)
en: If true, then the name field of OpenPGP certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
gl: Se se marca, o campo de nome (NAME) dos certificados OpenPGP encherase automaticamente con información recollida do sistema,
    p. ex. da configuración de correo electrónico do escritorio ou, en Windows, do directorio activo.

note: i18n: ectx: label, entry (name), group (CertificateCreationWizard)
en: Value of NAME
gl: Valor do nome (NAME)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (name), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefilled value for the name field of OpenPGP certificates. This will override NAME_prefill. It is useful if no or an unsuitable system setting is found for NAME_prefill.
gl: Valor enchido previamente do campo de nome de certificados OpenPGP. Isto sobredefinirá NAME_prefill. É útil se non se atopa unha opción para NAME_prefill ou esa opción non é axeitada.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Default validity period
gl: Período de validez predeterminado

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Specifies the default validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
gl: Indica os días de validez predeterminado das chaves OpenPGP novas ou estendidas.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: This setting specifies how many days an OpenPGP key will be valid by default at creation or change of validity, or, in other words, after how many days the key will expire. Set this to 0 for unlimited validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then new or extended OpenPGP keys will be valid for three years (possibly clamped to the allowed minimum or maximum validity period) by default.
gl: Esta opción indica o número de días durante os que unha chave OpenPGP será válida de maneira predeterminada, ao creala ou ao cambiar a súa validez, cantos días teñen que pasar para que caduque. Defínaa como 0 para non limitar a validez. Se non define a opción ou a define cun valor negativo, de maneira predeterminada as chaves OpenPGP novas ou estendidas serán válidas durante tres anos (posibelmente acurtado ao período de validez mínimo ou máximo).

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Minimum validity period
gl: Período de validez mínimo

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Specifies the minimum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
gl: Indica os días de validez mínimos permitidos das chaves OpenPGP novas ou estendidas.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: This setting specifies the minimum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity.
gl: Esta opción indica o número mínimo de días que unha persoa usuaria pode escoller para o período de validez dos certificados de OpenPGP. Aplícase ao crear a chave ou ao cambiar a súa validez.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Maximum validity period
gl: Período de validez máximo

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Specifies the maximum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
gl: Indica os días de validez máximos permitidos das chaves OpenPGP novas ou estendidas.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: This setting specifies the maximum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then unlimited validity is allowed.
gl: Esta opción indica o número máximo de días que a persoa usuaria pode escoller como período de validez para certificados OpenPGP. Aplícase ao crear a chave ou cambiar a súa validez. Se a opción non está definida ou ten un valor negativo, permítese unha validez ilimitada.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Hide advanced settings
gl: Agochar a configuración avanzada

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: If true, hides the advanced settings button in the new certificate wizard.
gl: Se se marca, agocha o botón de configuración avanzada no asistente de novos certificados.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Certification)
en: Default certification validity
gl: Validez de certificación predeterminada

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Certification)
en: Specifies the default validity of certifications in days.
gl: Indica a validez de certificada predeterminada en días.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Certification)
en: This setting specifies how many days a certification is valid by default, or, in other words, after how many days a new certification will expire. Set this to 0 for unlimited validity of certifications.
gl: Esta opción indica o número de días durante os que unha certificación é válida de maneira predeterminada, é dicir, cantos días teñen que pasar para que caduque unha nova certificación. Defina isto como 0 para non limitar a validez das certificacións.

note: i18n: ectx: label, entry (ChecksumDefinitionId), group (ChecksumOperations)
en: Checksum program to use when creating checksum files
gl: Programa de suma de comprobación para usar ao crear as sumas de comprobación de ficheiros

note: i18n: ectx: label, entry (ShowResultsAfterSigningClipboard), group (Clipboard)
en: Show results after signing
gl: Amosar os resultados tras asinar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowResultsAfterSigningClipboard), group (Clipboard)
en: If true, then the results are shown after successfully signing the clipboard.
gl: Se se activa, os resultados amósanse tras asinar o portapapeis.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowResultsAfterEncryptingClipboard), group (Clipboard)
en: Show results after encryption
gl: Amosar os resultados tras cifrar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowResultsAfterEncryptingClipboard), group (Clipboard)
en: If true, then the results are shown after successfully encrypting the clipboard.
gl: Se se activa, os resultados amósanse tras cifrar o portapapeis.

note: i18n: ectx: label, entry (cmsEnabled), group (CMS)
en: Enable S/MIME
gl: Activar S/MIME

note: i18n: ectx: tooltip, entry (cmsEnabled), group (CMS)
en: Enables support for S/MIME (CMS).
gl: Permite S/MIME (CMS).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cmsEnabled), group (CMS)
en: If false, then Kleopatra's main UI will not offer any functionality related to S/MIME (CMS).
gl: Se non se activa, a interface principal de Kleopatra non ofrecerá ningunha funcionalidade relacionada con S/MIME (CMS).

note: i18n: ectx: label, entry (cmsCertificateCreationAllowed), group (CMS)
en: Allow S/MIME certificate creation
gl: Permitir a creación ce certificados S/MIME

note: i18n: ectx: tooltip, entry (cmsCertificateCreationAllowed), group (CMS)
en: Allows the creation of S/MIME certificate signing requests.
gl: Permite crear solicitudes de sinatura de certificado S/MIME.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cmsCertificateCreationAllowed), group (CMS)
en: If false, then Kleopatra will not offer the creation of S/MIME certificate signing requests.
gl: Se non se activa, Kleopatra non ofrecerá crear solicitudes de sinatura de certificado S/MIME.

note: i18n: ectx: label, entry (cmsSigningAllowed), group (CMS)
en: Allow signing with S/MIME certificates
gl: Permitir asinar con certificados S/MIME

note: i18n: ectx: tooltip, entry (cmsSigningAllowed), group (CMS)
en: Allows signing of text or files with S/MIME certificates.
gl: Permite asinar ficheiros ou texto con certificados S/MIME.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cmsSigningAllowed), group (CMS)
en: If false, then Kleopatra will not offer functionality for creating signatures with S/MIME certificates.
gl: Se non se activa, Kleopatra non ofrecerá funcionalidade para crear sinaturas con certificados S/MIME.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAppearanceConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show appearance configuration
gl: Amosar a configuración da aparencia

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCryptoOperationsConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show crypto operations configuration
gl: Amosar a configuración das operacións criptográficas

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDirectoryServicesConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show directory services configuration
gl: Amosar a configuración de servizos de directorio

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGnuPGSystemConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show GnuPG system configuration
gl: Amosar a configuración do sistema de GnuPG

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSmartCardsConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show smart cards configuration
gl: Amosar a configuración das tarxetas intelixentes

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSMimeValidationConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show S/MIME validation configuration
gl: Amosar a configuración da validación de S/MIME

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AttributeOrder), group (DN)
en: Specifies the display order of the DN attributes of X.509 certificates.
gl: Indica a orde de visualización dos atributos DN de certificados X.509.

note: i18n: ectx: label, entry (GroupsEnabled), group (Groups)
en: Enable Groups
gl: Activar os grupos

note: i18n: ectx: tooltip, entry (GroupsEnabled), group (Groups)
en: Enable usage of groups of keys.
gl: Activar o uso de grupos de chaves.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupsEnabled), group (Groups)
en: Enable usage of groups of keys to create lists of recipients.
gl: Activar o uso de grupos de chaves para crear listas de persoas destinatarias.

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveSignerKeysAfterImport), group (Import)
en: Retrieve signer keys after import
gl: Obter as chaves das asinantes tras importar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RetrieveSignerKeysAfterImport), group (Import)
en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys
             that were used to certify the user ids of newly imported OpenPGP keys. This is
             useful in combination with trusted introducers.
gl: Se se activa, Kleopatra intentará obter automaticamente as chaves que se usaron para certificar os identificadores de persoas usuarias das chaves de OpenPGP que se acaben de importar. Isto resulta útil en combinación con introdutoras de confianza.

note: i18n: ectx: label, entry (QueryWKDsForAllUserIDs), group (Import)
en: Query certificate directories of providers for all user IDs
gl: Consultar todos os identificadores de persoas usuarias nos directorios de certificados de fornecedores.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (QueryWKDsForAllUserIDs), group (Import)
en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD)
             for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate.
             If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
gl: De maneira predeterminada, Kleopatra só consulta nos directorios de certificados de fornecedores (WKD) os identificadores de persoas usuarias que se obtiveron orixinalmente dun WKD ao actualizar un certificado de OpenPGP. Se activa esta opción, Kleopatra consultará nos WKD todos os identificadores de persoas usuarias.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpiryNotifications), group (Notifications)
en: Notify about upcoming certificate expiration
gl: Notificar sobre a vindeira caducidade de certificado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowExpiryNotifications), group (Notifications)
en: If enabled, then Kleopatra will show notifications in some place when using
            certificates that are about to expire soon.
gl: Se se marca, Kleopatra amosará notificacións nun lugar ao usar certificados que están a piques de caducar.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockedUrlSchemes), group (Privacy)
en: URL schemes to block
gl: Esquemas de URL para bloquear

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BlockedUrlSchemes), group (Privacy)
en: This is a list of URL schemes that shall be blocked by the application.
             This can be used to prevent the application from opening external applications for certain URLs.
gl: Esta é unha lista de esquemas de URL para que a aplicación bloquee.
    Isto pode usarse para evitar que a aplicación abra aplicacións externas para certos URL.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysSearchCardOnKeyserver), group (Smartcard)
en: Always search smartcard certificates on keyserver
gl: Buscar sempre os certificados de tarxetas intelixentes no servidor de chaves

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AlwaysSearchCardOnKeyserver), group (Smartcard)
en: Searches for the certificates belonging the smartcard keys on the configured keyserver.
gl: Busca os certificados que pertencen ás chaves das tarxetas intelixentes no servidor de chaves configurado.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlwaysSearchCardOnKeyserver), group (Smartcard)
en: Searches on keyservers regardless of the protocol for the smartcards key, regardless
            of the keyserver protocol. Default behavior is to only do this for LDAP keyservers.
gl: Busca nos servidores de chaves independentemente do protocolo para as chaves das tarxetas intelixentes, sen importar o protocolo do servidor de chaves. O comportamento predeterminado é só facer isto para os servidores de chaves LDAP.

note: i18n: ectx: label, entry (autoLoadP15Certs), group (Smartcard)
en: Try to load S/MIME certificates from PKCS#15 smartcards
gl: Intentar cargar os certificados S/MIME de tarxetas intelixentes PKCS#15

note: i18n: ectx: tooltip, entry (autoLoadP15Certs), group (Smartcard)
en: Automatically load S/MIME certificates from PKCS#15 (CardOS) smartcards
gl: Cargar automaticamente os certificados S/MIME de tarxetas intelixentes PKCS#15 (CardOS)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoLoadP15Certs), group (Smartcard)
en: If true, then Kleopatra will call gpgsm --learn if a PKCS#15 Smartcard is inserted with unknown certificates. This can take a while and blocks the smartcard while the command is running.
gl: Se se marca, Kleopatra executará «gpgsm --learn» se se insire unha tarxeta intelixente PKCS#15 con certificados descoñecidos. Isto pode tardar un anaco e bloquear a tarxeta intelixente mentres a orde está en execución.

note: i18n: ectx: label, entry (ProfilesDisabled), group (General)
en: Disable profile settings
gl: Desactivar a configuración do perfil

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomDebugCommands), group (General)
en: Allow custom debug commands
gl: Permitir ordes de depuración personalizadas

note: i18n: ectx: label, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: Certificate refresh interval (in hours). Zero (0) disables.
gl: Intervalo de actualización dos certificados (en horas). Cero (0) desactívao.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show certificate validity
gl: Amosar a validez dos certificados

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show validity information for certificates in tooltip, such as whether the certificate is expired or revoked.
gl: Amosar a información sobre a validez dos certificados nas mensaxes, como cando caduca ou se revoga o certificado.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show certificate owner information
gl: Amosar información sobre o propietario do certificado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show owner information for certificates in tooltip, such as User IDs, subject and issuers.
gl: Amosar información sobre o propietario dos certificados en mensaxes, como identificadores do usuario, asunto e expendedores.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show certificate details
gl: Amosar os detalles do certificado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show more certificate details, such as fingerprint, key length and expiration dates
gl: Amosar máis detalles dos certificados, como pegada, lonxitude da chave e datas de caducidade

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (certMenu) i18n: ectx: Menu (listview_popup)
en: &Certificates
gl: &Certificados

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: &Ferramentas

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
gl: &Xanela

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
gl: &Axuda

note: i18n: ectx: Menu (help_more)
en: &More Documentation
gl: &Máis documentación

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

[ctx: @info:shell]
en: Use OpenPGP for the following operation
gl: Usar OpenPGP para a seguinte operación

[ctx: @info:shell]
en: Use CMS (X.509, S/MIME) for the following operation
gl: Usar CMS (X.509, S/MIME) para a seguinte operación

[ctx: @info:shell]
en: Location of the socket the ui server is listening on
gl: Localización do socket que está a escoitar o servidor de ui

[ctx: @info:shell]
en: Run UI server only, hide main window
gl: Executar só o servidor UI, agochar a xanela principal

[ctx: @info:shell]
en: Import certificate file(s)
gl: Importar ficheiro(s) de certificado

[ctx: @info:shell]
en: Encrypt file(s)
gl: Cifrar ficheiro(s)

[ctx: @info:shell]
en: Sign file(s)
gl: Asinar ficheiro(s)

[ctx: @info:shell]
en: Sign and/or encrypt file(s)
gl: Asinar ou cifrar ficheiro(s)

[ctx: @info:shell]
en: Same as --sign-encrypt, do not use
gl: O mesmo que --sign-encrypt, non o usar

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt file(s)
gl: Descifrar ficheiro(s)

[ctx: @info:shell]
en: Verify file/signature
gl: Verificar un ficheiro ou sinatura

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt and/or verify file(s)
gl: Descifrar ou verificar ficheiros

[ctx: @info:shell]
en: Search for a certificate on a keyserver
gl: Buscar un certificado nun servidor de chaves

[ctx: @info:shell]
en: Create or check a checksum file
gl: Crear ou comprobar un ficheiro de sumas de comprobación

[ctx: If a certificate is already known it shows the certificate details dialog. Otherwise it brings up the certificate search dialog.]
en: Show details of a local certificate or search for it on a keyserver by fingerprint
gl: Mostrar información sobre o certificado local ou buscar o certificado pola súa pegada nun servidor de chaves.

[ctx: @info:shell]
en: Create a new key pair or certificate signing request
gl: Crear unha nova solicitude de parella de chaves ou de certificado de sinatura

[ctx: @info:shell]
en: Parent Window Id for dialogs
gl: Identificador da xanela nai para os diálogos

[ctx: @info:shell]
en: Open the config dialog
gl: Abrir o diálogo de configuración

[ctx: @info:shell]
en: File(s) to process
gl: Ficheiro(s) que procesar

[ctx: @info:shell]
en: String or Fingerprint for query and search
gl: Cadea ou pegada para consultar e buscar

[ctx: @title:window]
en: Failed to execute command
gl: Non foi posíbel executar a orde

en: Ambiguous protocol: --openpgp and --cms
gl: Protocolo ambiguo: «--openpgp» e «--cms».

en: No search string specified for --search
gl: Non indicou in texto de busca para «--search».

en: No fingerprint argument specified for --query
gl: Non se indicou un argumento de pegada dixital para «--query».

en: Ambiguous commands "%1" and "%2"
gl: As ordes «%1» e «%2» son ambiguas.

en: No files specified for "%1" command
gl: Non se indicaron ficheiros para a orde «%1».

en: Cannot read "%1"
gl: Non é posíbel ler «%1»

en: Opening an external link is administratively prohibited.
gl: A administración prohibe abrir ligazóns externas.

[ctx: @title:window]
en: Prohibited
gl: Prohibido

en: Failed to start uiserver %1
gl: Non foi posíbel iniciar uiserver %1

en: Invalid socket name!
gl: O nome da toma é incorrecto!

en: Could not allocate resources to connect to Kleopatra UI server at %1: %2
gl: Non foi posíbel asignar recursos para conectar ao servidor de interface gráfica de Kleopatra en %1: %2.

en: Could not connect to Kleopatra UI server at %1: %2
gl: Non foi posíbel conectar ao servidor de interface gráfica de Kleopatra en %1: %2.

en: Could not get the process-id of the Kleopatra UI server at %1: %2
gl: Non foi posíbel obter o identificador do proceso do servidor de interface gráfica de Kleopatra en %1: %2.

en: Failed to send critical option %1: %2
gl: Non foi posíbel enviar a opción crítica %1: %2

en: Failed to send file path %1: %2
gl: Non foi posíbel enviar a ruta de ficheiro %1: %2

en: Failed to send sender %1: %2
gl: Non foi posíbel enviar o remitente %1: %2

en: Failed to send recipient %1: %2
gl: Non foi posíbel enviar o destinatario %1: %2

en: Command (%1) failed: %2
gl: A orde (%1) fallou: %2

en: Change...
gl: Cambiar…

en: Kleopatra Error
gl: Erro de Kleopatra

en: There was an error while connecting to Kleopatra: %1
gl: Produciuse un erro ao conectar a Kleopatra: %1

[ctx: @info]
en: <para>The version of the <application>GpgME</application> library you are running against is older than the one that the <application>GpgME++</application> library was built against.</para><para><application>Kleopatra</application> will not function in this setting.</para><para>Please ask your administrator for help in resolving this issue.</para>
gl: <para>A versión da biblioteca <application>GpgME</application> que se está a executar é máis vella que a da biblioteca <application>GpgME++</application> coa que se construíu.</para><para><application>Kleopatra</application> non funciona con esta configuración.</para><para>Pídalle axuda ao administrador para que axude a resolver este problema.</para>

[ctx: @title]
en: GpgME Too Old
gl: GpgME é vella de máis

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> cannot be run as adminstrator without breaking file permissions in the GnuPG data folder.</para><para>To manage keys for other users please manage them as a normal user and copy the <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> directory with proper permissions.</para>
gl: <para><application>Kleopatra</application> non pode executarse como administración sen romper os permisos de ficheiros do cartafol de datos de GnuPG.</para><para>Para xestionar chaves doutras persoas usuarias xestióneas como unha persoa usuaria normal e copie o cartafol <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> cos permisos axeitados.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure that you want to continue?</para>
gl: <para>Seguro que quere continuar?</para>

[ctx: @title]
en: Running as Administrator
gl: Executando como administración

en: GPG UI Server Error
gl: Erro do servidor de UI de GPG

[ctx: This error message is only shown on Windows when the socket to communicate with Windows Explorer could not be created. This often times means that the whole installation is buggy. e.g. GnuPG is not installed at all.]
en: <qt>The Kleopatra Windows Explorer Module could not be initialized.<br/>The error given was: <b>%1</b><br/>This likely means that there is a problem with your installation. Try reinstalling or contact your Administrator for support.<br/>You can try to continue to use Kleopatra but there might be other problems.</qt>
gl: <qt>Non foi posíbel preparar o módulo de Windows Explorer de Kleopatra.<br/>O erro indicado foi: <b>%1</b><br/>Isto probabelmente significa que hai un problema coa instalación. Probe a reinstalar ou pida asistencia técnica á súa administración.<br/>Pode intentar continuar usando Kleopatra pero poden producirse outros problemas.</qt>

en: Invalid arguments: %1
gl: Argumentos incorrectos: %1

[ctx: @action:button]
en: &Quit <application>%1</application>
gl: &Saír de <application>%1</application>

[ctx: @action:button]
en: Only &Close Window
gl: Só pe&char a xanela

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> may be used by other applications as a service.<nl/>You may instead want to close this window without exiting <application>%1</application>.
gl: Pode que outras aplicacións usen <application>%1</application> como servizo.<nl/>Quizais sexa mellor pechar esta xanela sen saír de <application>%1</application>.

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
gl: Seguro que quere saír?

en: Could not start the GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Please check your installation.
gl: Non foi posíbel iniciar o Visor de Rexistros de GnuPG (kwatchgnupg). Por favor, comprobe a instalación.

en: Error Starting KWatchGnuPG
gl: Erro ao Iniciar KWatchGnuPG

en: GnuPG Log Viewer
gl: Visor de Rexistro de GnuPG

en: Show GnuPG Configuration
gl: Amosar a configuración de GnuPG

[ctx: @action:inmenu]
en: Restart Background Processes
gl: Reiniciar os procesos en segundo plano

[ctx: @info:tooltip]
en: Restart the background processes, e.g. after making changes to the configuration.
gl: Reiniciar os procesos en segundo plano, p. ex. tras facer cambios na configuración.

en: Check for updates
gl: Comprobar se hai actualizacións

[ctx: @action show certificate overview]
en: Certificates
gl: Certificados

en: Show certificate overview
gl: Amosar o resumo do certificado

[ctx: @action show input / output area for encrypting/signing resp. decrypting/verifying text]
en: Notepad
gl: Caderno de notas

en: Show pad for encrypting/decrypting and signing/verifying text
gl: Amosar o caderno para cifrar/descifrar e asinar/verificar texto

[ctx: @action show smartcard management view]
en: Smartcards
gl: Tarxetas intelixentes

en: Show smartcard management
gl: Amosar a xestión de tarxetas intelixentes

en: Perform Self-Test
gl: Realizar a proba automática

en: Configure Groups...
gl: Configurar os grupos…

[ctx: @action:intoolbar]
en: Groups
gl: Grupos

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
gl: Enfocar a busca rápida

en: Gpg4win Compendium
gl: Compendio de Gpg4win (en inglés)

en: &Quick Guide Encrypt and Sign
gl: &Guía rápida para cifrar e asinar

en: &Password-based Encryption
gl: Cifrado baseado en &contrasinal

en: Certificate &Groups
gl: &Grupos de certificados

en: &Mail Encryption in Outlook
gl: C&ifrado de correo en Outlook

en: &Certification Management
gl: Xestión de &certificados

en: &Smartcard Setup
gl: Configuración de tar&xetas intelixentes

en: GnuPG Command&line
gl: &Liña de ordes de GnuPG

en: Manual for VS-NfD Approval
gl: Manual da aprobación de VS-NfD

en: SecOps for VS-NfD Approval
gl: SecOps da aprobación de VS-NfD

en: There are still some background operations ongoing. These will be terminated when closing the window. Proceed?
gl: Aínda se está a realizar algunhas operacións no fondo. Terminaranse ao pechar a xanela. Continuar?

en: Ongoing Background Tasks
gl: Tarefas de fondo en execución

[ctx: @info:label]
en: RSA key strength:
gl: Forza da chave RSA:

[ctx: @title:tab]
en: Technical Details
gl: Información técnica

[ctx: @title:group]
en: EMail Addresses
gl: Enderezos de correo electrónico

[ctx: @title:group]
en: DNS Names
gl: Nomes de DNS

[ctx: @title:group]
en: URIs
gl: URI

[ctx: @title:tab]
en: Personal Details
gl: Datos persoais

en: new email
gl: correo novo

en: new dns name
gl: nome dns novo

en: new uri
gl: uri novo

en: EMail
gl: Correo electrónico

[ctx: @title]
en: Enter Details
gl: Insira os detalles

en: Real name:
gl: Nome real:

en: EMail address:
gl: Enderezo de correo electrónico:

en: Protect the generated key with a passphrase.
gl: Protexa a chave xerada cunha frase de paso.

[ctx: @info:tooltip]
en: Encrypts the secret key with an unrecoverable passphrase. You will be asked for the passphrase during key generation.
gl: Cifra a chave secreta cunha frase de paso que irrecuperábel. Pediráselle a frase de paso durante a xeración da chave.

en: Advanced Settings...
gl: Configuración avanzada…

en: Please enter your personal details below.
gl: Insira os seus detalles persoais embaixo.

en: Please enter your personal details below. If you want more control over the parameters, click on the Advanced Settings button.
gl: Insira os seus detalles persoais a continuación. Se quere máis control sobre os parámetros, prema o botón de «Configuración avanzada».

[ctx: @action]
en: Create
gl: Crear

en: Operation canceled.
gl: Cancelouse a operación.

en: Could not create key pair: %1
gl: Non foi posíbel crear a parella de chaves: %1

en: Could not write output file %1: %2
gl: Non foi posíbel escribir o ficheiro de saída %1: %2

en: Key pair created successfully.
gl: Creouse a parella de chaves.

[ctx: @action:button]
en: Add Entry
gl: Engadir unha entrada

[ctx: @action:button]
en: Remove Entry
gl: Retirar a entrada

[ctx: @action:button]
en: Move Up
gl: Subir

[ctx: @action:button]
en: Move Down
gl: Baixar

[ctx: @title:window]
en: Key Pair Creation Wizard
gl: Asistente de creación de parellas de chaves

[ctx: @title:group]
en: Result
gl: Resultado

[ctx: @info:tooltip]
en: Drag this icon to your mail application's composer to attach the request to a mail.
gl: Arrastre esta icona ao editor da súa aplicación de correo electrónico para anexar a solicitude a unha mensaxe.

en: Restart This Wizard (Keeps Your Parameters)
gl: Reiniciar este asistente (mantén os parámetros)

[ctx: @title:group]
en: Next Steps
gl: Seguintes pasos

en: Save Certificate Request To File...
gl: Gardar a solicitude de certificado nun ficheiro…

en: Send Certificate Request By EMail...
gl: Enviar a solicitude de certificado por correo electrónico…

en: Create Signing Certificate With Same Parameters
gl: Crear un certificado de sinatura cos mesmos parámetros

en: Create Encryption Certificate With Same Parameters
gl: Crear un certificado de cifrado cos mesmos parámetros

[ctx: @title]
en: Key Creation Failed
gl: Fallou a creación da chave

en: Key pair creation failed. Please find details about the failure below.
gl: Fallou a creación da parella de chaves. Atope os detalles sobre o fallo a continuación.

[ctx: @title]
en: Key Pair Successfully Created
gl: Creouse a parella de chaves

en: Your new key pair was created successfully. Please find details on the result and some suggested next steps below.
gl: Creouse a súa nova parella de chaves. A continuación atopará detalles sobre o resultado e algunhas suxestións sobre pasos a seguir.

[ctx: @info]
en: Could not copy temporary file <filename>%1</filename> to file <filename>%2</filename>: <message>%3</message>
gl: Non foi posíbel copiar o ficheiro temporal <filename>%1</filename> no ficheiro <filename>%2</filename>: <message>%3</message>

en: Please process this certificate.
gl: Por favor, procese este certificado.

en: Please process this certificate and inform the sender about the location to fetch the resulting certificate.
    
    Thanks,
gl: Por favor, procese este certificado e infórmelle ao remitente sobre a localización na que obter o certificado resultante.
    
    Grazas,

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> tried to send a mail via your default mail client.</para><para>Some mail clients are known not to support attachments when invoked this way.</para><para>If your mail client does not have an attachment, then drag the <application>Kleopatra</application> icon and drop it on the message compose window of your mail client.</para><para>If that does not work, either, save the request to a file, and then attach that.</para>
gl: <para><application>Kleopatra</application> intentou enviar un correo por medio do xestor de correo predeterminado.</para><para>Sábese que algúns clientes de correo non admiten mensaxes anexas cando son invocadas deste xeito.</para><para> Se o xestor de correo non ten un anexo, arrastre a icona de <application>Kleopatra</application> e sóltea enriba da xanela de redacción de mensaxes do cliente de correo.</para><para>Se isto non funcionar, garde a petición nun ficheiro e despois anexe iso.</para>

[ctx: @title]
en: Sending Mail
gl: Envío de correo

[ctx: @info]
en: This operation will delete the certification request. Please make sure that you have sent or saved it before proceeding.
gl: Esta operación eliminará a solicitude de certificación. Asegúrese de que a enviou ou gardou antes de continuar.

[ctx: @title]
en: Certification Request About To Be Deleted
gl: Solicitude de certificación a piques de eliminarse

[ctx: @title]
en: Compliance Check
gl: Comprobación de cumprimento

[ctx: @info]
en: <para><application>GnuPG</application> is not configured for <icode>de-vs</icode> compliance.</para>
gl: <para><application>GnuPG</application> non está configurado para cumprir con <icode>de-vs</icode>.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>The <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
gl: <para>O sistema <application>GnuPG</application> que usa <application>Kleopatra</application> non é %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Install a version of <application>GnuPG</application> that is %1.</para>
gl: <para>Instale unha versión de <application>GnuPG</application> é sexa %1.</para>

[ctx: @title]
en: GPG (OpenPGP Backend) installation
gl: Instalación de GPG (Infraestrutura OpenPGP)

[ctx: @title]
en: GpgSM (S/MIME Backend) installation
gl: Instalación de GpgSM (Infraestrutura S/MIME)

[ctx: @title]
en: GpgConf (Configuration) installation
gl: Instalación de GpgConf (Configuración)

[ctx: @info]
en: <para>A problem was detected with the <application>%1</application> backend.</para>
gl: <para>Detectouse un problema coa infraestrutura <application>%1</application></para>

en: not supported
gl: non admitido

[ctx: @info]
en: <para>It seems that the <icode>gpgme</icode> library was compiled without support for this backend.</para>
gl: <para>Semella que a biblioteca <icode>gpgme</icode> se compilou sen compatibilidade con esta infraestrutura.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Replace the <icode>gpgme</icode> library with a version compiled with <application>%1</application> support.</para>
gl: <para>Substitúa a biblioteca <icode>gpgme</icode> por unha versión compilada que admita <application>%1</application>.</para>

en: not properly installed
gl: sen instalar axeitadamente

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is not installed properly.</para>
gl: <para>A infraestrutura <command>%1</command> non está instalada axeitadamente.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please check the output of <command>%1 --version</command> manually.</para>
gl: <para>Comprobe a saída de <command>%1 --version</command> manualmente.</para>

en: too old
gl: demasiado vello

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is installed in version %2, but at least version %3 is required.</para>
gl: <para>A infraestrutura <command>%1</command> está instalada na versión %2, pero requírese polo menos a versión %3.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Install <application>%1</application> version %2 or higher.</para>
gl: <para>Instale <application>%1</application>, versión %2 ou superior.</para>

en: unknown problem
gl: problema descoñecido

[ctx: @info]
en: <para>Make sure <application>%1</application> is installed and in <envar>PATH</envar>.</para>
gl: <para>Asegúrese de que <application>%1</application> está instalado e no <envar>PATH</envar>.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is required for this test, but only %5 is installed.</para>
gl: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 necesítase para esta proba, pero só está instalado %5.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is required for this test, but does not seem available.</para><para>See tests further up for more information.</para>
gl: <para><application>%1</application> necesítase para esta proba, pero non parece dispoñíbel.</para><para>Examine as probas anteriores para máis información.</para>

[ctx: @info %1: test name]
en: <para>See "%1" above.</para>
gl: <para>Vexa enriba «%1».</para>

[ctx: @title]
en: Gpg-Agent Connectivity
gl: Conectividade Gpg-Agent

en: GpgME library too old
gl: A biblioteca GpgME é vella de máis

[ctx: @info]
en: Either the GpgME library itself is too old, or the GpgME++ library was compiled against an older GpgME that did not support connecting to gpg-agent.
gl: Pode que a biblioteca GpgME mesma sexa vella de máis ou que a biblioteca GpgME++ se compilase cunha GpgME que non permita conectar cun gpg-agent.

[ctx: @info]
en: Upgrade to <application>gpgme</application> 1.2.0 or higher, and ensure that gpgme++ was compiled against it.
gl: Anove a <application>gpgme</application> 1.2.0 ou superior e asegúrese de que gpgme++ se compilou con ela.

en: GpgME does not support gpg-agent
gl: GpgME non admite gpg-agent

[ctx: @info]
en: <para>The <application>GpgME</application> library is new enough to support <application>gpg-agent</application>, but does not seem to do so in this installation.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
gl: <para>A biblioteca <application>GpgME</application> é o suficientemente nova como para admitir <application>gpg-agent</application>, pero parece que non o fai nesta instalación.</para><para>O erro que devolveu foi: <message>%1</message>.</para>

en: unexpected error
gl: erro inesperado

[ctx: @info]
en: <para>Unexpected error while asking <application>gpg-agent</application> for its version.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
gl: <para>Erro inesperado ao preguntar a versión a <application>gpg-agent</application>.</para><para>O erro que devolveu foi: <message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: %1 Configuration Check
gl: Comprobación da configuración de %1

[ctx: self-test did not pass]
en: Failed
gl: Fallou

en: There was an error executing the GnuPG configuration self-check for %2:
      %1
    You might want to execute "gpgconf %3" on the command line.
gl: Produciuse un erro ao executar a comprobación automática da configuración de GnuPG de %2:
      %1
    Sería ben que executase «gpgconf %3» na liña de ordes.

[ctx: @title]
en: Config File 'libkleopatrarc'
gl: Ficheiro de configuración «libkleopatrarc»

en: Errors found
gl: Atopáronse erros

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected the following errors in the libkleopatrarc configuration:</para>%1
gl: <para>Kleopatra detectou os erros seguintes na configuración libkleopatrarc:</para>%1

[ctx: @title]
en: Windows Registry
gl: Rexistro de Windows

en: Obsolete registry entries found
gl: Atopáronse entradas obsoletas no rexistro

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected an obsolete registry key (<resource>%1\%2</resource>), added by either a previous <application>Gpg4win</application> version or applications such as <application>WinPT</application> or <application>EnigMail</application>.</para><para>Keeping the entry might lead to an old GnuPG backend being used.</para>
gl: <para>Kleopatra detectou unha chave do rexistro obsoleta (<resource>%1\%2</resource>) engadida, ben por unha versión anterior de <application>Gpg4win</application>, ben por aplicacións como <application>WinPT</application> ou <application>EnigMail</application>.</para><para>Manter a entrada podería conducir a que se use unha infraestrutura de GnuPG antiga.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Delete registry key <resource>%1\%2</resource>.</para>
gl: <para>Eliminar a chave do rexistro <resource>%1\%2</resource>.</para>

[ctx: @info]
en: Could not delete the registry key <resource>%1\%2</resource>
gl: Non foi posíbel eliminar a chave do rexistro <resource>%1\%2</resource>

[ctx: @title]
en: Error Deleting Registry Key
gl: Erro ao eliminar a chave do rexistro

[ctx: @title]
en: UiServer Connectivity
gl: Conectividade UiServer

en: not reachable
gl: non é posíbel contactar

[ctx: @info]
en: Could not connect to UiServer: <message>%1</message>
gl: Non foi posíbel conectar co UiServer: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para>Check that your firewall is not set to block local connections (allow connections to <resource>localhost</resource> or <resource>127.0.0.1</resource>).</para>
gl: <para>Comprobe que a súa devasa non está configurada para bloquear as conexións locais (permita as conexións a <resource>localhost</resource> ou <resource>127.0.0.1</resource>).</para>

en: multiple instances
gl: varias instancias

[ctx: @info]
en: It seems another <application>Kleopatra</application> is running (with process-id %1)
gl: Semella que se está a executar outra <application>Kleopatra</application> (con id de proceso %1)

[ctx: @info]
en: Quit any other running instances of <application>Kleopatra</application>.
gl: Saia doutras <application>Kleopatra</application> que estea a executar.

[ctx: @label PIN to unlock the smart card for administrative operations]
en: Admin PIN
gl: PIN de administración

en: RSA key transport (2048 bits)
gl: Transporte de chave RSA (2048 bits)

en: ECDH (Curve P-256)
gl: ECDH (P-256 de Curve)

en: ECDH (Curve P-384)
gl: ECDH (P-384 de Curve)

en: ECDSA (Curve P-256)
gl: ECDSA (P-256 de Curve)

en: ECDSA (Curve P-384)
gl: ECDSA (P-384 de Curve)

en: Signature Key
gl: Chave de sinatura

en: Encryption Key
gl: Chave de cifraxe

en: Authentication Key
gl: Chave de autenticación

en: PIV Authentication Key
gl: Chave de autenticación de PIV

en: Card Authentication Key
gl: Chave de autenticación de tarxeta

en: Digital Signature Key
gl: Chave de sinatura dixital

en: Key Management Key
gl: Chave de xestión de chaves

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open Certificate Manager...
gl: &Abrir o xestor de certificados…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure <application>%1</application>...
gl: &Configurar <application>%1</application>…

[ctx: @action:inmenu]
en: &About <application>%1</application>...
gl: &Sobre <application>%1</application>…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Shutdown <application>%1</application>
gl: &Apagar <application>%1</application>

[ctx: @title:menu]
en: SmartCard
gl: Tarxeta intelixente

[ctx: @action:inmenu]
en: Update Card Status
gl: Actualizar o estado da tarxeta

[ctx: @action:inmenu]
en: Set NetKey v3 Initial PIN...
gl: Estabelecer o PIN inicial de NetKey v3…

en: No option name given
gl: Non se deu un nome de opción

en: Parse error
gl: Erro de análise sintáctica

en: Parse error: numeric session id too large
gl: Erro de análise: o identificador numérico da sesión é grande de máis

en: CAPABILITIES does not take arguments
gl: CAPABILITIES non leva argumentos

en: Unknown value for WHAT
gl: Valor descoñecido de WHAT

en: START_KEYMANAGER does not take arguments
gl: START_KEYMANAGER non leva argumentos

en: START_CONFDIALOG does not take arguments
gl: START_CONFDIALOG non leva argumentos

en: Message #%1
gl: Mensaxe nº. %1

en: Empty file path
gl: Ruta baleira ao ficheiro

en: Only absolute file paths are allowed
gl: Só se permiten rutas absolutas aos ficheiros

en: Only files are allowed in INPUT/OUTPUT FILE
gl: Só se permiten ficheiros en INPUT/OUTPUT FILE

en: unknown exception caught
gl: recolleuse unha excepción descoñecida

en: Cannot mix --info with non-info SENDER or RECIPIENT
gl: Non é posíbel mesturar SENDER ou RECIPIENT --info con non-info

en: Argument is not a valid RFC-2822 mailbox
gl: O argumento non é unha caixa de correo RFC-2822 correcta

en: Garbage after valid RFC-2822 mailbox detected
gl: Detectouse lixo despois dunha caixa de correo RFC- 2822 correcta

en: Caught unexpected exception: %1
gl: Recolleuse unha excepción inesperada: %1

en: Caught unknown exception - please report this error to the developers.
gl: Recolleuse unha excepción descoñecida - informe deste erro aos desenvolvedores.

en: Cannot send "%1" status
gl: Non é posíbel enviar o estado «%1»

en: Cannot send data
gl: Non é posíbel enviar os datos

en: Cannot flush data
gl: Non é posíbel envorcar os datos

en: Required --mode option missing
gl: Falta a opción --mode requirida

en: invalid mode: "%1"
gl: este modo é incorrecto: «%1»

en: Required --protocol option missing
gl: Falta a opción --protocol requirida

en: --protocol is not allowed here
gl: aquí non se permite --protocol

en: invalid protocol "%1"
gl: o protocolo «%1» é incorrecto

en: At least one FILE must be present
gl: Ha de haber polo menos un FILE presente

en: Cannot use non-info SENDER
gl: Non é posíbel usar un SENDER non informativo

en: Cannot use non-info RECIPIENT
gl: Non é posíbel usar un RECIPIENT non informativo

en: FILES present
gl: FILES presente

en: At least one INPUT needs to be provided
gl: Ha de fornecerse polo menos un INPUT

en: INPUT/SENDER --info count mismatch
gl: O número de ENTRADA/EMISARIO non coincide

en: INPUT/MESSAGE count mismatch
gl: O número de Entrada/Mensaxe non coincide

en: MESSAGE can only be given for detached signature verification
gl: Só se pode dar MESSAGE para a verificación de sinaturas desconectadas

en: INPUT/OUTPUT count mismatch
gl: O número de INPUT/OUTPUT non coincide

en: Cannot use OUTPUT and MESSAGE simultaneously
gl: Non é posíbel usar OUTPUT e MESSAGE simultaneamente

en: No backend support for OpenPGP
gl: Non hai infraestrutura compatíbel con OpenPGP

en: No backend support for S/MIME
gl: Non hai infraestrutura compatíbel con S/MIME

en: Cannot use SENDER
gl: Non é posíbel usar SENDER

en: Cannot use RECIPIENT
gl: Non é posíbel usar RECIPIENT

en: INPUT present
gl: INPUT presente

en: MESSAGE present
gl: MESSAGE presente

en: OUTPUT present
gl: OUTPUT presente

en: DECRYPT/VERIFY_FILES cannot use directories as input
gl: DECRYPT/VERIFY_FILES non pode usar directorios como entrada

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1
gl: Recolleuse unha excepción descoñecida en SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined
gl: Recolleuse unha excepción descoñecida en SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined

en: ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
gl: ENCRYPT é unha orde de modo de correo electrónico; semella que a conexión está en modo xestor de ficheiros

en: SENDER may not be given prior to ENCRYPT, except with --info
gl: Non é posíbel dar SENDER antes de ENCRYPT, excepto con --info

en: At least one INPUT must be present
gl: Ha de haber polo menos un INPUT presente

en: At least one OUTPUT must be present
gl: Ha de haber polo menos un OUTPUT presente

en: MESSAGE command is not allowed before ENCRYPT
gl: Non se permite a orde MESSAGE antes de ENCRYPT

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT
gl: Conflitos de protocolo co protocolo determinado por PREP_ENCRYPT

en: New recipients added after PREP_ENCRYPT command
gl: Engadíronse novos destinatarios despois da orde PREP_ENCRYPT

en: New senders added after PREP_ENCRYPT command
gl: Engadíronse novos remitentes despois da orde PREP_ENCRYPT

en: No recipients given, or only with --info
gl: Non se deron destinatarios, ou só con --info

en: Caught unexpected exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
gl: Recolleuse una excepción inesperada en EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
gl: Recolleuse una excepción inesperada en EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_ENCRYPT
gl: Só se pode dar INPUT/OUTPUT/MESSAGE despois de PREP_ENCRYPT

en: PREP_ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
gl: PREP_ENCRYPT é unha orde de modo de correo electrónico; semella que a conexión está en modo xestor de ficheiros

en: SENDER may not be given prior to PREP_ENCRYPT, except with --info
gl: Non é posíbel dar SENDER antes de PREP_ENCRYPT, excepto con --info

en: Caught unexpected exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
gl: Recolleuse unha excepción inesperada en PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
gl: Recolleuse unha excepción inesperada en PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_SIGN
gl: Só se pode dar INPUT/OUTPUT/MESSAGE despois de PREP_SIGN

en: PREP_SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
gl: PREP_SIGN é unha orde de modo de correo electrónico; semella que a conexión está en modo xestor de ficheiros

en: No SENDER given
gl: Non se deu SENDER

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT in this session
gl: Conflitos de protocolo co protocolo determinado por PREP_ENCRYPT nesta sesión

en: Caught unexpected exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
gl: Recolleuse unha excepción descoñecida en PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved
gl: Recolleuse unha excepción descoñecida en PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unexpected exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1
gl: Recolleuse unha excepción descoñecida en SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1

en: Caught unknown exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted
gl: Recolleuse unha excepción descoñecida en SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted

en: SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
gl: SIGN é unha orde de modo de correo electrónico; semella que a conexión está en modo xestor de ficheiros

en: RECIPIENT may not be given prior to SIGN, except with --info
gl: Non é posíbel dar RECIPIENT antes de SIGN, excepto con --info

en: MESSAGE command is not allowed before SIGN
gl: Non se permite a orde MESSAGE antes de SIGN

en: No senders given, or only with --info
gl: Non se deron remitentes, ou só con --info

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
gl: Recolleuse unha excepción descoñecida en SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved
gl: Recolleuse unha excepción descoñecida en SignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: %1 is a filemanager mode command, connection seems to be in email mode (%2 present)
gl: %1 é unha orde de modo de xestor de ficheiros; semella que a conexión está en modo correo electrónico (%2 presente)

en: Could not determine the GnuPG home directory. Consider setting the GNUPGHOME environment variable.
gl: Non foi posíbel determinar o directorio de GnuPG: Considere configurar a variábel de contorno GNUPGHOME.

en: Cannot determine the GnuPG home directory: %1 exists but is not a directory.
gl: Non é posíbel determinar o directorio de GnuPG: %1 existe pero non é un directorio.

en: Could not create GnuPG home directory %1: %2
gl: Non foi posíbel crear o directorio GnuPG %1: %2

en: Detected another running gnupg UI server listening at %1.
gl: Detectouse outro servidor de UI de gnupg executándose e escoitando en %1.

en: Could not create socket: %1
gl: Non foi posíbel crear o socket: %1

en: Could not bind to socket: %1
gl: Non foi posíbel asociar co socket: %1

en: Could not get socket nonce: %1
gl: Non foi posíbel obter o nonce do socket: %1

en: Could not listen to socket: %1
gl: Non foi posíbel escoitar o socket: %1

en: Could not pass socket to Qt: %1. This should not happen, please report this bug.
gl: Non foi posíbel pasar o socket a Qt: %1. Isto non debería ocorrer. Por favor, informe deste fallo.

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field, has an error]
en: invalid entry
gl: entrada non válida

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field must be filled out]
en: required
gl: requirido

en: Error in archive definition %1: %2
gl: Hai un erro na definición do arquivo %1: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
gl: Non é posíbel usar %f e | xuntos en «%1»

en: Quoting error in '%1' entry
gl: Erro de citado na entrada «%1»

en: '%1' too complex (would need shell)
gl: «%1» é complexa de máis (precisaría dun intérprete de ordes)

en: '%1' entry is empty/missing
gl: A entrada «%1» falta ou está baleira

en: '%1' empty or not found
gl: «%1» está baleira ou non se atopou

en: cannot use argument passing on standard input for unpack-command
gl: Non é posíbel pasar argumentos na entrada estándar para a orde unpack

en: Caught unknown exception in group %1
gl: Recolleuse unha excepción descoñecida no grupo %1

[ctx: @action]
en: Certificate Import
gl: Importación de certificado

[ctx: @action]
en: Encrypt...
gl: Cifrar…

[ctx: @action]
en: S/MIME-Sign...
gl: Sinatura S/MIME…

[ctx: @action]
en: OpenPGP-Sign...
gl: Sinatura OpenPGP…

[ctx: @action]
en: Decrypt/Verify...
gl: Descifrar ou verificar…

en: Please select an output folder.
gl: Seleccione un cartafol de saída.

[ctx: @title:window]
en: No Output Folder
gl: Non hai cartafol de saída

[ctx: @info]
en: <para>Failed to create output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
gl: <para>Non foi posíbel crear o cartafol de saída <filename>%1</filename>.</para><para>Seleccione outro cartafol de saída.</para>

[ctx: @title:window]
en: Unusable Output Folder
gl: Cartafol de saída non usábel

en: Please select a different output folder.
gl: Seleccione un cartafol de saída distinto.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Output Folder
gl: Cartafol de saída non válido

[ctx: @info]
en: <para>Cannot write in the output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
gl: <para>Non é posíbel escribir no cartafol de saída <filename>%1</filename>.</para><para>Seleccione outro cartafol de saída.</para>

en: Could not open FD %1 for reading
gl: Non foi posíbel abrir FD %1 para ler

en: Could not open file "%1" for reading
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro «%1» para lectura

en: File "%1" is already open, but not for reading
gl: O ficheiro «%1» xa está aberto, pero non para ler

en: Command not specified
gl: Non se especificou ningunha orde

en: Could not start %1 process: %2
gl: Non foi posíbel comezar o proceso %1: %2

en: Failed to write input to %1 process: %2
gl: Non foi posíbel escribir a entrada no proceso %1: %2

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file1 ..."]
en: Output of %1 ...
gl: Saída de %1…

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file"]
en: Output of %1
gl: Saída de %1

en: Error while running %1:
    %2
gl: Erro ao executar %1:
    %2

en: Could not open clipboard for reading
gl: Non foi posíbel abrir o portapapeis para lelo

en: Clipboard contents
gl: Contido do portapapeis

en: FindBuffer contents
gl: Contido de FindBuffer

en: Current selection
gl: Selección actual

en: No input device
gl: Non hai ningún dispositivo de entrada

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates.%1
gl: certificados.%1

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> seems to be running for you already, but with different privileges.</para><para>This usually happens if <application>Kleopatra</application> is accidentally run as Administrator.</para><para>Please right click the tray icon of <application>Kleopatra</application> and select 'quit' to try again.</para>
gl: <para><application>Kleopatra</application> parece estar xa en funcionamento, pero con privilexios distintos.</para><para>Isto adoita deberse a unha execución accidental de <application>Kleopatra</application> con permisos de administración.</para><para>Faga clic dereito na icona de <application>Kleopatra</application> na área de información e seleccione «Saír» para intentalo de novo.</para>

[ctx: @title]
en: <application>Kleopatra</application> failed to start
gl: Non foi posíbel iniciar <application>Kleopatra</application>

en: Log Error: Could not open log file "%1" for writing.
gl: Erro do rexistro: non se puido abrir o ficheiro de rexistro «%1» para escribir nel.

en: No output device
gl: Non hai ningún dispositivo de saída

en: Could not open FD %1 for writing
gl: Non foi posíbel abrir FD %1 para escribir

en: Could not create temporary file for output "%1"
gl: Non foi posíbel crear un ficheiro temporal para a saída «%1»

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
gl: O ficheiro xa existe

en: Overwriting declined
gl: Rexeitouse sobrescribir

[ctx: @info]
en: Could not remove file <filename>%1</filename> for overwriting.
gl: Non se puido retirar o ficheiro <filename>%1</filename> para sobrescribilo.

en: Could not rename file "%1" to "%2"
gl: Non foi posíbel renomear o ficheiro «%1» a «%2»

en: Could not write to clipboard
gl: Non foi posíbel escribir no portapapeis

en: Find buffer
gl: Atopar búfer

en: Selection
gl: Selección

en: Could not find clipboard
gl: Non foi posíbel atopar o portapapeis

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Please enter a different file name.
gl: O ficheiro <b>%1</b> xa existe. Introduza un nome de ficheiro distinto.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists.
gl: O ficheiro <filename>%1</filename> xa existe.

[ctx: @label]
en: Rename:
gl: Renomear:

[ctx: @action:button]
en: Suggest New Name
gl: Suxerir un nome novo

[ctx: @info:tooltip]
en: Suggest a file name that does not already exist.
gl: Suxerir un nome de ficheiro que non exista xa.

[ctx: @action:button]
en: Rename
gl: Renomear

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file with the given name.
gl: Gardar o ficheiro cun nome indicado.

[ctx: @action:button]
en: Rename All
gl: Renomear todo

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically save all files that would overwrite an already existing file with a different name.
gl: Gardar automaticamente cun nome distintos todos os ficheiros que sobrescribirían un ficheiro existente.

[ctx: @action:button]
en: Skip
gl: Omitir

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file, skip to the next one instead.
gl: Non escribir este ficheiro, saltar ao seguinte.

[ctx: @action:button]
en: Skip All
gl: Omitir todo

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file and any other files that would overwrite an already existing file.
gl: Non escribir este ficheiro nin ningún outro que sobrescribiría un ficheiro existente.

[ctx: @action:button]
en: Append
gl: Engadir

[ctx: @info:tooltip]
en: Append the new file to the existing file.
gl: Engadir o novo ficheiro ao existente.

[ctx: @action:button]
en: Overwrite
gl: Sobrescribir

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file.
gl: Sobrescribir o ficheiro existente.

[ctx: @action:button]
en: Overwrite All
gl: Sobrescribir todo

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file and any other files that already exist.
gl: Sobrescribir o ficheiro existente e calquera outro ficheiro existente.

en: Cannot remove directory %1
gl: Non é posíbel retirar o directorio %1

en: Cannot remove file %1: %2
gl: Non é posíbel retirar o ficheiro %1: %2

en: encrypt
gl: cifrar

en: sign
gl: asinar

en: certify
gl: certificar

en: authenticate
gl: autenticar

[ctx: @info:tooltip]
en: Card slot ID: %1
gl: Identificador de rañura de tarxeta: %1.

[ctx: @info entry in Usage column of a smart card key]
en: none
gl: ningún

[ctx: @info date is unknown]
en: unknown
gl: descoñecida

[ctx: @info unknown key algorithm]
en: unknown
gl: descoñecido

[ctx: @info]
en: no key
gl: sen chave

[ctx: @info]
en: no associated certificate
gl: sen certificado asociado

[ctx: @title]
en: card keys and certificates
gl: chaves e certificados de tarxetas

[ctx: @title:column Name or ID of a storage slot for a key on a smart card]
en: Card Slot
gl: Rañura de tarxeta

[ctx: @title:column]
en: Created
gl: Creación

[ctx: @title:column]
en: Actions
gl: Accións

[ctx: @action:button]
en: Actions
gl: Accións

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card slot
gl: Amosar as accións dispoñíbeis para esta rañura de tarxeta intelixente.

[ctx: @info]
en: Reading certificates from smart card ...
gl: Lendo certificados da tarxeta intelixente…

en: Loading certificate cache...
gl: Cargando a caché de certificados…

en: New OpenPGP Key Pair...
gl: Nova parella de chaves OpenPGP…

en: Create a new OpenPGP certificate
gl: Crear un novo certificado OpenPGP

en: Export...
gl: Exportar…

en: Export the selected certificate (public key) to a file
gl: Exportar o certificado seleccionado (chave pública) a un ficheiro

en: Publish on Server...
gl: Publicar nun servidor…

en: Publish the selected certificate (public key) to internal directory
gl: Publicar o certificado seleccionado (chave pública) no directorio interno.

en: Publish the selected certificate (public key) on %1
gl: Publicar o certificado seleccionado (chave pública) en %1.

en: Publish at Mail Provider...
gl: Publicar no fornecedor de correo…

en: Publish the selected certificate (public key) at mail provider's Web Key Directory if offered
gl: Publicar o certificado seleccionado (chave pública) no directorio de chaves web do fornecedor de correo se o permite

en: Backup Secret Keys...
gl: Salvagardar as chaves secretas…

en: Print Secret Key...
gl: Imprimir a chave secreta…

en: Lookup on Server...
gl: Buscar no servidor…

en: Search for certificates in internal directory
gl: Buscar certificados no directorio interno.

en: Search for certificates on %1
gl: Buscar certificados en %1.

en: Import...
gl: Importar…

en: Import a certificate from a file
gl: Importar un certificado dun ficheiro

en: Decrypt/Verify...
gl: Descifrar ou verificar…

en: Decrypt and/or verify files
gl: Descifrar e/ou verificar ficheiros

en: Sign/Encrypt...
gl: Asinar/Cifrar…

en: Encrypt and/or sign files
gl: Cifrar e/ou asinar ficheiros

en: Sign/Encrypt Folder...
gl: Asinar e/ou cifrar o cartafol…

en: Encrypt and/or sign folders
gl: Cifrar e/ou asinar cartafoles

en: Create Checksum Files...
gl: Crear ficheiros de sumas de comprobación…

en: Verify Checksum Files...
gl: Comprobar os ficheiros de sumas de comprobación…

en: Redisplay
gl: Redebuxar

en: Stop Operation
gl: Parar a operación

en: Details
gl: Detalles

en: Revoke Certificate...
gl: Revogar o certificado…

en: Revoke the selected OpenPGP certificate
gl: Revogar o certificado OpenPGP seleccionado

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete selected certificates
gl: Eliminar os certificados seleccionados

en: Update Certificates
gl: Actualizar os certificados

en: Update selected certificates
gl: Actualizar os certificados seleccionados

en: Certify...
gl: Certificar…

en: Certify the validity of the selected certificate
gl: Certificar a validez do certificado seleccionado

en: Revoke Certification...
gl: Revogar a certificación…

en: Revoke the certification of the selected certificate
gl: Revogar a certificación do certificado seleccionado

en: Change End of Validity Period...
gl: Cambiar o fin do período de validez…

[ctx: @action:inmenu]
en: Change Certification Power...
gl: Cambiar o poder de certificación…

[ctx: @info:tooltip]
en: Grant or revoke the certification power of the selected certificate
gl: Garantir ou revogar o poder de certificación do certificado seleccionado

en: Change Passphrase...
gl: Cambiar a frase de paso…

en: Add User ID...
gl: Engadir un identificador de persoa usuaria…

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Group...
gl: Crear un grupo…

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a group from the selected certificates
gl: Crear un grupo a partir dos certificados seleccionados.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Card
gl: Copiar na tarxeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the selected certificate to a smartcard
gl: Copiar o certificado seleccionado nunha tarxeta intelixente.

en: Refresh OpenPGP Certificates
gl: Actualizar os certificados OpenPGP

[ctx: @action:button]
en: Copy
gl: Copiar

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable Certificate
gl: Desactivar o certificado

[ctx: @action:tooltip]
en: Disabled certificates are not offered when selecting a certificate to sign with or to encrypt for.
    They are still listed in the certificate list.
gl: Os certificados desactivados non se ofrecen ao seleccionar un certificado para asinar ou para cifrar.
    Porén, mantéñense na lista de certificados.

en: New S/MIME Certification Request...
gl: Nova solicitude de certificación S/MIME…

en: Create a new S/MIME certificate signing request (CSR)
gl: Crear unha nova solicitude de certificado S/MIME de sinatura (CSR)

en: Trust Root Certificate
gl: Confiar no certificado raíz

en: Distrust Root Certificate
gl: Desconfiar do certificado raíz

en: Technical Details
gl: Detalles técnicos

en: Refresh S/MIME Certificates
gl: Actualizar os certificados S/MIME

en: Clear CRL Cache
gl: Limpar a caché de CRL

en: Dump CRL Cache
gl: Envorcar a caché de CRL

en: Import CRL From File...
gl: Importar a CRL dun ficheiro…

[ctx: @action:inmenu]
en: Enable Certificate
gl: Activar o certificado

en: Hierarchical list of certificates
gl: Lista xerárquica de certificados

en: List of certificates
gl: Lista de certificados

en: Sign / Encrypt Notepad
gl: Asinar e/ou cifrar o caderno de notas

en: Decrypt / Verify Notepad
gl: Descifrar e/ou verificar o caderno de notas

en: Import Notepad
gl: Importar o caderno de notas

en: Revert
gl: Reverter

en: Signing and encryption is not possible.
gl: Non é posíbel asinar nin cifrar.

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
gl: <para>Non pode usar <application>Kleopatra</application> para asinar ou cifrar porque o sistema <application>GnuPG</application> que usa <application>Kleopatra</application> non é %1.</para>

[ctx: @label]
en: Protocol:
gl: Protocolo:

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter a message to encrypt or decrypt...
gl: Escriba unha mensaxe para cifrar ou descifrar…

en: Decrypt / Verify
gl: Descifrar ou verificar

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
gl: <para>Non pode usar <application>Kleopatra</application> para asinar ou cifrar porque o sistema <application>GnuPG</application> que usa <application>Kleopatra</application> non é %1.</para>

[ctx: @info:progress]
en: Signing notepad...
gl: Asinando o caderno de notas…

[ctx: @info:progress]
en: Encrypting notepad...
gl: Cifrando o caderno de notas…

[ctx: @info:progress]
en: Signing and encrypting notepad...
gl: Asinando e cifrando o caderno de notas…

en: Importing...
gl: Importando…

[ctx: @action:button]
en: Sign Notepad
gl: Asinar o caderno de notas

[ctx: @action:button]
en: Encrypt Notepad
gl: Cifrar o caderno de notas

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt Notepad
gl: Asinar e/ou cifrar o caderno de notas

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term
gl: Escriba o termo de busca

en: Filter certificates by text
gl: Filtrar os certificados por texto

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that match the entered search term.
gl: Amosar só certificados que coinciden co termo de busca.

en: Show not certified certificates
gl: Amosar certificados sen certificar

en: Some certificates are not yet certified. Click here to see a list of these certificates.<br/><br/>Certification is required to make sure that the certificates actually belong to the identity they claim to belong to.
gl: Algúns certificados aínda non se certificaron. Prema aquí para ver unha lista destes certificados.<br/> <br/> A certificación requírese para asegurarse de que os certificados pertencen verdadeiramente á identidade á que reclaman pertencer.

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term <%1>
gl: Escriba o termo de busca <%1>

en: Smart Card Management
gl: Xestión de tarxetas intelixentes

[ctx: @action]
en: Reload
gl: Recargar

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload smart cards
gl: Recargar as tarxetas intelixentes

[ctx: @action]
en: Create OpenPGP Certificate
gl: Crear un certificado de OpenPGP

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an OpenPGP certificate for the keys stored on the card.
gl: Crear un novo certificado OpenPGP para as chaves almacenadas na tarxeta.

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set NKS PIN
gl: Definir o PIN de NKS

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set SigG PIN
gl: Definir o PIN de SigG

[ctx: @action]
en: Generate New Keys
gl: Xerar novas chaves

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Generate three new keys on the smart card and create a new OpenPGP certificate with those keys. Optionally, the encryption key is generated off-card and a backup is created so that you can still access data encrypted with this key in case the card is lost or damaged.</para><para><emphasis strong='true'>Existing keys on the smart card will be overwritten.</emphasis></para>
gl: <para>Xerar tres chaves novas na tarxeta intelixente e crear un novo certificado de OpenPGP con elas. Opcionalmente, xerar a chave de cifrado fóra da tarxeta e crear unha salvagarda para poder acceder aos datos cifrados coa chave aínda que perda ou dane a tarxeta.</para><para><emphasis strong='true'>Sobrescribiranse as chaves actuais da tarxeta intelixente.</emphasis></para>

[ctx: @action]
en: Change PIN
gl: Cambiar o PIN

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card. The PIN must contain at least six characters.
gl: Cambiar o PIN necesario para usar as chaves da tarxeta intelixente. O PIN debe conter polo menos seis caracteres.

[ctx: @action]
en: Unblock Card
gl: Desbloquear a tarxeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Unblock the smart card with the PUK (if available) or the Admin PIN.
gl: Desbloquear a tarxeta intelixente co PUK (se o ten) ou co PIN de administración.

[ctx: @action]
en: Change Admin PIN
gl: Cambiar o PIN de administrador

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for administrative operations.
gl: Cambiar o PIN necesario para operacións administrativas.

[ctx: @action]
en: Set PUK
gl: Definir o PUK

[ctx: @info:tooltip]
en: Set or change the PUK that can be used to unblock the smart card. The PUK must contain at least eight characters.
gl: Definir ou cambiar o PUK que se pode usar para desbloquear a tarxeta intelixente. O PUK debe conter polo menos oito caracteres.

[ctx: @action]
en: Change Cardholder
gl: Cambiar o dono da tarxeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the cardholder's name.
gl: Cambiar o nome da persoa a quen pertence a tarxeta.

[ctx: @action]
en: Change Public Key URL
gl: Cambiar o URL da chave pública

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the URL where the public key for the keys on this smartcard can be downloaded.
gl: Cambiar o URL de onde descargar a chave pública de chaves desta tarxeta intelixente.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card.
gl: Cambiar o PIN necesario para usar as chaves da tarxeta intelixente.

[ctx: @action]
en: Change PUK
gl: Cambiar o PUK

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN Unblocking Key (PUK) that can be used to unblock the smart card after a wrong PIN has been entered too many times.
gl: Cambiar o PUK (chave que desbloquea o PIN) que se pode usar para desbloquear a tarxeta intelixente tras introducir un PIN incorrecto demasiadas veces.

[ctx: @action]
en: Change Admin Key
gl: Cambiar a chave de administración

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIV Card Application Administration Key that is used by the PIV Card Application to authenticate the PIV Card Application Administrator and by the administrator (resp. Kleopatra) to authenticate the PIV Card Application.
gl: Cambiar a chave de administración de aplicación de tarxeta PIV que se usa na aplicación de tarxeta PIV para autenticar a administración da aplicación de tarxeta PIV e que a administración usa (resp. Kleopatra) para autenticar a aplicación de tarxeta PIV.

[ctx: @action]
en: Generate New Key
gl: Xerar unha nova chave

[ctx: @info:tooltip]
en: If the card slot already contains a key then the new key will irrevocably replace the old key.
gl: Se a rañura de tarxeta xa contén unha chave, a nova chave substituirá a vella de maneira irrevogábel.

[ctx: @action]
en: Write Key to Card
gl: Escribir a chave na tarxeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the key pair of a certificate to the card
gl: Escribir a parella de chaves dun certificado na tarxeta

[ctx: @action]
en: Write Certificate to Card
gl: Escribir o certificado na tarxeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the certificate corresponding to this key to the card
gl: Escribir o certificado que corresponde á chave na tarxeta

[ctx: @action]
en: Import Certificate from Card
gl: Importar o certificado da tarxeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Import the certificate stored on the card
gl: Importar o certificado almacenado na tarxeta

[ctx: @action]
en: Create S/MIME Certification Request
gl: Crear unha solicitude de certificación S/MIME

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an S/MIME certificate signing request for this key
gl: Crear unha solicitude de certificado S/MIME de sinatura para a chave.

[ctx: OpenPGP refers to a smartcard protocol]
en: OpenPGP v2.0 or later
gl: OpenPGP 2.0 ou posterior

[ctx: NetKey refers to a smartcard protocol]
en: NetKey v3 or later
gl: NetKey 3 ou posterior

[ctx: PIV refers to a smartcard protocol]
en: PIV (requires GnuPG 2.3 or later)
gl: PIV (require GnuPG 2.3 ou posterior)

[ctx: CardOS is a smartcard operating system]
en: CardOS 5 (various apps)
gl: CardOS 5 (varias aplicacións)

en: Please insert a compatible smartcard.
gl: Insira unha tarxeta intelixente compatíbel.

en: Kleopatra currently supports the following card types:
gl: Kleopatra é compatíbel actualmente cos seguintes tipos de tarxetas:

[ctx: @title:tab smartcard application - name of card holder - serial number of smartcard]
en: %1 - %2 - %3
gl: %1 — %2 — %3

[ctx: @title:tab smartcard application - serial number of smartcard]
en: %1 - %2
gl: %1 — %2

[ctx: @title:window]
en: Change Cardholder
gl: Cambiar a persoa a quen pertence a tarxeta

[ctx: @label]
en: Enter the new cardholder name:
gl: Escriba o nome da persoa a quen pertence a tarxeta:

[ctx: @info]
en: The "<" character may not be used.
gl: O carácter «<» non pode usarse.

[ctx: @info]
en: Double spaces are not allowed
gl: Os espazos dobres non se permiten

[ctx: @info]
en: The size of the name may not exceed 38 characters.
gl: O tamaño do nome non pode superar os 38 caracteres.

[ctx: @info]
en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
gl: Non foi posíbel atopar a tarxeta OpenPGP co número de serie: %1

[ctx: @info]
en: Name change failed: %1
gl: O renomeamento fallou: %1

[ctx: @title:window]
en: Change Public Key URL
gl: Cambiar o URL da chave pública

[ctx: @label]
en: Enter the new public key URL:
gl: Insira o URL da nova chave pública:

[ctx: @info]
en: The size of the URL may not exceed 254 characters.
gl: O tamaño do URL non pode superar os 254 caracteres.

[ctx: @info]
en: URL change failed: %1
gl: O cambio de URL fallou: %1

[ctx: 1 is a Version number]
en: NetKey v%1 Card
gl: Tarxeta NetKey v%1

[ctx: Placeholder is a version number]
en: Unknown OpenPGP v%1 card
gl: Tarxeta OpenPGP v%1 descoñecida

[ctx: First placeholder is manufacturer, second placeholder is a version number]
en: %1 OpenPGP v%2 card
gl: Tarxeta %1 de OpenPGP v%2

[ctx: %1 is a smartcard manufacturer]
en: %1 PKCS#15 card
gl: Tarxeta PKCS#15 de %1

[ctx: %1 version number]
en: PIV v%1 card
gl: Tarxeta PIV v%1

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change NKS PIN
gl: Cambiar o PIN de NKS

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change SigG PIN
gl: Cambiar o PIN de SigG

[ctx: NullPIN is a word that is used all over in the netkey documentation and should be understandable by Netkey cardholders]
en: The NullPIN is still active on this card.
gl: O NullPIN aínda está activo nesta tarxeta.

en: You need to set a PIN before you can use the certificates.
gl: Ten que definir un PIN para poder usar os certificados.

[ctx: @label]
en: Card type:
gl: Tipo de tarxeta:

[ctx: @label]
en: Serial number:
gl: Número de serie:

[ctx: @label The owner of a smartcard. GnuPG refers to this as cardholder.]
en: Cardholder:
gl: Persoa dona da tarxeta:

[ctx: @label]
en: Public key URL:
gl: URL da chave pública:

[ctx: @label The number of remaining attempts to enter a PIN or PUK, as in Remaining attempts: PIN: 2, PUK: 3, Admin PIN: 3]
en: Remaining attempts:
gl: Intentos restantes:

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the number of remaining attempts for entering the correct PIN or PUK.
gl: Amosa o número de intentos restantes para introducir o PIN ou PUK correctos.

[ctx: @action:button]
en: Card Actions
gl: Accións de tarxeta

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card
gl: Amosar as accións dispoñíbeis para esta tarxeta intelixente.

en: not set
gl: non definido

en: Searching matching certificate in directory service...
gl: Buscando un certificado coincidente no servizo de directorio…

en: The matching certificate was imported successfully.
gl: Importouse o certificado coincidente.

en: Multiple matching certificates were found in directory service.
gl: Atopáronse varios certificados coincidentes no servizo de directorio.

en: No matching certificate was found in directory service.
gl: Non se atopou ningún certificado coincidente no servizo de directorio.

en: Rename Tab
gl: Renomear o separador

en: New tab title:
gl: Título do novo separador:

en: New Tab
gl: Novo separador

en: Open a new tab
gl: Abrir un novo separador

en: Rename Tab...
gl: Renomear o separador…

en: Rename this tab
gl: Renomear este separador

en: Duplicate Tab
gl: Duplicar o separador

en: Duplicate this tab
gl: Duplicar este separador

en: Close Tab
gl: Pechar o separador

en: Close this tab
gl: Pechar este separador

en: Move Tab Left
gl: Mover o separador á esquerda

en: Move this tab left
gl: Mover este separador á esquerda

en: Move Tab Right
gl: Mover o separador á dereita

en: Move this tab right
gl: Mover este separador á dereita

en: Hierarchical Certificate List
gl: Lista xerárquica dos certificados

en: Expand All
gl: Expandir todo

en: Collapse All
gl: Pregalo todo

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to Kleopatra %1
gl: Benvida a Kleopatra %1

en: Kleopatra is a front-end for the crypto software <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.
gl: Kleopatra é unha interface para o programa criptográfico <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.

en: For most actions you need either a public key (certificate) or your own private key.
gl: Para a meirande parte das accións necesita ou unha chave pública (certificado) ou a súa propia chave privada.

en: The private key is needed to decrypt or sign.
gl: A chave privada necesítase para descifrar ou asinar.

en: The public key can be used by others to verify your identity or encrypt to you.
gl: A chave pública poden usala outros para verificar a súa identidade ou cifrar para vostede.

[ctx: %1 is link a wiki article]
en: You can learn more about this on <a href="%1">Wikipedia</a>.
gl: Pode aprender máis sobre isto en <a href="%1">Wikipedia</a>.

en: New Key Pair...
gl: Nova parella de chaves…

[ctx: @info]
en: Create a new OpenPGP key pair.<nl/>To create an S/MIME certificate request use <interface>New S/MIME Certification Request</interface> from the <interface>File</interface> menu instead.
gl: Crear unha nova parella de chaves OpenPGP.<nl/>Para crear unha solicitude de certificado S/MIME mellor use <interface>Nova solicitude de certificación S/MIME</interface> desde o menú de <interface>Ficheiro</interface>.

[ctx: @info]
en: Import certificate from a file.<nl/>To import from a public keyserver use <interface>Lookup on Server</interface> instead.
gl: Importar o certificado dun ficheiro.<nl/>Para importar dun servidor de chaves público use <interface>Buscar no servidor</interface> no seu lugar.
