kwatchgnupg - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Steffen Hansen
hi: स्टीफन हानसेन

en: Original Author
hi: मूल लेखक

en: KWatchGnuPG
hi: के-वाच-ग्नूपीजी

en: GnuPG log viewer
hi: ग्नूपीजी लॉग प्रदर्शक

en: (c) 2004 Klarälvdalens Datakonsult AB
hi: (c) 2004 क्लाराल्व्दालेन्स दाताकोन्सल्त एबी

en: WatchGnuPG
hi: वाच-ग्नूपीजी

en: &Executable:
hi: चलाने-योग्यः (&E)

en: &Socket:
hi: सॉकेट: (&S)

en: None
hi: कुछ नहीं

en: Basic
hi: मूल

en: Advanced
hi: विस्तृत

en: Expert
hi: विशेषज्ञ

en: Guru
hi: गुरू

en: Default &log level:
hi: डिफ़ॉल्ट लॉग स्तरः (&l)

en: Log Window
hi: लॉग विंडो

en: unlimited
hi: असीमित

en: &History size:
hi: इतिहास आकारः (&H)

en: Set &Unlimited
hi: असीमित सेट करें (&U)

en: Enable &word wrapping
hi: शब्द व्रेपिंग सक्षम करें

en: [%1] Log cleared
hi: [%1] लॉग साफ

en: C&lear History
hi: इतिहास मिटाएँ (&l)

en: [%1] Log stopped
hi: [%1] लॉग बन्द

en: [%1] Log started
hi: [%1] लॉग प्रारंभ

en: There are no components available that support logging.
hi: यहाँ कोई अवयव उपलब्ध नहीं है जो लॉगिंग का समर्थन करता है.

en: The watchgnupg logging process died.
    Do you want to try to restart it?
hi: वाच-ग्नू-पीजी लॉगिंग प्रक्रिया बन्द.
    क्या आप इसे फिर से प्रारंभ करना चाहेंगे?

en: Try Restart
hi: पुनः प्रारंभ करके देखें

en: Do Not Try
hi: कोशिश नहीं करें

en: ====== Restarting logging process =====
hi: ====== लॉगिंग प्रक्रिया प्रारंभ की जा रही है ======

en: Save Log to File
hi: लॉग को फ़ाइल में सहेजें

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hi: फ़ाइल (&F)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hi: मुख्य औज़ार पट्टी

en: KWatchGnuPG Log Viewer
hi: के-वॉच-ग्नू-पीजी लॉग प्रदर्शक
