kwatchgnupg - en to hne translation catalogue (33 entries)

en: Steffen Hansen
hne: स्टीफन हानसेन

en: Original Author
hne: मूल लेखक

en: KWatchGnuPG
hne: के-वाच-ग्नूपीजी

en: GnuPG log viewer
hne: ग्नूपीजी लाग प्रदर्सक

en: (c) 2004 Klarälvdalens Datakonsult AB
hne: (c) 2004 क्लाराल्व्दालेन्स दाताकोन्सल्त एबी

en: WatchGnuPG
hne: वाच-ग्नूपीजी

en: &Executable:
hne: चलाय-जा सकेः (&E)

en: &Socket:
hne: साकेट: (&S)

en: None
hne: कुछ नइ

en: Basic
hne: मूल

en: Advanced
hne: विस्तृत

en: Expert
hne: विसेसग्य

en: Guru
hne: गुरू

en: Default &log level:
hne: डिफाल्ट लाग स्तरः (&l)

en: Log Window
hne: लाग विंडो

en: unlimited
hne: असीमित

en: &History size:
hne: इतिहास आकारः (&H)

en: Set &Unlimited
hne: असीमित सेट करव (&U)

en: Enable &word wrapping
hne: सब्द व्रेपिंग सक्छम करव

en: [%1] Log cleared
hne: [%1] लाग साफ

en: C&lear History
hne: इतिहास मेटाव (&l)

en: [%1] Log stopped
hne: [%1] लाग बन्द

en: [%1] Log started
hne: [%1] लाग सुरू

en: There are no components available that support logging.
hne: इहां कोनो अवयव नइ मिलत हे जऊन लागिंग के समर्थन करथे .

en: The watchgnupg logging process died.
    Do you want to try to restart it?
hne: वाच-ग्नू-पीजी लागिंग काम बन्द.
    का आप मन एला फिर से चालू करना चाहू?

en: Try Restart
hne: फिर से चालू करके देखव

en: Do Not Try
hne: कोसिस नइ करव

en: ====== Restarting logging process =====
hne: ====== लागिंग काम चालू करत हे  ======

en: Save Log to File
hne: लाग ल फाइल मं सहेजव

en: Could not save file %1: %2
hne: फाइल ल सहेज नइ सकिस %1: %2

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: KWatchGnuPG Log Viewer
hne: के-वाच-ग्नू-पीजी लाग प्रदर्सक
