KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (595 entries)

en: Former Maintainer
hu: Korábbi karbantartó

en: Backend configuration framework, KIO integration
hu: Szolgáltatásbeállító keretrendszer, KIO-integráció

en: Resident gpgme/win wrangler, UI Server commands and dialogs
hu: Gpgme/win-guru, parancsok és és párbeszédablakok az UI-kiszolgálóhoz

en: DN display ordering support, infrastructure
hu: DN-rendezési támogatás, infrastruktúra

en: Qt5 port, general code maintenance
hu: Qt 5 port, általános kódkarbantartás

en: Original Author
hu: Eredeti szerző

en: Key-state dependent colors and fonts in the certificates list
hu: Kulcsállapottól függő színek és betűtípusok a tanúsítványlistában

en: Artwork
hu: Grafika

[ctx: Preceeds a list of applications/libraries used by Kleopatra]
en: Uses:
hu: Felhasznált alkalmazások/programkönyvtárak:

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to add the user ID: <message>%1</message></para>
hu: <para>Hiba történt a következő felhasználóazonosító hozzáadásakor: <message>%1</message></para>

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Error
hu: Hiba felhasználóazonosító hozzáadásakor

[ctx: @info]
en: User ID successfully added.
hu: Felhasználóazonosító sikeresen hozzáadva.

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Succeeded
hu: A felhasználóazonosító hozzáadása sikerült

en: Certification Error
hu: Tanúsítványhiba

en: <p>An error occurred while trying to change the passphrase for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
hu: <p>Hiba történt a jelszó módosításakor a következőnél: <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: Passphrase Change Error
hu: Jelszó változtatási hiba

en: Passphrase changed successfully.
hu: A jelszó sikeresen megváltozott.

en: Passphrase Change Succeeded
hu: A jelszó megváltoztatása sikerült

en: Failed to update the trust database:
    %1
hu: Nem sikerült frissíteni a megbízhatósági adatbázist:
    %1

en: Cannot open existing file "%1" for reading: %2
hu: Nem sikerült megnyitni a létező „%1” fájlt olvasásra: %2

en: Cannot open file "%1" for reading and writing: %2
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%1” fájlt olvasásra és írásra: %2

en: Cannot set restrictive permissions on file %1: %2
hu: Nem sikerült beállítani a korlátozó jogosultságokat a(z) %1 fájlon: %2

en: Failed to move file %1 to its final destination, %2: %3
hu: Nem sikerült áthelyezni a(z) %1 fájlt a végső célhelyére, %2: %3

en: Could not find gpgconf executable
hu: Nem található a gpgconf végrehajtható

en: "gpgconf --reload gpg-agent" failed: %1
hu: A „gpgconf --reload gpg-agent” meghiúsult: %1

en: An error occurred: %1
hu: Hiba történt: %1

en: Create Checksum Files Error
hu: Hiba az ellenőrzőösszeg fájlok létrehozásakor

en: Select One or More Files to Create Checksums For
hu: Egy vagy több fájl kiválasztása ellenőrzőösszegek létrehozásához

en: Verify Checksum Files Error
hu: Hiba az ellenőrzőösszeg fájlok ellenőrzésekor

en: Select One or More Checksum Files
hu: Egy vagy több ellenőrzőösszeg fájl kiválasztása

en: The DirMngr process that tried to clear the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of %1 for details.
hu: A DirMngr folyamat, amely megpróbálta kiüríteni a visszavonási gyorsítótárat, egy váratlan hiba miatt idő előtt befejeződött. A részletek a(z) %1 kimenetében találhatók.

en: An error occurred while trying to clear the CRL cache. The output from %1 was:
    %2
hu: Hiba történt a visszavonási gyorsítótár kiürítése közben. A(z) %1 kimenete:
    %2

en: CRL cache cleared successfully.
hu: A CRL-gyorstár kiürítése sikeresen megtörtént.

[ctx: @info]
en: <para>Successfully wrote request to <filename>%1</filename>.</para><para>You should now send the request to the Certification Authority (CA).</para>
hu: <para>Sikerült kiírni a kérést ebbe a fájlba: <filename>%1</filename>.</para><para>Most már elküldheti a kérést a tanúsítványkiadónak.</para>

[ctx: @title]
en: Request Saved
hu: A kérés elmentve

[ctx: @title]
en: Save Request
hu: A kérés elmentése

en: PKCS#10 Requests (*.p10)
hu: PKCS#10-kérések (*.p10)

[ctx: @title]
en: Error Saving Request
hu: Nem sikerült elmenteni a kérést

en: The clipboard does not appear to contain a signature or encrypted text.
hu: A vágólapon nem található érvényes aláírás vagy titkosított szöveg.

en: Decrypt/Verify Clipboard Error
hu: Hiba a vágólap tartalmának dekódolásakor vagy ellenőrzésekor

en: Decrypt/Verify Files Error
hu: Hiba dekódolás vagy ellenőrzés közben

en: Select One or More Files to Decrypt and/or Verify
hu: Válasszon ki legalább egy fájlt dekódoláshoz és ellenőrzéshez

[ctx: @title:window]
en: Delete Certificates
hu: Tanúsítványok törlése

en: Neither the OpenPGP nor the CMS backends support certificate deletion.
    Check your installation.
hu: Sem az OpenPGP-, sem a CMS-modulok nem támogatják tanúsítvány törlését.
    Ellenőrizze, megfelelően van-e telepítve a program.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected CMS certificates will be deleted.
hu: Az OpenPGP-modul nem támogatja tanúsítvány törlését.
    Ellenőrizze, megfelelően van-e telepítve a program.
    Csak a kijelölt CMS-tanúsítványok lesznek törölve.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
hu: Az OpenPGP-modul nem támogatja tanúsítvány törlését.
    Ellenőrizze, megfelelően van-e telepítve a program.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected OpenPGP certificates will be deleted.
hu: A CMS-modul nem támogatja tanúsítvány törlését.
    Ellenőrizze, megfelelően van-e telepítve a program.
    Csak a kijelölt OpenPGP-tanúsítványok lesznek törölve.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
hu: A CMS-modul nem támogatja tanúsítvány törlését.
    Ellenőrizze, megfelelően van-e telepítve a program.

en: Certificate Deletion Failed
hu: Egy tanúsítvány törlése nem sikerült

en: Certificate Deletion Problem
hu: Hiba történt egy tanúsítvány törlésekor

en: OpenPGP backend: %1
hu: OpenPGP-modul: %1

en: CMS backend: %1
hu: CMS-modul: %1

en: <qt><p>An error occurred while trying to delete the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
hu: <qt><p>Hiba történt a következő tanúsítvány törlése közben:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @action:button Update the log text widget]
en: &Update
hu: &Frissítés

en: Unable to start process gpgsm. Please check your installation.
hu: Nem sikerült elindítani a gpgsm folyamatot. Ellenőrizze, megfelelően telepítve van-e a program.

en: Dump Certificate Error
hu: Tanúsítványkiírási hiba

en: The GpgSM process that tried to dump the certificate ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --dump-cert %1 for details.
hu: A GpgSM folyamat, mely egy tanúsítvány kiírását végezte, valamiylen váratlan hiba miatt befejeződött. A részletek kiírathatók a következő paranccsal: gpgsm --dump-cert %1.

en: An error occurred while trying to dump the certificate. The output from GpgSM was:
    %1
hu: Hiba történt egy tanúsítvány kiírása közben. A GpgSM kimenete: 
    %1

en: The GpgSM process that tried to dump the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr listcrls for details.
hu: A GpgSM folyamat, mely a visszavonási listák gyorsítótárának kiírását végezte, egy nem várt hiba miatt idő előtt bezárult. A részletek megtekinthetők a gpgsm --call-dirmngr listcrls paranccsal.

en: An error occurred while trying to dump the CRL cache. The output from GpgSM was:
    %1
hu: Hiba történt a visszavonási listák gyorsítótárának kiírása közben. A GpgSM kimenete:
    %1

en: Encrypt Clipboard Error
hu: Hiba a vágólap tartalmának titkosításakor

en: OpenPGP Certificates
hu: OpenPGP-tanúsítványok

en: S/MIME Certificates
hu: S/MIME-tanúsítványok

en: Exporting certificates...
hu: Tanúsítványok exportálása...

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
hu: <qt><p>Hiba történt a következő tanúsítvány exportálása közben:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: Certificate Export Failed
hu: A tanúsítványexportálás nem sikerült

en: Could not write to file %1.
hu: Nem sikerült írni a következő fájlba: %1.

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export
hu: OpenPGP-tanúsítvány exportálás

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Error
hu: Hiba történt egy OpenPGP-tanúsítvány exportálásakor

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Finished
hu: Az OpenPGP-tanúsítvány exportálása befejeződött

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to export OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
hu: <para>A GPG folyamat, mely OpenPGP-tanúsítványokat exportált, valamilyen nem várt hiba miatt befejeződött.</para><para>A részletek a(z) <icode>%1</icode> kimenetében találhatók.</para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates exported successfully.
hu: Az OpenPGP-tanúsítványok sikeresen exportálva.

en: Secret Key Deletion
hu: Privát kulcs törlése

en: Unable to start process %1. Please check your installation.
hu: Nem sikerült elindítani ezt a folyamatot: %1. Ellenőrizze, hogy megfelelően telepítve van-e.

en: Starting %1...
hu: %1 indítása…

en: Process finished
hu: A folyamat befejeződött

en: Certificate Import Failed
hu: A tanúsítványimportálás nem sikerült

en: Clipboard contents do not look like a certificate.
hu: A vágólap tartalmak nem néznek ki tanúsítványnak.

en: Could not determine certificate type of clipboard contents.
hu: Nem sikerült meghatározni a vágólaptartalmak tanúsítványtípusát.

en: Clipboard
hu: Vágólap

en: Could not open file %1 for reading: %2
hu: A(z) „%1” fájlt nem sikerült olvasásra megnyitni: %2

en: Certificates
hu: Tanúsítványok

en: Any files
hu: Bármely fájl

en: Select Certificate File
hu: Tanúsítványfájl kiválasztása

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported Certificates from %1
hu: Importált tanúsítványok innen: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported certificates from these sources:<br/>%1
hu: Importált tanúsítványok ezekből a forrásokból:<br/> %1

[ctx: @title:tab]
en: Imported Certificates
hu: Importált tanúsítványok

en: Total number processed:
hu: A feldolgozottak száma:

en: Imported:
hu: Importálva:

en: New signatures:
hu: Új aláírások:

en: New user IDs:
hu: Új felhasználóazonosítók:

en: Certificates without user IDs:
hu: Felhasználóazonosító nélküli tanúsítványok:

en: New subkeys:
hu: Új alkulcsok:

en: Newly revoked:
hu: Frissen visszavonva:

en: Not imported:
hu: Nem importált:

en: Unchanged:
hu: Nem változott:

en: Secret keys processed:
hu: Feldolgozott titkos kulcsok:

en: Secret keys imported:
hu: Importált titkos kulcsok:

en: Secret keys <em>not</em> imported:
hu: <em>Nem</em> importált titkos kulcsok:

en: Secret keys unchanged:
hu: Változatlan titkos kulcsok:

en: No imports (should not happen, please report a bug).
hu: Nincs importálás (nem történhetett volna meg, kérjük jelentse be a hibát).

en: Certificate Import Result
hu: A tanúsítványimportálás eredménye

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
hu: <qt><p>Hiba történt a tanúsítvány importálásakor:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
hu: <qt><p>Hiba történt a(z) %1 tanúsítvány importálásakor:</p><p><b>%2</b></p></qt>

en: The type of this certificate (%1) is not supported by this Kleopatra installation.
hu: A tanúsítvány típusa (%1) nem támogatott a telepített Kleopatra-változatban.

en: Select CRL File to Import
hu: Visszavonási listafájl kiválasztása importáláshoz

en: Unable to start process dirmngr. Please check your installation.
hu: Nem sikerült elindítani a dirmngr folyamatot. Ellenőrizze, megfelelően telepítve van-e a program.

en: Clear CRL Cache Error
hu: Hiba a visszavonási gyorsítótár kiürítése közben

en: The GpgSM process that tried to import the CRL file ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr loadcrl <filename> for details.
hu: A GpgSM folyamat, mely egy visszavonási lista importálását végezte, valamilyen hiba miatt váratlanul bezárult. A részletek kiírathatók a következő paranccsal: gpgsm --call-dirmngr loadcrl <fájlnév>.

en: Import CRL Error
hu: Importálási hiba egy visszavonási listánál

en: An error occurred while trying to import the CRL file. The output from gpgsm was:
    %1
hu: Hiba történt egy visszavonási listafájl importálása közben. A gpgsm kimenete:
    %1

en: CRL file imported successfully.
hu: A CRL-fájl importálása sikeresen befejeződött.

en: Import CRL Finished
hu: A visszavonási lista importálása befejeződött.

[ctx: @info]
en: Failed to search on certificate server. The error returned was:
    %1
hu: Nem sikerült keresni a tanúsítvány kiszolgálón. A visszakapott hibaüzenet:
    %1

[ctx: @info]
en: <para>The query result has been truncated.</para><para>Either the local or a remote limit on the maximum number of returned hits has been exceeded.</para><para>You can try to increase the local limit in the configuration dialog, but if one of the configured servers is the limiting factor, you have to refine your search.</para>
hu: <para>A lekérdezés eredményének egy részét el kellett dobni.</para><para>A lekérdezés túllépte a helyi vagy távoli eredmények listájára érvényes egyik korlátot.</para><para>A beállításoknál próbálja megnövelni a helyi eredmények korlátját, de ha az egyik kiszolgáló a szűk keresztmetszet, akkor szűkíteni kell a keresési feltételt.</para>

[ctx: @title]
en: Result Truncated
hu: Az eredmény lerövidült

[ctx: @info]
en: <para>You do not have any directory servers configured.</para><para>You need to configure at least one directory server to search on one.</para><para>You can configure directory servers here: <interface>Settings->Configure Kleopatra</interface>.</para>
hu: <para>Nincs beállítva címtárszolgáltató.</para><para>Kereséshez legalább egy címtárszolgáltatót be kell állítani.</para><para>Címtárszolgáltatót itt lehet beállítani: <interface>Beállítások->A Kleopatra beállításai</interface>.</para>

[ctx: @title]
en: No Directory Servers Configured
hu: Nincs beállítva címtárszolgáltató

[ctx: @title:window]
en: Error
hu: Hiba

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing OpenPGP certificates implies downloading all certificates anew, to check if any of them have been revoked in the meantime.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
hu: <para>Az OpenPGP-tanúsítványok frissítésekor a program letölti újból az összes tanúsítványt, hogy ellenőrizze, visszavonták-e valamelyiket.</para><para>Ez komoly terhelést okozhat a kapcsolódó hálózatokon, és a hálózat sebességétől illetve a tanúsítványok számától függően akár órákig eltarthat.</para> <para>Folytatni szeretné a műveletet?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh
hu: Az OpenPGP-tanúsítvány frissítése

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Error
hu: Hiba történt az OpenPGP-tanúsítvány frissítésekor

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Finished
hu: Az OpenPGP-tanúsítvány frissítése befejeződött

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to refresh OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
hu: <para>A GPG folyamat, amely megpróbálta felfrissíteni az OpenPGP-tanúsítványokat, egy váratlan hiba miatt idő előtt befejeződött.</para><para>A hiba részletei a(z) <icode>%1</icode> kimenetében tekinthetők meg.</para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates refreshed successfully.
hu: Az OpenPGP-tanúsítványok sikeresen frissítve.

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing X.509 certificates implies downloading CRLs for all certificates, even if they might otherwise still be valid.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
hu: <para>Az X.509 tanúsítványok frissítésekor minden tanúsítványhoz letölti a program a visszavonási listákat, akkor is, ha a tanúsítvány érvényesnek tűnik.</para><para>Ez a művelet esetleg komoly terhelést okozhat a kapcsolódó hálózatokon, és az ellenőrzendő tanúsítványok számától függően akár órákig eltarthat.</para> <para>Folytatni szeretné a műveletet?</para>

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh
hu: X.509 tanúsítványfrissítés

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Error
hu: X.509 tanúsítványfrissítési hiba

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Finished
hu: Az X.509 tanúsítvány frissítése befejeződött

[ctx: @info]
en: <para>The GpgSM process that tried to refresh X.509 certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
hu: <para>A GpgSM folyamat, amely megpróbálta frissíteni az X.509-tanúsítványokat, egy váratlan hiba miatt bezáródott.</para><para>A részletek a(z) <icode>%1</icode> kimenetében találhatók.</para>

[ctx: @info]
en: X.509 certificates refreshed successfully.
hu: Az X.509 tanúsítványok sikeresen frissítve.

en: Sign Clipboard Error
hu: Hiba a vágólap tartalmának aláírásakor

en: Sign/Encrypt Files Error
hu: Hiba fájlok aláírása vagy titkosítása közben

en: Select One or More Files to Sign and/or Encrypt
hu: Válasszon ki legalább egy fájlt aláíráshoz és/vagy titkosításhoz

[ctx: Key filter without user-assigned name]
en: <unnamed>
hu: <névtelen>

note: i18n: ectx: label, entry (AttributeOrder), group (DN)
en: DN-Attribute Order
hu: DN-attribútum sorrend

en: LDAP &timeout (minutes:seconds):
hu: &LDAP-os várakozási idő (perc:másodperc):

en: &Maximum number of items returned by query:
hu: Lekér&dezésnél visszaadható maximális elemszám:

[ctx: @action:button]
en: Delete
hu: Törlés

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
hu: A művelethez dirmngr 0.9.0 vagy újabb szükséges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
hu: nincs proxy

en: (Current system setting: %1)
hu: (Jelenlegi rendszerbeállítás: %1))

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB)
en: Check certificate validity every
hu: Tanúsítványellenőrzési időköz

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en: hour
hu: óra

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en:  hours
hu:  óra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
hu: Ha be van jelölve, az S/MIME tanúsítványok ellenőrzése interneten keresztül történik az OCSP (Online Certicicate Status Protocol) protokollal. Meg kell adni az OCSP-kiszolgáló címét.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: Validate certificates online (OCSP)
hu: Tanúsítványellenőrzés az interneten OCSP protokollal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
hu: Tanúsítványellenőrzés az interneten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderURLLabel)
en: OCSP responder URL:
hu: OCSP cím:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
hu: Itt kell megadni az OCSP-kiszolgáló nevét. A cím általában http:// előtaggal kezdődik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderSignatureLabel)
en: OCSP responder signature:
hu: OCSP válaszaláírás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
hu: A tanúsítványok szolgáltatáscímének figyelmen kívül hagyása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KleopatraClientCopy::Gui::CertificateRequester, OCSPResponderSignature)
en: Choose here the certificate with which the OCSP server signs its replies.
hu: Válassza ki a tanúsítványt, amellyel az OCSP kiszolgáló aláírja a válaszait.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default, GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
hu: Alapértelmezésben a GnuPG a ~/.gnupg/policies.txt fájl tartalma alapján dönti el, engedélyezett-e egy tanúsítványkezelő eljárás. Ha ez be van jelölve, a program nem ellenőrzi a fájlt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
hu: Nem kell ellenőrizni a tanúsítványkezelő eljárásokat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
hu: Ha be van jelölve, a program nem veszi figyelembe a visszavonási listákat S/MIME tanúsítványok ellenőrzésekor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
hu: Nem kell kezelni a visszavonási listákat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: If this option is checked while a root CA certificate is being imported, you will be asked to confirm its fingerprint and to state whether or not you consider this root certificate to be trusted. A root certificate needs to be trusted before the certificates it certified become trusted, but lightly allowing trusted root certificates into your certificate store will undermine the security of the system.
hu: Ha ez az opció be van jelölve egy root CA tanúsítvány importálása közben, meg kell erősítenie a tanúsítvány ujjlenyomatát, és hogy megbízhatónak minősíti-e. Egy gyökértanúsítványnak megbízhatónak kell lennie, mielőtt az azzal aláírt tanúsítványok megbízhatóak lesznek, de a túl könnyen beengedett gyökértanúsítványok alááshatják a rendszere biztonságát.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: Allow to mark root certificates as trusted
hu: Gyökértanúsítványok megjelelése megbízhatóként

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP).
hu: Ha ez be van jelölve, a program szükség esetén letölti a hiányzó tanúsítványkibocsátó tanúsítványokat. Ez a visszavonási listákra és az OCSP-alapú ellenőrzésre is kiterjed.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
hu: A hiányzó kibocsátótanúsítványok letöltése

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: &HTTP Requests
hu: &HTTP-kérések

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
hu: Teljesen letiltja a HTTP használatát S/MIME kezelésekor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
hu: HTTP-kérések nélkül

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
hu: Visszavonási lista keresésekor az ellenőrzendő tanúsítvány általában tartalmaz „CRL disztribúciós pont” (DP) bejegyzéseket, melyek az URL elérését leíró CRL-ek. Az első alkalmas disztribúciós pontot használja a program. Ha ez be van jelölve, akkor kereséskor a HTTP-sémát használó bejegyzések figyelmen kívül lesznek hagyva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
hu: Nem kell feldolgozni a HTTP protokollt használó disztribúciós pontokat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
hu: Ha be van jelölve, a jobb oldalon látható HTTP proxy lesz használva HTTP-kéréseknél. Az érték a http_proxy környezeti változó tartalma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use system HTTP proxy:
hu: Az alap HTTP-proxy használata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use this proxy for HTTP requests:
hu: Egyedi HTTP-proxy használata:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customHTTPProxy)
en: <p>If no system proxy is set, or you need to use a different proxy for GpgSM, you can enter its location here.</p><p>It will be used for all HTTP requests relating to S/MIME.</p><p>The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.</p>
hu: <p>Ha nincs rendszerproxy beállítva, vagy más proxy használata szükséges a GpgSM-hez, itt adhatja meg annak helyét.</p><p>Minden S/MIME HTTP-kéréshez ez lesz használva.</p><p>A szintaktika: gépnév:port, például: proxy.sehol.hu:3128.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: &LDAP Requests
hu: &LDAP-kérések

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
hu: Letiltja az LDAP protokoll használatát S/MIME-kezelésnél.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
hu: Az LDAP-kérések letiltása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first found DP entry is used.  With this option, all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
hu: Visszavonási lista keresésekor az ellenőrzendő tanúsítvány általában tartalmaz „CRL disztribúciós pont” (DP) bejegyzéseket, melyek az URL elérését leíró CRL-ek. Az első alkalmas disztribúciós pontot használja a program. Ha ez be van jelölve, akkor kereséskor az LDAP-sémát használó bejegyzések figyelmen kívül lesznek hagyva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
hu: Nem kell feldolgozni az LDAP protokollt használó disztribúciós pontokat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
hu: Az LDAP-kérések elsődleges címe:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering an LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
hu: Az itt megadott LDAP-kiszolgálóhoz lesznek elküldve először az LDAP-kérések. Az itt megadott érték felülbírálja az LDAP URL-ben megadott gépnevet és portot (akkor is, ha azok nincsenek megadva). Más LDA-kiszolgálókhoz csak akkor fordul a program, ha a „proxy”-kapcsolat nem működik.
    A várt szintaxis: „GÉPNÉV” vagy „GÉPNÉV:PORT”. A port alapértelmezett értéke (389, a standard LDAP port) lesz érvényes, ha nincs megadva port érték.

[ctx: @info]
en: No checksum files have been created.
hu: Nem lettek ellenőrzőösszeg fájlok létrehozva.

[ctx: @info]
en: These checksum files have been successfully created:
hu: Ezek az ellenőrzőösszeg fájlok sikeresen létre lettek hozva:

[ctx: @info]
en: There were no errors.
hu: Nem voltak hibák.

[ctx: @info]
en: The following errors were encountered:
hu: A következő hibák történtek:

en: Create Checksums: input files must be either all checksum files or all files to be checksummed, not a mixture of both.
hu: Ellenőrzőösszegek létrehozása: a bemeneti fájloknak vagy ellenőrzőösszeg-fájloknak, vagy ellenőrizendő fájloknak kell lenniük, a keveredés tilos.

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Initializing...
hu: Előkészítés…

[ctx: @title:window]
en: Create Checksum Progress
hu: Ellenőrzőösszeg létrehozása folyamat

en: Error while running %1: %2
hu: Hiba történt a(z) %1 futásakor: %2

en: Failed to execute %1: %2
hu: Nem sikerült a(z) „%1” végrehajtása: %2

en: No checksum programs defined.
hu: Nincs ellenőrzőösszeg program meghatározva.

en: Scanning directories...
hu: Könyvtárak pásztázása…

en: Calculating total size...
hu: Teljes méret kiszámítása…

en: Checksumming (%2) in %1
hu: Ellenőrzőösszeg készítése (%2): %1

en: Done.
hu: Kész.

en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
hu: A titkosítási műveletek állapota és folyamata látható itt.

en: User canceled
hu: A felhasználó megszakította

en: At least one input needs to be provided
hu: Legalább egy bemenetet meg kell adni

en: Informative sender/signed data count mismatch
hu: A megadott küldő/aláírt adatok száma nem megfelelő

en: Signature/signed data count mismatch
hu: Nem egyezik meg az aláírások és az aláírt adatblokkok száma

en: Signed data can only be given for detached signature verification
hu: Aláírt adatok csak önálló aláírás ellenőrzése esetén adható meg

en: Input/Output count mismatch
hu: Nem egyezik meg a bemenetek és a kimenetek száma

en: Cannot use output and signed data simultaneously
hu: nem használható egyszerre kimenet és aláírt adat

en: No backend support for %1
hu: Nincs kezelőmodul ehhez: %1

en: Cannot determine whether input data is OpenPGP or CMS
hu: Nem lehet meghatározni, hogy a bemeneti adat OpenPGP vagy CMS

en: No usable inputs found
hu: Nincs használható bemenet

en: Unknown certificate
hu: Ismeretlen tanúsítvány

en: certificate
hu: tanúsítvány

en: Input error: %1
hu: Bemeneti hiba: %1

en: <p>The sender's address %1 is not stored in the certificate. Stored: %2</p>
hu: <p>A küldő címe (%1) nincs eltárolva a tanúsítványban. Eltárolva: %2</p>

en: Recipient: | Recipients:
hu[0]: Címzett:
hu[1]: Címzettek:

en: One unknown recipient | %1 unknown recipients
hu[0]: 1 ismeretlen címzett
hu[1]: %1 ismeretlen címzett

en: Caught exception: %1
hu: Az elkapott kivétel: %1

en: Caught unknown exception
hu: Ismeretlen kivétel történt

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature/ciphertext - maybe it is neither ciphertext nor a signature?
hu: Nem sikerült meghatározni, hogy ez egy S/MIME vagy egy OpenPGP aláírás/titkosított szöveg - talán egyáltalán nem is titkosított szöveg vagy aláírás?

en: Could not determine whether this was S/MIME- or OpenPGP-encrypted - maybe it is not ciphertext at all?
hu: Nem sikerült meghatározni, hogy ez S/MIME vagy OpenPGP használatával volt titkosítva - talán egyáltalán nem is titkosított szöveg?

en: Decrypting: %1...
hu: Dekódolás: %1...

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature - maybe it is not a signature at all?
hu: Nem sikerült meghatározni, hogy ez egy S/MIME vagy egy OpenPGP aláírás - talán egyáltalán nem is aláírás?

en: Call to EncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
hu: Nem egyértelmű hívás: EncryptEMailController::protocolAsString()

en: User cancel
hu: A felhasználó megszakította

en: Encryption canceled.
hu: A titkosítás megszakadt.

en: Encryption failed: %1
hu: A titkosítás nem sikerült: %1

en: Encryption succeeded.
hu: A titkosítás sikerült.

en: (no matching certificates found)
hu: (nem található illeszkedő tanúsítvány)

en: Please select a certificate
hu: Kérjük válasszon egy tanúsítványt

en: (please choose between OpenPGP and S/MIME first)
hu: (kérjük először válasszon OpenPGP és S/MIME közül)

en: %1: All operations completed.
hu: %1: Minden művelet befejeződött.

en: All operations completed.
hu: Minden művelet befejeződött.

[ctx: number, operation description]
en: Operation %1: %2
hu: Művelet - %1: %2

en: <b>Choose operations to be performed</b>
hu: <b>Végrehajtandó műveletek kiválasztása</b>

en: Here you can check and, if needed, override the operations Kleopatra detected for the input given.
hu: Itt lehet ellenőrizni és szükség esetén felülbírálni, milyen műveleteket kell elvégezni a Kleopatra szerint a bemenetre.

en: Create all output files in a single folder
hu: A kimeneti fájlok egy mappába kerüljenek

en: &Output folder:
hu: &Kimeneti mappa:

en: Input file:
hu: Bemeneti fájl:

en: &Input file is a detached signature
hu: A bemeneti fájl egy öná&lló aláírás

en: &Signed data:
hu: &Aláírt adatok:

en: &Input file is an archive; unpack with:
hu: A &bemeneti fájl tömörített; kibontás ezzel:

en: <b>Results</b>
hu: <b>Eredmények</b>

en: <b>Objects</b>
hu: <b>Tárgyak</b>

en: Remove Selected
hu: A kijelöltek eltávolítása

en: Select File
hu: Fájl kiválasztása

en: <i>No certificate selected</i>
hu: <i>Nincs kijelölve tanúsítvány</i>

en: <b>Recipients</b>
hu: <b>Címzettek</b>

en: Add Recipient...
hu: Címzett hozzáadása...

en: <b>Warning:</b> None of the selected certificates seem to be your own. You will not be able to decrypt the encrypted data again.
hu: <b>Figyelem!</b> A kijelölt tanúsítványok közül valószínűleg egyik sem az Öné. Ha titkosít egy fájlt, nem fogja tudni dekódolni.

en: Recipient
hu: Címzett

[ctx: %1 == number]
en: Recipient (%1)
hu: Címzett (%1)

en: <qt><p>Recipients predefined via GnuPG settings:</p>%1</qt>
hu: <qt><p>Előre meghatározott címzettek a GnuPG-beállítások alapján:</p>%1</qt>

[ctx: The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
hu: Az auditálási napló megjelenítése

en: Keep open after operation completed
hu: A művelet után maradjon nyitva

en: You need to select a signing certificate to proceed.
hu: Ki kell választani egy aláírási tanúsítványt.

en: Please select an encryption certificate for recipient "%1"
hu: Kérjük válasszon egy titkosítási tanúsítványt ehhez a címzetthez: „%1”

en: Please select a signing certificate for sender "%1"
hu: Kérjük válasszon egy aláírási tanúsítványt ehhez a küldőhöz: „%1”

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients/senders of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
hu: A Kleopatra nem tudja egyértelműen meghatározni a megfelelő tanúsítványokat az üzenet minden címzettjéhez/küldőjéhez.
    Kérjük válassza ki a helyes tanúsítványokat minden címzetthez:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for the sender of the message.
    Please select the correct certificates for the sender:
hu: A Kleopatra nem tudja egyértelműen meghatározni a megfelelő tanúsítványokat az üzenet küldőjéhez.
    Kérjük válassza ki a helyes tanúsítványokat a küldőhöz:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
hu: A Kleopatra nem tudja egyértelműen meghatározni a megfelelő tanúsítványokat az üzenet minden címzettjéhez.
    Kérjük válassza ki a helyes tanúsítványokat minden címzetthez:

en: Please verify that correct certificates have been selected for each recipient:
hu: Kérjük ellenőrizze, hogy helyes tanúsítványok lettek-e kiválasztva minden címzetthez:

en: Please verify that the correct certificate has been selected for the sender:
hu: Kérjük ellenőrizze, hogy a helyes tanúsítvány lett-e kiválasztva a küldőhöz:

en: Show all recipients
hu: Minden résztvevő megjelenítése

en: Select Signing Certificate
hu: Aláírási tanúsítvány kiválasztása

en: Select Encryption Certificate
hu: Titkosítási tanúsítvány kiválasztása

en: Only show this dialog in case of conflicts (experimental)
hu: Ezt a párbeszédablakot csak ütközések esetén jelenítse meg (kísérleti)

en: From:
hu: Feladó:

en: To:
hu: Címzett:

[ctx: @title:window]
en: Unusual Signature Warning
hu: Szokatlan aláírási figyelmeztetés

[ctx: @title:window]
en: Encrypt-To-Self Warning
hu: Figyelmeztetés saját titkosításra

[ctx: @title]
en: Results
hu: Eredmények

[ctx: @title]
en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
hu: A titkosítási műveletek állapota és folyamata látható itt.

[ctx: %1=protocol (S/Mime, OpenPGP), %2=certificate]
en: Sign using %1: %2
hu: Aláírás ezzel: %1 - %2

en: No certificate selected
hu: Nincs kijelölve tanúsítvány

en: Sign and encrypt (OpenPGP only)
hu: Aláírás és titkosítás (csak OpenPGP esetén)

en: Encrypt only
hu: Csak titkosítás

en: Sign only
hu: Csak aláírás

en: Encryption Options
hu: Titkosítási beállítások

en: Text output (ASCII armor)
hu: Szöveges kimenet (ASCII)

en: Signing Options
hu: Aláírási beállítások

en: Signer:
hu: Aláíró:

en: Change Signing Certificates...
hu: Más aláírási tanúsítvány...

en: <b>Choose Operation to be Performed</b>
hu: <b>Műveletválasztás</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCO)
en: Remember these as default for future operations
hu: Megjegyzés későbbi alapértelmezésnek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pgpLabel)
en: OpenPGP Signing Certificate:
hu: OpenPGP-s aláírási tanúsítvány:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmsLabel)
en: S/MIME Signing Certificate:
hu: S/MIME-os aláírási tanúsítvány:

en: The following errors and warnings were recorded:
hu: A következő hibák és figyelmeztetések kerültek rögzítésre:

en: No errors occurred
hu: Nem történt hiba

en: One error occurred | %1 errors occurred
hu[0]: Egy hiba történt
hu[1]: %1 hiba történt

en: Progress:
hu: Folyamat:

[ctx: Show Errors]
en: Show
hu: Megjelenítés

en: Back
hu: Vissza

en: Call to NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
hu: Nem egyértelmű hívás: NewSignEncryptEMailController::protocolAsString()

en: Signing canceled.
hu: Az aláírás megszakadt.

en: Signing failed: %1
hu: Az aláírás nem sikerült: %1

en: Signing succeeded.
hu: Az aláírás sikerült.

en: Archive and Sign Files
hu: Fájlok tömörítése és aláírása

en: Sign Files
hu: Fájlok aláírása

en: Archive and Encrypt Files
hu: Fájlok tömörítése és titkosítása

en: Encrypt Files
hu: Fájlok titkosítása

en: Archive and Sign/Encrypt Files
hu: Fájlok tömörítése és aláírása/titkosítása

en: Sign/Encrypt Files
hu: Fájlok aláírása/titkosítása

[ctx: base name of an archive file, e.g. archive.zip or archive.tar.gz]
en: archive
hu: archívum

en: Caught unexpected exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1
hu: Nem várt kivétel történt itt: SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared. %1

en: Caught unknown exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared
hu: Nem várt kivétel történt itt: SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared

en: Output error: %1
hu: Kimeneti hiba: %1

en: Cannot determine protocol for task
hu: Nem határozható meg a feladat protokollja

en: Cannot find common base directory for these files:
    %1
hu: Nem található közös alapkönyvtár ezekhez a fájlokhoz:
    %1

en: Unknown exception in Task::start()
hu: Ismeretlen kivétel történt ebben: Task::start()

[ctx: @title:window]
en: Verify Checksum Results
hu: Az ellenőrzőösszeg-ellenőrzés eredményei

en: Cannot find checksums file for file %1
hu: Nem található ellenőrzőösszeg fájl ehhez a fájlhoz: %1

en: Verifying checksums (%2) in %1
hu: Ellenőrzőösszegek (%2) ellenőrzése ebben: %1

en: (required)
hu: (kötelező)

en: (optional)
hu: (opcionális)

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.
hu: <interface>%1</interface> megadása kötelező, de üres.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
hu: <interface>%1</interface> megadása kötelező, de üres.<nl/>Helyi adminisztrátori szabály: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.
hu: <interface>%1</interface> nem teljes.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
hu: <interface>%1</interface> nem teljes.<nl/>Helyi adminisztrátori szabály: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.
hu: <interface>%1</interface> érvénytelen.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
hu: <interface>%1</interface> érvénytelen.<nl/>Helyi adminisztrátori szabály: <icode>%2</icode>

en: Please select one or more of the following certificates:
hu: Válasszon ki egy vagy több tanúsítványt:

en: Please select one of the following certificates:
hu: Válasszon egyet az alábbi tanúsítványok közül:

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh certificate list
hu: A tanúsítványlista frissítése

en: Certify
hu: Ellenőrzés

en: Advanced
hu: Speciális

en: The certificate to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | All of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
hu[0]: A törlésre kijelölt tanúsítvány saját. Privát kulcsot tartalmaz, amely nélkül nem lehet dekódolni a korábban vele titkosított anyagokat. Ezért a törlés nem ajánlott.
hu[1]: Az összes törlésre kijelölt tanúsítvány saját. Privát kulcsokat tartalmaznak, melyek nélkül nem lehet dekódolni a korábban velük titkosított anyagokat. Ezért a törlés nem ajánlott.

en: One of the certificates to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | Some of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
hu[0]: Az egyik törlésre kijelölt tanúsítvány saját. Privát kulcsokat tartalmaz, melyek nélkül nem lehet dekódolni a korábban vele titkosított anyagokat. Ezért törlése nem ajánlott.
hu[1]: Az egyik törlésre kijelölt tanúsítvány saját. Privát kulcsokat tartalmaz, melyek nélkül nem lehet dekódolni a korábban vele titkosított anyagokat. Ezért törlése nem ajánlott.

en: Find:
hu: Keresés:

en: Search
hu: Keresés

en: Select All
hu: Minden kijelölése

en: Deselect All
hu: A kijelölés megszüntetése

en: Details...
hu: Részletek...

en: Save As...
hu: Mentés másként...

en: Import
hu: Importálás

en: Skipped
hu: Kihagyva

en: Passed
hu: Megfelelt

en: Test Name
hu: Tesztnév

en: Result
hu: Eredmény

en: (select test first)
hu: (előbb ki kell jelölni egy tesztet)

[ctx: @info]
en: Canceled setting PIN.
hu: PIN beállítás megszakítva.

[ctx: @info]
en: There was an error setting the PIN: <message>%1</message>.
hu: Hiba történt a PIN beállításakor: <message>%1</message>.

[ctx: @info]
en: PIN set successfully.
hu: PIN sikeresen beállítva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nksLB)
en: Step 1: Set the initial PIN for the first certificate ("NKS"):
hu: 1. lépés: A kezdeti PIN beállítása az első tanúsítványhoz („NKS”):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nksPB)
en: Set Initial PIN (NKS)
hu: Kezdeti PIN beállítása (NKS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sigGLB)
en: Step 2: Set the initial PIN for the qualified signature certificate ("SigG"):
hu: 2. lépés: A kezdeti PIN beállítása képzett aláírás tanúsítványhoz („SigG"):

en: Issuer Certificate Not Found (%1)
hu: A kibocsátó tanúsítványa nem található (%1)

en: Name
hu: Név

en: Signing
hu: Aláírás

en: Encryption
hu: Titkosítás

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while loading the certifications: <message>%1</message></para>
hu: <para>Hiba történt a tanúsítványok betöltése közben: <message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: Certifications Loading Failed
hu: A tanúsítványok betöltése nem sikerült

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptVerifyPopupGeometry), group (EMailOperations)
en: Decrypt/Verify Popup Geometry
hu: A dekódolási/ellenőrzési ablak méretei

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DecryptVerifyPopupGeometry), group (EMailOperations)
en: The remembered size and position of the Decrypt/Verify Result Popup used by clients which do not support inline display of D/V results, such as MS Outlook.
hu: A dekódolási/ellenőrzési ablak mérete és pozíciója olyan klienseknél, melyek nem támogatják az eredmények beágyazott megjelenítését (például MS Outlook).

note: i18n: ectx: label, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Use pgp as the default extension for generated OpenPGP files
hu: Pgp használata az előállított OpenPGP fájlok alapértelmezett kiterjesztéseként

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Set this to make kleopatra default to pgp file extensions for OpenPGP files.
hu: Állítsa be ezt, hogy a Kleopatra legyen az alapértelmezett az OpenPGP fájlok pgp fájlkiterjesztéséhez.

note: i18n: ectx: label, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: Certificate refresh interval (in hours). Zero (0) disables.
hu: Tanúsítványfrissítési időköz (órában). 0 esetén le van tiltva.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show certificate validity
hu: Tanúsítványérvényesség

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show validity information for certificates in tooltip, such as whether the certificate is expired or revoked.
hu: Az érvényességi jellemzők megjelenítése tippként (például hogy a tanúsítvány lejárt-e vagy visszavonták-e).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show certificate owner information
hu: A tanúsítványkibocsátó jellemzői

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show owner information for certificates in tooltip, such as User IDs, subject and issuers.
hu: A tanúsítványtulajdonos jellemzőinek megjelenítése tippként (például a felhasználóazonosító, a tárgy és a kibocsátók).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show certificate details
hu: A tanúsítvány részletei

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show more certificate details, such as fingerprint, key length and expiration dates
hu: További tanúsítványjellemzők megjelenítése, például az ujjlenyomat, a kulcshossz és a lejárási dátum.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: Né&zet

note: i18n: ectx: Menu (certMenu) i18n: ectx: Menu (listview_popup)
en: &Certificates
hu: &Tanúsítványok

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hu: &Eszközök

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
hu: &Ablak

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hu: &Súgó

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Fő eszköztár

[ctx: @info]
en: <para>The version of the <application>GpgME</application> library you are running against is older than the one that the <application>GpgME++</application> library was built against.</para><para><application>Kleopatra</application> will not function in this setting.</para><para>Please ask your administrator for help in resolving this issue.</para>
hu: <para>A futtatott <application>GpgME</application> könyvtár verziója régebbi annál, amivel a <application>GpgME++</application> könyvtár le lett fordítva.</para><para>A <application>Kleopatra</application> nem fog működni ebben a beállításban.</para><para>Kérje meg a rendszergazdát, hogy segítsen megoldani ezt a problémát.</para>

[ctx: @title]
en: GpgME Too Old
hu: A GpgME túl régi

en: GPG UI Server Error
hu: GPG UI kiszolgálóhiba

en: Could not start the GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Please check your installation.
hu: Nem sikerült elindítani a GnuPG naplómegjelenítőt (kwatchgnupg). Ellenőrizze, hogy megfelelően telepítve van-e a program.

en: Error Starting KWatchGnuPG
hu: Nem sikerült elindítani: KWatchGnuPG

en: GnuPG Log Viewer
hu: GnuPG naplómegjelenítő

en: Perform Self-Test
hu: Önteszt

en: There are still some background operations ongoing. These will be terminated when closing the window. Proceed?
hu: Még folyamatban van egy háttérművelet. Az ablak becsukásakor az is be fog záródni. Folytatni szeretné?

en: Ongoing Background Tasks
hu: Futó háttérfolyamatok

en: new email
hu: új e-mail

en: new dns name
hu: új DNS-név

en: new uri
hu: új url

[ctx: %2: some admin-supplied text, %1: key size in bits]
en: %2 (1 bit) | %2 (%1 bits)
hu[0]: %2 (%1 bit):
hu[1]: %2 (%1 bit):

[ctx: %1: key size in bits]
en: 1 bit | %1 bits
hu[0]: 1 bit
hu[1]: %1 bit

en: EMail
hu: E-mail

[ctx: @title]
en: Enter Details
hu: Részletek megadása

en: Real name:
hu: Valódi név:

en: EMail address:
hu: E-mail cím:

en: Advanced Settings...
hu: Speciális beállítások…

en: Operation canceled.
hu: A művelet félbeszakadt.

en: Could not write output file %1: %2
hu: Nem sikerült írni ebbe fájlba: %1. %2

en: Restart This Wizard (Keeps Your Parameters)
hu: A varázsló újrakezdése (a paraméterek megőrzésével)

en: Save Certificate Request To File...
hu: Tanúsítványkérés mentése fájlba…

en: Send Certificate Request By EMail...
hu: Tanúsítványkérés küldése e-mailben…

en: Create Signing Certificate With Same Parameters
hu: Aláírási tanúsítvány létrehozása ugyanezekkel a paraméterekkel

en: Create Encryption Certificate With Same Parameters
hu: Titkosítási tanúsítvány létrehozása ugyanezekkel a paraméterekkel

[ctx: @title]
en: Key Creation Failed
hu: A kulcskészítés nem sikerült

en: Key pair creation failed. Please find details about the failure below.
hu: Nem sikerült létrehozni a kulcspárt. A hiba részletei alább találhatók.

[ctx: @title]
en: Key Pair Successfully Created
hu: Sikerült létrehozni a kulcspárt

en: Your new key pair was created successfully. Please find details on the result and some suggested next steps below.
hu: Sikerült létrehozni az új kulcspárt. Alább megtekinthető a részletes eredmény és néhány felhasználási tipp.

[ctx: @info]
en: Could not copy temporary file <filename>%1</filename> to file <filename>%2</filename>: <message>%3</message>
hu: Nem sikerült átmásolni a(z) <filename>%1</filename> nevű ideiglenes fájlt ide: <filename>%2</filename>. <message>%3</message>

en: Please process this certificate.
hu: Kérem dolgozza fel ezt a tanúsítványt.

en: Please process this certificate and inform the sender about the location to fetch the resulting certificate.
    
    Thanks,
hu: Kérem dolgozza fel a tanúsítványt és értesítse a feladót, honnan töltheti le az elkészült tanúsítványt.
    
    Köszönöm,

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> tried to send a mail via your default mail client.</para><para>Some mail clients are known not to support attachments when invoked this way.</para><para>If your mail client does not have an attachment, then drag the <application>Kleopatra</application> icon and drop it on the message compose window of your mail client.</para><para>If that does not work, either, save the request to a file, and then attach that.</para>
hu: <para>A <application>Kleopatra</application> megpróbált üzenetet küldeni az alapértelmezett levelezőprogrammal.</para><para>Néhány levelezőprogram nem támogatja csatolások küldését ilyen meghívás esetén.</para><para>Ha a levelezőprogramban nincs benne a csatolás, ejtse a levélszerkesztő ablakra a <application>Kleopatra</application> ikonját.</para><para>Ha így sem működik, mentse el a kérést egy fájlba, majd csatolja a fájlt.</para>

[ctx: @title]
en: Sending Mail
hu: Üzenetküldés

[ctx: @info]
en: This operation will delete the certification request. Please make sure that you have sent or saved it before proceeding.
hu: A művelet törli a tanúsítványkérést. Csak akkor lépjen tovább, ha már továbbította vagy elmentette a kérést.

[ctx: @title]
en: Certification Request About To Be Deleted
hu: A tanúsítványkérelem törlése következik

[ctx: @title]
en: GPG (OpenPGP Backend) installation
hu: GPG (OpenPGP-modul)

[ctx: @title]
en: GpgSM (S/MIME Backend) installation
hu: GpgSM (S/MIME modul)

[ctx: @title]
en: GpgConf (Configuration) installation
hu: GpgConf (beállítóprogram)

[ctx: @info]
en: <para>A problem was detected with the <application>%1</application> backend.</para>
hu: <para>Problematikus a következő modul: <application>%1</application>.</para>

en: not supported
hu: nem támogatott

[ctx: @info]
en: <para>It seems that the <icode>gpgme</icode> library was compiled without support for this backend.</para>
hu: <para>A <icode>gpgme</icode> programkönyvtárat úgy fordították le, hogy kimaradt belőle ennek a modulnak a támogatása.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Replace the <icode>gpgme</icode> library with a version compiled with <application>%1</application> support.</para>
hu: <para>Telepítsen egy olyan verziót a <icode>gpgme</icode> programkönyvtárból, mely támogatja ezt: <application>%1</application>.</para>

en: not properly installed
hu: nincs megfelelően telepítve

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is not installed properly.</para>
hu: <para>A következő modul nincs megfelelően telepítve: <command>%1</command>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please check the output of <command>%1 --version</command> manually.</para>
hu: <para>Ellenőrizze a következő parancs kimenetét: <command>%1 --version</command>.</para>

en: too old
hu: túl régi

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is installed in version %2, but at least version %3 is required.</para>
hu: <para>A(z) <command>%1</command> modul verziószáma %2, de legalább %3 szükséges.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Install <application>%1</application> version %2 or higher.</para>
hu: <para>Telepítse fel a(z) <application>%1</application> %2 vagy újabb verzióját.</para>

en: unknown problem
hu: ismeretlen probléma

[ctx: @info]
en: <para>Make sure <application>%1</application> is installed and in <envar>PATH</envar>.</para>
hu: <para>Ellenőrizze, hogy <application>%1</application> telepítve van-e és szerepel-e a <envar>PATH</envar> változóban.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is required for this test, but only %5 is installed.</para>
hu: <para><application>%1</application> %2.%3.%4 szükséges ehhez a teszthez, de ez van telepítve: %5.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is required for this test, but does not seem available.</para><para>See tests further up for more information.</para>
hu: <para><application>%1</application> szükséges ehhez a teszthez, de nem elérhető.</para><para>Nézze át a többi tesztet is.</para>

[ctx: @info %1: test name]
en: <para>See "%1" above.</para>
hu: <para>Lásd fent: "%1".</para>

[ctx: @title]
en: Gpg-Agent Connectivity
hu: Gpg-ügynök kapcsolat

en: GpgME library too old
hu: A GpgME könyvtár túl régi

[ctx: @info]
en: Either the GpgME library itself is too old, or the GpgME++ library was compiled against an older GpgME that did not support connecting to gpg-agent.
hu: Vagy maga a GpgME könyvtár túl régi, vagy a GpgME++ könyvtár egy régi GpgME használatával lett lefordítva, amely nem támogatta a gpg-agent csatlakoztatását.

[ctx: @info]
en: Upgrade to <application>gpgme</application> 1.2.0 or higher, and ensure that gpgme++ was compiled against it.
hu: Frissítsen a <application>gpgme</application> 1.2.0 vagy magasabb verziójára, és győződjön meg arról, hogy a gpgme++ ennek használatával lett lefordítva.

en: GpgME does not support gpg-agent
hu: A GpgME nem támogatja a gpg-agent szolgáltatást

[ctx: @info]
en: <para>The <application>GpgME</application> library is new enough to support <application>gpg-agent</application>, but does not seem to do so in this installation.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
hu: <para>A <application>GpgME</application> könyvtár elég új a <application>gpg-agent</application> támogatásához, de nem úgy tűnik, hogy ez tudná ebben a telepítésben.</para><para>A visszaadott hiba ez volt: <message>%1</message>.</para>

en: unexpected error
hu: váratlan hiba

[ctx: @info]
en: <para>Unexpected error while asking <application>gpg-agent</application> for its version.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
hu: <para>Nem várt hiba történt a <application>gpg-agent</application> verziójának lekérdezésekor.</para><para>A visszaadott hiba ez volt: <message>%1</message>.</para>

[ctx: @title]
en: %1 Configuration Check
hu: %1 beállításellenőrzés

[ctx: self-test did not pass]
en: Failed
hu: Nem sikerült

en: There was an error executing the GnuPG configuration self-check for %2:
      %1
    You might want to execute "gpgconf %3" on the command line.
hu: Hiba történt a GnuPG-beállítások öntesztjében itt: %2.
      %1
    Esetleg kiadható a "gpgconf %3" parancs.

[ctx: @title]
en: Config File 'libkleopatrarc'
hu: „libkleopatrarc” beállítófájl

en: Errors found
hu: Hibák találhatók

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected the following errors in the libkleopatrarc configuration:</para>%1
hu: <para>A Kleopatra a következő hibákat észlelte a libkleopatrarc beállításában:</para>%1

[ctx: @title]
en: Windows Registry
hu: Windows regisztrációs adatbázis

en: Obsolete registry entries found
hu: Elavult regisztrációs bejegyzések találhatók

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected an obsolete registry key (<resource>%1\%2</resource>), added by either a previous <application>Gpg4win</application> version or applications such as <application>WinPT</application> or <application>EnigMail</application>.</para><para>Keeping the entry might lead to an old GnuPG backend being used.</para>
hu: <para>A Kleopatra elavult regisztrációs kulcsot talált (<resource>%1\%2</resource>), melyet valószínűleg egy régebbi <application>Gpg4win</application>, <application>WinPT</application> vagy <application>EnigMail</application> program hozhatott létre.</para><para>Ha megmarad a bejegyzés, lehet, hogy egy régebbi GnuPG lesz felhasználva.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Delete registry key <resource>%1\%2</resource>.</para>
hu: <para>Regisztrációs kulcs törlése: <resource>%1\%2</resource>.</para>

[ctx: @info]
en: Could not delete the registry key <resource>%1\%2</resource>
hu: Nem sikerült törölni a következő regisztrációs kulcsot: <resource>%1\%2</resource>

[ctx: @title]
en: Error Deleting Registry Key
hu: Nem sikerült törölni egy regisztrációs kulcsot

[ctx: @title]
en: UiServer Connectivity
hu: UiServer-kapcsolat

en: not reachable
hu: nem elérhető

[ctx: @info]
en: Could not connect to UiServer: <message>%1</message>
hu: Nem sikerült csatlakozni az UI-kiszolgálóhoz: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para>Check that your firewall is not set to block local connections (allow connections to <resource>localhost</resource> or <resource>127.0.0.1</resource>).</para>
hu: <para>Ellenőrizze, nem blokkolja-e a tűzfal a helyi kapcsolatokat (a <resource>localhost</resource> névre vagy a <resource>127.0.0.1</resource> címre vonatkozókat).</para>

en: multiple instances
hu: több példány

[ctx: @info]
en: It seems another <application>Kleopatra</application> is running (with process-id %1)
hu: Még fut egy <application>Kleopatra</application>-példány (folyamatazonosító: %1)

[ctx: @info]
en: Quit any other running instances of <application>Kleopatra</application>.
hu: Zárja be a <application>Kleopatra</application> összes példányát.

en: No option name given
hu: Nincs megadva opciónév

en: Parse error
hu: Feldolgozási hiba

en: Parse error: numeric session id too large
hu: Feldolgozási hiba: a numerikus munkamenet-azonosító túl nagy

en: CAPABILITIES does not take arguments
hu: A CAPABILITIES paraméternek nincsenek argumentumai

en: Unknown value for WHAT
hu: Ismeretlen értékű WHAT

en: START_KEYMANAGER does not take arguments
hu: Nem kell argumentum ehhez: START_KEYMANAGER

en: START_CONFDIALOG does not take arguments
hu: Nem kell argumentum ehhez: START_CONFDIALOG

en: Message #%1
hu: %1. üzenet

en: Empty file path
hu: Üres fájlelérési út

en: Only absolute file paths are allowed
hu: Csak teljes elérési utak használhatók

en: Only files are allowed in INPUT/OUTPUT FILE
hu: Csak fájlok engedélyezettek ebben: INPUT/OUTPUT FILE

en: unknown exception caught
hu: ismeretlen kivétel történt

en: Cannot mix --info with non-info SENDER or RECIPIENT
hu: Nem keverhető a --info és a nem információs SENDER vagy RECIPIENT paraméter

en: Argument is not a valid RFC-2822 mailbox
hu: Az argumentum nem egy érvényes RFC-2822 formátumú postaládanév

en: Garbage after valid RFC-2822 mailbox detected
hu: Érvénytelen adatok egy érvényes RFC-2822 formátumú postaládanév után

en: Caught unexpected exception: %1
hu: Nem várt kivétel: %1

en: Caught unknown exception - please report this error to the developers.
hu: Ismeretlen kivétel történt: ez programhiba, kérjük jelentse be a fejlesztőknek.

en: Cannot send "%1" status
hu: Nem küldhető „%1” állapot

en: Cannot send data
hu: Nem küldhetők el az adatok

en: Cannot flush data
hu: Nem üríthetők ki az adatok

en: Required --mode option missing
hu: Lemaradt a kötelező --mode paraméter

en: invalid mode: "%1"
hu: érvénytelen mód: "%1"

en: Required --protocol option missing
hu: Lemaradt a kötelező --protocol paraméter

en: --protocol is not allowed here
hu: Itt nem adható meg a --protocol paraméter

en: invalid protocol "%1"
hu: érvénytelen protokoll: "%1"

en: At least one FILE must be present
hu: Legalább egy FILE paraméter szükséges

en: Cannot use non-info SENDER
hu: Nem használható nem információs SENDER

en: Cannot use non-info RECIPIENT
hu: Nem használható nem információs RECIPIENT

en: FILES present
hu: FILES meg van adva

en: At least one INPUT needs to be provided
hu: Legalább egy INPUT paraméter szükséges

en: INPUT/SENDER --info count mismatch
hu: Nem egyezik a --info INPUT és SENDER paraméterek száma

en: INPUT/MESSAGE count mismatch
hu: Nem egyezik az INPUT és MESSAGE paraméterek száma

en: MESSAGE can only be given for detached signature verification
hu: A MESSAGE paraméter csak önálló aláírás ellenőrzésére használható

en: INPUT/OUTPUT count mismatch
hu: Nem egyezik meg az INPUT és OUTPUT paraméterek száma

en: Cannot use OUTPUT and MESSAGE simultaneously
hu: Az OUTPUT és MESSAGE paraméter nem használható együtt

en: No backend support for OpenPGP
hu: Nincs modultámogatás az OpenPGP-hez

en: No backend support for S/MIME
hu: Nincs modultámogatás az S/MIME-hoz

en: Cannot use SENDER
hu: A SENDER nem használható

en: Cannot use RECIPIENT
hu: A RECIPIENT nem használható

en: INPUT present
hu: INPUT megadva

en: MESSAGE present
hu: MESSAGE megadva

en: OUTPUT present
hu: OUTPUT megadva

en: DECRYPT/VERIFY_FILES cannot use directories as input
hu: A DECRYPT/VERIFY_FILES nem használhat könyvtárakat bemenetként

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1
hu: Nem várt kivétel történt itt: SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined. %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined
hu: Ismeretlen kivétel történt itt: SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined

en: SENDER may not be given prior to ENCRYPT, except with --info
hu: A SENDER paraméter nem adható meg az ENCRYPT előtt, kivéve a --info paraméter használata esetén

en: At least one INPUT must be present
hu: Legalább egy INPUT paramétert meg kell adni

en: At least one OUTPUT must be present
hu: Legalább egy OUTPUT paramétert meg kell adni

en: MESSAGE command is not allowed before ENCRYPT
hu: A MESSAGE parancs nem állhat ENCRYPT előtt

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT
hu: A megadott protokoll ütközik a PREP_ENCRYPT által meghatározottal

en: New recipients added after PREP_ENCRYPT command
hu: Új címzettek lettek hozzáadva a PREP_ENCRYPT parancs után

en: New senders added after PREP_ENCRYPT command
hu: Új feladók lettek hozzáadva a PREP_ENCRYPT parancs után

en: No recipients given, or only with --info
hu: Nincs megadva címzett, vagy csak --info paraméterrel

en: Caught unexpected exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
hu: Nem várt kivétel történt itt: EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved. %1

en: Caught unknown exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
hu: Ismeretlen kivétel történt itt: EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_ENCRYPT
hu: INPUT/OUTPUT/MESSAGE csak PREP_ENCRYPT után állhat

en: PREP_ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
hu: A PREP_ENCRYPT egy e-mail-módú parancs, de a kapcsolat fájlkezelő módban működik

en: SENDER may not be given prior to PREP_ENCRYPT, except with --info
hu: SENDER paraméter csak PREP_ENCRYPT után állhat, kivéve az --info paraméter esetén

en: Caught unexpected exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
hu: Nem várt kivétel történt itt: PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved. %1

en: Caught unknown exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
hu: Ismeretlen kivétel történt itt: PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_SIGN
hu: INPUT/OUTPUT/MESSAGE csak PREP_SIGN után állhat

en: PREP_SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
hu: A PREP_SIGN egy e-mail-módú parancs, de a kapcsolat fájlkezelő módban működik

en: No SENDER given
hu: Nincs SENDER megadva

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT in this session
hu: A megadott protokoll ütközik a PREP_ENCRYPT által meghatározottal ebben a munkamenetben

en: Caught unexpected exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
hu: Nem várt kivétel történt itt: PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved
hu: Ismeretlen kivétel történt: PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unexpected exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1
hu: Nem várt kivétel történt itt: SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted. %1

en: Caught unknown exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted
hu: Ismeretlen kivétel történt itt: SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted

en: SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
hu: A SIGN egy e-mail-módú parancs, de a kapcsolat fájlkezelő módban működik

en: RECIPIENT may not be given prior to SIGN, except with --info
hu: A RECIPIENT paraméter csak SIGN után állhat, kivéve --info használatakor

en: MESSAGE command is not allowed before SIGN
hu: A MESSAGE parancs nem állhat SIGN előtt

en: No senders given, or only with --info
hu: Nincs megadva küldő, vagy csak --info paraméterrel

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
hu: Nem várt kivétel történt: SignCommand::Private::slotRecipientsResolved. %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved
hu: Ismeretlen kivétel történt: SignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: %1 is a filemanager mode command, connection seems to be in email mode (%2 present)
hu: %1 egy fájlkezelő módú parancs, de a kapcsolat e-mail-módban működik (jelenleg: %2)

en: Could not determine the GnuPG home directory. Consider setting the GNUPGHOME environment variable.
hu: Nem határozható meg a GnuPG alapmappája. Szükség lehet a GNUPGHOME környezeti változó beállítására.

en: Cannot determine the GnuPG home directory: %1 exists but is not a directory.
hu: Nem határozható meg a GnuPG alapmappája. %1 létezik, de nem mappa.

en: Could not create GnuPG home directory %1: %2
hu: Nem sikerült létrehozni a GnuPG alapmappáját: %1 (%2)

en: Detected another running gnupg UI server listening at %1.
hu: Már fut egy másik gnupg UI-kiszolgáló ezen a porton figyelve: %1.

en: Could not create socket: %1
hu: Nem sikerült létrehozni ezt az aljazatot: %1

en: Could not bind to socket: %1
hu: Nem sikerült kapcsolódni ehhez az aljazathoz: %1

en: Could not get socket nonce: %1
hu: Nem sikerült elérni ezt az ideiglenes aljazatot: %1

en: Could not listen to socket: %1
hu: Nem sikerült a listen() művelet ezen az aljazaton: %1

en: Could not pass socket to Qt: %1. This should not happen, please report this bug.
hu: Nem sikerült átadni egy aljazatot a Qt-nek: %1. Kérjük jelentse be a hibát.

en: Error in archive definition %1: %2
hu: Hiba a(z) %1 archívum-definícióban: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
hu: Nem használható %f és | a következőben: „%1”

en: Quoting error in '%1' entry
hu: Idézési hiba a(z) „%1” bejegyzésben

en: '%1' too complex (would need shell)
hu: „%1” túl összetett (parancsértelmezőt igényelhet)

en: '%1' entry is empty/missing
hu: A(z) „%1” bejegyzés üres/hiányzik

en: '%1' empty or not found
hu: „%1” üres vagy nem található

en: cannot use argument passing on standard input for unpack-command
hu: nem használható a szabványos bemeneten átadott argumentum a kibontás parancshoz

en: Caught unknown exception in group %1
hu: Ismeretlen kivétel elkapva a(z) %1 csoportban

en: Could not open FD %1 for reading
hu: Nem sikerült megnyitni olvasásra a következő fájlazonosítót: %1

en: Could not open file "%1" for reading
hu: Nem sikerült megnyitni olvasásra: "%1"

en: File "%1" is already open, but not for reading
hu: A(z) „%1” fájl már meg van nyitva, de nem olvasásra

en: Command not specified
hu: Parancs nincs megadva

en: Could not start %1 process: %2
hu: Nem sikerült elindítani a(z) %1 folyamatot: %2

en: Failed to write input to %1 process: %2
hu: Nem sikerült a bemenet írása a(z) %1 folyamatba: %2

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file1 ..."]
en: Output of %1 ...
hu: %1 kimenete…

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file"]
en: Output of %1
hu: %1 kimenete

en: Error while running %1:
    %2
hu: Hiba történt a(z) %1 futtatásakor:
    %2

en: Could not open clipboard for reading
hu: Nem sikerült megnyitni a vágólapot olvasásra

en: Clipboard contents
hu: A vágólap tartalma

en: FindBuffer contents
hu: A keresési puffer tartalma

en: Current selection
hu: Kijelölés

en: No input device
hu: Nincs bemeneti eszköz

en: Log Error: Could not open log file "%1" for writing.
hu: Naplózási hiba: nem sikerült megnyitni írásra a következő fájlt: "%1".

en: No output device
hu: Nincs kimeneti eszköz

en: Could not open FD %1 for writing
hu: Nem sikerült megnyitni írásra ezt a fájlleírót: %1

en: Could not create temporary file for output "%1"
hu: Nem sikerült ideiglenes fájlt létrehozni erre a kimenetre: "%1"

en: Overwriting declined
hu: A felülírás nem sikerült

en: Could not rename file "%1" to "%2"
hu: Nem sikerült átnevezni egy fájlt erről: "%1" erre: "%2".

en: Could not write to clipboard
hu: Nem sikerült írni a vágólapra

en: Find buffer
hu: Pufferkeresés

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Could not find clipboard
hu: Nem található a vágólap

en: Cannot remove directory %1
hu: Nem sikerült eltávolítani a(z) %1 könyvtárat

en: Cannot remove file %1: %2
hu: Nem sikerült eltávolítani a(z) %1 fájlt: %2

en: Loading certificate cache...
hu: A tanúsítványtár betöltése folyik…

en: Decrypt/Verify...
hu: Dekódolás/ellenőrzés...

en: Sign/Encrypt...
hu: Aláírás/titkosítás...

en: Create Checksum Files...
hu: Ellenőrzőösszeg fájlok létrehozása…

en: Verify Checksum Files...
hu: Ellenőrzőösszeg fájlok ellenőrzése…

en: Redisplay
hu: Újra megjelenítés

en: Stop Operation
hu: A művelet leállítása

en: Details
hu: Részletek

en: Delete
hu: Törlés

en: Change Passphrase...
hu: Jelszó megváltoztatása…

en: Refresh OpenPGP Certificates
hu: Az OpenPGP-tanúsítványok frissítése

en: Trust Root Certificate
hu: Megbízható gyökértanúsítvány

en: Distrust Root Certificate
hu: Megbízhatatlan gyökértanúsítvány

en: Technical Details
hu: Technikai részletek

en: Clear CRL Cache
hu: A visszavonási gyorsítótár kiürítése

en: Dump CRL Cache
hu: A visszavonási gyorsítótár kiírása

en: Import CRL From File...
hu: Visszavonási lista importálása fájlból…

en: Rename Tab
hu: Lap átnevezése

en: New tab title:
hu: Az új lap felirata:

en: New Tab
hu: Új lap

en: Open a new tab
hu: Új lap megnyitása

en: Rename Tab...
hu: Lap átnevezése…

en: Rename this tab
hu: A lap átnevezése

en: Duplicate Tab
hu: Az aktuális lap duplikálása

en: Duplicate this tab
hu: Az aktuális lap duplikálása

en: Close Tab
hu: Bezárás

en: Close this tab
hu: Az aktuális lap bezárása

en: Move Tab Left
hu: Balra mozgatás

en: Move Tab Right
hu: Jobbra mozgatás

en: Hierarchical Certificate List
hu: Hierarchikus tanúsítványlista

en: Expand All
hu: Összes kibontása

en: Collapse All
hu: Összes összecsukása
