kwatchgnupg - en to is translation catalogue (23 entries)

en: Original Author
is: Upprunalegur höfundur

en: GnuPG log viewer
is: GnuPG annálabirtir

en: &Executable:
is: &Keyrsluskrá:

en: &Socket:
is: &Sökkull:

en: None
is: Enginn

en: Basic
is: Einfalt

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Expert
is: Flókið

en: Guru
is: Mjög flókið

en: Default &log level:
is: Sjálfgefið &annálastig:

en: Log Window
is: Annálagluggi

en: unlimited
is: ótakmarkað

en: &History size:
is: Stærð &sögu:

en: Set &Unlimited
is: Setja ó&takmarkað

en: Enable &word wrapping
is: Kveikja á &línuskiptingu

en: C&lear History
is: &Hreinsa sögu

en: There are no components available that support logging.
is: Það eru engir íhlutir í boði sem styðja annála.

en: The watchgnupg logging process died.
    Do you want to try to restart it?
is: watchgnupg annálaferlið dó.
    Viltu reyna að endurræsa það?

en: Try Restart
is: Prófa að endurræsa

en: Do Not Try
is: Ekki endurræsa

en: ====== Restarting logging process =====
is: ====== Endurræsi annálaferli ======

en: Save Log to File
is: Vista annál í skrá

en: KWatchGnuPG Log Viewer
is: KWatchGnuPG annálabirtir
