kwatchgnupg - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Original Author
ja: オリジナルの作者

[ctx: @title:window]
en: Configure KWatchGnuPG
ja: KWatchGnuPG を設定

en: None
ja: なし

en: Basic
ja: 基本

en: Advanced
ja: 高度

en: Expert
ja: エキスパート

en: Guru
ja: グル

en: Log Window
ja: ログウィンドウ

en: unlimited
ja: 無制限

en: [%1] Log cleared
ja: [%1] ログをクリアしました

en: C&lear History
ja: 履歴をクリア(&L)

en: [%1] Log stopped
ja: [%1] ログを停止しました

en: The watchgnupg logging process could not be started.
    Please install watchgnupg somewhere in your $PATH.
    This log window is unable to display any useful information.
ja: watchgnupg のログプロセスを開始できませんでした。
    watchgnupg を $PATH のどこかにインストールしてください。
    このログウィンドウは有用な情報を表示できません。

en: [%1] Log started
ja: [%1] ログを開始しました

en: There are no components available that support logging.
ja: ログをサポートする利用可能なコンポーネントがありません。

en: The watchgnupg logging process died.
    Do you want to try to restart it?
ja: watchgnupg のログプロセスが死にました。
    再起動を試みますか？

en: ====== Restarting logging process =====
ja: ====== ログプロセスを再起動中 =====

en: The watchgnupg logging process is not running.
    This log window is unable to display any useful information.
ja: watchgnupg のログプロセスが起動していません。
    このログウィンドウは有用な情報を表示できません。

en: Save Log to File
ja: ファイルにログを保存

en: Could not save file %1: %2
ja: ファイル ‘%1’ を保存できませんでした: %2

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ja: ファイル(&F)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ja: メインツールバー

en: KWatchGnuPG Log Viewer
ja: KWatchGnuPG ログビューア
