kleopatra - en to km translation catalogue (723 entries)

en: Current Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ​បច្ចុប្បន្ន

en: Former Maintainer
km: អតីត​អ្នក​ថែទាំ​

en: Original Author
km: អ្នក​និពន្ធ​ដើម

en: Backend configuration framework, KIO integration
km: ក្របខ័ណ្ឌ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ផ្នែក​ខាងក្រោយ ការ​រួមបញ្ចូល​របស់ KIO

en: Key-state dependent colors and fonts in the certificates list
km: ពុម្ពអក្សរ និង​ពណ៌​របស់​ស្ថានភាព​គ្រាប់ចុច​អាស្រ័យ នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​​វិញ្ញាបនបត្រ​

en: Artwork
km: ការងារ​សិល្បៈ

en: Resident gpgme/win wrangler, UI Server commands and dialogs
km: អ្នក​ពិភាក្សា​ការ​ដាក់ gpgme/win ប្រអប់ និង​ពាក្យ​បញ្ជា​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ UI

en: DN display ordering support, infrastructure
km: DN បង្ហាញ​ការ​តម្រៀប​ការ​គាំទ្រ ហេដ្ឋារចនា​សម្ព័ន្ធ

en: Certificate Manager and Unified Crypto GUI
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​វិញ្ញាបនបត្រ និង​ Crypto GUI ដែល​​បញ្ចូល

en: Certification Not Possible
km: មិន​មាន​វិញ្ញាបនបត្រ

en: <p>An error occurred while trying to change the passphrase for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
km: <p>កំហុស​បាន​កើត​ឡើង​ខណៈ​ពេល​ព្យាយាម​ផ្លាស់​ប្ដូរ​ឃ្លា​សម្ងាត់​សម្រាប់​ <b>%1</b> ៖​</p><p>%2</p>

en: Passphrase Change Error
km: កំហុស​ក្នុង​កា​រ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ឃ្លា​សម្ងាត់​

en: Passphrase changed successfully.
km: បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ឃ្លា​សម្ងាត់​ដោយ​ជោគជ័យ​ ។

en: Passphrase Change Succeeded
km: ផ្លាស់​ប្ដូរ​​ឃ្លា​សម្ងាត់​ដែល​ជោគជ័យ​

en: Failed to update the trust database:
    %1
km: បាន​បរាជ័យ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​​ជឿ​ទុកចិត្ត​ ៖​
    %1

en: Root Trust Update Failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដែល​​ជឿ​ទុកចិត្ត​ Root ​

en: Cannot open existing file "%1" for reading: %2
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់​​ "%1" សម្រាប់​ការ​អាន​ ៖​ %2 បាន​ទេ​

en: Cannot open file "%1" for reading and writing: %2
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​​ "%1" សម្រាប់​ការ​អាន​ និង​ការ​សរសេរ​​ %2 បាន​ទេ​

en: Cannot set restrictive permissions on file %1: %2
km: មិន​អាច​កំណត់​សិទ្ធ​ដែល​បន្ថយ​លើ​ឯកសារ​​ %1 ៖ %2 បាន​ទេ​

en: Failed to move file %1 to its final destination, %2: %3
km: បាន​បរាជ័យ​យក​ឯកសារ​ចេញ​​ %1 ទិសដៅ​​ចុងក្រោយ​របស់​វា​ %2 ៖ %3​

en: Could not find gpgconf executable
km: មិន​អាច​ស្វែងរក​ឯកសារ​ប្រតិបត្តិ​ gpgconf បាន​ឡើយ​

en: "gpgconf --reload gpg-agent" failed: %1
km: "gpgconf --reload gpg-agent" បាន​បរាជ័យ​ ៖​ %1​

en: An error occurred: %1
km: កំហុស​មួយ​បាន​កើតឡើង ៖ %1

en: Create Checksum Files Error
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ឯកសារ​ឆេកសាំ​

en: Select One or More Files to Create Checksums For
km: ជ្រើស​ឯកសារ​មួយ ឬ​ច្រើន​ ដើម្បី​បង្កើត​ឆេកសាំ​សម្រាប់​

en: Verify Checksum Files Error
km: ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​កំហុស​ឯកសារ​របស់​ឆេកសាំ​

en: Select One or More Checksum Files
km: ជ្រើស​ឯកសារ​របស់​ឆេកសាំ​មួយ ឬ​ច្រើន​

en: The DirMngr process that tried to clear the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of %1 for details.
km: ដំណើរការ DirMngr ដែល​ជម្រះឃ្លាំង​សម្ងាត់ CRL បាន​បញ្ចប់​មុន​ពេល ដោយ​កំហុស​មិន​នឹក​ស្មាន ។ ចំពោះ​សេចក្ដី​លម្អិត សូម​ពិនិត្យ​មើល​លទ្ធផល %1 ។

en: An error occurred while trying to clear the CRL cache. The output from %1 was:
    %2
km: កំហុស​មួយ​បាន​កើតឡើង នៅពេល​ជម្រះ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ CRL ។ លទ្ធផល​ពី %1 គឺ ៖
    %2

en: CRL cache cleared successfully.
km: បាន​ជម្រះ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ CRL ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Certificate Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត​វិញ្ញាបនបត្រ

[ctx: @info]
en: <para>Successfully wrote request to <filename>%1</filename>.</para><para>You should now send the request to the Certification Authority (CA).</para>
km: <para>បាន​សរសេរ​សំណើរ​ដោយជោគជ័យទៅ​កាន់ <filename>%1</filename> ។</para><para>អ្នក​គួរ​ផ្ញើ​សំណើ​ឥឡូវ​ទៅ​កាន់ Certification Authority (CA) ។</para>

[ctx: @title]
en: Request Saved
km: បាន​រក្សាទុក​សំណើ

[ctx: @title]
en: Save Request
km: រក្សាទុក​សំណើ

en: PKCS#10 Requests (*.p10)
km: សំណើ PKCS#10 (*.p10)

[ctx: @title]
en: Error Saving Request
km: កំហុស​ក្នុងកា​ររក្សាទុក​សំណើ

en: The clipboard does not appear to contain a signature or encrypted text.
km: ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់​មិន​លេចឡើង​​ ដើម្បី​មាន​​​ហត្ថលេខា​  ឬ​អត្ថបទ​ដែល​បាន​​អ៊ិនគ្រីបឡើយ​​ ។​

en: Decrypt/Verify Clipboard Error
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ឌិគ្រីប​/​បញ្ជាក់​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Decrypt/Verify Files Error
km: កំហុស​ក្នុងការ​ឌិគ្រីប​/បញ្ជាក់​ឯកសារ

en: Select One or More Files to Decrypt and/or Verify
km: ជ្រើស​ឯកសារ​មួយ ឬ​ច្រើន​ដើម្បី​ឌិគ្រីប និង/​ឬ​បញ្ជាក់

[ctx: @title:window]
en: Delete Certificates
km: ការ​លុប​វិញ្ញាបនបត្រ

en: Neither the OpenPGP nor the CMS backends support certificate deletion.
    Check your installation.
km: ទាំង​ផ្នែក​ខាងក្រោយ OpenPGP ឬ CMS គឺ​មិនគាំទ្រ​ការ​លុប​វិញ្ញាបនបត្រ​ទេ ។
    ពិនិត្យ​មើល​ការ​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected CMS certificates will be deleted.
km: ផ្នែក​ខាងក្រោយ OpenPGP មិន​គាំទ្រ​ការ​លុប​វិញ្ញាបនបត្រ ។
    ពិនិត្យ​ការ​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។
    មាន​តែ​វិញ្ញាបនបត្រ CMS ដែល​បាន​ជ្រើស​ទេ ដែល​នឹង​ត្រូវ​លុប ។

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
km: ផ្នែក​ខាងក្រោយ OpenPGP មិន​គាំទ្រ​ការ​លុប​វិញ្ញាបនបត្រ​ទេ ។
    ពិនិត្យ​ការ​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected OpenPGP certificates will be deleted.
km: ផ្នែក​ខាងក្រោយ CMS មិន​គាំទ្រ​ការ​លុប​វិញ្ញាបនបត្រ​ ។
    ពិនិត្យ​ការ​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។
    មាន​តែ​វិញ្ញាបនបត្រ OpenPGP ដែល​បាន​ជ្រើស​ទេ ដែល​នឹង​ត្រូវ​លុប ។

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
km: ផ្នែក​ខាងក្រោយ CMS មិន​គាំទ្រ​ការ​លុប​វិញ្ញាបនបត្រ​ទេ ។
    ពិនិត្យ​ការ​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។

en: Certificate Deletion Failed
km: ការលុប​វិញ្ញាបនបត្រ​បានបរាជ័យ

en: Certificate Deletion Problem
km: បញ្ហា​ក្នុង​ការ​លុប​វិញ្ញាបនបត្រ

en: OpenPGP backend: %1
km: ផ្នែក​ខាងក្រោយ ៖ %1

en: CMS backend: %1
km: ផ្នែក​ខាងក្រោយ CMS ៖ %1

en: <qt><p>An error occurred while trying to delete the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
km: <qt><p>កំហុស​បាន​កើតឡើង ខណៈ​ដែល​កំពុង​ព្យាយាម​លុប​វិញ្ញាបនបត្រ ៖</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @action:button Update the log text widget]
en: &Update
km: ធ្វើ​ប​ច្ចុប្បន្នភាព​

en: Unable to start process gpgsm. Please check your installation.
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​ដំណើរការ gpgsm ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​ការ​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។

en: Dump Certificate Error
km: បោះចោល​កំហុស​វិញ្ញាបនបត្រ

en: The GpgSM process that tried to dump the certificate ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --dump-cert %1 for details.
km: ដំណើរការ GpgSM ដែល​ព្យាយាម​បោះបង់​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ CRL ចោល គឺ​បាន​បញ្ចប់​មុន​ពេល ព្រោះ​មាន​កំហុស​ដោយ​មិន​រំពឹងទុក ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​លម្អិត សូម​ពិនិត្យមើល​លទ្ធផល gpgsm --dump-cert %1 ។

en: An error occurred while trying to dump the certificate. The output from GpgSM was:
    %1
km: កំហុស​មួយ​បាន​កើតឡើង​ខណៈ​ពេល​ព្យាយាម​បោះចោល​វិញ្ញាបនបត្រ ។ លទ្ធផល​បាន​មក​ពី GpgSM គឺ ៖
    %1

en: Dump CRL Cache Error
km: កំហុស​នៃ​ការ​បោះបង់​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ CRL ចោល

en: The GpgSM process that tried to dump the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr listcrls for details.
km: ដំណើរការ GpgSM ដែល​ព្យាយាម​បោះបង់​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ CRL ចោល គឺ​បាន​បញ្ចប់មុន​ពេល ព្រោះ​មាន​កំហុស​ដោយ​មិន​រំពឹងទុក ។ ចំពោះ​ព័ត៌មាន​លម្អិត សូម​ពិនិត្យមើល​លទ្ធផល gpgsm --call-dirmngr listcrls ។

en: An error occurred while trying to dump the CRL cache. The output from GpgSM was:
    %1
km: មាន​កំហុស​កើតលើង នៅ​ខណៈ​ព្យាយាម​បោះបង់​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ CRL ចោល ។ លទ្ធផល​ពី GpgSM គឺ ៖
    %1

en: Encrypt Clipboard Error
km: កំហុស​ក្នុងការ​អ៊ិនគ្រីប​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: OpenPGP Certificates
km: វិញ្ញាបនបត្រ OpenPGP

en: S/MIME Certificates
km: វិញ្ញាបនបត្រ S/MIME

en: Exporting certificates...
km: កំពុង​នាំចេញ​វិញ្ញាបនបត្រ​...

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
km: <qt><p>កំហុស​បាន​កើតឡើង ខណៈ​ដែល​កំពុង​ព្យាយាម​នាំចេញ​វិញ្ញាបនបត្រ ៖</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: Certificate Export Failed
km: ការ​នាំចេញ​វិញ្ញាបនបត្រ​បានបរាជ័យ

en: Could not write to file %1.
km: មិនអាច​សរសេរ​ទៅ​ឯកសារ %1 បានទេ ។

[ctx: @info]
en: <para>No OpenPGP directory services have been configured.</para><para>Since none is configured, <application>Kleopatra</application> will use <resource>keys.gnupg.net</resource> as the server to export to.</para><para>You can configure OpenPGP directory servers in <application>Kleopatra</application>'s configuration dialog.</para><para>Do you want to continue with <resource>keys.gnupg.net</resource> as the server to export to?</para>
km: <para>គ្មាន​សេវា​ថត OpenPGP ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ ។</para><para>ព្រោះថា​គ្មាន​អ្វី​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ <application>Kleopatra</application> នឹង​ប្រើ<resource>keys.gnupg.net</resource> ជា​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដើម្បីនាំចេញ ។</para><para>អ្នក​អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ថត OpenPGP នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​របស់ <application>Kleopatra</application> ។</para><para>តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ជា​មួយ​ <resource>keys.gnupg.net</resource> ជា​ម៉ាស៊ីន​ប្រើ​ត្រូវ​នាំចេញ ?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export
km: នាំវិញ្ញាបនបត្រ​ OpenPGP ចេញ​

[ctx: @info]
en: <para>When OpenPGP certificates have been exported to a public directory server, it is nearly impossible to remove them again.</para><para>Before exporting your certificate to a public directory server, make sure that you have created a revocation certificate so you can revoke the certificate if needed later.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
km: <para>នៅ​ពេល​វិញ្ញាបនបត្រ OpenPGP ត្រូវ​បាន​នាំចេញ​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ថត​សាធារណៈ វា​ស្ទើរតែ​មិន​អាច​យក​ពួកវា​ចេញ​បានទៀតទេ ។</para><para>មុន​ពេល​នាំចេញ​វិញ្ញាបនបត្រ​របស់​អ្នក​​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ថត​សាធារណៈ សូម​ប្រាកដ​ថា​អ្នក​បាន​បង្កើត​វិញ្ញាបនបត្រ​ដកហូត​ ដូច្នេះ​អ្នក​អាច​ដកហូត​វិញ្ញាបនបត្រ ប្រសិនបើ​ត្រូវការ​ពេលក្រោយ ។</para><para>តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​បន្តឬ ។</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Error
km: កំហុស​នាំ​វិញ្ញាបនបត្រ​ OpenPGP ចេញ​

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Finished
km: បាន​បញ្ចប់​នាំ​វិញ្ញាបនបត្រ​ OpenPGP ចេញ​

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to export OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
km: <para>ដំណើរការ GPG ដែល​បាន​ព្យាយាម​នាំចេញ​វិញ្ញាបនបត្រ OpenPGP បាន​បញ្ចប់​មុន ដោយសារ​តែ​កំហុស​ដែល​មិនបាន​រំពឹង​ទុក ។</para><para>សូម​ពិនិត្យមើល​លទ្ធផល​របស់ <icode>%1</icode> សម្រាប់​សេចក្ដីលម្អិត ។</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output from <command>%1</command> was: <message>%2</message></para>
km: <para>កំហុស​មួយ​បាន​កើតឡើង​ខណៈ​ពេល​ព្យាយាម​នាំចេញ​វិញ្ញាបនបត្រ OpenPGP ។</para> <para>លទ្ធផល​បាន​មក​ពី <command>%1</command> គឺ ៖ <message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates exported successfully.
km: បាន​នាំ​វិញ្ញាបនបត្រ​ OpenPGP ចេញ​ដោយ​ជោគជ័យ​ ។

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to export the secret key.</para> <para>The output from <command>%1</command> was: <message>%2</message></para>
km: <para>កំហុស​បាន​កើតឡើង​ខណៈ​ពេល​ព្យាយាម​នាំ​ចេញ​សោ​​សម្ងាត់​ ។​</para> <para>​លទ្ធផល​ចេញពី​​ <command>%1</command> គឺ​ ៖​ <message>%2</message></para>

en: Secret Key Files
km: ឯកសារ​សោ​សម្ងាត់

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Export Error
km: កំហុស​នាំ​សោ​សម្ងាត់​ចេញ​​

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Export Finished
km: បាន​បញ្ចប់​កា​រ​នាំចេញ​សោ​​សម្ងាត់​

[ctx: @info]
en: <para>The GPG or GpgSM process that tried to export the secret key ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
km: <para>​ដំណើរការ​ GPG ឬ​ GpgSM ដែល​បាន​ព្យាយាម​នាំ​ចេញ​សោ​​សម្ងាត់​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់​មុន​ពេល ​ដោយសារតែ​កំហុស​មិន​រំពឹង ។​</para><para>សូម​ពិនិត្យ​មើល​លទ្ធផល​របស់​​ <icode>%1</icode> សម្រាប់​សេចក្ដី​លម្អិត​ ។​</para>

[ctx: @info]
en: Secret key successfully exported.
km: បាន​នាំ​សោ​សម្ងាត់​ចេញ​ដោយ​ជោគជ័យ​ ។

en: Unable to start process %1. Please check your installation.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ដំណើរការ %1 បានទេ ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​ការ​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។

en: Starting %1...
km: កំពុង​ចាប់​ផ្ដើម​​ %1...

en: Process finished
km: បាន​បញ្ចប់​ដំណើរការ​

en: Clipboard contents do not look like a certificate.
km: មាតិកា​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់​មិន​ដូចជា​វិញ្ញាបនបត្រ​ឡើយ​​ ។

en: Certificate Import Failed
km: ការ​នាំចូល​វិញ្ញាបនបត្រ​បាន​បរាជ័យ​

en: Could not determine certificate type of clipboard contents.
km: មិន​អាច​កំណត់​ប្រភេទ​វិញ្ញាបនបត្រ​​នៃ​មាតិកា​ក្តារតម្បៀតខ្ទាស់បាន​ឡើយ​​​ ។

en: Clipboard
km: ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់​

en: Could not open file %1 for reading: %2
km: មិន​អាច​បើក​​ឯកសារ​​ %1 ​សម្រាប់​​អាន​ ៖​ %2 បាន​ឡើយ​

en: Certificates
km: វិញ្ញាបនបត្រ​

en: Any files
km: ឯកសារ​មួយចំនួន

en: Select Certificate File
km: ជ្រើស​ឯកសារ​វិញ្ញាបនបត្រ​

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported Certificates from %1
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ដែលបាននាំចូល​ពី %1​

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported certificates from these sources:<br/>%1
km: វិញ្ញាបនបត្រ​​​ដែល​បាន​នាំចូល​ពី​ប្រភព​ទាំងនេះ​ ៖ <br/>%1

[ctx: @title:tab]
en: Imported Certificates
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ដែលបាន​នាំចូល​​

en: Total number processed:
km: ចំនួន​សរុប​ត្រូវ​បាន​ដំណើរការណ៍ ៖

en: Imported:
km: បាននាំចូល​ ៖

en: New signatures:
km: ហត្ថលេខា​ថ្មី ៖​

en: New user IDs:
km: លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី ​៖

en: Certificates without user IDs:
km: វិញ្ញាបនបត្រ​គ្មាន​លេខសម្គាល់​អ្នកប្រើ ៖

en: New subkeys:
km: សោ​រង​ថ្មី​ ៖​

en: Newly revoked:
km: បាន​ដកហូត​ថ្មីៗ ៖​

en: Not imported:
km: មិន​បាន​នាំចូល​ ៖​

en: Unchanged:
km: មិន​បានផ្លាស់ប្តូរ​ ៖​

en: Secret keys processed:
km: បាន​ដំណើរការ​សោ​​​សម្ងាត់​ ៖​​

en: Secret keys imported:
km: បាន​នាំចូល​សោ​​សម្ងាត់​ ៖​

en: Secret keys <em>not</em> imported:
km: សោ​​សម្ងាត់​​<em>មិន​បាន​</em>​នាំចូល​ឡើយ​ ៖​

en: Secret keys unchanged:
km: សោ​​សម្ងាត់​មិន​បាន​ផ្លាស់​ប្ដូរ​ឡើយ​ ៖​

en: No imports (should not happen, please report a bug).
km: មិនបាន​នាំចូល​​ (គួរតែ​មិន​កើត​ឡើង​ទេ​​ សូម​រាយការណ៍​កំហុស​​) ។​

en: Import
km: នាំចូល

en: Certificate Import Result
km: លទ្ធផល​នាំចូល​នៃ​វិញ្ញាបនបត្រ​

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
km: <qt><p>កំហុស​បាន​កើតឡើង នៅពេល​នាំចូល​វិញ្ញាបនបត្រ ៖</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
km: <qt><p>កំហុស​បាន​កើត​ឡើង​ខណៈពេល​ដែល​កំពុង​ព្យាយាម​នាំចូល​វិញ្ញាបនបត្រ​ %1 ៖ </p><p><b>%2</b></p></qt>

en: The type of this certificate (%1) is not supported by this Kleopatra installation.
km: ប្រភេទ​វិញ្ញាបនបត្រ (%1) ​នេះ មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ដោយ​ការ​ដំឡើង Kleopatra នេះ​ឡើយ​ ។​

en: Select CRL File to Import
km: ជ្រើសឯកសារ​ CRL ដែលត្រូវ​នាំចូល

en: Unable to start process dirmngr. Please check your installation.
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​ដំណើរការ dirmngr ។ សូម​ពិនិត្យ​ការ​ដំឡើង​របស់​អ្នក ។

en: Clear CRL Cache Error
km: ជម្រះ​កំហុស​របស់​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ CRL

en: Import CRL Error
km: កំហុស​នាំចូល CRL

en: An error occurred while trying to import the CRL file. The output from gpgsm was:
    %1
km: មាន​កំហុស​កើតឡើង​នៅពេល​នាំចូល​ឯកសារ CRL ។ លទ្ធផល​ពី gpgsm គឺ ៖
    %1

en: CRL file imported successfully.
km: បាន​នាំចូល​ឯកសារ​ CRL ដោយ​ជោគជ័យ​ ។

en: Import CRL Finished
km: បាន​បញ្ចប់​ការ​នាំចូល CRL

[ctx: @info]
en: <para>The GPG or GpgSM process that tried to learn the smart card ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
km: <para>ដំណើរការ​​ GPG ឬ​​ GpgSM ដែល​បាន​ព្យាយាម​ស្គាល់​កាត​ឆ្លាត​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់​​មុន​ពេល​​ ដោយសារតែ​កំហុស​មិន​រំពឹង ។​</para><para>សូម​ពិនិត្យ​មើល​លទ្ធផល​របស់​​​ <icode>%1</icode> សម្រាប់​សេចក្ដី​លម្អិត​ ។​</para>

en: Show Details
km: បង្ហាញ​សេចក្ដី​លម្អិត

[ctx: @info]
en: Failed to search on certificate server. The error returned was:
    %1
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ស្វែងរក​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​​វិញ្ញាបនបត្រ​ ។ កំហុស​ដែល​បាន​ត្រឡប់​គឺ ៖
    %1

[ctx: @info]
en: <para>The query result has been truncated.</para><para>Either the local or a remote limit on the maximum number of returned hits has been exceeded.</para><para>You can try to increase the local limit in the configuration dialog, but if one of the configured servers is the limiting factor, you have to refine your search.</para>
km: <para>លទ្ធផល​សំណួរ​ត្រូវ​បាន​កាត់​ឲ្យ​ខ្លី ។</para><para>ដែន​កំណត់​មូលដ្ឋាន ឬ​ពី​ចម្ងាយ​នៅ​លើ​ចំនួន​ដែល​បានកាត់​ឲ្យ​ខ្លី​អតិបរមា ត្រូវ​បាន​លើស​ ។</para><para>អ្នក​អាច​ព្យាយាម​បង្កើន​ដែន​កំណត់​មូលដ្ឋាន​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ ប៉ុន្តែ​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​ម៉ាស៊ីន​ដែល​បានកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​​កំពុង​កំណត់​ដែន​កំណត់​កត្តា អ្នក​ត្រូវ​តែ​ធ្វើ​ឲ្យកា​រស្វែងរ​ក​​ស្រស់ ។</para>

[ctx: @title]
en: Result Truncated
km: បានកាត់​លទ្ធផល​ឲ្យ​ខ្លី

[ctx: @info]
en: <para>You do not have any directory servers configured.</para><para>You need to configure at least one directory server to search on one.</para><para>You can configure directory servers here: <interface>Settings->Configure Kleopatra</interface>.</para>
km: <para>អ្នក​មិន​បានកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ថត​ទេ ។</para><para>អ្នក​ត្រូវ​តែ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​យ៉ាងយោចណាស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ថត​មួយ ដើម្បី​ស្វែងរក​វា ។</para><para>អ្នក​អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ថត​នៅ​ទីនេះ ៖ <interface>ការ​កំណត់->កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ Kleopatra</interface>.</para>

[ctx: @title]
en: No Directory Servers Configured
km: គ្មាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ថត​បានកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

[ctx: @title:window]
en: Error
km: កំហុស​

[ctx: @info]
en: <para>No OpenPGP directory services have been configured.</para><para>If not all of the certificates carry the name of their preferred certificate server (few do), a fallback server is needed to fetch from.</para><para>Since none is configured, <application>Kleopatra</application> will use <resource>keys.gnupg.net</resource> as the fallback.</para><para>You can configure OpenPGP directory servers in Kleopatra's configuration dialog.</para><para>Do you want to continue with <resource>keys.gnupg.net</resource> as fallback server?</para>
km: <para>គ្មាន​សេវា​ថត OpenPGP ដែល​ត្រូវបាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ទេ ។</para><para>ប្រសិន​បើ​មាន​វិញ្ញាបនបត្រ​មួយ​ចំនួន​មិន​មាន​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​វិញ្ញាបនបត្រ​សំណព្វ​របស់​គេ​ទេ​នោះ ម៉ាស៊ីន​បម្រើស fallback គឺ​ត្រូវការ​ដើម្បី​ទៅយក​ពី​វា ។</para><para>បើ​គ្មាន​វិញ្ញាបនបត្រណា​មួយ​ត្រូវបាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ទេ​នោះ <application>Kleopatra</application> នឹង​ប្រើ <resource>keys.gnupg.net</resource> ជា fallback ។</para><para>អ្នក​អាច​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ថត OpenPGP នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​របស់ Kleopatra ។</para><para>តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ជាមួយ​នឹង <resource>keys.gnupg.net</resource> ជា​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ fallback ឬ ?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh
km: ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ​ OpenPGP ស្រស់​

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing OpenPGP certificates implies downloading all certificates anew, to check if any of them have been revoked in the meantime.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
km: <para>ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ OpenPGP ស្រស់​​អនុវត្ត​ការ​ទាញ​វិញ្ញាបនបត្រ​ទាំងអស់​ដែល​ថ្មី ដើម្បីពិនិត្យប្រសិនបើ​ពួកវា​ត្រូវ​បានដក​នៅ​ក្នុង​ពេលនោះ ។</para><para>វា​អាច​ដាក់​កម្រិត​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​នៅ​លើ​អ្នក​ផ្ទាល់ ព្រម​ទាំង​ការ​តភ្ជាប់​បណ្ដាញ​របស់​មនុស្ស​ផ្សេងៗ​ទៀត និង​អាច​ចំណាយ​ពេលមួយម៉ោង ឬ​ច្រើន​ដើម្បី​បញ្ចប់ ដោយ​អាស្រ័យ​លើ​ការ​តភ្ជាប់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក និង​ចំនួន​វិញ្ញាបនបត្រត្រូវ​ត្រួតពិនិត្យ ។</para> <para>តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​បន្ត​ឬ ?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Error
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ OpenPGP ស្រស់​

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Finished
km: បាន​បញ្ចប់​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ OpenPGP ស្រស់​

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to refresh OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
km: <para>ដំណើរការ GPG ដែល​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ OpenPGP ស្រស់ បាន​បញ្ចប់​មុន​ពេល ដោយសារ​មាន​កំហុស​ដោយ​មិននឹកស្មាន ។</para><para> ចំពោះ​សេចក្ដី​លម្អិត សូម​ពិនិត្យ​មើល​លទ្ធផល <icode>%1</icode> ។</para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates refreshed successfully.
km: បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ OpenPGP ស្រស់​ដោយ​ជោគជ័យ ។​

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing X.509 certificates implies downloading CRLs for all certificates, even if they might otherwise still be valid.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
km: <para>ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ X.509 ស្រស់​បញ្ជាក់​ពី CRL ទាញ​យក​សម្រាប់​វិញ្ញាបនបត្រ​ទាំងអស់ ទោះបី​ជា​ពួកវា​នៅ​ត្រឹមត្រូវ​ក៏ដោយ ។</para><para> វា​អាច​ដាក់ strain ដែល​ត្រឹមត្រូវ​នៅ​លើ​ការ​តភ្ជាប់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ក៏ដូចជា​របស់​អ្នក​ផ្សេងទៀត​ផង​ដែរ ហើយ​អាច​លើក​ដល់​មួយ​ម៉ោង ឬ​ច្រើន​ជាង​នេះ​ដើម្បី​បញ្ចប់ ដោយ​អាស្រ័យ​លើ​ការ​តភ្ជាប់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក និង​ចំនួន​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​ត្រូវ​ពិនិត្យ ។</para> <para>តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បន្ត​ឬ​ទេ ?</para>

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh
km: ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ X.509 ស្រស់​

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Error
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ X.509 ស្រស់​

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Finished
km: បាន​បញ្ចប់​ក្នុង​​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ X.509 ស្រស់

[ctx: @info]
en: <para>The GpgSM process that tried to refresh X.509 certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
km: <para>ដំណើរការ GpgSM ដែល​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ X.509 ស្រស់ បាន​បញ្ចប់​មុនពេល ដោយសារ​មាន​កំហុស​ដោយ​មិននឹកស្មាន ។ </para><para>ចំពោះ​សេចក្ដីលម្អិត សូម​ពិនិត្យ​មើល​លទ្ធផល <icode>%1</icode> ។</para>

[ctx: @info]
en: X.509 certificates refreshed successfully.
km: បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ X.509 ស្រស់​ដោយ​ជោគជ័យ ។​

en: Sign Clipboard Error
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ចុះហត្ថលេខា​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Sign/Encrypt Files Error
km: កំហុស​ចុះហត្ថលេខា/អ៊ីនគ្រិប​ឯកសារ

en: Select One or More Files to Sign and/or Encrypt
km: ជ្រើស​ឯកសារ​មួយ ឬ​ច្រើន ដើម្បី​ចុះហត្ថលេខា និង​/​ឬ​អ៊ិនគ្រីប

[ctx: Key filter without user-assigned name]
en: <unnamed>
km: <គ្មាន​ឈ្មោះ>​

en: This parameter has been locked down by the system administrator.
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ចាក់សោ​ដោយ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ប្រព័ន្ធ ។

note: i18n: ectx: label, entry (AttributeOrder), group (DN)
en: DN-Attribute Order
km: លំដាប់​ DN-Attribute

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Certificate Categories
km: ប្រភេទ​របស់​វិញ្ញា​បនបត្រ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, iconButton)
en: Set &Icon...
km: កំណត់​​រូបតំណាង...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, foregroundButton)
en: Set &Text Color...
km: កំណត់​ពណ៌​អត្ថបទ​...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundButton)
en: Set &Background Color...
km: កំណត់​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fontButton)
en: Set F&ont...
km: កំណត់​ពុម្ពអក្សរ​...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, italicCB)
en: Italic
km: ទ្រេត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldCB)
en: Bold
km: ដិត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, strikeoutCB)
en: Strikeout
km: ឆូត​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultLookPB)
en: Default Appearance
km: រូបរាង​លំនាំដើម​

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tooltips
km: ព័ត៌មាន​ជំនួយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show the following information in certificate list tooltips:
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ខាង​ក្រោម​ក្នុង​​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ឧបករណ៍​បញ្ជី​វិញ្ញាបនបត្រ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipValidityCheckBox)
en: Show validity
km: បង្ហាញ​សុពលភាព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipOwnerCheckBox)
en: Show owner information
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​របស់​ម្ចាស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipDetailsCheckBox)
en: Show technical details
km: បង្ហាញ​សេចក្ដី​លម្អិត​បច្ចេកទេស

en: default
km: លំនាំដើម

en: EMail Operations
km: ​ប្រតិបត្តិ​ការ​អ៊ីមែល​

en: File Operations
km: ប្រតិបត្តិ​ឯកសារ​

en: LDAP &timeout (minutes:seconds):
km: អស់​ពេល LDAP (នាទី:វិនាទី) ៖

en: &Maximum number of items returned by query:
km: ចំនួន​ធាតុ​អតិបរមា​ដែល​បាន​ត្រឡប់​ដោយ​សំណួរ ៖

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
km: ជម្រើស​នេះ​ត្រូវការ dirmngr >= ០.៩.០

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
km: គ្មាន​ប្រូកស៊ី

en: (Current system setting: %1)
km: (ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​បច្ចុប្បន្ន ៖ %1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB)
en: Check certificate validity every
km: ពិនិត្យ​មើល​សុពលភាព​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ​រៀងរាល់

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en: hour
km: ម៉ោង

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en:  hours
km:  ម៉ោង

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
km: ប្រសិន​បើ​ជម្រើស​នេះ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស វិញ្ញាបនបត្រ S/MIME ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​សុពលភាព​លើ​បណ្ដាញ ដោយ​ប្រើ​ Online Certificates Status Protocol (OCSP) ។ បំពេញ​នៅ​ក្នុង URL របស់​អ្នក​ឆ្លើយតប OCSP ខាង​ក្រោម ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: Validate certificates online (OCSP)
km: ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ​មាន​សុពលភាព​លើ​បណ្ដាញ (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ​លើ​បណ្ដាញ​មាន​សុពលភាព​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderURLLabel)
en: OCSP responder URL:
km: អ្នក​ឆ្លើយតប OCSP URL ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
km: នៅ​ទីនេះ បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​សម្រាប់​​​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ​​មាន​សុពលភាព​លើ​បណ្ដាញ (អ្នក​ឆ្លើយ​តប OCSP) ។ URL តាម​ធម្មតា​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ http://​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderSignatureLabel)
en: OCSP responder signature:
km: ហត្ថលេខា​​របស់​អ្នក​ឆ្លើយ​តប OCSP ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
km: មិន​អើ​ពើ​សេវា URL របស់​វិញ្ញាបនបត្រ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KleopatraClientCopy::Gui::CertificateRequester, OCSPResponderSignature)
en: Choose here the certificate with which the OCSP server signs its replies.
km: ជ្រើស​វិញ្ញាបនបត្រ​នៅ​​ទី​នេះ​​ជាមួយ​នឹង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​ OCSP ​ចុះ​ហត្ថលេខា​ឆ្លើយ​តប​របស់​វា​ ។​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default, GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
km: តាម​លំនាំដើម GnuPG ប្រើ​ឯកសារ ~/.gnupg/policies.txt ដើម្បី​ពិនិត្យ​មើល ប្រសិនបើ​គោល​នយោបាយ​វិញ្ញាបនបត្រ​​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ។ ប្រសិន​បើ​ជម្រើស​នេះ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស គោល​នយោបាយ​គឺ​មិន​ត្រូវ​បាន​គូស​ធីក​ទេ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
km: កុំ​គូស​ធីក​គោល​នយោបាយ​វិញ្ញាបនបត្រ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
km: ប្រសិន​បើ​ជម្រើស​នេះ​ត្រូវ​បាន​គូស​ធីក ​Certificate Revocation Lists (CRL) មិនដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ​ S/MIME មាន​សុពលភាព ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
km: កុំ​ពិភាក្សា CRL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: If this option is checked while a root CA certificate is being imported, you will be asked to confirm its fingerprint and to state whether or not you consider this root certificate to be trusted. A root certificate needs to be trusted before the certificates it certified become trusted, but lightly allowing trusted root certificates into your certificate store will undermine the security of the system.
km: ប្រសិន​បើ​ ជម្រើស​នេះ​ត្រូវ​បាន​ធីក​ខណៈ​ពេល​ដែល​​វិញ្ញាបនបត្រ​របស់​ root CA ​កំពុង​ត្រូវ​បាន​នាំចូល​​ អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​សួរ ​ដើម្បី​អះអាង​​ស្ថាន​ភាព​ និង​ស្នាម​ផ្ដិត​​ម្រាម​ដៃ​របស់​វា​ ធ្វើ ឬ​ក៏​​អត់​​ដែល​អ្នក​គិត​ថា​វិញ្ញាបនបត្រ​ root នេះ​ត្រូវ​បាន​​ជឿ​ទុកចិត្ត​ ។​ វិញ្ញាបនបត្រ​​ root ត្រូវការ ​ដើម្បី​ត្រូវ​បាន​ជឿ​ទុកចិត្ត​មុន​ពេល​​វិញ្ញាបនបត្រ​​​​វា​បាន​បញ្ជាក់​ដោយ​ជឿ​ទុកចិត្ត​ ប៉ុន្តែ​អនុញ្ញា​វិញ្ញាបនបត្រ​ root ដែល​ជឿ​ទុកចិត្ត​នៅ​ក្នុង​វិញ្ញាបនបត្រ​​របស់​អ្នក​នឹង​​​ទម្លាយ​ចោល​ប្រព័ន្ធ​សុវត្ថិភាព​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: Allow to mark root certificates as trusted
km: អនុញ្ញាត​ដើម្បី​សម្គាល់​វិ​ញ្ញាបនបត្រ​​ root ដូច​ដែល​ជឿ​ទុកចិត្ត​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP).
km: ប្រសិន​បើ​បាន​ធីក​ជម្រើស​នេះ វិញ្ញាបនបត្រ​អ្នក​ចេញផ្សាយ​ដែលបាត់​បង់​ត្រូវ​បាន​ទៅ​ប្រមូល​យក នៅ​ពេល​ចាំបាច់ (វា​អនុវត្ត​ទៅ​វិធីសាស្ត្រ​ទាំងពីរ​គឺ CRLs និង OCSP) ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
km: ទៅ​យក​វិញ្ញាបនបត្រ​របស់​អ្នក​ចេញផ្សាយ​ដែល​បាត់

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: &HTTP Requests
km: សំណើ HTTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
km: ប្រើ​ការ​ប្រើ​ទាំងស្រុង​របស់ HTTP សម្រាប់ S/MIME ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
km: កុំ​អនុវត្ត​សំណើ​​របស់ HTTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
km: នៅ​ពេល​រក​មើល​ទីតាំង​របស់ CRL វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​ត្រូវ​សាកល្បង​តាមធម្មតា​មាន​អ្វី​ដែល​ស្គាល់​ថា​ជា​ធាតុ "CRL Distribution Point" (DP) ដែល​ជា​ URLs ពិពណ៌នា​អំពី​វិធី​ចូល​ដំណើរការ CRL ។ ធាតុ DP ដែល​រក​ឃើញ​ដំបូង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។  ជា​មួយ​នឹង​ជម្រើស​នេះ ​ធាតុ​ទាំងអស់​ដែល​ប្រើ​គ្រោងការណ៍ HTTP នឹង​ត្រូវ​បាន​មិន​អើពើ​នៅ​ពេល​រក​មើល DP ដែល​សមរម្យ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
km: មិនអើពើចំណុច​ចែកចាយ​របស់ HTTP CRL នៃ​វិញ្ញាបនបត្រ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
km: ប្រសិន​បើ​ជម្រើស​នេះ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស តម្លៃ​របស់​ប្រូកស៊ី HTTP បង្ហាញ​នៅ​ខាង​ស្ដាំ​(ដែល​​បាន​មក​ពី​អថេរ​បរិស្ថាន​របស់​ http_proxy) នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​សំណើ HTTP ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use system HTTP proxy:
km: ប្រើ​ប្រព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី HTTP ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use this proxy for HTTP requests:
km: ប្រើ​ប្រូកស៊ី​នេះ​សម្រាប់​សំណើ HTTP ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customHTTPProxy)
en: <p>If no system proxy is set, or you need to use a different proxy for GpgSM, you can enter its location here.</p><p>It will be used for all HTTP requests relating to S/MIME.</p><p>The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.</p>
km: <p>ប្រសិន​បើ​គ្មាន​ប្រូកស៊ី​ប្រព័ន្ធ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទេ ឬ​អ្នក​ត្រូវ​​ការ​ប្រើ​ប្រូកស៊ី​ខុសគ្នា​សម្រាប់ GpgSM ​អ្នក​អាច​បញ្ចូល​ទីតាំង​របស់​វា​នៅ​ទី​នេះ​ ។​</p><p>​​វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​​​គ្រប់​សំណើ HTTP ទាំង​អស់​ដែល​ទាក់ទង​ទៅកាន់ S/MIME ។​</p><p>វាក្យ​សម្ពន្ធ​គឺ host:port សម្រាប់​វត្ថុ​ myproxy.nowhere.com:3128.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: &LDAP Requests
km: សំណើ LDAP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
km: បិទ​កា​រប្រើ​ទាំងមូល​របស់ LDAP សម្រាប់ S/MIME ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
km: មិនអនុវត្ត​សំណើ LDAP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first found DP entry is used.  With this option, all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
km: នៅ​ពេល​ដែល​រក​ទីតាំង​របស់ CRL វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​ត្រូវ​បាន​សាកល្បង តាមធម្មតា​មាន​អ្វី​ដែល​ស្គាល់​ជា​ធាតុ "CRL Distribution Point" (DP) ដែល​ជា URLs ពិពណ៌នា​អំពី​វិធី​ចូល​ដំណើរការ URL ។ ធាតុ DP ដែល​រកឃើញ​ដំបូង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។  ជា​មួយ​នឹង​ជម្រើស​នេះ​ធាតុ​ទាំងអស់​ដែល​ប្រើ​គ្រោងការណ៍ LDAP ត្រូវ​បាន​មិន​អើពើ​នៅ​ពេល​រក​មើល​ DP ដែល​សមរម្យ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
km: មិន​អើពើ​ចំណុច​ចែកចាយ LDAP CRL នៃ​វិញ្ញាបនបត្រ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
km: ម៉ាស៊ីន​ចម្បង​សម្រាប់​សំណើ LDAP ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering an LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
km: បញ្ចូល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ LDAP នៅ​ទីនេះ នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​សំណើ​ទាំងអស់​របស់ LDAP ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នោះ​មុន ។ ច្បាស់​ជាង​នេះ​ទៅ​ទៀត ការ​កំណត់​នេះ​បដិសេធ​ម៉ាស៊ីន និង​ច្រក​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​ក្នុង LDAP URL និង​ក៏​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ប្រសិន​បើ​ម៉ាស៊ីន និង​ច្រក​ត្រូវ​បាន​លុប​ពី URL ។ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ LDAP ផ្សេងៗ​ទៀត នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​តែ​ក្នុងករណី​​​ដែលការ​តភ្ជាប់​ទៅ "ប្រូកស៊ី" បាន​បរាជ័យ ។
    វាក្យសម្ពន្ធ​គឺ "HOST" ឬ "HOST:PORT" ។ ប្រសិន​បើ​ច្រក​ត្រូវ​បាន​លុប ច្រក ៣៨៩ (ច្រក LDAP ស្តង់ដារ) ត្រូវ​បាន​ប្រើ ។

en: The file <b>%1</b> already exists.
    Overwrite?
km: មាន​ឯកសារ <b>%1</b> រួចហើយ ។
    សរសេរ​ជាន់លើ​ឬ ?

en: Overwrite Existing File?
km: សរសេរ​ជាន់លើ​ឯកសារ​ដែល​មាន​ឬ ?

en: Overwrite All
km: សរសេរ​ជាន់​លើ​ទាំងអស់

[ctx: @info]
en: No checksum files have been created.
km: គ្មាន​ឯកសារ​របស់​ឆេកសាំ​ត្រូវ​បាប​បង្កើត​ឡើយ​ ។​​

[ctx: @info]
en: These checksum files have been successfully created:
km: ឯកសារ​​របស់​ឆេកសាំ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយ​ជោគជ័យ​ ៖​ ​

[ctx: @info]
en: There were no errors.
km: គ្មាន​កំហុស​ឡើយ​ ។

[ctx: @info]
en: The following errors were encountered:
km: បាន​ជួប​ប្រទះ​​​កំហុស​ជាបន្តបន្ទាប់​ ៖​

en: Create Checksums: input files must be either all checksum files or all files to be checksummed, not a mixture of both.
km: បង្កើត​ឆេកសាំ​ ៖​ ឯកសារ​បញ្ចូល​ត្រូវតែ​ជា​ឯកសារ​ឆេកសាំទាំង​អស់​​ ឬ​គ្រប់​ឯកសារ​ត្រូវតែ​បាន​​ឆេកសាំ មិនមែន​បញ្ចូល​ទាំងពីរ​ទេ  ។

en: Cancel
km: ​បោះបង់

en: Initializing...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​...

[ctx: @title:window]
en: Create Checksum Progress
km: បង្កើត​វឌ្ឍនភាព​របស់​ឆេកសាំ​

en: Error while running %1: %2
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​កំពុង​ដំណើរការ​​ %1 ៖ %2

en: Failed to execute %1: %2
km: បាន​បរាជ័យ​ប្រតិបត្តិ​ %1 ៖ %2

en: No checksum programs defined.
km: គ្មាន​កម្មវិធី​របស់​ឆេកសាំ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឡើយ​ ។​

en: Scanning directories...
km: កំពុង​វិភាគ​រក​ថត​​...

en: Calculating total size...
km: កំពុង​គណនា​ទំហំ​សរុប​​...

en: Checksumming (%2) in %1
km: ការ​ឆេកសាំង (%2) ក្នុង​​ %1

en: Done.
km: ធ្វើ​រួច​ ។

en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
km: ស្ថានភាព​ និង​វឌ្ឍនភាព​​នៃ​ការ​ប្រតិបត្តិការ​សម្ងាត់​ត្រូវ​​បាន​បង្ហាញ​ទីនេះ ។

en: User canceled
km: អ្នកប្រើ​បោះបង់

en: At least one input needs to be provided
km: ត្រូវផ្ដល់ INPUT យ៉ាងហោចណាស់​​មួយ

en: Informative sender/signed data count mismatch
km: ចំនួន​ហត្ថលេខា/ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ចុះហត្ថលេខា​មិន​ត្រូវ​គ្នា

en: Signature/signed data count mismatch
km: ចំនួន​ហត្ថលេខា/ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ចុះហត្ថលេខា​មិន​ត្រូវ​គ្នា

en: Signed data can only be given for detached signature verification
km: ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ចុះហត្ថលេខា​អាច​ត្រូវ​បាន​ត្រូវ​ឲ្យ​តែ​សម្រាប់​កា​រផ្ទៀងផ្ទាត់​ហត្ថលេខា​ដែល​បាន​ផ្ដាច់

en: Input/Output count mismatch
km: ចំនួន INPUT/OUTPUT មិន​ត្រូវ​គ្នា

en: Cannot use output and signed data simultaneously
km: មិន​អាច​ប្រើលទ្ធផល និង​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ចុះហត្ថលេខា​ដំណាល​គ្នា​បាន​ទេ

en: No backend support for %1
km: គ្មាន​កា​រគាំទ្រ​ផ្នែក​ខាង​ក្រោយ​​សម្រាប់ %1

en: Cannot determine whether input data is OpenPGP or CMS
km: មិន​អាច​កំណត់​ថា​តើ​​បញ្ចូល​ទិន្នន័យ​គឺ​​ OpenPGP ឬ CMS ឡើយ​​

en: No usable inputs found
km: រក​មិន​ឃើញ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​ទេ

en: Error: Signature not verified
km: កំហុស ៖ ហត្ថលេខា​មិន​បានផ្ទៀងផ្ទាត់

en: Good signature
km: ហត្ថលេខា​ល្អ​

en: Signature expired
km: ហត្ថលេខា​បាន​ផុត​កំណត់

en: CRL missing
km: បាត់ CRL

en: CRL too old
km: CRL ចាស់ពេក

en: Bad policy
km: គោលការណ៍​មិនល្អ

en: System error
km: កំហុស​ប្រព័ន្ធ

en: Bad signature
km: ហត្ថលេខា​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: The signature is valid but the trust in the certificate's validity is only marginal.
km: ហត្ថលេខា​ត្រឹមត្រូវ ប៉ុន្តែ​សេចក្ដី​ទុកចិត្ត​លើ​សុពលភាព​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ​គឺ​បន្ទាប់បន្សំប៉ុណ្ណោះ ។

en: The signature is valid and the certificate's validity is fully trusted.
km: ហត្ថលេខា​ត្រឹមត្រូវ និង​សុពលភាព​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ​ត្រូវ​បាន​ទុក​ចិត្ត​យ៉ាង​ពេញលេញ ។

en: The signature is valid and the certificate's validity is ultimately trusted.
km: ហត្ថលេខា​ត្រឹមត្រូវ និង​សុពលភាព​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ​ត្រូវ​បាន​ទុកចិត្ត​ចុងក្រោយ​បំផុត ។

en: The signature is valid but the certificate's validity is <em>not trusted</em>.
km: ហត្ថលេខា​ត្រឹមត្រូវ ប៉ុន្តែ​សុពលភាព​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ​​គឺ <em>មិន​ទុក​ចិត្ត</em> ។​

en: The signature is valid but the certificate's validity is unknown.
km: ហត្ថលេខា​ត្រឹមត្រូវ ប៉ុន្តែ​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ​មិន​ត្រូវ​បានស្គាល់ ។

en: The signature is valid but the certificate's validity is undefined.
km: ហត្ថលេខា​ត្រឹមត្រូវ ប៉ុន្តែ​សុពលភាព​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ​ត្រូវ​បាន​កំណត់ ។

en: Unknown certificate
km: មិន​ស្គាល់​វិញ្ញាបនបត្រ​​

en: <b>Verification canceled.</b>
km: <b>បាន​បោះបង់​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់ ។</b>

en: <b>Verification failed: %1.</b>
km: <b>ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​បាន​បរាជ័យ ៖ %1 ។</b>

en: <b>No signatures found.</b>
km: <b>រក​មិន​ឃើញ​ហត្ថលេខា ។</b>

en: <b>Invalid signature.</b> | <b>%1 invalid signatures.</b>
km[0]: <b>ហត្ថលេខា %1 មិន​ត្រឹមត្រូវ ។</b>

en: <br/><b>Warning:</b> The sender's mail address is not stored in the %1 used for signing.
km: <br/><b>ការ​ព្រមាន ៖</b> អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក​ផ្ញើ​មិន​ត្រូ​វបានទុក​នៅ​ក្នុង %1 ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ចុះហត្ថលេខា​ទេ ។

en: certificate
km: វិញ្ញាបនបត្រ​

en: <b>Valid signature.</b> | <b>%1 valid signatures.</b>
km[0]: <b>ហត្ថលេខា​មិន​ត្រឹមត្រូវ %1</b>

en: <br/><b>Warning:</b> The sender's mail address is not stored in the certificates used for signing.
km: <br/><b>ការ​ព្រមាន ៖</b> អាសយដ្ឋាន​របស់​ផ្ញើ​មិន​ត្រូវ​បាន​ទុក​នៅ​ក្នុង​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​បានប្រើ​សម្រាប់​ចុះហត្ថលេខា​ទេ ។

en: <b>Decryption canceled.</b>
km: <b>បាន​បោះបង់​ការ​ឌិគ្រីប ។</b>

en: <b>Decryption failed: %1.</b>
km: <b>ការ​ឌិគ្រីប​បាន​បរាជ័យ ៖ %1 ។</b>

en: <b>Decryption succeeded.</b>
km: <b>ការ​ឌិគ្រីប​បាន​ជោគជ័យ ។</b>

en: The signature is invalid: %1
km: ហត្ថលេខា​គឺ​មិនត្រឹមត្រូវ ៖ %1

en: Input error: %1
km: កំហុស​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​​ ៖​ %1​

en: <p>The sender's address %1 is not stored in the certificate. Stored: %2</p>
km: <p>អាសយដ្ឋាន​របស់​អ្នកផ្ញើ %1 មិន​ត្រូវ​បានទុក​នៅ​ក្នុង​វិញ្ញាបនបត្រ​ទេ ។​ បាន​ទុក​ ៖ %2</p>

en: One unknown recipient. | %1 unknown recipients.
km[0]: មិនស្គាល់​អ្នក​ទទួល %1 ។

en: Recipient: | Recipients:
km[0]: អ្នក​ទទួល ៖

en: One unknown recipient | %1 unknown recipients
km[0]: មិនស្គាល់​អ្នក​ទទួល %1

[ctx: label: result example: foo.sig: Verification failed.]
en: %1: %2
km: %1 ៖ %2

en: Caught exception: %1
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង​ ៖ %1​

en: Caught unknown exception
km: ករណី​លើកលែង​ដែល​មិនស្គាល់​ដែលបាន​ទទួល

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature/ciphertext - maybe it is neither ciphertext nor a signature?
km: មិន​អាច​កំណត់​បាន​ថា​តើ​​នេះ​គឺជា​ហត្ថលេខា​​/ciphertext របស់ S/MIME ឬ​ OpenPGP ទេ វា​ហាក់​មិនមែន​ជា ciphertext ហើយ​ក៏​មិនមែន​ជា​ហត្ថលេខា​ដែរ ។

en: Decrypting: %1...
km: ឌិគ្រីប ៖ %1...​

en: Could not determine whether this was S/MIME- or OpenPGP-encrypted - maybe it is not ciphertext at all?
km: មិន​អាច​កំណត់​បាន​ថា​តើ​នេះ​​គឺជា S/MIME- ឬ​ OpenPGP ដែល​បាន​អ៊ិនគ្រីប​ទេ វា​ហាក់​មិនមែន​ជា ciphertext សោះ​ឡើយ ។

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature - maybe it is not a signature at all?
km: មិន​អាច​កំណត់​បាន​ថា​តើ​នេះ​គឺជា​ហត្ថលេខា S/MIME ឬ OpenPGP ទេ វា​ហាក់​មិនមែន​ជា​ហត្ថលេខា​សោះ​ឡើយ ។

en: Verifying: %1...
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់ ៖ %1...

en: Verifying signature: %1...
km: ហត្ថលេខា​ផ្ទៀងផ្ទាត់ ៖ %1...

en: Call to EncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
km: ហៅ​ទៅ EncryptEMailController::protocolAsString() គឺ​មិន​ប្រាកដ ។

en: User cancel
km: អ្នកប្រើ​បោះបង់

en: Encryption canceled.
km: បាន​បោះបង់​ការ​អ៊ិនគ្រីប ។

en: Encryption failed: %1
km: ការ​អ៊ិនគ្រីប​បាន​បរាជ័យ ៖ %1

en: Encryption succeeded.
km: ការ​អ៊ិនគ្រីប​បាន​ជោគជ័យ ។

en: (no matching certificates found)
km: (ស្វែងរក​មិន​ឃើញ​ការផ្គូផ្គង​វិញ្ញាបនបត្រ​ឡើយ​​)

en: Please select a certificate
km: សូម​ជ្រើស​វិញ្ញាបនបត្រ​

en: (please choose between OpenPGP and S/MIME first)
km: (សូម​ជ្រើស​រវាង OpenPGP និង​​ S/MIME ដំបូង​​)

en: &Output folder:
km: ថត​លទ្ធផល ៖

en: %1: All operations completed.
km: %1 ៖ បាន​បញ្ចប់​ប្រតិបត្តិការ​ទាំងអស់ ។

en: All operations completed.
km: បាន​បញ្ចប់​ប្រតិបត្តិការ​ទាំងអស់ ។

[ctx: number, operation description]
en: Operation %1: %2
km: ប្រតិបត្តិការ %1 ៖ %2

[ctx: tag( "OpenPGP" or "CMS"), operation description]
en: %1: %2
km: %1 ៖ %2

en: <b>Choose operations to be performed</b>
km: <b>ជ្រើស​ប្រតិបត្តិការ​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ</b>

en: Here you can check and, if needed, override the operations Kleopatra detected for the input given.
km: នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​ពិនិត្យ​មើល ហើយ​បើ​ចាំបាច់​គឺ​អាច​បដិសេធ​ប្រតិបត្តិការ Kleopatra ដែលបាន​រកឃើញ​សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ដែល​បាន​ផ្ដល់ ។

en: &Decrypt/Verify
km: ឌិគ្រីប/ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: Create all output files in a single folder
km: បង្កើត​ឯកសារ​លទ្ធផល​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ថត​មួយ

en: Input file:
km: ឯកសារ​បញ្ចូល​

en: &Input file is a detached signature
km: ឯកសារ​បញ្ចូល ជា​ហត្ថលេខា​ដែល​បាន​ផ្ដាច់

en: &Signed data:
km: ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ចុះហត្ថលេខា ៖

en: &Input file is an archive; unpack with:
km: ឯកសារ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គឺជា​ប័ណ្ណ​សារ ស្រាយ​ជាមួយ​ ៖​

en: <b>Results</b>
km: <b>លទ្ធផល</b>

en: <b>Objects</b>
km: <b>វត្ថុ</b>

en: Remove Selected
km: យក​អ្នក​ទទួល​ដែលបាន​ជ្រើស​ចេញ

en: Select File
km: ជ្រើសឯកសារ

en: <i>No certificate selected</i>
km: <i>គ្មាន​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទេ</i>

en: <b>Recipients</b>
km: <b>អ្នក​ទទួល</b>

en: Add Recipient...
km: បន្ថែម​អ្នក​ទទួល...

en: <b>Warning:</b> None of the selected certificates seem to be your own. You will not be able to decrypt the encrypted data again.
km: <b>ព្រមាន ៖</b> មិនមាន​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​បានជ្រើស​ណា ​ហាក់​បី​ដូចជា​វិញ្ញាបនបត្រ​ផ្ទាល់​របស់​អ្នកទេ ។ អ្នក​នឹង​មិន​អាច​ឌិគ្រិប​ទិន្នន័យ​ដែល​បានអ៊ីនគ្រិប​ម្ដង​ទៀត ។

en: Recipient
km: អ្នក​ទទួល

[ctx: %1 == number]
en: Recipient (%1)
km: អ្នក​ទទួល (%1)

en: <qt><p>Recipients predefined via GnuPG settings:</p>%1</qt>
km: <qt><p>អ្នក​ទទួល​បាន​កំណត់​ជា​មុន​តាមរយៈ​ការ​កំណត់ GnuPG ៖</p>%1</qt>

en: Sender
km: អ្នក​ផ្ញើ​

[ctx: The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
km: បង្ហាញ​កំណត់ហេតុ​ត្រួតពិនិត្យ

en: Keep open after operation completed
km: ទុក​ឲ្យ​នៅ​បើក បន្ទាប់​ពី​បញ្ចប់​ប្រតិបត្តិការ

en: You need to select a signing certificate to proceed.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​​វិញ្ញា​បនបត្រ​ចុះហត្ថលេខា​ដើម្បី​បន្ត ។

en: Please select an encryption certificate for recipient "%1"
km: សូម​ជ្រើស​វិញ្ញាបនបត្រ​ការ​អ៊ិនគ្រីប​​សម្រាប់​អ្នក​ទទួល​​ "%1"

en: Please select a signing certificate for sender "%1"
km: សូម​ជ្រើស​វិញ្ញាបនបត្រ​ចុះហត្ថលេខា​សម្រាប់​អ្នក​​ផ្ញើ​​ "%1"

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients/senders of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
km: Kleopatra មិន​អាច​កំណត់​វិញ្ញាបនបត្រ​ការ​ផ្គូផ្គង​ច្បាស់លាស់​សម្រាប់​គ្រប់​អ្នក​ផ្ញើ​​/​អ្នក​ទទួល​​សារ​ទាំងអស់​បាន​ទេ ។​
    សូម​ជ្រើស​វិញ្ញាបនបត្រ​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​អ្នក​ទទួល​​នីមួយៗ​​​ ៖​

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for the sender of the message.
    Please select the correct certificates for the sender:
km: Kleopatra មិន​អាច​កំណត់​វិញ្ញាបនបត្រ​ការ​ផ្គូផ្គង​ច្បាស់លាស់​សម្រាប់​អ្នក​ផ្ញើ​សារ​បាន​ទេ ។​
    សូម​ជ្រើស​វិញ្ញាបនបត្រ​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​អ្នក​ផ្ញើ​​នីមួយៗ​​​ ៖​

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
km: Kleopatra មិន​អាច​កំណត់​វិញ្ញាបនបត្រ​ការ​ផ្គូផ្គង​ច្បាស់លាស់​សម្រាប់​អ្នក​ទទួល​​សារ​បាន​ទេ ។​
    សូម​ជ្រើស​វិញ្ញាបនបត្រ​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​អ្នក​ទទួល​​នីមួយៗ​​​ ៖​

en: Please verify that correct certificates have been selected for each recipient:
km: សូម​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ថា​បាន​ជ្រើស​​វិញ្ញាបនបត្រ​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​អ្នកទទួល​នីមួយៗ​ ៖

en: Please verify that the correct certificate has been selected for the sender:
km: សូម​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ថា​បាន​ជ្រើស​​វិញ្ញាបនបត្រ​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​អ្នកផ្ញើ​នីមួយៗ​ ៖

en: Show all recipients
km: បង្ហាញ​អ្នក​​ទទួល​ទាំងអស់​

en: Select Signing Certificate
km: ជ្រើស​វិញ្ញាបនបត្រ​​​ចុះហត្ថលេខា​

en: Select Encryption Certificate
km: ជ្រើស​ការ​អ៊ិនគ្រីប​វិញ្ញាបនបត្រ​

en: Only show this dialog in case of conflicts (experimental)
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​នេះ​តែ​ក្នុង​ករណី​មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច​ប៉ុណ្ណោះ (ពិសោធន៍​​​​​)

en: From:
km: ពី ៖

en: To:
km: ទៅ​ ៖

[ctx: @info]
en: <para>Archiving in combination with sign-only currently requires what are known as opaque signatures - unlike detached ones, these embed the content in the signature.</para><para>This format is rather unusual. You might want to archive the files separately, and then sign the archive as one file with Kleopatra.</para><para>Future versions of Kleopatra are expected to also support detached signatures in this case.</para>
km: <para>ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ក្នុង​បន្សំ​ដោយ​ចុះហត្ថលេខា​ប៉ុណ្ណោះ​បច្ចុប្បន្ន​​ទាមទារ​អ្វី​ដែល​ត្រូវ​បា​ន​ស្គាល់​​​ដូច​ហត្ថលេខា​ស្រអាប់ - មិន​ចូលចិត្ត​ដែល​បាន​ផ្ដាច់​​ ​​បង្កប់​ទាំងនេះ​មាតិកា​ក្នុង​ហត្ថលេខា​ ។​</para><para>ទ្រង់ទ្រាយ​នេះ​ដូច​ជា​មិន​ធម្មតា​ ។​ អ្នក​អាចឲ្យ​ឯកសារ​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ដោយ​បំបែក ហើយ​បន្ទាប់​មក​ចុះហត្ថលេខា​ទុក​ក្នុង​ប័ណ្ណសារ​ជា​ឯកសារ​មួយ​​ដោយ​​ Kleopatra ។</para><para>កំណែ​របស់​ Kleopatra ត្រូវបាន​រំពឹង​ដើម្បី​បាន​​ផ្ដាច់​ការ​គាំ​ទ្រ​ហត្ថលេខា​ក្នុង​ករណី​នេះ​​ ។​</para>

[ctx: @title:window]
en: Unusual Signature Warning
km: ការ​ព្រមាន​ហត្ថលេខា​ខុសធម្មតា​

[ctx: @info]
en: <para>None of the recipients you are encrypting to seems to be your own.</para><para>This means that you will not be able to decrypt the data anymore, once encrypted.</para><para>Do you want to continue, or cancel to change the recipient selection?</para>
km: <para>គ្មាន​អ្នក​ទទួល​ណាមួយ​ក្នុង​ចំណោម​អ្នក​ទទួល​ដែល​អ្នក​កំពុង​អ៊ិនគ្រីប​ហាក់​ដូចជា​របស់​អ្នក​ផ្ទាល់​ទេ ។ ​</para><para>នេះ​មានន័យថា​ពេល​ដែល​បាន​អ៊ិនគ្រីប​ហើយ អ្នក​នឹង​មិន​អាច​ឌិគ្រីប​ទិន្នន័យ​បាន​វិញ​ទេ ។​</para><para>តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត ឬ​បោះបង់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ជម្រើស​អ្នក​ទទួល ?</para>

[ctx: @title:window]
en: Encrypt-To-Self Warning
km: ការ​អ៊ិនគ្រីប​ទៅ​ការ​ព្រមាន​ខ្លួន​ឯង​

[ctx: @title]
en: Results
km: លទ្ធផល​

[ctx: @title]
en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
km: ស្ថានភាព និង​វឌ្ឍនភាព​របស់​ការប្រតិបត្តិការ​សម្ងាត់​ត្រូវបាន​បង្ហាញ​នៅទីនេះ​ ។

[ctx: %1=protocol (S/Mime, OpenPGP), %2=certificate]
en: Sign using %1: %2
km: សញ្ញា​កំពុង​ប្រើ %1: %2

en: No certificate selected
km: គ្មាន​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែលបាន​ជ្រើស​ទេ

en: Sign and encrypt (OpenPGP only)
km: ចុះហត្ថលេខា និង​អ៊ិនគ្រីប (តែ OpenPGP)

en: Encrypt only
km: តែ​អ៊ិនគ្រីប​ប៉ុណ្ណោះ

en: Sign only
km: តែ​ចុះហត្ថលេខា​ប៉ុណ្ណោះ

en: Encryption Options
km: ជម្រើស​ការ​អ៊ិនគ្រីប

en: Text output (ASCII armor)
km: លទ្ធផល​អត្ថបទ (ASCII ស្រោប)

en: Signing Options
km: ជម្រើស​ផ្ញើ

en: Signer:
km: អ្នក​ចុះហត្ថលេខា ៖

en: Change Signing Certificates...
km: ប្ដូរ​វិញ្ញាបនបត្រ​ការ​ចុះហត្ថលេខា...

en: <b>Choose Operation to be Performed</b>
km: <b>ជ្រើស​ប្រតិបត្តិការ​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCO)
en: Remember these as default for future operations
km: ចងចាំ​ទាំងនេះ​ជា​លំនាំដើម​សម្រាប់​ប្រតិបត្តិការ​ពេលក្រោយ​ទៀត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pgpLabel)
en: OpenPGP Signing Certificate:
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ចុះហត្ថលេខា​ OpenPGP ៖​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmsLabel)
en: S/MIME Signing Certificate:
km: វិញ្ញាបនបត្រ​​ចុះហត្ថលេខា S/MIME ៖​

en: Search
km: ស្វែងរក

en: The following errors and warnings were recorded:
km: ការព្រមាន និង​កំហុស​ដូច​ខាងក្រោម​ត្រូវ​បាន​កត់ត្រា​ ៖

en: Checksum Verification Errors
km: កំហុស​ការផ្ទៀងផ្ទាត់​ឆេកសាំ​

en: No errors occurred
km: គ្មាន​កំហុស​​​កើតឡើង​ទេ​

en: One error occurred | %1 errors occurred
km[0]: %1 កំហុសបាន​​កើតឡើង​

en: Progress:
km: វឌ្ឍនភាព​ ៖

[ctx: Show Errors]
en: Show
km: បង្ហាញ​...

en: &Next
km: បន្ទាប់

en: Back
km: ថយក្រោយ

en: Call to NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
km: ហៅ​ NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() មិន​ប្រាកដ​ ។

en: Signing canceled.
km: បាន​បោះបង់​ការ​ចុះហត្ថលេខា ។

en: Signing failed: %1
km: ការ​ចុះហត្ថលេខា​បាន​បរាជ័យ ៖ %1

en: Signing succeeded.
km: ការ​ចុះហត្ថលេខា​បាន​ជោគជ័យ ។

en: Archive and Sign Files
km: ឯកសារ​ចុះហត្ថលេខា និង​ប័ណ្ណសារ

en: Sign Files
km: ចុះហត្ថលេខា​ឯកសារ

en: Archive and Encrypt Files
km: អ៊ិនគ្រីប​ឯកសារ​ និង​ប័ណ្ណសារ​

en: Encrypt Files
km: អ៊ិនគ្រីប​ឯកសារ

en: Archive and Sign/Encrypt Files
km: ប័ណ្ណសារ និង​ចុះហត្ថលេខា​/អ៊ិនគ្រីប​ឯកសារ​

en: Sign/Encrypt Files
km: ចុះ​ហត្ថ​លេខ/អ៊ិនគ្រីប​ឯកសារ

[ctx: base name of an archive file, e.g. archive.zip or archive.tar.gz]
en: archive
km: ប័ណ្ណសារ​

en: Caught unexpected exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង​ដែល​មិនបាន​រំពឹងទុក​នៅ​ក្នុង SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared ៖ %1

en: Caught unknown exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង​ដែល​មិន​​ស្គាល់​នៅ​ក្នុង SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared

en: Signing failed.
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចុះហត្ថលេខា ។

en: Encryption failed.
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​អ៊ិនគ្រីប ។

en: Signing and encryption succeeded.
km: ការ​ចុះហត្ថលេខា និង​អ៊ិនគ្រីប​បាន​ជោគជ័យ ។

en: Output error: %1
km: កំហុស​​លទ្ធផល ៖​​ %1​

en:  Encryption succeeded.
km:  ការ​អ៊ិនគ្រីប​បាន​ជោគជ័យ ។

en: %1: <b>Sign/encrypt canceled.</b>
km: %1 ៖ <b>បាន​បោះបង់​ការ​ចុះហត្ថលេខា/អ៊ិនគ្រីប ។</b>

en:  %1: Sign/encrypt failed.
km:  %1 ៖ ចុះហត្ថលេខា/​អ៊ិនគ្រីប​បាន​បរាជ័យ ។

[ctx: label: result. Example: foo -> foo.gpg: Encryption failed.]
en: %1: <b>%2</b>
km: %1 ៖ <b>%2</b>

en: Cannot determine protocol for task
km: មិន​អាច​កំណត់​ពិធីការ​សម្រាប់​ភារកិច្ច

en: Unknown exception in Task::start()
km: មិនស្គាល់​ករណី​លើកលែង​នៅ​ក្នុង Task::start()

[ctx: @title:window]
en: Verify Checksum Results
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​លទ្ធផល​របស់​ឆេកសាំ​

en: Cannot find checksums file for file %1
km: មិន​អាច​ស្វែងរក​ឯកសារ​របស់​ឆេកសាំ សម្រាប់​ឯកសារ​​ %1 ឡើយ​

en: Verifying checksums (%2) in %1
km: ការផ្ទៀងផ្ទាត់ឆេកសាំង​​ (%2) ក្នុង​ %1

[ctx: interpunctation for labels]
en: %1:
km: %1 ៖

en: (required)
km: (ត្រូវការ)

en: (optional)
km: (ជម្រើស)

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.
km: <interface>%1</interface> ត្រូវ​​​បាន​ទាមទារ ប៉ុន្តែ​វា​ទទេ ។​

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
km: <interface>%1</interface> ត្រូវ​បាន​ទាមទារ​​ ប៉ុន្តែ​វា​ទទេ​ ។<nl/>ច្បាប់​​គ្រប់គ្រង​មូលដ្ឋាន​ ៖ <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.
km: <interface>%1</interface> មិន​ពេញលេញ ។

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
km: <interface>%1</interface> មិន​ពេញលេញ​ ។​<nl/>ច្បាប់​គ្រប់គ្រង​មូលដ្ឋាន​ ៖​ <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.
km: <interface>%1</interface> មិនត្រឹមត្រូវ​ ។

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
km: <interface>%1</interface> មិន​ត្រឹមត្រូវ ។​<nl/>ច្បាប់​គ្រប់គ្រង​មូលដ្ឋាន​ ៖​ <icode>%2</icode>

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Signing
km: ការ​ចុះហត្ថលេខា

en: Encryption
km: ការ​​អ៊ិនគ្រីប​

en: Please select one or more of the following certificates:
km: សូម​ជ្រើស​វិញ្ញាបនបត្រ​ខាងក្រោម​មួយ ឬ​ច្រើន ៖

en: Please select one of the following certificates:
km: សូម​ជ្រើស​វិញ្ញាបនបត្រ​ខាងក្រោម​មួយ ៖

en: Reload
km: ផ្ទុកឡើងវិញ

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh certificate list
km: ធ្វើ​ឲ្យ​បញ្ជី​​​វិញ្ញាបនបត្រ​ស្រស់

en: Lookup...
km: រក​មើល...

en: New...
km: ថ្មី...

en: Certify
km: បញ្ជាក់

en: Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់

en: These are the certificates you have selected for deletion:
km: ទាំងនេះ ជា​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​អ្នក​បាន​ជ្រើស​ដើម្បី​លុប ៖

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Why do you want to delete more certificates than I selected?</title><para>When you delete CA certificates (both root CAs and intermediate CAs), the certificates issued by them will also be deleted.</para><para>This can be nicely seen in <application>Kleopatra</application>'s hierarchical view mode: In this mode, if you delete a certificate that has children, those children will also be deleted. Think of CA certificates as folders containing other certificates: When you delete the folder, you delete its contents, too.</para>
km: <title>ហេតុអ្វី​បាន​ជា​អ្នក​ចង់​លុប​វិញ្ញាបនបត្រ​​ច្រើន​ជាង​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​ខ្ញុំ​បាន​ជ្រើស ?</title><para>នៅពេល​ដែល​អ្នក​លុប​វិញ្ញាបនបត្រ CA (ទាំង root CAs និង intermediate CAs) នោះ​វិញ្ញា​បនបត្រ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស​ដោយ​ពួកគេ ក៏​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប​ដែរ ។</para><para>វា​អាច​បង្ហាញ​យ៉ាង​ល្អ​នៅ​ក្នុង​របៀប​ទិដ្ឋភាព​ឋានានុក្រម​របស់ <application>Kleopatra</application> ៖ នៅ​ក្នុង​របៀប​នេះ ប្រសិន​បើ​អ្នក​លុប​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​មាន​កូនចៅ កូនចៅ​ទាំង​នោះ​ក៏​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប​ដែរ ។ គិត​អំពី​​វិញ្ញាបនបត្រ CA ជា​ថត ដែល​មាន​វិញ្ញាបនបត្រ​ផ្សេងទៀត ៖ នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​លុប​ថត អ្នក​ក៏​លុប​មាតិកា​របស់​វា​ដែរ ។</para>

[ctx: @action:button]
en: Delete
km: លុប

en: The certificate to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | All of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
km[0]: វិញ្ញាបនបត្រ​ទាំងអស់​ដែល​ត្រូវ​លុប គឺ​ជា​កម្មសិទ្ធិ​របស់​អ្នក ។ ពួកវា​មាន​សោ​ឯកជន ដែល​ត្រូវការ​ដើម្បី​ឌិគ្រីបទំនាក់ទំនង​ពី​មុន ដែលបាន​អ៊ិនគ្រីប​ទៅ​ជា​វិញ្ញាបនបត្រ ដូច្នេះ​ហើយ មិនអាច​លុបវា​បានទេ ។

en: One of the certificates to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | Some of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
km[0]: វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​ត្រូវ​លុប​ទាំងអស់ គឺ​ជា​កម្មសិទ្ធិ​របស់​អ្នក ។ ពួកវា​មាន​សោ​ឯកជន ដែល​ត្រូវការ​ដើម្បី​ឌិគ្រីបទំនាក់ទំនង​ពី​មុន ដែលបាន​អ៊ិនគ្រីប​ទៅ​ជា​វិញ្ញាបនបត្រ ដូច្នេះ​ហើយ មិនអាច​លុបវា​បានទេ ។

en: Secret Key Deletion
km: ការ​លុប​សោ​សម្ងាត់​​

en: Days
km: ថ្ងៃ

en: Weeks
km: សប្ដាហ៍

en: Months
km: ខែ

en: Years
km: ឆ្នាំ

en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖

en: Find:
km: រក ៖

en: Select All
km: ជ្រើសទាំងអស់

en: Deselect All
km: ដោះ​ជ្រើស​ទាំងអស់

en: Details...
km: សេចក្ដី​លម្អិត...

en: Save As...
km: រក្សា​ទុក​ជា...

en: Advanced Settings...
km: កា​រកំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់...

en: (unknown certificate)
km: (មិនស្គាល់​វិញ្ញាបនបត្រ)

[ctx: @info]
en: How much do you trust certifications made by <b>%1</b> to correctly verify authenticity of certificates?
km: តើ​អ្នក​ទុកចិត្ត​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ <b>%1</b> ថា​ផ្ទៀងផ្ទាត់​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ​​តាម​វិញ្ញាបនបត្រ ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, unknownRB)
en: I do not know
km: ខ្ញុំ​មិនដឹង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: <i>(unknown trust)</i>
km: <i>(មិនស្គាល់​កា​រ​ទុកចិត្ត)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <font size="-1">Choose this if you have no opinion about the trustworthyness of the certificate's owner.<br>Certifications at this trust level are ignored when checking the validity of OpenPGP certificates.</font>
km: <font size="-1">ជ្រើស​វា ប្រសិន​បើ​អ្នក​គ្មានជម្រើស​អំពី​ភាពទុកចិត្ត​របស់​ម្ចាស់​វិញ្ញាបនបត្រ ។<br>កា​រ​បញ្ជាក់​នៅ​កម្រិត​នេះ​​ត្រូវ​បានមិនអើពើ នៅពេល​គូសធីក​សុពលភាព​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ OpenPGP ។</font>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, neverRB)
en: I do NOT trust them
km: ខ្ញុំ​មិន​ទុកចិត្ត​ពួកវា​ទេ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: <i>(never trust)</i>
km: <i>(មិនទុកចិត្ត)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <font size="-1">Choose this if you explicitly do <em>not</em> trust the certificate owner, e.g. because you have knowledge of him certifying without checking or without the certificate owner's consent.<br>Certifications at this trust level are ignored when checking the validity of OpenPGP certificates.</font>
km: <font size="-1">ជ្រើស​វា​ប្រសិនបើអ្នក​ពិត​ជា <em>មិន</em> ទុកចិត្ត​ម្ចាស់​វិញ្ញាបនបត្រ ឧ. ពីព្រោះអ្នក​​ស្គាល់​គាត់​ ដោយ​បញ្ជាក់​ដោយ​មិនបាន​ត្រួតពិនិត្យ​ ឬ​ដោយ​មិន​​យល់ព្រម​តាម​ម្ចាស់​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ ។<br>ការ​បញ្ជាក់​នៅ​កម្រិត​នេះ​ត្រូ​វបាន​មិនអើពើ​ នៅពេល​ត្រួតពិនិត្យ​សុពលភាព​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ OpenPGP ។</font>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, marginalRB)
en: I believe checks are casual
km: ខ្ញុំ​ជឿថា​កា​រពិនិត្យ​មើល​គឺ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: <i>(marginal trust)</i>
km: <i>(ទុកចិត្ត​ដោយផ្នែក)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullRB)
en: I believe checks are very accurate
km: ខ្ញុំ​ជឿថា​កា​រពិនិត្យ​មើល​គឺ​ត្រឹមត្រូវ​បំផុត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: <i>(full trust)</i>
km: <i>(ទុកចិត្ត​ពេញលេញ)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <font size="-1">Choose this if you trust certifications are done very accurately.<br>Certificates will become valid with just a single certification at this trust level, so assign this much trust with care.</font>
km: <font size="-1">ជ្រើស​វា​ ប្រសិន​បើ​​អ្នក​ទុកចិត្ត​ការ​បញ្ជាក់​ថា​ត្រូ​វបាន​ធ្វើ​ដោយ​សុវត្ថិភាព​បំផុត ។<br>វិញ្ញាបនបត្រ​នឹង​ក្លាយ​ជា​មាន​សុពលភាព​ជា​មួយ​នឹង​ការ​បញ្ជាក់​មួយ​​នៅ​កម្រិត​ទុក​ចិត្ត ដូច្នេះ​ផ្ដល់​នូវ​ការ​ទុកចិត្ត​ច្រើន​ ។</font>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ultimateRB)
en: This is my certificate
km: នេះ​ជា​វិញ្ញាបនបត្រ​របស់​ខ្ញុំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <i>(ultimate trust)</i>
km: <i>(ទុកចិត្ត​មែនទែន)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <font size="-1">Choose this if and only if this is your certificate. This is the default if the secret key is available, but if you imported this certificate, you might need to adjust the trust level yourself.<br>Certificates will become valid with just a single certification at this trust level.</font>
km: <font size="-1">ជ្រើស​វា​ ប្រសិនបើ​​​នេះ​ជា​វិញ្ញាបនបត្រ​របស់​អ្នក ។ នេះ​ជា​លំនាំ​ដើម ប្រសិន​បើ​សោ​សម្ងាត់​អាច​ប្រើ​បាន ប៉ុន្តែ​​ប្រសិនបើអ្នក​បាននាំចូល​វិញ្ញាបនបត្រ​នេះ អ្នក​អាច​លៃតម្រូវ​កម្រិត​ទុកចិត្ត​ដោយ​ខ្លួន​អ្នក​ផ្ទាល់​បាន ។<br>វិញ្ញាបនបត្រ​នឹង​ក្លាយ​ជា​មាន​សុពលភាព​​ជា​មួយនឹង​កា​របញ្ជាក់​មួយ​នៅ​កម្រិត​ទុកចិត្ត ។</font>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <b>Step 2:</b> How thoroughly have you checked that this certificate actually belongs to the person it claims it is from?
km: <b>ជំហាន ២ ៖</b> តើ​អ្នក​ត្រួតពិនិត្យ​វិញ្ញាបនបត្រ​​នេះ​ថា​ពិត​ជា​របស់​មនុស្ស​ដែល​វា​ទាម​ទា​វា​ចេញពី​ ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkLevelNotCheckedRB)
en: I have not checked at all
km: ខ្ញុំ​មិន​បាន​ត្រួតពិនិត្យ​អ្វី​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Describe semantics here...
km: ពិពណ៌នា semantics នៅ​ទីនេះ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkLevelCasualRB)
en: I have checked casually
km: ខ្ញុំ​បាន​ត្រួតពិនិត្យ​តាម​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Choose this if you know the person, and have asked them whether this was their certificate, but you have not verified they are actually in possession of the secret certificate.
km: ជ្រើស​វា ប្រសិនបើ​អ្នក​ស្គាល់​មនុស្ស​នោះ និង​បាន​សួរ​គាត់​ថា​តើ​វា​ជា​​វិញ្ញាបនបត្រ​របស់​​គាត់​ឬ ប៉ុន្តែ​អ្នក​មិន​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ ថា​គាត់​ពិត​​ជា​ម្ចាស់​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ​​សម្ងាត់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkLevelThoroughlyRB)
en: I have checked very thoroughly
km: ខ្ញុំ​បាន​ត្រួតពិនិត្យ​វា​យ៉ាង​ហ្មត់ចត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Choose this if you have, for instance, checked the ID card of the person, and have verified that they are in possession of the secret key (e.g. by sending them encrypted mail and asking for it to be decrypted).
km: ជ្រើស​វា ឧទាហរណ៍​ប្រសិន​បើ​អ្នក​មាន កាត​​សម្គាល់​របស់​មនុស្ស​ដែល​បាន​ត្រួតពិនិត្យ និង​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ថា​ គាត់​ជា​ម្ចាស់​របស់​សោ​សម្ងាត់ (ឧ. ដោយ​ផ្ញើ​សំបុត្រ​ដែល​បាន​អ៊ិនគ្រីប​ទៅ​គាត់ និង​ស្នើ​ឲ្យគាត់​ឌិគ្រីប​ពួកវា​វិញ) ។

en: Skipped
km: បាន​រំលង

en: Passed
km: បាន​ចម្លង

en: Test Name
km: ឈ្មោះ​សាកល្បង

en: Result
km: លទ្ធផល

en: (select test first)
km: (ជ្រើស​កា​រសាកល្បង​សិន)

[ctx: @info]
en: No NullPin found. <warning>If this PIN was not set by you personally, the card might have been tampered with.</warning>
km: រក​មិន​ឃើញ​ NullPin ។​ <warning>ប្រសិនបើ​ PIN មិន​បាន​កំណត់​ដោយ​អ្នក​ផ្ទាល់​ទេ​ កាត​អាច​ត្រូវ​បាន​រំខាន​ដោយ​ ។​</warning>

[ctx: @info]
en: Canceled setting PIN.
km: បោះបង់​ការ​កំណត់​ PIN ។

[ctx: @info]
en: There was an error setting the PIN: <message>%1</message>.
km: មាន​កំហុស​ការ​កំណត់​ PIN ៖​ <message>%1</message> ។

[ctx: @info]
en: PIN set successfully.
km: កំណត់ PIN ដោយ​ជោគជ័យ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nksLB)
en: Step 1: Set the initial PIN for the first certificate ("NKS"):
km: ជំហាន ១ ៖ កំណត់​​ PIN ដំបូង​ សម្រាប់​វិញ្ញាបនបត្រ​ដំបូង​​ ("NKS") ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nksPB)
en: Set Initial PIN (NKS)
km: កំណត់​​ PIN ដំបូង​ (NKS)​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sigGLB)
en: Step 2: Set the initial PIN for the qualified signature certificate ("SigG"):
km: ជំហាន ២ ៖​ ​កំណត់​ PIN ដំបូង​សម្រាប់​វិញ្ញាបនបត្រ​​ហត្ថលេខា​ដែល​មាន​គុណភាព​ ("SigG") ៖

en: Issuer Certificate Not Found (%1)
km: រក​មិនឃើញ​វិញ្ញាបនបត្រ​របស់​អ្នក​ចេញ​ផ្សាយ (%1)

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while loading the certifications: <message>%1</message></para>
km: <para>កំហុស​មួយ​បាន​កើតឡើង ខណៈពេល​ផ្ទុក​វិញ្ញាបនបត្រ ៖ <message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: Certifications Loading Failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ផ្ទុក​វិញ្ញាបនបត្រ

note: i18n: ectx: label, entry (QuickSignEMail), group (EMailOperations)
en: Quick Sign EMail
km: អ៊ីមែល​ហត្ថលេខា​រហ័ស

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (QuickSignEMail), group (EMailOperations)
en: Minimize the number of steps when signing emails, use preset defaults unless problems occur.
km: បន្ថយ​ចំនួន​ជំហាន​ឲ្យ​តិច​បំផុត នៅពេល​ដែល​ចុះហត្ថលេខា​អ៊ីមែល ប្រើ​លំនាំដើម​ដែល​បាន​កំណត់​ពី​មុន លុះត្រា​តែ​មាន​បញ្ហា​កើតឡើង ។

note: i18n: ectx: label, entry (QuickEncryptEMail), group (EMailOperations)
en: Quick Encrypt EMail
km: អ៊ីមែល​អ៊ិនគ្រីប​រហ័ស

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (QuickEncryptEMail), group (EMailOperations)
en: Minimize the number of steps when encrypting emails, use preset defaults unless problems occur.
km: បន្ថយ​ចំនួន​ជំហាន​ឲ្យ​តិច​បំផុត នៅពេល​ដែល​អ៊ិនគ្រីប​អ៊ីមែល ប្រើ​លំនាំដើម​ដែល​បាន​កំណត់​ពី​មុន លុះត្រា​តែ​មាន​បញ្ហា​កើតឡើង ។

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptVerifyPopupGeometry), group (EMailOperations)
en: Decrypt/Verify Popup Geometry
km: ឌិគ្រីប/បញ្ជាក់​ធរណីមាត្រ​​លេចឡើង

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DecryptVerifyPopupGeometry), group (EMailOperations)
en: The remembered size and position of the Decrypt/Verify Result Popup used by clients which do not support inline display of D/V results, such as MS Outlook.
km: ទីតាំង និង​ទំហំ​​ដែល​បាន​ចងចាំ​នៃ​ ឌិគ្រីប/​បញ្ជាក់​ការ​លេចឡើង​លទ្ធផល ត្រូវបាន​ប្រើ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​ដែល​មិន​គាំទ្រ​ការ​បង្ហាញ​ក្នុង​តួ​នៃ​លទ្ធផល​ឌិគ្រីប/បញ្ជាក់ ដូចជា MS Outlook ។

note: i18n: ectx: label, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: Certificate refresh interval (in hours). Zero (0) disables.
km: ចន្លោះពេល​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ​ស្រស់ (គិត​ជា​ម៉ោង) ។ សូន្យ គឺ​បិទ ។

note: i18n: ectx: label, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show certificate validity
km: បង្ហាញ​​សុពលភាព​វិញ្ញាបនបត្រ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show validity information for certificates in tooltip, such as whether the certificate is expired or revoked.
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​សុពលភាព​សម្រាប់​វិញ្ញាបនបត្រ​នៅ​ក្នុង​ព័ត៌មាន​ជំនួយ ដូចជា​ថាតើ​វិញ្ញាបនបត្រ​ត្រូវ​ផុត​កំណត់ ឬ​ត្រូវ​ដកហូត​វិញ ។

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show certificate owner information
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ម្ចាស់​វិញ្ញាបនបត្រ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show owner information for certificates in tooltip, such as User IDs, subject and issuers.
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​របស់​ម្ចាស់​សម្រាប់​វិញ្ញាបនបត្រ​នៅ​ក្នុង​ព័ត៌មាន​ជំនួយ ដូចជា​លេខ​សម្គាល់​អ្នកប្រើ ប្រធាន​បទ និង​អ្នក​ចេញផ្សាយ ។

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show certificate details
km: បង្ហាញ​វិញ្ញាបនបត្រ​លម្អិត

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show more certificate details, such as fingerprint, key length and expiration dates
km: បង្ហាញ​សេចក្ដី​លម្អិត​វិញ្ញាបនបត្រ​បន្ថែម ដូចជា​ស្នាម​ម្រាមដៃ ប្រវែង​សោ និង​កាលបរិច្ឆេទ​ផុត​កំណត់

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: មើល

note: i18n: ectx: Menu (certMenu) i18n: ectx: Menu (listview_popup)
en: &Certificates
km: វិញ្ញាបនបត្រ​

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
km: ឧបករណ៍

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
km: បង្អួច

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
km: ជំនួយ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: Use OpenPGP for the following operation
km: ប្រើ OpenPGP សម្រាប់​ប្រតិបត្តិការ​ដូច​ខាង​ក្រោម

en: Use CMS (X.509, S/MIME) for the following operation
km: ប្រើ CMS (X.509, S/MIME) សម្រាប់​ប្រតិបត្តិការ​ដូច​ខា​ងក្រោម

en: Location of the socket the ui server is listening on
km: ទីតាំង​របស់​រន្ធ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ui កំពុង​ស្ដាប់

en: Run UI server only, hide main window
km: រត់​តែ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ UI ប៉ុណ្នោះ ដោយ​លាក់​បង្អួច​មេ

en: Import certificate file(s)
km: នាំចូល​ឯកសារ​វិញ្ញាបនបត្រ

en: Encrypt file(s)
km: អ៊ិនគ្រីប​ឯកសារ

en: Sign file(s)
km: ចុះហត្ថលេខា​ឯកសារ

en: Sign and/or encrypt file(s)
km: ចុះ​ហត្ថលេខា​ និង​​/​ឬ​ ​ឯកសារ​អ៊ិនគ្រីប​

en: Same as --sign-encrypt, do not use
km: Same as --sign-encrypt កុំ​ប្រើ​

en: Decrypt file(s)
km: ឌិគ្រីប​ឯកសារ

en: Verify file/signature
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ឯកសារ/ហត្ថលេខា

en: Decrypt and/or verify file(s)
km: ឌិគ្រីប និង/ឬ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ឯកសារ

en: File(s) to process
km: ឯកសារ​ត្រូវ​ដំណើរការ

[ctx: @info]
en: <para>The version of the <application>GpgME</application> library you are running against is older than the one that the <application>GpgME++</application> library was built against.</para><para><application>Kleopatra</application> will not function in this setting.</para><para>Please ask your administrator for help in resolving this issue.</para>
km: <para>កំណែ​របស់​បណ្ណាល័យ <application>GpgME</application> ដែល​អ្នក​កំពុង​ដំណើរការ​ប្រឆាំង​គឺ​ចាស់​ជាង​បណ្ណាល័យ​ដែល​ <application>GpgME++</application> បានបង្កើត ។​</para><para><application>Kleopatra</application> នឹង​​គ្មាន​​មុខ​ងារ​ក្នុង​ការកំណត់​នេះ​ទេ​ ។​</para><para>សូម​សួរ​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​របស់​អ្នក ​សម្រាប់​ជំនួយ​ក្នុង​ការ​ដោះ​ស្រាយ​បញ្ហា​នេះ​ ។​</para>

[ctx: @title]
en: GpgME Too Old
km: GpgME ចាស់​ពេក​

en: GPG UI Server Error
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ UI GPG

en: Could not start the GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Please check your installation.
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​មើល​កំណត់ហេតុ​របស់ GnuPG បាន​ទេ (kwatchgnupg) ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​កា​រដំឡើង​របស់​អ្នក !

en: Error Starting KWatchGnuPG
km: កំហុស​ក្នុងកា​រចាប់ផ្ដើម KWatchGnuPG

en: GnuPG Log Viewer
km: កម្មវិធី​មើល​កំណត់​ហេតុ​របស់ GnuPG

en: Perform Self-Test
km: អនុវត្ត​ការ​សាកល្បង​ដោយ​ខ្លួនឯង

en: There are still some background operations ongoing. These will be terminated when closing the window. Proceed?
km: នៅ​មាន​ប្រតិបត្តិការ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​មួយ​ចំនួន​កំពុង​ធ្វើ​បន្ត ។ ប្រតិបត្តិការ​ទាំង​នេះ នឹង​ត្រូវបាន​បញ្ចប់ នៅពេល​ដែល​បិទ​បង្អួច ។ បញ្ចប់​ដំណើរការ​ឬ ?

en: Ongoing Background Tasks
km: ភារកិច្ច​ផ្ទៃខាងក្រោយ​ធ្វើ​បន្ត

en: Sign/Encrypt...
km: ចុះហត្ថលេខា/អ៊ីនគ្រិប...

en: Decrypt/Verify...
km: ឌិគ្រីប/ផ្ទៀងផ្ទាត់...

en: Import Certificates
km: នាំចូល​វិញ្ញាបនបត្រ​

en: Import CRLs
km: នាំចូល​ CRL

en: new email
km: អ៊ីមែល​ថ្មី

en: new dns name
km: ឈ្មោះ dns ថ្មី

en: new uri
km: uri ថ្មី

[ctx: %2: some admin-supplied text, %1: key size in bits]
en: %2 (1 bit) | %2 (%1 bits)
km[0]: %2 (%1 ប៊ីត​​)

[ctx: %1: key size in bits]
en: 1 bit | %1 bits
km[0]: %1 ប៊ីត​

en: EMail
km: អ៊ីមែល

[ctx: @title]
en: Enter Details
km: បញ្ចូល​សេចក្ដី​លម្អិត

en: Real name:
km: លេខ​​ពិត ៖

en: EMail address:
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល ៖

en: Operation canceled.
km: បាន​បោះបង់ប្រតិបត្តិការ ។

en: Could not write output file %1: %2
km: មិន​អាច​សរសេរ​​ឯកសារ​លទ្ធផល %1 ៖ %2

en: Drag this icon to your mail application's composer to attach the request to a mail.
km: អូស​រូបតំណាង​នេះ​ទៅ​កម្មវិធី​តែង​របស់​កម្មវិធី​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក​ ដើម្បី​ភ្ជាប់​សំណើ​ទៅ​សំបុត្រ ។

en: Restart This Wizard (Keeps Your Parameters)
km: ចាប់ផ្ដើម​អ្នកជំនួយការ​នេះ​ឡើង​វិញ (រក្សា​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​របស់​អ្នក)

en: Save Certificate Request To File...
km: រក្សា​ទុក​សំណើ​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ​ទៅកាន់​ឯកសារ​​...

en: Send Certificate Request By EMail...
km: ផ្ញើ​សំណើ​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ​ដោយ​អ៊ីមែល​​...

en: Make a Backup Of Your Key Pair...
km: ធ្វើ​ការ​បម្រុង​ទុក​នៃ​គូ​សោ​របស់​អ្នក​​...

en: Create Revocation Request...
km: បង្កើត​សំណើដកហូត​វិញ...

en: Create Signing Certificate With Same Parameters
km: បង្កើត​ការ​ចុះហត្ថលេខា​​វិញ្ញាបនបត្រ​ជា​មួយ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​តែ​មួយ

en: Create Encryption Certificate With Same Parameters
km: បង្កើត​វិញ្ញាបនបត្រ​អ៊ិនគ្រីប​ជា​មួយ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ដូច​គ្នា

[ctx: @title]
en: Key Creation Failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​បង្កើត​សោ

en: Key pair creation failed. Please find details about the failure below.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​របង្កើត​គូសោ ។ សូម​រក​សេចក្ដី​លម្អិត​អំពី​បរាជ័យ​ដូច​ខាង​ក្រោម ។

[ctx: @title]
en: Key Pair Successfully Created
km: បាន​បង្កើត​គូសោ​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Your new key pair was created successfully. Please find details on the result and some suggested next steps below.
km: គូ​សោ​ថ្មី​​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយជោគជ័យ ។ សូម​រក​សេចក្ដីលម្អិត​ខាង​ក្រោម​អំពីលទ្ធផល​ និង​ជំហាន​បន្ទាប់​ដែល​បាន​ស្នើ ។

[ctx: @info]
en: Could not copy temporary file <filename>%1</filename> to file <filename>%2</filename>: <message>%3</message>
km: មិន​អាច​ម្លង​ឯកសារ​បណ្ដោះអាសន្ន <filename>%1</filename> ទៅ​ឯកសារ <filename>%2</filename> ៖ <message>%3</message>

en: Please process this certificate.
km: សូម​ដំណើរការ​វិញ្ញាបនបត្រ​នេះ ។

en: Please process this certificate and inform the sender about the location to fetch the resulting certificate.
    
    Thanks,
km: សូម​ដំណើរការ​វិញ្ញាបនបត្រ​នេះ និង​ប្រាប់​អ្នក​ផ្ញើ​អំពី​ទីតាំង​ត្រូវ​ទៅ​យក​លទ្ធផល​របស់​វិញ្ញាបនបត្រ ។
    
    សូម​អរគុណ

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> tried to send a mail via your default mail client.</para><para>Some mail clients are known not to support attachments when invoked this way.</para><para>If your mail client does not have an attachment, then drag the <application>Kleopatra</application> icon and drop it on the message compose window of your mail client.</para><para>If that does not work, either, save the request to a file, and then attach that.</para>
km: <para><application>Kleopatra</application> បាន​ព្យាយាម​ផ្ញើ​សំបុត្រ​តាមរយៈ​កម្មវិធី​អ៊ីមែល​លំនាំ​ដើម​របស់​អ្នក ។</para><para>កម្មវិធី​អ៊ីមែល​មួយ​ចំនួន​ត្រូវ​បាន​ដឹង​ថា​មិន​គាំទ្រ​ឯកសារ​ភ្ជាប់​នៅពេល​ដក​ហូត​វិធី​នេះ ។</para><para>ប្រសិន​បើ​​កម្មវិធី​អ៊ីមែល​មិន​មាន​ឯកសារ​ភ្ជាប់ បន្ទាប់​អូស​ និង​ទម្លាក់​រូបតំណាង <application>Kleopatra</application> នៅ​លើ​បង្អួច​កម្មវិធី​តែងសារ​របស់​កម្មវិធី​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក ។</para><para>ប្រសិន​បើ​វា​មិន​ធ្វើការ រក្សាទុក​សំណើ​​ទៅ​ឯកសារ និង​បន្ទាប់​មក​ភ្ជាប់​វា ។</para>

[ctx: @title]
en: Sending Mail
km: ផ្ញើ​អ៊ីមែល

[ctx: @info]
en: This operation will delete the certification request. Please make sure that you have sent or saved it before proceeding.
km: ប្រតិបត្តិការនេះ​នឹង​លុប​សំណើ​បញ្ជាក់ ។ សូម​ប្រាកដ​ថា អ្នក​បាន​ផ្ញើ ឬ​រក្សា​វា​ទុក​មុននឹង​បន្ត ។

[ctx: @title]
en: Certification Request About To Be Deleted
km: សំណើ​វិញ្ញាបនបត្រ​រៀបនឹង​ត្រូវ​បាន​លុប

[ctx: @title]
en: GPG (OpenPGP Backend) installation
km: ដំឡើង GPG (ផ្នែក​ខាង​ក្រោយ​របស់ OpenPGP)

[ctx: @title]
en: GpgSM (S/MIME Backend) installation
km: ដំឡើង GpgSM (ផ្នែក​ខាង​ក្រោយ S/MIME)

[ctx: @title]
en: GpgConf (Configuration) installation
km: ដំឡើង GpgConf (ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ)

[ctx: @info]
en: <para>A problem was detected with the <application>%1</application> backend.</para>
km: <para>រក​ឃើញ​បញ្ហា​​មួយ​ជា​មួយ​ផ្នែក​ខា​ងក្រោយ <application>%1</application> ។</para>

en: not supported
km: មិនបានគាំទ្រ​

[ctx: @info]
en: <para>It seems that the <icode>gpgme</icode> library was compiled without support for this backend.</para>
km: <para>វា​ហាក់​បី​ដូច​ជា​ថា​បណ្ណាល័យ <icode>gpgme</icode> ត្រូវ​បាន​ចង​ក្រង​​ដោយ​គ្មានការ​គាំទ្រ​សម្រាប់​ផ្នែក​ខាង​ក្រោយ​នេះ ​​។</para>

[ctx: @info]
en: <para>Replace the <icode>gpgme</icode> library with a version compiled with <application>%1</application> support.</para>
km: <para>ជំនួស​បណ្ណាល័យ <icode>gpgme</icode> ជា​មួយ​នឹង​កំណែ​ដែល​ត្រូវ​គ្នា​ជា​មួយ​នឹង​ការ​គាំទ្រ <application>%1</application> ។</para>

en: not properly installed
km: មិន​បាន​ដំឡើង​ដោយ​ត្រឹមត្រូវ​ទេ

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is not installed properly.</para>
km: <para>ផ្នែក​ខាង​ក្រោយ <command>%1</command> មិន​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​ដោយ​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please check the output of <command>%1 --version</command> manually.</para>
km: <para>សូម​ពិនិត្យ​មើល​លទ្ធផល​របស់ <command>%1 --version</command> ដោយ​ដៃ ។</para>

en: too old
km: ចាស់​ណាស់

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is installed in version %2, but at least version %3 is required.</para>
km: <para>ផ្នែក​ខាង​ក្រោយ <command>%1</command> ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​នៅ​ក្នុងកំណែ %2 ប៉ុន្តែ​​យ៉ាង​ហោចណាស់​ត្រូវ​ការ​កំណែ %3 ។</para>

[ctx: @info]
en: <para>Install <application>%1</application> version %2 or higher.</para>
km: <para>ដំឡើង <application>%1</application> កំណែ %2 ឬ​ខ្ពស់​ជាង​នេះ ​។</para>

en: unknown problem
km: មិន​ស្គាល់​បញ្ហា

[ctx: @info]
en: <para>Make sure <application>%1</application> is installed and in <envar>PATH</envar>.</para>
km: <para>ប្រាកដថា <application>%1</application> ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​នៅ​ក្នុង <envar>ផ្លូវ</envar> ។</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is required for this test, but only %5 is installed.</para>
km: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 ត្រូវ​បាន​ទាមទារ​សម្រាប់​ការ​សាកល្បង​នេះ ប៉ុន្តែ​មាន​តែ %5 ប៉ុណ្ណោះ​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង ។</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is required for this test, but does not seem available.</para><para>See tests further up for more information.</para>
km: <para><application>%1</application> ត្រូវបាន​ទាមទារ​សម្រាប់​ការ​សាកល្បង​នេះ ប៉ុន្តែ​​ហាក់បី​ដូចជា​មិនមាន ។ </para><para>សូម​មើល​ការ​សាកល្បង​​​សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម ។</para>

[ctx: @info %1: test name]
en: <para>See "%1" above.</para>
km: <para>សូម​មើល "%1" ខាង​លើ ៖</para>

[ctx: @title]
en: Gpg-Agent Connectivity
km: ការ​តភ្ជាប់​ Gpg-Agent

en: GpgME library too old
km: បណ្ណាល័យ​របស់​ GpgME ចាស់​ពេល​

[ctx: @info]
en: Either the GpgME library itself is too old, or the GpgME++ library was compiled against an older GpgME that did not support connecting to gpg-agent.
km: បណ្ណាល័យ​របស់​​ GpgME ខ្លួន​វា​ចាស់​ពេក ឬ​បណ្ណាល័យ GpgME++ បាន​ចងក្រង​ប្រឆាំង​ជាមួយ GpgME ចាស់​ចាង​ដែល​មិនបាន​គាំទ្រ​ការ​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​​ gpg-agent ។

[ctx: @info]
en: Upgrade to <application>gpgme</application> 1.2.0 or higher, and ensure that gpgme++ was compiled against it.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ទៅកាន់​​ <application>gpgme</application> ១.២.០ ឬ ខ្ពស់​ជាង​ ហើយ​ប្រាកដ​ថា​ gpgme++ ត្រូវ​បាន​ចងក្រង​ប្រឆាំង​ជាមួយ​វា ។​

en: GpgME does not support gpg-agent
km: GpgME មិន​គាំទ្រ​​ gpg-agent ឡើយ​

[ctx: @info]
en: <para>The <application>GpgME</application> library is new enough to support <application>gpg-agent</application>, but does not seem to do so in this installation.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
km: <para>បណ្ណាល័យ​ <application>GpgME</application> គឺ​ថ្មី​ល្មម​ដែល​អាច​គាំទ្រ <application>gpg-agent</application>​ បាន ប៉ុន្តែ​​ហាក់​ដូចជា​មិន​ដំណើរការ​ល្អ​សម្រាប់​ការដំឡើង​នេះ​សោះ ។​</para><para>កំហុស​ដែល​បាន​​ត្រឡប់​គឺ ៖​ <message>%1</message> ។</para>

en: unexpected error
km: កំហុស​ដែល​មិន​បាន​រំពឹង

[ctx: @info]
en: <para>Unexpected error while asking <application>gpg-agent</application> for its version.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
km: <para>កំហុស​ដែល​មិន​រំពឹង​ខណៈ​ពេល​កំពុង​សួរ​​ <application>gpg-agent</application> សម្រាប់​កំណែ​របស់​វា​ ។​</para><para>បាន​ត្រឡប់​កំហុស​ ៖ <message>%1</message> ។</para>​

[ctx: @title]
en: %1 Configuration Check
km: ពិនិត្យ​មើល​កា​រកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ %1

[ctx: self-test did not pass]
en: Failed
km: បាន​បរាជ័យ

en: There was an error executing the GnuPG configuration self-check for %2:
      %1
    You might want to execute "gpgconf %3" on the command line.
km: មាន​កំហុស​មួយ​ក្នុងកា​រប្រតិបត្តិ​កា​រពិនិត្យ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដោយ​ខ្លួន​ឯងរបស់ GnuPG សម្រាប់ %2 ៖
      %1
    អ្នក​​អាច​ចង់​ប្រតិបត្តិ "gpgconf %3" នៅ​លើ​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា ។

[ctx: @title]
en: Config File 'libkleopatrarc'
km: កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ​ឯកសារ​​ 'libkleopatrarc'

en: Errors found
km: រកឃើញកំហុស​

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected the following errors in the libkleopatrarc configuration:</para>%1
km: <para>Kleopatra បាន​រក​ឃើញ​កំហុស​​ជាបន្តបន្ទាប់​ក្នុង​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​របស់​​ libkleopatrarc  ។</para>%1

[ctx: @title]
en: Windows Registry
km: កា​រចុះបញ្ជី​របស់​វីនដូ

en: Obsolete registry entries found
km: រក​ឃើញ​ធាតុ​ចុះបញ្ជី​ពេញលេញ

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected an obsolete registry key (<resource>%1\%2</resource>), added by either a previous <application>Gpg4win</application> version or applications such as <application>WinPT</application> or <application>EnigMail</application>.</para><para>Keeping the entry might lead to an old GnuPG backend being used.</para>
km: <para>Kleopatra រក​ឃើញ​សោ​ចុះបញ្ជី​ពេញលេញ (<resource>%1\%2</resource>) បាន​បន្ថែម​ដោយ​កំណែ <application>Gpg4win</application> ពីមុន ឬ​កម្មវិធី​ផ្សេងៗ​ដូច​ជា <application>WinPT</application> ឬ <application>EnigMail</application>.</para><para>ទុក​ឲ្យ​​ធាតុ​នាំ​ទៅ​រក​ផ្នែក​ខាង​ក្រោយ GnuPG ចាស់​កំពុង​ត្រូវ​បានប្រើ ។</para>

[ctx: @info]
en: <para>Delete registry key <resource>%1\%2</resource>.</para>
km: <para>លុប​​សោ​ចុះបញ្ជី <resource>%1\%2</resource> ។</para>

[ctx: @info]
en: Could not delete the registry key <resource>%1\%2</resource>
km: មិន​អាច​លុប​សោ​ចុះបញ្ជី <resource>%1\%2</resource>

[ctx: @title]
en: Error Deleting Registry Key
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​លុប​សោ​ចុះបញ្ជី

[ctx: @title]
en: UiServer Connectivity
km: ការ​តភ្ជាប់ UiServer

en: not reachable
km: មិនអាច​ទៅដល់

[ctx: @info]
en: Could not connect to UiServer: <message>%1</message>
km: មិនអាច​តភ្ជាប់​ទៅ UiServer ៖ <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para>Check that your firewall is not set to block local connections (allow connections to <resource>localhost</resource> or <resource>127.0.0.1</resource>).</para>
km: <para>ពិនិត្យ​មើល​ថាតើ​ជញ្ជាំង​ភ្លើងរបស់​អ្នក​មិនត្រូវបាន​កំណត់​ដើម្បី​ទប់ស្កាត់​ការតភ្ជាប់​មូលដ្ឋាន (អនុញ្ញាត​ការ​តភ្ជាប់​ទៅ <resource>localhost</resource> ឬ <resource>127.0.0.1</resource>) ។</para>

en: multiple instances
km: វត្ថុ​ច្រើន

[ctx: @info]
en: It seems another <application>Kleopatra</application> is running (with process-id %1)
km: ហាក់ដូចជា​មាន <application>Kleopatra</application> ផ្សេងទៀត​កំពុង​ដំណើរការ (មាន​លេខ​សម្គាល់​ដំណើរការ %1)

[ctx: @info]
en: Quit any other running instances of <application>Kleopatra</application>.
km: បិទ​កម្មវិធី​ <application>Kleopatra</application> ដែល​កំពុង​រត់​នោះ ។

en: Authentication
km: កា​រផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: No option name given
km: គ្មាន​ឈ្មោះ​ជម្រើស​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ទេ

en: Parse error
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ញែក

en: Parse error: numeric session id too large
km: កំហុស​ការ​ញែក​ ៖ លេខ​សម្គាល់​សម័យ​​​ធំ​​ពេក

en: CAPABILITIES does not take arguments
km: សមត្ថភាព​មិន​យក​អាគុយម៉ង​ទេ

en: Unknown value for WHAT
km: មិន​ស្គាល់​តម្លៃ​សម្រាប់ WHAT

en: START_KEYMANAGER does not take arguments
km: START_KEYMANAGER មិន​យក​អាគុយម៉ង់

en: START_CONFDIALOG does not take arguments
km: START_CONFDIALOG មិន​យក​អាគុយម៉ង់

en: Message #%1
km: សារ #%1

en: Empty file path
km: ផ្លូវ​ឯកសារ​ទទេ

en: Only absolute file paths are allowed
km: អនុញ្ញាត​តែ​ផ្លូវ​ឯកសារ​ដាច់ខាត​ប៉ុណ្ណោះ

en: Only files are allowed in INPUT/OUTPUT FILE
km: មានតែ​ឯកសារ​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​នៅ​ក្នុង INPUT/OUTPUT FILE

en: unknown exception caught
km: បាន​ទទួល​ករណីលើកលែង​មិនស្គាល់

en: Cannot mix --info with non-info SENDER or RECIPIENT
km: មិនអាច​លាយ --info ជា​មួយ SENDER ឬ RECIPIENT ដែល​មិនមែន​ជា -info

en: Argument is not a valid RFC-2822 mailbox
km: អាគុយម៉ង មិនមែន​ជា​ប្រអប់​សំបុត្រ RFC-2822 ត្រឹមត្រូវ​ទេ

en: Garbage after valid RFC-2822 mailbox detected
km: បោះបង់​​បន្ទាប់​ពី​រកឃើញ​ប្រអប់​សំបុត្រ RFC-2822

en: Caught unexpected exception: %1
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង​ដែល​មិន​បាន​រំពឹង​ទុក ៖ %1

en: Caught unknown exception - please report this error to the developers.
km: ចាប់បាន​ករណី​លើកលែង​ដែល​មិន​ស្គាល់ - សូម​រាយការណ៍​កំហុស​ទៅកាន់​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ ។

en: Required --mode option missing
km: បាត់​ជម្រើស --mode ដែល​ត្រូវការ

en: invalid mode: "%1"
km: របៀប​មិនត្រឹមត្រូវ ៖ "%1"

en: Required --protocol option missing
km: បាត់​ជម្រើស --protocol ដែលត្រូវ​ការ

en: --protocol is not allowed here
km: មិនអនុញ្ញាត --protocol នៅ​ទីនេះ​ទេ

en: invalid protocol "%1"
km: ពិធីការ "%1" មិនត្រឹមត្រូវ

en: At least one FILE must be present
km: ត្រូវ​បង្ហាញ​យ៉ាងហោច FILE មួយ

en: FILES present
km: បាន​បង្ហាញ FILES

en: At least one INPUT needs to be provided
km: ត្រូវផ្ដល់ INPUT យ៉ាងហោច​មួយ

en: INPUT/MESSAGE count mismatch
km: ចំនួន INPUT/MESSAGE មិន​ត្រូវ​គ្នា

en: MESSAGE can only be given for detached signature verification
km: MESSAGE អាច​ត្រូវបាន​ផ្ដល់​តែ​សម្រាប់​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​បាន​ផ្ដាច់​ប៉ុណ្ណោះ

en: INPUT/OUTPUT count mismatch
km: ចំនួន INPUT/OUTPUT មិន​ត្រូវ​គ្នា

en: No backend support for OpenPGP
km: គ្មាន​ការ​គាំទ្រ​ផ្នែក​ខាងក្រោយ​សម្រាប់ OpenPGP

en: No backend support for S/MIME
km: គ្មាន​ការ​គាំទ្រ​ផ្នែកខាងក្រោយ​សម្រាប់ S/MIME

en: INPUT present
km: បាន​បង្ហាញ INPUT

en: MESSAGE present
km: បាន​បង្ហាញ MESSAGE

en: OUTPUT present
km: បាន​បង្ហាញ OUTPUT

en: DECRYPT/VERIFY_FILES cannot use directories as input
km: DECRYPT​​/VERIFY_FILES មិន​អាច​ប្រើ​ថត​ដូច​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​បាន​ទេ

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង​ដែល​មិនបាន​រំពឹង​ទុក​នៅ​ក្នុង SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង​ដែល​មិនស្គាល់​នៅ​ក្នុង SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined

en: SENDER may not be given prior to ENCRYPT, except with --info
km: SENDER អាច​មិន​ត្រូវ​បានផ្ដល់​មុន​ទៅ​នឹង ENCRYPT លើកលែង​តែ​ជា​មួយ --info

en: At least one INPUT must be present
km: ត្រូវ​បង្ហាញ​ INPUT យ៉ាង​ហោច​មួយ

en: At least one OUTPUT must be present
km: ត្រូវបង្ហាញ OUTPUT យ៉ាងហោច​មួយ

en: MESSAGE command is not allowed before ENCRYPT
km: ពាក្យ​បញ្ជា MESSAGE មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​នៅ​ពីមុខ ENCRYPT ទេ

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT
km: ពិធីការ​ដែល​បាន​ផ្ដល់ គឺ​ប៉ះទង្គិច​ជាមួយ​នឹង​ពិធីការ​ដែល​បាន​កំណត់​ដោយ PREP_ENCRYPT

en: New recipients added after PREP_ENCRYPT command
km: អ្នក​ទទួល​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម បន្ទាប់​ពី​ពាក្យ​បញ្ជា PREP_ENCRYPT

en: New senders added after PREP_ENCRYPT command
km: អ្នក​ផ្ញើ​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម បន្ទាប់​ពី​ពាក្យ​បញ្ជា PREP_ENCRYPT

en: No recipients given, or only with --info
km: គ្មាន​ឈ្មោះ​អ្នកទទួល​បាន​ផ្ដល់​ទេ ឬ​តែ​ជា​មួយ --info

en: Caught unexpected exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
km: បាន​ទទួល​​ករណី​លើកលែង​ដែល​មិនបាន​រំពឹង​ទុក​នៅ​ក្នុង EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved ៖ %1

en: Caught unknown exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_ENCRYPT
km: INPUT/OUTPUT/MESSAGE ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​តែ​បន្ទាប់ពី PREP_ENCRYPT ប៉ុណ្ណោះ

en: PREP_ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
km: PREP_ENCRYPT ជា​ពាក្យ​បញ្ជា​របៀប​អ៊ីមែល ដែល​ការ​តភ្ជាប់​ហាក់ដូចជា​របៀប​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ឯកសារ

en: SENDER may not be given prior to PREP_ENCRYPT, except with --info
km: SENDER អាច​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​ជា​មុន​ទៅ PREP_ENCRYPT លើក​លែង​ជា​មួយ --info

en: Caught unexpected exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង​ដែល​មិនបាន​រំពឹង​ទុក​នៅ​ក្នុង PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved ៖ %1

en: Caught unknown exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង​ដែល​មិន​ស្គាល់​នៅ​ក្នុង PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_SIGN
km: INPUT/OUTPUT/MESSAGE អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​នៅ​បន្ទាប់ពី PREP_SIGN តែប៉ុណ្ណោះ

en: PREP_SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
km: PREP_SIGN គឺ​ជា​​ពាក្យ​បញ្ជា​របៀប​អ៊ីមែល ដែល​ការ​តភ្ជាប់​ហាក់​ដូច​ជា​នៅ​ក្នុង​របៀប​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ឯកសារ

en: No SENDER given
km: មិន​បាន​ផ្ដល់ SENDER

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT in this session
km: នៅ​ក្នុង​សម័យនេះ​ ពិធីការ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​គឺ​ប៉ះទង្គិច​ជាមួយ​ពិធីការ​ដែល​បាន​កំណត់​ដោយ PREP_ENCRYPT

en: Caught unexpected exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង​ដែល​មិន​រំពឹង​នៅ​ក្នុង PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង​​ដែល​មិន​ស្គាល់​នៅ​ក្នុង PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unexpected exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង​ដែល​មិនបាន​រំពឹង​ទុក​នៅ​ក្នុង SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1

en: Caught unknown exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted
km: បាន​ទទួល​ករនី​​លើក​លែង​ដែល​មិន​ស្គាល់​​នៅ​ក្នុង​ SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted

en: SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
km: SIGN គឺ​ជា​​ពាក្យ​បញ្ជា​របៀប​អ៊ីមែល ដែល​ការ​តភ្ជាប់​ហាក់​ដូចជា​របៀប​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ឯកសារ​

en: RECIPIENT may not be given prior to SIGN, except with --info
km: RECIPIENT អាច​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​ជា​មុន​ទៅ SIGN លើក​លែង​តែ​ជា​មួយ --info

en: MESSAGE command is not allowed before SIGN
km: ពាក្យ​បញ្ជា MESSAGE មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​នៅ​ពីមុខ SIGN ទេ

en: No senders given, or only with --info
km: គ្មាន​​អ្នក​ផ្ញើ​​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​ទេ ឬ​មានតែ --info ប៉ុណ្ណោះ

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង​ដែល​មិនស្គាល់​នៅ​ក្នុង SignCommand::Private::slotRecipientsResolved ៖ %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង​ដែល​មិនស្គាល់​នៅ​ក្នុង SignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: %1 is a filemanager mode command, connection seems to be in email mode (%2 present)
km: %1 គឺ​ជា​ពាក្យ​បញ្ជា​របៀប​ជា​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ឯកសារ ការ​តភ្ជាប់​ហាក់ដូចជា​របៀប​អ៊ីមែល (%2 បច្ចុប្បន្ន)

en: Could not determine the GnuPG home directory. Consider setting the GNUPGHOME environment variable.
km: មិនអាច​កំណត់​ថត​ផ្ទះ​របស់ GnuPG បានទេ ។ គិត​អំពី​ការ​កំណត់​អថេរ​បរិស្ថាន GNUPGHOME ។

en: Cannot determine the GnuPG home directory: %1 exists but is not a directory.
km: មិនអាច​កំណត់​ថត​ផ្ទះ​របស់ GnuPG បានទេ ៖ មាន %1 រួចហើយ ប៉ុន្តែ​មិនមែន​ជា​ថត​ទេ ។

en: Could not create GnuPG home directory %1: %2
km: មិនអាច​បង្កើត​ថត​ផ្ទះ GnuPG %1: %2

en: Detected another running gnupg UI server listening at %1.
km: បាន​រកឃើញ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ UI gnupg ដែល​កំពុង​រត់​ផ្សេងទៀត ដោយ​ស្ដាប់​នៅ %1 ។

en: Could not create socket: %1
km: មិនអាច​បង្កើត​រន្ធ ៖ %1

en: Could not bind to socket: %1
km: មិនអាច​ចង​រន្ធ ៖ %1

en: Could not get socket nonce: %1
km: មិន​អាច​ទទួល​រន្ធ​ពេល​នេះ ៖ %1

en: Could not listen to socket: %1
km: មិន​អាច​ស្ដាប់​ទៅ​រន្ធ ៖ %1

en: Could not pass socket to Qt: %1. This should not happen, please report this bug.
km: មិនអាច​ចម្លង​រន្ធ​ទៅ Qt: %1 ។ វា​មិនគួរ​កើត​ឡើង​ទេ សូម​រាយការណ៍​កំហុស​នេះ ។

en: Error in archive definition %1: %2
km: កំហុស​ក្នុង​ការកំណត់​​ប័ណ្ណសារ​​ %1 ៖ %2​

en: Cannot use both %f and | in '%1'
km: មិន​អាច​ប្រើ​បាន​ទាំង %f និង​ | ក្នុង​ '%1'​

en: Quoting error in '%1' entry
km: កំហុស​ការ​ដកស្រង់​ក្នុង​ធាតុ​​ '%1'

en: '%1' too complex (would need shell)
km: '%1' ស្មុគស្មាញ​​​ពេក​​ (គួរតែ​ត្រូវ​ការ​សែល)

en: '%1' entry is empty/missing
km: '%1' ធាតុ​គឺ​ ទទេ​​/បាត់​

en: '%1' empty or not found
km: '%1' ទទេ​ ឬ​ស្វែង​រក​មិន​ឃើញ​

en: cannot use argument passing on standard input for unpack-command
km: មិន​អាច​ប្រើ​​អាគុយម៉ង់​ដែល​បិទ​ភ្ជាប់​លើ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ស្តង់ដារ​ សម្រាប់​ស្រាយ​ពាក្យ​បញ្ជា​

en: Cannot find common base directory for these files:
    %1
km: មិន​​អាច​ស្វែងរក​ថត​គោល​ទូទៅ ​សម្រាប់​ឯកសារ​ទាំងនេះ​បាន​ទេ​ ៖​
    %1

en: Caught unknown exception in group %1
km: បាន​ទទួល​ករណី​លើកលែង​ដែល​មិន​ស្គាល់​ក្នុង​ក្រុម​ %1

en: Certificate Import
km: ការ​នាំចូល​វិញ្ញាបនបត្រ​

en: Encrypt...
km: អ៊ីនគ្រិប...

en: S/MIME-Sign...
km: ហត្ថលេខា S/MIME...

en: OpenPGP-Sign...
km: ហត្ថលេខា OpenPGP...

en: Could not open FD %1 for reading
km: មិន​អាច​បើក FD %1 ដើម្បី​អាន​បានទេ

en: Could not open file "%1" for reading
km: មិន​អាច​បើក​អាន​ឯកសារ "%1" បានទេ

en: File "%1" is already open, but not for reading
km: ឯកសារ "%1" គឺ​បើក​រួចហើយ ប៉ុន្តែ​មិនមែន​សម្រាប់​អាន​ទេ

en: Command not specified
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​មិន​បាន​បញ្ជាក់​

en: Could not start %1 process: %2
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​​ %1 ដំណើរ​ការ ៖​ %2 បាន​ឡើយ​

en: Failed to write input to %1 process: %2
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​សរសេរ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ទៅកាន់ %1 ដំណើរការ​ ៖ %2

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file1 ..."]
en: Output of %1 ...
km: ទិន្នផល​របស់​​ %1 ...

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file"]
en: Output of %1
km: ទិន្នផល​របស់​ %1

en: Error while running %1:
    %2
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​កំពុង​ដំណើរការ​​ %1 ៖ %2​​​​​

en: Could not open clipboard for reading
km: មិន​អាច​បើក​ក្ដារតម្បៀតខ្ទាស់​ដើម្បី​អាន​បាន​ទេ

en: Clipboard contents
km: មាតិកា​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: FindBuffer contents
km: មាតិកា FindBuffer

en: Current selection
km: ជម្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: No input device
km: គ្មាន​ឧបករណ៍​បញ្ចូល​

en: Log Error: Could not open log file "%1" for writing.
km: កំណត់ហេតុ​កំហុស ៖ មិនអាច​បើក​សរសេរឯកសារ​កំណត់ហេតុ "%1" បានទេ ។

en: No output device
km: គ្មាន​ឧបករណ៍​ទិន្នផល​​

en: Could not open FD %1 for writing
km: មិនអាច​បើក​ FD %1 ដើម្បី​សរសេរ​បាន​ទេ

en: Could not create temporary file for output "%1"
km: មិនអាច​បង្កើត​ឯកសារ​បណ្ដោះអាសន្ន​សម្រាប់​លទ្ធផល "%1"

en: Overwriting declined
km: បាន​បដិសេធ​ការ​សរសេរ​ជាន់​លើ

en: Could not remove file "%1" for overwriting.
km: មិន​អាច​យក​ឯកសារ "%1" ចេញ​សម្រាប់​​សរសេរ​ជាន់​លើ​ទេ ។

en: Could not rename file "%1" to "%2"
km: មិន​អាច​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ "%1" ទៅ "%2" បានទេ

[ctx: e.g. "Input to tar xf - file1 ..."]
en: Input to %1 ...
km: បញ្ចូល​ទៅកាន់​ %1 ...

[ctx: e.g. "Input to tar xf - file"]
en: Input to %1
km: បញ្ចូល​ទៅកាន់​​ %1

en: Could not write to clipboard
km: មិន​អាច​សរសេរ​ទៅកាន់​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់​បានទេ

en: Find buffer
km: រក​សតិ​បណ្ដោះ​អាសន្ន

en: Selection
km: ជម្រើស

en: Could not find clipboard
km: មិន​អាច​រក​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់​បានទេ

en: Cannot remove directory %1
km: មិន​អាច​យក​ថត​ %1 ចេញ​បាន​ឡើយ​

en: Cannot remove file %1: %2
km: មិន​អាច​យក​ឯកសារ​ %1 ៖ %2 ចេញ​បាន​ឡើយ​

en: Loading certificate cache...
km: កំពុង​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​វិញ្ញាបនបត្រ​...

en: Create Checksum Files...
km: បង្កើត​ឯកសារ​​របស់​ឆេកសាំ​...​

en: Verify Checksum Files...
km: ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ឯកសារ​របស់​ឆេកសាំ​...​

en: Redisplay
km: បង្ហាញ​ឡើងវិញ

en: Stop Operation
km: បញ្ឈប់​ប្រតិបត្តិ​ការ

en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: Delete
km: លុប

en: Change Passphrase...
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ឃ្លា​សម្ងាត់...

en: Refresh OpenPGP Certificates
km: ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ OpenPGP ស្រស់

en: Trust Root Certificate
km: វិញ្ញាបនបត្រ​​ Root ដែល​ជឿ​ទុកចិត្ត​​

en: Distrust Root Certificate
km: វិញ្ញាបនបត្រ​​ Root ដែល​មិន​ជឿ​ទុកចិត្ត​​

en: Technical Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត​បច្ចេកទេស

en: Clear CRL Cache
km: ជម្រះ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ CRL

en: Dump CRL Cache
km: បោះបង់ចោល​ឃ្លាំងសម្ងាត់​ CRL

en: Import CRL From File...
km: នាំចូល​ CRL ពី​ឯកសារ...

en: Rename Tab
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ផ្ទាំង

en: New tab title:
km: ចំណងជើង​ផ្ទាំង​ថ្មី ៖

en: New Tab
km: ផ្ទាំងថ្មី

en: Open a new tab
km: បើក​ផ្ទាំង​ថ្មី

en: Rename Tab...
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ផ្ទាំង...

en: Rename this tab
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ផ្ទាំង​នេះ

en: Duplicate Tab
km: ស្ទួន​ផ្ទាំង

en: Duplicate this tab
km: ស្ទួន​ផ្ទាំង​​នេះ

en: Close Tab
km: បិទ​ផ្ទាំង​

en: Close this tab
km: បិទ​ផ្ទាំង​នេះ

en: Move Tab Left
km: ផ្លាស់ទី​ផ្ទាំង​ទៅ​ឆ្វេង

en: Move Tab Right
km: ផ្លាស់ទី​ផ្ទាំង​ទៅ​ស្ដាំ

en: Hierarchical Certificate List
km: បញ្ជី​សញ្ញា​បត្រ​តាម​ឋានានុក្រម

en: Expand All
km: ពង្រីក​ទាំងអស់

en: Collapse All
km: វេញ​ទាំងអស់​
