kleopatra - en to mk translation catalogue (32 entries)

en: Current Maintainer
mk: Тековен одржувач

en: Former Maintainer
mk: Поранешен одржувач

en: Original Author
mk: Оригинален автор

en: Backend configuration framework, KIO integration
mk: Структура на задниот крај, интеграција со KIO

en: DN display ordering support, infrastructure
mk: DN приказ на поддршка за прикажување, инфраструктура

en: CRL cache cleared successfully.
mk: CRL-кешот се исчисти успешно

en: Certificate Deletion Failed
mk: Бришењето на сертификатот не успеа

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
mk: <qt><p>Се случи грешка при обидот да се извези сертификатот:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: Certificate Export Failed
mk: Извезувањето на сертификатот не успеа

en: Certificate Import Failed
mk: Внесувањето на сертификатот не успеа

en: Select Certificate File
mk: Одберете сертификат датотека

en: Total number processed:
mk: Вкупен број на обработени:

en: Imported:
mk: Внесено:

en: New signatures:
mk: Нови потписи:

en: New user IDs:
mk: Нови Ид. на корисниците:

en: New subkeys:
mk: Нови потклучеви:

en: Newly revoked:
mk: Ново укинати:

en: Not imported:
mk: Невнесени:

en: Unchanged:
mk: Непроменети:

en: Certificate Import Result
mk: Резултат од внесувањето на сертификатот

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
mk: <qt><p>Се појави грешка при обидот да се внеси сертификатот %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>

en: CRL file imported successfully.
mk: CRL-датотеката беше успешно внесена.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, foregroundButton)
en: Set &Text Color...
mk: Постави боја на &текст...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundButton)
en: Set &Background Color...
mk: Постави &Боја на позадина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fontButton)
en: Set F&ont...
mk: Постави Ф&онт...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldCB)
en: Bold
mk: Задебелено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, strikeoutCB)
en: Strikeout
mk: Прецртано

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultLookPB)
en: Default Appearance
mk: Стандарден изглед

note: i18n: ectx: Menu (certMenu) i18n: ectx: Menu (listview_popup)
en: &Certificates
mk: &Сертификати

en: Stop Operation
mk: Запри ја операцијата

en: Expand All
mk: Прошири ги сите

en: Collapse All
mk: Собери ги сите
