kwatchgnupg - en to mk translation catalogue (23 entries)

en: Original Author
mk: Оригинален автор

en: GnuPG log viewer
mk: Преглед на записите во GnuPG

en: &Executable:
mk: Извршит&елно

en: &Socket:
mk: При&клучок

en: None
mk: Ништо

en: Basic
mk: Основно

en: Advanced
mk: Напредно

en: Expert
mk: Експерт

en: Guru
mk: Гуру

en: Default &log level:
mk: Стандарден прег&ледувач на записите

en: Log Window
mk: Прозорец за записи

en: unlimited
mk: неограничено

en: &History size:
mk: Големина на истори&јата

en: Set &Unlimited
mk: Намести нео&граничено

en: Enable &word wrapping
mk: Овозможи круже&ње на зборовите

en: C&lear History
mk: Избри&ши ја историјата

en: There are no components available that support logging.
mk: Нема компоненети достапни за запишувањето.

en: The watchgnupg logging process died.
    Do you want to try to restart it?
mk: Процесот на watchgnupg запишувањето заврши.
    Дали сакате да го презапочнете?

en: Try Restart
mk: Обидетесе повторно да го стартувате.

en: Do Not Try
mk: Не се обидувајте

en: ====== Restarting logging process =====
mk: ====== Презапочнување на процесот на запишување =====

en: Save Log to File
mk: Зачувај го дневникот во датотека.

en: KWatchGnuPG Log Viewer
mk: Преглед на KWatchGnuPG записи
