kleopatra - en to nb translation catalogue (759 entries)

en: Current Maintainer
nb: Nåværende vedlikeholder

en: Former Maintainer
nb: Tidligere vedlikeholder

en: Original Author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Backend configuration framework, KIO integration
nb: Rammeverk for tilpasning av bakgrunnsmotorer, KIO-integrasjon

en: Key-state dependent colors and fonts in the certificates list
nb: Fargevisning av nøkkeltilstand og skrifttyper i sertifikatlista

en: Artwork
nb: Grafikk

en: Resident gpgme/win wrangler, UI Server commands and dialogs
nb: Regjerende gpgme/min-mester, kommandoer og dialoger for UI-tjener

en: DN display ordering support, infrastructure
nb: Støtte for ordnet DN-visning, infrastruktur

en: Certificate Manager and Unified Crypto GUI
nb: Sertifikathåndtering og forent grafisk krypto-brukerflate

en: (c) 2002 Steffen Hansen, Matthias Kalle Dalheimer, Klarälvdalens Datakonsult AB
    (c) 2004, 2007, 2008, 2009 Marc Mutz, Klarälvdalens Datakonsult AB
nb: © 2002 Steffen Hansen, Matthias Kalle Dalheimer, Klarälvdalens Datakonsult AB
    © 2004, 2007, 2008, 2009 Marc Mutz, Klarälvdalens Datakonsult AB

en: Certification Not Possible
nb: Sertifisering ikke mulig

en: Certification successful.
nb: Sertifiseringen var vellykket.

en: <p>An error occurred while trying to change the passphrase for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
nb: <p>Det oppsto en feil ved forsøk på å endre pass-setningen for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: Passphrase Change Error
nb: Feil ved endring av pass-setning

en: Passphrase changed successfully.
nb: Pass-setningen endret.

en: Passphrase Change Succeeded
nb: Pass-stningen er blitt endret

en: Failed to update the trust database:
    %1
nb: Klarte ikke oppdatere tillitsdatabasen:
    %1

en: Root Trust Update Failed
nb: Oppdatering av rot-tillit mislyktes

en: Cannot open existing file "%1" for reading: %2
nb: Klarte ikke åpne eksisterende fil «%1» for lesing: %2

en: Cannot open file "%1" for reading and writing: %2
nb: Kan ikke åpne fila «%1» for lesing og skriving: %2

en: Cannot set restrictive permissions on file %1: %2
nb: Kan ikke sette restriktive tillatelsr for fila %1: %2

en: Failed to move file %1 to its final destination, %2: %3
nb: Klarte ikke å flytte fila %1 til sitt endelige mål %2: %3

en: Could not find gpgconf executable
nb: Fant ikke gpgconf-programmet

en: "gpgconf --reload gpg-agent" failed: %1
nb: «gpgconf --reload gpg-agent» mislyktes: %1

en: An error occurred: %1
nb: Det oppsto en feil: %1

en: Create Checksum Files Error
nb: Feil ved oppretting av sjekksum-filer

en: Select One or More Files to Create Checksums For
nb: Velg en eller flere filer det skal lages sjekksummer for

en: Verify Checksum Files Error
nb: Feil ved verifisering av sjekksumfiler

en: Select One or More Checksum Files
nb: Velg en eller flere sjekksumfiler

en: The DirMngr process that tried to clear the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of %1 for details.
nb: DirMngr-prosessen som forsøkte å tømme CRL-mellomlageret avsluttet for tidlig på grunn av en uventet feil. Se etter detaljer i utdata fra %1.

en: An error occurred while trying to clear the CRL cache. The output from %1 was:
    %2
nb: Det oppsto en feil ved forsøk på å tømme CRL-mellomlageret. Utdata fra %1 var:
    %2

en: CRL cache cleared successfully.
nb: CLR-mellomlageret tømt.

en: Certificate Details
nb: Sertifikatdetaljer

[ctx: @info]
en: <para>Successfully wrote request to <filename>%1</filename>.</para><para>You should now send the request to the Certification Authority (CA).</para>
nb: <para>Søknaden ble skrevet til <filename>%1</filename>.</para><para> Nå kan den sendes til sertifikatutsteder (CA).</para>

[ctx: @title]
en: Request Saved
nb: Forespørsel lagret

[ctx: @title]
en: Save Request
nb: Lagre søknad

en: PKCS#10 Requests (*.p10)
nb: PKCS#10 -forespørsler (*.p10)

[ctx: @title]
en: Error Saving Request
nb: Feil ved lagring av søknaden

en: The clipboard does not appear to contain a signature or encrypted text.
nb: Det ser ikke ut til at det ligger en signatur eller kryptert tekst på utklippstavle.

en: Decrypt/Verify Clipboard Error
nb: Feil ved dekryptering/verifisering av utklippstavla

en: Decrypt/Verify Files Error
nb: Feil i dekryptering/verifisering av filer

en: Select One or More Files to Decrypt and/or Verify
nb: Velg en eller flere filer som skal dekrypteres og/eller verifiseres

[ctx: @title:window]
en: Delete Certificates
nb: Slett sertifikater

en: Neither the OpenPGP nor the CMS backends support certificate deletion.
    Check your installation.
nb: Verken OpenPGM eller CMS-motorene støtter sletting av sertifikater.
    Sjekk installasjonen.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected CMS certificates will be deleted.
nb: OpenPGP-motoren støtter ikke sletting av sertifikater.
    Sjekk installasjonen.
    Bare de valgte CMS-sertifikatene vil bli slettet.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
nb: OpenPGP-motoren støtter ikke sletting av sertifikater.
    Sjekk installasjonen.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected OpenPGP certificates will be deleted.
nb: CMS-motoren støtter ikke sletting av sertifikater.
    Sjekk installasjonen.
    Bare de valgte OpenPGP-sertifikatene vil bli slettet.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
nb: CMS-motoren støtter ikke sletting av sertifikater.
    Sjekk installasjonen.

en: Certificate Deletion Failed
nb: Sertifikatsletting mislyktes

en: Certificate Deletion Problem
nb: Problem ved sertifikatsletting

en: OpenPGP backend: %1
nb: OpenPGP-motor: %1

en: CMS backend: %1
nb: CMS-motor: %1

en: <qt><p>An error occurred while trying to delete the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
nb: <qt><p>Det oppsto en feil ved forsøk på å slette sertifikatene:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @action:button Update the log text widget]
en: &Update
nb: &Oppdater

en: Unable to start process gpgsm. Please check your installation.
nb: Klarer ikke starte gpgsm-prosessen. Sjekk installasjonen.

en: Dump Certificate Error
nb: Feil i sertifikatdumping

en: The GpgSM process that tried to dump the certificate ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --dump-cert %1 for details.
nb: GpgSM-prosessen som forsøkte å dumpe sertifikatet avsluttet for tidlig på grunn av en uventet feil. Se detaljer i utdata fra gpgsm --dump-cert %1.

en: An error occurred while trying to dump the certificate. The output from GpgSM was:
    %1
nb: Det oppsto en feil ved forsøk på å dumpe sertifikatet. Utdata fra GpgSM var:
    %1

en: Dump CRL Cache Error
nb: Feil ved dump av CRL-mellomlager

en: The GpgSM process that tried to dump the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr listcrls for details.
nb: GpgSM-prosessen som forsøkte å dumpe CRL-mellomlageret avsluttet for tidlig på grunn av en uventet feil. Se detaljer i utdata fra gpgsm --call-dirmngr listcrls.

en: An error occurred while trying to dump the CRL cache. The output from GpgSM was:
    %1
nb: Det oppsto en feil ved forsøk på å dumpe CRL-mellomlageret. Utdata fra GpgSM var:
    %1

en: Encrypt Clipboard Error
nb: Feil ved kryptering av utklippstavla

en: OpenPGP Certificates
nb: OpenPGP-sertifikater

en: S/MIME Certificates
nb: S/MIME-sertifikater

en: Exporting certificates...
nb: Eksporterer sertifikater …

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
nb: <qt><p> Det oppsto en feil ved forsøk på å eksportere sertifikatet:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: Certificate Export Failed
nb: Sertifikateksport mislyktes

en: Could not write to file %1.
nb: Klarte ikke lage skrive til fila %1.

[ctx: @info]
en: <para>No OpenPGP directory services have been configured.</para><para>Since none is configured, <application>Kleopatra</application> will use <resource>keys.gnupg.net</resource> as the server to export to.</para><para>You can configure OpenPGP directory servers in <application>Kleopatra</application>'s configuration dialog.</para><para>Do you want to continue with <resource>keys.gnupg.net</resource> as the server to export to?</para>
nb: <para>Det er ikke satt opp noen katalogtjenester for OpenPGP.</para><para>Siden det ikke er satt opp noen, vil <application>Kleopatra</application> bruke <resource>keys.gnupg.net</resource> som tjener det skal eksporteres til.</para><para>Du kan sette opp OpenPGP katalogtjenere i <application>Kleopatra</application>s oppsettsdialog.</para><para>Vil du fortsette med <resource>keys.gnupg.net</resource> som den tjeneren det skal eksporteres til?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export
nb: OpenPGP sertifikateksport

[ctx: @info]
en: <para>When OpenPGP certificates have been exported to a public directory server, it is nearly impossible to remove them again.</para><para>Before exporting your certificate to a public directory server, make sure that you have created a revocation certificate so you can revoke the certificate if needed later.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
nb: <para>Når OpenPGP-sertifikater er eksportert til en offentlig katalogtjener er det nesten umulig å fjerne dem igjen.</para><para>Før du eksporterer sertifikatet til en offentlig katalogtjener må du passe på at du har laget et tilbakekallingssertifikat slik at det du eksporterer kan tilbakekalles senere om det trengs.</para><para>Er du sikker på at du vil fortsette?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Error
nb: Feil i eksport av OpenPGP-sertifikat

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Finished
nb: Eksport av OpenPGP-sertifikat fullført

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to export OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nb: <para>GPG-prosessen som forsøkte å eksportere OpenPGP-sertifikater avsluttet for tidlig på grunn av en uventet feil.</para><para>Se i utdata fra <icode>%1</icode> etter detaljer.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output from <command>%1</command> was: <message>%2</message></para>
nb: <para>Det oppsto en feil ved forsøk på å eksportere OpenPGP-sertifikater.</para><para>Utdata fra <command>%1</command> var: <message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates exported successfully.
nb: OpenPGP-sertifikater vellykket eksportert.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to export the secret key.</para> <para>The output from <command>%1</command> was: <message>%2</message></para>
nb: <para>Det oppsto en feil ved forsøk på å eksportere den hemmelige nøkkelen.</para><para>Kommandoen <command>%1</command> sa: <message>%2</message></para>

en: Secret Key Files
nb: Filer med hemmelige nøkler

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Export Error
nb: Feil ved eksport av hemmelig nøkkel

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Export Finished
nb: Eksport av hemmelig nøkkel fullført

[ctx: @info]
en: <para>The GPG or GpgSM process that tried to export the secret key ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nb: <para>GPG eller GpgSM-prosessen som forsøkte å eksportere den hemmelige nøkkelen avsluttet for tidlig på grunn av en uventet feil.</para><para>Se etter i utdata fra <icode>%1</icode> etter detaljer.</para>

[ctx: @info]
en: Secret key successfully exported.
nb: Hemmelig nøkkel vellykket eksportert.

en: Unable to start process %1. Please check your installation.
nb: Klarer ikke starte %1-prosess. Sjekk installasjonen.

en: Starting %1...
nb: Starter %1 …

en: Process finished
nb: Prosessen ble fullført

en: Clipboard contents do not look like a certificate.
nb: Innholdet på utklippstavla ser ikke ut som et sertifikat.

en: Certificate Import Failed
nb: Sertifikatimport mislyktes

en: Could not determine certificate type of clipboard contents.
nb: Klarte ikke finne sertifikattype for innholdet på utklippstavla.

en: Clipboard
nb: Utklippstavle

en: Notepad
nb: Notisblokk

en: Could not open file %1 for reading: %2
nb: Klarte ikke åpne fila %1 for lesing: %2

en: Certificates
nb: Sertifikater

en: Any files
nb: Alle filer

en: Select Certificate File
nb: Velg sertifikatfil

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported Certificates from %1
nb: Importerte sertifikater fra %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported certificates from these sources:<br/>%1
nb: Importerte sertifikater fra disse kildene:<br/> %1

[ctx: @title:tab]
en: Imported Certificates
nb: Importerte sertifikater

en: Total number processed:
nb: Totalt antall behandlet:

en: Imported:
nb: Importert:

en: New signatures:
nb: Nye signaturer:

en: New user IDs:
nb: Nye bruker-ID-er:

en: Certificates without user IDs:
nb: Sertifikater uten bruker-ID:

en: New subkeys:
nb: Nye undernøkler:

en: Newly revoked:
nb: Nye tilbakekalte:

en: Not imported:
nb: Ikke importert:

en: Unchanged:
nb: Uendret:

en: Secret keys processed:
nb: Hemmelige nøkler behandlet:

en: Secret keys imported:
nb: Hemmelige nøkler importert:

en: Secret keys <em>not</em> imported:
nb: Hemmelige nøkler <em>ikke</em> importert:

en: Secret keys unchanged:
nb: Hemmelige nøkler uendret:

en: No imports (should not happen, please report a bug).
nb: Ingen importer (skulle ikke hende, vær så snill å melde inn denne feilen).

en: Import
nb: Importer

en: Certificate Import Result
nb: Resultat av sertifikatimport

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
nb: <qt><p> Det oppsto en feil ved forsøk på å eksportere sertifikatet:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
nb: <qt><p> Det oppsto en feil ved forsøk på å importere sertifikatet %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>

en: The type of this certificate (%1) is not supported by this Kleopatra installation.
nb: Denne Kleopatra-installasjonen støtter ikke typen til dette sertifikatet (%1).

en: Select CRL File to Import
nb: Velg CRL-fil som skal importeres

en: Unable to start process dirmngr. Please check your installation.
nb: Klarer ikke starte dirmngr-prosess. Sjekk installasjonen.

en: Clear CRL Cache Error
nb: Feil ved tømming av CRL-mellomlager

en: The GpgSM process that tried to import the CRL file ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr loadcrl <filename> for details.
nb: GpgSM-prosessen som forsøkte å importere CRL-fila avsluttet for tidlig på grunn av en uventet feil. Se detaljer i utdata fra gpgsm --call-dirmngr loadcrl <filename>.

en: Import CRL Error
nb: Feil ved import av CRL-er

en: An error occurred while trying to import the CRL file. The output from gpgsm was:
    %1
nb: Det oppsto en feil ved forsøk på å importere CRL-fila. Utdata fra GpgSM var:
    %1

en: CRL file imported successfully.
nb: CRL-fila ble vellykket importert.

en: Import CRL Finished
nb: Import av CRL-er fullført.

[ctx: @info]
en: <para>The GPG or GpgSM process that tried to learn the smart card ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nb: <para>GPG eller GpgSM-prosessen som forsøkte å lære smartkortet avsluttet for tidlig på grunn av en uventet feil.</para><para>Se etter i utdata fra <icode>%1</icode> etter detaljer.</para>

[ctx: @info]
en: Failed to search on certificate server. The error returned was:
    %1
nb: Klarte ikke søke på sertifikattjeneren. Feilmeldinga var:
    %1

[ctx: @info]
en: <para>The query result has been truncated.</para><para>Either the local or a remote limit on the maximum number of returned hits has been exceeded.</para><para>You can try to increase the local limit in the configuration dialog, but if one of the configured servers is the limiting factor, you have to refine your search.</para>
nb: <para>Resultatet av spørringen er blitt avkortet.</para><para>En grense for største antall treff er overskredet, enten lokalt eller på en nettverksmaskin.</para><para>Du kan forsøke å øke den lokale grensen i oppsettsdialogen, men hvis det er en av de oppsatte tjenerne som setter grensen, må du endre søket.</para>

[ctx: @title]
en: Result Truncated
nb: Resultatet avkortet

[ctx: @info]
en: <para>You do not have any directory servers configured.</para><para>You need to configure at least one directory server to search on one.</para><para>You can configure directory servers here: <interface>Settings->Configure Kleopatra</interface>.</para>
nb: <para>Du har ikke satt opp noen katalogtjenere.</para><para>Du må sette opp minst én katalogtjener for å kunne søke i slik tjeneste.</para><para>Katalogtjenere kan settes opp her:<interface>Instillinger→Sett opp Kleopatra</interface>.</para>

[ctx: @title]
en: No Directory Servers Configured
nb: Ingen katalogtjenere er satt opp

[ctx: @title:window]
en: Error
nb: Feil

[ctx: @info]
en: <para>No OpenPGP directory services have been configured.</para><para>If not all of the certificates carry the name of their preferred certificate server (few do), a fallback server is needed to fetch from.</para><para>Since none is configured, <application>Kleopatra</application> will use <resource>keys.gnupg.net</resource> as the fallback.</para><para>You can configure OpenPGP directory servers in Kleopatra's configuration dialog.</para><para>Do you want to continue with <resource>keys.gnupg.net</resource> as fallback server?</para>
nb: <para>Det er ikke satt opp noen katalogtjenester for OpenPGP.</para><para>Hvis ikkesertifikatene inneholder navnet på sin foretrukne sertifikattjener (de fleste gjør det ikke), så trengs en reservetjener å hente dem fra. </para><para>Siden det ikke er satt opp noen, vil <application>Kleopatra</application> bruke <resource>keys.gnupg.net</resource> som reservetjener.</para><para>Du kan sette opp OpenPGP katalogtjenere i <application>Kleopatra</application>s oppsettsdialog.</para><para>Vil du fortsette med <resource>keys.gnupg.net</resource> som reservetjener?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh
nb: Oppfrisking av OpenPGP-sertifikat

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing OpenPGP certificates implies downloading all certificates anew, to check if any of them have been revoked in the meantime.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
nb: <para>Når OpenPGP-sertifikater friskes opp må alle sertifikater lastes ned på nytt, for å sjekke om noen av dem er blitt tilbakekalt i mellomtiden.</para><para>Dette kan belaste både din egen og andres nettforbindelser kraftig og kan ta opptil en time eller mer å fullføre, avhengig av nettforbindelsen din og antall sertifikater som skal sjekkes. </para> <para>Er du sikker på at du vil fortsette?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Error
nb: Feil i oppfrisking av OpenPGP-sertifikater

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Finished
nb: Oppfrisking av OpenPGP-sertifikater fullført.

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to refresh OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nb: <para>GPG-prosessen som forsøkte å friske opp OpenPG-sertifikater avsluttet for tidlig på grunn av en uventet feil.</para><para>Se i utdata fra <icode>%1</icode> etter detaljer.</para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates refreshed successfully.
nb: OpenPGP-serfitikatene er oppfrisket.

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing X.509 certificates implies downloading CRLs for all certificates, even if they might otherwise still be valid.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
nb: <para>Når X.509-sertifikater friskes opp må CRL-er lastes ned for alle sertifikater, selv om de ellers fremdeles ville være gyldige.</para><para>Dette kan belaste både din egen og andres nettforbindelser kraftig og kan ta opptil en time eller mer å fullføre, avhengig av nettforbindelsen din og antall sertifikater som skal sjekkes. </para> <para>Er du sikker på at du vil fortsette?</para>

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh
nb: Oppfriske X.509-sertifikat

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Error
nb: Feil i oppfrisking av X.509-sertifikat

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Finished
nb: Oppfrisking av X.509-sertifikat fullført

[ctx: @info]
en: <para>The GpgSM process that tried to refresh X.509 certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nb: <para>GpgSM-prosessen som forsøkte å friske opp X.509-sertifikater avsluttet for tidlig på grunn av en uventet feil.</para><para>Se i utdata fra <icode>%1</icode> etter detaljer.</para>

[ctx: @info]
en: X.509 certificates refreshed successfully.
nb: X.509-sertifikater vellykket frisket opp.

en: Sign Clipboard Error
nb: Feil ved signering av utklippstavla

en: Sign/Encrypt Files Error
nb: Feil ved signering/kryptering av filer

en: Select One or More Files to Sign and/or Encrypt
nb: Velg en eller flere filer som skal signeres og/eller krypteres

[ctx: Key filter without user-assigned name]
en: <unnamed>
nb: <navnløs>

en: This parameter has been locked down by the system administrator.
nb: Denne parameteren er låst av systemadministratoren.

note: i18n: ectx: label, entry (AttributeOrder), group (DN)
en: DN-Attribute Order
nb: Rekkefølge for DN-attributter

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Certificate Categories
nb: Sertifikatkategorier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, iconButton)
en: Set &Icon...
nb: Angi &ikon …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, foregroundButton)
en: Set &Text Color...
nb: Angi &tekstfarge …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundButton)
en: Set &Background Color...
nb: Angi &bakgrunnsfarge …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fontButton)
en: Set F&ont...
nb: Angi skri&ft …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, italicCB)
en: Italic
nb: Kursiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldCB)
en: Bold
nb: Halvfet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, strikeoutCB)
en: Strikeout
nb: Overstryking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultLookPB)
en: Default Appearance
nb: Standard utseende

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tooltips
nb: Verktøytips

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show the following information in certificate list tooltips:
nb: Vis følgende informasjon i verktøytips i sertifikatlista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipValidityCheckBox)
en: Show validity
nb: Vis gyldighet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipOwnerCheckBox)
en: Show owner information
nb: Vis eierinformasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipDetailsCheckBox)
en: Show technical details
nb: Vis tekniske detaljer

en: default
nb: standard

en: Apply
nb: Bruk

en: EMail Operations
nb: E-post-handlinger

en: File Operations
nb: Filhandlinger

en: Create OpenPGP encrypted files with ".pgp" file extensions instead of ".gpg"
nb: Opprett OpenPGP-krypterte filer med «.pgp»-endelser i stedet for «.gpg»

en: LDAP &timeout (minutes:seconds):
nb: LDAP-&tidsgrense (minutter:sekunder):

en: &Maximum number of items returned by query:
nb: &Høyeste tall på element returnert fra spørringen:

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
nb: Dette valget krever dirmngr >= 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
nb: ingen mellomtjener

en: (Current system setting: %1)
nb: (Bruk gjeldende systeminnstillinger:%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB)
en: Check certificate validity every
nb: Sjekk sertifikaters gyldighet hver

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en: hour
nb: time

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en:  hours
nb: timer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
nb: Hvis du velger dette, blir S/MIME-sertifikater validert med maskinen koblet til Internett, ved bruk av OCSP – Online Certificates Status protocol. Oppgi UTL-en til OCSP-svareren nedenfor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: Validate certificates online (OCSP)
nb: Valider sertifikater tilkoblet (OCSP)l

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
nb: Tilkoblet sertifikatvalidering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderURLLabel)
en: OCSP responder URL:
nb: URL til OCSP-svarer:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
nb: Oppgi her adressen til tjeneren for tilkoblet validering av sertifikater (OCSP-svarer). URL-en begynner som regel med http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderSignatureLabel)
en: OCSP responder signature:
nb: SIgnatur for OCSP-svarer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
nb: Ignorer tjeneste-URL for sertifikater

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KleopatraClientCopy::Gui::CertificateRequester, OCSPResponderSignature)
en: Choose here the certificate with which the OCSP server signs its replies.
nb: Velg her sertifikatet som OCSP-tjeneren bruker til å signere sine svar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default, GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
nb: Som standard bruker GnuPG fila ~/.gnupg/policies.txt for å sjekke om en sertifikatpraksis er tillatt. Hvis dette valget er på blir praksis ikke sjekket.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
nb: Ikke sjekk sertifikatpraksis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
nb: Hvis dette er slått på brukes aldri tilbakekallingslister for å validere S/MIME-sertifikater.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
nb: Sjekk aldri en CRL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: If this option is checked while a root CA certificate is being imported, you will be asked to confirm its fingerprint and to state whether or not you consider this root certificate to be trusted. A root certificate needs to be trusted before the certificates it certified become trusted, but lightly allowing trusted root certificates into your certificate store will undermine the security of the system.
nb: Hvis dette er krysset av mens et rot-CA-sertifikat blir importert, så blir du bedt om å bekrefte sertifikatets fingeravtrykk og oppgi om du stoler på dette rotsertifikatet. Et rotsertifikat må være tiltrodd før de sertifikatene som er utstedt med dette rotsertifikatet kan gis tillit, men det kan undergrave sikkerheten i systemet dersom du ukritisk laster inn tiltrodde rotsertifikater i sertifikatlageret ditt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: Allow to mark root certificates as trusted
nb: Tillat å merke rotsertifikater som tiltrodd

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP).
nb: Hvis du velger dette blir manglende utstedersertifikater hentet når det er nødvendig (dette gjelder begge valideringsmetoder, både CRLer og OCSP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
nb: Hent manglende utstedersertifikater

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: &HTTP Requests
nb: &HTTP-forespørsler

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
nb: Slår helt av bruk av HTTP for S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
nb: Ikke gjør noen HTTP-forespørsler

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
nb: Når det letes etter adressen til en CRL, så inneholder det sertifikatet som skal sjekkes som regel en liste over distribusjonspunkter (DP) for CRL-er, som er  URL-er som beskriver hvordan tilbakekallingslista kan nås. Det DP-et som finnes først blir brukt. Med dette valget blir alle DP-er som bruker HTTP ignorert når det letes etter et passende DP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
nb: Ignorer CRL-distribusjonspunkter for sertifikater som bruker HTTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
nb: Hvis du velger dette, så brukes HTTP-mellomtjeneren til høyre for alle HTTP-forespørsler. Verdien er tatt fra miljøvariablen http_proxy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use system HTTP proxy:
nb: Bruk systemets HTTP-mellomtjener:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use this proxy for HTTP requests:
nb: Bruk denne mellomtjeneren for HTTP-forespørsler:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customHTTPProxy)
en: <p>If no system proxy is set, or you need to use a different proxy for GpgSM, you can enter its location here.</p><p>It will be used for all HTTP requests relating to S/MIME.</p><p>The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.</p>
nb: <p>Hvis det ikke er angitt en system-mellomtjener, eller du må bruke en annen mellomtjener for GpgSM, så kan du oppgi adressen her.</p> <p>Den vil bli brukt for alle HTTP-forespørsler som gjelder S/MIME.</p> <p>Syntaksen er vert:port, for eksempel  myproxy.nowhere.com:3128.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: &LDAP Requests
nb: &LDAP-forespørsler

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
nb: Slår helt av bruk av LDAP for S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
nb: Ikke gjør noen LDAP-forespørsler

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first found DP entry is used.  With this option, all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
nb: Når det letes etter plasseringa til en CRL, så vil sertifikatet som skal testes vanligvis inneholde en oppføring i det som er kjent som  «CRL distribusjonspunkt» (DP). Det er nettadresser som beskriver hvordan man får tilgang til CRL-en. Den første DP-oppføringa som blir funnet blir brukt.  Med dette valget vil alle oppføringene som bruker LDAP vil ikke bli tatt hensyn til når det søkes etter en brukbar DP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
nb: Ignorer CRL-distribusjonspunkter for sertifikater som bruker LDAP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
nb: Hovedvert for LDAP-forespørsler:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering an LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
nb: Om det oppgis en LDAP-tjener her vil alle LDAP-forespørsler gå først til den tjeneren. Det vil si at denne innstillinga overstyrer vert- og port-delen i en LDAP-URL og blir også brukt hvis vert og port mangler i URL-en. Andre LDAP-tjenere blir bare brukt hvis det ikke lykkes å koble til «mellomtjeneren».
    Syntaksen er «VERT» eller «VERT:PORT». Hvis PORT er utelatt, så brukes port 389 som er standard LDAP-port.

en: The file <b>%1</b> already exists.
    Overwrite?
nb: Fila <b>%1</b> finnes fra før.
    Skrive over?

en: Overwrite Existing File?
nb: Overskriv eksisterende fil?

en: Overwrite All
nb: Overskriv alle

[ctx: @info]
en: No checksum files have been created.
nb: Ingen sjekksumfiler er blitt laget.

[ctx: @info]
en: These checksum files have been successfully created:
nb: Disse sjekksumfilene er nå blitt laget:

[ctx: @info]
en: There were no errors.
nb: Det oppsto ingen feil.

[ctx: @info]
en: The following errors were encountered:
nb: Følgende feil ble fjunnet:

en: Create Checksums: input files must be either all checksum files or all files to be checksummed, not a mixture of both.
nb: Lag sjekksummer: inn-filene må være enten bare sjekksum-filer eller filer det skal lages sjekksum for, ikke en blanding av begge deler.

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Initializing...
nb: Klargjør …

[ctx: @title:window]
en: Create Checksum Progress
nb: Framdrift i sjekksum-beregning

en: Error while running %1: %2
nb: Feil under kjøring av %1: %2

en: Failed to execute %1: %2
nb: Klarte ikke kjøre %1: %2

en: No checksum programs defined.
nb: Ingen definerte sjekksumprogrammer.

en: Scanning directories...
nb: Leser mapper …

en: Calculating total size...
nb: Beregner total størrelse …

en: Checksumming (%2) in %1
nb: Sjekksummerer (%2) i %1

en: Done.
nb: Ferdig.

en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
nb: Status og framdrift for krypto-handlingene vises her.

en: User canceled
nb: Avbrutt av bruker

en: At least one input needs to be provided
nb: Det må oppgis minst en inndata-kilde

en: Informative sender/signed data count mismatch
nb: Antallet informativ sender stemmer ikke med signerte data

en: Signature/signed data count mismatch
nb: Datatelling stemmer ikke mellom signatur og signerte data

en: Signed data can only be given for detached signature verification
nb: Signerte data kan bare oppgis for å verifisere frakoblet signatur

en: Input/Output count mismatch
nb: Opptelling stemmer ikke mellom inndata og utdata

en: Cannot use output and signed data simultaneously
nb: Kan ikke bruke utdata og signerte data samtidig

en: No backend support for %1
nb: Ingen bakgrunnsstøtte for %1

en: Cannot determine whether input data is OpenPGP or CMS
nb: Kan ikke avgjøre om inndata er OpenPGP eller CMS

en: No usable inputs found
nb: Fant ingen brukbare inndata

en: Error: Signature not verified
nb: Feil: Signatur ikke verifisert

en: Good signature
nb: God signatur

en: Signature expired
nb: Signaturen er utløpt

en: CRL missing
nb: Manglende CRL

en: CRL too old
nb: CRL for gammel

en: Bad policy
nb: Feil praksis

en: System error
nb: Systemfeil

en: Bad signature
nb: Feil signatur

en: The signature is valid but the trust in the certificate's validity is only marginal.
nb: Signaturen er gyldig, men sertifikatet er bare marginalt tiltrodd.

en: The signature is valid and the certificate's validity is fully trusted.
nb: Signaturen er gyldig og sertifikatet er fullt tiltrodd.

en: The signature is valid and the certificate's validity is ultimately trusted.
nb: Signaturen er gyldig og sertifikatet er ytterst tiltrodd.

en: The signature is valid but the certificate's validity is <em>not trusted</em>.
nb: Signaturen er gyldig men sertifikatet er <em>ikke tiltrodd</em>

en: The signature is valid but the certificate's validity is unknown.
nb: Signaturen er gyldig men det er ikke kjent om sertifikatet er gyldig.

en: The signature is valid but the certificate's validity is undefined.
nb: Signaturen er gyldig men gyldigheten for sertifikatet er udefinert.

en: Unknown certificate
nb: Ukjent sertifikat

en: <b>Verification canceled.</b>
nb: <b>Verifisering avbrutt.</b>

en: <b>Verification failed: %1.</b>
nb: <b>Verifisering mislykket: %1.</b>

en: <b>No signatures found.</b>
nb: <b>Fant ingen signaturer.</b>

en: <b>Invalid signature.</b> | <b>%1 invalid signatures.</b>
nb[0]: <b>Ugyldig signatur.</b>
nb[1]: <b>%1 ugyldige signaturer.</b>

en: <br/><b>Warning:</b> The sender's mail address is not stored in the %1 used for signing.
nb: <br/><b>Advarsel:</b> Avsenders e-postadresse er ikke lagret i %1 som brukes for signering.

en: certificate
nb: sertifikat

en: <b>Valid signature.</b> | <b>%1 valid signatures.</b>
nb[0]: <b>Gyldig signatur.</b>
nb[1]: <b>%1 gyldige sinaturer.</b>

en: <br/><b>Warning:</b> The sender's mail address is not stored in the certificates used for signing.
nb: <br/><b>Advarsel</b> Avsenders e-postadresse er ikke lagret i de sertifikatene som er brukt til signering.

en: <b>Decryption canceled.</b>
nb: <b>Dekryptering avbrutt.</b>

en: <b>Decryption failed: %1.</b>
nb: <b>Dekryptering mislyktes: %1.</b>

en: <b>Decryption succeeded.</b>
nb: <b>Dekryptering fullført.</b>

en: The signature is invalid: %1
nb: Signaturen er ikke gyldig: %1

en: Input error: %1
nb: Inndatafeil: %1

en: <p>The sender's address %1 is not stored in the certificate. Stored: %2</p>
nb: <p>Avsenders adresse %1 er ikke lagret i sertifikatet. Lagret: %2</p>

en: One unknown recipient. | %1 unknown recipients.
nb[0]: Én ukjent adressat.
nb[1]: %1 ukjente adressater.

en: Recipient: | Recipients:
nb[0]: Adressat:
nb[1]: Adressater:

en: One unknown recipient | %1 unknown recipients
nb[0]: Én ukjent adressat
nb[1]: %1 ukjente adressater

[ctx: label: result example: foo.sig: Verification failed.]
en: %1: %2
nb: %1 (%2)

en: Caught exception: %1
nb: Oppfanget unntak: %1

en: Caught unknown exception
nb: Fanget opp ukjent unntak

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature/ciphertext - maybe it is neither ciphertext nor a signature?
nb: Klarte ikke avgjøre om dette er en S/MIME eller en OpenPGP signatur/kryptotekst – kanskje det hverken er kryptotekst eller signatur?

en: Decrypting: %1...
nb: Dekrypterer: %1 …

en: Could not determine whether this was S/MIME- or OpenPGP-encrypted - maybe it is not ciphertext at all?
nb: Klarte ikke avgjøre om dette er kryptert med S/MIME eller OpenPGP – kanskje det slett ikke er kryptert?

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature - maybe it is not a signature at all?
nb: Klarte ikke avgjøre om dette er en S/MIME eller en OpenPGP signatur – kanskje det slett ikke er en signatur?

en: Verifying: %1...
nb: Verifiserer: %1 …

en: Verifying signature: %1...
nb: Verifiserer signatur: %1 …

en: Call to EncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
nb: Kallet til  EncryptEMailController::protocolAsString() er ikke entydig.

en: User cancel
nb: Avbrutt av bruker

en: Encryption canceled.
nb: Kryptering avbrutt.

en: Encryption failed: %1
nb: Kryptering mislyktes: %1

en: Encryption succeeded.
nb: Kryptering fullført.

en: (no matching certificates found)
nb: (fant ingen sertifikater som passet)

en: Please select a certificate
nb: Velg et sertifikat.

en: (please choose between OpenPGP and S/MIME first)
nb: (velg først mellom OpenPGP og S/MIME)

en: ...
nb: …

en: &Output folder:
nb: &Utdata-mappe:

en: %1: All operations completed.
nb: %1: Alle handlinger utført.

en: All operations completed.
nb: Alle handlinger fullført.

[ctx: number, operation description]
en: Operation %1: %2
nb: Handling %1: %2

en: <b>Choose operations to be performed</b>
nb: <b>Velg operasjoner som skal utføres</b>

en: Here you can check and, if needed, override the operations Kleopatra detected for the input given.
nb: Her kan du se etter, og om nødvendig endre, hvilke handlinger Kleopatra har funnet for de inndata som er gitt.

en: &Decrypt/Verify
nb: &Dekrypter/verifiser

en: Create all output files in a single folder
nb: Opprett alle utdata-filer i én mappe

en: Input file:
nb: Inndata-fil:

en: &Input file is a detached signature
nb: &Inndata-fil er en frakoblet signatur

en: &Signed data:
nb: &Signerte data:

en: &Input file is an archive; unpack with:
nb: &Inndata-fil er et arkiv, pakk opp med:

en: <b>Results</b>
nb: <b>Resultater</b>

en: <b>Objects</b>
nb: <b>Objekter</b>

en: Remove Selected
nb: Fjern markert

en: Select File
nb: Velg fil

en: <i>No certificate selected</i>
nb: <i>Ikke valgt noe sertifikat</i>

en: <b>Recipients</b>
nb: <b>Mottakere:</b>

en: Add Recipient...
nb: Legg til mottaker …

en: <b>Warning:</b> None of the selected certificates seem to be your own. You will not be able to decrypt the encrypted data again.
nb: <b>Advarsel:</b> Ingen av de valgte sertifikatene ser ut til å være ditt eget. Du vil ikke kunne dekryptere de krypterte data igjen.

en: Recipient
nb: Mottaker

[ctx: %1 == number]
en: Recipient (%1)
nb: Mottaker (%1)

en: <qt><p>Recipients predefined via GnuPG settings:</p>%1</qt>
nb: <qt><p>Mottakere som er forhåndsdefinert via GnuPG-innstillinger:</p>%1</qt>

en: Sender
nb: Avsender

[ctx: The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
nb: Vis kontroll-logg

en: Keep open after operation completed
nb: Behold åpnet etter at handlinga er fullført

en: You need to select a signing certificate to proceed.
nb: Du må velge et signeringssertifikat for å fortsette.

en: Please select an encryption certificate for recipient "%1"
nb: Velg et krypteringssertifikat for mottakeren «%1»

en: Please select a signing certificate for sender "%1"
nb: Velg et signeringssertifikat for avsender «%1».

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients/senders of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
nb: Kleopatra kan ikke utvetydig bestemme sertifikater for alle meldingas mottakere/sendere.
    Velg det riktige sertifikatet for hver mottaker:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for the sender of the message.
    Please select the correct certificates for the sender:
nb: Kleopatra kan ikke utvetydig bestemme sertifikater for meldingas avsender.
    Velg det riktige sertifikatet for avsenderen:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
nb: Kleopatra kan ikke utvetydig bestemme sertifikater for alle meldingas mottakere.
    Velg det riktige sertifikatet for hver mottaker:

en: Please verify that correct certificates have been selected for each recipient:
nb: Bekreft at du har valgt riktige sertifikater for hver mottaker:

en: Please verify that the correct certificate has been selected for the sender:
nb: Bekreft at du har valgt riktige sertifikater for avsenderen:

en: Show all recipients
nb: Vis alle mottakere

en: Select Signing Certificate
nb: Velg signeringssertifikat

en: Select Encryption Certificate
nb: Velg krypteringssertifikat

en: Only show this dialog in case of conflicts (experimental)
nb: Vis dette dialogvinduet bare ved konflikt (eksperimentelt)

en: From:
nb: Fra:

en: To:
nb: Til:

en: Please select an action.
nb: Velg en handling.

[ctx: @info]
en: <para>Archiving in combination with sign-only currently requires what are known as opaque signatures - unlike detached ones, these embed the content in the signature.</para><para>This format is rather unusual. You might want to archive the files separately, and then sign the archive as one file with Kleopatra.</para><para>Future versions of Kleopatra are expected to also support detached signatures in this case.</para>
nb: <para>Arkivering kombinert med bare-signering krever for tiden det som kalles ugjennomsiktige signaturer – til forskjell fra frakoblede signaturer bygger disse innholdet inn i signaturen.</para><para>Dette formatet er nokså uvanlig. Kanskje bør du arkivere filene separat, og så signere arkivet med Kleopatra som én fil.</para><para>Fremtidige versjoner av Kleopatra forventes å også støtte frakoblede signaturer i dette tilfellet.</para>

[ctx: @title:window]
en: Unusual Signature Warning
nb: Advarsel om uvanlig signatur

[ctx: @info]
en: <para>None of the recipients you are encrypting to seems to be your own.</para><para>This means that you will not be able to decrypt the data anymore, once encrypted.</para><para>Do you want to continue, or cancel to change the recipient selection?</para>
nb: <para>Ingen av mottakerne du krypterer til ser ut til å være din egen.</para><para>Det betyr at du ikke vil kunne dekryptere dataene igjen når de først er kryptert.</para><para>Vil du fortsette, eller avbryte for å endre mottakervalget?</para>

[ctx: @title:window]
en: Encrypt-To-Self Warning
nb: Advarsel om selvkryptering

en: Next
nb: Neste

[ctx: @title]
en: Results
nb: Resultater

[ctx: @title]
en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
nb: Status og framdrift for krypto-handlingene vises her.

[ctx: %1=protocol (S/Mime, OpenPGP), %2=certificate]
en: Sign using %1: %2
nb: Signer med %1: %2

en: No certificate selected
nb: Intet sertifikat valgt

en: Sign and encrypt (OpenPGP only)
nb: Signer og krypter (bare OpenPGP)

en: Encrypt only
nb: Bare krypter

en: Sign only
nb: Bare signer

en: Encryption Options
nb: Krypteringsvalg

en: Text output (ASCII armor)
nb: Utdata som tekst (ASCII-panser)

en: Signing Options
nb: Signeringsvalg

en: Signer:
nb: Signerer:

en: Change Signing Certificates...
nb: Endre signeringssertifikater …

en: <b>Choose Operation to be Performed</b>
nb: <b>Velg handling som skal utføres</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCO)
en: Remember these as default for future operations
nb: Husk disse som standard for senere handlinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pgpLabel)
en: OpenPGP Signing Certificate:
nb: OpenPGP signeringssertifikat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmsLabel)
en: S/MIME Signing Certificate:
nb: S/MIME signeringssertifikat.

en: Search
nb: Søk

en: The following errors and warnings were recorded:
nb: Følgende feil og advarsler ble notert:

en: Checksum Verification Errors
nb: Feil i sjekksumverifisering

en: No errors occurred
nb: Ingen feil oppsto

en: One error occurred | %1 errors occurred
nb[0]: Én feil oppsto
nb[1]: %1 feil oppsto

en: Progress:
nb: Framdrift:

[ctx: Show Errors]
en: Show
nb: Vis

en: &Next
nb: &Neste

en: Back
nb: Tilbake

en: Call to NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
nb: Kallet til  NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() er ikke entydig.

en: Signing canceled.
nb: Signering avbrutt.

en: Signing failed: %1
nb: Signering mislyktes: %1

en: Signing succeeded.
nb: Signering ferdig.

en: Archive and Sign Files
nb: Arkiver of signer filer

en: Sign Files
nb: Signer filer

en: Archive and Encrypt Files
nb: Arkiver og krypter filer

en: Encrypt Files
nb: Krypter filer

en: Archive and Sign/Encrypt Files
nb: Arkiver og signer/krypter filer

en: Sign/Encrypt Files
nb: Signer/krypter filer

[ctx: base name of an archive file, e.g. archive.zip or archive.tar.gz]
en: archive
nb: arkiv

en: Caught unexpected exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1
nb: Fanget opp uventet unntak i SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1

en: Caught unknown exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared
nb: Fanget opp ukjent unntak i SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared

en: Signing failed.
nb: Signering mislyktes.

en: Encryption failed.
nb: Kryptering mislyktes.

en: Signing and encryption succeeded.
nb: Signering og kryptering fullført.

en: Output error: %1
nb: Utdatafeil: %1

en:  Encryption succeeded.
nb:  Kryptering fullført.

en: %1: <b>Sign/encrypt canceled.</b>
nb: %1: <b>Signering/kryptering avbrutt.</b>

en:  %1: Sign/encrypt failed.
nb:  %1: SIgnering/kryptering mislyktes.

en: Cannot determine protocol for task
nb: Kan ikke bestemme protokoll for oppgaven

en: Unknown exception in Task::start()
nb: Ukjent unntak i Task::start()

[ctx: @title:window]
en: Verify Checksum Results
nb: Resultat av sjekksumverifisering

en: Cannot find checksums file for file %1
nb: Fant ikke sjekksumfil for fila %1

en: Verifying checksums (%2) in %1
nb: Verifiserer sjekksummer (%2) i %1

en: (required)
nb: (påkrevet)

en: (optional)
nb: (valgfri)

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.
nb: <interface>%1</interface> kreves, men er tomt.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
nb: <interface>%1</interface> kreves, men er tomt.<nl/>Lokal admin-regel: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.
nb: <interface>%1</interface> er ufullstendig.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
nb: <interface>%1</interface> er ufullstendig.<nl/>Lokal admin-regel: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.
nb: <interface>%1</interface> er ugyldig.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
nb: <interface>%1</interface> er ugyldig.<nl/>Lokal admin-regel: <icode>%2</icode>

en: Valid from:
nb: Gyldig fra:

en: Fingerprint:
nb: Fingeravtrykk:

en: Email
nb: E-post

en: Name
nb: Navn

en: never
nb: aldri

en: Signing
nb: Signering

en: Encryption
nb: Kryptering

en: Updating...
nb: Oppdaterer …

en: Organization
nb: Organisasjon

en: Street
nb: Gate

en: City
nb: By

en: Country
nb: Land

en: Please select one or more of the following certificates:
nb: Velg ett eller fler av følgende sertifikat:

en: Please select one of the following certificates:
nb: Velg ett av følgende sertifikat:

en: Reload
nb: Last på nytt

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh certificate list
nb: Oppdater sertifikatliste

en: Import...
nb: Importer …

en: Lookup...
nb: Slå opp …

en: New...
nb: Ny …

en: Certify
nb: Sertifisere

en: These are the certificates you have selected for deletion:
nb: Dette er sertifikatene du har valgt for sletting:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Why do you want to delete more certificates than I selected?</title><para>When you delete CA certificates (both root CAs and intermediate CAs), the certificates issued by them will also be deleted.</para><para>This can be nicely seen in <application>Kleopatra</application>'s hierarchical view mode: In this mode, if you delete a certificate that has children, those children will also be deleted. Think of CA certificates as folders containing other certificates: When you delete the folder, you delete its contents, too.</para>
nb: <title>Hvorfor vil du slette flere sertifikater enn jeg valgte?</title><para>Når du sletter CA-sertifikater (både rot- og mellom-CAer), så blir sertifikater utstedt av dem også slettet.</para><para>Dette vises fint i <application>Kleopatra</application>s hierarkiske visningsmodus: Hvis du i denne modusen sletter et sertifikat som har barne-sertifikater, så blir disse barna også slettet. Tenk på CA-sertifikater som mapper som inneholder andre sertifikater: Når du sletter mappa, så sletter du også innholdet i mappa.</para>

[ctx: @action:button]
en: Delete
nb: Slett

en: The certificate to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | All of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
nb[0]: Sertifikatet som skal slettes er ditt eget. Det inneholder private nøkler, som trengs for å dekryptere tidligere meldinger som er krypterte til dette sertifikatet. Det bør derfor ikke slettes.
nb[1]: Alle sertifikater som skal slettes er dine egne. De inneholder private nøkler, som trengs for å dekryptere tidligere meldinger som er krypterte til sertifikatet, og bør derfor ikke slettes.

en: One of the certificates to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | Some of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
nb[0]: Ett av sertifikatene som skal slettes er ditt eget. Det inneholder private nøkler, som trengs for å dekryptere tidligere meldinger som er krypterte til dette sertifikatet. Det bør derfor ikke slettes.
nb[1]: Noen av sertifikatenr som skal slettes er dine egne. De inneholder private nøkler, som trengs for å dekryptere tidligere meldinger som er krypterte til sertifikatet, og bør  derfor ikke slettes.

en: Secret Key Deletion
nb: Sletting av hemmelig nøkkel

en: Days
nb: dager

en: Weeks
nb: uker

en: Months
nb: måneder

en: Years
nb: år

en: Name:
nb: Navn:

en: Find:
nb: Finn:

en: Select All
nb: Velg alt

en: Deselect All
nb: Fravelg alt

en: Details...
nb: Detaljer …

en: Save As...
nb: Lagre som …

en: Advanced Settings...
nb: Avanserte innstillinger …

en: (unknown certificate)
nb: (ukjent sertifikat)

[ctx: @info]
en: How much do you trust certifications made by <b>%1</b> to correctly verify authenticity of certificates?
nb: Hvor mye tiltro har du til sertifiseringer gjort av <b>%1</b> til å korrekt kunne bekrefte identiteten til andre sertifikat?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, unknownRB)
en: I do not know
nb: Jeg vet ikke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: <i>(unknown trust)</i>
nb: <i>(ukjent tillit)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <font size="-1">Choose this if you have no opinion about the trustworthyness of the certificate's owner.<br>Certifications at this trust level are ignored when checking the validity of OpenPGP certificates.</font>
nb: <font size="-1">Velg dette når du ikke har noen formening om hvor pålitelig sertifikatets eier er.<br/> Sertifikater med dette tillitsnivået blir ignorert når OpenPGP-sertifikater sjekkes for gyldighet.</font>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, neverRB)
en: I do NOT trust them
nb: Jeg stoler IKKE på dem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: <i>(never trust)</i>
nb: <i>(ingen tillit)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <font size="-1">Choose this if you explicitly do <em>not</em> trust the certificate owner, e.g. because you have knowledge of him certifying without checking or without the certificate owner's consent.<br>Certifications at this trust level are ignored when checking the validity of OpenPGP certificates.</font>
nb: <font size="-1">Velg dette hvis du uttrykkelig <em>ikke</em> stoler på sertifikateieren, f,eks, hvis du vet at vedkommende har bekreftet sertifikater uten å sjekke eller uten tillatelse fra sertifikateier,<br/> Sertifikater med dette tillitsnivået blir ignorert når OpenPGP-sertifikater sjekkes for gyldighet.</font>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, marginalRB)
en: I believe checks are casual
nb: Jeg tror sjekkingen er uformell

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: <i>(marginal trust)</i>
nb: <i>(marginal tillit)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullRB)
en: I believe checks are very accurate
nb: Jeg tror sjekkingen er svært nøyaktig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: <i>(full trust)</i>
nb: <i>(full tillit)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <font size="-1">Choose this if you trust certifications are done very accurately.<br>Certificates will become valid with just a single certification at this trust level, so assign this much trust with care.</font>
nb: <font size="-1">Velg dette hvis du stoler på at sdertifiseringene er gjort svært nøyaktig.<br/>På dette tillitsnivået blir sertifikater gyldige med bare én enkelt bekreftelse, så du må være forsiktig med å tilordne så mye tillit.</font>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ultimateRB)
en: This is my certificate
nb: Dette er mitt sertifikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <i>(ultimate trust)</i>
nb: <i>(ytterste tillit)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <font size="-1">Choose this if and only if this is your certificate. This is the default if the secret key is available, but if you imported this certificate, you might need to adjust the trust level yourself.<br>Certificates will become valid with just a single certification at this trust level.</font>
nb: <font size="-1">Velg dette hvis og bare hvis dette er ditt eget sertifikat. Dette er standard hvis den hemmelige nøkkelen er tilgjengelig, men hvis du importerte dette sertifikatet kan det være du må justere tillitsnivået selv.<br/> Sertifikater blir gyldige med bare én enkelt bekreftelse på dette tillitsnivået.</font>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <b>Step 2:</b> How thoroughly have you checked that this certificate actually belongs to the person it claims it is from?
nb: <b>Steg 2:</b> Hvor grundig har du sjekket at dette sertifikatet faktisk tilhører den personen det sier det er fra?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkLevelNotCheckedRB)
en: I have not checked at all
nb: Jeg har ikke sjekket i det hele tatt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Describe semantics here...
nb: Beskriv semantikken her …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkLevelCasualRB)
en: I have checked casually
nb: Jeg har sjekket overfladisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Choose this if you know the person, and have asked them whether this was their certificate, but you have not verified they are actually in possession of the secret certificate.
nb: Velg dette hvis du kjenner personen og har spurt dem om dette er deres sertifikat, men ikke har sjekket at de faktisk har det hemmelige sertifikatet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkLevelThoroughlyRB)
en: I have checked very thoroughly
nb: Jeg har sjekket svært grundig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Choose this if you have, for instance, checked the ID card of the person, and have verified that they are in possession of the secret key (e.g. by sending them encrypted mail and asking for it to be decrypted).
nb: Velg dette hvis du har f.eks. sjekket bankkort/førerkort til vedkommende og har fått bekreftet at de har den hemmelige nøkkelen (f.eks. ved å sende dem kryptert e-post og be om å få den  dekryptert.)

en: Skipped
nb: Hoppet over

en: Passed
nb: Godkjent

en: Test Name
nb: Test navn

en: Result
nb: Resultat

en: (select test first)
nb: (velg en test først)

[ctx: @info]
en: No NullPin found. <warning>If this PIN was not set by you personally, the card might have been tampered with.</warning>
nb: Fant ingen NullPin. <warning>Hvis du ikke satte denne PIN-en selv, så kan det være tuklet med kortet.</warning>

[ctx: @info]
en: Canceled setting PIN.
nb: Avbrøt PIN-setting.

[ctx: @info]
en: There was an error setting the PIN: <message>%1</message>.
nb: Det oppsto en feil ved PIN-setting: <message>%1</message>.

[ctx: @info]
en: PIN set successfully.
nb: PIN vellykket satt inn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nksLB)
en: Step 1: Set the initial PIN for the first certificate ("NKS"):
nb: Trinn 1: sett inn første PIN for det første sertifikatet («NKS»):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nksPB)
en: Set Initial PIN (NKS)
nb: Sett inn første PIN (NKS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sigGLB)
en: Step 2: Set the initial PIN for the qualified signature certificate ("SigG"):
nb: Trinn 2: Sett inn første PIN for det kvalifiserte signatursertifikatet («SigG»):

en: Issuer Certificate Not Found (%1)
nb: Utstedersertifikatet ble ikke funnet (%1)

note: i18n: ectx: label, entry (QuickSignEMail), group (EMailOperations)
en: Quick Sign EMail
nb: Hurtigsigner e-post

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (QuickSignEMail), group (EMailOperations)
en: Minimize the number of steps when signing emails, use preset defaults unless problems occur.
nb: Minimer antall steg når e-poster signeres, bruk forhåndsinnstillinger hvis det ikke oppstår problemer.

note: i18n: ectx: label, entry (QuickEncryptEMail), group (EMailOperations)
en: Quick Encrypt EMail
nb: Hurtigkrypter e-post

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (QuickEncryptEMail), group (EMailOperations)
en: Minimize the number of steps when encrypting emails, use preset defaults unless problems occur.
nb: Minimer antall steg når e-poster krypteres, bruk forhåndsinnstillinger hvis det ikke oppstår problemer.

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptVerifyPopupGeometry), group (EMailOperations)
en: Decrypt/Verify Popup Geometry
nb: Oppsprettsgeometri for dekrypter/verifiser

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DecryptVerifyPopupGeometry), group (EMailOperations)
en: The remembered size and position of the Decrypt/Verify Result Popup used by clients which do not support inline display of D/V results, such as MS Outlook.
nb: Størrelse og plassering som huskes for oppsprettvinduet dekrypter/verifiser, vinduet brukes av klienter som ikke støtter innebygget visning av d/v-resultater, slik som MS Outlook.

note: i18n: ectx: label, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Use pgp as the default extension for generated OpenPGP files
nb: Bruk pgp som standard filendelse for genererte OpenPGP-filer

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Set this to make kleopatra default to pgp file extensions for OpenPGP files.
nb: Merk av dette for å få kleopatra til å bruke pgp-filendelser som standard for OpenPGP-filer.

note: i18n: ectx: label, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: Certificate refresh interval (in hours). Zero (0) disables.
nb: Intervall i timer mellom sertifikatoppfrisking. Null (0) slår av oppfrisking.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show certificate validity
nb: Vis sertifikatgyldighet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show validity information for certificates in tooltip, such as whether the certificate is expired or revoked.
nb: Vis gyldighetsinformasjon for sertifikater i verktøytips, slik som om sertifikatet er utløpt eller tilbakekalt.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show certificate owner information
nb: Vis informasjon om sertifikateier

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show owner information for certificates in tooltip, such as User IDs, subject and issuers.
nb: Vis i verktøytips eierinformasjon for sertifikater, slik som Bruker-ID, emne og utstedere.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show certificate details
nb: Vis sertifikatdetaljer

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show more certificate details, such as fingerprint, key length and expiration dates
nb: Vis flere sertifikatdetaljer, slik som fingeravtrykk, nøkkellengde og utløpsdatoer

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (certMenu) i18n: ectx: Menu (listview_popup)
en: &Certificates
nb: &Sertifikater

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: Inn&stillinger

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
nb: &Vindu

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nb: &Hjelp

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Use OpenPGP for the following operation
nb: Bruk OpenPGP for følgende handling

en: Use CMS (X.509, S/MIME) for the following operation
nb: Bruk CMS (X.509, S/MIME) for følgende handling

en: Location of the socket the ui server is listening on
nb: Hvor finnes sokkelen som ui-tjeneren lytter på

en: Run UI server only, hide main window
nb: Kjør bare UI-tjener, skjul hovedvinduet

en: Import certificate file(s)
nb: Importer sertifikatfil(er)

en: Encrypt file(s)
nb: Krypter fil(er)

en: Sign file(s)
nb: Signer fil(er)

en: Sign and/or encrypt file(s)
nb: Signer og/eller krypter fil(er)

en: Same as --sign-encrypt, do not use
nb: Samme som --sign-encrypt, brukes ikke

en: Decrypt file(s)
nb: Dekrypter fil(er)

en: Verify file/signature
nb: Verifiser fil/signatur

en: Decrypt and/or verify file(s)
nb: Dekrypter og/eller verifiser fil(er)

en: Parent Window Id for dialogs
nb: Overliggende vindu for dialoger

en: File(s) to process
nb: Fil(er) som skal behandles

en: Change...
nb: Endre …

[ctx: @info]
en: <para>The version of the <application>GpgME</application> library you are running against is older than the one that the <application>GpgME++</application> library was built against.</para><para><application>Kleopatra</application> will not function in this setting.</para><para>Please ask your administrator for help in resolving this issue.</para>
nb: <para>Den versjonen av <application>GpgME</application>-biblioteket du kjører mot er eldre enn den som <application>GpgME++</application>-biblioteket ble bygget med.</para><para><application>Kleopatra</application> virker ikke i denne situasjonen.</para><para>Be din administrator om hjelp til å løse dette problemet.</para>

[ctx: @title]
en: GpgME Too Old
nb: GpgME for gammelt

en: GPG UI Server Error
nb: Feil i GPG UI-tjener

en: Could not start the GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Please check your installation.
nb: Klarte ikke starte GnuPG loggviser (kwatchgnupg). Sjekk installasjonen.

en: Error Starting KWatchGnuPG
nb: Feil ved oppstart av KWatchGnuPG

en: GnuPG Log Viewer
nb: GnuPG loggviser

en: Perform Self-Test
nb: Utfør selvtest

en: Set Focus to Quick Search
nb: Sett fokus til hurtigsøk

en: There are still some background operations ongoing. These will be terminated when closing the window. Proceed?
nb: Det er ennå noen handlinger som pågår i bakgrunnen. Disse vil bli avbrutt når vinduet lukkes.  Fortsette?

en: Ongoing Background Tasks
nb: Pågående bakgrunnsoppgaver

en: Sign/Encrypt...
nb: Signer/krypter …

en: Decrypt/Verify...
nb: Dekrypter/verifiser …

en: Import Certificates
nb: Importer sertifikater

en: Import CRLs
nb: Importer CRL-er

en: new email
nb: ny e-post

en: new dns name
nb: nytt dns-navn

en: new uri
nb: ny uri

[ctx: %2: some admin-supplied text, %1: key size in bits]
en: %2 (1 bit) | %2 (%1 bits)
nb[0]: %2 (1 bit)
nb[1]: %2 (%1 bit)

[ctx: %1: key size in bits]
en: 1 bit | %1 bits
nb[0]: 1 bit
nb[1]: %1 bit

en: EMail
nb: E-post

[ctx: @title]
en: Enter Details
nb: Oppgi detaljer

en: Real name:
nb: Virkelig navn:

en: EMail address:
nb: E-postadresse:

en: Operation canceled.
nb: Handlinga avbrutt

en: Could not write output file %1: %2
nb: Klarte ikke skrive til fila %1: %2

en: Drag this icon to your mail application's composer to attach the request to a mail.
nb: Dra dette ikonet til redigeringsruten i e-postprogrammet ditt for å legge ved søknaden til en e-post.

en: Restart This Wizard (Keeps Your Parameters)
nb: Start denne veiviseren på nytt (beholder parametrene)

en: Save Certificate Request To File...
nb: Lagre sertifkatsøknad til fil …

en: Send Certificate Request By EMail...
nb: Send sertifikatsøknad med e-post …

en: Make a Backup Of Your Key Pair...
nb: Lag en sikkerhetskopi av nøkkelparet ditt …

en: Create Revocation Request...
nb: Lag en tilbakekallingssøknad …

en: Create Signing Certificate With Same Parameters
nb: Lag et signeringssertifikat med samme parametre

en: Create Encryption Certificate With Same Parameters
nb: Lag et krypteringssertifikat med samme parametre

[ctx: @title]
en: Key Creation Failed
nb: Nøkkeloppretting mislyktes

en: Key pair creation failed. Please find details about the failure below.
nb: Det lyktes ikke å opprette et nøkkelpar. Detaljer om problemet vises nedenfor.

[ctx: @title]
en: Key Pair Successfully Created
nb: Nøkkelpar opprettet

en: Your new key pair was created successfully. Please find details on the result and some suggested next steps below.
nb: Det nye nøkkelparet er opprettet. Detaljer om resultatet, og noen foreslåtte neste tiltak, vises nedenfor.

[ctx: @info]
en: Could not copy temporary file <filename>%1</filename> to file <filename>%2</filename>: <message>%3</message>
nb: Klarte ikke kopiere den midlertidige fila <filename>%1</filename> til <filename>%2</filename>: <message>%3</message>

en: Please process this certificate.
nb: Vennligst behandle dette sertifikatet.

en: Please process this certificate and inform the sender about the location to fetch the resulting certificate.
    
    Thanks,
nb: Vennligst behandle dette sertifikatet og gi avsender beskjed om hvor det resulterende sertifikatet kan hentes.
    
    Takk,

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> tried to send a mail via your default mail client.</para><para>Some mail clients are known not to support attachments when invoked this way.</para><para>If your mail client does not have an attachment, then drag the <application>Kleopatra</application> icon and drop it on the message compose window of your mail client.</para><para>If that does not work, either, save the request to a file, and then attach that.</para>
nb: <para><application>Kleopatra</application> forsøkte å sende en e-post via din standard e-postklient.</para><para>Det er kjent at noen e-postklienter ikke støtter vedlegg når de brukes på denne måten.</para><para>Hvis e-postklienten din ikke har noe vedlegg, så dra <application>Kleopatra</application>-ikonet og slipp det på redigeringsvinduet til e-postklienten.</para><para>Hvis ikke det virker, heller, så lagre søknaden på en fil og legg ved den fila.</para>

[ctx: @title]
en: Sending Mail
nb: Sender e-post

[ctx: @info]
en: This operation will delete the certification request. Please make sure that you have sent or saved it before proceeding.
nb: Denne handlinga vil slette forespørselen om sertifisering. Pass på at den er sendt eller lagret før du fortsetter.

[ctx: @title]
en: Certification Request About To Be Deleted
nb: Forespørselen om sertifisering er klar til å slettes

[ctx: @title]
en: GPG (OpenPGP Backend) installation
nb: GPG-installasjon (OpenPGP-motor)

[ctx: @title]
en: GpgSM (S/MIME Backend) installation
nb: GpgSM-installasjon (S/MIME-motor)

[ctx: @title]
en: GpgConf (Configuration) installation
nb: GpgConf-installasjon (oppsett)

[ctx: @info]
en: <para>A problem was detected with the <application>%1</application> backend.</para>
nb: <para>Det ble oppdaget et problem med <application>%1</application>-motoren.</para>

en: not supported
nb: ikke støttet

[ctx: @info]
en: <para>It seems that the <icode>gpgme</icode> library was compiled without support for this backend.</para>
nb: <para>Det ser ut til at <icode>gpgme</icode>-biblioteket ble kompilert uten støtte for denne motoren.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Replace the <icode>gpgme</icode> library with a version compiled with <application>%1</application> support.</para>
nb: <para>Erstatt <icode>gpgme</icode>-biblioteket med en versjon som er kompilert med støtte for <application>%1</application>.</para>

en: not properly installed
nb: ikke riktig installert

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is not installed properly.</para>
nb: <para>Motoren <command>%1</command> er ikke riktig installert.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please check the output of <command>%1 --version</command> manually.</para>
nb: <para>Se utdata fra kommandoen <command>%1 --version</command> manuelt.</para>

en: too old
nb: for gammel

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is installed in version %2, but at least version %3 is required.</para>
nb: <para>Motoren <command>%1</command> er installert i versjon %2, men minst versjon %3 kreves.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Install <application>%1</application> version %2 or higher.</para>
nb: <para>Installer <application>%1</application> versjon %2 eller høyere.</para>

en: unknown problem
nb: ukjent problem

[ctx: @info]
en: <para>Make sure <application>%1</application> is installed and in <envar>PATH</envar>.</para>
nb: <para>Se til at <application>%1</application> er installert og i søkestien <envar>PATH</envar>.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is required for this test, but only %5 is installed.</para>
nb: <para>Programmet <application>%1</application>v %2.%3.%4 trengs for denne testen, men bare %5 er installert.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is required for this test, but does not seem available.</para><para>See tests further up for more information.</para>
nb: <para>Programmet <application>%1</application> trengs for denne testen, men ser ikke ut til å være tilgjengelig.</para><para>Mer informasjon finnes i tester lenger opp.</para>

[ctx: @info %1: test name]
en: <para>See "%1" above.</para>
nb: <para>Se «%1» ovenfor.</para>

[ctx: @title]
en: Gpg-Agent Connectivity
nb: Tilkobling til Gpg-Agent

en: GpgME library too old
nb: GpgME-biblioteket er for gammelt

[ctx: @info]
en: Either the GpgME library itself is too old, or the GpgME++ library was compiled against an older GpgME that did not support connecting to gpg-agent.
nb: Enten er selve GpgME-biblioteket for gammelt, eller GpgME++-biblioteket ble kompilert mot en eldre GpgME som ikke støtter tilkobling til gpg-agent.

[ctx: @info]
en: Upgrade to <application>gpgme</application> 1.2.0 or higher, and ensure that gpgme++ was compiled against it.
nb: Oppgrader til <application>gpgme</application> 1.2.0 eller høyere, og se til at gpgme++ ble kompilert mot samme versjon.

en: GpgME does not support gpg-agent
nb: GpgME støtter ikke gpg-agent

[ctx: @info]
en: <para>The <application>GpgME</application> library is new enough to support <application>gpg-agent</application>, but does not seem to do so in this installation.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
nb: <para><application>GpgME</application>-biblioteket er nytt nok til å støtte <application>gpg-agent</application>, men det der ikke ut til å ha slik støtte i denne installasjonen.</para> <para>Feilmeldingen var: <message>%1</message>.</para>

en: unexpected error
nb: uventet feil

[ctx: @info]
en: <para>Unexpected error while asking <application>gpg-agent</application> for its version.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
nb: <para>Uventet feil da <application>gpg-agent</application> ble spurt om sin version.</para><para>Feilmeldingen var: <message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: %1 Configuration Check
nb: %1 oppsettstest

[ctx: self-test did not pass]
en: Failed
nb: Mislyktes

en: There was an error executing the GnuPG configuration self-check for %2:
      %1
    You might want to execute "gpgconf %3" on the command line.
nb: Det oppsto en feil ved kjøring av selvtesten for GnuPG-oppsettet for %2:
      %1
    Kanskje det burde kjøres «gpgconf %3» på kommandolinja.

[ctx: @title]
en: Config File 'libkleopatrarc'
nb: Oppsettsfil «libkleopatrarc»

en: Errors found
nb: Feil funnet

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected the following errors in the libkleopatrarc configuration:</para>%1
nb: <para>Kleopatra fant følgende feil i oppsettsfila libkleopatrarc:</para> %1

en: Obsolete registry entries found
nb: Fant utdaterte oppføringer i registry

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected an obsolete registry key (<resource>%1\%2</resource>), added by either a previous <application>Gpg4win</application> version or applications such as <application>WinPT</application> or <application>EnigMail</application>.</para><para>Keeping the entry might lead to an old GnuPG backend being used.</para>
nb: <para>Kleopatra fant en utdatert registry-nøkkel (<resource>%1\%2</resource>), som er lagt til enten av en tidligere versjon av <application>Gpg4win</application>, eller programmer slik som <application>WinPT</application> eller <application>EnigMail</application>.</para><para>Om registry-oppføringen beholdes kan det hende at en gammel GnuPG-motor blir brukt.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Delete registry key <resource>%1\%2</resource>.</para>
nb: <para>Slett registry-nøkkel <resource>%1\%2</resource>.</para>

[ctx: @info]
en: Could not delete the registry key <resource>%1\%2</resource>
nb: Klarte ikke slette registry-nøkkel <resource>%1\%2</resource>

[ctx: @title]
en: Error Deleting Registry Key
nb: Feil ved sletting av registry-nøkkel

[ctx: @title]
en: UiServer Connectivity
nb: Tilkobling til UiServer

en: not reachable
nb: kan ikke nås

[ctx: @info]
en: Could not connect to UiServer: <message>%1</message>
nb: Klarte ikke koble til UiServer: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para>Check that your firewall is not set to block local connections (allow connections to <resource>localhost</resource> or <resource>127.0.0.1</resource>).</para>
nb: <para>Se etter at brannmuren til ikke blokkerer lokale tilkoblinger (tillat tilkobling til <resource>localhost</resource> eller <resource>127.0.0.1</resource>).</para>

en: multiple instances
nb: flere instanser

[ctx: @info]
en: It seems another <application>Kleopatra</application> is running (with process-id %1)
nb: Det ser ut til at en annen <application>Kleopatra</application> kjører (med prosess-id %1)

[ctx: @info]
en: Quit any other running instances of <application>Kleopatra</application>.
nb: Avslutt alle andre instanser av <application>Kleopatra</application> som kjører.

en: Authentication
nb: Autentisering

en: No option name given
nb: Ikke oppgitt noe opsjonsnavn

en: Parse error
nb: Tolkingsfeil

en: Parse error: numeric session id too large
nb: Tolkingsfeil: numerisk økt-identifikasjon er for stor

en: CAPABILITIES does not take arguments
nb: CAPABILITIES tar ikke argumenter

en: Unknown value for WHAT
nb: Ukjent verdi for WHAT

en: START_KEYMANAGER does not take arguments
nb: START_KEYMANAGER tar ikke argumenter

en: START_CONFDIALOG does not take arguments
nb: START_CONFDIALOG tar ikke argumenter

en: Message #%1
nb: Melding nr.%1

en: Empty file path
nb: Tom filsti

en: Only absolute file paths are allowed
nb: Bare absolutte filstier er tillatt

en: Only files are allowed in INPUT/OUTPUT FILE
nb: Bare filer er tillatt i INPUT/OUTPUT FILE

en: unknown exception caught
nb: ukjent unntak oppfanget

en: Cannot mix --info with non-info SENDER or RECIPIENT
nb: Kan ikke blande --info med SENDER eller RECIPIENT uten info

en: Argument is not a valid RFC-2822 mailbox
nb: Argumentet er ikke en gyldig RFC-2822 postkasse

en: Garbage after valid RFC-2822 mailbox detected
nb: Søppel funnet etter gyldig RFC-2822-postkasse

en: Caught unexpected exception: %1
nb: Oppfanget uventet unntak: %1

en: Caught unknown exception - please report this error to the developers.
nb: Oppfanget uventet unntak ‒ vennligst meld fra til utviklerne om denne feilen.

en: Cannot send "%1" status
nb: Kan ikke sende status «%1»

en: Cannot send data
nb: Kan ikke sende data

en: Cannot flush data
nb: Kan ikke rense vekk data

en: Required --mode option missing
nb: Mangler nødvendig valg --mode

en: invalid mode: "%1"
nb: ugyldig mode: «%1»

en: Required --protocol option missing
nb: Mangler nødvendig valg --protocol

en: --protocol is not allowed here
nb: --protocol er ikke tillatt her

en: invalid protocol "%1"
nb: ugyldig protokoll «%1»

en: At least one FILE must be present
nb: Minst én FILE må være til stede

en: Cannot use non-info SENDER
nb: Kan ikke bruke SENDER uten info

en: Cannot use non-info RECIPIENT
nb: Kan ikke bruke RECIPIENT uten info

en: FILES present
nb: FILES er til stede

en: At least one INPUT needs to be provided
nb: Minst én INPUT må oppgis

en: INPUT/SENDER --info count mismatch
nb: Antall INPUT/SENDER --info stemmer ikke

en: INPUT/MESSAGE count mismatch
nb: Antall INPUT/MESSAGE stemmer ikke

en: MESSAGE can only be given for detached signature verification
nb: MESSAGE kan bare oppgis for verifisering av frakoblet signatur

en: INPUT/OUTPUT count mismatch
nb: Antall INPUT/OUTPUT stemmer ikke

en: Cannot use OUTPUT and MESSAGE simultaneously
nb: Kan ikke bruke OUTPUT og MESSAGE samtidig

en: No backend support for OpenPGP
nb: Mangler motor-støtte for OpenPGP

en: No backend support for S/MIME
nb: Mangler motor-støtte for S/MIME

en: Cannot use SENDER
nb: Kan ikke bruke SENDER

en: Cannot use RECIPIENT
nb: Kan ikke bruke RECIPIENT

en: INPUT present
nb: INPUT er til stede

en: MESSAGE present
nb: MESSAGE er til stede

en: OUTPUT present
nb: OUTPUT er til stede

en: DECRYPT/VERIFY_FILES cannot use directories as input
nb: DECRYPT/VERIFY_FILES kan ikke bruke mapper som inndata

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1
nb: Fanget opp uventet avvik i SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined
nb: Fanget opp uventet avvik i SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined

en: SENDER may not be given prior to ENCRYPT, except with --info
nb: SENDER kan ikke gis før ENCRYPT, unntatt med --info

en: At least one INPUT must be present
nb: Minst én INPUT må være til stede

en: At least one OUTPUT must be present
nb: Minst én OUTPUT må være til stede

en: MESSAGE command is not allowed before ENCRYPT
nb: MESSAGE-kommandoen er ikke tillatt før ENCRYPT

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT
nb: Oppgitt protokoll er i konflikt med protokollen som er bestemt av PREP_ENCRYPT

en: New recipients added after PREP_ENCRYPT command
nb: Nye adressater er lagt til etter PREP_ENCRYPT-kommandoen

en: New senders added after PREP_ENCRYPT command
nb: Nye avsendere er lagt til etter PREP_ENCRYPT-kommandoen

en: No recipients given, or only with --info
nb: Ingen adressater angitt, eller bare med --info

en: Caught unexpected exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
nb: Fanget opp uventet avvik i EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
nb: Fanget opp uventet avvik i EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_ENCRYPT
nb: INPUT/OUTPUT/MESSAGE kan bare gis etter PREP_ENCRYPT

en: PREP_ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
nb: PREP_ENCRYPT er en kommando som brukes i e-postmodus, det ser ut til at forbindelsen er i filbehandler-modus

en: SENDER may not be given prior to PREP_ENCRYPT, except with --info
nb: SENDER kan ikke gis før PREP_ENCRYPT, unntatt med --info

en: Caught unexpected exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
nb: Fanget opp uventet avvik i PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
nb: Fanget opp uventet avvik i PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_SIGN
nb: INPUT/OUTPUT/MESSAGE kan bare gis etter PREP_SIGN

en: PREP_SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
nb: PREP_SIGN er en kommando for e-postmodus, tilkoblingen ser ut til å være i filbehandlermodus

en: No SENDER given
nb: Ingen SENDER gitt

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT in this session
nb: Oppgitt protokoll er i konflikt med protokollen som er bestemt av PREP_ENCRYPT i denne økta

en: Caught unexpected exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
nb: Fanget opp uventet avvik i PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved
nb: Fanget opp uventet avvik i PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unexpected exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1
nb: Fanget opp uventet avvik i SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1

en: Caught unknown exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted
nb: Fanget opp uventet avvik i SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted

en: SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
nb: SIGN er en kommando for e-postmodus, tilkoblingen ser ut til å være i filbehandlermodus

en: RECIPIENT may not be given prior to SIGN, except with --info
nb: RECIPIENT kan ikke gis før SIGN, unntatt med --info

en: MESSAGE command is not allowed before SIGN
nb: MESSAGE-kommandoen er ikke tillatt før SIGN

en: No senders given, or only with --info
nb: Ingen sendere angitt, eller bare med --info

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
nb: Fanget opp uventet avvik i SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved
nb: Fanget opp uventet avvik i SignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: %1 is a filemanager mode command, connection seems to be in email mode (%2 present)
nb: %1 er en kommando for filbehandlermodus, tilkoblingen ser ut til å være i e-postmodus (%2 til stede)

en: Could not determine the GnuPG home directory. Consider setting the GNUPGHOME environment variable.
nb: Kan ikke bestemme hjemmemappe for GnuPG. Tenk på å stille inn miljøvariablen GNUPGHOME.

en: Cannot determine the GnuPG home directory: %1 exists but is not a directory.
nb: Kan ikke bestemme hjemmemappe for GnuPG: %1 finnes men er ikke en mappe.

en: Could not create GnuPG home directory %1: %2
nb: Klarte ikke opprette hjemmemappe for GnuPG %1: %2

en: Detected another running gnupg UI server listening at %1.
nb: Det ble funnet en annen gnupg UI-tjener som lytter på %1.

en: Could not create socket: %1
nb: Klarte ikke lage sokkel: %1

en: Could not bind to socket: %1
nb: Klarte ikke binde til sokkel: %1

en: Could not get socket nonce: %1
nb: Klarte ikke hente engangstall for sokkel: %1

en: Could not listen to socket: %1
nb: Klarte ikke lytte til sokkel: %1

en: Could not pass socket to Qt: %1. This should not happen, please report this bug.
nb: Klarte ikke sende over sokkel til Qt: %1. Dette skulle ikke hende, vær så snill å melde inn denne feilen.

en: Error in archive definition %1: %2
nb: Feil i arkivdefinisjon %1: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
nb: Kan ikke bruke både %f og | i «%1»

en: Quoting error in '%1' entry
nb: Siteringsfeil i oppføringen «%1»

en: '%1' too complex (would need shell)
nb: «%1» er for komplisert (ville trenge et skall)

en: '%1' entry is empty/missing
nb: «%1»-oppføring er tom/mangler

en: '%1' empty or not found
nb: «%1» er tom eller ikke funnet

en: cannot use argument passing on standard input for unpack-command
nb: kan ikke bruke et argument sendt på standard-inn for unpack-kommandoen

en: Cannot find common base directory for these files:
    %1
nb: Kan ikke finne felles grunnmappe for disse filene:
    %1

en: Caught unknown exception in group %1
nb: Fanget opp ukjent avvik i gruppe %1

en: Certificate Import
nb: Sertifikatimport

en: Encrypt...
nb: Krypter …

en: S/MIME-Sign...
nb: S/MIME-signer …

en: OpenPGP-Sign...
nb: OpenPGP-signer …

en: Could not open FD %1 for reading
nb: Klarte ikke åpne FD %1 for lesing

en: Could not open file "%1" for reading
nb: Klarte ikke åpne fila «%1» for lesing

en: File "%1" is already open, but not for reading
nb: Fila «%1» er allerede åpen, men ikke for lesing

en: Command not specified
nb: Ingen kommando oppgitt

en: Could not start %1 process: %2
nb: Klarte ikke starte %1-prosessen: %2

en: Failed to write input to %1 process: %2
nb: Klarte ikke skrive inndata til %1-prosessen: %2

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file1 ..."]
en: Output of %1 ...
nb: Utdata fra %1 …

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file"]
en: Output of %1
nb: Utdata fra %1

en: Error while running %1:
    %2
nb: Feil under kjøring av %1:
    %2

en: Could not open clipboard for reading
nb: Klarte ikke åpne utklippstavla for lesing

en: Clipboard contents
nb: Innhold i utklippstavla

en: FindBuffer contents
nb: Innhold i finn-buffer

en: Current selection
nb: Nåværende utvalg

en: No input device
nb: Ingen inndataenhet

en: Log Error: Could not open log file "%1" for writing.
nb: Loggfeil: Klarte ikke åpne loggfila «%1» for skriving

en: No output device
nb: Ingen ut-enhet

en: Could not open FD %1 for writing
nb: Kunne ikke åpne FD %1 for skriving

en: Could not create temporary file for output "%1"
nb: Klarte ikke opprette midlertidig fil for utdata «%1»

en: Overwriting declined
nb: Overskriving nektet

en: Could not remove file "%1" for overwriting.
nb: Klarte ikke fjerne fila «%1» for overskriving.

en: Could not rename file "%1" to "%2"
nb: Klarte ikke endre navn på fila «%1» til «%2»

[ctx: e.g. "Input to tar xf - file1 ..."]
en: Input to %1 ...
nb: Inndata til %1 …

[ctx: e.g. "Input to tar xf - file"]
en: Input to %1
nb: Inndata til %1

en: Could not write to clipboard
nb: Klarte ikke skrive til utklippstavla

en: Find buffer
nb: Finn buffer

en: Selection
nb: Valg

en: Could not find clipboard
nb: Klarte ikke finne utklippstavla

en: Cannot remove directory %1
nb: Kan ikke fjerne mappe %1

en: Cannot remove file %1: %2
nb: Kan ikke fjerne fila %1: %2

en: Loading certificate cache...
nb: Laster sertifikathurtiglager …

en: Export...
nb: Eksporter …

en: Create Checksum Files...
nb: Opprett sjekksum-filer …

en: Verify Checksum Files...
nb: Verifiser sjekksumfiler …

en: Redisplay
nb: Vis på nytt

en: Stop Operation
nb: Stopp operasjon

en: Details
nb: Detaljer

en: Delete
nb: Slett

en: Certify...
nb: Sertifiser …

en: Change Passphrase...
nb: Endre pass-setning …

en: Refresh OpenPGP Certificates
nb: Frisk opp OpenPGP-sertifikater

en: Trust Root Certificate
nb: Stol på rot-sertifikat

en: Distrust Root Certificate
nb: Ikke stol på rot-sertifikat

en: Technical Details
nb: Tekniske detaljer

en: Clear CRL Cache
nb: Tøm CRL-mellomlager

en: Dump CRL Cache
nb: Dump CRL-mellomlager

en: Import CRL From File...
nb: Importer CRL fra fil …

en: Serial number:
nb: Serienummer:

en: Actions:
nb: Handlinger:

en: Error
nb: Feil

en: Revert
nb: Tilbakestill

en: Recipients
nb: Mottakere

en: Importing...
nb: Importerer …

en: New name:
nb: Nytt navn:

en: Search...
nb: Søk …

en: Search...<%1>
nb: Søk … <%1>

en: Rename Tab
nb: Endre navn på fanen

en: New tab title:
nb: Ny fanetittel:

en: New Tab
nb: Ny fane

en: Open a new tab
nb: Åpne en ny fane

en: Rename Tab...
nb: Endre navn på fane …

en: Rename this tab
nb: Endre navn på fanen

en: Duplicate Tab
nb: Dupliser fane

en: Duplicate this tab
nb: Dupliser denne fanen

en: Close Tab
nb: Lukk fane

en: Close this tab
nb: Lukk denne fanen

en: Move Tab Left
nb: Flytt faner til venstre

en: Move Tab Right
nb: Flytt fanen mot høyre

en: Hierarchical Certificate List
nb: Hierarkisk sertifikatliste

en: Expand All
nb: Fold ut alle

en: Collapse All
nb: Fold sammen alle
