kwatchgnupg - en to nb translation catalogue (32 entries)

en: Original Author
nb: Originalutvikler

en: GnuPG log viewer
nb: Loggviser for GnuPG

en: (c) 2004 Klarälvdalens Datakonsult AB
nb: © 2004 Klarälvdalens Datakonsult AB

en: &Executable:
nb: &Kjørbar:

en: &Socket:
nb: &Sokkel:

en: None
nb: Ingen

en: Basic
nb: Enkel

en: Advanced
nb: Avansert

en: Expert
nb: Ekspert

en: Default &log level:
nb: Standard &loggnivå:

en: Log Window
nb: Loggvindu

[ctx: history size spinbox suffix]
en:  line |  lines
nb[0]:  linje
nb[1]:  linjer

en: unlimited
nb: ubegrenset

en: &History size:
nb: &Historiestørrelse:

en: Set &Unlimited
nb: Angi &ubegrenset

en: Enable &word wrapping
nb: Slå &på orddeling

en: [%1] Log cleared
nb: [%1] logg tømt

en: C&lear History
nb: N&ullstill historien

en: [%1] Log stopped
nb: [%1] Loggføring stoppet

en: The watchgnupg logging process could not be started.
    Please install watchgnupg somewhere in your $PATH.
    This log window is unable to display any useful information.
nb: Loggføringsprosess i watchgnupg kunne ikke startes.
    Installer watchgnupg et eller annet sted i din «$PATH».
    Dette loggvinduet kan ikke vise noe brukbar informasjon.

en: [%1] Log started
nb: [%1] Loggføring startet

en: There are no components available that support logging.
nb: Det er ingen komponenter tilgjengelig som støtter loggføring.

en: The watchgnupg logging process died.
    Do you want to try to restart it?
nb: Loggføringsprosessen for watchgnupg døde.
    Vil du prøve å starte på den på nytt?

en: Try Restart
nb: Prøv omstart

en: Do Not Try
nb: Ikke prøv

en: ====== Restarting logging process =====
nb: ==== Starter loggføringsprosessen på nytt ===

en: The watchgnupg logging process is not running.
    This log window is unable to display any useful information.
nb: Loggføringsprosessen for watchgnupg kjører ikke.
    Dette loggvinduet kan ikke vise noe brukbar informasjon.

en: Save Log to File
nb: Lagre logg til fil

en: Could not save file %1: %2
nb: Klarte ikke lagre fila %1: %2

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: KWatchGnuPG Log Viewer
nb: Loggviser for KWatchGnuPG
