kleopatra - en to nds translation catalogue (741 entries)

en: Current Maintainer
nds: Pleger

en: Former Maintainer
nds: Verleden Pleger

en: Original Author
nds: Orginaalautor

en: Backend configuration framework, KIO integration
nds: Rahmenwark för Hölperprogramm-Instellen, Integreren na KIO

en: Key-state dependent colors and fonts in the certificates list
nds: Slöteltostand-Klören un -Schriftoorden binnen de Zertifikatenlist

en: Artwork
nds: Billerwark

en: Resident gpgme/win wrangler, UI Server commands and dialogs
nds: Opsternaatsch GPGME-för-Win-Gnaddelkopp, Böversiet-Serverbefehlen un -Dialogen

en: DN display ordering support, infrastructure
nds: Ünnerstütten för ornt Dorstellen vun DNs, Infrastruktuur

en: Certificate Manager and Unified Crypto GUI
nds: Zertifikatenpleger un liekmaakt Verslötel-Böversiet

en: Certification Not Possible
nds: Beglöven nich mööglich

en: <p>An error occurred while trying to change the passphrase for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
nds: <p>Dat geev en Fehler bi't Ännern vun den Slötelsatz för <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: Passphrase Change Error
nds: Fehler bi't Ännern vun den Slötelsatz

en: Passphrase changed successfully.
nds: Slötelsatz mit Spood ännert.

en: Passphrase Change Succeeded
nds: Slötelsatz mit Spood ännert

en: Failed to update the trust database:
    %1
nds: Totroen-Datenbank lett sik nich opfrischen:
    %1

en: Root Trust Update Failed
nds: Wörtelzertifikaat-Totroen lett sik nich opfrischen.

en: Cannot open existing file "%1" for reading: %2
nds: Vörhannen Datei "%1" lett sik nich lesen: %2

en: Cannot open file "%1" for reading and writing: %2
nds: Datei "%1" lett sik nich lesen un ok nich schrieven: %2

en: Cannot set restrictive permissions on file %1: %2
nds: Verlöven vun Datei "%1" laat sik nich ingrenzen: %2

en: Failed to move file %1 to its final destination, %2: %3
nds: Datei %1 lett sik nich na Teelsteed %2 verschuven: %3

en: Could not find gpgconf executable
nds: Utföhrbore Programm "gpgconf" lett sik nich finnen.

en: "gpgconf --reload gpg-agent" failed: %1
nds: "gpgconf --reload gpg-agent" fehlslaan: %1

en: An error occurred: %1
nds: Dat geev en Fehler: %1

en: Create Checksum Files Error
nds: Fehler bi't Opstellen vun Pröövsumm-Dateien

en: Select One or More Files to Create Checksums For
nds: Een oder mehr Dateien utsöken, för de Du Pröövsummen opstellen wullt.

en: Verify Checksum Files Error
nds: Fehler bi't Pröven vun Pröövsumm-Dateien

en: Select One or More Checksum Files
nds: Een oder mehr Pröövsumm-Dateien utsöken

en: The DirMngr process that tried to clear the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of %1 for details.
nds: De Perzess "DirMngr" för't Leddigmaken vun den ZTL-Twischenspieker hett sik vör Tiet utmaakt, dat geev en nich verwacht Fehler.Kiek Di de Utgaav vun "%1" an, wenn Du de Enkelheiten weten wullt.

en: An error occurred while trying to clear the CRL cache. The output from %1 was:
    %2
nds: Dat geev en Fehler bi't Leddigmaken vun den ZTL-Twischenspieker. De Utgaav vun "%1" weer:
    %2

en: CRL cache cleared successfully.
nds: Wohrte Torüchrooplisten wegdaan.

en: Certificate Details
nds: Zertifikaatdetails

[ctx: @info]
en: <para>Successfully wrote request to <filename>%1</filename>.</para><para>You should now send the request to the Certification Authority (CA).</para>
nds: <para>Anfraag mit Spood as <filename>%1</filename> sekert.</para><para>Stüer nu man dat Zertifikaat de Zertifikaatautoriteet (ZA) to.</para>

[ctx: @title]
en: Request Saved
nds: Anfraag sekert

[ctx: @title]
en: Save Request
nds: Anfraag sekern

en: PKCS#10 Requests (*.p10)
nds: PKCS-Nr.10-Anfragen (*.p10)

[ctx: @title]
en: Error Saving Request
nds: Fehler bi't Sekern vun de Anfraag

en: The clipboard does not appear to contain a signature or encrypted text.
nds: As't lett bargt de Twischenaflaag keen Ünnerschrift oder verslötelt Text.

en: Decrypt/Verify Clipboard Error
nds: Fehler bi't Opslöteln/Pröven vun de Twischenaflaag

en: Decrypt/Verify Files Error
nds: Fehler bi't Opslöteln/Pröven vun Dateien

en: Select One or More Files to Decrypt and/or Verify
nds: Een oder mehr Dateien för't Opslöteln un/oder Pröven utsöken

[ctx: @title:window]
en: Delete Certificates
nds: Zertifikaten wegdoon

en: Neither the OpenPGP nor the CMS backends support certificate deletion.
    Check your installation.
nds: De Hülpprogrammen för OpenPGP un CMS (Verslötelt-Narichten-Syntax) ünnerstütt dat Wegdoon vun Zertifikaten nich.
    Prööv bitte Dien Installatschoon.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected CMS certificates will be deleted.
nds: Dat OpenPGP-Hülpprogramm ünnerstütt dat Wegdoon vun Zertifikaten nich.
    Prööv bitte Dien Installatschoon.
    Bloots de utsöchten CMS-Zertifikaten warrt wegdaan.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
nds: Dat OpenPGP-Hülpprogramm ünnerstütt dat Wegdoon vun Zertifikaten nich.
    Prööv bitte Dien Installatschoon.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected OpenPGP certificates will be deleted.
nds: Dat CMS-Hülpprogramm ünnerstütt dat Wegdoon vun Zertifikaten nich.
    Prööv bitte Dien Installatschoon.
    Bloots de utsöchten OpenPGP-Zertifikaten warrt wegdaan.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
nds: Dat CMS-Hülpprogramm ünnerstütt dat Wegdoon vun Zertifikaten nich.
    Prööv bitte Dien Installatschoon.

en: Certificate Deletion Failed
nds: Wegdoon vun Zertifikaten fehlslaan

en: Certificate Deletion Problem
nds: Problem bi't Wegdoon vun Zertifikaten

en: OpenPGP backend: %1
nds: OpenPGP-Hülpprogramm: %1

en: CMS backend: %1
nds: CMS-Hülpprogramm: %1

en: <qt><p>An error occurred while trying to delete the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
nds: <qt><p>Dat geev en Fehler bi't Wegdoon vun dat Zertifikaat:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @action:button Update the log text widget]
en: &Update
nds: &Opfrischen

en: Unable to start process gpgsm. Please check your installation.
nds: De Perzess "gpgsm" lett sik nich opropen. Prööv bitte Dien Installatschoon.

en: Dump Certificate Error
nds: Fehler bi de Zertifikaat-Utgaav

en: The GpgSM process that tried to dump the certificate ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --dump-cert %1 for details.
nds: De Perzess "GpgSM", de dat Zertifikaat utgeven schull, hett sik vör Tiet utmaakt, dat geev en nich verwacht Fehler. Kiek bitte de Utgaav vun "gpgsm --dump-cert %1" an, wenn Du de Enkelheiten weten wullt.

en: An error occurred while trying to dump the certificate. The output from GpgSM was:
    %1
nds: Dat geev en Fehler bi't Utgeven vun't Zertifikaat. De Utgaav vun GpgSM weer:
    %1

en: Dump CRL Cache Error
nds: Fehler bi't Utgeven vun den ZTL-Twischenspieker

en: The GpgSM process that tried to dump the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr listcrls for details.
nds: De Perzess "GpgSM", de den ZTL-Twischenspieker utgeven schull, hett sik vör Tiet utmaakt, dat geev en nich verwacht Fehler. Kiek bitte de Utgaav vun "gpgsm --call-dirmngr listcrls" an, wenn Du de Enkelheiten weten wullt.

en: An error occurred while trying to dump the CRL cache. The output from GpgSM was:
    %1
nds: Dat geev en Fehler bi't Utgeven vun den ZTL-Twischenspieker. De Utgaav vun GpgSM weer:
    %1

en: Encrypt Clipboard Error
nds: Fehler bi't Verslöteln vun de Twischenaflaag

en: OpenPGP Certificates
nds: OpenPGP-Zertifikaten

en: S/MIME Certificates
nds: S/MIME-Zertifikaten

en: Exporting certificates...
nds: Zertifikaten warrt exporteert...

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
nds: <qt><p>Bi't Exporteren vun dat Zertifikaat geev dat en Fehler:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: Certificate Export Failed
nds: Zertifikaatexport fehlslaan

en: Could not write to file %1.
nds: Datei "%1" lett sik nich schrieven.

[ctx: @info]
en: <para>No OpenPGP directory services have been configured.</para><para>Since none is configured, <application>Kleopatra</application> will use <resource>keys.gnupg.net</resource> as the server to export to.</para><para>You can configure OpenPGP directory servers in <application>Kleopatra</application>'s configuration dialog.</para><para>Do you want to continue with <resource>keys.gnupg.net</resource> as the server to export to?</para>
nds: <para>Du hest keen OpenPGP-Vertekendeensten instellt.</para><para>Dorüm bruukt <application>Kleopatra</application> <resource>keys.gnupg.net</resource> as Standard-Exportserver.</para><para>Du kannst OpenPGP-Vertekenservers binnen Kleopatra sien Instellendialoog fastleggen.</para><para>Wullt Du mit <resource>keys.gnupg.net</resource> as Standard-Exportserver wiedermaken?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export
nds: OpenPGP-Zertifikaten exporteren

[ctx: @info]
en: <para>When OpenPGP certificates have been exported to a public directory server, it is nearly impossible to remove them again.</para><para>Before exporting your certificate to a public directory server, make sure that you have created a revocation certificate so you can revoke the certificate if needed later.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
nds: <para>Sünd OpenPGP-Zertifikaten eerst maal na en apen Vertekenserver exporteert, is dat meist nich mööglich, dat Een se wedder wegmaakt.</para><para>Ehr Du Dien Zertifikaat na en apen Vertekenserver exporteerst, beseker bitte, Du hest en Torüchroop-Zertifikaat opstellt - denn kannst Du dat Zertifikaat later torüchropen, wenn dat noot deit.</para><para>Wullt Du redig wiedermaken?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Error
nds: Fehler bi't Exporteren vun OpenPGP-Zertifikaten

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Finished
nds: Exporteren vun OpenPGP-Zertifikaten afslaten

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to export OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nds: <para>De Perzess GPG, de de OpenPGP-Zertifikaten exporteren schull, hett sik vör Tiet utmaakt, dat geev en nich verwacht Fehler.</para><para>Kiek bitte de Utgaav vun <icode>%1</icode> an, wenn Du de Enkelheiten weten wullt.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output from <command>%1</command> was: <message>%2</message></para>
nds: <para>Dat geev en Fehler bi't Exporteren vun OpenPGP-Zertifikaten.</para> <para>De Utgaav vun <command>%1</command> weer: <message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates exported successfully.
nds: OpenPGP-Zertifikaten mit Spood exporteert.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to export the secret key.</para> <para>The output from <command>%1</command> was: <message>%2</message></para>
nds: <para>Dat geev en Fehler bi't Exporteren vun den Privaatslötel.</para> <para>De Utgaav vun <command>%1</command> weer: <message>%2</message></para>

en: Secret Key Files
nds: Privaatslötel-Dateien

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Export Error
nds: Fehler bi't Exporteren vun en Privaatslötel

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Export Finished
nds: Privaatslötelexport afslaten

[ctx: @info]
en: <para>The GPG or GpgSM process that tried to export the secret key ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nds: <para>De Perzess "GPG" oder "GpgSM", de den Privaatslötel exporteren schull, hett sik vör Tiet utmaakt, dat geev en nich verwacht Fehler.</para><para>Kiek Di bitte de Utgaav vun <icode>%1</icode> an, wenn Du de Enkelheiten weten wullt.</para>

[ctx: @info]
en: Secret key successfully exported.
nds: Privaatslötel mit Spood exporteert.

en: Unable to start process %1. Please check your installation.
nds: De Perzess "%1" lett sik nich starten. Prööv bitte Dien Installatschoon.

en: Starting %1...
nds: %1 warrt start...

en: Process finished
nds: Perzess afslaten

en: Clipboard contents do not look like a certificate.
nds: De Twischenaflaag ehr Inholt lett nich as en Zertifikaat.

en: Certificate Import Failed
nds: Importeren vun dat Zertifikaat fehlslaan

en: Could not determine certificate type of clipboard contents.
nds: Zertifikaattyp vun de Twischenaflaag ehr Inholt lett sik nich fastslaan.

en: Clipboard
nds: Twischenaflaag

en: Could not open file %1 for reading: %2
nds: Datei "%1" lett sik nich lesen: %2

en: Certificates
nds: Zertifikaten

en: Any files
nds: All Dateien

en: Select Certificate File
nds: Zertifikaatdatei utsöken

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported Certificates from %1
nds: Vun %1 importeert Zertifikaten

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported certificates from these sources:<br/>%1
nds: Importeert Zertifikaten vun:<br/>%1

[ctx: @title:tab]
en: Imported Certificates
nds: Importeert Zertifikaten

en: Total number processed:
nds: Verarbeidt (tosamen):

en: Imported:
nds: Importeert:

en: New signatures:
nds: Nieg Ünnerschriften:

en: New user IDs:
nds: Nieg Bruker-IDs:

en: Certificates without user IDs:
nds: Zertifikaten ahn Bruker-IDs:

en: New subkeys:
nds: Nieg Ünnerslötels:

en: Newly revoked:
nds: Nieg torüchropen:

en: Not imported:
nds: Nich importeert:

en: Unchanged:
nds: Nich ännert:

en: Secret keys processed:
nds: Verarbeidt Privaatslötels:

en: Secret keys imported:
nds: Importeert Privaatslötels:

en: Secret keys <em>not</em> imported:
nds: <em>Nich</em> importeert Privaatslötels:

en: Secret keys unchanged:
nds: Nich ännert Privaatslötels:

en: No imports (should not happen, please report a bug).
nds: Nix importeert (schull nich vörkamen, bitte en Fehlerbericht loosstüern).

en: Import
nds: Importeren

en: Certificate Import Result
nds: Resultaten för den Zertifikaatimport

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
nds: <qt><p>Bi't Importeren vun't Zertifikaat geev dat en Fehler:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
nds: <qt><p>Bi't Importeren vun dat Zertifikaat %1 geev dat en Fehler:</p><p><b>%2</b></p></qt>

en: The type of this certificate (%1) is not supported by this Kleopatra installation.
nds: Disse Kleopatra-Installatschoon ünnerstütt dit Zertifikaat (%1) sien Typ nich.

en: Select CRL File to Import
nds: Torüchrooplist utsöken, de Du importeren wullt

en: Unable to start process dirmngr. Please check your installation.
nds: De Perzess "dirmngr" lett sik nich starten. Prööv bitte Dien Installatschoon.

en: Clear CRL Cache Error
nds: Fehler bi't Leddigmaken vun den ZTL-Twischenspieker

en: The GpgSM process that tried to import the CRL file ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr loadcrl <filename> for details.
nds: De Perzess „GpgSM“, de de Torüchrooplist-Datei importeren schull, hett sik vör Tiet utmaakt, dat geev en nich verwacht Fehler. Kiek bitte de Utgaav vun „gpgsm --call-dirmngr loadcrl <Dateinaam>“ an, wenn Du Enkelheiten weten wullt.

en: Import CRL Error
nds: Fehler bi ZTL-Import

en: An error occurred while trying to import the CRL file. The output from gpgsm was:
    %1
nds: Dat geev en Fehler bi't Importeren vun de ZTL-Datei. De Utgaav vun "gpgsm" weer:
    %1

en: CRL file imported successfully.
nds: Torüchrooplist-Datei importeert.

en: Import CRL Finished
nds: ZTL-Import afslaten

[ctx: @info]
en: <para>The GPG or GpgSM process that tried to learn the smart card ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nds: <para>De Perzess "GPG" oder "GpgSM", de de SmartKoort inlesen schull, hett sik vör Tiet utmaakt, dat geev en nich verwacht Fehler.</para><para>Kiek Di bitte de Utgaav vun <icode>%1</icode> an, wenn Du de Enkelheiten weten wullt.</para>

en: Show Details
nds: Enkelheiten wiesen

[ctx: @info]
en: Failed to search on certificate server. The error returned was:
    %1
nds: Dat Söken op den Zertifikatenserver is fehlslaan. De torüchgeven Fehler is:
    %1

[ctx: @info]
en: <para>The query result has been truncated.</para><para>Either the local or a remote limit on the maximum number of returned hits has been exceeded.</para><para>You can try to increase the local limit in the configuration dialog, but if one of the configured servers is the limiting factor, you have to refine your search.</para>
nds: <para>Dat Resultaat vun de Anfraag wöör afsneden.</para><para>De Tall vun Drepers weer grötter as Dien lokale oder en feern Grenz för de Drepertall.</para><para>Du kannst dat versöken un settst de lokale Grenz rop, man wenn een vun de instellten Servers dat Resultaat afsneden hett, muttst Du Dien Söök topassen. </para>

[ctx: @title]
en: Result Truncated
nds: Resultaat afsneden

[ctx: @info]
en: <para>You do not have any directory servers configured.</para><para>You need to configure at least one directory server to search on one.</para><para>You can configure directory servers here: <interface>Settings->Configure Kleopatra</interface>.</para>
nds: <para>Du hest nich een Vertekenservers inricht.</para><para>Du muttst tominnst een Vertekenserver inrichten, wenn Du op een söken wullt.</para><para>Du kannst Vertekenservers binnen <interface>Instellen -> Kleopatra instellen</interface> inrichten.</para>

[ctx: @title]
en: No Directory Servers Configured
nds: Keen Vertekenservers inricht

[ctx: @title:window]
en: Error
nds: Fehler

[ctx: @info]
en: <para>No OpenPGP directory services have been configured.</para><para>If not all of the certificates carry the name of their preferred certificate server (few do), a fallback server is needed to fetch from.</para><para>Since none is configured, <application>Kleopatra</application> will use <resource>keys.gnupg.net</resource> as the fallback.</para><para>You can configure OpenPGP directory servers in Kleopatra's configuration dialog.</para><para>Do you want to continue with <resource>keys.gnupg.net</resource> as fallback server?</para>
nds: <para>Du hest keen OpenPGP-Vertekendeensten instellt.</para><para>Bargt nich all Zertifikaten en vörtrocken Zertifikaatserver (dat doot bloots wenige), deit för't Halen en Standardserver noot.</para><para>Wiel Du keen fastleggt hest, bruukt <application>Kleopatra</application> <resource>keys.gnupg.net</resource> as Standardserver.</para><para>Du kannst OpenPGP-Vertekenservers binnen Kleopatra sien Instellendialoog fastleggen.</para><para>Wullt Du mit <resource>keys.gnupg.net</resource> as Standardserver wiedermaken?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh
nds: OpenPGP-Zertifikaten opfrischen

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing OpenPGP certificates implies downloading all certificates anew, to check if any of them have been revoked in the meantime.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
nds: <para>Dat Opfrischen vun OpenPGP-Zertifikaten bedüüdt, se warrt all nochmaal daallaadt un denn ankeken, wat nich een in de Twischentiet torüchropen wöör.</para><para>Dat kann Dien egen Nettwark-Verbinnen un de vun anner Lüüd ok heel un deel utlasten un mag en Stünn oder länger bruken, dat hangt vun Dien Nettwark-Verbinnen af, un vun de Tall vun Zertifikaten, de pröövt warrn mööt.</para><para>Wullt Du redig wiedermaken?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Error
nds: Fehler bi't Opfrischen vun OpenPGP-Zertifikaten

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Finished
nds: OpenPGP-Zertifikaten opfrischt

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to refresh OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nds: <para>De Perzess GPG, de de OpenPGP-Zertifikaten opfrischen schull, hett sik vör Tiet beendt, dat geev en nich verwacht Fehler.</para><para>Kiek bitte de Utgaav vun <icode>%1</icode> an, wenn Du de Enkelheiten weten wullt.</para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates refreshed successfully.
nds: OpenPGP-Zertifikaten mit Spood opfrischt.

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing X.509 certificates implies downloading CRLs for all certificates, even if they might otherwise still be valid.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
nds: <para>Dat Opfrischen vun de X.509-Zertifikaten bedüüdt, Du muttst all ZTLs för all Zertifikaten daalladen, ok wenn se noch gellt.</para><para>Dat kann Dien egen Nettwark-Verbinnen un de vun anner Lüüd ok heel un deel utlasten un mag en Stünn oder länger bruken, dat hangt vun Dien Nettwark-Verbinnen af, un vun de Tall vun Zertifikaten, de pröövt warrn mööt.</para><para>Wullt Du redig wiedermaken?</para>

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh
nds: X.509-Zertifikaten opfrischen

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Error
nds: Fehler bi't Opfrischen vun X.509-Zertifikaten

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Finished
nds: Opfrischen vun de X.509-Zertifikaten afslaten

[ctx: @info]
en: <para>The GpgSM process that tried to refresh X.509 certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nds: <para>De Perzess "GpgSM", de de X.509-Zertifikaten opfrischen schull, hett sik vör Tiet utmaakt, dat geev en nich verwacht Fehler.</para><para>Kiek Di bitte de Utgaav vun <icode>%1</icode> an, wenn Du de Enkelheiten weten wullt.</para>

[ctx: @info]
en: X.509 certificates refreshed successfully.
nds: X.509-Zertifikaten mit Spood opfrischt.

en: Sign Clipboard Error
nds: Fehler bi't Ünnerschrieven vun de Twischenaflaag

en: Sign/Encrypt Files Error
nds: Fehler bi't Ünnerschrieven/Verslöteln vun Dateien

en: Select One or More Files to Sign and/or Encrypt
nds: Een oder mehr Dateien för't Ünnerschrieven un/oder Verslöteln utsöken

[ctx: Key filter without user-assigned name]
en: <unnamed>
nds: <ahn Naam>

en: This parameter has been locked down by the system administrator.
nds: De Systeempleger hett dissen Parameter fastsett.

note: i18n: ectx: label, entry (AttributeOrder), group (DN)
en: DN-Attribute Order
nds: DN-Egenschappenreeg

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Certificate Categories
nds: Zertifikaat-Kategorien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, iconButton)
en: Set &Icon...
nds: &Lüttbild fastleggen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, foregroundButton)
en: Set &Text Color...
nds: &Textklöör fastleggen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundButton)
en: Set &Background Color...
nds: &Achtergrundklöör fastleggen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fontButton)
en: Set F&ont...
nds: Schrift&oort fastleggen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, italicCB)
en: Italic
nds: Kursiev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldCB)
en: Bold
nds: Fett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, strikeoutCB)
en: Strikeout
nds: Dörstreken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultLookPB)
en: Default Appearance
nds: Vörinstellt Utsehn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tooltips
nds: Kortinfos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show the following information in certificate list tooltips:
nds: Disse Informatschonen in Zertifikatenlist-Kortinfos wiesen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipValidityCheckBox)
en: Show validity
nds: Gellen wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipOwnerCheckBox)
en: Show owner information
nds: Eegner-Informatschonen wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipDetailsCheckBox)
en: Show technical details
nds: Technisch Enkelheiten wiesen

en: default
nds: Standard

en: EMail Operations
nds: Nettpost-Akschonen

en: File Operations
nds: Datei-Akschonen

en: Create OpenPGP encrypted files with ".pgp" file extensions instead of ".gpg"
nds: Dateiverwiedern ".pgp"  bi't Opstellen vun verslötelt OpenPGP-Dateien ansteed vun ".gpg" bruken

en: LDAP &timeout (minutes:seconds):
nds: &Tietgrenz för LDAP (Minuten:Sekunnen):

en: &Maximum number of items returned by query:
nds: &Hööchsttall vun Antwoortindrääg bi Anfragen:

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
nds: Disse Optschoon bruukt "dirmngr" >= 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
nds: Keen Proxy

en: (Current system setting: %1)
nds: (Aktuell Systeeminstellen: %1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB)
en: Check certificate validity every
nds: Zertifikaatgellen jümmers na

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en: hour
nds: Stünn pröven

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en:  hours
nds: Stünnen pröven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
nds: Wenn anmaakt, warrt S/MIME-Zertifikaten direktemang över't Internet mit dat Internet-Zertifikaattostandprotokoll ("Online Certificates Status Protocol", OCSP) pröövt. Giff bitte de URL vun den OCSP-Server nerrn in.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: Validate certificates online (OCSP)
nds: Zertifikaten över Internet pröven (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
nds: Internet-Zertifikaatprööv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderURLLabel)
en: OCSP responder URL:
nds: URL vun den OCSP-Server:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
nds: Giff hier de Adress vun den Server för't Pröven vun Zertifikaattostänn över Internet in (OCSP-Server). De URL fangt normalerwies mit http:// an.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderSignatureLabel)
en: OCSP responder signature:
nds: Ünnerschrift vun den OCSP-Server:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
nds: Deenst-URLs binnen Zertifikaten övergahn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KleopatraClientCopy::Gui::CertificateRequester, OCSPResponderSignature)
en: Choose here the certificate with which the OCSP server signs its replies.
nds: Söök hier dat Zertifikaat ut, mit dat de OCSP-Server sien Antern ünnerschrieven deit.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default, GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
nds: Standardwies kiekt GnuPG binnen de Datei "~./gnupg/policies.txt", wat en Zertifikaatregel verlöövt is. Is dit anmaakt, warrt de Regeln nich pröövt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
nds: Zertifikaatregeln nich pröven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
nds: Wenn anmaakt, warrt Zertifikaat-Torüchrooplisten nienich för't Pröven vun S/MIME-Zertifikaten bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
nds: ZTLs nienich bruken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: If this option is checked while a root CA certificate is being imported, you will be asked to confirm its fingerprint and to state whether or not you consider this root certificate to be trusted. A root certificate needs to be trusted before the certificates it certified become trusted, but lightly allowing trusted root certificates into your certificate store will undermine the security of the system.
nds: Is dit bi't Importeren vun en Wörtel-ZA-Zertifikaat anmaakt, muttst Du den Zertifikaat-Fingerafdruck un -Status beglöven, wenn Du em troost. Dat Beglöven deit noot, ehr em troot warrt, man troost Du ahn Bedingen meist all Zertifikaten, schaadt dat Dien Zertifikatenspieker-Sekerheit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: Allow to mark root certificates as trusted
nds: Tolaten, dat Wörtelzertifikaten as "troot" markeert warrt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP).
nds: Wenn anmaakt, warrt fehlen Rutgeverzertifikaten daallaadt, wenn nödig (gellt för beed Pröövmetoden, ZTLs un OCSP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
nds: Fehlen Rutgeverzertifikaten daalladen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: &HTTP Requests
nds: &HTTP-Anfragen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
nds: Maakt HTTP för S/MIME heel ut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
nds: Keen HTTP-Anfragen utföhren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
nds: Zertifikaten bargt normalerwies Indrääg över so nöömt ZTL-Verdeelsteden ("CRL Distribution Points") - dat sünd URLs, ünner de künnig maakt warrt, woneem sik de URL findt. De eerste Verdeelsteed-Indrag warrt bruukt. Is disse Optschoon anmaakt, warrt all Indrääg övergahn, de dat HTTP-Protokoll bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
nds: HTTP-ZTL-Verdeelsteden ut Zertifikaten övergahn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
nds: Wenn anmaakt, warrt de Weert för den HTTP-Proxy (rechterhand wiest, Weert vun de Ümgeven-Variabel "http_proxy") för all HTTP-Anfragen bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use system HTTP proxy:
nds: Systeem-HTTP-Proxyserver bruken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use this proxy for HTTP requests:
nds: Dissen Proxy för HTTP-Anfragen bruken:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customHTTPProxy)
en: <p>If no system proxy is set, or you need to use a different proxy for GpgSM, you can enter its location here.</p><p>It will be used for all HTTP requests relating to S/MIME.</p><p>The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.</p>
nds: <p>Is keen Systemproxy fastleggt, oder deit en anner Proxy för GpgSM noot, kannst Du hier de Adress</p><p>ingeven, de för all HTTP-Anfragen för S/MIME bruukt warrt.</p><p>De Schriefwies is "Reekner:Port", a.B. "mienproxy.narms.nds:3128".</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: &LDAP Requests
nds: &LDAP-Anfragen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
nds: Maakt den Bruuk vun LDAP för S/MIME heel ut.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
nds: Keen LDAP-Anfragen utföhren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first found DP entry is used.  With this option, all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
nds: Zertifikaten bargt normalerwies Indrääg över so nöömt ZTL-Verdeelsteden ("CRL Distribution Points") - dat sünd URLs, ünner de künnig maakt warrt, woneem sik de ZTL findt. De eerste Verdeelsteed-Indrag warrt bruukt. Is disse Optschoon anmaakt, warrt all Indrääg övergahn, de LDAP bruukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
nds: LDAP-ZTL-Verdeelsteden ut Zertifikaten övergahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
nds: Hööftreekner för LDAP-Anfragen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering an LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
nds: Giffst Du hier en LDAP-Server an, gaht all LDAP-Anfragen toeerst na dissen Server. Wat denn redig passeert is, disse Reekner warrt ansteed all angeven oder ok nich angeven Reekner- un Portdelen vun en LDAP-URLs bruukt, un ok, wenn de URL keen Reekner- un Portangaav bargt . Anner LDAP-Servers warrt bloots bruukt, wenn dat Tokoppeln na den "Proxy" fehlsleit.
    De Schriefwies is "Reekner" oder "Reekner:Port". Is keen Port angeven, warrt Port 389 (Standardport för LDAP) bruukt.

en: The file <b>%1</b> already exists.
    Overwrite?
nds: Dat gifft de Datei <b>%1</b> al.
    Överschrieven?

en: Overwrite Existing File?
nds: Vörhannen Datei överschrieven?

en: Overwrite All
nds: All överschrieven

[ctx: @info]
en: No checksum files have been created.
nds: Keen Pröövsummendateien opstellt.

[ctx: @info]
en: These checksum files have been successfully created:
nds: De Pröövsummendateien wöörn mit Spood opstellt.

[ctx: @info]
en: There were no errors.
nds: Dat geev keen Fehlers.

[ctx: @info]
en: The following errors were encountered:
nds: Dat geev disse Fehlers:

en: Create Checksums: input files must be either all checksum files or all files to be checksummed, not a mixture of both.
nds: Pröövsummen utreken: De Ingaavdateien mööt Pröövsummendateien wesen, oder Dateien, de ehr Pröövsummen Du utreken wullt, man keen Mengeleren vun disse twee.

en: Cancel
nds: Afbreken

en: Initializing...
nds: Torechtmaken...

[ctx: @title:window]
en: Create Checksum Progress
nds: Pröövsumm-Vörankamen opstellen

en: Error while running %1: %2
nds: Fehler bi't Utföhren vun "%1": %2

en: Failed to execute %1: %2
nds: %1 lett sik nich utföhren: %2

en: No checksum programs defined.
nds: Keen Pröövsummenprogrammen fastleggt

en: Scanning directories...
nds: Ornern warrt dörkeken...

en: Calculating total size...
nds: Heel Grött warrt utreekt...

en: Checksumming (%2) in %1
nds: Opstellen vun Pröövsumm (%2) in %1

en: Done.
nds: Fardig

en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
nds: De Status un dat Vörankamen vun de Verslötelakschoon warrt hier wiest.

en: User canceled
nds: Brukerafbrook

en: At least one input needs to be provided
nds: Du muttst tominnst een Ingaav praatstellen

en: Informative sender/signed data count mismatch
nds: Tall vun Info-Senners un ünnerschreven Daten passt nich

en: Signature/signed data count mismatch
nds: Tall vun Ünnerschriften un ünnerschreven Daten passt nich

en: Signed data can only be given for detached signature verification
nds: Ünnerschreven Daten laat sik bloots bi't Pröven vun aflööst Ünnerschriften angeven

en: Input/Output count mismatch
nds: Tall vun In- un Utgaven passt nich

en: Cannot use output and signed data simultaneously
nds: Ünnerschreven Daten un Utgaav laat sik nich tosamen bruken

en: No backend support for %1
nds: Dat Hülpprogramm ünnerstütt %1 nich

en: Cannot determine whether input data is OpenPGP or CMS
nds: Dat lett sik nich fastslaan, wat de ingeven Daten OpenPGP oder CMS sünd.

en: No usable inputs found
nds: Keen Ingaav funnen, de sik bruken lett

en: Error: Signature not verified
nds: Fehler: Ünnerschrift nich pröövt

en: Good signature
nds: Ünnerschrift gellt

en: Signature expired
nds: Ünnerschrift aflopen

en: CRL missing
nds: ZTL fehlt

en: CRL too old
nds: ZTL to oolt

en: Bad policy
nds: Leeg Regel

en: System error
nds: Systeemfehler

en: Bad signature
nds: Leeg Ünnerschrift

en: The signature is valid but the trust in the certificate's validity is only marginal.
nds: De Ünnerschrift gellt, man Du glöövst bloots deelwies, dat dit Zertifikaat gellt.

en: The signature is valid and the certificate's validity is fully trusted.
nds: De Ünnerschrift gellt, un Du glöövst ok, dat dit Zertifikaat gellt.

en: The signature is valid and the certificate's validity is ultimately trusted.
nds: De Ünnerschrift gellt, un Du glöövst ok op't Büterste, dat dit Zertifikaat gellt.

en: The signature is valid but the certificate's validity is <em>not trusted</em>.
nds: De Ünnerschrift gellt, man Du <em>glöövst nich</em>, dat dit Zertifikaat gellt.

en: The signature is valid but the certificate's validity is unknown.
nds: De Ünnerschrift gellt, man dat is nich begäng, wat dit Zertifikaat gellt.

en: The signature is valid but the certificate's validity is undefined.
nds: De Ünnerschrift gellt, man lett sik nich fastleggen, wat dit Zertifikaat gellt.

en: Unknown certificate
nds: Nich begäng Zertifikaat

en: <b>Verification canceled.</b>
nds: <b>Pröven afbraken.</b>

en: <b>Verification failed: %1.</b>
nds: <b>Pröven fehlslaan: %1</b>

en: <b>No signatures found.</b>
nds: <b>Keen Ünnerschriften funnen.</b>

en: <b>Invalid signature.</b> | <b>%1 invalid signatures.</b>
nds[0]: <b>Leeg Ünnerschrift.</b>
nds[1]: <b>%1 leeg Ünnerschriften.</b>

en: <br/><b>Warning:</b> The sender's mail address is not stored in the %1 used for signing.
nds: <br/><b>Wohrschoen:</b> Den Senner sien Nettpostadress steiht nich binnen dat %1, dat för't Ünnerschrieven bruukt warrt.

en: certificate
nds: Zertifikaat

en: <b>Valid signature.</b> | <b>%1 valid signatures.</b>
nds[0]: <b>Ünnerschrift gellt.</b>
nds[1]: <b>%1 Ünnerschriften gellt.</b>

en: <br/><b>Warning:</b> The sender's mail address is not stored in the certificates used for signing.
nds: <br/><b>Wohrschoen:</b> Den Senner sien Nettpostadress steiht nich binnen de Zertifikaten, de för't Ünnerschrieven bruukt warrt.

en: <b>Decryption canceled.</b>
nds: <b>Opslöteln afbraken.</b>

en: <b>Decryption failed: %1.</b>
nds: <b>Opslöteln fehlslaan: %1</b>

en: <b>Decryption succeeded.</b>
nds: <b>Mit Spood opslötelt.</b>

en: The signature is invalid: %1
nds: De Ünnerschrift is leeg: %1

en: Input error: %1
nds: Ingaav-Fehler: %1

en: <p>The sender's address %1 is not stored in the certificate. Stored: %2</p>
nds: <p>Den Senner sien Adress (%1) steiht nich binnen dat Zertifikaat. Stahn deit dor: %2</p>

en: One unknown recipient. | %1 unknown recipients.
nds[0]: Een nich begäng Adressaat.
nds[1]: %1 nich begäng Adressaten.

en: Recipient: | Recipients:
nds[0]: Adressaat:
nds[1]: Adressaten:

en: One unknown recipient | %1 unknown recipients
nds[0]: Een nich begäng Adressaat
nds[1]: %1 nich begäng Adressaten

en: Caught exception: %1
nds: Utnahm affungen: %1

en: Caught unknown exception
nds: Nich begäng Utnahm affungen

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature/ciphertext - maybe it is neither ciphertext nor a signature?
nds: Dat lett sik nich fastslaan, wat dit en "S/MIME"- oder "OpenPGP"-Ünnerschrift oder en verslötelt Text is. - Is dat villicht gor keen verslötelt Text oder Ünnerschrift?

en: Decrypting: %1...
nds: Bi't Opslöteln: %1...

en: Could not determine whether this was S/MIME- or OpenPGP-encrypted - maybe it is not ciphertext at all?
nds: Dat lett sik nich fastslaan, wat dit "S/MIME"- oder "OpenPGP"-Verslöteln is. - Is de Text villicht gor nich verslötelt?

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature - maybe it is not a signature at all?
nds: Dat lett sik nich fastslaan, wat dit en "S/MIME"- oder en "OpenPGP"-Ünnerschrift is. - Is dat villicht gor keen Ünnerschrift?

en: Verifying: %1...
nds: Bi to pröven: %1...

en: Verifying signature: %1...
nds: Ünnerschrift warrt pröövt: %1...

en: Call to EncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
nds: Oproop vun "EncryptEMailController::protocolAsString()" is nich eenkennig.

en: User cancel
nds: Brukerafbrook

en: Encryption canceled.
nds: Verslöteln afbraken.

en: Encryption failed: %1
nds: Verslöteln fehlslaan: %1

en: Encryption succeeded.
nds: Mit Spood verslötelt.

en: (no matching certificates found)
nds: (Keen passen Zertifikaten funnen)

en: Please select a certificate
nds: Bitte en Zertifikaat utsöken

en: (please choose between OpenPGP and S/MIME first)
nds: (Bitte söök toeerst twischen OpenPGP un S/MIME ut.)

en: &Output folder:
nds: &Utgaavorner:

en: %1: All operations completed.
nds: %1: All Akschonen afslaten.

en: All operations completed.
nds: All Akschonen afslaten.

[ctx: number, operation description]
en: Operation %1: %2
nds: Akschoon %1: %2

en: <b>Choose operations to be performed</b>
nds: <b>De Akschonen utsöken, de Du utföhren wullt</b>

en: Here you can check and, if needed, override the operations Kleopatra detected for the input given.
nds: Hier kannst Du de Akschonen, de Kleopatra för disse Ingaav fastleggt hett, pröven un dor ok wat anners för angeven, wenn't noot deit.

en: &Decrypt/Verify
nds: &Opslöteln/pröven

en: Create all output files in a single folder
nds: All Utgaavdateien binnen een Orner opstellen

en: Input file:
nds: Ingaavdatei:

en: &Input file is a detached signature
nds: &Ingaavdatei is en aflööst Ünnerschrift

en: &Signed data:
nds: Ü&nnerschreven Daten:

en: &Input file is an archive; unpack with:
nds: &Ingaavdatei is en Archiev. Utpacken mit:

en: <b>Results</b>
nds: <b>Resultaten</b>

en: <b>Objects</b>
nds: <b>Objekten</b>

en: Remove Selected
nds: Utsöchte wegmaken

en: Select File
nds: Datei utsöken

en: <i>No certificate selected</i>
nds: <i>Keen Zertifikaat utsöcht</i>

en: <b>Recipients</b>
nds: <b>Adressaten</b>

en: Add Recipient...
nds: Adressaat tofögen...

en: <b>Warning:</b> None of the selected certificates seem to be your own. You will not be able to decrypt the encrypted data again.
nds: <b>Wohrschoen:</b> As't lett is keen vun de utsöchten Zertifikaten Dien egen Zertifikaat. Sodennig warrst Du de verslötelten Daten nich wedder opslöteln könen.

en: Recipient
nds: Adressaat

[ctx: %1 == number]
en: Recipient (%1)
nds: Adressaat (%1)

en: <qt><p>Recipients predefined via GnuPG settings:</p>%1</qt>
nds: <qt><p>Binnen GnuPG vörinstellt Adressaten:</p> %1</qt>

en: Sender
nds: Senner

[ctx: The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
nds: Pröövlogbook wiesen

en: Keep open after operation completed
nds: Na't Fardigmaken apen laten

en: You need to select a signing certificate to proceed.
nds: Du muttst en Ünnerschriftzertifikaat utsöken, wenn Du wiedermaken wullt.

en: Please select an encryption certificate for recipient "%1"
nds: Legg bitte fast, wannehr dat Zertifikaat för Adressaat "%1" aflopen schall:

en: Please select a signing certificate for sender "%1"
nds: Bitte söök en Ünnerschriftzertifikaat för Senner "%1" ut.

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients/senders of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
nds: Kleopatra kann nich för all Adressaten/Senners vun de Naricht eenkennig passen Zertifikaten fastslaan.
    Bitte för elk Adressaat dat passen Zertifikaat utsöken:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for the sender of the message.
    Please select the correct certificates for the sender:
nds: Kleopatra kann för den Senner vun de Naricht keen eenkennig passen Zertifikaten fastslaan.
    Bitte dat passen Zertifikaat för den Senner utsöken:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
nds: Kleopatra kann nich för all Adressaten vun de Naricht eenkennig passen Zertifikaten fastslaan.
    Bitte för elk Adressaat dat passen Zertifikaat utsöken:

en: Please verify that correct certificates have been selected for each recipient:
nds: Bitte prööv, wat Du för elk Adressaat dat richtige Zertifikaat utsöcht hest.

en: Please verify that the correct certificate has been selected for the sender:
nds: Bitte prööv, wat Du för den Senner dat richtige Zertifikaat utsöcht hest.

en: Show all recipients
nds: All Adressaten wiesen

en: Select Signing Certificate
nds: Ünnerschriftzertifikaat utsöken

en: Select Encryption Certificate
nds: Verslötelnzertifikaat utsöken

en: Only show this dialog in case of conflicts (experimental)
nds: Bi Konflikten bloots dissen Dialoog wiesen (testwies)

en: From:
nds: Vun:

en: To:
nds: Na:

[ctx: @info]
en: <para>Archiving in combination with sign-only currently requires what are known as opaque signatures - unlike detached ones, these embed the content in the signature.</para><para>This format is rather unusual. You might want to archive the files separately, and then sign the archive as one file with Kleopatra.</para><para>Future versions of Kleopatra are expected to also support detached signatures in this case.</para>
nds: <para>För't Archiveren tosamen mit "bloots ünnerschrieven" deit nu so nöömt "decken Ünnerschriften" noot, de, anners as aflööst Ünnerschriften, den Inholt binnen de Ünnerschrift inbett .</para><para>Dit Formaat warrt nich faken bruukt. Villicht wullt Du de Dateien enkelt archiveren, un dat Archiev denn mit "Kleopatra" as een Datei ünnerschrieven.</para><para>Tokamen Verschonen vun "Kleopatra" köönt denn wull ok aftrennt Ünnerschriften ünnerstütten.</para>

[ctx: @title:window]
en: Unusual Signature Warning
nds: Snaaksch Ünnerschrift-Wohrschoen

[ctx: @info]
en: <para>None of the recipients you are encrypting to seems to be your own.</para><para>This means that you will not be able to decrypt the data anymore, once encrypted.</para><para>Do you want to continue, or cancel to change the recipient selection?</para>
nds: <para>As't lett büst Du keen vun de Adressaten, för de Du verslöteln deist.</para><para>Dat heet, Du kannst de Daten na't Verslöteln nich mehr opslöteln.</para><para>Wullt Du wiedermaken oder de Akschoon afbreken un de Adressatenlist ännern?</para>

[ctx: @title:window]
en: Encrypt-To-Self Warning
nds: Egen-Slötel-Wohrschoen

[ctx: @title]
en: Results
nds: Resultaten

[ctx: @title]
en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
nds: De Status un dat Vörankamen vun de Verslötelakschoon warrt hier wiest.

[ctx: %1=protocol (S/Mime, OpenPGP), %2=certificate]
en: Sign using %1: %2
nds: Ünnerschrieven mit %1: %2

en: No certificate selected
nds: Keen Zertifikaat utsöcht

en: Sign and encrypt (OpenPGP only)
nds: Ünnerschrieven un verslöteln (bloots OpenPGP)

en: Encrypt only
nds: Bloots verslöteln

en: Sign only
nds: Bloots ünnerschrieven

en: Encryption Options
nds: Verslöteloptschonen

en: Text output (ASCII armor)
nds: Textutgaav (ASCII-Inkleden)

en: Signing Options
nds: Ünnerschrievoptschonen

en: Signer:
nds: Ünnerschriever:

en: Change Signing Certificates...
nds: Ünnerschriftzertifikaten ännern...

en: <b>Choose Operation to be Performed</b>
nds: <b>De Akschoon utsöken, de Du utföhren wullt</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCO)
en: Remember these as default for future operations
nds: As Standard för tokamen Akschonen wohren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pgpLabel)
en: OpenPGP Signing Certificate:
nds: OpenPGP-Ünnerschriftzertifikaat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmsLabel)
en: S/MIME Signing Certificate:
nds: S/MIME-Ünnerschriftzertifikaat:

en: Search
nds: Söken

en: The following errors and warnings were recorded:
nds: Disse Fehlers un Wohrschoen wöörn sekert:

en: Checksum Verification Errors
nds: Fehlers bi de Pröövsumm-Prööv

en: No errors occurred
nds: Dat geev keen Fehlers.

en: One error occurred | %1 errors occurred
nds[0]: Dat geev en Fehler.
nds[1]: Dat geev %1 Fehlers.

en: Progress:
nds: Vörankamen:

[ctx: Show Errors]
en: Show
nds: Wiesen

en: &Next
nds: &Nakamen

en: Back
nds: Torüch

en: Call to NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
nds: Oproop vun "NewSignEncryptEMailController::protocolAsString()" is nich eenkennig.

en: Signing canceled.
nds: Ünnerschrieven afbraken.

en: Signing failed: %1
nds: Ünnerschrieven fehlslaan: %1

en: Signing succeeded.
nds: Mit Spood ünnerschreven.

en: Archive and Sign Files
nds: Dateien archiveren un ünnerschrieven

en: Sign Files
nds: Dateien ünnerschrieven

en: Archive and Encrypt Files
nds: Dateien archiveren un verslöteln

en: Encrypt Files
nds: Dateien verslöteln

en: Archive and Sign/Encrypt Files
nds: Dateien archiveren un ünnerschrieven/verslöteln

en: Sign/Encrypt Files
nds: Dateien ünnerschrieven/verslöteln

[ctx: base name of an archive file, e.g. archive.zip or archive.tar.gz]
en: archive
nds: Archiev

en: Caught unexpected exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1
nds: Nich verwacht Utnahm binnen "SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared" affungen: %1

en: Caught unknown exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared
nds: Nich begäng Utnahm binnen "SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared" affungen

en: Signing failed.
nds: Ünnerschrieven fehlslaan.

en: Encryption failed.
nds: Verslöteln fehlslaan.

en: Signing and encryption succeeded.
nds: Mit Spood verslötelt un ünnerschreven.

en: Output error: %1
nds: Utgaav-Fehler: %1

en:  Encryption succeeded.
nds: Mit Spood verslötelt.

en: %1: <b>Sign/encrypt canceled.</b>
nds: %1: <b>Ünnerschrieven/verslöteln afbraken.</b>

en:  %1: Sign/encrypt failed.
nds: %1: Ünnerschrieven/verslöteln fehlslaan.

en: Cannot determine protocol for task
nds: Protokoll för disse Opgaav lett sik nich fastslaan.

en: Unknown exception in Task::start()
nds: Nich begäng Utnahm binnen "Task::start()"

[ctx: @title:window]
en: Verify Checksum Results
nds: Pröövsumm-Resultaten pröven

en: Cannot find checksums file for file %1
nds: Pröövsummendatei för Datei "%1" lett sik nich finnen.

en: Verifying checksums (%2) in %1
nds: Prööv vun Pröövsummen (%2) in %1

en: (required)
nds: (nödig)

en: (optional)
nds: (köörwies)

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.
nds: <interface>%1</interface> fehlt, man deit noot.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
nds: <interface>%1</interface> fehlt, man deit noot.<nl/>Lokaal Systeemplegerregel: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.
nds: <interface>%1</interface> is nich heel.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
nds: <interface>%1</interface> is nich heel.<nl/>Lokaal Systeemplegerregel: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.
nds: <interface>%1</interface> is leeg.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
nds: <interface>%1</interface> is leeg.<nl/>Lokaal Systeemplegerregel: <icode>%2</icode>

en: Email
nds: Nettpost

en: Name
nds: Naam

en: Signing
nds: Ünnerschrieven

en: Encryption
nds: Verslöteln

en: Common Name
nds: Allgemeen Naam

en: Organization
nds: Organisatschoon

en: Country
nds: Land

en: Please select one or more of the following certificates:
nds: Söök bitte een oder mehr vun disse Zertifikaten ut:

en: Please select one of the following certificates:
nds: Söök bitte een vun disse Zertifikaten ut:

en: Reload
nds: Nieg laden

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh certificate list
nds: Zertifikatenlist opfrischen

en: Lookup...
nds: Naslaan...

en: New...
nds: Nieg...

en: Certify
nds: Beglöven

en: Advanced
nds: Verwiedert

en: These are the certificates you have selected for deletion:
nds: Dit sünd de Zertifikaten, de Du wegdoon wullt:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Why do you want to delete more certificates than I selected?</title><para>When you delete CA certificates (both root CAs and intermediate CAs), the certificates issued by them will also be deleted.</para><para>This can be nicely seen in <application>Kleopatra</application>'s hierarchical view mode: In this mode, if you delete a certificate that has children, those children will also be deleted. Think of CA certificates as folders containing other certificates: When you delete the folder, you delete its contents, too.</para>
nds: <title>Worüm schöölt mehr Zertifikaten wegdaan warrn, as wat Du utsöcht hest?</title><para>Deist Du ZA-Zertifikaten weg (vun Wörtel- un normaal ZAen), warrt ok de Zertifikaten wegdaan, de se rutgeven hebbt.</para><para>Dit lett sik schöön binnen <application>Kleopatra</application> ehr Struktuuransicht bekieken: Deist Du en Zertifikaat weg, dat Ünnerzertifikaten hett, warrt de ok wegdaan. Du kannst Di de ZAen as Ornern vörstellen, de anner Zertifikaten bargt: Deist Du den Orner weg, deist Du ok sien Inholt weg.</para>

[ctx: @action:button]
en: Delete
nds: Wegdoon

en: The certificate to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | All of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
nds[0]: Dat Zertifikaat, dat Du wegdoon wullt, is Dien egen. Dat bargt Privaatslötel-Daten, de Du bruukst, wenn Du Narichten opslöteln wullt, de Du fröher al mit dat Zertifikaat verslötelt hest. Dorüm do dat man lever nich weg.
nds[1]: All Zertifikaten, de Du wegdoon wullt, sünd Dien egen. Se bargt Privaatslötel-Daten, de Du bruukst, wenn Du Narichten opslöteln wullt, de Du fröher al mit de Zertifikaten verslötelt hest. Dorüm do de man lever nich weg.

en: One of the certificates to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | Some of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
nds[0]: Een vun de Zertifikaten, de Du wegdoon wullt, is Dien egen. Dat bargt Privaatslötel-Daten, de Du bruukst, wenn Du Narichten opslöteln wullt, de Du fröher al mit dat Zertifikaat verslötelt hest. Dorüm do dat man lever nich weg.
nds[1]: En poor vun de Zertifikaten, de Du wegdoon wullt, sünd Dien egen. Se bargt Privaatslötel-Daten, de Du bruukst, wenn Du Narichten opslöteln wullt, de Du fröher al mit de Zertifikaten verslötelt hest. Dorüm do de man lever nich weg.

en: Secret Key Deletion
nds: Privaatslötel wegdoon

en: Days
nds: Daag

en: Weeks
nds: Weken

en: Months
nds: Maanden

en: Years
nds: Johren

en: Name:
nds: Naam:

en: Find:
nds: Söken:

en: Select All
nds: All utsöken

en: Deselect All
nds: All afkören

en: Details...
nds: Enkelheiten...

en: Save As...
nds: Sekern as...

en: Advanced Settings...
nds: Verwiedert Instellen...

en: (unknown certificate)
nds: (nich begäng Zertifikaat)

[ctx: @info]
en: How much do you trust certifications made by <b>%1</b> to correctly verify authenticity of certificates?
nds: Wat is Dien Totroen, dat Beglöven vun <b>%1</b> akkraat de Echtheit vun Zertifikaten beglöven doot?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, unknownRB)
en: I do not know
nds: Dat weet ik nich

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: <i>(unknown trust)</i>
nds: <i>(Totroen nich begäng)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <font size="-1">Choose this if you have no opinion about the trustworthyness of the certificate's owner.<br>Certifications at this trust level are ignored when checking the validity of OpenPGP certificates.</font>
nds: <font size="-1">Söök man dit ut, wenn Du nix dor över weetst, wat dat Zertifikaat sien Eegner vertroenswördig is.<br>Zertifikaten mit disse Totroenstoop warrt övergahn, wenn pröövt warrt, wat en OpenPGP-Zertifikaat gellt.</font>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, neverRB)
en: I do NOT trust them
nds: Beglöven sünd nich seker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: <i>(never trust)</i>
nds: <i>(Keen Vertroen)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <font size="-1">Choose this if you explicitly do <em>not</em> trust the certificate owner, e.g. because you have knowledge of him certifying without checking or without the certificate owner's consent.<br>Certifications at this trust level are ignored when checking the validity of OpenPGP certificates.</font>
nds: <font size="-1">Söök man dit ut, wenn Du dat Zertifikaat sien Eegner <em>nich</em> vertroen deist, a.B. wenn Du weetst, dat he beglöövt, ahn dat he sik mit Pröven quäält, oder ahn dat de Eegner vun't Zertifikaat dat weten deit.<br>Zertifikaten mit disse Totroenstoop warrt övergahn, wenn pröövt warrt, wat en OpenPGP-Zertifikaat gellt.</font>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, marginalRB)
en: I believe checks are casual
nds: Pröövt wull dit un dat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: <i>(marginal trust)</i>
nds: <i>(Deelwies Vertroen)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullRB)
en: I believe checks are very accurate
nds: Pröövt allens nipp un nau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: <i>(full trust)</i>
nds: <i>(Vull Vertroen)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <font size="-1">Choose this if you trust certifications are done very accurately.<br>Certificates will become valid with just a single certification at this trust level, so assign this much trust with care.</font>
nds: <font size="-1">Söök man dit ut, wenn Du Di dor op verlaten deist, dat allens nipp un nau pröövt warrt.<br>Zertifikaten gellt al mit bloots een Beglöven mit disse Totroenstoop. Totroen in disse Hööchde muttst Du sinnig bruken.</font>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ultimateRB)
en: This is my certificate
nds: Dit is mien Zertifikaat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <i>(ultimate trust)</i>
nds: <i>(Büterst Vertroen)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <font size="-1">Choose this if and only if this is your certificate. This is the default if the secret key is available, but if you imported this certificate, you might need to adjust the trust level yourself.<br>Certificates will become valid with just a single certification at this trust level.</font>
nds: <font size="-1">Söök dit bloots un redig bloots bi Dien egen Zertifikaat ut. Dat is de Standard, wenn de Privaatslötel verföögbor is, man wenn Du dit Zertifikaat importeert hest, muttst Du de Totroenstoop villicht vun Hand topassen.<br>Zertifikaten gellt al mit bloots een Beglöven mit disse Totroenstoop. Totroen in disse Hööchde muttst Du sinnig bruken.</font>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <b>Step 2:</b> How thoroughly have you checked that this certificate actually belongs to the person it claims it is from?
nds: <b>Schritt 2:</b> Wo nau hest Du pröövt, dat dit Zertifikaat redig de Persoon tohöört, vun de dat angifft, dat höört ehr to?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkLevelNotCheckedRB)
en: I have not checked at all
nds: Ik heff nix pröövt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Describe semantics here...
nds: Wat dat wull bedüden schall...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkLevelCasualRB)
en: I have checked casually
nds: Ik heff so dit un dat pröövt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Choose this if you know the person, and have asked them whether this was their certificate, but you have not verified they are actually in possession of the secret certificate.
nds: Söök man dit ut, wenn Du de Persoon kennen deist un ehr fraagt hest, wat dat redig ehr Zertifikaat is, man nich pröövt hest, wat se redig dat tohören Privaatzertifikaat hett.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, checkLevelThoroughlyRB)
en: I have checked very thoroughly
nds: Ik heff allens nipp un nau pröövt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Choose this if you have, for instance, checked the ID card of the person, and have verified that they are in possession of the secret key (e.g. by sending them encrypted mail and asking for it to be decrypted).
nds: Söök man dit ut, wenn Du a.B. de Persoon ehren Pass ankeken un pröövt hest, dat se redig den tohören Privaatslötel hett (Du kannst ehr a.B. en verslötelt Nettbreef tostüern un ehr beden, se schall em opslöteln).

en: Skipped
nds: Utlaten

en: Passed
nds: OK

en: Test Name
nds: Pröövnaam

en: Result
nds: Resultaat

en: (select test first)
nds: (toeerst Prööv utsöken)

[ctx: @info]
en: No NullPin found. <warning>If this PIN was not set by you personally, the card might have been tampered with.</warning>
nds: Keen "NullPIN" funnen. <warning>Hest Du disse PIN nich sülven fastleggt, mag dat wesen, Een hett an de Koort rümspeelt.</warning>

[ctx: @info]
en: Canceled setting PIN.
nds: Fastleggen vun de PIN afbraken

[ctx: @info]
en: There was an error setting the PIN: <message>%1</message>.
nds: Dat geev en Fehler bi't Fastleggen vun de PIN: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: PIN set successfully.
nds: PIN mit Spood fastleggt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nksLB)
en: Step 1: Set the initial PIN for the first certificate ("NKS"):
nds: Schritt 1: De Eerst-PIN för't eerste Zertifikaat fastleggen ("NKS"):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nksPB)
en: Set Initial PIN (NKS)
nds: Eerst-PIN setten (NKS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sigGLB)
en: Step 2: Set the initial PIN for the qualified signature certificate ("SigG"):
nds: Schritt 2: De Eerst-PIN för't Qualifizeert-Ünnerschrift-Zertifikaat fastleggen ("SigG"):

en: Issuer Certificate Not Found (%1)
nds: Rutgever-Zertifikaat nich funnen (%1)

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while loading the certifications: <message>%1</message></para>
nds: <para>Dat geev en Fehler bi't Laden vun de Beglöven: <message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: Certifications Loading Failed
nds: Laden vun Beglöven fehlslaan

note: i18n: ectx: label, entry (QuickSignEMail), group (EMailOperations)
en: Quick Sign EMail
nds: Nettpost gau ünnerschrieven

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (QuickSignEMail), group (EMailOperations)
en: Minimize the number of steps when signing emails, use preset defaults unless problems occur.
nds: De Tall vun Schreed bi't Ünnerschrieven vun Nettbreven so lütt as mööglich maken; Vörinstellen bruken, utbenahmen dat gifft Problemen

note: i18n: ectx: label, entry (QuickEncryptEMail), group (EMailOperations)
en: Quick Encrypt EMail
nds: Nettpost gau verslöteln

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (QuickEncryptEMail), group (EMailOperations)
en: Minimize the number of steps when encrypting emails, use preset defaults unless problems occur.
nds: De Tall vun Schreed bi't Verslöteln vun Nettbreven so lütt as mööglich maken; Vörinstellen bruken, utbenahmen dat gifft Problemen

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptVerifyPopupGeometry), group (EMailOperations)
en: Decrypt/Verify Popup Geometry
nds: Afmeten vun't Opslötel-/Prööv-Finster

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DecryptVerifyPopupGeometry), group (EMailOperations)
en: The remembered size and position of the Decrypt/Verify Result Popup used by clients which do not support inline display of D/V results, such as MS Outlook.
nds: De wohrte Steed un Grött vun't Resultaten-Opdukfinster bi't Opslöteln/Pröven. Dat warrt vun Programmen bruukt, de disse Resultaten nich binnenreegs wiesen köönt, so as MS Outlook.

note: i18n: ectx: label, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Use pgp as the default extension for generated OpenPGP files
nds: ".pgp" as Standardverwiedern för opstellt OpenPGP-Dateien bruken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Set this to make kleopatra default to pgp file extensions for OpenPGP files.
nds: Maak dit an, wenn Du wullt, dat Kleopatra standardwies de Verwiedern ".pgp" för OpenPGP-Dateien bruukt.

note: i18n: ectx: label, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: Certificate refresh interval (in hours). Zero (0) disables.
nds: Opfrischtiet för Zertifikaten (in Stünnen). Null (0) maakt dat ut.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show certificate validity
nds: Wiesen, wat dat Zertifikaat gellt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show validity information for certificates in tooltip, such as whether the certificate is expired or revoked.
nds: Binnen de Kortinfo wiesen, wat dat Zertifikaat gellt oder a.B. aflopen is oder torüchropen wöör.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show certificate owner information
nds: Eegner-Informatschonen wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show owner information for certificates in tooltip, such as User IDs, subject and issuers.
nds: Binnen de Kortinfo de Informatschonen över den Eegner wiesen, so as de Bruker-ID, sien Naam un den Rutgever.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show certificate details
nds: Zertifikaat-Enkelheiten wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show more certificate details, such as fingerprint, key length and expiration dates
nds: Mehr Zertifikaat-Infos wiesen, so as den Fingerafdruck, de Slötellängde un dat Afloopdatum

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (certMenu) i18n: ectx: Menu (listview_popup)
en: &Certificates
nds: &Zertifikaten

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nds: &Warktüüch

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
nds: &Finster

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nds: &Hülp

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Use OpenPGP for the following operation
nds: OpenPGP för de nakamen Akschoon bruken

en: Use CMS (X.509, S/MIME) for the following operation
nds: CMS (X.509, S/MIME) för de nakamen Akschoon bruken

en: Location of the socket the ui server is listening on
nds: Steed vun den Socket, an den de Böversietserver luustert

en: Run UI server only, hide main window
nds: Bloots Böversietserver utföhren, Hööftfinster versteken

en: Import certificate file(s)
nds: Zertifikaatdateien importeren

en: Encrypt file(s)
nds: Dateien verslöteln

en: Sign file(s)
nds: Dateien ünnerschrieven

en: Sign and/or encrypt file(s)
nds: Dateien ünnerschrieven un/oder verslöteln

en: Same as --sign-encrypt, do not use
nds: Dat Sülvige as "--sign-encrypt". - Bruuk dat man nich.

en: Decrypt file(s)
nds: Dateien opslöteln

en: Verify file/signature
nds: Datei/Ünnerschrift pröven

en: Decrypt and/or verify file(s)
nds: Dateien opslöteln un/oder pröven

en: Parent Window Id for dialogs
nds: Böverfinster-ID för Dialogen

en: File(s) to process
nds: Afarbeidt Dateien

en: Kleopatra Error
nds: Kleopatra-Fehler

[ctx: @info]
en: <para>The version of the <application>GpgME</application> library you are running against is older than the one that the <application>GpgME++</application> library was built against.</para><para><application>Kleopatra</application> will not function in this setting.</para><para>Please ask your administrator for help in resolving this issue.</para>
nds: <para>De Verschoon vun de <application>GpgME</application>-Bibliotheek, de Du bruukst, is öller as de, mit de de <application>GpgME++</application>-Bibliotheek opstellt wöör.</para><para><application>Kleopatra</application> funkscheneert so nich.</para><para>Snack dor bitte Dien Systeempleger op an, he schall Di dor bi hölpen.</para>

[ctx: @title]
en: GpgME Too Old
nds: GpgME to oolt

en: GPG UI Server Error
nds: GPG-Böversietserver-Fehler

en: Could not start the GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Please check your installation.
nds: De Logbookkieker för GnuPG (kwatchgnupg) lett sik nich opropen. Prööv bitte Dien Installatschoon.

en: Error Starting KWatchGnuPG
nds: Fehler bi't Starten vun KWatchGnuPG

en: GnuPG Log Viewer
nds: GnuPG-Logbookkieker

en: Perform Self-Test
nds: Sülvsttest utföhren

en: Set Focus to Quick Search
nds: Blinker na Fixsöök setten

en: There are still some background operations ongoing. These will be terminated when closing the window. Proceed?
nds: Do loop noch en Reeg Akschonen in den Achtergrund. De warrt afbraken, wenn Du dat Finster tomaakst. Wiedermaken?

en: Ongoing Background Tasks
nds: Lopen Achtergrund-Akschonen

en: Sign/Encrypt...
nds: Ünnerschrieven/verslöteln...

en: Decrypt/Verify...
nds: Opslöteln/pröven...

en: Import Certificates
nds: Zertifikaten importeren

en: Import CRLs
nds: ZTLs importeren...

en: new email
nds: Nieg Nettbreef

en: new dns name
nds: Nieg DNS-Naam

en: new uri
nds: Nieg URI

[ctx: %2: some admin-supplied text, %1: key size in bits]
en: %2 (1 bit) | %2 (%1 bits)
nds[0]: %2 (1 Bit)
nds[1]: %2 (%1 Bit)

[ctx: %1: key size in bits]
en: 1 bit | %1 bits
nds[0]: 1 Bit
nds[1]: %1 Bit

en: EMail
nds: Nettpost

[ctx: @title]
en: Enter Details
nds: Enkelheiten ingeven

en: Real name:
nds: Rejell Naam:

en: EMail address:
nds: Nettpost-Adress:

en: Operation canceled.
nds: Akschoon afbraken.

en: Could not write output file %1: %2
nds: Utgaavdatei "%1" lett sik nich schrieven: %2

en: Drag this icon to your mail application's composer to attach the request to a mail.
nds: Treck dit Lüttbild na Dien Nettpostprogramm sien Schrievfinster, wenn Du de Anfraag en Nettbreef bileggen wullt.

en: Restart This Wizard (Keeps Your Parameters)
nds: Dissen Hölper nieg starten (wohrt de Parameters)

en: Save Certificate Request To File...
nds: Zertifikaat-Anfraag as Datei sekern...

en: Send Certificate Request By EMail...
nds: Zertifikaat-Anfraag mit Nettpost loosstüern...

en: Make a Backup Of Your Key Pair...
nds: En Sekerheitkopie vun Dien Slötelpoor opstellen...

en: Create Revocation Request...
nds: Torüchroop-Anfraag opstellen...

en: Create Signing Certificate With Same Parameters
nds: En Ünnerschriev-Zertifikaat mit de sülven Parameters opstellen

en: Create Encryption Certificate With Same Parameters
nds: En Verslötel-Zertifikaat mit de sülven Parameters opstellen

[ctx: @title]
en: Key Creation Failed
nds: Slötelopstellen fehlslaan

en: Key pair creation failed. Please find details about the failure below.
nds: Dat Opstellen vun't Slötelpoor is fehlslaan, de Enkelheiten över den Fehler staht nerrn.

[ctx: @title]
en: Key Pair Successfully Created
nds: Slötelpoor mit Spood opstellt

en: Your new key pair was created successfully. Please find details on the result and some suggested next steps below.
nds: Dien nieg Slötelpoor wöör mit Spood opstellt. Nerrn staht de Enkelheiten un Vörslääg för de nakamen Schreed.

[ctx: @info]
en: Could not copy temporary file <filename>%1</filename> to file <filename>%2</filename>: <message>%3</message>
nds: Temporeerdatei <filename>%1</filename> lett sik nich na <filename>%2</filename> koperen: <message>%3</message>

en: Please process this certificate.
nds: Bitte dit Zertifikaat bearbeiden

en: Please process this certificate and inform the sender about the location to fetch the resulting certificate.
    
    Thanks,
nds: Bitte dit Zertifikaat bearbeiden un den Senner tostüern, woneem sik dat rutkamen Zertifikaat afhalen lett.
    
    Velen Dank,

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> tried to send a mail via your default mail client.</para><para>Some mail clients are known not to support attachments when invoked this way.</para><para>If your mail client does not have an attachment, then drag the <application>Kleopatra</application> icon and drop it on the message compose window of your mail client.</para><para>If that does not work, either, save the request to a file, and then attach that.</para>
nds: <para><application>Kleopatra</application> wull en Nettbreef mit Dien Standard-Nettpostprogramm loosstüern.</para><para>En Reeg Nettpostprogrammen ünnerstütt keen Bilagen, wenn se so opropen warrt.</para><para>Hett Dien Nettbreef keen Bilaag, treck dat <application>Kleopatra</application>-Lüttbild na Dien Nettpostprogramm sien Narichteneditor-Finster.</para><para>Funkscheneert dat ok nich, seker de Anfraag as en Datei un legg de bi.</para>

[ctx: @title]
en: Sending Mail
nds: Nettbreef loosstüern

[ctx: @info]
en: This operation will delete the certification request. Please make sure that you have sent or saved it before proceeding.
nds: Disse Akschoon deit de Beglöövanfraag weg. Beseker bitte, Du hest de Anfraag loosstüert oder sekert, ehr Du wiedermaakst.

[ctx: @title]
en: Certification Request About To Be Deleted
nds: Beglööv-Anfraag warrt wegdaan

[ctx: @title]
en: GPG (OpenPGP Backend) installation
nds: GPG-Installatschoon (OpenPGP-Hülpprogramm)

[ctx: @title]
en: GpgSM (S/MIME Backend) installation
nds: GpgSM-Installatschoon (S/MIME-Hülpprogramm)

[ctx: @title]
en: GpgConf (Configuration) installation
nds: GpgConf-Installatschoon (Instellen)

[ctx: @info]
en: <para>A problem was detected with the <application>%1</application> backend.</para>
nds: <para>Dat gifft en Problem mit dat <application>%1</application>-Hülpprogramm.</para>

en: not supported
nds: nich ünnerstütt

[ctx: @info]
en: <para>It seems that the <icode>gpgme</icode> library was compiled without support for this backend.</para>
nds: <para>As't lett hett de <icode>gpgme</icode>-Bibliotheek keen Ünnerstütten för dit Hülpprogramm inkompileert.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Replace the <icode>gpgme</icode> library with a version compiled with <application>%1</application> support.</para>
nds: <para>Wessel de <icode>gpgme</icode>-Bibliotheek mit en Verschoon ut, de Ünnerstütten för <application>%1</application> inkompileert hett.</para>

en: not properly installed
nds: nich propper installeert

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is not installed properly.</para>
nds: <para>Dat Hülpprogramm <command>%1</command> is nich propper installeert.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please check the output of <command>%1 --version</command> manually.</para>
nds: <para>Prööv bitte de Utgaav vun <command>%1 --version</command> vun Hand.</para>

en: too old
nds: to oolt

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is installed in version %2, but at least version %3 is required.</para>
nds: <para>Dat Hülpprogramm <command>%1</command> is in Verschoon %2 installeert, man tominnst Verschoon %3 deit noot.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Install <application>%1</application> version %2 or higher.</para>
nds: <para>Installeer <application>%1</application> in de Verschoon %2 oder nieger.</para>

en: unknown problem
nds: nich begäng Problem

[ctx: @info]
en: <para>Make sure <application>%1</application> is installed and in <envar>PATH</envar>.</para>
nds: <para>Beseker, dat <application>%1</application> installeert is un sik över de <envar>PATH</envar>-Variabel finnen lett.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is required for this test, but only %5 is installed.</para>
nds: <para><application>%1</application> in de Verschoon %2.%3.%4 deit för dissen Test noot, man installeert is %5.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is required for this test, but does not seem available.</para><para>See tests further up for more information.</para>
nds: <para><application>%1</application> deit för dissen Test noot, man is as't lett nich verföögbor.</para><para>Kiek Di de Tests baven an, wenn Du mehr weten wullt.</para>

[ctx: @info %1: test name]
en: <para>See "%1" above.</para>
nds: <para>Kiek bi "%1" baven.</para>

[ctx: @title]
en: Gpg-Agent Connectivity
nds: Gpg-Hölper faatkriegen

en: GpgME library too old
nds: GpgME-Bibliotheek to oolt

[ctx: @info]
en: Either the GpgME library itself is too old, or the GpgME++ library was compiled against an older GpgME that did not support connecting to gpg-agent.
nds: De GpgME-Bibliotheek sülven is to oolt, oder de GpgME++-Bibliotheek wöör mit en öller GpgME opstellt, dat dat Verbinnen na "gpg-agent" nich ünnerstütten deit.

[ctx: @info]
en: Upgrade to <application>gpgme</application> 1.2.0 or higher, and ensure that gpgme++ was compiled against it.
nds: Installeer bitte <application>gpgme</application> 1.2.0 oder nieger un beseker, gpgme++ wöör dor mit opstellt.

en: GpgME does not support gpg-agent
nds: GpgME deit gpg-agent nich ünnerstütten

[ctx: @info]
en: <para>The <application>GpgME</application> library is new enough to support <application>gpg-agent</application>, but does not seem to do so in this installation.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
nds: <para>De <application>GpgME</application>-Bibliotheek is nieg noog, se deit <application>gpg-agent</application> ünnerstütten, man deit nich, as't lett.</para><para>De torüchgeven Fehler is: <message>%1</message></para>

en: unexpected error
nds: Nich verwacht Fehler

[ctx: @info]
en: <para>Unexpected error while asking <application>gpg-agent</application> for its version.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
nds: <para>Dat geev en nich verwacht Fehler bi't Fragen vun <application>gpg-agent</application> na sien Verschoon.</para> <para>De torüchgeven Fehler is: <message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: %1 Configuration Check
nds: %1-Instellenprööv

[ctx: self-test did not pass]
en: Failed
nds: Fehlslaan

en: There was an error executing the GnuPG configuration self-check for %2:
      %1
    You might want to execute "gpgconf %3" on the command line.
nds: Dat geev en Fehler bi't Utföhren vun den GnuPG-Instellen-Sülvsttest för %2:
      %1
    Du kannst "gpgconf %3" op en Konsool utföhren.

[ctx: @title]
en: Config File 'libkleopatrarc'
nds: Instellendatei "libkleopatrarc"

en: Errors found
nds: Fehlers opdeckt

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected the following errors in the libkleopatrarc configuration:</para>%1
nds: <para>Kleopatra hett disse Fehlers in de Instellen vun "libkleopatrarc" opdeckt:</para>%1

[ctx: @title]
en: Windows Registry
nds: Windows-Registry

en: Obsolete registry entries found
nds: Överhaalt Registry-Indrääg funnen

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected an obsolete registry key (<resource>%1\%2</resource>), added by either a previous <application>Gpg4win</application> version or applications such as <application>WinPT</application> or <application>EnigMail</application>.</para><para>Keeping the entry might lead to an old GnuPG backend being used.</para>
nds: <para>Kleopatra hett en överhaalt Registry-Slötel funnen (<resource>%1\%2</resource>). Den hett en verleden <application>Gpg4Win</application>-Verschoon oder en Programm as <application>WinPT</application> oder <application>EnigMail</application> toföögt.</para> <para>Lettst Du den Slötel dor, warrt villicht en överhaalt GnuPG-Hülpprogramm bruukt.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Delete registry key <resource>%1\%2</resource>.</para>
nds: <para>Slötel <resource>%1\%2</resource> wegdoon</para>

[ctx: @info]
en: Could not delete the registry key <resource>%1\%2</resource>
nds: De Registry-Slötel <resource>%1\%2</resource> lett sik nich wegdoon

[ctx: @title]
en: Error Deleting Registry Key
nds: Fehler bi't Wegdoon vun en Registry-Slötel

[ctx: @title]
en: UiServer Connectivity
nds: Böversiet-Server faatkriegen

en: not reachable
nds: lett sik nich faatkriegen

[ctx: @info]
en: Could not connect to UiServer: <message>%1</message>
nds: Böversietserver lett sik nich faatkriegen: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para>Check that your firewall is not set to block local connections (allow connections to <resource>localhost</resource> or <resource>127.0.0.1</resource>).</para>
nds: <para>Kiek, wat Dien Nettdiek keen lokaal Verbinnen blockeert (Verbinnen na <resource> localhost</resource> oder <resource>127.0.0.1</resource> verlöven).</para>

en: multiple instances
nds: mehr as een Utgaav

[ctx: @info]
en: It seems another <application>Kleopatra</application> is running (with process-id %1)
nds: As't lett löppt al en anner <application>Kleopatra</application> (mit Perzess-ID %1)

[ctx: @info]
en: Quit any other running instances of <application>Kleopatra</application>.
nds: All anner lopen Utgaven vun <application>Kleopatra</application> utmaken

en: Authentication
nds: Identiteetprööv

en: No option name given
nds: Keen Optschoon angeven

en: Parse error
nds: Inleesfehler

en: Parse error: numeric session id too large
nds: Inleesfehler: Numeersch Törn-ID to groot

en: CAPABILITIES does not take arguments
nds: "CAPABILITIES" bruukt keen Argumenten

en: Unknown value for WHAT
nds: Nich begäng Weert för "WHAT"

en: START_KEYMANAGER does not take arguments
nds: "START_KEYMANAGER" bruukt keen Argumenten

en: START_CONFDIALOG does not take arguments
nds: "START_CONFDIALOG" bruukt keen Argumenten

en: Message #%1
nds: Naricht Nr.%1

en: Empty file path
nds: Leddig Dateipadd

en: Only absolute file paths are allowed
nds: Bloots afsoluut Dateipadden tolaten

en: Only files are allowed in INPUT/OUTPUT FILE
nds: "INPUT/OUTPUT FILE" lett bloots Dateien to.

en: unknown exception caught
nds: nich begäng Utnahm affungen

en: Cannot mix --info with non-info SENDER or RECIPIENT
nds: "--info" lett sik nich mit Nich-Info-"SENDER" oder -"RECIPIENT" mischen

en: Argument is not a valid RFC-2822 mailbox
nds: Dat Argument gellt nich as RFC-2822-Postfach

en: Garbage after valid RFC-2822 mailbox detected
nds: Dat RFC-2822-Postfach gellt, man dor achter kummt Tüdelkraams.

en: Caught unexpected exception: %1
nds: Nich verwacht Utnahm affungen: %1

en: Caught unknown exception - please report this error to the developers.
nds: Nich begäng Utnahm affungen - stüer de Schrievers bitte en Fehlerbericht to.

en: Cannot send "%1" status
nds: Status "%1" lett sik nich loosstüern

en: Cannot send data
nds: Daten laat sik nich loosstüern

en: Cannot flush data
nds: Daten laat sik nich bültschrieven

en: Required --mode option missing
nds: Optschoon "--mode" fehlt

en: invalid mode: "%1"
nds: Leeg Bedriefoort: "%1"

en: Required --protocol option missing
nds: Optschoon "--protocol" fehlt

en: --protocol is not allowed here
nds: "--protocol" is hier nich verlöövt

en: invalid protocol "%1"
nds: Protokoll "%1" is leeg

en: At least one FILE must be present
nds: Du muttst tominnst een "FILE" bruken

en: Cannot use non-info SENDER
nds: Nich-Info-"SENDER" lett sik nich bruken

en: Cannot use non-info RECIPIENT
nds: Nich-Info-"RECIPIENT" lett sik nich bruken

en: FILES present
nds: "FILES" angeven

en: At least one INPUT needs to be provided
nds: Du muttst tominnst eenmaal "INPUT" praatstellen

en: INPUT/SENDER --info count mismatch
nds: "INPUT"/"SENDER"-Infotall passt nich

en: INPUT/MESSAGE count mismatch
nds: Tall vun "INPUT" un "MESSAGE" passt nich

en: MESSAGE can only be given for detached signature verification
nds: "MESSAGE" lett sik bloots bi't Pröven vun aflööst Ünnerschriften bruken

en: INPUT/OUTPUT count mismatch
nds: Tall vun "INPUT" un "OUTPUT" passt nich

en: Cannot use OUTPUT and MESSAGE simultaneously
nds: "OUTPUT" un "MESSAGE" laat sik nich tosamen bruken

en: No backend support for OpenPGP
nds: Dat Hülpprogramm ünnerstütt OpenPGP nich

en: No backend support for S/MIME
nds: Dat Hülpprogramm ünnerstütt S/MIME nich

en: Cannot use SENDER
nds: "SENDER" lett sik nich bruken

en: Cannot use RECIPIENT
nds: "RECIPIENT" lett sik nich bruken

en: INPUT present
nds: "INPUT" angeven

en: MESSAGE present
nds: "MESSAGE" angeven

en: OUTPUT present
nds: "OUTPUT" angeven

en: DECRYPT/VERIFY_FILES cannot use directories as input
nds: "DECRYPT/VERIFY_FILES" kann keen Ornern as Ingaav bruken.

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1
nds: Nich verwacht Utnahm binnen "SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined" affungen: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined
nds: Nich begäng Utnahm binnen "SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined" affungen

en: SENDER may not be given prior to ENCRYPT, except with --info
nds: "SENDER" mutt nich vör "ENCRYPT" stahn, utbenahmen mit "--info"

en: At least one INPUT must be present
nds: Du muttst "INPUT" tominnst eenmaal angeven

en: At least one OUTPUT must be present
nds: Du muttst "OUTPUT" tominnst eenmaal angeven

en: MESSAGE command is not allowed before ENCRYPT
nds: "MESSAGE"-Befehl mutt nich vör "ENCRYPT" stahn

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT
nds: Angeven Protokoll verdreegt sik nich mit dat Protokoll, dat "PREP_ENCRYPT" fastslaan hett.

en: New recipients added after PREP_ENCRYPT command
nds: Nieg Adressaten na "PREP_ENCRYPT" toföögt

en: New senders added after PREP_ENCRYPT command
nds: Nieg Senners na "PREP_ENCRYPT" toföögt

en: No recipients given, or only with --info
nds: Keen Adressaten angeven, oder bloots mit "--info"

en: Caught unexpected exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
nds: Nich verwacht Utnahm binnen "EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved" affungen: %1

en: Caught unknown exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
nds: Nich begäng Utnahm binnen "EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved" affungen

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_ENCRYPT
nds: "INPUT"/"OUTPUT"/"MESSAGE" dörvt bloots achter "PREP_ENCRYPT" stahn.

en: PREP_ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
nds: "PREP_ENCRYPT" is en Befehl ut den Nettbreefbedrief, man de Verbinnen is in Dateiplegerbedrief, as't lett.

en: SENDER may not be given prior to PREP_ENCRYPT, except with --info
nds: "SENDER" mutt nich vör "PREP_ENCRYPT" stahn, utbenahmen mit "--info"

en: Caught unexpected exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
nds: Nich verwacht Utnahm binnen "PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved" affungen: %1

en: Caught unknown exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
nds: Nich begäng Utnahm binnen "PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved" affungen

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_SIGN
nds: "INPUT"/"OUTPUT"/"MESSAGE" dörvt bloots achter "PREP_SIGN" stahn.

en: PREP_SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
nds: "PREP_SIGN" is en Befehl ut den Nettbreefbedrief, man de Verbinnen is in Dateiplegerbedrief, as't lett.

en: No SENDER given
nds: "SENDER" nich angeven

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT in this session
nds: Angeven Protokoll verdreegt sik nich mit dat Protokoll, dat "PREP_ENCRYPT" in dissenTörn fastslaan hett.

en: Caught unexpected exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
nds: Nich verwacht Utnahm binnen "PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved" affungen: %1

en: Caught unknown exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved
nds: Nich begäng Utnahm binnen "PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved" affungen

en: Caught unexpected exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1
nds: Nich verwacht Utnahm binnen "SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted" affungen: %1

en: Caught unknown exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted
nds: Nich begäng Utnahm binnen "SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted" affungen

en: SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
nds: "SIGN" is en Befehl ut den Nettbreefbedrief, man de Verbinnen is in Dateiplegerbedrief, as't lett.

en: RECIPIENT may not be given prior to SIGN, except with --info
nds: "RECIPIENT" mutt nich vör "SIGN" stahn, utbenahmen mit "--info"

en: MESSAGE command is not allowed before SIGN
nds: De "MESSAGE"-Befehl mutt nich vör "SIGN" stahn

en: No senders given, or only with --info
nds: Keen Senners angeven, oder bloots mit "--info"

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
nds: Nich verwacht Utnahm binnen "SignCommand::Private::slotRecipientsResolved" affungen: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved
nds: Nich begäng Utnahm binnen "SignCommand::Private::slotRecipientsResolved" affungen

en: %1 is a filemanager mode command, connection seems to be in email mode (%2 present)
nds: "%1" is en Befehl ut den Dateiplegerbedrief, man de Verbinnen is in Nettbreefbedrief, as't lett ("%2" angeven)

en: Could not determine the GnuPG home directory. Consider setting the GNUPGHOME environment variable.
nds: De GnuPG-Tohuusorner lett sik nich fastslaan. Villicht schullst Du de Ümgevenvariabel "GNUPGHOME" setten.

en: Cannot determine the GnuPG home directory: %1 exists but is not a directory.
nds: De GnuPG-Tohuusorner lett sik nich fastmaken: Dat gifft "%1", man dat is keen Orner.

en: Could not create GnuPG home directory %1: %2
nds: GnuPG-Tohuusorner "%1" lett sik nich opstellen: %2

en: Detected another running gnupg UI server listening at %1.
nds: En anner "gnupg"-Böversietserver opdeckt, de op %1 luustert.

en: Could not create socket: %1
nds: Socket lett sik nich opstellen: %1

en: Could not bind to socket: %1
nds: Tokoppeln na Socket nich mööglich: %1

en: Could not get socket nonce: %1
nds: Eenmaal-Socket lett sik nich halen: %1

en: Could not listen to socket: %1
nds: Luustern op Socket nich mööglich: %1

en: Could not pass socket to Qt: %1. This should not happen, please report this bug.
nds: Socket lett sik nich na Qt övergeven: %1. Dit schull nich vörkamen, stüer bitte en Fehlerbericht loos.

en: Error in archive definition %1: %2
nds: Fehler in Archievdefinitschoon %1: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
nds: "%f "un "|" laat sik in "%1" nich tohoop bruken.

en: Quoting error in '%1' entry
nds: Zitaatfehler in Indrag "%1"

en: '%1' too complex (would need shell)
nds: "%1" to vigeliensch (Konsool deit noot)

en: '%1' entry is empty/missing
nds: Indrag "%1" is leddig oder fehlt.

en: '%1' empty or not found
nds: "%1" is leddig oder lett sik nich finnen.

en: cannot use argument passing on standard input for unpack-command
nds: Argument-Övergeven lett sik nich as Standard-Ingaav för't Utpacken bruken.

en: Cannot find common base directory for these files:
    %1
nds: För disse Dateien lett sik keen gemeen Wörtelorner finnen:
    %1

en: Caught unknown exception in group %1
nds: Nich begäng Utnahm binnen Koppel "%1" affungen

en: Certificate Import
nds: Zertifikaat importeren

en: Encrypt...
nds: Verslöteln...

en: S/MIME-Sign...
nds: S/MIME-Ünnerschrift...

en: OpenPGP-Sign...
nds: OpenPGP-Ünnerschrift...

en: Could not open FD %1 for reading
nds: Dateikanaal %1 lett sik nich lesen

en: Could not open file "%1" for reading
nds: Datei "%1" lett sik nich lesen

en: File "%1" is already open, but not for reading
nds: Datei "%1" wöör al opmaakt, man nich för't Lesen

en: Command not specified
nds: Befehl nich angeven

en: Could not start %1 process: %2
nds: Perzess %1 lett sik nich starten: %2

en: Failed to write input to %1 process: %2
nds: Ingaav lett sik nich na den Perzess "%1" schrieven: %2

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file1 ..."]
en: Output of %1 ...
nds: Utgaav vun %1...

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file"]
en: Output of %1
nds: Utgaav vun %1

en: Error while running %1:
    %2
nds: Fehler bi't Utföhren vun %1:
    %2

en: Could not open clipboard for reading
nds: Twischenaflaag lett sik nich lesen

en: Clipboard contents
nds: Twischenaflaag-Inholt

en: FindBuffer contents
nds: Söökpuffer-Inholt

en: Current selection
nds: Aktuell Köör

en: No input device
nds: Keen Ingaavreedschap

en: Log Error: Could not open log file "%1" for writing.
nds: Logbookfehler: Logbookdatei "%1" lett sik nich schrieven

en: No output device
nds: Keen Utgaavreedschap

en: Could not open FD %1 for writing
nds: Dateikanaal %1 lett sik nich schrieven

en: Could not create temporary file for output "%1"
nds: Temporeerdatei för Utgaav "%1" lett sik nich opstellen

en: Overwriting declined
nds: Överschrieven afwiest

en: Could not remove file "%1" for overwriting.
nds: Datei "%1" lett sik nich wegmaken un överschrieven.

en: Could not rename file "%1" to "%2"
nds: Datei "%1" lett sik nich na "%2" ümnömen

[ctx: e.g. "Input to tar xf - file1 ..."]
en: Input to %1 ...
nds: Ingaav na %1...

[ctx: e.g. "Input to tar xf - file"]
en: Input to %1
nds: Ingaav na %1

en: Could not write to clipboard
nds: Schrieven na Twischenaflaag nich mööglich

en: Find buffer
nds: Puffer söken

en: Selection
nds: Köör

en: Could not find clipboard
nds: Twischenaflaag lett sik nich finnen

en: Cannot remove directory %1
nds: Orner "%1" lett sik nich wegdoon.

en: Cannot remove file %1: %2
nds: Datei "%1" lett sik nich wegdoon: %2

en: Loading certificate cache...
nds: Zertifikaat-Twischenspieker warrt laadt...

en: Create Checksum Files...
nds: Pröövsumm-Dateien opstellen...

en: Verify Checksum Files...
nds: Pröövsumm-Dateien pröven…

en: Redisplay
nds: Nieg wiesen

en: Stop Operation
nds: Akschoon afbreken

en: Details
nds: Enkelheiten

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Change Passphrase...
nds: Slötelsatz ännern...

en: Refresh OpenPGP Certificates
nds: OpenPGP-Zertifikaten opfrischen

en: Trust Root Certificate
nds: Wörtelzertifikaat vertroen

en: Distrust Root Certificate
nds: Wörtelzertifikaat nich vertroen

en: Technical Details
nds: Technische Enkelheiten

en: Clear CRL Cache
nds: Wohrt Torüchrooplisten wegdoon

en: Dump CRL Cache
nds: Wohrt Torüchrooplisten utgeven

en: Import CRL From File...
nds: ZTL ut Datei importeren...

en: Search...
nds: Söken...

en: Search...<%1>
nds: Söken...<%1>

en: Rename Tab
nds: Paneel ümnömen

en: New tab title:
nds: Nieg Paneeltitel:

en: New Tab
nds: Nieg Paneel

en: Open a new tab
nds: En nieg Paneel opmaken

en: Rename Tab...
nds: Paneel ümnömen...

en: Rename this tab
nds: Dit Paneel ümnömen

en: Duplicate Tab
nds: Paneel verdubbeln

en: Duplicate this tab
nds: Dit Paneel verdubbeln

en: Close Tab
nds: Paneel tomaken

en: Close this tab
nds: Dit Paneel tomaken

en: Move Tab Left
nds: Paneel na links verschuven

en: Move Tab Right
nds: Paneel na rechts verschuven

en: Hierarchical Certificate List
nds: Hierarch'sche Zertifikatenlist

en: Expand All
nds: All Utfoolden

en: Collapse All
nds: All Tosamenfoolden
