kleopatra - en to nl translation catalogue (1851 entries)

en: Maintainer
nl: Onderhouder

en: Developer
nl: Ontwikkelaar

en: Former Maintainer
nl: Vorige onderhouder

[ctx: @info:credit]
en: UX redesign of smartcard view and certificate details
nl: UX herontwerp van smartcard-weergave en details van certificaat

[ctx: @info:credit]
en: Mail viewer
nl: E-mailweergave

en: Backend configuration framework, KIO integration
nl: Raamwerk backendconfiguratie, integratie met KIO

en: Resident gpgme/win wrangler, UI Server commands and dialogs
nl: Vaste gpgme/win wrangler, UI Server commando's en dialogen

en: Qt5 port, general code maintenance
nl: Qt5 port, algemeen onderhoud aan code

en: Original Author
nl: Oorspronkelijke auteur

en: Key-state dependent colors and fonts in the certificates list
nl: Kleuren en lettertypes in certificatenlijst die afhankelijk zijn van de sleutelstatus

en: Artwork
nl: Illustraties

en: Certificate manager and cryptography app
nl: Certificaatbeheerder en toepassing voor cryptografie

[ctx: @info:credit]
en: © 2001-%1 The Kleopatra developers
nl: © 2001-%1 De ontwikkelaars van Kleopatra

[ctx: @info]
en: <p>An error occurred while trying to add an ADSK to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
nl: <p>Er is een fout opgetreden tijdens een poging een ASDK toe te voegen aan <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

[ctx: @info]
en: ADSK added successfully.
nl: ASDK toevoegen is gelukt.

[ctx: @info]
en: By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate. Do you want to add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate?
nl: Door een ADSK aan uw certificaat toe te voegen biedt u de eigenaar van de ADSK om alle nieuwe berichten die zijn versleuteld voor uw certificaat te ontcijferen. Wilt u de ADSK gespecificeerd in de GnuPG configuratie aan uw certificaat toevoegen?

[ctx: @title:dialog]
en: Add ADSK
nl: ADSK toevoegen

en: Add ADSK
nl: ADSK toevoegen

en: <p>An error occurred while trying to add a new subkey to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
nl: <p>Er is een fout opgetreden tijdens een poging een nieuwe sub-sleutel toe te voegen aan <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: Subkey added successfully.
nl: Sub-sleutel toevoegen is gelukt.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to add the user ID: <message>%1</message></para>
nl: <para> Er is een fout opgetreden tijdens het toevoegen van de gebruiker-id: <message>%1</message></para>

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Error
nl: Fout bij gebruiker-id toevoegen

[ctx: @info]
en: User ID successfully added.
nl: Gebruiker-id met succes toegevoegd.

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Succeeded
nl: Gebruiker-id toevoegen geslaagd

en: Failed to find the PIV card with the serial number: %1
nl: Het vinden van de PIV-card is mislukt met het serienummer: %1

[ctx: @info]
en: Authenticating to the card failed: %1
nl: Authenticatie met de card is mislukt: %1

en: Please enter the PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
nl: Voer de toepassingsbeheersleutel van PIV-card in in hex-gecodeerde vorm.

[ctx: @info]
en: No empty smart card was found.
nl: Er is geen lege smartcard gevonden.

en: Failed to find the card with the serial number: %1
nl: Het vinden van de kaart is mislukt met het serienummer: %1

[ctx: @info]
en: No slot found for subkey %1 on the smart card.
nl: Geen slot gevonden voor sub-sleutel %1 op de smartcard.

en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
nl: Het vinden van de OpenPGP-card is mislukt met het serienummer: %1

[ctx: @info]
en: Copying the key to the card failed.
nl: De sleutel naar de card kopiëren is mislukt.

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para>
nl: <para>De sleutel is gekopieerd naar de smartcard.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para><para>A backup was exported to <filename>%1</filename></para>
nl: <para>De sleutel is gekopieerd naar de smartcard.</para><para>Een reservekopie is geëxporteerd naar <filename>%1</filename></para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the secret key stored on this computer?
nl: Wilt u de kopie van de geheime sleutel opgeslagen op deze computer verwijderen?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Deletion
nl: Verwijderen bevestigen

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the secret key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
nl: <para>Een kopie van de geheime sleutel op deze computer verwijderen is mislukt:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Copying the key to the card failed:</para><para><message>%1</message></para>
nl: <para>Kopiëren van de sleutel naar de card is mislukt:</para><para><message>%1</message></para>

en: Sorry! No suitable certificate to write to this card slot was found.
nl: Helaas! Geen geschikt certificaat gevonden om naar dit cardslot te schrijven.

[ctx: X.509 certificate DN (validity, created: date)]
en: %1 (%2, created: %3)
nl: %1 (%2, aangemaakt: %3)

[ctx: @info %1 name of card slot, %2 serial number of card]
en: <p>Please confirm that you want to write the following certificate to the %1 slot of card %2:</p><center>%3</center>
nl: <p>Bevestig dat u het volgende certificaat naar het slot %1 van card %2 wilt schrijven:</p><center>%3</center>

[ctx: @action:button]
en: Write certificate
nl: Certificaat schrijven

[ctx: @title:window]
en: Write certificate to card
nl: Certificaat naar card schrijven

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate failed: %1
nl: Certificaat exporteren is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card failed: %1
nl: Het certificaat naar de card schrijven is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card succeeded.
nl: Het certificaat naar de card schrijven is gelukt.

[ctx: @title:window]
en: Key is Revoked
nl: Sleutel is ingetrokken

[ctx: @title:window]
en: Key is Expired
nl: Sleutel is verlopen

[ctx: @info]
en: This key has been revoked. You cannot certify it.
nl: Deze sleutel is ingetrokken. U kunt het niet certificeren.

[ctx: @info]
en: This key has expired. You cannot certify it.
nl: Deze sleutel is verlopen. U kunt het niet certificeren.

[ctx: @info]
en: To certify other certificates, you first need to create an OpenPGP certificate for yourself.
nl: Om andere certificaten te certificeren dient u eerst een OpenPGP-certificaat voor uzelf aan te maken.

en: Do you wish to create one now?
nl: Wilt u er nu een aanmaken?

[ctx: @title:window]
en: Certification Not Possible
nl: Certificering niet mogelijk

[ctx: @action:button]
en: Create
nl: Aanmaken

en: <p>An error occurred while trying to certify<br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>
nl: <p>Er is een fout opgetreden bij de poging te certificeren<br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>

en: Certification Error
nl: Certificeringsfout

en: Certification successful.
nl: Certificering had succes.

en: Certification Succeeded
nl: Certificering geslaagd.

[ctx: @title:window]
en: Group Cannot Be Certified
nl: Groep kan niet gecertificeerd worden

[ctx: @info]
en: This group contains S/MIME certificates which cannot be certified.
nl: Deze groep bevat S/MIME certificaten die niet gecertificeerd kunnen worden.

[ctx: @title:window]
en: Certify Certificates
nl: Certificaten certificeren

[ctx: @info:progress]
en: Certifying certificates…
nl: Certificaten worden gecertificeerd…

[ctx: @info]
en: <para>The certification of the certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
nl: <para>Het certificeren van de certificaten is mislukt.</para><para>Fout: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: All certificates were certified successfully.
nl: Alle certificaten zijn met succes gecertificeerd.

[ctx: @info]
en: <para>The certification of all certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
nl: <para>Het certificeren van alle certificaten is mislukt.</para><para>Fout: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: 1 of %2 certificates was certified successfully. | %1 of %2 certificates were certified successfully.
nl[0]: 1 van %2 certificaten zijn met succes gecertificeerd.
nl[1]: %1 van %2 certificaten zijn met succes gecertificeerd.

[ctx: @info]
en: <p>Next the certified certificates will be uploaded to the configured certificate directory.</p>
nl: <p>De gecertificeerde certificaten zullen vervolgens geüpload worden naar de geconfigureerde certificatendirectory.</p>

[ctx: @info]
en: <p>Certifying the following certificates failed:</p>
nl: <p>Certificeren van de volgende certificaten is mislukt:</p>

[ctx: @title:window]
en: Certification Completed
nl: Certificering voltooid.

en: <p>An error occurred while trying to change the end of the validity period for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
nl: <p>Er is een fout opgetreden tijdens het wijzigen van het eind van de geldigheidsperiode van <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: End of validity period changed successfully.
nl: Eind van de geldigheidsperiode met succes gewijzigd.

[ctx: @info]
en: Is '%1' your own certificate?
nl: Is '%1' uw eigen  certificaat)

[ctx: @title:window]
en: Mark Own Certificate
nl: Eigen certificaat markeren

[ctx: @action:button]
en: Yes, it's mine
nl: Ja, het is van mij

[ctx: @action:button]
en: No, it's not mine
nl: Nee, het is niet van mij

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as %2 for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
nl: <para>Wilt u aan '%1' het recht geven om certificaten te markeren als %2 voor you?</para><para><emphasis>Dit betekent dat de eigenaar van dit certificaat vingerafdrukken goed controleert en de identiteiten van anderen bevestigd.</emphasis></para>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as valid for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
nl: <para>Wilt u aan '%1' het recht geven om certificaten te markeren als geldig voor you?</para><para><emphasis>Dit betekent dat de eigenaar van dit certificaat vingerafdrukken goed controleert en de identiteiten van anderen bevestigd.</emphasis></para>

[ctx: @title:window]
en: Grant Certification Power
nl: Ken het recht van certificeren toe

[ctx: @action:button]
en: Grant Power
nl: Rechten geven

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as %2 for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
nl: <para>Het certificaat '%1' heeft het recht gekregen andere certificaten te markeren als %2 voor jou.</para><para>Wilt u uw wijzigingen opslaan?</para>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as valid for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
nl: <para>Het certificaat '%1' heeft het recht gekregen andere certificaten te markeren als geldig voor jou.</para><para>Wilt u uw wijzigingen opslaan?</para>

[ctx: @title:window]
en: Revoke Certification Power
nl: Recht van certificeren herroepen

[ctx: @action:button]
en: Revoke Power
nl: Recht intrekken

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while marking certificate '%1' as your certificate.</para><para><message>%2</message></para>
nl: <para>Er is een fout opgetreden tijdens het markeren van het certificaat '%1' als uw certificaat:</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while granting certification power to '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
nl: <para>Er is een fout opgetreden tijdens toekennen van het recht van certificeren aan '%1'.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while revoking the certification power of '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
nl: <para>Er is een fout opgetreden bij het intrekken van het het recht van certificeren van '%1.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: Certificate '%1' was marked as your certificate.
nl: Certificaat '%1' is gemarkeerd als uw certificaat.

[ctx: @info]
en: Certification power was granted to '%1'.
nl: Recht van certificeren is toegekend aan '%1'.

[ctx: @info]
en: The certification power of '%1' was revoked.
nl: Recht van certificeren van '%1' is ingetrokken.

en: <p>An error occurred while trying to change the passphrase for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
nl: <p>Er is een fout opgetreden tijdens het wijzigen van de wachtwoordzin van <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: Passphrase Change Error
nl: Fout bij wachtwoordzin wijzigen

en: Passphrase changed successfully.
nl: Wachtwoordzin met succes gewijzigd.

en: Passphrase Change Succeeded
nl: Wachtwoordzin wijzigen is geslaagd

en: Failed to find the smartcard with the serial number: %1
nl: Het vinden van de smartcard is mislukt met het serienummer: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PUK failed: %1
nl: De PUK wijzigen is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Unblocking the PIN failed: %1
nl: De PIN deblokkeren is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Changing the Admin PIN failed: %1
nl: De admin-PIN wijzigen is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Setting the NKS PIN failed: %1
nl: De NKS-PIN zetten is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Changing the NKS PIN failed: %1
nl: De NKS-PIN wijzigen is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Setting the SigG PIN failed: %1
nl: De SigG-PIN zetten is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Changing the SigG PIN failed: %1
nl: De SigG-PIN wijzigen is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PIN failed: %1
nl: De PIN wijzigen is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: PUK changed successfully.
nl: PUK met succes gewijzigd.

[ctx: @info]
en: Unblocked and set a new PIN successfully.
nl: Deblokkeren en met succes een nieuwe PIN instellen.

[ctx: @info]
en: Admin PIN changed successfully.
nl: Admin-PIN met succes gewijzigd.

[ctx: @info]
en: NKS PIN set successfully.
nl: Zetten van NKS-PIN is gelukt.

[ctx: @info]
en: NKS PIN changed successfully.
nl: Wijzigen van NKS-PIN is gelukt.

[ctx: @info]
en: SigG PIN set successfully.
nl: Zetten van SigG-PIN is gelukt.

[ctx: @info]
en: SigG PIN changed successfully.
nl: Wijzigen van SigG-PIN is gelukt.

[ctx: @info]
en: PIN changed successfully.
nl: PIN met succes gewijzigd.

[ctx: @info]
en: The certificate has been marked as not trusted because the fingerprint did not match.
nl: Het certificaat is gemarkeerd als niet vertrouwd omdat de vingerafdruk niet overeenkwam.

en: Failed to update the trust database:
    %1
nl: Het bijwerken van de vertrouwensdatabase is mislukt:
    %1

[ctx: @info]
en: You are not allowed to mark certificates as trusted or not trusted.
nl: U hebt geen toestemming om certificaten als vertrouwd of niet vertrouwd te markeren.

[ctx: @info]
en: <para>Do you ultimately trust</para><para>%1</para><para>to correctly certify user certificates?</para>
nl: <para>Vertrouwt u uiteindelijk </para><para>%1</para><para> om uw gebruikerscertificaten te certificeren?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you distrust</para><para>%1</para><para>to correctly certify user certificates?</para>
nl: <para>Wantrouwt u</para><para>%1</para><para>om gebruikerscertificaten correct te certificeren?</para>

[ctx: @title:window]
en: Trust Root Certificate
nl: Hoofdcertificaat vertrouwen

[ctx: @title:window]
en: Distrust Root Certificate
nl: Hoofdcertificaat wantrouwen

[ctx: @action:button]
en: Yes
nl: Ja

[ctx: @info]
en: <para>Please verify that the certificate identified as:</para><para>%1</para><para>has the SHA-1 fingerprint:</para><para>%2</para>
nl: <para>Verifieer dat het certificaat geïdentificeerd als:</para><para>%1</para><para>de SHA-1 vingerafdruk heeft:</para><para>%2</para>

[ctx: @title:window]
en: Verify Fingerprint
nl: Vingerafdruk verifiëren

[ctx: @action:button]
en: Wrong
nl: Verkeerd

en: Cannot open existing file "%1" for reading: %2
nl: Kan bestaand bestand "%1" niet openen voor lezen: %2

en: Cannot open file "%1" for reading and writing: %2
nl: Kan bestand "%1" niet openen voor lezen en schrijven: %2

en: Cannot set restrictive permissions on file %1: %2
nl: Kan beperkende toegangsrechten op bestand %1 niet instellen: %2

en: Failed to move file %1 to its final destination, %2: %3
nl: Verplaatsen van bestand %1 naar zijn uiteindelijke bestemming %2, is mislukt: %3

en: Could not find gpgconf executable
nl: Kan het programma gpgconf niet vinden

en: "gpgconf --reload gpg-agent" failed: %1
nl: "gpgconf --reload gpg-agent" is mislukt: %1

en: An error occurred: %1
nl: Er is een fout opgetreden: %1

en: Create Checksum Files Error
nl: Fout in aanmaken van controlesom-bestanden

en: Select One or More Files to Create Checksums For
nl: Een of meer bestanden om een controlesom voor te maken selecteren

en: Verify Checksum Files Error
nl: Fout bij verifiëren van controlesom-bestanden

en: Select One or More Checksum Files
nl: Een of meer controlesom-bestanden selecteren

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Error
nl: Fout in CRL-cache wissen

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Finished
nl: CRL-cache wissen voltooid

en: The DirMngr process that tried to clear the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of %1 for details.
nl: Tijdens het wissen van de CRL-cache is het DirMngr-proces door een onverwachte fout voortijdig gestopt.Voor details zie de uitvoer van %1.

en: An error occurred while trying to clear the CRL cache. The output from %1 was:
    %2
nl: Tijdens het wissen van de CRL-cache is er een fout opgetreden. De uitvoer van %1 was:
    %2

en: CRL cache cleared successfully.
nl: De CRL-cache was succesvol geleegd.

[ctx: @title:window]
en: Success
nl: Succes

[ctx: @title:window]
en: Certificate Details
nl: Certificaatdetails

[ctx: @info]
en: Creating a CSR for the card key failed:
    %1
nl: Een CSR voor de cardsleutel aanmaken is mislukt:
    %1

[ctx: @info]
en: <para>Successfully wrote request to <filename>%1</filename>.</para><para>You should now send the request to the Certification Authority (CA).</para>
nl: <para>Verzoek is met succes opgeslagen in <filename>%1</filename>.</para><para> U dient nu het verzoek naar de certificatieautoriteit (CA) te versturen.</para>

[ctx: @title]
en: Request Saved
nl: Verzoek opgeslagen

[ctx: @title]
en: Save Request
nl: Verzoek opslaan

en: PKCS#10 Requests (*.p10)
nl: PKCS#10 Vereist (*.p10)

[ctx: @info]
en: <para>Saving the request failed.</para><para><message>%1</message></para>
nl: <para>Het verzoek opslaan is mislukt.</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: Error Saving Request
nl: Fout bij opslaan van verzoek

en: None of the selected certificates can be used for encryption. No group will be created.
nl: Geen van de geselecteerde certificaten kan gebruikt worden voor versleuteling. Er zal geen groep worden aangemaakt.

en: Some of the selected certificates cannot be used for encryption. These will not be added to the group.
nl: Enigen van de geselecteerde certificaten kunnen niet gebruikt worden voor versleuteling. Deze zullen niet aan de groep worden toegevoegd.

[ctx: default name for new group of keys]
en: New Group
nl: Nieuwe groep

[ctx: @title:window a group of keys]
en: New Group
nl: Nieuwe groep

[ctx: @info]
en: <p>There is already an OpenPGP key corresponding to the signing key on this card:</p><p>%1</p><p>Do you still want to create an OpenPGP key for the card keys?</p>
nl: <p>Er is al een OpenPGP sleutel overeenkomend met de ondertekeningssleutel op deze card:</p><p>%1</p><p>Wilt u toch een OpenPGP sleutel voor de cardsleutels aanmaken?</p>

[ctx: @title:window]
en: Create OpenPGP Key
nl: OpenPGP-sleutel aanmaken

[ctx: @title:window]
en: Enter User ID
nl: Gebruiker-ID invoeren

[ctx: @info]
en: Creating an OpenPGP key from the card keys failed: %1
nl: Een OpenPGP sleutel uit de cardsleutels aanmaken is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Successfully generated an OpenPGP key from the card keys.
nl: Een OpenPGP sleutel uit de cardsleutels genereren is gelukt.

[ctx: @info]
en: Decrypting/Verifying clipboard…
nl: Ontcijferen/verifiëren van klembord…

en: The clipboard does not appear to contain signed or encrypted text.
nl: Het klembord bevat hoogstwaarschijnlijk geen ondertekende of versleutelde tekst.

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Failed
nl: Ontcijferen/verifiëren is mislukt

en: Decrypt/Verify Files Error
nl: Fout bij bestanden ontcijferen/verifiëren

en: Select One or More Files to Decrypt and/or Verify
nl: Selecteer een of meerdere bestanden om te ontcijferen en/of te verifiëren

[ctx: @title:window]
en: Delete Certificates
nl: Certificaten verwijderen

en: Neither the OpenPGP nor the CMS backends support certificate deletion.
    Check your installation.
nl: Zowel de OpenPGP- als de CMS-backend ondersteunen het certificaatverwijderen niet.
    Controleer uw installatie.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected CMS certificates will be deleted.
nl: De OpenPGP-backend ondersteunt certificaatverwijdering niet.
    Controleer uw installatie.Alleen de geselecteerde CMS-certificaten worden verwijderd.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
nl: De OpenPGP-backend ondersteunt certificaatverwijdering niet.
    Controleer uw installatie.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected OpenPGP certificates will be deleted.
nl: De CMS-backend ondersteunt certificaatverwijdering niet.
    Controleer uw installatie.Alleen de geselecteerde OpenPGP-certificaten worden verwijderd.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
nl: De CMS-backend ondersteunt certificaatverwijdering niet.
    Controleer uw installatie.

en: Certificate Deletion Failed
nl: Verwijderen van certificaten mislukt

en: Certificate Deletion Problem
nl: Probleem bij certificaatverwijderen

en: OpenPGP backend: %1
nl: OpenPGP-backend: %1

en: CMS backend: %1
nl: CMS-backend: %1

en: <qt><p>An error occurred while trying to delete the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
nl: <qt><p>Er deed zich een fout voor tijdens het verwijderen van het certificaat:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @action:button Update the log text widget]
en: &Update
nl: Bij&werken

[ctx: @title:window]
en: Certificate Dump
nl: Certificaatdump

en: Unable to start process gpgsm. Please check your installation.
nl: Kan gpgsm-proces niet starten. Controleer uw installatie.

en: Dump Certificate Error
nl: Fout bij certificaatdump

en: The GpgSM process that tried to dump the certificate ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --dump-cert %1 for details.
nl: Tijdens het dumpen van het certificaat is het GpgSM-proces door een onverwachte fout voortijdig gestopt. Voor details zie de uitvoer van gpgsm --dump-cert %1.

[ctx: @title:window]
en: Dump Certificate Error
nl: Fout bij certificaatdump

en: An error occurred while trying to dump the certificate. The output from GpgSM was:
    %1
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het dumpen van het certificaat. De uitvoer van GpgSM was:
    %1

en: Show Entries
nl: Items tonen

[ctx: Count of revocations in a CRL]
en: Entries:
nl: Items:

[ctx: @title:window]
en: CRL Cache Dump
nl: CRL-cache dump

[ctx: @title:window]
en: Dump CRL Cache Error
nl: Fout bij CRL-cache-dump

en: The GpgSM process that tried to dump the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr listcrls for details.
nl: Tijdens het dumpen van de CRL-cache is het GpgSM-proces door een onverwachte fout voortijdig gestopt. Voor details zie de uitvoer van gpgsm --call-dirmngr listcrls.

en: An error occurred while trying to dump the CRL cache. The output from GpgSM was:
    %1
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het dumpen van de CRL-cache. De uitvoer van GpgSM was:
    %1

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of this certificate with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificate.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
nl: <para>U hebt niet alle geldige gebruiker-ID's van dit certificaat met een te exporteren certificatie gecertificeerd. Mensen die afhankelijk zijn van uw certificeren kunnen mogelijk niet in staat zijn het certificaat te verifiëren.</para><para>Wilt u doorgaan met exporteren?</para>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Certificate Export
nl: Certificaat exporteren bevestigen

[ctx: @action:button]
en: Export Certificate | Export Certificates
nl[0]: Certificaat exporteren
nl[1]: Certificaten exporteren

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of the certificates listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
nl: <para>U hebt niet alle geldige gebruiker-ID's van het certificaat in de onderstaande lijst met te exporteren certificering gecertificeerd. Mensen die afhankelijk zijn van uw certificeren kunnen mogelijk niet in staat zijn de certificaten te verifiëren. </para><para>Wilt u doorgaan met exporteren?</para>

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates
nl: certificaten

[ctx: 1 is protocol]
en: Export %1 Certificates
nl: %1 certificaten exporteren

en: OpenPGP Certificates
nl: OpenPGP-certificaten

en: S/MIME Certificates
nl: S/MIME-certificaten

en: You have to select different filenames for different protocols.
nl: U moet verschillende bestandsnamen voor verschillende protocollen selecteren.

[ctx: @title:window]
en: Export Error
nl: Exportfout

en: Exporting certificates...
nl: Certificaten exporteren...

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
nl: <qt><p>Er deed zich een fout voor tijdens het exporteren van het certificaat:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: Certificate Export Failed
nl: Certificaatexport mislukt

en: Could not write to file %1.
nl: Kon het bestand %1 niet opslaan.

[ctx: A generic filename for exported certificate groups]
en: certificate groups
nl: certificaatgroepen

[ctx: @title:window]
en: Export Certificate Group | Export Certificate Groups
nl[0]: Certificatengroep exporteren
nl[1]: Certificatengroepen exporteren

[ctx: filename filter like Certificate Groups (*.foo)]
en: Certificate Groups (*%1)
nl: Certificatengroepen (*%1)

[ctx: @title:window]
en: Export Failed
nl: Exporteren is mislukt

[ctx: @info]
en: Cannot overwrite existing <filename>%1</filename>.
nl: Overschrijven van bestaande <filename>%1</filename> lukt niet.

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in this group with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
nl: <para>U hebt niet alle OpenPGP certificaten in deze groep met een te exporteren certificaat gecertificeerd. Mensen die afhankelijk zijn van uw certificeren kunnen mogelijk niet in staat zijn het certificaat te verifiëren.</para><para>Wilt u doorgaan met exporteren?</para>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Group Export
nl: Groep exporteren bevestigen

[ctx: @action:button]
en: Export Group
nl: Groep exporteren

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in the groups listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
nl: <para>U hebt niet alle OpenPGP certificaten in de onderstaande lijst groepen met te exporteren certificaten gecertificeerd. Mensen die afhankelijk zijn van uw certificeren kunnen mogelijk niet in staat zijn de certificaten te verifiëren.</para><para>Wilt u doorgaan met exporteren?</para>

[ctx: @action:button]
en: Export Groups
nl: Groepen exporteren

[ctx: @info]
en: Writing groups to file <filename>%1</filename> failed.
nl: Schrijven van groepen naar bestand <filename>%1</filename> is mislukt.

en: Exporting certificate groups...
nl: Certificaten exporteren...

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
nl: Kan bestand <filename>%1</filename> niet openen voor schrijven.

[ctx: @info]
en: Writing certificates to file <filename>%1</filename> failed.
nl: Schrijven van certificaten naar bestand <filename>%1</filename> is mislukt.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the export:</para><para><message>%1</message></para>
nl: <para>Er is een fout opgetreden tijdens het exporteren:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly. | Exporting the certificates to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly.
nl[0]: Het certificaat exporteren naar een sleutelserver is niet mogelijk omdat het gebruik van sleutelservers expliciet is uitgeschakeld.
nl[1]: De certificaten exporteren naar een sleutelserver is niet mogelijk omdat het gebruik van sleutelservers expliciet is uitgeschakeld.

[ctx: @info]
en: <para>When OpenPGP certificates have been exported to a public directory server, it is nearly impossible to remove them again.</para><para>Before exporting your certificate to a public directory server, make sure that you have created a revocation certificate so you can revoke the certificate if it is compromised, lost, or you forgot the passphrase.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
nl: <para>Wanneer OpenPGP-certificaten naar een publieke directory-server geëxporteerd zijn, is het bijna onmogelijk om ze weer te verwijderen.</para><para>Maak een intrekkingscertificaat aan, voordat u uw certificaten naar de publieke directory-server exporteert, zodat u het certificaat in kan trekken als het gecompromitteerd, verloren is of de wachtzin bent vergeten.</para><para>Wilt u verder gaan?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export
nl: Export van openPGP certificaat

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Error
nl: Fout bij exporteren van openPGP certificaat

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to export OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nl: <para>Tijdens het exporteren van de OpenPGP-certificaten is het GPG-proces door een onverwachte fout voortijdig gestopt.</para><para>Voor details zie de uitvoer van <icode>%1</icode>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output of <command>%1</command> was:<nl /><message>%2</message></para>
nl: <para>Tijdens het exporteren van OpenPGP-certificaten is er een fout opgetreden.</para> <para>De uitvoer van <command>%1</command> was:<nl /> <message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: Upload successful.
nl: Uploaden heeft succes.

[ctx: @warning]
en: <para><email>%1</email> has no usable transport for mailing a key available, WKS upload not possible.</para>
nl: <para><email>%1</email> heeft geen bruikbare transportmethode voor e-mailen van een sleutel, WKS upload is niet mogelijk.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Not every mail provider supports WKS, so any key being exported this way may fail individually.</para><para>If exported, a confirmation request mail will be sent to <email>%1</email> which needs to be acknowledged with a mail program to complete the export process.</para><para><application>KMail</application> can handle these mails, but not all mail programs can.</para><para>Once exported, the standard does not (yet) allow for automated removal of a published key.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
nl: <para>Niet elke e-mailleverancier ondersteunt WKS, dus kan elke sleutel die op deze manier wordt geëxporteerd individueel mislukken.</para><para>Indien geëxporteerd, zal een e-mail vragend om bevestiging worden verzonden naar <email>%1</email> die bevestigd moet worden met een e-mailprogramma om het exportproces te voltooien.</para><para><application>KMail</application> kan deze e-mails behandelen, maar niet alle e-mailprogramma's kunnen dat.</para><para>Eenmaal geëxporteerd, laat de standaard (nog) geen automatische verwijdering van een gepubliceerde sleutel toe.</para><para>Wilt u doorgaan?</para>

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output from GnuPG WKS client was: <message>%1</message></para>
nl: <para>Tijdens het pogen van OpenPGP-certificaten te exporteren is er een fout opgetreden.</para> <para>De uitvoer van GnuPG WKS-client was: <message>%1</message></para>

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred when creating the mail to publish key:</para><message>%1</message>
nl: <para>Er is een fout opgetreden tijdens het maken van het e-mailbericht om de sleutel te publiceren:</para><message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to create a minimized and printable version of your secret key.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
nl: <para><application>Kleopatra</application> gebruikt <application>PaperKey</application> om een geminimaliseerde en afdrukbare versie van uw geheime sleutel te maken.</para><para>Ga na dat het is geïnstalleerd.</para>

[ctx: @title]
en: Failed to find PaperKey executable.
nl: Kan het programma PaperKey niet vinden

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during export of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
nl: <para>Er is een fout opgetreden tijdens het exporteren van de geheime sleutel:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para><application>PaperKey</application> failed with error</para><para><message>%1</message></para>
nl: <para><application>PaperKey</application> is mislukt met fout</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @title:window]
en: Print Secret Key
nl: Geheime sleutel afdrukken

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Files
nl: Geheime sleutelbestanden

[ctx: description of filename filter]
en: All Files
nl: Alle bestanden

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Backup
nl: Reservekopie van geheime sleutel

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Backup Error
nl: Fout bij reservekopie van geheime sleutel

[ctx: @info:status]
en: Backing up secret key...
nl: Van geheime sleutel wordt een reservekopie gemaakt...

[ctx: @info]
en: The result of the backup is empty. Maybe you entered an empty or a wrong passphrase.
nl: Het resultaat van het reservekopie maken is leeg. Misschien hebt u een leeg of verkeerde wachtwoordzin ingevoerd.

[ctx: @info]
en: Writing key to file <filename>%1</filename> failed.
nl: Schrijven van sleutel naar bestand <filename>%1</filename> is mislukt.

[ctx: @info]
en: The backup of the secret key was created successfully.
nl: Het maken van een reservekopie van de geheime sleutel is met succes gedaan.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the backup of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
nl: <para>Er is een fout opgetreden tijdens het maken van een reservekopie van de geheime sleutel:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: Generic filename for exported subkeys]
en: subkeys
nl: sub-sleutels

[ctx: @title:window]
en: Export Subkey | Export Subkeys
nl[0]: Sub-sleutel exporteren
nl[1]: Sub-sleutels exporteren

[ctx: @info:status]
en: Exporting subkeys...
nl: Sub-sleutels worden geëxporteerd...

[ctx: @info]
en: The result of the export is empty.
nl: Het resultaat van het exporteren is leeg.

[ctx: @info]
en: Writing subkey to file <filename>%2</filename> failed. | Writing subkeys to file <filename>%2</filename> failed.
nl[0]: Schrijven van sub-sleutel naar bestand <filename>%2</filename> is mislukt.
nl[1]: Schrijven van sub-sleutels naar bestand <filename>%2</filename> is mislukt.

[ctx: @info]
en: The subkey was exported successfully. | %1 subkeys were exported successfully.
nl[0]: Export van sub-sleutel is gelukt.
nl[1]: Export van %1 sub-sleutels is gelukt.

[ctx: @info]
en: Failed to generate new card keys and a certificate: %1
nl: Nieuwe cardsleutel en een certificaat genereren is mislukt: %1

en: Save backup of encryption key
nl: Reservekopie van versleutelingssleutel opslaan

en: Backup Key
nl: Reservesleutel

[ctx: @info]
en: Failed to move backup. The backup key is still stored under: %1
nl: Verplaatsen van reservekopie is mislukt. De reservekopie van de sleutel is nog steeds opgeslagen onder: %1

[ctx: @info]
en: Successfully generated new card keys and a certificate for this card.
nl: Een nieuwe cardsleutel en een certificaat voor deze kaart is met succes gegenereerd.

[ctx: @title]
en: Success
nl: Succes

[ctx: @title:window]
en: Generating Keys
nl: Sleutels worden gegenereerd

[ctx: @label:textbox]
en: This may take several minutes...
nl: Dit kan een paar minuten duren...

en: The existing keys on this card will be <b>deleted</b> and replaced by new keys.
nl: De bestaande sleutels op deze kaart zal <b>verwijderd</b> worden en vervangen door nieuwe sleutels.

en: It will no longer be possible to decrypt past communication encrypted for the existing key.
nl: Het zal niet langer mogelijk zijn om vroegere versleutelde communicatie voor de bestaande sleutel te ontcijferen.

en: Secret Key Deletion
nl: Verwijdering van geheime sleutel

[ctx: @info]
en: You cannot generate keys on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
nl: U kunt geen sleutels genereren op deze smartcard omdat deze geen enkele van de meewerkende algoritmen ondersteunt.

en: This is a revocation certificate for the OpenPGP key:
nl: Dit is een intrekkingscertificaat voor de OpenPGP-sleutel:

en: A revocation certificate is a kind of "kill switch" to publicly
    declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible
    to retract such a revocation certificate once it has been published.
nl: Een intrekkingscertificaat is een soort van "uit-schakelaar" om in het
    openbaar te verklaren dat een sleutel niet meer zal worden gebruikt.  Het
    is niet mogelijk zo'n intrekkingscertificaat te herroepen nadat het is
    gepubliceerd.

en: Use it to revoke this key in case of a compromise or loss of
    the secret key.
nl: Gebruik het om deze sleutel te herroepen in het geval dat het is
    gecompromitteerd of na het verlies van de geheime sleutel.

en: To avoid an accidental use of this file, a colon has been inserted
    before the 5 dashes below.  Remove this colon with a text editor
    before importing and publishing this revocation certificate.
nl: Om per ongeluk gebruik van dit bestand te voorkomen is er een dubbelepunt
    ingevoegd voor de 5 onderstaande mintekens.  Verwijder deze dubbelepunt met
    een tekstbewerker voordat dit intrekkingscertificaat wordt geïmporteerd
     en gepubliceerd.

[ctx: @info]
en: Certificate successfully created.<br><br>Note:<br>To prevent accidental import of the revocation<br>it is required to manually edit the certificate<br>before it can be imported.
nl: Certificaat is met succes aangemaakt.<br><br>Opmerking:<br>Om per ongeluk importeren van het intrekkingscertificaat te voorkomen<br>is het vereist om handmatig het certificaat te bewerken<br>voordat het geïmporteerd kan worden.

[ctx: @title:window]
en: Revocation certificate created
nl: Intrekkingscertificaat aangemaakt

en: Generate revocation certificate
nl: Intrekkingscertificaat genereren

en: Revocation Certificates
nl: Intrekkingscertificaten

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
nl: Het bestand <filename>%1</filename> bestaat al. Wilt u het overschrijven?

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
nl: Bestand overschrijven?

[ctx: @title:window]
en: Error creating revocation certificate
nl: Fout bij aanmaken van intrekkingscertificaat

[ctx: @title:window]
en: Subprocess Diagnostics
nl: Diagnostiek van subproces

en: Unable to start process %1. Please check your installation.
nl: Kan proces %1 niet starten. Controleer uw installatie.

en: Starting %1...
nl: Starten van %1...

en: Process finished
nl: Proces beëindigd

[ctx: @info]
en: Importing certificate from clipboard…
nl: Certificaat wordt geïmporteerd uit het klembord…

[ctx: @info]
en: The clipboard is empty. Nothing imported.
nl: Het klembord is leeg. Niets geïmporteerd.

[ctx: @info]
en: Clipboard contents do not look like a certificate. Nothing imported.
nl: Inhoud van klembord lijkt niet op een certificaat. Niets geïmporteerd.

[ctx: @info]
en: Could not determine certificate type of clipboard contents. Nothing imported.
nl: Kan het certificaattype van de inhoud van het klembord niet bepalen. Niets geïmporteerd.

en: Clipboard
nl: Klembord

en: Notepad
nl: Tekstgebied

[ctx: @title:window]
en: Importing Certificates
nl: Certificaten importeren

en: Importing certificates from 1 file... | Importing certificates from %1 files...
nl[0]: Certificaten importeren uit 1 bestand...
nl[1]: Certificaten importeren uit %1 bestanden...

en: Certificate Import Failed
nl: Importeren certificaat mislukt

en: Could not open file %1 for reading: %2
nl: Kon bestand %1 niet openen voor lezen: %2

en: Certificates
nl: Certificaten

en: Any files
nl: Alle bestanden

en: Select Certificate File
nl: Certificaatbestand selecteren

[ctx: @title:window]
en: Fetching Keys
nl: Sleutels ophalen

en: Fetching 1 key... (this can take a while) | Fetching %1 keys... (this can take a while)
nl[0]: 1 sleutel wordt opgehaald... (kan even duren)
nl[1]: %1 sleutels worden opgehaald... (kan even duren)

en: Sorry! No certificate to import from this card slot was found.
nl: Helaas! Geen certificaat gevonden om naar dit cardslot te importeren.

en: Card Certificate
nl: Cardcertificaat

en: Importing certificates... (this can take a while)
nl: Certificaten worden geïmporteerd... (kan even duren)

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported Certificates from %1
nl: Geïmporteerde certificaten van %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported certificates from these sources:<br/>%1
nl: Geïmporteerde certificaten van deze hulpbronnen:<br/>%1

[ctx: @title:tab]
en: Imported Certificates
nl: Geïmporteerde certificaten

en: Total number processed:
nl: Totaal aantal verwerkt:

en: Imported:
nl: Geïmporteerd:

en: New signatures:
nl: Nieuwe handtekeningen:

en: New user IDs:
nl: Nieuwe gebruiker-id:

en: Certificates without user IDs:
nl: Certificaten zonder gebruiker-id's:

en: New subkeys:
nl: Nieuwe sub-sleutels:

en: Newly revoked:
nl: Opnieuw herroepen:

en: Not imported:
nl: Niet geïmporteerd:

en: Unchanged:
nl: Ongewijzigd:

en: Secret keys processed:
nl: Geheime sleutels verwerkt:

en: Secret keys imported:
nl: Geheime sleutels geïmporteerd:

en: Secret keys <em>not</em> imported:
nl: Geheime sleutels <em>niet</em> geïmporteerd:

en: Secret keys unchanged:
nl: Geheime sleutels ongewijzigd:

en: Deprecated PGP-2 keys skipped:
nl: Verouderde PGP-2 sleutels overgeslagen:

en: Certificate Groups
nl: Certificatengroepen

en: New groups:
nl: Nieuwe groepen:

en: Updated groups:
nl: Groepen bijgewerkt:

en: No imports (should not happen, please report a bug).
nl: Niets geïmporteerd (zou niet mogen gebeuren, rapporteer deze programmafout/bug).

en: Detailed results of importing %1:
nl: Gedetailleerde resultaten van het importeren van %1:

en: Detailed results of import:
nl: Gedetailleerde resultaten het importeren:

en: A phone call to the person.
nl: Een telefoongesprek met de persoon.

en: Using a business card.
nl: Een visitekaart gebruiken.

en: Confirming it on a trusted website.
nl: Het bevestigen op een vertrouwde website.

en: In order to mark the certificate as valid it needs to be certified.
nl: Om het certificaat als geldig te markeren moet het gecertificeerd worden.

en: Certifying means that you check the Fingerprint.
nl: Certificeren betekent dat u de vingerafdruk controleert.

en: Some suggestions to do this are:
nl: Enige suggesties om dat te doen zijn:

en: Do you wish to start this process now?
nl: Wilt u dit proces nu beginnen?

[ctx: @title]
en: You have imported a new certificate (public key)
nl: U hebt een nieuw certificaat (publieke sleutel) geïmporteerd

[ctx: @action:button]
en: Certify
nl: Certificeer

[ctx: file name (imported with gpg/gpgsm)]
en: %1 (imported with %2)
nl: %1 (geïmporteerd met %2)

[ctx: @info]
en: Audit log is empty.
nl: Auditlog is leeg.

[ctx: @info]
en: Import was canceled.
nl: Importeren was geannuleerd.

en: Certificate Import Result
nl: Importresultaat certificaat

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
nl: <qt><p> Er is een fout opgetreden tijdens het importeren van het certificaat:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
nl: <qt><p>Er deed zich een fout voor tijdens het importeren van het certificaat %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>

[ctx: @info]
en: <para>You have imported a certificate with fingerprint</para><para><numid>%1</numid></para><para>and user IDs<list>%2</list></para><para>Is this your own certificate?</para>
nl: <para>U hebt een certificaat met vingerafdruk geïmporteerd</para><para><numid>%1</numid></para><para>en gebruiker-ID's<list>%2</list></para><para>Is dit uw eigen certificaat?</para>

[ctx: @action:button]
en: Yes, It's Mine
nl: Ja, het is van mij

[ctx: @action:button]
en: No, It's Not Mine
nl: Nee, het is niet van mij

[ctx: @info]
en: <para>The imported group</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.</para>
nl: <para>De geïmporteerde groep</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>bevat certificaten die niet gebruikt kunnen worden voor versleuteling. Dit kan leiden tot onverwachte resultaten.</para>

en: Fetching 1 signer key... (this can take a while) | Fetching %1 signer keys... (this can take a while)
nl[0]: 1 sleutel van ondertekenaar wordt opgehaald... (kan even duren)
nl[1]: %1 sleutels van ondertekenaars worden opgehaald... (kan even duren)

en: The type of this certificate (%1) is not supported by this Kleopatra installation.
nl: Het certificaattype (%1) wordt niet door deze versie van Kleopatra ondersteund.

en: Certificate Revocation Lists, DER encoded
nl: Certificaat intrekkingslijsten, DER gecodeerd

en: Select CRL File to Import
nl: Selecteer het te importeren CRL-bestand

en: Unable to start process dirmngr. Please check your installation.
nl: Kan dirmngr-proces niet starten. Controleer uw installatie.

en: Clear CRL Cache Error
nl: Fout bij CRL-cache wissen

en: The GpgSM process that tried to import the CRL file ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr loadcrl <filename> for details.
nl: Tijdens het importeren van het CRL-bestand is het GpgSM-proces door een onverwachte fout voortijdig gestopt. Voor details zie de uitvoer van gpgsm --call-dirmngr loadcrl <bestandsnaam>.

en: Import CRL Error
nl: Fout bij CRL-import

en: An error occurred while trying to import the CRL file. The output from gpgsm was:
    %1
nl: Tijdens het importeren van het CRL-bestand is er een fout opgetreden. De uitvoer van gpgsm was:
    %1

en: CRL file imported successfully.
nl: CRL-bestand succesvol geïmporteerd.

en: Import CRL Finished
nl: CRL importeren voltooid

[ctx: @info]
en: Cannot open <filename>%1</filename> for reading.
nl: Kan <filename>%1</filename> niet openen voor lezen.

en: Failed to restore any secret keys.
nl: Geheime sleutels herstellen is mislukt.

[ctx: @info]
en: Successfully restored the secret key parts from <filename>%1</filename>
nl: De delen van de geheime sleutel herstellen uit <filename>%1</filename> is gelukt

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to import your text backup.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
nl: <para><application>Kleopatra</application> gebruikt <application>PaperKey</application> om uw reservekopie in tekst te importeren.</para><para>Ga na dat het is geïnstalleerd.</para>

en: Select input file
nl: Invoerbestand selecteren

en: Paper backup
nl: Papieren reservekopie

[ctx: @title:window]
en: Error importing secret key
nl: Fout bij importeren van geheime sleutel

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to restore the secret key ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nl: <para>Tijdens herstellen van de geheime sleutel is het GPG-proces door een onverwachte fout voortijdig gestopt.</para><para>Voor details zie de uitvoer van <icode>%1</icode>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to restore the secret key.</para> <para>The output from <command>%1</command> was:</para><para><message>%2</message></para>
nl: <para>Tijdens het herstellen van de geheime sleutel is er een fout opgetreden.</para> <para>De uitvoer van <command>%1</command> was:</para><para><message>%2</message></para>

en: Select Card
nl: Card selecteren

en: Please select the card the key should be written to:
nl: Selecteer de card waarin de sleutel moet worden geschreven:

[ctx: @info]
en: Sorry! Writing keys to the card <emphasis>%1</emphasis> is not supported.
nl: Helaas! Sleutels naar de card <emphasis>%1</emphasis> schrijven wordt niet ondersteund.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Signature
nl: Ondertekening

[ctx: @item:inlistbox]
en: Encryption
nl: Versleuteling

[ctx: @item:inlistbox]
en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Select Card Slot
nl: Card-slot selecteren

en: Please select the card slot the key should be written to:
nl: Selecteer het cardslot waarin de sleutel moet worden geschreven:

en: Sorry! This key cannot be transferred to an OpenPGP card.
nl: Helaas! Deze sleutel kan niet overgebracht worden naar een OpenPGP-card.

[ctx: @info]
en: <p>The card <em>%1</em> already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
nl: <p>De card <em>%1</em> bevat al een sleutel in dit slot. Doorgaan zal die sleutel <b>overschrijven</b>.</p><p>Als er geen reservekopie is zal de bestaande sleutel onherstelbaar verloren gaan.</p>

en: The existing key has the fingerprint:
nl: De bestaande sleutel heeft de vingerafdruk:

[ctx: @title:window]
en: Overwrite existing key
nl: Bestaande sleutel overschrijven

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Existing Key
nl: Bestaande sleutel overschrijven

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate
nl: Certificaat selecteren

en: Please select the certificate whose key pair you want to write to the card:
nl: Selecteer het certificaat waarvan u het sleutelpaar naar de card wilt schrijven:

en: Sorry! This key cannot be transferred to a PIV card.
nl: Helaas! Deze sleutel kan niet overgebracht worden naar PIV-card.

en: Sorry! Only encryption keys and signing keys can be transferred to a PIV card.
nl: Helaas! Alleen versleutelingssleutels ondertekeningssleutels kunnen overgebracht worden naar een PIV-card.

en: The existing key has the key grip:
nl: De bestaande sleutel heeft de sleutel-greep:

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card.</para><para>You can now delete the copy of the key stored on this computer. Optionally, you can first create a backup of the key.</para>
nl: <para>De sleutel is naar de card gekopieerd.</para><para>U kunt nu de kopie van de sleutel opgeslagen op deze computer verwijderen. Eventueel kunt u eerst een reservekopie van de sleutel aanmaken.</para>

[ctx: @action:button]
en: Create backup
nl: Reservekopie maken

[ctx: @action:button]
en: Delete copy on disk
nl: Kopie op schijf verwijderen

[ctx: @action:button]
en: Keep copy on disk
nl: Kopie op schijf behouden

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card and a backup has been written to <filename>%1</filename>.</para><para>Do you want to delete the copy of the key stored on this computer?</para>
nl: <para>De sleutel is naar de card gekopieerd en een reservekopie is naar <filename>%1</filename> geschreven.</para><para>Wilt u de kopie van de sleutel opgeslagen op deze computer verwijderen?</para>

[ctx: @title:window]
en: Backup Secret Key
nl: Geheime reservesleutel

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Backup Files
nl: Reservekopiebestanden van geheime sleutel

[ctx: @info]
en: Cannot open the private key file <filename>%1</filename> for reading.
nl: Kan het private sleutelbestand <filename>%1</filename> niet openen voor lezen.

[ctx: @info]
en: The private key file <filename>%1</filename> is empty.
nl: Het bestand met private sleutel <filename>%1</filename> is leeg.

[ctx: @info]
en: Cannot open the file <filename>%1</filename> for writing.
nl: Kan het bestand <filename>%1</filename> niet openen voor schrijven.

[ctx: @info]
en: Writing the backup of the secret key to <filename>%1</filename> failed.
nl: Schrijven van de backup van de geheime sleutel naar <filename>%1</filename> is mislukt.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the key stored on this computer?
nl: Wilt u de kopie van de sleutel opgeslagen op deze computer verwijderen?

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
nl: <para>Een kopie van de sleutel op deze computer verwijderen is mislukt:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: Successfully deleted the copy of the key stored on this computer.
nl: De kopie van de sleutel opgeslagen op deze computer is met succes verwijderd.

[ctx: @info]
en: Searching for matching certificates ...
nl: Naar overeenkomende certificaten zoeken...

[ctx: @info]
en: <para>One of the X.509 directory services returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different X.509 directory service in the configuration dialog.</para>
nl: <para>Een van de X.509 directory-services stuurde certificaten terug zonder vingerafdrukken. Deze certificaten worden genegeerd omdat vingerafdrukken vereist zijn als unieke identifiers voor certificaten.</para><para>U zou een andere X.509 directory-service kunnen configureren in de configuratiedialoog.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The OpenPGP keyserver returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different OpenPGP keyserver in the configuration dialog.</para>
nl: <para>De OpenPGP keyserver stuurde certificaten terug zonder vingerafdrukken. Deze certificaten worden genegeerd omdat vingerafdrukken vereist zijn als unieke identifiers voor certificaten.</para><para>U zou een andere OpenPGP keyserver kunnen configureren in de configuratiedialoog.</para>

[ctx: @title]
en: Invalid Server Reply
nl: Ongeldig antwoord uit de server

[ctx: @info]
en: No certificates found
nl: Geen certificaten gevonden

[ctx: @title %1:"OpenPGP" or "S/MIME"]
en: %1 Certificate Server
nl: Server voor %1 certificaten

[ctx: @info]
en: Failed to search on certificate server. The error returned was:
    %1
nl: Zoeken op server voor certificaten is mislukt. De ontvangen fout was:
    %1

[ctx: @info]
en: <para>The query result has been truncated.</para><para>Either the local or a remote limit on the maximum number of returned hits has been exceeded.</para><para>You can try to increase the local limit in the configuration dialog, but if one of the configured servers is the limiting factor, you have to refine your search.</para>
nl: <para>Het opvraagresultaat is afgekapt.</para><para>Ofwel de lokale limiet of een limiet of afstand op het maximum aantal gevonden hits is overschreden.</para><para>U kunt proberen de lokale limiet in de configuratiedialoog te vergroten, maar als één van de geconfigureerde servers de limiterende factor is, dan moet u de zoekopdracht verfijnen.</para>

[ctx: @title]
en: Result Truncated
nl: Resultaat is afgekapt

[ctx: @info]
en: <para>You do not have any directory servers configured.</para><para>You need to configure at least one directory server to search on one.</para><para>You can configure directory servers here: <interface>Settings->Configure Kleopatra</interface>.</para>
nl: <para> Er is geen mapserver ingesteld.</para><para>Stel er tenminste een in om te kunnen zoeken.</para><para>U kunt hier: <interface>Instellingen->Kleopatra instellen</interface> een mapserver instellen.</para>

[ctx: @title]
en: No Directory Servers Configured
nl: Geen mapserver ingesteld

en: You are not allowed to create S/MIME certificate signing requests.
nl: Aanmaken van verzoeken om S/MIME certificaten te ondertekenen is niet u niet toegestaan.

en: Could not start key pair creation: %1
nl: Kon het aanmaken van een sleutelpaar niet starten: %1

[ctx: @title]
en: Creating Key Pair...
nl: Sleutelpaar aanmaken...

en: The process of creating a key requires large amounts of random numbers. This may require several minutes...
nl: Het proces van aanmaken van een sleutel vereist een groot aantal willekeurige getallen. Dit kan een aantal minuten duren...

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully.</para><para>Fingerprint of the new certificate: %1</para>
nl: <para>Er is een nieuw OpenPGP certificaat met succes aangemaakt.</para><para>Vingerafdruk van het nieuwe certificaat: %1</para>

[ctx: @info]
en: <para>The creation of a new OpenPGP certificate failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
nl: <para>Het maken van een nieuw OpenPGP certificaat is mislukt.</para><para>Fout:<message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully, but it has not been found in the key ring.</para><para>Fingerprint of the new certificate:<nl/>%1</para>
nl: <para>Er is een nieuw OpenPGP certificaat met succes aangemaakt, maar het is niet gevonden in de sleutelring.</para><para>Vingerafdruk van het nieuwe certificaat:<nl/>%1</para>

[ctx: @title:window]
en: Error
nl: Fout

[ctx: @info]
en: Generating key failed: %1
nl: Sleutel genereren is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Key successfully generated.
nl: Sleutel met succes gegenereerd.

[ctx: @info]
en: <p>This card already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
nl: <p>Deze kaart bevat al een sleutel in dit slot. Doorgaan zal die sleutel <b>overschrijven</b>.</p><p>Als er geen reservekopie is zal de bestaande sleutel onherstelbaar verloren gaan.</p>

en: The existing key has the ID:
nl: De bestaande sleutel heeft het ID:

[ctx: @title:window]
en: Overwrite Existing Key
nl: Bestaande sleutel overschrijven

[ctx: @info]
en: You cannot generate a key on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
nl: U kunt geen sleutel genereren op deze smartcard omdat deze geen enkele van de meewerkende algoritmen ondersteunt.

[ctx: @info]
en: Updating certificate… | Updating %1 certificates…
nl[0]: Certificaat wordt bijgewerkt…
nl[1]: %1 certificaten worden bijgewerkt…

[ctx: @action:button]
en: Cancel
nl: Annuleren

[ctx: @info:status]
en: Updating key...
nl: Sleutel wordt bijgewerkt...

[ctx: @info:status]
en: Updating certificate...
nl: Certificaat wordt bijgewerkt...

en: The certificate has not changed.
nl: Het certificaat is niet gewijzigd.

en: The certificate has been revoked.
nl: Het certificaat is ingetrokken.

en: The certificate has been updated.
nl: Het certificaat is bijgewerkt.

en: New user IDs: %1
nl: Nieuwe gebruiker-id: %1

en: New subkeys: %1
nl: Nieuwe sub-sleutels: %1

en: New signatures: %1
nl: Nieuwe ondertekeningen: %1

en: Additionally, one new key has been retrieved. | Additionally, %1 new keys have been retrieved.
nl[0]: Hier naast is er één nieuw sleutel opgehaald.
nl[1]: Hier naast zijn er %1 nieuwe sleutels opgehaald.

[ctx: @info]
en: Result of OpenPGP certificate update from keyserver, LDAP server, or Active Directory
nl: Resultaat van bijwerken van certificaat vanaf OpenPGP sleutelserver, LDAP-server of Active Directory

[ctx: @info]
en: <para>Update failed:</para><para><message>%1</message></para>
nl: <para>Bijwerken is mislukt:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Update skipped because no OpenPGP keyserver is configured.</para>
nl: <para>Bijwerken is overgeslagen omdat er geen OpenPGP-sleutelserver is geconfigureerd.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was not found.</para> | <para>The certificates were not found.</para>
nl[0]: <para>Het certificaat is niet gevonden.</para>
nl[1]: <para>De certificaten zijn niet gevonden.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was updated.</para> | <para>The certificates were updated.</para>
nl[0]: <para>Het certificaat is bijgewerkt.</para>
nl[1]: <para>De certificaten zijn bijgewerkt.</para>

[ctx: @info]
en: Result of update from Web Key Directory
nl: Resultaat van bijwerken uit Web Key Directory

[ctx: @info]
en: Result of S/MIME certificate update
nl: Resultaat van bijwerken van S/MIME-certificaat

[ctx: @title:window]
en: Certificate Updated | Certificates Updated
nl[0]: Certificaat bijgewerkt
nl[1]: Certificaat bijgewerkt

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
nl: Het actualiseren is mislukt

[ctx: @info]
en: Refreshing the OpenPGP certificates is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly.
nl: Vernieuwen van OpenPGP certificaten is niet mogelijk omdat het gebruik van sleutelservers expliciet is uitgeschakeld.

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing OpenPGP certificates implies downloading all certificates anew, to check if any of them have been revoked in the meantime.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
nl: <para>Bij het verversen van OpenPGP-certificaten worden alle certificaten opnieuw opgehaald, om te controleren of niet enkele reeds ingetrokken zijn.</para><para>Dit kan een grote belasting voor uw en andermans netwerk zijn , en meer dan een uur in beslag nemen afhankelijk de netwerkverbinding en de hoeveelheid certificaten.</para> <para>Weet u zeker dat u verder wilt gaan?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh
nl: OpenPGP-certificaat verversen

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Error
nl: Fout bij openPGP-certificaat verversen

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Finished
nl: OpenPGP-certificaat verversen voltooid

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to refresh OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nl: <para>Tijdens het verversen van de OpenPGP-certificaten is het GPG-proces door een onverwachte fout voortijdig gestopt.</para><para>Voor details zie de uitvoer van <icode>%1</icode>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to refresh OpenPGP certificates.</para> <para>The output from <command>%1</command> was: <bcode>%2</bcode></para>
nl: <para>Er is een fout opgetreden tijdens het verversen van OpenPGP-certificaten.</para> <para>De uitvoer van <command>%1</command> was: <bcode>%2</bcode></para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates refreshed successfully.
nl: Verversen van OpenPGP-certificaten is geslaagd.

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing X.509 certificates implies downloading CRLs for all certificates, even if they might otherwise still be valid.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
nl: <para>Het verversen van X.509-certificaten impliceert het ophalen van CRL's voor alle certificaten, zelfs als ze nog geldig zijn.</para><para>Dit kan een zware belasting zijn voor uw eigen en andermans netwerk en kan meer dan een uur duren, afhankelijk van de netwerkverbinding en het aantal te controleren certificaten.</para> <para>Wilt u doorgaan?</para>

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh
nl: X.509-certificaat verversen

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Error
nl: Fout bij X.509-certificaat verversen

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Finished
nl: X.509-certificaat verversen voltooid

[ctx: @info]
en: <para>The GpgSM process that tried to refresh X.509 certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nl: <para>Tijdens het verversen van de X.509-certificaten is het GpgSM-proces door een onverwachte fout voortijdig gestopt.</para><para>Voor details zie de uitvoer van <icode>%1</icode>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to refresh X.509 certificates.</para><para>The output from <command>%1</command> was: <bcode>%2</bcode></para>
nl: <para>Tijdens het verversen van X.509-certificaten is er een fout opgetreden.</para><para>De uitvoer van <command>%1</command> was: <bcode>%2</bcode></para>

[ctx: @info]
en: X.509 certificates refreshed successfully.
nl: Verversen van X.509-certificaten is geslaagd.

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with the key<nl/>%2.</para>
nl: <para>U staat op het punt om certificering van gebruikers-id<nl/>%1<nl/> in te trekken gemaakt met de sleutel<nl/>%2.</para>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Revocation
nl: Intrekking bevestigen

en: Revoke Certification
nl: Certificering herroepen

en: User ID '%1' certified with key %2
nl: Gebruikers-id '%1' gecertificeerd met sleutel %2

en: You are about to revoke the following certification: | You are about to revoke the following %1 certifications:
nl[0]: U staat op het punt om de volgende certificering in te trekken:
nl[1]: U staat op het punt om de volgende %1 certificeringen in te trekken:

en: Revoke Certifications
nl: Certificering herroepen

[ctx: @info]
en: <para>The certification has been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocation?</para> | <para>%1 certifications have been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocations?</para>
nl[0]: <para>De certificering is met succes ingetrokken.</para><para>Wilt u de intrekking publiceren?</para>
nl[1]: <para>%1 certificeringen zijn met succes ingetrokken.</para><para>Wilt u de intrekkingen publiceren?</para>

[ctx: @action:button]
en: Publish Revocation | Publish Revocations
nl[0]: Intrekking publiceren
nl[1]: Intrekkingen publiceren

[ctx: @title:window]
en: Confirm Publication
nl: Publicatie bevestigen

[ctx: @info]
en: <para>The revocation of the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with key<nl/>%2<nl/>failed:</para><para><message>%3</message></para>
nl: <para>Het intrekken van de certificering van gebruikers-id<nl/>%1<nl/>gemaakt met sleutel<nl/>%2<nl/>is mislukt:</para><para><message>%3</message></para>

en: You cannot revoke any certifications of this key.
nl: U kunt geen certificering van deze sleutel intrekken.

en: You cannot revoke any certifications of this user ID. | You cannot revoke any certifications of these user IDs.
nl[0]: U kunt geen certificering van deze gebruikers-ID intrekken.
nl[1]: U kunt geen certificering van deze gebruikers-ID's intrekken.

en: You cannot revoke this certification.
nl: U kunt deze certificering niet intrekken.

[ctx: @info]
en: This key has already been revoked.
nl: Deze sleutel is al ingetrokken.

[ctx: @info:status]
en: Revoking key...
nl: Sleutel herroepen...

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the revocation:</para><para><message>%1</message></para>
nl: <para>Er is een fout opgetreden tijdens het intrekken:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @title:window]
en: Revocation Failed
nl: Intrekken is mislukt

[ctx: @info]
en: The certificate was revoked successfully.
nl: De certificaat is met succes ingetrokken.

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to the internal directory.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
nl: <para>Het certificaat is met succes ingetrokken en geüpload naar de interne directory.</para><para>Het ingetrokken certificaat is opgeslagen in <filename>%1</filename>.</para><para>U zou dit bestand moeten verzenden naar uw communicatiepartners met de instructie om het te importeren.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to %1.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%2</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
nl: <para>Het certificaat is met succes ingetrokken en geüpload naar %1.</para><para>Het ingetrokken certificaat is opgeslagen in <filename>%2</filename>.</para><para>U zou dit bestand moeten verzenden naar uw communicatiepartners met de instructie om het te importeren.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename></para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
nl: <para>Het certificaat is met succes ingetrokken.</para>><para>Het ingetrokken certificaat is opgeslagen in <filename>%1</filename>.</para><para>U zou dit bestand moeten verzenden naar uw communicatiepartners met de instructie om het te importeren.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>
nl: <para>Er deed zich een fout voor bij de poging het gebruiker-id<nl/><emphasis>%1</emphasis> in te trekken.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been revoked successfully.</para>
nl: <para>Het gebruiker id<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>is met succes ingetrokken.</para>

[ctx: @title:window]
en: Revocation Succeeded
nl: Intrekking had succes

[ctx: @title:window]
en: Set Initial Pin
nl: Initiële PIN instellen

en: Failed to find the NetKey card with the serial number: %1
nl: Het vinden van de NetKey-kaart is mislukt met het serienummer: %1

en: Please enter the old PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
nl: Voer de oude toepassingsbeheersleutel van PIV-card in in hex-gecodeerde vorm.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form. The key needs to consist of 24 bytes, i.e. 48 hex-characters.
nl: Voer de nieuwe toepassingsbeheersleutel van PIV-card in in hex-gecodeerde vorm. De sleutel moet bestaan uit 24 bytes, dus 48 hex-tekens.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key again.
nl: Voer de toepassingsbeheersleutel van PIV-card opnieuw in.

[ctx: @info]
en: The two keys you have entered do not match. Please retry.
nl: De twee ingevoerde sleutels die u hebt ingevoerd zijn niet gelijk. Probeer het opnieuw.

[ctx: @info]
en: Setting the PIV Card Application Administration Key failed: %1
nl: De toepassingsbeheersleutel van PIV-card instellen is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: PIV Card Application Administration Key set successfully.
nl: De toepassingsbeheersleutel van PIV-card instellen had succes.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to flag the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>as the primary user ID.</para><para><message>%2</message></para>
nl: <para>Er deed zich een fout voor bij de poging het gebruiker-id van een vlag te voorzien<nl/><emphasis>%1</emphasis> als de primaire gebruiker-id.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been flagged successfully as the primary user ID.</para>
nl: <para>Het gebruiker-id<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>heeft met succes een vlag gekregen als de primaire gebruiker-id.</para>

en: Sign/Encrypt Files Error
nl: Fout bij bestanden ondertekenen/versleutelen

en: Select One or More Files to Sign and/or Encrypt
nl: Selecteer en of meerdere bestanden om te ondertekenen en/of te versleutelen

en: Select Folder to Sign and/or Encrypt
nl: Selecteer map om te ondertekenen en/of te versleutelen

[ctx: @info]
en: <para>Failed to enable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
nl: <para>Inschakelen van certificaat is mislukt:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to disable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
nl: <para>Uitschakelen van certificaat is mislukt:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Disabled certificates cannot be selected for signing or encryption. They are only visible when the <interface>%2</interface> filter is active.</para><para>You can undo this action at any time by switching to the <interface>%2</interface> filter and enabling the certificate again.</para><para><emphasis strong='true'>Are you sure you want to disable and hide the following certificate?</emphasis></para><list><item>%1</item></list>
nl: <para>Uitgeschakeld certificaten kunnen niet geselecteerd worden voor ondertekenen of versleuteling. Ze zijn alleen zichtbaar wanneer het filter <interface>%2</interface> actief is.</para><para>U kunt deze actie op elk moment ongedaan maken door omschakelen naar het filter <interface>%2</interface> en het certificaat opnieuw in te schakelen.</para><para><emphasis strong='true'>Bent u zeker om het volgende certificaat uit te schakelen en te verbergen?</emphasis></para><list><item>%1</item></list>

[ctx: @title:dialog]
en: Disable Certificate
nl: Certificaat uitschakelen

[ctx: @action:button]
en: Disable Certificate
nl: Certificaat uitschakelen

[ctx: Key filter without user-assigned name]
en: <unnamed>
nl: <onbenoemd>

[ctx: @info:tooltip]
en: This parameter has been locked down by the system administrator.
nl: Deze parameter is door de systeembeheerder vergrendeld.

[ctx: @info]
en: Show the following information in certificate list tooltips:
nl: De volgende informatie tonen de tekstballonnen van de lijst met certificaten:

[ctx: @option:check]
en: Show validity
nl: Geldigheid tonen

[ctx: @option:check]
en: Show owner information
nl: Eigenaarsinformatie tonen

[ctx: @option:check]
en: Show technical details
nl: Technische details tonen

[ctx: @option:check]
en: Show upcoming certificate expiration
nl: Aankomend verloop van certificaat tonen

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for own certificates:
nl: Drempel voor eigen certificaten:

[ctx: @item never show expiry notification]
en: never
nl: nooit

[ctx: @item:valuesuffix]
en: %v day | %v days
nl[0]: %v dag
nl[1]: %v dagen

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if your own certificate is about to expire soon.
nl: Het aantal dagen selecteren waarna u van te voren gewaarschuwd wilt worden, als uw eigen certificaat op het punt staat te verlopen.

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for other certificates:
nl: Drempel voor andere certificaten:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if another person's certificate is about to expire soon.
nl: Het aantal dagen selecteren waarna u van te voren gewaarschuwd wilt worden, als het certificaat van een ander persoon op het punt staat te verlopen.

[ctx: @title:tab]
en: General
nl: Algemeen

[ctx: @action:button]
en: Set Icon...
nl: Pictogram instellen...

[ctx: @action:button]
en: Set Text Color...
nl: Tekstkleur instellen...

[ctx: @action:button]
en: Set Background Color...
nl: Achtergrondkleur instellen...

[ctx: @action:button]
en: Set Font...
nl: Lettertype instellen...

[ctx: @option:check]
en: Italic
nl: Cursief

[ctx: @option:check]
en: Bold
nl: Vet

[ctx: @option:check]
en: Strikeout
nl: Doorhalen

[ctx: @action:button]
en: Default Appearance
nl: Standaard uiterlijk

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Categories
nl: Certificaatcategorieën

en: The preview of colors is disabled because high-contrast mode is active.
nl: Het voorbeeld van kleuren is uitgeschakeld omdat modus hoog contrast actief is.

note: i18n: ectx: label, entry (AttributeOrder), group (DN)
en: DN-Attribute Order
nl: DN-attribuutvolgorde

[ctx: @title:window]
en: Configure
nl: Configureren

en: Directory Services
nl: Mapdiensten

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Crypto Operations
nl: Versleutelingsbewerkingen

en: S/MIME Validation
nl: S/MIME-validatie

en: Smart Cards
nl: Smartcards

en: GnuPG System
nl: GnuPG-systeem

[ctx: @option:check]
en: Create OpenPGP encrypted files with ".pgp" file extensions instead of ".gpg"
nl: Maak met OpenPGP versleutelde bestanden met de extensie ".pgp" in plaats van ".gpg"

[ctx: @option:check]
en: Create signed or encrypted files as text files.
nl: Ondertekende of versleutelde bestanden maken als tekstbestanden.

[ctx: @info]
en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
nl: Activeer deze optie om versleutelde of ondertekende bestanden te coderen als base64 tekst. Zodat ze geopend kunnen worden met een tekstbewerker of verzonden in een e-mailbericht. Dit zal de bestandsgrootte met een derde vergroten.

[ctx: @option:check]
en: Treat .p7m files without extensions as mails.
nl: Behandel .p7m bestanden zonder extensies als e-mails.

[ctx: @option:check]
en: Automatically extract file archives after decryption
nl: Bestandsarchieven automatisch uitpakken na ontcijferen

[ctx: @option:check]
en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
nl: Tijdelijke ontsleutelde bestanden maken in de map met het versleutelde bestand.

[ctx: @info]
en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
nl: Stel deze optie in om te vermijden de tijdelijke map van gebruikers te gebruiken.

[ctx: @option:check]
en: Use symmetric encryption only.
nl: Alleen symmetrische versleuteling gebruiken.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable public key encryption.
nl: Stel deze optie in om versleuteling met publieke sleutels uit te schakelen.

[ctx: @option:check]
en: Use public-key encryption only.
nl: Alleen versleuteling met publieke sleutel gebruiken.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable password-based encryption.
nl: Stel deze optie in om versleuteling met op wachtwoord gebaseerd uit te schakelen.

en: Checksum program to use when creating checksum files:
nl: Te gebruiken programma voor controlesommen bij het maken van bestanden met controlesom

en: Archive command to use when archiving files:
nl: Archiveringscommando te gebruiken voor het archiveren van bestanden:

[ctx: @title]
en: OpenPGP Keyserver
nl: OpenPGP-sleutelserver

[ctx: @label:textbox]
en: Please note that only one OpenPGP keyserver can be configured.
nl: Merk op dat slechts één OpenPGP-sleutelserver geconfigureerd kan worden.

[ctx: @label:checkbox]
en: Use OpenPGP keyserver
nl: OpenPGP-sleutelserver gebruiken

en: OpenPGP keyserver:
nl: OpenPGP sleutelserver:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the address of the keyserver to use when searching for OpenPGP certificates and when uploading OpenPGP certificates. If you do not enter an address then an internal default will be used. To disable the use of an OpenPGP keyserver enter the special value <emphasis>none</emphasis>.
nl: Voer het adres in van de te gebruiken sleutelserver bij zoeken naar OpenPGP certificaten en bij uploaden van OpenPGP certificaten. Als u geen adres invoert dan zal een interne standaard worden gebruikt. Om het gebruik van een OpenPGP sleutelserver uit te schakelen voer de speciale waarde <emphasis>none</emphasis> in.

[ctx: @label:checkbox]
en: Search missing keys when verifying a signature
nl: Naar ontbrekende sleutels zoeken bij verifiëren van een ondertekening

en: X.509 Directory Services
nl: X.509 directory services

en: LDAP &timeout (minutes:seconds):
nl: LDAP-verloop&tijd (minuten:seconden):

en: &Maximum number of items returned by query:
nl: &Maximaal aantal resultaten van een zoekopdracht:

[ctx: @option:check]
en: Retrieve missing certification keys when importing new keys
nl: Ontbrekende certificeringssleutels ophalen bij importeren van nieuwe sleutels

[ctx: @info:tooltip]
en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys that were used to certify the user IDs of newly imported OpenPGP keys.
nl: Indien ingeschakeld zal Kleopatra automatisch proberen de sleutels die gebruikt zijn voor certificering van de gebruiker-id's van nieuw geïmporteerde OpenPGP sleutels op te halen.

[ctx: @option:check]
en: Query certificate directories of providers for all user IDs
nl: Certificaatmappen van leveranciers voor alle gebruiker-ID's ondervragen

[ctx: @info:tooltip]
en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD) for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate. If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
nl: Standaard ondervraagt Kleopatra alleen de certificaatmappen van leveranciers (WKD) op gebruiker-ID's die oorspronkelijk opgehaald zijn van een WKD toen u een OpenPGP certificaat bijwerkte. Als deze optie is ingeschakeld zal Kleopatra WKD's voor alle gebruiker-ID's ondervragen.

en: Backend error: gpgconf does not seem to know the entry for %1/%2
nl: Backend-fout: gpgconf kent blijkbaar het item voor %1/%2 niet

en: Backend error: gpgconf has wrong type for %1/%2: %3 %4
nl: Backend-fout: gpgconf heeft een verkeerd type voor %1/%2: %3 %4

[ctx: @title:window]
en: Configure Groups
nl: Groepen configureren

[ctx: @label]
en: Search:
nl: Zoeken:

[ctx: @label]
en: Search groups
nl: Groepen doorzoeken

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list for groups matching the search term.
nl: Zoek in de lijst naar groepen die aan de zoekterm voldoen.

[ctx: @info::placeholder]
en: Enter search term
nl: Zoekterm invoeren

[ctx: groups of keys]
en: groups
nl: groepen

[ctx: @action:button]
en: New
nl: Nieuw

[ctx: @action:button]
en: Edit
nl: Bewerken

[ctx: @action:button]
en: Delete
nl: Verwijderen

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the certification process for all certificates in the group.
nl: Het certificeringsproces voor alle certificaten in de groep starten.

[ctx: @action:button]
en: Export
nl: Exporteren

[ctx: @title:window a group of keys]
en: Edit Group
nl: Groep bewerken

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this group?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para>
nl: <para>Wilt u deze groep verwijderen?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>Eenmaal verwijderd kan deze niet hersteld worden.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this %1 group?</para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para> | <para>Do you really want to delete these %1 groups?</para><para>Once deleted, they cannot be restored.</para>
nl[0]: <para>Wilt u deze %1 groep verwijderen?</para><para>Eenmaal verwijderd kan deze niet hersteld worden.</para>
nl[1]: <para>Wilt u deze %1 groepen verwijderen?</para><para>Eenmaal verwijderd kan deze niet hersteld worden.</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group | Delete Groups
nl[0]: Groep verwijderen
nl[1]: Verwijderen

[ctx: @info]
en: The group contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.
nl: De groep bevat certificaten die niet gebruikt kunnen worden voor versleuteling. Dit kan leiden tot onverwachte resultaten.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
nl: Er zijn zijn instellingen gewijzigd in deze module.
    Wilt u deze wijzigingen toepassen of negeren?

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
nl: Instellingen toepassen

en: Smart card reader to use:
nl: Te gebruiken smartcardlezers:

en: Cannot be configured with Kleopatra
nl: Kan niet met Kleopatra worden geconfigureerd.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
nl: Deze optie vereist dirmngr 0.9.0 of nieuwer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
nl: geen proxy

en: (Current system setting: %1)
nl: (Huidige systeeminstelling: %1)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB) i18n: ectx: whatsthis, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: This option enables interval checking of certificate validity. You can also choose the checking interval (in hours). Note that validation is performed implicitly whenever significant files in ~/.gnupg change. This option therefore only affects external factors of certificate validity.
nl: Deze optie activeert het regelmatig controleren van certificaatgeldigheid. Ook kan het tijdinterval (in uren) ingesteld worden. Merk op dat de controle impliciet uitgevoerd wordt wanneer significante bestanden in ~/.gnupg veranderen. Deze optie heeft daarom alleen effect bij externe factoren van certificaatgeldigheid.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB)
en: Check certificate validity every
nl: Controleer certificaatgeldigheid elke

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en: hour
nl: uur

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en:  hours
nl:  uren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
nl: Wanneer deze optie is geselecteerd, zullen S/MIME-certificaten online gevalideerd worden met het Online Certificates Status Protocol (OCSP). Voer hieronder het URL-adres in van de OCSP-dienst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: Validate certificates online (OCSP)
nl: Certificaten online valideren (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
nl: Online certificaatvalidatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderURLLabel)
en: OCSP responder URL:
nl: URL-adres OCSP-dienst:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
nl: Voer hier het adres in van de server die de certificaten online valideert (OCSP-dienst). Het URL-adres begint doorgaans met http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderSignatureLabel)
en: OCSP responder signature:
nl: Handtekening OCSP-dienst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
nl: Service-URL van certificaten negeren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, OCSPResponderSignature)
en: Choose here the certificate with which the OCSP server signs its replies.
nl: Hier het certificaat kiezen waarmee de OCSP-server zijn antwoorden ondertekend.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ocspSelectButton)
en: Change Certificate…
nl: Certificaat wijzigen…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default, GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
nl: Standaard gebruikt GnuPG het bestand ~/.gnupg/policies.txt om te controleren of een certificaatbeleid toegestaan is. Wanneer deze optie is geselecteerd wordt het beleid niet gecontroleerd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
nl: Certificaatbeleid niet controleren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
nl: Wanneer deze optie is geselecteerd zal de Certificate Revocation List nooit gebruikt worden om S/MIME-certificaten te valideren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
nl: Nooit een CRL raadplegen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: If this option is checked while a root CA certificate is being imported, you will be asked to confirm its fingerprint and to state whether or not you consider this root certificate to be trusted. A root certificate needs to be trusted before the certificates it certified become trusted, but lightly allowing trusted root certificates into your certificate store will undermine the security of the system.
nl: Als deze optie is geactiveerd terwijl een root-CA-certificaat wordt geïmporteerd, dan zult u worden gevraagd om zijn vingerafdruk te bevestigen en opgeven of u al dan niet dit root-certificaat vertrouwt. Een root-certificaat moet vertrouwd worden voordat de certificaten die het certificeert vertrouwd worden, maar lichtvaardig root-certificaten in uw certificatenopslag vertrouwen zal de veiligheid van het systeem ondermijnen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: Allow to mark root certificates as trusted
nl: Sta toe om het hoofdcertificaat als vertrouwd te markeren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP).
nl: Wanneer deze optie is geselecteerd, zullen de ontbrekende certificaten van de uitgevers opgehaald worden indien nodig (dit is van toepassing op beide methoden, CRL's en OCSP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
nl: Ontbrekende uitgevercertificaten ophalen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: &HTTP Requests
nl: &HTTP-verzoeken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
nl: Schakelt het gebruik van HTTP voor S/MIME volledig uit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
nl: Geen HTTP-verzoeken maken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
nl: Wanneer u de locatie van een CRL aan het zoeken bent, zal het te testen certificaat ingangen bevatten onder de naam "CRL Distribution Point" (DP). Deze bevatten URL-adressen die het adres van de CRL beschrijven. Het eerste gevonden DP wordt gebruikt. Met deze optie worden alle ingangen volgens het HTTP-schema genegeerd wanneer er gezocht wordt naar een geschikte DP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
nl: HTTP CRL-distributiepunt van certificaten negeren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
nl: Wanneer deze optie is geselecteerd zal de HTTP-proxy, die rechts wordt getoond, gebruikt worden bij een HTTP-verzoek. (De waarde hiervan komt uit de omgevingsvariabele http_proxy).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use system HTTP proxy:
nl: HTTP-proxy van systeem gebruiken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use this proxy for HTTP requests:
nl: Deze proxy voor HTTP-verzoeken gebruiken:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customHTTPProxy)
en: <p>If no system proxy is set, or you need to use a different proxy for GpgSM, you can enter its location here.</p><p>It will be used for all HTTP requests relating to S/MIME.</p><p>The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.</p>
nl: <p>Als er geen systeemproxy is ingesteld of u moet een andere proxu voor GpgSM gebruiken, dan kunt u hier de locatie invoeren.</p><p>Het zal voor alle HTTP-verzoeken gerelateerd aan S/MIME worden gebruikt.</p><p>De syntaxis is hostnaam:poort, bijvoorbeeld mijnproxy.nergens.nl:3128.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: &LDAP Requests
nl: &LDAP-verzoeken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
nl: Schakelt het gebruik van LDAP voor S/MIME volledig uit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
nl: Geen LDAP-verzoeken maken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first found DP entry is used.  With this option, all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
nl: Wanneer u de locatie van een CRL aan het zoeken bent, zal het te testen certificaat ingangen bevatten onder de naam "CRL Distribution Point" (DP). Deze bevatten URL-adressen die het adres van de CRL beschrijven. Het eerste gevonden DP wordt gebruikt. Met deze optie worden alle ingangen volgens het LDAP-schema genegeerd wanneer er gezocht wordt naar een geschikte DP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
nl: LDAP CRL-distributiepunt van certificaten negeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
nl: Primaire host voor LDAP-verzoeken:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering an LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
nl: Het invoeren van een LDAP-server zal ervoor zorgen dat ieder LDAP-verzoek eerst naar die server zal gaan. Om precies te zijn zal deze instelling voorrang hebben op iedere andere hostnaam en poort van een LDAP-URL-adres. Ook wordt deze instelling gebruikt wanneer er geen hostnaam en poort is opgegeven in het URL-adres. Andere LDAP-servers zullen pas geprobeerd worden wanneer de verbinding met de "proxy" mislukte.
    De syntaxis is "HOST" of "HOST:POORT". Wanneer de POORT weggelaten wordt zal standaard poort 389 gebruikt worden (de standaard LDAP-poort).

[ctx: @info]
en: No checksum files have been created.
nl: Geen controlesom-bestanden zijn aangemaakt.

[ctx: @info]
en: These checksum files have been successfully created:
nl: Deze controlesom-bestanden zijn met succes aangemaakt:

[ctx: @info]
en: There were no errors.
nl: Er deden zich geen fouten voor.

[ctx: @info]
en: The following errors were encountered:
nl: De volgende fouten deden zich voor:

en: Create Checksums: input files must be either all checksum files or all files to be checksummed, not a mixture of both.
nl: Controlesommen aanmaken: invoerbestanden moeten ofwel allemaal bestanden met controlesommen zijn of allemaal bestanden waarvan een controlesom gemaakt moet worden, geen mengsel van beiden.

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Initializing...
nl: Initialiseren...

[ctx: @title:window]
en: Create Checksum Progress
nl: Controlesom-voortgang aanmaken

en: Error while running %1: %2
nl: Fout bij het uitvoeren van %1: %2

en: Failed to execute %1: %2
nl: Uitvoeren van %1 is mislukt: %2

[ctx: @info]
en: Failed to overwrite <filename>%1</filename>.
nl: Overschrijven van <filename>%1</filename> is mislukt.

en: No checksum programs defined.
nl: Geen programma's voor controlesom gedefinieerd.

en: Scanning directories...
nl: Nalopen van mappen...

en: Calculating total size...
nl: Uitrekenen van totale grootte...

en: Checksumming (%2) in %1
nl: Uitrekenen van controlesom (%2) in %1

en: Done.
nl: Gereed.

en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
nl: Status en voortgang van het versleutelingsproces wordt hier getoond.

en: User canceled
nl: Gebruiker geannuleerd

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify E-Mail
nl: E-mail ontcijferen/verifiëren

en: At least one input needs to be provided
nl: Geef tenminste een invoer op

en: Informative sender/signed data count mismatch
nl: Informatieve afzender/ondertekende gegevensteller klopt niet

en: Signature/signed data count mismatch
nl: Handtekening/ondertekende gegevensteller klopt niet

en: Signed data can only be given for detached signature verification
nl: Ondertekengegevens kunnen alleen gegeven worden voor ontkoppelde ondertekeningverificatie

en: Input/Output count mismatch
nl: Invoer/uitvoer-teller klopt niet

en: Cannot use output and signed data simultaneously
nl: Kan uitvoer en ondertekengegevens niet tegelijkertijd gebruiken

en: No backend support for %1
nl: Geen backendondersteuning voor %1

[ctx: @info]
en: Failed to find encrypted or signed data in one or more files.<nl/>If they contain signed or encrypted data please report a bug (see Help->Report Bug).
nl: Zoeken naar versleutelde of ondertekende gegevens in een of meer bestanden is mislukt.<nl/>Als ze ondertekende of versleutelde gegevens bevatten rapporteer dan een bug (zie Help->Rapporteer bug).

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> contains certificates and can't be decrypted or verified.
nl: Het bestand <filename>%1</filename> bevat certificaten en kan niet ontcijferd of geverifieerd worden.

[ctx: @title:window]
en: Select the file to verify with the signature <filename>%1</filename>
nl: Het bestand selecteren om te verifiëren met de handtekening <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para><para><message>%3</message></para>
nl: <para>Verplaatsen van <filename>%1</filename> naar <filename>%2</filename> is mislukt.</para><para><message>%3</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para>
nl: <para>Verplaatsen van <filename>%1</filename> naar <filename>%2</filename> is mislukt.</para>

[ctx: @info]
en: Shall the file be saved with the original file name <filename>%1</filename>?
nl: Moet het bestand opgeslagen worden met de oorspronkelijke bestandsnaam <filename>%1</filename>?

[ctx: @title:window]
en: Use Original File Name?
nl: Oorspronkelijke bestandsnaam gebruiken?

[ctx: @action:button]
en: No, Save As <filename>%1</filename>
nl: Nee, opslaan als <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Yes, Save As <filename>%1</filename>
nl: Ja, opslaan als <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to delete <filename>%1</filename>.
nl: Verwijderen van <filename>%1</filename> is mislukt.

[ctx: @info]
en: Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
nl: Verplaatsen van <filename>%1</filename> naar <filename>%2</filename> is mislukt.

en: Recipient: | Recipients:
nl[0]: Ontvanger:
nl[1]: Ontvangers:

[ctx: @info]
en: One unknown recipient
nl: Eén onbekende ontvanger

en: One unknown recipient | %1 unknown recipients
nl[0]: Een onbekende ontvanger
nl[1]: %1 onbekende ontvangers

[ctx: @info]
en: Decryption and verification of <filename>%1</filename> canceled.
nl: Ontcijferen en verifiëren van <filename>%1</filename> geannuleerd.

[ctx: @info 'Unable' meaning that decryption can't be started because there is no secret key]
en: Unable to decrypt and verify <filename>%1</filename>:
nl: Ontcijferen en verifiëren van <filename>%1</filename> is mislukt:

[ctx: @info 'Failed' meaning that there was an error during decryption]
en: Failed to decrypt and verify <filename>%1</filename>:
nl: Ontcijferen en verifiëren van <filename>%1</filename> is mislukt:

[ctx: @info Successfully decrypted and verified <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted and verified <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
nl: Met succes <filename>%1</filename> ontcijferd en geverifieerd als <filename>%2</filename>

[ctx: @info]
en: Verification of <filename>%1</filename> canceled.
nl: Verifiëren van <filename>%1</filename> is geannuleerd.

[ctx: @info Failed to verify <file>:]
en: Failed to verify <filename>%1</filename>:
nl: Verifiëren van <filename>%1</filename> is mislukt:

[ctx: @info Verified <file> with signature(s) in <file>.]
en: Verified <filename>%2</filename> with signature in <filename>%3</filename>. | Verified <filename>%2</filename> with %1 signatures in <filename>%3</filename>.
nl[0]: Geverifieerd <filename>%2</filename> met ondertekening in <filename>%3</filename>
nl[1]: Geverifieerd <filename>%2</filename> met %1 ondertekeningen in <filename>%3</filename>

[ctx: @info]
en: Decryption of <filename>%1</filename> canceled.
nl: Ontcijferen van <filename>%1</filename> is geannuleerd.

[ctx: @info 'Unable' meaning that decryption can't be started because there is no secret key]
en: Unable to decrypt <filename>%1</filename>:
nl: Ontcijferen van <filename>%1</filename> lukt niet:

[ctx: @info 'Failed' meaning that there was an error during decryption]
en: Failed to decrypt <filename>%1</filename>:
nl: Ontcijferen van <filename>%1</filename> is mislukt:

[ctx: @info Successfully decrypted <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
nl: Met succes <filename>%1</filename> ontcijferd als <filename>%2</filename>

[ctx: @info]
en: The data was not encrypted for any secret key in your certificate list.
nl: De gegevens waren versleuteld met geen enkele sleutel in uw lijst met certificaten.

en: No integrity protection (MDC).
nl: Geen bescherming van integriteit (MDC).

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption is %1.
nl: De ontcijfering is %1.

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption <b>is not</b> %1.
nl: De ontcijfering <b>is niet</b> %1.

en: Embedded file name: '%1'
nl: Ingebedde bestandsnaam: '%1'

en: <b>Note:</b> You cannot be sure who encrypted this message as it is not signed.
nl: <b>OPmerking:</b> U kun niet zeker van zijn wie dit bericht heeft versleuteld omdat het niet is ondertekend.

[ctx: Integrity protection was missing because an old cipher was used.]
en: <b>Hint:</b> If this file was encrypted before the year 2003 it is likely that the file is legitimate.  This is because back then integrity protection was not widely used.
nl: <b>Tip:</b> Als dit bestand is versleuteld voor het jaar 2003 dan is het waarschijnlijk dat het bestand legitiem is.  Dit komt omdat in die tijd bescherming van integriteit niet breed werd gebruikt.

[ctx: The user is offered to force decrypt a non integrity protected message. With the strong advice to re-encrypt it.]
en: If you are confident that the file was not manipulated you should re-encrypt it after you have forced the decryption.
nl: Als u er op vertrouwt dat het bestand niet is gemanipuleerd, dan zou u het opnieuw moeten versleutelen nadat u ontcijfering hebt afgedwongen.

[ctx: @info]
en: Failed to decrypt the notepad: %1
nl: Het notepad te ontcijferen is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Failed to verify the notepad: %1
nl: Het notepad verifiëren is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted and verified the notepad
nl: Het notepad ontcijferen en verifiëren heeft succes

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted the notepad
nl: Het notepad ontcijferen heeft succes

[ctx: @info]
en: Successfully verified the notepad
nl: Het notepad verifiëren heeft succes

[ctx: @info]
en: Failed to decrypt the clipboard: %1
nl: Het klembord ontcijferen is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Failed to verify the clipboard: %1
nl: Het klembord verifiëren is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted and verified the clipboard
nl: Het klembord ontcijferen en verifiëren heeft succes

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted the clipboard
nl: Het klembord ontcijferen heeft succes

[ctx: @info]
en: Successfully verified the clipboard
nl: Het klembord verifiëren heeft succes

[ctx: @info]
en: Warning: The sender's mail address is not stored in the <a href="key:%1">certificate</a> used for signing. Stored:<ul>%2</ul>
nl: Waarschuwing: Het e-mailadres van de afzender is niet opgeslagen in het voor ondertekening gebruikte <a href="key:%1">certificaat</a>. Opgeslagen:<ul>%2</ul>

en: Caught exception: %1
nl: Uitzondering gevangen: %1

en: Caught unknown exception
nl: Onbekende uitzondering ontvangen

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature/ciphertext - maybe it is neither ciphertext nor a signature?
nl: Kon niet bepalen of dit een S/MIME of een OpenPGP ondertekening/versleuteltekst is - misschien is het geen van beide?

en: Decrypting %1...
nl: Ontcijferen van %1...

en: Could not determine whether this was S/MIME- or OpenPGP-encrypted - maybe it is not ciphertext at all?
nl: Kon niet bepalen of dit versleuteld is met S/MIME of OpenPGP - misschien is het helemaal geen versleutelingstekst?

en: Decrypting: %1...
nl: Ontcijferen: %1...

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature - maybe it is not a signature at all?
nl: Kon niet bepalen of dit een S/MIME of een OpenPGP ondertekening is - misschien is het helemaal geen ondertekening?

en: Verifying %1...
nl: Verifiëren van %1...

[ctx: Verification of a detached signature in progress. The first file contains the data.The second file is the signature file.]
en: Verifying <filename>%1</filename> with <filename>%2</filename>...
nl: Bezig met verifiëren van: <filename>%1</filename> met <filename>%2</filename>...

en: Verifying signature %1...
nl: Ondertekening verifiëren %1...

en: User cancel
nl: Gebruiker annuleren

en: Encryption canceled.
nl: Versleuteling geannuleerd.

en: Encryption failed: %1
nl: Versleuteling mislukt: %1

en: Encryption succeeded.
nl: Versleuteling geslaagd.

[ctx: @info:placeholder]
en: Please enter a name or email address...
nl: Voer een naam of e-mailadres in...

[ctx: @info:tooltip]
en: Show certificate list
nl: Lijst met certificaten tonen

en: Show certificate list
nl: Lijst met certificaten tonen

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Details
nl: Details tonen

en: No matching certificates or groups found
nl: Geen overeenkomende certificaten of groepen gevonden

en: Multiple matching certificates or groups found
nl: Meerdere overeenkomende certificaten of groepen gevonden

en: This certificate is expired
nl: Dit certificaat is verlopen

en: This certificate is revoked
nl: Dit certificaat is ingetrokken

[ctx: @info]
en: Error: %1
nl: Fout: %1

en: (no matching certificates found)
nl: (geen overeenkomende certificaten gevonden)

en: Please select a certificate
nl: Gaarne een certificaat selecteren

en: (please choose between OpenPGP and S/MIME first)
nl: (gaarne eerst kiezen tussen OpenPGP en S/MIME)

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose output folder
nl: Kies uitvoermap

[ctx: @label:textbox]
en: &Output folder:
nl: Uitv&oermap:

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Files
nl: Bestanden ontcijferen/verifiëren

[ctx: @title:window]
en: Verify Files
nl: Bestanden verifiëren

[ctx: @title:window]
en: Encrypt Text
nl: Tekst versleutelen

en: %1: All operations completed.
nl: %1: Alle bewerkingen voltooid.

en: All operations completed.
nl: Alle bewerkingen voltooid.

[ctx: number, operation description]
en: Operation %1: %2
nl: Bewerking %1: %2

en: <b>Results</b>
nl: <b> Resultaten</b>

en: <b>Objects</b>
nl: <b>Objecten</b>

en: Remove Selected
nl: Geselecteerde verwijderen

en: Select File
nl: Bestand selecteren

en: <i>No certificate selected</i>
nl: <i>Geen certificaat geselecteerd</i>

en: <b>Recipients</b>
nl: <b>Ontvangers</b>

en: Add Recipient...
nl: Ontvanger toevoegen...

en: <b>Warning:</b> None of the selected certificates seem to be your own. You will not be able to decrypt the encrypted data again.
nl: <b> Waarschuwing</b> Geen van de geselecteerde certificaten lijken van uzelf te zijn. Het weer ontcijferen van versleutelde gegevens zal niet mogelijk zijn.

en: Recipient
nl: Ontvanger

[ctx: %1 == number]
en: Recipient (%1)
nl: Ontvanger (%1)

en: <qt><p>Recipients predefined via GnuPG settings:</p>%1</qt>
nl: <qt><p>Voorgedefinieerde ontvangers d.m.v. GnuPG-instellingen:</p>%1</qt>

[ctx: @action:button]
en: Force decryption
nl: Ontcijfering afdwingen

en: Diagnostics
nl: Diagnostiek

[ctx: The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
nl: Audit-log tonen

[ctx: @action:button]
en: Show Email
nl: E-mail tonen

[ctx: @option:check]
en: Close window automatically on success
nl: Venster automatisch sluiten bij succes

en: You need to select a signing certificate to proceed.
nl: Om verder te gaan moet u een ondertekeningcertificaat selecteren.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate to proceed.
nl: Om verder te gaan selecteert u een OpenPGP ondertekeningscertificaat.

en: You need to select an S/MIME signing certificate to proceed.
nl: Om verder te gaan selecteer een S/MIME ondertekeningscertificaat.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate and an S/MIME signing certificate to proceed.
nl: Om verder te gaan moet u een OpenPGP en een S/MIME ondertekeningscertificaat selecteren.

[ctx: @title:window]
en: Sign Text
nl: Tekst ondertekenen

en: Please select an encryption certificate for recipient "%1"
nl: Gaarne een versleutelingscertificaat voor geadresseerde "%1" selecteren

en: Please select a signing certificate for sender "%1"
nl: Gaarne een ondertekeningcertificaat voor afzender "%1" selecteren

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients/senders of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
nl: Kleopatra kan niet eenduidig bepalen welke certificaten overeenkomen met alle geadresseerden/afzenders van het bericht.
    Gaarne de juiste certificaten selecteren voor elke geadresseerde:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for the sender of the message.
    Please select the correct certificates for the sender:
nl: Kleopatra kan niet eenduidig bepalen welke certificaten overeenkomen met de afzenders van het bericht.
    Gaarne de juiste certificaten selecteren voor elke afzender:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
nl: Kleopatra kan niet eenduidig bepalen welke certificaten overeenkomen met alle geadresseerden van het bericht.
    Gaarne de juiste certificaten selecteren voor elke geadresseerde:

en: Please verify that correct certificates have been selected for each recipient:
nl: Gaarne verifiëren dat de juiste certificaten zijn geselecteerd voor  elk van de geadresseerden:

en: Please verify that the correct certificate has been selected for the sender:
nl: Gaarne verifiëren dat de juiste certificaten zijn geselecteerd voor de afzender:

en: Show all recipients
nl: Alle geadresseerden tonen

en: Select Signing Certificate
nl: Ondertekeningcertificaat selecteren

en: Select Encryption Certificate
nl: Versleutelingscertificaat selecteren

en: Only show this dialog in case of conflicts (experimental)
nl: Deze dialoog alleen tonen in geval van conflicten (experimenteel)

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message
nl: Certificaten voor berichten selecteren

en: From:
nl: Van:

en: To:
nl: Aan:

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message "%1"
nl: Certificaten voor bericht "%1" selecteren

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: &Sign as:
nl: &Ondertekenen als:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &me:
nl: Voor &mij versleutelen:

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &others:
nl: Voor &anderen versleutelen:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt with &password:
nl: Met &wachtwoord versleutelen:

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an action.
nl: Selecteer een actie.

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Output &files/folder:
nl: Uitvoer &bestanden/map:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt / Sign &each file separately.
nl: &Elk bestand apart versleutelen/ondertekenen.

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep each file separate instead of creating an archive for all.
nl: Elk bestand apart houden in plaats van een archief voor allen aan te maken.

en: Invalid compliance settings for signing and encrypting files.
nl: Ongeldige instelling voor naleving van ondertekenen en versleutelen van bestanden.

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
nl: <para>U kunt <application>Kleopatra</application> niet gebruiken voor ondertekenen of versleutelen van bestanden omdat het systeem <application>GnuPG</application> gebruikt door <application>Kleopatra</application> niet %1 is.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
nl: <para>Helaas! U kunt <application>Kleopatra</application> niet gebruiken voor ondertekenen of versleutelen van bestanden omdat het systeem <application>GnuPG</application> gebruikt door <application>Kleopatra</application> niet %1 is.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Archiving in combination with sign-only currently requires what are known as opaque signatures - unlike detached ones, these embed the content in the signature.</para><para>This format is rather unusual. You might want to archive the files separately, and then sign the archive as one file with Kleopatra.</para><para>Future versions of Kleopatra are expected to also support detached signatures in this case.</para>
nl: <para>Archiveren in combinatie met alleen ondertekenen vereist nu wat bekend staat als ondoorzichtige handtekeningen - niet zoals losstaande, die de inhoud in de handtekening opnemen.</para><para>Dit format is nogal ongebruikelijk. U zou de bestanden afzonderlijk kunnen archiveren en dan het archief als één bestand met Kleopatra kunnen ondertekenen.</para><para>Volgende versies van Kleopatra zullen, volgens de verwachting, ook losstaande ondertekening ondersteunen.</para>

[ctx: @title:window]
en: Unusual Signature Warning
nl: Waarschuwing voor ongebruikelijke ondertekening

[ctx: @info]
en: <para>None of the recipients you are encrypting to seems to be your own.</para><para>This means that you will not be able to decrypt the data anymore, once encrypted.</para><para>Do you want to continue, or cancel to change the recipient selection?</para>
nl: <para>Geen van de ontvangers waarvoor u versleutelt lijkt uzelf te zijn.</para><para>Dit betekent dat u niet meer in staat bent om de gegevens te ontcijferen, nadat ze zijn versleuteld.</para><para>Wilt u doorgaan of afbreken om de selectie van ontvangers te wijzigen?</para>

[ctx: @title:window]
en: Encrypt-To-Self Warning
nl: Waarschuwing Naar-uzelf-versleutelen

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME signature.
nl: Dit is de bestandsnaam van de S/MIME handtekening.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME signature file
nl: S/MIME handtekeningbestand.

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Signatures (*.p7s)
nl: S/MIME handtekeningen (*.p7s)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Signatures (*.p7s *.pem)
nl: S/MIME handtekeningen (*.p7s *.pem)

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the detached OpenPGP signature.
nl: Dit is de bestandsnaam van de losgemaakt OpenPGP handtekening.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signature file
nl: OpenPGP handtekeningbestand

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Signatures (*.sig *.pgp)
nl: OpenPGP handtekeningen (*.sig *.pgp)

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Signatures (*.asc *.sig)
nl: OpenPGP handtekeningen (*.asc *.sig)

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP-signed and encrypted file.
nl: Dit is de bestandsnaam van het OpenPGP-ondertekende en versleutelde bestand.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signed and encrypted file
nl: OpenPGP ondertekende en versleutelde bestand

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Files (*.gpg *.pgp)
nl: OpenPGP bestanden (*.gpg *.pgp)

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Files (*.asc)
nl: OpenPGP bestanden (*.asc)

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP encrypted file.
nl: Dit is de bestandsnaam van het OpenPGP-versleutelde bestand.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP encrypted file
nl: OpenPGP versleuteld bestand

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME encrypted file.
nl: Dit is de bestandsnaam van het S/MIME-versleutelde bestand.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME encrypted file
nl: S/MIME versleuteld bestand

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Files (*.p7m)
nl: S/MIME bestanden (*.p7m)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Files (*.p7m *.pem)
nl: S/MIME bestanden (*.p7m *.pem)

[ctx: @info:tooltip]
en: The resulting files are written to this directory.
nl: De resulterende bestanden worden geschreven naar deze map.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: Output directory
nl: Uitvoermap

[ctx: @title]
en: Results
nl: Resultaten

[ctx: @title]
en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
nl: Status en voortgang van het versleutelingsproces wordt hier getoond.

[ctx: @title]
en: Sign / Encrypt Files
nl: Bestanden ondertekenen / versleutelen

[ctx: @title:dialog]
en: Sign / Encrypt Files
nl: Bestanden ondertekenen / versleutelen

[ctx: @action:button]
en: Continue
nl: Doorgaan

[ctx: @title:dialog]
en: Results
nl: Resultaten

[ctx: @action:button]
en: Finish
nl: Beëindigen

[ctx: @action:button]
en: Sign
nl: Ondertekenen

[ctx: @action:button]
en: Encrypt
nl: Versleutelen

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt
nl: Ondertekenen / versleutelen

[ctx: @action:button]
en: Next
nl: Volgende

en: &Sign as:
nl: &Ondertekenen als:

en: Encrypt for me:
nl: Voor mij versleutelen:

[ctx: @label]
en: Encrypt for others:
nl: Voor anderen versleutelen:

[ctx: @option:check]
en: Encrypt with password:
nl: Met wachtwoord versleutelen:

[ctx: Tooltip information for symmetric encryption]
en: Additionally to the keys of the recipients you can encrypt your data with a password. Anyone who has the password can read the data without any secret key. Using a password is <b>less secure</b> then public key cryptography. Even if you pick a very strong password.
nl: Naast de sleutels van de geadresseerden kunt u uw gegevens met een wachtwoord beveiligen. Iedereen die het wachtwoord heeft kan de gegevens zonder een geheime sleutel lezen. Een wachtwoord gebruiken is <b>minder veilig</b> dan versleuteling met een publieke sleutel. Zelfs als u een zeer sterk wachtwoord gebruikt.

[ctx: @info]
en: Anyone you share the password with can read the data.
nl: Iedereen waarmee u het wachtwoord deelt kan de gegevens lezen.

[ctx: text for screen readers]
en: recipient key
nl: sleutel van ontvanger

en: Usable for Signing
nl: Bruikbaar voor ondertekenen

en: Certificates that can be used for signing
nl: Certificaten die gebruikt kunnen worden voor ondertekenen

en: Usable for Encryption
nl: Bruikbaar voor versleuteling

en: Certificates that can be used for encryption
nl: Certificaten die gebruikt kunnen worden voor versleuteling

[ctx: @info]
en: This certificate is expired.
nl: Dit certificaat is verlopen.

[ctx: @info]
en: This certificate expires today.
nl: Dit certificaat verloopt vandaag.

[ctx: @info]
en: This certificate expires tomorrow. | This certificate expires in %1 days.
nl[0]: Dit certificaat verloopt morgen.
nl[1]: Dit certificaat verloopt over %1 dagen.

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for encryption.
nl: Dit certificaat kan niet gebruikt worden voor versleuteling.

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for signing.
nl: Dit certificaat kan niet gebruikt worden voor ondertekening.

en: Could not find a key for the following recipients:
nl: Kon geen sleutel vinden voor de volgende ontvangers:

[ctx: @title:window]
en: Failed to find some keys
nl: Vinden van sommige sleutels is mislukt

[ctx: @info]
en: This certificate is revoked.
nl: Dit certificaat is ingetrokken.

[ctx: %1=protocol (S/Mime, OpenPGP), %2=certificate]
en: Sign using %1: %2
nl: Ondertekenen met: %1: %2

en: No certificate selected
nl: Geen certificaat geselecteerd

en: Sign and encrypt (OpenPGP only)
nl: Ondertekenen en versleutelen (alleen OpenPGP)

en: Encrypt only
nl: Alleen versleutelen

en: Sign only
nl: Alleen ondertekenen

en: Encryption Options
nl: Versleutelingsopties

en: Text output (ASCII armor)
nl: Tekstuitvoer (ASCII beveiliging)

en: Signing Options
nl: Ondertekeningsopties

en: Signer:
nl: Ondertekenaar:

en: Change Signing Certificates...
nl: Ondertekeningcertificaten wijzigen...

en: <b>Choose Operation to be Performed</b>
nl: <b> Selecteer de uit te voeren bewerking</b>

[ctx: @title:window]
en: Select Signing Certificates
nl: Ondertekeningscertificaten selecteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCO)
en: Remember these as default for future operations
nl: Deze als standaard voor toekomstige operaties onthouden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pgpLabel)
en: OpenPGP Signing Certificate:
nl: OpenPGP-ondertekeningscertificaat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmsLabel)
en: S/MIME Signing Certificate:
nl: S/MIME-ondertekeningscertificaat:

[ctx: Caption for an unknown key/certificate where only ID is known.]
en: Unknown Recipient:
nl: Onbekende ontvanger:

[ctx: @action:button]
en: Search
nl: Zoeken

[ctx: @info:tooltip]
en: Search on keyserver
nl: Zoeken op sleutelserver

[ctx: @info:tooltip]
en: The data was encrypted to this key / certificate.
nl: De gegevens waren versleuteld met deze sleutel / dit certificaat.

en: The following errors and warnings were recorded:
nl: De volgende fouten en waarschuwingen zijn gevonden:

[ctx: @title:window]
en: Checksum Verification Errors
nl: Controlesom-verificatiefouten

en: No errors occurred
nl: Er zijn geen fouten geweest

en: One error occurred | %1 errors occurred
nl[0]: Er is een fout opgetreden
nl[1]: Er zijn %1 fouten opgetreden

en: Progress:
nl: Voortgang:

[ctx: Show Errors]
en: Show
nl: Tonen

[ctx: @action:button]
en: &Next
nl: Volge&nde

en: Back
nl: Vorige

en: Call to NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
nl: Oproep naar EncryptEMailController::protocolAsString() is dubbelzinnig.

en: Signing canceled.
nl: Ondertekening geannuleerd.

en: Signing failed: %1
nl: Ondertekening mislukt: %1

en: Signing succeeded.
nl: Ondertekening geslaagd.

en: Archive and Sign Files
nl: Bestanden met archief en ondertekening

en: Sign Files
nl: Bestanden ondertekenen

en: Archive and Encrypt Files
nl: Bestanden met archief en versleuteling

en: Encrypt Files
nl: Bestanden versleutelen

en: Archive and Sign/Encrypt Files
nl: Archief en bestanden met ondertekening/versleuteling

en: Sign/Encrypt Files
nl: Bestanden ondertekenen/versleutelen

[ctx: base name of an archive file, e.g. archive.zip or archive.tar.gz]
en: archive
nl: archief

[ctx: @info]
en: Signing and encryption canceled.
nl: Ondertekenen en versleuteling geannuleerd.

[ctx: @info]
en: Signing canceled.
nl: Ondertekenen geannuleerd.

[ctx: @info]
en: Encryption canceled.
nl: Versleutelen geannuleerd.

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
nl: Ondertekenen en versleutelen van <filename>%1</filename> is mislukt: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
nl: Ondertekenen en versleutelen van <filename>%1</filename> en <filename>%2</filename> is mislukt: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign and encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
nl[0]: Ondertekenen en versleutelen van <filename>%2</filename> en %1 andere is mislukt: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
nl[1]: Ondertekenen en versleutelen van <filename>%2</filename> en %1 anderen is mislukt: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
nl: Ondertekenen van <filename>%1</filename> is mislukt: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
nl: Ondertekenen van <filename>%1</filename> en <filename>%2</filename> is mislukt: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
nl[0]: Ondertekenen van <filename>%2</filename> en %1 andere is mislukt: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
nl[1]: Ondertekenen van <filename>%2</filename> en %1 anderen is mislukt: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
nl: Versleutelen van <filename>%1</filename> is mislukt: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
nl: Versleutelen van <filename>%1</filename> en <filename>%2</filename> is mislukt: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
nl[0]: Versleutelen van <filename>%2</filename> en %1 andere is mislukt: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
nl[1]: Versleutelen van <filename>%2</filename> en %1 anderen is mislukt: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
nl: Met succes <filename>%1</filename> ondertekend en versleuteld en het opgeslagen als <filename>%2</filename>

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
nl: Met succes <filename>%1</filename> en <filename>%2</filename> ondertekend en versleuteld en het opgeslagen als <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <n> other(s) as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
nl[0]: Met succes <filename>%2</filename> en %1 ander ondertekend en versleuteld en het opgeslagen als <filename>%3</filename>.
nl[1]: Met succes <filename>%2</filename> en %1 anderen ondertekend en versleuteld en deze opgeslagen als <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and saved the signature in <filename>%2</filename>.
nl: Met succes <filename>%1</filename> ondertekend en de handtekening opgeslagen in <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved the signature in <filename>%3</filename>.
nl: Met succes <filename>%1</filename> en <filename>%2</filename> ondertekend en de ondertekening opgeslagen in <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <n> other(s) and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 other and saved the signature in <filename>%3</filename>. | Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 others and saved the signature in <filename>%3</filename>.
nl[0]: Met succes <filename>%2</filename> en %1 ander ondertekend en de handtekening opgeslagen in <filename>%3</filename>.
nl[1]: Met succes <filename>%2</filename> en %1 anderen ondertekend en de handtekening opgeslagen in <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
nl: Met succes <filename>%1</filename> versleuteld en het opgeslagen als <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
nl: Met succes <filename>%1</filename> en <filename>%2</filename> versleuteld en deze opgeslagen als <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <n> other(s) and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
nl[0]: Met succes <filename>%2</filename> en %1 ander versleuteld en deze opgeslagen als <filename>%3</filename>.
nl[1]: Met succes <filename>%2</filename> en %1 anderen versleuteld en deze opgeslagen als <filename>%3</filename>.

en: Input error: %1
nl: Uitvoerfout: %1

en: Output error: %1
nl: Uitvoerfout: %1

en: Cannot determine protocol for task
nl: Kan protocol voor taak niet bepalen

en: Cannot find common base directory for these files:
    %1
nl: Kan de gemeenschappelijke basismap voor deze bestanden niet vinden:
    %1

[ctx: @info]
en: Creating signed and encrypted archive ...
nl: Ondertekend en versleuteld archief wordt aangemaakt ...

[ctx: @info]
en: Creating encrypted archive ...
nl: Versleuteld archief wordt aangemaakt ...

[ctx: @info]
en: Creating signed archive ...
nl: Ondertekend archief wordt aangemaakt ...

[ctx: @info]
en: Failed to sign the notepad: %1
nl: Het notepad ondertekenen is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Failed to encrypt the notepad: %1
nl: Het notepad versleutelen is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted and signed the notepad
nl: Het notepad versleutelen en ondertekenen heeft succes

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted the notepad
nl: Het notepad versleutelen heeft succes

[ctx: @info]
en: Successfully signed the notepad
nl: Het notepad ondertekenen heeft succes

[ctx: @info]
en: Failed to sign the clipboard: %1
nl: Het klembord ondertekenen is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Failed to encrypt the clipboard: %1
nl: Het klembord versleutelen is mislukt: %1

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted and signed the clipboard
nl: Het klembord versleutelen en ondertekenen heeft succes

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted the clipboard
nl: Het klembord versleutelen heeft succes

[ctx: @info]
en: Successfully signed the clipboard
nl: Het klembord ondertekenen heeft succes

en: Unknown exception in Task::start()
nl: Onbekende uitzondering in taak::start()

[ctx: @title:window]
en: Verify Checksum Results
nl: Controlesomresultaten verifiëren

en: Cannot find checksums file for file %1
nl: Kan het bestand met controlesommen voor bestand %1 niet vinden%1

en: Verifying checksums (%2) in %1
nl: Controlesommen verifieren  (%2) %1

[ctx: @title:window]
en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

[ctx: @title:group]
en: Key Material
nl: Sleutelmateriaal

en: Algorithm:
nl: Algoritme:

[ctx: @title:group]
en: Certificate Usage
nl: Gebruik van certificaten

[ctx: @option:check]
en: Signing
nl: Ondertekenen

[ctx: @option:check]
en: Encryption
nl: Versleuteling

[ctx: @option:check]
en: Authentication
nl: Authenticatie

[ctx: @option:check]
en: Valid until:
nl: Geldig tot:

[ctx: @title:window]
en: Add Subkey
nl: Sub-sleutel toevoegen

en: Expiration of primary key: %1
nl: Vervallen van geldigheid van primaire sleutel: %1

[ctx: Default Algorithm]
en: Default
nl: Standaard

[ctx: title:window]
en: Add User ID
nl: Gebruiker-id toevoegen...

en: Enter a name and an email address to use for the user ID.
nl: Voer een naam en e-mailadres in om te gebruiken als gebruiker-id.

en: Enter a name and/or an email address to use for the user ID.
nl: Voer een naam en/of e-mailadres in om te gebruiken als gebruiker-id.

en: Enter a name or an email address.
nl: Voer een naam of een e-mailadres in.

en: There is a problem.
nl: Er is een probleem.

[ctx: @info]
en: <div>This is how the new user ID will be stored in the certificate:</div><center><strong>%1</strong></center>
nl: <div>Dit is de manier waarop de nieuwe gebruikers-ID zal worden opgeslagen in het certificaat:</div><center><strong>%1</strong></center>

[ctx: @action:button]
en: Update
nl: Bijwerken

[ctx: @action:button]
en: Generate Revocation Certificate
nl: Intrekkingscertificaat genereren

en: A revocation certificate is a file that serves as a "kill switch" to publicly declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible to retract such a revocation certificate once it has been published.
nl: Een intrekkingscertificaat is een bestand die werkt als een "uit-schakelaar" om in het openbaar te verklaren dat een sleutel niet meer zal worden gebruikt. Het is niet mogelijk zo'n intrekkingscertificaat te herroepen nadat het is gepubliceerd.

[ctx: @action:button]
en: Change Passphrase
nl: Wachtwoordzin wijzigen

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate
nl: OpenPGP-certificaat

[ctx: @title:window]
en: S/MIME Certificate
nl: S/MIME-certificaat

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the CRLs and do a full validation check of the certificate.
nl: De CRL's bijwerken en een volledige controle op geldigheid van het certificaat doen.

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the key from external sources.
nl: De sleutel bijwerken uit externe bronnen.

en: (required)
nl: (vereist)

en: (optional)
nl: (optioneel)

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.
nl: <interface>%1</interface> is vereist, maar is leeg.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
nl: <interface>%1</interface> is vereist, echter leeg.<nl/>Locale beheerderregel: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.
nl: <interface>%1</interface> is onvolledig.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
nl: <interface>%1</interface> is niet compleet.<nl/>Locale beheerderregel: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.
nl: <interface>%1</interface> is ongeldig.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
nl: <interface>%1</interface> is ongeldig<nl/>Locale beheerderregel: <icode>%2</icode>

en: User ID:
nl: Gebruikers-id:

en: Trust level:
nl: Vertrouwensniveau:

en: Valid from:
nl: Geldig vanaf:

en: Valid until:
nl: Geldig tot:

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the end of the validity period
nl: Het eind van de geldigheidsperiode wijzigen

[ctx: @action:button]
en: Change Validity
nl: Geldigheid wijzigen

en: Fingerprint:
nl: Vingerafdruk:

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the fingerprint to the clipboard
nl: De vingerafdruk kopiëren naar het klembord

[ctx: @action:button]
en: Copy fingerprint
nl: Vingerafdruk kopiëren

en: Issuer:
nl: Uitgever:

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the issuer certificate
nl: Certificaat van de uitgever tonen

[ctx: @action:button]
en: Show certificate
nl: Certificaat tonen

en: Compliance:
nl: Voldoet aan standaarden:

en: Usage:
nl: Gebruik:

en: Trusted introducer for:
nl: Vertrouwde introduceerder voor:

[ctx: @info:tooltip]
en: See certifications for details.
nl: Zie certificeringen voor details.

en: Private Key:
nl: Privé sleutel:

[ctx: @title:tab]
en: User IDs
nl: Gebruiker-id's

en: Related addresses
nl: Gerelateerde adressen

[ctx: @title:tab]
en: Related Addresses
nl: Gerelateerde adressen

[ctx: @title:tab]
en: Subkeys
nl: Sub-sleutels

[ctx: @title:tab]
en: Certifications
nl: Certificeringen

[ctx: @title:tab]
en: Trust Chain Details
nl: Details van vertrouwensketting

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Dump
nl: Certificaatdump

[ctx: @title:tab]
en: Revokers
nl: Intrekkers

[ctx: Valid until:]
en: unlimited
nl: onbeperkt

[ctx: not applicable]
en: n/a
nl: n.v.t.

[ctx: As in 'this secret key is stored on smart card <serial number>']
en: smart card %1
nl: smartcard %1

[ctx: As in 'this secret key is stored on a smart card']
en: smart card
nl: smartcard

[ctx: As in 'this key is stored on this computer and on smart card(s)']
en: On this computer and on a smart card | On this computer and on %1 smart cards
nl[0]: Op deze computer en op een smartcard
nl[1]: Op deze computer en op %1 smartcards

[ctx: As in 'this secret key is stored on this computer']
en: on this computer
nl: op deze computer

en: encryption
nl: versleuteling

en: signing
nl: ondertekenen

en: certification
nl: certificering

en: authentication
nl: authenticatie

[ctx: as in: can be used for ...]
en: qualified signatures
nl: gekwalificeerde ondertekeningen

en: Updating...
nl: Bezig met bijwerken...

en: Common Name
nl: Algemene naam

en: Organization
nl: Organisatie

en: Street
nl: Straat

en: City
nl: Stad

en: State
nl: Staat/provincie

en: Country
nl: Land

en: The issuer certificate could not be found locally.
nl: Het certificaat van de uitgever is niet lokaal gevonden.

en: Please select one or more of the following certificates:
nl: Een of meer van de volgende certificaten selecteren:

en: Please select one of the following certificates:
nl: Een van de volgende certificaten selecteren:

[ctx: @action:button]
en: Reload
nl: Herladen

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh certificate list
nl: Certificaatlijst verversen

[ctx: @action:button]
en: Import...
nl: Importeren...

[ctx: @info:tooltip]
en: Import certificate from file
nl: Certificaat importeren uit bestand

en: Import certificate
nl: Certificaat importeren

[ctx: @action:button]
en: Lookup...
nl: Opzoeken...

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up certificate on server
nl: Certificaten op server opzoeken

en: Look up certificate
nl: Certificaat op server opzoeken

[ctx: @action:button]
en: New...
nl: Nieuw...

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new OpenPGP certificate
nl: Een OpenPGP-certificaat aanmaken

en: Create certificate
nl: Certificaat aanmaken

[ctx: @action:button]
en: Groups...
nl: Groepen...

[ctx: @info:tooltip]
en: Manage certificate groups
nl: Certificaatgroepen beheren

en: Manage groups
nl: Groepen beheren

[ctx: @title:window]
en: Certificate Selection
nl: Certificaatselectie

en: Certify
nl: Certificeer

[ctx: @title:window arg is name, email of certificate holder]
en: Certify Certificate: %1
nl: Certificeer certificaat: %1

[ctx: @title:window Certify Certificate Group <group name>]
en: Certify Certificate Group %1
nl: Certificatengroep %1 certificeren

en: Verify the fingerprint, mark the user IDs you want to certify, and select the key you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprint clearly identifies the key and its owner.</i>
nl: Verifieer de vingerafdruk, markeer de gebruikers-id's die u wilt certificeren en selecteer de sleutel van de gebruikers-id's waarmee u deze wilt certificeren.<br/><i>Opmerking: alleen de vingerafdruk identificeert duidelijk de sleutel en zijn eigenaar.</i>

en: Certify with:
nl: Certificeer met:

[ctx: @action:button]
en: Set Owner Trust
nl: Vertrouwen van eigenaar instellen

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to set the trust level of the selected certification key to ultimate trust. This is what you usually want to do for your own keys.
nl: Klik om het vertrouwensniveau van de geselecteerde certificatiesleutel op volledig vertrouwen in te stellen. Dit is wat u gewoonlijk wilt doen voor uw eigen sleutels.

[ctx: @info]
en: One or more certificates cannot be certified.
nl: Een of meer certificaten kunnen niet gecertificeerd worden.

en: User IDs
nl: Gebruiker-id's

[ctx: @title:column]
en: User ID
nl: Gebruiker-ID

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Show advanced options
nl: Geavanceerde opties tonen

en: Certify for everyone to see (exportable)
nl: Certificeer zodat iedereen het ziet (te exporteren)

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option, if you want to share your certifications with others. If you just want to mark certificates as certified for yourself, then you can uncheck it.
nl: Activeer deze optie, als u uw certificeren met anderen wilt delen. Als u alleen certificaten wilt markeren als gecertificeerd voor uzelf, dan kunt u het deactiveren.

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish in internal directory
nl: In interne map publiceren

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish to %1
nl: Naar %1 publiceren

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option if you want to upload your certifications to a certificate directory after successful certification.
nl: Activeer deze optie als u uw certificeren wilt uploaden naar een certificatendirectory na succesvol certificeren.

en: You can use this to add additional info to a certification.
nl: U kunt dit gebruiken om extra informatie toe te voegen aan een certificatie.

en: Tags created by anyone with full certification trust are shown in the keylist and can be searched.
nl: Tags aangemaakt door iedereen met volledige vertrouwen in de certificatie worden getoond in de lijst met sleutels en kan doorzocht worden.

en: Expiration:
nl: Verloopdatum:

en: You can use this to set an expiration date for a certification.
nl: U kunt dit gebruiken om een geldigheidsdatum voor een certificatie in te stellen.

en: By setting an expiration date, you can limit the validity of your certification to a certain amount of time. Once the expiration date has passed, your certification is no longer valid.
nl: Door een geldigheidsdatum in te stellen, kunt u de geldigheid van uw certificatie beperken tot een bepaalde hoeveelheid tijd. Nadat de geldigheidsdatum is gepasseerd, is uw certificatie niet langer geldig.

en: Certify as trusted introducer
nl: Als vertrouwde introduceerder certificeren

en: You can use this to certify a trusted introducer for a domain.
nl: U kunt dit gebruiken om een vertrouwde introduceerder voor een domein te certificeren.

en: All certificates with email addresses belonging to the domain that have been certified by the trusted introducer are treated as certified, i.e. a trusted introducer acts as a kind of intermediate CA for a domain.
nl: Alle certificaten met e-mailadressen behorende bij het domein dat gecertificeerd is door de vertrouwde introduceerder worden behandeld als gecertificeerd, d.w.z. een vertrouwde introduceerder treedt op als een soort van intermediaire CA voor een domein.

en: Domain:
nl: Domein:

[ctx: @info]
en: Verify the fingerprints, mark the user IDs you want to certify, and select the certificate you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprints clearly identify the certificate and its owner.</i>
nl: De vingerafdrukken verifiëren, markeer de gebruikers-id's die u wilt certificeren en selecteer de certificaten die u met de de gebruikers-ID wilt certificeren.<br/><i>Opmerking: alleen de vingerafdrukken identificeren het certificaat en zijn eigenaar.</i>

[ctx: @title:column]
en: Fingerprint
nl: Vingerafdruk

[ctx: @info:tooltip]
en: S/MIME certificates cannot be certified.
nl: S/MIME certificaten kunnen niet gecertificeerd worden.

[ctx: @info:tooltip]
en: Expired or revoked certificates cannot be certified.
nl: Verlopen of ingetrokken certificaten kunnen niet gecertificeerd worden.

en: Is this your own key?
nl: Is dit uw eigen sleutel?

en: <p>Changing the certification trust of the key <b>%1</b> failed:</p><p>%2</p>
nl: <p>Het vertrouwen van de certificatiesleutel <b>%1</b> wijzigen is mislukt:</p><p>%2</p>

[ctx: @title:window]
en: Certification Trust Change Failed
nl: Wijziging van vertrouwen van certificaat is mislukt

en: Owner trust set successfully.
nl: Vertrouwen van eigenaar instellen is gelukt.

[ctx: @option:radio]
en: Delete secret key from disk.
nl: Geheime sleutel op schijf verwijderen.

[ctx: @option:radio]
en: Keep secret key on disk.
nl: Geheime sleutel op schijf behouden.

[ctx: @option:radio]
en: Make a backup of the secret key to a file.
nl: Reservekopie van de geheime sleutel maken naar een bestand.

[ctx: @option:radio]
en: Make a printed backup of the secret key.
nl: Een afgedrukte reservekopie van de geheime sleutel maken

[ctx: @option:radio]
en: I already have a backup of the secret key.
nl: Ik heb al een reservekopie van de geheime sleutel,

[ctx: @action:button]
en: Copy to Card
nl: Naar card kopiëren

[ctx: @title:dialog]
en: Copy Key to Smartcard
nl: Sleutel naar smartcard kopiëren

[ctx: @info]
en: <para>Selected Key: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Selected Smartcard: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Choose one of the following options to continue:</para>
nl: <para>Geselecteerde sleutel: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Geselecteerde smartcard: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Kies een van de volgende opties om door te gaan:</para>

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Configuration Overview
nl: Overzicht van configuratie van GnuPG

[ctx: @action:button]
en: Run Command
nl: Commando uitvoeren

[ctx: @info:tooltip]
en: Search in output
nl: In uitvoer zoeken

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term
nl: Zoekterm invoeren

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
nl: Ga naar volgende overeenkomst

[ctx: @action:button]
en: Find Next
nl: Volgende zoeken

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
nl: Ga naar vorige overeenkomst

[ctx: @action:button]
en: Find Previous
nl: Vorige zoeken

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
nl: Naar klembord kopiëren

[ctx: @action:button]
en: Save to File
nl: Naar bestand opslaan

[ctx: @info]
en: Exit code: %1
nl: Exitcode: %1

en: The certificate is part of a group. Deleting it may prevent this recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of a group. Deleting them may prevent these recipients from decrypting messages to:
nl[0]: Het certificaat is onderdeel van een groep. Deze verwijderen kan voorkomen dat deze ontvanger berichten kan ontcijferen:
nl[1]: Deze certificaten zijn onderdeel van groep. Ze verwijderen kan voorkomen dat deze ontvangers berichten kunnen ontcijferen:

en: The certificate is part of several groups. Deleting it may prevent the recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of several groups. Deleting them may prevent the recipients from decrypting messages to:
nl[0]: Dit certificaat is onderdeel van verschillende groepen. Ze verwijderen kan voorkomen dat de ontvanger berichten kan ontcijferen:
nl[1]: Deze certificaten zijn onderdeel van verschillende groepen. Ze verwijderen kan voorkomen dat de ontvangers berichten kunnen ontcijferen:

[ctx: @info]
en: <para>When you delete CA certificates (both root CAs and intermediate CAs), the certificates issued by them will also be deleted.</para><para>This can be nicely seen in <application>Kleopatra</application>'s hierarchical view mode: In this mode, if you delete a certificate that has children, those children will also be deleted. Think of CA certificates as folders containing other certificates: When you delete the folder, you delete its contents, too.</para>
nl: <para>Als u CA-certificaten (zowel root-CA's als intermediaire CA's) wilt verwijderen, dan zullen de certificaten die door hen zijn uitgegeven ook worden verwijderd.</para><para>Dit kan <application>Kleopatra</application> netjes tonen in de hiërarchische modus: Als u in deze modus een certificaat verwijdert die kinderen heeft, dan zullen die kinderen ook worden verwijderd. Denk bij CA-certificaten aan mappen met andere certificaten: als u de map verwijdert, dan verwijdert u ook zijn inhoud.</para>

en: The following certificate was selected for deletion: | The following certificates were selected for deletion:
nl[0]: Het volgende certificaat is geselecteerd voor verwijderen:
nl[1]: De volgende certificaten zijn geselecteerd voor verwijderen:

en: The following certificate will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select it (<a href="whatsthis://">Why?</a>): | The following certificates will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select them (<a href="whatsthis://">Why?</a>):
nl[0]: Het volgende certificaat zal verwijderd worden hoewel u deze <b>niet</b> expliciet hebt geselecteerd (<a href="whatsthis://">Waarom?</a>):
nl[1]: De volgende certificaten zullen verwijderd worden hoewel u deze <b>niet</b><nl/> expliciet hebt geselecteerd (<a href="whatsthis://">Waarom?</a>):

en: The certificate to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | All of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
nl[0]: Het te verwijderen certificaat is van uzelf. Het bevat persoonlijke sleutelinformatie die nodig is voor het ontcijferen van voorgaande communicatie, die versleuteld is met het certificaat en zou daarom niet verwijderd mogen worden.
nl[1]: Alle te verwijderen certificaten zijn van uzelf. Ze bevatten persoonlijke sleutelinformatie die nodig is voor ontcijferen van voorgaande communicatie, die versleuteld is met een certificaat en zou daarom niet verwijderd mogen worden.

en: One of the certificates to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | Some of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
nl[0]: Eén van de te verwijderen certificaten is van uzelf. Het bevat persoonlijke sleutelinformatie die nodig is voor ontcijferen van voorgaande communicatie, die versleuteld is met het certificaat en zou daarom niet verwijderd mogen worden.
nl[1]: Sommige van de te verwijderen certificaten zijn van uzelf. Ze bevatten persoonlijke sleutelinformatie die nodig is voor ontcijferen van voorgaande communicatie, die versleuteld is met een certificaat en zou daarom niet verwijderd mogen worden.

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Deletion
nl: Verwijdering van geheime sleutel

[ctx: @info as in 'this certificate is unusable']
en: unusable
nl: onbruikbaar

[ctx: @info:tooltip]
en: This certificate cannot be used for encryption.
nl: Dit certificaat kan niet gebruikt worden voor versleuteling.

[ctx: Name of a group of keys]
en: Name:
nl: Naam:

[ctx: @title]
en: Available Certificates
nl: Beschikbare certificaten

[ctx: @label]
en: Search available certificates
nl: Beschikbare certificaten doorzoeken

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of available certificates for any that match the search term.
nl: Zoek in de lijst met beschikbare certificaten naar ieder die aan de zoekterm voldoet.

en: Filter certificates by category
nl: Certificaten filteren op categorie

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that belong to the selected category.
nl: Alleen certificaten tonen die behoren bij de geselecteerde categorie.

[ctx: @label]
en: Available certificates
nl: Beschikbare certificaten

[ctx: @action:button]
en: Add Selected Certificates
nl: Geselecteerde certificaten toevoegen

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the selected certificates to the group
nl: De geselecteerde certificaten aan de groep toevoegen

[ctx: @action:button]
en: Remove Selected Certificates
nl: Geselecteerde certificaten verwijderen

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected certificates from the group
nl: De geselecteerde certificaten uit de groep verwijderen

[ctx: @title]
en: Certificates in the Group
nl: Certificaten in de groep

[ctx: @label]
en: Search for certificates in the group
nl: Naar certificaten in de groep zoeken

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of certificates in the group for any that match the search term.
nl: Zoek in de lijst met certificaten in de groep naar ieder die aan de zoekterm voldoet.

[ctx: @label]
en: Certificates in group
nl: Certificaten in groep

[ctx: @title:window]
en: Edit Group
nl: Groep bewerken

en: Please select until when the subkey should be valid:
nl: Selecteer tot wanneer de sub-sleutel geldig zou moeten zijn:

en: Please select until when the certificate should be valid:
nl: Selecteer tot wanneer het certificaat geldig zou moeten zijn:

[ctx: @option:radio]
en: Unlimited validity
nl: Onbeperkte geldigheid

[ctx: The placeholders are dates]
en: Valid until (between %1 and %2):
nl: Geldig tot (tussen %1 en %2):

en: Also update the validity period of the subkeys
nl: Ook de geldigheidsperiode van de sub-sleutels bijwerken

[ctx: Valid until DATE]
en: Valid until %1
nl: Geldig tot %1

[ctx: @title:window]
en: Change Validity Period
nl: Geldigheidsperiode wijzigen

[ctx: The placeholder is a date]
en: Same validity as the primary key (%1)
nl: Zelfde geldigheid als de primaire sleutel (%1)

[ctx: 'unlimited' means 'forever', here]
en: Same validity as the primary key (unlimited)
nl: Zelfde geldigheid als de primaire sleutel (onbeperkt)

en: Exporting ...
nl: Wordt geëxporteerd...

[ctx: %1 is error message]
en: Failed to export: '%1'
nl: Exporteren is mislukt: '%1'

[ctx: @title:window]
en: Export
nl: Exporteren

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
nl: Naam:

[ctx: @label:textbox]
en: EMail:
nl: E-mailadres:

en: Invalid EMail
nl: Ongeldig e-mailadres

[ctx: @label:textbox]
en: Algorithm:
nl: Algoritme:

[ctx: @option:check]
en: Backup encryption key
nl: Reservekopie van versleutelingssleutel maken

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup the encryption key in a file.
nl: Reservekopie van de versleutelingssleutel maken in een bestand.

en: You will be asked for a passphrase to protect that file during key generation.
nl: U zal worden gevraagd om een wachtwoordzin om dat bestand te beschermen tijdens generatie van de sleutel.

[ctx: @title:window]
en: Group Details
nl: Details groeperen

en: Note: This group is defined in the configuration files of gpg.
nl: Opmerking: deze is gedefinieerd in de configuratiebestanden van gpg.

en: Find:
nl: Zoeken:

en: Search
nl: Zoeken

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Deselect All
nl: Alles deselecteren

en: Save As...
nl: Opslaan als...

[ctx: @title:column]
en: Name
nl: Naam

[ctx: @title:column]
en: Email
nl: E-mail

[ctx: @title:column]
en: Valid From
nl: Geldig vanaf

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
nl: Geldig tot

[ctx: @title:column]
en: Key ID
nl: Sleutel-ID

[ctx: @title:column]
en: Origin
nl: Oorsprong

[ctx: @title:window]
en: Lookup on Server
nl: Op server opzoeken

en: Import
nl: Importeren

[ctx: @info]
en: Enter a search term to search for matching certificates.
nl: Voer een zoekterm in om te zoeken naar overeenkomende certificaten.

[ctx: @info]
en: Enter an email address to search for matching certificates.
nl: Voer een e-mailadres in om te zoeken naar overeenkomende certificaten.

[ctx: @title:window]
en: Notepad
nl: Tekstgebied

[ctx: title:window]
en: Revoke Certificate
nl: Certificaat intrekken

[ctx: @option:radio]
en: Certificate has been compromised
nl: Certificaat is gecompromitteerd

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is superseded
nl: Certificaat is vervangen.

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is no longer used
nl: Certificaat wordt niet langer gebruikt

[ctx: @option:radio]
en: For a different reason
nl: Om een andere reden

[ctx: @title]
en: Reason for Revocation (optional)
nl: Reden voor intrekking (optioneel)

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to internal directory
nl: Ingetrokken certificaat uploaden naar interne directory

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to %1
nl: Ingetrokken certificaat uploaden naar %1

[ctx: @label:textbox]
en: Description (optional):
nl: Beschrijving (optioneel):

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certificate
nl: Certificaat intrekken

en: Error: The description must not contain empty lines.
nl: Fout: de beschrijving mag geen lege regels bevatten.

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the following certificate:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true'>The revocation will take effect immediately and cannot be reverted.</emphasis></para><para>Consequences: <list><item>You can still decrypt everything encrypted for this certificate.</item><item>You cannot sign anything with this certificate anymore.</item><item>You cannot certify other certificates with it anymore.</item><item>Other people can no longer encrypt with it after receiving the revocation.</item></list></para>
nl: <para>U staat op het punt het volgende certificaat in te trekken:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true'>De intrekking zal onmiddellijk effect hebben en kan niet teruggedraaid worden.</emphasis></para><para>Consequenties: <list><item>U kunt nog steeds alles ontcijferen wat versleuteld is met dit certificaat.</item><item>U kunt niets meer met dit certificaat ondertekenen.</item><item>U kunt niet langer andere certificaten certificeren .</item><item>Andere mensen kunnen niet langer ermee versleutelen na het ontvangen van de intrekking.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Revokers
nl: Intrekkers

[ctx: text for screen readers for an unknown name]
en: unknown name
nl: onbekende naam

[ctx: text for screen readers for an unknown email]
en: unknown email
nl: onbekend e-mailadres

en: Skipped
nl: Overgeslagen

en: Passed
nl: Geslaagd

en: Test Name
nl: Naam testen

en: Result
nl: Resultaat

en: (select test first)
nl: (eerst test selecteren)

[ctx: @info]
en: <para>These are the results of the Kleopatra self-test suite. Click on a test for details.</para><para>Note that all but the first failure might be due to prior tests failing.</para>
nl: <para>Dit zijn de resultaten van de set zelftesten van Kleopatra. Klik op een test voor details.</para><para>Let op: meestal is de eerste foutmelding van belang en komen de andere door de eerste testfout.</para>

en: test results
nl: testresultaten

[ctx: @title:group]
en: Proposed Corrective Action
nl: Voorgestelde actie voor correctie

[ctx: @action:button]
en: Do It
nl: Doe het

[ctx: @option:check]
en: Show all test results
nl: Alle testresultaten tonen

[ctx: @option:check]
en: Run these tests at startup
nl: Deze testen bij de start uitvoeren

[ctx: @action:button]
en: Rerun Tests
nl: Testen opnieuw uitvoeren

[ctx: @title:window]
en: Self Test
nl: Zelftest

[ctx: @info]
en: No NullPin found. <warning>If this PIN was not set by you personally, the card might have been tampered with.</warning>
nl: Geen NullPin gevonden. <warning>Als deze PIN niet door u persoonlijk was ingesteld, dan kan het zijn dat er met kaart geknoeid is.</warning>

[ctx: @info]
en: Canceled setting PIN.
nl: Instellen van PIN geannuleerd.

[ctx: @info]
en: There was an error setting the PIN: <message>%1</message>.
nl: Er trad een fout op bij het instellen van de PIN: <message>%1</message>.

[ctx: @info]
en: PIN set successfully.
nl: Instellen van PIN is gelukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainLB)
en: <p>On this SmartCard, there is space for two certificates:
    <ol>
    <li>A normal certificate</li>
    <li>A special certificate for making <em>qualified signatures</em> according to the German Signaturgesetz</li>
    </ol>
    You need to set initial PINs before you can use them.</p>
nl: <p>Op deze SmartCard is ruimte voor twee certificaten:
    <ol>
    <li>Een normaal certificaat</li>
    <li>Een speciaal certificaat voor het maken van <em>gekwalificeerde handtekeningen</em> volgens de Duitse Handtekeningenwet</li>
    </ol>
    Het is nodig initiële PIN's in te stellen voordat u ze kunt gebruiken.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nksLB)
en: Step 1: Set the initial PIN for the first certificate ("NKS"):
nl: Stap 1: Stel de initiële PIN in voor het eerste certificaat ("NKS"):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nksPB)
en: Set Initial PIN (NKS)
nl: Stel initiële PIN in (NKS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sigGLB)
en: Step 2: Set the initial PIN for the qualified signature certificate ("SigG"):
nl: Stap 2: Stel de initiële PIN in voor het gekwalificeerde ondertekeningscertificaat ("SigG"):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sigGPB)
en: (optional) Set Initial PIN (SigG)
nl: (optioneel) Stel initiële PIN in (SigG)

[ctx: @title:dialog]
en: Sign/Encrypt Clipboard
nl: Klembord ondertekenen/versleutelen

[ctx: @title]
en: Sign/Encrypt Clipboard
nl: Klembord ondertekenen/versleutelen

[ctx: @info]
en: The clipboard does not contain text.
nl: Het klembord bevat geen tekst.

[ctx: @info:status]
en: Loading smart cards...
nl: Smartcards laden...

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card %1...
nl: Smartcard %1 bijwerken...

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card...
nl: Smartcard wordt bijgewerkt...

[ctx: @info:status]
en: Importing certificates from smart cards...
nl: Certificaten importeren uit de smartcards...

[ctx: @title:window]
en: Manage Smart Cards
nl: Smartcards beheren

[ctx: @label]
en: Subkeys
nl: Sub-sleutels

[ctx: @title:column]
en: Usage
nl: Gebruik

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
nl: Algoritme

[ctx: @title:column]
en: Storage
nl: Opslag

[ctx: @title:column]
en: Keygrip
nl: Sleutelgreep

[ctx: @action:button]
en: Add subkey
nl: Sub-sleutel toevoegen

[ctx: @action:button]
en: Change validity
nl: Geldigheid wijzigen

[ctx: @action:button]
en: Export OpenSSH key
nl: OpenSSH-sleutel exporteren

[ctx: @action:button]
en: Restore printed backup
nl: Afgedrukte reservekopie herstellen

[ctx: @action:button]
en: Transfer to smartcard
nl: Naar smartcard overbrengen

[ctx: @action:button]
en: Export secret subkey
nl: Geheime sub-sleutel exporteren

[ctx: @action:button]
en: Add ADSK
nl: ADSK toevoegen

[ctx: @info:tooltip]
en: <html>Add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate. By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate, if the client encrypting the message supports this functionality.</html>
nl: <html>De ADSK gespecificeerd in de GnuPG configuratie toevoegen aan uw certificaat. Door een ADSK aan uw certificaat toe te voegen biedt u de eigenaar van de ADSK om alle nieuwe berichten die zijn versleuteld voor uw certificaat te ontcijferen, als de client die het bericht versleutelt deze functionaliteit ondersteunt.</html>

[ctx: @info:tooltip]
en: Show more options
nl: Meer opties tonen

en: Change validity
nl: Geldigheid wijzigen

en: Export OpenSSH key
nl: OpenSSH-sleutel exporteren

en: Transfer to smartcard
nl: Naar smartcard overbrengen

en: Export secret subkey
nl: Geheime sub-sleutel exporteren

[ctx: smart card <serial number>]
en: smart card %1
nl: smartcard %1

en: smart card
nl: smartcard

en: on this computer
nl: op deze computer

[ctx: unknown storage location]
en: unknown
nl: onbekend

en: Issuer Certificate Not Found (%1)
nl: Uitgevercertificaat niet gevonden (%1)

en: Searching for updates...
nl: Controleren op bijwerken...

[ctx: @info]
en: No update found in the available version database.
nl: Niets gevonden in de beschikbare database met versies.

[ctx: @title]
en: Up to date
nl: Actueel

[ctx: %1 is the version number]
en: Version %1 is available.
nl: Versie %1 is beschikbaar.

[ctx: Link to NEWS style changelog]
en: See the <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">new features</a>.
nl: Zie de <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">nieuwe mogelijkheden</a>.

[ctx: @title:window]
en: Update Available
nl: Item voor bijwerken beschikbaar

[ctx: @option:check]
en: Show this notification for future updates.
nl: Deze melding tonen voor later bijwerken.

[ctx: @action:button]
en: &Get update
nl: Item voor bijwerken op&halen

[ctx: @action:button]
en: Add User ID
nl: Gebruiker-id toevoegen

[ctx: @action:button]
en: Revoke User ID
nl: Gebruiker-id intrekken

[ctx: @action:button]
en: Flag as Primary
nl: Van vlag voorzien als primaire

[ctx: @info:tooltip]
en: Flag the selected user ID as the primary user ID of this key.
nl: De geselecteerde gebruiker-id van een vlag voorzien als de primaire gebruiker-id van deze sleutel.

[ctx: @action:button]
en: Certify User IDs
nl: Gebruiker-ID certificeren

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certifications
nl: Certificering herroepen

en: Name
nl: Naam

en: Email
nl: E-mail

en: Trust Level
nl: Vertrouwensniveau

en: Origin
nl: Oorsprong

[ctx: text for screen readers for an empty email address]
en: no email
nl: geen e-mail

en: never
nl: nooit

en: Signing
nl: Ondertekenen

en: First message
nl: Eerste bericht

en: Last message
nl: Laatste bericht

en: Message count
nl: Aantal berichten

en: Encryption
nl: Versleuteling

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis> ?</para>
nl: <para>Wilt u het gebruiker-id: <emphasis>%1</emphasis> intrekken?</para>

[ctx: @action:inmenu]
en: Flag as Primary User ID
nl: Van vlag voorzien als primaire gebruiker-id

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User IDs...
nl: Gebruiker-ID's certificeren...

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User ID... | Certify User IDs...
nl[0]: Gebruiker-ID certificeren...
nl[1]: Gebruiker-ID's certificeren

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certifications...
nl: Certificering herroepen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certification... | Revoke Certifications...
nl[0]: Certificaat herroepen...
nl[1]: Certificaat herroepen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Publish at Mail Provider ...
nl: Publiceren bij e-mailleverancier ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke User ID
nl: Gebruiker-id intrekken

en: User IDs and certifications
nl: Gebruiker-id's en certificeringen

[ctx: @info]
en: Certifications are not available before the certificate is imported.
nl: Certificering is niet beschikbaar voordat het certificaat is geïmporteerd.

[ctx: @action]
en: Show Certificate Details
nl: Certificaatdetails tonen

[ctx: @action]
en: Add Certification
nl: Certificering toevoegen

[ctx: @action]
en: Revoke Certification
nl: Certificering herroepen

[ctx: @action:button]
en: Fetch Missing Keys
nl: Ontbrekende sleutels ophalen

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up and import all keys that were used to certify the user IDs of this key
nl: Zoek op en importeer alle sleutels die zijn gebruikt om de gebruiker-id's van deze sleutel te certificeren

[ctx: label:checkbox]
en: Show only my own certifications
nl: Alleen mijn eigen certificaten tonen

en: You cannot revoke this certification because it wasn't made with one of your keys (or the required secret key is missing).
nl: U kunt deze certificering niet intrekken omdat het niet gemaakt is met een van uw sleutels (of de vereiste geheime sleutel ontbreekt).

[ctx: @info:tooltip]
en: Revocation of self-certifications is currently not possible.
nl: Intrekken van zelf-certificeren is nu niet mogelijk.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this revocation certification. (But you can re-certify the corresponding user ID.)
nl: U kunt deze revocatiecertificatie niet intrekken. (Maar u kunt het overeenkomstige gebruiker-id opnieuw certificeren.)

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this expired certification.
nl: U kunt deze verlopen certificering niet intrekken.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this invalid certification.
nl: U kunt deze ongeldige certificering niet intrekken.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this certification because the required secret key is not available.
nl: U kunt deze certificering niet intrekken omdat de vereiste geheime sleutel ontbreekt.

en: You cannot revoke any of the certifications of this user ID. Select any of the certifications for details.
nl: U kunt geen van de certificeringen van deze gebruikers-id intrekken. Selecteer een van de certificeringen voor details.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while loading the certifications: <message>%1</message></para>
nl: <para>Er is een fout opgetreden tijdens het laden van de certificeringen: <message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: Certifications Loading Failed
nl: Laden van certificeringen is mislukt

note: i18n: ectx: label, entry (cnPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: Placeholder for CN
nl: Plaatshouder voor CN

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cnPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: This text will be used as placeholder text for the common name (CN) field of S/MIME certificates.
nl: Deze tekst zal gebruikt worden als plaatshoudertekst voor het veld common name (CN) van S/MIME certificaten.

note: i18n: ectx: label, entry (prefillCN), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefill CN automatically
nl: CN automatisch vooraf invullen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefillCN), group (CertificateCreationWizard)
en: If true, then the common name (CN) field of S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
nl: Indien waar, zal het veld common name (CN) van S/MIME certificaten vooraf ingevuld worden met informatie verzamelt uit het systeem,
             bijv., uit de e-mailinstellingen van het bureaublad of, onder Windows, uit de Active Directory.

note: i18n: ectx: label, entry (emailPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: Hint for EMAIL
nl: Tip voor E-MAIL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (emailPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: This text will be shown above the email address field of OpenPGP certificates and as placeholder in that field for S/MIME certificates.
nl: Deze tekst zal getoond worden boven het e-mailadresveld van OpenPGP certificaten en als plaatshouder in dat veld voor S/MIME certificaten.

note: i18n: ectx: label, entry (prefillEmail), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefill EMAIL automatically
nl: E-MAIL automatisch vooraf invullen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefillEmail), group (CertificateCreationWizard)
en: If true, then the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
nl: Indien waar, zal het veld e-mailadres van OpenPGP en S/MIME certificaten vooraf ingevuld worden met informatie verzamelt uit het systeem,
             bijv., uit de e-mailinstellingen van het bureaublad of, onder Windows, uit de Active Directory.

note: i18n: ectx: label, entry (email), group (CertificateCreationWizard)
en: Value of EMAIL
nl: Waarde van E-MAIL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (email), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefilled value for the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates. This will override EMAIL_prefill. It is useful if no or unsuitable system settings are found for EMAIL_prefill.
nl: Vooraf ingevulde waarde voor het e-mailadresveld van OpenPGP en S/MIME certificaten. Dit zal EMAIL_prefill overschrijven. Het is nuttig als geen of onbruikbare systeeminstellingen zijn gevonden voor EMAIL_prefill.

note: i18n: ectx: label, entry (namePlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: Hint for NAME
nl: Tip voor NAAM

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (namePlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: This text will be shown above the name field of OpenPGP certificates.
nl: Deze tekst zal getoond worden als het naamveld van OpenPGP certificaten.

note: i18n: ectx: label, entry (prefillName), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefill NAME automatically
nl: NAAM automatisch vooraf invullen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefillName), group (CertificateCreationWizard)
en: If true, then the name field of OpenPGP certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
nl: Indien waar, zal het naamveld van OpenPGP certificaten vooraf ingevuld worden met informatie verzamelt uit het systeem,
             bijv., uit de e-mailinstellingen van het bureaublad of, onder Windows, uit de Active Directory.

note: i18n: ectx: label, entry (name), group (CertificateCreationWizard)
en: Value of NAME
nl: Waarde van NAAM

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (name), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefilled value for the name field of OpenPGP certificates. This will override NAME_prefill. It is useful if no or an unsuitable system setting is found for NAME_prefill.
nl: Vooraf ingevulde waarde voor het naamveld van OpenPGP. Dit zal NAME_prefill overschrijven. Het is nuttig als geen of onbruikbare systeeminstellingen zijn gevonden voor NAME_prefill.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Default validity period
nl: Standaard geldigheidsperiode

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Specifies the default validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
nl: Specificeert de standaard geldigheidsperiode van nieuwe of uitgebreide OpenPGP-sleutels in dagen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: This setting specifies how many days an OpenPGP key will be valid by default at creation or change of validity, or, in other words, after how many days the key will expire. Set this to 0 for unlimited validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then new or extended OpenPGP keys will be valid for three years (possibly clamped to the allowed minimum or maximum validity period) by default.
nl: Deze instelling specificeert hoeveel dagen een OpenPGP-sleutel standaard geldig zal zijn bij aanmaken of wijzigen van de geldigheid, of, in andere woorden, na hoeveel dagen de sleutel zal vervallen. Stel dit in op 0 voor onbeperkte geldigheid. Als deze instelling niet is gedaan of als het op een negatieve waarde is ingesteld, dan zullen nieuwe of uitgebreide OpenPGP-sleutels standaard geldig zijn gedurende drie jaren (mogelijk vastgelegd op de toegestane minimale of maximale geldigheidsperiode).

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Minimum validity period
nl: Minimale geldigheidsperiode

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Specifies the minimum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
nl: Specificeert de minimale toegestane geldigheidsperiode van nieuwe of uitgebreide OpenPGP-sleutels in dagen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: This setting specifies the minimum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity.
nl: Deze instelling specificeert het minimum aantal dagen die een gebruiker kan kiezen voor de geldigheidsperiode van OpenPGP certificaten. Het is van toepassing op aanmaken van de sleutel en wijziging van geldigheid.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Maximum validity period
nl: Maximale geldigheidsperiode

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Specifies the maximum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
nl: Specificeert de maximale toegestane geldigheidsperiode van nieuwe of uitgebreide OpenPGP-sleutels in dagen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: This setting specifies the maximum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then unlimited validity is allowed.
nl: Deze instelling specificeert het maximum aantal dagen die een gebruiker kan kiezen voor de geldigheidsperiode van OpenPGP-certificaten. Het is van toepassing bij aanmaken van de sleutel en bij wijzigen van de geldigheid. Als deze instelling niet is gedaan of als het op een negatieve waarde is ingesteld, dan is ongelimiteerde geldigheid toegestaan.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Hide advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen verbergen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: If true, hides the advanced settings button in the new certificate wizard.
nl: Indien waar, verbergt de geavanceerd instellingenknop in de nieuwe certificatenassistent.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Certification)
en: Default certification validity
nl: Standaard geldigheidsperiode certificaat

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Certification)
en: Specifies the default validity of certifications in days.
nl: Specificeert de standaard geldigheidsperiode van certificaten in dagen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Certification)
en: This setting specifies how many days a certification is valid by default, or, in other words, after how many days a new certification will expire. Set this to 0 for unlimited validity of certifications.
nl: Deze instelling specificeert hoeveel dagen een certificaat minstens geldig is, of, in andere woorden, na hoeveel dagen een nieuw certificaat zal vervallen. Stel dit in op 0 voor onbeperkte geldigheid van certificaten.

note: i18n: ectx: label, entry (ChecksumDefinitionId), group (ChecksumOperations)
en: Checksum program to use when creating checksum files
nl: Te gebruiken programma voor controlesommen bij het maken van bestanden met controlesom

note: i18n: ectx: label, entry (ShowResultsAfterSigningClipboard), group (Clipboard)
en: Show results after signing
nl: Resultaten tonen na ondertekenen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowResultsAfterSigningClipboard), group (Clipboard)
en: If true, then the results are shown after successfully signing the clipboard.
nl: Indien waar, worden de resultaten getoond na succesvol ondertekenen van het klembord.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowResultsAfterEncryptingClipboard), group (Clipboard)
en: Show results after encryption
nl: Resultaten tonen na versleuteling

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowResultsAfterEncryptingClipboard), group (Clipboard)
en: If true, then the results are shown after successfully encrypting the clipboard.
nl: Indien waar, worden de resultaten getoond na succesvol versleutelen van het klembord.

note: i18n: ectx: label, entry (cmsEnabled), group (CMS)
en: Enable S/MIME
nl: S/MIME inschakelen

note: i18n: ectx: tooltip, entry (cmsEnabled), group (CMS)
en: Enables support for S/MIME (CMS).
nl: Schakelt ondersteuning voor S/MIME (CMS) in.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cmsEnabled), group (CMS)
en: If false, then Kleopatra's main UI will not offer any functionality related to S/MIME (CMS).
nl: Indien niet waar, zal de hoofd-UI van Kleopatra geen functionaliteit bieden die gerelateerd is aan S/MIME (CMS).

note: i18n: ectx: label, entry (cmsCertificateCreationAllowed), group (CMS)
en: Allow S/MIME certificate creation
nl: Maken van S/MIME-certificaten bieden

note: i18n: ectx: tooltip, entry (cmsCertificateCreationAllowed), group (CMS)
en: Allows the creation of S/MIME certificate signing requests.
nl: Biedt het aanmaken van S/MIME verzoeken voor ondertekenen van certificaten.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cmsCertificateCreationAllowed), group (CMS)
en: If false, then Kleopatra will not offer the creation of S/MIME certificate signing requests.
nl: Indien niet waar, zal Kleopatra verzoeken voor ondertekenen van S/MIME certificaten niet bieden.

note: i18n: ectx: label, entry (cmsSigningAllowed), group (CMS)
en: Allow signing with S/MIME certificates
nl: Ondertekenen met S/MIME-certificaten bieden

note: i18n: ectx: tooltip, entry (cmsSigningAllowed), group (CMS)
en: Allows signing of text or files with S/MIME certificates.
nl: Biedt ondertekenen van tekst of bestanden met S/MIME-certificaten.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cmsSigningAllowed), group (CMS)
en: If false, then Kleopatra will not offer functionality for creating signatures with S/MIME certificates.
nl: Indien niet waar, zal Kleopatra geen functionaliteit bieden voor het aanm van ondertekeningen met S/MIME-certificaten.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAppearanceConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show appearance configuration
nl: Configuratie van het uiterlijk tonen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCryptoOperationsConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show crypto operations configuration
nl: Configuratie van versleutelingsbewerkingen tonen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDirectoryServicesConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show directory services configuration
nl: Configuratie van directory services tonen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGnuPGSystemConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show GnuPG system configuration
nl: Configuratie van GnuPG-systeemconfiguratie tonen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSmartCardsConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show smart cards configuration
nl: Configuratie van smartcards tonen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSMimeValidationConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show S/MIME validation configuration
nl: Configuratie van S/MIME-validatie tonen

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AttributeOrder), group (DN)
en: Specifies the display order of the DN attributes of X.509 certificates.
nl: Specificeert de volgorde van tonen van de DN attributen van X.509 certificaten.

note: i18n: ectx: label, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Use pgp as the default extension for generated OpenPGP files
nl: Gebruik pgp als de standaard extensie voor met OpenPGP gegenereerde bestanden

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Set this to make kleopatra default to pgp file extensions for OpenPGP files.
nl: Stel dit in om kleopatra standaard de bestandsextensie pgp te laten gebruiken voor OpenPGP-bestanden.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExtractArchives), group (FileOperations)
en: Automatically extract archives after decryption.
nl: Archieven automatisch uitpakken na ontcijferen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoExtractArchives), group (FileOperations)
en: If this option is set, then Kleopatra automatically extracts file archives after decryption.
nl: Als deze optie is ingesteld zal Kleopatra automatisch bestandsarchieven na ontcijferen uitpakken.

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveCommand), group (FileOperations)
en: Use this command to create file archives.
nl: Dit commando gebruiken om archieven voor bestanden aan te maken.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchiveCommand), group (FileOperations)
en: When encrypting multiple files or a folder Kleopatra creates an encrypted archive with this command.
nl: Bij versleutelen van meerdere bestanden of een map maakt Kleopatra een versleuteld archief met dit commando.

note: i18n: ectx: label, entry (AddASCIIArmor), group (FileOperations)
en: Create signed or encrypted files as text files.
nl: Ondertekende of versleutelde bestanden maken als tekstbestanden.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AddASCIIArmor), group (FileOperations)
en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
nl: Activeer deze optie om versleutelde of ondertekende bestanden te coderen als base64 tekst. Zodat ze geopend kunnen worden met een tekstbewerker of verzonden in een e-mailbericht. Dit zal de bestandsgrootte met een derde vergroten.

note: i18n: ectx: label, entry (DontUseTmpDir), group (FileOperations)
en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
nl: Tijdelijke ontsleutelde bestanden maken in de map met het versleutelde bestand.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DontUseTmpDir), group (FileOperations)
en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
nl: Stel deze optie in om te vermijden de tijdelijke map van gebruikers te gebruiken.

note: i18n: ectx: label, entry (SymmetricEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Use symmetric encryption only.
nl: Alleen symmetrische versleuteling gebruiken.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SymmetricEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Set this option to disable public key encryption.
nl: Stel deze optie in om versleuteling met publieke sleutels uit te schakelen.

note: i18n: ectx: label, entry (PublicKeyEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Use public key encryption only.
nl: Alleen versleuteling met publieke sleutel gebruiken.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PublicKeyEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Set this option to disable password-based encryption.
nl: Stel deze optie in om versleuteling met op wachtwoord gebaseerd uit te schakelen.

note: i18n: ectx: label, entry (GroupsEnabled), group (Groups)
en: Enable Groups
nl: Groepen inschakelen

note: i18n: ectx: tooltip, entry (GroupsEnabled), group (Groups)
en: Enable usage of groups of keys.
nl: Gebruik van groepen sleutels inschakelen.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupsEnabled), group (Groups)
en: Enable usage of groups of keys to create lists of recipients.
nl: Gebruik van groepen sleutels inschakelen om een lijst met ontvangers aan te maken.

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveSignerKeysAfterImport), group (Import)
en: Retrieve signer keys after import
nl: Sleutels voor ondertekening na importeren ophalen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RetrieveSignerKeysAfterImport), group (Import)
en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys
             that were used to certify the user ids of newly imported OpenPGP keys. This is
             useful in combination with trusted introducers.
nl: Indien ingeschakeld zal Kleopatra automatisch proberen de sleutels
             die gebruikt zijn voor certificering van de gebruiker-id's van nieuw geïmporteerde OpenPGP sleutels op te halen. Dit is
             nuttig in combinatie met vertrouwde introducers.

note: i18n: ectx: label, entry (QueryWKDsForAllUserIDs), group (Import)
en: Query certificate directories of providers for all user IDs
nl: Certificaatmappen van leveranciers voor alle gebruiker-ID's ondervragen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (QueryWKDsForAllUserIDs), group (Import)
en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD)
             for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate.
             If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
nl: Standaard ondervraagt Kleopatra alleen de certificaatmappen van leveranciers (WKD)
             op gebruiker-ID's die oorspronkelijk opgehaald zijn van een WKD toen u een OpenPGP certificaat bijwerkte.
             Als deze optie is ingeschakeld zal Kleopatra WKD's voor alle gebruiker-ID's ondervragen.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpiryNotifications), group (Notifications)
en: Notify about upcoming certificate expiration
nl: Aankomend verloop van certificaat melden

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowExpiryNotifications), group (Notifications)
en: If enabled, then Kleopatra will show notifications in some place when using
            certificates that are about to expire soon.
nl: Indien ingeschakeld zal Kleopatra meldingen tonen op sommige plaatsen
             wanneer certificaten gebruikt worden die spoedig verlopen.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockedUrlSchemes), group (Privacy)
en: URL schemes to block
nl: Te blokkeren URL-schema's

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BlockedUrlSchemes), group (Privacy)
en: This is a list of URL schemes that shall be blocked by the application.
             This can be used to prevent the application from opening external applications for certain URLs.
nl: Dit is een lijst met URL-schema's die geblokkeerd moeten worden door de toepassing.
             Dit kan gebruikt worden om te voorkomen dat de toepassing externe toepassingen voor bepaalde URL's opent.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysSearchCardOnKeyserver), group (Smartcard)
en: Always search smartcard certificates on keyserver
nl: Altijd smartcard-certificaten op sleutelserver zoeken

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AlwaysSearchCardOnKeyserver), group (Smartcard)
en: Searches for the certificates belonging the smartcard keys on the configured keyserver.
nl: Zoekt naar de certificaten die behoren bij de smartcard-sleutels op de geconfigureerde sleutelserver.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlwaysSearchCardOnKeyserver), group (Smartcard)
en: Searches on keyservers regardless of the protocol for the smartcards key, regardless
            of the keyserver protocol. Default behavior is to only do this for LDAP keyservers.
nl: Zoekt on sleutelservers ongeacht het protocol naar de smartcard-sleutel, ongeacht
            het protocol van de sleutelserver. Standaard gedrag is om dit alleen te doen voor LDAP-sleutelservers.

note: i18n: ectx: label, entry (autoLoadP15Certs), group (Smartcard)
en: Try to load S/MIME certificates from PKCS#15 smartcards
nl: S/MIME certificaten ui PKCS#15 smartcards proberen te laden

note: i18n: ectx: tooltip, entry (autoLoadP15Certs), group (Smartcard)
en: Automatically load S/MIME certificates from PKCS#15 (CardOS) smartcards
nl: S/MIME certificaten uit PKCS#15 (CardOS) smartcards automatisch laden

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoLoadP15Certs), group (Smartcard)
en: If true, then Kleopatra will call gpgsm --learn if a PKCS#15 Smartcard is inserted with unknown certificates. This can take a while and blocks the smartcard while the command is running.
nl: Indien waar, zal Kleopatra gpgsm aanroepen --bekijk of een PKCS#15 Smartcard is ingestoken met onbekende certificaten. Dit kan even duren en de smartcard blokkeren terwijl het commando bezig is.

note: i18n: ectx: label, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: Certificate refresh interval (in hours). Zero (0) disables.
nl: Verversinginterval van certificaat (in uren). Nul (0) is uitgeschakeld.

note: i18n: ectx: label, entry (ProfilesDisabled), group (General)
en: Disable profile settings
nl: Profielinstellingen uitschakelen

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomDebugCommands), group (General)
en: Allow custom debug commands
nl: Aangepaste debug-commando's toestaan

note: i18n: ectx: label, entry (ShowResultsAfterSignEncrypt), group (General)
en: Show results after signing and encrypting files
nl: Resultaten tonen na ondertekening en versleuteling van bestanden

note: i18n: ectx: label, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show certificate validity
nl: Certificaatgeldigheid tonen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show validity information for certificates in tooltip, such as whether the certificate is expired or revoked.
nl: Toont de geldigheidinformatie van certificaten in een tekstballon, zoals of het certificaat verlopen of ingetrokken is.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show certificate owner information
nl: Eigenaarinformatie van certificaat tonen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show owner information for certificates in tooltip, such as User IDs, subject and issuers.
nl: Toont de eigenaarinformatie van het certificaat in een tekstballon, zoals gebruiker-ID, onderwerp en uitgever.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show certificate details
nl: Certificaatdetails tonen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show more certificate details, such as fingerprint, key length and expiration dates
nl: Toont meer certificaatdetails, zoals vingerafdruk, sleutellengte en vervaldatum

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nl: &Bestand

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nl: Beel&d

note: i18n: ectx: Menu (certMenu) i18n: ectx: Menu (listview_popup)
en: &Certificates
nl: &Certificaten

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nl: H&ulpmiddelen

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nl: In&stellingen

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
nl: &Venster

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nl: &Hulp

note: i18n: ectx: Menu (help_more)
en: &More Documentation
nl: &Meer documentatie

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

[ctx: @info:shell]
en: Use OpenPGP for the following operation
nl: OpenPGP voor de volgende actie gebruiken

[ctx: @info:shell]
en: Use CMS (X.509, S/MIME) for the following operation
nl: CMS (X.509, S/MIME) voor de volgende actie gebruiken

[ctx: @info:shell]
en: Location of the socket the ui server is listening on
nl: Locatie van de socket waarnaar de ui-server luistert

[ctx: @info:shell]
en: Run UI server only, hide main window
nl: Alleen UI-server uitvoeren, hoofdvenster verbergen

[ctx: @info:shell]
en: Import certificate file(s)
nl: Certificaatbestand(en) importeren

[ctx: @info:shell]
en: Encrypt file(s)
nl: Bestand(en) versleutelen

[ctx: @info:shell]
en: Sign file(s)
nl: Bestand(en) ondertekenen

[ctx: @info:shell]
en: Sign and/or encrypt file(s)
nl: Bestand(en) ondertekenen/versleutelen

[ctx: @info:shell]
en: Same as --sign-encrypt, do not use
nl: Hetzelfde als --sign-encrypt, niet gebruiken

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt file(s)
nl: Bestand(en) ontcijferen

[ctx: @info:shell]
en: Verify file/signature
nl: Bestand/ondertekening verifiëren

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt and/or verify file(s)
nl: Bestand(en) ontcijferen en/of verifiëren

[ctx: @info:shell]
en: Search for a certificate on a keyserver
nl: Zoeken naar een certificaat op een sleutelserver

[ctx: @info:shell]
en: Create or check a checksum file
nl: Controlesom-bestand aanmaken of controleren

[ctx: If a certificate is already known it shows the certificate details dialog. Otherwise it brings up the certificate search dialog.]
en: Show details of a local certificate or search for it on a keyserver by fingerprint
nl: Details van een lokaal certificaat tonen of er naar zoeken op een sleutelserver via de vingerafdruk

[ctx: @info:shell]
en: Create a new key pair or certificate signing request
nl: Een nieuw sleutelpaar of verzoek voor ondertekening van een certificaat aanmaken

[ctx: @info:shell]
en: Parent Window Id for dialogs
nl: Bovenliggend venster-id voor dialogen

[ctx: @info:shell]
en: Open the config dialog
nl: De configuratiedialoog openen

[ctx: @info:shell]
en: Run as standalone app without system tray icon
nl: Als alleenstaande toepassing uitvoeren zonder systeemvakpictogram

[ctx: @info:shell]
en: File(s) to process
nl: Te behandelen bestand(en)

[ctx: @info:shell]
en: String or Fingerprint for query and search
nl: Tekenreeks of vingerafdruk voor query en zoeken

[ctx: @title:window]
en: Failed to execute command
nl: Uitvoeren commando is mislukt

[ctx: @info]
en: For technical reasons you can only use this option if <application>%1</application> is not already running.
nl: Om technische redenen kunt u deze optie alleen gebruiken als <application>%1</application> niet al actief is.

en: Ambiguous protocol: --openpgp and --cms
nl: Dubbelzinnig protocol: --openpgp en --cms

en: No search string specified for --search
nl: Geen zoektekst gespecificeerd voor --search

en: No fingerprint argument specified for --query
nl: Geen argument met vingerafdruk gespecificeerd voor --query

en: Ambiguous commands "%1" and "%2"
nl: Dubbelzinnige commando's "%1" en "%2"

en: No files specified for "%1" command
nl: Geen bestanden gespecificeerd voor commando "%1"

en: Cannot read "%1"
nl: Kan "%1" niet lezen

en: Opening an external link is administratively prohibited.
nl: Een externe koppeling openen is administratief verboden.

[ctx: @title:window]
en: Prohibited
nl: Verboden

[ctx: @info]
en: <para>The version of the <application>GpgME</application> library you are running against is older than the one that the <application>GpgME++</application> library was built against.</para><para><application>Kleopatra</application> will not function in this setting.</para><para>Please ask your administrator for help in resolving this issue.</para>
nl: <para>De versie van de <application>GpgME</application>-bibliotheek die u gebruikt is ouder dan diegene waarmee de <application>GpgME++</application>-bibliotheek was gebouwd.</para><para><application>Kleopatra</application> zal niet werken in deze opzet.</para><para>Vraag aan uw systeembeheerder om hulp bij het oplossen van dit issue.</para>

[ctx: @title]
en: GpgME Too Old
nl: GpgME te oud

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> cannot be run as adminstrator without breaking file permissions in the GnuPG data folder.</para><para>To manage keys for other users please manage them as a normal user and copy the <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> directory with proper permissions.</para>
nl: <para><application>Kleopatra</application> kan niet uitgevoerd worden als systeembeheerder zonder bestandsrechten in de GnuPG gegevensmap te breken.</para><para>Om sleutels voor andere gebruikers te beheren, beheer ze als een normale gebruiker en kopieer de mal <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> met de juiste rechten.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure that you want to continue?</para>
nl: <para>Wilt u doorgaan?</para>

[ctx: @title]
en: Running as Administrator
nl: Draait als systeembeheerder

en: GPG UI Server Error
nl: Fout bij GPG UI-server

[ctx: This error message is only shown on Windows when the socket to communicate with Windows Explorer could not be created. This often times means that the whole installation is buggy. e.g. GnuPG is not installed at all.]
en: <qt>The Kleopatra Windows Explorer Module could not be initialized.<br/>The error given was: <b>%1</b><br/>This likely means that there is a problem with your installation. Try reinstalling or contact your Administrator for support.<br/>You can try to continue to use Kleopatra but there might be other problems.</qt>
nl: <qt>De module Kleopatra Windows Explorer kon niet geïnitialiseerd worden.<br/>De gegeven fout was: <b>%1</b><br/>Dit betekent waarschijnlijk dat er een probleem is met uw installatie. Probeer opnieuw te installeren of neem contact op met uw beheerder voor ondersteuning.<br/>U kunt proberen met het gebruik van Kleopatra door te gaan maar er kunnen andere problemen zijn.</qt>

en: Invalid arguments: %1
nl: Ongeldige argumenten: %1

[ctx: @action:button]
en: &Quit <application>%1</application>
nl: <application>%1</application> &afsluiten

[ctx: @action:button]
en: Only &Close Window
nl: Alleen venster &sluiten

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> may be used by other applications as a service.<nl/>You may instead want to close this window without exiting <application>%1</application>.
nl: <application>%1</application> kan door andere toepassingen als een service gebruikt worden.<nl/> Het is beter om dit venster te sluiten zonder <application>%1</application> af te sluiten.

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
nl: Wilt u stoppen?

en: Could not start the GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Please check your installation.
nl: Kon de GnuPG-logweergave niet starten. Controleer uw installatie.

en: Error Starting KWatchGnuPG
nl: Fout bij starten van KWatchGnuPG

en: GnuPG Log Viewer
nl: GnuPG-logweergave

en: Show GnuPG Configuration
nl: Configuratie van GnuPG tonen

[ctx: @action:inmenu]
en: Restart Background Processes
nl: Achtergrondproces herstarten

[ctx: @info:tooltip]
en: Restart the background processes, e.g. after making changes to the configuration.
nl: Het achtergrondproces herstarten, bijv. na het maken van wijzigingen in de configuratie.

en: Check for updates
nl: Controleren op bijwerken

[ctx: @action show input / output area for encrypting/signing resp. decrypting/verifying text]
en: Notepad
nl: Tekstgebied

en: Show pad for encrypting/decrypting and signing/verifying text
nl: Pad voor versleutelen/ontcijferen en ondertekenen/verifiëren van tekst tonen

en: Show smartcard management
nl: Beheer van smartcards tonen

en: Perform Self-Test
nl: Zelftest uitvoeren

en: Configure Groups...
nl: Groepen configureren...

[ctx: @action:intoolbar]
en: Groups
nl: Groepen

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
nl: Focus instellen op Snel zoeken

en: Gpg4win Compendium
nl: Gpg4win-compendium

en: &Quick Guide Encrypt and Sign
nl: &Snelle gids voor versleutelen en ondertekenen

en: Certificate &Groups
nl: Certificaten&groepen

en: &Mail Encryption in Outlook
nl: E-&mail versleuteld in Outlook

en: &Certification Management
nl: &Certificatenbeheer

en: &Smartcard Setup
nl: Opzet van &smartcards

en: GnuPG Command&line
nl: GnuPG-opdrachtregel

en: Manual for VS-NfD Approval
nl: Handleiding voor VS-NfD goedkeuring

en: SecOps for VS-NfD Approval
nl: SecOps voor VS-NfD goedkeuring

en: There are still some background operations ongoing. These will be terminated when closing the window. Proceed?
nl: Er zijn nog enkele achtergrondacties actief. Deze worden door het sluiten van het venster gestopt. Doorgaan?

en: Ongoing Background Tasks
nl: Actieve achtergrondtaken

en: &Password-based Encryption
nl: Op &wachtwoord gebaseerde versleuteling

[ctx: @info:label]
en: RSA key strength:
nl: Sterkte van RSA-sleutel:

[ctx: @title:tab]
en: Technical Details
nl: Technische details

[ctx: @title:group]
en: EMail Addresses
nl: E-mailadressen

[ctx: @title:group]
en: DNS Names
nl: DNS-namen

[ctx: @title:group]
en: URIs
nl: URI-adressen

[ctx: @title:tab]
en: Personal Details
nl: Persoonlijke details

en: new email
nl: nieuwe e-mail

en: new dns name
nl: nieuwe dns-naam

en: new uri
nl: nieuw URI-adres

en: EMail
nl: E-mail

[ctx: @title]
en: Enter Details
nl: Details invoeren

en: Real name:
nl: Echte naam:

en: EMail address:
nl: E-mailadres:

en: Protect the generated key with a passphrase.
nl: De gegenereerde sleutel met een wachtwoord beschermen.

[ctx: @info:tooltip]
en: Encrypts the secret key with an unrecoverable passphrase. You will be asked for the passphrase during key generation.
nl: De geheime sleutel versleutelen met een niet te herstellen wachtwoordzin. U zal om een wachtwoordzin gevraagd worden tijdens de generatie van de sleutel.

en: Advanced Settings...
nl: Geavanceerde instellingen...

en: Please enter your personal details below.
nl: Voer hieronder uw persoonlijke details in.

en: Please enter your personal details below. If you want more control over the parameters, click on the Advanced Settings button.
nl: Voer uw persoonlijke details hieronder in. Klik op de [Geavanceerde instellingen] knop voor meer controle over de parameters.

[ctx: @action]
en: Create
nl: Aanmaken

en: Operation canceled.
nl: Operatie geannuleerd.

en: Could not create key pair: %1
nl: Kon sleutelpaar niet aanmaken: %1

en: Could not write output file %1: %2
nl: Kon uitvoerbestand %1 niet opslaan: %2

en: Key pair created successfully.
nl: Sleutelpaar met succes aangemaakt.

[ctx: @action:button]
en: Add Entry
nl: Item toevoegen

[ctx: @action:button]
en: Remove Entry
nl: Item verwijderen

[ctx: @action:button]
en: Move Up
nl: Omhoog verplaatsen

[ctx: @action:button]
en: Move Down
nl: Omlaag verplaatsen

[ctx: @title:window]
en: Key Pair Creation Wizard
nl: Assistent voor aanmaken van sleutelpaar

[ctx: @title:group]
en: Result
nl: Resultaat

[ctx: @info:tooltip]
en: Drag this icon to your mail application's composer to attach the request to a mail.
nl: Versleep dit pictogram naar het opstelscherm van uw e-mailprogramma om het verzoek aan een e-mail te binden.

en: Restart This Wizard (Keeps Your Parameters)
nl: Assistent herstarten (parameters blijven behouden)

[ctx: @title:group]
en: Next Steps
nl: Volgende stappen

en: Save Certificate Request To File...
nl: Verzoek om certificaat opslaan in bestand...

en: Send Certificate Request By EMail...
nl: Verzoek om certificaat per e-mail versturen...

en: Create Signing Certificate With Same Parameters
nl: Ondertekeningscertificaat met dezelfde parameters aanmaken

en: Create Encryption Certificate With Same Parameters
nl: Versleutelingscertificaat met dezelfde parameters aanmaken

[ctx: @title]
en: Key Creation Failed
nl: Sleutel aanmaken is mislukt

en: Key pair creation failed. Please find details about the failure below.
nl: Sleutelpaar aanmake is mislukt. Zie hieronder voor de details.

[ctx: @title]
en: Key Pair Successfully Created
nl: Sleutelpaar met succes aangemaakt

en: Your new key pair was created successfully. Please find details on the result and some suggested next steps below.
nl: Het nieuwe sleutelpaar was met succes aangemaakt. Kijk voor details in het resultaat en hieronder voor enkele aangeraden volgende stappen.

[ctx: @info]
en: Could not copy temporary file <filename>%1</filename> to file <filename>%2</filename>: <message>%3</message>
nl: Kon tijdelijk bestand <filename>%1</filename> niet  kopiëren naar bestand <filename>%2</filename>: <message>%3</message>

en: Please process this certificate.
nl: Verwerk dit certificaat a.u.b.

en: Please process this certificate and inform the sender about the location to fetch the resulting certificate.
    
    Thanks,
nl: Verwerk dit certificaat a.u.b. en informeer de afzender over de locatie om het resultaatcertificaat op te halen.
    
    Bedankt,

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> tried to send a mail via your default mail client.</para><para>Some mail clients are known not to support attachments when invoked this way.</para><para>If your mail client does not have an attachment, then drag the <application>Kleopatra</application> icon and drop it on the message compose window of your mail client.</para><para>If that does not work, either, save the request to a file, and then attach that.</para>
nl: <para><application>Kleopatra</application> probeerde een e-mail te sturen met uw standaard e-mailclient.</para><para>Van enkele clients is bekend dat ze op deze manier geen bijlagen kunnen versturen.</para><para>Als uw e-mailclient geen bijlage heeft, sleep dan het pictogram van <application>Kleopatra</application> naar het opstelvenster van uw e-mailclient.</para><para>Als dit niet werkt, sla het dan op als een bestand en voeg dat toe als bijlage.</para>

[ctx: @title]
en: Sending Mail
nl: E-mail versturen

[ctx: @info]
en: This operation will delete the certification request. Please make sure that you have sent or saved it before proceeding.
nl: Deze actie zal het verzoek voor ondertekening van een certificaat verwijderen. Wees er zeker van dat het verstuurd of opgeslagen is voordat u verder gaat.

[ctx: @title]
en: Certification Request About To Be Deleted
nl: Op het punt staan om het verzoek voor ondertekening van een certificaat te verwijderen

[ctx: @title]
en: Compliance Check
nl: Controle op voldoen aan standaarden

[ctx: @info]
en: <para><application>GnuPG</application> is not configured for <icode>de-vs</icode> compliance.</para>
nl: <para><application>GnuPG</application> is niet geconfigureerd voor voldoen aan standaard <icode>de-vs</icode>.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>The <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
nl: <para>Het systeem <application>GnuPG</application> gebruikt door <application>Kleopatra</application> is niet %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Install a version of <application>GnuPG</application> that is %1.</para>
nl: <para>Installeer een versie van <application>GnuPG</application> die %1 is.</para>

[ctx: @title]
en: GPG (OpenPGP Backend) installation
nl: GPG (OpenPGP-backend) installatie

[ctx: @title]
en: GpgSM (S/MIME Backend) installation
nl: GpgSM (S/MIME-backend) installatie

[ctx: @title]
en: GpgConf (Configuration) installation
nl: GpgConf (Configuratie) installatie

[ctx: @info]
en: <para>A problem was detected with the <application>%1</application> backend.</para>
nl: <para>Er is een probleem met de backend van <application>%1</application>.</para>

en: not supported
nl: niet ondersteund

[ctx: @info]
en: <para>It seems that the <icode>gpgme</icode> library was compiled without support for this backend.</para>
nl: <para>Het lijkt erop dat de <icode>gpgme</icode>-bibliotheek gecompileerd is zonder ondersteuning voor deze backend.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Replace the <icode>gpgme</icode> library with a version compiled with <application>%1</application> support.</para>
nl: <para> Vervang de <icode>gpgme</icode>-bibliotheek door een versie die gecompileerd is met<application>%1</application>-ondersteuning.</para>

en: not properly installed
nl: niet juist geïnstalleerd

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is not installed properly.</para>
nl: <para> Backend <command>%1</command> is niet juist geïnstalleerd.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please check the output of <command>%1 --version</command> manually.</para>
nl: <para>Controleer de uitvoer van <command>%1 -- versie</command>handmatig.</para>

en: too old
nl: te oud

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is installed in version %2, but at least version %3 is required.</para>
nl: <para> Backend <command>%1</command> is geïnstalleerd in versie %2, maar tenminste versie %3 is vereist.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Install <application>%1</application> version %2 or higher.</para>
nl: <para> Installeer<application>%1</application> versie %2 of hoger.</para>

en: unknown problem
nl: onbekend probleem

[ctx: @info]
en: <para>Make sure <application>%1</application> is installed and in <envar>PATH</envar>.</para>
nl: <para> Zorg er voor dat <application>%1</application> is geïnstalleerd en in<envar>PATH</envar> staat.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is required for this test, but only %5 is installed.</para>
nl: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is vereist voor deze test, maar alleen %5 is geïnstalleerd.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is required for this test, but does not seem available.</para><para>See tests further up for more information.</para>
nl: <para><application>%1</application> is verreist voor deze test, maar lijkt niet beschikbaar te zijn.</para><para>Zie tests verderop voor meer informatie.</para>

[ctx: @info %1: test name]
en: <para>See "%1" above.</para>
nl: <para>Zie "%1" boven.</para>

[ctx: @title]
en: Gpg-Agent Connectivity
nl: Gpg-agent-verbinding

en: GpgME does not support gpg-agent
nl: GpgME ondersteunt gpg-agent niet

[ctx: @info]
en: <para>The <application>GpgME</application> library is new enough to support <application>gpg-agent</application>, but does not seem to do so in this installation.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
nl: <para>De <application>GpgME</application>-bibliotheek is nieuw genoeg om <application>gpg-agent</application> te ondersteunen, maar het lijkt erop dat dat niet zo is in deze installatie.</para><para>De teruggekregen foutmelding was: <message>%1</message>.</para>

en: unexpected error
nl: onverwachte fout

[ctx: @info]
en: <para>Unexpected error while asking <application>gpg-agent</application> for its version.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
nl: <para>Tijdens het opvragen van de versie van <application>gpg-agent</application> is er een onverwachte fout opgetreden.</para> <para>De uitvoer van <command>%1</command> was: <message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: %1 Configuration Check
nl: %1-configuratie controleren

[ctx: self-test did not pass]
en: Failed
nl: Mislukt

en: There was an error executing the GnuPG configuration self-check for %2:
      %1
    You might want to execute "gpgconf %3" on the command line.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens de zelftest van GnuPG-configuratie voor %2:
      %1
    Voer "gpgconf %3" in een commandoregel uit.

[ctx: @title]
en: Config File 'libkleopatrarc'
nl: Config-bestand 'libkleopatrarc'

en: Errors found
nl: Fouten gevonden

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected the following errors in the libkleopatrarc configuration:</para>%1
nl: <para>Kleopatra heeft de volgende fouten gevonden in de libkleopatrarc configuratie:</para>%1

[ctx: @title]
en: Windows Registry
nl: Venstersregister

en: Obsolete registry entries found
nl: Overbodige registeritems gevonden

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected an obsolete registry key (<resource>%1\%2</resource>), added by either a previous <application>Gpg4win</application> version or applications such as <application>WinPT</application> or <application>EnigMail</application>.</para><para>Keeping the entry might lead to an old GnuPG backend being used.</para>
nl: <para> Kleopatra heeft een overbodige registersleutel (<resource>%1\%2</resource>) gevonden, toegevoegd of door een vorige<application>Gpg4win</application> versie of door een toepassing zoals <application>WinPT</application> of <application>EnigMail</application>.</para><para>Het behouden van dit item kan leiden tot het gebruik van een oude GnuPG-backend.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Delete registry key <resource>%1\%2</resource>.</para>
nl: <para>Registersleutel <resource>%1\%2</resource> verwijderen.</para>

[ctx: @info]
en: Could not delete the registry key <resource>%1\%2</resource>
nl: Kon registersleutel <resource>%1\%2</resource> niet verwijderen

[ctx: @title]
en: Error Deleting Registry Key
nl: Fout bij verwijderen registersleutel

en: Failed to start uiserver %1
nl: Starten van uiserver %1 is mislukt

en: Invalid socket name!
nl: Ongeldige socketnaam!

en: Could not allocate resources to connect to Kleopatra UI server at %1: %2
nl: Kon geen hulpmiddelen toekennen om naar Kleopatra UI-server te verbinden op %1: %2

en: Could not connect to Kleopatra UI server at %1: %2
nl: Kon niet naar Kleopatra UI-server verbinden op %1: %2

en: Could not get the process-id of the Kleopatra UI server at %1: %2
nl: Kon het proces-id niet ophalen van de Kleopatra UI-server op %1: %2

en: Command (%1) failed: %2
nl: Commando (%1) is mislukt: %2

[ctx: @title]
en: UiServer Connectivity
nl: UiServer-verbinding

en: not reachable
nl: niet bereikbaar

[ctx: @info]
en: Could not connect to UiServer: <message>%1</message>
nl: Geen verbinding met UiServer:<message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para>Check that your firewall is not set to block local connections (allow connections to <resource>localhost</resource> or <resource>127.0.0.1</resource>).</para>
nl: <para> Controleer of de firewall lokale verbindingen toestaat (sta verbindingen toe naar <resource>localhost</resource> of <resource>127.0.0.1</resource>).</para>

en: multiple instances
nl: meerdere instanties

[ctx: @info]
en: It seems another <application>Kleopatra</application> is running (with process-id %1)
nl: Het lijkt erop dat er nog een andere <application>Kleopatra</application> actief is (met proces-id %1)

[ctx: @info]
en: Quit any other running instances of <application>Kleopatra</application>.
nl: Alle overige exemplaren van <application>Kleopatra</application> afsluiten.

[ctx: @label PIN to unlock the smart card for administrative operations]
en: Admin PIN
nl: Admin-PIN

en: RSA key transport (2048 bits)
nl: RSA-sleuteltransport (2048 bits)

en: Signature Key
nl: Sleutel voor ondertekening

en: Encryption Key
nl: Sleutel voor versleutelen

en: Authentication Key
nl: Authenticatiesleutel

en: PIV Authentication Key
nl: PIV-authenticatiesleutel

en: Card Authentication Key
nl: Card-authenticatiesleutel

en: Digital Signature Key
nl: Digitale sleutel voor ondertekening

en: Key Management Key
nl: Sleutel voor sleutelbeheer

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open Certificate Manager...
nl: Certificaatbeheerder &openen...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure <application>%1</application>...
nl: <application>%1</application> &configureren...

[ctx: @action:inmenu]
en: &About <application>%1</application>...
nl: &Info over <application>%1</application>...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Shutdown <application>%1</application>
nl: <application>%1</application> &afsluiten

[ctx: @action:inmenu]
en: Update Card Status
nl: Kaartstatus bijwerken

[ctx: @action:inmenu]
en: Set NetKey v3 Initial PIN...
nl: NetKey v3 Initiële PIN instellen...

en: No option name given
nl: Geen optienaam opgegeven

en: Parse error
nl: Ontleedfout

en: Parse error: numeric session id too large
nl: Ontleedfout: numerieke sessie-id te groot

en: CAPABILITIES does not take arguments
nl: CAPABILITIES accepteert geen argumenten

en: Message #%1
nl: Bericht #%1

en: Empty file path
nl: Leeg bestandspad

en: Only absolute file paths are allowed
nl: Enkel absolute bestandpaden zijn toegestaan

en: Only files are allowed in INPUT/OUTPUT FILE
nl: Alleen bestanden zijn toegestaan in INVOER/UITVOER-BESTAND

en: unknown exception caught
nl: onbekende uitzondering ontvangen

en: Cannot mix --info with non-info SENDER or RECIPIENT
nl: Kan --info niet met non-info AFZENDER of GEADRESSEERDE mixen

en: Argument is not a valid RFC-2822 mailbox
nl: Argument is niet een geldig RFC-2822 postvak

en: Garbage after valid RFC-2822 mailbox detected
nl: Rommel na geldig RFC-2822 postvak gedetecteerd

en: Caught unexpected exception: %1
nl: Onverwachte uitzondering ontvangen: %1

en: Caught unknown exception - please report this error to the developers.
nl: Onbekende uitzondering - rapporteer deze fout aan de ontwikkelaars.

en: Cannot send "%1" status
nl: Kan "%1" status niet verzenden

en: Cannot send data
nl: Kan gegevens niet verzenden

en: Cannot flush data
nl: Kan gegevens niet verwijderen

en: Required --mode option missing
nl: Vereiste --mode optie ontbreekt

en: invalid mode: "%1"
nl: Ongeldig modus: "%1"

en: Required --protocol option missing
nl: Vereiste --protocol optie ontbreekt

en: --protocol is not allowed here
nl: --protocol is hier niet toegestaan

en: invalid protocol "%1"
nl: Ongeldig protocol "%1"

en: At least one FILE must be present
nl: Tenminste één BESTAND dient aanwezig te zijn

en: Cannot use non-info SENDER
nl: Kan non-info AFZENDER niet gebruiken

en: Cannot use non-info RECIPIENT
nl: Kan non-info GEADRESSEERDE niet gebruiken

en: FILES present
nl: BESTANDEN aanwezig

en: At least one INPUT needs to be provided
nl: Tenminste een INVOER dient opgegeven te zijn

en: INPUT/SENDER --info count mismatch
nl: INVOER/AFZENDER --info teller klopt niet

en: INPUT/MESSAGE count mismatch
nl: INVOER/BERICHT-teller klopt niet

en: MESSAGE can only be given for detached signature verification
nl: BERICHT kan alleeen gegeven worden voor ontkoppelde ondertekeningverificatie

en: INPUT/OUTPUT count mismatch
nl: INVOER/UITVOER-teller klopt niet

en: Cannot use OUTPUT and MESSAGE simultaneously
nl: Kan UITVOER en BERICHT niet tegelijkertijd gebruiken

en: No backend support for OpenPGP
nl: Geen backendondersteuning voor OpenPGP

en: No backend support for S/MIME
nl: Geen backendondersteuning voor S/MIME

en: Cannot use SENDER
nl: Kan AFZENDER niet gebruiken

en: Cannot use RECIPIENT
nl: Kan GEADRESSEERDE niet gebruiken

en: INPUT present
nl: INVOER aanwezig

en: MESSAGE present
nl: BERICHT aanwezig

en: OUTPUT present
nl: UITVOER aanwezig

en: DECRYPT/VERIFY_FILES cannot use directories as input
nl: ONTCIJFER/VERIFIEER_BESTANDEN kan geen mappen als invoer gebruiken

en: ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
nl: ENCRYPT is e-mailmodus commando, verbinding lijkt in modus bestandsbeheerder te zijn

en: SENDER may not be given prior to ENCRYPT, except with --info
nl: AFZENDER mag niet voor ENCRYPT gegeven worden, behalve met --info

en: At least one INPUT must be present
nl: Tenminste een INVOER dient aanweg te zijn

en: At least one OUTPUT must be present
nl: Tenminste een UITVOER dient aanweg te zijn

en: MESSAGE command is not allowed before ENCRYPT
nl: BERICHT commando is niet toegestaan voor ENCRYPT

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT
nl: Opgegeven Protocol is in conflict met protocol bepaald door PREP_ENCRYPT

en: New recipients added after PREP_ENCRYPT command
nl: Nieuwe geadresseerden toegevoegd na PREP_ENCRYPT commando

en: New senders added after PREP_ENCRYPT command
nl: Nieuwe afzenders toegevoegd na PREP_ENCRYPT commando

en: No recipients given, or only with --info
nl: Geen geadresseerden opgegeven, of alleen met --info

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_ENCRYPT
nl: INVOER/UITVOER/BERICHT mogen alleen gegeven worden na PREP_ENCRYPT

en: PREP_ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
nl: PREP_ENCRYPT is een e-mailmodus commando, verbinding lijkt in bestandbeheerdermodus te zijn

en: SENDER may not be given prior to PREP_ENCRYPT, except with --info
nl: AFZENDER mag niet voor PREP_ENCRYPT gegeven worden, behalve met --info

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_SIGN
nl: INVOER/UITVOER/BERICHT mogen alleen gegeven worden na PREP_SIGN

en: PREP_SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
nl: PREP_SIGN is een e-mailmodus commando, verbinding lijkt in bestandbeheerdermodus te zijn

en: No SENDER given
nl: Geen AFZENDER gegeven

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT in this session
nl: Opgegeven Protocol is in conflict met protocol bepaald door PREP_ENCRYPT in deze sessie

en: Caught unexpected exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
nl: Onverwachte uitzondering opgevangen in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved
nl: Onbekende uitzondering opgevangen in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
nl: SIGN is een e-mailmodus commando, verbinding lijkt in bestandbeheerdermodus te zijn

en: RECIPIENT may not be given prior to SIGN, except with --info
nl: RECIPIENT mag niet voor SIGN gegeven worden, behalve met --info

en: MESSAGE command is not allowed before SIGN
nl: BERICHT commando is niet toegestaan voor SIGN

en: No senders given, or only with --info
nl: Geen afzenders opgegeven, of alleen met --info

en: %1 is a filemanager mode command, connection seems to be in email mode (%2 present)
nl: %1 is een bestandbeheerdermodus commando,verbinding lijkt in e-mailmodus te zijn (%2 aanwezig)

en: Could not determine the GnuPG home directory. Consider setting the GNUPGHOME environment variable.
nl: Kon de GnuPG-thuismap niet bepalen. Overweeg om de omgevingsvariabele GNUPGHOME in te stellen.

en: Cannot determine the GnuPG home directory: %1 exists but is not a directory.
nl: Kon de GnuPG-thuismap niet bepalen: %1 bestaat, maar is geen map.

en: Could not create GnuPG home directory %1: %2
nl: Kan de GnuPG thuismap niet aanmaken %1: %2

en: Detected another running gnupg UI server listening at %1.
nl: Er is een andere gnupg UI-server gedetecteerd, die luistert op %1.

en: Could not create socket: %1
nl: Kon socket %1 niet aanmaken

en: Could not bind to socket: %1
nl: Kon niet aan socket %1 binden

en: Could not get socket nonce: %1
nl: Kon socket nonce %1 niet ophalen

en: Could not listen to socket: %1
nl: Kon niet op socket %1 luisteren

en: Could not pass socket to Qt: %1. This should not happen, please report this bug.
nl: Kon socket %1 niet aan Qt meegeven. Dit mag niet gebeuren, rapporteer deze programmafout.

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field, has an error]
en: invalid entry
nl: ongeldig item

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field must be filled out]
en: required
nl: vereist

en: Error in archive definition %1: %2
nl: Fout in archiefdefinitie %1: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
nl: Beiden, %f en | in '%1', gebruiken kan niet

en: Quoting error in '%1' entry
nl: In de invoer '%1' zit een fout in de aanhalingstekens

en: '%1' too complex (would need shell)
nl: '%1' is te ingewikkeld (zou shell nodig hebben)

en: '%1' entry is empty/missing
nl: '%1' invoer is leeg/ontbreekt

en: '%1' empty or not found
nl: '%1' is leeg of niet gevonden

en: cannot use argument passing on standard input for unpack-command
nl: argument doorgeven op standaardinvoer voor uitpak-commando kan niet

en: Caught unknown exception in group %1
nl: Onbekende uitzondering gevangen in groep %1

[ctx: @action]
en: Certificate Import
nl: Certificaat importeren

[ctx: @action]
en: Encrypt...
nl: Versleutelen...

[ctx: @action]
en: Sign/Encrypt...
nl: Ondertekenen/versleutelen...

[ctx: @action]
en: Sign...
nl: Ondertekenen...

[ctx: @action]
en: Decrypt/Verify...
nl: Ontcijferen/verifiëren...

en: Please select an output folder.
nl: Een uitvoermap selecteren.

[ctx: @title:window]
en: No Output Folder
nl: Geen uitvoermap

[ctx: @info]
en: <para>Failed to create output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
nl: <para>Uitvoermap <filename>%1</filename> aanmaken is mislukt.</para><para>Selecteer een andere uitvoermap.</para>

[ctx: @title:window]
en: Unusable Output Folder
nl: Onbruikbare uitvoermap

en: Please select a different output folder.
nl: Een andere uitvoermap selecteren.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Output Folder
nl: Ongeldige uitvoermap

[ctx: @info]
en: <para>Cannot write in the output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
nl: <para>Kan niet schrijven naar uitvoermap <filename>%1</filename>.</para><para>Selecteer een andere uitvoermap.</para>

en: Could not open FD %1 for reading
nl: Kon bestand %1 niet openen

en: Could not open file "%1" for reading
nl: Kon bestand "%1" niet openen om te lezen

en: File "%1" is already open, but not for reading
nl: Bestand "%1" is reeds geopend, maar niet om te lezen

en: Command not specified
nl: Commando niet gespecificeerd

en: Could not start %1 process: %2
nl: Kon %1-proces niet starten: %2

en: Failed to write input to %1 process: %2
nl: Invoer naar proces %1 schrijven is mislukt: %2

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file1 ..."]
en: Output of %1 ...
nl: Uitvoer van %1 ...

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file"]
en: Output of %1
nl: Uitvoer van %1

en: Error while running %1:
    %2
nl: Fout bij het uitvoeren van %1:
    %2

en: Could not open clipboard for reading
nl: Kon klembord niet openen

en: Clipboard contents
nl: Klembordinhoud

en: FindBuffer contents
nl: Zoekbufferinhoud

en: Current selection
nl: Huidige selectie

en: No input device
nl: Geen invoerapparaat

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates.%1
nl: certificaten.%1

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> seems to be running for you already, but with different privileges.</para><para>This usually happens if <application>Kleopatra</application> is accidentally run as Administrator.</para><para>Please right click the tray icon of <application>Kleopatra</application> and select 'quit' to try again.</para>
nl: <para><application>Kleopatra</application> lijkt al actief te zijn voor u, maar met andere privileges.</para><para>Dit gebeurt gewoonlijk als <application>Kleopatra</application> per ongeluk actief is als beheerder.</para><para>Klik rechts op het pictogram in het systeemvak van <application>Kleopatra</application> en selecteer 'afsluiten' om het opnieuw te proberen.</para>

[ctx: @title]
en: <application>Kleopatra</application> failed to start
nl: Starten van <application>Kleopatra</application> is mislukt

en: Log Error: Could not open log file "%1" for writing.
nl: Logfout: kon logbestand "%1" niet openen voor schrijven.

en: No output device
nl: Geen uitvoerapparaat

en: Could not open FD %1 for writing
nl: Kon bestand %1 niet opslaan

en: Could not create temporary file for output "%1"
nl: Kon tijdelijk bestand niet aanmaken voor uitvoer "%1"

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
nl: Bestand bestaat al

en: Overwriting declined
nl: Overschrijven afgewezen

[ctx: @info]
en: Could not remove file <filename>%1</filename> for overwriting.
nl: Kon bestand <filename>%1</filename> niet verwijderen voor overschrijven.

en: Could not rename file "%1" to "%2"
nl: Kon bestand "%1" niet hernoemen naar "%2"

en: Could not write to clipboard
nl: Kon niet naar klembord schrijven

en: Find buffer
nl: Buffer zoeken

en: Selection
nl: Selectie

en: Could not find clipboard
nl: Kon klembord niet vinden

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Please enter a different file name.
nl: Het bestand <filename>%1</filename> bestaat al. Voer een andere naam in.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists.
nl: Het bestand <filename>%1</filename> bestaat al.

[ctx: @label]
en: Rename:
nl: Hernoemen:

[ctx: @action:button]
en: Suggest New Name
nl: Nieuwe naam voorstellen

[ctx: @info:tooltip]
en: Suggest a file name that does not already exist.
nl: Stel een bestandsnaam voor die niet al bestaat.

[ctx: @action:button]
en: Rename
nl: Hernoemen

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file with the given name.
nl: Het bestand met de gegeven naam opslaan.

[ctx: @action:button]
en: Rename All
nl: Alles hernoemen

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically save all files that would overwrite an already existing file with a different name.
nl: Automatisch alle bestanden met een andere naam opslaan die een al bestaand bestand zouden overschrijven.

[ctx: @action:button]
en: Skip
nl: Overslaan

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file, skip to the next one instead.
nl: Dit bestand niet schrijven, ga in plaats daarvan naar de volgende.

[ctx: @action:button]
en: Skip All
nl: Alles overslaan

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file and any other files that would overwrite an already existing file.
nl: Dit bestand niet schrijven en alle andere bestanden die een al bestand bestand zouden overschrijven.

[ctx: @action:button]
en: Append
nl: Achtervoegen

[ctx: @info:tooltip]
en: Append the new file to the existing file.
nl: Het nieuw bestand achter het bestaande bestand voegen.

[ctx: @action:button]
en: Overwrite
nl: Overschrijven

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file.
nl: Het bestaande bestand overschrijven.

[ctx: @action:button]
en: Overwrite All
nl: Alles overschrijven

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file and any other files that already exist.
nl: Het bestaande bestand en alle andere bestanden die al bestaan overschrijven.

en: Cannot remove directory %1
nl: Kon map %1 niet verwijderen

en: Cannot remove file %1: %2
nl: Kon bestand %1 niet verwijderen: %2

en: encrypt
nl: versleutelen

en: sign
nl: teken

en: certify
nl: certificeren

en: authenticate
nl: authenticeren

[ctx: @info:tooltip]
en: Card slot ID: %1
nl: Card-slot-ID: %1

[ctx: @info entry in Usage column of a smart card key]
en: none
nl: geen

[ctx: @info date is unknown]
en: unknown
nl: onbekend

[ctx: @info unknown key algorithm]
en: unknown
nl: onbekend

[ctx: @info]
en: no key
nl: geen sleutel

[ctx: @info]
en: no associated certificate
nl: geen bijbehorend certificaat

[ctx: @title]
en: card keys and certificates
nl: card-sleutels en certificaten

[ctx: @title:column Name or ID of a storage slot for a key on a smart card]
en: Card Slot
nl: Card-slot

[ctx: @title:column]
en: Created
nl: Aangemaakt

[ctx: @title:column]
en: Actions
nl: Acties

[ctx: @action:button]
en: Actions
nl: Acties

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card slot
nl: Actie beschikbaar voor dit smartcard-slot tonen

[ctx: @info]
en: Reading certificates from smart card ...
nl: Certificaten lezen uit de smartcard...

en: Loading certificate cache...
nl: Certificaatbuffer laden...

en: New OpenPGP Key Pair...
nl: Nieuw OpenPGP-sleutelpaar...

en: Create a new OpenPGP certificate
nl: Een nieuw OpenPGP-certificaat aanmaken

en: Export...
nl: Exporteren...

en: Export the selected certificate (public key) to a file
nl: Het geselecteerde certificaat (publieke sleutel) naar een bestand exporteren

en: Publish on Server...
nl: Op server publiceren...

en: Publish the selected certificate (public key) to internal directory
nl: Het geselecteerde certificaat (publieke sleutel) op een interne map publiceren

en: Publish the selected certificate (public key) on %1
nl: Het geselecteerde certificaat (publieke sleutel) op %1 publiceren

en: Publish at Mail Provider...
nl: Publiceren bij e-mailleverancier...

en: Publish the selected certificate (public key) at mail provider's Web Key Directory if offered
nl: Het geselecteerde certificaat (publieke sleutel) publiceren bij de Web Key Directory van de e-mailleverancier, indien aangeboden

en: Backup Secret Keys...
nl: Geheime reservesleutels opslaan...

en: Print Secret Key...
nl: Geheime sleutel afdrukken...

en: Lookup on Server...
nl: Op server opzoeken...

en: Search for certificates in internal directory
nl: Naar certificaten in een interne map zoeken

en: Search for certificates on %1
nl: Naar certificaten op %1 zoeken

en: Import...
nl: Importeren...

en: Import a certificate from a file
nl: Een certificaat importeren uit een bestand

en: Decrypt/Verify...
nl: Ontcijferen/verifiëren...

en: Decrypt and/or verify files
nl: Bestanden ontcijferen en/of verifiëren

en: Sign/Encrypt...
nl: Ondertekenen/versleutelen...

en: Encrypt and/or sign files
nl: Bestanden versleutelen en/of ondertekenen

en: Sign/Encrypt Folder...
nl: Map ondertekenen/versleutelen...

en: Encrypt and/or sign folders
nl: Mappen versleutelen en/of ondertekenen

en: Create Checksum Files...
nl: Controlesom-bestanden aanmaken...

en: Verify Checksum Files...
nl: Controlesom-bestanden verifiëren...

en: Redisplay
nl: Opnieuw laten zien

en: Stop Operation
nl: Operatie stoppen

en: Revoke Certificate...
nl: Certificaat herroepen...

en: Revoke the selected OpenPGP certificate
nl: Het geselecteerde OpenPGP-certificaat herroepen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete selected certificates
nl: Geselecteerde certificaten verwijderen

en: Update Certificates
nl: Certificaten bijwerken

en: Update selected certificates
nl: Geselecteerde certificaten bijwerken

en: Certify...
nl: Certificeer...

en: Certify the validity of the selected certificate
nl: De geldigheid van het geselecteerde certificaat bevestigen.

en: Revoke Certification...
nl: Certificaat herroepen...

en: Revoke the certification of the selected certificate
nl: De certificate van het geselecteerde certificaat herroepen.

en: Change End of Validity Period...
nl: Het eind van de geldigheidsperiode wijzigen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Change Certification Power...
nl: Recht van certificeren wijzigen...

[ctx: @info:tooltip]
en: Grant or revoke the certification power of the selected certificate
nl: Het recht van certificeren van het geselecteerde certificaat toekennen of intrekken.

en: Change Passphrase...
nl: Wachtwoord wijzigen...

en: Add User ID...
nl: Gebruiker-id toevoegen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Group...
nl: Groep aanmaken...

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a group from the selected certificates
nl: Een groep aanmaken van de geselecteerde certificaten.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Card
nl: Naar card kopiëren

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the selected certificate to a smartcard
nl: Het geselecteerde certificaat naar een smartcard kopiëren

en: Refresh OpenPGP Certificates
nl: OpenPGP-certificaten verversen

[ctx: @action:button]
en: Copy
nl: Kopiëren

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable Certificate
nl: Certificaat uitschakelen

[ctx: @action:tooltip]
en: Disabled certificates are not offered when selecting a certificate to sign with or to encrypt for. They are not shown in the certificate list with most filters.
nl: Uitgeschakelde certificaten worden niet aangeboden bij selecteren van een certificaat om mee te ondertekenen of om mee te versleutelen. Ze worden niet getoond in de lijst met certificaten met de meeste filters.

en: New S/MIME Certification Request...
nl: Nieuw verzoek voor S/MIME-certificatie...

en: Create a new S/MIME certificate signing request (CSR)
nl: Een nieuw verzoek voor ondertekening van een S/MIME certificaat aanmaken (CSR)

en: Trust Root Certificate
nl: Hoofdcertificaat vertrouwen

en: Distrust Root Certificate
nl: Hoofdcertificaat niet vertrouwen

en: Technical Details
nl: Technische details

en: Refresh S/MIME Certificates
nl: S/MIME-certificaten vernieuwen

en: Clear CRL Cache
nl: CRL-cache legen

en: Dump CRL Cache
nl: CRL-cache dumpen

en: Import CRL From File...
nl: CRL van bestand importeren...

[ctx: @action:inmenu]
en: Enable and Show Certificate
nl: Certificaat inschakelen en tonen

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable and Hide Certificate
nl: Certificaat uitschakelen en verbergen

en: Hierarchical list of certificates
nl: Hiërarchische lijst met certificaten

en: List of certificates
nl: Lijst met certificaten

en: Sign / Encrypt Notepad
nl: Tekstgebied voor ondertekenen / versleutelen

en: Decrypt / Verify Notepad
nl: Tekstgebied voor ontcijferen / verifiëren

en: Import Notepad
nl: Notepad importeren

en: Revert
nl: Terugdraaien

en: Signing and encryption is not possible.
nl: Ondertekenen en versleutelen is niet mogelijk.

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
nl: <para>U kunt <application>Kleopatra</application> niet gebruiken voor ondertekenen of versleutelen van bestanden omdat het systeem <application>GnuPG</application> gebruikt door <application>Kleopatra</application> niet %1 is.</para>

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter a message to encrypt or decrypt...
nl: Een bericht invoeren om te versleutelen of te ontcijferen...

en: Decrypt / Verify
nl: Ontcijferen / verifiëren

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
nl: <para>Helaas! U kunt <application>Kleopatra</application> niet gebruiken voor ondertekenen of versleutelen omdat het systeem <application>GnuPG</application> gebruikt door <application>Kleopatra</application> niet %1 is.</para>

[ctx: @info:progress]
en: Signing notepad...
nl: Notepad wordt ondertekend...

[ctx: @info:progress]
en: Encrypting notepad...
nl: Notepad wordt versleuteld...

[ctx: @info:progress]
en: Signing and encrypting notepad...
nl: Notepad wordt ondertekenend en versleuteld...

en: Importing...
nl: Importeren...

[ctx: @action:button]
en: Sign Notepad
nl: Notepad ondertekenen

[ctx: @action:button]
en: Encrypt Notepad
nl: Notepad versleutelen

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt Notepad
nl: Tekstgebied voor ondertekenen / versleutelen

en: Filter certificates by text
nl: Certificaten filteren op tekst

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that match the entered search term.
nl: Alleen certificaten tonen die overeenkomen met de ingevoerde zoekterm.

en: Show not certified certificates
nl: Niet-gecertificeerde certificaten tonen

en: Some certificates are not yet certified. Click here to see a list of these certificates.<br/><br/>Certification is required to make sure that the certificates actually belong to the identity they claim to belong to.
nl: Sommige certificaten zijn nog niet gecertificeerd. Klik hier om een lijst te zien van deze certificaten.<br/><br/>Certificering is vereist om er zeker van te zijn dat de certificaten echt behoren tot de identiteit die ze claimen om bij te horen.

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term <%1>
nl: Zoekterm invoeren <%1>

en: Smart Card Management
nl: Beheer van smartcards

[ctx: @action]
en: Reload
nl: Herladen

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload smart cards
nl: Smartcards herladen

[ctx: @action]
en: Create OpenPGP Certificate
nl: OpenPGP-certificaat aanmaken

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an OpenPGP certificate for the keys stored on the card.
nl: Een OpenPGP certificaat voor de sleutels opgeslagen op de card aanmaken.

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set NKS PIN
nl: Stel NKS PIN in

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set SigG PIN
nl: Stel SigG PIN in

[ctx: @action]
en: Generate New Keys
nl: Nieuwe sleutels genereren

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Generate three new keys on the smart card and create a new OpenPGP certificate with those keys. Optionally, the encryption key is generated off-card and a backup is created so that you can still access data encrypted with this key in case the card is lost or damaged.</para><para><emphasis strong='true'>Existing keys on the smart card will be overwritten.</emphasis></para>
nl: <para>Drie nieuwe sleutels op de smartcard genereren en maak een nieuw OpenPGP certificaat met deze sleutels. Optioneel wordt de versleutelingssleutel off-card gegenereerd en wordt en reservekopie gemaakt zodat u nog steeds toegang hebt tot gegevens die met deze sleutel zijn versleuteld in geval de card verloren of beschadigd is.</para><para><emphasis strong='true'>Bestaande sleutels op de smartcard zullen overschreven worden.</emphasis></para>

[ctx: @action]
en: Change PIN
nl: PIN wijzigen

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card. The PIN must contain at least six characters.
nl: De PIN wijzigen voor gebruik van de sleutels op de smartcard. De PIN moet minstens zes tekens bevatten.

[ctx: @action]
en: Unblock Card
nl: Card deblokkeren

[ctx: @info:tooltip]
en: Unblock the smart card with the PUK (if available) or the Admin PIN.
nl: Deblokkeer de smartcard met de PUK (indien beschikbaar) of de PIN van de beheerder.

[ctx: @action]
en: Change Admin PIN
nl: Admin-PIN wijzigen

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for administrative operations.
nl: De PIN wijzigen, vereist om administratieve bewerkingen te doen.

[ctx: @action]
en: Set PUK
nl: PUK instellen

[ctx: @info:tooltip]
en: Set or change the PUK that can be used to unblock the smart card. The PUK must contain at least eight characters.
nl: De PUK instellen of wijzigen, die gebruikt kan worden om de smartcard te deblokkeren. De PUK moet minstens acht tekens bevatten.

[ctx: @action]
en: Change Cardholder
nl: Cardhouder wijzigen

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the cardholder's name.
nl: Naam van Cardhouder wijzigen.

[ctx: @action]
en: Change Public Key URL
nl: URL van publieke sleutel wijzigen

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the URL where the public key for the keys on this smartcard can be downloaded.
nl: De URL waar de publieke sleutel voor de sleutels op deze smartcard kunnen worden gedownload.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card.
nl: De PIN wijzigen voor gebruik van de sleutels op de smartcard.

[ctx: @action]
en: Change PUK
nl: PUK wijzigen

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN Unblocking Key (PUK) that can be used to unblock the smart card after a wrong PIN has been entered too many times.
nl: De PIN voor deblokkeren van sleutel (PUK), die gebruikt kan worden om de smartcard te deblokkeren, wijzigen nadat de verkeerde PIN teveel keren is ingevoerd.

[ctx: @action]
en: Change Admin Key
nl: Admin-sleutel wijzigen

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIV Card Application Administration Key that is used by the PIV Card Application to authenticate the PIV Card Application Administrator and by the administrator (resp. Kleopatra) to authenticate the PIV Card Application.
nl: De toepassingsbeheertoepassing van PIV-card die wordt gebruikt door de PIV-cardtoepassing om de PIV-cardtoepassingsbeheerder te authenticeren en door de beheerder (resp. Kleopatra) om de PIV-cardtoepassing te authenticeren.

[ctx: @action]
en: Generate New Key
nl: Nieuwe sleutel genereren

[ctx: @info:tooltip]
en: If the card slot already contains a key then the new key will irrevocably replace the old key.
nl: Als het card-slot al een sleutel bevat dan zal de nieuwe sleutel de oude sleutel onomkeerbaar vervangen.

[ctx: @action]
en: Write Key to Card
nl: Sleutel naar card schrijven

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the key pair of a certificate to the card
nl: Het sleutelpaar behorende een certificaat naar de card schrijven

[ctx: @action]
en: Write Certificate to Card
nl: Certificaat naar card schrijven

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the certificate corresponding to this key to the card
nl: Het bij deze sleutel behorende certificaat naar de card schrijven

[ctx: @action]
en: Import Certificate from Card
nl: Certificaat importeren van card

[ctx: @info:tooltip]
en: Import the certificate stored on the card
nl: Certificaat opgeslagen op de card importeren

[ctx: @action]
en: Create S/MIME Certification Request
nl: Verzoek voor S/MIME-certificatie aanmaken

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an S/MIME certificate signing request for this key
nl: Een verzoek voor ondertekening van een S/MIME-certificaat voor deze sleutel aanmaken

[ctx: OpenPGP refers to a smartcard protocol]
en: OpenPGP v2.0 or later
nl: OpenPGP v2.0 of later

[ctx: NetKey refers to a smartcard protocol]
en: NetKey v3 or later
nl: NetKey v3 of later

[ctx: PIV refers to a smartcard protocol]
en: PIV (requires GnuPG 2.3 or later)
nl: PIV (vereist GnuPG 2.3 of later)

[ctx: CardOS is a smartcard operating system]
en: CardOS 5 (various apps)
nl: CardOS 5 (verschillende toepassing)

en: Please insert a compatible smartcard.
nl: Gaarne een compatibele smartcard invoeren.

en: Kleopatra currently supports the following card types:
nl: Kleopatra ondersteunt nu de volgende kaarttypen:

[ctx: @title:window]
en: Change Cardholder
nl: Cardhouder wijzigen

[ctx: @label]
en: Enter the new cardholder name:
nl: De nieuwe naam van de cardhouder invoeren:

[ctx: @info]
en: The "<" character may not be used.
nl: Het teken "<" mag niet gebruikt worden.

[ctx: @info]
en: Double spaces are not allowed
nl: Dubbele spaties zijn niet toegestaan

[ctx: @info]
en: The size of the name may not exceed 38 characters.
nl: De grootte van de naam mag niet meer zijn dan 38 tekens.

[ctx: @info]
en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
nl: Het vinden van de OpenPGP-card is mislukt met het serienummer: %1

[ctx: @info]
en: Name change failed: %1
nl: Wijzigen van naam is mislukt: %1

[ctx: @title:window]
en: Change Public Key URL
nl: URL van publieke sleutel wijzigen

[ctx: @label]
en: Enter the new public key URL:
nl: URL van de nieuwe publieke sleutel invoeren:

[ctx: @info]
en: The size of the URL may not exceed 254 characters.
nl: De grootte van de URL mag niet meer zijn dan 254 tekens.

[ctx: @info]
en: URL change failed: %1
nl: Wijzigen van URL is mislukt: %1

[ctx: Placeholder is a version number]
en: Unknown OpenPGP v%1 card
nl: Onbekende OpenPGP v%1 kaart

[ctx: First placeholder is manufacturer, second placeholder is a version number]
en: %1 OpenPGP v%2 card
nl: %1 OpenPGP v%2 kaart

[ctx: %1 is a smartcard manufacturer]
en: %1 PKCS#15 card
nl: %1 PKCS#15 kaart

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change NKS PIN
nl: NKS PIN wijzigen

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change SigG PIN
nl: SigG PIN wijzigen

[ctx: NullPIN is a word that is used all over in the netkey documentation and should be understandable by Netkey cardholders]
en: The NullPIN is still active on this card.
nl: De NullPIN is nog steeds actief op deze kaart.

en: You need to set a PIN before you can use the certificates.
nl: U dient een PIN in te stellen voordat u certificaten kunt gebruiken.

[ctx: @label]
en: Card type:
nl: Kaarttype:

[ctx: @label]
en: Serial number:
nl: Serienummer:

[ctx: @label The owner of a smartcard. GnuPG refers to this as cardholder.]
en: Cardholder:
nl: Kaarthouder:

[ctx: @label]
en: Public key URL:
nl: URL van publieke sleutel:

[ctx: @label The number of remaining attempts to enter a PIN or PUK, as in Remaining attempts: PIN: 2, PUK: 3, Admin PIN: 3]
en: Remaining attempts:
nl: Resterende pogingen:

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the number of remaining attempts for entering the correct PIN or PUK.
nl: Toont het aantal resterende pogingen voor invoeren van de juiste PIN of PUK.

[ctx: @action:button]
en: Card Actions
nl: Card-acties

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card
nl: Acties, beschikbaar voor deze smartcard, tonen

en: not set
nl: niet ingesteld

en: Searching matching certificate in directory service...
nl: In directoryservice wordt gezocht naar overeenkomend certificaat...

en: The matching certificate was imported successfully.
nl: De overeenkomende certificaat is met succes geïmporteerd.

en: Multiple matching certificates were found in directory service.
nl: Meerdere overeenkomende certificaten zijn gevonden in de directory-service.

en: No matching certificate was found in directory service.
nl: Geen overeenkomende certificaten gevonden in de directory-service.

en: Rename Tab
nl: Tabblad hernoemen

en: New tab title:
nl: Nieuw tabbladtitel:

en: New Tab
nl: Nieuw tabblad

en: Open a new tab
nl: Nieuw tabblad openen

en: Rename Tab...
nl: Tabblad hernoemen...

en: Rename this tab
nl: Dit tabblad hernoemen

en: Duplicate Tab
nl: Tabblad dupliceren

en: Duplicate this tab
nl: Dit tabblad dupliceren

en: Close Tab
nl: Tabblad sluiten

en: Close this tab
nl: Dit tabblad sluiten

en: Move Tab Left
nl: Tabblad naar links verplaatsen

en: Move this tab left
nl: Tabblad naar links verplaatsen

en: Move Tab Right
nl: Tabblad naar rechts verplaatsen

en: Move this tab right
nl: Tabblad naar rechts verplaatsen

en: Hierarchical Certificate List
nl: Hiërarchische certificaatlijst

en: Expand All
nl: Alles uitvouwen

en: Collapse All
nl: Alles invouwen

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to Kleopatra %1
nl: Welkom bij Kleopatra %1

en: Kleopatra is a front-end for the crypto software <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.
nl: Kleopatra is een front-end voor de cryptografische software <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.

en: For most actions you need either a public key (certificate) or your own secret key.
nl: Voor de meeste acties hebt u ofwel een publiek sleutel (certificaat) of uw eigen geheime sleutel nodig.

en: The secret key is needed to decrypt or sign.
nl: De geheime sleutel is nodig om te ontcijferen of te ondertekenen.

en: The public key can be used by others to verify your identity or encrypt to you.
nl: De publieke sleutel kan door anderen worden gebruikt om uw identiteit te verifiëren of naar u te versleutelen.

[ctx: More info about public key cryptography, please link to your local version of Wikipedia]
en: https://en.wikipedia.org/wiki/Public-key_cryptography
nl: https://nl.wikipedia.org/wiki/Asymmetrische_cryptografie

[ctx: %1 is a link to a wiki article]
en: You can learn more about this on <a href="%1">Wikipedia</a>.
nl: U kunt meer hierover te weten komen op <a href="%1">Wikipedia</a>.

[ctx: @info]
en: With Kleopatra you can encrypt using different methods. Please follow the regulations for classified information of your organization.
nl: Met Kleopatra kunt u versleutelen met verschillende methoden. Volg de regels voor geclassificeerde informatie van uw organisatie.

[ctx: @info]
en: For password based encryption see this <a href="action:help_doc_symenc">guide</a>.
nl: Voor op wachtwoord gebaseerde versleuteling zie deze <a href="action:help_doc_symenc">gids</a>.

[ctx: @info]
en: For public key encryption you generally have to create your own key pair.
nl: Voor versleutelen met een publieke sleutel moet u in het algemeen uw eigen sleutelpaar aanmaken.

[ctx: @info]
en: You can find step-by-step instructions for public key encryption in this <a href="action:help_doc_quickguide">guide</a>.
nl: U kunt stap-voor-stap instructies voor versleutelen met een publieke sleutel in deze <a href="action:help_doc_quickguide">gids</a>.

en: New Key Pair...
nl: Nieuw sleutelpaar...

[ctx: @info]
en: Create a new OpenPGP key pair.<nl/>To create an S/MIME certificate request use <interface>New S/MIME Certification Request</interface> from the <interface>File</interface> menu instead.
nl: Een nieuw OpenPGP-sleutels aanmaken.<nl/>Om een S/MIME-certificaatverzoek aan te maken gebruik in plaats daarvan <interface>Nieuw S/MIME-certificaatverzoek</interface> uit het menu <interface>Bestand</interface>.

[ctx: @info]
en: Import certificate from a file.<nl/>To import from a public keyserver use <interface>Lookup on Server</interface> instead.
nl: Certificaat importeren uit een bestand.<nl/>Om te importeren uit een publieke sleutelserver gebruik in plaats daarvan <interface>Op server opzoeken</interface>.
