kwatchgnupg - en to nn translation catalogue (31 entries)

en: Original Author
nn: Opphavsperson

en: GnuPG log viewer
nn: Loggvisar for GnuPG

en: (c) 2004 Klarälvdalens Datakonsult AB
nn: © 2004 Klarälvdalens Datakonsult AB

en: &Executable:
nn: &Køyrbar:

en: None
nn: Ingen

en: Basic
nn: Enkel

en: Advanced
nn: Avansert

en: Expert
nn: Ekspert

en: Default &log level:
nn: Standard &loggnivå:

en: Log Window
nn: Loggvindauge

[ctx: history size spinbox suffix]
en:  line |  lines
nn[0]:  linje
nn[1]:  linjer

en: unlimited
nn: uavgrensa

en: &History size:
nn: &Historiestorleik:

en: Set &Unlimited
nn: Bruk &uavgrensa

en: Enable &word wrapping
nn: Slå &på linjebryting

en: [%1] Log cleared
nn: [%1] Logg tømd

en: C&lear History
nn: &Tøm historie

en: [%1] Log stopped
nn: [%1] Logg stoppa

en: The watchgnupg logging process could not be started.
    Please install watchgnupg somewhere in your $PATH.
    This log window is unable to display any useful information.
nn: Klarte ikkje starta loggføringsprosessen watchgnupg.
    Installer watchgnupg ein eller annan stad i søkjestien $PATH.
    Dette loggvindauget klarar ikkje visa noko nyttig informasjon.

en: [%1] Log started
nn: [%1] Logg starta

en: There are no components available that support logging.
nn: Det finst ikkje nokon komponentar som støttar loggføring tilgjengeleg.

en: The watchgnupg logging process died.
    Do you want to try to restart it?
nn: Loggføringsprosessen watchgnupg døydde.
    Vil du prøve å starta han på ny?

en: Try Restart
nn: Start han på nytt

en: Do Not Try
nn: Ikkje start han på nytt

en: ====== Restarting logging process =====
nn: ==== Startar loggføringsprosess på ny ===

en: The watchgnupg logging process is not running.
    This log window is unable to display any useful information.
nn: Loggføringsprosessen watchgnupg køyrer ikkje.
    Dette loggvindauget kan ikkje lenger visa nyttig informasjon.

en: Save Log to File
nn: Lagra logg til fil

en: Could not save file %1: %2
nn: Klarte ikkje lagra fila %1: %2

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: KWatchGnuPG Log Viewer
nn: Loggvisar for KWatchGnuPG
