kleopatra - en to nn translation catalogue (467 entries)

en: Former Maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Backend configuration framework, KIO integration
nn: Rammeverk for bakgrunnsløysingsoppsett, samt KIO-integrering

en: Resident gpgme/win wrangler, UI Server commands and dialogs
nn: gpgme/win-ekspert, UI-tenarkommandoar og dialogvindauge

en: DN display ordering support, infrastructure
nn: Ordna DN-vising, samt infrastruktur

en: Original Author
nn: Opphavsperson

en: Key-state dependent colors and fonts in the certificates list
nn: Farge og skrift i sertifikatlista avhenging av nøkkeltilstanden

en: Artwork
nn: Bilete

en: Certification successful.
nn: Sertifisering fullført.

en: Passphrase Change Error
nn: Feil ved endring av passfrase

en: Passphrase changed successfully.
nn: Passfrasen er no endra.

en: An error occurred: %1
nn: Det oppstod ein feil: %1

en: The DirMngr process that tried to clear the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of %1 for details.
nn: DirMngr-prosessen som prøvde å tømma CRL-mellomlageret avslutta for tidleg på grunn av ein uventa feil. Sjå gjennom resultatet til %1 for detaljar.

en: An error occurred while trying to clear the CRL cache. The output from %1 was:
    %2
nn: Det oppstod ein feil ved forsøk på å tømma CRL-mellomlageret. Resultatet frå %1 var:
    %2

en: CRL cache cleared successfully.
nn: CLR-mellomlager tømt.

[ctx: @info]
en: <para>Successfully wrote request to <filename>%1</filename>.</para><para>You should now send the request to the Certification Authority (CA).</para>
nn: <para>Lagra førespurnad til <filename>%1</filename>.</para><para>Du bør no senda førespurnaden til sertifiseringsinstansen (CA).</para>

[ctx: @title]
en: Request Saved
nn: Førespurnad lagra

[ctx: @title]
en: Save Request
nn: Lagra førespurnad

en: PKCS#10 Requests (*.p10)
nn: PKCS#10-førespurnadar (*.p10)

[ctx: @title]
en: Error Saving Request
nn: Feil ved lagring av førespurnad

en: Decrypt/Verify Files Error
nn: Feil ved dekryptering/stadfesting av filer

en: Select One or More Files to Decrypt and/or Verify
nn: Vel éi eller fleire filer du vil dekryptera og/eller stadfesta

[ctx: @title:window]
en: Delete Certificates
nn: Slett sertifikat

en: Neither the OpenPGP nor the CMS backends support certificate deletion.
    Check your installation.
nn: Verken OpenPGP- eller CMS-motorane støttar sletting av sertifikat.
    Sjå til at alt er rett installert.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected CMS certificates will be deleted.
nn: OpenPGP-motoren støttar ikkje sletting av sertifikat.
    Sjå til at alt er rett installert.
    Berre dei valde CMS-sertifikata vert derfor sletta.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
nn: OpenPGP-motoren støttar ikkje sletting av sertifikat.
    Sjå til at alt er rett installert.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected OpenPGP certificates will be deleted.
nn: CMS-motoren støttar ikkje sletting av sertifikat.
    Sjå til at alt er rett installert.
    Berre dei valde OpenPGP-sertifikata vert derfor sletta.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
nn: CMS-motoren støttar ikkje sletting av sertifikat.
    Sjå til at alt er rett installert.

en: Certificate Deletion Failed
nn: Feil ved sertifikatsletting

en: Certificate Deletion Problem
nn: Problem med sertifikatsletting

en: OpenPGP backend: %1
nn: OpenPGP-motor: %1

en: CMS backend: %1
nn: CMS-motor: %1

en: <qt><p>An error occurred while trying to delete the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
nn: <qt><p>Det oppstod ein feil ved sletting av sertifikatet:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @action:button Update the log text widget]
en: &Update
nn: &Oppdater

en: Unable to start process gpgsm. Please check your installation.
nn: Klarte ikkje starta gpgsm-prosessen. Sjå til at programmet er rett installert.

en: Dump Certificate Error
nn: Feil ved sertifikatdumping

en: The GpgSM process that tried to dump the certificate ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --dump-cert %1 for details.
nn: GpgSM-prosessen som prøvde å dumpa sertifikatet avslutta for tidleg, av ein ukjend feil. Sjå gjennom resultatet til «gpgsm --dump-cert %1» for meir informasjon.

en: An error occurred while trying to dump the certificate. The output from GpgSM was:
    %1
nn: Det oppstod ein feil ved dumping av sertifikatet. Resultatet frå GpgSM var:
    %1

en: The GpgSM process that tried to dump the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr listcrls for details.
nn: GpgSM-prosessen som prøvde å dumpa CRL-mellomlageret avslutta for tidleg, grunna ein uventa feil. Sjå gjennom resultatet til «gpgsm --call-dirmngr listcrls» for meir informasjon.

en: An error occurred while trying to dump the CRL cache. The output from GpgSM was:
    %1
nn: Det oppstod ein feil ved forsøk på å dumpa CRL-mellomlageret. Resultatet frå GpgSM var:
    %1

en: OpenPGP Certificates
nn: OpenPGP-sertifikat

en: S/MIME Certificates
nn: S/MIME-sertifikat

en: Exporting certificates...
nn: Eksporterer sertifikat …

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
nn: <qt><p>Det oppstod ein feil ved eksportering av sertifikatet:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: Certificate Export Failed
nn: Feil ved sertifikateksportering

en: Could not write to file %1.
nn: Klarte ikkje skriva til fila %1.

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export
nn: OpenPGP-sertifikateksportering

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Error
nn: Feil ved eksport av OpenPGP-sertifikat

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to export OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nn: <para>GPG-prosessen som prøvde å eksportera OpenPGP-sertifikata avslutta for tidleg, av ein ukjend feil.</para><para>Sjå gjennom resultatet til <icode>%1</icode> for meir informasjon.</para>

en: Unable to start process %1. Please check your installation.
nn: Klarte ikkje starta prosessen %1. Sjå til at programmet er rett installert.

en: Clipboard
nn: Utklippstavle

en: Notepad
nn: Notisblokk

en: Certificate Import Failed
nn: Feil ved sertifikatimportering

en: Certificates
nn: Sertifikat

en: Any files
nn: Alle filer

en: Select Certificate File
nn: Vel sertifikatfil

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported Certificates from %1
nn: Importerte sertifikat frå %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported certificates from these sources:<br/>%1
nn: Importerte sertifikat frå:<br/>%1

[ctx: @title:tab]
en: Imported Certificates
nn: Importerte sertifikat

en: Total number processed:
nn: Totalt handsama:

en: Imported:
nn: Importert:

en: New signatures:
nn: Nye signaturar:

en: New user IDs:
nn: Nye brukar-ID-ar:

en: Certificates without user IDs:
nn: Sertifikat utan brukar-ID-ar:

en: New subkeys:
nn: Nye undernøklar:

en: Newly revoked:
nn: Nyleg tilbakekalla:

en: Not imported:
nn: Ikkje importerte:

en: Unchanged:
nn: Uendra:

en: No imports (should not happen, please report a bug).
nn: Ingenting importert (skal ikkje skje, så meld frå om dette som ein feil).

en: Certificate Import Result
nn: Resultat av sertifikatimport

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
nn: <qt><p>Det oppstod ein feil ved forsøk på å importera sertifikatet:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
nn: <qt><p>Det oppstod ein feil ved forsøk på å importera sertifikatet %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>

en: The type of this certificate (%1) is not supported by this Kleopatra installation.
nn: Denne typen sertifikat (%1) er ikkje støtta i denne Kleopatra-installasjonen.

en: Select CRL File to Import
nn: Vel CRL-fila du vil importera

en: Unable to start process dirmngr. Please check your installation.
nn: Klarar ikkje starta dirmngr-prosessen. Sjå til at programmet er rett installert.

en: Clear CRL Cache Error
nn: Feil ved tømming av CRL-mellomlager

en: Import CRL Error
nn: Feil ved import av CRL

en: An error occurred while trying to import the CRL file. The output from gpgsm was:
    %1
nn: Det oppstod ein feil ved importering av CRL-fila. Resultatet frå GpgSM var:
    %1

en: CRL file imported successfully.
nn: CRL-fila er no importert.

en: Import CRL Finished
nn: Importering av CRL fullført

[ctx: @info]
en: Failed to search on certificate server. The error returned was:
    %1
nn: Klarte ikkje søkja på sertifikattenaren. Feilmeldinga var:
    %1

[ctx: @info]
en: <para>The query result has been truncated.</para><para>Either the local or a remote limit on the maximum number of returned hits has been exceeded.</para><para>You can try to increase the local limit in the configuration dialog, but if one of the configured servers is the limiting factor, you have to refine your search.</para>
nn: <para>Resultatet av førespurnaden er avkorta.</para><para>Ei grense for talet på treff, anten lokalt eller på nettet, er oversskriden.</para><para>Du kan prøva å auka den lokale grensa i oppsettvindauget, men viss éin av tenarane er den avgrensande faktoren lyt du endra søket.</para>

[ctx: @title]
en: Result Truncated
nn: Avkorta resultat

[ctx: @info]
en: <para>You do not have any directory servers configured.</para><para>You need to configure at least one directory server to search on one.</para><para>You can configure directory servers here: <interface>Settings->Configure Kleopatra</interface>.</para>
nn: <para>Du har ikkje sett opp nokon katalogtenarar.</para><para>Du må setja opp minst éin katalogtenar før du kan søkja på han.</para><para>Du kan setja opp katalogtenarar her: <interface>Innstillingar → Set opp Kleopatra</interface>.</para>

[ctx: @title]
en: No Directory Servers Configured
nn: Ingen katalogtenarar sette opp

[ctx: @title:window]
en: Error
nn: Feil

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing OpenPGP certificates implies downloading all certificates anew, to check if any of them have been revoked in the meantime.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
nn: <para>Oppdatering av OpenPGP-sertifikat medfører nedlasting av alle sertifikata på nytt, for å sjå om nokon av dei er tilbakekalla.</para><para>Dette kan føra til høg belasting både på ditt eige og andre sine nettverkssamband, og kan ta opptil ein time å fullføra, avhengig av nettverkssambandet og talet på sertifikat som skal sjekkast.</para> <para>Er du sikker på at du vil halda fram?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh
nn: Oppdatering av OpenPGP-sertifikat

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Error
nn: Feil ved oppdatering av OpenPGP-sertifikat

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Finished
nn: Oppdatering av OpenPGP-sertifikat fullført

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to refresh OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nn: <para>GPG-prosessen som prøvde å oppdatera OpenPGP-sertifikata avslutta for tidleg, av ein ukjend feil.</para><para>Sjå gjennom resultatet til <icode>%1</icode> for meir informasjon.</para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates refreshed successfully.
nn: OpenPGP-sertifikata er no oppdaterte.

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing X.509 certificates implies downloading CRLs for all certificates, even if they might otherwise still be valid.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
nn: <para>Oppdatering av X.509-sertifikat medfører nedlasting av tilbakekallingslister (CRL-ar) for alle sertifikata, sjølv om dei elles måtte vera gyldige.</para><para>Dette kan føra til høg belasting både på ditt eige og andre sine nettverkssamband, og kan ta opptil ein time å fullføra, avhengig av nettverkssambandet og talet på sertifikat som skal sjekkast.</para> <para>Er du sikker på at du vil halda fram?</para>

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh
nn: X.509-sertifikatoppdatering

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Error
nn: Feil ved X.509-sertifikatoppdatering

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Finished
nn: X.509-sertifikatoppdatering fullført

[ctx: @info]
en: <para>The GpgSM process that tried to refresh X.509 certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
nn: <para>GpgSM-prosessen som prøvde å oppdatera X.509-sertifikata avslutta for tidleg, av ein ukjend feil.</para><para>Sjå gjennom resultatet til <icode>%1</icode> for meir informasjon.</para>

[ctx: @info]
en: X.509 certificates refreshed successfully.
nn: X.509-sertifikata er no oppdaterte.

en: Sign/Encrypt Files Error
nn: Feil ved signering/kryptering av filer

en: Select One or More Files to Sign and/or Encrypt
nn: Vel éi eller fleire filer som du vil signera og/eller kryptera

[ctx: Key filter without user-assigned name]
en: <unnamed>
nn: <namnlaus>

note: i18n: ectx: label, entry (AttributeOrder), group (DN)
en: DN-Attribute Order
nn: Rekkjefølgje for DN-attributt

en: LDAP &timeout (minutes:seconds):
nn: LDAP-&tidsgrense (minutt:sekund):

en: &Maximum number of items returned by query:
nn: &Høgste tal på element returnerte frå spørjing:

[ctx: @action:button]
en: Delete
nn: Slett

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
nn: Innstillingane i denne modulen er endra.
    Ønskjer du å bruka eller forkasta endringane?

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
nn: Dette valet krev dirmngr ≥ 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
nn: ingen mellomtenar

en: (Current system setting: %1)
nn: (Gjeldande systeminnstilling: %1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB)
en: Check certificate validity every
nn: Kontroller om sertifikat er gyldig kvar

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en: hour
nn: time

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en:  hours
nn:  timar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
nn: Viss det er kryssa av for dette, vert det sjekka om S/MIME-sertifikat er gyldige ved bruk av «Online Certificates Status Protocol» (OCSP). Fyll inn adressa til OCSP-tilbydaren nedanfor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: Validate certificates online (OCSP)
nn: Sjekk om sertifikat er gyldige via nettet (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
nn: Sertifikatkontroll via nettet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderURLLabel)
en: OCSP responder URL:
nn: Adresse til OCSP-tilbydar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
nn: Skriv inn adressa til tenaren du vil bruka til å sjekka om sertifikat er gyldige (OCSP-tilbydaren). Adressa startar vanlegvis med «http://».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderSignatureLabel)
en: OCSP responder signature:
nn: Signatur til OCSP-tilbydar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
nn: Ignorer tenesteadressa til sertifikata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
nn: Ikkje sjekk sertifikatpraksis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
nn: Viss det er kryssa avher, vert aldri tilbakekallingslister («Certificate Revocation Lists») brukte til å sjekka om S/MIME-sertifikat er gyldige.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
nn: Aldri sjekk med ein CRL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: Allow to mark root certificates as trusted
nn: Tillat markering av rotsertifikat som tiltrudde

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP).
nn: Viss det er kryssa av her, vert manglande utferdarsertifikat henta når det er nødvendig (dette gjeld for begge valideringsmetodane, CRL og OSCP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
nn: Hent manglande utferdarsertifikat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: &HTTP Requests
nn: &HTTP-førespurnadar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
nn: Slå bruk av HTTP for S/MIME heilt av.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
nn: Ikkje utfør nokon HTTP-førespurnadar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
nn: Ignorer HTTP CRL-distribusjonspunkt for sertifikat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
nn: Viss det er kryssa av her, vert HTTP-mellomtenaren til høgre brukt til alle HTTP-førespurnadar. (Verdien kjem frå miljøvariabelen «http_proxy».)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use system HTTP proxy:
nn: Bruk HTTP-mellomtenaren til systemet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use this proxy for HTTP requests:
nn: Bruk denne mellomtenaren for HTTP-førespurnadar:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: &LDAP Requests
nn: &LDAP-førespurnadar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
nn: Slå bruk av LDAP for S/MIME heilt av.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
nn: Ikkje utfør nokon LDAP-førespurnadar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
nn: Ignorer LDAP CRL-distribusjonspunkt for sertifikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
nn: Primærvert for LDAP-førespurnadar:

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Initializing...
nn: Førebur …

en: Done.
nn: Ferdig.

en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
nn: Status og framgang til kryptooperasjonar vert viste her.

en: User canceled
nn: Brukavbrot

en: At least one input needs to be provided
nn: Du treng minst eitt inndata

en: Informative sender/signed data count mismatch
nn: Ikkje samsvar mellom tal på informativ sender og signerte data

en: Signature/signed data count mismatch
nn: Ikkje samsvar mellom tal på signatur og signerte data

en: Signed data can only be given for detached signature verification
nn: Signert data kan berre gjevast for stadfesting av fråkopla signatur

en: Input/Output count mismatch
nn: Ikkje samsvar mellom tal på inn- og utdata

en: Cannot use output and signed data simultaneously
nn: Kan ikkje bruka utdata og signerte data samtidig

en: No backend support for %1
nn: Inga støtte for %1 i bakstykket

en: Recipient: | Recipients:
nn[0]: Mottakar:
nn[1]: Mottakarar:

en: One unknown recipient | %1 unknown recipients
nn[0]: Éin ukjend mottakar
nn[1]: %1 ukjende mottakarar

en: Caught unknown exception
nn: Fann ukjent unntak

en: Decrypting: %1...
nn: Dekryptering: %1 …

en: Call to EncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
nn: Kall til EncryptEMailController::protocolAsString() er tvitydig.

en: User cancel
nn: Brukaravbrot

en: Encryption canceled.
nn: Kryptering avbroten.

en: Encryption failed: %1
nn: Feil ved kryptering: %1

en: Encryption succeeded.
nn: Kryptering fullført.

en: (no matching certificates found)
nn: (fann ingen tilhøyrande sertifikat)

en: Please select a certificate
nn: Vel eit sertifikat

en: (please choose between OpenPGP and S/MIME first)
nn: (vel mellom OpenPGP og S/MIME først)

en: ...
nn: …

en: %1: All operations completed.
nn: %1: Alle operasjonar fullførte.

en: All operations completed.
nn: Alle operasjonar fullførte.

[ctx: number, operation description]
en: Operation %1: %2
nn: Operasjon %1: %2

en: <b>Results</b>
nn: <b>Resultat</b>

en: <b>Objects</b>
nn: <b>Objekt</b>

en: Remove Selected
nn: Fjern valde

en: Select File
nn: Vel fil

en: <i>No certificate selected</i>
nn: <i>Ingen sertifikat valde</i>

en: <b>Recipients</b>
nn: <b>Mottakarar</b>

en: Add Recipient...
nn: Legg til mottakar …

en: <b>Warning:</b> None of the selected certificates seem to be your own. You will not be able to decrypt the encrypted data again.
nn: <b>Åtvaring:</b> Ingen av dei valde sertifikata ser ut til å vera dine. Du vil ikkje kunna dekryptera dei krypterte dataa etterpå.

en: Recipient
nn: Mottakar

[ctx: %1 == number]
en: Recipient (%1)
nn: Mottakar (%1)

[ctx: The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
nn: Vis revisjonslogg

en: You need to select a signing certificate to proceed.
nn: Du må velja eit signeringssertifikat for å kunna halda fram.

en: Please select an encryption certificate for recipient "%1"
nn: Vel eit krypteringssertifikat for mottakaren «%1»

en: Please select a signing certificate for sender "%1"
nn: Vel eit signeringssertifikat for avsendaren «%1»

en: Show all recipients
nn: Vis alle mottakarane

en: Select Signing Certificate
nn: Vel signeringssertifikat

en: Select Encryption Certificate
nn: Vel krypteringssertifikat

en: From:
nn: Frå:

en: To:
nn: Til:

[ctx: @title:window]
en: Unusual Signature Warning
nn: Uvanleg signaturåtvaring

[ctx: @title:window]
en: Encrypt-To-Self Warning
nn: Åtvaring ved kryptering til deg sjølv

[ctx: @title]
en: Results
nn: Resultat

[ctx: @title]
en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
nn: Status og framgang til kryptooperasjonane vert viste her.

[ctx: %1=protocol (S/Mime, OpenPGP), %2=certificate]
en: Sign using %1: %2
nn: Signer med %1: %2

en: No certificate selected
nn: Ikkje noko sertifikat valt

en: Sign and encrypt (OpenPGP only)
nn: Signer og krypter (berre OpenPGP)

en: Encrypt only
nn: Berre krypter

en: Sign only
nn: Berre signer

en: Encryption Options
nn: Krypteringsval

en: Text output (ASCII armor)
nn: Tekstversjon (ASCII armor)

en: Signing Options
nn: Signeringsval

en: Signer:
nn: Signerar:

en: Change Signing Certificates...
nn: Endra signeringssertifikat …

en: <b>Choose Operation to be Performed</b>
nn: <b>Vel operasjonen du vil utføra</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCO)
en: Remember these as default for future operations
nn: Hugs desse vala som standard for framtidige operasjonar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pgpLabel)
en: OpenPGP Signing Certificate:
nn: OpenPGP-signeringssertifikat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmsLabel)
en: S/MIME Signing Certificate:
nn: S/MIME-signeringssertifikat:

en: Progress:
nn: Framgang:

en: Back
nn: Tilbake

en: Call to NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
nn: Kall til NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() er tvitydig.

en: Signing canceled.
nn: Signering avbroten.

en: Signing failed: %1
nn: Feil ved signering: %1

en: Signing succeeded.
nn: Signering fullført.

en: Archive and Sign Files
nn: Arkiver og signer filer

en: Sign Files
nn: Signer filer

en: Archive and Encrypt Files
nn: Arkiver og krypter filer

en: Encrypt Files
nn: Krypter filer

en: Archive and Sign/Encrypt Files
nn: Arkiver og signer/krypter filer

en: Sign/Encrypt Files
nn: Signer/krypter filer

[ctx: base name of an archive file, e.g. archive.zip or archive.tar.gz]
en: archive
nn: arkiv

en: Caught unexpected exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1
nn: Oppdaga uventa unntak i SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1

en: Cannot determine protocol for task
nn: Klarte ikkje fastsetja protokoll for oppgåva

en: Unknown exception in Task::start()
nn: Ukjent unntak i Task::start()

en: (required)
nn: (påkravd)

en: (optional)
nn: (valfritt)

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.
nn: <interface>%1</interface> er påkravd, men tomt.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
nn: <interface>%1</interface> er påkravd, men tomt.<nl/>Regel for lokal administrator: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.
nn: <interface>%1</interface> er ufullstendig.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
nn: <interface>%1</interface> er ufullstendig.<nl/>Regel for lokal administrator: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.
nn: <interface>%1</interface> er ugyldig.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
nn: <interface>%1</interface> er ugyldig.<nl/>Regel for lokal administrator: <icode>%2</icode>

en: Valid from:
nn: Gjeld frå:

en: Fingerprint:
nn: Fingeravtrykk:

en: Usage:
nn: Bruk:

en: Updating...
nn: Oppdaterer …

en: Organization
nn: Organisasjon

en: Street
nn: Adresse

en: Country
nn: Land

en: Please select one or more of the following certificates:
nn: Vel eitt eller fleire av desse sertifikata:

en: Please select one of the following certificates:
nn: Vel eitt av desse sertifikata:

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh certificate list
nn: Oppdater sertifikatlista

en: Certify
nn: Sertifiser

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
nn: Kopier til utklippstavla

en: The certificate to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | All of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
nn[0]: Sertifikatet du prøver å sletta tilhøyrer deg. Det inneheld privatnøkkelinformasjon, som du treng for å dekryptera tidlegare kommunikasjon, og du bør derfor ikkje sletta det.
nn[1]: Alle sertifikata du prøver å sletta tilhøyrer deg. Dei inneheld privatnøkkelinformasjon, som du treng for å dekryptera tidlegare kommunikasjon, og du kan derfor ikkje sletta dei.

en: One of the certificates to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | Some of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
nn[0]: Eit av sertifikata du prøver å sletta tilhøyrer deg. Det inneheld privatnøkkelinformasjon, som du treng for å dekryptera tidlegare kommunikasjon, og du bør derfor ikkje sletta det.
nn[1]: Nokre av sertifikata du prøver å sletta tilhøyrer deg. Dei inneheld privatnøkkelinformasjon, som du treng for å dekryptera tidlegare kommunikasjon, og du bør derfor ikkje sletta dei.

en: Find:
nn: Finn:

en: Search
nn: Søk

en: Select All
nn: Merk alt

en: Deselect All
nn: Fjern merking

en: Details...
nn: Detaljar …

en: Save As...
nn: Lagra som …

en: Import
nn: Importer

en: Skipped
nn: Hoppa over

en: Passed
nn: OK

en: Test Name
nn: Testnamn

en: Result
nn: Resultat

en: (select test first)
nn: (vel først test)

[ctx: @info]
en: Canceled setting PIN.
nn: Avbrote val av PIN-verdi.

[ctx: @info]
en: There was an error setting the PIN: <message>%1</message>.
nn: Det oppstod ein feil ved val av PIN-verdi: <message>%1</message>.

[ctx: @info]
en: PIN set successfully.
nn: PIN-verdi lagra.

en: Issuer Certificate Not Found (%1)
nn: Fann ikkje utferdarsertifikat (%1)

en: Name
nn: Namn

en: Email
nn: E-post

en: never
nn: aldri

en: Signing
nn: Signering

en: Encryption
nn: Kryptering

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while loading the certifications: <message>%1</message></para>
nn: <para>Det oppstod ein feil ved henting av sertifikat: <message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: Certifications Loading Failed
nn: Feil ved sertifikathenting

note: i18n: ectx: label, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: Certificate refresh interval (in hours). Zero (0) disables.
nn: Tid mellom sertifikatoppdatering (i timar). Null (0) for å slå heilt av.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show certificate validity
nn: Vis om sertifikatet er gyldig

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show validity information for certificates in tooltip, such as whether the certificate is expired or revoked.
nn: Vis hjelpebobler med informasjon om sertifikata er gyldige, eller for eksempel utgåtte eller tilbakekalla.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show certificate owner information
nn: Vis informasjon om sertifikateigar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show owner information for certificates in tooltip, such as User IDs, subject and issuers.
nn: Vis hjelpebobler med informasjon om eigaren til sertifikatet, som for eksempel brukar-ID og utferdar.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show certificate details
nn: Vis sertifikatdetaljar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show more certificate details, such as fingerprint, key length and expiration dates
nn: Vis fleire sertifikatdetaljar, som fingeravtrykk, nøkkellengd og utløpsdato

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil:

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nn: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (certMenu) i18n: ectx: Menu (listview_popup)
en: &Certificates
nn: &Sertifikat

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nn: V&erktøy

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
nn: &Vindauge

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nn: &Hjelp

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

[ctx: @title]
en: GpgME Too Old
nn: GPGME for gammal

en: GPG UI Server Error
nn: GPG UI-tenarfeil

en: Could not start the GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Please check your installation.
nn: Klarte ikkje starta GnuPG-loggvisaren (kwatchgnupg). Sjå til at alt er rett installert.

en: Error Starting KWatchGnuPG
nn: Klarte ikkje starta KWatchGnuPG

en: GnuPG Log Viewer
nn: GnuPG-loggvisar

en: Check for updates
nn: Sjå etter oppdateringar

en: Perform Self-Test
nn: Utfør sjølvtest

en: There are still some background operations ongoing. These will be terminated when closing the window. Proceed?
nn: Det er framleis nokre bakgrunnsoperasjonar som køyrer. Desse vert avslutta når du lukkar vindauget. Vil du halda fram?

en: Ongoing Background Tasks
nn: Oppgåver i bakgrunnen

en: new email
nn: ny e-post

en: new dns name
nn: nytt DNS-namn

en: new uri
nn: ny nettadresse

[ctx: %2: some admin-supplied text, %1: key size in bits]
en: %2 (1 bit) | %2 (%1 bits)
nn[0]: %2 (1 bit)
nn[1]: %2 (%1 bit)

[ctx: %1: key size in bits]
en: 1 bit | %1 bits
nn[0]: 1 bit
nn[1]: %1 bit

en: EMail
nn: E-postadresse

[ctx: @title]
en: Enter Details
nn: Skriv inn detaljar

en: Real name:
nn: Verkeleg namn:

en: EMail address:
nn: E-postadresse:

en: Advanced Settings...
nn: Avanserte instillingar …

en: Operation canceled.
nn: Operasjon avbroten.

en: Could not write output file %1: %2
nn: Klarte ikkje skriva til fila %1: %2

en: Restart This Wizard (Keeps Your Parameters)
nn: Start vegvisaren på nytt (behald parametrane)

en: Create Signing Certificate With Same Parameters
nn: Lag eit signeringssertifikat med dei same parametrane

en: Create Encryption Certificate With Same Parameters
nn: Lag eit krypteringssertifikat med dei same parametrane

[ctx: @title]
en: Key Creation Failed
nn: Feil ved nøkkellaging

en: Key pair creation failed. Please find details about the failure below.
nn: Klarte ikkje laga nøkkelpar. Du finn meir informasjon om feilen nedanfor.

[ctx: @title]
en: Key Pair Successfully Created
nn: Nøkkelparet er no klart

en: Your new key pair was created successfully. Please find details on the result and some suggested next steps below.
nn: Det nye nøkkelparet er no klart. Du finn meir informasjon om resultatet, og forslag til kva du bør gjera vidare nedanfor.

[ctx: @info]
en: Could not copy temporary file <filename>%1</filename> to file <filename>%2</filename>: <message>%3</message>
nn: Klarte ikkje kopiera mellombels fil <filename>%1</filename> til fila <filename>%2</filename>: <message>%3</message>

en: Please process this certificate.
nn: Handsam dette sertifikatet.

en: Please process this certificate and inform the sender about the location to fetch the resulting certificate.
    
    Thanks,
nn: Handsam dette sertifikatet, og informer avsendaren om kor hen finn resultatet etterpå.
    
    Takk.

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> tried to send a mail via your default mail client.</para><para>Some mail clients are known not to support attachments when invoked this way.</para><para>If your mail client does not have an attachment, then drag the <application>Kleopatra</application> icon and drop it on the message compose window of your mail client.</para><para>If that does not work, either, save the request to a file, and then attach that.</para>
nn: <para><application>Kleopatra</application> prøvde å senda e-post med standardprogrammet for e-post.</para><para>Nokre e-postprogram støttar ikkje vedlegg laga på denne måten.</para><para>Viss e-postprogrammet ditt ikkje har eit vedlegg, kan du dra <application>Kleopatra</application>-ikonet til skrivevindauget.</para><para>Viss heller ikkje det verkar, kan du anten lagra førespurnaden som ei feil, og så leggja ved denne fila.</para>

[ctx: @title]
en: Sending Mail
nn: Sender e-post

[ctx: @info]
en: This operation will delete the certification request. Please make sure that you have sent or saved it before proceeding.
nn: Denne operasjonen vil sletta sertifiseringsførespurnaden. Pass på at du har sendt eller lagra han først.

[ctx: @title]
en: Certification Request About To Be Deleted
nn: Sertifiseringsførespurnad i ferd med å slettast

[ctx: @title]
en: GPG (OpenPGP Backend) installation
nn: Installering av GPG (OpenPGP-motor)

[ctx: @title]
en: GpgSM (S/MIME Backend) installation
nn: Installering av GpgSM (S/MIME-motor)

[ctx: @title]
en: GpgConf (Configuration) installation
nn: Installering av GpgConf (opsett)

[ctx: @info]
en: <para>A problem was detected with the <application>%1</application> backend.</para>
nn: <para>Oppdaga eit problem med <application>%1</application>-motoren.</para>

en: not supported
nn: ikkje støtta

[ctx: @info]
en: <para>It seems that the <icode>gpgme</icode> library was compiled without support for this backend.</para>
nn: <para>Det ser ut til at <icode>gpgme</icode>-biblioteket vart kompilert utan støtte for denne motoren.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Replace the <icode>gpgme</icode> library with a version compiled with <application>%1</application> support.</para>
nn: <para>Byt ut <icode>gpgme</icode>-biblioteket med ein versjon kompilert med støtte for <application>%1</application>.</para>

en: not properly installed
nn: ikkje rett installert

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is not installed properly.</para>
nn: <para>Motoren <command>%1</command> er ikkje rett installert.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please check the output of <command>%1 --version</command> manually.</para>
nn: <para>Kontroller resultatet av <command>%1 --version</command> manuelt.</para>

en: too old
nn: for gammal

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is installed in version %2, but at least version %3 is required.</para>
nn: <para>Motoren <command>%1</command> er installert i versjon %2, men treng minst versjon %3.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Install <application>%1</application> version %2 or higher.</para>
nn: <para>Installer <application>%1</application> versjon %2 eller høgare.</para>

en: unknown problem
nn: ukjent problem

[ctx: @info]
en: <para>Make sure <application>%1</application> is installed and in <envar>PATH</envar>.</para>
nn: <para>Sjå til at <application>%1</application> er installert og er i søkjestien <envar>PATH</envar>.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is required for this test, but only %5 is installed.</para>
nn: <para>Treng <application>%1</application> v%2.%3.%4 for denne testen, men berre %5 er installert.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is required for this test, but does not seem available.</para><para>See tests further up for more information.</para>
nn: <para>Treng <application>%1</application> for denne testen, men programmet er ikkje tilgjengeleg.</para><para>Sjå dei tidlegare testane for meir informasjon.</para>

[ctx: @info %1: test name]
en: <para>See "%1" above.</para>
nn: <para>Sjå «%1» over.</para>

en: unexpected error
nn: uventa feil

[ctx: @title]
en: %1 Configuration Check
nn: %1-oppsettkontroll

[ctx: self-test did not pass]
en: Failed
nn: Mislukka

en: There was an error executing the GnuPG configuration self-check for %2:
      %1
    You might want to execute "gpgconf %3" on the command line.
nn: Det oppstod ein feil ved køyring GnuPG-oppsettkontrollen for %2:
      %1
    Du kan prøva å køyra «gpgconf %3» på kommandolinja.

en: Errors found
nn: Fann feil

[ctx: @title]
en: Windows Registry
nn: Windows-register

en: Obsolete registry entries found
nn: Fann foreldra registeroppføringar

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected an obsolete registry key (<resource>%1\%2</resource>), added by either a previous <application>Gpg4win</application> version or applications such as <application>WinPT</application> or <application>EnigMail</application>.</para><para>Keeping the entry might lead to an old GnuPG backend being used.</para>
nn: <para>Kleopatra fann ein forelda registernøkkel (<resource>%1\%2</resource>), som anten ein tidlegare <application>Gpg4win</application>-versjon eller program som <application>WinPT</application> eller <application>EnigMail</application> har lagde til.</para><para>Viss du beheld oppføringa, kan det vera at ein gammal GnuPG-motor vert brukt.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Delete registry key <resource>%1\%2</resource>.</para>
nn: <para>Slett registernøkkelen <resource>%1\%2</resource>.</para>

[ctx: @info]
en: Could not delete the registry key <resource>%1\%2</resource>
nn: Klarte ikkje sletta registernøkkelen <resource>%1\%2</resource>

[ctx: @title]
en: Error Deleting Registry Key
nn: Feil ved sletting av registernøkkel

[ctx: @title]
en: UiServer Connectivity
nn: UiServer-samband

en: not reachable
nn: får ikkje kontakt

[ctx: @info]
en: Could not connect to UiServer: <message>%1</message>
nn: Klarte ikkje kopla til UiServer: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para>Check that your firewall is not set to block local connections (allow connections to <resource>localhost</resource> or <resource>127.0.0.1</resource>).</para>
nn: <para>Kontroller at brannmuren ikkje er sett opp til å blokkera lokale samband (godta samband til <resource>localhost</resource> eller <resource>127.0.0.1</resource>).</para>

en: multiple instances
nn: fleire instansar

[ctx: @info]
en: It seems another <application>Kleopatra</application> is running (with process-id %1)
nn: Det ser ut til at eit anna <application>Kleopatra</application>-program køyrer (med prosess-ID-en %1)

[ctx: @info]
en: Quit any other running instances of <application>Kleopatra</application>.
nn: Avslutt alle andre <application>Kleopatra</application>-instansar som køyrer

en: No option name given
nn: Ikkje noko valnamn oppgjeve

en: Parse error
nn: Tolkingsfeil

en: CAPABILITIES does not take arguments
nn: CAPABILITIES tek ikkje argument

en: Unknown value for WHAT
nn: Ukjend verdi for WHAT

en: START_KEYMANAGER does not take arguments
nn: START_KEYMANAGER tek ikkje argument

en: START_CONFDIALOG does not take arguments
nn: START_CONFDIALOG tek ikkje argument

en: Message #%1
nn: Melding %1

en: Empty file path
nn: Tom filadresse

en: Only absolute file paths are allowed
nn: Kan berre bruka absolutte filadresser

en: unknown exception caught
nn: Fann ukjent unntak

en: Cannot mix --info with non-info SENDER or RECIPIENT
nn: Kan ikkje blanda «-info» med SENDER eller RECIPIENT utan info

en: Argument is not a valid RFC-2822 mailbox
nn: Argumentet er ikkje ein gyldig RFC-2822-postkasse

en: Garbage after valid RFC-2822 mailbox detected
nn: Fann meir data etter gyldig RFC-2822-postboks

en: Caught unexpected exception: %1
nn: Fann uventa unntak: %1

en: Caught unknown exception - please report this error to the developers.
nn: Fann ukjent unntak – meld frå om denne feilen til utviklarane.

en: Required --mode option missing
nn: Manglar det påkravde valet «--mode»

en: invalid mode: "%1"
nn: ugyldig modus: %1

en: Required --protocol option missing
nn: Manglar det påkravde valet «--protocol»

en: --protocol is not allowed here
nn: Kan ikkje bruka «--protocol» her

en: invalid protocol "%1"
nn: ugyldig protokoll «%1»

en: At least one FILE must be present
nn: Det må vera minst éi FILE stades

en: FILES present
nn: FILES til stades

en: At least one INPUT needs to be provided
nn: Du må oppgje minst éin INPUT

en: INPUT/SENDER --info count mismatch
nn: Ikkje samsvar mellom tal på INPUT og SENDER

en: INPUT/MESSAGE count mismatch
nn: Ikkje samsvar mellom tal på INPUT og MESSAGE

en: MESSAGE can only be given for detached signature verification
nn: MESSAGE kan berre gjevast for fråkopla signatur-stadfesting

en: INPUT/OUTPUT count mismatch
nn: Ikkje samsvar mellom tal på INPUT og OUTPUT

en: No backend support for OpenPGP
nn: Inga støtte for OpenPGP

en: No backend support for S/MIME
nn: Inga støtte for S/MIME

en: INPUT present
nn: INPUT til stades

en: MESSAGE present
nn: MESSAGE til stades

en: OUTPUT present
nn: OUTPUT til stades

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1
nn: Fann uventa unntak i SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined
nn: Fann ukjent unntak i SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined

en: SENDER may not be given prior to ENCRYPT, except with --info
nn: SENDER kan ikkje gjevast før ENCRYPT, med unntak av med «--info»

en: At least one INPUT must be present
nn: Du må ha minst éin INPUT

en: At least one OUTPUT must be present
nn: Du må ha minst éin OUTPUT

en: MESSAGE command is not allowed before ENCRYPT
nn: MESSAGE-kommandoen kan ikkje brukast før ENCRYPT

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT
nn: Protokollgjevne konfliktar med protokoll fastsett av PREP_ENCRYPT

en: New recipients added after PREP_ENCRYPT command
nn: Nye mottakarar lagde til etter kommandoen PREP_ENCRYPT

en: New senders added after PREP_ENCRYPT command
nn: Nye avsendarar lagde til etter kommandoen PREP_ENCRYPT

en: No recipients given, or only with --info
nn: Ingen oppgjevne mottakarar, eller berre med «--info»

en: Caught unexpected exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
nn: Fann uventa unntak i EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
nn: Fann ukjent unntak i EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_ENCRYPT
nn: INPUT/OUTPUT/MESSAGE kan berre gjevast etter PREP_ENCRYPT

en: PREP_ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
nn: PREP_ENCRYPT er ein e-postmoduskommando, men sambandet ser ut til å vera i filhandsamarmodus

en: SENDER may not be given prior to PREP_ENCRYPT, except with --info
nn: SENDER kan ikkje gjevast før PREP_ENCRYPT, med unntak av med «--info»

en: Caught unexpected exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
nn: Fann uventa unntak i PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
nn: Fann ukjent unntak i PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unexpected exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1
nn: Fann uventa unntak i SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1

en: Caught unknown exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted
nn: Fann ukjent unntak i SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted

en: SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
nn: SIGN er ein e-postmoduskommando, men sambandet ser ut til å vera i filhandsamarmodus

en: RECIPIENT may not be given prior to SIGN, except with --info
nn: RECIPIENT kan ikkje gjevast før SIGN, med unntak av med «--info»

en: MESSAGE command is not allowed before SIGN
nn: MESSAGE-kommandoen kan ikkje brukast før SIGN

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
nn: Fann uventa unntak i SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved
nn: Fann ukjent unntak i SignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: %1 is a filemanager mode command, connection seems to be in email mode (%2 present)
nn: %1 er ein filhandsamarkommando, men sambandet ser ut til å vera i e-postmodus (%2 til stades)

en: Could not determine the GnuPG home directory. Consider setting the GNUPGHOME environment variable.
nn: Klarte ikkje finna heimemappa for GnuPG. Du bør truleg redigera miljøvariabelen «GNUPGHOME».

en: Cannot determine the GnuPG home directory: %1 exists but is not a directory.
nn: Klarte ikkje finna heimemappa for GnuPG: «%1» finst, men er ikkje noka mappe.

en: Could not create GnuPG home directory %1: %2
nn: Klarte ikkje laga GnuPG-heimemappa «%1»: %2

en: Detected another running gnupg UI server listening at %1.
nn: Oppdata ein annan GnuPG UI-tenar som lyttar på %1.

en: Could not create socket: %1
nn: Klarte ikkje laga socket-en: %1

en: Could not bind to socket: %1
nn: Klarte ikkje binda til socket-en: %1

en: Could not get socket nonce: %1
nn: Klarte ikkje henta socket-nonce: %1

en: Could not listen to socket: %1
nn: Klarte ikkje lytta til socket: %1

en: Could not pass socket to Qt: %1. This should not happen, please report this bug.
nn: Klarte ikkje senda socket til Qt: %1. Dette skal faktisk aldri skje, så det er fint om du melder frå om denne feilen.

en: Could not open FD %1 for reading
nn: Klarte ikkje opna FD %1 for lesing

en: Could not open file "%1" for reading
nn: Klarte ikkje opna fila «%1» for lesing

en: File "%1" is already open, but not for reading
nn: Fila «%1» er alt open, men ikkje for lesing

en: Could not start %1 process: %2
nn: Klarte ikkje starta %1-prosessen: %2

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file1 ..."]
en: Output of %1 ...
nn: Utdata frå %1 …

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file"]
en: Output of %1
nn: Utdata frå %1

en: Could not open clipboard for reading
nn: Klarte ikkje opna utklippstavle for lesing

en: Clipboard contents
nn: Utklippstavleinnhald

en: FindBuffer contents
nn: FindBuffer-innhald

en: Current selection
nn: Gjeldande utval

en: Log Error: Could not open log file "%1" for writing.
nn: Loggføringsfeil: Klarte ikkje opna loggfila «%1» for skriving.

en: Could not open FD %1 for writing
nn: Klarte ikkje opna FD %1 for skriving

en: Could not create temporary file for output "%1"
nn: Klarte ikkje laga mellombels fil for «%1»

en: Overwriting declined
nn: Ikkje skriv over

en: Could not rename file "%1" to "%2"
nn: Klarte ikkje endra namnet på fila «%1» til «%2»

en: Could not write to clipboard
nn: Klarte ikkje skriva til utklippstavla

en: Find buffer
nn: Finn-buffer

en: Selection
nn: Utval

en: Could not find clipboard
nn: Fann ikkje utklippstavla

en: Cannot remove directory %1
nn: Klarte ikkje fjerna mappa %1

en: Cannot remove file %1: %2
nn: Klarte ikkje fjerna fila %1: %2

en: Loading certificate cache...
nn: Lastar sertifikatmellomlager …

en: Import...
nn: Importer …

en: Decrypt/Verify...
nn: Dekrypter/stadfest …

en: Sign/Encrypt...
nn: Signer/krypter …

en: Redisplay
nn: Vis på nytt

en: Stop Operation
nn: Stopp operasjon

en: Details
nn: Detaljar

en: Delete
nn: Slett

en: Certify...
nn: Sertifiser …

en: Change Passphrase...
nn: Endra passfrase …

en: Refresh OpenPGP Certificates
nn: Oppdater OpenPGP-sertifikat

en: Technical Details
nn: Tekniske detaljar

en: Clear CRL Cache
nn: Tøm CRL-mellomlager

en: Dump CRL Cache
nn: Dump CRL-mellomlager

en: Import CRL From File...
nn: Importer CRL frå fil …

en: Revert
nn: Tilbakestill

en: Importing...
nn: Importerer …

en: Rename Tab
nn: Endra namn på fane

en: New tab title:
nn: Nytt namn på fana:

en: New Tab
nn: Ny fane

en: Open a new tab
nn: Opna ei ny fane

en: Rename Tab...
nn: Endra namn på fane …

en: Rename this tab
nn: Endra namnet på denne fana

en: Duplicate Tab
nn: Lag kopi av fane

en: Duplicate this tab
nn: Lag kopi av denne fana

en: Close Tab
nn: Lukk fane

en: Close this tab
nn: Lukk denne fana

en: Move Tab Left
nn: Flytt fane til venstre

en: Move Tab Right
nn: Flytt fane til høgre

en: Hierarchical Certificate List
nn: Hierarkisk sertifikatliste

en: Expand All
nn: Fald ut alle

en: Collapse All
nn: Fald saman alle
