kwatchgnupg - en to pa translation catalogue (20 entries)

en: Original Author
pa: ਅਸਲੀ ਲੇਖਕ

en: GnuPG log viewer
pa: GnuPG ਲਾਗ ਦਰਸ਼ਕ

en: &Executable:
pa: ਚੱਲਣਯੋਗ(&E):

en: &Socket:
pa: ਸਾਕਟ(&S):

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Basic
pa: ਮੂਲ

en: Advanced
pa: ਤਕਨੀਕੀ

en: Expert
pa: ਮਾਹਿਰ

en: Guru
pa: ਗੁਰੂ

en: Log Window
pa: ਲਾਗ ਝਰੋਖਾ

[ctx: history size spinbox suffix]
en:  line |  lines
pa[0]:  ਲਾਈਨ
pa[1]:  ਲਾਈਨਾਂ

en: unlimited
pa: ਅਣਸੀਮਤ

en: &History size:
pa: ਅਤੀਤ ਸਾਈਜ਼(&H):

en: C&lear History
pa: ਅਤੀਤ ਸਾਫ਼(&l)

en: Try Restart
pa: ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰਨ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼

en: Do Not Try
pa: ਮੁੜ-ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਨਹੀਂ

en: Save Log to File
pa: ਲਾਗ ਫਾਇਲ 'ਚ ਸੰਭਾਲੋ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pa: ਫਾਇਲ(&F)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pa: ਮੁੱਖ ਟੂਲਬਾਰ

en: KWatchGnuPG Log Viewer
pa: KWatchGnuPG ਲਾਗ ਦਰਸ਼ਕ
