kwatchgnupg - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Original Author
ro: Autor original

en: Basic
ro: Simplu

en: Advanced
ro: Avansat

en: unlimited
ro: nelimitat

en: [%1] Log cleared
ro: [%1] Jurnal curățat

en: C&lear History
ro: Ș&terge istoricul

en: [%1] Log stopped
ro: [%1] Jurnal oprit

en: [%1] Log started
ro: [%1] Jurnal pornit

en: Save Log to File
ro: Salvează jurnalul în fișier

en: Could not save file %1: %2
ro: Nu pot salva fișierul %1: %2

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ro: &Fișier

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală
