kleopatra - en to sk translation catalogue (843 entries)

en: Former Maintainer
sk: Pôdodný správca

en: Backend configuration framework, KIO integration
sk: Systém nastavenia backendov, integrácia s KIO

en: Resident gpgme/win wrangler, UI Server commands and dialogs
sk: Rezidentný wrangler gpgme/win, príkazy a dialógy UI Servera

en: DN display ordering support, infrastructure
sk: Podpora triedenia DN, infraštruktúra

en: Qt5 port, general code maintenance
sk: Qt5 port, všeobecná údržba kódu

en: Original Author
sk: Pôvodný autor

en: Key-state dependent colors and fonts in the certificates list
sk: Farby a písma závislé na stave kľúča v zozname certifikátov

en: Artwork
sk: Grafický dizajn

en: Failed to find the card with the serial number: %1
sk: Zlyhalo nájdenie karty so sériovým číslom: %1

[ctx: @info]
en: To certify other certificates, you first need to create an OpenPGP certificate for yourself.
sk: Ak chcete certifikovať ďalšie certifikáty, potrebujete najprv vytvoriť certifikát OpenPGP pre seba.

en: Do you wish to create one now?
sk: Chcete vytvoriť nový?

[ctx: @title:window]
en: Certification Not Possible
sk: Certifikácia nie je možná

en: <p>An error occurred while trying to change the passphrase for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
sk: <p>Nastala chyba pri pokuse o zmenu hesla pre <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: Passphrase Change Error
sk: Chyba pri zmene hesla

en: Passphrase changed successfully.
sk: Heslo zmenené úspešne.

en: Passphrase Change Succeeded
sk: Zmena hesla úspešná

en: Failed to update the trust database:
    %1
sk: Zlyhala aktualizácia databázy dôveryhodnosti:
    %1

en: Cannot open existing file "%1" for reading: %2
sk: Nemožno otvoriť existujúci súbor "%1" na čítanie: %2

en: Cannot open file "%1" for reading and writing: %2
sk: Nemožno otvoriť súbor "%1" na čítanie a zápis: %2

en: Cannot set restrictive permissions on file %1: %2
sk: Nemožno nastaviť obmedzujúce prístupové práva k súboru %1: %2

en: Failed to move file %1 to its final destination, %2: %3
sk: Zlyhal presun súboru %1 na jeho cieľové miesto, %2: %3

en: Could not find gpgconf executable
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor program ugpgconf

en: "gpgconf --reload gpg-agent" failed: %1
sk: "gpgconf --reload gpg-agent" zlyhalo: %1

en: An error occurred: %1
sk: Vyskytla sa chyba: %1

en: Create Checksum Files Error
sk: Chyba pri vytváraní súborov kontrolného súčtu

en: Select One or More Files to Create Checksums For
sk: Vybrať jeden alebo viac súborov pre vytvorenie kontrolných súčtov

en: Verify Checksum Files Error
sk: Chyba pri overovaní súborov kontrolného súčtu

en: Select One or More Checksum Files
sk: Vybrať jeden alebo viacero súborov kontrolného súčtu

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Error
sk: Chyba pri vyčistení vyrovnávacej pamäti CRL

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Finished
sk: Vyčistenie vyrovnávacej pamäti CRL ukončené

en: The DirMngr process that tried to clear the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of %1 for details.
sk: Proces DirMngr, ktorý sa pokúsil vyčistiť vyrovnávaciu pamäť CRL skončil predčasne kvôli neočakávanej chybe. Prosím, skontrolujte výstup z %1 pre podrobnosti.

en: An error occurred while trying to clear the CRL cache. The output from %1 was:
    %2
sk: Nastala chyba pri pokuse o vyčistenie vyrovnávacej pamäti CRL. Výstup z %1 bol:
    %2

en: CRL cache cleared successfully.
sk: Vyrovnávacia pamäť pre CRL úspešne vyčistená.

[ctx: @title:window]
en: Success
sk: Úspech

[ctx: @title:window]
en: Certificate Details
sk: Podrobnosti certifikátu

[ctx: @info]
en: <para>Successfully wrote request to <filename>%1</filename>.</para><para>You should now send the request to the Certification Authority (CA).</para>
sk: <para>Úspešne zapísaná žiadosť do <filename>%1</filename>.</para><para>Teraz by ste mali poslať žiadosť Certifikačnej Autorite (CA).</para>

[ctx: @title]
en: Request Saved
sk: Požiadavka uložená

[ctx: @title]
en: Save Request
sk: Uložiť žiadosť

en: PKCS#10 Requests (*.p10)
sk: Požiadavka PKCS#10 (*.p10)

[ctx: @title]
en: Error Saving Request
sk: Chyba pri ukladaní požiadavky

[ctx: default name for new group of keys]
en: New Group
sk: Nová skupina

[ctx: @title:window a group of keys]
en: New Group
sk: Nová skupina

en: The clipboard does not appear to contain a signature or encrypted text.
sk: Schránka nevyzerá, že obsahuje podpis alebo zašifrovaný text.

en: Decrypt/Verify Clipboard Error
sk: Chyba pri dešifrovaní/overovaní schránky

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Failed
sk: Dešifrovanie/overenie zlyhalo

en: Decrypt/Verify Files Error
sk: Chyba pri dešifrovaní/overovaní súborov

en: Select One or More Files to Decrypt and/or Verify
sk: Vybrať jeden alebo viac súborov dešifrovať a/alebo overiť

[ctx: @title:window]
en: Delete Certificates
sk: Vymazať certifikáty

en: Neither the OpenPGP nor the CMS backends support certificate deletion.
    Check your installation.
sk: Ani OpenPGP, ani CMS podpora backendov  vymazania certifikátu.
    Skontrolujte si vašu inštaláciu.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected CMS certificates will be deleted.
sk: Backend OpenPGP nepodporuje  vymazanie certifikátu.
    Skontrolujte si vašu inštaláciu.
    Budú vymazané iba vybrané certifikáty CMS.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
sk: Backend OpenPGP nepodporuje  vymazanie certifikátu.
    Skontrolujte si vašu inštaláciu.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected OpenPGP certificates will be deleted.
sk: Backend CMS nepodporuje  vymazanie certifikátu.
    Skontrolujte si vašu inštaláciu.
    Budú vymazané iba vybrané certifikáty OpenPGP.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
sk: Backend CMS nepodporuje  vymazanie certifikátu.
    Skontrolujte si vašu inštaláciu.

en: Certificate Deletion Failed
sk: Odstránenie certifikátu zlyhalo

en: Certificate Deletion Problem
sk: Problém vymazávania certifikátu

en: <qt><p>An error occurred while trying to delete the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
sk: <qt><p>Nastala chyba pri pokuse vymazať certifikát:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @action:button Update the log text widget]
en: &Update
sk: Akt&ualizovať

[ctx: @title:window]
en: Certificate Dump
sk: Výpis certifikátu

en: Unable to start process gpgsm. Please check your installation.
sk: Nepodarilo sa spustiť proces gpgsm. Prosím, skontrolujte si vašu inštaláciu.

en: Dump Certificate Error
sk: Chyba výpisu certifikátu

en: The GpgSM process that tried to dump the certificate ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --dump-cert %1 for details.
sk: Proces GpgSM, ktorý sa pokúsil o výpis certifikátu skončil predčasne kvôli neočakávanej chybe. Prosím, skontrolujte výstup z gpgsm --dump-cert %1 pre podrobnosti.

[ctx: @title:window]
en: Dump Certificate Error
sk: Chyba výpisu certifikátu

en: An error occurred while trying to dump the certificate. The output from GpgSM was:
    %1
sk: Nastala chyba pri pokuse o výpis certifikátu. Výstup z GpgSM bol:
    %1

en: Show Entries
sk: Zobraziť vstupy

[ctx: Count of revocations in a CRL]
en: Entries:
sk: Vstupy:

[ctx: @title:window]
en: CRL Cache Dump
sk: Výpis CRL cache

[ctx: @title:window]
en: Dump CRL Cache Error
sk: Chyba pri výpise vyrovnávacej pamäti CRL

en: The GpgSM process that tried to dump the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr listcrls for details.
sk: Process GpgSM, ktorý sa pokúsil o výpis vyrovnávacej pamäti CRL skončil predčasne kvôli neočakávanej chybe. Prosím, skontrolujte výstup z gpgsm --call-dirmngr listcrl pre podrobnosti.

en: An error occurred while trying to dump the CRL cache. The output from GpgSM was:
    %1
sk: Nastala chyba pri pokuse o výpis vyrovnávacej pamäti CRL. Výstup z GpgSM bol:
    %1

en: Encrypt Clipboard Error
sk: Chyba šifrovania schránky

en: OpenPGP Certificates
sk: Certifikáty OpenPGP

en: S/MIME Certificates
sk: Certifikáty S/MIME

en: Exporting certificates...
sk: Exportovanie certifikátov...

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
sk: <qt><p>Nastala chyba počas exportu certifikátu:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: Certificate Export Failed
sk: Export certifikátu zlyhal

en: Could not write to file %1.
sk: Nepodarilo sa zapisovať do súboru %1.

[ctx: @title:window]
en: Export Failed
sk: Export zlyhal

[ctx: @action:button]
en: Export Group
sk: Exportovať skupinu

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
sk: Nie je možné otvoriť súbor <filename>%1</filename> na zápis.

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export
sk: Export certifikátu OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Error
sk: Chyba pri exporte certifikátu OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Finished
sk: Export certifikátu OpenPGP ukončený

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to export OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
sk: <para>Proces GPG, ktorý sa pokúsil o export certifikátov OpenPGP skončil predčasne kvôli neočakávanej chybe.</para><para>Prosím, skontrolujte výstup z <icode>%1</icode> pre podrobnosti.</para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates exported successfully.
sk: Certifikáty OpenPGP úspešne exportované.

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to create a minimized and printable version of your secret key.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
sk: <para><application>Kleopatra</application> používa <application>PaperKey</application> na vytvorenie minimalizovanej a vytlačiteľnej verzie vášho tajného kľúča.</para> <para>Prosím, uistite sa, že je nainštalovaný.</para>

[ctx: @title]
en: Failed to find PaperKey executable.
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor program PaperKey.

[ctx: @title:window]
en: Print Secret Key
sk: Vytlačiť tajný kľúč

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Files
sk: Súbory tajného kľúča

[ctx: description of filename filter]
en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Save backup of encryption key
sk: Uložiť zálohu šifrovacieho kľúča

en: Backup Key
sk: Záložný kľúč

[ctx: @info]
en: Failed to move backup. The backup key is still stored under: %1
sk: Zlyhalo presunutie zálohy. Záložný kľúč je stále uložený pod: %1

[ctx: @title]
en: Success
sk: Úspech

[ctx: @title:window]
en: Generating Keys
sk: Generujem kľúče

en: The existing keys on this card will be <b>deleted</b> and replaced by new keys.
sk: Existujúce kľúče na tejto karte budú <b>vymazané</b> a nahradené novými kľúčmi.

en: It will no longer be possible to decrypt past communication encrypted for the existing key.
sk: Už nebude možné dešifrovať minulú komunikáciu šifovanú pre existujúci kľúč.

en: Secret Key Deletion
sk: Vymazanie tajného kľúča

en: This is a revocation certificate for the OpenPGP key:
sk: Toto je odvolací certifikát pre OpenPGP kľúč:

en: A revocation certificate is a kind of "kill switch" to publicly
    declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible
    to retract such a revocation certificate once it has been published.
sk: Odvolací certifikát je druh vypínača na verejné deklarovanie,
    že tento kľúč by sa už nemal používať. Nie je možné\ vrátiť tento odvolací certifikát po jeho publikovaní.

en: Use it to revoke this key in case of a compromise or loss of
    the secret key.
sk: Použite na odvolanie tohto kľúča v prípade, že je skompromitovaný
     alebo pri strate tajného kľúča.

en: To avoid an accidental use of this file, a colon has been inserted
    before the 5 dashes below.  Remove this colon with a text editor
    before importing and publishing this revocation certificate.
sk: Na zabránenie neželaného použitia tohto súboru bola vložená dvojbodka
    pred 5 čiarkami nižšie. Odstráňte túto dvojbodku v textovom editore
    pred importom a publikovaním tohto odvolacieho certifikátu.

[ctx: @info]
en: Certificate successfully created.<br><br>Note:<br>To prevent accidental import of the revocation<br>it is required to manually edit the certificate<br>before it can be imported.
sk: Certifikát úspešne vytvorený.<br><br>Poznámka:<br>Na zabránenie neželaného importu odvolania<br>je potrebné ručne upraviť certifikát<br>predtým, ako je ho možné impotovať.

[ctx: @title:window]
en: Revocation certificate created
sk: Odvolací certifikát vytvorený

en: Generate revocation certificate
sk: Vygenerovať odvolací certiikát

en: Revocation Certificates
sk: Osvedčenia o zrušení

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
sk: Prepísať súbor?

[ctx: @title:window]
en: Error creating revocation certificate
sk: Chyba vytvornia odvolacieho certifikátu

[ctx: @title:window]
en: Subprocess Diagnostics
sk: Podproces diagnostiky

en: Unable to start process %1. Please check your installation.
sk: Nepodarilo sa spustiť proces %1. Prosím, skontrolujte si vašu inštaláciu.

en: Starting %1...
sk: Štartovanie %1...

en: Process finished
sk: Proces ukončený

en: Certificate Import Failed
sk: Import certifikátu zlyhal

en: Clipboard contents do not look like a certificate.
sk: Obsah schránky nevyzerá ako certifikát.

en: Could not determine certificate type of clipboard contents.
sk: Nepodarilo sa určiť typ certifikátu z obsahu schránky.

en: Clipboard
sk: Schránka

en: Notepad
sk: Zápisník

en: Could not open file %1 for reading: %2
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %1 na čítanie: %2

en: Certificates
sk: Certifikáty

en: Any files
sk: Akékoľvek súbory

en: Select Certificate File
sk: Vyberte súbor certifikátu

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported Certificates from %1
sk: Certifikáty importované z %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Imported certificates from these sources:<br/>%1
sk: Certifikáty importované z týchto zdrojov:<br/>%1

[ctx: @title:tab]
en: Imported Certificates
sk: Importované certifikáty

en: Total number processed:
sk: Celkový počet spracovaných:

en: Imported:
sk: Importovaných:

en: New signatures:
sk: Nové podpisy:

en: New user IDs:
sk: ID nových užívateľov:

en: Certificates without user IDs:
sk: Certifikáty bez ID používateľov:

en: New subkeys:
sk: Nové podkľúče:

en: Newly revoked:
sk: Novozrušené platnosti:

en: Not imported:
sk: Neimportované:

en: Unchanged:
sk: Nezmenené:

en: Secret keys processed:
sk: Tajné kľúče spracované:

en: Secret keys imported:
sk: Tajné kľúče importované:

en: Secret keys <em>not</em> imported:
sk: Tajné kľúče <em>ne</em>naimportované:

en: Secret keys unchanged:
sk: Tajné kľúče nezmenené:

en: Deprecated PGP-2 keys skipped:
sk: Zastarané kľúče PGP-2 boli vynechané:

en: No imports (should not happen, please report a bug).
sk: Žiadne importy (nemalo by sa stať, prosím, nahlásteť chybu).

en: A phone call to the person.
sk: Telefonický hovor osobe.

en: Using a business card.
sk: Pomocou vizitky.

en: Confirming it on a trusted website.
sk: Potvrdenie na doveryhodnej webstránke.

en: Certifying means that you check the Fingerprint.
sk: Certifikácia znamená, že skontrolujete odtlačok.

en: Some suggestions to do this are:
sk: Tu sú niektoré návrhy pre toto:

en: Do you wish to start this process now?
sk: Chcete teraz spustiť tento proces?

[ctx: @title]
en: You have imported a new certificate (public key)
sk: Importovali ste nový vertifikát (verejný kľúč)

[ctx: @action:button]
en: Certify
sk: Certifikovať

en: Certificate Import Result
sk: Výsledok importu certifikátu

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
sk: <qt><p>Nastala chyba počas importu certifikátu:</p><p><b> %1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
sk: <qt><p>Nastala chyba počas importu certifikátu %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>

en: The type of this certificate (%1) is not supported by this Kleopatra installation.
sk: Typ tohto certifikátu (%1) nie je podporovaný touto inštaláciou Kleopatra.

en: Certificate Revocation Lists, DER encoded
sk: Zoznamy zrušených certifikátov, DER kódované

en: Select CRL File to Import
sk: Vybrať súbor CRL pre import

en: Unable to start process dirmngr. Please check your installation.
sk: Nepodarilo sa spustiť proces dirmngr. Prosím, skontrolujte si vašu inštaláciu.

en: Clear CRL Cache Error
sk: Chyba pri vyčistení vyrovnávacej pamäti CRL

en: The GpgSM process that tried to import the CRL file ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr loadcrl <filename> for details.
sk: Proces GpgSM, ktorý sa pokúsil o import súboru CRL skončil predčasne kvôli neočakávanej chybe. Prosím, skontrolujte výstup z gpgsm --call-dirmngr loadcrl <filename> pre podrobnosti.

en: Import CRL Error
sk: Chyba pri importe CRL

en: An error occurred while trying to import the CRL file. The output from gpgsm was:
    %1
sk: Nastala chyba pri pokuse o import CRL súboru. Výstup z gpgsm bol:
    %1

en: CRL file imported successfully.
sk: CRL súbor bol naimportovaný úspešne.

en: Import CRL Finished
sk: Import CRLl ukončený

en: Failed to restore any secret keys.
sk: Zlyhalo obnovenie tajných kľúčov.

[ctx: @info]
en: Successfully restored the secret key parts from <filename>%1</filename>
sk: Úspešne obnovené časti tajného kľúča z<filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to import your text backup.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
sk: <para><application>Kleopatra</application> používa <application>PaperKey</application> na import vašej textovej zálohy.</para> <para>Prosím, uistite sa, že je nainštalovaný.</para>

en: Select input file
sk: Vybrať vstupný súbor

en: Paper backup
sk: Papierová záloha

[ctx: @title:window]
en: Error importing secret key
sk: Chyba pri importe tajného kľúča

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to restore the secret key ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
sk: <para>Proces GPG, ktorý sa pokúsil o obnovu tajného kľúča, skončil predčasne kvôli neočakávanej chybe.</para> <para>Prosím, skontrolujte výstup z <icode>%1</icode> pre detaily.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to restore the secret key.</para> <para>The output from <command>%1</command> was:</para><para><message>%2</message></para>
sk: <para>Nastala chyba pri pokuse o obnovu tajného kľúča.</para> <para>Výstup z <command>%1</command> bol: </para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Signature
sk: Podpis

en: The existing key has the fingerprint:
sk: Existujúci kľúč má odtlačok:

[ctx: @title:window]
en: Overwrite existing key
sk: Prepísať existujúci kľúč

[ctx: @info]
en: Failed to search on certificate server. The error returned was:
    %1
sk: Zlyhalo vyhľadávanie na certifikačnom serveri. Vrátená chyba bola:
    %1

[ctx: @info]
en: <para>The query result has been truncated.</para><para>Either the local or a remote limit on the maximum number of returned hits has been exceeded.</para><para>You can try to increase the local limit in the configuration dialog, but if one of the configured servers is the limiting factor, you have to refine your search.</para>
sk: <para>Výsledok dotazu bol orezaný.</para><para>Prekročený miestny alebo vzdialený limit pre maximálny počet vrátených výsledkov.</para><para>Môžete skúsiť zvýšiť miestny limit v dialógu nastavenia, ale ak jeden z nakonfigurovaných serverov je obmedzujúcim faktorom, budete musieť spresniť hľadanie.</para>

[ctx: @title]
en: Result Truncated
sk: Orezaný výsledok

[ctx: @info]
en: <para>You do not have any directory servers configured.</para><para>You need to configure at least one directory server to search on one.</para><para>You can configure directory servers here: <interface>Settings->Configure Kleopatra</interface>.</para>
sk: <para>Nemáte nastavené žiadne adresárové servery.</para><para>Potrebujete nastaviť aspoň jeden adresárový server, na ktorom sa bude vyhľadávať.</para><para>Môžete nastaviť adresárové servery tu: <interface>Nastavenie->Nastaviť Kleopatra</interface>.</para>

[ctx: @title]
en: No Directory Servers Configured
sk: Nenastavený žiadny adresárový server

en: Could not start key pair creation: %1
sk: Vytvorenie páru kľúčov sa nepodarilo: %1

[ctx: @title]
en: Creating Key Pair...
sk: Vytvára sa pár kľúčov ...

en: The process of creating a key requires large amounts of random numbers. This may require several minutes...
sk: Proces vytvorenia kľúča vyžaduje veľké množstvo náhodných čísel. Môže to vyžadovať niekoľko minút...

[ctx: @title:window]
en: Error
sk: Chyba

[ctx: @info]
en: <p>This card already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
sk: <p>Táto karta už obsahuje kľúč v tomto slote. Pokračovanie  <b>prepíše</b> tento kľúč.</p><p>Ak nie je záloha, existujúci kľúč bude nenávratne stratený.</p>

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
sk: Obnova zlyhala

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing OpenPGP certificates implies downloading all certificates anew, to check if any of them have been revoked in the meantime.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
sk: <para>Obnovovanie certifikátov X.509 zahŕňa sťahovanie všetkých certifikátov znova pre kontrolu, či niektorý z nich nebol medzitým zrušený. </para><para>To môže znamenať silnú ​​záťaž na vaše vlastné ako aj na sieťové pripojenie iných ľudí a dokončenie môže trvať hodinu alebo viac v závislosti na vašom sieťovom pripojení a počte kontrolovaných certifikátov.</para> <para>Ste si istí, že chcete pokračovať?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh
sk: Obnovovanie certifikátu OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Error
sk: Chyba pri obnovovaní certifikátu OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Refresh Finished
sk: Obnovovanie certifikátu OpenPGP ukončené

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to refresh OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
sk: <para>Proces GPG, ktorý sa pokúsil obnoviť certifikáty OpenPGP bol predčasne ukončený kvôli neočakávanej chybe.</para><para>Prosím, skontrolujte výstup z <icode>%1</icode> pre podrobnosti.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to refresh OpenPGP certificates.</para> <para>The output from <command>%1</command> was: <bcode>%2</bcode></para>
sk: <para>Nastala chyba pri pokuse o obnovenie certifikátov OpenPGP.</para> <para>Výstup z <command>%1</command> bol: <bcode>%2</bcode></para>

[ctx: @info]
en: OpenPGP certificates refreshed successfully.
sk: Certifikáty OpenPGP úspešne obnovené

[ctx: @info]
en: <para>Refreshing X.509 certificates implies downloading CRLs for all certificates, even if they might otherwise still be valid.</para><para>This can put a severe strain on your own as well as other people's network connections, and can take up to an hour or more to complete, depending on your network connection, and the number of certificates to check.</para> <para>Are you sure you want to continue?</para>
sk: <para>Obnovovanie certifikátov X.509 zahŕňa sťahovanie CRL pre všetky certifikáty, aj keď by inak mohli byť stále platné.</para><para>To môže znamenať silnú ​​záťaž na vaše vlastné ako aj na sieťové pripojenie iných ľudí a dokončenie môže trvať hodinu alebo viac v závislosti na vašom sieťovom pripojení a počte kontrolovaných certifikátov.</para> <para>Ste si istí, že chcete pokračovať?</para>

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh
sk: Obnovovanie certifikátu X.509

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Error
sk: Chyba pri obnovovaní certifikátu X.509

[ctx: @title:window]
en: X.509 Certificate Refresh Finished
sk: Obnovovanie certifikátu X.509 ukončené

[ctx: @info]
en: <para>The GpgSM process that tried to refresh X.509 certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
sk: <para>Proces GpgSM, ktorý sa pokúsil obnoviť certifikáty X.509 bol predčasne ukončený kvôli neočakávanej chybe.</para><para>Prosím, skontrolujte výstup z <icode>%1</icode> pre podrobnosti.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to refresh X.509 certificates.</para><para>The output from <command>%1</command> was: <bcode>%2</bcode></para>
sk: <para>Nastala chyba pri pokuse o obnovenie certifikátov X.509.</para><para>Výstup z <command>%1</command> bol: <bcode>%2</bcode></para>

[ctx: @info]
en: X.509 certificates refreshed successfully.
sk: Certifikáty X.509 úspešne obnovené

[ctx: @title:window]
en: Set Initial Pin
sk: Nastaviť počiatočný pin

en: Sign Clipboard Error
sk: Chyba podpisovania schránky

en: Sign/Encrypt Files Error
sk: Chyba pri podpisovaní/šifrovaní súborov

en: Select One or More Files to Sign and/or Encrypt
sk: Vybrať jeden alebo viac súborov pre podpísanie a/alebo šifrovanie

en: Select Folder to Sign and/or Encrypt
sk: Vyberte priečinok pre podpísanie a/alebo šifrovanie

[ctx: Key filter without user-assigned name]
en: <unnamed>
sk: <nepomenované>

[ctx: @item never show expiry notification]
en: never
sk: nikdy

[ctx: @action:button]
en: Set Icon...
sk: Nastaviť ikonu...

[ctx: @option:check]
en: Italic
sk: Kurzíva

[ctx: @option:check]
en: Bold
sk: Tučné

note: i18n: ectx: label, entry (AttributeOrder), group (DN)
en: DN-Attribute Order
sk: Poradie atribútov DN

[ctx: @title:window]
en: Configure
sk: Nastaviť

en: S/MIME Validation
sk: S/MIME kontrola

en: GnuPG System
sk: GnuPG systém

[ctx: @info]
en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
sk: Nastavte túto voľby na kódovanie šifrovaných alebo podpísaných súborov ako text zakódovaný base64. Teda sa budú dať otvoriť editorom alebo poslať v tele správy. Toto zvýši veľkosť súboru asi o tretinu.

[ctx: @info]
en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
sk: Nastavte túto voľbu, aby ste zabránili používaniu používateľského dočasného adresára.

en: Checksum program to use when creating checksum files:
sk: Program kontrolného súčtu, ktorý sa použije:

en: Archive command to use when archiving files:
sk: Príkaz archivácie pri archivovaní súborov:

en: LDAP &timeout (minutes:seconds):
sk: Časový limi&t LDAP (minúty:sekundy)

en: &Maximum number of items returned by query:
sk: &Maximálny počet položiek vrátených dotazom:

[ctx: @label]
en: Search:
sk: Hľadať:

[ctx: groups of keys]
en: groups
sk: skupiny

[ctx: @action:button]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: @title:window a group of keys]
en: Edit Group
sk: Upraviť skupinu

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
sk: Nastavenie aktuálneho modulu sa zmenilo.
    Chcete zmeny použiť, alebo ich zahodiť?

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
sk: Táto možnosť si vyžaduje dirmngr >= 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
sk: bez proxy

en: (Current system setting: %1)
sk: (Aktuálne systémové nastavenie: %1)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB) i18n: ectx: whatsthis, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: This option enables interval checking of certificate validity. You can also choose the checking interval (in hours). Note that validation is performed implicitly whenever significant files in ~/.gnupg change. This option therefore only affects external factors of certificate validity.
sk: Táto voľba povoľuje interval kontroly platnosti certifikátu. Môžete si tiež zvoliť kontrolný interval (v hodinách). Všimnite si, že kontrola platnosti sa vykoná implicitne kedykoľvek sa dôležité súbory v ~/.gnupg zmenia. Táto voľba preto ovplyvňuje iba vonkajšie okolnosti platnosti certifikátu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB)
en: Check certificate validity every
sk: Overiť platnosť certifikátu každých

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en: hour
sk: hodina

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en:  hours
sk:  hodín

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, certifikáty S/MIME sú on-line skontrolované pomocou protokolu pre stav certifikátov (OCSP). Dole zadajte URL pre kontrolu pomocou OCSP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: Validate certificates online (OCSP)
sk: Kontrolovať certifikáty on-line (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
sk: On-line kontrola certifikátu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderURLLabel)
en: OCSP responder URL:
sk: URL pre OCSP odpovede:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
sk: Sem zadajte adresu serveru pre on-line kontrolu certifikátov (OCSP). URL obvykle začína http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderSignatureLabel)
en: OCSP responder signature:
sk: Podpis odpovede OCSP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
sk: Ignorovať služobnú URL certifikátov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KleopatraClientCopy::Gui::CertificateRequester, OCSPResponderSignature)
en: Choose here the certificate with which the OCSP server signs its replies.
sk: Zvoliť si tu certifikát, s ktorým server OCSP podpíše svoje odpovede.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default, GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
sk: Štandardne GnuPG používa súbor ~/.gnupg/policies.txt pre kontrolu, či je politika certifikátu povolená. Ak je voľba zapnutá, politiky sa nekontrolujú.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
sk: Nekontrolovať politiky certifikátov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, zoznamy zrušených certifikátov sa nikdy nepoužívajú pre kontrolu certifikátov S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
sk: Nikdy nekontrolovať CRL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: If this option is checked while a root CA certificate is being imported, you will be asked to confirm its fingerprint and to state whether or not you consider this root certificate to be trusted. A root certificate needs to be trusted before the certificates it certified become trusted, but lightly allowing trusted root certificates into your certificate store will undermine the security of the system.
sk: Ak je táto voľba zaškrtnutá, zatiaľ čo sa koreňový certifikát CA importuje, budete vyzvaní na potvrdenie jeho odtlačku a vyjadrenie sa, či považujete alebo nepovažujete tento koreňový certifikát za dôveryhodný. Koreňový certifikát si vyžaduje byť dôveryhodný skôr, ako sa stanú dôveryhodné certifikáty, ktoré certifikoval, ale nepremyslene uznané dôveryhodné koreňové certifikáty vo vašom úložisku certifikátov oslabujú bezpečnosť systému.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMarkTrustedCB)
en: Allow to mark root certificates as trusted
sk: Umožniť označenie koreňových certifikátov ako dôveryhodných

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP).
sk: Ak je táto voľba zapnutá, chýbajúce certifikáty sa získajú v prípade, že sú potrebné (to sa týka kontroly pomocou CRL aj OCSP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
sk: Zíksať chýbajúce certifikáty autorít

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: &HTTP Requests
sk: HTTP požiadavky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
sk: Celkovo zakázať použitie HTTP pre S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
sk: Nevykonať žiadne HTTP požiadavky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
sk: Pri hľadaní umiestnenia CRL, certifikát prichystaný na testovanie zvyčajne obsahuje takzvané položky "CRL Distribution Point" (DP), ktoré sú URL popisujúce spôsob ako pristúpiť k CRL. Použije sa prvá nájdená položka DP. S touto voľbou sú pri hľadaní vhodného DP ignorované všetky položky používajúce HTTP schému.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
sk: Ignorovať HTTP CRL certifikačný distribučný bod

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
sk: Ak je táto možnosť zvolená, hodnota HTTP proxy (pochádzajúca z premennej prostredia http_proxy) zobrazená vpravo sa použije pre HTTP požiadavky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use system HTTP proxy:
sk: Použiť systémové HTTP proxy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use this proxy for HTTP requests:
sk: Použiť tento proxy pre HTTP požiadavky:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customHTTPProxy)
en: <p>If no system proxy is set, or you need to use a different proxy for GpgSM, you can enter its location here.</p><p>It will be used for all HTTP requests relating to S/MIME.</p><p>The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.</p>
sk: <p>Ak je nastavený žiadny systémový , alebo potrebujete použiť iný proxy pre GpgSM, tu môžete zadať jeho umiestnenie.</p><p>Bude sa používať pre všetky požiadavky HTTP týkajúce sa S/MIME.</p><p>Syntax je host:port, napríklad myproxy.nowhere.com:3128.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: &LDAP Requests
sk: LDAP požiadavky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
sk: Celkovo zakázať použitie LDAP pre S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
sk: Nevykonať žiadne LDAP požiadavky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first found DP entry is used.  With this option, all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
sk: Pri hľadaní umiestnenia CRL, certifikát prichystaný na testovanie zvyčajne obsahuje takzvané položky "CRL Distribution Point" (DP), ktoré sú URL popisujúce spôsob, ako pristúpiť k CRL. Použije sa prvá nájdená položka DP. S touto voľbou sú pri hľadaní vhodného DP igonorané všetky položky používajúce LDAP schému.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
sk: Ignorovať LDAP CRL distribučný bod certifikátov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
sk: Primárny počítač pre LDAP požiadavky:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering an LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
sk: Zadanie LDAP servera spôsobí, že všetky LDAP požiadavky pôjdu najprv na tento server. Presnejšie, toto nastavenie prepíše každého zadaného hostiteľa a portovú časť v LDAP URL a bude tiež použitý, ak hostiteľ a port boli z URL vynechané. Iné LDAP servery sa použijú len, ak spojenie s "proxy" zlyhá.
    Syntax je "HOST" alebo "HOST:PORT". Ak PORT nie je zadaný, použije sa port 389 (štandardný LDAP port).

[ctx: @info]
en: No checksum files have been created.
sk: Žiadne súbory kontrolného súčtu neboli vytvorené.

[ctx: @info]
en: These checksum files have been successfully created:
sk: Tieto súbory kontrolného súčtu boli úspešne vytvorené:

[ctx: @info]
en: There were no errors.
sk: Neboli žiadne chyby.

[ctx: @info]
en: The following errors were encountered:
sk: Došlo k nasledujúcim chybám:

en: Create Checksums: input files must be either all checksum files or all files to be checksummed, not a mixture of both.
sk: Vytvoriť kontrolné súčty: Vstupné súbory musia byť buď všetky súbory kontrolných súčtov alebo všetky súbory, ktoré majú mať vytvorený kontrolný súčet, nie zmes oboch.

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Initializing...
sk: Inicializuje sa...

[ctx: @title:window]
en: Create Checksum Progress
sk: Vytvoriť priebeh kontrolného súčtu

en: Error while running %1: %2
sk: Chyba počas behu %1: %2

en: Failed to execute %1: %2
sk: Zlyhalo spustenie %1: %2

en: No checksum programs defined.
sk: Nedefinovaný žiadny program pre kontrolné súčty.

en: Scanning directories...
sk: Prezeranie adresárov...

en: Calculating total size...
sk: Počítanie celkovej veľkosti...

en: Checksumming (%2) in %1
sk: Tvorba kontrolného súčtu (%2) v %1

en: Done.
sk: Hotovo.

en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
sk: Stav a priebeh šifrovacích operácií je zobrazený tu.

en: User canceled
sk: Používateľ zrušil

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify E-Mail
sk: Dešifrovať/Overiť e-mail

en: At least one input needs to be provided
sk: Aspoň jeden vstup musí byť zadaný

en: Informative sender/signed data count mismatch
sk: Informatívny nesúlad počtu údajov odosielateľ/podpísané

en: Signature/signed data count mismatch
sk: Nesúlad počtu podpis/podpísané udaje

en: Signed data can only be given for detached signature verification
sk: Podpísaná údaje môžu byť zadané len pre overenie oddeleného podpisu

en: Input/Output count mismatch
sk: Nesúlad počtu vstup/výstup

en: Cannot use output and signed data simultaneously
sk: Nemožno použiť výstup a podpísaná údaje súčasne

en: No backend support for %1
sk: Žiadna podpora backendu pre %1

en: Cannot determine whether input data is OpenPGP or CMS
sk: Nemožno určiť, či vstupné údaje sú OpenPGP alebo CMS

en: No usable inputs found
sk: Nenájdené použiteľné vstupy

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Files
sk: Dešifrovať/Overiť súbory

en: Unknown certificate
sk: Neznámy certifikát

en: certificate
sk: certifikát

en: No integrity protection (MDC).
sk: Žiadna ochrana integrity (MDC).

en: Input error: %1
sk: Chyba vstupu: %1

en: <p>The sender's address %1 is not stored in the certificate. Stored: %2</p>
sk: <p>Odosielateľova address %1 nie je uložená v certifikáte. Uložené: %2</p>

en: Recipient: | Recipients:
sk[0]: Príjemca:
sk[1]: Príjemci:
sk[2]: Príjemci:

en: One unknown recipient | %1 unknown recipients
sk[0]: Jeden neznámy príjemca
sk[1]: %1 neznámi príjemcovia
sk[2]: %1 neznámych príjemcov

en: Embedded file name: '%1'
sk: Názov vloženého súboru: '%1'

en: <b>Note:</b> You cannot be sure who encrypted this message as it is not signed.
sk: <b>Poznámka:</b> Nemôžete si byť istý, kto zašifroval túto správu, keď nie je podpísaná.

[ctx: Integrity protection was missing because an old cipher was used.]
en: <b>Hint:</b> If this file was encrypted before the year 2003 it is likely that the file is legitimate.  This is because back then integrity protection was not widely used.
sk: <b>Tip:</b> Ak bol tento súbor zašifrovaný pred rokom 2003, je pravdepodobné, že je legitímny. Je to preto, že vtedy sa ochrana integrity tak nepoužívala.

[ctx: The user is offered to force decrypt a non integrity protected message. With the strong advice to re-encrypt it.]
en: If you are confident that the file was not manipulated you should re-encrypt it after you have forced the decryption.
sk: Ak ste si istí, že so súborom nebolo manipulované, mali by ste ho po vynútení dešifrovania znova zašifrovať.

en: Caught exception: %1
sk: Zachytená výnimka: %1

en: Caught unknown exception
sk: Zachytená neznáma výnimka

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature/ciphertext - maybe it is neither ciphertext nor a signature?
sk: Nepodarilo sa určiť, či sa jedná o podpis/šifrovaný text S/MIME alebo OpenPGP - možno to nie je ani šifrovaný text ani podpis?

en: Could not determine whether this was S/MIME- or OpenPGP-encrypted - maybe it is not ciphertext at all?
sk: Nepodarilo sa určiť, či to bolo šifrované S/MIME alebo OpenPGP - možno to nie je šifrovaný text vôbec?

en: Decrypting: %1...
sk: Dešifrujem: %1...

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature - maybe it is not a signature at all?
sk: Nepodarilo sa určiť, či sa jedná o podpis S/MIME alebo OpenPGP - možno to nie je podpis vôbec?

en: Call to EncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
sk: Volanie EncryptEMailController::protocolAsString() je nejednoznačné.

en: User cancel
sk: Zrušiť používateľom

en: Encryption canceled.
sk: Šifrovanie zrušené.

en: Encryption failed: %1
sk: Šifrovanie zlyhalo: %1

en: Encryption succeeded.
sk: Šifrovanie úspešné.

en: (no matching certificates found)
sk: (nenájdené žiadne zodpovedajúce certifikáty)

en: Please select a certificate
sk: Prosím, vyberte certifikátu

en: (please choose between OpenPGP and S/MIME first)
sk: (Prosím, zvolte si najskôr medzi OpenPGP a S/MIME)

[ctx: @title:window]
en: Verify Files
sk: Overiť súbory

en: %1: All operations completed.
sk: %1: Všetky operácie dokončené.

en: All operations completed.
sk: Všetky operácie dokončené.

[ctx: number, operation description]
en: Operation %1: %2
sk: Operácia %1: %2

en: <b>Choose operations to be performed</b>
sk: <b>Zvoľte operácie, ktoré sa majú vykonať</b>

en: Here you can check and, if needed, override the operations Kleopatra detected for the input given.
sk: Tu si môžete skontrolovať a v prípade potreby nahradiť operácie Kleopatra zistené pre zadaný vstup.

en: Create all output files in a single folder
sk: Vytvoriť všetky výstupné súbory v jednom priečinku

en: &Output folder:
sk: Výstupný priečin&ok

en: Input file:
sk: Vstupný súbor:

en: &Input file is a detached signature
sk: Vstupný súbor je oddelený podp&is

en: &Signed data:
sk: Podpísané údaje:

en: &Input file is an archive; unpack with:
sk: Vstupný súbor je archív; rozbal&iť s:

en: <b>Results</b>
sk: <b>Výsledky</b>

en: <b>Objects</b>
sk: <b>Objekty</b>

en: Remove Selected
sk: Odstrániť vybrané

en: Select File
sk: Vybrať súbor

en: <i>No certificate selected</i>
sk: <i>Nevybraný žiadny certifikát</i>

en: <b>Recipients</b>
sk: <b>Príjemcovia</b>

en: Add Recipient...
sk: Pridať prijímateľa...

en: <b>Warning:</b> None of the selected certificates seem to be your own. You will not be able to decrypt the encrypted data again.
sk: <b>Varovanie:</b> Žiadny z vybraných certifikátov nevyzerá byť váš vlastný. Nebudete schopní znovu dešifrovať zašifrované údaje.

en: Recipient
sk: Príjemca

[ctx: %1 == number]
en: Recipient (%1)
sk: Príjemca (%1)

en: <qt><p>Recipients predefined via GnuPG settings:</p>%1</qt>
sk: <qt><p>Príjemcovia preddefinovaní cez nastavenia GnuPG:</p>%1</qt>

[ctx: 1 is optional keyid. No space is intended as it can be empty.]
en: Search%1
sk: Hľadať %1

[ctx: 1 is optional keyid. No space is intended as it can be empty.]
en: Import%1
sk: Importovať %1

en: Diagnostics
sk: Diagnostika

[ctx: The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
sk: Zobraziť záznam Auditu

en: Keep open after operation completed
sk: Nechať otvorené po dokončení operácie

en: You need to select a signing certificate to proceed.
sk: Potrebujete vybrať podpisový certifikát pre pokračovanie.

en: Please select an encryption certificate for recipient "%1"
sk: Prosím, vyberte šifrovací certifikát pre príjemcu "%1"

en: Please select a signing certificate for sender "%1"
sk: Prosím, vyberte podpisový certifikát pre odosielateľa "%1"

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients/senders of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
sk: Kleopatra nedokáže jednoznačne určiť zodpovedajúce certifikáty pre všetkých príjemcov/odosielateľov správy.
    Prosím, vyberte správne certifikáty pre každého príjemcu:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for the sender of the message.
    Please select the correct certificates for the sender:
sk: Kleopatra nedokáže jednoznačne určiť zodpovedajúce certifikáty pre odosielateľa správy.
    Prosím, vyberte správne certifikáty pre odosielateľa:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
sk: Kleopatra nedokáže jednoznačne určiť zodpovedajúce certifikáty pre všetkých príjemcov správy.
    Prosím, vyberte správne certifikáty pre každého príjemcu:

en: Please verify that correct certificates have been selected for each recipient:
sk: Prosím ,overte, že boli vybrané správne certifikáty pre každého príjemcu:

en: Please verify that the correct certificate has been selected for the sender:
sk: Prosím, overte, že bol vybraný pre odosielateľa správny certifikát:

en: Show all recipients
sk: Zobraziť všetkých príjemcov

en: Select Signing Certificate
sk: Vybrať podpisový certifikát

en: Select Encryption Certificate
sk: Vybrať šifrovací certifikát

en: Only show this dialog in case of conflicts (experimental)
sk: Ukázať iba tento dialóg v prípade konfliktov (experimentálne)

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message
sk: Vybrať certifikáty pre správu

en: From:
sk: Od:

en: To:
sk: Pre:

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message "%1"
sk: Vybrať certifikáty pre správu "%1"

[ctx: @title]
en: Sign / Encrypt Files
sk: Podpísať / Zašifrovať súbory

[ctx: @info]
en: <para>Archiving in combination with sign-only currently requires what are known as opaque signatures - unlike detached ones, these embed the content in the signature.</para><para>This format is rather unusual. You might want to archive the files separately, and then sign the archive as one file with Kleopatra.</para><para>Future versions of Kleopatra are expected to also support detached signatures in this case.</para>
sk: <para>Archivácia v kombinácii iba s podpisom aktuálne vyžaduje to, čo je známe ako nepriehľadné podpisy - na rozdiel od oddelených, tieto vkladajú obsah do podpisu.</para><para>Tento formát je pomerne nezvyčajný. Možno budete chcieť archivovať súbory samostatne a potom podpísať archív ako jeden súbor s aplikáciou Kleopatra.</para><para>Očakáva sa, že budúce verzie Kleopatra budú tiež podporovať oddelené podpisy v tomto prípade.</para>

[ctx: @title:window]
en: Unusual Signature Warning
sk: Upozornenie na nezvyčajný podpis

[ctx: @info]
en: <para>None of the recipients you are encrypting to seems to be your own.</para><para>This means that you will not be able to decrypt the data anymore, once encrypted.</para><para>Do you want to continue, or cancel to change the recipient selection?</para>
sk: <para>Žiadny z príjemcov, ktorých šifrujete, sa nezdá byť váš vlastný.</para><para>To znamená, že nebudete schopní viac dešifrovať údaje už raz šifrované.</para><para>Chcete pokračovať, alebo zrušiť pre zmenu výberu príjemcu?</para>

[ctx: @title:window]
en: Encrypt-To-Self Warning
sk: Upozornenie zašifrovania seba

en: Next
sk: Nasledujúci

[ctx: @title]
en: Results
sk: Výsledky

[ctx: @title]
en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
sk: Stav a priebeh šifrovacích operácií je zobrazený tu.

en: Encrypt for me:
sk: Šifrovať pre mňa:

[ctx: %1=protocol (S/Mime, OpenPGP), %2=certificate]
en: Sign using %1: %2
sk: Podpísať použitím %1: %2

en: No certificate selected
sk: Nevybraný žiadny certifikát

en: Sign and encrypt (OpenPGP only)
sk: Podpísať a zašifrovať (len OpenPGP)

en: Encrypt only
sk: Iba zašifrovať

en: Sign only
sk: Iba podpísať

en: Encryption Options
sk: Možnosti šifrovania

en: Text output (ASCII armor)
sk: Výstup textu (ASCII armor)

en: Signing Options
sk: Možnosti podpisovania

en: Signer:
sk: Podpisujúci:

en: Change Signing Certificates...
sk: Zmeniť podpisové certifikáty...

en: <b>Choose Operation to be Performed</b>
sk: <b>Zvoľte operáciu, ktorá sa má vykonať</b>

[ctx: @title:window]
en: Select Signing Certificates
sk: Vybrať podpisové certifikáty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCO)
en: Remember these as default for future operations
sk: Zapamätať ich ako predvolené pre budúce operácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pgpLabel)
en: OpenPGP Signing Certificate:
sk: Podpisový certifikát OpenPGP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmsLabel)
en: S/MIME Signing Certificate:
sk: Certifikát S/MIME pre digitálny podpis:

[ctx: Caption for an unknown key/certificate where only ID is known.]
en: Unknown Recipient:
sk: Neznámy príjemca:

en: The following errors and warnings were recorded:
sk: Boli zaznamenané nasledujúce chyby a varovania:

[ctx: @title:window]
en: Checksum Verification Errors
sk: Chyby overenia kontrolného súčtu

en: No errors occurred
sk: Nenastala žiadna chyba

en: One error occurred | %1 errors occurred
sk[0]: Vyskytla sa jedna chyba
sk[1]: Vyskytli sa %1 chyby
sk[2]: Vyskytlo sa %1 chýb

en: Progress:
sk: Priebeh:

[ctx: Show Errors]
en: Show
sk: Zobraziť

en: Back
sk: Späť

en: Call to NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
sk: Volanie NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() je nejednoznačné.

en: Signing canceled.
sk: Podpisovanie zrušené.

en: Signing failed: %1
sk: Podpis zlyhal: %1

en: Signing succeeded.
sk: Podpisovanie úspešné

en: Archive and Sign Files
sk: Archivovať a podpísať súbory

en: Sign Files
sk: Podpísať súbory

en: Archive and Encrypt Files
sk: Archivovať a zašifrovať súbory

en: Encrypt Files
sk: Zašifrovať súbory

en: Archive and Sign/Encrypt Files
sk: Archivovať a podpísať/zašifrovať súbory

en: Sign/Encrypt Files
sk: Podpísať/Zašifrovať súbory

[ctx: base name of an archive file, e.g. archive.zip or archive.tar.gz]
en: archive
sk: archív

en: Caught unexpected exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1
sk: Zachytená neočakávaná výnimka v SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1

en: Caught unknown exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared
sk: Zachytená neznáma výnimka v SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared

en: Output error: %1
sk: Výstupná chyba: %1

en: Cannot determine protocol for task
sk: Nemožno určiť protokol k úlohe

en: Cannot find common base directory for these files:
    %1
sk: Nemožno nájsť spoločný základný adresár pre tieto súbory:
    %1

en: Unknown exception in Task::start()
sk: Neznáma výnimka v Task::start()

[ctx: @title:window]
en: Verify Checksum Results
sk: Overiť výsledky kontrolného súčtu

en: Cannot find checksums file for file %1
sk: Nemôžem nájsť súbor kontrolných súčtov pre súbor %1

en: Verifying checksums (%2) in %1
sk: Overovanie kontrolného súčtu (%2) v %1

en: Algorithm:
sk: Algoritmus:

[ctx: @option:check]
en: Signing
sk: Podpisovanie

[ctx: @option:check]
en: Valid until:
sk: Platný do:

[ctx: @action:button]
en: Change Passphrase
sk: Zmeniť heslo

en: (required)
sk: (vyžadované)

en: (optional)
sk: (nepovinné)

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.
sk: <interface>%1</interface> je žiadané, ale prázdne.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is required, but empty.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
sk: <interface>%1</interface> je vyžadovaný, ale prázdny.<nl/>Pravidlo miestneho administrátora: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.
sk: <interface>%1</interface> je neúplne.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is incomplete.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
sk: <interface>%1</interface> je nekompletný.<nl/>Pravidlo miestneho administrátora: <icode>%2</icode>

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.
sk: <interface>%1</interface> je neplatné.

[ctx: @info]
en: <interface>%1</interface> is invalid.<nl/>Local Admin rule: <icode>%2</icode>
sk: <interface>%1</interface> je neplatný.<nl/>Pravidlo miestneho administrátora: <icode>%2</icode>

en: Valid from:
sk: Platné od:

en: Valid until:
sk: Platný do:

en: Fingerprint:
sk: Odtlačok:

en: Issuer:
sk: Vydavateľ:

en: Compliance:
sk: Zhoda:

en: Usage:
sk: Použitie:

[ctx: key is 'offline key', i.e. secret key is not stored on this computer]
en: offline
sk: nepripojený

en: Updating...
sk: Aktualizujem...

en: Common Name
sk: Všeobecné meno

en: Organization
sk: Organizácia

en: Street
sk: Ulica

en: City
sk: Mesto

en: State
sk: Stav

en: Country
sk: Krajina

en: Please select one or more of the following certificates:
sk: Prosím, vyberte si jeden alebo viac z nasledovných certifikátov:

en: Please select one of the following certificates:
sk: Prosím, vyberte si jeden z nasledovných certifikátov:

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh certificate list
sk: Obnoviť zoznam certifikátov

[ctx: @info:tooltip]
en: Import certificate from file
sk: Importovať certifikát zo súboru

[ctx: @title:window]
en: Certificate Selection
sk: Výber certifikátu

en: Certify
sk: Certifikovať

[ctx: @title:window arg is name, email of certificate holder]
en: Certify Certificate: %1
sk: Certifikovať certifikát: %1

[ctx: @title:column]
en: User ID
sk: ID užívateľa

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Domain:
sk: Doména:

en: The certificate to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | All of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
sk[0]: Certifikát, ktoré majú byť vymazané, je váš vlastný. Obsahuje materiál súkromného kľúča, ktorý je potrebný na dešifrovanie komunikácie z minulosti šifrovanej s certifikátom a preto by nemal byť vymazaný.
sk[1]: Všetky certifikáty, ktoré majú byť vymazané, sú vaše vlastné. Obsahujú materiál súkromného kľúča, ktorý je potrebný na dešifrovanie komunikácie z minulosti šifrovanej s certifikátom a preto by nemali byť vymazané.
sk[2]: Všetky certifikáty, ktoré majú byť vymazané, sú vaše vlastné. Obsahujú materiál súkromného kľúča, ktorý je potrebný na dešifrovanie komunikácie z minulosti šifrovanej s certifikátom a preto by nemali byť vymazané.

en: One of the certificates to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | Some of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
sk[0]: Jeden z certifikátov, ktoré majú byť vymazané, je váš vlastný. Obsahuje materiál súkromného kľúča, ktorý je potrebný na dešifrovanie komunikácie z minulosti šifrovanej s certifikátom a preto by nemal byť vymazaný.
sk[1]: Niektoré z certifikátov, ktoré majú byť vymazané, sú vaše vlastné. Obsahujú materiál súkromného kľúča, ktorý je potrebný na dešifrovanie komunikácie z minulosti šifrovanej s certifikátom a preto by nemali byť vymazané.
sk[2]: Niektoré z certifikátov, ktoré majú byť vymazané, sú vaše vlastné. Obsahujú materiál súkromného kľúča, ktorý je potrebný na dešifrovanie komunikácie z minulosti šifrovanej s certifikátom a preto by nemali byť vymazané.

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Deletion
sk: Vymazanie tajného kľúča

[ctx: @title]
en: Available Keys
sk: Dostupné kľúče

[ctx: @title:window]
en: Edit Group
sk: Upraviť skupinu

en: Exporting ...
sk: Exportujem ...

[ctx: %1 is error message]
en: Failed to export: '%1'
sk: Export sa nepodaril: '%1'

[ctx: @title:window]
en: Export
sk: Exportovať

en: Invalid EMail
sk: Neplatný e-mail

en: You will be asked for a passphrase to protect that file during key generation.
sk: Bude od vás vyžiadané heslo na ochranu súbou počas generovania.

en: Find:
sk: Nájsť:

en: Search
sk: Hľadať

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Deselect All
sk: Zrušiť výber

en: Details...
sk: Podrobnosti...

en: Save As...
sk: Uložiť ako...

[ctx: @title:column]
en: Valid From
sk: Platný od

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
sk: Platný do

[ctx: @title:window]
en: Lookup on Server
sk: Vyhľadávanie na serveri

en: Import
sk: Importovať

en: Skipped
sk: Preskočené

en: Passed
sk: Prešlo

en: Test Name
sk: Testovací názov

en: Result
sk: Výsledok

en: (select test first)
sk: (najskôr vybrať test)

[ctx: @action:button]
en: Continue
sk: Pokračovať

[ctx: @info]
en: No NullPin found. <warning>If this PIN was not set by you personally, the card might have been tampered with.</warning>
sk: Nenájdený žiadny NullPin. <warning>Ak tento PIN nebol vami osobne nastavený, karta mohla byť zmanipulovaná.</warning>

[ctx: @info]
en: Canceled setting PIN.
sk: Zrušené nastavovanie PIN.

[ctx: @info]
en: There was an error setting the PIN: <message>%1</message>.
sk: Nastala chyba počas nastavovania PIN: <message>%1</message>.

[ctx: @info]
en: PIN set successfully.
sk: Úspešne nastavený PIN.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainLB)
en: <p>On this SmartCard, there is space for two certificates:
    <ol>
    <li>A normal certificate</li>
    <li>A special certificate for making <em>qualified signatures</em> according to the German Signaturgesetz</li>
    </ol>
    You need to set initial PINs before you can use them.</p>
sk: <p>Na tejto SmartCard je miesto pre dva certifikáty:
    <ol>
    <li>Normálny certifikát</li>
    <li>Špeciálny certifikát pre vytváranie <em>kvalifikovaných podpisov</em> podľa German Signaturgesetz</li>
    </ol>
    Potrebujete nastaviť počiatočné PIN pre oba z nich.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nksLB)
en: Step 1: Set the initial PIN for the first certificate ("NKS"):
sk: Krok 1: Nastaviť počiatočný PIN pre prvý certifikát ("NKS"):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nksPB)
en: Set Initial PIN (NKS)
sk: Nastaviť počiatočný PIN (NKS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sigGLB)
en: Step 2: Set the initial PIN for the qualified signature certificate ("SigG"):
sk: Krok 2: Nastaviť počiatočný PIN pre certifikát kvalifikovaného podpisu ("SigG"):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sigGPB)
en: (optional) Set Initial PIN (SigG)
sk: (voliteľné) Nastaviť počiatočný PIN (SigG)

[ctx: @title:column]
en: Status
sk: Stav

[ctx: @title:column]
en: Storage
sk: Úložisko

en: Transfer to smartcard
sk: Presunúť na smart kartu

en: on this computer
sk: na tomto počítači

en: Issuer Certificate Not Found (%1)
sk: Nenájdený vydavateľ certifikátu (%1)

en: Searching for updates...
sk: Hľadajú sa aktualizácie ...

[ctx: @info]
en: No update found in the available version database.
sk: Nenašla sa aktualizácia v databáze dostupných verzií.

[ctx: @title]
en: Up to date
sk: Akuálne

[ctx: %1 is the version number]
en: Version %1 is available.
sk: Verzia %1 je dostupná.

[ctx: Link to NEWS style changelog]
en: See the <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">new features</a>.
sk: Pozrite si <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">nové funkcie</a>.

[ctx: @title:window]
en: Update Available
sk: Dostupná aktualizácia

en: Name
sk: Názov

en: Email
sk: E-mail

en: Trust Level
sk: Úroveň dôveryhodnosti

en: never
sk: nikdy

en: Signing
sk: Podpisovanie

en: First message
sk: Prvá správa

en: Last message
sk: Posledná správa

en: Message count
sk: Počet správ

en: Encryption
sk: Šifrovanie

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while loading the certifications: <message>%1</message></para>
sk: <qt><p>Nastala chyba počas načítavania certifikácií:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @title]
en: Certifications Loading Failed
sk: Načítanie certifikácií zlyhalo.

note: i18n: ectx: label, entry (DecryptVerifyPopupGeometry), group (EMailOperations)
en: Decrypt/Verify Popup Geometry
sk: Geometria vyskakovacieho okna Dešifrovať/Overiť

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DecryptVerifyPopupGeometry), group (EMailOperations)
en: The remembered size and position of the Decrypt/Verify Result Popup used by clients which do not support inline display of D/V results, such as MS Outlook.
sk: Zapamätaná veľkosť a poloha vyskakovacieho okna výsledku Dešifrovať/Overiť používaného klientmi, ktorí nepodporujú vložené zobrazenie výsledkov D/V, tak ako MS Outlook.

note: i18n: ectx: label, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Use pgp as the default extension for generated OpenPGP files
sk: Použiť pgp ako predvolenú príponu pre generované súbory OpenPGP

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Set this to make kleopatra default to pgp file extensions for OpenPGP files.
sk: Nastaviť, aby bola Kleopatra predvolená pre súborovú príponu pgp súborov OpenPGP.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoDecryptVerify), group (FileOperations)
en: Automatically start operation based on input detection for decrypt/verify.
sk: Automaticky spustiť operáciu založenú na detekcii vstupu pre dešifrovanie/overenie.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoDecryptVerify), group (FileOperations)
en: With this option set Kleopatra no longer asks you what you want to do with input files but instead automatically starts the operations it detects as applicable to the input.
sk: S touto voľbou sa Kleopatra nebude pýtať, čo chcete robiť so vstupnými súbormi, ale automaticky spustí operácie, ktoré zistí ako vhodné na vstup.

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveCommand), group (FileOperations)
en: Use this command to create file archives.
sk: Použite tento príkaz na vytvorenie archívnych súborov.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchiveCommand), group (FileOperations)
en: When encrypting multiple files or a folder Kleopatra creates an encrypted archive with this command.
sk: Pri šifrovaní viacerých súborov alebo priečinku Kleopatra vytvorí šifrovaný archív týmto príkazom.

note: i18n: ectx: label, entry (AddASCIIArmor), group (FileOperations)
en: Create signed or encrypted files as text files.
sk: Vytvoriť podpísané alebo šifrované súbory ako textové súbory.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AddASCIIArmor), group (FileOperations)
en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
sk: Nastavte túto voľbu na zakódovanie šifrovaných alebo podpísaných súborov ako text zakódovaný base64. Teda bude sa dať otvoriť v editore alebo poslať v tele správy. Toto zvýši veľkosť súboru asi o tretinu.

note: i18n: ectx: label, entry (DontUseTmpDir), group (FileOperations)
en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
sk: Vytvorte dočasné dešifrované súbory v priečinku šifrovaného súboru.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DontUseTmpDir), group (FileOperations)
en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
sk: Nastavte túto voľbu, aby ste zabránili používaniu používateľského dočasného adresára.

note: i18n: ectx: label, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: Certificate refresh interval (in hours). Zero (0) disables.
sk: Obnovovací interval certifikátu (v hodinách). Nula (0) zakáže.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show certificate validity
sk: Ukázať platnosť certifikátu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show validity information for certificates in tooltip, such as whether the certificate is expired or revoked.
sk: Ukázať informácie platnosti pre certifikáty v popisku, také ako či vypršala platnosť certifikátu alebo bol zrušený.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show certificate owner information
sk: Ukázať informácie o vlastníkovi certifikátu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show owner information for certificates in tooltip, such as User IDs, subject and issuers.
sk: Ukázať informácie o vlastníkovi pre certifikáty v popisku, také ako ID používateľov, predmet a vydavatelia.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show certificate details
sk: Ukázať podrobnosti certifikátu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show more certificate details, such as fingerprint, key length and expiration dates
sk: Zobraziť viac podrobností certifikátu, také ako odtlačok, dĺžka kľúča a dátumy vypršania platnosti

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: P&ohľad

note: i18n: ectx: Menu (certMenu) i18n: ectx: Menu (listview_popup)
en: &Certificates
sk: &Certifikáty

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sk: &Nástroje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: Na&stavenie

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sk: &Okno

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sk: &Pomocník

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Ambiguous protocol: --openpgp and --cms
sk: Dvojznačný protokol: --openpgp a --cms

en: No search string specified for --search
sk: Nezadaný žiadny reťazec pre --search

en: No fingerprint argument specified for --query
sk: Nezadaný žiadny argument odtlačku prsta pre --query

en: Ambiguous commands "%1" and "%2"
sk: Dvojznačné príkazy "%1" a "%2"

en: No files specified for "%1" command
sk: Neboli určené žiadne súbory pre príkaz "%1"

en: Cannot read "%1"
sk: Nedá sa čítať "%1"

en: Failed to start uiserver %1
sk: Zlyhalo spustenie uiserver %1

en: Invalid socket name!
sk: Neplatný názov socketu!

en: Could not allocate resources to connect to Kleopatra UI server at %1: %2
sk: Nemôžem alokovať zdroje na pripojenie k UI serveru Kleopatra na %1: %2

en: Could not connect to Kleopatra UI server at %1: %2
sk: Nepodarilo sa pripojiť k UI serveru Kleopatra na %1: %2

en: Could not get the process-id of the Kleopatra UI server at %1: %2
sk: Nemôžem získať id procesu UI servera Kleopatra na %1: %2

en: Failed to send critical option %1: %2
sk: Zlyhalo poslanie kritickej voľby %1: %2

en: Failed to send file path %1: %2
sk: Zlyhalo poslanie cesty súboru %1: %2

en: Failed to send sender %1: %2
sk: Zlyhalo poslanie odosielateľa %1: %2

en: Failed to send recipient %1: %2
sk: Zlyhalo poslanie prijímateľa %1: %2

en: Command (%1) failed: %2
sk: Príkaz (%1) zlyhal: %2

en: Change...
sk: Zmeniť...

en: Kleopatra Error
sk: Chyba Kleopatra

en: There was an error while connecting to Kleopatra: %1
sk: Nastala chyba počas pripojenia ku Kleopatre: %1

[ctx: @info]
en: <para>The version of the <application>GpgME</application> library you are running against is older than the one that the <application>GpgME++</application> library was built against.</para><para><application>Kleopatra</application> will not function in this setting.</para><para>Please ask your administrator for help in resolving this issue.</para>
sk: <para>Verzia knižnice <application>GpgME</application>, ktorú používate, je staršia než tá, voči ktorej bola zostavená knižnica <application>GpgME++</application>.</para><para><application>Kleopatra</application> nebude fungovať v tomto nastavení.</para><para>Prosím, požiadajte vášho administrátora o pomoc pri riešení tohto problému.</para>

[ctx: @title]
en: GpgME Too Old
sk: Príliš staré GpgME

en: GPG UI Server Error
sk: Chyba GPG UI Servera

en: Invalid arguments: %1
sk: Neplatné argumenty: %1

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
sk: Naozaj skončiť?

en: Could not start the GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Please check your installation.
sk: Nepodarilo sa spustiť prehliadač záznamu GnuPG (kwatchgnupg). Prosím, skontrolujte si vašu inštaláciu.

en: Error Starting KWatchGnuPG
sk: Chyba pri spúšťaní KWatchGnuPG

en: GnuPG Log Viewer
sk: Prehliadač záznamu GnuPG

en: Check for updates
sk: Skontrolovať aktualizácie

[ctx: @action show certificate overview]
en: Certificates
sk: Certifikáty

[ctx: @action show input / output area for encrypting/signing resp. decrypting/verifying text]
en: Notepad
sk: Zápisník

en: Perform Self-Test
sk: Vykonať samotestovanie

en: There are still some background operations ongoing. These will be terminated when closing the window. Proceed?
sk: Stále existujú niektoré operácie prebiehajúce na pozadí. Tieto budú ukončené pri zatváraní okna. Pokračovať?

en: Ongoing Background Tasks
sk: Úlohy prebiehajúce na pozadí

[ctx: @title:tab]
en: Technical Details
sk: Technické detaily

en: new email
sk: nový e-mail

en: new dns name
sk: nový dns názov

en: new uri
sk: nové uri

[ctx: %2: some admin-supplied text, %1: key size in bits]
en: %2 (1 bit) | %2 (%1 bits)
sk[0]: %2 (1 bit)
sk[1]: %2 (%1 bity)
sk[2]: %2 (%1 bitov)

[ctx: %1: key size in bits]
en: 1 bit | %1 bits
sk[0]: 1 bit
sk[1]: %1 bit
sk[2]: %1 bit

en: EMail
sk: E-mail

[ctx: @title]
en: Enter Details
sk: Zadajte podrobnosti

en: Real name:
sk: Skutočné meno:

en: EMail address:
sk: E-mailová adresa:

en: Advanced Settings...
sk: Pokročilé nastavenia...

en: Please enter your personal details below. If you want more control over the parameters, click on the Advanced Settings button.
sk: Prosím, nižšie zadajte svoje osobné údaje. Ak chcete väčšiu kontrolu nad parametrami, kliknite na tlačidlo Pokročilé nastavenia.

[ctx: @action]
en: Create
sk: Vytvoriť

en: Operation canceled.
sk: Operácia zrušená.

en: Could not create key pair: %1
sk: Nepodarilo sa vytvoriť pár kľúčov: %1

en: Could not write output file %1: %2
sk: Nepodarilo sa zapísať výstupný súbor %1: %2

en: Key pair created successfully.
sk: Pár kľúčov bol úspešne vytvorený.

[ctx: @action:button]
en: Add Entry
sk: Pridať záznam

[ctx: @title:window]
en: Key Pair Creation Wizard
sk: Sprievodca vytvorením páru kľúčov

[ctx: @title:group]
en: Result
sk: Výsledok

en: Restart This Wizard (Keeps Your Parameters)
sk: Reštartovať tohto sprievodcu (Zachová vaše parametre)

en: Save Certificate Request To File...
sk: Uložiť žiadosť o certifikát do súboru...

en: Send Certificate Request By EMail...
sk: Odoslať žiadosť o certifikát e-mailom...

en: Create Signing Certificate With Same Parameters
sk: Vytvoriť podpisový certifikát s rovnakými parametrami

en: Create Encryption Certificate With Same Parameters
sk: Vytvoriť šifrovací certifikát s rovnakými parametrami

[ctx: @title]
en: Key Creation Failed
sk: Zlyhala tvorba kľúča

en: Key pair creation failed. Please find details about the failure below.
sk: Zlyhalo vytvorenie páru kľúčov. Prosím, nižšie nájdete podrobnosti o zlyhaní.

[ctx: @title]
en: Key Pair Successfully Created
sk: Pár kľúčov úspešne vytvorený

en: Your new key pair was created successfully. Please find details on the result and some suggested next steps below.
sk: Váš nový pár kľúčov bol úspešne vytvorený. Prosím, nižšie nájdete podrobnosti o výsledku a niektoré ďalšie navrhované kroky.

[ctx: @info]
en: Could not copy temporary file <filename>%1</filename> to file <filename>%2</filename>: <message>%3</message>
sk: Nebolo možné kopírovať dočasný súbor <filename>%1</filename> do súboru <filename>%2</filename>: <message>%3</message>

en: Please process this certificate.
sk: Prosím, spracovať tento certifikát.

en: Please process this certificate and inform the sender about the location to fetch the resulting certificate.
    
    Thanks,
sk: Prosím, spracujte tento certifikát a informujte odosielateľa o umiestnení pre načítanie výsledného certifikátu.
    
    Vďaka,

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> tried to send a mail via your default mail client.</para><para>Some mail clients are known not to support attachments when invoked this way.</para><para>If your mail client does not have an attachment, then drag the <application>Kleopatra</application> icon and drop it on the message compose window of your mail client.</para><para>If that does not work, either, save the request to a file, and then attach that.</para>
sk: <para>Aplikácia<application>Kleopatra</application> sa pokúsila poslať poštu cez vášho predvoleného poštového klienta.</para><para>Niektorí poštoví klienti sú známi tým, že nepodporujú prílohy, keď sa použije tento spôsob.</para><para>Ak váš poštový klient nemá prílohu, potom pretiahnite ikonu <application>Kleopatra</application> a umiestnite ju do editačného okna správ vášho poštového klienta.</para><para>Ak to nefunguje tiež, uložte požiadavku do súboru a tento potom pripojte.</para>

[ctx: @title]
en: Sending Mail
sk: Posielanie pošty

[ctx: @info]
en: This operation will delete the certification request. Please make sure that you have sent or saved it before proceeding.
sk: Táto operácia odstráni žiadosť o certifikát. Prosím, uistite sa, že ste ho odoslali alebo uložili pred pokračovaním.

[ctx: @title]
en: Certification Request About To Be Deleted
sk: Žiadosť o certifikát, ktorý má byť vymazaný

[ctx: @title]
en: GPG (OpenPGP Backend) installation
sk: Inštalácia GPG (Backend OpenPGP)

[ctx: @title]
en: GpgSM (S/MIME Backend) installation
sk: Inštalácia GpgSM (Backend S/MIME)

[ctx: @title]
en: GpgConf (Configuration) installation
sk: GpgConf inštalácia (konfigurácie)

[ctx: @info]
en: <para>A problem was detected with the <application>%1</application> backend.</para>
sk: <para>Problém bol zistený s backendom <application>%1</application>.</para>

en: not supported
sk: nepodporované

[ctx: @info]
en: <para>It seems that the <icode>gpgme</icode> library was compiled without support for this backend.</para>
sk: <para>Zdá sa, že knižnica <icode>gpgme</icode> bola skompilovaná bez podpory pre tento backend.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Replace the <icode>gpgme</icode> library with a version compiled with <application>%1</application> support.</para>
sk: <para>Nahraďte knižnicu <icode>gpgme</icode> verziou kompilovanou s podporou <application>%1</application>.</para>

en: not properly installed
sk: nesprávne nainštalovaný

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is not installed properly.</para>
sk: <para>Backend <command>%1</command> nie je správne nainštalovaný.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please check the output of <command>%1 --version</command> manually.</para>
sk: <para>Prosím, skontrolujte výstup z <command>%1 --version</command> ručne.</para>

en: too old
sk: príliš staré

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is installed in version %2, but at least version %3 is required.</para>
sk: <para>Backend <command>%1</command> je nainštalovaný vo verzii %2, ale vyžadovaná je aspoň verzia %3.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Install <application>%1</application> version %2 or higher.</para>
sk: <para>Inštalovať <application>%1</application> verzia %2 alebo vyššie.</para>

en: unknown problem
sk: neznáma chyba

[ctx: @info]
en: <para>Make sure <application>%1</application> is installed and in <envar>PATH</envar>.</para>
sk: <para>Zabezpečte, že <application>%1</application> je nainštalované a v <envar>PATH</envar>.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is required for this test, but only %5 is installed.</para>
sk: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 je vyžadované pre tento test, ale len %5 je nainštalované.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is required for this test, but does not seem available.</para><para>See tests further up for more information.</para>
sk: <para><application>%1</application> je vyžadované pre tento test, ale nezdá byť k dispozícii.</para><para>Pre viac informácií pozrite testy ďalej.</para>

[ctx: @info %1: test name]
en: <para>See "%1" above.</para>
sk: <para>Vyššie pozrieť "%1".</para>

[ctx: @title]
en: Gpg-Agent Connectivity
sk: Pripojenie Gpg-Agent

en: GpgME library too old
sk: Knižnica GpgME príliš stará.

[ctx: @info]
en: Either the GpgME library itself is too old, or the GpgME++ library was compiled against an older GpgME that did not support connecting to gpg-agent.
sk: Buď knižnica GPGME samotná je príliš stará, alebo knižnica GPGME++ bola kompilovaná voči staršiemu GPGME, ktoré nepodporuje pripojenie k gpg-agent.

[ctx: @info]
en: Upgrade to <application>gpgme</application> 1.2.0 or higher, and ensure that gpgme++ was compiled against it.
sk: Inovovať na <application>gpgme</application> 1.2.0 alebo vyšší a zabezpečiť, že gpgme++ bol kompilovaný voči nemu.

en: GpgME does not support gpg-agent
sk: GpgME nepodporuje gpg-agent

[ctx: @info]
en: <para>The <application>GpgME</application> library is new enough to support <application>gpg-agent</application>, but does not seem to do so in this installation.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
sk: <para>Knižnica <application>GpgME</application> je dosť nová na podporu <application>gpg-agent</application>, ale nezdá sa, že je to tak v tejto inštalácii.</para><para>Vrátená chyba bola: <message>%1</message>.</para>

en: unexpected error
sk: neočakávaná chyba

[ctx: @info]
en: <para>Unexpected error while asking <application>gpg-agent</application> for its version.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
sk: <para>Neočakávaná chyba počas pri požiadavke pre <application>gpg-agent</application> na verziu.</para><para>Vrátená chyba bola: <message>%1</message>.</para>

[ctx: @title]
en: %1 Configuration Check
sk: %1 Kontrola konfigurácie

[ctx: self-test did not pass]
en: Failed
sk: Zlyhalo

en: There was an error executing the GnuPG configuration self-check for %2:
      %1
    You might want to execute "gpgconf %3" on the command line.
sk: Došlo k chybe pri realizácii samokontroly konfigurácie GnuPG pre %2:
      %1
    Možno budete chcieť vykonať "gpgconf %3" na príkazovom riadku.

[ctx: @title]
en: Config File 'libkleopatrarc'
sk: Konfiguračný súbor 'libkleopatrarc'

en: Errors found
sk: Nájdené chyby

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected the following errors in the libkleopatrarc configuration:</para>%1
sk: <para>Aplikácia Kleopatra zistila nasledovné chyby v konfigurácii libkleopatrarc:</para>%1

[ctx: @title]
en: Windows Registry
sk: Register Windows

en: Obsolete registry entries found
sk:  Nájdené zastarané položky registra

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected an obsolete registry key (<resource>%1\%2</resource>), added by either a previous <application>Gpg4win</application> version or applications such as <application>WinPT</application> or <application>EnigMail</application>.</para><para>Keeping the entry might lead to an old GnuPG backend being used.</para>
sk: <para>Aplikácia Kleopatra zistila zastaraný kľúč registra (<resource>%1\%2</resource>) pridaný buď predchádzajúcou verziou  <application>Gpg4win</application> alebo aplikáciami ako <application>WinPT</application> alebo <application>EnigMail</application>.</para><para>Udržiavanie položky môže viesť k použitiu starého backendu GnuPG.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Delete registry key <resource>%1\%2</resource>.</para>
sk: <para>Vymazať kľúč registra <resource>%1\%2</resource>.</para>

[ctx: @info]
en: Could not delete the registry key <resource>%1\%2</resource>
sk: Nepodarilo sa vymazať kľúč registra <resource>%1\%2</resource>

[ctx: @title]
en: Error Deleting Registry Key
sk: Chyba pri mazaní kľúča registra

[ctx: @title]
en: UiServer Connectivity
sk: Pripojenie UiServer

en: not reachable
sk: nedosiahnuteľné

[ctx: @info]
en: Could not connect to UiServer: <message>%1</message>
sk: Nepodarilo sa pripojiť k UiServeru: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para>Check that your firewall is not set to block local connections (allow connections to <resource>localhost</resource> or <resource>127.0.0.1</resource>).</para>
sk: <para>Skontrolujte, či váš firewall nie je nastavený na blokovanie miestneho pripojenia (povoliť pripojenie k <resource>localhost</resource> alebo <resource>127.0.0.1</resource>).</para>

en: multiple instances
sk: viac inštancií

[ctx: @info]
en: It seems another <application>Kleopatra</application> is running (with process-id %1)
sk: Zdá sa, že beží ďalšia aplikácia <application>Kleopatra</application> (s ID procesu %1)

[ctx: @info]
en: Quit any other running instances of <application>Kleopatra</application>.
sk: Ukončiť všetky ostatné spustené inštancie aplikácie <application>Kleopatra</application>.

en: No option name given
sk: Nezadaný žiadny názov voľby

en: Parse error
sk: Chyba spracovania

en: Parse error: numeric session id too large
sk: Chyba spracovania: príliš veľké ID numerickej relácie

en: CAPABILITIES does not take arguments
sk: CAPABILITIES neprijíma žiadne argumenty

en: Unknown value for WHAT
sk: Neznáma hodnota pre WHAT

en: START_KEYMANAGER does not take arguments
sk: START_KEYMANAGER neprijíma žiadne argumenty

en: START_CONFDIALOG does not take arguments
sk: START_CONFDIALOG neprijíma žiadne argumenty

en: Message #%1
sk: Správa #%1

en: Empty file path
sk: Prázdna cesta k súboru

en: Only absolute file paths are allowed
sk: Iba absolútne cesty k súborom sú povolené

en: Only files are allowed in INPUT/OUTPUT FILE
sk: Povolené sú iba súbory v INPUT/OUTPUT FILE

en: unknown exception caught
sk: Zachytenie neznámej výnimky

en: Cannot mix --info with non-info SENDER or RECIPIENT
sk: Nemožno miešať --info s non-info SENDER alebo RECIPIENT

en: Argument is not a valid RFC-2822 mailbox
sk: Argument nie je platná poštová schránka RFC-2822

en: Garbage after valid RFC-2822 mailbox detected
sk: Odpadky po zistení platnej poštovej schránky RFC-2822

en: Caught unexpected exception: %1
sk: Zachytená neočakávaná výnimka: %1

en: Caught unknown exception - please report this error to the developers.
sk: Zachytená neznáma výnimka - prosím, nahláste túto chybu vývojárom.

en: Cannot send "%1" status
sk: Nemožno poslať stav "%1"

en: Cannot send data
sk: Nemožno poslať dáta

en: Cannot flush data
sk: Nemožno vyprázdniť dáta

en: Required --mode option missing
sk: Chýba požadovaná voľba --mode

en: invalid mode: "%1"
sk: neplatný režim: "%1"

en: Required --protocol option missing
sk: Chýba požadovaná voľba --protokol

en: --protocol is not allowed here
sk: --protocol tu nie povolené

en: invalid protocol "%1"
sk: neplatný protokol "%1"

en: At least one FILE must be present
sk: Najmenej jeden FILE musí byť

en: Cannot use non-info SENDER
sk: Nemožno použiť non-info SENDER

en: Cannot use non-info RECIPIENT
sk: Nemožno použiť non-info RECIPIENT

en: FILES present
sk: FILES prítomné

en: At least one INPUT needs to be provided
sk: Aspoň jeden vstup musí byť zadaný

en: INPUT/SENDER --info count mismatch
sk: Nesúlad počtu INPUT/SENDER --info

en: INPUT/MESSAGE count mismatch
sk: Nesúlad počtu INPUT/MESSAGE

en: MESSAGE can only be given for detached signature verification
sk: MESSAGE môže byť zadané len pre overenie oddeleného podpisu

en: INPUT/OUTPUT count mismatch
sk: Nesúlad počtu INPUT/OUTPUT

en: Cannot use OUTPUT and MESSAGE simultaneously
sk: Nemožno použiť OUTPUT a MESSAGE súčasne

en: No backend support for OpenPGP
sk: Žiadna podpora backendu pre OpenPGP

en: No backend support for S/MIME
sk: Žiadna podpora backendu pre S/MIME

en: Cannot use SENDER
sk: Nemožno použiť SENDER

en: Cannot use RECIPIENT
sk: Nemožno použiť RECIPIENT

en: INPUT present
sk: INPUT prítomný

en: MESSAGE present
sk: MESSAGE prítomná

en: OUTPUT present
sk: MESSAGE prítomný

en: DECRYPT/VERIFY_FILES cannot use directories as input
sk: DECRYPT/VERIFY_FILES nemôže použiť adresáre ako vstup

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1
sk: Zachytená neočakávaná výnimka v SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined
sk: Zachytená neznáma výnimka v SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined

en: SENDER may not be given prior to ENCRYPT, except with --info
sk: SENDER nemusí byť zadaný pred ENCRYPT, s výnimkou --info

en: At least one INPUT must be present
sk: Musí byť najmenej jeden INPUT

en: At least one OUTPUT must be present
sk: Musí byť najmenej jeden OUTPUT

en: MESSAGE command is not allowed before ENCRYPT
sk: MESSAGE príkaz nie je povolený pred ENCRYPT

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT
sk: Zadaný protokol je v rozpore s protokolom stanoveným podľa PREP_ENCRYPT

en: New recipients added after PREP_ENCRYPT command
sk: Noví príjemcovia pridaní po príkaze PREP_ENCRYPT

en: New senders added after PREP_ENCRYPT command
sk: Noví odosielatelia pridaní po príkaze PREP_ENCRYPT

en: No recipients given, or only with --info
sk: Nezadaní žiadni príjemcovia, alebo len s --info

en: Caught unexpected exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
sk: Zachytená neočakávaná výnimka v EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
sk: Zachytená neznáma výnimka v EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_ENCRYPT
sk: INPUT/OUTPUT/MESSAGE môže byť zadaný len po PREP_ENCRYPT

en: PREP_ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
sk: PREP_ENCRYPT je príkaz e-mailového režimu, pripojenie sa zdá byť v režime správcu súborov

en: SENDER may not be given prior to PREP_ENCRYPT, except with --info
sk: SENDER nemusí byť zadaný pred PREP_ENCRYPT, s výnimkou --info

en: Caught unexpected exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
sk: Zachytená neočakávaná výnimka v PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
sk: Zachytená neznáma výnimka v PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_SIGN
sk: INPUT/OUTPUT/MESSAGE môže byť zadaný len po PREP_SIGN

en: PREP_SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
sk: PREP_SIGN je príkaz e-mailového režimu, pripojenie sa zdá byť v režime správcu súborov

en: No SENDER given
sk: SENDER nie je zadaný

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT in this session
sk: Zadaný protokol je v rozpore s protokolom stanoveným podľa PREP_ENCRYPT v tejto relácii

en: Caught unexpected exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
sk: Zachytená neočakávaná výnimka v PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved
sk: Zachytená neznáma výnimka v PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unexpected exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1
sk: Zachytená neočakávaná výnimka v SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1

en: Caught unknown exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted
sk: Zachytená neznáma výnimka v SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted

en: SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
sk: SIGN je príkaz e-mailového režimu, pripojenie sa zdá byť v režime správcu súborov

en: RECIPIENT may not be given prior to SIGN, except with --info
sk: RECIPIENT nemusí byť zadaný pred SIGN, s výnimkou --info

en: MESSAGE command is not allowed before SIGN
sk: MESSAGE príkaz nie je povolený pred SIGN

en: No senders given, or only with --info
sk: Nezadaní žiadni odosielatelia, alebo len s --info

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
sk: Zachytená neočakávaná výnimka v SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved
sk: Zachytená neznáma výnimka v SignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: %1 is a filemanager mode command, connection seems to be in email mode (%2 present)
sk: %1 je príkazový režim správcu súborov, pripojenie sa zdá byť v e-mailovom režime (%2 k dispozícii)

en: Could not determine the GnuPG home directory. Consider setting the GNUPGHOME environment variable.
sk: Nepodarilo sa určiť domovský adresár GnuPG. Zvážte nastavenie premennej prostredia GNUPGHOME.

en: Cannot determine the GnuPG home directory: %1 exists but is not a directory.
sk: Nemožno určiť domovský adresár GnuPG: %1 existuje, ale nie je adresár.

en: Could not create GnuPG home directory %1: %2
sk: Nepodarilo sa vytvoriť domáci adresár GnuPG %1: %2

en: Detected another running gnupg UI server listening at %1.
sk: Zistený ďalší bežiaci server gnupg UI počúvajúci na %1.

en: Could not create socket: %1
sk: Nepodarilo sa vytvoriť soket: %1

en: Could not bind to socket: %1
sk: Nepodarilo sa pripojiť k soketu: %1

en: Could not get socket nonce: %1
sk: Nepodarilo sa získať nonce soketu: %1

en: Could not listen to socket: %1
sk: Nepodarilo sa počúvať na sokete: %1

en: Could not pass socket to Qt: %1. This should not happen, please report this bug.
sk: Nemožno preniesť soket na Qt: %1. To by sa nemalo stať, prosím, oznámte túto chybu.

en: Error in archive definition %1: %2
sk: Chyba v definícii archívu %1: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
sk: Nedajú sa použiť obe %f a | v '%1'

en: Quoting error in '%1' entry
sk: Citovaná chyba v položke '%1'

en: '%1' too complex (would need shell)
sk: '%1' príliš zložitý (bolo by treba shell)

en: '%1' entry is empty/missing
sk: '%1' položka je prázdna/chýbajúca

en: '%1' empty or not found
sk: '%1' prázne alebo nenájdené

en: cannot use argument passing on standard input for unpack-command
sk: nemožno použiť argument odovzdávaný na štandardný vstup pre príkaz rozbalenia

en: Caught unknown exception in group %1
sk: Zachytená neznáma výnimka v skupine %1

en: Please select an output folder.
sk: Prosím, vyberte výstupný priečinok.

en: Please select a different output folder.
sk: Prosím vyberte iný výstupný priečinok.

en: Could not open FD %1 for reading
sk: Nepodarilo sa otvoriť FD %1 pre čítanie.

en: Could not open file "%1" for reading
sk: Nemôžem otvoriť súbor "%1" na čítanie

en: File "%1" is already open, but not for reading
sk: Súbor "%1" je už otvorený, ale nie pre čítanie

en: Command not specified
sk: Nie je zadaný príkaz

en: Could not start %1 process: %2
sk: Nemôžem spustiť %1 proces: %2

en: Failed to write input to %1 process: %2
sk: Zlyhal zápis vstupu do súboru %1 proces: %2

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file1 ..."]
en: Output of %1 ...
sk: Výstup z %1...

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file"]
en: Output of %1
sk: Výstup z %1

en: Error while running %1:
    %2
sk: Chyba počas behu %1:
    %2

en: Could not open clipboard for reading
sk: Nepodarilo sa otvoriť schránku pre čítanie

en: Clipboard contents
sk: Obsah schránky

en: FindBuffer contents
sk: Obsah vyrovnávacej pamäti vyhľadávania

en: Current selection
sk: Aktuálny výber

en: No input device
sk: Žiadne vstupné zariadenie

en: Log Error: Could not open log file "%1" for writing.
sk: Chyba záznamu: Nepodarilo sa otvoriť súbor záznamu "%1" pre zápis.

en: No output device
sk: Žiadne výstupné zariadenie

en: Could not open FD %1 for writing
sk: Nepodarilo sa otvoriť FD %1 pre zápis

en: Could not create temporary file for output "%1"
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný súbor pre výstup "%1"

en: Overwriting declined
sk: Prepísanie odmietnuté

en: Could not rename file "%1" to "%2"
sk: Nepodarilo sa premenovať súbor "%1" na "%2"

en: Could not write to clipboard
sk: Nepodarilo sa zapísať do schránky

en: Find buffer
sk: Nájsť vyrovnávaciu pamäť

en: Selection
sk: Výber

en: Could not find clipboard
sk: Nepodarilo sa nájsť schránku

[ctx: @label]
en: Rename:
sk: Premenovať:

[ctx: @action:button]
en: Rename
sk: Premenovať

[ctx: @action:button]
en: Skip
sk: Preskočiť

[ctx: @action:button]
en: Skip All
sk: Preskočiť všetko

[ctx: @action:button]
en: Overwrite
sk: Prepísať

[ctx: @action:button]
en: Overwrite All
sk: Prepísať všetko

en: Cannot remove directory %1
sk: Nemožno odstrániť adresár %1

en: Cannot remove file %1: %2
sk: Nemožno odstrániť súbor %1: %2

en: Loading certificate cache...
sk: Načítavanie vyrovnávacej pamäti certifikátov...

en: Export...
sk: Exportovať...

en: Export the selected certificate (public key) to a file
sk: Exportovať vybraný certifikát (verejný kľúč) do súboru.

en: Publish on Server...
sk: Publikovať na serveri...

en: Print Secret Key...
sk: Vytlačiť tajný kľúč...

en: Lookup on Server...
sk: Vyhľadať na serveri...

en: Import...
sk: Importovať...

en: Import a certificate from a file
sk: Importovať certifikáty zo súboru

en: Decrypt/Verify...
sk: Dešifrovať/Overiť...

en: Decrypt and/or verify files
sk: Dešifrovať a/alebo overiť súbory

en: Sign/Encrypt...
sk: Podpíš/zašifruj...

en: Encrypt and/or sign files
sk: Zašifrovať a/alebo podpísať súbory

en: Sign/Encrypt Folder...
sk: Podpísať/Zašifrovať priečinok...

en: Encrypt and/or sign folders
sk: Zašifrovať a/alebo podpísať priečinky

en: Create Checksum Files...
sk: Vytvoriť súbory kontrolného súčtu...

en: Verify Checksum Files...
sk: Overiť súbory kontrolného súčtu...

en: Redisplay
sk: Znovu zobraziť

en: Stop Operation
sk: Zastaviť operáciu

en: Details
sk: Detaily

en: Delete
sk: Vymazať

en: Delete selected certificates
sk: Vymazať vybrané certifikáty

en: Certify...
sk: Certifikovať...

en: Certify the validity of the selected certificate
sk: Certifikovať platnosť vybraného certifikátu

en: Change Passphrase...
sk: Zmeniť heslo...

en: Refresh OpenPGP Certificates
sk: Obnoviť OpenPGP certifikáty

en: Trust Root Certificate
sk: Dôverovať koreňovému certifikátu

en: Distrust Root Certificate
sk: Nedôverovať koreňovému certifikátu

en: Technical Details
sk: Technické detaily

en: Clear CRL Cache
sk: Vymazať vyrovnávaciu pamäť CRL

en: Dump CRL Cache
sk: Vypísať vyrovnávaciu pamäť CRL

en: Import CRL From File...
sk: Importovať CRL zo súboru...

en: Sign / Encrypt Notepad
sk: Zápisník Podpíš / Zašifruj

en: Decrypt / Verify Notepad
sk: Zápisník Dešifruj / Over

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Decrypt / Verify
sk: Dešifrovať / Overiť

en: Importing...
sk: Importujem...

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt Notepad
sk: Zápisník Podpíš / Zašifruj

en: Some certificates are not yet certified. Click here to see a list of these certificates.<br/><br/>Certification is required to make sure that the certificates actually belong to the identity they claim to belong to.
sk: Niektoré certifikáty nie sú ešte certifikované. Kliknite sem na zobrazenie zoznamu týchto certifikátov.<br/><br/> Je potrebná certifikácia na uistenie sa, že certiikáty patra k identite, ktorá deklaruje.

en: Please insert a compatible smartcard.
sk: Prosím, vyberte kompatibilnú smart kartu.

en: Kleopatra currently supports the following card types:
sk: Kleopatra aktuálne podporuje tieto typy kariet:

[ctx: @info]
en: The "<" character may not be used.
sk: Znak "<" by sa nemal použiť.

[ctx: @info]
en: Double spaces are not allowed
sk: Dvojité medzery nie sú povolené

[ctx: @info]
en: The size of the name may not exceed 38 characters.
sk: Veľkosť názvu by nemala presiahnuť 38 znakov.

[ctx: @info]
en: Name change failed: %1
sk: Zmena mena zlyhala: %1

[ctx: @info]
en: The size of the URL may not exceed 254 characters.
sk: Veľkosť adresy URL nesmie prekročiť 254 znakov.

[ctx: @info]
en: URL change failed: %1
sk: Zmena URL zlyhala: %1

[ctx: 1 is a Version number]
en: NetKey v%1 Card
sk: Karta NetKey v%1

[ctx: First placeholder is manufacturer, second placeholder is a version number]
en: %1 OpenPGP v%2 card
sk: Karta %1 OpenPGP v%2

[ctx: NullPIN is a word that is used all over in the netkey documentation and should be understandable by Netkey cardholders]
en: The NullPIN is still active on this card.
sk: Nulový PIN je stále aktívny na tejto karte.

en: You need to set a PIN before you can use the certificates.
sk: Potrebujete nastaviť PIN, aby ste mohli použiť certifikáty.

en: not set
sk: nenastavené

en: Rename Tab
sk: Premenovať kartu

en: New tab title:
sk: Nový názov karty:

en: New Tab
sk: Nová karta

en: Open a new tab
sk: Otvoriť novú kartu

en: Rename Tab...
sk: Premenovať kartu...

en: Rename this tab
sk: Premenovať túto kartu

en: Duplicate Tab
sk: Duplikovať kartu

en: Duplicate this tab
sk: Duplikovať túto kartu

en: Close Tab
sk: Zavrieť kartu

en: Close this tab
sk: Zavrieť túto kartu

en: Move Tab Left
sk: Presunúť kartu vľavo

en: Move this tab left
sk: Presunúť kartu vľavo

en: Move Tab Right
sk: Presunúť kartu vpravo

en: Move this tab right
sk: Presunúť kartu vpravo

en: Hierarchical Certificate List
sk: Hierarchický zoznam certifikátov

en: Expand All
sk: Rozbaliť všetko

en: Collapse All
sk: Zbaliť všetko

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to Kleopatra %1
sk: Vitajte v Kleopatre %1

en: Kleopatra is a front-end for the crypto software <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.
sk: Kleopatra je front-end pre šifrovací softvér <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.

en: For most actions you need either a public key (certificate) or your own private key.
sk: Pre väčšinu akcií potrebujete verejný kľúč (certifikát) alebo vlastný súkromný kľúč.

en: The private key is needed to decrypt or sign.
sk: Privátny kľúč je potrebný na dešifrovanie alebo podpis.

en: The public key can be used by others to verify your identity or encrypt to you.
sk: Verejný kľúč môžu použiť ostatní na overenie vašej totožnosti alebo na zašifrovanie.

[ctx: %1 is link a wiki article]
en: You can learn more about this on <a href="%1">Wikipedia</a>.
sk: Viac sa o tom môžete dozvedieť na <a href="%1">Wikipédii</a>

en: New Key Pair...
sk: Nový pár kľúčov...
