kleopatra - en to sl translation catalogue (1887 entries)

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Former Maintainer
sl: Prejšnji vzdrževalec

[ctx: @info:credit]
en: UX redesign of smartcard view and certificate details
sl: UX preoblikovanje pogleda pametne kartice in podrobnosti potrdila

[ctx: @info:credit]
en: Mail viewer
sl: Pregledovalnik pošte

en: Backend configuration framework, KIO integration
sl: Nastavitveno ogrodje zaledja, vgradnja v KIO

en: UI Server commands and dialogs
sl: Ukazi in pogovorna okna strežnika uporabniškega vmesnika

en: DN display ordering support, infrastructure
sl: Podpora razvrščanju prikaza DN, infrastruktura

en: Qt5 port, general code maintenance
sl: Predelava za Qt5, splošno vzdrževanje kode

en: Original Author
sl: Prvotni avtor

en: Key-state dependent colors and fonts in the certificates list
sl: Barve in pisave na seznamu potrdil, odvisne od stanja ključev

en: Artwork
sl: Grafična podoba

en: GnuPG consulting
sl: Svetovanje GnuPG

en: Certificate manager and cryptography app
sl: Upravljalnik potrdil in aplikacija kriptografije

[ctx: @info:credit]
en: © 2015-2018 Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik
sl: © 2015-2018 Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik (Zvezni urad za informacijsko varnost)

[ctx: @info:credit]
en: © 2001-%1 The Kleopatra developers
sl: © 2001-%1 razvijalci Kleopatre

[ctx: @info]
en: <p>An error occurred while trying to add an ADSK to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
sl: <p>Prišlo je do napake pri poskusu dodajanju ADSK do <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

[ctx: @info]
en: ADSK added successfully.
sl: ADSK uspešno dodan.

[ctx: @info]
en: By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate. Do you want to add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate?
sl: Z dodajanjem ADSK vašemu potrdilu dovolite lastniku ADSK, da dešifrira vsa nova sporočila, ki so šifrirana za vaše potrdilo. Ali želite svojemu potrdilu dodati ADSK, določen v konfiguraciji GnuPG?

[ctx: @title:dialog]
en: Add ADSK
sl: Dodaj ADSK

en: Add ADSK
sl: Dodaj ADSK

en: <p>An error occurred while trying to add a new subkey to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
sl: <p>Prišlo je do napake pri poskusu dodajanju novega podključa do <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: Subkey added successfully.
sl: Podključ uspešno dodan.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to add the user ID: <message>%1</message></para>
sl: <para>Prišlo je do napake pri poskusu dodajanja uporabnikovega določilnika: <message>%1</message></para>

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Error
sl: Napaka pri dodajanju uporabnikovega določilnika

[ctx: @info]
en: User ID successfully added.
sl: Uporabnikov določilnik uspešno dodan.

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Succeeded
sl: Dodajanje uporabnikovega določilnika uspelo

en: Failed to find the PIV card with the serial number: %1
sl: Kartice PIV s serijsko številko ni bilo mogoče najti: %1

[ctx: @info]
en: Authenticating to the card failed: %1
sl: Preverjanje pristnosti s kartico ni uspelo: %1

en: Please enter the PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
sl: Prosimo, vnesite ključ za upravljanje aplikacije PIV kartice šestnajstiški kodirani obliki.

[ctx: @info]
en: No empty smart card was found.
sl: Nobene prazne pametne kartice ni bilo najdene.

en: Failed to find the card with the serial number: %1
sl: Ni bilo mogoče najti kartice s serijsko številko: %1

[ctx: @info]
en: No slot found for subkey %1 on the smart card.
sl: Ni prostora za podključ %1 na pametni kartici.

en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
sl: Kartice OpenPGP s serijsko številko ni bilo mogoče najti: %1

[ctx: @info]
en: Copying the key to the card failed.
sl: Kopiranje ključa na kartico ni uspelo.

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para>
sl: <para>Ključ je bil prekopiran na pametno kartico.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para><para>A backup was exported to <filename>%1</filename></para>
sl: <para>Ključ je bil prekopiran na pametno kartico.</para><para>Varnostna kopija je bila izvožena v <filename>%1</filename></para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the secret key stored on this computer?
sl: Ali res želite izbrisati kopijo skrivnega ključa, shranjenega na tem računalniku?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Deletion
sl: Potrdite brisanje

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the secret key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
sl: <para>Brisanje kopije skrivnega ključa, shranjenega v tem računalniku, ni uspelo:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Copying the key to the card failed:</para><para><message>%1</message></para>
sl: <para>Kopiranje ključa na kartico ni uspelo.</para><para><message>%1</message></para>

en: Sorry! No suitable certificate to write to this card slot was found.
sl: Oprostite! Ni bilo mogoče najti ustreznega potrdila za zapis v to režo za kartice.

[ctx: X.509 certificate DN (validity, created: date)]
en: %1 (%2, created: %3)
sl: %1 (%2, ustvaril: %3)

[ctx: @info %1 name of card slot, %2 serial number of card]
en: <p>Please confirm that you want to write the following certificate to the %1 slot of card %2:</p><center>%3</center>
sl: <p>Prosimo potrdite, da želite napisati naslednja potrdila v %1 režo kartice %2:</p><center>%3</center>

[ctx: @action:button]
en: Write certificate
sl: Zapiši potrdilo

[ctx: @title:window]
en: Write certificate to card
sl: Zapiši potrdilo na kartico

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate failed: %1
sl: Izvoz potrdila ni uspel: %1

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card failed: %1
sl: Zapisovanje potrdila na kartico ni uspelo: %1

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card succeeded.
sl: Zapisovanje potrdila na kartico je uspelo.

[ctx: @title:window]
en: Key is Revoked
sl: Ključ je preklican

[ctx: @title:window]
en: Key is Expired
sl: Ključ je potekel

[ctx: @info]
en: This key has been revoked. You cannot certify it.
sl: Ta ključ je bil preklican. Ne morete ga potrditi.

[ctx: @info]
en: This key has expired. You cannot certify it.
sl: Ta ključ je potekel. Ne morete ga potrditi.

[ctx: @info]
en: To certify other certificates, you first need to create an OpenPGP certificate for yourself.
sl: Da bi lahko potrjevali druga potrdila, morate najprej ustvariti lastno potrdilo OpenPGP.

en: Do you wish to create one now?
sl: Ali ga želite zdaj ustvariti?

[ctx: @title:window]
en: Certification Not Possible
sl: Potrjevanje ni mogoče

[ctx: @action:button]
en: Create
sl: Ustvari

en: <p>An error occurred while trying to certify<br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>
sl: <p>Med poskusom potrditve je prišlo do napake za <br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>

en: Certification Error
sl: Napaka pri potrjevanju

en: Certification successful.
sl: Overovitev uspela.

en: Certification Succeeded
sl: Potrditev je uspela

[ctx: @title:window]
en: Group Cannot Be Certified
sl: Grupa ne more biti potrjena

[ctx: @info]
en: This group contains S/MIME certificates which cannot be certified.
sl: Ta grupa vsebuje potrdila S/MIME, ki ne morejo biti potrjeni.

[ctx: @title:window]
en: Certify Certificates
sl: Potrdi potrdila

[ctx: @info:progress]
en: Certifying certificates…
sl: Potrjevanje potrdil…

[ctx: @info]
en: <para>The certification of the certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
sl: <para>Potrjevanje potrdil je bilo neuspešno.</para><para>Napaka: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: All certificates were certified successfully.
sl: Vsa potrdila so bila uspešno potrjena.

[ctx: @info]
en: <para>The certification of all certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
sl: <para>Potrjevanje vseh potrdil je bilo neuspešno.</para><para>Napaka: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: 1 of %2 certificates was certified successfully. | %1 of %2 certificates were certified successfully.
sl[0]: %1 potrdil od %2 je bilo uspešno potrjenih.
sl[1]: %1 potrdilo od %2 je bilo uspešno potrjeno.
sl[2]: %1 potrdili od %2 sta bili uspešno potrjeni.
sl[3]: %1 potrdila od %2 so bila uspešno potrjena.

[ctx: @info]
en: <p>Next the certified certificates will be uploaded to the configured certificate directory.</p>
sl: <p>Nato bodo potrjena potrdila prenešena v konfigurirani imenik potrdil.</p>

[ctx: @info]
en: <p>Certifying the following certificates failed:</p>
sl: <p>Potrjevanje naslednjih potrdil ni uspelo:</p>

[ctx: @title:window]
en: Certification Completed
sl: Potrditev končana

en: <p>An error occurred while trying to change the end of the validity period for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
sl: <p>Med poskusom spremembe končnega datuma veljavnosti je prišlo do napake za <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: End of validity period changed successfully.
sl: Končni datum veljavnosti bil uspešno spremenjen.

[ctx: @info]
en: Is '%1' your own certificate?
sl: Je '%1' vaše lastno potrdilo?

[ctx: @title:window]
en: Mark Own Certificate
sl: Označi lastno potrdilo

[ctx: @action:button]
en: Yes, it's mine
sl: Da, je moje

[ctx: @action:button]
en: No, it's not mine
sl: Ne, ni moje

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as %2 for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
sl: <para>Ali želite podeliti '%1' pravico označevanja potrdil kot %2 za vas?</para><para><emphasis>To pomeni, da lastnik tega potrdila pravilno preverja prstne odtise in potrjuje identitete drugih.</emphasis></para>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as valid for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
sl: <para>Ali želite podeliti '%1' pravico označevanja potrdil kot veljavnih za vas?</para><para><emphasis>To pomeni, da lastnik tega potrdila pravilno preverja prstne odtise in potrjuje identitete drugih.</emphasis></para>

[ctx: @title:window]
en: Grant Certification Power
sl: Podeli pravico potrjevanja

[ctx: @action:button]
en: Grant Power
sl: Podeli pravico

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as %2 for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
sl: <para>Potrdilu '%1' je omogočeno, da označuje ostala potrdila kot %2 za vas.</para><para>Ali želite umakniti po pravico?</para>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as valid for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
sl: <para>Potrdilu '%1' je omogočeno, da označuje ostala potrdila kot veljavna za vas.</para><para>Ali želite umakniti po pravico?</para>

[ctx: @title:window]
en: Revoke Certification Power
sl: Umakni pravico potrjevanja

[ctx: @action:button]
en: Revoke Power
sl: Umakni pravico

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while marking certificate '%1' as your certificate.</para><para><message>%2</message></para>
sl: <para>Prišlo je do napake med označevanjem potrdila '%1' kot vašega potrdila.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while granting certification power to '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
sl: <para>Prišlo do napake med podeljevanjem pravice potrjevanja potrdilu '%1'.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while revoking the certification power of '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
sl: <para>Prišlo do napake med umikom pravice podeljevanja potrdil za '%1'.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: Certificate '%1' was marked as your certificate.
sl: Potrdilo '%1' je bilo označeno kot vaše potrdilo.

[ctx: @info]
en: Certification power was granted to '%1'.
sl: Pravica potrjevanja je bila podeljena '%1'.

[ctx: @info]
en: The certification power of '%1' was revoked.
sl: Pravica podeljevanja je bila umaknjena '%1'.

en: <p>An error occurred while trying to change the passphrase for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
sl: <p>Med spreminjanjem geselne fraze za <b>%1</b> je prišlo do napake:</p><p>%2</p>

en: Passphrase Change Error
sl: Napaka spreminjanja geselne fraze

en: Passphrase changed successfully.
sl: Geselna fraza je bila uspešno spremenjena.

en: Passphrase Change Succeeded
sl: Sprememba geselne fraze uspela

en: Failed to find the smartcard with the serial number: %1
sl: Ni bilo mogoče najti pametne kartice s serijsko številko: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PUK failed: %1
sl: Sprememba PUKa ni uspela: %1

[ctx: @info]
en: Unblocking the PIN failed: %1
sl: Deblokiranje PINa ni uspelo: %1

[ctx: @info]
en: Changing the Admin PIN failed: %1
sl: Zamenjava skrbniškega PINa ni uspela: %1

[ctx: @info]
en: Setting the NKS PIN failed: %1
sl: Nastavitev NKS PINa ni uspela: %1

[ctx: @info]
en: Changing the NKS PIN failed: %1
sl: Sprememba NKS PINa ni uspela: %1

[ctx: @info]
en: Setting the SigG PIN failed: %1
sl: Nastavitev SigN PINa ni uspela: %1

[ctx: @info]
en: Changing the SigG PIN failed: %1
sl: Sprememba SigG PINa ni uspela: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PIN failed: %1
sl: Sprememba PINa ni uspela: %1

[ctx: @info]
en: PUK changed successfully.
sl: Sprememba PUKa je bil uspešna.

[ctx: @info]
en: Unblocked and set a new PIN successfully.
sl: Deblokiranje in nastavitev novega PINa je bila uspešna.

[ctx: @info]
en: Admin PIN changed successfully.
sl: Skrbniški PIN je bil uspešno spremenjen.

[ctx: @info]
en: NKS PIN set successfully.
sl: NKS PIN je bil nastavljen uspešno.

[ctx: @info]
en: NKS PIN changed successfully.
sl: Sprememba NKS PINa je bil uspešna.

[ctx: @info]
en: SigG PIN set successfully.
sl: SigG PIN je bil nastavljen uspešno.

[ctx: @info]
en: SigG PIN changed successfully.
sl: Sprememba SigG PINa je bil uspešna.

[ctx: @info]
en: PIN changed successfully.
sl: Sprememba PINa je bil uspešna.

[ctx: @info]
en: The certificate has been marked as not trusted because the fingerprint did not match.
sl: Potrdilo je bilo označeno kot nevredno zaupanja, ker se prstni odtis ni ujemal.

en: Failed to update the trust database:
    %1
sl: Posodabljanje zbirke podatkov o zaupanjih ni uspelo:
    %1

[ctx: @info]
en: You are not allowed to mark certificates as trusted or not trusted.
sl: Nimate dovoljenja za označevanje potrdil kot zaupanja vredna ali nezaupanja vredna.

[ctx: @info]
en: <para>Do you ultimately trust</para><para>%1</para><para>to correctly certify user certificates?</para>
sl: <para>Ali dokončno zaupate</para><para>%1</para>, <para>da bo pravilno potrdil uporabniška potrdila?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you distrust</para><para>%1</para><para>to correctly certify user certificates?</para>
sl: <para>Ali ne zaupate</para><para>%1</para><para>za pravilno potrjevanje uporabniških potrdil?</para>

[ctx: @title:window]
en: Trust Root Certificate
sl: Zaupaj vrhovnemu potrdilu

[ctx: @title:window]
en: Distrust Root Certificate
sl: Ne zaupaj vrhovnemu potrdilu

[ctx: @action:button]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @info]
en: <para>Please verify that the certificate identified as:</para><para>%1</para><para>has the SHA-1 fingerprint:</para><para>%2</para>
sl: <para>Verificirajte, da ima potrdilo, identificirano kot:</para><para>%1</para><para>prstni odtis SHA-1:</para><para>%2</para>

[ctx: @title:window]
en: Verify Fingerprint
sl: Verificiraj prstni odtis

[ctx: @action:button]
en: Correct
sl: Pravilni

[ctx: @action:button]
en: Wrong
sl: Napačni

en: Cannot open existing file "%1" for reading: %2
sl: Obstoječe datoteke "%1" ni mogoče odpreti za branje: %2

en: Cannot open file "%1" for reading and writing: %2
sl: Odpiranje datoteke "%1" za branje in pisanje ni mogoče: %2

en: Cannot set restrictive permissions on file %1: %2
sl: Za datoteko %1 ni mogoče nastaviti omejujočih dovoljenj: %2

en: Failed to move file %1 to its final destination, %2: %3
sl: Premikanje datoteke %1 v končni cilj, %2, ni uspelo: %3

en: Could not find gpgconf executable
sl: Ni bilo mogoče najti izvedljive datoteke gpgconf

en: "gpgconf --reload gpg-agent" failed: %1
sl: "gpgconf --reload gpg-agent" ni uspelo: %1

en: An error occurred: %1
sl: Prišlo je do napake: %1

en: Create Checksum Files Error
sl: Napaka ustvarjanja nadzornih vsot datotek

en: Select One or More Files to Create Checksums For
sl: Izberite vsaj eno datoteko za ustvarjanje nadzornih vsot

en: Verify Checksum Files Error
sl: Napaka verificiranja datotek nadzornih vsot

en: Select One or More Checksum Files
sl: Izberite vsaj eno ali več datotek nadzornih vsot

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Error
sl: Očistite napako predpomnilnika seznama preklicanih potrdil (CRL)

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Finished
sl: Čiščenje predpomnilnika CRL zaključeno

en: The DirMngr process that tried to clear the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of %1 for details.
sl: Opravilo DirMngr, ki je poskušalo počistiti predpomnilnik seznama preklicanih potrdil, se je prezgodaj končalo zaradi nepričakovane napake. Za podrobnosti preverite izhod ukaza %1.

en: An error occurred while trying to clear the CRL cache. The output from %1 was:
    %2
sl: Med čiščenjem predpomnilnika seznama preklicanih potrdil je prišlo do napake. Izhod iz %1 je bil:
    %2

en: CRL cache cleared successfully.
sl: Predpomnilnik seznama preklicanih potrdil (CRL) je bil uspešno počiščen.

[ctx: @title:window]
en: Success
sl: Uspeh

[ctx: @info]
en: Creating a CSR for the card key failed:
    %1
sl: Ustvarjanje CSRa za neuspel ključ kartice:
    %1

en: None of the selected certificates can be used for encryption. No group will be created.
sl: Nobenega od izbranih potrdil ni mogoče uporabiti za šifriranje. Nobene skupine ne bo ustvarjene.

en: Some of the selected certificates cannot be used for encryption. These will not be added to the group.
sl: Nekaterih izbranih potrdil ni mogoče uporabiti za šifriranje. Ti ne bodo dodani v skupino.

[ctx: default name for new group of keys]
en: New Group
sl: Nova grupa

[ctx: @title:window a group of keys]
en: New Group
sl: Nova grupa

[ctx: @info]
en: <p>There is already an OpenPGP key corresponding to the signing key on this card:</p><p>%1</p><p>Do you still want to create an OpenPGP key for the card keys?</p>
sl: <p>Na tej kartici že obstaja ključ OpenPGP, ki ustreza ključu za podpis:</p><p>%1</p><p>Ali še vedno želite ustvariti ključ OpenPGP za ključe na kartici?</p>

[ctx: @title:window]
en: Create OpenPGP Key
sl: Ustvari ključ OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: Enter User ID
sl: Vnesite ID uporabnika

[ctx: @info]
en: Creating an OpenPGP key from the card keys failed: %1
sl: Kreiranje ključa OpenPGP iz ključev na kartici ni uspelo: %1

[ctx: @info]
en: Successfully generated an OpenPGP key from the card keys.
sl: Uspešno ustvarjen ključ OpenPGP iz ključevna pametno kartico.

en: The clipboard does not appear to contain signed or encrypted text.
sl: Ni videti, da bi odložišče vsebovalo podpis ali šifrirano besedilo.

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Failed
sl: Dešifriranje/Verificiranje je spodletelo

en: Decrypt/Verify Files Error
sl: Napaka dešifriranja/verificiranja datotek

en: Select One or More Files to Decrypt and/or Verify
sl: Izberite vsaj eno ali več datotek za dešifriranje in/ali verificiranje

[ctx: @title:window]
en: Delete Certificates
sl: Brisanje potrdil

en: Neither the OpenPGP nor the CMS backends support certificate deletion.
    Check your installation.
sl: Niti zaledje OpenPGP niti zaledje CMS ne podpirata brisanja potrdil.
    Preverite vašo namestitev.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected CMS certificates will be deleted.
sl: Zaledje OpenPGP ne podpira brisanja potrdil.
    Preverite vašo namestitev.
    Izbrisana bodo le izbrana potrdila CMS.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
sl: Zaledje OpenPGP ne podpira brisanja potrdil.
    Preverite vašo namestitev.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected OpenPGP certificates will be deleted.
sl: Zaledje CMS ne podpira brisanja potrdil.
    Preverite vašo namestitev.
    Izbrisana bodo le izbrana potrdila OpenPGP.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
sl: Zaledje CMS ne podpira brisanja potrdil.
    Preverite vašo namestitev.

en: Certificate Deletion Failed
sl: Brisanje potrdil ni uspelo

en: Certificate Deletion Problem
sl: Težava brisanja potrdil

en: OpenPGP backend: %1
sl: Zaledje OpenPGP: %1

en: CMS backend: %1
sl: Zaledje CMS: %1

en: <qt><p>An error occurred while trying to delete the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
sl: <qt><p>Med brisanjem potrdila je prišlo do napake:</p><p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @action:button Update the log text widget]
en: &Update
sl: Posodobi

[ctx: @title:window]
en: Certificate Dump
sl: Odloženi izpis potrdila

en: Unable to start process gpgsm. Please check your installation.
sl: Ni mogoče zagnati opravila gpgsm. Preverite vašo namestitev.

en: Dump Certificate Error
sl: Napaka odloženega izpisa potrdila

en: The GpgSM process that tried to dump the certificate ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --dump-cert %1 for details.
sl: Opravilo GpgSM, ki je poskušalo odložiti izpis potrdila, se je prezgodaj končalo zaradi nepričakovane napake. Za podrobnosti preverite izhod ukaza gpgsm --dump-cert %1.

[ctx: @title:window]
en: Dump Certificate Error
sl: Izpis napake potrdila

en: An error occurred while trying to dump the certificate. The output from GpgSM was:
    %1
sl: Med odlaganjem izpisa potrdila je prišlo do napake. Izhod od GpgSM je bil:
    %1

en: Show Entries
sl: Pokaži vnose

[ctx: Count of revocations in a CRL]
en: Entries:
sl: Vnosi:

[ctx: @title:window]
en: CRL Cache Dump
sl: Odložen izpis predpomnilnika seznama preklicanih potrdil

[ctx: @title:window]
en: Dump CRL Cache Error
sl: Izpis napake predpomnilnika seznama preklicanih potrdil (CRL)

en: The GpgSM process that tried to dump the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr listcrls for details.
sl: Opravilo GpgSM, ki je poskušalo odložiti izpis predpomnilnika seznama preklicanih potrdil, se je prezgodaj končalo zaradi nepričakovane napake. Za podrobnosti preverite izhod ukaza gpgsm --call-dirmngr listcrls.

en: An error occurred while trying to dump the CRL cache. The output from GpgSM was:
    %1
sl: Med odlaganjem izpisa predpomnilnika seznama preklicanih potrdil je prišlo do napake. Izhod od GpgSM je bil:
    %1

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of this certificate with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificate.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
sl: <para>Niste potrdili vseh veljavnih uporabniških določilnikov tega potrdila s potrdilom za izvoz. Ljudje, ki se zanašajo na vaša potrdila, morda ne bodo mogli verificirati potrdila.</para><para>Ali želite nadaljevati izvoz?</para>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Certificate Export
sl: Potrdite izvoz potrdila

[ctx: @action:button]
en: Export Certificate | Export Certificates
sl[0]: Izvozi potrdila
sl[1]: Izvozi potrdilo
sl[2]: Izvozi potrdili
sl[3]: Izvozi potrdila

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of the certificates listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
sl: <para>Vseh veljavnih uporabniških določilnikov spodaj navedenih potrdil niste potrdili s potrdili, ki jih je mogoče izvoziti. Ljudje, ki se zanašajo na vaša potrdila, morda ne bodo mogli verificirati potrdil.</para><para>Ali želite nadaljevati izvoz?</para>

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates
sl: potrdila

[ctx: 1 is protocol]
en: Export %1 Certificates
sl: Izvozi %1 potrdila

en: OpenPGP Certificates
sl: Potrdila OpenPGP

en: S/MIME Certificates
sl: Potrdila S/MIME

en: You have to select different filenames for different protocols.
sl: Izbrati morate različna imena datotek za različne protokole.

[ctx: @title:window]
en: Export Error
sl: Napaka izvoza

en: Exporting certificates...
sl: Izvažanje potrdil …

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
sl: <qt><p>Med izvažanjem potrdila je prišlo do napake:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: Certificate Export Failed
sl: Izvoz potrdil ni uspel

en: Could not write to file %1.
sl: Ni bilo mogoče pisati v datoteko %1.

[ctx: A generic filename for exported certificate groups]
en: certificate groups
sl: skupine potrdil

[ctx: @title:window]
en: Export Certificate Group | Export Certificate Groups
sl[0]: Izvozi skupine potrdil
sl[1]: Izvozi skupino potrdil
sl[2]: Izvozi skupini potrdil
sl[3]: Izvozi skupine potrdil

[ctx: filename filter like Certificate Groups (*.foo)]
en: Certificate Groups (*%1)
sl: Skupine potrdil (*%1)

[ctx: @title:window]
en: Export Failed
sl: Izvoz ni uspel

[ctx: @info]
en: Cannot overwrite existing <filename>%1</filename>.
sl: Ni mogoče prepisati obstoječe <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in this group with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
sl: <para>Vsa potrdila OpenPGP v tej skupini niste potrdili s potrdilom za izvoz. Ljudje, ki se zanašajo na vaša potrdila, morda ne bodo mogli verificirati potrdil.</para><para>Ali želite nadaljevati izvoz?</para>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Group Export
sl: Potrdite izvoz skupin

[ctx: @action:button]
en: Export Group
sl: Izvozi skupino

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in the groups listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
sl: <para>Vsa potrdila OpenPGP v skupinah, navedenih spodaj, niste potrdili s potrdili, ki jih je mogoče izvoziti. Ljudje, ki se zanašajo na vaša potrdila, morda ne bodo mogli verificirati potrdil.</para><para>Ali želite nadaljevati izvoz?</para>

[ctx: @action:button]
en: Export Groups
sl: Izvozi skupine

[ctx: @info]
en: Writing groups to file <filename>%1</filename> failed.
sl: Pisanje skupin v datoteko <filename>%1</filename> ni uspelo.

en: Exporting certificate groups...
sl: Izvažanje skupin potrdil …

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
sl: Ni mogoče odpreti datoteke <filename>%1</filename> za pisanje.

[ctx: @info]
en: Writing certificates to file <filename>%1</filename> failed.
sl: Pisanje potrdil v datoteko <filename>%1</filename> ni uspelo.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the export:</para><para><message>%1</message></para>
sl: <para>Med izvozom je prišlo do napake: </para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly. | Exporting the certificates to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly.
sl[0]: Izvoz potrdil na strežnik ključev ni mogoč, ker je bila uporaba strežnikov ključev izrecno onemogočena.
sl[1]: Izvoz potrdila na strežnik ključev ni mogoč, ker je bila uporaba strežnikov ključev izrecno onemogočena.
sl[2]: Izvoz potrdil na strežnik ključev ni mogoč, ker je bila uporaba strežnikov ključev izrecno onemogočena.
sl[3]: Izvoz potrdil na strežnik ključev ni mogoč, ker je bila uporaba strežnikov ključev izrecno onemogočena.

[ctx: @info]
en: <para>When OpenPGP certificates have been exported to a public directory server, it is nearly impossible to remove them again.</para><para>Before exporting your certificate to a public directory server, make sure that you have created a revocation certificate so you can revoke the certificate if it is compromised, lost, or you forgot the passphrase.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
sl: <para>Ko so potrdila OpenPGP izvožena na javni imeniški strežnik, jih je od tam skoraj nemogoče odstraniti.</para><para>Preden svoje potrdilo izvozite na javni imeniški strežnik ustvarite preklicno potrdilo, ki vam omogoča, da lahko kasneje po potrdilo prekličete, če je bil kompromitirano, izgubljeno ali ste pozabili geslo zanj.</para><para>Ali res želite nadaljevati?</para>

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export
sl: Izvažanje potrdil OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Error
sl: Napaka izvažanja potrdil OpenPGP

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to export OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
sl: <para>Opravilo GPG, ki je poskušalo izvoziti potrdila OpenPGP, se je prehitro končalo zaradi nepričakovane napake.</para><para>Za podrobnosti preverite izhod ukaza <icode>%1</icode>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output of <command>%1</command> was:<nl /><message>%2</message></para>
sl: <para>Med poskusom izvažanja potrdil OpenPGP je prišlo do napake.</para><para>Izhod ukaza <command>%1</command> je bil: <message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: Upload successful.
sl: Prenos tja uspešen.

[ctx: @warning]
en: <para><email>%1</email> has no usable transport for mailing a key available, WKS upload not possible.</para>
sl: <para><email>%1</email> nima uporabnega transporta za pošiljanje razpoložljivih ključev. Prenos WKS tja ni možen.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Not every mail provider supports WKS, so any key being exported this way may fail individually.</para><para>If exported, a confirmation request mail will be sent to <email>%1</email> which needs to be acknowledged with a mail program to complete the export process.</para><para><application>KMail</application> can handle these mails, but not all mail programs can.</para><para>Once exported, the standard does not (yet) allow for automated removal of a published key.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
sl: <para>Vsak ponudnik pošte še ne podpira WKS, zato lahko posamezen ključ izvozen na ta način ne uspe.</para><para>Če je izvožen, po poslan zahtevek za potrdilo poslan na <email>%1</email> s priznanim poštnim programom za dokončanje izvoznega postopka.</para><para><application>KMail</application> lahko obravnava ta elektronska sporočila, a vsi vsi programi pošte tega še ne zmorejo.</para><para>Ko je ključ izvožen, standard (še) ne omogoča samodejne odstranitve objavljenega ključa.</para><para>Ali želite nadaljevati? </para>

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output from GnuPG WKS client was: <message>%1</message></para>
sl: <para>Med izvažanjem potrdil OpenPGP je prišlo do napake.</para><para>Izhod GnuPG WKS je bil: <message>%1</message></para>

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred when creating the mail to publish key:</para><message>%1</message>
sl: <para>Ob tvorbi elektronskega sporočila za objavo ključa je prišlo do napake: </para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to create a minimized and printable version of your secret key.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
sl: <para><application>Kleopatra</application> za ustvarjanje minimizirane in natisljive različice vašega skrivnega ključa uporablja <application>PaperKey</application>.</para><para>Prepričajte se, da je nameščen.</para>

[ctx: @title]
en: Failed to find PaperKey executable.
sl: Ni mogoče najti izvedljive datoteke PaperKey.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during export of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
sl: <para>Med izvažanjem tajnega ključa je prišlo do napake: </para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para><application>PaperKey</application> failed with error</para><para><message>%1</message></para>
sl: <para><application>PaperKey</application> ni uspel z napako</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @title:window]
en: Print Secret Key
sl: Natisni tajni zasebni ključ

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Files
sl: Datoteke s tajnimi ključi

[ctx: description of filename filter]
en: All Files
sl: Vse datoteke

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Backup
sl: Varnostna kopija tajnega ključa

[ctx: @info:status]
en: Backing up secret key...
sl: Kopiranje varnostne kopije tajnega ključa…

[ctx: @info]
en: The result of the backup is empty. Maybe you entered an empty or a wrong passphrase.
sl: Rezultat varnostnega kopiranja je prazen. Morda ste vnesli prazno ali napačno geslo.

[ctx: @info]
en: Writing key to file <filename>%1</filename> failed.
sl: Pisanje ključa v datoteko <filename>%1</filename> ni uspelo.

[ctx: @info]
en: The backup of the secret key was created successfully.
sl: Varnostna kopija tajnega ključa je bila uspešno ustvarjena.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the backup of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
sl: <para>Med varnostnim kopiranjem tajnega ključa je prišlo do napake: </para><para><message>%1</message></para>

[ctx: Generic filename for exported subkeys]
en: subkeys
sl: podključi

[ctx: @title:window]
en: Export Subkey | Export Subkeys
sl[0]: Izvozi podključe
sl[1]: Izvozi podključ
sl[2]: Izvozi podključa
sl[3]: Izvozi podključe

[ctx: @info:status]
en: Exporting subkeys...
sl: Izvažam podključe…

[ctx: @info]
en: The result of the export is empty.
sl: Rezultat izvoza je prazen.

[ctx: @info]
en: Writing subkey to file <filename>%2</filename> failed. | Writing subkeys to file <filename>%2</filename> failed.
sl[0]: Pisanje podključev v datoteko <filename>%2</filename> ni uspelo.
sl[1]: Pisanje podključa v datoteko <filename>%2</filename> ni uspelo.
sl[2]: Pisanje podključev v datoteko <filename>%2</filename> ni uspelo.
sl[3]: Pisanje podključev v datoteko <filename>%2</filename> ni uspelo.

[ctx: @info]
en: The subkey was exported successfully. | %1 subkeys were exported successfully.
sl[0]: %1 podključev je bilo uspešno izvoženih.
sl[1]: %1 podključ je bil uspešno izvožen.
sl[2]: %1 podključa sta bila uspešno izvožena.
sl[3]: %1 podključi so bili uspešno izvoženi.

[ctx: @title:window]
en: Save Secret Team Key
sl: Shrani tajni ekipni ključ

[ctx: @title:dialog]
en: Save Secret Team Key
sl: Shrani tajni ekipni ključ

[ctx: @info]
en: After importing the team key, team members will be able to decrypt data with it.
sl: Po uvozu ključa ekipe bodo člani ekipe lahko z njim dešifrirali podatke.

[ctx: @info]
en: Please choose whether members should also be allowed to sign data with the team key.
    Alternatively, they can use their personal key for signing.
sl: Izberite, ali bi lahko člani podpisovali podatke tudi z ekipnim ključem.
    Lahko pa za podpisovanje uporabijo tudi svoj osebni ključ.

[ctx: @option:check]
en: Allow team members to sign with the team key
sl: Dovoli članom ekipe podpisovanje z ekipnim ključem

[ctx: @info]
en: Team members will not be able to change the name, email address, or expiration date of the team key.
sl: Člani ekipe ne bodo mogli spremeniti imena, e-poštnega naslova ali datuma poteka veljavnosti ekipnega ključa.

[ctx: @info:status]
en: Saving secret team key...
sl: Shranjevanje tajnega ekipnega ključa...

[ctx: @info]
en: The result is empty. Maybe you entered an empty or a wrong passphrase.
sl: Rezultat je prazen. Morda ste vnesli prazno ali napačno geselno frazo.

[ctx: @info]
en: The secret team key was saved to <filename>%1</filename>
sl: Tajni ekipni ključ je bil shranjen na <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the saving of the secret team key:</para><para><message>%1</message></para>
sl: <para>Med shranjevanjem tajnega ekipnega ključa je prišlo do napake: </para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: Failed to generate new card keys and a certificate: %1
sl: Ni bilo mogoče ustvariti novih ključev kartice in potrdila: %1

en: Save backup of encryption key
sl: Shrani varovalno kopijo ključa šifriranja

en: Backup Key
sl: Varnostna kopija ključa

[ctx: @info]
en: Failed to move backup. The backup key is still stored under: %1
sl: Prenos varnostne kopije ni uspel. Varnostna kopija je še vedno shranjena pod: %1

[ctx: @info]
en: Successfully generated new card keys and a certificate for this card.
sl: Uspešno ustvarjeni novi ključi kartice in potrdilo za to kartico.

[ctx: @title]
en: Success
sl: Uspeh

[ctx: @title:window]
en: Generating Keys
sl: Generiram ključe

[ctx: @label:textbox]
en: This may take several minutes...
sl: To lahko traja nekaj minut...

en: The existing keys on this card will be <b>deleted</b> and replaced by new keys.
sl: Obstoječi ključi na tej kartici bodo <b>izbrisani</b> in nadomeščeni z novimi ključi.

en: It will no longer be possible to decrypt past communication encrypted for the existing key.
sl: Ne bo več mogoče dešifrirati preteklih sporočil šifrirane komunikacije za obstoječi ključ.

en: Secret Key Deletion
sl: Brisanje tajnega ključa

[ctx: @info]
en: You cannot generate keys on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
sl: Na tej pametni kartici ne morete ustvarjati ključev, ker ne podpira nobenega združljivega algoritma.

en: This is a revocation certificate for the OpenPGP key:
sl: To je potrdilo za preklic ključa OpenPGP:

en: A revocation certificate is a kind of "kill switch" to publicly
    declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible
    to retract such a revocation certificate once it has been published.
sl: Potrdilo o preklicu je neke vrste "stikalo v sili" za javno
    izjavo, da se ključ ne bo več uporabljal. Ko je preklic javno
    objavljen, ga ni več mogoče preklicati.

en: Use it to revoke this key in case of a compromise or loss of
    the secret key.
sl: Uporabite ga, če želite preklicati ta ključ v primeru kompromitiranja ali izgube
    tajnega zasebnega ključa.

en: To avoid an accidental use of this file, a colon has been inserted
    before the 5 dashes below.  Remove this colon with a text editor
    before importing and publishing this revocation certificate.
sl: Da se izognete nenamerni uporabi te datoteke, je bilo vstavljeno dvopičje
    pred petimi črticami spodaj. Odstranite to dvopičje z urejevalnikom besedil
    pred uvozom in objavo tega potrdila o preklicu.

[ctx: @info]
en: Certificate successfully created.<br><br>Note:<br>To prevent accidental import of the revocation<br>it is required to manually edit the certificate<br>before it can be imported.
sl: Certifikat je uspešno ustvarjen.<br><br>Opomba:<br>Za preprečevanje nehotenega uvoza preklica - morate potrdilo ročno urediti<br> preden ga je mogoče uvoziti.

[ctx: @title:window]
en: Revocation certificate created
sl: Ustvarjeno potrdilo za preklic

en: Generate revocation certificate
sl: Ustvari potrdilo o preklicu potrdila

en: Revocation Certificates
sl: Potrdila o preklicih

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
sl: Datoteka <filename>%1</filename> že obstaja. Ali jo želite prepisati?

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
sl: Prepišem datoteko?

[ctx: @title:window]
en: Error creating revocation certificate
sl: Napaka ob ustvarjanju potrdila o preklicu

[ctx: @title:window]
en: Subprocess Diagnostics
sl: Diagnostika pod-opravila

en: Unable to start process %1. Please check your installation.
sl: Ni mogoče zagnati opravila %1. Preverite vašo namestitev.

en: Starting %1...
sl: Zaganjanje %1…

en: Process finished
sl: Opravilo zaključeno

[ctx: @info]
en: The clipboard is empty. Nothing imported.
sl: Odložišče je prazno. Ničesar uvoženega.

[ctx: @info]
en: Clipboard contents do not look like a certificate. Nothing imported.
sl: Vsebina odložišča ni videti kot potrdilo. Ničesar uvoženega.

[ctx: @info]
en: Could not determine certificate type of clipboard contents. Nothing imported.
sl: Ni bilo mogoče ugotoviti vrste potrdila iz vsebine odložišča. Ničesar uvoženega.

en: Clipboard
sl: Odložišče

en: Notepad
sl: Beležnica

[ctx: @title:window]
en: Importing Certificates
sl: Uvažanje potrdil

en: Importing certificates from 1 file... | Importing certificates from %1 files...
sl[0]: Uvažanje potrdil iz %1 datotek …
sl[1]: Uvažanje potrdil iz %1 datoteke …
sl[2]: Uvažanje potrdil iz %1 datotek …
sl[3]: Uvažanje potrdil iz %1 datotek …

en: Certificate Import Failed
sl: Uvoz potrdil ni uspel

en: Could not open file %1 for reading: %2
sl: Datoteke %1 ni bilo mogoče odpreti za branje: %2

en: Certificates
sl: Potrdila

en: Any files
sl: Katerekoli datoteke

en: Select Certificate File
sl: Izberite datoteko s potrdilom

[ctx: @title:window]
en: Fetching Keys
sl: Pridobivam ključe

en: Fetching 1 key... (this can take a while) | Fetching %1 keys... (this can take a while)
sl[0]: Pridobivanje %1 ključev … (lahko traja nekaj časa)
sl[1]: Pridobivanje %1 ključa … (lahko traja nekaj časa)
sl[2]: Pridobivanje %1 ključev … (lahko traja nekaj časa)
sl[3]: Pridobivanje %1 ključev … (lahko traja nekaj časa)

en: Sorry! No certificate to import from this card slot was found.
sl: Oprostite! Najdeno ni bilo nobeno potrdilo za uvoz iz te reže za kartice.

en: Card Certificate
sl: Potrdilo o kartici

en: Importing certificates... (this can take a while)
sl: Uvažanje potrdil … (lahko traja dalj časa)

en: Total number processed:
sl: Skupno število obdelanih:

en: Imported:
sl: Uvoženih:

en: New signatures:
sl: Novih podpisov:

en: New user IDs:
sl: Novih uporabnikovih določilnikov:

en: Certificates without user IDs:
sl: Potrdil brez uporabnikovi določilnikov:

en: New subkeys:
sl: Novih podključev:

en: Newly revoked:
sl: Na novo preklicanih:

en: Not imported:
sl: Ne-uvoženih:

en: Unchanged:
sl: Nespremenjenih:

en: Secret keys processed:
sl: Obdelanih tajnih ključev:

en: Secret keys imported:
sl: Uvoženih tajnih ključev:

en: Secret keys <em>not</em> imported:
sl: Tajnih ključe, ki <em>niso bili</em> uvoženi:

en: Secret keys unchanged:
sl: Nespremenjenih tajnih ključev:

en: Deprecated PGP-2 keys skipped:
sl: Preskočenih ključev PGP-2:

en: Certificate Groups
sl: Potrdila grup

en: New groups:
sl: Nove grupe:

en: Updated groups:
sl: Posodobljene grupe:

en: No imports (should not happen, please report a bug).
sl: Brez uvozov (kar se ne bi smelo zgoditi, prosim poročajte nam o morebitni napaki).

en: Detailed results of importing %1:
sl: Podrobni rezultati uvoza %1:

en: Detailed results of import:
sl: Podrobni rezultati uvoza:

[ctx: @info]
en: You have imported a shared secret key.
sl: Uvozili ste novo skupni tajni ključ.

[ctx: @info]
en: In order to use this shared secret key you should certify it.
sl: Če želite uporabiti ta skupni tajni ključ, ga morate potrditi.

[ctx: @info]
en: Certification means that you check the fingerprint against a trusted source.
sl: Potrjevanje pomeni, da prstni odtis preverite glede na zaupanja vreden vir.

en: Do you wish to start this process now?
sl: Ali želite začeti ta postopek zdaj?

[ctx: @title]
en: Certify shared secret key?
sl: Na potrdim skupni tajni ključ?

en: A phone call to the person.
sl: Telefonski klic za osebo.

en: Using a business card.
sl: Uporablja poslovno vizitko.

en: Confirming it on a trusted website.
sl: Potrjeno na zaupanja vrednem spletišču.

[ctx: @info]
en: You have imported a new certificate (public key).
sl: Uvozili ste novo potrdilo (javni ključ)

en: In order to mark the certificate as valid it needs to be certified.
sl: Da bi potrdilo označili kot veljavno, ga je treba potrditi.

en: Certifying means that you check the Fingerprint.
sl: Potrjevanje pomeni, da preverite prstni odtis.

en: Some suggestions to do this are:
sl: Nekaj predlogov za to so:

[ctx: @title]
en: Certify new certificate?
sl: Naj potrdim novo potrdilo?

[ctx: @action:button]
en: Certify
sl: Potrdi

[ctx: @action:button]
en: Do Not Certify Now
sl: Ne potrdi zdaj

[ctx: file name (imported with gpg/gpgsm)]
en: %1 (imported with %2)
sl: %1 (uvoženo z %2)

[ctx: @info]
en: Audit log is empty.
sl: Dnevnik presoje varnosti je prazen.

[ctx: @info]
en: Import was canceled.
sl: Uvoz je bil preklican.

[ctx: @action:button]
en: List Imported Certificates
sl: Seznam uvoženih potrdil

[ctx: @action:button]
en: Show Audit Log
sl: Prikaži dnevnik nadzora

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
sl: <qt><p>Med poskusom uvoza potrdila je prišlo do napake:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
sl: <qt><p>Med poskusom uvoza potrdila %1 je prišlo do napake:</p><p><b>%2</b></p></qt>

[ctx: @info]
en: <para>You have imported a certificate with a secret key.</para><para>Fingerprint: %1<nl/>User ID: %2</para><para>Are you the only user of this secret key?</para>
sl: <para>Uvozili ste potrdilo s tajnim ključem.</para><para>Prstni odtis: %1<nl/>ID uporabnika: %2</para><para>Ali ste edini uporabnik tega tajnega ključa?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You have imported a certificate with a secret key.</para><para>Fingerprint: %1</para><para>User IDs:<list>%2</list></para><para>Are you the only user of this secret key?</para>
sl: <para>Uvozili ste potrdilo s tajnim ključem.</para><para>Prstni odtis: %1</para><para>ID-ji uporabnikov:<list>%2</list></para><para>Ali ste edini uporabnik tega tajnega ključa?</para>

[ctx: @action:button]
en: Yes, I am the only user
sl: Da, jaz sem edini uporabnik

[ctx: @action:button]
en: No, others also use this key
sl: Ne, tudi drugi uporabljajo ta ključ

[ctx: @info]
en: <para>The imported group</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.</para>
sl: <para>Uvožena skupina</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>vsebuje potrdila, ki jih ni mogoče uporabiti za šifriranje. To lahko vodi do nepričakovanih rezultatov.</para>

en: Fetching 1 signer key... (this can take a while) | Fetching %1 signer keys... (this can take a while)
sl[0]: Pridobivanje %1 ključa … (lahko traja nekaj časa)
sl[1]: Pridobivanje %1 ključev … (lahko traja nekaj časa)
sl[2]: Pridobivanje %1 ključev … (lahko traja nekaj časa)
sl[3]: Pridobivanje %1 ključev … (lahko traja nekaj časa)

en: The type of this certificate (%1) is not supported by this Kleopatra installation.
sl: Ta namestitev programa Kleopatra ne podpira te vrste potrdil (%1).

en: Certificate Revocation Lists, DER encoded
sl: Seznami preklicanih potrdil, kodirani z DER

en: Select CRL File to Import
sl: Izberite datoteko seznama preklicanih potrdil (CRL) za uvažanje

en: Unable to start process dirmngr. Please check your installation.
sl: Ni mogoče zagnati opravila dirmngr. Preverite vašo namestitev.

en: Clear CRL Cache Error
sl: Napaka čiščenja predpomnilnika CRL

en: The GpgSM process that tried to import the CRL file ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr loadcrl <filename> for details.
sl: Opravilo GpgSM, ki je poskušalo uvoziti datoteko s seznamom preklicanih potrdil, se je prezgodaj končalo zaradi nepričakovane napake. Za podrobnosti preverite izhod ukaza gpgsm --call-dirmngr loadcrl <ime_datoteke>.

en: Import CRL Error
sl: Napaka uvažanja seznama preklicanih potrdil (CRL)

en: An error occurred while trying to import the CRL file. The output from gpgsm was:
    %1
sl: Med uvažanjem datoteke s seznamom preklicanih potrdil (CRL) je prišlo do napake. Izhod iz gpgsm je bil:
    %1

en: CRL file imported successfully.
sl: Datoteka s seznamom preklicanih potrdil (CRL) je bila uspešno uvožena.

en: Import CRL Finished
sl: Uvažanje seznama preklicanih potrdil (CRL) zaključeno

[ctx: @info]
en: Cannot open <filename>%1</filename> for reading.
sl: Ni mogoče odpreti datoteke <filename>%1</filename> za branje.

en: Failed to restore any secret keys.
sl: Obnova kakršnegakoli tajnega ključa ni uspela.

[ctx: @info]
en: Successfully restored the secret key parts from <filename>%1</filename>
sl: Uspešno obnovljen tajni del ključa iz <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to import your text backup.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
sl: <para><application>Kleopatra</application> uporablja program <application>PaperKey</application> za uvoz varnostne kopije besedila. </para><para> Prepričajte se, da je nameščen.</para>

en: Select input file
sl: Izberite vhodno datoteko

en: Paper backup
sl: Papirna varnostna kopija

[ctx: @title:window]
en: Error importing secret key
sl: Napaka pri uvozu tajnega ključa

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to restore the secret key ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
sl: <para>Opravilo GPG, ki je poskušalo obnoviti tajni ključ, se je prehitro končalo, ker je prišlo do nepričakovane napake.</para><para>Za podrobnosti preverite izhod ukaza <icode>%1</icode>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to restore the secret key.</para> <para>The output from <command>%1</command> was:</para><para><message>%2</message></para>
sl: <para>Med poskusom obnove tajnega ključa je prišlo do napake.</para><para>Izhod ukaza <command>%1</command> je bil: <message>%2</message></para>

en: Select Card
sl: Izberi kartico

en: Please select the card the key should be written to:
sl: Izberite kartico, kamor naj bo zapisan ključ:

[ctx: @info]
en: Sorry! Writing keys to the card <emphasis>%1</emphasis> is not supported.
sl: Oprostite! Prenos ključev na kartico <emphasis>%1</emphasis> ni podprt.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Signature
sl: Podpis

[ctx: @item:inlistbox]
en: Encryption
sl: Šifriranje

[ctx: @item:inlistbox]
en: Authentication
sl: Avtentikacija

en: Select Card Slot
sl: Izberi režo za kartico

en: Please select the card slot the key should be written to:
sl: Izberite režo za kartico, kamor naj bo zapisan ključ:

en: Sorry! This key cannot be transferred to an OpenPGP card.
sl: Oprostite! Tega ključa ni mogoče prenesti na kartico OpenPGP.

[ctx: @info]
en: <p>The card <em>%1</em> already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
sl: <p>Kartica <em>%1</em> že vsebuje ključ v tej reži. Nadaljevanje bo <b>prepisalo</b> ta ključ.</p><p>Če ne obstaja varnostna kopija, bo obstoječi ključ nepopravljivo izgubljen.</p>

en: The existing key has the fingerprint:
sl: Obstoječi ključ ima prstni odtis:

[ctx: @title:window]
en: Overwrite existing key
sl: Prepisujem obstoječi ključ

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Existing Key
sl: Prepiši obstoječi ključ

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate
sl: Izberite potrdilo

en: Please select the certificate whose key pair you want to write to the card:
sl: Izberite potrdilo od katerega želite zapisati par ključev na kartico:

en: Sorry! This key cannot be transferred to a PIV card.
sl: Oprostite! Tega ključa ni mogoče prenesti na kartico PIV.

en: Sorry! Only encryption keys and signing keys can be transferred to a PIV card.
sl: Oprostite! Na PIV kartico lahko prenesete samo šifrirne ključe in ključe za podpisovanje.

en: The existing key has the key grip:
sl: Obstoječi ključ ima oprijem ključa:

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card.</para><para>You can now delete the copy of the key stored on this computer. Optionally, you can first create a backup of the key.</para>
sl: <para>Ključ je bil kopiran na kartico.</para><para>Zdaj lahko izbrišete kopijo ključa, shranjeno v tem računalniku. Po želji lahko najprej ustvarite varnostno kopijo ključa.</para>

[ctx: @action:button]
en: Create backup
sl: Ustvari varnostno kopijo

[ctx: @action:button]
en: Delete copy on disk
sl: Izbriši kopijo na disku

[ctx: @action:button]
en: Keep copy on disk
sl: Ohranjaj kopijo na disku

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card and a backup has been written to <filename>%1</filename>.</para><para>Do you want to delete the copy of the key stored on this computer?</para>
sl: <para>Ključ je bil kopiran na kartico in varnostna kopija je bila zapisana v <filename>%1</filename>.</para><para>Ali želite izbrisati kopijo ključa, shranjeno na tem računalniku?</para>

[ctx: @title:window]
en: Backup Secret Key
sl: Varnostno kopiraj tajni ključ

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Backup Files
sl: Datoteke varnostne kopija tajnega ključa

[ctx: @info]
en: Cannot open the private key file <filename>%1</filename> for reading.
sl: Ni mogoče odpret datoteke z zasebnim ključem <filename>%1</filename> za branje.

[ctx: @info]
en: The private key file <filename>%1</filename> is empty.
sl: Datoteka zasebnega ključa <filename>%1</filename> je prazna.

[ctx: @info]
en: Cannot open the file <filename>%1</filename> for writing.
sl: Ni mogoče odpreti datoteke <filename>%1</filename> za pisanje.

[ctx: @info]
en: Writing the backup of the secret key to <filename>%1</filename> failed.
sl: Pisanje varnostne kopije tajnega ključa v datoteko <filename>%1</filename> ni uspelo.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the key stored on this computer?
sl: Ali res želite izbrisati kopijo ključa, shranjenega na tem računalniku?

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
sl: <para>Brisanje kopije ključa shranjenega na tem računalniku ni uspelo:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: Successfully deleted the copy of the key stored on this computer.
sl: Kopija ključa, shranjena na tem računalniku, je bila uspešno izbrisana.

[ctx: @info]
en: Searching for matching certificates ...
sl: Iskanje ustreznih potrdil …

[ctx: @info]
en: <para>One of the X.509 directory services returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different X.509 directory service in the configuration dialog.</para>
sl: <para>Ena od imeniških storitev X.509 je vrnila potrdila brez prstnih odtisov. Ta potrdila se ne upoštevajo, ker so prstni odtisi potrebni kot edinstveni določilniki za potrdila.</para><para>Morda želite postaviti drugo storitev imenika X.509 v pogovornem oknu nastavitev.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The OpenPGP keyserver returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different OpenPGP keyserver in the configuration dialog.</para>
sl: <para>Strežnik ključev OpenPGP je vrnil potrdila brez prstnih odtisov. Ta potrdila se ne upoštevajo, ker so prstni odtisi potrebni kot edinstveni določilniki za potrdila.</para><para>Morda želite postaviti drugega strežnika ključev OpenPGP v pogovornem oknu nastavitev.</para>

[ctx: @title]
en: Invalid Server Reply
sl: Neveljaven odgovor strežnika

[ctx: @info]
en: No certificates found
sl: Ni najdenih potrdil

[ctx: @title %1:"OpenPGP" or "S/MIME"]
en: %1 Certificate Server
sl: %1 strežnik za potrdila

[ctx: @info]
en: Failed to search on certificate server. The error returned was:
    %1
sl: Iskanje potrdil na strežniku ni uspelo. Vrnjena napaka je bila:
    %1

[ctx: @info]
en: <para>The query result has been truncated.</para><para>Either the local or a remote limit on the maximum number of returned hits has been exceeded.</para><para>You can try to increase the local limit in the configuration dialog, but if one of the configured servers is the limiting factor, you have to refine your search.</para>
sl: <para>Rezultat poizvedbe je bil skrajšan.</para><para>Krajevna ali oddaljena omejitev največjega števila vrnjenih zadetkov je bila presežena.</para><para>Lahko poskusite povečati krajevno omejitev v nastavitvenem oknu, če pa je omejitev na strani strežnika, boste morali prilagoditi svoje iskanje.</para>

[ctx: @title]
en: Result Truncated
sl: Rezultat je skrajšan

[ctx: @info]
en: <para>You do not have any directory servers configured.</para><para>You need to configure at least one directory server to search on one.</para><para>You can configure directory servers here: <interface>Settings->Configure Kleopatra</interface>.</para>
sl: <para>Nastavljenega nimate nobenega imeniškega strežnika.</para><para>Nastaviti morate vsaj en imeniški strežnik, na katerem se bo iskalo.</para><para>Imeniške strežnike lahko nastavite v <interface>Nastavitve → Nastavi Kleopatro</interface>.</para>

[ctx: @title]
en: No Directory Servers Configured
sl: Ni nobenega nastavljenega imeniškega strežnika

en: Could not start key pair creation: %1
sl: Ustvarjanja potrdila ni bilo mogoče začeti: %1

[ctx: @title]
en: Creating Key Pair...
sl: Ustvarjanje para ključev…

en: The process of creating a key requires large amounts of random numbers. This may require several minutes...
sl: Proces ustvarjanja ključa zahteva velike količine naključnih števil. To lahko traja nekaj minut…

[ctx: @title:window]
en: Error
sl: Napaka

[ctx: @info]
en: <para>The creation of the certificate signing request failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
sl: <para>Ustvarjanje zahtevka za podpis potrdila ni uspelo.</para><para>Napaka: <message>%1</message></para>

en: You are not allowed to create S/MIME certificate signing requests.
sl: Nimate dovoljenja za kreiranje zahtevkov podpisovanja potrdil S/MIME.

[ctx: @info]
en: Failed to create signing subkey: %1
sl: Ustvarjanje podpisnega podključa ni uspelo: %1

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully.</para><para>Fingerprint of the new certificate: %1</para>
sl: <para>Novo potrdilo OpenPGP je bilo uspešno kreirano.</para><para>Prstni odtis novega potrdila: %1</para>

[ctx: @info]
en: <para>The creation of a new OpenPGP certificate failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
sl: <para>Kreiranje novega potrdila OpenPGP ni uspelo.</para><para>Napaka: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully, but it has not been found in the key ring.</para><para>Fingerprint of the new certificate:<nl/>%1</para>
sl: <para>Novo potrdilo OpenPGP je bilo uspešno kreirano, a ga ni bilo mogoče najti v hrambi ključev.</para><para>Prstni odtis novega potrdila:<nl/>%1</para>

[ctx: @info]
en: Generating key failed: %1
sl: Generiranje ključa ni uspelo: %1

[ctx: @info]
en: Key successfully generated.
sl: Ključ uspešno ustvarjen.

[ctx: @info]
en: <p>This card already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
sl: <p>Ta kartica že vsebuje ključ v tej reži. Nadaljevanje bo <b>prepisalo</b> ta ključ.</p><p>Če ne obstaja varnostna kopija, bo obstoječi ključ nepopravljivo izgubljen.</p>

en: The existing key has the ID:
sl: Obstoječi ključ ima ID:

[ctx: @title:window]
en: Overwrite Existing Key
sl: Prepiši obstoječi ključ

[ctx: @info]
en: You cannot generate a key on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
sl: Na tej pametni kartici ne morete ustvariti ključa, ker ne podpira nobenega združljivega algoritma.

[ctx: @info]
en: Updating certificate… | Updating %1 certificates…
sl[0]: Osveževanje %1 potrdil…
sl[1]: Osveževanje %1 potrdila…
sl[2]: Osveževanje %1 potrdil…
sl[3]: Osveževanje %1 potrdil…

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @info:status]
en: Updating key...
sl: Osvežujem ključ…

[ctx: @info:status]
en: Updating certificate...
sl: Osveževanje potrdila…

en: The certificate has not changed.
sl: Potrdilo se ni spremenilo.

en: The certificate has been revoked.
sl: Potrdilo je bilo preklicano.

en: The certificate has been updated.
sl: Potrdilo je bilo posodobljeno.

en: New user IDs: %1
sl: Določilniki novega uporabnika: %1

en: New subkeys: %1
sl: Novi podključi: %1

en: New signatures: %1
sl: Novi podpisi: %1

en: Additionally, one new key has been retrieved. | Additionally, %1 new keys have been retrieved.
sl[0]: Dodatno je bilo pridobljeno %1 novih ključev.
sl[1]: Dodatno je bil pridobljen %1 nov ključ.
sl[2]: Dodatno sta bila pridobljena %1 nova ključa.
sl[3]: Dodatno so bili pridobljeni %1 novi ključi.

[ctx: @info]
en: Result of OpenPGP certificate update from keyserver, LDAP server, or Active Directory
sl: Rezultat posodobitve potrdila OpenPGP s strežnika ključev, strežnika LDAP ali imenika Active Directory

[ctx: @info]
en: <para>Update failed:</para><para><message>%1</message></para>
sl: <para>Posodabljanje ni uspelo.</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Update skipped because no OpenPGP keyserver is configured.</para>
sl: <para>Posodobitev je bila preskočena, ker ni konfiguriran niti en strežnik ključev OpenPGP.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was not found.</para> | <para>The certificates were not found.</para>
sl[0]: <para>Potrdil ni bilo mogoče najti.</para>
sl[1]: <para>Potrdila ni bilo mogoče najti.</para>
sl[2]: <para>Potrdil ni bilo mogoče najti.</para>
sl[3]: <para>Potrdil ni bilo mogoče najti.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was updated.</para> | <para>The certificates were updated.</para>
sl[0]: <para>Potrdila so bila posodobljena.</para>
sl[1]: <para>Potrdilo je bilo posodobljeno.</para>
sl[2]: <para>Potrdili sta bilu posodobljeni.</para>
sl[3]: <para>Potrdila so bila posodobljena.</para>

[ctx: @info]
en: Result of update from Web Key Directory
sl: Rezultat posodobitve prek imenika spletnih ključev

[ctx: @info]
en: Result of S/MIME certificate update
sl: Rezultat posodobitve potrdila S/MIME

[ctx: @title:window]
en: Certificate Updated | Certificates Updated
sl[0]: Potrdila posodobljena
sl[1]: Potrdilo posodobljeno
sl[2]: Potrdili posodobljeni
sl[3]: Potrdila posodobljena

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
sl: Posodobitev ni uspela

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with the key<nl/>%2.</para>
sl: <para>Nameravate preklicati potrdilo uporabnikovega določilnika:<nl/>%1<nl/>narejenega s ključem<nl/>%2.</para>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Revocation
sl: Potrdite preklic

en: Revoke Certification
sl: Prekliči potrdilo

en: User ID '%1' certified with key %2
sl: Uporabnikov določilnik '%1' potrjen s ključem %2

en: You are about to revoke the following certification: | You are about to revoke the following %1 certifications:
sl[0]: Nameravate preklicati naslednjih %1 potrdil:
sl[1]: Nameravate preklicati naslednje %1 potrdilo:
sl[2]: Nameravate preklicati naslednji %1 potrdili:
sl[3]: Nameravate preklicati naslednja %1 potrdila:

en: Revoke Certifications
sl: Prekliči potrdila

[ctx: @info]
en: <para>The certification has been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocation?</para> | <para>%1 certifications have been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocations?</para>
sl[0]: <para>%1 potrdil je bilo uspešno preklicanih.</para><para>Ali želite objaviti preklice?</para>
sl[1]: <para>%1 potrdilo je bilo uspešno preklicano.</para><para>Ali želite objaviti preklic?</para>
sl[2]: <para>%1 potrdili sta bili uspešno preklicani.</para><para>Ali želite objaviti preklica?</para>
sl[3]: <para>%1 potrdila so bila uspešno preklicana.</para><para>Ali želite objaviti preklice?</para>

[ctx: @action:button]
en: Publish Revocation | Publish Revocations
sl[0]: Objavi preklice
sl[1]: Objavi preklic
sl[2]: Objavi preklica
sl[3]: Objavi preklice

[ctx: @title:window]
en: Confirm Publication
sl: Potrdite objavo

[ctx: @info]
en: <para>The revocation of the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with key<nl/>%2<nl/>failed:</para><para><message>%3</message></para>
sl: <para>Preklic potrdila uporabnikovega določilnika<nl/>%1<nl/>narejenega s ključem <nl/>%2<nl/>ni uspel:</para><para><message>%3</message></para>

en: You cannot revoke any certifications of this key.
sl: Ne morete preklicati nobenega potrdila tega ključa.

en: You cannot revoke any certifications of this user ID. | You cannot revoke any certifications of these user IDs.
sl[0]: Ne morete preklicati nobenih potrdil teh uporabniških ID-jev.
sl[1]: Ne morete preklicati nobenih potrdil tega uporabniškega ID-ja.
sl[2]: Ne morete preklicati nobenih potrdil teh uporabniških ID-jev.
sl[3]: Ne morete preklicati nobenih potrdil teh uporabniških ID-jev.

en: You cannot revoke this certification.
sl: Tega potrdila ne morete preklicati.

[ctx: @info]
en: This key has already been revoked.
sl: Ta ključ je že bil preklican.

[ctx: @info:status]
en: Revoking key...
sl: Preklicujem ključ…

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the revocation:</para><para><message>%1</message></para>
sl: <para>Med preklicem je prišlo do napake: </para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @title:window]
en: Revocation Failed
sl: Preklic ni uspel

[ctx: @info]
en: The certificate was revoked successfully.
sl: Potrdilo je bilo uspešno preklicano.

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to the internal directory.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
sl: <para>Potrdilo je bilo uspešno preklicano in naloženo v notranji imenik.</para><para>Preklicano potrdilo je bilo shranjeno v <filename>%1</filename>.</para><para>Bilo bi primerno, da pošljite to datoteko svojim komunikacijskim partnerjem z navodili za uvoz.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to %1.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%2</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
sl: <para>Potrdilo je bilo uspešno preklicano in preneseno na %1.</para><para>Preklicano potrdilo je bilo shranjeno v <filename>%2</filename>.</para><para>Bilo bi primerno, da pošljite to datoteko svojim komunikacijskim partnerjem z navodili za uvoz.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename></para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
sl: <para>Potrdilo je bilo uspešno preklicano.</para><para>Preklicano potrdilo je bilo shranjeno v <filename>%1</filename>.</para><para>Bilo bi primerno, da pošljite to datoteko svojim komunikacijskim partnerjem z navodili za uvoz.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>
sl: <para>Med poskusom preklica določilnika je prišlo do napake.<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been revoked successfully.</para>
sl: <para>Uporabnikov določilnik<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>je bil uspešno preklican.</para>

[ctx: @title:window]
en: Revocation Succeeded
sl: Preklic je uspel

[ctx: @title:window]
en: Set Initial Pin
sl: Nastavi začetni PIN

en: Failed to find the NetKey card with the serial number: %1
sl: Ni bilo mogoče najti kartice NetKey s serijsko številko: %1

en: Please enter the old PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
sl: Vnesite stari ključ za upravljanje aplikacij kartice PIV v šestnajstiški kodirani obliki.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form. The key needs to consist of 24 bytes, i.e. 48 hex-characters.
sl: Vnesite nov ključ za upravljanje aplikacije PIV kartice v šestnajstiški kodirani obliki. Ključ mora biti sestavljen iz 24 bajtov, to je 48 šestnajstiških znakov.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key again.
sl: Ponovno vnesite nov ključ za upravljanje aplikacije PIV kartice.

[ctx: @info]
en: The two keys you have entered do not match. Please retry.
sl: Ključa, ki ste ju vnesli, se ne ujemata. Ponovite prosim.

[ctx: @info]
en: Setting the PIV Card Application Administration Key failed: %1
sl: Nastavitev ključa za upravljanje aplikacije PIV kartice ni uspela: %1

[ctx: @info]
en: PIV Card Application Administration Key set successfully.
sl: Ključ za upravljanje aplikacij kartice PIV je bil uspešno nastavljen.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to flag the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>as the primary user ID.</para><para><message>%2</message></para>
sl: <para>Prišlo je do napake ob poskusu označevanja uporabnikovega določilnika<nl/><emphasis>%1</emphasis>kot primarnega.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been flagged successfully as the primary user ID.</para>
sl: <para>Uporabnikov določilnik<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>je bil uspešno označen kot primarni določilnik.</para>

en: Sign/Encrypt Files Error
sl: Napaka podpisovanja/šifriranja datotek

en: Select One or More Files to Sign and/or Encrypt
sl: Izberite vsaj eno datoteko za podpis in/ali šifriranje

en: Select Folder to Sign and/or Encrypt
sl: Izberite mapo za podpis in/ali šifriranje

[ctx: @info]
en: <para>Failed to enable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
sl: <para>Potrdila ni bilo mogoče omogočiti.</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to disable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
sl: <para>Potrdila ni bilo mogoče onemogočiti.</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Disabled certificates cannot be selected for signing or encryption. They are only visible when the <interface>%2</interface> filter is active.</para><para>You can undo this action at any time by switching to the <interface>%2</interface> filter and enabling the certificate again.</para><para><emphasis strong='true'>Are you sure you want to disable and hide the following certificate?</emphasis></para><list><item>%1</item></list>
sl: <para>Onemogočenih potrdil ni mogoče izbrati za podpisovanje ali šifriranje. Vidna so le, če je filter <interface>%2</interface> aktiven.</para><para>To dejanje lahko kadar koli razveljavite tako, da preklopite na filter <interface>%2</interface> in potrdilo ponovno omogočite.</para><para><emphasis strong='true'>Ali ste prepričani, da želite onemogočiti in skriti naslednje potrdilo?</emphasis></para><list><item>%1</item></list>

[ctx: @title:dialog]
en: Disable Certificate
sl: Onemogoči potrdilo

[ctx: @action:button]
en: Disable Certificate
sl: Onemogoči potrdilo

[ctx: Key filter without user-assigned name]
en: <unnamed>
sl: <neimenovan>

[ctx: @info:tooltip]
en: This parameter has been locked down by the system administrator.
sl: Sistemski skrbnik je zaklenil ta parameter.

[ctx: @info]
en: Show the following information in certificate list tooltips:
sl: V orodnih namigih seznama potrdil pokaži naslednje podatke:

[ctx: @option:check]
en: Show validity
sl: Pokaži veljavnost

[ctx: @option:check]
en: Show owner information
sl: Pokaži podatke o lastniku

[ctx: @option:check]
en: Show technical details
sl: Pokaži tehnične podrobnosti

[ctx: @option:check]
en: Show upcoming certificate expiration
sl: Pokaži bližnji potek portdila

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for own certificates:
sl: Prag za lastna potrdila:

[ctx: @item never show expiry notification]
en: never
sl: nikoli

[ctx: @item:valuesuffix]
en: %v day | %v days
sl[0]: %v dni
sl[1]: %v dan
sl[2]: %v dneva
sl[3]: %v dni

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if your own certificate is about to expire soon.
sl: Izberite želeno število dni za vnaprejšnje obvestilo, če se približuje potek lastnega potrdila.

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for other certificates:
sl: Prag za druga potrdila:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if another person's certificate is about to expire soon.
sl: Izberite želeno število dni za vnaprejšnje obvestilo, če se približuje potek potrdila tretje osebe.

[ctx: @title:tab]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @label]
en: Categories
sl: Kategorije

[ctx: @action:button]
en: Set Icon...
sl: Nastavi ikono…

[ctx: @action:button]
en: Set Text Color...
sl: Nastavi barvo besedila…

[ctx: @action:button]
en: Set Background Color...
sl: Nastavi barvo ozadja…

[ctx: @action:button]
en: Set Font...
sl: Nastavi pisavo…

[ctx: @option:check]
en: Italic
sl: Ležeče

[ctx: @option:check]
en: Bold
sl: Krepko

[ctx: @option:check]
en: Strikeout
sl: Prečrtano

[ctx: @action:button]
en: Default Appearance
sl: Privzeti videz

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Categories
sl: Kategorije potrdil

en: The preview of colors is disabled because high-contrast mode is active.
sl: Predogled v barvah je onemogočen, ker je dejaven način visokega kontrasta.

note: i18n: ectx: label, entry (AttributeOrder), group (DN)
en: DN-Attribute Order
sl: Vrstni red atributov DN

[ctx: @title:window]
en: Configure
sl: Nastavi

en: Directory Services
sl: Imeniške storitve

en: Appearance
sl: Videz

en: Crypto Operations
sl: Kriptografske operacije

en: S/MIME Validation
sl: Preverjanje S / MIME

en: Smart Cards
sl: Pametne kartice

en: GnuPG System
sl: Sistem GnuPG

[ctx: @label]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @option:check]
en: Create OpenPGP encrypted files with ".pgp" file extensions instead of ".gpg"
sl: Ustvari šifrirane datoteke OpenPGP s pripono datotek ".pgp"« namesto ".gpg"

[ctx: @option:check]
en: Create signed or encrypted files as text files.
sl: Ustvari podpisane ali šifrirane datoteke kot besedilne datoteke.

[ctx: @info]
en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
sl: Nastavite to možnost, da kodirate šifrirane ali podpisane datoteke kot besedilo kodirano z base64. Tako bodo lahko odprte v urejevalniku in poslane v telesu sporočila. To poveča velikost datoteke za tretjino.

[ctx: @option:check]
en: Treat .p7m files without extensions as mails.
sl: Obravnavaj datoteke .p7m brez podaljška kot poštna sporočila.

[ctx: @option:check]
en: Automatically extract file archives after decryption
sl: Samodejno izvleci arhive datotek po dešifriranju

[ctx: @option:check]
en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
sl: Ustvari začasne dešifrirane datoteke v mapi šifrirane datoteke.

[ctx: @info]
en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
sl: Nastavite to možnost, da se izognete uporabi začasnega imenika uporabnikov.

[ctx: @title]
en: Encryption Settings
sl: Nastavitve šifriranja

[ctx: @option:check]
en: Use symmetric encryption only.
sl: Uporabljaj samo simetrično šifriranje.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable public key encryption.
sl: Nastavite to možnost, da onemogočite šifriranje z javnim ključem.

[ctx: @option:check]
en: Use public-key encryption only.
sl: Uporabljaj samo šifriranje z javnim ključem.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable password-based encryption.
sl: Nastavite to možnost, da onemogočite šifriranje z geslom.

[ctx: @option:check]
en: Remember settings from last sign / encrypt operation
sl: Zapomni si nastavitve iz zadnjega podpisovanja / šifriranja

en: Checksum program to use when creating checksum files:
sl: Program za nadzorne vsote, ki bo uporabljen ob ustvarjanju datotek z nadzornimi vsotami:

en: Archive command to use when archiving files:
sl: Ukaz za arhiviranje, ki se uporablja pri arhiviranju datotek:

[ctx: @title]
en: OpenPGP Keyserver
sl: Strežnik ključev OpenPGP

[ctx: @label:textbox]
en: Please note that only one OpenPGP keyserver can be configured.
sl: Upoštevajte, da je mogoče konfigurirati samo en strežnik ključev OpenPGP.

[ctx: @label:checkbox]
en: Use OpenPGP keyserver
sl: Uporabi strežnik ključev OpenPGP

en: OpenPGP keyserver:
sl: Strežnik ključev OpenPGP:

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the address of the keyserver to use when searching for OpenPGP certificates and when uploading OpenPGP certificates.
sl: Vnesite naslov strežnika ključev, ki ga želite uporabiti pri iskanju potrdil OpenPGP in pri prenosu potrdil OpenPGP tja.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the address of the keyserver to use when searching for OpenPGP certificates and when uploading OpenPGP certificates. If you do not enter an address then an internal default will be used.
sl: Vnesite naslov strežnika ključev, ki ga želite uporabiti pri iskanju potrdil OpenPGP in pri prenosu potrdil OpenPGP tja. Če ne vnesete naslova, potem bo uporabljen interni privzeti naslov.

[ctx: @label:checkbox]
en: Search missing keys when verifying a signature
sl: Iskanje manjkajočih ključev pri verificiranju podpisa

en: X.509 Directory Services
sl: Imeniške storitve X.509

en: LDAP &timeout (minutes:seconds):
sl: Časovna omeji&tev LDAP (minute:sekunde):

en: &Maximum number of items returned by query:
sl: Največje število zadetkov, ki jih vrne poizvedba:

[ctx: @option:check]
en: Retrieve missing certification keys when importing new keys
sl: Pridobivanje manjkajočih potrditvenih ključev pri uvozu novih ključev

[ctx: @info:tooltip]
en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys that were used to certify the user IDs of newly imported OpenPGP keys.
sl: Če je omogočeno, bo Kleopatra samodejno poskušala pridobiti ključe, ki so bili uporabljeni za potrjevanje uporabniških določil novo uvoženih ključev OpenPGP.

[ctx: @option:check]
en: Query certificate directories of providers for all user IDs
sl: Poiščite imenike potrdil ponudnikov za vse določilnike uporabnikov

[ctx: @info:tooltip]
en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD) for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate. If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
sl: Privzeto Kleopatra poizveduje le v imenikih potrdil ponudnikov (WKD) za določilnike uporabnikov, ki so bili prvotno pridobljeni iz WKD, ko posodobite potrdilo OpenPGP. Če je ta možnost omogočena, bo Kleopatra poizvedovala po WKD za vse določilnike uporabnikov.

en: Backend error: gpgconf does not seem to know the entry for %1/%2
sl: Napaka zaledja: gpgconf verjetno ne pozna vnosa za %1/%2

en: Backend error: gpgconf has wrong type for %1/%2: %3 %4
sl: Napaka zaledja: gpgconf ima napačno vrsto za %1/%2: %3 %4

[ctx: @title:window]
en: Configure Groups
sl: Nastavi grupe

en: Help
sl: Pomoč

[ctx: @label]
en: Search:
sl: Poišči:

[ctx: @label]
en: Search groups
sl: Poišči grupe

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list for groups matching the search term.
sl: Preišči seznam za grupami, ki ustrezajo iskalnem nizu.

[ctx: @info::placeholder]
en: Enter search term
sl: Vnesite iskalni niz

[ctx: groups of keys]
en: groups
sl: grupe

[ctx: @action:button]
en: New
sl: Nov

[ctx: @action:button]
en: Edit
sl: Uredi

[ctx: @action:button]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the certification process for all certificates in the group.
sl: Zaženi postopek potrjevanja za vsa potrdila v skupini.

[ctx: @action:button]
en: Export
sl: Izvoz

[ctx: @title:window a group of keys]
en: Edit Group
sl: Uredi grupo

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this group?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para>
sl: <para>Ali res želite izbrisati to grupo?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>Ko je izbrisana, je ni več mogoče obnoviti.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this %1 group?</para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para> | <para>Do you really want to delete these %1 groups?</para><para>Once deleted, they cannot be restored.</para>
sl[0]: <para>Ali res želite izbrisati teh %1 skupin?</para><para>Ko so izbrisane, jih ni več mogoče obnoviti.</para>
sl[1]: <para>Ali res želite izbrisati to %1 skupino?</para><para>Ko je izbrisana, je ni več mogoče obnoviti.</para>
sl[2]: <para>Ali res želite izbrisati ti %1 skupini?</para><para>Ko sta izbrisani, ju ni več mogoče obnoviti.</para>
sl[3]: <para>Ali res želite izbrisati te %1 skupine?</para><para>Ko so izbrisane, jih ni več mogoče obnoviti.</para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Group | Delete Groups
sl[0]: Izbriši skupine
sl[1]: Izbriši skupino
sl[2]: Izbriši skupini
sl[3]: Izbriši skupine

[ctx: @info]
en: The group contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.
sl: Grupa vsebuje potrdila, ki jih ni mogoče uporabiti za šifriranje. To lahko vodi do nepričakovanih rezultatov.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
sl: Nastavitve trenutnega modula so se spremenjene.
    Ali želite spremembe uveljaviti ali zavreči?

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
sl: Uveljavi nastavitve

en: Smart card reader to use:
sl: Bralniki pametnih kartic za uporabo:

en: Cannot be configured with Kleopatra
sl: Jih ni mogoče nastaviti s Kleopatro

[ctx: @label]
en: HTTP Proxy
sl: Posrednik HTTP

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the proxy to use for HTTP requests.
sl: Vnesite posrednika za uporabo zahtevkov HTTP.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
sl: Ta možnost zahteva dirmngr >= 0.9.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemHTTPProxy)
en: no proxy
sl: brez posrednika

en: (Current system setting: %1)
sl: (Trenutne sistemske nastavitve: %1)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB) i18n: ectx: whatsthis, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: This option enables interval checking of certificate validity. You can also choose the checking interval (in hours). Note that validation is performed implicitly whenever significant files in ~/.gnupg change. This option therefore only affects external factors of certificate validity.
sl: Ta možnost omogoča potrjevanje veljavnosti potrdila v časovnih intervalih. Izberete lahko tudi časovni interval med preverjanji (v urah). Upoštevajte, da se preverjanje izvede implicitno vsakič, ko se spremenijo pomembne datoteke v ~/.gnupg. Ta možnost torej vpliva le na zunanje dejavnike veljavnosti potrdila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, intervalRefreshCB)
en: Check certificate validity every
sl: Veljavnost potrdil preveri vsakih

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en: hour
sl: ur

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, intervalRefreshSB)
en:  hours
sl:  ur

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
sl: Če je izbrana ta možnost, bo veljavnost potrdil S/MIME potrjena preko spleta z uporabo protokola Online Certificates Status Protocol (OCSP). Spodaj vnesite spletni naslov odzivnika OCSP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OCSPCB)
en: Validate certificates online (OCSP)
sl: Potrdi veljavnost potrdil preko spleta (OCSP)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OCSPGroupBox)
en: Online Certificate Validation
sl: Potrjevanje potrdil preko spleta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderURLLabel)
en: OCSP responder URL:
sl: URL odzivnika OCSP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, OCSPResponderURL)
en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
sl: Sem vnesite naslov strežnika za potrjevanje veljavnosti potrdil preko spleta (odzivnik OCSP). URL se običajno začne s http://.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OCSPResponderSignatureLabel)
en: OCSP responder signature:
sl: Podpis odzivnika OSCP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreServiceURLCB)
en: Ignore service URL of certificates
sl: Prezrite storitve spletnega naslova v potrdilih

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, OCSPResponderSignature)
en: Choose here the certificate with which the OCSP server signs its replies.
sl: Tu izberite potrdilo, s katerim strežnik OCSP podpisuje svoje odgovore.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ocspSelectButton)
en: Change Certificate…
sl: Spremeni potrdilo…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: By default, GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
sl: Privzeto GnuPG uporablja datoteko ~/.gnupg/policies.txt za preverjanje, če je pravilnik za potrdila dovoljen. Če je ta možnost izbrana, pravilniki niso preverjeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotCheckCertPolicyCB)
en: Do not check certificate policies
sl: Ne preveri pravilnikov za potrdila

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
sl: Če je izbrana ta možnost, potem seznami preklicanih potrdil niso nikoli uporabljeni za potrjevanje veljavnosti potrdil S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, neverConsultCB)
en: Never consult a CRL
sl: Nikoli ne upoštevaj seznama preklicanih potrdil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP).
sl: Če je ta možnost izbrana, se manjkajoča potrdila izdajateljev pridobijo po potrebi (to velja za obe potrditveni metodi, sezname preklicanih potrdil in OCSP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fetchMissingCB)
en: Fetch missing issuer certificates
sl: Pridobi manjkajoča potrdila izdajateljev

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabHTTP)
en: &HTTP Requests
sl: Zahteve &HTTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
sl: Popolnoma onemogoči uporabo HTTP za S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableHTTPCB)
en: Do not perform any HTTP requests
sl: Ne izvedi nobenih zahtev HTTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
sl: Ko se išče mesto seznama preklicanih potrdil (SPP), potrdilo, ki bo preverjeno, ponavadi vsebuje vnose znane kot »Distribucijska točka SPP« (DT). To so naslovi URL, ki opisujejo, kako dostopati do naslova URL, kjer se nahaja SPP. Uporabi se prvi najdeni vnos DT. Če je omogočena ta možnost, bodo pri iskanju ustrezne DT prezrti vsi vnosi, ki uporabljajo protokol HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreHTTPDPCB)
en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
sl: Prezri distribucijske točke HTTP za sezname preklicanih potrdil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
sl: Če je izbrana ta možnost, bo vrednost posredniškega strežnika HTTP, ki je prikazana na desni strani (in pride iz okoljske spremenljivke http_proxy), uporabljena za vsako zahtevo HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, honorHTTPProxyRB)
en: Use system HTTP proxy:
sl: Uporabi sistemskega posrednika HTTP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomHTTPProxyRB)
en: Use this proxy for HTTP requests:
sl: Uporabi ta pos. strž. za zahteve HTTP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customHTTPProxy)
en: <p>If no system proxy is set, or you need to use a different proxy for GpgSM, you can enter its location here.</p><p>It will be used for all HTTP requests relating to S/MIME.</p><p>The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.</p>
sl: <p>Če ni nastavljen noben sistemski posredniški strežnik ali pa je za GpgSM potrebno uporabljati drug posredniški strežnik, lahko sem vnesete njegovo mesto.</p><p>Uporabljen bo za vse zahteve HTTP, ki so povezane z S/MIME.</p><p>Skladnja je naslednja: gostitelj:vrata, npr. mojposrednik.nekje.si:3128.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLDAP)
en: &LDAP Requests
sl: Zahteve &LDAP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
sl: Popolnoma onemogoči uporabo LDAP za S/MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disableLDAPCB)
en: Do not perform any LDAP requests
sl: Ne izvedi nobenih zahtev LDAP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first found DP entry is used.  With this option, all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
sl: Ko se išče naslov URL SPP, potrdilo, ki bo preverjeno, ponavadi vsebuje vnose znane kot »Distribucijska točka CRL« (DT) To so naslovi URL, ki opisujejo, kako dostopati do naslova URL. Uporabi se prvi najdeni vnos DT. Če je omogočena ta možnost, bodo pri iskanju ustrezne DT prezrti vsi vnosi, ki uporabljajo protokol LDAP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreLDAPDPCB)
en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
sl: Prezri distribucijske točke LDAP za sezname preklicanih potrdil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customLDAPLabel)
en: Primary host for LDAP requests:
sl: Glaven gostitelj za zahteve LDAP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customLDAPProxy)
en: Entering an LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
sl: Če sem vnesete strežnik LDAP, bodo vse zahteve LDAP najprej poslane na ta strežnik. Natančneje, ta nastavitev prepiše gostitelja in vrata v URL-ju LDAP-a in se uporabi, tudi ko sta gostitelj in vrata izpuščena iz URL-ja. Ostali strežniki LDAP bodo uporabljeni le, če povezava s posredniškim strežnikom ne uspe.
    Oblika je: »GOSTITELJ« ali »GOSTITELJ:VRATA«. Če VRATA izpustite, bodo uporabljena standardna vrata 389.

[ctx: @info]
en: No checksum files have been created.
sl: Ustvarjena ni bila nobena datoteka z nadzornimi vsotami.

[ctx: @info]
en: These checksum files have been successfully created:
sl: Uspešno so bile ustvarjene naslednje datoteke z nadzornimi vsotami:

[ctx: @info]
en: There were no errors.
sl: Ni bilo nobene napake.

[ctx: @info]
en: The following errors were encountered:
sl: Prišlo je do naslednjih napak:

en: Create Checksums: input files must be either all checksum files or all files to be checksummed, not a mixture of both.
sl: Ustvari nadzorne vsote: vhodne datoteke morajo biti vse datoteke z nadzornimi vsotami ali pa vse datoteke, za katere bodo ustvarjene nadzorne vsote. Mešanica ni dovoljena.

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Initializing...
sl: Začenjanje …

[ctx: @title:window]
en: Create Checksum Progress
sl: Napredek ustvarjanja nadzornih vsot

en: Error while running %1: %2
sl: Napaka med izvajanjem %1: %2

en: Failed to execute %1: %2
sl: Izvajanje %1 ni uspelo: %2

[ctx: @info]
en: Failed to overwrite <filename>%1</filename>.
sl: Ni bilo mogoče prepisati <filename>%1</filename>.

en: No checksum programs defined.
sl: Določen ni noben program za izračun nadzorne vsote.

en: Scanning directories...
sl: Preiskovanje map …

en: Calculating total size...
sl: Izračunavanje skupne velikosti …

en: Checksumming (%2) in %1
sl: Ustvarjanje nadzornih vsot (%2) v %1

en: Done.
sl: Končano.

en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
sl: Tu sta prikazana stanje in napredek šifrirnih opravil.

en: User canceled
sl: Uporabnikov preklic

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify E-Mail
sl: Dešifriraj/verificiraj e-pošto

en: At least one input needs to be provided
sl: Podan mora biti vsaj en vhod

en: Informative sender/signed data count mismatch
sl: Informacija o neujemanju v številu pošiljateljev/podpisanih podatkov

en: Signature/signed data count mismatch
sl: Neujemanje v številu podpisov/podpisanih podatkov

en: Signed data can only be given for detached signature verification
sl: Podpisani podatki so lahko dani le za preverjanje ločenega podpisa

en: Input/Output count mismatch
sl: Neujemanje v številu vhod/izhod

en: Cannot use output and signed data simultaneously
sl: Izhoda in podpisanih podatkov ni mogoče uporabiti hkrati

en: No backend support for %1
sl: Za %1 ni podpore v zaledju

[ctx: @info]
en: Failed to find encrypted or signed data in one or more files.<nl/>If they contain signed or encrypted data please report a bug (see Help->Report Bug).
sl: Šifriranih ali podpisanih podatkov v eni ali več datotekah ni bilo mogoče najti.<nl/>Če vsebujejo podpisane ali šifrirane podatke, prijavite napako (glejte Pomoč->Prijavi napako).

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> contains certificates and can't be decrypted or verified.
sl: Datoteka <filename>%1</filename> vsebuje potrdila in je ni mogoče dešifrirati ali preveriti.

[ctx: @title:window]
en: Select the file to verify with the signature <filename>%1</filename>
sl: Izberi datoteko za verificiranje s podpisom <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para><para><message>%3</message></para>
sl: <para>Ni bilo mogoče premakniti <filename>%1</filename> v <filename>%2</filename>.</para><para><message>%3</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para>
sl: <para>Ni bilo mogoče premakniti <filename>%1</filename> v <filename>%2</filename>.</para>

[ctx: @info]
en: Shall the file be saved with the original file name <filename>%1</filename>?
sl: Naj bo datoteka shranjena z izvornim imenom <filename>%1</filename>?

[ctx: @title:window]
en: Use Original File Name?
sl: Naj uporabim izvorno ime datoteke?

[ctx: @action:button]
en: No, Save As <filename>%1</filename>
sl: Ne, shrani kot <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Yes, Save As <filename>%1</filename>
sl: Da, shrani kot <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Failed to delete <filename>%1</filename>.
sl: Ni bilo mogoče izbrisati <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
sl: Ni bilo mogoče premakniti <filename>%1</filename> v <filename>%2</filename>.

en: Recipient: | Recipients:
sl[0]: Prejemniki:
sl[1]: Prejemnik:
sl[2]: Prejemnika:
sl[3]: Prejemniki:

[ctx: @info]
en: One unknown recipient
sl: En neznan prejemnik

en: One unknown recipient | %1 unknown recipients
sl[0]: %1 neznanih prejemnikov
sl[1]: %1 neznani prejemnik
sl[2]: %1 neznana prejemnika
sl[3]: %1 neznani prejemniki

[ctx: @info]
en: Decryption and verification of <filename>%1</filename> canceled.
sl: Dešifriranje in preverjanje <filename>%1</filename> preklicano.

[ctx: @info 'Unable' meaning that decryption can't be started because there is no secret key]
en: Unable to decrypt and verify <filename>%1</filename>:
sl: Ni mogoče dešifrirati in verificirati <filename>%1</filename>:

[ctx: @info 'Failed' meaning that there was an error during decryption]
en: Failed to decrypt and verify <filename>%1</filename>:
sl: Neuspelo dešifriranje in verificiranje <filename>%1</filename>:

[ctx: @info Successfully decrypted and verified <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted and verified <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
sl: Uspešno dešifrirano in preverjeno <filename>%1</filename> kot <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: Verification of <filename>%1</filename> canceled.
sl: Verificiranje <filename>%1</filename> preklicano.

[ctx: @info Failed to verify <file>:]
en: Failed to verify <filename>%1</filename>:
sl: Verificiranje <filename>%1</filename> ni uspelo:

[ctx: @info Verified <file> with signature(s) in <file>.]
en: Verified <filename>%2</filename> with signature in <filename>%3</filename>. | Verified <filename>%2</filename> with %1 signatures in <filename>%3</filename>.
sl[0]: Verificirano <filename>%2</filename> s %1 podpisi v <filename>%3</filename>.
sl[1]: Verificirano <filename>%2</filename> z %1 podpisom v <filename>%3</filename>.
sl[2]: Verificirano <filename>%2</filename> z %1 podpisoma v <filename>%3</filename>.
sl[3]: Verificirano <filename>%2</filename> s %1 podpisi v <filename>%3</filename>.

[ctx: @info]
en: Decryption of <filename>%1</filename> canceled.
sl: Dešifriranje datoteke <filename>%1</filename> preklicano.

[ctx: @info 'Unable' meaning that decryption can't be started because there is no secret key]
en: Unable to decrypt <filename>%1</filename>:
sl: Ni mogoče dešifrirati <filename>%1</filename>:

[ctx: @info 'Failed' meaning that there was an error during decryption]
en: Failed to decrypt <filename>%1</filename>:
sl: Neuspelo dešifriranje <filename>%1</filename>:

[ctx: @info Successfully decrypted <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
sl: Uspešno dešifrirano <filename>%1</filename> kot <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: The data was not encrypted for any secret key in your certificate list.
sl: Podatki niso bili šifrirani za noben skrivni ključ na vašem seznamu potrdil.

en: No integrity protection (MDC).
sl: Ni zavarovanja celovitosti (MDC).

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption is %1.
sl: Opis je %1.

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption <b>is not</b> %1.
sl: Opis <b>ni</b> %1.

[ctx: Integrity protection was missing because an old cipher was used.]
en: <b>Hint:</b> If this file was encrypted before the year 2003 it is likely that the file is legitimate.  This is because back then integrity protection was not widely used.
sl: <b>Namig:</b> Če je bila ta datoteka šifrirana pred letom 2003, je verjetno, da je spis pravi. To je zato, ker zaščita celovitosti takrat šeni bila široko uporabljana.

[ctx: @info]
en: If you are confident that the file was not manipulated then you can decrypt it with gpg on the command line using the option <tt>--ignore-mdc-error</tt>. After decryption you should re-encrypt the file with your current key.
sl: Če ste prepričani, da datoteka ni bila kako zmanipulirana, jo lahko dešifrirate z ukazom gpg v ukazni vrstici z možnostjo <tt>--ignore-mdc-error</tt>. Po dešifriranju morate datoteko ponovno šifrirati s trenutnim ključem.

en: Embedded file name: '%1'
sl: Vdelano ime datoteke: '%1'

en: <b>Note:</b> You cannot be sure who encrypted this message as it is not signed.
sl: <b>Opomba:</b> Ne morete biti povsem prepričani, kdo je to sporočilo šifriral, ker se ni podpisal.

[ctx: @info]
en: Failed to decrypt the notepad: %1
sl: Dešifriranje beležnice ni uspelo: %1

[ctx: @info]
en: Failed to verify the notepad: %1
sl: Beležnice ni bilo mogoče verificirati: %1

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted and verified the notepad
sl: Beležnica je bila uspešno dešifrirana in verificirana

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted the notepad
sl: Beležnica je bila uspešno dešifrirana

[ctx: @info]
en: Successfully verified the notepad
sl: Beležnica je bila uspešno verificirana

[ctx: @info]
en: Failed to decrypt the clipboard: %1
sl: Dešifriranje odložišča ni uspelo: %1

[ctx: @info]
en: Failed to verify the clipboard: %1
sl: Odložišča ni bilo mogoče verificirati: %1

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted and verified the clipboard
sl: Odložišče je bilo uspešno dešifrirano in verificirano

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted the clipboard
sl: Odložišče je bilo uspešno dešifrirano

[ctx: @info]
en: Successfully verified the clipboard
sl: Odložišče je bilo uspešno verificirano

[ctx: @info]
en: Warning: The sender's mail address is not stored in the <a href="key:%1">certificate</a> used for signing. Stored:<ul>%2</ul>
sl: Opozorilo: E-poštni naslov pošiljatelja ni shranjen v <a href="key:%1">potrdilu</a>, uporabljenem za podpisovanje. Shranjeno:<ul>%2</ul>

en: Caught exception: %1
sl: Ujeta izjema: %1

en: Caught unknown exception
sl: Ujeta neznana izjema

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature/ciphertext - maybe it is neither ciphertext nor a signature?
sl: Ni bilo mogoče ugotoviti, ali je to S/MIME ali OpenPGP podpis/šifrat - morda to ni niti šifrirano besedilo niti podpis?

en: Decrypting %1...
sl: Dešifriranje: %1…

en: Could not determine whether this was S/MIME- or OpenPGP-encrypted - maybe it is not ciphertext at all?
sl: Ni bilo mogoče ugotoviti, ali je bilo to šifrirano z S/MIME ali OpenPGP. Morda to sploh ni šifrirano besedilo?

en: Decrypting: %1...
sl: Dešifriranje: %1…

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature - maybe it is not a signature at all?
sl: Ni bilo mogoče ugotoviti, ali je to podpis S/MIME ali OpenPGP. Morda to sploh ni podpis?

en: Verifying %1...
sl: Verificiranje %1…

[ctx: Verification of a detached signature in progress. The first file contains the data.The second file is the signature file.]
en: Verifying <filename>%1</filename> with <filename>%2</filename>...
sl: Verificiranje <filename>%1</filename> z <filename>%2</filename>…

en: Verifying signature %1...
sl: Verificiranje podpisa: %1…

en: Call to EncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
sl: Klic funkcije EncryptEMailController::protocolAsString() je dvoumen.

en: User cancel
sl: Preklicano od uporabnika

en: Encryption canceled.
sl: Šifriranje preklicano.

en: Encryption failed: %1
sl: Šifriranje ni uspelo: %1

en: Encryption succeeded.
sl: Šifriranje je uspelo.

[ctx: @info:placeholder]
en: Please enter a name or email address...
sl: Vnesite ime ali e-poštni naslov…

[ctx: @info:tooltip]
en: Show certificate list
sl: Pokaži seznam potrdil

en: Show certificate list
sl: Pokaži seznam potrdil

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Details
sl: Pokaži podrobnosti

en: No matching certificates or groups found
sl: Nobene ustreznega potrdila ali grupe ni bilo najdene

en: Multiple matching certificates or groups found
sl: Najdenih več ustreznih potrdil ali grup

en: This certificate is expired
sl: To potrdilo je poteklo

en: This certificate is revoked
sl: To potrdilo je preklicano

en: This certificate is disabled
sl: To potrdilo je onemogočeno

en: This certificate is unusable
sl: To potrdilo je neuporabno

[ctx: @info]
en: Error: %1
sl: Napaka: %1

en: (no matching certificates found)
sl: (najdeno ni bilo nobeno ustrezno potrdilo)

en: Please select a certificate
sl: Prosim, izberite potrdilo

en: (please choose between OpenPGP and S/MIME first)
sl: (najprej izberite med OpenPGP in S/MIME)

en: ...
sl: …

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose output folder
sl: Izberite izhodno mapo

[ctx: @label:textbox]
en: &Output folder:
sl: Izhodna mapa:

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Files
sl: Dešifriraj/verificiraj datoteke

[ctx: @title:window]
en: Verify Files
sl: Verificiraj datoteke

[ctx: @title:window]
en: Encrypt Text
sl: Šifriraj besedilo

en: %1: All operations completed.
sl: %1: vsa opravila so bila zaključena.

en: All operations completed.
sl: Vsa opravila so bila zaključena.

[ctx: number, operation description]
en: Operation %1: %2
sl: Opravilo %1: %2

en: <b>Results</b>
sl: <b>Rezultati</b>

en: <b>Objects</b>
sl: <b>Predmeti</b>

en: Remove Selected
sl: Odstrani izbrano

en: Select File
sl: Izberite datoteko

en: <i>No certificate selected</i>
sl: <b>Izbrano ni nobeno potrdilo</b>

en: <b>Recipients</b>
sl: <b>Prejemniki</b>

en: Add Recipient...
sl: Dodaj prejemnika…

en: <b>Warning:</b> None of the selected certificates seem to be your own. You will not be able to decrypt the encrypted data again.
sl: <b>Opozorilo:</b> Nobeno izmed izbranih potrdil ni vaše. Šifriranih podatkov ne boste mogli več dešifrirati.

en: Recipient
sl: Prejemnik

[ctx: %1 == number]
en: Recipient (%1)
sl: Prejemnik (%1)

en: <qt><p>Recipients predefined via GnuPG settings:</p>%1</qt>
sl: <qt><p>Vnaprej določeni prejemniki v nastavitvah GnuPG:</p>%1</qt>

en: Diagnostics
sl: Diagnostika

[ctx: The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
sl: Pokaži dnevnik presoje varnosti

[ctx: @action:button]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: @info:tooltip]
en: Close message
sl: Zapri sporočilo

[ctx: @action:button]
en: Show Email
sl: Pokaži e-pošto

[ctx: @option:check]
en: Close window automatically on success
sl: Ob uspehu samodejno zapri okno

en: You need to select a signing certificate to proceed.
sl: Za nadaljevanje morate izbrati potrdilo za podpisovanje.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate to proceed.
sl: Izbrati morate potrdilo podpisovanja OpenPGP za nadaljevanje.

en: You need to select an S/MIME signing certificate to proceed.
sl: Izbrati morate S/MIME potrdilo podpisovanja za nadaljevanje.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate and an S/MIME signing certificate to proceed.
sl: Izbrati morate OpenPGP in S/MIME potrdila podpisovanja za nadaljevanje.

[ctx: @title:window]
en: Sign Text
sl: Podpiši besedilo

en: Please select an encryption certificate for recipient "%1"
sl: Izberite potrdilo za šifriranje za prejemnika "%1"

en: Please select a signing certificate for sender "%1"
sl: Izberite potrdilo za podpisovanje za pošiljatelja "%1"

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients/senders of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
sl: Program Kleopatra ne more nedvoumno določiti ustreznih potrdil za vse prejemnike/pošiljatelje sporočila.
    Za vsakega prejemnika/pošiljatelja izberite pravo potrdilo:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for the sender of the message.
    Please select the correct certificates for the sender:
sl: Program Kleopatra ne more nedvoumno določiti ustreznih potrdil za pošiljatelja sporočila.
    Za pošiljatelja izberite prava potrdila:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
sl: Program Kleopatra ne more nedvoumno določiti ustreznih potrdil za vse prejemnike sporočila.
    Za vsakega prejemnika izberite prava potrdila:

en: Please verify that correct certificates have been selected for each recipient:
sl: Verificirajte, da so bila za vsakega prejemnika izbrana prava potrdila:

en: Please verify that the correct certificate has been selected for the sender:
sl: Verificirajte, da je bilo za pošiljatelja izbrano pravo potrdilo:

en: Show all recipients
sl: Pokaži vse prejemnike

en: Select Signing Certificate
sl: Izberite potrdilo za podpisovanje

en: Select Encryption Certificate
sl: Izberite potrdilo za šifriranje

en: Only show this dialog in case of conflicts (experimental)
sl: To pogovorno okno prikaži le ob sporih (preizkusno)

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message
sl: Izberite potrdila za sporočilo

en: From:
sl: Od:

en: To:
sl: Za:

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message "%1"
sl: Izberite potrdila za sporočilo "%1"

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Sign &as:
sl: Podpiši kot:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &me:
sl: Šifriraj zame:

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &others:
sl: Šifriraj za druge:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt with &password:
sl: Šifriraj z geslom:

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an action.
sl: Izberite dejanje.

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Output &files/folder:
sl: Izhodne datoteke/mapa:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Enc&rypt / Sign each file separately.
sl: Šifriraj / podpiši vsako datoteko posebej.

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep each file separate instead of creating an archive for all.
sl: Vsako datoteko drži ločeno, namesto da bi ustvaril arhiv za vse.

en: Invalid compliance settings for signing and encrypting files.
sl: Neveljavne nastavitve skladnosti za podpisovanje in šifriranje datotek.

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
sl: <para>Ne morete uporabljati aplikacije <application>Kleopatra</application> za podpisovanje in šifriranje datotek, ker aplikacija  <application>GnuPG</application>, ki jo uporablja <application>Kleopatra</application> ni %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
sl: <para>Oprostite! Ne morete uporabljati aplikacije <application>Kleopatra</application> za podpisovanje in šifriranje datotek, ker <application>GnuPG</application>, ki jo uporablja <application>Kleopatra</application> ni %1.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Archiving in combination with sign-only currently requires what are known as opaque signatures - unlike detached ones, these embed the content in the signature.</para><para>This format is rather unusual. You might want to archive the files separately, and then sign the archive as one file with Kleopatra.</para><para>Future versions of Kleopatra are expected to also support detached signatures in this case.</para>
sl: <para>Arhiviranje v navezi s samostojnim podpisovanjem trenutno potrebuje t.i. prekrivajoče podpise – za razliko od ločenih, ti podpisi vsebino vgradijo v podpis.</para><para>Ta oblika je nekoliko nenavadna. Morda bi želeli datoteke arhivirati posebej in nato arhiv podpisati kot eno samo datoteko.</para><para>Prihodnje različice programa Kleopatra bodo tudi v tem primeru podpirale ločene podpise.</para>

[ctx: @title:window]
en: Unusual Signature Warning
sl: Opozorilo o nenavadnem podpisu

[ctx: @info]
en: <para>None of the recipients you are encrypting to seems to be your own.</para><para>This means that you will not be able to decrypt the data anymore, once encrypted.</para><para>Do you want to continue, or cancel to change the recipient selection?</para>
sl: <para>Videti je, da nihče izmed prejemnikov, za katere šifrirate, niste vi sami.</para><para>To pomeni, da šifriranih podatkov ne boste mogli več dešifrirati.</para><para>Ali želite nadaljevati ali preklicati in spremeniti izbor prejemnikov?</para>

[ctx: @title:window]
en: Encrypt-To-Self Warning
sl: Opozorilo šifriranja samemu sebi

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME signature.
sl: To je ime datoteke v podpisu S/MIME.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME signature file
sl: Datoteka podpisa S/MIME

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Signatures (*.p7s)
sl: Podpisi S/MIME  (*.p7s)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Signatures (*.p7s *.pem)
sl: Podpisi S/MIME (*.p7s *.pem)

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the detached OpenPGP signature.
sl: To je ime datoteke v ločenem podpisu OpenPGP.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signature file
sl: Datoteka podpisa OpenPGP

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Signatures (*.sig *.pgp)
sl: Podpisi OpenPGP (*.sig *.pgp)

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Signatures (*.asc *.sig)
sl: Podpisi OpenPGP (*.asc *.sig)

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP-signed and encrypted file.
sl: To je ime datoteke v podpisani in šifrirani datoteki z OpenPGP.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signed and encrypted file
sl: Podpisana in šifrirana datoteka OpenPGP

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Files (*.gpg *.pgp)
sl: Datoteke OpenPGP (*.gpg *.pgp)

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Files (*.asc)
sl: Datoteke OpenPGP (*.asc)

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP encrypted file.
sl: To je ime datoteke v šifrirani datoteki z OpenPGP.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP encrypted file
sl: Šifrirana datoteka OpenPGP

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME encrypted file.
sl: To je ime datoteke v datoteki šifrirani s S/MIME.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME encrypted file
sl: Datoteka šifrirana s S/MIME

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Files (*.p7m)
sl: Datoteke S/MIME (*.p7m)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Files (*.p7m *.pem)
sl: Datoteke S/MIME (*.p7m *.pem)

[ctx: @info:tooltip]
en: The resulting files are written to this directory.
sl: Datoteke rezultatov so zapisane v ta imenik.

[ctx: Lineedit accessible name]
en: Output directory
sl: Izhodna mapa

[ctx: @title]
en: Results
sl: Rezultati

[ctx: @title]
en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
sl: Tu sta prikazana stanje in napredek šifrirnih opravil.

[ctx: @title]
en: Sign / Encrypt Files
sl: Podpiši / šifriraj datoteke

[ctx: @title:dialog]
en: Sign / Encrypt Files
sl: Podpiši / Šifriraj datoteke

[ctx: @action:button]
en: Continue
sl: Nadaljuj

[ctx: @title:dialog]
en: Results
sl: Rezultati

[ctx: @action:button]
en: Finish
sl: Končaj

[ctx: @action:button]
en: &Sign
sl: Podpiši

[ctx: @action:button]
en: &Encrypt
sl: Šifriraj

[ctx: @action:button]
en: &Sign / Encrypt
sl: Podpiši / šifriraj

[ctx: @action:button]
en: Next
sl: Naslednja

[ctx: @label]
en: Protocol:
sl: Protokol:

en: Sign &as:
sl: Podpiši kot:

en: Encrypt for me:
sl: Šifriraj zame:

[ctx: @label]
en: Encrypt for others:
sl: Šifriraj za druge:

[ctx: @option:check]
en: Encrypt with password:
sl: Šifriraj z geslom:

[ctx: Tooltip information for symmetric encryption]
en: Additionally to the keys of the recipients you can encrypt your data with a password. Anyone who has the password can read the data without any secret key. Using a password is <b>less secure</b> then public key cryptography. Even if you pick a very strong password.
sl: Poleg ključev prejemnikov lahko šifrirate vaše podatke z geslom. Vsakdo, ki pozna geslo lahko prebere podatke brez tajnega ključa. Uporaba gesla je <b>manj varna</b> od šifriranja z javnimi ključi, celo če izberete zelo močno geslo.

[ctx: @info]
en: Anyone you share the password with can read the data.
sl: Vsakdo, s katerim delite geslo, lahko bere podatke.

[ctx: text for screen readers]
en: recipient key
sl: prejemnikov ključ

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for encryption.
sl: Tega potrdila ni mogoče uporabljati za šifriranje.

en: Usable for Signing
sl: Uporabno za šifriranje

en: Certificates that can be used for signing
sl: Potrdila, ki jih je mogoče uporabljati za podpisovanje

en: Usable for Encryption
sl: Uporabno za šifriranje

en: Certificates that can be used for encryption
sl: Potrdila, ki jih je mogoče uporabljati za šifriranje

[ctx: @info]
en: This certificate is expired.
sl: To potrdilo je poteklo.

[ctx: @info]
en: This certificate expires today.
sl: To potrdilo bo poteklo danes.

[ctx: @info]
en: This certificate expires tomorrow. | This certificate expires in %1 days.
sl[0]: To potrdilo bo poteklo čez %1 dni.
sl[1]: To potrdilo bo poteklo čez %1 dan.
sl[2]: To potrdilo bo poteklo čez %1 dneva.
sl[3]: To potrdilo bo poteklo čez %1 dni.

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for signing.
sl: Tega potrdila ni mogoče uporabljati za podpisovanje.

[ctx: @info translate 'Encrypt for others' the same way as for the other string in this file]
en: Please choose at least one recipient or deselect <interface>Encrypt for others</interface>.
sl: Izberite vsaj enega prejemnika ali prekličite izbiro možnosti <interface>Šifriraj za druge</interface>.

en: Could not find a key for the following recipients:
sl: Ni bilo mogoče najti ključa za naslednje prejemnike:

[ctx: @title:window]
en: Failed to find some keys
sl: Ni bilo mogoče najti nekaterih ključev

[ctx: @info]
en: This certificate is revoked.
sl: To potrdilo je preklicano.

[ctx: %1=protocol (S/Mime, OpenPGP), %2=certificate]
en: Sign using %1: %2
sl: Podpiši z %1: %2

en: No certificate selected
sl: Izbrano ni nobeno potrdilo

en: Sign and encrypt (OpenPGP only)
sl: Podpiši in šifriraj (samo OpenPGP)

en: Encrypt only
sl: Samo šifriraj

en: Sign only
sl: Samo podpiši

en: Encryption Options
sl: Možnosti šifriranja

en: Text output (ASCII armor)
sl: Besedilni izhod (oklep ASCII)

en: Signing Options
sl: Možnosti podpisovanja

en: Signer:
sl: Podpisnik:

en: Change Signing Certificates...
sl: Spremeni potrdila za podpisovanje…

en: <b>Choose Operation to be Performed</b>
sl: <b>Izberite dejanja, ki bodo izvedena.</b>

[ctx: @title:window]
en: Select Signing Certificates
sl: Izberite potrdila za podpisovanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCO)
en: Remember these as default for future operations
sl: Zapomni si te kot privzete za prihodnja opravila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pgpLabel)
en: OpenPGP Signing Certificate:
sl: Potrdilo za podpisovanje OpenPGP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmsLabel)
en: S/MIME Signing Certificate:
sl: Potrdilo za podpisovanje S/MIME:

[ctx: Caption for an unknown key/certificate where only ID is known.]
en: Unknown Recipient:
sl: Neznan prejemnik:

[ctx: @action:button]
en: Search
sl: Išči

[ctx: @info:tooltip]
en: Search on keyserver
sl: Poišči na strežniku ključev

[ctx: @info:tooltip]
en: The data was encrypted to this key / certificate.
sl: Podatki so bili šifrirani s tem ključem / potrdilom.

en: The following errors and warnings were recorded:
sl: Zabeležene so bile naslednje napake in opozorila:

[ctx: @title:window]
en: Checksum Verification Errors
sl: Napake preverjanja nadzornih vsot

en: No errors occurred
sl: Ni bilo nobene napake

en: One error occurred | %1 errors occurred
sl[0]: Prišlo je do %1 napak
sl[1]: Prišlo je do %1 napake
sl[2]: Prišlo je do %1 napak
sl[3]: Prišlo je do %1 napak

en: Progress:
sl: Napredek:

[ctx: Show Errors]
en: Show
sl: Pokaži

[ctx: @action:button]
en: &Next
sl: &Naslednji

en: Back
sl: Nazaj

en: Call to NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
sl: Klic funkcije NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() je dvoumen.

en: Signing canceled.
sl: Podpisovanje preklicano.

en: Signing failed: %1
sl: Podpisovanje ni uspelo: %1

en: Signing succeeded.
sl: Podpisovanje je uspelo.

en: Archive and Sign Files
sl: Arhiviraj in podpiši datoteke

en: Sign Files
sl: Podpiši datoteke

en: Archive and Encrypt Files
sl: Arhiviraj in šifriraj datoteke

en: Encrypt Files
sl: Šifriraj datoteke

en: Archive and Sign/Encrypt Files
sl: Arhiviraj in podpiši/šifriraj datoteke

en: Sign/Encrypt Files
sl: Podpiši/šifriraj datoteke

[ctx: base name of an archive file, e.g. archive.zip or archive.tar.gz]
en: archive
sl: arhiv

en: Caught unexpected exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1
sl: Ujeta nepričakovana izjema v SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1

en: Caught unknown exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared
sl: Ujeta neznana izjema v SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared

[ctx: @info]
en: Signing and encryption canceled.
sl: Podpisovanje in šifriranje preklicano.

[ctx: @info]
en: Signing canceled.
sl: Podpisovanje preklicano.

[ctx: @info]
en: Encryption canceled.
sl: Šifriranje preklicano.

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
sl: Podpisovanje in šifriranje <filename>%1</filename> ni uspelo: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl: Podpisovanje in šifriranje <filename>%1</filename> in <filename>%2</filename> ni uspelo: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign and encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl[0]: Ni bilo mogoče podpisati in šifrirati <filename>%2</filename> in %1 drugih: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl[1]: Ni bilo mogoče podpisati in šifrirati <filename>%2</filename> in %1 drugega: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl[2]: Ni bilo mogoče podpisati in šifrirati <filename>%2</filename> in %1 druga: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl[3]: Ni bilo mogoče podpisati in šifrirati <filename>%2</filename> in %1 druge: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
sl: Ni uspelo podpisati <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl: Podpis <filename>%1</filename> in <filename>%2</filename> ni uspel: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl[0]: Ni bilo mogoče podpisati <filename>%2</filename> in %1 drugih: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl[1]: Ni bilo mogoče podpisati <filename>%2</filename> in %1 drugega: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl[2]: Ni bilo mogoče podpisati <filename>%2</filename> in %1 druga: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl[3]: Ni bilo mogoče podpisati <filename>%2</filename> in %1 druge: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
sl: Šifriranje <filename>%1</filename> ni uspelo: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl: Šifriranje <filename>%1</filename> in <filename>%2</filename> ni uspelo: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl[0]: Šifriranje <filename>%2</filename> in %1 drugih ni uspelo: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl[1]: Šifriranje <filename>%2</filename> in %1 drugega ni uspelo: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl[2]: Šifriranje <filename>%2</filename> in %1 druga ni uspelo: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
sl[3]: Šifriranje <filename>%2</filename> in %1 drugih ni uspelo: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
sl: Uspešno podpisana in šifrirana <filename>%1</filename> in shranjena kot <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
sl: Uspešno podpisana in šifrirana <filename>%1</filename> in <filename>%2</filename> ter shranjena kot <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <n> other(s) as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
sl[0]: Uspešno podpisana in šifrirana <filename>%2</filename> in %1 drugih ter shranjena kot <filename>%3</filename>.
sl[1]: Uspešno podpisana in šifrirana <filename>%2</filename> in %1 drugega ter shranjena kot <filename>%3</filename>.
sl[2]: Uspešno podpisana in šifrirana <filename>%2</filename> in %1 druga ter shranjena kot <filename>%3</filename>.
sl[3]: Uspešno podpisana in šifrirana <filename>%2</filename> in %1 druge ter shranjena kot <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and saved the signature in <filename>%2</filename>.
sl: Uspešno podpisana <filename>%1</filename> in shranjen podpis v <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved the signature in <filename>%3</filename>.
sl: Uspešno podpisana <filename>%1</filename> in <filename>%2</filename> in shranjen podpis v <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <n> other(s) and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 other and saved the signature in <filename>%3</filename>. | Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 others and saved the signature in <filename>%3</filename>.
sl[0]: Uspešno podpisana <filename>%2</filename> in %1 drugih ter shranjen podpis v <filename>%3</filename>.
sl[1]: Uspešno podpisana <filename>%2</filename> in %1 drugih ter shranjen podpis v <filename>%3</filename>.
sl[2]: Uspešno podpisana <filename>%2</filename> in %1 drugih ter shranjen podpis v <filename>%3</filename>.
sl[3]: Uspešno podpisana <filename>%2</filename> in %1 drugih ter shranjen podpis v <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
sl: Uspešno šifrirana <filename>%1</filename> in shranjena kot <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
sl: Uspešno šifrirana <filename>%1</filename> in <filename>%2</filename> ter shranjena kot <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <n> other(s) and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
sl[0]: Uspešno šifrirana <filename>%2</filename> in %1 drugih ter shranjeno kot <filename>%3</filename>.
sl[1]: Uspešno šifrirana <filename>%2</filename> in %1 drugi ter shranjeno kot <filename>%3</filename>.
sl[2]: Uspešno šifrirana <filename>%2</filename> in %1 druga ter shranjeno kot <filename>%3</filename>.
sl[3]: Uspešno šifrirana <filename>%2</filename> in %1 drugih ter shranjeno kot <filename>%3</filename>.

en: Input error: %1
sl: Vhodna napaka: %1

en: Output error: %1
sl: Izhodna napaka: %1

en: Cannot determine protocol for task
sl: Protokola za opravilo ni mogoče določiti

[ctx: <name of first file>, ...]
en: %1, ...
sl: %1, …

en: Cannot find common base directory for these files:
    %1
sl: Ni mogoče najti skupne osnovne mape za te datoteke:
    %1

[ctx: @info]
en: Creating signed and encrypted archive ...
sl: Ustvarjanje podpisanega in šifriranega arhiva …

[ctx: @info]
en: Creating encrypted archive ...
sl: Ustvarjanje šifriranega arhiva …

[ctx: @info]
en: Creating signed archive ...
sl: Ustvarjanje podpisanega arhiva …

[ctx: @info]
en: Failed to sign the notepad: %1
sl: Podpisovanje beležnice ni uspelo: %1

[ctx: @info]
en: Failed to encrypt the notepad: %1
sl: Šifriranje beležnice ni uspelo: %1

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted and signed the notepad
sl: Uspešno šifrirana in podpisana beležnica

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted the notepad
sl: Uspešno šifrirana beležnica

[ctx: @info]
en: Successfully signed the notepad
sl: Uspešno podpisana beležnica

[ctx: @info]
en: Failed to sign the clipboard: %1
sl: Podpis odložišča ni uspel: %1

[ctx: @info]
en: Failed to encrypt the clipboard: %1
sl: Šifriranje odložišča ni uspelo: %1

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted and signed the clipboard
sl: Odložišče je bilo uspešno šifrirano in podpisano

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted the clipboard
sl: Odložišče je bilo uspešno šifrirano

[ctx: @info]
en: Successfully signed the clipboard
sl: Odložišče je bilo uspešno podpisano

en: Unknown exception in Task::start()
sl: Neznana izjema v Task::start()

[ctx: @title:window]
en: Verify Checksum Results
sl: Verificiraj nadzorne vsote

en: Cannot find checksums file for file %1
sl: Datoteke z nadzorno vsoto za datoteko %1 ni mogoče najti

en: Verifying checksums (%2) in %1
sl: Verificiranje nadzornih vsot (%2) v %1

[ctx: @title:window]
en: Advanced Settings
sl: Napredne nastavitve

[ctx: @title:group]
en: Key Material
sl: Snov za ključ

en: Algorithm:
sl: Algoritem:

[ctx: @title:group]
en: Certificate Usage
sl: Uporaba potrdila

[ctx: @option:check]
en: Signing
sl: Podpisovanje

[ctx: @option:check]
en: Encryption
sl: Šifriranje

[ctx: @option:check]
en: Authentication
sl: Overjanje

[ctx: @option:check]
en: Valid until:
sl: Veljaven do:

[ctx: @title:window]
en: Add Subkey
sl: Dodaj podključ

en: Expiration of primary key: %1
sl: Potek primarnega ključa: %1

[ctx: Default Algorithm]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: title:window]
en: Add User ID
sl: Dodaj uporabniški določilnik

en: Enter a name and an email address to use for the user ID.
sl: Vnesite ime in/ali naslov e-pošte za uporabo kot uporabnikov določilnik.

en: Enter a name and/or an email address to use for the user ID.
sl: Vnesite ime in/ali naslov e-pošte za uporabo v uporabnikovem določilniku.

en: Enter a name or an email address.
sl: Vnesite ime ali e-poštni naslov.

en: There is a problem.
sl: Obstaja problem.

[ctx: @info]
en: <div>This is how the new user ID will be stored in the certificate:</div><center><strong>%1</strong></center>
sl: <div>Tako bo določilnik novega uporabnika shranjen v potrdilu:</div><center><strong>%1</strong></center>

[ctx: @action:button]
en: Update
sl: Posodobi

[ctx: @action:button]
en: Generate Revocation Certificate
sl: Ustvari potrdilo o preklicu potrdila

en: A revocation certificate is a file that serves as a "kill switch" to publicly declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible to retract such a revocation certificate once it has been published.
sl: Potrdilo preklica je datoteka, ki služi kot "izklop v sili", da se javno objavi, da se ključa več ne uporablja. Ko je preklic objavljen, tega dejstva ni več mogoče umakniti.

[ctx: @action:button]
en: Change Passphrase
sl: Spremeni geselno frazo

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate
sl: Potrdilo OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: S/MIME Certificate
sl: Potrdilo S/MIME

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the CRLs and do a full validation check of the certificate.
sl: Posodobi sezname preklicanih potrdil (CRL) in izvedi celotno preverjanje veljavnosti potrdila.

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the key from external sources.
sl: Posodobi ključ iz zunanjih virov.

en: User ID:
sl: Uporabnikov ID:

en: Trust level:
sl: Stopnja zaupanja:

en: Valid from:
sl: Veljaven od:

en: Valid until:
sl: Veljaven do:

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the end of the validity period
sl: Spremeni konec obdobja veljavnosti

[ctx: @action:button]
en: Change Validity
sl: Spremeni veljavnost

en: Status:
sl: Stanje:

en: Fingerprint:
sl: Prstni odtis:

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the fingerprint to the clipboard
sl: Kopiraj prstni odtis na odložišče

[ctx: @action:button]
en: Copy fingerprint
sl: Kopiraj prstni odtis

en: Issuer:
sl: Izdajatelj:

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the issuer certificate
sl: Prikaži potrdilo izdajatelja

[ctx: @action:button]
en: Show certificate
sl: Prikaži potrdilo

en: Compliance:
sl: Ustreznost:

en: Usage:
sl: Uporaba:

en: Trusted introducer for:
sl: Zaupanja vreden uvajalec za:

[ctx: @info:tooltip]
en: See certifications for details.
sl: Poglej potrdila za podrobnosti.

en: Private Key:
sl: Zasebni ključ:

[ctx: @title:tab]
en: User IDs
sl: Uporabnikovi IDji

en: Related addresses
sl: Sorodni naslovi

[ctx: @title:tab]
en: Related Addresses
sl: Sorodni naslovi

[ctx: @title:tab]
en: Subkeys
sl: Podključi

[ctx: @title:tab]
en: Certifications
sl: Potrditve

[ctx: @title:tab]
en: Trust Chain Details
sl: Zaupaj podrobnosti verige

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Dump
sl: Surovi izpis potrdila

[ctx: @title:tab]
en: Revokers
sl: Preklicovalci

[ctx: Valid until:]
en: unlimited
sl: neomejeno

[ctx: As in 'this secret key is stored on smart card <serial number>']
en: smart card %1
sl: pametna kartica %1

[ctx: As in 'this secret key is stored on a smart card']
en: smart card
sl: pametna kartica

[ctx: key is 'offline key', i.e. secret key is not stored on this computer]
en: offline
sl: nepovezano

[ctx: As in 'this key is stored on this computer and on smart card(s)']
en: On this computer and on a smart card | On this computer and on %1 smart cards
sl[0]: Na tem računalniku in %1 pametnih karticah
sl[1]: Na tem računalniku in %1 pametni kartici
sl[2]: Na tem računalniku in %1 pametnih karticah
sl[3]: Na tem računalniku in %1 pametnih karticah

[ctx: As in 'this secret key is stored on this computer']
en: on this computer
sl: na tem računalniku

en: encryption
sl: šifriranje

en: signing
sl: podpisovanje

en: certification
sl: potrjevanje

en: authentication
sl: avtenticiranje

[ctx: as in: can be used for ...]
en: qualified signatures
sl: kvalificirani podpisi

en: Updating...
sl: Posodabljanje…

en: Common Name
sl: Skupno ime

en: Organization
sl: Organizacija

en: Street
sl: Ulica

en: City
sl: Mesto

en: State
sl: Regija

en: Country
sl: Država

en: The issuer certificate could not be found locally.
sl: Potrdila izdajatelja lokalno ni bilo mogoče najti.

en: Please select one or more of the following certificates:
sl: Izberite enega ali več naslednjih potrdil:

en: Please select one of the following certificates:
sl: Izberite enega izmed naslednjih potrdil:

[ctx: @action:button]
en: Reload
sl: Ponovno naloži

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh certificate list
sl: Osveži seznam potrdil

[ctx: @action:button]
en: Import...
sl: Uvozi...

[ctx: @info:tooltip]
en: Import certificate from file
sl: Uvozi potrdila iz datoteke

en: Import certificate
sl: Uvozi potrdilo

[ctx: @action:button]
en: Lookup...
sl: Poišči...

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up certificate on server
sl: Poišči potrdilo na strežniku

en: Look up certificate
sl: Poišči potrdilo

[ctx: @action:button]
en: New...
sl: Novo...

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new OpenPGP certificate
sl: Kreiraj novo potrdilo OpenPGP

en: Create certificate
sl: Ustvari potrdilo

[ctx: @action:button]
en: Groups...
sl: Grupe...

[ctx: @info:tooltip]
en: Manage certificate groups
sl: Upravljaj potrdila grup

en: Manage groups
sl: Upravljaj grupe

[ctx: @title:window]
en: Certificate Selection
sl: Izbor potrdila

en: Certify
sl: Potrdi

[ctx: @title:window arg is name, email of certificate holder]
en: Certify Certificate: %1
sl: Potrdi potrdilo: %1

[ctx: @title:window Certify Certificate Group <group name>]
en: Certify Certificate Group %1
sl: Potrdi grupo potrdil %1

en: Verify the fingerprint, mark the user IDs you want to certify, and select the key you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprint clearly identifies the key and its owner.</i>
sl: Verificirajte prstni odtis, označite uporabniške določilnike, ki jih želite potrditi, in izberite ključ, s katerim želite potrditi uporabniške določilnike.<br><i>Opomba: Samo prstni odtis jasno identificira ključ in njegovega lastnika.</i>

en: Certify with:
sl: Potrdi z:

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to set the trust level of the selected certification key to ultimate trust. This is what you usually want to do for your own keys.
sl: Kliknite, da nastavite raven zaupanja izbranega certifikacijskega ključa na brezpogojno zaupanje. To običajno želite narediti za lastne ključe.

[ctx: @info]
en: One or more certificates cannot be certified.
sl: Eno ali več potrdil ni mogoče potrditi.

en: User IDs
sl: Uporabniški določilnik

[ctx: @title:column]
en: User ID
sl: Uporabniški določilnik

en: Advanced
sl: Napredno

en: Show advanced options
sl: Prikaži napredne možnosti

en: Certify for everyone to see (exportable)
sl: Potrdi tako, da je vidno vsem (je moč izvoziti)

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option, if you want to share your certifications with others. If you just want to mark certificates as certified for yourself, then you can uncheck it.
sl: Označite to možnost, če želite svoja potrdila deliti z drugimi. Če želite potrdila samo označiti kot certificirane zase, jih lahko počistite.

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish in internal directory
sl: Objavi v internem imeniku

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish to %1
sl: Objavi na %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option if you want to upload your certifications to a certificate directory after successful certification.
sl: Označite to možnost, če želite po uspešnem potrjevanju prenesti svoja potrdila v imenik potrdil.

en: Tags:
sl: Značke:

en: You can use this to add additional info to a certification.
sl: To lahko uporabite za dodajanje dodatnih informacij potrjevanju.

en: Tags created by anyone with full certification trust are shown in the keylist and can be searched.
sl: Oznake, ki jih je ustvaril vsak, ki ima popolno zaupanje v certifikat, so prikazane v seznamu ključev in jih je mogoče preiskovati.

en: Expiration:
sl: Pretečeni rok:

en: You can use this to set an expiration date for a certification.
sl: Lahko uporabite to nastavitev datuma poteka potrdila.

en: By setting an expiration date, you can limit the validity of your certification to a certain amount of time. Once the expiration date has passed, your certification is no longer valid.
sl: Z nastavitvijo datuma poteka omejite veljavnost vašega potrdila na določen čas. Ko je datum poteka preteče, vaše potrdilo ni več veljavno.

en: Certify as trusted introducer
sl: Potrdi kot zaupanja vreden uvajalec

en: You can use this to certify a trusted introducer for a domain.
sl: Lahko uporabite to za potrjevanje zaupanja vrednega uvajalca za domeno.

en: All certificates with email addresses belonging to the domain that have been certified by the trusted introducer are treated as certified, i.e. a trusted introducer acts as a kind of intermediate CA for a domain.
sl: Vsa potrdila z naslovom elektronske pošte iz domene, ki je bila potrjena od zaupanja vrednega uvajalca, smatramo kot potrjena, kar pomeni, da zaupanja vreden uvajalec deluje kot nekakšen vmesni potrjevalni agent za domeno.

en: Domain:
sl: Domena:

[ctx: @info]
en: Verify the fingerprints, mark the user IDs you want to certify, and select the certificate you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprints clearly identify the certificate and its owner.</i>
sl: Verificirajte prstni odtis, označite uporabniške določilnike, ki jih želite potrditi, in izberite potrdilo, s katerim želite potrditi uporabniške določilnike.<br><i>Opomba: Samo prstni odtis jasno identificira ključ in njegovega lastnika.</i>

[ctx: @title:column]
en: Fingerprint
sl: Prstni odtis

[ctx: @info:tooltip]
en: S/MIME certificates cannot be certified.
sl: Potrdila S/MIME ni mogoče potrditi.

[ctx: @info:tooltip]
en: Expired or revoked certificates cannot be certified.
sl: Poteklih ali preklicanih potrdil ni mogoče potrditi.

[ctx: @info]
en: Are you the only user of this secret key?
sl: Ali ste edini uporabnik tega skrivnega ključa?

en: <p>Changing the certification trust of the key <b>%1</b> failed:</p><p>%2</p>
sl: <p>Sprememba zaupanja v ključ za <b>%1</b> ni uspela:</p><p>%2</p>

[ctx: @title:window]
en: Certification Trust Change Failed
sl: Sprememba zaupanja v potrdilo ni uspela

en: Owner trust set successfully.
sl: Zaupanje lastnika je bilo uspešno nastavljeno.

[ctx: @option:radio]
en: Delete secret key from disk.
sl: Izbriši skrivni ključ z diska.

[ctx: @option:radio]
en: Keep secret key on disk.
sl: Ohrani skrivni ključ na disku.

[ctx: @option:radio]
en: Make a backup of the secret key to a file.
sl: Izdelaj varovalno kopijo skrivnega ključa na datoteko.

[ctx: @option:radio]
en: Make a printed backup of the secret key.
sl: Izdelaj natisnjeno varovalno kopijo skrivnega ključa.

[ctx: @option:radio]
en: I already have a backup of the secret key.
sl: Že imam varnostno kopijo skrivnega ključa.

[ctx: @action:button]
en: Copy to Card
sl: Kopiraj na kartico

[ctx: @title:dialog]
en: Copy Key to Smartcard
sl: Kopiraj ključ na pametno kartico

[ctx: @info]
en: <para>Selected Key: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Selected Smartcard: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Choose one of the following options to continue:</para>
sl: <para>Izbrani ključ: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Izbrana pametna kartica: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Za nadaljevanje izberite eno od naslednjih možnosti: </para>

en: Enter a name and an email address to use for the certificate.
sl: Vnesite ime in naslov e-pošte za uporabo tega potrdila.

en: Enter a name and/or an email address to use for the certificate.
sl: Vnesite ime in/ali naslov e-pošte za uporabo tega potrdila.

en: Advanced options
sl: Napredne možnosti

[ctx: The algorithm and strength of encryption key]
en: Key material
sl: Snov ključa

[ctx: @label]
en: Certificate usage
sl: Uporaba potrdila

[ctx: @label:textbox]
en: Additional email addresses
sl: Dodatni e-poštni naslovi

en: Enter email addresses in the correct format, like name@example.com.
sl: Vnesite e-poštne naslove v pravilnem formatu kot npr. ime@primer.com.

[ctx: @label:textbox]
en: Domain names
sl: Imena domene

en: Enter domain names in the correct format, like www.example.com.
sl: Vnesite imena domen v pravilnem formatu kot npr. ime@primer.com.

[ctx: @label:textbox]
en: URIs
sl: URI-ji

en: Enter URIs in the correct format.
sl: Vnesite vrednostURI v ustreznem formatu.

[ctx: @info Error in Label of input field: Message]
en: Error in %1: %2
sl: Napaka v %1: %2

[ctx: @info]
en: Correct the following errors:
sl: Popravite naslednje napake:

[ctx: @info Error in Label of input field: Message]
en: Error in <interface>%1</interface>: <message>%2</message>
sl: Napaka v <interface>%1</interface>: <message>%2</message>

[ctx: title:window]
en: Create S/MIME Certificate Signing Request
sl: Ustvari zahtevek za podpis potrdila S/MIME

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Configuration Overview
sl: Pregled konfiguracije GnuPG

[ctx: @action:button]
en: Run Command
sl: Zaženi ukaz

[ctx: @info:tooltip]
en: Search in output
sl: Poišči v izhodu

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term
sl: Vnesite iskalni niz

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
sl: Skoči na naslednji zadetek

[ctx: @action:button]
en: Find Next
sl: Najdi naslednjega

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
sl: Skoči na prejšnji zadetek

[ctx: @action:button]
en: Find Previous
sl: Najdi prejšnjega

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
sl: Kopiraj na odložišče

[ctx: @action:button]
en: Save to File
sl: Shrani v datoteko

[ctx: @info]
en: Exit code: %1
sl: Izhodna koda: %1

en: The certificate is part of a group. Deleting it may prevent this recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of a group. Deleting them may prevent these recipients from decrypting messages to:
sl[0]: Ta potrdila so del grup. Če jih izbrišete, prejemniki morda ne bodo mogli dešifrirati sporočil:
sl[1]: To potrdilo je del grup. Če ga izbrišete, prejemniki morda ne bodo mogli dešifrirati sporočil:
sl[2]: Ti potrdili sta del grup. Če ju izbrišete, prejemniki morda ne bodo mogli dešifrirati sporočil:
sl[3]: Ta potrdila so del grup. Če jih izbrišete, prejemniki morda ne bodo mogli dešifrirati sporočil:

en: The certificate is part of several groups. Deleting it may prevent the recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of several groups. Deleting them may prevent the recipients from decrypting messages to:
sl[0]: Ta potrdila so del več grup. Če jih izbrišete, prejemniki morda ne bodo mogli dešifrirati sporočil:
sl[1]: To potrdilo je del več grup. Če ga izbrišete, prejemniki morda ne bodo mogli dešifrirati sporočil:
sl[2]: Ti potrdili sta del več grup. Če ju izbrišete, prejemniki morda ne bodo mogli dešifrirati sporočil:
sl[3]: Ta potrdila so del grup. Če jih izbrišete, prejemniki morda ne bodo mogli dešifrirati sporočil:

[ctx: @label]
en: Certificates
sl: Potrdila

[ctx: @label]
en: Groups
sl: Grupe

[ctx: @info]
en: <para>When you delete CA certificates (both root CAs and intermediate CAs), the certificates issued by them will also be deleted.</para><para>This can be nicely seen in <application>Kleopatra</application>'s hierarchical view mode: In this mode, if you delete a certificate that has children, those children will also be deleted. Think of CA certificates as folders containing other certificates: When you delete the folder, you delete its contents, too.</para>
sl: <para>Ko izbrišete potrdila CA (tako korenske CA kot tudi vmesne CA), bodo izbrisana tudi potrdila, ki so jih izdala.</para><para>To je lepo razvidno iz  načina hierarhičnega pogleda <application>Kleopatra</application>: če v tem načinu izbrišete potrdilo, ki ima podrejene, bodo tudi ti podrejeni izbrisani. O potrdilih CA si predstavljajte mape, ki vsebujejo druga potrdila: ko izbrišete mapo, izbrišete tudi njeno vsebino.</para>

en: The following certificate was selected for deletion: | The following certificates were selected for deletion:
sl[0]: Za izbris ste izbrali naslednja potrdila:
sl[1]: Za izbris ste izbrali naslednje potrdilo:
sl[2]: Za izbris ste izbrali naslednji potrdili:
sl[3]: Za izbris ste izbrali naslednja potrdila:

en: The following certificate will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select it (<a href="whatsthis://">Why?</a>): | The following certificates will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select them (<a href="whatsthis://">Why?</a>):
sl[0]: Ta potrdila bodo izbrisana, čeprav jih<nl/><emphasis>niste</emphasis> izrecno izbrali. (<a href="whatsthis://">Zakaj?</a>):
sl[1]: To potrdilo bo izbrisano, čeprav jih<nl/><emphasis>niste</emphasis> izrecno izbrali. (<a href="whatsthis://">Zakaj?</a>):
sl[2]: Ti potrdili bodo izbrisani, čeprav jih<nl/><emphasis>niste</emphasis> izrecno izbrali. (<a href="whatsthis://">Zakaj?</a>):
sl[3]: Ta potrdila bodo izbrisana, čeprav jih<nl/><emphasis>niste</emphasis> izrecno izbrali. (<a href="whatsthis://">Zakaj?</a>):

en: The certificate to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | All of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
sl[0]: Vsa potrdila za izbris so vaša. Vsebujejo zasebni ključ, ki je nujen za dešifriranje pretekle komunikacije, ki je bila šifrirana za ta potrdila, in jih zato ni dobro izbrisati.
sl[1]: Potrdilo za izbris je vaše. Vsebuje zasebni ključ, ki je nujen za dešifriranje pretekle komunikacije, ki je bila šifrirana za to potrdilo, in ga zato ni dobro izbrisati.
sl[2]: Potrdili za izbris sta vaši. Vsebujeta zasebni ključ, ki je nujen za dešifriranje pretekle komunikacije, ki je bila šifrirana za ti potrdili, in ju zato ni dobro izbrisati.
sl[3]: Vsa potrdila za izbris so vaša. Vsebujejo zasebni ključ, ki je nujen za dešifriranje pretekle komunikacije, ki je bila šifrirana za ta potrdila, in jih zato ni dobro izbrisati.

en: One of the certificates to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | Some of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
sl[0]: Nekatera izmed potrdil za izbris je vaših. Vsebujejo zasebne ključe, ki so zahtevani za dešifriranje pretekle komunikacije, ki je bila šifrirana za ta potrdila, in jih zato ni dobro izbrisati.
sl[1]: Eno izmed potrdil za izbris je vaše. Vsebuje zasebni ključ, ki je zahtevan za dešifriranje pretekle komunikacije, ki je bila šifrirana za to potrdilo, in ga zato ni dobro izbrisati.
sl[2]: Dve izmed potrdil za izbris sta vaši. Vsebujeta zasebni ključ, ki je zahtevan za dešifriranje pretekle komunikacije, ki je bila šifrirana za ti potrdili, in ju zato ni dobro izbrisati.
sl[3]: Nekatera izmed potrdil za izbris so vaša. Vsebujejo zasebni ključ, ki je zahtevan za dešifriranje pretekle komunikacije, ki je bila šifrirana za ta potrdila, in jih zato ni dobro izbrisati.

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Deletion
sl: Brisanje tajnega ključa

[ctx: @info as in 'this certificate is unusable']
en: unusable
sl: neuporabno

[ctx: @info:tooltip]
en: This certificate cannot be used for encryption.
sl: Tega potrdila ni mogoče uporabljati za šifriranje.

[ctx: Name of a group of keys]
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: @title]
en: Available Certificates
sl: Razpoložljiva potrdila

[ctx: @label]
en: Search available certificates
sl: Poišči razpoložljiva potrdila

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of available certificates for any that match the search term.
sl: Preišči seznam razpoložljivih potrdil, ki ustrezajo iskalnemu nizu.

en: Filter certificates by category
sl: Filtriraj potrdila po kategoriji

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that belong to the selected category.
sl: Prikaži samo potrdila, ki ustrezajo izbrani kategoriji.

[ctx: @label]
en: Available certificates
sl: Razpoložljiva potrdila

[ctx: @action:button]
en: Add Selected Certificates
sl: Dodaj izbrana potrdila

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the selected certificates to the group
sl: Dodaj izbrana potrdila v grupo

[ctx: @action:button]
en: Remove Selected Certificates
sl: Odstrani izbrana potrdila

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected certificates from the group
sl: Odstrani izbrana potrdila iz grupe

[ctx: @title]
en: Certificates in the Group
sl: Potrdila v grupi

[ctx: @label]
en: Search for certificates in the group
sl: Poišči potrdila v grupi

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of certificates in the group for any that match the search term.
sl: Preišči seznam potrdil v grupi za potrdilo, ki ustreza iskalnemu nizu.

[ctx: @label]
en: Certificates in group
sl: Potrdila v grupi

[ctx: @title:window]
en: Edit Group
sl: Uredi grupo

en: Please select until when the subkey should be valid:
sl: Izberite do kdaj naj bo veljaven podključ:

en: Please select until when the certificate should be valid:
sl: Izberite do kdaj naj bo veljavno potrdilo:

[ctx: @option:radio]
en: Unlimited validity
sl: Neomejena veljavnost

[ctx: The placeholders are dates]
en: Valid until (between %1 and %2):
sl: Velja do (med %1 in %2):

en: Also update the validity period of the subkeys
sl: Posodobi tudi obdobje veljavnost podključev

[ctx: Valid until DATE]
en: Valid until %1
sl: Veljaven do %1

[ctx: @title:window]
en: Change Validity Period
sl: Spremeni obdobje veljavnosti

[ctx: The placeholder is a date]
en: Same validity as the primary key (%1)
sl: Enake veljavnosti kot primarni ključ (%1)

[ctx: 'unlimited' means 'forever', here]
en: Same validity as the primary key (unlimited)
sl: Enake veljavnosti kot primarni ključ (neomejeno)

en: Exporting ...
sl: Izvažam…

[ctx: %1 is error message]
en: Failed to export: '%1'
sl: Izvajanje ni uspelo: '%1'

[ctx: @title:window]
en: Export
sl: Izvoz

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: @label:textbox]
en: EMail:
sl: E-pošta:

en: Invalid EMail
sl: Neveljavna e-pošta

[ctx: @label:textbox]
en: Algorithm:
sl: Algoritem:

[ctx: @option:check]
en: Backup encryption key
sl: Varovalna kopija ključa šifriranja

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup the encryption key in a file.
sl: Varovalna kopija ključa šifriranja v datoteki.

en: You will be asked for a passphrase to protect that file during key generation.
sl: Med generiranjem ključa boste vnesli geselno frazo za zavarovanje datoteke s ključem.

[ctx: @title:window]
en: Group Details
sl: Podrobnosti grupe

en: Note: This group is defined in the configuration files of gpg.
sl: Opomba: Ta grupa je določena v nastavitvi datotek za gpg.

[ctx: @title:dialog as in 'list of certificates that were imported']
en: Imported Certificates
sl: Uvožena potrdila

en: Find:
sl: Najdi:

en: Search
sl: Poišči

[ctx: @label]
en: Results
sl: Rezultati

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Deselect All
sl: Odstrani vso izbiro

en: Details...
sl: Podrobnosti…

en: Save As...
sl: Shrani kot…

[ctx: @title:column]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column]
en: Email
sl: E-pošta

[ctx: @title:column]
en: Valid From
sl: Veljaven od

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
sl: Veljaven do

[ctx: @title:column]
en: Status
sl: Stanje

[ctx: @title:column]
en: Protocol
sl: Protokol

[ctx: @title:column]
en: Key ID
sl: ID ključa

[ctx: @title:column]
en: Origin
sl: Izvirnik

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure columns
sl: Konfiguriraj stolpce

[ctx: @title:window]
en: Lookup on Server
sl: Poišči na strežniku

en: Import
sl: Uvozi

[ctx: @info]
en: Enter a search term to search for matching certificates.
sl: Vnesite iskalni izraz za iskanje ustreznih potrdil.

[ctx: @info]
en: Enter an email address to search for matching certificates.
sl: Vnesite e-poštni naslov za iskanje ustreznih potrdil.

[ctx: @info status of certificate]
en: unknown
sl: neznano

[ctx: @info status of certificate]
en: expired
sl: poteklo

[ctx: @info status of certificate]
en: revoked
sl: preklicano

en: Keyserver
sl: Strežnik ključev

[ctx: @title:window]
en: Notepad
sl: Beležnica

[ctx: title:window]
en: Revoke Certificate
sl: Prekliči potrdilo

[ctx: @option:radio]
en: Certificate has been compromised
sl: Potrdilo je bilo kompromitirano

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is superseded
sl: Potrdilo je nadomeščeno

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is no longer used
sl: Potrdilo ni več v rabi

[ctx: @option:radio]
en: For a different reason
sl: Zaradi drugega razloga

[ctx: @title]
en: Reason for Revocation (optional)
sl: Razlog preklica (neobvezno)

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to internal directory
sl: Prenesi preklicano potrdilo v notranji imenik

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to %1
sl: Naloži preklicano potrdilo v %1

[ctx: @label:textbox]
en: Description (optional):
sl: Opis (neobvezno):

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certificate
sl: Prekliči potrdilo

en: Error: The description must not contain empty lines.
sl: Napaka: Opis ne sme vsebovati praznih vrstic.

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the following certificate:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true'>The revocation will take effect immediately and cannot be reverted.</emphasis></para><para>Consequences: <list><item>You can still decrypt everything encrypted for this certificate.</item><item>You cannot sign anything with this certificate anymore.</item><item>You cannot certify other certificates with it anymore.</item><item>Other people can no longer encrypt with it after receiving the revocation.</item></list></para>
sl: <para>Preklicali boste naslednje potrdilo:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true '>Preklic bo začel veljati takoj in ga ni mogoče razveljaviti.</emphasis></para><para>Posledice: <list><item>Še vedno lahko dešifrirate vse, kar je šifrirano za to potrdilo.</item><item>Vi s tem potrdilom ne morete več podpisati ničesar.</item><item>Z njim ne morete več potrjevati drugih potrdil.</item><item>Po prejemu preklica druge osebe ne morejo več šifrirati z njim.</item></list></para>

[ctx: @label]
en: Revokers
sl: Preklicovalci

[ctx: text for screen readers for an unknown name]
en: unknown name
sl: neznano ime

[ctx: text for screen readers for an unknown email]
en: unknown email
sl: neznana e-pošta

en: Skipped
sl: Preskočeno

en: Passed
sl: Uspelo

en: Test Name
sl: Ime preizkusa

en: Result
sl: Rezultat

en: (select test first)
sl: (najprej izberite preizkus)

[ctx: @info]
en: <para>These are the results of the Kleopatra self-test suite. Click on a test for details.</para><para>Note that all but the first failure might be due to prior tests failing.</para>
sl: <para>To so rezultati zbirke samodejnih preizkusov programa Kleopatra. Za podrobnosti o preizkusu kliknite nanj.</para><para>Vsak neuspeh preizkusa razen prvega, je bil morda povzročen s strani predhodnega.</para>

en: test results
sl: rezultati preizkusov

[ctx: @title:group]
en: Details
sl: Podrobnosti

[ctx: @title:group]
en: Proposed Corrective Action
sl: Predlagana dejavnost za popravo

[ctx: @action:button]
en: Do It
sl: Izvedi

[ctx: @option:check]
en: Show all test results
sl: Pokaži vse rezultate preizkusov

[ctx: @option:check]
en: Run these tests at startup
sl: Te preizkuse zaženi ob zagonu

[ctx: @action:button]
en: Rerun Tests
sl: Ponovno zaženi preizkuse

[ctx: @title:window]
en: Self Test
sl: Samopreizkus

[ctx: @info]
en: No NullPin found. <warning>If this PIN was not set by you personally, the card might have been tampered with.</warning>
sl: NullPin ni bil najden. <warning>Če tega PIN-a niste nastavili vi osebno, je kartico morda nekdo nepooblaščeno spreminjal.</warning>

[ctx: @info]
en: Canceled setting PIN.
sl: Preklicano nastavljanje PIN-a.

[ctx: @info]
en: There was an error setting the PIN: <message>%1</message>.
sl: Med nastavljanjem PIN-a je prišlo do napake: <message>%1</message>.

[ctx: @info]
en: PIN set successfully.
sl: PIN je bil nastavljen uspešno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mainLB)
en: <p>On this SmartCard, there is space for two certificates:
    <ol>
    <li>A normal certificate</li>
    <li>A special certificate for making <em>qualified signatures</em> according to the German Signaturgesetz</li>
    </ol>
    You need to set initial PINs before you can use them.</p>
sl: <p>Na tej pametni kartici je na voljo prostor za dve potrdili:
    <ol>
    <li>Običajno potrdilo</li>
    <li>Posebno potrdilo za ustvarjanje <em>kvalificiranih podpisov</em> po nemškem zakonu Signaturgesetz</li>
    </ol>
    Za obe potrdili morate nastaviti začetni PIN pred redno uporabo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nksLB)
en: Step 1: Set the initial PIN for the first certificate ("NKS"):
sl: 1. korak: nastavite začetni PIN za prvo potrdilo ("NKS"):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nksPB)
en: Set Initial PIN (NKS)
sl: Nastavite začetni PIN (NKS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sigGLB)
en: Step 2: Set the initial PIN for the qualified signature certificate ("SigG"):
sl: 2. korak: nastavite začetni PIN za kvalificirano potrdilo za podpisovanje ("SigG"):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sigGPB)
en: (optional) Set Initial PIN (SigG)
sl: (neobvezno) Nastavite začetni PIN (SigG)

[ctx: @title:dialog]
en: Sign/Encrypt Clipboard
sl: Podpiši/šifriraj odložišče

[ctx: @title]
en: Sign/Encrypt Clipboard
sl: Podpiši/šifriraj odložišče

[ctx: @info]
en: The clipboard does not contain text.
sl: Odložišče ne vsebuje besedila.

[ctx: @action:button]
en: Sign
sl: Podpiši

[ctx: @action:button]
en: Encrypt
sl: Šifriraj

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt
sl: Podpiši / šifriraj

[ctx: @info:status]
en: Loading smart cards...
sl: Naloži pametne kartice...

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card %1...
sl: Posodabljanje pametne kartice %1...

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card...
sl: Osveževanje pametne kartice…

[ctx: @info:status]
en: Importing certificates from smart cards...
sl: Uvažanje potrdil iz pametnih kartic ...

[ctx: @title:window]
en: Manage Smart Cards
sl: Upravljaj pametne kartice

[ctx: @label]
en: Subkeys
sl: Podključi

[ctx: @title:column]
en: Usage
sl: Uporaba

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
sl: Algoritem

[ctx: @title:column]
en: Storage
sl: Hramba

[ctx: @title:column]
en: Keygrip
sl: Držalo ključa

[ctx: @action:button]
en: Add subkey
sl: Dodaj podključ

[ctx: @action:button]
en: Change validity
sl: Spremeni veljavnost

[ctx: @action:button]
en: Export OpenSSH key
sl: Izvozi ključ OpenSSH

[ctx: @action:button]
en: Restore printed backup
sl: Obnovi tiskano varovalno kopijo

[ctx: @action:button]
en: Transfer to smartcard
sl: Prenesi na pametno kartico

[ctx: @action:button]
en: Export secret subkey
sl: Izvozi tajni podključ

[ctx: @action:button]
en: Add ADSK
sl: Dodaj ADSK

[ctx: @info:tooltip]
en: <html>Add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate. By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate, if the client encrypting the message supports this functionality.</html>
sl: <html>Dodaj ADSK, določen v konfiguraciji GnuPG, svojemu potrdilu. Z dodajanjem ADSK-a svojemu potrdilu omogočite lastniku ADSK-a, da dešifrira vsa nova sporočila, ki so šifrirana za vaše potrdilo, če odjemalec, ki šifrira sporočilo, podpira to funkcionalnost.</html>

[ctx: @info:tooltip]
en: Show more options
sl: Prikaži več možnosti

en: Change validity
sl: Spremeni veljavnost

en: Export OpenSSH key
sl: Izvozi ključ OpenSSH

en: Transfer to smartcard
sl: Prenesi na pametno kartico

en: Export secret subkey
sl: Izvozi tajni podključ

[ctx: smart card <serial number>]
en: smart card %1
sl: pametna kartica %1

en: smart card
sl: pametna kartica

en: on this computer
sl: na tem računalniku

[ctx: unknown storage location]
en: unknown
sl: neznano

[ctx: @label]
en: Certificate chain
sl: Veriga potrdila

en: Issuer Certificate Not Found (%1)
sl: Potrdilo izdajatelja ni najdeno (%1)

en: Searching for updates...
sl: Iskanje posodobitev…

[ctx: @info]
en: No update found in the available version database.
sl: V podatkovni zbirki verzij ni na voljo nobene posodobitve.

[ctx: @title]
en: Up to date
sl: Posodobi

[ctx: %1 is the version number]
en: Version %1 is available.
sl: Na voljo je verzija %1.

[ctx: Link to NEWS style changelog]
en: See the <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">new features</a>.
sl: Poglejte <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">za nove zmožnosti</a>.

[ctx: @title:window]
en: Update Available
sl: Na voljo je posodobitev

[ctx: @option:check]
en: Show this notification for future updates.
sl: Pokažite to obvestilo za prihodnje posodobitve.

[ctx: @action:button]
en: &Get update
sl: Pridobi posodobitev

[ctx: @action:button]
en: Add User ID
sl: Dodaj uporabniški določilnik

[ctx: @action:button]
en: Revoke User ID
sl: Prekliči uporabnikov določilnik

[ctx: @action:button]
en: Flag as Primary
sl: Označi kot primarnega

[ctx: @info:tooltip]
en: Flag the selected user ID as the primary user ID of this key.
sl: Označi izbrani uporabnikov določilnik kot primarni določilnik za ta ključ.

[ctx: @action:button]
en: Certify User IDs
sl: Potrdi ID uporabnika

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certifications
sl: Prekliči potrdila

en: Name
sl: Ime

en: Email
sl: E-pošta

en: Trust Level
sl: Stopnja zaupanja

en: Origin
sl: Izvirnik

en: Tags
sl: Značke

[ctx: text for screen readers for an empty email address]
en: no email
sl: ni e-pošte

en: never
sl: nikoli

en: Signing
sl: Podpisovanje

en: First message
sl: Prvo sporočilo

en: Last message
sl: Zadnje sporočilo

en: Message count
sl: Število sporočil

en: Encryption
sl: Šifriranje

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis> ?</para>
sl: <para>Ali zares želite preklicati uporabniški ID: <nl/><emphasis>%1</emphasis> ?</para>

[ctx: @action:inmenu]
en: Flag as Primary User ID
sl: Označi kot glavni uporabniški ID

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User IDs...
sl: Potrdi uporabniške ID-je …

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User ID... | Certify User IDs...
sl[0]: Potrdi uporabniške ID-je …
sl[1]: Potrdi uporabniški ID …
sl[2]: Potrdi uporabniška ID-ja …
sl[3]: Potrdi uporabniške ID-je …

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certifications...
sl: Prekliči potrdila …

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certification... | Revoke Certifications...
sl[0]: Prekliči potrdila …
sl[1]: Prekliči potrdilo …
sl[2]: Prekliči potrdili …
sl[3]: Prekliči potrdila …

[ctx: @action:inmenu]
en: Publish at Mail Provider ...
sl: Objavi pri dobavitelju pošte…

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke User ID
sl: Prekliči uporabnikov določilnik

en: User IDs and certifications
sl: Uporabnikovi določilniki in potrditve

[ctx: @info]
en: Certifications are not available before the certificate is imported.
sl: Potrjevanja niso na voljo pred uvozom potrdila.

[ctx: @action]
en: Show Certificate Details
sl: Pokaži podrobnosti potrdila

[ctx: @action]
en: Add Certification
sl: Dodaj potrditev

[ctx: @action]
en: Revoke Certification
sl: Prekliči potrditev

[ctx: @action:button]
en: Fetch Missing Keys
sl: Pridobivam manjkajoče ključe

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up and import all keys that were used to certify the user IDs of this key
sl: Preglej in uvozi vse ključe, ki so bili uporabljeni za potrjevanje določilnikov uporabnika tega ključa

[ctx: label:checkbox]
en: Show only my own certifications
sl: Prikaži samo moje lastne potrditve

en: You cannot revoke this certification because it wasn't made with one of your keys (or the required secret key is missing).
sl: Tega potrdila ne morete preklicati, ker ni bilo izdelano z enim od vaših ključev (ali manjka zahtevani tajni ključ).

[ctx: @info:tooltip]
en: Revocation of self-certifications is currently not possible.
sl: Preklic samopotrditev trenutno ni mogoč.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this revocation certification. (But you can re-certify the corresponding user ID.)
sl: Tega potrdila o preklicu ne morete preklicati. (Lahko pa ponovno potrdite ustrezen ID uporabnika.)

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this expired certification.
sl: Ne morete preklicati tega pretečenega potrdila.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this invalid certification.
sl: Ne morete preklicati tega neveljavnega potrdila.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this certification because the required secret key is not available.
sl: Ne morete preklicati tega potrdila, ker zahtevani tajni ključ ni na voljo.

en: You cannot revoke any of the certifications of this user ID. Select any of the certifications for details.
sl: Ni mogoč preklic katerekoli potrditve tega uporabniškega določilnika. Izberite katerokoli potrditev  za podrobnosti.

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while loading the certifications: <message>%1</message></para>
sl: <para>Med nalaganjem potrditev je prišlo do napake: <message>%1</message></para>

[ctx: @title]
en: Certifications Loading Failed
sl: Nalaganje potrditev ni uspelo

note: i18n: ectx: label, entry (cnPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: Placeholder for CN
sl: Rubrika za CN

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cnPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: This text will be used as placeholder text for the common name (CN) field of S/MIME certificates.
sl: To besedilo bo uporabljeno kot besedilo rubrike za polje skupnega imena (CN) S/MIME potrdil.

note: i18n: ectx: label, entry (prefillCN), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefill CN automatically
sl: Samodejno vnaprej izpolni CN

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefillCN), group (CertificateCreationWizard)
en: If true, then the common name (CN) field of S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
sl: Če je vrednost true, potem bo skupno polje (CN) potrdila S/MIME vnaprej izpolnjeno z informacijami, zbranimi iz sistema,
             npr. iz nastavitev e-pošte na namizju ali, v sistemu Windows ali aktivnega imenika.

note: i18n: ectx: label, entry (emailPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: Hint for EMAIL
sl: Namig za EMAIL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (emailPlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: This text will be shown above the email address field of OpenPGP certificates and as placeholder in that field for S/MIME certificates.
sl: To besedilo bo prikazano nad poljem za e-poštni naslov OpenPGP potrdila in kot nadomestni znak v tem polju za potrdila S/MIME.

note: i18n: ectx: label, entry (prefillEmail), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefill EMAIL automatically
sl: Samodejno vnaprej izpolni EMAIL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefillEmail), group (CertificateCreationWizard)
en: If true, then the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
sl: Če je vrednost true, potem bo polje e-poštnega naslova potrdila OpenPGP ali S/MIME vnaprej izpolnjeno z informacijami, zbranimi iz sistema,
             npr. iz nastavitev e-pošte na namizju ali, v sistemu Windows ali aktivnega imenika.

note: i18n: ectx: label, entry (email), group (CertificateCreationWizard)
en: Value of EMAIL
sl: Vrednost za EMAIL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (email), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefilled value for the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates. This will override EMAIL_prefill. It is useful if no or unsuitable system settings are found for EMAIL_prefill.
sl: Vnaprej izpolnjena vrednost za polje e-poštnega naslova OpenPGP in S/MIME potrdila. To bo preglasilo EMAIL_prefill. Uporabno je, če ne obstaja oz. ni najdene ustrezne sistemske nastavitve za EMAIL_prefill.

note: i18n: ectx: label, entry (namePlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: Hint for NAME
sl: Namig za NAME

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (namePlaceholder), group (CertificateCreationWizard)
en: This text will be shown above the name field of OpenPGP certificates.
sl: To besedilo bo prikazano nad poljem z imenom potrdil OpenPGP.

note: i18n: ectx: label, entry (prefillName), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefill NAME automatically
sl: Samodejno vnaprej izpolni NAME

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefillName), group (CertificateCreationWizard)
en: If true, then the name field of OpenPGP certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
sl: Če je vrednost true, potem bo polje imena potrdila OpenPGP vnaprej izpolnjeno z informacijami, zbranimi iz sistema,
             npr. iz nastavitev e-pošte na namizju ali, v sistemu Windows ali aktivnega imenika.

note: i18n: ectx: label, entry (name), group (CertificateCreationWizard)
en: Value of NAME
sl: Vrednost za NAME

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (name), group (CertificateCreationWizard)
en: Prefilled value for the name field of OpenPGP certificates. This will override NAME_prefill. It is useful if no or an unsuitable system setting is found for NAME_prefill.
sl: Vnaprej izpolnjena vrednost za polje z imenom potrdil OpenPGP. To bo preglasilo NAME_prefill. To je uporabno, če ne obstaja ali je najdena sistemska nastavitev neustrezna za NAME_prefill.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Default validity period
sl: Privzeto obdobje veljavnosti

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Specifies the default validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
sl: Podaja privzeto obdobje veljavnosti novih ali razširjenih ključev OpenPGP v dnevih.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: This setting specifies how many days an OpenPGP key will be valid by default at creation or change of validity, or, in other words, after how many days the key will expire. Set this to 0 for unlimited validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then new or extended OpenPGP keys will be valid for three years (possibly clamped to the allowed minimum or maximum validity period) by default.
sl: Ta nastavitev določa, koliko dni bo ključ OpenPGP privzeto veljaven ob ustvarjanju ali spremembi veljavnosti ali z drugimi besedami, po koliko dneh bo ključ potekel. Nastavite to na 0 za neomejeno veljavnost. Če ta nastavitev ni nastavljena ali je nastavljena na negativno vrednost, bodo novi ali razširjeni ključi OpenPGP privzeto veljavni tri leta (po možnosti omejeni na dovoljeno minimalno ali največje obdobje veljavnosti).

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Minimum validity period
sl: Maksimalno obdobje veljavnosti

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Specifies the minimum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
sl: Določa minimalno dovoljeno obdobje veljavnosti novih ali razširjenih ključev OpenPGP v dnevih.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: This setting specifies the minimum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity.
sl: Ta nastavitev določa najmanjše število dni, ki jih lahko uporabnik izbere za obdobje veljavnosti potrdil OpenPGP. Se uveljavlja pri kreiranju ključa in spremembi veljavnosti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Maximum validity period
sl: Maksimalno obdobje veljavnosti

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Specifies the maximum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
sl: Določa najdaljše dovoljeno obdobje veljavnosti novih ali razširjenih ključev OpenPGP v dnevih.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: This setting specifies the maximum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then unlimited validity is allowed.
sl: Ta nastavitev določa največje število dni, ki jih lahko uporabnik izbere za obdobje veljavnosti potrdil OpenPGP. Se uveljavlja pri kreiranju ključa in spremembi veljavnosti. Če ta nastavitev ni nastavljena ali je nastavljena na negativno vrednost, je dovoljena neomejena veljavnost.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: Hide advanced settings
sl: Skrij napredne nastavitve

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CertificateCreationWizard)
en: If true, hides the advanced settings button in the new certificate wizard.
sl: Če je true, skrije gumb za napredne nastavitve in novi čarovnik potrdil.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Certification)
en: Default certification validity
sl: Privzeta veljavnost potrdila

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Certification)
en: Specifies the default validity of certifications in days.
sl: Določa privzeto veljavnost potrdil v dnevih.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Certification)
en: This setting specifies how many days a certification is valid by default, or, in other words, after how many days a new certification will expire. Set this to 0 for unlimited validity of certifications.
sl: Ta nastavitev določa, koliko dni privzeto velja potrdilo, ali z drugimi besedami, čez najmanj koliko dni bo novo potrdilo poteklo. Nastavite na 0 za neomejeno veljavnost potrdil.

note: i18n: ectx: label, entry (ChecksumDefinitionId), group (ChecksumOperations)
en: Checksum program to use when creating checksum files
sl: Program za izračun nadzornih vsot uporabljen ob ustvarjanju datotek z nadzornimi vsotami

note: i18n: ectx: label, entry (ShowResultsAfterSigningClipboard), group (Clipboard)
en: Show results after signing
sl: Prikaži rezultate po podpisovanju

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowResultsAfterSigningClipboard), group (Clipboard)
en: If true, then the results are shown after successfully signing the clipboard.
sl: Če je true, potem so pokazani rezultati po uspešnem podpisovanju odložišča.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowResultsAfterEncryptingClipboard), group (Clipboard)
en: Show results after encryption
sl: Pokaži rezultate po šifriranju

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowResultsAfterEncryptingClipboard), group (Clipboard)
en: If true, then the results are shown after successfully encrypting the clipboard.
sl: Če je true, potem so pokazani rezultati po uspešnem šifriranju odložišča.

note: i18n: ectx: label, entry (cmsEnabled), group (CMS)
en: Enable S/MIME
sl: Omogoči S/MIME

note: i18n: ectx: tooltip, entry (cmsEnabled), group (CMS)
en: Enables support for S/MIME (CMS).
sl: Omogoči podporo za S/MIME (CMS)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cmsEnabled), group (CMS)
en: If false, then Kleopatra's main UI will not offer any functionality related to S/MIME (CMS).
sl: Če je false, potem Kleopatrin glavni uporabniški vmesnik ne bo nudil nobenih funkcionalnosti povezanih s S/MIME (CMS).

note: i18n: ectx: label, entry (cmsCertificateCreationAllowed), group (CMS)
en: Allow S/MIME certificate creation
sl: Dovoli kreiranje potrdila S/MIME

note: i18n: ectx: tooltip, entry (cmsCertificateCreationAllowed), group (CMS)
en: Allows the creation of S/MIME certificate signing requests.
sl: Dovoli kreiranje zahtevkov podpisovanja potrdil S/MIME.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (cmsCertificateCreationAllowed), group (CMS)
en: If false, then Kleopatra will not offer the creation of S/MIME certificate signing requests.
sl: Če je false, potem Kleopatra ne bo nudila zahtevkov za podpisovanje potrdil S/MIME.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CMS)
en: Save generated CSR as PEM
sl: Shrani generirano CSR kot PEM

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (CMS)
en: If true then the generated S/MIME certificate signing request will be saved using PEM format. Otherwise, it is saved in binary format (PKCS#10).
sl: Če je vrednost "true", bo generirana zahteva za podpis potrdila S/MIME shranjena v formatu PEM. Sicer se shrani v binarni obliki (PKCS#10).

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAppearanceConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show appearance configuration
sl: Prikaži konfiguracijo videza

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCryptoOperationsConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show crypto operations configuration
sl: Prikaži konfiguracijo šifrirnih operacij

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDirectoryServicesConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show directory services configuration
sl: Prikaži konfiguracijo imeniških storitev

note: i18n: ectx: label, entry (ShowGnuPGSystemConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show GnuPG system configuration
sl: Prikaži konfiguracijo sistema GnuPG

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSmartCardsConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show smart cards configuration
sl: Prikaži konfiguracijo pametnih kartic

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSMimeValidationConfiguration), group (ConfigurationDialog)
en: Show S/MIME validation configuration
sl: Prikaži konfiguracijo validacije S/MIME

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AttributeOrder), group (DN)
en: Specifies the display order of the DN attributes of X.509 certificates.
sl: Določa vrstni red prikaza atributov DN potrdil X.509.

note: i18n: ectx: label, entry (AllowPublicKeyUpload), group (Export)
en: Allow upload of public keys to keyservers
sl: Dovoli nalaganje javnih ključev na strežnike ključev

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AllowPublicKeyUpload), group (Export)
en: If this option is disabled then Kleopatra only allows the upload of OpenPGP keys for which the user has the secret key.
sl: Če je ta možnost onemogočena, Kleopatra dovoljuje prenos tja le tistih ključev OpenPGP, za katere ima uporabnik tajni ključ.

note: i18n: ectx: label, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Use pgp as the default extension for generated OpenPGP files
sl: Uporabi pgp kot privzeto pripono za ustvarjene datoteke OpenPGP

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UsePGPFileExt), group (FileOperations)
en: Set this to make kleopatra default to pgp file extensions for OpenPGP files.
sl: Nastavite to, da bo Kleopatra za ustvarjene datoteke OpenPGP privzeto uporabila pripono pgp.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExtractArchives), group (FileOperations)
en: Automatically extract archives after decryption.
sl: Samodejni izvleci arhive po dešifriranju.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoExtractArchives), group (FileOperations)
en: If this option is set, then Kleopatra automatically extracts file archives after decryption.
sl: Če je ta možnost potrjena, potem Kleopatra samodejno izvleče arhive datotek po dešifriranju.

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveCommand), group (FileOperations)
en: Use this command to create file archives.
sl: Uporabi ta ukaz za ustvaritev arhivov datotek.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchiveCommand), group (FileOperations)
en: When encrypting multiple files or a folder Kleopatra creates an encrypted archive with this command.
sl: Ob šifriranju več datotek ali mape, bo Kleopatra ustvarila šifriran arhiv s tem ukazom.

note: i18n: ectx: label, entry (AddASCIIArmor), group (FileOperations)
en: Create signed or encrypted files as text files.
sl: Ustvari podpisane ali šifrirane datoteke kot besedilne datoteke.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AddASCIIArmor), group (FileOperations)
en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
sl: Nastavite to možnost, da kodirate šifrirane ali podpisane datoteke kot besedilo kodirano z base64. Tako bodo lahko odprte v urejevalniku in poslane v telesu sporočila. To poveča velikost datoteke za tretjino.

note: i18n: ectx: label, entry (DontUseTmpDir), group (FileOperations)
en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
sl: Ustvari začasne dešifrirane datoteke v mapi šifriranih datotek.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DontUseTmpDir), group (FileOperations)
en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
sl: Nastavite to možnost, da se izognete uporabi začasnega imenika uporabnikov.

note: i18n: ectx: label, entry (SymmetricEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Use symmetric encryption only.
sl: Uporabljaj samo simetrično šifriranje.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SymmetricEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Set this option to disable public key encryption.
sl: Nastavite to možnost, da onemogočite šifriranje z javnim ključem.

note: i18n: ectx: label, entry (PublicKeyEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Use public key encryption only.
sl: Uporabljaj samo šifriranje z javnim ključem.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PublicKeyEncryptionOnly), group (FileOperations)
en: Set this option to disable password-based encryption.
sl: Nastavite to možnost, da onemogočite šifriranje z geslom.

note: i18n: ectx: label, entry (GroupsEnabled), group (Groups)
en: Enable Groups
sl: Omogoči grupe

note: i18n: ectx: tooltip, entry (GroupsEnabled), group (Groups)
en: Enable usage of groups of keys.
sl: Omogoči rabo grup ključev.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupsEnabled), group (Groups)
en: Enable usage of groups of keys to create lists of recipients.
sl: Omogoči rabo grup ključev za tvorbo seznamov prejemnikov.

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveSignerKeysAfterImport), group (Import)
en: Retrieve signer keys after import
sl: Po uvozu pridobi ključe podpisnikov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RetrieveSignerKeysAfterImport), group (Import)
en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys
             that were used to certify the user ids of newly imported OpenPGP keys. This is
             useful in combination with trusted introducers.
sl: Če je omogočeno, bo Kleopatra samodejno poskušala pridobiti ključe,
             ki so bili uporabljeni za potrjevanje uporabniških id-jev novo uvoženih ključev OpenPGP. To je
             uporabno v kombinaciji z zaupanja vrednimi uvajalci.

note: i18n: ectx: label, entry (QueryWKDsForAllUserIDs), group (Import)
en: Query certificate directories of providers for all user IDs
sl: Poiščite imenike potrdil ponudnikov za vse določilnike uporabnikov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (QueryWKDsForAllUserIDs), group (Import)
en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD)
             for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate.
             If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
sl: Kleopatra privzeto poizveduje samo po imenikih potrdil ponudnikov (WKD)
              za določilnike uporabnikov, ki so bili prvotno pridobljeni iz WKD, ko posodobite potrdilo OpenPGP.
              Če je ta možnost omogočena, bo Kleopatra poizvedovala po WKD za vse določilnike uporabnikov.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpiryNotifications), group (Notifications)
en: Notify about upcoming certificate expiration
sl: Opozori na bližajočo zapadlost potrdila

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowExpiryNotifications), group (Notifications)
en: If enabled, then Kleopatra will show notifications in some place when using
            certificates that are about to expire soon.
sl: Če je omogočeno, bo Kleopatra prikazovala obvestila na mestih, kadar se
            uporablja potrdila, da se bližajo zapadlosti.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockedUrlSchemes), group (Privacy)
en: URL schemes to block
sl: Sheme URL za blokiranje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BlockedUrlSchemes), group (Privacy)
en: This is a list of URL schemes that shall be blocked by the application.
             This can be used to prevent the application from opening external applications for certain URLs.
sl: To je seznam shem URL, ki jih aplikacija blokira.
             S tem lahko preprečite odpiranje zunanjih aplikacij za določene URL-je.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysSearchCardOnKeyserver), group (Smartcard)
en: Always search smartcard certificates on keyserver
sl: Vedno išči potrdila iz pametne kartice na strežniku ključev

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AlwaysSearchCardOnKeyserver), group (Smartcard)
en: Searches for the certificates belonging the smartcard keys on the configured keyserver.
sl: Išče potrdila, ki izhajajo iz ključa na pametni kartici na nastavljenem strežniku ključev.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AlwaysSearchCardOnKeyserver), group (Smartcard)
en: Searches on keyservers regardless of the protocol for the smartcards key, regardless
            of the keyserver protocol. Default behavior is to only do this for LDAP keyservers.
sl: Išče na strežniku ključev ne glede na protokol za pametno kartic, ne glede na
            protokol strežnika ključev. To je privzeto obnašanje samo za strežnike LDAP.

note: i18n: ectx: label, entry (autoLoadP15Certs), group (Smartcard)
en: Try to load S/MIME certificates from PKCS#15 smartcards
sl: Poskusi naložiti potrdila S/MIME iz pametnih kartic PKCS#15

note: i18n: ectx: tooltip, entry (autoLoadP15Certs), group (Smartcard)
en: Automatically load S/MIME certificates from PKCS#15 (CardOS) smartcards
sl: Samodejno naloži potrdila S/MIME iz pametnih kartic PKCS#15 (CardOS)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (autoLoadP15Certs), group (Smartcard)
en: If true, then Kleopatra will call gpgsm --learn if a PKCS#15 Smartcard is inserted with unknown certificates. This can take a while and blocks the smartcard while the command is running.
sl: Če je true, bo program Kleopatra klical gpgsm --learn , če je vstavljena pametna kartica PKCS#15 z neznanimi potrdili. To lahko nekaj časa traja in blokira pametno kartico, dokler se izvaja ukaz.

note: i18n: ectx: label, entry (RefreshInterval), group (SMime Validation)
en: Certificate refresh interval (in hours). Zero (0) disables.
sl: Časovni interval med osvežitvami potrdil (v urah). Nič (0) onemogoči osveževanje.

note: i18n: ectx: label, entry (ProfilesDisabled), group (General)
en: Disable profile settings
sl: Onemogoči nastavitve profila

note: i18n: ectx: label, entry (AllowCustomDebugCommands), group (General)
en: Allow custom debug commands
sl: Dovoli ukaze za pomoč odkrivanja napak po meri

note: i18n: ectx: label, entry (ShowResultsAfterSignEncrypt), group (General)
en: Show results after signing and encrypting files
sl: Prikaži rezultate po podpisovanju in šifriranju datotek

note: i18n: ectx: label, entry (RestoreSignEncryptValues), group (General)
en: Use last-used values for the sign/encrypt configuration
sl: Za konfiguracijo podpisovanja/šifriranja uporabi zadnje uporabljene vrednosti

note: i18n: ectx: label, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show certificate validity
sl: Pokaži veljavnost potrdila

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowValidity), group (Tooltip)
en: Show validity information for certificates in tooltip, such as whether the certificate is expired or revoked.
sl: Pokaži podatke o veljavnosti potrdil v orodnem namigu. Med njimi so podatki o preteku in preklicu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show certificate owner information
sl: Pokaži podatke o lastniku potrdila

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOwnerInformation), group (Tooltip)
en: Show owner information for certificates in tooltip, such as User IDs, subject and issuers.
sl: Pokaži podatke o lastniku potrdil v orodnem namigu. Med njimi so uporabnikovo določilo, zadeva in izdajatelji.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show certificate details
sl: Pokaži podrobnosti potrdila

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCertificateDetails), group (Tooltip)
en: Show more certificate details, such as fingerprint, key length and expiration dates
sl: Pokaži dodatne podrobnosti potrdila kot so prstni odtis, dolžina ključa in datumi poteka

note: i18n: ectx: label, entry (WelcomeText), group (Welcome)
en: Custom Welcome text
sl: Besedilo dobrodošlice po meri

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WelcomeText), group (Welcome)
en: This text is shown on the Welcome page replacing most of the standard text.
sl: To besedilo je prikazano na pozdravni strani in nadomesti večino standardnega besedila.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (certMenu) i18n: ectx: Menu (listview_popup)
en: &Certificates
sl: Potrdila

note: i18n: ectx: Menu (_tools)
en: &Tools
sl: Orodja

note: i18n: ectx: Menu (_view)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: Pomoč

note: i18n: ectx: Menu (help_more)
en: &More Documentation
sl: Več dokumentacije

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

[ctx: @info:shell]
en: Use OpenPGP for the following operation
sl: Uporabi OpenPGP za naslednje dejanje

[ctx: @info:shell]
en: Use CMS (X.509, S/MIME) for the following operation
sl: Uporabi CMS (X.509, S/MIME) za naslednje dejanje

[ctx: @info:shell]
en: Location of the socket the ui server is listening on
sl: Mesto vtiča, na katerem posluša strežnik

[ctx: @info:shell]
en: Run UI server only, hide main window
sl: Zaženi samo strežnik uporabniškega vmesnika, skrij glavno okno

[ctx: @info:shell]
en: Import certificate file(s)
sl: Uvozi datotek(e) s potrdili

[ctx: @info:shell]
en: Encrypt file(s)
sl: Šifriraj datoteko(e)

[ctx: @info:shell]
en: Sign file(s)
sl: Podpiši datoteko(e)

[ctx: @info:shell]
en: Sign and/or encrypt file(s)
sl: Podpiši in/ali šifriraj datoteko(e)

[ctx: @info:shell]
en: Same as --sign-encrypt, do not use
sl: Enako kot --sign-encrypt, ne uporabljajte

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt file(s)
sl: Dešifriraj datoteko(e)

[ctx: @info:shell]
en: Verify file/signature
sl: Verificiraj datoteko/podpis

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt and/or verify file(s)
sl: Dešifriraj in/ali verificiraj datoteko(e)

[ctx: @info:shell]
en: Search for a certificate on a keyserver
sl: Poišči potrdilo na strežniku ključev

[ctx: @info:shell]
en: Create or check a checksum file
sl: Ustvari ali preveri datoteko nadzornih vsot

[ctx: If a certificate is already known it shows the certificate details dialog. Otherwise it brings up the certificate search dialog.]
en: Show details of a local certificate or search for it on a keyserver by fingerprint
sl: Pokaži podrobnosti krajevnega potrdila ali pa ga poišči na strežniku ključev s pomočjo prstnega odtisa

[ctx: @info:shell]
en: Create a new key pair or certificate signing request
sl: Ustvari nov par ključev ali zahtevo za podpisovanje potrdila

[ctx: @info:shell]
en: Parent Window Id for dialogs
sl: Določilnik nadrejenega okna za pogovorna okna

[ctx: @info:shell]
en: Open the config dialog
sl: Odpri pogovorno okno konfiguracije

[ctx: @info:shell]
en: Run as standalone app without system tray icon
sl: Zaženi kot samostojno aplikacijo brez ikone v sistemskem pladnju

[ctx: @info:shell]
en: File(s) to process
sl: Datoteko(e) za obdelavo

[ctx: @info:shell]
en: String or Fingerprint for query and search
sl: Niz ali prstni odtis za poizvedbo in iskanje

[ctx: @title:window]
en: Failed to execute command
sl: Ni bilo mogoče izvesti ukaza

[ctx: @info]
en: For technical reasons you can only use this option if <application>%1</application> is not already running.
sl: Zaradi tehničnih razlogov lahko to možnost uporabite le, če aplikacija <application>%1</application> še ni zagnana.

en: Ambiguous protocol: --openpgp and --cms
sl: Dvoumni protokol: --openpgp in --cms

en: No search string specified for --search
sl: Za --search ni bilo navedenega iskalnega niza

en: No fingerprint argument specified for --query
sl: Za --query ni bilo navedenega prstnega odtisa

en: Ambiguous commands "%1" and "%2"
sl: Dvoumna ukaza "%1" in "%2"

en: No files specified for "%1" command
sl: Za ukaz "%1" ni bilo podanih datotek

en: Cannot read "%1"
sl: Ni mogoče brati "%1"

en: Opening an external link is administratively prohibited.
sl: Odpiranje zunanje povezave je administrativno prepovedano.

[ctx: @title:window]
en: Prohibited
sl: Prepovedano

[ctx: @info]
en: <para>The version of the <application>GpgME</application> library you are running against is older than the one that the <application>GpgME++</application> library was built against.</para><para><application>Kleopatra</application> will not function in this setting.</para><para>Please ask your administrator for help in resolving this issue.</para>
sl: <para>Verzija knjižnice <application>GpgME</application> je starejša kot verzija, za katero je bila izgrajena knjižnica <application>GpgME++</application>.</para><para>Program <application>Kleopatra</application> s to kombinacijo ne bo deloval.</para><para>Poprosite skrbnika sistema za pomoč pri razreševanju te težave.</para>

[ctx: @title]
en: GpgME Too Old
sl: GpgME je prestar

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> cannot be run as adminstrator without breaking file permissions in the GnuPG data folder.</para><para>To manage keys for other users please manage them as a normal user and copy the <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> directory with proper permissions.</para>
sl: <para><application>Kleopatra</application> ni mogoče zagnati kot skrbnik, ne da bi kršili dovoljenja za datoteke v podatkovni mapi GnuPG.</para><para>Če želite upravljati ključe za druge uporabnike, jih upravljajte kot običajni uporabnik in kopirajte direktorij <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> z ustreznimi dovoljenji.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure that you want to continue?</para>
sl: <para>Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?</para>

[ctx: @title]
en: Running as Administrator
sl: Poganjam kot skrbnik

en: GPG UI Server Error
sl: Napaka strežnika UV za GPG

[ctx: This error message is only shown on Windows when the socket to communicate with Windows Explorer could not be created. This often times means that the whole installation is buggy. e.g. GnuPG is not installed at all.]
en: <qt>The Kleopatra Windows Explorer Module could not be initialized.<br/>The error given was: <b>%1</b><br/>This likely means that there is a problem with your installation. Try reinstalling or contact your Administrator for support.<br/>You can try to continue to use Kleopatra but there might be other problems.</qt>
sl: <qt>Modula Kleopatra Windows Explorer Module ni bilo mogoče inicializirati.<br/>Dana napaka je bila: <b>%1</b><br/>To verjetno pomeni, da obstaja problem pri vaši namestitvi. Poskusite s ponovno namestitvijo ali si pridobite podporo skrbnika.<br/>Lahko poskusite še naprej uporabljati Kleopatro, a utegnete imeti še druge probleme.</qt>

en: Invalid arguments: %1
sl: Neveljavni argumenti: %1

[ctx: @action:button]
en: &Quit <application>%1</application>
sl: Zapusti <application>%1</application>

[ctx: @action:button]
en: Only &Close Window
sl: Samo zapri okno

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> may be used by other applications as a service.<nl/>You may instead want to close this window without exiting <application>%1</application>.
sl: <application>%1</application> lahko drugi programi uporabljajo kot storitev.<nl/>Namesto tega bi morda želeli zapreti to okno, ne da bi zapustili <application>%1</application>.

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
sl: Naj resnično končam?

en: Could not start the GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Please check your installation.
sl: Pregledovalnika dnevnikov GnuPG (kwatchgnupg) ni bilo mogoče zagnati. Preverite vašo namestitev.

en: Error Starting KWatchGnuPG
sl: Napaka med zaganjanjem KWatchGnuPG

en: GnuPG Log Viewer
sl: Pregledovalnik dnevnikov GnuPG

en: GnuPG Command Line
sl: Ukazna vrstica GnuPG

[ctx: @action:inmenu]
en: Restart Background Processes
sl: Ponovno zaženi procese v ozadju

[ctx: @info:tooltip]
en: Restart the background processes, e.g. after making changes to the configuration.
sl: Ponovno zaženi procese v ozadju, npr. po spremembah v sestavi.

en: Check for updates
sl: Preverite za posodobitvami

[ctx: @action show input / output area for encrypting/signing resp. decrypting/verifying text]
en: Notepad
sl: Beležnica

en: Show pad for encrypting/decrypting and signing/verifying text
sl: Prikaži podlogo za šifriranje/dešifriranje in podpisovanje/verificiranje besedila

[ctx: @action show smartcard management view]
en: Smartcards
sl: Pametne kartice

en: Show smartcard management
sl: Prikaži upravljanje s pametnimi karticami

en: Perform Self-Test
sl: Izvedi samopreizkus

en: Manage Groups...
sl: Upravljaj grupe...

[ctx: @action:intoolbar]
en: Groups
sl: Grupe

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
sl: Postavi žarišče na hitro iskanje

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure sorting
sl: Konfiguriraj razvrščanje

en: &Quick Guide Encrypt and Sign
sl: Hitro vodeno šifriranje in podpis

en: Certificate &Groups
sl: Potrdila grup

en: &Mail Encryption in Outlook
sl: Šifriranje pošte v Outlooku

en: &Certification Management
sl: Upravljanjepotrdil

en: &Smartcard Setup
sl: Nastavitev pametne kartice

en: GnuPG Command&line
sl: Ukazna vrstica GnuPG

en: Manual for VS-NfD Approval
sl: Priročnik za odobritev VS-NfD (nemščina)

en: SecOps for VS-NfD Approval
sl: Priročnik za odobritev VS-NfD (nemščina)

en: There are still some background operations ongoing. These will be terminated when closing the window. Proceed?
sl: V ozadju še potekajo nekatera opravila. Ob zaprtju okna bodo ta opravila končana. Ali želite nadaljevati?

en: Ongoing Background Tasks
sl: Tekoča opravila v ozadju

[ctx: @action:button]
en: Quit Now
sl: Zapusti zdaj

[ctx: @action:button]
en: Do Not Quit
sl: Ne zapusti

en: &Password-based Encryption
sl: Šifriranje osnovano na geslu

[ctx: @title]
en: Compliance Check
sl: Preverjanje skladnosti

[ctx: @info]
en: <para><application>GnuPG</application> is not configured for <icode>de-vs</icode> compliance.</para>
sl: <para><application>GnuPG</application> ni konfiguriran za skladnost <icode>de-vs</icode>.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>The <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
sl: <para>Aplikacija <application>GnuPG</application>, ki jo uporablja <application>Kleopatra</application> ni %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Install a version of <application>GnuPG</application> that is %1.</para>
sl: <para>Namestite različico programa <application>GnuPG</application>, ki je %1.</para>

[ctx: @title]
en: GPG (OpenPGP Backend) installation
sl: Namestitev GPG (zaledje OpenPGP)

[ctx: @title]
en: GpgSM (S/MIME Backend) installation
sl: Namestitev GpgSM (zaledje S/MIME)

[ctx: @title]
en: GpgConf (Configuration) installation
sl: Namestitev GpgConf (nastavitve)

[ctx: @info]
en: <para>A problem was detected with the <application>%1</application> backend.</para>
sl: <para>Zaznana je bila težava z zaledjem <application>%1</application>.</para>

en: not supported
sl: ni podprto

[ctx: @info]
en: <para>It seems that the <icode>gpgme</icode> library was compiled without support for this backend.</para>
sl: <para>Videti je, da je bila knjižnica <icode>gpgme</icode> prevedena brez podpore za to zaledje.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Replace the <icode>gpgme</icode> library with a version compiled with <application>%1</application> support.</para>
sl: <para>Zamenjajte knjižnico <icode>gpgme</icode> z verzijo, ki je prevedena s podporo za program <application>%1</application>.</para>

en: not properly installed
sl: ni pravilno nameščen

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is not installed properly.</para>
sl: <para>Zaledje <command>%1</command> ni nameščeno pravilno.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please check the output of <command>%1 --version</command> manually.</para>
sl: <para>Ročno preverite izhod ukaza <command>%1 --version</command>.</para>

en: too old
sl: prestara

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is installed in version %2, but at least version %3 is required.</para>
sl: <para>Zaledje <command>%1</command> je nameščeno in je verzija %2, vendar je zahtevana vsaj verzija %3.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Install <application>%1</application> version %2 or higher.</para>
sl: <para>Namestite program <application>%1</application> verzije %2 ali novejše.</para>

en: unknown problem
sl: neznana težava

[ctx: @info]
en: <para>Make sure <application>%1</application> is installed and in <envar>PATH</envar>.</para>
sl: <para>Prepričajte se, da je program <application>%1</application> nameščen in v poti iz okoljske spremenljivke <envar>PATH</envar>.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is required for this test, but only %5 is installed.</para>
sl: <para>Za ta preizkus je zahtevan program <application>%1</application> verzije %2.%3.%4, nameščena pa je samo verzija %5.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is required for this test, but does not seem available.</para><para>See tests further up for more information.</para>
sl: <para>Za ta preizkus je zahtevan program <application>%1</application>, ki pa ni na voljo.</para><para>Za dodatne podatke si oglejte predhodne preizkuse.</para>

[ctx: @info %1: test name]
en: <para>See "%1" above.</para>
sl: <para>Oglejte si "%1" zgoraj.</para>

[ctx: @title]
en: Gpg-Agent Connectivity
sl: Povezovanje z GPG-Agent

en: GpgME does not support gpg-agent
sl: GpgME ne podpira programa gpg-agent

[ctx: @info]
en: <para>The <application>GpgME</application> library is new enough to support <application>gpg-agent</application>, but does not seem to do so in this installation.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
sl: <para>Knjižnica <application>GpgME</application> je dovolj nova, da bi lahko podpirala<application>gpg-agent</application>, vendar je videti, da temu v trenutni namestitvi ni tako.</para><para>Vrnjena napaka je bila: <message>%1</message>.</para>

en: unexpected error
sl: nepričakovana napaka

[ctx: @info]
en: <para>Unexpected error while asking <application>gpg-agent</application> for its version.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
sl: <para>Nepričakovana napaka med povpraševanjem o verziji programa <application>gpg-agent</application>.</para><para>Vrnjena napaka je bila: <message>%1</message>.</para>

[ctx: @title]
en: %1 Configuration Check
sl: Preverjanje nastavitev %1

[ctx: self-test did not pass]
en: Failed
sl: Spodletelo

en: There was an error executing the GnuPG configuration self-check for %2:
      %1
    You might want to execute "gpgconf %3" on the command line.
sl: Med izvajanjem samopreverjanja nastavitev GnuPG za %2 je prišlo do napake:
     %1
    Poskusite zagnati "gpgconf %3" iz ukazne vrstice.

[ctx: @title]
en: Config File 'libkleopatrarc'
sl: Nastavitvena datoteka 'libkleopatrarc'

en: Errors found
sl: Najdene napake

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected the following errors in the libkleopatrarc configuration:</para>%1
sl: <para>Kleopatra je zaznala naslednje napake v nastavitvah libkleopatrarc:</para>%1

en: Obsolete registry entries found
sl: Najdeni vnosi v registru

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected an obsolete registry key (<resource>%1\%2</resource>), added by either a previous <application>Gpg4win</application> version or applications such as <application>WinPT</application> or <application>EnigMail</application>.</para><para>Keeping the entry might lead to an old GnuPG backend being used.</para>
sl: <para>Kleopatra je zaznala zastarel ključ v registru (<resource>%1\%2</resource>), ki ga je dodala stara verzija programa <application>Gpg4win</application> ali pa program kot sta <application>WinPT</application> in <application>EnigMail</application>.</para><para>Če vnos ohranite, bo morda uporabljeno staro zaledje GnuPG.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Delete registry key <resource>%1\%2</resource>.</para>
sl: <para>Izbriši ključ registra<resource>%1\%2</resource>.</para>

[ctx: @info]
en: Could not delete the registry key <resource>%1\%2</resource>
sl: Ključa registra <resource>%1\%2</resource> ni bilo mogoče izbrisati

[ctx: @title]
en: Error Deleting Registry Key
sl: Napaka brisanja ključa registra

en: Failed to start uiserver %1
sl: Zagon strežnika uporabniškega vmesnika %1 ni uspel

en: Invalid socket name!
sl: Neveljavno ime vtiča!

en: Could not allocate resources to connect to Kleopatra UI server at %1: %2
sl: Ni bilo mogoče pridobiti sredstev za povezavo s strežnikom uporabniškega vmesnika Kleopatre na %1: %2

en: Could not connect to Kleopatra UI server at %1: %2
sl: Ni se bilo mogoče povezati s strežnikom uporabniškega vmesnika Kleopatre na %1: %2

en: Could not get the process-id of the Kleopatra UI server at %1: %2
sl: Ni bilo mogoče dobiti določilnika opravila za strežnik uporabniškega vmesnika Kleopatre na %1: %2

en: Command (%1) failed: %2
sl: Ni uspel ukaz (%1): %2

[ctx: @title]
en: UiServer Connectivity
sl: Povezljivost s strežnikom UV

en: not reachable
sl: ni dosegljiv

[ctx: @info]
en: Could not connect to UiServer: <message>%1</message>
sl: S strežnikom uporabniškega vmesnika se ni bilo mogoče povezati: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para>Check that your firewall is not set to block local connections (allow connections to <resource>localhost</resource> or <resource>127.0.0.1</resource>).</para>
sl: <para>Prepričajte se, da požarni zid ne zavrača krajevnih povezav (dovolite povezave z <resource>localhost</resource> ali <resource>127.0.0.1</resource>).</para>

en: multiple instances
sl: več pojavkov

[ctx: @info]
en: It seems another <application>Kleopatra</application> is running (with process-id %1)
sl: Videti je, da teče še en pojavek programa <application>Kleopatra</application> (določilnik procesa %1)

[ctx: @info]
en: Quit any other running instances of <application>Kleopatra</application>.
sl: Končaj vse druge zagnane pojavke programa <application>Kleopatra</application>.

[ctx: @label PIN to unlock the smart card for administrative operations]
en: Admin PIN
sl: Skrbniški PIN

en: RSA key transport (2048 bits)
sl: Transport RSA ključa (2048 bits)

en: ECDH (Curve P-256)
sl: ECDH (Krivulja P-256)

en: ECDH (Curve P-384)
sl: ECDH (Krivulja P-384)

en: RSA (2048 bits)
sl: RSA (2048 bitov)

en: ECDSA (Curve P-256)
sl: ECDSA (Krivulja P-256)

en: ECDSA (Curve P-384)
sl: ECDSA (Krivulja P-384)

en: Signature Key
sl: Ključ podpisa

en: Encryption Key
sl: Ključ šifriranja

en: Authentication Key
sl: Ključ avtentikacije

en: PIV Authentication Key
sl: Ključ avtentikacije PIV

en: Card Authentication Key
sl: Ključ avtentikacije kartice

en: Digital Signature Key
sl: Ključ digitalnega podpisa

en: Key Management Key
sl: Ključ za upravljanje ključev

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open Certificate Manager...
sl: &Odpri upravljalnik potrdil…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure <application>%1</application>...
sl: Nastavi <application>%1</application>…

[ctx: @action:inmenu]
en: &About <application>%1</application>...
sl: O programu <application>%1</application>…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Shutdown <application>%1</application>
sl: Ustavi <application>%1</application>

[ctx: @title:menu]
en: SmartCard
sl: Pametna kartica

[ctx: @action:inmenu]
en: Update Card Status
sl: Posodobi stanje kartice

[ctx: @action:inmenu]
en: Set NetKey v3 Initial PIN...
sl: Nastavi začetni PIN za NetKey v3…

en: No option name given
sl: Podano ni bilo nobeno ime možnosti

en: Parse error
sl: Napaka med razčlenjevanjem

en: Parse error: numeric session id too large
sl: Napaka med razčlenjevanjem: številski ID seje je prevelik

en: CAPABILITIES does not take arguments
sl: CAPABILITIES ne sprejema argumentov

en: Unknown value for WHAT
sl: Neznana vrednost za WHAT

en: START_KEYMANAGER does not take arguments
sl: START_KEYMANAGER ne sprejema argumentov

en: START_CONFDIALOG does not take arguments
sl: START_CONFDIALOG ne sprejema argumentov

en: Message #%1
sl: Sporočilo #%1

en: Empty file path
sl: Prazna pot datoteke

en: Only absolute file paths are allowed
sl: Dovoljene so le absolutne poti datotek

en: Only files are allowed in INPUT/OUTPUT FILE
sl: V INPUT/OUTPUT FILE so dovoljene le datoteke

en: unknown exception caught
sl: ujeta neznana izjema

en: Cannot mix --info with non-info SENDER or RECIPIENT
sl: Ni mogoče mešati -- info z neinfo SENDER ali RECIPIENT

en: Argument is not a valid RFC-2822 mailbox
sl: Argument ni veljaven poštni predal RFC-2822

en: Garbage after valid RFC-2822 mailbox detected
sl: V veljavnem poštnem predalu RFC-2822 so bile zaznane smeti

en: Caught unexpected exception: %1
sl: Ujeta nepričakovana izjema: %1

en: Caught unknown exception - please report this error to the developers.
sl: Ujeta neznana izjema – poročajte nam o tej napaki.

en: Cannot send "%1" status
sl: Stanja "%1" ni mogoče poslati

en: Cannot send data
sl: Podatkov ni mogoče poslati

en: Cannot flush data
sl: Podatkov ni mogoče počistiti

en: Required --mode option missing
sl: Manjka zahtevana možnost --mode

en: invalid mode: "%1"
sl: neveljaven način: "%1"

en: Required --protocol option missing
sl: Manjka zahtevana možnost --protocol

en: --protocol is not allowed here
sl: --protocol tu ni dovoljen

en: invalid protocol "%1"
sl: neveljaven protokol "%1"

en: At least one FILE must be present
sl: Prisoten mora biti vsaj en FILE

en: Cannot use non-info SENDER
sl: Ni mogoče uporabiti neinformacijskega SENDER

en: Cannot use non-info RECIPIENT
sl: Ni mogoče uporabiti neinformacijskega RECIPIENT

en: FILES present
sl: FILES je prisoten

en: At least one INPUT needs to be provided
sl: Podan mora biti vsaj en INPUT

en: INPUT/SENDER --info count mismatch
sl: Neujemanje v številu INPUT/SENDER --info

en: INPUT/MESSAGE count mismatch
sl: Neujemanje v številu INPUT/MESSAGE

en: MESSAGE can only be given for detached signature verification
sl: MESSAGE je lahko dan le za preverjanje ločenega podpisa

en: INPUT/OUTPUT count mismatch
sl: Neujemanje v številu INPUT/OUTPUT

en: Cannot use OUTPUT and MESSAGE simultaneously
sl: OUTPUT in MESSAGE ni mogoče uporabiti hkrati

en: No backend support for OpenPGP
sl: Za OpenPGP ni podpore v zaledju

en: No backend support for S/MIME
sl: Za S/MIME ni podpore v zaledju

en: Cannot use SENDER
sl: SENDER ni mogoče uporabiti

en: Cannot use RECIPIENT
sl: RECIPIENT ni mogoče uporabiti

en: INPUT present
sl: Prisoten je INPUT

en: MESSAGE present
sl: Prisoten je MESSAGE

en: OUTPUT present
sl: Prisoten je OUTPUT

en: DECRYPT/VERIFY_FILES cannot use directories as input
sl: DECRYPT/VERIFY_FILES ne more uporabiti imenikov za vhod

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1
sl: Ujeta nepričakovana izjema v SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined
sl: Ujeta neznana izjema v SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined

en: ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
sl: ENCRYPT je ukaz za način delovanja e-pošte, povezava pa je v načinu upravljanja datotek

en: SENDER may not be given prior to ENCRYPT, except with --info
sl: SENDER ne sme biti podan pred ENCRYPT, razen z --info

en: At least one INPUT must be present
sl: Prisoten mora biti vsaj en INPUT

en: At least one OUTPUT must be present
sl: Prisoten mora biti vsaj en OUTPUT

en: MESSAGE command is not allowed before ENCRYPT
sl: Ukaz MESSAGE pred ukazom ENCRYPT ni dovoljen

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT
sl: Dani protokol je v sporu s protokolom določenim s PREP_ENCRYPT

en: New recipients added after PREP_ENCRYPT command
sl: Novi prejemniki dodani po ukazu PREP_ENCRYPT

en: New senders added after PREP_ENCRYPT command
sl: Novi pošiljatelji dodani po ukazu PREP_ENCRYPT

en: No recipients given, or only with --info
sl: Podan ni noben prejemnik, ali le z --info

en: Caught unexpected exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
sl: Ujeta nepričakovana izjema v EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
sl: Ujeta neznana izjema v EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_ENCRYPT
sl: INPUT/OUTPUT/MESSAGE so lahko podani le po PREP_ENCRYPT

en: PREP_ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
sl: PREP_ENCRYPT je ukaz za način delovanja e-pošte. Videti je, da je povezava v načinu upravljanja datotek

en: SENDER may not be given prior to PREP_ENCRYPT, except with --info
sl: SENDER ne sme biti podan pred PREP_ENCRYPT, razen z --info

en: Caught unexpected exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
sl: Ujeta nepričakovana izjema v PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
sl: Ujeta neznana izjema v PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_SIGN
sl: INPUT/OUTPUT/MESSAGE so lahko podani le po PREP_SIGN

en: PREP_SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
sl: PREP_SIGN je ukaz za način e-pošte. Videti je, da je povezava v načinu upravljanja datotek

en: No SENDER given
sl: SENDER ni podan

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT in this session
sl: Dani protokol je v sporu s protokolom določenim s PREP_ENCRYPT v tej seji

en: Caught unexpected exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
sl: Ujeta nepričakovana izjema v PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved
sl: Ujeta neznana izjema v PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unexpected exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1
sl: Ujeta nepričakovana izjema v SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1

en: Caught unknown exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted
sl: Ujeta neznana izjema v SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted

en: SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
sl: SIGN je ukaz za način e-pošte. Videti je, da je povezava v načinu upravljanja datotek

en: RECIPIENT may not be given prior to SIGN, except with --info
sl: RECIPIENT ne sme biti podan pred SIGN, razen z --info

en: MESSAGE command is not allowed before SIGN
sl: Ukaz MESSAGE pred ukazom SIGN ni dovoljen

en: No senders given, or only with --info
sl: Podan ni noben pošiljatelj, ali le z --info

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
sl: Ujeta nepričakovana izjema v SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved
sl: Ujeta neznana izjema v SignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: %1 is a filemanager mode command, connection seems to be in email mode (%2 present)
sl: %1 je ukaz za način upravljanja datotek. Videti je, da je povezava v načinu e-pošte (prisoten je %2)

en: Could not determine the GnuPG home directory. Consider setting the GNUPGHOME environment variable.
sl: Ni bilo mogoče določiti domače mape za GnuPG. Razmislite o nastavitvi okoljske spremenljivke GNUPGHOME.

en: Cannot determine the GnuPG home directory: %1 exists but is not a directory.
sl: Ni bilo mogoče določiti domače mape za GnuPG: %1 obstaja, vendar ni mapa.

en: Could not create GnuPG home directory %1: %2
sl: Domače mape za GnuPG %1 ni bilo mogoče ustvariti: %2

en: Detected another running gnupg UI server listening at %1.
sl: Zaznan je bil drug zagnan strežnik uporabniškega vmesnika za gnupg, ki posluša na %1.

en: Could not create socket: %1
sl: Ni bilo mogoče ustvariti vtiča: %1

en: Could not bind to socket: %1
sl: Vezanje na vtič ni bilo mogoče: %1

en: Could not get socket nonce: %1
sl: Enkratno uporabljene številke za vtič ni bilo mogoče dobiti: %1

en: Could not listen to socket: %1
sl: Poslušanje na vtiču ni bilo mogoče: %1

en: Could not pass socket to Qt: %1. This should not happen, please report this bug.
sl: Vtiča ni bilo mogoče posredovati Qt-u: %1. To se ne bi smelo zgoditi. Poročajte nam o hrošču.

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field, has an error]
en: invalid entry
sl: neveljaven vnos

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field must be filled out]
en: required
sl: zahtevano

en: Error in archive definition %1: %2
sl: Napaka v določilu arhiva %1: %2

en: Cannot use both %f and | in '%1'
sl: V »%1« ni mogoče hkrati uporabiti %f in |

en: Quoting error in '%1' entry
sl: Napaka navajanja v vnosu »%1«

en: '%1' too complex (would need shell)
sl: »%1« je preveč zapleten (potrebna bi bila lupina)

en: '%1' entry is empty/missing
sl: Vnos »%1« je prazen ali pa manjka

en: '%1' empty or not found
sl: »%1« je prazen ali ni bil najden

en: cannot use argument passing on standard input for unpack-command
sl: posredovanja argumentov na standardnem vhodu za ukaz unpack ni mogoče uporabljati

en: Caught unknown exception in group %1
sl: Ujeta neznana izjema v grupi %1

[ctx: @action]
en: Certificate Import
sl: Uvoz potrdila

[ctx: @action]
en: Encrypt...
sl: Šifriraj...

[ctx: @action]
en: Sign/Encrypt...
sl: Podpiši/šifriraj…

[ctx: @action]
en: Sign...
sl: Podpiši...

[ctx: @action]
en: Decrypt/Verify...
sl: Dešifriraj/Verificiraj...

en: PEM Certificate Requests
sl: Zahteve potrdil PEM

en: PKCS#10 Requests (*.p10)
sl: Zahteve PKCS#10 (*.p10)

[ctx: @title]
en: Save Request
sl: Shrani zahtevo

[ctx: @info]
en: <para>Failed to write the request to the file <filename>%1</filename>.</para><para><message>%2</message></para>
sl: <para>Zahtevka ni bilo mogoče zapisati v datoteko <filename>%1</filename>.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Successfully wrote request to <filename>%1</filename>.</para><para>You should now send the request to the Certification Authority (CA).</para>
sl: <para>Zahteva je bila uspešno zapisana v <filename>%1</filename>.</para><para>Zahtevo bi sedaj morali poslati overitelju potrdil (CA).</para>

en: Please select an output folder.
sl: Izberite izhodno mapo.

[ctx: @title:window]
en: No Output Folder
sl: Ni izhodne mape

[ctx: @info]
en: <para>Failed to create output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
sl: <para>Ni bilo mogoče ustvariti izhodne mape <filename>%1</filename>.</para><para>Izberite drugo izhodno mapo.</para>

[ctx: @title:window]
en: Unusable Output Folder
sl: Neuporabna izhodna mapa

en: Please select a different output folder.
sl: Izberite drugačno izhodno mapo.

[ctx: @title:window]
en: Invalid Output Folder
sl: Neveljavna izhodna mapa

[ctx: @info]
en: <para>Cannot write in the output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
sl: <para>Ni mogoče pisati v izhodno mapo <filename>%1</filename>.</para><para>Izberite drugo izhodno mapo.</para>

en: Could not open FD %1 for reading
sl: Opisovalnika datoteke %1 ni bilo mogoče odpreti za branje

en: Could not open file "%1" for reading
sl: Datoteke "%1" ni bilo mogoče odpreti za branje

en: File "%1" is already open, but not for reading
sl: Datoteka "%1" je že odprta, vendar ni berljiva

en: Command not specified
sl: Ukaz ni naveden

en: Could not start %1 process: %2
sl: Ni bilo mogoče zagnati %1 opravilo: %2

en: Failed to write input to %1 process: %2
sl: Neuspelo pisanje vhoda v %1 opravilo: %2

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file1 ..."]
en: Output of %1 ...
sl: Izhod od %1 …

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file"]
en: Output of %1
sl: Izhod od %1

en: Error while running %1:
    %2
sl: Napaka med zaganjanjem %1:
    %2

en: Could not open clipboard for reading
sl: Odložišča ni bilo mogoče odpreti za branje

en: Clipboard contents
sl: Vsebina odložišča

en: FindBuffer contents
sl: Vsebina FindBuffer

en: Current selection
sl: Trenutna izbira

en: No input device
sl: Ni vhodne naprave

[ctx: @info]
en: Failed to write the certificates to a temporary file.
sl: Zapisovanje potrdil v začasno datoteko ni uspelo.

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates.%1
sl: potrdila.%1

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> seems to be running for you already, but with different privileges.</para><para>This usually happens if <application>Kleopatra</application> is accidentally run as Administrator.</para><para>Please right click the tray icon of <application>Kleopatra</application> and select 'quit' to try again.</para>
sl: Videti je, kot da <para><application>Kleopatra</application> že deluje namesto vas, vendar z drugačnimi pravicami.</para><para>To se običajno zgodi, če <application>Kleopatra</application> pomotoma zaženete kot skrbnik.</para><para>Prosimo, z desno miškino tipko kliknite ikono v pladnju <application>Kleopatra</application> in izberite 'quit', da poskusite znova.</para>

[ctx: @title]
en: <application>Kleopatra</application> failed to start
sl: <application>Kleopatra</application> se ni uspela zagnati

en: Log Error: Could not open log file "%1" for writing.
sl: Napaka dnevnika: dnevniške datoteke »%1« ni bilo mogoče odpreti za pisanje.

en: No output device
sl: Ni izhodne naprave

en: Could not open FD %1 for writing
sl: Opisovalnika datotek %1 ni bilo mogoče odpreti za pisanje

en: Could not create temporary file for output "%1"
sl: Ni bilo mogoče ustvariti začasne datoteke "%1" za izhod

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
sl: Datoteka že obstaja

en: Overwriting declined
sl: Prepisovanje zavrnjeno

[ctx: @info]
en: Could not remove file <filename>%1</filename> for overwriting.
sl: Ni mogoče odstraniti datoteke <filename>%1</filename> za prepisovanje.

en: Could not rename file "%1" to "%2"
sl: Datoteke "%1" ni bilo mogoče preimenovati v "%2"

en: Could not write to clipboard
sl: Pisanje v odložišče ni bilo mogoče

en: Find buffer
sl: Najdi medpomnilnik

en: Selection
sl: Izbira

en: Could not find clipboard
sl: Odložišča ni bilo mogoče najti

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Please enter a different file name.
sl: Datoteka <filename>%1</filename> že obstaja. Vnesite drugo ime datoteke.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists.
sl: Datoteka <filename>%1</filename> že obstaja.

[ctx: @label]
en: Rename:
sl: Preimenuj:

[ctx: @action:button]
en: Suggest New Name
sl: Predlagajte novo ime

[ctx: @info:tooltip]
en: Suggest a file name that does not already exist.
sl: Predlagajte ime, ki še ne obstaja.

[ctx: @action:button]
en: Rename
sl: Preimenuj

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file with the given name.
sl: Shrani datoteko z danim imenom.

[ctx: @action:button]
en: Rename All
sl: Preimenuj vse

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically save all files that would overwrite an already existing file with a different name.
sl: Samodejno shrani vse datoteke, ki bi prepisale obstoječe datoteke, z drugačnim imenom.

[ctx: @action:button]
en: Skip
sl: Preskoči

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file, skip to the next one instead.
sl: Ne piši te datoteke, namesto nje preskoči na naslednjo.

[ctx: @action:button]
en: Skip All
sl: Preskoči vse

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file and any other files that would overwrite an already existing file.
sl: Ne zapiši te datoteke ali katerekoli druge datoteke, ki bi prepisala obstoječo datoteko.

[ctx: @action:button]
en: Append
sl: Dodaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Append the new file to the existing file.
sl: Dodaj novo datoteko k obstoječi datoteki.

[ctx: @action:button]
en: Overwrite
sl: Prepiši

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file.
sl: Prepiši obstoječo datoteko.

[ctx: @action:button]
en: Overwrite All
sl: Prepiši vse

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file and any other files that already exist.
sl: Prepiši obstoječo datoteko in katerekoli druge, ki že obstajajo.

en: Cannot remove directory %1
sl: Mape %1 ni mogoče odstraniti

en: Cannot remove file %1: %2
sl: Ni mogoče odstraniti datoteke %1: %2

en: encrypt
sl: šifriraj

en: sign
sl: podpiši

en: certify
sl: potrdi

en: authenticate
sl: avtenticiraj

[ctx: @info:tooltip]
en: Card slot ID: %1
sl: ID reže kartice: %1

[ctx: @info entry in Usage column of a smart card key]
en: none
sl: noben

[ctx: @info date is unknown]
en: unknown
sl: neznano

[ctx: @info unknown key algorithm]
en: unknown
sl: neznano

[ctx: @info]
en: no key
sl: ni ključa

[ctx: @info]
en: no associated certificate
sl: brez povezanega potrdila

[ctx: @title]
en: card keys and certificates
sl: ni ključev kartic in potrdil

[ctx: @title:column Name or ID of a storage slot for a key on a smart card]
en: Card Slot
sl: Reža kartice

[ctx: @title:column]
en: Created
sl: Ustvarjen

[ctx: @title:column]
en: Actions
sl: Dejanja

[ctx: @action:button]
en: Actions
sl: Dejanja

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card slot
sl: Prikaži dejanja, ki so na voljo za to režo pametne kartice

[ctx: @info]
en: Reading certificates from smart card ...
sl: Branje potrdil s pametne kartice ...

en: Loading certificate cache...
sl: Nalaganje predpomnilnika potrdil…

en: New OpenPGP Key Pair...
sl: Novi par ključev OPenPGP…

en: Create a new OpenPGP certificate
sl: Kreiraj novo potrdilo OpenPGP

en: Export...
sl: Izvozi…

en: Export the selected certificate (public key) to a file
sl: Izvozi izbrano potrdilo (javni ključ) v datoteko

en: Publish on Server...
sl: Objavi na strežniku…

en: Publish the selected certificate (public key) to internal directory
sl: Objavi izbrano potrdilo (javni ključ) v notranjem imeniku

en: Publish the selected certificate (public key) on %1
sl: Objavi izbrano potrdilo (javni ključ) na %1

en: Publish at Mail Provider...
sl: Objavi pri dobavitelju pošte…

en: Publish the selected certificate (public key) at mail provider's Web Key Directory if offered
sl: Izbrano potrdilo (javni ključ) objavi pri dobavitelju pošte v imeniku spletnih ključev, če ga ima

en: Backup Secret Keys...
sl: Varnostno kopiraj tajne ključe…

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Secret Team Key...
sl: Shrani tajni ekipni ključ…

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the selected secret team key to share it with other team members
sl: Shranite izbrani tajni ključ ekipe, da ga boste lahko delili z drugimi člani ekipe

en: Print Secret Key...
sl: Natisni tajni ključ…

en: Lookup on Server...
sl: Poišči potrdila na strežniku…

en: Search for certificates in internal directory
sl: Poišči potrdila v notranjem imeniku

en: Search for certificates on %1
sl: Poišči potrdila na %1

en: Import...
sl: Uvozi…

en: Import a certificate from a file
sl: Uvozi potrdilo iz datoteke

en: Decrypt/Verify...
sl: Dešifriraj/Verificiraj…

en: Decrypt and/or verify files
sl: Dešifriraj in/ali verificiraj datoteke

en: Sign/Encrypt...
sl: Podpiši/šifriraj…

en: Encrypt and/or sign files
sl: Dešifriraj in/ali podpiši datoteke

en: Sign/Encrypt Folder...
sl: Podpiši/šifriraj mapo…

en: Encrypt and/or sign folders
sl: Dešifriraj in/ali podpiši datoteke

en: Create Checksum Files...
sl: Ustvari datoteke nadzornih vsot…

en: Verify Checksum Files...
sl: Verificiraj datoteke nadzornih vsot…

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Revoke Certificate...
sl: Prekliči potrdilo…

en: Revoke the selected OpenPGP certificate
sl: Prekliči izbrano potrdilo OpenPGP

en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete selected certificates
sl: Izbriši izbrana potrdila

en: Update Certificates
sl: Posodobi potrdila

en: Update selected certificates
sl: Posodobi izbrana potrdila

en: Certify...
sl: Potrdi…

en: Certify the validity of the selected certificate
sl: Potrdite veljavnost izbranega potrdila

en: Revoke Certification...
sl: Preklici potrdilo…

en: Revoke the certification of the selected certificate
sl: Prekličite potrjevanje izbranega potrdila

en: Change End of Validity Period...
sl: Spremeni konec obdobja veljavnosti…

[ctx: @action:inmenu]
en: Change Certification Power...
sl: Spremeni pravice potrjevanja…

[ctx: @info:tooltip]
en: Grant or revoke the certification power of the selected certificate
sl: Dodeli ali umakni pravico potrjevanja izbranemu potrdilu

en: Change Passphrase...
sl: Spremeni geselno frazo…

en: Add User ID...
sl: Dodaj uporabniški določilnik…

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Group...
sl: Nastavi grupe…

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a group from the selected certificates
sl: Ustvarite grupo iz izbranih potrdil

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Card
sl: Kopiraj na kartico

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the selected certificate to a smartcard
sl: Kopiraj izbrano potrdilo na pametno kartico

en: Redisplay
sl: Znova prikaži

[ctx: @action:button]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy cell contents to clipboard
sl: Kopiraj vsebino celice na odložišče

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable Certificate
sl: Onemogoči potrdilo

[ctx: @action:tooltip]
en: Disabled certificates are not offered when selecting a certificate to sign with or to encrypt for. They are not shown in the certificate list with most filters.
sl: Onemogočena potrdila niso na voljo pri izbiri potrdila za podpis ali šifriranje. Niso prikazani niti na seznamu potrdil z večino filtrov.

en: New S/MIME Certification Request...
sl: Nov zahtevek za potrditev S/MIME…

en: Create a new S/MIME certificate signing request (CSR)
sl: Ustvari nov zahtevek za podpisovanje potrdila S/MIME (CSR)

en: Trust Root Certificate
sl: Zaupaj vrhovnemu potrdilu

en: Distrust Root Certificate
sl: Ne zaupaj vrhovnemu potrdilu

en: Technical Details
sl: Tehnične podrobnosti

en: Clear CRL Cache
sl: Počisti predpomnilnik seznama preklicanih potrdil

en: Dump CRL Cache
sl: Odloži izpis predpomnilnika seznama preklicanih potrdil (CRL)

en: Import CRL From File...
sl: Uvozi seznam preklicanih potrdil iz datoteke (CRL) …

[ctx: @action:inmenu]
en: Enable and Show Certificate
sl: Omogoči in prikaži potrdilo

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable and Hide Certificate
sl: Onemogoči in skrij potrdilo

en: Hierarchical list of certificates
sl: Hierarhičen seznam potrdil

en: List of certificates
sl: Seznam potrdil

en: Sign / Encrypt Notepad
sl: Podpiši / šifriraj beležnico

en: Decrypt / Verify Notepad
sl: Dešifriraj / Verificiraj beležnico

en: Import Notepad
sl: Uvozi beležnico

en: Revert
sl: Povrni

en: Signing and encryption is not possible.
sl: Podpisovanje in šifriranje ni možno.

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
sl: <para>Ne morete uporabljati aplikacije <application>Kleopatra</application> za podpisovanje in šifriranje, ker aplikacija  <application>GnuPG</application>, ki jo uporablja <application>Kleopatra</application> ni %1.</para>

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter a message to encrypt or decrypt...
sl: Vnesite sporočilo za šifriranje ali dešifriranje…

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Text to process
sl: Besedilo za obdelavo

[ctx: @info for assistive tools]
en: Either enter a text you want to sign or encrypt, or an encrypted or signed text you want to decrypt or verify. You can also enter certificates in text form to import them.
sl: Vnesite besedilo, ki ga želite podpisati ali šifrirati, ali šifrirano ali podpisano besedilo, ki ga želite dešifrirati ali preveriti. Lahko vnesete tudi potrdila v besedilni obliki, da jih uvozite.

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Signed text
sl: Podpisano besedilo

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the sign operation.
sl: To je rezultat operacije podpisovanja.

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Encrypted text
sl: Šifrirano besedilo

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the encryption.
sl: To je rezultat šifriranja.

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Signed and encrypted text
sl: Podpisano in šifrirano besedilo

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the sign and encrypt operation.
sl: To je rezultat operacije podpisovanja in šifriranja.

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Decrypted and verified text
sl: Dešifrirano in verificirano besedilo

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of decryption and signature verification.
sl: To je rezultat dešifriranja in verificiranja podpisa.

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Decrypted text
sl: Dešifrirano besedilo

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the decryption.
sl: To je rezultat dešifriranja.

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Verified text
sl: Verificirano besedilo

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the signature verification.
sl: To je rezultat verificiranja podpisa.

[ctx: @info:progress]
en: Decrypting and/or verifying...
sl: Dešifriranje in/ali verificiranje...

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
sl: <para>Oprostite! Ne morete uporabljati aplikacije <application>Kleopatra</application> za podpisovanje in šifriranje, ker <application>GnuPG</application>, ki jo uporablja <application>Kleopatra</application> ni %1.</para>

[ctx: @info:progress]
en: Signing notepad...
sl: Podpisovanje beležnice…

[ctx: @info:progress]
en: Encrypting notepad...
sl: Šifriranje beležnice…

[ctx: @info:progress]
en: Signing and encrypting notepad...
sl: Podpisovanje in šifriranje beležnice…

en: Importing...
sl: Uvozi…

[ctx: @action:button]
en: Sign Notepad
sl: Podpiši beležnico

[ctx: @action:button]
en: Encrypt Notepad
sl: Šifriraj beležnico

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt Notepad
sl: Podpiši / šifriraj beležnico

en: Filter certificates by text
sl: Filtriraj potrdila z besedilom

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that match the entered search term.
sl: Prikaži samo potrdila, ki ustrezajo vnesenemu kriteriju iskanja.

en: Show not certified certificates
sl: Prikaži nepreverjena potrdila

en: Some certificates are not yet certified. Click here to see a list of these certificates.<br/><br/>Certification is required to make sure that the certificates actually belong to the identity they claim to belong to.
sl: Nekateri certifikati še niso potrjeni. Kliknite tukaj, če si želite ogledati seznam teh potrdil.<br/> <br/> Potrdilo je potrebno, da se prepričate, da potrdila dejansko pripadajo tisti identiteti, za katero trdijo, da jim pripadajo.

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term <%1>
sl: Vnesite iskalni niz<%1>

en: Smart Card Management
sl: Upravljanje pametnih kartic

[ctx: @action]
en: Reload
sl: Znova naloži

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload smart cards
sl: Ponovno naloži pametne kartice

[ctx: @action]
en: Create OpenPGP Certificate
sl: Ustvari potrdilo OpenPGP

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an OpenPGP certificate for the keys stored on the card.
sl: Ustvari potrdilo OpenPGP za ključe shranjene kartici.

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set NKS PIN
sl: Nastavi NKS PIN

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set SigG PIN
sl: Nastavi SigG PIN

[ctx: @action]
en: Generate New Keys
sl: Generiraj nove ključe

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Generate three new keys on the smart card and create a new OpenPGP certificate with those keys. Optionally, the encryption key is generated off-card and a backup is created so that you can still access data encrypted with this key in case the card is lost or damaged.</para><para><emphasis strong='true'>Existing keys on the smart card will be overwritten.</emphasis></para>
sl: <para>Generiraj tri nove ključe na pametni kartici in ustvari novo potrdilo OpenPGP s temi ključi. Po želji se šifrirni ključ ustvari zunaj kartice in ustvari varnostna kopija, tako da lahko še vedno dostopate do podatkov, šifriranih s tem ključem, če je kartica izgubljena ali poškodovana.</para><para><emphasis strong='true'> Obstoječi ključi na pametni kartici bodo prepisani.</emphasis></para>

[ctx: @action]
en: Change PIN
sl: Zamenjaj PIN

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card. The PIN must contain at least six characters.
sl: Spremeni kodo PIN potrebno za uporabo ključev na pametni kartici. PIN mora vsebovati vsaj šest znakov.

[ctx: @action]
en: Unblock Card
sl: Deblokiraj kartico

[ctx: @info:tooltip]
en: Unblock the smart card with the PUK (if available) or the Admin PIN.
sl: Deblokiraj pametno kartico s kodo PUK (če je na voljo) ali s skrbniškim PINom.

[ctx: @action]
en: Change Admin PIN
sl: Zamenjaj skrbniški PIN

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for administrative operations.
sl: Spremeni kodo PIN potrebno za skrbniške operacije.

[ctx: @action]
en: Set PUK
sl: Nastavi PUK

[ctx: @info:tooltip]
en: Set or change the PUK that can be used to unblock the smart card. The PUK must contain at least eight characters.
sl: Nastavi ali zamenjaj kodo PUK potrebno za deblokiranje pametne kartice. PUK mora vsebovati vsak osem znakov.

[ctx: @action]
en: Change Cardholder
sl: Zamenjaj imetnika kartice

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the cardholder's name.
sl: Zamenjaj imetnika kartice.

[ctx: @action]
en: Change Public Key URL
sl: Zamenjaj URL javnega ključa

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the URL where the public key for the keys on this smartcard can be downloaded.
sl: Spremeni URL, kjer je mogoče prenesti javni ključ za ključe na tej pametni kartici.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card.
sl: Zamenjaj kodo PIN potrebno za uporabo ključev na pametni kartici.

[ctx: @action]
en: Change PUK
sl: Zamenjaj PUK

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN Unblocking Key (PUK) that can be used to unblock the smart card after a wrong PIN has been entered too many times.
sl: Zamenjaj ključ za deblokiranje PINa (PUK), ki se lahko uporabi za deblokiranje kartice, kadar je bil prevečkrat vnesen napačen PIN.

[ctx: @action]
en: Change Admin Key
sl: Zamenjaj skrbniški ključ

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIV Card Application Administration Key that is used by the PIV Card Application to authenticate the PIV Card Application Administrator and by the administrator (resp. Kleopatra) to authenticate the PIV Card Application.
sl: Zamenjaj ključ za upravljanje aplikacije PIV kartice, ki ga uporablja aplikacija PIV kartice za preverjanje pristnosti skrbnika aplikacij za kartice PIV in s strani skrbnika (oz. Kleopatra) za preverjanje pristnosti aplikacije za kartico PIV.

[ctx: @action]
en: Generate New Key
sl: Generiraj novi ključ

[ctx: @info:tooltip]
en: If the card slot already contains a key then the new key will irrevocably replace the old key.
sl: Če reža kartice že vsebuje ključ, bo novi ključ nepreklicno nadomestil stari ključ.

[ctx: @action]
en: Write Key to Card
sl: Zapiši ključ na kartico

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the key pair of a certificate to the card
sl: Zapiši par ključev od potrdila na kartico

[ctx: @action]
en: Write Certificate to Card
sl: Zapiši potrdilo na kartico

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the certificate corresponding to this key to the card
sl: Napiši potrdilo, ki ustreza temu ključu na kartico

[ctx: @action]
en: Import Certificate from Card
sl: Uvozi potrdilo iz kartice

[ctx: @info:tooltip]
en: Import the certificate stored on the card
sl: Uvozi potrdilo shranjeno na kartici

[ctx: @action]
en: Create S/MIME Certification Request
sl: Ustvari zahtevek za potrditev S/MIME

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an S/MIME certificate signing request for this key
sl: Ustvari zahtevo za podpisovanje potrdila S/MIME za ta ključ

en: Please insert a compatible smartcard.
sl: Vstavite združljivo pametno kartico.

[ctx: OpenPGP refers to a smartcard protocol]
en: OpenPGP v2.0 or later
sl: OpenPGP v2.0 ali kasnejši

[ctx: NetKey refers to a smartcard protocol]
en: NetKey v3 or later
sl: NetKey v3 ali kasnejši

[ctx: PIV refers to a smartcard protocol]
en: PIV (requires GnuPG 2.3 or later)
sl: PIV (zahteva GnuPG 2.3 ali novejšega)

[ctx: CardOS is a smartcard operating system]
en: CardOS 5 (various apps)
sl: CardOS 5 (različne aplikacije)

en: Kleopatra currently supports the following card types:
sl: Kleopatra trenutno podpira naslednje vrste kartic:

[ctx: @title:window]
en: Change Cardholder
sl: Zamenjaj imetnika kartice

[ctx: @label]
en: Enter the new cardholder name:
sl: Vnesite novo ime imetnika kartice:

[ctx: @info]
en: The "<" character may not be used.
sl: Znaka "<" ni mogoče uporabiti.

[ctx: @info]
en: Double spaces are not allowed
sl: Dvojni presledki niso dovoljeni

[ctx: @info]
en: The size of the name may not exceed 38 characters.
sl: Velikost imena ne sme presegati 38 znakov.

[ctx: @info]
en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
sl: Ni bilo mogoče najti kartice OpenPGP s serijsko številko : %1

[ctx: @info]
en: Name change failed: %1
sl: Sprememba imena ni uspela: %1

[ctx: @title:window]
en: Change Public Key URL
sl: Zamenjaj URL javnega ključa

[ctx: @label]
en: Enter the new public key URL:
sl: Vnesite novi URL javnega ključa:

[ctx: @info]
en: The URL is too long.
sl: Ta URL je predolg.

[ctx: @info]
en: URL change failed: %1
sl: Sprememba URL-ja ni uspela: %1

[ctx: 1 is a Version number]
en: NetKey v%1 Card
sl: NetKey v%1 kartica

[ctx: Placeholder is a version number]
en: Unknown OpenPGP v%1 card
sl: Neznana kartica OpenPGP v%1

[ctx: %1 is a smartcard manufacturer]
en: %1 PKCS#15 card
sl: %1 PKCS#15 kartica

[ctx: %1 version number]
en: PIV v%1 card
sl: Kartica PIV v%1

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change NKS PIN
sl: Zamenjaj NKS PIN

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change SigG PIN
sl: Zamenjaj SigG PIN

[ctx: NullPIN is a word that is used all over in the netkey documentation and should be understandable by Netkey cardholders]
en: The NullPIN is still active on this card.
sl: Na tej kartici je še vedno aktiven NullPIN.

en: You need to set a PIN before you can use the certificates.
sl: Preden lahko začnete uporabljati potrdila, morate nastaviti PIN.

[ctx: @label]
en: Card type:
sl: Vrsta kartice:

[ctx: @label]
en: Serial number:
sl: Serijska številka:

[ctx: @label The owner of a smartcard. GnuPG refers to this as cardholder.]
en: Cardholder:
sl: Imetnik kartice:

[ctx: @label]
en: Public key URL:
sl: URL javnega ključa:

[ctx: @label The number of remaining attempts to enter a PIN or PUK, as in Remaining attempts: PIN: 2, PUK: 3, Admin PIN: 3]
en: Remaining attempts:
sl: Preostali poskusi:

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the number of remaining attempts for entering the correct PIN or PUK.
sl: Prikazuje število preostalih poskusov vnosa pravilne kode PIN ali PUK.

[ctx: @action:button]
en: Card Actions
sl: Dejanja kartice

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card
sl: Prikaži dejanja, ki so na voljo za to pametno kartico

en: not set
sl: ni nastavljeno

en: Searching matching certificate in directory service...
sl: Iskanje ujemajočega potrdila v imeniški storitvi...

en: The matching certificate was imported successfully.
sl: Ujemajoče potrdilo je bilo uspešno uvoženo.

en: Multiple matching certificates were found in directory service.
sl: Najdenih je bilo več ustreznih potrdil ali grup v imeniški storitvi.

en: No matching certificate was found in directory service.
sl: V imeniški storitvi ni bilo mogoče najti nobenega ustreznega potrdila.

en: Rename Tab
sl: Preimenuj zavihek

en: New tab title:
sl: Nov naslov zavihka:

en: New Tab
sl: Nov zavihek

en: Open a new tab
sl: Odpri nov zavihek

en: Rename Tab...
sl: Preimenuj zavihek …

en: Rename this tab
sl: Preimenuj ta zavihek

en: Duplicate Tab
sl: Podvoji zavihek

en: Duplicate this tab
sl: Podvoji ta zavihek

en: Close Tab
sl: Zapri zavihek

en: Close this tab
sl: Zapri ta zavihek

en: Move Tab Left
sl: Premakni zavihek levo

en: Move this tab left
sl: Premakni ta zavihek levo

en: Move Tab Right
sl: Premakni zavihek desno

en: Move this tab right
sl: Premakni ta zavihek desno

en: Hierarchical Certificate List
sl: Hierarhičen seznam potrdil

en: Expand All
sl: Razširi vse

en: Collapse All
sl: Zloži vse

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to Kleopatra %1
sl: Dobrodošli v Kleopatri %1

en: Kleopatra is a front-end for the crypto software <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.
sl: Kleopatra je začelje kripto programske opreme <a href = "https://gnupg.org"> GnuPG</a>.

en: For most actions you need either a public key (certificate) or your own secret key.
sl: Za večino dejanj potrebujete javni ključ (potrdilo) ali vaš lastni tajni ključ.

en: The secret key is needed to decrypt or sign.
sl: Tajni ključ je potreben za dešifriranje ali podpisovanje.

en: The public key can be used by others to verify your identity or encrypt to you.
sl: Javni ključ lahko drugi uporabijo za verificiranje vaše identitete ali za šifriranje za vas.

[ctx: %1 is a link to a wiki article]
en: You can learn more about this on <a href="%1">Wikipedia</a>.
sl: Več o tem se lahko naučite na <a href="%1">Wikipediji</a>.

[ctx: @info]
en: With Kleopatra you can encrypt using different methods. Please follow the regulations for classified information of your organization.
sl: S Kleopatro lahko šifrirate z različnimi metodami. Upoštevajte predpise za zaupne podatke vaše organizacije.

[ctx: @info]
en: For password based encryption see this <a href="action:help_doc_symenc">guide</a>.
sl: Za šifriranje na podlagi gesla glejte ta <a href="action:help_doc_symenc">vodnik</a>.

[ctx: @info]
en: For public key encryption you generally have to create your own key pair.
sl: Za šifriranje z javnim ključem morate na splošno ustvariti svoj par ključev.

[ctx: @info]
en: You can find step-by-step instructions for public key encryption in this <a href="action:help_doc_quickguide">guide</a>.
sl: Navodila korak po korak za šifriranje z javnim ključem najdete v tem <a href="action:help_doc_quickguide">vodniku</a>.

en: New Key Pair...
sl: Novi par ključev…

[ctx: @info]
en: Create a new OpenPGP key pair.<nl/>To create an S/MIME certificate request use <interface>New S/MIME Certification Request</interface> from the <interface>File</interface> menu instead.
sl: Ustvari nov par ključev OpenPGP.<nl/>Namesto tega za kreiranje zahtevka za potrdilo S/MIME uporabite <interface>Novi zahtevek za potrjevanje S/MIME</interface> iz menija <interface>Datoteka</interface>.

[ctx: @info]
en: Import certificate from a file.<nl/>To import from a public keyserver use <interface>Lookup on Server</interface> instead.
sl: Uvozi potrdilo iz datoteke.<nl/>Za uvoz iz javnega strežnika ključev namesto tega uporabite <interface>"Iskanje na strežniku"</interface>.
